http://kariera.mk

Kosova regjistron 148 raste të reja me koronavirus

para 4 dite - Zhurnal

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 148 raste të reja me koronavirus dhe asnjë viktimë nga ky virus. Kështu bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i cili tha se rastet e reja...

Regjistrohen 594 raste me coronavirus në Maqedoni

para 4 dite - RTK

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.617 teste, ndërsa janë regjistruar 594 raste të reja me COVID-19. Sipas qyteteve në: Shkup-303, Kumanovë-22, Dibër-5, Shtip-13, Prilep-19,...

Ky është numri i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë

para 4 dite - OraInfo

Momentalisht në kosovë janë 1,485 raste aktive me koronavirus. Për herë të parë që nga fillimi i pandemisë, sot numri i testimeve ka arritur mbi 1 mijë. Rrjedhimisht është rritur edhe numri i rasteve të...

Kosova regjistron 148 raste të reja me koronavirus

para 4 dite - Vizion Plus

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 148 raste të reja me koronavirus dhe asnjë viktimë nga ky virus. Kështu bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i cili tha se rastet e reja...

Rëndohet situata në Maqedoni/ 594 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 17/10/2020 21:00 Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bëre 2617 testime, ndërsa janë regjistruar 594 raste të reja. Madje, 303 prej rasteve janë regjistruar...

594 raste të reja me KOVID-19, tre viktima, 162 të shëruar

para 4 dite - Medial

Në 24 orët e fundit janë bërë 2.617 teste, ndërsa janë regjistruar 594 raste të reja me KOVID-19 ku pjesa më e madhe në Shkup, gjithsej 303. Janë shëruar 162 pacientë, ndërsa kanë ndërruar jetë tre persona....

594 të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

para 5 dite - TV21

- Advertisement - Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2617 testime të realizuara 594 persona kanë rezultuar pozitiv më virusin korona. - Advertisement - Shkup-303, Kumanovë-22,...

Regjistrohen 594 raste me coronavirus në Maqedoni

para 5 dite - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.617 teste, ndërsa janë regjistruar 594 raste të reja me COVID-19, njofton Telegrafi Maqedoni. Sipas qyteteve në: Shkup-303, Kumanovë-22,...

Alarmante/594 raste të reja, 3 të vdekur dhe 162 të shëruar, bilanci me Covid 19

para 4 dite - Zhurnal

Shkup, 17 tetor – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bëre 2617 testime, ndërsa janë regjistruar 594 raste të reja. Madje, 303 prej rasteve janë regjistruar në Shkup, Sturmicë-...

Edhe 1 mijë e 485 raste aktive me koronavirus në Kosovë, rritet numri i testimeve

para 4 dite - Lajmi.net

Rrjedhimisht është rritur edhe numri i rasteve të reja të konfirmuara me koronavirus, saktësisht 148 brenda 24 orësh, shkruan lajmi.net. E aktualisht, në vendin tonë janë edhe 1 mijë e 485 raste aktive...

Tjetër rekord për 24 orë, 594 të infektuar dhe tre të vdekur

para 5 dite - Koha.mk

Në 24 orët e fundit janë kryer 2 617 testime të dyshuar për COVID-19 dhe prej tyre 594 kanë rezultuar pozitivë. Kryeson Shkupi me 303 raste, e ndjekur nga Tetova me 26 dhe Kumanova me 22. Po ashtu kanë...

Kovid 19 RMV/ 3 të vdekur, 594 raste të reja! Shërohen 162 pacientë

para 5 dite - Neshesh

Edhe një rekord i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 594 raste Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bëre 2617 testime, ndërsa janë regjistruar...

Rreth 600 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, humbin jetën tre pacientë

para 4 dite - ABC News

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë shënuar 594 raste të reja nga 2617 testime të kryera në total. Shpërndarja gjeografike e rasteve të reja është si vijon: Shkup-303, Kumanovë-22, Dibër-5,...

Sërish shifër e lartë e të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, ka edhe viktima

para 4 dite - Sinjali

Tre persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me koronavirus në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë kësaj periudhe kohore janë bërë 2 mijë e 617 testime,...

Maqedoni e Veriut, sërish rekord rastesh me koronavirus, 594 të diagnostikuar në 24 orë

para 4 dite - Anadolu Agency

Shkup Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 594 raste të tjera me koronavirusin e ri (COVID-19), shifra më e lartë e rasteve ditore që nga shpërthimi i pandemisë, me çka numri...

Edhe një rekord i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 594 raste

para 5 dite - Ina

Edhe një rekord i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 594 raste Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bëre 2617 testime, ndërsa janë regjistruar...

Kovid 19 RMV/ 3 të vdekur, 594 raste të reja! Shërohen 162 pacientë

para 5 dite - Aktuale

Edhe një rekord i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 594 raste Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bëre 2617 testime, ndërsa janë regjistruar...

Edhe 1 mijë e 485 raste aktive me koronavirus në Kosovë, rritet numri i testimeve

para 4 dite - Zyrtare

Për herë të parë që nga fillimi i pandemisë, sot numri i testimeve ka arritur mbi 1 mijë. Për herë të parë që nga fillimi i pandemisë, sot numri i testimeve ka arritur mbi 1 mijë. Rrjedhimisht është rritur...

Covid-19/Asnjë vdekje, rregjistrohen 148 raste të reja në Kosovë

para 5 dite - Standard

Kosova ditën e sotme nuk ka rregjistruar asnjë viktimë,ndërsa janë kryer 1028 testime ku 148 raste kanë rezultuar pozitiv  me Covid-19. Shpërndarja gjeografike e rasteve: Komuna Prishtinë 66 raste, komuna...

Edhe 1 mijë e 485 raste aktive me koronavirus në Kosovë, rritet numri i testimeve

para 4 dite - Periskopi

Për herë të parë që nga fillimi i pandemisë, sot numri i testimeve ka arritur mbi 1 mijë. Rrjedhimisht është rritur edhe numri i rasteve të reja të konfirmuara me koronavirus, saktësisht 148 brenda 24...

Pesë të vdekur dhe 273 raste të reja me coronavirus në Shqipëri

para 5 dite - Telegrafi

Edhe kjo e shtunë ka regjistruar një rekord rastesh të reja me Covid-19 në Shqipëri, por një trend rënës krahasuar me një ditë më parë. Nga të dhënat e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë raportohet për...

Sërish shifër e lartë e të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, ka edhe viktima

para 4 dite - Infokusi

Tre persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me koronavirus në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë kësaj periudhe kohore janë bërë 2 mijë e 617 testime,...

Edhe një rekord i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 594 raste

para 4 dite - Tetova1

Edhe një rekord i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 594 raste Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bëre 2617 testime, ndërsa janë regjistruar...

Rekordi i ri me koronavirus në Maqedoni: 594 të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

para 5 dite - Tetova Sot

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2617 testime të realizuara 594 persona kanë rezultuar pozitiv më virusin korona. Shkup-303, Kumanovë-22, Dibër-5, Shtip-13, Prilep-19,...

Pesë të vdekur dhe 273 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

para 5 dite - Insajderi

Pesë persona kanë vdekur dhe 273 të tjerë kanë rezultuar pozitivë me Coronavirus në Shqipëri, njofton Insajderi. Këto raste të reja pozitive kanë rezultuar nga gjithsej një mijë e 289 testime të kryera....

Vijon rritja e rasteve me koronavirus në Shqipëri, konfirmohen pesë viktima

para 5 dite - Sinjali

Edhe kjo e shtunë ka regjistruar një rekord rastesh të reja me koronavirus në Shqipëri, por një trend rënës krahasuar me një ditë më parë. Siç bën të ditur Ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit...

Edhe një rekord i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 594 raste

para 5 dite - Flaka

Edhe një rekord i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 594 raste. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bëre 2617 testime, ndërsa janë regjistruar...

Edhe një rekord i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 594 raste

para 5 dite - Shenja

Edhe një rekord i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 594 raste Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bëre 2617 testime, ndërsa janë regjistruar...

Sërish shifër e lartë e të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, ka edhe viktima

para 4 dite - Albinfo

Tre persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me koronavirus në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë kësaj periudhe kohore janë bërë 2 mijë e 617 testime,...

Vazhdon bilanci tronditës/ 273 raste të reja dhe 5 viktima nga virusi

para 5 dite - Syri.net Kosova

Ministria e Shëndetësisë raportoi se në 24 orët e fundit, 5 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri, çka e çon në 448 numrin total të viktimave të pandemisë në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë...

Koronavirusi në Shqipëri/ Sa persona humbën jetën dhe sa të tjerë rezultuan me Covid-19 në 24 orët e fundit

para 5 dite - Top Channel

44 të shëruar, 273 raste të reja dhe 5 humbje jete, ky është bilanci në vend, brenda 24 orëve të fundit, lidhur me situatën e shkaktuar nga koronavirusi. Në një komunikatë të përditshme për mediat nga...

Coronavirusi sot, rëndohet bilanci i humbjeve të jetëve

para 5 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 17/10/2020 16:10 Përditësimi i situatësë së Koronavirusit sot në Shqipëri: Sipas buletinit ditor të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri janë konstatuar...

Rëndohet situata në Maqedoni/ 594 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - in7

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bëre 2617 testime, ndërsa janë regjistruar 594 raste të reja. Madje, 303 prej rasteve janë regjistruar në Shkup, Sturmicë- 34, Gjevgjeli-13,...

Regjistrohen 594 raste me coronavirus në Maqedoni

para 4 dite - News33

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.617 teste, ndërsa janë regjistruar 594 raste të reja me COVID-19, njofton Telegrafi Maqedoni. Sipas qyteteve në: Shkup-303, Kumanovë-22,...

Pesë të vdekur dhe gati 300 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

para 5 dite - Flaka

44 të shëruar, 273 raste të reja dhe 5 humbje jete, ky është bilanci në vend, brenda 24 orëve të fundit, lidhur me situatën e shkaktuar nga koronavirusi. Në një komunikatë të përditshme për mediat nga...

Shqipëri: Pesë viktima dhe 273 raste të reja me COVID-19

para 5 dite - Klan Kosova

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njofton se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën pesë persona, janë regjistruar 273 raste të reja si dhe janë shëruar 44 pacientë me COVID-19. “Në 24 orët e fundit...

Kovid 19 Shqipëri/ 5 të vdekur, 273 raste të reja

para 5 dite - Neshesh

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 273 raste të reja të infektimeve nga Covid 19 në 1289 testime të kryera, ndërsa 5 persona kanë humbur jetën....

Zemaj: Të ndalen urgjentisht seminaret, punëtoritë dhe format tjera të organizimit, ku ka grumbullim njerëzish

para 5 dite - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se i kanë informuar të gjitha institucionet qendrore dhe lokale, Policinë e Kosovës, Inspektoratin Shëndetësor, Inspektoratin Sanitar dhe palët tjera që...

Pesë të vdekur e 273 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

para 5 dite - Koha.net

44 të shëruar, 273 raste të reja dhe 5 vdekje. Ky është bilanci në Shqipëri, brenda 24 orëve të fundit, lidhur me situatën e shkaktuar nga koronavirusi. Në një komunikatë të përditshme për mediat nga Ministria...

Ku shtrihet harta e kuqe e infeksionit, komunat në Kosovë me numrin më të lartë të rasteve me COVID-19

para 5 dite - BalkanWeb

Prishtina vijon të mbajë rekord në rastet me koronavirus. Kështu, në 24 orët e fundit, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë konfirmoi se nga 148 raste me COVID-19, 66 raste ishin në Prishtinë....

Pesë të vdekur dhe gati 300 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

para 5 dite - RTK

44 të shëruar, 273 raste të reja dhe 5 humbje jete, ky është bilanci në vend, brenda 24 orëve të fundit, lidhur me situatën e shkaktuar nga koronavirusi. Në një komunikatë të përditshme për mediat nga...

1.393 raste aktive me COVID-19

para 5 dite - Shprehja

Në Kosovë, janë aktive 1.393 raste me COVID-19, që nga 13 marsi kur janë shfaqur rastet e para deri tani të prekur ishin 16.606 persona, njofton Klan Kosova. Numri i të vdekurve nga koronavirusi është...

Kurba nuk njeh ulje, 5 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, 273 raste të reja

para 5 dite - BalkanWeb

Vijon të jetë i lartë numri i të prekurve me COVID-19 në vendin tonë. Mësohet se në 24 orët e fundit 5 persona kanë ndërruar jetë dhe 273 të tjerë janë infektuar me COVID-19. Aktualisht në spitalin Infektiv...

273 raste të reja dhe 5 viktima 24 orët e fundit

para 5 dite - Klan

273 raste të reja dhe 5 viktima 24 orët e fundit Ju informojmë lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri: Janë kryer 1289 testime në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë...

Rastet me koronavirus sipas komunave

para 5 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 17/10/2020 15:14 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se vendi ka pasur 148 raste, rritje kjo që po i atribuohet numrit më të madh të testimeve....

Pesë të vdekur dhe 273 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

para 5 dite - GazetaBlic

44 të shëruar, 273 raste të reja dhe 5 humbje jete, ky është bilanci në vend, brenda 24 orëve të fundit, lidhur me situatën e shkaktuar nga koronavirusi në Shqipëri. Në një komunikatë të përditshme për...

Rritet numri i të infektuarve, 148 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 5 dite - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 148 raste të reja me coronavirus, 56 persona janë shëruar nga COVID-19 dhe nuk është shënuar...

Kovid 19 Shqipëri/ 5 të vdekur, 273 raste të reja

para 5 dite - Aktuale

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 273 raste të reja të infektimeve nga Covid 19 në 1289 testime të kryera, ndërsa 5 persona kanë humbur jetën....

Zemaj njofton për masat e reja anti-Covid

para 5 dite - Syri.net Kosova

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se i kanë informuar të gjitha institucionet qendrore dhe lokale, Policinë e Kosovës, Inspektoratin Shëndetësor, Inspektoratin Sanitar dhe palët tjera që...

Nga këto komuna janë rastet e reja me Covid-19

para 5 dite - Syri.net Kosova

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se edhe 148 persona janë infektuar me virusin Covid-19. Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 66 raste, komuna Gjilan 14 raste, komuna Mitrovicë...

56 të shëruar e asnjë i vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

para 5 dite - Syri.net Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 981 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Shqipëri, vazhdon rritja e rasteve me COVID-19

para 5 dite - Anadolu Agency

Tiranë Në Shqipëri janë regjistruar 273 raste të reja pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19) dhe 5 persona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit, transmeton Anadolu Agency (AA). Që nga fillimi i pandemisë,...

273 raste të reja, sërish viktima nga COVID

para 5 dite - Koha Jone

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 273 raste të reja të infektimeve nga Covid 19 në 1289 testime të kryera, ndërsa 5 persona kanë humbur jetën....

Zemaj: 1 mijë e 28 testime për Covid, 148 raste pozitive e asnjë i vdekur

para 5 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 17/10/2020 14:54 Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka publikuar të dhënat e fundit për Covid-19 në Kosovë. Ai tha se sot janë testuar 1028 raste nga 148 pozitive e asnjë i vdekur,...

Regjistrohen 594 raste me Covid-19 në Maqedoni

para 4 dite - Daily News

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.617 teste, ndërsa janë regjistruar 594 raste të reja me COVID-19. Sipas qyteteve në: Shkup-303, Kumanovë-22, Dibër-5, Shtip-13, Prilep-19,...

148 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para 5 dite - Syri.net Kosova

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se janë kryer 1,028 teste për COVID-19 dhe nga to, 148 kanë rezultuar pozitivë. Ai njofton se asnjë i vdekur nuk është shëruar në 24 orët e fundit. Njoftimi...

Maqedoni e Veriut, sërish rekord rastesh me koronavirus, 594 të diagnostikuar në 24 orë

para 5 dite - Gazeta e re

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se 3 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, me çka numri i përgjithshëm i viktimave të shkaktuara nga ky virus u rrit në 824 Në Maqedoninë e Veriut gjatë...

Shifra alarmante: Vijon të rritet numri i të infektuarve, 273 raste pozitive, 5 humbje jete nga Covid-19

para 5 dite - Gazeta Tema

Vijon të rritet numri i të infektuarve në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar një tjetër rekord infektimesh, ku janë konfirmuar pozitivë 273 persona. I lartë vijon të mbetet edhe numri...

para 5 dite - Ora news

Edhe kjo e shtunë ka regjistruar një rekord rastesh të reja me Covid 19, por një trend rënës krahasuar me një ditë më parë. Nga të dhënat e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë raportohet për 273 raste...

Asnjë i vdekur dhe 148 raste të reja me Coronavirus në Kosovë

para 5 dite - Insajderi

Me qarkore, kemi informuar të gjitha institucionet qendrore dhe lokale, Policinë e Kosovës, Inspektoratin Shëndetësor, Inspektoratin Sanitar dhe palët tjera që kanë pjesëmarrje të drejtpërdrejtë në luftën...

Pesë të vdekur dhe 273 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

para 5 dite - Zeri

Gjatë 24-orëve të fundit në Shqipëri nga 1289 testime për COVID-19 kanë rezultuar 273 raste të reja ndërsa pesë persona kanë humbur jetën. Ndërkaq, Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se 44 qytetarë...

Rekord i ri, 594 raste të reja me koronavirus

para 5 dite - Express.mk

Edhe një rekord i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 594 raste. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bëre 2617 testime, ndërsa janë regjistruar...

Ministri i Shëndetësisë njofton për masat e reja anti-Covid

para 5 dite - OraInfo

Zemaj njofton për masat e reja anti-Covid. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se janë vendosur masa të reja për të luftuar COVID-19 në Kosovë. Zemaj tha se...

Rekord i ri, 594 raste të reja me koronavirus

para 5 dite - Sharri

Edhe një rekord i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 594 raste. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bëre 2617 testime, ndërsa janë regjistruar...

Tre të vdekur dhe 594 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

para 5 dite - News Tv

Në 24 orët e fundit, u kryen 2617 teste dhe u regjistruan 594 raste të reja me covid-19 në: – Shkup 303 – Kumanovë 22 – Dibër 5 – Shtip 13 – Prilep 19 – Tetovë 26 – Struga 12 – Veles 17 – Manastir 18 –...

Sot 148-të raste të reja në Kosovë, ministri Zemaj paralajmëroi shqyrtim të situatës në pikat kufitare

para 5 dite - Portalb

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 1028 testime, prej të cilave pozitiv kanë rezultuar 148-të, raporton Portalb.mk . Ndërkohë janë shëruar 56 pacientë të infektuar me virusin korona. “Janë...

E FUNDIT/ Shifra alarmante në vend, 273 të infektuar të rinj me COVID-19

para 5 dite - Albeu

Ju informojmë lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri: Janë kryer 1289 testime në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 273 qytetarë të prekur nga...

Alarmante! Vazhdon bilanci tronditës/ 273 raste të reja dhe 5 viktima nga virusi…

para 5 dite - Standard

Ministria e Shëndetësisë raportoi se në 24 orët e fundit, 5 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri, çka e çon në 448 numrin total të viktimave të pandemisë në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë...

Regjistrohen 594 raste me Covid-19 në Maqedoni

para 5 dite - Arbresh

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.617 teste, ndërsa janë regjistruar 594 raste të reja me COVID-19. Sipas qyteteve në: Shkup-303, Kumanovë-22, Dibër-5, Shtip-13, Prilep-19,...

Koronavirusi, dalin të dhënat e 24 orëve të fundit, sërish shumë të infektuar dhe të shtruar

para 5 dite - NOA

Në 24 orët e fundit u regjistruan 273 raste të reja me infeksionin e koronavirusit nga 289 të infektuar që u regjistruan ditën e mëparshme. Këto 273 të infektuar u zbuluan ndër 1289 persona të testuar....

Ministria e Shëndetësisë: 273 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

para 5 dite - Shekulli

Publikuar më 17.10.2020 nga erjon dervishi Ministria e Shëndetëisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit numri i rasteve të reja me COVID-19 është ulur. Kështu janë testuar pozitivë...

Ulet numri i infektimeve, Ministria e Shëndetësisë: 273 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

para 5 dite - Panorama

Ministria e Shëndetëisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit numri i rasteve të reja me COVID-19 është ulur. Kështu janë testuar pozitivë 273 raste të reja dhe 5 humbje jete, ndërsa...

Edhe një rekord i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 594 raste

para 5 dite - Lajm

Edhe një rekord i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 594 raste Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bëre 2617 testime, ndërsa janë regjistruar...

273 raste të reja me koronavirus, qytetet ku është shpërndarë infeksioni

para 5 dite - Mapo

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot shifrat e reja të situatës epidemike, Covid-19, për 24 orët e fundit në vendin tonë. Nga 1289 testime, kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 273 raste të reja (289...

Koronavirusi në Shqipëri, 5 viktima në 24 orët e fundit

para 5 dite - Mapo

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 5 viktima nga COVID-19. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me virusin e rrezikshëm, një 74 vjeçar nga Durrësi, një 76 vjeçar nga Tirana, një 81 vjeçar...

E FUNDIT/ Ulet numri i testimeve, sërish shifra të larta infektimesh, 5 viktima

para 5 dite - ABC News

Ministria e Shëndetësisë: 1289 testime, 44 të shëruar, 273 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit Vijon….

Vazhdon bilanci tronditës/ 273 raste të reja dhe 5 viktima nga virusi

para 5 dite - Syri

Ministria e Shëndetësisë raportoi se në 24 orët e fundit, 5 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri, çka e çon në 448 numrin total të viktimave të pandemisë në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë...

594 rastet e reja janë nga këto komuna

para 5 dite - Pa censure

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2617 testime të realizuara 594 persona kanë rezultuar pozitiv më virusin korona. Shkup-303, Kumanovë-22, Dibër-5, Shtip-13 Prilep-19, Tetovë-26,...

Në 24 orët e fundit janë bërë 2617 testime, ndërsa janë regjistruar 594 raste të reja me COVID-19

para 5 dite - Fol

Në 24 orët e fundit janë bërë 2617 testime, ndërsa janë regjistruar 594 raste të reja të covid-19: – Shkup 303 – Kumanovë 22 – Dibër 5 – Shtypje 13 – Prilep 19 – Tetovë 26 – Strugë 12 – Veles 17 – Bitola...

Rritja e rasteve me Covid-19, Zemaj njofton për masa të reja

para 5 dite - RTK

Rritja e numrit të rasteve me Covid-19 në Kosovë, ka bërë që Ministria e Shëndetësisë të ndërmarrë disa masa. Ministri Armend Zemaj, përmes një statusi në Facebook, ka urdhëruar të gjitha institucionet...

3 të vdekur dhe 594 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

para 5 dite - Fakti Ditor

Në 24 orët e fundit, u kryen 2617 teste dhe u regjistruan 594 raste të reja me covid-19 në: – Shkup 303 – Kumanovë 22 – Dibër 5 – Shtip 13 – Prilep 19 – Tetovë 26 – Struga 12 – Veles 17 – Manastir 18 –...

Vazhdojnë shifrat rekorde, regjistrohen 594 raste të reja në Maqedoni

para 5 dite - Zyrtare

Edhe gjatë 24 orëshit të fundit në Maqedoni janë regjistruar shifra rekorde të të infektuarve me koronavirus, raporton Zyrtare.net Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bëre 2617...

594 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

para 5 dite - Pa censure

Edhe një rekord i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, regjistrohen 594 raste Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bëre 2617 testime, ndërsa janë regjistruar...

Asnjë viktimë në 24 orët e fundit me Covid-19, Kosova regjistron 148 raste të reja

para 5 dite - BalkanWeb

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 148 raste të reja me koronavirus dhe asnjë viktimë nga ky virus. Kështu bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i cili tha se rastet e reja...

56 të shëruar nga COVID-19, një mijë e 485 raste aktive

para 5 dite - Klan Kosova

56 persona janë shëruar nga koronavirusi në vend brenda 24 orëve të fundi si dhe janë shënuar 148 raste të reja, transmeton Klan Kosova. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

Rritja e rasteve me Covid-19, Zemaj njofton për masa të reja

para 5 dite - Medial

Ministri Armend Zemaj, përmes një statusi në Facebook, ka urdhëruar të gjitha institucionet qendrore dhe lokale, t t’i ndalin urgjentisht seminaret, punëtoritë dhe format tjera të organizimit ku ka grumbullim...

Zemaj: Të gjitha institucionet lokale dhe qendrore do të zbatojnë vendimet e reja për situatën me COVID-19

para 5 dite - Klan Kosova

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se i kanë informuar të gjitha institucionet qendrore dhe lokale, Policinë e Kosovës, Inspektoratin Shëndetësor, Inspektoratin Sanitar dhe palët tjera që...

Kosovë, asnjë i vdekur dhe 148 raste të reja me COVID-19

para 5 dite - Anadolu Agency

Prishtinë Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se asnjë person i infektuar me koronavirusin e ri (COVID-19) nuk ka vdekur në 24 orët e fundit duke bërë që numri i të vdekurve nga ky virus...

Regjistrohen 148 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 5 dite - Albeu

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë fatmirësisht nuk është shënuar asnjë viktimë nga COVID-19. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë realizuar 1,028 testime, prej të cilave 148 persona kanë rezultuar...

Kosova regjistron 148 raste të reja me koronavirus

para 5 dite - Gazeta Tema

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 148 raste të reja me koronavirus dhe asnjë viktimë nga ky virus. Kështu bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i cili tha se rastet e reja...

Kosovë/ 148 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

para 5 dite - Panorama

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 148 raste të reja me koronavirus dhe asnjë viktimë nga ky virus. Kështu bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i cili tha se rastet e reja...

Asnjë viktimë, regjistrohen 148 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 5 dite - Mapo

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë fatmirësisht nuk është shënuar asnjë viktimë nga COVID-19. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë realizuar 1,028 testime, prej të cilave 148 persona kanë rezultuar...

Zemaj: Të gjitha institucionet t’i ndalin urgjentisht punëtoritë ku ka grumbullim të qytetarëve

para 5 dite - Zeri

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se institucionet qendrore dhe lokale duhet t’i ndalin urgjentisht seminaret, punëtorit dhe format e tjera të organizimit ku ka grumbullim të njerëzve. Zemaj...

Nga këto komuna dhe fshatra vijnë 148 rastet e reja me Covid-19

para 5 dite - OraInfo

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1028 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Asnjë i vdekur e 56 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë

para 5 dite - OraInfo

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1028 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Shqipëri: 5 të vdekur, 273 raste të reja dhe 44 të shëruar

para 5 dite - Shenja

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën pesë persona, janë regjistruar 273 raste të reja si dhe janë shëruar 44 pacientë me COVID-19. “Në 24 orët...

Asnjë viktimë nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë

para 5 dite - Koha Jone

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë njoftuar se në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë nga koronavirusi. Por, nga kryerja e 1,028 testeve, janë konfirmuar 148 raste të rejave COVID-19....

Kosovë/ Asnjë person i vdekur si pasojë e COVID-19!

para 5 dite - Shekulli

Publikuar më 17.10.2020 nga erjon dervishi Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1028 mostra të...

56 të shëruar gjatë 24 orëve të fundit

para 5 dite - Zeri

Gjatë 24 orëve të fundit, sipas raportit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Koosvës (IKSHPK) janë shëruar 56 pacientë. IKSHPK-ja po ashtu bënë të ditur se numri i përgjithshëm i të shëruarve...

148 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

para 5 dite - OraInfo

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1028 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Asnjë viktimë, regjistrohen 148 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 5 dite - Syri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë fatmirësisht nuk është shënuar asnjë viktimë nga COVID-19. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë realizuar 1,028 testime, prej të cilave 148 persona kanë rezultuar...

Zemaj: Në 410 shkolla janë bërë testime për COVID-19

para 5 dite - Kallxo

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, ka njoftuar se deri më sot, 410 shkolla janë testuar për COVID– 19. Sipas Zemaj 10 prej tyre me rekomandim të IKSHPK-së kanë kaluar nga skenari A në skenarin C, përkatësisht...

Nga këto komuna janë rastet e reja me Covid-19

para 5 dite - GazetaBlic

Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me Koronavirus 148 persona, shkruan Gazeta Blic. Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 66 raste, komuna Gjilan 14 raste, komuna Mitrovicë 14 raste,...

Edhe sot kryeson Prishtina, 66 raste pozitive me Covid-19 në kryeqytet

para 5 dite - GazetaBlic

Ditët e fundit është rritur ndjeshëm numri i rasteve të reja me Cocvid-19, shkruan Gazeat Blic. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë 148 persona . Sa i përket numrit të rasteve pozitive...

Gjysma e rasteve me koronavirus të raportuara sot janë nga Prishtina

para 5 dite - Zeri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1028 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

148 raste të reja me COVID-19, nuk ka të vdekur

para 5 dite - RTK

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1028 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Asnjë viktimë, regjistrohen 148 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 5 dite - ABC News

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë fatmirësisht nuk është shënuar asnjë viktimë nga COVID-19. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë realizuar 1,028 testime, prej të cilave 148 persona kanë rezultuar...

Rastet e reja me COVID-19 vijnë nga këto komuna

para 5 dite - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) i ka publikuar rezultatet e 24 orëve të fundit rreth koronavirusit. Nga 1028 mostra të testuara, 148 persona kanë rezultuar të infektuar me...

56 persona shërohen nga COVID-19

para 5 dite - Sinjali

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shëruar 56 pacientë nga koronavirusi , shkruan Gazeta Sinjali . Këtë e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë. “Gjatë 24 orëve të fundit,...

Zemaj kërkon nga institucionet të ndalin takimet e seminaret fizike

para 5 dite - Kallxo

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj tha se kanë informuar të gjitha institucionet qendrore dhe lokale, Policinë e Kosovës, Inspektoratin Shëndetësor, Inspektoratin Sanitar dhe palët tjera që kanë pjesëmarrje...

Kosova regjistron 148 raste të reja me koronavirus

para 5 dite - Evropa e Lirë

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 148 raste të reja me koronavirus dhe asnjë viktimë nga ky virus. Kështu bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i cili tha se rastet e reja...

Thirrje urgjente nga Zemaj pas rritjes së rasteve me COVID: Të respektohen me përpikmëri masat që të shmangin një valë të dytë

para 5 dite - GazetaBlic

Pas përkeqësimit të situatës me Koronavirus, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se i kanë informuar institucionet qendrore dhe lokale, Policinë e Kosovës, Inspektoratin Shëndetësor,...

Rekord rastesh me COVID-19 në Kosovë

para 5 dite - Zeri

Gjatë 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë rast i vdekjeve me COVID-19 në Kosovë, por është shënuar rritje e numrit të rasteve që kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Nga IKSHPk-ja kanë dal rezultatet...

Brenda 24 orëve asnjë i vdekur nga COVID-19 në Kosovë

para 5 dite - Kallxo

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, ka njoftuar se brenda 24 orëve nuk ka pasur asnjë rast të vdekjeve nga COVID-19 Zemaj tha se testimet sot kanë arritur rekord brenda 24 orëve. “Janë bërë 1.028 teste,...

Rritet numri i të infektuarve, 148 raste të reja brenda 24 orëve me COVID-19

para 5 dite - Sinjali

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë të ditur se nga 1.028 mostra të testuara, 148 kanë rezultuar të infektuar me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali. Gjithashtu, Zemaj në Facebook ka njoftuar dhe...

Rekord i testimeve brenda ditës në Kosovë, nga 1028 mostra – 148 rezultojnë pozitive

para 5 dite - Medial

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se janë kryer 1,028 teste për COVID-19 dhe nga to, 148 kanë rezultuar pozitivë. Ai njofton se asnjë i vdekur nuk është shëruar në 24 orët e fundit. /Lajmi.net/...

Vijon rritja e rasteve me koronavirus në Shqipëri, konfirmohen pesë viktima

para 5 dite - Albinfo

Edhe kjo e shtunë ka regjistruar një rekord rastesh të reja me koronavirus në Shqipëri, por një trend rënës krahasuar me një ditë më parë. Siç bën të ditur Ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit...

Pesë të vdekur dhe gati 300 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

para 5 dite - Lajmi.net

Nga të dhënat e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë raportohet për 273 raste të reja në 1289 testime të kryera. Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki: 192...

Zemaj: Nga 1,028 testime në 24 orët e fundit pozitivë me COVID-19 janë 148

para 5 dite - Koha.net

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se janë kryer 1,028 teste për COVID-19 dhe nga to, 148 kanë rezultuar pozitivë. Ai njofton se asnjë i vdekur nuk është shëruar në 24 orët e fundit. Zemaj...

Zemaj njofton për masat e reja antiCOVID-19

para 5 dite - Sinjali

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një postimi në Facebook ka njoftuar për shtimin e masave të reja në luftën kundër COVID-19 në Kosovë. Zemaj tha se ka informuar të gjitha institucionet qendrore...

Shqipëri: Pesë viktima dhe 273 raste të reja me COVID-19

para 5 dite - Infokusi

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njofton se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën pesë persona, janë regjistruar 273 raste të reja si dhe janë shëruar 44 pacientë me COVID-19. “Në 24 orët e fundit...

Asnjë i vdekur nga COVID-19 për 24 orë në Kosovë

para 5 dite - Sinjali

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19, raporton Gazeta Sinjali. Kështu ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një njoftimi në Facebook....

Zemaj: 148 raste të reja e asnjë i vdekur në 24 orët e fundit

para 5 dite - Koha.net

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Kosovë, 128 raste të reja me Covid 19

para 5 dite - Lexo

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 148 raste të reja me koronavirus dhe asnjë vi ktimë nga ky virus. Kështu bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i cili tha se rastet e...

Kosovë, 148 raste të reja me COVID-19, asnjë të vdekur

para 5 dite - Shenja

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 148 raste të reja me coronavirus, 56 persona janë shëruar nga COVID-19 dhe nuk është shënuar...

COVID19/ MSH: 1289 testime, 44 të shëruar, 273 raste të reja

para 5 dite - Lexo

Ju informojmë lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri: Janë kryer 1289 testime në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 273 qytetarë të prekur nga...

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: Janë 273 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

para 5 dite - Java News

Ju informojmë lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri: Janë kryer 1289 testime në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 273 qytetarë të prekur nga...

Rritja e rasteve me Covid-19, Zemaj njofton për masa të reja

para 5 dite - Infokusi

Rritja e numrit të rasteve me Covid-19 në Kosovë, ka bërë që Ministria e Shëndetësisë të ndërmarrë disa masa. Ministri Armend Zemaj, përmes një statusi në Facebook, ka urdhëruar të gjitha institucionet...

Kosovë/Asnjë viktimë në 24 orët e fundit, por 148 raste të reja me Covid-19

para 5 dite - Java News

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 148 raste të reja me koronavirus dhe asnjë viktimë nga ky virus. Kështu bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i cili tha se rastet e reja...

Shqipëri: 5 të vdekur, 273 raste të reja dhe 44 të shëruar

para 5 dite - Albinfo

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën pesë persona, janë regjistruar 273 raste të reja si dhe janë shëruar 44 pacientë me COVID-19. “Në 24 orët...

Pesë të vdekur dhe 273 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

para 5 dite - in7

Pesë persona kanë vdekur dhe 273 të tjerë kanë rezultuar pozitivë me Coronavirus në Shqipëri, njofton Insajderi. Këto raste të reja pozitive kanë rezultuar nga gjithsej një mijë e 289 testime të kryera....

Covid 19, 128 raste të reja në Kosovë

para 5 dite - Lexo

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 148 raste të reja me koronavirus dhe asnjë viktimë nga ky virus. Kështu bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i cili tha se rastet e reja...

Regjistrohen 148 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 5 dite - Tetova Sot

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë fatmirësisht nuk është shënuar asnjë viktimë nga COVID-19. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë realizuar 1,028 testime, prej të cilave 148 persona kanë rezultuar...

Covid-19/ Sa është numri total i rasteve në Kosovë dhe sa persona kanë humbur jetën

para 5 dite - Top Channel

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR janë testuar gjithsej 889 mostra të...

Rritja e rasteve me Covid-19, Zemaj njofton për masa të reja

para 5 dite - Zyrtare

Rritja e numrit të rasteve me Covid-19 në Kosovë, ka bërë që Ministria e Shëndetësisë të ndërmarrë disa masa. Rritja e numrit të rasteve me Covid-19 në Kosovë, ka bërë që Ministria e Shëndetësisë të ndërmarrë...

Shqipëri, 273 raste të reja dhe 5 humbje jete nga COVID-19

para 5 dite - Fol

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 273 raste të reja dhe 5 humbje jete brenda 24 orëve të fundit, ndërsa janë shëruar 44 pacientë. Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” në...

Shqipëri, vazhdon rritja e rasteve me COVID-19

para 5 dite - Gazeta e re

Që nga fillimi i pandemisë, numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në vend është rritur në 16.774 dhe numri i të vdekurve në 448 Në Shqipëri janë regjistruar 273 raste të reja pozitive me koronavirusin...

Rritja e rasteve me Covid-19, Zemaj njofton për masa të reja

para 5 dite - Lajm

Rritja e numrit të rasteve me Covid-19 në Kosovë, ka bërë që Ministria e Shëndetësisë të ndërmarrë disa masa. Ministri Armend Zemaj, përmes një statusi në Facebook, ka urdhëruar të gjitha institucionet...

Shtohen rastet edhe në Kosovë, por asnjë viktimë në 24 orët e fundit

para 5 dite - Almakos

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 148 raste të reja me koronavirus dhe asnjë viktimë nga ky virus. Kështu bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i cili tha se rastet e reja...

Pesë të vdekur dhe 273 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

para 5 dite - KosovaPress

Edhe kjo e shtunë ka regjistruar një rekord rastesh të reja me Covid-19 në Shqipëri, por një trend rënës krahasuar me një ditë më parë. Nga të dhënat e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë raportohet për...

Rekord i testimeve brenda ditës në Kosovë, nga 1028 mostra – 148 rezultojnë pozitive

para 5 dite - Infokusi

Është rritur numri i rasteve me covid -19 ne 24 orët e fundit në Kosovë. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se janë kryer 1,028 teste për COVID-19 dhe nga to, 148 kanë rezultuar pozitivë....

Shqipëri: Pesë viktima dhe 273 raste të reja me COVID-19

para 5 dite - Zyrtare

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njofton se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën pesë persona, janë regjistruar 273 raste të reja si dhe janë shëruar 44 pacientë me COVID-19. “Në 24 orët e fundit...

Shqipëri, 273 raste me Covid-19 dhe 5 viktima

para 5 dite - Arbresh

Edhe kjo e shtunë ka regjistruar një rekord rastesh të reja me Covid 19, por një trend rënës krahasuar me një ditë më parë. Krahaso të dhënat me raportimin e një dite më parë Nga të dhënat e fundit të...

Shqipëri, 273 raste të reja dhe 5 humbje jete nga COVID-19

para 5 dite - Sharri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 273 raste të reja dhe 5 humbje jete brenda 24 orëve të fundit, ndërsa janë shëruar 44 pacientë. Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” në...

Covid-19 në Shqipëri: 273 raste të reja dhe 5 viktima në 24 orët e fundit

para 5 dite - Bota Press

KMinistria e Shëndetësisë raportoi se në 24 orët e fundit, 5 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri, çka e çon në 448 numrin total të viktimave të pandemisë në vendin tonë. Ministria e...

Sërish shifra të larta/ 273 infektime dhe 5 viktima në vendin tonë nga COVID-19

para 5 dite - Almakos

Vijon të jetë e lartë numri i të prekurve me COVID-19 në vendin tonë. Mësohet se në 24 orët e fundit 5 persona kanë ndërruar jetë dhe 273 të tjerë janë infektuar me COVID-19. NJOFTIMI I MSH Ju informojmë...

Publikohen shifrat ditore të inifektuarve me COVID-19 në Kosovë

para 5 dite - Pa censure

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 148 raste të reja me coronavirus, 56 persona janë shëruar nga COVID-19 dhe nuk është shënuar...

Rëndohet bilanci/ 5 të vdekur në 24 orët e fundit, si paraqitet situata në spitalet COVID

para 5 dite - News33

Pesë pacientë nuk ka mundur që ta fitojnë betejën me koronavirusin në Shqipëri 24 orët e fundit. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, fatkeqësisht e kanë humbur betejën me COVID19, një 74 vjeçar nga Durrësi,...

Shifrat e frikshme, 5 të vdekur nga COVID-19 dhe 273 të infektuar në 24 orët e fundit

para 5 dite - LajmiFundit

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1289 testime, 44 të shëruar, 273 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit Ju informojmë lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në...

Regjistrohen 148 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 5 dite - Fakti Ditor

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë fatmirësisht nuk është shënuar asnjë viktimë nga COVID-19. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë realizuar 1,028 testime, prej të cilave 148 persona kanë rezultuar...

Kosovë, asnjë i vdekur dhe 148 raste të reja me COVID-19

para 5 dite - Gazeta e re

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK janë testuar gjithsej 981 mostra të dyshuara me COVID-19 Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se asnjë person...

Rastet me Coronavirus sipas komunave

para 5 dite - Gazeta e re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se vendi ka pasur 148 raste, rritje kjo që po i atribuohet numrit më të madh të testimeve. Përgjatë 24-orërshit të fundit, në Kosovë...

​Rritja e rasteve me Covid-19, Zemaj njofton për masa të reja

para 5 dite - Periskopi

Rritja e numrit të rasteve me Covid-19 në Kosovë, ka bërë që Ministria e Shëndetësisë të ndërmarrë disa masa. Ministri Armend Zemaj, përmes një statusi në Facebook, ka urdhëruar të gjitha institucionet...

Rastet me koronavirus sipas komunave

para 5 dite - Periskopi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se vendi ka pasur 148 raste, rritje kjo që po i atribuohet numrit më të madh të testimeve. Përgjatë 24-orërshit të fundit, në Kosovë...

Zemaj: Disiplina, maska, distanca dhe higjiena duhet të zbatohen në mënyrë rigoroze

para 5 dite - Epoka e Re

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 148 raste pozitive me Covid-19 dhe nuk ka asnjë rast të vdekjes. Armend Zemaj, ministër i Shëndetësisë, me anë të një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka...

Rastet me koronavirus sipas komunave

para 5 dite - in7

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se vendi ka pasur 148 raste, rritje kjo që po i atribuohet numrit më të madh të testimeve. Përgjatë 24-orërshit të fundit, në Kosovë...

Edhe 148 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para 5 dite - Epoka e Re

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1028 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Rritja e rasteve me Covid-19, Zemaj njofton për masa të reja

para 5 dite - KosovaPress

Rritja e numrit të rasteve me Covid-19 në Kosovë, ka bërë që Ministria e Shëndetësisë të ndërmarrë disa masa. Ministri Armend Zemaj, përmes një statusi në Facebook, ka urdhëruar të gjitha institucionet...

Asnjë i vdekur dhe 148 raste pozitive me Covid-19

para 5 dite - Zyrtare

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1028...

Rastet me Coronavirus sipas komunave

para 5 dite - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se vendi ka pasur 148 raste, rritje kjo që po i atribuohet numrit më të madh të testimeve. Përgjatë 24-orërshit të fundit, në Kosovë...

​Asnjë i vdekur dhe 148 raste pozitive me Covid-19

para 5 dite - Periskopi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1028...

Shërohen 56 pacientë nga Covid-19

para 5 dite - Arbresh

Në 24 orët e fundit janë shëruar edhe 56 persona nga Covid-19. Numri i përgjithshëm i të shëruarve në vendin tonë ka shkuar në 14,617, shkruan portali arbresh.info. Kurse numri i rasteve aktive është 1.485./arbresh.info/...

Asnjë i vdekur dhe 148 raste pozitive me Covid-19

para 5 dite - KosovaPress

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1028...

Në 24 orët e gundit 148 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 5 dite - PortaliOnline

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1028 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Prishtina prin me raste të reja me COVID-19

para 5 dite - Arbresh

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1028 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Zemaj: Të gjitha institucionet lokale dhe qendrore do të zbatojnë vendimet e reja për situatën me COVID-19

para 5 dite - Arbresh

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se i kanë informuar të gjitha institucionet qendrore dhe lokale, Policinë e Kosovës, Inspektoratin Shëndetësor, Inspektoratin Sanitar dhe palët tjera që...

Ja nga cilat komuna vijnë rastet e reja me Covid-19

para 5 dite - Bota Press

Botapress 17 Tetor – Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me Koronavirus 148 persona.Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 66 raste, komuna Gjilan 14 raste, komuna Mitrovicë 14 raste, komuna...

Rritje e ndjeshme e të infektuarve në Kosovë

para 5 dite - Albinfo

148 raste të reja me Covid-19 janë shënuar në 24 orëshin e fundit në Kosovë. Ndërkohë nuk ka asnjë rast të vdekjeve derisa 56 pacientë janë shëruar, njofton Instituti i Kosovës për Shëndetësi Publike,...

Lajmi i fundit: Rritet numri i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë

para 5 dite - Bota Press

Botapress 17 Tetor – Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.028 teste, ku 148 prej tyre kanë rezultuar pozitivë ndërsa nuk është regjistruar asnjë...

148 raste me koronavirus në Kosovë nga 1,028 testime në 24 orët e fundit

para 5 dite - Zyrtare

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se janë kryer 1,028 teste për COVID-19 dhe nga to, 148 kanë rezultuar pozitivë. Ai njofton se asnjë i vdekur nuk është shëruar në 24 orët e fundit. .

Në Kosovë 16,606 raste me COVID-19 që nga paraqitja e pandemisë

para 5 dite - Zhurnal

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar të premtën se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889...

Zemaj: Nga rekord testimesh pozitivë rezultojnë 148 persona me COVID-19, asnjë vdekje

para 5 dite - Arbresh

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 148 raste pozitive me COVID-19 dhe nuk ka asnjë rast të vdekjes. Këtë e bëri të ditur Armend Zemaj, ministri i Shëndetësisë, me anë të një postimi në rrjetin social...

148 raste me koronavirus në Kosovë nga 1,028 testime në 24 orët e fundit

para 5 dite - Periskopi

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se janë kryer 1,028 teste për COVID-19 dhe nga to, 148 kanë rezultuar pozitivë. Ai njofton se asnjë i vdekur nuk është shëruar në 24 orët e fundit. Shpërndaje në:

Zemaj: 148 raste të reja e asnjë i vdekur në 24 orët e fundit

para 5 dite - Ekonomia Online

Asnjë person nuk ka vdekur si pasojë e virusit Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. Njoftimi i Zemaj: Me qarkore, kemi informuar...

Në Kosovë 16,606 raste me COVID-19 që nga paraqitja e pandemisë

para 5 dite - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar të premtën se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889...

Gati 17 mijë raste me koronavirus që nga marsi në Kosovë

para 5 dite - OraInfo

Koronavirusi po vazhdon të përhapet në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën...

Shkon në 16.600 numri total i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

para 5 dite - BalkanWeb

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar të premten se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889...

1 mijë 393 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para 5 dite - Kallxo

Mbi 14 mijë persona janë shëruar nga Covid-19 në Kosovë. Kurse, 1 mijë e 393 raste janë aktive me Covid-19. ‘’Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.561 raste, kurse numri i...

Një mijë e 393 raste aktive me COVID-19

para 5 dite - Klan Kosova

Në Kosovë, janë aktive 1.393 raste me COVID-19, që nga 13 marsi kur janë shfaqur rastet e para deri tani të prekur ishin 16.606 persona, njofton Klan Kosova. Numri i të vdekurve nga koronavirusi është...

1.393 raste aktive me COVID-19

para 5 dite - Ina

Në Kosovë, janë aktive 1.393 raste me COVID-19, që nga 13 marsi kur janë shfaqur rastet e para deri tani të prekur ishin 16.606 persona, njofton Klan Kosova. Numri i të vdekurve nga koronavirusi është...

16.606 raste me Covid-19 që nga paraqitja e pandemisë në Kosovë

para 5 dite - RTK

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të...

16.606 raste me COVID-19 që nga paraqitja e pandemisë në Kosovë

para 5 dite - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të...

​16.606 raste me Covid-19 që nga paraqitja e pandemisë në Kosovë

para 5 dite - GazetaBlic

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të...

Rritja e ditëve të fundit – afër 1400 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 5 dite - Lajmi.net

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 42 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.561 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.393. Sipas institutit, brenda...

16.606 raste me Covid-19 që nga paraqitja e pandemisë në Kosovë

para 5 dite - Infokusi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të...

16 mijë e 606 raste me koronavirus që nga marsi në Kosovë

para 5 dite - Zyrtare

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të...

16.606 raste me Covid-19 që nga paraqitja e pandemisë në Kosovë

para 5 dite - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të...

​16 mijë e 606 raste me koronavirus që nga marsi në Kosovë

para 5 dite - Periskopi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të...

16.606 raste me Covid-19 që nga paraqitja e pandemisë në Kosovë

para 5 dite - KosovaPress

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të...

6 të vdekur e 438 raste pozitive me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

para 5 dite - Zyrtare

Në Maqedoni të Veriut janë shënuar gjashtë të vdekur e 438 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, kanë bërë të ditur të premten mbrëma mediat e këtij vendi. Në Maqedoni të Veriut janë shënuar gjashtë...

Gjashtë vdekje me COVID-19 në Maqedoni

para 6 dite - Insajderi

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka informuar se në 24 orët e fundit janë kryer 2 306 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 438 kanë rezultuar pozitivë. Po ashtu gjatë ditës së fundit...

Rekord shifrash/ 6 të vdekur dhe 438 të infektuar me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

para 5 dite - Syri

Në 24 orët e fudnit, Maqedonia e Veriut ka regjistruar sërish shifra të larta të rasteve me koronavirus. Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë, të dhënat iu referohen 2,306 testeve të kryera në...

Rëndohet situata me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, konfirmohen mbi 400 raste të reja

para 5 dite - Sinjali

Gjashtë persona kanë vdekur, ndërsa 438 të tjerë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Rastet pozitive kanë rezultuar nga 2 mijë e 306 teste të kryera, transmeton...

6 viktima dhe 438 raste të reja me COVID-19! Vetëm në Shkup 200 raste të reja!

para 6 dite - TV21

- Advertisement - Nga 2306 teste të kryera, në 24 orët e fundit janë regjistruar 438 raste të reja me virusin korona në Maqedoninë e Veriut. 200 prej tyre janë nga Shkupi, 21 nga Kumanova, 1 nga Dibra,...

6 të vdekur e 438 raste pozitive me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

para 5 dite - Medial

Rastet pozitive kanë rezultuar nga 2.306 teste të kryera. Me këtë, numri i përgjithshëm i të prekurve me COVID-19 në Maqedoni është rritur në 22.607, derisa kanë vdekur 821 persona. Deri më tash janë shëruar...

Maqedoni/ 438 raste të reja me COVID-19, 191 persona janë shëruar dhe 6 kanë humbur jetën

para 6 dite - Gazeta Express

Ballina Gazeta Express 16/10/2020 19:28 Në 24 orët e fundit janë bërë 2306 testime, ndërsa janë regjistruar 438 raste të reja të covid-19: -Shkup 200- Kumanovë 21- Dibër 1- Shtip 17- Prilep 13- Tetovë...

6 të vdekur e 438 raste pozitive me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

para 5 dite - Koha.net

Në Maqedoni të Veriut janë shënuar gjashtë të vdekur e 438 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, kanë bërë të ditur të premten mbrëma mediat e këtij vendi. Rastet pozitive kanë rezultuar nga 2.306...

Edhe sot numër i lartë: 438 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

para 6 dite - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2.306 testime për coronavirus, ndërsa 438 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-200, Kumanovë-21, Dibër-1, Shtip-17,...

Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ 438 raste të reja dhe 6 viktima

para 6 dite - Koha Jone

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2 306 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 438 kanë rezultuar pozitivë. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 6 pacientë,...

438 raste të reja, 6 viktima e 191 të shëruar

para 6 dite - Zhurnal

Shkup, 16 tetor – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2 306 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 438 kanë rezultuar pozitivë. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar...

438 raste të reja me Covid-19, 6 të vdekur, 191 të shëruar

para 6 dite - Koha.mk

Shkup, 16 tetor – Po vijon numri i lartë i të infektuarëve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 438 raste të reja nga 2306 teste të kryera. Sa i përket qyteteve,...

Kovid 19 RMV/ 6 të vdekur, 438 raste të reja.Shërohen 191 pacientë

para 6 dite - Neshesh

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2.306 testime për coronavirus, ndërsa 438 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-200, Kumanovë-21, Dibër-1, Shtip-17,...

para 6 dite - Ora news

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2 306 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 438 kanë rezultuar pozitivë. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 6 pacientë,...

Maqedoni e Veriut, 6 të vdekur dhe 438 raste të reja me COVID-19

para 6 dite - Anadolu Agency

Shkup Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 438 raste të tjera me koronavirusin e ri (COVID-19), me çka numri i përgjithshëm i rasteve me këtë virus në vend ka shkuar në 22.607,...

MAQEDONI/ 438 raste të reja e 6 viktima në 24 orët e fundit

para 6 dite - Albeu

438 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit nga gjithsej 2306 teste të realizuara. Numri më i lartë i të infektuarve sërish në Shkup, 200 persona. Në Strumicë janë regjistruar 30 të infektuar e...

438 raste të reja dhe 191 të shëruar nga covid 19 në Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - RTK

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se brenda 24 orëve janë bërë 2306 testime, ndërsa janë regjsitruar 438 raste të reja me Covid-19. -Shkup 200- Kumanovë 21- Dibër 1- Shtip 17- Prilep 13- Tetovë...

6 viktima dhe 438 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - Mapo

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë realizuar 2,306 testime prej të cilave kanë rezultuar pozitiv 438 persona. Ndërkohë autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 6 pacientë nuk e kanë fituar...

6 viktima dhe 438 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - ABC News

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë realizuar 2,306 testime prej të cilave kanë rezultuar pozitiv 438 persona. Ndërkohë autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 6 pacientë nuk e kanë fituar...

Kovid 19 RMV/ 6 të vdekur, 438 raste të reja.Shërohen 191 pacientë

para 6 dite - Medial

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2.306 testime për coronavirus, ndërsa 438 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-200, Kumanovë-21, Dibër-1, Shtip-17,...

Maqedoni/ 438 raste të reja me Covid-19, 6 të vdekur, 191 të shëruar

para 6 dite - Ina

Po vijon numri i lartë i të infektuarëve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 438 raste të reja nga 2306 teste të kryera. Sa i përket qyteteve, Shkupi vijon me numrin...

Kovid 19 RMV/ 6 të vdekur, 438 raste të reja.Shërohen 191 pacientë

para 6 dite - Aktuale

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2.306 testime për coronavirus, ndërsa 438 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-200, Kumanovë-21, Dibër-1, Shtip-17,...

Në 24 orët e fundit u regjistruar 104 raste të reja me Kovid-19 në Kosovë

para 6 dite - Portalb

Në 24 orët e fundit në Kosovë u regjistruan dy viktima të infektuar me virusin korona, ndërsa 42 pacientë u shëruan, transmeton Portalb.mk . “Janë testuar gjithsej 889 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi...

6 të vdekur e 438 raste pozitive me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

para 5 dite - Lajmi.net

Rastet pozitive kanë rezultuar nga 2.306 teste të kryera. Me këtë, numri i përgjithshëm i të prekurve me COVID-19 në Maqedoni është rritur në 22.607, derisa kanë vdekur 821 persona. Deri më tash janë shëruar...

Koronavirusi në Maqedoni: 6 të vdekur, 438 raste të reja në 24 orët e fundit

para 5 dite - Tetova Sot

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2.306 testime për coronavirus, ndërsa 438 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-200, Kumanovë-21, Dibër-1, Shtip-17,...

Dy të vdekur dhe 104 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para 6 dite - TV21

- Advertisement - Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës informoi se gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur dy persona, të cilët ishin të prekur me Covid-19, ndërsa, janë konfirmuar 104 raste...

Ndërron jetë 70-vjeçarja me COVID-19 nga Durrësi. 53 raste pozitive

para 6 dite - Blitz

Në 24 orët e fundit një 70 vjeçare nga Durrësi ka ndërruar jetë në spitalin infektiv, megjithë mjekimin intensiv dhe përkujdesin e mjekëve. 70 vjeçarja e prekur nga Covid19, vuante nga një formë e rëndë...

Bie numri i të infektuarve me COVID në Shqipëri, 50 raste pozitive janë regjistruar në 24 orët e fundit

para 6 dite - Blitz

Numri i të infektuarve në vendin tonë në 24 orët e fundit është më i ulët se një ditë më parë, ku nga 333 teste kanë rezultuar 50 persona të prekur. Në një komunikim për mediat Rovena Daja nga Instituti...

50 raste të reja me COVID-19 në vend, Tirana mban numrin më të lartë të të prekurve

para 6 dite - Blitz

50 raste të reja më COVID -19 janë shënuar në 24 orët e fundit në vend . Shifrat u bënë të ditur në përditësimin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë. “Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale...

COVID-19/ Rriten testimet, 289 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit

para 6 dite - Top Channel

Në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri: Janë kryer 1402 testime në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 289 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2. Janë shëruar 93 qytetarë, duke...

Koronavirusi sot, të dhënat e plota

para 6 dite - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 16/10/2020 16:14 Përditësimi i situatësë së Koronavirusit sot në Shqipëri: Sipas buletinit ditor të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri janë konstatuar...

Shifra të tmerrshme/ Rekorde të reja nga Covid, 289 raste të reja, 4 të vdekur

para 6 dite - Syri.net Kosova

Situata e koronavirusit në Shqipëri ka dalë nga kontrolli. Gjatë ditës së sotme është shënuar një tjetër rekord me numrin e invektimeve të reja. Sipas ministrisë së Shëndetësisë, bëhet fjalë për 289 raste...

COVID-19/ Rriten ndjeshëm testimet, 289 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit

para 6 dite - Top Channel

Në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri: Janë kryer 1402 testime në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 289 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2. Janë shëruar 93 qytetarë, duke...

Katër të vdekur e 289 raste të reja pozitive me koronavirus në Shqipëri

para 6 dite - OraInfo

Po vazhdon të rritet numri i rasteve të reja me koronavirus në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 1402 testime, nga të cilat 289 persona kanë rezultuar...

Kovid 19 Shqipëri/ 4 viktima, 289 raste të reja

para 6 dite - Neshesh

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 4 persona nga COVID-19, ndërsa janë regjistruar 289 raste të reja nga 1402 testime të kryera. Viktimat e 24 orëve të fundit...

Record infektimesh me Covid-19 ditën e sotme, 289 raste positive dhe 4 humbje jete

para 6 dite - Standard

Situata e Covid-19 në vendin tonë po del nga kontrolli. Gjatë ditës së sotme ka pasur një rritje të frikshme të rasteve, ku janë kryer 1402 testime dhe 289 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Gjithashtu...

Rritje e rasteve me COVID në Tetovë

para 6 dite - Tetova1

438 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit nga gjithsej 2306 teste të realizuara. Numri më i lartë i të infektuarve sërish në Shkup, 200 persona. Në Strumicë janë regjistruar 30 të infektuar e...

Rastet e reja pozitive me koronavirus, vijnë nga këto komuna

para 6 dite - Syri.net Kosova

Rastet e reja pozitive me koronavirus në Kosovë kanë filluar të rriten ditët e fundit. Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 104 raste të reja, bën të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës....

Vala e dytë..? Dy të vdekur, 104 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - Syri.net Kosova

Insituti Kombëtari i Shëndetit Publik ka regjistruar sot edhe 104 raste të reja me COVID-19, pas testimti të 889 mostrave. Brenda 24 orëve janë raportuar dy raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (2 raste...

Tjetër rekord infektimesh në vend

para 6 dite - Klan

Tjetër rekord infektimesh në vend COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1402 testime, 93 të shëruar, 289 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit Ju informojmë lidhur me situatën epidemiologjike...

438 raste dhe 191 të shëruar nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

para 6 dite - Shenja

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se brenda 24 orëve janë bërë 2306 testime, ndërsa janë regjsitruar 438 raste të reja me Covid-19. Ndërkohë kanë ndërruar jetë 6 persona, 3 pacientë nga Shkupi,...

Koronavirusi, 438 raste të reja dhe 6 viktima në 24 orët e fundit

para 6 dite - Flaka

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2 306 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 438 kanë rezultuar pozitivë. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 6 pacientë,...

6 të vdekur e 438 raste pozitive me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

para 5 dite - Periskopi

Në Maqedoni të Veriut janë shënuar gjashtë të vdekur e 438 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, kanë bërë të ditur të premten mbrëma mediat e këtij vendi. Rastet pozitive kanë rezultuar nga 2.306...

Qytetet dhe fshatrat ku u konfirmuan rastet e reja me koronavirus

para 6 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 16/10/2020 15:12 Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar dy raste të vdekjes dhe se janë konfirmuar 104 raste të reja me COVID-19...

Sërish shifra të larta, 4 të vdekur dhe 289 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

para 6 dite - BalkanWeb

4 të vdekur dhe 289 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit. Ky fakt u be i ditur nga Ministria e Shendetesise. NJOFTIMI I MSH Ju informojmë lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit...

Kosovë/ 104 të infektuar dhe dy viktima me koronavirus brenda 24 orëve

para 6 dite - Top Channel

Kosovës ka regjistruar të premten 104 raste të reja me koronavirus, pas marrjes së​ 889 mostrave. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve janë regjistruar dy viktima....

Shqipëri, shënohet rekord i ri në rastet me COVID-19

para 6 dite - Anadolu Agency

Tiranë Në Shqipëri janë regjistruar 289 raste të reja pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19), një rekord i ri që nga fillimi i pandemisë, ndërsa 4 persona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit, transmeton...

Konfirmohen 104 raste të reja me coronavirus – vdesin edhe dy pacientë

para 6 dite - Telegrafi

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej...

2 të vdekur dhe 104 raste me Covid për një ditë në Kosovë

para 6 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 16/10/2020 15:07 Brenda ditës së fundit, në Kosovë kanë vdekur dy të infektuar nga Covid-19, ndërsa janë shënuar 104 raste të reja, raporton Gazeta Express. Gjatë 24 orëve të fundit,...

Rriten infektimet, 4 viktima dhe 289 raste të reja me Covid-19 në 24 orë

para 6 dite - Koha Jone

Vijojnë që shifrat në Shqipërië të jenë të larta nga pandemia e Covid-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, në 24 orët e fundit betejën nuk e kanë fituar katër pacientë të prekur nga virusi vdekjeprurës....

438 raste të reja me koronavirus

para 5 dite - Express.mk

438 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit nga gjithsej 2306 teste të realizuara. Numri më i lartë i të infektuarve sërish në Shkup, 200 persona. Në Strumicë janë regjistruar 30 të infektuar e...

Dy të vdekur dhe 104 raste të reja me Coronavirus në Kosovë

para 6 dite - Insajderi

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej...

Shqetësuese: 104 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - Syri.net Kosova

Insituti Kombëtari i Shëndetit Publik ka regjistruar sot edhe 104 raste të reja me COVID-19, pas testimti të 889 mostrave. Brenda 24 orëve janë raportuar dy raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (2 raste...

Kosovë/ 104 të infektuar dhe dy viktima me koronavirus brenda 24 orëve

para 6 dite - Zhurnal

Kosovës ka regjistruar të premten 104 raste të reja me koronavirus, pas marrjes së​ 889 mostrave. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve janë regjistruar dy viktima....

Rritet numri i rasteve me COVID-19 në Shqipëri

para 6 dite - Sinjali

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 1402 testime, nga të cilat 289 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, transmeton Gazeta Sinjali. Ndërkohë,...

Rekord i zi në Shqipëri! Gati 300 të infektuar e 4 viktima në 24 orë

para 6 dite - Albeu

Ministria e Shëndetësisë: 1402 testime, 93 të shëruar, 289 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit Ju informojmë lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri:...

Katër të vdekur dhe 289 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

para 6 dite - Zeri

Gjatë 24-orëve të fundit në Shqipëri nga 1402 testime për COVID-19 kanë rezultuar 289 raste të reja ndërsa katër persona kanë humbur jetën. Ndërkaq, Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se 93 qytetarë...

Bilanci i 24 orëve të fundit në Shqipëri – 4 viktima nga koronavirusi, mes tyre një 37-vjeçar

para 6 dite - Mapo

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 4 viktima nga COVID-19. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me virusin e rrezikshëm, një i ri 37 vjeçar nga Korça pa sëmundje bashkëshoqëruese, një 52...

Katër të vdekur e 289 raste të reja pozitive me koronavirus në Shqipëri

para 6 dite - Koha.net

Rastet e reja me koronavirus vijojnë të rriten në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 1402 testime, nga të cilat 289 persona kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë,...

Kovid 19 Shqipëri/ 4 viktima, 289 raste të reja

para 6 dite - Aktuale

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 4 persona nga COVID-19, ndërsa janë regjistruar 289 raste të reja nga 1402 testime të kryera. Viktimat e 24 orëve të fundit...

Shënohet sërish rekord infektimesh në Shqipëri: 289 raste të reja me Covid-19 dhe 4 humbje jete në 24 orë

para 6 dite - Gazeta Tema

Shqipëria ka shënuar sot ditën me numrin më të lartë të infektimeve. Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 289 raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në të dy...

Regjistrohet numri më i lartë i të infektuarve në Shqipëri

para 6 dite - Vizion Plus

Vazhdojnë të shtohen rastet e reja me koronavirus në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë raportoi për 289 raste të reja këtë të premte, numri më i lartë që nga nisja e pandemisë. Duhet theksuar se rritje...

Koronavirusi/ Rekord rastesh të reja në 24 orë, mes viktimave edhe një i ri pa sëmundje të tjera

para 6 dite - NOA

Në 24 orët e fundit në vend janë evidentuar 289 raste të reja me koronavirus, nga 1 mijë e 402 teste të bëra. Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki: 113 raste...

para 6 dite - Ora news

289 raste të reja infektimesh dhe 4 viktima. Ky është bilanci i Covid-19 për vendin tonë gjatë 24 orëve të fundit. Sipas asaj që informon Ministria e Shëndetësisë, nga 1402 testime në 24 orët e fundit...

Shënohet rekord i ri me infektimet nga COVID-19 në vend, ja sa persona humbën jetën në 24 orë

para 6 dite - Shekulli

Publikuar më 16.10.2020 nga Enida Vërça Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 4 persona nga COVID-19 dhe janë shënuar 289 raste të reja. Vijon…

Rekord i ri me shifrat e të infektuarve/ Ministria e Shëndetësisë: 289 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit

para 6 dite - Panorama

Dita e premte shënoi një tjetër rekord të ri me shifrat e të infektuarve në vend. Ministria e Shëndetësisë raportoi se janë regjistruar 289 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit. Numri i...

Rekord rastesh me koronavirus në Shqipëri

para 6 dite - Mapo

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 289 raste të reja me koronavirus nga 1402 testime të kryera. Fatkeqësisht, 4 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me Covid-19 në 24 orët e fundit, ndërsa...

Shifrat nuk ulen. 4 viktima dhe 289 raste të reja me Covid-19 në 24 orë

para 6 dite - Koha Jone

Vijojnë që shifrat të jenë të larta nga pandemia e Covid-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, në 24 orët e fundit betejën nuk e kanë fituar katër pacientë të pekur nga virusi vdekjeprurës dhe se rastet...

E FUNDIT/ Si kurrë më parë, konfirmohen 289 raste me Covid-19 dhe 4 viktima në 24 orë

para 6 dite - ABC News

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë konfirmuar 289 raste pozitive me koronavirus nga 1,402 teste të kryera. Lajmin e bën të ditur Ministria e Shëndetësisë në raportimin ditor të rasteve, ndërsa numri...

Shifra të tmerrshme/ Rekorde të reja nga Covid, 289 raste të reja, 4 të vdekur

para 6 dite - Syri

Situata e koronavirusit në Shqipëri ka dalë nga kontrolli. Gjatë ditës së sotme është shënuar një tjetër rekord me numrin e invektimeve të reja. Sipas ministrisë së Shëndetësisë, bëhet fjalë për 289 raste...

Kosova regjistron 104 të infektuar dhe dy viktima me koronavirus në 24 orë

para 6 dite - BalkanWeb

Kosova ka regjistruar të premten 104 raste të reja me koronavirus, pas marrjes së​ 889 mostrave. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve janë regjistruar dy viktima....

Maqedoni: 438 raste të reja me COVID-19

para 6 dite - Albinfo

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2.306 testime për coronavirus, ndërsa 438 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre në Shkup-200, Kumanovë-21, Dibër-1, Shtip-17,...

Kosovë/ 2 viktima dhe 104 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

para 6 dite - Shekulli

Publikuar më 16.10.2020 nga Enida Vërça Në 24 orët e fundit janë shënuar 2 viktima dhe 104 raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 32 raste, komuna Pejë 11 raste,...

Kosovë, dy viktima dhe 104 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

para 6 dite - Koha Jone

Kosova regjistron 104 raste të reja pozitive me Covid-19 dhe dy viktima. Sipas asaj që raporton Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ditën e sotme janë kryer 889 mostrave. Shpërndarja gjeografike...

Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!

para 6 dite - Pa censure

Nga 2306 teste të kryera, në 24 orët e fundit janë regjistruar 438 raste të reja me virusin korona në Maqedoninë e Veriut. 200 prej tyre janë nga Shkupi, 21 nga Kumanova, 1 nga Dibra, 17 nga Shtipi, 13...

Kosovë, 42 të shëruar dhe 104 raste të reja me Covid 19

para 6 dite - Syri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej...

Kosovë, 2 të vdekur dhe 104 raste të reja me COVID-19

para 6 dite - Anadolu Agency

Prishtinë Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se edhe 2 persona të infektuar me koronavirusin e ri (COVID-19) kanë vdekur, duke e çuar në 652 numrin e të vdekurve nga ky virus, transmeton...

42 pacientë të shëruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vendin tonë

para 6 dite - OraInfo

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar edhe 42 pacientë nga koronavirusi. IKSHPK-ja ka njoftuar se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.561 raste, përcjell ORAinfo. “Gjatë 24...

Maqedoni e Veriut, 6 të vdekur dhe 438 raste të reja me COVID-19

para 6 dite - Gazeta e re

Instituti i Shëndetit Publik sot regjistroi 191 pacientë të tjerë të shëruar nga COVID-19, duke e çuar në 16.949 numrin e përgjithshëm të pacientëve të shëruar nga ky virus në vend Në Maqedoninë e Veriut...

Dy viktima dhe mbi 100 raste të reja, si ndryshuan shifrat e COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - Albeu

Gjatë 24 orëve të fundit nga 889 mostra rezultojnë pozitive me koronavirus 104 persona. Në njoftimin e IKSHPK-së thuhet se brenda 24 orëve janë raportuar dy viktima. Numri total i rasteve pozitive është...

2 viktima dhe 104 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 6 dite - Mapo

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë realizuar 889 testime, prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv 104 raste. IKSHP bën me dije se 42 pacientë e kanë fituar betejën me COVID-19. Gjithashtu raportohet...

Rriten rastet e reja me të infektuar, ja të dhënat e fundit nga Kosova. Dy viktima në 24 orë

para 6 dite - Panorama

Rritje e rasteve të reja me koronavirus në Kosovë. Sot janë regjistruar 104 të infektuar pas kryerjes së 889 testimeve, (dje 77 dhe pardje 80 raste) Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar...

IKSHPK: Dy të vdekur dhe 104 raste të reja me COVID-19

para 6 dite - RTK

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej...

Rastet e reja me Covid-19 janë nga këto komuna dhe vendbanime të Kosovës

para 6 dite - OraInfo

104 është numri i rasteve të reja me koronavirus në vendin tonë. Numri total i rasteve pozitive është 16.606 raste nga 78.161 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, përcjell ORAinfo. Këto raste janë...

Prishtina prin me raste të reja me COVID-19, kjo është gjendja në komunat e tjera

para 6 dite - Medial

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka publikuar bilancin ditor të viktimave dhe rasteve të reja me koronavirus. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

Rritet numri i të infektuarve, 104 raste të reja brenda 24 orëve me COVID-19

para 6 dite - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se nga 889 mostra të testuar, 104 kanë rezultuar të infektuar me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali. Gjithashtu është bërë e ditur se gjatë këtyre...

42 persona shërohen nga COVID-19

para 6 dite - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, 42 persona kanë arritur që ta mposhtin koronavirusin dhe të shërohen. Ndërsa, dy persona kanë humbur betejën me këtë...

Kosova regjistron 104 të infektuar dhe dy viktima me koronavirus

para 6 dite - Evropa e Lirë

Kosovës ka regjistruar të premten 104 raste të reja me koronavirus, pas marrjes së​ 889 mostrave. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve janë regjistruar dy viktima....

Shqipëri, shënohet rekord i ri në rastet me COVID-19

para 6 dite - Shenja

Në Shqipëri janë regjistruar 289 raste të reja pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19), një rekord i ri që nga fillimi i pandemisë, ndërsa 4 persona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit, transmeton...

Dy të vdekur gjatë 24 orëve të fundit nga Covid-19

para 6 dite - GazetaBlic

2 të vdekur dhe 104 raste të reja me Covid 19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovës shkruan Gazeta Blic. ” Brenda 24 orëve janë raportuar dy raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (2 raste...

para 6 dite - Ora news

Kosova regjistron 104 raste të reja pozitive me Covid-19 dhe dy viktima. Sipas asaj që raporton Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ditën e sotme janë kryer 889 mostrave. Shpërndarja gjeografike...

Dy të vdekur nga koronavirusi gjatë 24 orëve

para 6 dite - Zeri

IKSHPK-ja ka raportuar se brenda 24 orëve në Kosovë janë dy raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Të dyja rastet ishin në mjekim Intenziv Qendror në QKUK. Në vendin tonë numri i të vdekurve ka arritur 652 raste të vdekjes. /Zëri

Rritet numri i rasteve me COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - Zeri

Gjatë 24 orëve të fundit në laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR janë testuar gjithsej 889 mostra të marra nga SHSKUK-ja dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

Dy të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, 104 raste të reja

para 6 dite - Koha.net

Dy persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërsa janë regjistruar 104 raste të reja pozitive. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur...

2 viktima dhe 104 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - ABC News

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë realizuar 889 testime, prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv 104 raste. IKSHP bën me dije se 42 pacientë e kanë fituar betejën me COVID-19. Gjithashtu raportohet...

Rritet numri i rasteve me koronavirus në Kosovë, 104 të reja në 24 orët e fundit

para 6 dite - OraInfo

Është rritur numri i rasteve të reja me koronavirus në vendin tonë. Në 24 orët e fundit janë konfirmuar edhe 104 të tilla, përcjell ORAinfo. IKSHPK njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e...

Komunat më të prekura nga COVID-19 në 24 orët e fundit, prin Prishtina

para 6 dite - Kallxo

Komuna e Prishtinës ka shënuar më së shumti raste me COVID-19 në 24 orët e fundit, ku janë shënuar 32 raste të reja. Sipas njoftimit të IKShPK-së, pas Prishtinës është renditur Peja me 11 raste. Pas Prishtinës...

Kosovë, 42 të shëruar dhe 104 raste të reja me Covid 19

para 6 dite - Syri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej...

2 të vdekur në 24 orët e fundit nga COVID-19

para 6 dite - Kallxo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKShPK) ka njoftuar se në 24 orët e fundit në Kosovë janë shënuar 2 raste të vdekjes nga COVID-19, duke e rritur numrin total të vdekjeve nga ky virus në 652....

RMV edhe më tej numri i lartë i të infektuarëve me Covid 19, 438 raste në 24 orët e fundit

para 6 dite - in7

Nga Ministria e Shëndetësisë informojnë se në 24 orët e fundit janë kryer 2306 teste, prej ku 438 raste kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 edhe atë në: Shkup-200, Kumanovë-21, Dibër-1, Shtip-17, Prilep-13,...

Rritet numri i të infektuarve, 104 raste të reja brenda 24 orëve me COVID-19

para 6 dite - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se nga 889 mostra të testuar, 104 kanë rezultuar të infektuar me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali. Gjithashtu është bërë e ditur se gjatë këtyre...

Vdesin dy persona nga COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar për dy viktima nga koronavirusi, shkruan Gazeta Sinjali. ” Brenda 24 orëve janë raportuar dy raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (2 raste nga Mjekimi...

Maqedoni/ 438 raste të reja me Covid-19, 6 të vdekur, 191 të shëruar

para 6 dite - Fol

Po vijon numri i lartë i të infektuarëve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 438 raste të reja nga 2306 teste të kryera. Sa i përket qyteteve, Shkupi vijon me numrin...

Nga këto komuna janë rastet e reja me koronavirus

para 6 dite - GazetaBlic

Insituti Kombëtari i Shëndetit Publik ka regjistruar sot edhe 104 raste të reja me COVID-19, pas testimti të 889 mostrave, raporton GazetaBlic. Brenda 24 orëve janë raportuar dy raste të vdekjes me SARS...

LAJMI I FUNDIT: 104 raste të reja me Koronavirus

para 6 dite - GazetaBlic

Gjatë 24 orëve të fundit pozitivë me Koronavirus kanë rezultuar 104 persona shkruan gazeta Blic. Njoftimi i plotë: 42 TË SHËRUAR DHE 104 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

Koronavirusi, 438 raste të reja dhe 6 viktima në 24 orët e fundit

para 6 dite - News33

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2 306 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 438 kanë rezultuar pozitivë. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 6 pacientë,...

Koronavirusi, 438 raste të reja dhe 6 viktima në 24 orët e fundit

para 6 dite - Lajm

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2 306 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 438 kanë rezultuar pozitivë. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 6 pacientë,...

438 raste të reja, 6 pacientë kanë ndërruar jetë në RMV

para 6 dite - Fakti Ditor

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2 306 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 438 kanë rezultuar pozitivë. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 6 pacientë,...

438 të infektuar, 191 të shëruar dhe gjashtë viktima nga Covid-19 në Maqedoni

para 6 dite - Sharri

Në 24 orët e fundit janë bërë 2306 testime, ndërsa janë regjistruar 438 raste të reja të covid-19: Shkup 200 Kumanovë 21 Dibër 1 Shtip 17 Prilep 13 Tetovë 27 Veles 7 Bitola 18 Ohër 16 Kavadarci 9 Gostivar...

Rriten shifrat në Kosovë: 104 raste të reja dhe dy viktima nga koronavirus gjatë 24 orëve të fundit

para 6 dite - Java News

Kosova ka regjistruar të premten 104 raste të reja me koronavirus, pas marrjes së 889 mostrave. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve janë regjistruar dy viktima....

Kovid 19 Shqipëri/ 4 viktima, 289 raste të reja

para 6 dite - Tetova Sot

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 4 persona nga COVID-19, ndërsa janë regjistruar 289 raste të reja nga 1402 testime të kryera. Viktimat e 24 orëve të fundit...

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1402 testime, 93 të shëruar, 289 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit

para 6 dite - Lexo

Ju informojmë lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri: Janë kryer 1402 testime në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 289 qytetarë të prekur nga...

Rekord infektimesh në Shqipëri: 289 raste të reja me Covid dhe 4 humbje jete në 24 orë

para 6 dite - Java News

Shqipëria ka shënuar sot ditën me numrin më të lartë të infektimeve. Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 289 raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në të dy...

Kosovë, konfirmohen 104 raste të reja me coronavirus – vdesin edhe dy pacientë

para 6 dite - Shenja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej...

Dy viktima dhe mbi 100 raste të reja, si ndryshuan shifrat e COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - Tetova Sot

Gjatë 24 orëve të fundit nga 889 mostra rezultojnë pozitive me koronavirus 104 persona. Në njoftimin e IKSHPK-së thuhet se brenda 24 orëve janë raportuar dy viktima. Numri total i rasteve pozitive është...

​Kosovë/ 1 mijë e 333 raste aktive me COVID-19

para 6 dite - Top Channel

Që nga 13 marsi kur edhe u paraqitën dy rastet e para pozitive me COVID-19, numri i të infektuarve me këtë virus ka shkuar në 16 mijë e 502 raste. Derisa 14 mijë e 519 persona janë shëruar nga virusi korona,...

Koronavirusi në Shqipëri, vijojnë të rriten rastet e reja

para 6 dite - Zyrtare

Rastet e reja me koronavirus vijojnë të rriten në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 1402 testime, nga të cilat 289 persona kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë,...

Konfirmohen 104 raste të reja me coronavirus – vdesin edhe dy pacientë

para 6 dite - Shenja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej...

Dy vdekje dhe 104 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - Lajmi.net

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej...

Prishtina prin me raste të reja me COVID-19, kjo është gjendja në komunat e tjera

para 6 dite - Lajmi.net

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka publikuar bilancin ditor të viktimave dhe rasteve të reja me koronavirus. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

Rritet numri i të infektuarave, kalon mbi 100

para 6 dite - Infokusi

Edhe 104 persona janë infektuar nga kronavirus në Kosovë. Derisa janë shëruar 42 të tjerë, shkruan Gazeta Infokus. Kështu ka bërë të ditur IKSHPK-ja përmes njoftimi të fundit. “Gjatë 24 orëve të fundit,...

Katër të vdekur e 289 raste të reja pozitive me Coronavirus në Shqipëri

para 6 dite - Ekonomia Online

Rastet e reja me koronavirus vijojnë të rriten në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 1402 testime, nga të cilat 289 persona kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë,...

COVID-19/ Rriten testimet, 289 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit

para 6 dite - Albinfo

Në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri: Janë kryer 1402 testime në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 289 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2. Janë shëruar 93 qytetarë, duke...

Shqipëri, shënohet rekord i ri në rastet me COVID-19

para 6 dite - Gazeta e re

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 289 raste të reja pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19) Në Shqipëri janë regjistruar 289 raste të reja pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19), një rekord i ri...

Sërish shifra rekord/ 289 raste të reja dhe 4 viktima në vendin tonë nga COVID

para 6 dite - Almakos

4 të vdekur dhe 289 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit. Ky fakt u be i ditur nga Ministria e Shendetesise. NJOFTIMI I MSH Ju informojmë lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit...

Covid-19 në Shqipëri, 289 raste të reja në 24 orët e fundit

para 6 dite - Arbresh

289 raste të reja infektimesh dhe 4 viktima. Ky është bilanci i Covid-19 për vendin tonë gjatë 24 orëve të fundit. Sipas asaj që informon Ministria e Shëndetësisë, nga 1402 testime në 24 orët e fundit...

Publikohen shifrat ditore të inifektuarve me COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - Pa censure

Kosovë, dy viktimKosovës ka regjistruar të premten 104 raste të reja me koronavirus, pas marrjes së 889 mostrave. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve janë regjistruar...

Koronavirusi në Shqipëri, vijojnë të rriten rastet e reja

para 6 dite - KosovaPress

Rastet e reja me koronavirus vijojnë të rriten në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 1402 testime, nga të cilat 289 persona kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë,...

1 mijë e 333 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - TV21

- Advertisement - Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 77 raste të reja me COVID-19. - Advertisement - Derisa që nga 13 marsi e deri më tani numri i rasteve pozitive me COVID-19 ka shkuar në...

Përhapet frikshëm COVID-19, 4 të vdekur dhe 289 të infektuar në 24 orët e fundit

para 6 dite - LajmiFundit

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1402 testime, 93 të shëruar, 289 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit Ju informojmë lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në...

104 raste të reja me Coronavirus brenda ditës në Kosovë

para 6 dite - Daily News

Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike në kosovë ka njoftuar sot edhe për 104 raste të reja me Coronavirus brenda 24-orëve të fundit në Kosovë. Sipas njoftimit,dy persona kanë vdekur si pasojë e virusit...

Dy të vdekur dhe 104 raste me COVID për një ditë në Kosovë

para 6 dite - Albinfo

Brenda ditës së fundit, në Kosovë kanë vdekur dy të infektuar nga COVID-19, ndërsa janë shënuar 104 raste të reja, raporton Gazeta Express. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

104 rastet e reja me COVID-19 janë nga këto komuna të Kosovës

para 6 dite - Ekonomia Online

Gjatë 24 orët e fundit kanë vdekur dy persona dhe janë shënuar 104 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, shkruan Gazeta Metro. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK...

Prishtina prin me raste të reja me COVID-19

para 6 dite - Arbresh

Prishtina vazhdon të regjistrojë numrin më të madh të rasteve të reja me koronavirus në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka publikuar bilancin ditor të viktimave dhe rasteve...

Vdesin edhe dy pacientë nga Covid-19 në Kosovë

para 6 dite - Epoka e Re

Gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur edhe dy pacientë si pasojë e infektimit me Covid-19. Lajmi është bërë me dije nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK). “Brenda 24 orëve janë...

2 persona humbin jetën nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

para 6 dite - Bota Press

Brenda ditës së fundit, në Kosovë kanë vdekur dy të infektuar nga Covid-19, ndërsa janë shënuar 104 raste të reja.Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën...

Dy të vdekur dhe 104 raste të reja me COVID-19

para 6 dite - KosovaPress

Gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur dy persona nga COVID-19 dhe janë shënuar edhe 104 raste të reja. Ndërkaq janë shkruar 42 persona. “Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

Në 24 orët e fundit 104 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - PortaliOnline

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej...

Raporti i pandemisë: 104 të infektuar, 2 të vdekur – gati 900 të testuar për një ditë

para 6 dite - Periskopi

Insitituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKShPK) ka publikuar raportin e pandemisë për 24 orët e fundit, e i cili është mjaft shqetësues. Sërish numri i rasteve të konfirmuara ka shkuar mbi 100, saktë 104,...

104 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - Arbresh

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej...

Rritet numri me të infektuar, 104 raste të reja me Covid-19

para 6 dite - Epoka e Re

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të marra nga...

Nga këto komuna janë rastet e reja me Covid-19

para 6 dite - Bota Press

Insituti Kombëtari i Shëndetit Publik ka regjistruar sot edhe 104 raste të reja me COVID-19, pas testimti të 889 mostrave.Brenda 24 orëve janë raportuar dy raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (2 raste...

Konfirmohen 104 raste të reja me coronavirus në Kosovë – vdesin edhe dy pacientë

para 6 dite - Fakti Ditor

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 889 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej...

Raporti i pandemisë: 104 të infektuar, 2 të vdekur – gati 900 të testuar për një ditë

para 6 dite - Zyrtare

Insitituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKShPK) ka publikuar raportin e pandemisë për 24 orët e fundit, e i cili është mjaft shqetësues. Sërish numri i rasteve të konfirmuara ka shkuar mbi 100, saktë 104,...

Rreth 15 mijë të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - Shprehja

Gjendja e koronavirusit në Kosovë mbetet e qetë, duke marrë parasysh se prej disa ditësh krahasuar me vendet tjera ka numër më të vogël të rasteve të të infektuarve dhe vdekjeve brenda një dite. Sipas...

Rritet numri i rasteve aktive me Coronavirus në Kosovë

para 6 dite - Insajderi

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë po vazhdon të shënojë rritje gjatë ditëve të fundit, njofton Insajderi. Një mijë e 333 është shifra aktuale e pacientëve të cilët janë të infektuar me Coronavirus...

Rreth 15 mijë të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - Top Channel

Gjendja e koronavirusit në Kosovë mbetet e qetë, duke marrë parasysh se prej disa ditësh krahasuar me vendet tjera ka numër më të vogël të rasteve të të infektuarve dhe vdekjeve brenda një dite. Sipas...

14 mijë e 519 persona të shëruar nga COVID-19 në Kosovë, raste aktive mbeten mbi një mijë

para 6 dite - Telegrafi

Ditëve të fundit në vendet e Evropës por edhe rajonit janë shënuar raste të larta të të infektuarve me coronavirus. Por, pavarësisht kësaj gjendja në Kosovë mbetet më e qetë, duke marrë parasysh se tash...

Gjendja me COVID 19: 650 persona të vdekur, 1 mijë e 334 raste aktive

para 6 dite - Syri.net Kosova

Momentalisht në Kosovë janë 1 mijë e 333 raste aktive me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar dje përmes komunikatës 24 orëshe se në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

Situata me COVID 19: 650 persona të vdekur, 1 mijë e 334 raste aktive

para 6 dite - Gazeta Express

Gazeta Express 16/10/2020 7:21 Momentalisht në Kosovë janë 1 mijë e 333 raste aktive me koronavirus, raporton Gazeta Express. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar dje përmes...

Rreth 15 mijë të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - Ina

Gjendja e koronavirusit në Kosovë mbetet e qetë, duke marrë parasysh se prej disa ditësh krahasuar me vendet tjera ka numër më të vogël të rasteve të të infektuarve dhe vdekjeve brenda një dite. Sipas...

Kosovë,650 persona të vdekur,1 mijë e 334 raste aktive me COVID-19

para 6 dite - Sinjali

Momentalisht në Kosovë janë 1 mijë e 333 raste aktive me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar dje përmes komunikatës 24 orëshe se në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

1 mijë e 334 raste aktive me COVID-19

para 6 dite - RTK

Momentalisht në Kosovë janë 1 mijë e 333 raste aktive me koronavirus, ndërsa numri total i rasteve pozitive është 16.502. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar dje përmes komunikatës...

Situata me COVID-19 në Kosovë: 650 persona të vdekur, 1 mijë e 333 raste aktive

para 6 dite - GazetaBlic

Aktualisht në Kosovë janë 1 mijë e 333 raste aktive me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar dje përmes komunikatës 24 orëshe se në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

Situata me COVID-19 në Kosovë: 650 persona të vdekur, 1 mijë e 334 raste aktive

para 6 dite - GazetaBlic

Aktualisht në Kosovë janë 1 mijë e 333 raste aktive me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar dje përmes komunikatës 24 orëshe se në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

Rreth 15 mijë të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

para 6 dite - InfoShqip

Gjendja e koronavirusit në Kosovë mbetet e qetë, duke marrë parasysh se prej disa ditësh krahasuar me vendet tjera ka numër më të vogël të rasteve të të infektuarve dhe vdekjeve brenda një dite. Sipas...

650 persona të vdekur nga Covid-19 në Kosovë

para 6 dite - Infokusi

Aktualisht në Kosovë janë 1 mijë e 333 raste aktive me koronavirus.Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar dje përmes komunikatës 24 orëshe se në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

1 mijë e 334 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para 6 dite - Infokusi

Momentalisht në Kosovë janë 1 mijë e 333 raste aktive me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar dje përmes komunikatës 24 orëshe se në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

1 mijë e 333 raste aktive me COVID-19

para 6 dite - KosovaPress

Që nga 13 marsi kur edhe u paraqitën dy rastet e para pozitive me COVID-19, numri i të infektuarve me këtë virus ka shkuar në 16 mijë e 502 raste. Derisa 14 mijë e 519 persona janë shëruar nga virusi korona,...

650 persona të vdekur, 1 mijë e 334 raste aktive me Coronavirus

para 6 dite - Ekonomia Online

Në Kosovë janë 1 mijë e 333 raste aktive me Coronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar dje përmes komunikatës 24 orëshe se në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

Situata me COVID 19: 650 persona të vdekur, 1 mijë e 334 raste aktive

para 6 dite - Periskopi

Momentalisht në Kosovë janë 1 mijë e 333 raste aktive me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar dje përmes komunikatës 24 orëshe se në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

Situata me COVID 19: 650 persona të vdekur, 1 mijë e 334 raste aktive

para 6 dite - Arbresh

Momentalisht në Kosovë janë 1 mijë e 333 raste aktive me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar dje përmes komunikatës 24 orëshe se në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

COVID-19 në Kosovë: Për 1 javë rritet numri i rasteve aktive

para 6 dite - Sinjali

Numri total i rasteve pozitive me koronavirus në Kosovë është 16 mijë e 502 nga 77 mijë e 272 persona të testuar, shkruan Gazeta Sinjali. Derisa 650 qytetarë nuk kanë arritur ta fitojnë betejën me COVID-19....

Raporti për COVID-19, zero vdekje dhe 77 raste të reja në Kosovë

para 7 dite - Syri.net Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 649 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

77 rastet e reja me COVID-19 vijnë nga këto komuna

para 7 dite - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe 77 raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Sipas njoftimit, numri më i madh i rasteve është regjistruar në Komunën e Prishtinës, gjithsej 46 raste....

Sot në Kosovë asnjë i vdekur nga Coronavirusi, 77 raste pozitive

para 7 dite - Ekonomia Online

Në Kosovë sot nuk është shënuar asnjë rast i të vdekurve nga koronavirusi. Numri i të sheruarve për 24 orë është 59, dhe janë shënuar 77 raste të reaj nga 649 testime. Numri total i rasteve pozitive është...

Maqedonia e V. regjistron 445 raste të reja me koronavirus dhe 9 viktima

para një jave - Syri.net Kosova

Maqedonia e Veriut, të mërkurën, regjistroi 445 raste të reja me sëmundjen COVID-19 dhe nëntë viktima. Rastet e reja rezultuan nga testimi i 2,441 mostrave në 24 orët e fundit, bëri të ditur Ministria...

80 raste të reja me COVID-19 dhe një i vdekur

para një jave - Syri.net Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 650 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Rekord i zi/ 445 raste të reja me koronavirus dhe 9 viktima në Maqedoni

para një jave - Daily News

Maqedonia e Veriut, të mërkurën, regjistroi 445 raste të reja me sëmundjen COVID-19 dhe nëntë viktima. Rastet e reja rezultuan nga testimi i 2,441 mostrave në 24 orët e fundit, bëri të ditur Ministria...

80 të infektuarit vijnë nga këto komuna të Kosovës

para një jave - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka konfirmuar 80 raste të reja me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali. Rastet e reja vijnë nga këto 16 komuna të vendit: Rastet pozitive janë nga komuna...

Vdes një person nga COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë

para një jave - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, ka njoftuar për një rast të vdekjes nga koronavirus për 24 orë në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur IKSHPK-ja përmes një postimi në Facebook. “Brenda 24 orëve është...

Në tetë komuna raportohet nga një rast i ri me koronavirus

para një jave - Syri.net Kosova

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 37 pacientë. Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.405 raste, kurse numri...

1291 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Në Kosovë, janë 1.291 raste aktive me COVID-19, nga 13 marsi kur janë shfaquyr rastet e para me koronavirus numri i përgjithshëm i të prekurve ka qenë 16.345, prej tyre janë shëruar 14.405.Ndërsa numri...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK