http://kariera.mk

Armenia dhe Azerbejxhani bien dakord për armëpushim

para 4 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 17/10/2020 23:16 Armenia dhe Azerbejxhani kanë arritur një armëpushim të ri gjatë së shtunës mbi territorin Nagorno-Karabak, ku janë zhvilluar luftime të ashpra tash e sa kohë. Ministria...

Nagorno-Karabak: Armenia dhe Azerbajxhani bien dakord për një armëpushim të ri humanitar

para 4 dite - Telegrafi

Armenia dhe Azerbajxhani kanë rënë dakord për një armëpushim humanitar në rajonin e diskutueshëm të Nagorno-Karabakut. Të dy konfirmuan se armëpushimi do të fillonte në mesnatë, sipas kohës lokale. Sipas...

Azerbajxhani dhe Armenia shpallin armëpushim të ri

para 4 dite - Neshesh

Azerbajxhani dhe Armenia kanë rënë dakord për një armëpushim të ri duke filluar nga mesnata e së dielës sipas kohës lokale, i cili veçse ka hyrë në fuqi. “Republika e Azerbajxhanit dhe Republika e Armenisë...

Armenia e Azerbejxhani bien dakord për armëpushim

para 4 dite - Zhurnal

Armenia dhe Azerbejxhani kanë arritur një armëpushim të ri gjatë së shtunës mbi territorin Nagorno-Karabak, ku janë zhvilluar luftime të ashpra tash e sa kohë. Ministria e jashtme armene pas dakordimit,...

Lufta në Kaukaz, Armenia dhe Azerbajxhani marrëveshje për një armëpushim të ri

para 4 dite - ABC News

Armenia dhe Azerbajxhani kanë rënë dakord për një armëpushim të ri në Nagorno-Karabakh nga mesnata e 18 tetorit për arsye humanitare, njoftoi sonte Ministria e Jashtme armene. Njoftimi thotë se armëpushimi...

Lufta në Kaukaz, Armenia dhe Azerbajxhani marrëveshje për një armëpushimi të ri

para 4 dite - ABC News

Armenia dhe Azerbajxhani kanë rënë dakord për një armëpushim të ri në Nago-Karabak nga mesnata e 18 tetorit për arsye humanitare, njoftoi sonte Ministria e Jashtme armene. Njoftimi thotë se armëpushimi...

"Turqia nuk do të qëndrojë e heshtur përballë sulmeve të Armenisë"

para 4 dite - Anadolu Agency

Ankara Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se vendi nuk do të qëndrojë i heshtur para sulmeve të Armenisë ndaj civilëve në Azerbajxhan, transmeton Anadolu Agency (AA). "Kjo foshnjë e vogël u vra në gjumë...

Azerbajxhani dhe Armenia shpallin armëpushim të ri

para 4 dite - Aktuale

Azerbajxhani dhe Armenia kanë rënë dakord për një armëpushim të ri duke filluar nga mesnata e së dielës sipas kohës lokale, i cili veçse ka hyrë në fuqi. “Republika e Azerbajxhanit dhe Republika e Armenisë...

Konflikti Azerbajxhan – Armeni/ Palët bien dakord për një armëpushim të ri

para 4 dite - BalkanWeb

Armenia dhe Azerbajxhani ranë dakord të shtunën për një armëpushim të ri humanitar për luftimet mbi enklavën etnike të Azerbajxhanit, të kontrolluar nga armenët, të Nago-Karabakut, thanë të dy vendet në...

Sulm me raketë në Nagorni Karabak, 13 të vdekur dhe 50 të plagosur

para 4 dite - Syri.net Kosova

Një sulm me raketa ka ndodhur ditën e sotme në një zonë të banuar në qytetin Ganja të Azerbajxhanit ku kanë mbetur 13 persona të vdekur dhe janë plagosur mbi 50 të tjerë. Ekipet emergjente dhe qytetarët...

Tensionet në rajonin e Nago-Karabakut/ Armenia dhe Azerbajxhani vendosin sërish armëpushim

para 4 dite - Panorama

Armenia dhe Azerbajxhani kanë rënë dakord për një armëpushim të ri në rajonin e Nago-Karabakut. Të dy konfirmuan se armëpushimi do të fillonte në mesnatë, në orën 10:00 të pasdites së nesërme ose orën...

Tensionet në Nago-Karabak/ Armenia dhe Azerbajxhani vendosin sërish armëpushim

para 4 dite - Panorama

Armenia dhe Azerbajxhani kanë rënë dakord për një armëpushim të ri në rajonin e Nago-Karabakut. Të dy konfirmuan se armëpushimi do të fillonte në mesnatë, në orën 10:00 të pasdites së nesërme ose orën...

Njerëzit po flinin, raketat godasin zonat e banuara në Azerbajxhan – pamjet e shtëpive të shndërruara në rrënoja

para 4 dite - Telegrafi

Një sulm raketor rrafshoi një sërë shtëpish në qytetin e dytë të Azerbajxhanit, Ganja të shtunën, duke vrarë dhe plagosur rëndë njerëzit në gjumë, në një përshkallëzim të mprehtë të konfliktit të Nagorno-Karabak....

Azerbajxhani dhe Armenia shpallin armëpushim të ri

para 4 dite - Anadolu Agency

Baku Azerbajxhani dhe Armenia kanë rënë dakord për një armëpushim të ri duke filluar nga mesnata e së dielës sipas kohës lokale, i cili veçse ka hyrë në fuqi, transmeton Anadolu Agency (AA). "Republika...

Armenia dhe Azerbejxhani dakordohen për armëpushim

para 4 dite - Koha.net

Armenia dhe Azerbejxhani kanë arritur një armëpushim të ri gjatë së shtunës mbi territorin Nagorno-Karabak, ku janë zhvilluar luftime të ashpra tash e sa kohë. Ministria e jashtme armene pas dakordimit,...

U shkatërruan 20 ndërtesa banimi/ Azerbajxhani akuzon Armeninë për sulm me raketa në Ganjë

para 4 dite - Panorama

Autoritetet në Azerbajxhan thonë se një sulm me raketa në qytetin e Ganjës vrau të paktën 12 vetë dhe plagosi 40 të tjerë në orët e para të së shtunës. Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha se qytetet...

Azerbajxhani akuzon Armeninë për sulm me raketa

para 4 dite - Tetova Sot

Autoritetet në Azerbajxhan thonë se një sulm me raketa në qytetin e Ganjës vrau të paktën 12 vetë dhe plagosi 40 të tjerë në orët e para të së shtunës. Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha se qytetet...

Përshkallëzohet konflikti Armeni-Azerbajxhan

para 5 dite - Klan

Përshkallëzohet konflikti Armeni-Azerbajxhan 13 të vrarë dhe 50 të plagosur nga sulmi me raketa Një sulm me raketa armene rrafshoi disa shtëpi banimi në qytetin e dytë më të madh të Azerbajxhanit, Ganja...

Azerbajxhani akuzon Armeninë për sulm me raketa

para 5 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 17/10/2020 19:42 Autoritetet në Azerbajxhan thonë se një sulm me raketa në qytetin e Ganjës vrau të paktën 12 vetë dhe plagosi 40 të tjerë në orët e para të së shtunës. Ministria e...

Azerbajxhani dhe Armenia arrijnë marrëveshje për armëpushim të përkohshëm humanitar

para 4 dite - Anadolu Agency

Baku Azerbajxhani dhe Armenia arrijnë marrëveshje për armëpushim të përkohshëm humanitar, i cili hyn në fuqi më 18 tetor në mesnatë, transmeton Anadolu Agency (AA). Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin...

Sulm me raketë në Nagorni Karabak, 13 të vdekur dhe 50 të plagosur

para 4 dite - Syri

Një sulm me raketa ka ndodhur ditën e sotme në një zonë të banuar në qytetin Ganja të Azerbajxhanit ku kanë mbetur 13 persona të vdekur dhe janë plagosur mbi 50 të tjerë. Ekipet emergjente dhe qytetarët...

Armenia e Azerbejxhani bien dakord për armëpushim

para 4 dite - Infokusi

Armenia dhe Azerbejxhani kanë arritur një armëpushim të ri gjatë së shtunës mbi territorin Nagorno-Karabak, ku janë zhvilluar luftime të ashpra tash e sa kohë. Ministria e jashtme armene pas dakordimit,...

Azerbajxhani akuzon Armeninë për sulm me raketa

para 5 dite - Koha.net

Autoritetet në Azerbajxhan thonë se një sulm me raketa në qytetin e Ganjës vrau të paktën 12 vetë dhe plagosi 40 të tjerë të shtunën. Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha se qytetet Ganja dhe Mingachevir...

“Turqia nuk do të qëndrojë e heshtur përballë sulmeve të Armenisë”

para 4 dite - Arbresh

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se vendi nuk do të qëndrojë i heshtur para sulmeve të Armenisë ndaj civilëve në Azerbajxhan, transmeton Anadolu Agency (AA). “Kjo foshnjë e vogël u vra në gjumë nga...

Azerbajxhani akuzon Armeninë për sulm me raketa

para 5 dite - Zhurnal

Autoritetet në Azerbajxhan thonë se një sulm me raketa në qytetin e Ganjës vrau të paktën 12 vetë dhe plagosi 40 të tjerë në orët e para të së shtunës. Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha se qytetet...

Azerbajxhani akuzon Armeninë për sulm me raketa

para 5 dite - Mapo

Autoritetet në Azerbajxhan thonë se një sulm me raketa në qytetin e Ganjës vrau të paktën 12 vetë dhe plagosi 40 të tjerë në orët e para të së shtunës. Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha se qytetet...

Azerbajxhani akuzon Armeninë për sulm me raketa

para 5 dite - Zëri i Amerikës

Autoritetet në Azerbajxhan thonë se një sulm me raketa në qytetin e Ganjës vrau të paktën 12 vetë dhe plagosi 40 të tjerë në orët e para të së shtunës. Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha se qytetet...

Azerbajxhani akuzon Armeninë për sulm me raketa

para 5 dite - Infokusi

Autoritetet në Azerbajxhan thonë se një sulm me raketa në qytetin e Ganjës vrau të paktën 12 vetë dhe plagosi 40 të tjerë në orët e para të së shtunës. Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha se qytetet...

Armenia dhe Azerbejxhani dakordohen për armëpushim

para 4 dite - Epoka e Re

Armenia dhe Azerbejxhani kanë arritur një armëpushim të ri gjatë së shtunës mbi territorin Nagorno-Karabak, ku janë zhvilluar luftime të ashpra tash e sa kohë. Ministria e jashtme armene pas dakordimit,...

Të paktën 13 të vrarë nga sulmet me raketa në Nagorno Karabak

para 5 dite - Flaka

Një sulm me raketë në orët e para të 17 tetorit, në një zonë të banuar në qytetin Ganja të Azerbajxhanit, ka lënë të vrarë 13 persona dhe ka plagosur mbi 50 të tjerë, tha Ministria e Emergjencave. Ekipet...

Azerbajxhani dhe Armenia arrijnë marrëveshje për armëpushim të përkohshëm humanitar

para 4 dite - Gazeta e re

Azerbajxhani dhe Armenia arrijnë marrëveshje për armëpushim të përkohshëm humanitar, i cili hyn në fuqi më 18 tetor në mesnatë. Azerbajxhani dhe Armenia arrijnë marrëveshje për armëpushim të përkohshëm...

Konflikti Azerbajxhan – Armeni/ Sulm me raketa në Nagorni Karabak, 13 të vdekur

para 5 dite - Top Channel

Një sulm me raketa në orët e para të 17 tetorit, në një zonë të banuar në qytetin Ganja të Azerbajxhanit ka lënë të vrarë 13 persona dhe ka plagosur mbi 50 të tjerë, tha Ministria e Emergjencave. Ekipet...

Të paktën 13 të vrarë nga sulmet me raketa në Nagorno Karabak

para 5 dite - GazetaBlic

Një sulm me raketa në orët e para të 17 tetorit, në një zonë të banuar në qytetin Ganja të Azerbajxhanit ka lënë të vrarë 13 persona dhe ka plagosur mbi 50 të tjerë, tha Ministria e Emergjencave. Ekipet...

Lufta Armeni-Azerbajxhan, 13 të vrarë nga sulmet me raketa në Nagorno Karabak

para 5 dite - LajmiFundit

Një sulm me raketë në orët e para të 17 tetorit, në një zonë të banuar në qytetin Ganja të Azerbajxhanit, ka lënë të vrarë 13 persona dhe ka plagosur mbi 50 të tjerë, tha Ministria e Emergjencave. Ekipet...

Azerbajxhani akuzon Armeninë për sulm me raketa

para 5 dite - Arbresh

Autoritetet në Azerbajxhan thonë se një sulm me raketa në qytetin e Ganjës vrau të paktën 12 vetë dhe plagosi 40 të tjerë në orët e para të së shtunës. Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha se qytetet...

12 të vdekur dhe 40 të plagosur nga sulmi raketor mbi qytetin Ganxha të Azerbajxhanit

para 5 dite - TV21

- Advertisement - Një sulm me raketa është kryer mbrëmjen e kaluar një orë pas mesnate në qytetin e dytë më të madh të Azerbajxhanit, Ganxha. - Advertisement - Në sulm janë vrarë 12 persona, janë plagosur...

para 5 dite - Ora news

Konflikti Armeni-Azerbajxhan vijon ende, teksa një ngjarje tragjike është shënuar në qytetin Ganja, pranë vijës ndarëse. BBC raporton se një raketë ka rënë mbi qytet, duke lënë të vdekur rreth 13 persona....

Sulm raketor mbi qytetin Ganxha të Azerbajxhanit, 12 të vdekur dhe 40 të plagosur

para 5 dite - Koha.mk

Baku, 17 tetor – Një sulm me raketa është kryer mbrëmjen e kaluar një orë pas mesnate në qytetin e dytë më të madh të Azerbajxhanit, Ganxha. Në sulm janë vrarë 12 persona, janë plagosur më shumë se 40...

Azerbajxhani rrëzon një dron të Armenisë

para 5 dite - Anadolu Agency

Baku Ushtria e Azerbajxhanit ka rrëzuar një mjet ajror pa pilot (dron) të Armenisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë nga Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit thuhet se droni i Armenisë...

Akar: Vazhdojmë të qëndrojmë pranë vëllezërve tanë azerbajxhanas turq

para 5 dite - Zhurnal

Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar në një bisedë telefonike me homologun azerbajxhanas gjeneralin, Zakir Hasanov diskutoi për situatën e fundit në operacionin që Azerbajxhani ka filluar për të çliruar...

Ministri turk: Vazhdojmë të qëndrojmë pranë vëllezërve tanë azerbajxhanas turq

para 5 dite - Gazeta Tema

Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar në një bisedë telefonike me homologun azerbajxhanas gjeneralin, Zakir Hasanov diskutoi për situatën e fundit në operacionin që Azerbajxhani ka filluar për të çliruar...

Nga h umbja në fitore: Azerbajxhani i rimerr Armenisë qytetin dhe fshatrat që humbi në vitin ‘93 (VIDEO)

para 5 dite - Tetova1

Presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliyev tha se qyteti i Fuzuli dhe disa fshatra ishin çliruar nga pushtimi armen. Duke iu drejtuar kombit, Aliyev tha se qyteti i Fuzuli dhe fshatrat Kocahmetli, Cimen,...

Akar: Vazhdojmë të qëndrojmë pranë vëllezërve tanë azerbajxhanas turq

para 5 dite - Anadolu Agency

Ankara Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar në një bisedë telefonike me homologun azerbajxhanas gjeneralin, Zakir Hasanov diskutoi për situatën e fundit në operacionin që Azerbajxhani ka filluar për...

Sulmet me raketa në Nagorno Karabak, raportohet për 13 të vdekur, 50 të plagosur

para 5 dite - BalkanWeb

Një sulm me raketë në orët e para të 17 tetorit, në një zonë të banuar në qytetin Ganja të Azerbajxhanit, i janë marrë jetën të paktën 13 personave, ndërsa 50 të tjerë kanë mbetur të plagosur. Lajmi u...

Nga humbja në fitore: Azerbajxhani i rimerr Armenisë qytetin dhe fshatrat që humbi në vitin ‘93

para 5 dite - InfoShqip

Presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliyev tha se qyteti i Fuzuli dhe disa fshatra ishin çliruar nga pushtimi armen. Duke iu drejtuar kombit, Aliyev tha se qyteti i Fuzuli dhe fshatrat Kocahmetli, Cimen,...

Të paktën 13 të vrarë nga sulmet me raketa në Nagorno Karabak

para 5 dite - Kallxo

Një sulm me raketë në orët e para të 17 tetorit, në një zonë të banuar në qytetin Ganja të Azerbajxhanit, ka lënë të vrarë 13 persona dhe ka plagosur mbi 50 të tjerë, tha Ministria e Emergjencave. Ekipet...

Sulmet me raketa në Nagorno Karabak, raportohet për 13 të vdekur, 50 të plagosur

para 5 dite - Standard

Një sulm me raketë në orët e para të 17 tetorit, në një zonë të banuar në qytetin Ganja të Azerbajxhanit, i janë marrë jetën të paktën 13 personave, ndërsa 50 të tjerë kanë mbetur të plagosur. Lajmi u...

Nagorni-Karabaku, rreth 12 civilë të vrarë dhe 40 të tjerë të plagosur në qytetin e Ganjas të Azerbajxhanit

para 5 dite - Telegrafi

Rreth 12 civilë janë vrarë dhe më shumë se 40 njerëz janë plagosur për shkak të një sulmi me raketë në orët e para të mëngjesit në qytetin e Ganjas të Azerbajxhanit. Sipas Al Jazeera , përcjell Telegrafi,...

Të paktën 13 të vrarë nga sulmet me raketa në Nagorno Karabak

para 5 dite - RTK

Një sulm me raketë në orët e para të 17 tetorit, në një zonë të banuar në qytetin Ganja të Azerbajxhanit, ka lënë të vrarë 13 persona dhe ka plagosur mbi 50 të tjerë, tha Ministria e Emergjencave. Ekipet...

Të paktën 13 të vrarë nga sulmet me raketa në Nagorno Karabak

para 5 dite - Evropa e Lirë

Një sulm me raketë në orët e para të 17 tetorit, në një zonë të banuar në qytetin Ganja të Azerbajxhanit, ka lënë të vrarë 13 persona dhe ka plagosur mbi 50 të tjerë, tha Ministria e Emergjencave. Ekipet...

Rritet në 13 numri i civilëve të vdekur në sulmin armen ndaj qytetit Ganja të Azerbajxhanit

para 5 dite - Anadolu Agency

Baku Prokuroria e Azerbajxhanit njoftoi se është rritur në 13 numri i civilëve që kanë humbur jetën në sulmin me raketa që Armenia kreu ndaj qytetit Ganja të Azerbajxhanit, transmeton Anadolu Agency (AA)....

Akar bisedë me homologun azerbajxhanas për operacionin në territoret e pushtuara të Azerbajxhanit

para 5 dite - Anadolu Agency

Ankara Akar bisedë me homologun azerbajxhanas për operacionin në territoret e pushtuara të Azerbajxhanit. Akar përgëzon ushtrinë e Azerbajxhanit e cila ka çliruar qytetin Fuzuli nga pushtimi dhe e cila...

Azerbajxhani rrëzon avionin armen

para 5 dite - ABC News

Lufta vijon me intensitet të lartë mes Azerbajxhanit dhe Armenisë, me viktima në ushtarë dhe civilë, të cilat rritën dita ditës. Pas sulmit armen me raketa ndaj qytetit azer Gandja duke shkaktuar të paktën...

Ushtarët azerbejxhanas falën namaz në tokat e çliruara nga okupatorët armenë

para 5 dite - Gazeta e re

Ushtarët Azerbajxhanas, të cilët vazhduan të shpëtonin territoret e tyre të okupuara duke i shkaktuar goditje të rënda ushtrisë armene, nuk lanë pas dore lutjet dhe namazin. Derisa Armenia vazhdon sulmet...

Së paku 12 civilë të vrarë nga bombardimet e Armenisë në qytetin e dytë më të madh azer

para 5 dite - Zhurnal

Azerbajxhani ka thënë se së paku 12 civilë janë vrarë pas bombardimeve që i bënë rrafsh me tokë disa shtëpi në qytetin Ganja. Përpos të vrarëve, atje mbetën të plagosur mbi 40 persona. Zyra e Prokurorit...

Pamjet e tmerrit në Azerbajxhan: Armenët lëshuan raketën ndaj civilëve, rrafshohen pallatet

para 5 dite - ABC News

Një raketë goditi një zonë rezidenciale gjatë natës dhe shkaktoi viktima në Ganja, qyteti i dytë më i madh i Azerbajxhanit, duke shënuar një përshkallëzim të konfliktit në Nagorno-Karabak, disa orë pas...

Azerbajxhani rrëzon një avion luftarak Su-25 të Armenisë

para 5 dite - Anadolu Agency

Baku Azerbajxhani rrëzon një avion luftarak Su-25 të Armenisë Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur....

Përplasjet në Nagorno-Karabakh, Pompeo fajëson Turqinë për ndezjen e konfliktit

para 5 dite - InfoShqip

Sekretari i Shtetit i SHBA-së Mike Pompeo ka deklaruar se përfshirja e Turqisë në konfliktin midis Azerbajxhanit dhe Armenisë ka rritur edhe më tepër rrezikun në rajon, duke bërë thirrje që konflikti të...

Së paku 12 civilë të vrarë nga bombardimet e Armenisë në qytetin e dytë më të madh azer

para 5 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 17/10/2020 8:37 Azerbajxhani ka thënë se së paku 12 civilë janë vrarë pas bombardimeve që i bënë rrafsh me tokë disa shtëpi në qytetin Ganja. Përpos të vrarëve, atje mbetën të plagosur...

OKB dënon humbjet e civilëve në Azerbajxhan si pasojë e sulmeve të Armenisë

para 5 dite - Anadolu Agency

New York Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) dënon fuqishëm çdo sulm kundër civilëve duke shprehur shqetësim të thellë për konfliktin mes Armenisë dhe Azerbajxhanit si dhe për efektet e tij mbi popullatën...

Nga humbja në fitore: Azerbajxhani i rimerr Armenisë qytetin dhe fshatrat që humbi në vitin ‘93

para 5 dite - Zyrtare

Presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliyev tha se qyteti i Fuzuli dhe disa fshatra ishin çliruar nga pushtimi armen. Duke iu drejtuar kombit, Aliyev tha se qyteti i Fuzuli dhe fshatrat Kocahmetli, Cimen,...

Armenia, vrasës i fëmijëve

para 5 dite - Gazeta e re

8 persona, 2 prej të cilëve ishin fëmijë, vdiqën në sulmin në Ganja në  Azerbajxhan, pas sulmit të bërë nga Armenia, të cilëve sot iu dha lamtumira e fundit Natën e kaluar, Armenia shtoi një të re në sulmet...

Ushtria e Azerbajxhanit çliron nga pushtimi armen qytetin Fuzuli

para 5 dite - Anadolu Agency

Baku Presidenti i Azerbajxhanit, İlham Aliyev njoftoi se nga pushtimi armen është çliruar qyteti Fuzuli dhe disa fshatra, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një fjalim drejtuar popullit, Aliyev tha se...

Azerbajxhani rrëzon një dron të Armenisë

para 5 dite - Arbresh

Ushtria e Azerbajxhanit ka rrëzuar një mjet ajror pa pilot (dron) të Armenisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Droni i Armenisë u shkatërrua pasi u godit gjatë fluturimit të tij vëzhgues mbi pozicionet...

“Fuzuli u çlirua nga pushtimi armen, në territoret e çliruara do të lartësohet thirrja e ezanit”

para 5 dite - Gazeta e re

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev njoftoi se qyteti Fuzuli u çlirua nga pushtimi armen. Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev njoftoi se qyteti Fuzuli u çlirua nga pushtimi armen. Ilham Aliyev...

Konflikti me Armeninë, Turqia i kërkon Shqipërisë që të rreshtohet në krah të Azerbajxhanit

para 5 dite - InfoShqip

Azerbajxhani meriton mbështetjen dhe simpatinë e justifikuar edhe nga aleatët tanë, përfshirë këtu Shqipërinë dhe partnerët e tjerë Europianë, që nga Gjeorgjia, Ukraina, Moldavia, duke pasur parasysh konfliktet...

Përplasjet në Nagorno-Karabakh, Pompeo fajëson Turqinë për ndezjen e konfliktit

para 5 dite - ABC News

Sekretari i Shtetit i SHBA-së Mike Pompeo ka deklaruar se përfshirja e Turqisë në konfliktin midis Azerbajxhanit dhe Armenisë ka rritur edhe më tepër rrezikun në rajon, duke bërë thirrje që konflikti të...

Të paktën 13 të vrarë nga sulmet me raketa në Nagorno Karabak

para 5 dite - Infokusi

Një sulm me raketë në orët e para të 17 tetorit, në një zonë të banuar në qytetin Ganja të Azerbajxhanit, ka lënë të vrarë 13 persona dhe ka plagosur mbi 50 të tjerë, tha Ministria e Emergjencave. Ekipet...

Sulmet armene ndaj civilëve

para 5 dite - Shenja

Ushtria armene ka vazhduar të godasë me raketa qytetin Ganja, i dyti më i madh në Azerbajxhan, i cili ndodhet jashtë zonës së konfliktit që është përqendruar në rajonin e Malësisë së Karabakut. Autoritetet...

Ushtria e Azerbajxhanit vazhdon përparimin

para 5 dite - Anadolu Agency

Baku Ushtria e Azerbajxhanit vazhdon përparimin e saj në operacionin që ka filluar për të çliruar territoret e saj, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë nga Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit...

Rritet në 13 numri i civilëve të vdekur në sulmin armen ndaj qytetit Ganja të Azerbajxhanit

para 5 dite - Shenja

Prokuroria e Azerbajxhanit njoftoi se është rritur në 13 numri i civilëve që kanë humbur jetën në sulmin me raketa që Armenia kreu ndaj qytetit Ganja të Azerbajxhanit, transmeton Anadolu Agency (AA). Në...

Çelik: Sulmet dhe masakrat e Armenisë nuk do të mbesin pa u ndëshkuar

para 5 dite - Anadolu Agency

Ankara Zëdhënësi i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti), Ömer Çelik ka thënë se "Armenia dhe mbështetësit e saj sillen si një rrjet masakrues që nuk gjendet as në ligjin e luftës", transmeton Anadolu...

Së paku 12 civilë të vrarë nga bombardimet e Armenisë në qytetin e dytë më të madh azer

para 5 dite - Medial

Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm të Azerbajxhanit tha se dy predha i goditën ndërtesat e banimit në qytetin e dytë më të madh azer. Armenia ende nuk ka reaguar zyrtarisht ndaj kësaj deklarate, shkruan...

Rritet në 12 numri i civilëve të vdekur në sulmin armen ndaj qytetit Ganja të Azerbajxhanit

para 5 dite - Anadolu Agency

Baku Prokuroria e Azerbajxhanit njoftoi se është rritur në 12 numri i civilëve që kanë humbur jetën në sulmin me raketa që Armenia kreu ndaj qytetit Ganja të Azerbajxhanit, transmeton Anadolu Agency (AA)....

Përplasjet në Nagorno-Karabakh, Pompeo fajëson Turqinë për ndezjen e konfliktit

para 5 dite - Zyrtare

Sekretari i Shtetit i SHBA-së Mike Pompeo ka deklaruar se përfshirja e Turqisë në konfliktin midis Azerbajxhanit dhe Armenisë ka rritur edhe më tepër rrezikun në rajon, duke bërë thirrje që konflikti të...

Raketa armene godet qytetin e madh të Azerbajxhanit, të vdekur dhe njerëz nën rrënoja

para 5 dite - ABC News

Një raketë goditi një zonë rezidenciale gjatë natës dhe shkaktoi viktima në Ganja, qyteti i dytë më i madh i Azerbajxhanit, duke shënuar një përshkallëzim të konfliktit në Nagorno-Karabak, disa orë pas...

Përplasjet në Nagorno-Karabakh, Pompeo fajëson Turqinë për ndezjen e konfliktit

para 5 dite - Lajme.al

Sekretari i Shtetit i SHBA-së Mike Pompeo ka deklaruar se përfshirja e Turqisë në konfliktin midis Azerbajxhanit dhe Armenisë ka rritur edhe më tepër rrezikun në rajon, duke bërë thirrje që konflikti të...

Azerbajxhani rrëzon avionin armen

para 5 dite - Lajme.al

Lufta vijon me intensitet të lartë mes Azerbajxhanit dhe Armenisë, me viktima në ushtarë dhe civilë, të cilat rritën dita ditës. Pas sulmit armen me raketa ndaj qytetit azer Gandja duke shkaktuar të paktën...

Çelik: Sulmet dhe masakrat e Armenisë nuk do të mbesin pa u ndëshkuar

para 5 dite - Arbresh

Zëdhënësi i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti), Ömer Çelik ka thënë se “Armenia dhe mbështetësit e saj sillen si një rrjet masakrues që nuk gjendet as në ligjin e luftës”. Në një postim nga llogaria...

Konflikti me Armeninë, Turqia i kërkon Shqipërisë që të rreshtohet në krah të Azerbajxhanit

para 5 dite - Lajme.al

Azerbajxhani meriton mbështetjen dhe simpatinë e justifikuar edhe nga aleatët tanë, përfshirë këtu Shqipërinë dhe partnerët e tjerë Europianë, që nga Gjeorgjia, Ukraina, Moldavia, duke pasur parasysh konfliktet...

Azerbajxhani rrëzon një avion luftarak Su-25 të Armenisë

para 5 dite - Gazeta e re

Ushtria e Azerbajxhanit njoftoi se ka rrëzuar një avion luftarak Su-25 të Armenisë Ushtria e Azerbajxhanit njoftoi se ka rrëzuar një avion luftarak Su-25 të Armenisë. Në një deklaratë Ministria Mbrojtjes...

Konflikti me Armeninë, Turqia i kërkon Shqipërisë që të rreshtohet në krah të Azerbajxhanit

para 5 dite - Zyrtare

Azerbajxhani meriton mbështetjen dhe simpatinë e justifikuar edhe nga aleatët tanë, përfshirë këtu Shqipërinë dhe partnerët e tjerë Europianë, që nga Gjeorgjia, Ukraina, Moldavia, duke pasur parasysh konfliktet...

Azerbajxhani rrëzon avionin armen

para 5 dite - Pa censure

Lu*fta vijon me intensitet të lartë mes Azerbajxhanit dhe Armenisë, me vik*tima në ushtarë dhe civilë, të cilat rritën dita ditës. Kështu njofton ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit, fakt i mohuar disa...

OKB dënon sulmin e Armenisë ndaj civilëve në Ganja të Azerbajxhanit

para 5 dite - Arbresh

Kombet e Bashkuara kanë dënuar sulmin me raketa mbi civilë nga Armenia në Azerbajxhan. OKB tha, “palët duhet të mbrojë civilët dhe infrastrukturën civile nën ligjin ndërkombëtar humanitar. Sekretari i...

Së paku 12 civilë të vrarë nga bombardimet e Armenisë në qytetin e dytë më të madh azer

para 5 dite - Lajmi.net

Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm të Azerbajxhanit tha se dy predha i goditën ndërtesat e banimit në qytetin e dytë më të madh azer. Armenia ende nuk ka reaguar zyrtarisht ndaj kësaj deklarate, shkruan...

Nga humbja në fitore: Azerbajxhani i rimerr Armenisë qytetin dhe fshatrat që humbi në vitin ‘93

para 5 dite - Te Sheshi

Presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliyev tha se qyteti i Fuzuli dhe disa fshatra ishin çliruar nga pushtimi armen. Duke iu drejtuar kombit, Aliyev tha se qyteti i Fuzuli dhe fshatrat Kocahmetli, Cimen,...

Rritet në 12 numri i civilëve të vdekur në sulmin armen ndaj qytetit Ganja të Azerbajxhanit

para 5 dite - Arbresh

Prokuroria e Azerbajxhanit njoftoi se është rritur në 12 numri i civilëve që kanë humbur jetën në sulmin me raketa që Armenia kreu ndaj qytetit Ganja të Azerbajxhanit, transmeton Anadolu Agency (AA). Ushtria...

Turqia dënon sulmin e Armenisë në Nakhchivan

para 5 dite - Zhurnal

Turqia sot dënoi ashpër sulmin e forcave armene ndaj Republikës Autonome Nakhchivan të Azerbajxhanit, transmeton Anadolu Agency (AA). “Ne dënojmë fuqishëm sulmin me raketa që forcat e armatosura të Armenisë...

Ushtria armene sulmoi me raketa qytetet Ganja dhe Mingachevir në Azerbajxhan

para 5 dite - Anadolu Agency

Baku Civilët në qytetin e dytë më të madh të Azerbajxhanit, Ganja, u goditën nga sulmet me raketa nga ushtria armene, transmeton Anadolu Agency (AA). "Civilët e pafajshëm në qytetin e dytë më të madh të...

Turqia dënon sulmin e Armenisë në Nakhchivan

para 5 dite - Anadolu Agency

Ankara Turqia sot dënoi ashpër sulmin e forcave armene ndaj Republikës Autonome Nakhchivan të Azerbajxhanit, transmeton Anadolu Agency (AA). "Ne dënojmë fuqishëm sulmin me raketa që forcat e armatosura...

Konflikti me Armeninë, Turqia i kërkon Shqipërisë të mbështesë Azerbajxhanin

para 6 dite - Koha Jone

Ambasadori turk në Tiranë, Murat Ahmet Joruk, ka folur së fundmi në lidhje me konfliktin mes Armenisë dhe Azerbajxhanit për rajonin e Nagorni Karabakhut. Ai shprehet se Ajzerbajxhani ka nevojë për mbështetjen...

Irani reagon sërish për luftimet në Nagorno-Karabak

para 6 dite - Syri.net Kosova

Ministria e Jashtme iraniane ka bërë një paralajmërim të ri për Armeninë dhe Azerbajxhanin, meqë si pasojë e konfliktit mes këtyre dy vendeve për rajonin e Nagorno-Karabakut, një person është raportuar...

Azerbajxhani çliron edhe 3 fshatra nga okupimi armen

para 6 dite - Zhurnal

Ushtria azerbajxhanase ka çliruar tre fshatra të tjerë në rajonin Khojavend nga pushtimi i Armenisë, njoftoi sot presidenti i vendit Ilham Aliyev, transmeton Anadolu Agency (AA). “Ushtria e lavdishme e...

Azerbajxhani çliron edhe 3 fshatra nga okupimi armen

para 5 dite - Shenja

Ushtria azerbajxhanase ka çliruar tre fshatra të tjerë në rajonin Khojavend nga pushtimi i Armenisë, njoftoi sot presidenti i vendit Ilham Aliyev, transmeton Anadolu Agency (AA). “Ushtria e lavdishme e...

Armenia kreu sulm me raketë ndaj një qyteti në Nakhchivan

para 5 dite - InfoShqip

Ushtria e Armenisë kreu sulm me raketë ndaj qytetit Ordubad në Republikën Autonome Nakhchivan të Azerbajxhanit, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit njoftoi se Armenia...

Irani reagon sërish për luftimet në Nagorno-Karabak

para 6 dite - Top Channel

Ministria e Jashtme iraniane ka bërë një paralajmërim të ri për Armeninë dhe Azerbajxhanin, meqë si pasojë e konfliktit mes këtyre dy vendeve për rajonin e Nagorno-Karabakut, një person është raportuar...

Luftimet në Nagorno-Karabak, Irani paralajmëron Armeninë e Azerbajxhanin: Nëse do të ketë përsëritje të zjarrit…

para 6 dite - Top Channel

Ministria e Jashtme iraniane ka bërë një paralajmërim të ri për Armeninë dhe Azerbajxhanin, meqë si pasojë e konfliktit mes këtyre dy vendeve për rajonin e Nagorno-Karabakut, një person është raportuar...

Azerbajxhani çliron edhe 3 fshatra nga okupimi armen

para 6 dite - Anadolu Agency

Ankara Ushtria azerbajxhanase ka çliruar tre fshatra të tjerë në rajonin Khojavend nga pushtimi i Armenisë, njoftoi sot presidenti i vendit Ilham Aliyev, transmeton Anadolu Agency (AA). "Ushtria e lavdishme...

Turqia i kërkon Shqipërisë që të rreshtohet në krah të Azerbajxhanit

para 6 dite - Gazeta Tema

Diplomacia shqiptare ka heshtur duke ruajtjur barazlargësinë në konfliktin që ka shpërthyer mes Armenisë dhe Azerbajxhanit për rajonin e Nagorno-Karabakhut, por ky qëndrim i Tiranës nuk është “pritur”...

Irani reagon sërish për luftimet në Nagorno-Karabak

para 6 dite - Neshesh

Ministria e Jashtme iraniane ka bërë një paralajmërim të ri për Armeninë dhe Azerbajxhanin, meqë si pasojë e konfliktit mes këtyre dy vendeve për rajonin e Nagorno-Karabakut, një person është raportuar...

Luftimet në Nagorno-Karabak, Irani reagon sërish: S’do të qëndrojmë indiferent

para 6 dite - BalkanWeb

Ministria e Jashtme iraniane ka bërë një paralajmërim të ri për Armeninë dhe Azerbajxhanin, meqë si pasojë e konfliktit mes këtyre dy vendeve për rajonin e Nagorno-Karabakut, një person është raportuar...

Irani reagon sërish për luftimet në Nagorno-Karabak

para 6 dite - RTK

Ministria e Jashtme iraniane ka bërë një paralajmërim të ri për Armeninë dhe Azerbajxhanin, meqë si pasojë e konfliktit mes këtyre dy vendeve për rajonin e Nagorno-Karabakut, një person është raportuar...

Nuk ka “paqe”, sërish përplasje mes Azerbajxhanit dhe Armenisë

para 6 dite - Koha Jone

Azerbajxhani dhe Armenia luftuan përsëri të premten, duke sfiduar shpresat për t’i dhënë fund luftimeve gati tre javësh mbi zonën e Nago-Karabakut, kurse Sekretari i Shtetit i SHBA Mike Pompeo fajësoi...

Irani reagon sërish për luftimet në Nagorno-Karabak

para 6 dite - Aktuale

Ministria e Jashtme iraniane ka bërë një paralajmërim të ri për Armeninë dhe Azerbajxhanin, meqë si pasojë e konfliktit mes këtyre dy vendeve për rajonin e Nagorno-Karabakut, një person është raportuar...

Irani reagon sërish për luftimet në Nagorno-Karabak

para 6 dite - Zeri

Ministria e Jashtme iraniane ka bërë një paralajmërim të ri për Armeninë dhe Azerbajxhanin, meqë si pasojë e konfliktit mes këtyre dy vendeve për rajonin e Nagorno-Karabakut, një person është raportuar...

Irani reagon sërish për luftimet në Nagorno-Karabak

para 6 dite - Evropa e Lirë

Ministria e Jashtme iraniane ka bërë një paralajmërim të ri për Armeninë dhe Azerbajxhanin, meqë si pasojë e konfliktit mes këtyre dy vendeve për rajonin e Nagorno-Karabakut, një person është raportuar...

Lufta në Nagorno-Karabak/ Irani reagon ashpër: Nuk do të rrimë duarkryq nëse…

para 6 dite - Panorama

Ministria e Jashtme iraniane ka bërë një paralajmërim të ri për Armeninë dhe Azerbajxhanin, meqë si pasojë e konfliktit mes këtyre dy vendeve për rajonin e Nagorno-Karabakut, një person është raportuar...

Irani paralajmëron Armeninë e Azerbajxhanin: Mos hudhni raketa në territorin tonë, reagojmë

para 6 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 16/10/2020 15:40 Ministria e Jashtme e Iranit i ka paralajmëruar Armeninë dhe Azerbajxhanin pasi artileria e tyre nga luftimet në Nagorno-Karabak ka kaluar edhe në territorin iranian,...

Turqit azerbajxhanas në Britani protestë kundër sulmeve të Armenisë

para 6 dite - Anadolu Agency

Londër Turqit azerbajxhanas që jetojnë në Britani të Madhe protestuan kundër bombardimeve të ndërmarra kohët e fundit nga Armenia ndaj vendbanimeve civile në Azerbjaxhan dhe pushtimin armen në Malësinë...

Përplasje të reja mes Azerbajxhanit dhe Armenisë, Pompeo: Turqia të mos e përkeqësojë situatën

para 6 dite - BalkanWeb

Forcat armene dhe azere luftuan në përleshje të reja të premten, duke sfiduar shpresat për t’i dhënë fund luftimeve gati tre javësh mbi enklavën e Nago-Karabakut, kurse Sekretari i Shtetit i SHBA Mike...

Përplasje të reja mes Azerbajxhanit dhe Armenisë, Pompeo fajëson Turqinë: Ka përkeqësuar situatën

para 6 dite - Java News

Forcat armene dhe azere luftuan në përleshje të reja të premten, duke sfiduar shpresat për t’i dhënë fund luftimeve gati tre javësh mbi enklavën e Nago-Karabakut, kurse Sekretari i Shtetit i SHBA Mike...

Pompeo: Pjesëmarrja e Turqisë në konfliktin e armatosur midis Armenisë dhe Azerbajxhanit e rrit rrezikun në rajon

para 6 dite - TV21

- Advertisement - Sekretari amerikan i shtetit Majk Pompeo deklaroi se pjesëmarrja e Turqisë në konfliktin e armatosur midis Armenisë dhe Azerbajxhanit e rrit rrezikun në rajon dhe e përsëriti thirrjen...

Azerbajxhani çliron edhe 3 fshatra nga okupimi armen

para 6 dite - Gazeta e re

“Ushtria e lavdishme e Azerbajxhanit ka çliruar fshatrat Khirmanjig, Agbulag dhe Akhullu të rrethit Khojavend”, u shpreh Aliyev në Twitter Ushtria azerbajxhanase ka çliruar tre fshatra të tjerë në rajonin...

Luftimet në Nagorno-Karabak, Irani paralajmëron Armeninë e Azerbajxhanin: Nëse do të ketë përsëritje të zjarrit…

para 6 dite - Arbresh

Ministria e Jashtme iraniane ka bërë një paralajmërim të ri për Armeninë dhe Azerbajxhanin, meqë si pasojë e konfliktit mes këtyre dy vendeve për rajonin e Nagorno-Karabakut, një person është raportuar...

Në Nagoren-Karabah kanë humbur jetën 633 ushtarë armen

para 6 dite - TV21

- Advertisement - Ministria e Mbrojtjes e Nagorno-Karabahut njoftoi se numri i viktimave në luftën kundër Azerbajxhanit është rritur me 29 të tjerë që nga 27 shtatori. Një përgjithësi janë vrarë 633 ushtarë....

47 civilë të vdekur dhe 222 të plagosur nga sulmet e Armenise në Azerbajxhan

para 6 dite - Top Channel

47 civilë kanë humbur jetën dhe 222 civilë janë plagosur në sulmet e Armenisë me artileri dhe raketa në vendbanimet azerbajxhanase deri më tani. Shifrat e fundit u njoftuan nga Zyra e Kryeprokurorit të...

47 civilë të vdekur dhe 222 të plagosur nga sulmet e Armenise në Azerbajxhan

para 6 dite - Zhurnal

47 civilë kanë humbur jetën dhe 222 civilë janë plagosur në sulmet e Armenisë me artileri dhe raketa në vendbanimet azerbajxhanase deri më tani. Shifrat e fundit u njoftuan nga Zyra e Kryeprokurorit të...

Konflikti Armeni- Azerbajxhan, Irani paralajmëron përfshirje në luftë

para 6 dite - LajmiFundit

Ministria e Jashtme iraniane ka bërë një paralajmërim të ri për Armeninë dhe Azerbajxhanin, meqë si pasojë e konfliktit mes këtyre dy vendeve për rajonin e Nagorno-Karabakut, një person është raportuar...

Irani reagon sërish për luftimet në Nagorno-Karabak

para 6 dite - Epoka e Re

Ministria e Jashtme iraniane ka bërë një paralajmërim të ri për Armeninë dhe Azerbajxhanin, meqë si pasojë e konfliktit mes këtyre dy vendeve për rajonin e Nagorno-Karabakut, një person është raportuar...

Turqit azerbajxhanas në Britani protestë kundër sulmeve të Armenisë

para 6 dite - Gazeta e re

Protestuesit me flamuj të Turqisë dhe Azerbajxhanit në duar mbanin pankarta me mbishkrimet “Karabaku është i Azerbajxhanit”, “Drejtësi për Khojaly”, “Mos i besoni Armenisë” Turqit azerbajxhanas që jetojnë...

Armenia kreu sulm me raketë ndaj një qyteti në Nakhchivan

para 6 dite - Anadolu Agency

Moskë Ushtria e Armenisë kreu sulm me raketë ndaj qytetit Ordubad në Republikën Autonome Nakhchivan të Azerbajxhanit, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit njoftoi se Armenia...

Shkon në 633 numri i ushtarëve armenë të vrarë nga Azerbajxhani

para 6 dite - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 16/10/2020 10:46 Ministria e Mbrojtjes e rajonit Nagorno-Karabak, i cili kontrollohet nga armenët etnikë, tha të premten se i ka regjistruar edhe 29 ushtarë të vrarë gjatë luftimeve...

Ushtria e Armenisë kryen sulm me raketë ndaj një qyteti në Nakhchivan

para 6 dite - Anadolu Agency

Moskë Ushtria e Armenisë kryen sulm me raketë ndaj një qyteti në Nakhchivan. Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen...

Shkon në 633 numri i ushtarëve armenë të vrarë nga Azerbajxhani

para 6 dite - Zhurnal

Ministria e Mbrojtjes e rajonit Nagorno-Karabak, i cili kontrollohet nga armenët etnikë, tha të premten se i ka regjistruar edhe 29 ushtarë të vrarë gjatë luftimeve me ushtrinë e Azerbajxhanit. Kështu,...

47 civilë të vdekur dhe 222 të plagosur nga sulmet e Armenise në Azerbajxhan deri më tani

para 6 dite - Anadolu Agency

Baku 47 civilë kanë humbur jetën dhe 222 civilë janë plagosur në sulmet e Armenisë me artileri dhe raketa në vendbanimet azerbajxhanase deri më tani, transmeton Anadolu Agency (AA). Shifrat e fundit u...

Shkon në 633 numri i ushtarëve armenë të vrarë nga Azerbajxhani

para 6 dite - RTK

Ministria e Mbrojtjes e rajonit Nagorno-Karabak, i cili kontrollohet nga armenët etnikë, tha të premten se i ka regjistruar edhe 29 ushtarë të vrarë gjatë luftimeve me ushtrinë e Azerbajxhanit. Kështu,...

Pompeo: Pjesëmarrja e Turqisë në konfliktin e armatosur midis Armenisë dhe Azerbajxhanit e rrit rrezikun në rajon

para 6 dite - Koha.mk

Uashington, 16 tetor – Sekretari amerikan i shtetit Majk Pompeo deklaroi se pjesëmarrja e Turqisë në konfliktin e armatosur midis Armenisë dhe Azerbajxhanit e rrit rrezikun në rajon dhe e përsëriti thirrjen...

Azerbajxhani parandalon përpjekjet për sulme të ushtrisë armene

para 6 dite - Anadolu Agency

Baku Ushtria e Azerbajxhanit ruan avantazhin në front duke parandaluar përpjekjet për sulme të ushtrisë armene dhe duke i shkaktuar humbje serioze forcave të Armenisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Në...

Mediat franceze sulmojnë turqit duke I publikuar lajme të rreme

para 6 dite - Gazeta e re

Çlirimi nga armenët në territoret e okupuara të Azerbajxhanit po vazhdon, Në Turqi është realizuar një organizim mbështetëse për Azerbajxhanin Javët e fundit, pas tensionit midis shtetasve të Armenisë...

Analiza e CNN: Pse konflikti Armeni-Azerbajxhan nuk duhet injoruar

para 7 dite - Arbresh

Ndërsa bota është e preokupuar me pandeminë Covid-19, konflikti rajonal në enklavën e largët separatiste të Nagorno-Karabakut po kërcënon të përshkallëzohet në një luftë më të gjerë në dyert e Evropës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK