http://kariera.mk

Enver Hoxhaj, mërgimtarëve: Ne të PDK-së ani pse shkojmë në Beograd, po ju mos gaboni me shkue nëpër Serbi?!

më 3.2017 - Presheva Jone

Brenda një muaji ka ndodhur që dy autobusë kosovarë të sulmohen përgjatë kalimit të tyre në Serb i.​ I pari “sulm” duket se ishte rrene, se paku keshut ka demantuar amabsadorja e ERNver Hoxhajt , ne fakt...

Kompania Bici pranon se u sulmua dy herë në Serbi

më 3.2017 - GazetaBlic

Është hera e dytë që autobusët e një kompanie kosovare sulmohen në Serbi, gjatë qarkullimit në relacionin Austri-Kosovë. Bile në rastin e parë që i ndodhi më 10 mars pati reaguar edhe ambasadorja kosovare...

Kompania Bici pranon se u sulmua dy herë në Serbi

më 3.2017 - Klan Kosova

Është hera e dytë që autobusët e një kompanie kosovare sulmohen në Serbi, gjatë qarkullimit në relacionin Austri-Kosovë. Bile në rastin e parë që i ndodhi më 10 mars pati reaguar edhe ambasadorja kosovare...

Kadaj – Bujupi: Projektligji për FSK-në i mangët, por do të votohet nga VV-ja

më 3.2017 - Telegrafi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Donika Kadaj – Bujupi, ka theksuar se procedimi i projektligjit për ndryshimin e misionit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), është dashur të ndodhë shumë më...

Kadaj – Bujupi: Projekligji për FSK-në i mangët, por do të votohet nga VV-ja

më 3.2017 - Telegrafi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Donika Kadaj – Bujupi, ka theksuar se procedimi i projektligjit për ndryshimin e misionit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), është dashur të ndodhë shumë më...

Kadaj–Bujupi: Projektligji për FSK-në i mangët, por do të votohet nga VV-ja

më 3.2017 - OraInfo

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Donika Kadaj – Bujupi, ka theksuar se procedimi i projektligjit për ndryshimin e misionit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), është dashur të ndodhë shumë më...

Kadaj – Bujupi: Projektligji për FSK-në i mangët, por do të votohet nga VV-ja

më 3.2017 - Zeri

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Donika Kadaj – Bujupi, ka theksuar se procedimi i projektligjit për ndryshimin e misionit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), është dashur të ndodhë shumë më...

Kadaj–Bujupi: Projektligji për FSK-në i mangët, por do të votohet nga VV-ja

më 3.2017 - GazetaBlic

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Donika Kadaj – Bujupi, ka theksuar se procedimi i projektligjit për ndryshimin e misionit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), është dashur të ndodhë shumë më...

Kadaj–Bujupi: Projektligji për FSK-në i mangët, por do të votohet nga VV-ja

më 3.2017 - Lajmi.net

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Donika Kadaj – Bujupi, ka theksuar se procedimi i projektligjit për ndryshimin e misionit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), është dashur të ndodhë shumë më...

"Projektligji për FSK-në i mangët, por do të votohet nga VV-ja"

më 3.2017 - Indeks online

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Donika Kadaj – Bujupi, ka theksuar se procedimi i projektligjit për ndryshimin e misionit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), është dashur të ndodhë shumë më...

Kompania Bici pranon se u sulmua dy herë në Serbi

më 3.2017 - Infokusi

Është hera e dytë që autobusët e një kompanie kosovare sulmohen në Serbi, gjatë qarkullimit në relacionin Austri-Kosovë. Bile në rastin e parë që i ndodhi më 10 mars, kur pati raportuar Gazeta Blic, pati...

Ligji për FSK-në ka shumë mangësi, ne insistojmë që ta procedojmë sa më shpejt

më 3.2017 - Arbresh

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Donika Kadaj – Bujupi, ka theksuar se procedimi i projektligjit për ndryshimin e misionit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), është dashur të ndodhë shumë më...

Policia serbe pronarit të autobusit që u sulmua: Sulmet ndodhin edhe ndaj serbëve

më 3.2017 - Gazeta Express

Pronari i kompanisë BICI-COM, Behxhet Bici, autobusit të kompanisë së të cilit dje i ishte thyer xhami në Serbi deri sa po shkonte në Austri ka deklaruar se aksidenti i djeshëm nuk është marrë shumë me...

Kadaj – Bujupi: Projektligji për FSK-në i mangët, por do të votohet nga VV-ja

më 3.2017 - Infokusi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Donika Kadaj – Bujupi, ka theksuar se procedimi i projektligjit për ndryshimin e misionit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), është dashur të ndodhë shumë më...

Policia serbe pronarit të autobusit që u sulmua: Sulmet ndodhin edhe ndaj serbëve

më 3.2017 - Zeri

Pronari i kompanisë BICI-COM, Behxhet Bici, autobusit të kompanisë së të cilit dje i ishte thyer xhami në Serbi deri sa po shkonte në Austri ka deklaruar se aksidenti i djeshëm nuk është marrë shumë me...

Kadaj – Bujupi: Projektligji për FSK-në i mangët, por do të votohet nga VV-ja

më 3.2017 - Almakos

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Donika Kadaj – Bujupi, ka theksuar se procedimi i projektligjit për ndryshimin e misionit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), është dashur të ndodhë shumë më...

Kompania Bici pranon se u sulmua dy herë në Serbi

më 3.2017 - Gazeta e re

Është hera e dytë që autobusët e një kompanie kosovare sulmohen në Serbi, gjatë qarkullimit në relacionin Austri-Kosovë. Bile në rastin e parë që i ndodhi më 10 mars pati reaguar edhe ambasadorja kosovare...

Autoritetet serbe nuk e marrin seriozisht rastin e sulmit ndaj autobusit me kosovarë (DOKUMENT)

më 3.2017 - Lajmi.net

Pronari i kompanisë BICI-COM, Behxhet Bici, autobusit të kompanisë së të cilit dje i ishte thyer xhami në Serbi deri sa po shkonte në Austri ka deklaruar se aksidenti i djeshëm nuk është marrë shumë me...

Autoritetet serbe nuk e marrin seriozisht rastin e sulmit ndaj autobusit me kosovarë (DOKUMENT)

më 3.2017 - GazetaBlic

Pronari i kompanisë BICI-COM, Behxhet Bici, autobusit të kompanisë së të cilit dje i ishte thyer xhami në Serbi deri sa po shkonte në Austri ka deklaruar se aksidenti i djeshëm nuk është marrë shumë me...

Autoritetet serbe nuk e marrin seriozisht rastin e sulmit ndaj autobusit me kosovarë (DOKUMENT)

më 3.2017 - Klan Kosova

Pronari i kompanisë BICI-COM, Behxhet Bici, autobusit të kompanisë së të cilit dje i ishte thyer xhami në Serbi deri sa po shkonte në Austri ka deklaruar se aksidenti i djeshëm nuk është marrë shumë me...

Kompania Bici pranon se u sulmua dy herë në Serbi

më 3.2017 - Sovrani

Është hera e dytë që autobusët e një kompanie kosovare sulmohen në Serbi, gjatë qarkullimit në relacionin Austri-Kosovë. Bile në rastin e parë që i ndodhi më 10 mars pati reaguar edhe ambasadorja kosovare...

Kadaj–Bujupi: VV do të votojë projektligjin për FSK-në

më 3.2017 - Sovrani

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Donika Kadaj – Bujupi, ka theksuar se procedimi i projektligjit për ndryshimin e misionit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), është dashur të ndodhë shumë më...

Kosova merr masa ndaj Serbisë, pas sulmit ndaj autobusit

më 3.2017 - Periskopi

Sulmi i radhës ndaj autobusit me udhëtarë kosovarë në Serbi, ka shtyrë Ministrinë e Punëve të Jashtme të Kosovës që t’i nisë notë verbale Parlamentit Evropian. Ministria e Jashtme njofton shtetet e...

Flet pronari i autobusit nga Kosova që u sulmua në Serbi, zbulon një detaj shokues

më 3.2017 - Tetova1

Në Krushevc të Serbisë, mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë nga Kosova, është sulmuar nga persona të panjohur. Autobusi i ka takuar kompanisë “Bici-Com” dhe pronari i kësaj kompanie ka treguar për...

Lajmërohen të gjithë mergimtarët: Mos kaloni nëpër Serbi

më 3.2017 - Gazeta Express

Brenda një muaji ka ndodhur që dy autobusë kosovarë të sulmohen përgjatë kalimit të tyre në Serbi.​ Me datën 13 mars është raportuar për një sulm i cili ishte bërë në drejtim të njërit nga autobusët...

Lajmërohen të gjithë mergimtarët, mos kaloni nëpër Serbi, se kjo ju ndodh

më 3.2017 - Zeri

Brenda një muaji ka ndodhur që dy autobusë kosovarë të sulmohen përgjatë kalimit të tyre në Serbi. Me datën 13 mars është raportuar për një sulm i cili ishte bërë në drejtim të njërit nga autobusët e kompanisë...

Sulmi ndaj autobusit, Kadaj-Bujupi i kërkon qeverisë ndërprerjen e dialogut

më 3.2017 - Indeks online

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj-Bujupi ka theksuar se fryma antishqiptare në Serbi nuk është risi, por vazhdimësi dhe sipas saj provokimet e fundit nga Serbia me sulmin e bërë...

Lajmërohen të gjithë mergimtarët: Mos kaloni nëpër Serbi

më 3.2017 - Infokusi

Brenda një muaji ka ndodhur që dy autobusë kosovarë të sulmohen përgjatë kalimit të tyre në Serbi. Me datën 13 mars është raportuar për një sulm i cili ishte bërë në drejtim të njërit nga autobusët e kompanisë...

Lajmërohen të gjithë mergimtarët, mos kaloni nëpër Serbi, se kjo ju ndodh

më 3.2017 - Tetova Sot

Brenda një muaji ka ndodhur që dy autobusë kosovarë të sulmohen përgjatë kalimit të tyre në Serbi. Me datën 13 mars është raportuar për një sulm i cili ishte bërë në drejtim të njërit nga autobusët e kompanisë...

Hoxhaj: Sulmin ndaj autobusit do ta ngrisë si çështje tek shtetet e BE-së

më 3.2017 - Ina

Sulmi që ndodhi në mëngjesin e së dielës ndaj autobusit me pasagjerë kosovarë në Serbisë jo vetëm që është i papranueshëm dhe i dënueshëm, por nga ana e Kosovës do të ngritët si shqetësim edhe tek disa...

Sulmi ndaj autobusit, Kadaj-Bujupi i kërkon qeverisë ndërprerjen e dialogut

më 3.2017 - Infokusi

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj-Bujupi ka theksuar se fryma antishqiptare në Serbi nuk është risi, por vazhdimësi dhe sipas saj provokimet e fundit nga Serbia me sulmin e bërë...

Sulmi ndaj autobuzit të linjës Vjenë-Prishtinë, Hoxhaj: BE-ja të reagojë

më 3.2017 - Albeu

Një autobus i linjës Vjenë-Prishtinë u sulmua mëngjesin e së dielës në Krushevc të Serbisë nga persona të panjohur. Fatmirësisht, përveç dëmeve materiale nuk ka pasur të lënduar. Pronari i kompanisë...

Hoxhaj: Sulmin ndaj autobusit do ta ngrisë si çështje tek shtetet e BE-së

më 3.2017 - Telegrafi

Sulmi që ndodhi në mëngjesin e së dielës ndaj autobusit me pasagjerë kosovarë në Serbisë jo vetëm që është i papranueshëm dhe i dënueshëm, por nga ana e Kosovës do të ngritët si shqetësim edhe tek disa...

AAK: Populli serb të distancohet nga mentaliteti shovinist i kohës së Millosheviqit

më 3.2017 - Indeks online

Dy sulmet e fundit të cilat janë bërë në drejtim të qytetarëve që gjendeshin në autobusët kosovarë në territorin e Serbisë shihen si provokime të radhës nga Serbia. Deputetja nga partia Aleanca për Ardhmërinë...

Kadaj -Bujupi kërkon ndëprerjen e dialogut pas sulmit ndaj autobusëve me kosovarë në Serbi

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj-Bujupi ka theksuar se fryma antishqiptare në Serbi nuk është risi, por vazhdimësi dhe sipas saj provokimet e fundit nga Serbia me sulmin e bërë...

Kadaj -Bujupi kërkon ndëprerjen e dialogut pas sulmit ndaj autobusëve me kosovarë në Serbi

më 3.2017 - Periskopi

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj-Bujupi ka theksuar se fryma antishqiptare në Serbi nuk është risi, por vazhdimësi dhe sipas saj provokimet e fundit nga Serbia me sulmin e bërë...

Kadaj -Bujupi kërkon ndëprerjen e dialogut pas sulmit ndaj autobusëve me kosovarë në Serbi

më 3.2017 - Sovrani

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj-Bujupi ka theksuar se fryma antishqiptare në Serbi nuk është risi, por vazhdimësi dhe sipas saj provokimet e fundit nga Serbia me sulmin e bërë...

AAK: Populli serb të distancohet nga mentaliteti shovinist i kohës së Millosheviqit

më 3.2017 - Infokusi

Dy sulmet e fundit të cilat janë bërë në drejtim të qytetarëve që gjendeshin në autobusët kosovarë në territorin e Serbisë shihen si provokime të radhës nga Serbia. Deputetja nga partia Aleanca për Ardhmërinë...

Hoxhaj: Sulmin ndaj autobusit do ta ngrisë si çështje tek shtetet e BE-së

më 3.2017 - Almakos

Sulmi që ndodhi në mëngjesin e së dielës ndaj autobusit me pasagjerë kosovarë në Serbisë jo vetëm që është i papranueshëm dhe i dënueshëm, por nga ana e Kosovës do të ngritët si shqetësim edhe tek disa...

AAK: Serbia se ka ndërmend t’i ndalë provokimet

më 3.2017 - Sovrani

Dy sulmet e fundit të cilat janë bërë në drejtim të qytetarëve që gjendeshin në autobusët kosovarë në territorin e Serbisë shihen si provokime të radhës nga Serbia. Deputetja nga partia Aleanca për Ardhmërinë...

AAK: Populli serb të distancohet nga mentaliteti shovinist i kohës së Millosheviqit

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Dy sulmet e fundit të cilat janë bërë në drejtim të qytetarëve që gjendeshin në autobusët kosovarë në territorin e Serbisë shihen si provokime të radhës nga Serbia. Deputetja nga partia Aleanca për Ardhmërinë...

Hoxhaj thotë se sulmi ndaj autobusit do të ngrihet si çështje tek shtetet e BE’së

më 3.2017 - Gazeta Express

Sulmi që ndodhi në mëngjesin e së dielës ndaj autobusit me pasagjerë kosovarë në Serbi jo vetëm që është i papranueshëm dhe i dënueshëm, por nga ana e Kosovës do të ngritët si shqetësim edhe tek disa shtete...

Hoxhaj thotë se sulmin ndaj autobusit do ta ngrisë si çështje tek shtetet e BE’së

më 3.2017 - Gazeta Express

Sulmi që ndodhi në mëngjesin e së dielës ndaj autobusit me pasagjerë kosovarë në Serbi jo vetëm që është i papranueshëm dhe i dënueshëm, por nga ana e Kosovës do të ngritët si shqetësim edhe tek disa shtete...

"Po të sulmoheshin serbët në Kosovë, edhe OKB do të mbante mbledhje urgjente"

më 3.2017 - Indeks online

Deputeti nga radhët e Nismës për Kosovën, Zafir Berisha ka cilësuar se Serbia vazhdon të mbetet po e njëjtë që ka qenë gjatë viteve 1980-1990. Sipas Berishës provokimet dhe sulmet ndaj shqiptarëve vinë...

Tahiri: Vucic po rrezikon paqen në rajon për përftime politike

më 3.2017 - OraInfo

Ministria për Dialog, Edita Tahiri thotë se Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vucic po rrezikon paqen në Ballkanin Perëndimor me qëllim të përfitimeve politike. I quan të dëmshme incidentet e fundit në...

Hoxhaj: Sulmin ndaj autobusit do ta ngrisë si çështje tek shtetet e BE-së

më 3.2017 - Zeri

Sulmi që ndodhi në mëngjesin e së dielës ndaj autobusit me pasagjerë kosovarë në Serbisë jo vetëm që është i papranueshëm dhe i dënueshëm, por nga ana e Kosovës do të ngritët si shqetësim edhe tek disa...

Hoxhaj për Klan Kosovën: Sulmin ndaj autobusit do ta ngrisë si çështje tek shtetet e BE-së

më 3.2017 - Klan Kosova

Sulmi që ndodhi në mëngjesin e së dielës ndaj autobusit me pasagjerë kosovarë në Serbisë jo vetëm që është i papranueshëm dhe i dënueshëm, por nga ana e Kosovës do të ngritët si shqetësim edhe tek disa...

Tahiri: Vucic po rrezikon paqen në rajon për përftime politike

më 3.2017 - Gazeta Express

Ministria për Dialog, Edita Tahiri thotë se Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vucic po rrezikon paqen në Ballkanin Perëndimor me qëllim të përfitimeve politike. I quan të dëmshme incidentet e fundit në...

Tahiri: Sulmi ndaj autobusit me kosovarë shkelje e marrëveshjes nga Serbia

më 3.2017 - GazetaBlic

Ministria për Dialog, Edita Tahiri, në një prononcim për Klan Kosova ka thënë se sulmi ndaj autobusit të kompanisë kosovare, i mbushur brenda me pasagjerë kosovarë është shkelje e marrëveshjes së arritur...

Çitaku e shqetësuar që kosovarët po i fshehin sulmet e autobusëve nga serbët

më 3.2017 - Portalb

Ambasadorja e Kosovës në OKB, Vlora Çitaku ka reaguar ndaj thyerjes së autobusit nga Kosova në Krushevc të Serbisë. Me anë të një postimi në facebook, ajo ka thënë se ndjehet e shqetësuar që rastet e sulmeve...

Tahiri: Sulmi ndaj autobusit me kosovarë shkelje e marrëveshjes nga Serbia

më 3.2017 - Lajmi.net

Ministria për Dialog, Edita Tahiri, në një prononcim për Klan Kosova ka thënë se sulmi ndaj autobusit të kompanisë kosovare, i mbushur brenda me pasagjerë kosovarë është shkelje e marrëveshjes së arritur...

Flet pronari i autobusit që u sulmua në Serbi, zbulon një detaj shokues

më 3.2017 - Lajm

Në Krushevc të Serbisë, mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë nga Kosova, është sulmuar nga persona të panjohur. Autobusi i ka takuar kompanisë “Bici-Com” dhe pronari i kësaj kompanie ka treguar për...

Tahiri: Sulmi ndaj autobusit me kosovarë shkelje e marrëveshjes nga Serbia

më 3.2017 - Klan Kosova

Ministria për Dialog, Edita Tahiri, në një prononcim për Klan Kosova ka thënë se sulmi ndaj autobusit të kompanisë kosovare, i mbushur brenda me pasagjerë kosovarë është shkelje e marrëveshjes së arritur...

Flet pronari i autobusit që u sulmua në Serbi, zbulon një detaj shokues

më 3.2017 - Ina

Në Krushevc të Serbisë, mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë nga Kosova, është sulmuar nga persona të panjohur. Autobusi i ka takuar kompanisë “Bici-Com” dhe pronari i kësaj kompanie ka treguar për...

Në Krushevac të Serbisë sulmohet autobusi nga Kosova që po shkonte në Vjenë

më 3.2017 - Ina

E plotësuar) – Ministri i Punëve të Jashmte të Kosovës, Enver Hoxhaj ka dënuar sulmin ndaj një autobusi që barte udhëtarë nga Kosova, që është sulmuar teksa po kalonte nëpër Serbi. Hoxhaj ka thënë se...

Tahiri: Sulmet në Serbi janë të papranueshme, shkelën marrëveshjen e Brukselit

më 3.2017 - Zeri

Ministria për Dialog, Edita Tahiri ka theksuar se dialogu është i pezulluar dhe i tillë do të mbetet duke respektuar  rezolutën e Kuvendit të Kosovës. Tahiri në një prononcim për Indeksonline ka komentuar...

Hoxhaj thotë se sulmin ndaj autobusit do ta ngrisë si çështje tek shtetet e BE’së

më 3.2017 - Tetova Sot

Sulmi që ndodhi në mëngjesin e së dielës ndaj autobusit me pasagjerë kosovarë në Serbi jo vetëm që është i papranueshëm dhe i dënueshëm, por nga ana e Kosovës do të ngritët si shqetësim edhe tek disa shtete...

Çitaku kërkon të mos mbulohen sulmet ndaj kosovarëve në Serbi

më 3.2017 - Klan Kosova

Sulmi që ndodhi në mëngjesin e sotëm në Serbi, ndaj një autobusi me udhëtarë kosovarë që kishin destinacion Vjenën, e ka lënë pa fjalë Ambasadoren e Kosovës në SHBA. Ky reagim i Ambasadores Vlora Çitaku,...

Tahiri: Sulmet në Serbi janë të papranueshme, shkelën marrëveshjen e Brukselit

më 3.2017 - Indeks online

Ministria për Dialog, Edita Tahiri ka theksuar se dialogu është i pezulluar dhe i tillë do të mbetet duke respektuar  rezolutën e Kuvendit të Kosovës. Tahiri në një prononcim për Indeksonline ka komentuar...

Çitaku e shqetësuar që kosovarët po i fshehin sulmet e autobusëve nga serbët

më 3.2017 - OraInfo

Ambasadorja e Kosovës në OKB, Vlora Çitaku ka reaguar ndaj thyerjes së autobusit nga Kosova në Krushevc të Serbisë. Me anë të një postimi në facebook, ajo ka thënë se ndjehet e shqetësuar që rastet e sulmeve...

Tahiri: Vucic po rrezikon paqen në rajon për përftime politike

më 3.2017 - Tetova Sot

Ministria për Dialog, Edita Tahiri thotë se Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vucic po rrezikon paqen në Ballkanin Perëndimor me qëllim të përfitimeve politike. I quan të dëmshme incidentet e fundit në...

Çitaku: E zhgënjyer që u fshehën sulmet ndaj autobusëve të Kosovës në Serbi

më 3.2017 - Indeks online

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka reaguar për sulmin ndaj autobusit me kosovarë në Serbi që ndodhi sot. Përmes një statusi në Facebook, ajo gjithashtu shprehet e zhgënjyer që është...

Çitaku e shqetësuar që kosovarët po i fshehin sulmet e autobusëve nga serbët

më 3.2017 - Lajmi.net

Ambasadorja e Kosovës në OKB, Vlora Çitaku ka reaguar ndaj thyerjes së autobusit nga Kosova në Krushevc të Serbisë. Me anë të një postimi në facebook, ajo ka thënë se ndjehet e shqetësuar që rastet e sulmeve...

Vlorë, “pishmanlikja”

më 3.2017 - GazetaBlic

Vlora Çitaku, ambasadore e Kosovës në SHBA ka reaguar në Facebook pas sulmit të radhës ndaj një autobusi të linjës Prishtinë-Vjenë në Serbi. Para disa ditësh, pas raportimit të Gazetës Blic, Vlora Çitaku...

Çitaku, e zhgënjyer që u fshehën sulmet ndaj autobusëve të Kosovës në Serbi

më 3.2017 - Zeri

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka reaguar në Facebook pas sulmit të radhës ndaj një autobusi të linjës Prishtinë-Vjenë në Serbi. Ditë më parë, Çitaku në rrjetin...

Hoxhaj flet për sulmin ndaj autobusit të Kosovës në Serbi

më 3.2017 - Panorama

Ministri i Punëve të Jashmte të Kosovës, Enver Hoxhaj ka dënuar sulmin ndaj një autobusi që barte udhëtarë nga Kosova, që është sulmuar teksa po kalonte nëpër Serbi. Hoxhaj ka thënë se këto sulme janë...

Çitaku, e zhgënjyer që u fshehën sulmet ndaj autobusëve të Kosovës në Serbi

më 3.2017 - Gazeta Express

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka reaguar në Facebook pas sulmit të radhës ndaj një autobusi të linjës Prishtinë-Vjenë në Serbi. Ditë më parë, Çitaku në rrjetin...

Në Krushevac të Serbisë sulmohet autobusi nga Kosova që po shkonte në Vjenë

më 3.2017 - Iliria News

Ministri i Punëve të Jashmte të Kosovës, Enver Hoxhaj ka dënuar sulmin ndaj një autobusi që barte udhëtarë nga Kosova, që është sulmuar teksa po kalonte nëpër Serbi. Hoxhaj ka thënë se këto sulme janë...

Në Krushevc sulmohet autobusi me kosovarë

më 3.2017 - RTV 21

Sot në Krushevc të Serbisë u sulmua autobusi me kosovarë Një autobus me udhëtarë kosovarë i cili po udhëtonte në linjën Prishtinë-Vjenë është sulmuar mëngjesin e sotëm në fshatin Krushevc të Serbisë. Bëhet...

Tahiri: Sulmet në Serbi janë të papranueshme, shkelën marrëveshjen e Brukselit

më 3.2017 - Infokusi

Ministria për Dialog, Edita Tahiri thotë se Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vucic po rrezikon paqen në Ballkanin Perëndimor me qëllim të përfitimeve politike. I quan të dëmshme incidentet e fundit në...

Hoxhaj: Sulmin ndaj autobusit do ta ngrisë si çështje tek shtetet e BE-së

më 3.2017 - Infokusi

Sulmi që ndodhi në mëngjesin e së dielës ndaj autobusit me pasagjerë kosovarë në Serbisë jo vetëm që është i papranueshëm dhe i dënueshëm, por nga ana e Kosovës do të ngritët si shqetësim edhe tek disa...

Biznesmeni që e bëri horë ambasadoren Çitaku

më 3.2017 - Antpress

Vlora Çitaku ishte në mëdyshje për të thirrur një takim të Këshillit të Sigurisë së OKB-së një javë më parë, kur u informua se një autobus kosovar ishte sulmuar në Serbi. Ambasadorja e Kosovës në SHBA...

Tahiri: Vucic po rrezikon paqen në rajon për përftime politike

më 3.2017 - Infokusi

Ministria për Dialog, Edita Tahiri thotë se Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vucic po rrezikon paqen në Ballkanin Perëndimor me qëllim të përfitimeve politike. I quan të dëmshme incidentet e fundit në...

Pronari i autobusit që u sulmua në Serbi tregon detaje të reja rreth rastit

më 3.2017 - Gazeta Express

Në Krushevc të Serbisë në mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë kosovarë, është sulmuar nga persona të panjohur. Behxhet Bici, pronar i kompanisë së autobusëve “Bici-Com”, ka dhënë detaje për rastin....

Flet pronari i autobusit që u sulmua në Serbi: Ky s’është rasti i parë që po sulmohemi

më 3.2017 - Telegrafi

Në Krushevc të Serbisë, mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë nga Kosova, është sulmuar nga persona të panjohur. Autobusi i ka takuar kompanisë “Bici-Com” dhe pronari i kësaj kompanie ka treguar për...

Flet pronari i autobusit që u sulmua në Serbi: Ky s’është rasti i parë që po sulmohemi

më 3.2017 - Zhurnal

Në Krushevc të Serbisë në mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë kosovarë, është sulmuar nga persona të panjohur. Autobusi i ka takuar kompanisë “Bici-Com” dhe pronari i kësaj kompanie ka treguar për...

'Po të sulmoheshin serbët në Kosovë, edhe OKB do të mbante mbledhje urgjente'

më 3.2017 - Zeri

Deputeti nga radhët e Nismës për Kosovën, Zafir Berisha ka cilësuar se Serbia vazhdon të mbetet po e njëjtë që ka qenë gjatë viteve 1980-1990. Sipas Berishës provokimet dhe sulmet ndaj shqiptarëve vinë...

Biznesmeni që e bëri horë ambasadoren Çitaku

më 3.2017 - Sovrani

Vlora Çitaku ishte në mëdyshje për të thirrur një takim të Këshillit të Sigurisë së OKB-së një javë më parë, kur u informua se një autobus kosovar ishte sulmuar në Serbi. Ambasadorja e Kosovës në SHBA...

NISMA: Po të sulmoheshin serbët në Kosovë, edhe OKB do të mbante mbledhje urgjente

më 3.2017 - Indeks online

Deputeti nga radhët e Nismës për Kosovën, Zafir Berisha ka cilësuar se Serbia vazhdon të mbetet po e njëjtë që ka qenë gjatë viteve 1980-1990. Sipas Berishës provokimet dhe sulmet ndaj shqiptarëve vinë...

Sulmi ndaj autobusit shqiptar në Serbi i paparanueshëm dhe shkelje e marrëveshjes së Brukselit

më 3.2017 - Arbresh

Ministria për Dialog, Edita Tahiri ka theksuar se dialogu është i pezulluar dhe i tillë do të mbetet duke respektuar rezolutën e Kuvendit të Kosovës. Tahiri në një prononcim për Indeksonline ka komentuar...

Flet pronari i autobusit që u sulmua në Serbi: Ky s’është rasti i parë që po sulmohemi

më 3.2017 - OraInfo

Në Krushevc të Serbisë në mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë kosovarë, është sulmuar nga persona të panjohur. Autobusi i ka takuar kompanisë “Bici-Com” dhe pronari i kësaj kompanie ka treguar për...

Flet pronari i autobusit që u sulmua në Serbi: Ky s’është rasti i parë që po sulmohemi

më 3.2017 - Zeri

Në Krushevc të Serbisë, mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë nga Kosova, është sulmuar nga persona të panjohur. Autobusi i ka takuar kompanisë “Bici-Com” dhe pronari i kësaj kompanie ka treguar për...

Sulmi ndaj autobusit do të ngritet si çështje tek shtetet e BE-së

më 3.2017 - Sovrani

Sulmi që ndodhi në mëngjesin e së dielës ndaj autobusit me pasagjerë kosovarë në Serbisë jo vetëm që është i papranueshëm dhe i dënueshëm, por nga ana e Kosovës do të ngritët si shqetësim edhe tek disa...

Flet pronari i autobusit që u sulmua në Serbi: Ky s’është rasti i parë që po sulmohemi

më 3.2017 - Lajmi.net

Në Krushevc të Serbisë në mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë kosovarë, është sulmuar nga persona të panjohur. Autobusi i ka takuar kompanisë “Bici-Com” dhe pronari i kësaj kompanie ka treguar për...

Në Krushevac të Serbisë sulmohet autobusi nga Kosova që po shkonte në Vjenë

më 3.2017 - Aktuale

Ministri i Punëve të Jashmte të Kosovës, Enver Hoxhaj ka dënuar sulmin ndaj një autobusi që barte udhëtarë nga Kosova, që është sulmuar teksa po kalonte nëpër Serbi. Hoxhaj ka thënë se këto sulme janë...

Flet pronari i autobusit që u sulmua në Serbi: Ky s’është rasti i parë që po sulmohemi

më 3.2017 - GazetaBlic

Në Krushevc të Serbisë në mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë kosovarë, është sulmuar nga persona të panjohur. Autobusi i ka takuar kompanisë “Bici-Com” dhe pronari i kësaj kompanie ka treguar për...

Tahiri: Sulmet në Serbi janë të papranueshme, shkelën marrëveshjen e Brukselit

më 3.2017 - Infokusi

Ministria për Dialog, Edita Tahiri ka theksuar se dialogu është i pezulluar dhe i tillë do të mbetet duke respektuar  rezolutën e Kuvendit të Kosovës. Tahiri në një prononcim për Indeksonline ka komentuar...

Pse ambasadorka e Hashimit, Vlora Citaku spo reagon tash ndaj sulmit të autobusit kosovar nga serbët ne Krushevc

më 3.2017 - Presheva Jone

Preshevë  -“Në Krushevac të Serbisë sulmohet autobusi nga Kosova që po shkonte në Vjenë..” dolen serish potatalet kosovare me nje lajm  gati të ngjajshëm para nje jave (12 mars) kur po i njejti autobus...

Pse ambasadorka e Thacit, Vlora Citaku spo reagon tash ndaj sulmit të autobusit kosovar nga serbët ne Krushevc

më 3.2017 - Presheva Jone

Preshevë  -“Në Krushevac të Serbisë sulmohet autobusi nga Kosova që po shkonte në Vjenë..” dolen serish potatalet kosovare me nje lajm  gati ne njjajshëm para nje jave, kur po i njejti autobus i “Bicit-...

Shqetësohem pse të tjerët nuk reagojnë, kur jemi ne vet që i mbulojmë rastet e sulmeve

më 3.2017 - Arbresh

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka reaguar për sulmin ndaj autobusit me kosovarë në Serbi që ndodhi sot. Përmes një statusi në Facebook, ajo gjithashtu shprehet e zhgënjyer që është fshehur...

Sulmi ndaj autobusit të Kosovës në Serbi, Hoxhaj: Akt vandal

më 3.2017 - Java News

Kosovo's foreign minister Enver Hoxhaj holds a press conference with his Slovenian counterpart on June 26, 2013 in Brdo pri Kranju, near Ljubljana. AFP PHOTO Rene Gomolj Ministri i Punëve të Jashmte...

Flet pronari i autobusit që u sulmua në Serbi: Ky s’është rasti i parë që po sulmohemi

më 3.2017 - Klan Kosova

Në Krushevc të Serbisë në mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë kosovarë, është sulmuar nga persona të panjohur. Autobusi i ka takuar kompanisë “Bici-Com” dhe pronari i kësaj kompanie ka treguar për...

Sulmi ndaj autobusit do të ngritet si çështje tek shtetet e BE-së

më 3.2017 - Periskopi

Sulmi që ndodhi në mëngjesin e së dielës ndaj autobusit me pasagjerë kosovarë në Serbisë jo vetëm që është i papranueshëm dhe i dënueshëm, por nga ana e Kosovës do të ngritët si shqetësim edhe tek disa...

Në Krushevac të Serbisë sulmohet autobusi nga Kosova që po shkonte në Vjenë

më 3.2017 - Presheva Jone

Autobusi i linjës Prishtinë-Vjenë i kompanisë Bici.com është sulmuar për të dytën herë nga persona të panjohur në Kryshefc të Serbisë. Lajmi e ka konfirmuar vetë pronari i kësaj kompanie Behxhet Bici,...

Tahiri: Vucic po rrezikon paqen në rajon për përftime politike

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Ministria për Dialog, Edita Tahiri thotë se Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vucic po rrezikon paqen në Ballkanin Perëndimor me qëllim të përfitimeve politike. I quan të dëmshme incidentet e fundit në...

Tahiri për sulmin ndaj autobusit:U shkelë marrëveshja e Brukselit për lirinë e lëvizjes

më 3.2017 - Periskopi

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri ka theksuar se dialogu është i pezulluar dhe i tillë do të mbetet duke respektuar  rezolutën e Kuvendit të Kosovës. Tahiri në një prononcim për Indeksonline ka...

Hoxhaj dënon sulmin ndaj autobusit të Kosovës në Serbi

më 3.2017 - Politiko

Ministri i Punëve të Jashmte të Kosovës, Enver Hoxhaj ka dënuar sulmin ndaj një autobusi që barte udhëtarë nga Kosova, që është sulmuar teksa po kalonte nëpër Serbi. Hoxhaj ka thënë se këto sulme janë...

Tahiri: Vucic po rrezikon paqen në rajon për përftime politike

më 3.2017 - Sovrani

Ministria për Dialog, Edita Tahiri thotë se Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vucic po rrezikon paqen në Ballkanin Perëndimor me qëllim të përfitimeve politike. I quan të dëmshme incidentet e fundit në...

'Të shmangen maksimalisht udhëtimet nëpër Serbi'

më 3.2017 - Zeri

Brenda një muaji ka ndodhur që dy autobusë kosovarë të sulmohen përgjatë kalimit të tyre në Serbi. Me datën 13 mars është raportuar për një sulm i cili ishte bërë në drejtim të njërit nga autobusët e kompanisë...

“Të shmangen maksimalisht udhëtimet nëpër Serbi”

më 3.2017 - Indeks online

Brenda një muaji ka ndodhur që dy autobusë kosovarë të sulmohen përgjatë kalimit të tyre në Serbi. Me datën 13 mars është raportuar për një sulm i cili ishte bërë në drejtim të njërit nga autobusët e kompanisë...

Biznesmeni që e bëri horë ambasadoren Çitaku

më 3.2017 - Periskopi

Vlora Çitaku ishte në mëdyshje për të thirrur një takim të Këshillit të Sigurisë së OKB-së një javë më parë, kur u informua se një autobus kosovar ishte sulmuar në Serbi. Ambasadorja e Kosovës në SHBA...

Kompania që bëri horë ambasadoren Çitaku

më 3.2017 - Insajderi

Vlora Çitaku ishte në mëdyshje për të thirrur një takim të Këshillit të Sigurisë së OKB-së një javë më parë, kur u informua se një autobus kosovar ishte sulmuar në Serbi. Ambasadorja e Kosovës në SHBA...

Autobusi me udhëtarë nga Kosova sulmohet në Serbi, flet pronari

më 3.2017 - LajmiFundit

Në Krushevc të Serbisë mëngjesin e sotëm është sulmuar nga persona të panjohur një autobus me udhëtarë kosovarë. Autobusi i ka takuar kompanisë “Bici-Com” dhe pronari i kësaj kompanie ka treguar për Klan...

Ambasadorja Çitaku reagon pë sulmet ndaj autobusëve të Kosovës në Serbi

më 3.2017 - Illyria

Uashington, 19 Mars 2017 – Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka reaguar në Facebook pas sulmit të radhës ndaj një autobusi të linjës Prishtinë-Vjenë, në Serbi. Ditë...

Hoxhaj dënon sulmin ndaj autobusit të kosovarëve në Serbi

më 3.2017 - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj sulmit në Serbi që u bë ndaj një autobusi me udhëtarë nga Kosova. Hoxhaj ka dënuar rëndë sjelljet e tilla të cilat sipas  tij janë duke u shpeshtuar...

Pse fshihen incidentet në Serbi

më 3.2017 - Sovrani

Një autobus që po udhëtonte nga Prishtina në Vjenë është sulmuar të dielën teksa po kalonte nëpër Serbi. E për një skenar të ngjashëm, që doli të jetë i rrejshëm, pati reaguar pak ditë më parë ambasadorja...

Hoxhaj e dënon sulmin ndaj autobusit të Kosovës në Serbi

më 3.2017 - Illyria

Prishtinë, 19 mars 2017 – Ministri i Punëve të Jashmte të Kosovës, Enver Hoxhaj, e ka dënuar sulmin ndaj një autobusi që barte udhëtarë nga Kosova, gjatë rrugëtimit nëpër Serbi. Hoxhaj ka thënë se këto...

Flet pronari i autobusit që u sulmua në Serbi: Ky s’është rasti i parë që po sulmohemi

më 3.2017 - Tetova Sot

Në Krushevc të Serbisë në mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë kosovarë, është sulmuar nga persona të panjohur. Autobusi i ka takuar kompanisë “Bici-Com” dhe pronari i kësaj kompanie ka treguar për...

Hoxhaj dënon sulmin ndaj autobusit të Kosovës në Serbi

më 3.2017 - Evropa e Lirë

Ministri i Punëve të Jashmte të Kosovës, Enver Hoxhaj ka dënuar sulmin ndaj një autobusi që barte udhëtarë nga Kosova, që është sulmuar teksa po kalonte nëpër Serbi. Hoxhaj ka thënë se këto sulme janë...

Çitaku mbetet “pa fjalë” për kompaninë kosovare që fshehu sulmet në Serbi

më 3.2017 - Insajderi

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka reaguar ndaj kompanisë kosovare të udhëtimeve “Bici-Com”, për siç ka thënë ajo, fshehjen e rasteve të sulmeve ndaj autobusëve të...

Serbi/ Sulmohet autobusi i linjës Vjenë-Prishtinë

më 3.2017 - Ora news

Autobusi i linjës Vjenë-Prishtinë është sulmuar me gurë në Krushevac të Serbisë. Raportohet se nga sulmi ka pasur vetëm dëme materiale. Sipas pronarit të kompanisë së autobusëve, Bexhet Bici, ky nuk është...

Çitaku, e zhgënjyer që u fshehën sulmet ndaj autobusëve të Kosovës në Serbi

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka reaguar në Facebook pas sulmit të radhës ndaj një autobusi të linjës Prishtinë-Vjenë në Serbi. Ditë më parë, Çitaku në rrjetin...

Flet pronari i autobusit që u sulmua në Serbi: Ky s’është rasti i parë që po sulmohemi

më 3.2017 - Almakos

Në Krushevc të Serbisë, mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë nga Kosova, është sulmuar nga persona të panjohur. Autobusi i ka takuar kompanisë “Bici-Com” dhe pronari i kësaj kompanie ka treguar për...

Pronari i autobusit që u sulmua në Serbi thotë se nuk është rasti i parë që i kanë sulmuar

më 3.2017 - Arbresh

Në Krushevc të Serbisë, mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë nga Kosova, është sulmuar nga persona të panjohur. Autobusi i ka takuar kompanisë “Bici-Com” dhe pronari i kësaj kompanie ka treguar për...

Flet pronari i autobusit që u sulmua në Serbi: Ky s’është rasti i parë që po sulmohemi

më 3.2017 - Infokusi

Në Krushevc të Serbisë, mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë nga Kosova, është sulmuar nga persona të panjohur. Autobusi i ka takuar kompanisë “Bici-Com” dhe pronari i kësaj kompanie ka treguar për...

Hoxhaj kërkon të dënohen sulmuesit e autobusit në Serbi

më 3.2017 - OraInfo

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka dënuar ashpër sulmin ndaj autobusit me udhëtarë nga Kosova që ndodhi sot teksa autobusi po kalonte nëpër Serbi. Hoxhaj ka thënë se këto sulme janë bërë sistematike...

Hoxhaj kërkon të dënohen sulmuesit e autobusit në Serbi

më 3.2017 - Zeri

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka dënuar ashpër sulmin ndaj autobusit me udhëtarë nga Kosova që ndodhi sot teksa autobusi po kalonte nëpër Serbi. Hoxhaj ka thënë se këto sulme janë bërë sistematike...

Hoxhaj: Të dënohen sulmuesit e autobusit në Serbi

më 3.2017 - GazetaBlic

Shefi i diplomacisë kosovare, Enver Hoxhaj ka dënuar ashpër sulmin ndaj autobusit me udhëtarë nga Kosova që ndodhi sot teksa autobusi po kalonte nëpër Serbi. Hoxhaj ka thënë se këto sulme janë bërë sistematike...

Hoxhaj dënon ashpër sulmin ndaj autobusit në Serbi

më 3.2017 - Indeks online

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka dënuar ashpër sulmin ndaj autobusit me udhëtarë nga Kosova që ndodhi sot teksa autobusi po kalonte nëpër Serbi. Hoxhaj ka thënë se këto sulme janë bërë sistematike...

Hoxhaj kërkon të dënohen sulmuesit e autobusit në Serbi

më 3.2017 - Gazeta Express

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka dënuar ashpër sulmin ndaj autobusit me udhëtarë nga Kosova që ndodhi sot teksa autobusi po kalonte nëpër Serbi. Hoxhaj ka thënë se këto sulme janë bërë sistematike...

Enver Hoxhaj dënon sulmin ndaj autobusit të Kosovës në Serbi

më 3.2017 - Lajmi.net

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj sulmit  me gurë të autobusit të Kosovës në Serbi. Ai në rrjetin social në twitter ka shkruar se aktet e tilla po ndodhin vazhdimisht, dhe askush...

FOTO/ Sulmohet në Serbi autobusI i linjës Vjenë-Prishtinë

më 3.2017 - Syri

Një autobus i linjës Vjenë-Prishtinë është sulmuar me gurë nga persona të panjohur në Krushevac të Serbisë. Raportohet se fatmirësisht nga sulmi ka pasur vetëm dëmeve materiale. Pronari i kompanisë së...

Sulmohet autobusi me kosovarë në Krushevc të Serbisë

më 3.2017 - KosovaPress

Bëhet e ditur se persona të panjohur kanë goditur xhamin e autobusit të kompanisë ‘Bici. Com”, në mëngjesin e së dielës, ndërsa nga kjo kompani incidenti është cilësuar si sulm. Menaxheri i kompanisë së...

Sulmohet autobusi i linjës Vjenë-Prishtinë në Serbi

më 3.2017 - Panorama

Autobusi i linjës Vjenë-Prishtinë është sulmuar me gurë në Krushevac të Serbisë. Raportohet se nga sulmi ka pasur vetëm dëme materiale. Sipas pronarit të kompanisë së autobusëve, Bexhet Bici, ky nuk është...

Kalonte në Serbi, sulmohet autobusi i linjës Vjenë-Prishtinë

më 3.2017 - Shqiptarja

Në Krushevc të Serbisë është sulmuar nga persona të panjohur një autobus i linjës Vjenë-Prishtinë, por përveç dëmeve materiale nuk ka pasur të lënduar. Pronari i kompanisë së autobusëve, Bexhet Bici, ka...

Enver Hoxhaj: Të dënohen sulmuesit e autobusit në Serbi

më 3.2017 - Java News

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka dënuar ashpër sulmin ndaj autobusit me udhëtarë nga Kosova që ndodhi sot teksa autobusi po kalonte nëpër Serbi. Hoxhaj ka thënë se këto sulme janë bërë sistematike...

Pronari i autobusit që u sulmua në Serbi tregon detaje të reja rreth rastit

më 3.2017 - Sovrani

Në Krushevc të Serbisë në mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë kosovarë, është sulmuar nga persona të panjohur. Behxhet Bici, pronar i kompanisë së autobusëve “Bici-Com”, ka dhënë detaje për rastin....

Sulmohet edhe një autobus i Kosovës në Krushefc të Serbisë

më 3.2017 - Indeks online

Autobusi i linjës Prishtinë-Vinë i kompanisë Bici.com është sulmuar për të dytën herë nga persona të panjohur në Kryshefc të Serbisë. Lajmi për indeksonline e ka konfirmuar vetë pronari i kësaj kompanie...

Flet pronari i autobusit që u sulmua në Serbi: Ky s’është rasti i parë që po sulmohemi

më 3.2017 - Fakti Ditor

Në Krushevc të Serbisë në mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë kosovarë, është sulmuar nga persona të panjohur. Autobusi i ka takuar kompanisë “Bici-Com” dhe pronari i kësaj kompanie ka treguar për...

Në Serbi sulmohet autobusi i linjës Vjenë – Prishtinë

më 3.2017 - GazetaBlic

Në Krushevc të Serbisë është sulmuar nga persona të panjohur një autobus i linjës Vjenë-Prishtinë, por përveç dëmeve materiale nuk ka pasur të lënduar. Pronari i kompanisë së autobusëve, Bexhet Bici, ka...

Autobusi i linjës Vjenë-Prishtinë sulmohet në Serbi, por nuk është rasti i parë

më 3.2017 - BalkanWeb

Persona të panjohur kanë sulmuar me gurë një autobus të linjës Vjenë-Prishtinë, në Krushevac të Serbisë. Raportohet se fatmirësisht nga sulmi ka pasur vetëm dëmeve materiale. Pronari i kompanisë së autobusëve,...

NISMA: Po të sulmoheshin serbët në Kosovë, edhe OKB do të mbante mbledhje urgjente

më 3.2017 - Gazeta e re

Deputeti nga radhët e Nismës për Kosovën, Zafir Berisha ka cilësuar se Serbia vazhdon të mbetet po e njëjtë që ka qenë gjatë viteve 1980-1990. Sipas Berishës provokimet dhe sulmet ndaj shqiptarëve vinë...

Foto/ Sulmohet një autobus i Kosovës që kalonte nëpër Serbi

më 3.2017 - Opinion

Në Krushevac të Serbisë është sulmuar nga persona të panjohur një autobus i linjës Vjenë-Prishtinë, por përveç dëmeve materiale nuk ka pasur të lënduar. Pronari i kompanisë së autobusëve, Bexhet Bici,...

‘Po të sulmoheshin serbët në Kosovë, edhe OKB do të mbante mbledhje urgjente’

më 3.2017 - Periskopi

Deputeti nga radhët e Nismës për Kosovën, Zafir Berisha ka cilësuar se Serbia vazhdon të mbetet po e njëjtë që ka qenë gjatë viteve 1980-1990. Sipas Berishës provokimet dhe sulmet ndaj shqiptarëve...

Sulmohet edhe një autobus i Kosovës që kalonte nëpër Serbi

më 3.2017 - Gazeta Express

Në Krushevac të Serbisë është sulmuar nga persona të panjohur një autobus i linjës Vjenë-Prishtinë, por përveç dëmeve materiale nuk ka pasur të lënduar. Pronari i kompanisë së autobusëve, Bexhet Bici,...

Flet pronari i autobusit që u sulmua në Serbi: S’është rasti i parë që po sulmohemi

më 3.2017 - Periskopi

Në Krushevc të Serbisë në mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë kosovarë, është sulmuar nga persona të panjohur. Autobusi i ka takuar kompanisë “Bici-Com” dhe pronari i kësaj kompanie ka treguar...

Hoxhaj dënon sulmin ndaj autobusit të Kosovës në Serbi

më 3.2017 - AlbPortali

Ministri i Punëve të Jashmte të Kosovës, Enver Hoxhaj ka dënuar sulmin ndaj një autobusi që barte udhëtarë nga Kosova, që është sulmuar teksa po kalonte nëpër Serbi. Loading... Hoxhaj ka...

Pronari i autobusit që u sulmua në Serbi: S’është rasti i parë që po sulmohemi

më 3.2017 - Insajderi

Në Krushevc të Serbisë në mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë kosovarë, është sulmuar nga persona të panjohur. Autobusi i ka takuar kompanisë “Bici-Com” dhe pronari i kësaj kompanie ka treguar për...

“Të shmangen maksimalisht udhëtimet nëpër Serbi”

më 3.2017 - Periskopi

Brenda një muaji ka ndodhur që dy autobusë kosovarë të sulmohen përgjatë kalimit të tyre në Serbi. Me datën 13 mars është raportuar për një sulm i cili ishte bërë në drejtim të njërit nga autobusët...

Flet pronari i autobusit që u sulmua në Serbi: Ky s’është rasti i parë që po sulmohemi

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Në Krushevc të Serbisë në mëngjesin e sotëm, një autobus me udhëtarë kosovarë, është sulmuar nga persona të panjohur. Autobusi i ka takuar kompanisë “Bici-Com” dhe pronari i kësaj kompanie ka treguar për...

Hoxhaj dënon sulmin ndaj autobusit të Kosovës në Serbi

më 3.2017 - Shenja

Ministri i Punëve të Jashmte të Kosovës, Enver Hoxhaj ka dënuar sulmin ndaj një autobusi që barte udhëtarë nga Kosova, që është sulmuar teksa po kalonte nëpër Serbi. Hoxhaj ka thënë se këto sulme janë...

Sulmohet një autobus i Kosovës në Krushefc të Serbisë; reagon ministri Hoxhaj

më 3.2017 - Te Sheshi

Autobusi i linjës Prishtinë-Vjenë i kompanisë “Bici” është sulmuar për të dytën herë nga persona të panjohur në Kryshefc të Serbisë. Lajmin e ka konfirmuar pronari i kësaj kompanie Behxhet Bici, i cili...

Dënoj ashpër sulmet vandale ndaj qytetarëve të Kosovës që po udhëtonin nëpër Serbi

më 3.2017 - Arbresh

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka dënuar ashpër sulmin ndaj autobusit me udhëtarë nga Kosova që ndodhi sot teksa autobusi po kalonte nëpër Serbi. Hoxhaj ka thënë se këto sulme janë bërë sistematike...

Ramadani: Të shmangen maksimalisht udhëtimet nëpër Serbi

më 3.2017 - Gazeta e re

Brenda një muaji ka ndodhur që dy autobusë kosovarë të sulmohen përgjatë kalimit të tyre në Serbi. Me datën 13 mars është raportuar për një sulm i cili ishte bërë në drejtim të njërit nga autobusët e kompanisë...

Fotot/ Qëllohet me gurë dhe sende të forta autobusi i linjës Vjenë-Prishtinë në Serbi

më 3.2017 - Lexo

Persona ende të paidentifikuar kanë sulmuar me gur autobusin e linjës Vjenë-Prishtinë. Ngjarja ka ndodhur në Krushevac të Serbisë, por fatmirisht asnjë prej pasagjerëve nuk është plagosur. Siç shihet edhe...

“Të shmangen maksimalisht udhëtimet nëpër Serbi”

më 3.2017 - Sovrani

Brenda një muaji ka ndodhur që dy autobusë kosovarë të sulmohen përgjatë kalimit të tyre në Serbi. Me datën 13 mars është raportuar për një sulm i cili ishte bërë në drejtim të njërit nga autobusët e kompanisë...

Sulmohet edhe një autobus i Kosovës në Krushefc të Serbisë

më 3.2017 - Arbresh

Autobusi i linjës Prishtinë-Vinë i kompanisë Bici.com është sulmuar për të dytën herë nga persona të panjohur në Kryshefc të Serbisë. Lajmi për indeksonline e ka konfirmuar vetë pronari i kësaj kompanie...

FOTO/Serbët qëllojnë me gur autobusin e linjës Vjenë-Prishtinë…nuk është rasti i parë

më 3.2017 - Java News

Persona ende të paidentifikuar kanë sulmuar me gur autobusin e linjës Vjenë-Prishtinë. Ngjarja ka ndodhur në Krushevac të Sërbisë, por fatmirisht asnjë prej pasagjerëve nuk është plagosur. Siç shihet edhe...

Hoxhaj dënon ashpër sulmin ndaj autobusit në Serbi

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka dënuar ashpër sulmin ndaj autobusit me udhëtarë nga Kosova që ndodhi sot teksa autobusi po kalonte nëpër Serbi. Hoxhaj ka thënë se këto sulme janë bërë sistematike...

Sulmohet edhe një autobus i Kosovës që kalonte nëpër Serbi

më 3.2017 - Infokusi

Në Krushevac të Serbisë është sulmuar nga persona të panjohur një autobus i linjës Vjenë-Prishtinë, por përveç dëmeve materiale nuk ka pasur të lënduar. Pronari i kompanisë së autobusëve, Bexhet Bici,...

Vlora Çitaku të kërkojë falje për lajmin e “rremë” për autobusin e sulmuar nga serbët

më 3.2017 - Periskopi

Një sulm ka ndodhur sot në Serbi ndaj një autobusi që ishte nisur nga Kosova drejt Vjenës. Sulmin e ka pranuar edhe vet pronari i kompanisë së autobusëve, Bexhet Bici, i cili ka thënë se ky nuk është...

Në Serbi sulmohet një autobus i Kosovës

më 3.2017 - Albinfo

Autobusi i linjës Prishtinë-Vjenë është gjuajtur me gjera të forta në Kurshevc, por fatmirësisht përveç dëmeve materiale nuk është lënduar asnjë pasagjerë Persona të panjohur kanë sulmuar në Krueshevc...

Hoxhaj dënon ashpër sulmin ndaj autobusit në Serbi

më 3.2017 - Gazeta e re

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka dënuar ashpër sulmin ndaj autobusit me udhëtarë nga Kosova që ndodhi sot teksa autobusi po kalonte nëpër Serbi. Hoxhaj ka thënë se këto sulme janë bërë sistematike...

Sulmohet autobusi me kosovarë në Serbi, reagon ministri Hoxhaj

më 3.2017 - Insajderi

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguan ndaj sulmit në Serbi që i është bërë një autobusi me udhëtarë nga Kosova. “Fuqimisht dënojnë sulmet vandale ndaj qytetarëve të Kosovës që udhëtojnë...

Sulmohet edhe një autobus i Kosovës në Krushefc të Serbisë

më 3.2017 - Gazeta e re

Autobusi i linjës Prishtinë-Vinë i kompanisë Bici.com është sulmuar për të dytën herë nga persona të panjohur në Kryshefc të Serbisë. Lajmi për indeksonline e ka konfirmuar vetë pronari i kësaj kompanie...

Flet kompania, autobusi i së cilës u sulmua në Serbi

më 3.2017 - Gazeta Monitor

Gjatë ditë së sotme në Kryshefc të Serbisë, është sulmuar autobusi i linjës Prishtinë-Vinë i kompanisë Bici.com, e këtë e kanë konfirmuar edhe vetë përfaqësuesit nga kompania. Ata për Gazetën Monitor kanë...

Në Krushevac të Serbisë sulmohet autobusi kosovar që po shkonte në Vjenë

më 3.2017 - Periskopi

Në Krushevac të Serbisë është sulmuar nga persona të panjohur një autobus i linjës Vjenë-Prishtinë, por përveç dëmeve materiale nuk ka pasur të lënduar. Pronari i kompanisë së autobusëve, Bexhet Bici,...

Në Serbi sulmohet autobusi i linjës Vjenë – Prishtinë

më 3.2017 - Sovrani

Në Krushevac të Serbisë është sulmuar nga persona të panjohur një autobus i linjës Vjenë-Prishtinë, por përveç dëmeve materiale nuk ka pasur të lënduar. Pronari i kompanisë së autobusëve, Bexhet Bici,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK