http://kariera.mk

Më në fund Trump e pranon: Po! Rusia ishte prapa sulmeve kibernetike!

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Donald Trump ka pranuar për herë të parë publikisht se ishin rusët ata që ndërhynë në procesin zgjedhor në Shtetet e Bashkuara. Në fjalimin e inaugurimit si president,...

Trump: Marrëdhëniet e mira me Putinin janë pasuri

më 1.2017 - Evropa e Lirë

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump ka thënë se ai nuk e di nëse do të ketë marrëdhënie të mira me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin , por tha se një marrëdhënie e mirë do të ishte një “pasuri”....

Trump mohon të jetë shantazhuar nga Rusia

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka reaguar ashpër ndaj akuzave se Rusia ka materiale kompromentuese ndaj tij, duke u shprehur se Moska “nuk është përpjekur...

Trump e pranon: Po! Rusia ishte prapa sulmeve kibernetike!

më 1.2017 - Zeri

Donald Trump ka pranuar për herë të parë publikisht se ishin rusët ata që ndërhynë në procesin zgjedhor në Shtetet e Bashkuara. Në fjalimin e inaugurimit si president, Trump tha se beson se prapa sulmeve...

Konferenca e parë e Trump: Nuk kam asnjë marrëveshje me Rusinë  

më 1.2017 - Shqiptarja

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka mbajtur konferencën e parë prej korrikut. Kjo është një ditë tjetër e rëndësishme për Trump që nga zgjedhjet e nëntorit ku doli...

Konferenca e parë për shtyp e Trump si president: PO, Rusia qëndron pas sulmit kibernetik

më 1.2017 - Standard

Presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Donald Trump ka mbajtur, sot, konferencën e parë për shtyp që nga zgjedhjet presidenciale. Trump është ndalur tek prioritetet gjatë qeverisjes së tij, duke u shprehur se...

Presidenti i Zgjedhur Trump flet për Rusinë dhe bizneset e tij

më 1.2017 - Zëri i Amerikës

President-elect Donald Trump, accompanied by his family, arrives a news conference in the lobby of Trump Tower in New York, Jan. 11, 2017. Në konferencën e tij të parë për shtyp që prej thuajse gjashtë...

Trump: S’kam asnjë marrëveshje me Rusinë. Shantazhi, qesharak

më 1.2017 - Zeri

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka mbajtur konferencën e parë për shtyp që prej korrikut, ku ka mohuar lidhjet e përfolura mes tij dhe Rusisë, si dhe ekzistencën e një materiali...

Trump: Gjë e mirë që Putin më ka qejf, nuk kam lidhje me Rusinë

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka mbajtur konferencën e parë për shtyp që kur fitoi zgjedhjet. Në fillim të fjalës së tij, Trump...

SHBA, Trump: Ndoshta Rusia qëndron pas sulmeve kibernetike

më 1.2017 - Gazeta Shqip

“Mendoj se pas hakerimit të fushatës së zgjedhjeve presidenciale amerikane qëndron Rusia, përveç dhe vendeve të tjera. Ndoshta sulmet informatike janë kryer nga Rusia, por besoj edhe nga vende dhe persona...

Trump: Rusia qëndron pas sulmeve kibernetike të zgjedhjeve në SHBA

më 1.2017 - Gazeta Shqip

“Mendoj se pas hakerimit të fushatës së zgjedhjeve presidenciale amerikane qëndron Rusia, përveç dhe vendeve të tjera”. Kjo është ajo që ka deklaruar presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump gjatë...

Konferenca e parë e Trumpit: Mendoj se Rusia qëndron pas hakimeve

më 1.2017 - GazetaBlic

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka dënuar pretendimet e shërbimeve inteligjente për siç thotë ai, përhapjen e lajmeve të rrejshme se Rusia e ndihmoi gjatë fushatës Presidenti i zgjedhur amerikan,...

Trump pyetet nëse e pranon se Putini tentoi ta zgjidhte president, ja përgjigja e tij

më 1.2017 - GazetaBlic

Momentalisht, Donald Trump është duke e mbajtur konferencën e parë për media si president i zgjedhur i SHBA-së. Gjatë kësaj konference, ai u pyet se a e pranon se presidenti rus, Vladimir Putin, ka tentuar...

Trump mban konferencën e parë për shtyp që nga zgjedhjet presidenciale

më 1.2017 - Opinion

Presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Donald Trump ka mbajtur, sot, konferencën e parë për shtyp që nga zgjedhjet presidenciale. Trump është ndalur tek prioritetet gjatë qeverisjes së tij, duke u shprehur se...

Trump mban konferencën e parë për shtyp: Nuk kam marrëveshje me Rusinë

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Presidenti i zgjedhur Donald Trump mbajti konferencën e parë për shtyp. Trump foli për prioritetet gjatë qeverisjes së tij, duke theksuar se shumë kompani të prodhimit të makinave apo kompani farmaceutike...

Trump e krahason CIA-n me shërbimet e Hitlerit

më 1.2017 - Zeri

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka dënuar pretendimet e shërbimeve inteligjente për siç thotë ai, përhapjen e lajmeve të rrejshme se Rusia e ndihmoi gjatë fushatës. Trump ka reaguar fuqishëm...

Trump: Putin më ka qejf? Po kjo është një gjë e mirë…

më 1.2017 - Mapo

Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka mbajtur konferencën e parë për shtyp që kur fitoi zgjedhjet. Në fillim të fjalës së tij, Trump foli për lajmet e rreme dhe informacionet...

Donald Trump: Gjë e mirë që Putin më ka qejf. Nuk kam lidhje me Rusinë

më 1.2017 - Syri

Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka mbajtur konferencën e parë për shtyp që kur fitoi zgjedhjet. Në fillim të fjalës së tij, Trump foli për lajmet e rreme dhe informacionet...

Trump pyetet nëse e pranon se Putini tentoi ta zgjidhte president, ja përgjigja e tij

më 1.2017 - Gazeta Express

Momentalisht, Donald Trump është duke e mbajtur konferencën e parë për media si president i zgjedhur i SHBA-së. Gjatë kësaj konference, ai u pyet se a e pranon se presidenti rus, Vladimir Putin, ka tentuar...

Trump e krahason CIA-n me shërbimet e Hitlerit

më 1.2017 - Lajmi.net

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka dënuar pretendimet e shërbimeve inteligjente për siç thotë ai, përhapjen e lajmeve të rrejshme se Rusia e ndihmoi gjatë fushatës Trump ka reaguar fuqishëm...

Donald Trump krahason agjencitë sekrete amerikane me ato të Gjermanisë naziste

më 1.2017 - Mapo

Donald Trump i është përgjigjur raporteve të agjencisë së inteligjencës amerikane për lidhjet e  pretenduara me shtetit rus duke e krahasuar situatën dhe agjencitë me “Gjermaninë naziste”. Presidenti i...

Ndryshim i madh në politikën e Trumpit, Tillerson thotë se Rusia paraqet rrezik

më 1.2017 - Zeri

I nominuari i presidentit të zgjedhur të SHBA-së Donald Trump, për sekretar të shtetit, tha se Rusia “paraqet rrezik’ dhe ka injoruar interesat e SHBA-së, deklarata këto që vijnë përkundër kritikave për...

Nis konferenca e parë e Donald Trump si president i zgjedhur – ndiqeni LIVE

më 1.2017 - Gazeta Express

Donald Trump është duke folur tani në një konferencë për media për herë të parë si president i zgjedhur i SHBA-së. Trump i ka falënderuar mediat duke e konsideruar se shumë prej tyre nuk e kanë përkrahur...

Trump e krahason CIA-n me shërbimet e Hitlerit

më 1.2017 - Lajmi.net

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka dënuar pretendimet e shërbimeve inteligjente për siç thotë ai, përhapjen e lajmeve të rrejshme se Rusia e ndihmoi gjatë fushatës Trump ka reaguar fuqishëm...

Trump mban konferencën e parë për shtyp që nga zgjedhjet presidenciale

më 1.2017 - BalkanWeb

SHBA – Presidenti i zgjedhur i SHBA, Donald Trump ka mbajtur sot konferencën e parë për shtyp që nga zgjedhjet presidenciale. Ai është ndalur tek prioritetet gjatë qeverisjes së tij, duke u shprehur se...

Ndryshim i madh në politikën e Trumpit, Tillerson thotë se Rusia paraqet rrezik

më 1.2017 - Lexo

I nominuari i presidentit të zgjedhur të SHBA-së Donald Trump, për sekretar të shtetit, tha se Rusia “paraqet rrezik’ dhe ka injoruar interesat e SHBA-së, deklarata këto që vijnë përkundër kritikave për...

Kremlini: Rusia nuk ka materiale kompromentuse për Trump!

më 1.2017 - Mapo

Rusia ka mohuar të ketë mbledhur të dhëna kompromentuese për Donald Trump nga agjencitë e saj të inteligjencës. Dimitri Peskov, zëdhënësi i Presidentit rus Vladimir Putin tha se, akuzat janë “të sajuara”...

Ndryshim i madh në politikën e Trumpit, Tillerson thotë se Rusia paraqet rrezik

më 1.2017 - Lajmi.net

I nominuari i presidentit të zgjedhur të SHBA-së Donald Trump, për sekretar të shtetit, tha se Rusia “paraqet rrezik’ dhe ka injoruar interesat e SHBA-së, deklarata këto që vijnë përkundër kritikave për...

Trump e pranon ‘se Rusia qëndron pas sulmit kibernetik’

më 1.2017 - Arbresh

Donald Trump, në konferencën e mbajtur për herë parë pas zgjedhjes si president i SHBA-ve, ka pranuar se ‘Rusia qëndron pas sulmeve kibernetike’. “Unë dua të jem me ju”, ka thënë ai para gazetarëve, transmeton...

Ndryshim i madh i politikës së Trumpit, Tillerson thotë se Rusia paraqet rrezik

më 1.2017 - Lajmi.net

I nominuari i presidentit të zgjedhur të SHBA-së Donald Trump, për sekretar të shtetit, tha se Rusia “paraqet rrezik’ dhe ka injoruar interesat e SHBA-së, deklarata këto që vijnë përkundër kritikave për...

Më në fund Trump e pranon: Po! Rusia ishte prapa sulmeve kibernetike!

më 1.2017 - Java News

Donald Trump ka pranuar për herë të parë publikisht se ishin rusët ata që ndërhynë në procesin zgjedhor në Shtetet e Bashkuara. Në fjalimin e inaugurimit si president, trump tha se beson se prapa sulmeve...

“Rrëmujë” në prag të inaugurimit të Donald Trumpit

më 1.2017 - RTV 21

Trump mohon se rusët kanë të dhëna komprometuese për të Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka mohuar pretendimet se rusët posedojnë informata personale dhe financiare,...

Trump: Marrëdhëniet e mira me Putinin janë ‘aset’

më 1.2017 - Arbresh

Donald Trump, përkundër kritikave të shumta edhe njëherë e ka shprehur admirimin e tij për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Në konferencë për shtyp, të parën pas zgjedhjes si president, Trump ka theksuar...

I nominuari i Trumpit për Sekretar të Shtetit, del me deklaratë kundër tij

më 1.2017 - Gazeta Express

Gjatë fushatës presidenciale në SHBA, Donald Trump kishte thënë për ABC News se Rusia nuk ishte e përfshirë në Ukrainë. Por, para pak çastesh, i nominuari i tij për Sekretar të Shtetit të SHBA-së, Rex...

Donald Trump në konferëncë për shtyp për herë të parë pas zgjedhjeve

më 1.2017 - Arbresh

Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump, po mban konferencë për shtyp për herë të parë pas zgjedhjeve. Konferenca vjen si pasojë e raporteve për ndikimin e Trump nga Rusia, të cilat ai i quan ‘lajme...

Trump i mohon pretendimet që Rusia ka materiale degraduese për të

më 1.2017 - Indeks online

Presidenti në ardhje i SHBA-së, Donald Trump, ka reaguar ashpër për pretendimet që Rusia ka materiale degraduese për të dhe ka thënë që Moska “nuk ka përdorur kurrë forcë mbi mua”. Trump ka dënuar agjencitë...

Tillerson do të kërkojë përgjegjësi nga Rusia

më 1.2017 - Lajmi.net

Rex Tillerson, të cilin presidenti i zgjedhur Donald Trump e ka propozuar për sekretar të shtetit, do të shpreh gjatë seancës dëgjimore në Senat shqetësimin për shkak të veprimeve të Rusisë në mbarë botën...

Trump i mohon pretendimet që Rusia ka materiale degraduese për të

më 1.2017 - Klan Kosova

Presidenti në ardhje i SHBA-së, Donald Trump, ka reaguar ashpër për pretendimet që Rusia ka materiale degraduese për të dhe ka thënë që Moska “nuk ka përdorur kurrë forcë mbi mua”. Trump ka dënuar agjencitë...

Tillerson përballet me pyetjet rreth Rusisë në Senatin amerikan

më 1.2017 - Evropa e Lirë

Rex Tillerson , njeriu të cilin presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Donald Trump, e do për diplomatin kryesor të tij pritet të përballet me pyetje të ashpra për lidhjet e tij me Vladimir Putinin dhe për qëndrimet...

Tillerson do të kërkojë përgjegjësi nga Rusia

më 1.2017 - Indeks online

Rex Tillerson,  të cilin presidenti i zgjedhur Donald Trump e ka propozuar për sekretar të shtetit, do të shpreh gjatë seancës dëgjimore në Senat shqetësimin për shkak të veprimeve të Rusisë në mbarë botën...

Trump: Akuzat ndaj meje janë gjueti shtrigash, nuk kam asgjë me Rusinë

më 1.2017 - TV Koha

Lajmi i rremë! Kjo është krejtësisht një gjueti shtrigash politike. Rusia ka thënë se raporti i paverifikuar është paguar nga kundërshtarët e mi politikë dhe e gjitha kjo është një trillim dhe një absurditet...

Trump: Akuzat ndaj meje janë gjueti shtrigash, nuk kam asgjë me Rusinë

më 1.2017 - Zhurnal

Lajmi i rremë! Kjo është krejtësisht një gjueti shtrigash politike. Rusia ka thënë se raporti i paverifikuar është paguar nga kundërshtarët e mi politikë dhe e gjitha kjo është një trillim dhe një absurditet...

Moska i mohon të ketë materiale komprometuese të Trumpit

më 1.2017 - Koha.net

Rusia ka mohuar pretendimet se agjencia e inteligjencës ruse ka marrë materiale komprometuese në lidhje me Donald Trump. Zëdhënësi i Kremlinit tha se akuzat janë "trillim " dhe një "përpjekje e qartë për...

Parashikimi se çfarë përmban dosja ku Rusia pretendon informata për Trumpin

më 1.2017 - Java News

Nuk dihet sa e vertete eshte, por ia vlen te keqyret. Ne oret e fundit eshte hedhur dhe pergenjeshtruar disa here. Muajin e kaluar, senatori John McCain, ia dorëzoi drejtorit të FBI-së, James Comey, një...

CIA: Zyrtarët rusë shantazojnë Trumpin me video seksuale në Moskë (FOTO LAJM)

më 1.2017 - TV Koha

Kreu i CIA-s ka bërë me dije se zyrtarë të Kremlinit pretendojnë se kanë materiale komprometuese lidhur me jetën personale të presidentit të Donald Trumpit.  Dosja, është një koleksion i shkresave me shkrim,...

Konferenca e parë e Trumpit: Mendoj se Rusia qëndron pas hakimeve

më 1.2017 - Periskopi

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka dënuar pretendimet e shërbimeve inteligjente për siç thotë ai, përhapjen e lajmeve të rrejshme se Rusia e ndihmoi gjatë fushatës Presidenti i zgjedhur amerikan,...

Konferenca e parë e Trumpit: Mendoj se Rusia qëndron pas hakimeve

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, ka dënuar pretendimet e shërbimeve inteligjente për siç thotë ai, përhapjen e lajmeve të rrejshme se Rusia e ndihmoi gjatë fushatës. Presidenti i zgjedhur...

Donald Trump krahason agjensitë sekrete amerikane me ato të Gjermanisë naziste

më 1.2017 - Syri

Donald Trump i është përgjigjur raporteve të agjencisë së inteligjencës amerikane për lidhjet e  pretenduara me shtetit rus duke e krahasuar situatën dhe  agjencitë me “Gjermaninë naziste". Presidenti...

Kremlini mohon se zotëron materiale seksuale për Donald Trump

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Kremlini zyrtar ka mohuar se shërbimet sekrete ruse  zotërojnë informacione komprometuese për presidentin e zgjedhur amerikan, Donald Trump. Zëdhënësi i Kremlinit tha se akuzat  janë sajesa dhe përpjekje...

Rusia ka materiale kompromentuese?! Trump para amerikanëve, ja cfarë tha

më 1.2017 - LajmiFundit

Presidenti i zgjedhur i SHBA, Donald Trump mbajti sot konferencën e parë për shtyp që nga zgjedhjet presidenciale ku doli fitues perballe Hillary Clinton. Trump ka folur per prioritetet gjatë qeverisjes...

Trump befason "Ka mundësi që mos të kem marrëdhënie të mira me Putin"

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

"Rusia mund të na ndihmojë që të luftojmë ISIS por mendoj se ata ishin pas hakerimeve. Unë e respektoj deklaratën e Z. Putin. Nëse Putin më pëlqen mua atëherë është një aset. Nuk kam marrëveshje tregtare me Rusinë"

Trump u kundërpërgjigjet agjencive të inteligjencës: A po jetojmë në Gjermaninë naziste?

më 1.2017 - Gazeta Express

Disa orë para konferencës së tij të parë për media si presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, i ka kritikuar agjencitë amerikane të inteligjencës të cilat i ka fajësuar për publikimin e raporteve...

Trump: Akuzat ndaj meje janë gjueti shtrigash, nuk kam asgjë me Rusinë

më 1.2017 - Lajmi.net

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump hodhi poshtë akuzat se rusët kanë kompromentuar të dhënat personale dhe financiare mbi të si një “gjueti shtrigash politike”. Lajmi...

Trump mban konferencën e parë për shtyp pas fitores në zgjedhje

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump mban sot konferencën e parë për shtyp në gati gjashtë muaj dhe ai do të përballet me pyetje rreth raportit të shërbimeve të zbulimit që thotë se Rusia ka ndërhyrë...

Trump "Informacionet e pavërteta në media ndoshta nga shërbimet sekrete"

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Presidenti i sapozgjedhur Donald Trump ka akuzuar Shërbimet Sekrete se kanë shpërndarë informacione të pavërteta gjatë fushatës së tij. Ai gjithashtu ka falenderuar mediat që janë treguar profesionale....

I nominuari i Trumpit për Sekretar të Shtetit, del me deklaratë kundër tij

më 1.2017 - Sovrani

Gjatë fushatës presidenciale në SHBA, Donald Trump kishte thënë për ABC News se Rusia nuk ishte e përfshirë në Ukrainë. Por, para pak çastesh, i nominuari i tij për Sekretar të Shtetit të SHBA-së, Rex...

Parashikimi se çfarë përmban dosja ku Rusia pretendon informata për Trumpin

më 1.2017 - Fol

Nuk dihet sa e vertete eshte, por ia vlen te keqyret. Ne oret e fundit eshte hedhur dhe pergenjeshtruar disa here. Muajin e kaluar, senatori John McCain, ia dorëzoi drejtorit të FBI-së, James Comey, një...

Inteligjenca amerikane paralajmëron Trump-in

më 1.2017 - Iliria News

Njësitet e inteligjencës amerikane i kanë prezantuar presidentit amerikan Barack Obama dhe presidentit të zgjedhur Donald Trump raport në të cilën përfshihen pohime se Rusia posedon të dhëna të ndishme...

Moska mohon të ketë materiale komprometuese të Trumpit

më 1.2017 - Gazeta Fjala

Rusia ka mohuar pretendimet se agjencia e inteligjencës ruse ka marrë materiale komprometuese në lidhje me Donald Trump. Zëdhënësi i Kremlinit tha se akuzat janë “trillim ” dhe një “përpjekje e qartë për...

I emëruari për Sekretar Shteti, Rex Tillerson, në seancë konfirmimi

më 1.2017 - Zëri i Amerikës

Të mërkurën zhvillohet seanca e konfirmimit për të emëruarin për Sekretar Shteti të Presidentit të zgjedhur Donald Trump, Rex Tillerson. Gjatë seancës ai pritet të flasë edhe për marrëdhëniet me Rusinë....

Trump sot mban konferencën e parë për shtyp pas fitimit të zgjedhjeve

më 1.2017 - Zëri i Amerikës

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump mban sot konferencën e parë për shtyp në gati gjashtë muaj dhe ai do të përballet me pyetje rreth raportit të shërbimeve të zbulimit që thotë se Rusia ka ndërhyrë...

Trump: Akuzat ndaj meje janë gjueti shtrigash, nuk kam asgjë me Rusinë

më 1.2017 - Fol

Lajmi i rremë! Kjo është krejtësisht një gjueti shtrigash politike. Rusia ka thënë se raporti i paverifikuar është paguar nga kundërshtarët e mi politikë dhe e gjitha kjo është një trillim dhe një absurditet...

Rusia: Nuk ka asnjë dokument komprementues për Trump

më 1.2017 - Koha Jone

Rusia ka mohuar të ketë mbledhur të dhëna kompromentuese për Donald Trump nga agjencitë e saj të inteligjencës. Dimitri Peskov, zëdhënësi i Presidentit rus Vladimir Putin tha se akuzat janë “të sajuara”...

Kremlini mohon se zotëron informacione komprometuese për Donald Trump

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Kremlini zyrtar ka mohuar se shërbimet sekrete ruse  zotërojnë informacione komprometuese për presidentin e zgjedhur amerikan, Donald Trump. Zëdhënësi i Kremlinit tha se akuzat  janë sajesa dhe përpjekje...

Rusët kanë informacione sekrete të dëmshme për Trump?

më 1.2017 - Blitz

Të martën media botërore ka publikuar se Rusia zotëron informacione të dëmshme për presidentin amerikan Donald Trump. Sipas lajmeve që dolën në media, këto informacione janë të një natyre personale dhe...

Rusia ka të dhëna kompromentuese për Donald Trump? FBI nis hetimet

më 1.2017 - LajmiFundit

Mediat në Shtetet e Bashkuara kanë raportuar mbrëmë se agjencia FBI, po zhvillon hetime për vlefshmërinë e pretendimeve se operativistët rusë kanë informacione kompromituese personale dhe financiare, për...

Ja çfarë përmban dosja që pohon se Rusia posedon informata të fshehta për Trumpin

më 1.2017 - Gazeta Express

Muajin e kaluar, senatori John McCain, ia dorëzoi drejtorit të FBI-së, James Comey, një dosje gjashtëmujore të hartuar nga një ish zyrtar i Shërbimit Sekret Inteligjent (MI6). Kjo dosje përmban një seri...

Ja çfarë përmban doja që pohon se Rusia posedon informata të fshehta për Trumpin

më 1.2017 - TV Koha

Muajin e kaluar, senatori John McCain, ia dorëzoi drejtorit të FBI-së, James Comey, një dosje gjashtëmujore të hartuar nga një ish zyrtar i Shërbimit Sekret Inteligjent (MI6). Kjo dosje përmban një seri...

Ja çfarë përmban doja që pohon se Rusia posedon informata të fshehta për Trumpin

më 1.2017 - Gazeta Express

Muajin e kaluar, senatori John McCain, ia dorëzoi drejtorit të FBI-së, James Comey, një dosje gjashtëmujore të hartuar nga një ish zyrtar i Shërbimit Sekret Inteligjent (MI6). Kjo dosje përmban një seri...

Rusia mohon: Asnjë material seksual kundër Donald Trump

më 1.2017 - Top Channel

“Rusia nuk grumbullon materiale kompromentuese për askënd. As për Donald Trump, as për rivalen e tij në zgjedhjet presidenciale amerikane, Hillary Clinton”. Me këto fjalë Kremlini zyrtar iu përgjigj pretendimit...

SHBA, Trump mohon informacionet shantazhuese të Rusisë ndaj tij

më 1.2017 - Top Channel

Donald Trump iu rikthye përkufizimit të tij të preferuar këto ditë, kur njoftimeve në media se Rusia zotëronte informacione kompromentuese të një natyre personale dhe financiare ndaj tij, iu përgjigj me...

Trump dhe Obama janë informuar për informacionet potencialisht “komprometuese” nga Rusia

më 1.2017 - Evropa e Lirë

FBI e ka informuar javën e kaluar presidentin amerikan, Barack Obama dhe presidentin e zgjedhur, Donald Trump, për pretendimet se agjencitë ruse të inteligjencës kanë informacione komprometuese personale...

Donald Trump: “Eshtë gjueti shtrigash!” Moska: “Eshtë bllof!”

më 1.2017 - Bota.al

Moska thotë se dokumentat që thonë se Rusia ka informacione kompromentuese për Donald Trumpin janë fabrikim, dhe një “bllof total”. Rusia nuk ka mbldhur asnjëherë informacione të këtij lloji, as për presidentin...

Ja çfarë përmban dosja që pohon se Rusia posedon informata të fshehta për Trumpin

më 1.2017 - InfoShqip

Muajin e kaluar, senatori John McCain, ia dorëzoi drejtorit të FBI-së, James Comey, një dosje gjashtëmujore të hartuar nga një ish zyrtar i Shërbimit Sekret Inteligjent (MI6). Kjo dosje përmban një seri...

Rusia mohon të ketë informacione kompromituese për Trump

më 1.2017 - GazetaBlic

Zyrtarë nga Kremlini i kanë quajtur akuzat që kanë materiale degraduese për Trump-in, si “fiktive” dhe një përpjekje për të dëmtuar marrëdhëniet, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova. Në këto raportime...

Ja çfarë përmban dosja që pohon se Rusia posedon informata të fshehta për Trumpin

më 1.2017 - Infokusi

Muajin e kaluar, senatori John McCain, ia dorëzoi drejtorit të FBI-së, James Comey, një dosje gjashtëmujore të hartuar nga një ish zyrtar i Shërbimit Sekret Inteligjent (MI6). Kjo dosje përmban një seri...

Reagimi i Kremlinit për përgjimin ndaj Trump: Raportim fals 

më 1.2017 - Shqiptarja

Pak orë pas bombës së mediave amerikane lidhur me mundësinë që Rusia mund të shantazhojë Trump ,reagon edhe Kremlini zyrtar i cili gjithmonë ka mohuar akuzat se ka qënë i përfshirë  në hakerimin e zgjedhjeve...

Kremlini mohon të ketë materiale komprometuese për Trump

më 1.2017 - Vizion Plus

Kremlini ka mohuar ne mënyrë kategorike pretendimet se agjencitë ruse te inteligjencës zotërojnë materiale komprometuese per presidentin e ardhshëm amerikan Donald Trump. Zedhenesi i Putinit i cilësoi...

Orgjitë në shtratin ku fjeti Obama dhe Michelle, marrëveshjet e biznesit në Rusi: Ja pse Trumpi është peng i Kremlinit

më 1.2017 - Koha.mk

Bota.al boton sot një pjesë të raportit që shërbimet amerikane të zbulimit, kanë hartuar në lidhje me kandidatin e atëhershëm për president (sot president i zgjedhur), Donald J. Trump. Një raport bombë,...

Rusia ka video seksuale të Trumpit? Reagon për herë të parë Kremlini!

më 1.2017 - GazetaBlic

Pas dokumentit konfidencial të publikuar me akuza skandaloze ndaj presidentit amerikan Donald Trump, si pjesë e materialeve kompromentuese me të cilat Rusia sipas CIA-s po i bën shantazh Trumpit, ka ardhur...

DOKUMENTI i plotë i agjencive të inteligjencës së SHBA për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhje presidenciale

më 1.2017 - Zhurnal

Zbulohen dokumentet sekrete që faktojnë ndërhyrjet e Rusisë në zgjedhjet presidenciale të nëntorit në SHBA, si dhe lidhjet e mundshme të Donald Trump me Kremlinin. Buzzfeed ka zbardhur dokumentin 35...

Rusia ka video seksuale të Trumpit? Reagon për herë të parë Kremlini!

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Pas dokumentit konfidencial të publikuar me akuza skandaloze ndaj presidentit amerikan Donald Trump, si pjesë e materialeve kompromentuese me të cilat Rusia sipas...

Kremlini mohon se ka materiale komprometuese të Trumpit

më 1.2017 - RTV 21

Sipas zëdhënësit të Kremlinit akuzat janë trillime Kremlini ka mohuar pretendimet se agjencia e inteligjencës ruse ka marrë materiale komprometuese në lidhje me Donald Trump. Zëdhënësi i Kremlinit ka thënë...

Raporti i CIA për Trump, reagon Kremlini

më 1.2017 - Standard

Pas dokumentit konfidencial të publikuar me akuza skandaloze ndaj presidentit amerikan Donald Trump, si pjesë e materialeve kompromentuese me të cilat Rusia sipas CIA¬s po i bën shantazh Trumpit, ka ardhur...

Rusia mohon të ketë informacione kompromituese për Trump

më 1.2017 - Klan Kosova

Zyrtarë nga Kremlini i kanë quajtur akuzat që kanë materiale degraduese për Trump-in, si “fiktive” dhe një përpjekje për të dëmtuar marrëdhëniet, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova. Në këto raportime...

Raporti i CIA për Trump, reagon Kremlini zyrtar: Trillim absolut!

më 1.2017 - BalkanWeb

MOSKË – Pas dokumentit konfidencial të publikuar me akuza skandaloze ndaj presidentit amerikan Donald Trump, si pjesë e materialeve kompromentuese me të cilat Rusia sipas CIA¬s po i bën shantazh Trumpit,...

Kremlini mohon se ka materiale komprometuese të Trumpit

më 1.2017 - Indeks online

Kremlini ka mohuar pretendimet se agjencia e inteligjencës ruse ka marrë materiale komprometuese në lidhje me Donald Trump. Zëdhënësi i Kremlinit tha se akuzat janë "trillim " dhe një "përpjekje e qartë...

Rusia mohon: Nuk kemi asnjë material seksual kundër Donald Trump

më 1.2017 - Gazeta Tema

“Rusia nuk grumbullon materiale kompromentuese për askënd. As për Donald Trump, as për rivalen e tij në zgjedhjet presidenciale amerikane, Hillary Clinton”. Me këto fjalë, Kremlini zyrtar iu përgjigj pretendimit...

Rusia mohon: Asnjë material seksual kundër Donald Trump

më 1.2017 - Politiko

Me këto fjalë Kremlini zyrtar iu përgjigj pretendimit të disa mediave ndërkombëtare se Moska zotëron informacione kompromentuese me të cilat shantazhon Presidentin e zgjedhur. Reagimi ka ardhur nga zëdhënësi...

Skandali i Trump me prostitutat: Çfarë dihet dhe çfarë fshihet në pesë pika

më 1.2017 - 24 ore

Donald Trump është në qendër të një tjetër skandali vetëm pak ditë para inaugurimit si President i Shteteve të Bashkuara. Një dosje “bombë” që thuhet se është punuar nga ish-spiun britanik i MI6, pretendon...

SHBA, Mediat: Rusia ka materiale kompromentuese për Presidentin Trump

më 1.2017 - ABC News

Qeveria ruse mund te kete informacione personale dhe financiare komprometuese rreth presidentit te ri te Amerikes, Donald Trump. Mediat amerikane qe japin kete lajm thone se kane marre info nga burime...

Shantazh Trumpit me videon seksuale/ Trump mohon se Rusia ka materiale kompromentuese për të

më 1.2017 - Republika

Donald Trump ka hedhur poshtë spekulimet se Rusia ka materiale kompromentuese për të, duke u shprehur se bëhet fjalë për lajme false të shpërndara nga mediat amerikane, të cilat i quan edhe njëherë të...

Rusia mohon: Asnjë material seksual kundër Donald Trump

më 1.2017 - MRT

“Rusia nuk grumbullon materiale kompromentuese për askënd. As për Donald Trump, as për rivalen e tij në zgjedhjet presidenciale amerikane, Hillary Clinton”.... Me këto fjalë Kremlini zyrtar iu përgjigj...

Kremlini: Nuk kemi asnjë dosje kompromentuese për Trump

më 1.2017 - Java News

Rusia nuk ka asnjë dosje kompromentuese për presidentin e zgjedhur Donald Trump, theksoi sot Kremlini, duke i cilësuar akuzat e krerëve të shërbimeve sekrete amerikane si krejtësisht false dhe që synojnë...

Rusia ka video seksuale të Trumpit? Reagon për herë të parë Kremlini!

më 1.2017 - Lajm

Pas dokumentit konfidencial të publikuar me akuza skandaloze ndaj presidentit amerikan Donald Trump, si pjesë e materialeve kompromentuese me të cilat Rusia sipas CIA-s po i bën shantazh Trumpit, ka ardhur...

Rusia mohon të ketë informacione kompromituese për Trump

më 1.2017 - Lajm

Zyrtarë nga Kremlini i kanë quajtur akuzat që kanë materiale degraduese për Trump-in, si “fiktive” dhe një përpjekje për të dëmtuar marrëdhëniet, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova. Në këto raportime...

Rusia mohon të ketë informacione kompromituese për Trump

më 1.2017 - Tetova Sot

Zyrtarë nga Kremlini i kanë quajtur akuzat që kanë materiale degraduese për Trump-in, si “fiktive” dhe një përpjekje për të dëmtuar marrëdhëniet, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova. Në këto raportime...

DOKUMENTI i plotë i agjencive të inteligjencës së SHBA për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhje presidenciale

më 1.2017 - Syri

Zbulohen dokumentet sekrete që faktojnë ndërhyrjet e Rusisë në zgjedhjet presidenciale të nëntorit në SHBA, si dhe lidhjet e mundshme të Donald Trump me Kremlinin. Buzzfeed ka zbardhur dokumentin 35 faqësh...

E mohon Moska: S’kemi informata të fshehta për Donald Trumpin apo Hillary Clintonin

më 1.2017 - Gazeta Express

Kremlini ka thënë sot se nuk posedon informata të fshehta për presidentin e zgjedhur amerikan, Donald Trump, apo rivalen e tij demokrate, Hillary Clinton, duke thënë se dosja e pabazë e publikuar në mediat...

Del raporti sekret i shërbimeve amerikane për Trumpin: Orgjitë në shtratin ku fjeti Obama dhe Michelle

më 1.2017 - Opinion

Zbulohet një pjesë e raportit që shërbimet sekrete amerikane kanë hartuar në lidhje me kandidatin e atëhershëm për president (sot president i zgjedhur), Donald J. Trump. Një raport bombë, që me siguri,...

Raporti i shërbimeve amerikane për Trumpin/ Orgjitë në shtratin ku fjeti Obama dhe Michelle

më 1.2017 - BalkanWeb

Bota.al boton sot një pjesë të raportit që shërbimet amerikane të zbulimit, kanë hartuar në lidhje me kandidatin e atëhershëm për president (sot president i zgjedhur), Donald J. Trump. Një raport bombë,...

Ja çfarë përmban dosja që pohon se Rusia posedon informata të fshehta për Trumpin

më 1.2017 - Sovrani

Muajin e kaluar, senatori John McCain, ia dorëzoi drejtorit të FBI-së, James Comey, një dosje gjashtëmujore të hartuar nga një ish zyrtar i Shërbimit Sekret Inteligjent (MI6). Kjo dosje përmban një seri...

Inteligjenca amerikane paralajmëron Trump-in

më 1.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) – Njësitet e inteligjencës amerikane i kanë prezantuar presidentit amerikan Barack Obama dhe presidentit të zgjedhur Donald Trump raport në të cilën përfshihen pohime se Rusia...

Del dokumenti i fshehtë i CIA: Orgjitë në shtratin ku fjeti Obama dhe Michelle, pse Trump është peng i Kremlinit

më 1.2017 - Standard

Raporti i shërbimeve amerikane të zbulimit, për ndërhyrjet e Rusisë në zgjedhjet amerikane Bota.al boton sot një pjesë të raportit që shërbimet amerikane të zbulimit, kanë hartuar në lidhje me kandidatin...

FBI po heton pretendimet ruse ndaj Donald Trump

më 1.2017 - Portalb

Mediet në Shtetet e Bashkuara kanë raportuar mbrëmë se agjencia FBI po zhvillon hetime për vlefshmërinë e pretendimeve se operativistët rusë kanë informacione kompromituese personale dhe financiare, për...

Del dokumenti i fshehtë i CIA: Orgjitë në shtratin ku fjeti Obama dhe Michelle, pse Trump është peng i Kremlinit

më 1.2017 - Panorama

Raporti i shërbimeve amerikane të zbulimit, për ndërhyrjet e Rusisë në zgjedhjet amerikane Bota.al boton sot një pjesë të raportit që shërbimet amerikane të zbulimit, kanë hartuar në lidhje me kandidatin...

Raporti sekret i shërbimeve amerikane për Trumpin… Marrëveshjet e biznesit në Rusi, pse Donald është “peng” i Kremlinit

më 1.2017 - Java News

Raporti i shërbimeve amerikane të zbulimit, për ndërhyrjet e Rusisë në zgjedhjet amerikane Bota.al boton sot një pjesë të raportit që shërbimet amerikane të zbulimit, kanë hartuar në lidhje me kandidatin...

“CONFIDENTIAL” / Raporti i shërbimeve amerikane për Trumpin. Orgjitë në shtratin ku fjeti Obama dhe Michelle. Marrëveshjet e biznesit në Rusi. Ja pse presidenti i sapozgjedhur është peng i Kremlinit

më 1.2017 - Gazeta Tema

Raporti i shërbimeve amerikane të zbulimit, për ndërhyrjet e Rusisë në zgjedhjet amerikane Bota.al boton sot një pjesë të raportit që shërbimet amerikane të zbulimit, kanë hartuar në lidhje me kandidatin...

Rusia mohon se ka material me përmbajtje të ndjeshme ndaj Trumpit

më 1.2017 - Gazeta Monitor

“Rusia nuk grumbullon materiale kompromentuese për askënd. As për Donald Trump, as për rivalen e tij në zgjedhjet presidenciale amerikane, Hillary Clinton”. Me këto fjalë Kremlini zyrtar iu përgjigj pretendimit...

SHBA - Trump mohon se Rusia ka materiale kompromentuese për të

më 1.2017 - Zhurnal

Donald Trump ka hedhur poshtë spekulimet se Rusia ka materiale kompromentuese për të, duke u shprehur se bëhet fjalë për lajme false të shpërndara nga mediat amerikane, të cilat i quan edhe njëherë të...

CIA ka informata që Spiunët e Kremlinit shantazhojnë Trumpin me video seksuale në Moskë!

më 1.2017 - Antpress

Pas daljes së lajmeve të martën se Rusia zotëronte informacione kompromentuese të një natyre personale dhe financiare ndaj zotit Trump, presidenti i zgjedhur u përgjigj përmes një postimi në Tweeter duke...

Trump i kundërpërgjigjet Rusisë se posedon informacione turpëruese për të

më 1.2017 - Standard

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, i ka mohuar lajmet e mediave amerikane se agjencitë ruse të inteligjencës kanë siguruar materiale të fshehta në lidhje me të. Trump i ka quajtur përndjekje...

Raporti i CIA/ Spiunët e Kremlinit kërcënojnë Trumpin me videon seksuale në Moskë

më 1.2017 - Fakti Ditor

Shefi i inteligjencës i tha presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, se spiunët e Kremlinit pretendojnë të kenë material komprometuese në lidhje me jetën e tij personale. Këtu përfshihet...

Rusia mohon: Asnjë material seksual kundër Donald Trump

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

“Rusia nuk grumbullon materiale kompromentuese për askënd. As për Donald Trump, as për rivalen e tij në zgjedhjet presidenciale amerikane, Hillary Clinton”. Me këto fjalë Kremlini zyrtar iu përgjigj pretendimit...

Trump kundërpërgjigjet ndaj dyshimeve të reja se Rusia posedon informacione turpëruese për të

më 1.2017 - Gazeta Express

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, i ka mohuar lajmet e mediave amerikane se agjencitë ruse të inteligjencës kanë siguruar materiale të fshehta në lidhje me të. Trump i ka quajtur përndjekje...

Del dokumenti i fshehtë i CIA: Orgjitë në shtratin ku fjeti Obama dhe Michelle, pse Trump është peng i Kremlinit

më 1.2017 - Opozita

Raporti i shërbimeve amerikane të zbulimit, për ndërhyrjet e Rusisë në zgjedhjet amerikane Bota.al boton sot një pjesë të raportit që shërbimet amerikane të zbulimit, kanë hartuar në lidhje me kandidatin...

Rusia ka video seksuale të Trumpit? Reagon për herë të parë Kremlini!

më 1.2017 - AlbPortali

Pas dokumentit konfidencial të publikuar me akuza skandaloze ndaj presidentit amerikan Donald Trump, si pjesë e materialeve kompromentuese me të cilat Rusia sipas CIA-s po i bën shantazh Trumpit, ka ardhur...

Rusia mohon: Asnjë material seksual kundër Donald Trump

më 1.2017 - KosovaPress

Me këto fjalë Kremlini zyrtar iu përgjigj pretendimit të disa mediave ndërkombëtare se Moska zotëron informacione kompromentuese me të cilat shantazhon Presidentin e zgjedhur. Reagimi ka ardhur...

Trump mohon se Rusia ka materiale kompromentuese për të

më 1.2017 - Ora news

Donald Trump ka hedhur poshtë spekulimet se Rusia ka materiale kompromentuese për të, duke u shprehur se bëhet fjalë për lajme false të shpërndara nga mediat amerikane, të cilat i quan edhe njëherë të...

Mediat: Rusia shantazhon Trump! Presidenti: Një tjetër lajm i rremë

më 1.2017 - Vizion Plus

Pas daljes së lajmeve të martën se Rusia zotëronte informacione kompromentuese të një natyre personale dhe financiare ndaj zotit Trump, presidenti i zgjedhur u përgjigj përmes një postimi në Tweeter duke...

Rusia mohon të ketë informacione kompromituese për Trump

më 1.2017 - AlbPortali

Zyrtarë nga Kremlini i kanë quajtur akuzat që kanë materiale degraduese për Trump-in, si “fiktive” dhe një përpjekje për të dëmtuar marrëdhëniet, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova. Loading... ...

“CONFIDENTIAL” / Raporti i shërbimeve amerikane për Trumpin: Orgjitë në shtratin ku fjeti Obama dhe Michelle

më 1.2017 - Lexo

Raporti i shërbimeve amerikane të zbulimit, për ndërhyrjet e Rusisë në zgjedhjet amerikane Bota.al boton sot një pjesë të raportit që shërbimet amerikane të zbulimit, kanë hartuar në lidhje me kandidatin...

Mediat: Rusia ka të dhëna komprometuese për Donald Trump

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Mediat në Shtetet e Bashkuara kanë raportuar mbrëmë se agjencia FBI, po zhvillon hetime për vlefshmërinë e pretendimeve se operativistët rusë kanë informacione komprometuese personale dhe financiare për...

“CONFIDENTIAL” / Raporti i shërbimeve amerikane për Trumpin. Orgjitë në shtratin ku fjeti Obama dhe Michelle. Marrëveshjet e biznesit në Rusi. Ja pse presidenti i sapozgjedhur është peng i Kremlinit

më 1.2017 - Bota.al

Raporti i shërbimeve amerikane të zbulimit, për ndërhyrjet e Rusisë në zgjedhjet amerikane Bota.al boton sot një pjesë të raportit që shërbimet amerikane të zbulimit, kanë hartuar në lidhje me kandidatin...

Rusia me të dhëna komprometuese për Trump?

më 1.2017 - Koha.net

Pas daljes së lajmeve të martën se Rusia zotëronte informacione komprometuese të një natyre personale dhe financiare ndaj zotit Trump, presidenti i zgjedhur u përgjigj përmes një postimi në Tweeter duke...

Kremlini mohon se ka materiale komprometuese të Trumpit

më 1.2017 - KosovaPress

Zëdhënësi i Kremlinit tha se akuzat janë "trillim " dhe një "përpjekje e qartë për të dëmtuar marrëdhëniet". Pretendimet thonë se Rusia ka informacione për lidhje të presidentit të zgjedhur amerikan me...

'Rusia ka materiale kompromentuese të Trump'

më 1.2017 - Zeri

Pas daljes së lajmeve të martën se Rusia zotëronte informacione kompromentuese të një natyre personale dhe financiare ndaj Trump, presidenti i zgjedhur u përgjigj përmes një postimi në Tweeter duke shkruar...

Rusët, materiale komprometuese për Trump, mund ta shantazhojnë  

më 1.2017 - Shqiptarja

Një tjetër “bombë” politike në raportet e inteligjencës amerikane për inkursionet e hakerëve rusë gjatë fushatës elektorale. CNN citon “disa burime zyrtare” që kanë akses në hetimet e CIA-s dhe FBI-së....

CIA: Rusia shantazh Trumpit me videon seksuale, pamje poshtëruese

më 1.2017 - Panorama

Një tjetër akuzë ‘bombë’ mbi kokën e presidentit amerikan, Donald Trump, vetëm pak kohë nga inaugurimi i tij në krye të SHBA-ve. Rusia duket se po e shantazhon Trump lidhur me një video seksuale që thotë...

Rusia mohon se ka material me përmbajtje të ndjeshme kundër Trump

më 1.2017 - Insajderi

“Rusia nuk grumbullon materiale kompromentuese për askënd. As për Donald Trump, as për rivalen e tij në zgjedhjet presidenciale amerikane, Hillary Clinton”. Me këto fjalë Kremlini zyrtar iu përgjigj pretendimit...

Raportet: Trump është njoftuar për informacionet potenciale kompromituese

më 1.2017 - Evropa e Lirë

Mediat në Shtetet e Bashkuara kanë raportuar mbrëmë se agjencia FBI, po zhvillon hetime për vlefshmërinë e pretendimeve se operativistët rusë kanë informacione kompromituese personale dhe financiare, për...

Raportet: Trump është njoftuar për informacionet potenciale kompromituese

më 1.2017 - Indeks online

Mediat në Shtetet e Bashkuara kanë raportuar mbrëmë se agjencia FBI, po zhvillon hetime për vlefshmërinë e pretendimeve se operativistët rusë kanë informacione kompromituese personale dhe financiare, për...

CIA: Rusia shantazh Trumpit me videon seksuale, pamje poshtëruese

më 1.2017 - Gazeta Tema

Një tjetër akuzë ‘bombë’ mbi kokën e presidentit amerikan, Donald Trump, vetëm pak kohë nga inaugurimi i tij në krye të SHBA­ve. Rusia duket se po e shantazhon Trump lidhur me një video seksuale që thotë...

‘Bomba seksuale’/ CIA: Rusia shantazhon Trumpin me videon skandaloze

më 1.2017 - Panorama

Një tjetër akuzë ‘bombë’ mbi kokën e presidentit amerikan, Donald Trump, vetëm pak kohë nga inaugurimi i tij në krye të SHBA-ve. Rusia duket se po e shantazhon Trump lidhur me një video seksuale që thotë...

Shtypi: Zyrtarët rusë të zbulimit pretendojnë të kenë informacione kompromentuese për zotin Trump

më 1.2017 - Lexo

Pas daljes së lajmeve të martën se Rusia zotëronte informacione kompromentuese të një natyre personale dhe financiare ndaj zotit Trump, presidenti i zgjedhur u përgjigj përmes një postimi në Tweeter duke...

“Moska ka materiale për të shantazhuar Trump”, manjati: Lajme të rreme, gjueti shtrigash

më 1.2017 - BalkanWeb

“Lajme të rreme- totalisht një gjueti shtrigash politike”. Kështu ka reaguar presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump në Twitter pas lajmeve të shumta në mediat amerikane, mes të cilave New York Times...

SHBA – Trump mohon se Rusia ka materiale kompromentuese për të

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Donald Trump ka hedhur poshtë spekulimet se Rusia ka materiale kompromentuese për të, duke u shprehur se bëhet fjalë për lajme false të shpërndara nga mediat amerikane, të cilat i quan edhe njëherë të...

CNN lëshon bombën e shërbimeve sekrete për Donald Trump

më 1.2017 - Indeks online

Zbulohet dokumenti sekret për lidhjet e Donald Trump me Kremlinin. Sipas CNN, një prej mediave më të ashpra kundër kandidaturës së Donald Trump në këto zgjedhje, rusët kanë prova, filmime dhe përgjime...

CNN, një prej mediave më të ashpra ndaj Trump, nxjerr sekrete

më 1.2017 - Koha Jone

Zbulohet dokumenti sekret për lidhjet e Donald Trump me Kremlinin. Sipas CNN, një prej mediave më të ashpra kundër kandidaturës së Donald Trump në këto zgjedhje, rusët kanë prova, filmime dhe përgjime...

CIA ka informata që Spiunët e Kremlinit shantazhojnë Trumpin me video seksuale në Moskë!

më 1.2017 - Infokusi

Pas daljes së lajmeve të martën se Rusia zotëronte informacione kompromentuese të një natyre personale dhe financiare ndaj zotit Trump, presidenti i zgjedhur u përgjigj përmes një postimi në Tweeter duke...

“Rusia ka materiale kompromentuese të Trump”

më 1.2017 - Sovrani

Pas daljes së lajmeve të martën se Rusia zotëronte informacione kompromentuese të një natyre personale dhe financiare ndaj Trump, presidenti i zgjedhur u përgjigj përmes një postimi në Tweeter duke shkruar...

FBI po heton pretendimet ruse ndaj Donald Trump

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Mediet në Shtetet e Bashkuara kanë raportuar mbrëmë se agjencia FBI po zhvillon hetime për vlefshmërinë e pretendimeve se operativistët rusë kanë informacione kompromituese personale dhe financiare, për...

FBI po heton pretendimet ruse ndaj Donald Trump

më 1.2017 - Insajderi

Mediet në Shtetet e Bashkuara kanë raportuar mbrëmë se agjencia FBI po zhvillon hetime për vlefshmërinë e pretendimeve se operativistët rusë kanë informacione kompromituese personale dhe financiare, për...

Shokohet Trump: Spiunët e Kremlinit po e kërcënojnë me video seksuale në Moskë

më 1.2017 - Periskopi

Zbulohet dokumenti sekret për lidhjet e Donald Trump me Kremlinin. Sipas CNN, një prej mediave më të ashpra kundër kandidaturës së Donald Trump në këto zgjedhje, rusët kanë prova, filmime dhe përgjime...

FOTO/ Trump përgjigjet në lidhje me skandalin e seksit, ja çfarë thotë

më 1.2017 - Syri

Donald Trump e ka qortuar si një "gjueti shtrigash" politike raportimit më të fundit të medias amerikane se agjencitë e inteligjencës ruse kanë materiale komprometuese në lidhje me të. Akuzat e pabaza...

CIA: Zyrtarët rus shantazhojnë Trump me video seksuale në Moskë

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Pas daljes së lajmeve të martën se Rusia zotëronte informacione kompromentuese të një natyre personale dhe financiare ndaj zotit Trump, presidenti i zgjedhur u përgjigj përmes një postimi në Tweeter duke...

CIA: Informacione se zyrtarë rusë shantazojnë Trump me video seksuale në Moskë

më 1.2017 - BalkanWeb

SHBA-  Kreu i CIA-s  ka i ka transmetuar informacionin presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump se zyrtarë të Kremlinit pretendojnë të kenë material komprometuese në lidhje me jetën...

TRONDITET AMERIKA: CIA ka informata që Spiunët e Kremlinit shantazhojnë Trumpin me video seksuale në Moskë!

më 1.2017 - GazetaBlic

Shefi i inteligjencës i tha presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, se spiunët e Kremlinit pretendojnë të kenë material komprometuese në lidhje me jetën e tij personale. Këtu përfshihet...

Shtypi: Zyrtarët rusë të zbulimit pretendojnë të kenë informacione kompromentuese për zotin Trump

më 1.2017 - Zëri i Amerikës

FILE - President-elect Donald Trump speaks to reporters at Mar-a-Lago, Dec. 28, 2016, in Palm Beach, Florida. WASHINGTON —  Pas daljes së lajmeve të martën se Rusia zotëronte informacione kompromentuese...

Shtypi: Zyrtarët rusë të zbulimit pretendojnë të kenë informacione kompromentuese për zotin Trump

më 1.2017 - Zëri i Amerikës

FILE - President-elect Donald Trump speaks to reporters at Mar-a-Lago, Dec. 28, 2016, in Palm Beach, Florida. WASHINGTON —  Presidenti i zgjedhur Donald Trump u informua javën e kaluar nga drejtorët e...

Paraqitet raporti bombë në SHBA: Rusia ka dokumente komprometuese për Donald Trump

më 1.2017 - InfoShqip

Presidenti Barack Obama dhe Presidenti i Zgjedhur Donald Trump kanë marrë në dorë javën e kaluar një raport me dokumete të klasifikuara që nëse vërtetohen janë vërtet shokuese. Sipas dokumenteve, operativë...

Shantazh për dorëheqjen e Trump? Dosja sekrete para betimit më 20 janar

më 1.2017 - Syri

Shefi i inteligjencës i tha presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, se spiunët e Kremlinit pretendojnë të kenë material komprometuese në lidhje me jetën e tij personale. Këtu përfshihet...

Raporti i CIA/ Spiunët e Kremlinit kërcënojnë Trumpin me videon seksuale në Moskë

më 1.2017 - Syri

Shefi i inteligjencës i tha presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, se spiunët e Kremlinit pretendojnë të kenë material komprometuese në lidhje me jetën e tij personale.  Këtu përfshihet...

Raporti i CIA/ Spiunët e Kremlinit kërcënojnë Trumpin me material kompromentuese

më 1.2017 - Syri

Shefi i inteligjencës i tha presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, se spiunët e Kremlinit pretendojnë të kenë material komprometuese në lidhje me jetën e tij personale.  Këtu përfshihet...

Raporti i CIA/ Spiunët e Kremlinit kanë materiale kompromentuese në lidhje me jetën personale të Trump

më 1.2017 - Syri

Shefi i inteligjencës i tha presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, se spiunët e Kremlinit pretendojnë të kenë material komprometuese në lidhje me jetën e tij personale.  Këtu përfshihet...

SHBA, projekt-ligj në kongres për sanksione kundër Rusisë

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Një grup senatorësh republikanë dhe demokratë pritet të paraqesin sot një projekt-ligj që synon vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Rusisë për shkak të sulmeve të saj kibernetrike si dhe qëndrimit të...

Paraqitet raporti bombë në SHBA: Rusia ka dokumente komprometuese për Donald Trump

më 1.2017 - Illyria

Presidenti Barack Obama dhe Presidenti i Zgjedhur Donald Trump kanë marrë në dorë javën e kaluar një raport me dokumete të klasifikuara që nëse vërtetohen janë vërtet shokuese. Sipas dokumenteve, operativë...

Projekt-ligj në Kongresin Amerikan për sanksione kundër Rusisë  

më 1.2017 - Gazeta 55

Një grup senatorësh republikanë dhe demokratë pritet të paraqesin sot një projekt-ligj që synon vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Rusisë për shkak të sulmeve të saj kibernetrike si dhe qëndrimit të...

Trump emëroi këshilltar dhëndrin e tij, reagime të ashpra nga demokratët

më 1.2017 - Zhurnal

SHBA, 10 janar - Presidenti i zgjedhur Donald Trump emëroi dhëndrin e tij, Jared Kushner, si këshilltarin e tij. Kjo i shtyu ligjvënësit demokratë që t’i kërkonin Departamentit të Drejtësisë dhe Zyrës...

Projekt-ligj në kongres për sanksione kundër Rusisë

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Një grup senatorësh republikanë dhe demokratë pritet të paraqesin sot një projekt-ligj që synon vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Rusisë për shkak të sulmeve të saj kibernetrike si dhe qëndrimit të...

SHBA zien nga debati, pasi Trump emëroi dhëndrin e vet si këshilltar

më 1.2017 - Gazeta Tema

Presidenti i zgjedhur Donald Trump emëroi dhëndrin e tij, Jared Kushner, si këshilltarin e tij. Kjo i shtyu ligjvënësit demokratë që t’i kërkonin Departamentit të Drejtësisë dhe Zyrës së Etikës, që ta...

Disa ligjvënës pritet të kërkojnë sanksione të reja kundër Rusisë

më 1.2017 - Zëri i Amerikës

Një grup senatorësh republikanë dhe demokratë pritet të paraqesin sot një projekt-ligj që synon vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Rusisë për shkak të sulmeve të saj kibernetrike si dhe qëndrimit të...

Projekt-ligj në kongres për sanksione kundër Rusisë

më 1.2017 - Koha Jone

Një grup senatorësh republikanë dhe demokratë pritet të paraqesin sot një projekt-ligj që synon vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Rusisë për shkak të sulmeve të saj kibernetrike si dhe qëndrimit të...

Trump emëroi këshilltar dhëndrin e tij, reagime të ashpra nga demokratët

më 1.2017 - Java News

Presidenti i zgjedhur Donald Trump emëroi dhëndrin e tij, Jared Kushner, si këshilltarin e tij. Kjo i shtyu ligjvënësit demokratë që t’i kërkonin Departamentit të Drejtësisë dhe Zyrës së Etikës, që ta...

Trump, në telashe me partinë për “dashurinë” ndaj Rusisë

më 1.2017 - Top Channel

Presidenti i zgjedhur Donald Trump gjendet mes dëshirës për të përmirësuar raportet me Rusinë dhe republikanëve, që kërkojnë një reagim më të ashpër ndaj sulmit kibernetik, që sipas agjencive të Inteligjencës...

Trump do të pranojë në heshtje aneksimin e Krimesë!

më 1.2017 - RTV 21

Trump po përgatitë shtegun për një pajtim të madh të Uashingtonit me Moskën Donald Trump do të mund të pranonte bashkimin e Gadishullit të Krimesë me Rusinë dhe të linte nën ndikimin e Moskës Ukrainën...

Hakmarrja amerikanë ndaj Putin/ Projekt-ligj në kongres për sanksione kundër Rusisë

më 1.2017 - Syri

Një grup senatorësh republikanë dhe demokratë pritet të paraqesin sot një projekt-ligj që synon vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Rusisë për shkak të sulmeve të saj kibernetrike si dhe qëndrimit të...

Projekt-ligji për sanksione kundër Rusisë shkon në Kongres

më 1.2017 - Lexo

Një grup senatorësh republikanë dhe demokratë pritet të paraqesin sot një projekt-ligj që synon vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Rusisë për shkak të sulmeve të saj kibernetrike si dhe qëndrimit të...

Washington Post: “Aleanca mes Trump dhe Putin ka të ngjarë të ndez një luftë”

më 1.2017 - GazetaBlic

Evropa dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të përballen me pasoja negative, nëse presidenti i sapo zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump lidh aleancë me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, raporton Washington...

Projekt-ligj në kongres për sanksione kundër Rusisë

më 1.2017 - Zëri i Amerikës

Një grup senatorësh republikanë dhe demokratë pritet të paraqesin sot një projekt-ligj që synon vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Rusisë për shkak të sulmeve të saj kibernetrike si dhe qëndrimit të...

Trump emëron dhëndrin e tij si këshilltar

më 1.2017 - Koha.net

Presidenti i zgjedhur Donald Trump emëroi dhëndrin e tij, Jared Kushner, si këshilltarin e tij. Kjo i shtyu ligjvënësit demokratë që t’i kërkonin Departamentit të Drejtësisë dhe Zyrës së Etikës, që ta...

Washington Post: “Aleanca mes Trump dhe Putin ka të ngjarë të ndez një luftë”

më 1.2017 - Arbresh

Evropa dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të përballen me pasoja negative, nëse presidenti i sapo zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump lidh aleancë me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, raporton Washington...

Projekt-ligj në kongres për sanksione kundër Rusisë

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Një grup senatorësh republikanë dhe demokratë pritet të paraqesin sot një projekt-ligj që synon vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Rusisë për shkak të sulmeve të saj kibernetrike si dhe qëndrimit të...

Washington Post: “Aleanca mes Trump dhe Putin mund të ndezë luftë”

më 1.2017 - Periskopi

Evropa dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të përballen me pasoja negative, nëse presidenti i sapo zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump lidh aleancë me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, raporton Washington...

Trump emëron dhëndrin e tij si këshilltar

më 1.2017 - Zëri i Amerikës

Presidenti i zgjedhur Donald Trump emëroi dhëndrin e tij, Jared Kushner, si këshilltarin e tij. Kjo i shtyu ligjvënësit demokratë që t’i kërkonin Departamentit të Drejtësisë dhe Zyrës së Etikës, që ta...

Dhëndri këshilltar, demokratët presion Trump-it

më 1.2017 - Top Channel

Demokratët kanë kërkuar që presidenti i zgjedhur Donald Trump të rishikojë zgjedhjen e dhëndrit të tij si këshilltar i lartë, pasi e konsiderojnë aktin nepotizëm dhe konflikt interesi. Një grup i kërkon...

Trump, në telashe me partinë për “dashurinë” ndaj Rusisë

më 1.2017 - Fol

Presidenti i zgjedhur Donald Trump gjendet mes dëshirës për të përmirësuar raportet me Rusinë dhe republikanëve, që kërkojnë një reagim më të ashpër ndaj sulmit kibernetik, që sipas agjencive të Inteligjencës...

Akuzat nga SHBA për sulmet kibernetike, Rusia: Të lodhur nga “gjuetia e shtrigave”

më 1.2017 - Zhurnal

Rusia, sipas asaj që ka thënë zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, për reporterët, është lodhur nga akuzat. Moska madje i quan pretendimet e Shteteve të Bashkuara mbi ndërmarrjen e një fushate sulmesh...

Demokratët akuzojnë Trump për nepotizëm

më 1.2017 - Vizion Plus

Zyrtaret e Partisë Demokratike kanë shpërthyer në akuza ndaj Presidentit të zgjedhur amerikan Donald Trump, vetëm pak orë pasi ky i fundit zyrtarizoi se dhëndri i tij, Xhared Kushner, do të emërohet si...

Ja çfarë ligji ka shkelur Trump me lëvizjen e fundit me dhëndrin e tij

më 1.2017 - Almakos

Demokratët kanë reaguar pas lajmit se Donald Trump, Presidenti i SHBA, ka emëruar dhendrin si keshilltar. Ata kanë thënë se duhet të rishikohet edhe një herë në aspektin ligjor emërimi i tij sepse mund...

Ja çfarë ligji ka shkelur Trump me lëvizjen e fundit me dhëndrin e tij

më 1.2017 - Panorama

Demokratët kanë reaguar pas lajmit se Donald Trump, Presidenti i SHBA, ka emëruar dhendrin si keshilltar. Ata kanë thënë se duhet të rishikohet edhe një herë në aspektin ligjor emërimi i tij sepse mund...

Demokratët kundër Trump, emëroi dhëndrin këshilltar në Shtëpinë e Bardhë

më 1.2017 - Gazeta Shqip

Demokratët kanë kundërshtuar veprimin e ndërmarrë nga presidenti i zgjedhur Donald Trump për të emëruar dhëndrin e tij si këshilltar i lartë në Shtëpinë e Bardhë, duke e cilësuat këtë një emërim nepotik...

Demokratët amerikanë nuk lejojnë emërimin e dhëndrit të Trump-it si këshilltar në Shtëpinë e Bardhë

më 1.2017 - Standard

Jared Kushner, i martuar me vajzën e Donald Trump-it, do të jetë kryekëshilltari i presidentit të ri në Shtëpinë e Bardhë. Në një deklaratë të një dite më parë, Trump u shpreh për emërimin e dhëndrit si...

Nga dhëndër në këshilltar: Revoltohen demokratët

më 1.2017 - Mapo

Demokratët kanë bërë thirrje që presidenti i zgjedhur në SHBA, Donald Trump, të rishikojë vendimin për të zgjedhur dhëndrin e tij si kryekëshilltar. Sipas demokratëve, ky është një rast i pastër i nepotizmit...

Ja çfarë ligji ka shkelur Trump me lëvizjen e fundit me dhëndrin e tij

më 1.2017 - Tetova1

Demokratët kanë reaguar pas lajmit se Donald Trump, Presidenti i SHBA, ka emëruar dhendrin si keshilltar. Ata kanë thënë se duhet të rishikohet edhe një herë në aspektin ligjor emërimi i tij sepse mund...

Ja çfarë ligji ka shkelur Trump me lëvizjen e fundit me dhëndrin e tij

më 1.2017 - Opozita

Demokratët kanë reaguar pas lajmit se Donald Trump, Presidenti i SHBA, ka emëruar dhendrin si keshilltar. Ata kanë thënë se duhet të rishikohet edhe një herë në aspektin ligjor emërimi i tij sepse mund...

Dhëndëri i Trump do bëhet këshilltar në Shtëpinë e Bardhë

më 1.2017 - Gazeta Express

Jared Kushner, dhëndëri i presidentit të zgjedhur amerikan, do të bëhet këshilltar i lartë në Shtëpinë e Bardhë, i cili do të përqëndrohet në politikat tregtare në Lindje të Mesme, kanë thënë zyrtarë të...

Dhëndri i Trump do bëhet këshilltar në Shtëpinë e Bardhë

më 1.2017 - Lexo

Jared Kushner, dhëndëri i presidentit të zgjedhur amerikan, do të bëhet këshilltar i lartë në Shtëpinë e Bardhë, i cili do të përqëndrohet në politikat tregtare në Lindje të Mesme, kanë thënë zyrtarë të...

Trump emëron dhëndrin këshilltar në Shtëpinë e Bardhë

më 1.2017 - MRT

Presidenti i zgjedhur Donald Trump sfidon ligjet anti-nepotizmit duke emëruar dhëndrin e tij Jared Kushner si një prej këshilltarëve të lartë në Shtëpinë e Bardhë.... Bashkëshorti 35-vjeçar i vajzës së...

Trump emëron dhëndrin këshilltar në Shtëpinë e Bardhë

më 1.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv WASHINGTON (AA) - Presidenti i sapozgjedhur amerikan Donald Trump njoftoi se dhëndri i tij Jared Kushner do të shërbejë në Shtëpiunë e Bardhë në postin e këshilltarit të Lartë, raporton...

Demokratët kundër dhëndrit të Trump si këshilltar: Nepotizëm!

më 1.2017 - Ora news

Emërimi i dhëndrit të Trump si një prej këshilltarëve kryesorë të Presidentit të ardhshëm amerikan, nuk është pritur mirë nga kampi i demokratëve, të cilët e kanë akuzuar republikanin për nepotizëm. Një...

Demokratët duan rishqyrtim për dhëndrin e Trumpit si këshilltar

më 1.2017 - Lajmi.net

Demokratët kanë bërë thirrje që të shqyrtohet edhe një herë emërtimi i dhëndrit të Presidentit të zgjedhur Donald Trump, Jared Kushner, si këshilltar i lartë. Grupi ka kërkuar që Zyra e Etikës së Qeverisë...

Trump emëron dhëndrin, Jared Kushner, këshilltar të lartë

më 1.2017 - Java News

Donald Trump emëroi dje dhëndrin e tij Jared Kushner, bashkëshorti i vajzës Ivanka, këshilltar të lartë në Shtëpinë e Bardhë, njoftoi ekipi i tij i tranzicionit në një komunikatë. “Kushner, që ka hequr...

Trump emëron dhëndrin si këshilltar të lartë – Demokratët kërkojnë hetim për nepotizëm

më 1.2017 - Klan Kosova

Demokratët kanë thënë se duhet të rishikohet edhe një herë në aspektin ligjor emërimi i dhëndrit të Donald Trump si këshilltar i lartë i Presidentit të zgjedhur, sepse ky emërim mund të cilësohet edhe...

Trump emëron dhëndrin si këshilltar të lartë

më 1.2017 - Zeri

Demokratët kanë thënë se duhet të rishikohet edhe një herë në aspektin ligjor emërimi i dhëndrit të Donald Trump si këshilltar i lartë i Presidentit të zgjedhur, sepse ky emërim mund të cilësohet edhe...

Ja çfarë ligji ka shkelur Trump me lëvizjen e fundit me dhëndrin e tij

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Demokratët kanë reaguar pas lajmit se Donald Trump, Presidenti i SHBA, ka emëruar dhendrin si keshilltar. Ata kanë thënë se duhet të rishikohet edhe një herë në aspektin ligjor emërimi i tij sepse mund...

Demokratët kundër Trump, emëroi dhëndrin këshilltar në Shtëpinë e Bardhë

më 1.2017 - Shkurt Shqip

Demokratët kanë kundërshtuar veprimin e ndërmarrë nga presidenti i zgjedhur Donald Trump për të emëruar dhëndrin e tij si këshilltar i lartë në Shtëpinë e Bardhë, duke e cilësuat këtë një emërim nepotik...

Dhëndëri i Trump do bëhet këshilltar në Shtëpinë e Bardhë

më 1.2017 - Flaka

Jared Kushner, dhëndëri i presidentit të zgjedhur amerikan, do të bëhet këshilltar i lartë në Shtëpinë e Bardhë, i cili do të përqëndrohet në politikat tregtare në Lindje të Mesme, kanë thënë zyrtarë të...

Demokratët duan rishqyrtim të emërimit të dhëndrit të Trump në postin e këshilltarit

më 1.2017 - 10minuta

Demokratët e kanë quajtur nepotizëm dhe konflikt të interesit emërimin e dhëndrit të Donald Trump në postin e këshilltarit të lartë të këtij të fundit. Grupi ka kërkuar që Zyra e Etikës së Qeverisë në...

Trump emëron dhëndrin këshilltar në Shtëpinë e Bardhë

më 1.2017 - Koha Jone

Presidenti i zgjedhur Donald Trump sfidon ligjet anti-nepotizmit duke emëruar dhëndrin e tij Jared Kushner si një prej këshilltarëve të lartë në Shtëpinë e Bardhë. Bashkëshorti 35-vjeçar i vajzës së miliarderit...

Demokratët zemërohen me Trump-in: Shikoje edhe njëherë postin e dhëndrrit

më 1.2017 - Syri

Disa orë pasi Donald Trump deklaroi zyrtarisht se dhëndrri i tij do të emërohej  këshilltari i tij më i lartë, partia demokratike ka reaguar më nota zemerim. Demokratët e kanë quajtur nepotizëm dhe konflikt...

'Nepotizëm!' Demokratët sfidojnë dhëndrrin e Trump-it pas emërtimit si këshilltarin e tij

më 1.2017 - Syri

Disa orë pasi Donald Trump deklaroi zyrtarisht se dhëndrri i tij do të emërohej  këshilltari i tij më i lartë, partia demokratike ka reaguar më nota zemerimimi. Demokratët e kanë quajtur nepotizëm dhe...

Dhëndëri i Trump-it këshilltar në Shtëpinë e Bardhë

më 1.2017 - RTV 21

Demokratët këtë emërim e quajnë nepotizëm, duan rishqyrtim Demokratët e kanë quajtur nepotizëm dhe konflikt të interesit emërimin e dhëndrit të Donald Trump në postin e këshilltarit të lartë të këtij të...

Demokratët amerikanë i kundërvihen emërimit të dhëndrit të Trump-it si këshilltar në Shtëpinë e Bardhë

më 1.2017 - Te Sheshi

Jared Kushner, i martuar me vajzën e Donald Trump-it, do të jetë kryekëshilltari i presidentit të ri në Shtëpinë e Bardhë. Në një deklaratë të një dite më parë, Trump u shpreh për emërimin e dhëndrit si...

Dhëndri i Trump do bëhet këshilltar në Shtëpinë e Bardhë

më 1.2017 - Ora news

Jared Kushner, dhëndri i presidentit të zgjedhur amerikan, do të bëhet këshilltar i lartë në Shtëpinë e Bardhë, i cili do të përqëndrohet në politikat tregtare në Lindje të Mesme, kanë thënë zyrtarë të...

Dhëndëri i Trump do bëhet këshilltar në Shtëpinë e Bardhë

më 1.2017 - Lajmi.net

Jared Kushner, dhëndëri i presidentit të zgjedhur amerikan, do të bëhet këshilltar i lartë në Shtëpinë e Bardhë, i cili do të përqëndrohet në politikat tregtare në Lindje të Mesme, kanë thënë zyrtarë të...

Demokratët duan rishqyrtim të emërimit të dhëndrit të Trump në postin e këshilltarit

më 1.2017 - Indeks online

Demokratët e kanë quajtur nepotizëm dhe konflikt të interesit emërimin e dhëndrit të Donald Trump në postin e këshilltarit të lartë të këtij të fundit. Grupi ka kërkuar që Zyra e Etikës së Qeverisë në...

Dhëndëri i Trump do bëhet këshilltar në Shtëpinë e Bardhë 

më 1.2017 - Evropa e Lirë

Jared Kushner, dhëndëri i presidentit të zgjedhur amerikan, do të bëhet këshilltar i lartë në Shtëpinë e Bardhë, i cili do të përqëndrohet në politikat tregtare në Lindje të Mesme, kanë thënë zyrtarë të...

Demokratët: Roli i dhëndrit të Trumpit në Shtëpinë e Bardhë do rishikim

më 1.2017 - Arbresh

Demokratët i kanë bërë thirrje presidentit të zgjedhur që ta rishikojë emërimin e dhëndrit të tij si këshilltar të lartë për shkak të nepotizmit dhe konfliktit të interesit. Një grup kërkon që Departamenti...

Dhëndri i Trump do bëhet këshilltar në Shtëpinë e Bardhë

më 1.2017 - Gazeta Telegraf

Jared Kushner, dhëndri i presidentit të zgjedhur amerikan, do të bëhet këshilltar i lartë në Shtëpinë e Bardhë, i cili do të përqëndrohet në politikat tregtare në Lindje të Mesme, kanë thënë zyrtarë të...

Trump emëron dhëndrin si këshilltar të lartë – Demokratët kërkojnë hetim për nepotizëm

më 1.2017 - Periskopi

Demokratët kanë thënë se duhet të rishikohet edhe një herë në aspektin ligjor emërimi i dhëndrit të Donald Trump si këshilltar i lartë i Presidentit të zgjedhur, sepse ky emërim mund të cilësohet edhe...

Demokratët duan rishqyrtim të emërimit të dhëndrit të Trump në postin e këshilltarit

më 1.2017 - KosovaPress

Grupi ka kërkuar që Zyra e Etikës së Qeverisë në Departamentin e Drejtësisë të shqyrtojnë  anën ligjore lidhur me emërimin e Jared Kushner 35 vjeçar në postin e këshilltarit të lartë të presidentin të...

Trump do të këshillohet nga dhëndri i tij

më 1.2017 - BalkanWeb

Media amerikane njoftoi se dhëndri i Presidentit të sapozgjedhur Donald Trump, Jared Kushner, do të emërohet këshilltar i lartë i presidentit. Zyrtarët me ekipin e tranzicionit të Presidentit Donald Trump,...

Trump emëron dhëndrin këshilltar në Shtëpinë e Bardhë

më 1.2017 - Top Channel

Presidenti i zgjedhur Donald Trump sfidon ligjet anti-nepotizmit duke emëruar dhëndrin e tij Jared Kushner si një prej këshilltarëve të lartë në Shtëpinë e Bardhë. Bashkëshorti 35-vjeçar i vajzës së miliarderit...

Rusi, Peskov: Putin nuk ka lidhje me sulmin kibernetikë në SHBA

më 1.2017 - Shqiptarja

Zëdhënësi i presidencës ruse, Dmitry Peskov, ka hedhur poshtë akuzat e SHBA-ve pas daljes së raportit të agjencive të inteligjencës, i cili akuzonte presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, se kishte urdhëruar...

Trump emëron dhëndrin e tij këshilltar në ‘Shtëpinë e Bardhë’

më 1.2017 - Syri

Presidenti i zgjedhur Donald Trump, e ka emëruar dhëndrin e tij, Jared Kushner, si një prej këshilltarëve të tij të lartë në “Shtëpinë e Bardhë”. 35-vjeçari ka luajtur një rol kyç në fushatën presidenciale...

Trump emëron dhëndrin këshilltar në Shtëpinë e Bardhë

më 1.2017 - Telegrafi

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Presidenti i zgjedhur Donald Trump sfidon ligjet anti-nepotizmit duke emëruar dhëndrin e tij Jared Kushner si një prej këshilltarëve të lartë në Shtëpinë e Bardhë....

SHBA, Trump do të emërojë dhëndrin e tij si këshilltar

më 1.2017 - Shqiptarja

Presidenti i zgjedhur i Amerikës, Donald Trump, do të emërojë dhëndrin e tij, Jared Kushner, si një prej këshilltarëve të tij gjatë qëndrimit në Shtëpinë e Bardhë. Lajmi është konfirmuar edhe nga zëdhënësi...

Uashingtoni reflekton rreth raportit të shërbimeve të zbulimit për ndërhyrjen e Putin

më 1.2017 - Gazeta Tema

Me më pak se dy javë deri në inaugurimin e presidentit të ri, Uashingtoni është ende duke reflektuar rreth raportit të agjensive amerikane të zbulimit. Në tekstin e këtij raporti paraqiten akuzat më të...

Uashingtoni reflekton rreth raportit të shërbimeve të zbulimit  

më 1.2017 - Gazeta 55

Me më pak se dy javë deri në inaugurimin e presidentit të ri, Uashingtoni është ende duke reflektuar rreth raportit të agjensive amerikane të zbulimit. Në tekstin e këtij raporti paraqiten akuzat më të...

Media: Trump do të emërojë dhëndërrin në postin e këshilltarit

më 1.2017 - Zëri i Amerikës

Media amerikane njoftoi se dhëndërri i Presidentit të sapozgjedhur Donald Trump, Jared Kushner, do të emërohet këshilltar i lartë i presidentit. Zyrtarët me ekipin e tranzicionit të Presidentit Donald...

Akuzat nga SHBA për sulmet kibernetike, Rusia: Të lodhur nga “gjuetia e shtrigave”

më 1.2017 - Portalb

Rusia, sipas asaj që ka thënë zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, për reporterët, është lodhur nga akuzat. Moska madje i quan pretendimet e Shteteve të Bashkuara mbi ndërmarrjen e një fushate sulmesh...

Presidenti Trump e bën dhëndrin këshilltar të lartë

më 1.2017 - Zhurnal

Dhëndri i Donald Trumpit, Jared Kushner, do të emërohet në një post kyç në Shtëpinë e Bardhë, ka raportuar NBC News. Duke cituar një të afërt me presidentin e zgjedhur, rrjeti ka thënë se Kushner, i cili...

Trump pritet ta emërojë dhëndërrin në postin e këshilltarit

më 1.2017 - Insajderi

Media amerikane njoftoi se dhëndërri i Presidentit të sapozgjedhur Donald Trump, Jared Kushner, do të emërohet këshilltar i lartë i presidentit. Zyrtarët me ekipin e tranzicionit të Presidentit Donald...

Zgjedhje e Donald Trump President

më 1.2017 - ABC News

Rusia është lodhur nga akuzat e Shteteve të Bashkuara në lidhje me sulmet kibernetike të kryera në periudhën e zgjedhjeve presidenciale. Në reagimin e parë për raportin e inteligjencës amerikane, zëdhënësi...

Sulmet kibernetike, Rusia: Jemi lodhur nga kjo “gjueti shtrigash” e SHBA

më 1.2017 - Koha Jone

Fushata e akuzave të shteteve të bashkuara të Amerikës ndaj Rusisë si hakuese e demokratëve me qëllim influencimin  në fitoren e  Donald Trump, është një gjueti shtrigash. Kështu ka deklaruar zëdhënësi...

Emërimi i Trump që pritet të shkaktojë debat të madh në SHBA

më 1.2017 - Panorama

Presidenti i zgjedhur, Donald Trump pritet të emërojë dhëndrin e tij Jared Kushner si këshilltar të tij, raporton “NBC News”. Kushner, ishte një nga njerëzit më me ndikim te Trump gjatë fushatës zgjedhore....

Trump do të emërojë dhëndrin e tij këshilltar të lartë

më 1.2017 - Arbresh

Presidenti i zgjedhur i Amerikës, Donakd Trump do të emërojë dhëndrin e tij Jared Kushner si një nga këshilltarët e tij më  të lartë. 35-vjeçari ka luajtur një rol kyç në fushatën presidenciale dhe puna...

Sulmet kibernetike, Rusia: Jemi lodhur nga kjo “gjueti shtrigash” e SHBA

më 1.2017 - Ora news

Fushata e akuzave të shteteve të bashkuara të Amerikës ndaj Rusisë si hakuese e demokratëve me qëllim influencimin  në fitoren e  Donald Trump, është një gjueti shtrigash. Kështu ka deklaruar zëdhënësi...

“Nepotiku” Trump, bën dhëndrin këshilltar të lartë

më 1.2017 - Lexo

Dhëndri i Donald Trumpit, Jared Kushner, do të emërohet në një post kyç në Shtëpinë e Bardhë, ka raportuar NBC News. Duke cituar një të afërt me presidentin e zgjedhur, rrjeti ka thënë se Kushner, i cili...

Presidenti Trump e bën dhëndrin këshilltar të lartë

më 1.2017 - Koha Jone

Dhëndri i Donald Trumpit, Jared Kushner, do të emërohet në një post kyç në Shtëpinë e Bardhë, ka raportuar NBC News. Duke cituar një të afërt me presidentin e zgjedhur, rrjeti ka thënë se Kushner, i cili...

“Raporti i Inteligjencës Amerikane, gjueti shtrigash”

më 1.2017 - Vizion Plus

Rusia duket se është lodhur nga akuzat per përfshirje te saj nëpërmjet hakerave ne fushatën presidenciale amerikane. Moska madje i ka quajtur pretendimet e Inteligjencës Amerikane si nje gjueti shtrigash....

Presidenti Trump e bën dhëndrin këshilltar të lartë

më 1.2017 - Gazeta Express

Dhëndri i Donald Trumpit, Jared Kushner, do të emërohet në një post kyç në Shtëpinë e Bardhë, ka raportuar NBC News. Duke cituar një të afërt me presidentin e zgjedhur, rrjeti ka thënë se Kushner, i cili...

Presidenti Trump e bën dhëndrin këshilltar të lartë

më 1.2017 - OraInfo

Dhëndri i Donald Trumpit, Jared Kushner, do të emërohet në një post kyç në Shtëpinë e Bardhë, ka raportuar NBC News. Duke cituar një të afërt me presidentin e zgjedhur, rrjeti ka thënë se Kushner, i...

E pabesueshme: Trump emëron këshilltar kryesor dhëndrin e tij

më 1.2017 - GazetaBlic

Dhëndri i presidentit Donald Trump, Jared Kushner, do të marrë një pozitë mjaft të rëndësishme brenda Shtëpisë së Bardhë, raporton NBC, transmeton Klan Kosova. Burime të këtij mediumi, thonë se Kushner,...

Presidenti Trump e bën dhëndrin këshilltar të lartë

më 1.2017 - Tetova Sot

Dhëndri i Donald Trumpit, Jared Kushner, do të emërohet në një post kyç në Shtëpinë e Bardhë, ka raportuar NBC News. Duke cituar një të afërt me presidentin e zgjedhur, rrjeti ka thënë se Kushner, i cili...

E pabesueshme: Trump emëron këshilltar kryesor dhëndrin e tij

më 1.2017 - Klan Kosova

Dhëndri i presidentit Donald Trump, Jared Kushner, do të marrë një pozitë mjaft të rëndësishme brenda Shtëpisë së Bardhë, raporton NBC, transmeton Klan Kosova. Burime të këtij mediumi, thonë se Kushner,...

Trump zgjedh dhëndrin për këshilltar të lartë

më 1.2017 - Koha.net

Dhëndri i Donald Trumpit, Jared Kushner, do të emërohet në një post kyç në Shtëpinë e Bardhë, ka raportuar NBC News. Duke cituar një të afërt me presidentin e zgjedhur, rrjeti ka thënë se Kushner, i cili...

Presidenti Trump e bën dhëndrin këshilltar të lartë

më 1.2017 - Tetova1

Dhëndri i Donald Trumpit, Jared Kushner, do të emërohet në një post kyç në Shtëpinë e Bardhë, ka raportuar NBC News. Duke cituar një të afërt me presidentin e zgjedhur, rrjeti ka thënë se Kushner, i cili...

Trump pranon rolin e Rusisë në sulmet kibernetike ndaj Partisë Demokratike në SHBA

më 1.2017 - PCWorld Albanian

Ishte shefi i stafit të Trump, Reince Priebus, i cili tha se Trump beson që Rusia ishte pas sulmit kibernetik ndaj Partisë Demokratike në SHBA megjithatë ai nuk tha nëse presidenti i ardhshëm beson se...

Rusia kundërshton akuzat amerikane se Putin ka “urdhëruar” ndërhyjre

më 1.2017 - Insajderi

Zëdhënësi i presidencës së Rusisë, Dmitry Peskov, i ka hedhur poshtë akuzat e paraqitura në raportin e inteligjencës së Shteteve të Bashkuara, se presidenti i Rusisë, Vlaidmir Putin, personalisht ka urdhëruar...

Ndodh në SHBA, Trump zgjedh dhëndrin për këshilltar të lartë

më 1.2017 - Periskopi

Dhëndri i Donald Trumpit, Jared Kushner, do të emërohet në një post kyç në Shtëpinë e Bardhë, ka raportuar NBC News. Duke cituar një të afërt me presidentin e zgjedhur, rrjeti ka thënë se Kushner,...

Trump zgjedh dhëndrin për këshilltar të lartë

më 1.2017 - Gazeta Monitor

Dhëndri i Donald Trumpit, Jared Kushner, do të emërohet në një post kyç në Shtëpinë e Bardhë, ka raportuar NBC News. Duke cituar një të afërt me presidentin e zgjedhur, rrjeti ka thënë se Kushner, i cili...

Obama: E kam nënçmuar ndikimin e sulmeve kibernetike

më 1.2017 - GazetaBlic

Presidenti amerikan, Barack Obama, thotë se e kishte “nënçmuar” ndikimin e keqinformacionit dhe sulmeve kibernetike në demokracitë, pasi agjencitë e inteligjencës konkluduan se presidenti i Rusisë kishte...

Parashikim për politikën e jashtme amerikane të vitit 2017

më 1.2017 - Mapo

Nga Blendi Lami* Presidenca e re amerikane me Trump në krye do të ndryshojë shumëçka në politikën ndërkombëtare. Lami shkruan se do të ketë një ridimensionim të marrëdhënieve me Kinën, Rusinë, Iranin,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK