http://kariera.mk

Eurokomesari Han me tre eurodeputetë në Shkup, tentim i radhës për zgjidhjen e nyjes gordiane politike

para 9 muajve - Portalb

Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han bashkë me tre eurodeputetët, Eduard Kukan, Ivo Vajgël dhe  Knut Flekenshtajn, sot vjen në Maqedoni, për t’u përpjekur që ta përshpejtojë procesin...

Ivanov me porosi për shqiptarët: Pa e parë sa jeni në numër s'mund të kërkoni të drejta shtesë

para 9 muajve - Gazeta Express

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë, ka deklaruar presidenti mqedonas Gjorge Ivanov në intervistën për gazetën hungareze...

Kövér: Hungaria, partnere e rëndësishme e Maqedonisë

para 9 muajve - Telegrafi

Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov sot në Budapest u takua me kryetarin e Parlamentit hungarez, László Kövér. Në takim janë këmbyer mendime për marrëdhëniet e përgjithshme bilateale mes...

Kjo është agjenda e eurodeputetëve në vizitën e ditës së nesërme në Maqedoni

para 9 muajve - Telegrafi

Ashtu siç është paralajmëruar nga Telegrafi Maqedoni, Johannes Hahn dhe tre deputetët tjerë, Kukan, Flankeschtein, Vajgl, do të zhvillojë takime me të gjithë liderët politik të partive parlamentare, përcjell...

Analistët: Ora e Gruevskit ka ndaluar me 9 janar

para 9 muajve - Flaka

Gruevski provon ta kthejë në fillim procesin që të fitojë vend në qeveri, komentojnë analistët pas deklarateve rreth pritshmërive të VMRO-DPMNE-së nga eurokomesari Hahn dhe paralajmërimit të “dokumentit”...

Qeveria e re: A po dorëzohet Ivanovi?!

para 9 muajve - Ina

Presidenti Gjorge Ivanov nga Hungaria ku ndodhet për vizitë zyrtare, në një intervistë për gazetën „Maxhar Hírlap“ ka dërguar mesazhin se Maqedonia ka nevojë për zgjedhje të reja si opsion për dalje nga...

Shilegov: Nuk nevojiten zgjedhje të reja –

para 9 muajve - TV Koha

Zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov sot deklaroi se Maqedonisë nuk i nevojiten zgjedhje të reja dhe se presin që sa më shpejtë që është e mundur të caktohet seanca e Kuvendit në të cilën do të zgjidhet...

Qeveria e re: A po dorëzohet Ivanovi?!

para 9 muajve - Iliria News

Presidenti Gjorge Ivanov nga Hungaria ku ndodhet për vizitë zyrtare, në një intervistë për gazetën  „Maxhar Hírlap“ ka dërguar mesazhin se Maqedonia ka nevojë për zgjedhje të reja si opsion për dalje nga...

« Gjatë vizitës zyrtare në Hungari » Ivanov takon kryeparlamentarin Laslo Kover dhe kryeministrin Viktor Orban

para 9 muajve - Zhurnal

Budapest, 20 mars -  Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov sot në Budapest u takua me kryetarin e Parlamentit hungarez, Laslo Kover. Në takim janë këmbyer mendime për marrëdhëniet e përgjithshme...

Ivanov nga Hungaria me porosi për shqiptarët

para 9 muajve - Gazeta Express

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë. Kështu ka deklaruar presidenti Ivanov në intervistën për gazetën hungareze „Magyar...

Qeveria e re: A po dorëzohet Ivanovi?!

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti Gjorge Ivanov nga Hungaria ku ndodhet për vizitë zyrtare, në një intervistë për gazetën „Maxhar Hírlap“ ka dërguar mesazhin se Maqedonia ka nevojë për zgjedhje të reja si opsion për dalje nga...

“Të mbahet seancë konstitutive dhe të refuzohet platforma”

para 9 muajve - Flaka

Pas takimit me kolegun e tij hungarez Janosh Ader, Ivanov deklaroi se seanca konstitutive në të cilën do të zgjedhej kryetari i Parlamentit duhet të mbahet sa më parë. Ai përsëri e porositi LSDM-në që...

Partitë politike me qëndrime të kundërta do ta presin Hahn

para 9 muajve - Flaka

Ivanov kërkon zgjedhje të reja, Gruevski të koalicionojë me Ahmetin, Zaev mandat për të formuar Qeveri të re dhe transferim të qetë të pushtetit-këto janë pozicionet të cilin shefi i shtetit, kreu i VMRO-DPMNE-së...

Iniciativa “Për Maqedoni të përbashkët” kërkon takim me eurokomisarin Hahn

para 9 muajve - Portalb

Iniciativa qytetare “Për Maqedoni të përbashkët” e mbështetur nga mijëra qytetarë të cilët protestojnë rrugëve të Shkupit që nga data 27 e muajit të kaluar kundër platformës shqiptare, sonte kërkuan takim...

IVANOV: Urgjentisht të konstituohet Kuvendi dhe të zgjidhet kryetar

para 9 muajve - Aktuale

Presidenti Gjorge Ivanov nga Hungaria ku ndodhet për vizitë zyrtare, në një intervistë për gazetën  „Maxhar Hírlap“ ka dërguar mesazhin se Maqedonia ka nevojë për zgjedhje të reja si opsion për dalje nga...

Kjo është agjenda e eurodeputetëve në vizitën e ditës së nesërme në Maqedoni

para 9 muajve - InfoShqip

Ashtu siç është paralajmëruar nga Telegrafi Maqedoni, Johannes Hahn dhe tre deputetët tjerë, Kukan, Flankeschtein, Vajgl, do të zhvillojë takime me të gjithë liderët politik të partive parlamentare, përcjell...

“Të mbahet seancë konstitutive dhe të refuzohet platforma”

para 9 muajve - RTV 21

Pas Azerbajxhanit, kryetari i shtetit Gjorgje Ivanov udhëtoi për në Hungari Pas takimit me kolegun e tij hungarez Janosh Ader, Ivanov deklaroi se seanca konstitutive në të cilën do të zgjedhej kryetari...

Axhenda e Johannes Hahn nesër në Maqedoni?!

para 9 muajve - Flaka

Komisioneri për zgjerim Johannes Hahn dhe tre eurodeputetë të martën do të zhvillojnë takime maratonë me të gjithë krerët e partive politike parlamentare dhe presidentin Gjorge Ivanov, me një agjendë që...

Orbán: BE-ja deri më tani ka dëshmuar qasje të gabuar ndaj Maqedonisë

para 9 muajve - Telegrafi

Për Hungarinë është e papranueshme që shtetet tjera të përzihen në punët e brendshme të Maqedonisë. Zgjedhjet e reja të parakohshme janë e vetmja zgjidhje për dalje nga kriza politike, ka porositur kryeministri...

Qeveria e re: A po dorëzohet Ivanovi?!

para 9 muajve - Lexo

Presidenti Gjorge Ivanov nga Hungaria ku ndodhet për vizitë zyrtare, në një intervistë për gazetën „Maxhar Hírlap“ ka dërguar mesazhin se Maqedonia ka nevojë për zgjedhje të reja si opsion për dalje nga...

Komisioneri Hahn të martën viziton Maqedoninë

para 9 muajve - Lajmi.net

Komisioneri i BE-së për zgjerim, Johannes Hahn do të vizitojë të martën Maqedoninë, në një tjetër përpjekje për të ndihmuar zgjidhjen e krizës politike, e cila e ka lënë Maqedoninë për qeveri të ri, që...

Qeveria e re: A po dorëzohet Ivanovi?!

para 9 muajve - InfoShqip

Presidenti Gjorge Ivanov nga Hungaria ku ndodhet për vizitë zyrtare, në një intervistë për gazetën „Maxhar Hírlap“ ka dërguar mesazhin se Maqedonia ka nevojë për zgjedhje të reja si opsion për dalje nga...

Nesër partitë mblidhen në Kuvend

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 mars - Me nismë të shumicës së re parlamentare, partitë politike të përfaqësuara në Kuvend mblidhen nesër në një takim koordinues të thirrur nga kryesuesi i seancës konstituive, Trajko Veljanoski,...

Komisioneri Hahn të martën viziton Maqedoninë

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Komisioneri i BE-së për zgjerim, Johannes Hahn do të vizitojë të martën Maqedoninë, në një tjetër përpjekje për të ndihmuar zgjidhjen e krizës politike, e cila e ka lënë Maqedoninë për qeveri të ri, që...

Viktor Orbán në takimin me kryetarin e Maqedonisë Gjorge Ivanov: Kemi qëndrim të fortë kundër Deklaratës

para 9 muajve - Flaka

Kryeministri hungarez ndër të tjera ka deklaruar se Hungaria ka qëndrim të fortë kundër Deklaratës nga Tirana dhe ka shtuar se stabiliteti i BE-së është i pamundur pa stabilitetin e Maqedonisë. ‘Maqedonia...

Pritje nga të mëdha nga Hani

para 9 muajve - Koha.mk

Shkup, 20 mars – Eurokomesari për zgjerim Johanes Han dhe eurodeputetët Eduard Kukan, Knut Flekenshtajn dhe Ivo Vajgël, gjatë vizitës nesër do të takojë liderët e partive politike parlamentare me qëllim...

Qeveria e re: A po dorëzohet Ivanovi?!

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti Gjorge Ivanov nga Hungaria ku ndodhet për vizitë zyrtare, në një intervistë për gazetën  „Maxhar Hírlap“ ka dërguar mesazhin se Maqedonia ka nevojë për zgjedhje të reja si opsion për dalje nga...

Ivanov ka një porosi për shqiptarët

para 9 muajve - InfoShqip

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë. Kështu ka deklaruar presidenti Ivanov në intervistën për gazetën hungareze „Magyar...

Video Ivanov me porosi nga hungaria të mbahet seancë konstitutive dhe të refuzohet platforma

para 9 muajve - TV21

Pas Azerbajxhanit, kryetari i shtetit Gjorgje Ivanov udhëtoi për në Hungari. Pas takimit me kolegun e tij hungarez Janosh Ader, Ivanov deklaroi se seanca konstitutive në të cilën do të zgjedhej kryetari...

Hungaria mbështetje Maqedonisë për në BE dhe NATO

para 9 muajve - Portalb

Presidenti hungarez, Janos Ader, ka deklaruar se Maqedonia që prej një kohe të gjatë dëshiron të anëtarësohet edhe në Bashkimit Evropian (BE) edhe në NATO. Ader është takuar me homologun e Maqedonisë,...

“Të mbahet seancë konstitutive dhe të refuzohet platforma”

para 9 muajve - Tetova1

Pas takimit me kolegun e tij hungarez Janosh Ader, Ivanov deklaroi se seanca konstitutive në të cilën do të zgjedhej kryetari i Parlamentit duhet të mbahet sa më parë. Ai përsëri e porositi LSDM-në që...

“Të mbahet seancë konstitutive dhe të refuzohet platforma”

para 9 muajve - InfoShqip

Pas takimit me kolegun e tij hungarez Janosh Ader, Ivanov deklaroi se seanca konstitutive në të cilën do të zgjedhej kryetari i Parlamentit duhet të mbahet sa më parë. Ai përsëri e porositi LSDM-në që...

Nesër partitë mblidhen në Kuvend, optimizëm për të lëvizur nga pika zero

para 9 muajve - MRT

Me nismë të shumicës së re parlamentare, partitë politike të përfaqësuara në Kuvend mblidhen nesër në një takim koordinues... Me nismë të shumicës së re parlamentare, partitë politike të përfaqësuara në...

Shilegov: Progami qeverisës i LSDM-së është mundësia e vetme për dalje nga kriza, jo zgjedhjet

para 9 muajve - Gazeta Express

Pas porosisë së presidentit Gjorge Ivanov se vetëm zgjedhjet e reja janë mundësia e vetme për dalje nga kriza ka reaguar edhe LSDM-ja ,përmes zëdhënësit të saj Petre Shilegov, transmeton Gazeta Express....

Kryetari i Hungarisë kërkon hapjen e bisedimeve për hyrje të Maqedonisë në BE

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup/Budapest, 20 Mars, Zhurnal.mk – Kryetari i Hungarisë Janosh Ader ka kërkuar nga vendet e tjera anëtare të Bashkimit Evropian (BE) që të mundësojnë hapjen e bisedimeve të anëtarësimit të Maqedonisë...

Shkup, Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës

para 9 muajve - Top Channel

Foto ilustruese nga vizitat e meparshme te Hahn ne Maqedoni Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja...

Shilegov: Menjëherë të ndalen presionet dhe keqpërdorimet e fëmijëve për qëllime partiake!

para 9 muajve - Telegrafi

Zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov sot deklaroi se Maqedonisë nuk i nevojiten zgjedhje të reja dhe se presin që sa më shpejtë që është e mundur të caktohet seanca e Kuvendit në të cilën do të zgjidhet...

Orban: BE-ja deri më tani ka dëshmuar qasje të gabuar ndaj Maqedonisë

para 9 muajve - Lexo

Për Hungarinë është e papranueshme që shtetet tjera të përzihen në punët e brendshme të Maqedonisë. Zgjedhjet e reja të parakohshme janë e vetmja zgjidhje për dalje nga kriza politike, ka porositur kryeministri...

Iniciativa “Për Maqedoni të përbashkët” kërkon takim me eurokomisarin Hahn

para 9 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP (AA) – Iniciativa qytetare “Për Maqedoni të përbashkët” e mbështetur nga mijëra qytetarë të cilët protestojnë rrugëve të Shkupit që nga data 27 e muajit të kaluar kundër platformës...

Johannes Hahn të martën në Shkup

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Komisionari i Bashkimit Evropian për politika të fqinjësisë dhe negocim të zgjerimit, Johannes Hahn, shkon të martën në Shkup bashkë me një grup euro parlamentarësh, në një përpjekje për të ndihmuar daljen...

Eurokomisioneri Hahn refuzon të takojë protestuesit e VMRO-së: bisedime vetëm me partitë dhe presidentin

para 9 muajve - Te Sheshi

Iniciativa qytetare “Për Maqedoni të përbashkët” e mbështetur nga mijëra qytetarë të cilët protestojnë rrugëve të Shkupit që nga data 27 e muajit të kaluar kundër platformës shqiptare, sonte kërkuan takim...

Shilegov: Progami qeverisës i LSDM-së e jo zgjedhjet janë mundësia e vetme për dalje nga kriza

para 9 muajve - Gazeta Express

Pas porosisë së presidentit Gjorge Ivanov se vetëm zgjedhjet e reja janë mundësia e vetme për dalje nga kriza ka reaguar edhe LSDM-ja ,përmes zëdhënësit të saj Petre Shilegov, transmeton Gazeta Express....

Shilegov: Nuk nevojiten zgjedhje të reja

para 9 muajve - Koha.mk

Zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov sot deklaroi se Maqedonisë nuk i nevojiten zgjedhje të reja dhe se presin që sa më shpejtë që është e mundur të caktohet seanca e Kuvendit në të cilën do të zgjidhet...

Iniciativa “Për Maqedoni të përbashkët” kërkon takim me eurokomisarin Hahn

para 9 muajve - Gazeta e re

Protestuesit kërkuan që Hahn të dënojë platformën shqiptare, e cila sipas tyre, “është përgatitur nga Tirana zyrtare dhe synon të dëmtojë karakterin unitar, sovranitetin dhe pavarësinë e Maqedonisë” Iniciativa...

Agjenda e komisionerit Hahn në takimin e nesërm me liderët, përfshihet edhe Ivanov

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 mars - Komisioneri për zgjerim Johanes Han dhe tre eurodeputetët Flekenshtajn, Kukan dhe Vajgëll të martën do të zhvillojnë takime maratonë me të gjithë krerët e partive politike parlamentare...

LSDM i thotë Ivanovit: Nuk ka nevojë për zgjedhje të reja

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 mars, Zhurnal.mk – Partia social-demokrate maqedonase sot ka kundërshtuar edhe një herë më shumë kërkesat  për zgjedhje të reja parlamentare, të cilat nga tash vijnë edhe nga Kryetari i shtetit,...

Hahn nuk do të takojë protestuesit në Maqedoni, kundërshtarët e platformës shqiptare

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

Ivanov u takua me kryeministrin hungarez Viktor Orban

para 9 muajve - Tetova Sot

Për Hungarinë është e papranueshme që shtete tjera të përzihen në punët e brendshme të Republikës së Maqedonisë. Zgjedhje të reja të parakohshme janë zgjidhja e vetme e drejtë për dalje nga kriza politike...

Hahn nesër takon liderët në Maqedoni

para 9 muajve - Lajmi.net

Komisioneri për zgjerim Johanes Hahn dhe tre eurodeputetët Flekenshtajn, Kukan dhe Vajgëll të martën do të zhvillojnë takime maratonë me të gjithë krerët e partive politike parlamentare dhe presidentin...

Han nesër nuk ka kohë për takim me përfaqësuesit e shoqërisë civile

para 9 muajve - Koha.mk

Eurokomisari për negociata për zgjerim, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e asociacionit qytetar “Për Maqedoni të bashkuar” të cilët i kryesojnë protestat e ditëve të fundit në vend...

Hahn refuzon t`i takojë protestuesit kundërshtarë të platformës

para 9 muajve - GazetaBlic

Komisionari evropian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

Orbán: BE-ja deri më tani ka dëshmuar qasje të gabuar ndaj Maqedonisë

para 9 muajve - Infokusi

Për Hungarinë është e papranueshme që shtetet tjera të përzihen në punët e brendshme të Maqedonisë. Zgjedhjet e reja të parakohshme janë e vetmja zgjidhje për dalje nga kriza politike, ka porositur kryeministri...

Takim i presidentit Ivanov me kryetarin e Parlamentit të Hungarisë, Laslo Kover

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov sot në Budapest u takua me kryetarin e Parlamentit hungarez, Laslo Kover. Në takim janë këmbyer mendime për marrëdhëniet e përgjithshme bilateale mes...

LSDM deri te drejtorët dhe mësuesit: Mos dëgjoni urdhra, mbani fëmijët në shkolla

para 9 muajve - Portalb

Zëdhënësi e LSDM-së, Petre Shilegov, nëpërmjet një konferencë për shtyp u është drejtuar drejtorëve të shkollave, profesorëve dhe mësuesve, pasi që siç tha ai “ka urdhra që nxënësit të dalin në protestat...

Ivanovi nga Hungaria: Zgjidhja e krizës, vetëm përmes zgjedhjeve të reja

para 9 muajve - Albeu

Presidenti i Maqedonisë i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Hungari, ka thënë se zgjidhja e vetme për daljen nga kriza, është vetëm përmes mbajtjes së zgjedhjeve të reja. Në një intervistë për gazetën...

Ivanov: Maqedonia nuk do të pranojë shantazhe

para 9 muajve - Koha.mk

Partitë duhet ta kërkojnë zgjidhjen përmes sjelljes së përgjegjshme, ndërsa në pajtim me Kushtetutën e Republikës së Maqedonisë. Asnjë zgjidhje nuk guxon ta minojë karakterin unitar të shtetit dhe duhet...

Hahn refuzon t`i takojë protestuesit kundërshtarë të platformës

para 9 muajve - Klan Kosova

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn, nuk do të të takohet me përfaqësuesit r Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, të cilët janë duke e kundërshtuar platformën e partive shqiptare. Zëdhënësja...

Pritje të mëdha nga vizita e eurokomisarit Hahn

para 9 muajve - Almakos

Komisari për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë i Bashkimit Evropian, Johanes Han pritet që t’i japë një impuls të fuqishëm debllokimit të institucioneve dhe formimit të Qeverisë së re në Maqedoni. Partia e...

Takim i presidentëve të Maqedonisë dhe Hungarisë Ivanov dhe Janosh

para 9 muajve - TV21

Mirënjohje publike për Hungarinë, e cila ka ngritur nismë me kërkesë deri te Këshilli i BE-së që të hidhet poshtë dhe dënohet platforma e Tiranës, tha presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në konferencën...

Edhe Hungaria kundër Deklaratës politike shqiptare?

para 9 muajve - Telegrafi

Falenderime publike deri te Republika e Hungarisë e cila ka ngritur iniciativën me kërkesë deri te Këshilli i BE-së për ta denoncuar Deklaratën e Tiranës, ka deklaruar kryetari i Maqedonisë, Gjorge Ivanov...

Shilegov: Gruevski s’mund të jetë pjesë e zgjidhjes së krizës

para 9 muajve - Iliria News

“Nikolla Gruevski e krijoi këtë krizë, Nikolla Gruevski nuk mund të jetë pjesë e kësaj krize. Gruevski po tenton që të bëhet sërisht faktor i politikës në Maqedoni. Maqedonia I tha lamtumirë Nikolla Gruevskit....

Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës

para 9 muajve - Indeks online

Komisionari evropian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

Agjenda e Hahn për vizitën e nesërme në Shkup

para 9 muajve - Aktuale

Eurokomisari për zgjërim Johanes Hahn nesër pritet që të shkelë në Maqedoni së bashku me tre eurodeputetët Ivo Vajgëll, Eduard Kukan dhe Knut Flekenshtajn, transmeton Gazeta Express. Hahn edhe këtë herë...

Presidenti maqedonas Ivanov: Zgjidhja e krizës përmes zgjedhjeve të reja

para 9 muajve - BalkanWeb

HUNGARI- Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas...

Hahn: Anëtarësimi në BE varet nga secili vend veç e veç, Kociançiç: Hahn takohet vetëm me liderët politikë

para 9 muajve - MRT

Një ditë para ardhjes në Maqedoni, eurokomisioneri, Johanes Hahn.... Një ditë para ardhjes në Maqedoni, eurokomisioneri, Johanes Hahn, ka përkujtuar vendet e Ballkanit Perëndimor se aderimi i tyre në Union...

Ja çfarë pret LSDM nga vizita e Han

para 9 muajve - Aktuale

Zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov është shprehur se eurokomesari Johanes Han nesër do të porosit për rikthimin e rendit kushtetues në vend. “Nga vizita e eurokomesarit Han presim që të përcjellë porositë...

Maqedoni; Ivanov flet për herë të parë për zgjedhjet e reja

para 9 muajve - RTSH

Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, ka folur për herë të parë për mundësinë e mbajtjes se zgjedhjeve te reja si një rrugë për daljen nga kriza politike dhe institucionale që e ka lënë vendin për më...

Agjenda e komisionerit Han në Maqedoni

para 9 muajve - Arbresh

Komisioneri për zgjerim Johanes Han dhe tre eurodeputetët Flekenshtajn, Kukan dhe Vajgëll të martën do të zhvillojnë takime maratonë me të gjithë krerët e partive politike parlamentare dhe presidentin...

Gruevski: BE-ja duhet të dënojë platformën shqiptare

para 9 muajve - GazetaBlic

Kryetari i VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski, thotë se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do t’i ofrohet të gjitha partive më të mëdha, për zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni. Gruevski...

Gruevski: BE-ja duhet të dënojë platformën shqiptare

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryetari i VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski, thotë se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do t’i ofrohet të gjitha partive më të mëdha, për zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni. Gruevski...

Ivanov: Platforma shqiptare shkak për krizën, pa regjistrim nuk mund të kërkohen të drejtat

para 9 muajve - MRT

Presidenti Ivanov vazhdon t’i bëjë fajtore partitë shqiptare dhe deklaratën e nënshkruar prej tyre për krizën e re paszgjedhore në Maqedoni... Një pjesë e kërkesave të partive të bllokut politik shqiptar...

Shilegov: Gruevski s’mund të jetë pjesë e zgjidhjes së krizës

para 9 muajve - Ina

“Nikolla Gruevski e krijoi këtë krizë, Nikolla Gruevski nuk mund të jetë pjesë e kësaj krize. Gruevski po tenton që të bëhet sërisht faktor i politikës në Maqedoni. Maqedonia I tha lamtumirë Nikolla Gruevskit....

Pritje të mëdha nga vizita e eurokomisarit Hahn

para 9 muajve - Fakti Ditor

Komisari për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë i Bashkimit Evropian, Johanes Han pritet që t’i japë një impuls të fuqishëm debllokimit të institucioneve dhe formimit të Qeverisë së re në Maqedoni. Partia e...

Kocijançiç: Han nesër nuk ka kohë për takim me përfaqësuesit e shoqërisë civile

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Eurokomisari për negociata për zgjerim, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e asociacionit qytetar “Për Maqedoni të bashkuar” të cilët i kryesojnë protestat e ditëve të fundit në vend...

Agjenda e Hahn për vizitën e nesërme në Shkup

para 9 muajve - Gazeta Express

​Eurokomisari për zgjërim Johanes Hahn nesër pritet që të shkelë në Maqedoni së bashku me tre eurodeputetët Ivo Vajgëll, Eduard Kukan dhe Knut Flekenshtajn, transmeton Gazeta Express. Hahn edhe këtë herë...

Hahn nuk i takon “huliganët” që protestojnë kundër shqipes

para 9 muajve - Iliria News

Shoqata që ka marrë përsipër organizimin e protestave kundër gjuhës shqipe, ”Për Maqedoni të përbashkët” nuk do të takohet me eurokomisionerin për zgjerim, Johannes Hahn. Kjo bëhet e ditur nga zëdhënësja...

Shilegov: Gruevski s’mund të jetë pjesë e zgjidhjes së krizës

para 9 muajve - Aktuale

“Nikolla Gruevski e krijoi këtë krizë, Nikolla Gruevski nuk mund të jetë pjesë e kësaj krize. Gruevski po tenton që të bëhet sërisht faktor i politikës në Maqedoni. Maqedonia I tha lamtumirë Nikolla Gruevskit....

Në agjendën e Johannes Hahn nuk ka vend për ata që protestojnë kundër gjuhës shqipe

para 9 muajve - Telegrafi

Shoqata që ka marrë përsipër organizimin e protestave kundër gjuhës shqipe, ”Për Maqedoni të përbashkët” nuk do të takohet me eurokomisionerin për zgjerim, Johannes Hahn, përcjell Telegrafi Maqedoni. Kjo...

Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës shqiptare

para 9 muajve - Lajmi.net

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

Ivanov me porosi për shqiptarët

para 9 muajve - Tetova1

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë. Kështu ka deklaruar presidenti Ivanov në intervistën për gazetën hungareze „Magyar...

Analistët: Eurodeputetët do ta kenë shumë vështirë

para 9 muajve - Tetova Sot

Eurokomisari Johanes Han dhe tre eurodeputetët do të kenë një detyrë shumë të vështirë gjatë vizitës së tyre në Shkup, vlerëson ish-diplomati Nano Ruzhin, i cili thotë se vizita e tyre ka për qëllim bindjen...

Hungaria mbështetje Maqedonisë për në BE dhe NATO

para 9 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv BUDAPEST (AA) - Presidenti hungarez, Janos Ader, ka deklaruar se Maqedonia që prej një kohe të gjatë dëshiron të anëtarësohet edhe në Bashkimit Evropian (BE) edhe në NATO. Ader është takuar...

Shkup: Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës

para 9 muajve - Politiko

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

Kocijançiç: Han nesër nuk ka kohë për takim me përfaqësuesit e shoqërisë civile

para 9 muajve - Zhurnal

Bruksel, 20 mars - Eurokomisari për negociata për zgjerim, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e asociacionit qytetar "Për Maqedoni të bashkuar" të cilët i kryesojnë protestat e ditëve...

Shkup Han dhe tre eurodeputetët nesër në Shkup

para 9 muajve - TV Art

Komisioneri i BE-së, Johanes Han dhe tre eurodeputetët nesër do të vijnë në Shkup edhe në një përpjekje për të nxitur epilogun e situatës gjithnjë e më të komplikuar politike në vend. LSDM-ja ka bërë thirrje...

Ivanov: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 9 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hirlap”...

Johanes Han nuk do të takohet me protestuesit e VMRO-DPMNE-së

para 9 muajve - Portalb

Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e të ashtuquajturës iniciativë qytetare “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët nën organizim të personave...

Shilegov: Menjëherë të ndalen presionet dhe keqpërdorimet e fëmijëve për qëllime partiake!

para 9 muajve - Infokusi

Zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov sot deklaroi se Maqedonisë nuk i nevojiten zgjedhje të reja dhe se presin që sa më shpejtë që është e mundur të caktohet seanca e Kuvendit në të cilën do të zgjidhet...

Ivanov këmbëngul: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 9 muajve - Politiko

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në...

Han refuzon të takohet me protestuesit e VMRO-së

para 9 muajve - Albeu

Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e të ashtuquajturës iniciativë qytetare "Për Maqedoni të përbashkët", të cilët nën organizim të personave...

LSDM deri te drejtorët dhe mësuesit: Mos dëgjoni urdhra, mbani fëmijët në shkolla

para 9 muajve - Lajm

Zëdhënësi e LSDM-së, Petre Shilegov, nëpërmjet një konferencë për shtyp u është drejtuar drejtorëve të shkollave, profesorëve dhe mësuesve, pasi që siç tha ai “ka urdhra që nxënësit të dalin në protestat...

Ivanov: Njëherë regjistrimi, pastaj kërkesat e shqiptarëve

para 9 muajve - Almakos

Një pjesë e kërkesave nga blloku politik shqiptar janë në kundërshtim me Kushtetutën e Maqedonisë dhe nuk përputhen me gjendjen reale në shtet. Kështu është përgjigjur presidenti i shtetit, Gjorgje Ivanov...

Hahn nesër takon liderët në Maqedoni

para 9 muajve - Infokusi

Komisioneri për zgjerim Johannes Hahn dhe tre eurodeputetët Flekenshtajn, Kukan dhe Vajgëll të martën do të zhvillojnë takime maratonë me të gjithë krerët e partive politike parlamentare dhe presidentin...

Han nesër nuk takon protestuesit

para 9 muajve - Aktuale

Eurokomisari për negociata për zgjerim, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e asociacionit qytetar “Për Maqedoni të bashkuar” të cilët i kryesojnë protestat e ditëve të fundit në vend...

Pritje të mëdha nga vizita e eurokomisarit Hahn

para 9 muajve - AlbPortali

Komisari për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë i Bashkimit Evropian, Johanes Han pritet që t’i japë një impuls të fuqishëm debllokimit të institucioneve dhe formimit të Qeverisë së re në Maqedoni. Partia e...

Pritje të mëdha nga vizita e eurokomisarit Hahn

para 9 muajve - Shenja

Komisari për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë i Bashkimit Evropian, Johanes Han pritet që t’i japë një impuls të fuqishëm debllokimit të institucioneve dhe formimit të Qeverisë së re në Maqedoni. Partia e...

Han refuzon takimin me protestuesit maqedonas

para 9 muajve - Ina

Komisari për zgjerim  dhe politik fqinjësore Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësues të iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët janë organizator të protestave në Maqedoni, ka bërë...

Hahn injoron përfaqësuesit e iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”

para 9 muajve - Flaka

Komisari për zgjerim  dhe politik fqinjësore Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësues të iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët janë organizator të protestave në Maqedoni, ka bërë...

Shilegov: Nuk nevojiten zgjedhje të reja

para 9 muajve - Tetova Sot

Zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov sot deklaroi se Maqedonisë nuk i nevojiten zgjedhje të reja dhe se presin që sa më shpejtë që është e mundur të caktohet seanca e Kuvendit në të cilën do të zgjidhet...

Ivanov këmbëngul: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 9 muajve - Ora news

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në...

Shilegov: Nuk nevojiten zgjedhje të reja

para 9 muajve - Almakos

Zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov sot deklaroi se Maqedonisë nuk i nevojiten zgjedhje të reja dhe se presin që sa më shpejtë që është e mundur të caktohet seanca e Kuvendit në të cilën do të zgjidhet...

Han refuzon takimin me protestuesit maqedonas

para 9 muajve - InfoShqip

Komisari për zgjerim  dhe politik fqinjësore Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësues të iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët janë organizator të protestave në Maqedoni, ka bërë...

Shilegov: Nuk nevojiten zgjedhje të reja

para 9 muajve - Tetova1

Zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov sot deklaroi se Maqedonisë nuk i nevojiten zgjedhje të reja dhe se presin që sa më shpejtë që është e mundur të caktohet seanca e Kuvendit në të cilën do të zgjidhet...

Hungaria mbështetje Maqedonisë për në BE dhe NATO

para 9 muajve - Gazeta e re

Ader është takuar me homologun e Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i cili ndodhet në Budapest. Presidenti hungarez, Janos Ader, ka deklaruar se Maqedonia që prej një kohe të gjatë dëshiron të anëtarësohet edhe...

Ivanovi i thotë Janosh-it: Kushtetuta e Maqedonisë ka zbrazëtira të mëdha kushtetuese

para 9 muajve - Tetova Sot

Mirënjohje publike për Hungarinë, e cila ka ngritur nismë me kërkesë deri te Këshilli i BE-së që të hidhet poshtë dhe dënohet platforma e Tiranës, tha presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në konferencën...

Takim i presidentëve të Maqedonisë dhe Hungarisë, Ivanov dhe Janosh

para 9 muajve - Tetova1

Mirënjohje publike për Hungarinë, e cila ka ngritur nismë me kërkesë deri te Këshilli i BE-së që të hidhet poshtë dhe dënohet platforma e Tiranës, tha presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në konferencën...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 9 muajve - Lajmi.net

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në...

Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës

para 9 muajve - Arbresh

Komisionari evropian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

Agjenda e komisionerit Han në Maqedoni

para 9 muajve - Gazeta e re

Komisioneri për zgjerim Johanes Han dhe tre eurodeputetët Flekenshtajn, Kukan dhe Vajgëll të martën do të zhvillojnë takime maratonë me të gjithë krerët e partive politike parlamentare dhe presidentin...

Sinani: Gruevski po kërkon shpëtimin e kokës

para 9 muajve - Ina

Duke komentuar pozicionet e tillë, në veçanti ato të Gruevskit dhe gatishmërinë e tij që deri në fund të kundërshtoj qeverinë e re, njohësit e çështjeve politike besojnë në presionet e faktorit ndërkombëtar...

Gruevski: BE-ja duhet të dënojë platformën shqiptare

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Kryetari i VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski, thotë se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do t’i ofrohet të gjitha partive më të mëdha, për zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni....

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij,...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij,...

Vijon ngërçi politik në Maqedoni

para 9 muajve - ABC News

Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë në Maqedoni nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset...

Maqedoni, Hahn refuzon takimin me kundërshtarët e platformës shqiptare

para 9 muajve - Lexo

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

Shilegov: Nuk nevojiten zgjedhje të reja

para 9 muajve - Fakti Ditor

Zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov sot deklaroi se Maqedonisë nuk i nevojiten zgjedhje të reja dhe se presin që sa më shpejtë që është e mundur të caktohet seanca e Kuvendit në të cilën do të zgjidhet...

Presidenti i Maqedonisë flet me gjuhën e VMRO-së: Zgjedhjet e reja si zgjidhje për dalje nga kriza

para 9 muajve - Te Sheshi

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”, duke folur mbi krizën politike në vend, ka thënë se partitë zgjidhjen për daljen nga kriza duhet ta gjejnë...

Ivanov: Njëherë regjistrimi, pastaj kërkesat e shqiptarëve

para 9 muajve - Shenja

Një pjesë e kërkesave nga blloku politik shqiptar janë në kundërshtim me Kushtetutën e Maqedonisë dhe nuk përputhen me gjendjen reale në shtet. Kështu është përgjigjur presidenti i shtetit, Gjorgje Ivanov...

Aliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 9 muajve - Portalb

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Ivanov: Vetëm zgjedhjet rrugëdalje nga kriza

para 9 muajve - MRT

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov.... Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka thënë se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës politike në Maqedoni janë mbajtja e zgjedhjeve. Gjatë një interviste...

Analistët: Eurodeputetët do ta kenë shumë vështirë

para 9 muajve - Shenja

Eurokomisari Johanes Han dhe tre eurodeputetët do të kenë një detyrë shumë të vështirë gjatë vizitës së tyre në Shkup, vlerëson ish-diplomati Nano Ruzhin, i cili thotë se vizita e tyre ka për qëllim bindjen...

Ivanov ka një porosi për shqiptarët

para 9 muajve - Iliria News

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë. Kështu ka deklaruar presidenti Ivanov në intervistën për gazetën hungareze „Magyar...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 9 muajve - Alsat-M

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në...

Hahn refuzon t`i takojë protestuesit kundërshtarë të platformës

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn, nuk do të të takohet me përfaqësuesit r Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, të cilët janë duke e kundërshtuar platformën e partive shqiptare. Zëdhënësja...

Ivanov si Grueski: Zgjidhje e mundshme janë zgjedhjet e reja

para 9 muajve - Portalb

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magjar Hirlal” deklaroi se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë zgjedhjet e reja parlamentare, njofton Portalb.mk...

Presidenti Ivanov për vizitë në Hungari

para 9 muajve - TV21

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov sot do të qëndrojë për vizitë pune në Hungari. Ivanov në Budapest, do të ketë takime me presidentin e Hungarisë, Janish Ader, me kryeminsitrin Viktor...

Në agjendën e Johannes Hahn nuk ka vend për ata që protestojnë kundër gjuhës shqipe

para 9 muajve - Lajm

Shoqata që ka marrë përsipër organizimin e protestave kundër gjuhës shqipe, ”Për Maqedoni të përbashkët” nuk do të takohet me eurokomisionerin për zgjerim, Johannes Hahn. Kjo bëhet e ditur nga zëdhënësja...

Ivanov me porosi për shqiptarët

para 9 muajve - Ina

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë. Kështu ka deklaruar presidenti Ivanov në intervistën për gazetën hungareze „Magyar...

Takim i presidentëve të Maqedonisë dhe Hungarisë, Ivanov dhe Janosh

para 9 muajve - Republika

Mirënjohje publike për Hungarinë, e cila ka ngritur nismë me kërkesë deri te Këshilli i BE-së që të hidhet poshtë dhe dënohet platforma e Tiranës, tha presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në konferencën...

Maqedonia, konflikt Rusi – Përendim

para 9 muajve - Ina

Arbana Xharra Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit...

Xharra: BE-ja, e pafuqishme karshi Ivanovit

para 9 muajve - Flaka

Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit nuk është...

Aliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 9 muajve - Gazeta Express

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish-nënkryetari i kuvendit,...

Analizë nga Arbana Xharra: Maqedonia, konflikt Rusi – Përendim

para 9 muajve - Aktuale

Arbana Xharra Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit...

Pas Azerbajxhanit autokrat, Ivanov për vizitë tek Orbani kontrovers dhe i censurës

para 9 muajve - Portalb

Derisa të gjithë e presin vizitën e nesërme të eurokomesarit për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han në Maqedoni, presidenti i shtetit Gjorge Ivanov, pas vizitës në Azerbajxhan, sot do të qëndrojë...

Ivanov: Pa refuzimin e Platformës, s’ka mandat për liderit të opozitës Zoran Zaev

para 9 muajve - Flaka

Presidenti i shteti Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”, ka thënë se partitë zgjidhjen për daljen nga kriza duhet ta gjejnë nëpërmjet sjelljes së përgjegjshme dhe në përputhshmëri...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij,...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në...

Analizë e shkëlqyer nga Arbana Xharra: Maqedonia, konflikt Rusi – Përendim

para 9 muajve - Iliria News

Arbana Xharra Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit...

Ivanov në një vijë me Gruevskin: Zgjedhje të reja do të zgjidhnin krizën

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 mars - Partitë duhet të kërkojnë zgjidhjen nëpërmjet sjelljes përgjegjëse, dhe në përputhje me Kushtetutën e Republikës së Maqedonisë. Asnjë zgjidhje nuk guxon të groposë karakterin unitar të...

Kocijançiç: Han nesër nuk ka kohë për takim me përfaqësuesit e shoqërisë civile

para 9 muajve - Tetova Sot

Eurokomisari për negociata për zgjerim, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e asociacionit qytetar “Për Maqedoni të bashkuar” të cilët i kryesojnë protestat e ditëve të fundit në vend...

Pas Azerbajxhanit autokrat, Ivanov për vizitë te Orbani kontrovers dhe i censurës

para 9 muajve - Portalb

Derisa të gjithë e presin vizitën e nesërme të eurokomesarit për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han në Maqedoni, presidenti i shtetit Gjorge Ivanov, pas vizitës në Azerbajxhan, sot do të qëndrojë...

Ivanov edhe në Hungari flet për Deklaratën e partive shqiptare

para 9 muajve - Telegrafi

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov është duke qëndruar në Hungari për takime zyrtare me homologun e tij hungarez, János Áder, kryeministrin hungarez, Viktor Orban, si edhe me kryetarin e kuvendit,...

Ivanov në Hungari, flet për Platformën Shqiptare

para 9 muajve - Albeu

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov , i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Hungari, ka përmendur edhe Platformën Shqiptare. Në një një intervistë për të përditshmen hungareze "Magyar Hirlap",...

Sinani: Gruevski po kërkon shpëtimin e kokës

para 9 muajve - Tetova Sot

Duke komentuar pozicionet e tillë, në veçanti ato të Gruevskit dhe gatishmërinë e tij që deri në fund të kundërshtoj qeverinë e re, njohësit e çështjeve politike besojnë në presionet e faktorit ndërkombëtar...

Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës

para 9 muajve - Gazeta e re

Komisionari evropian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës

para 9 muajve - KosovaPress

Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Koçijançiç pohoi se Hahn ka marrë disa kërkesa për takime, por 3 anëtarët e Parlamentit Europian që e shoqërojnë, Eduard Kukan, Knut Fleckenstein dhe Ivo Vajgl, do...

Hahn refuzon të takoj përfaqësuesit e iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”

para 9 muajve - Almakos

Komisari për zgjerim  dhe politik fqinjësore Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësues të iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët janë organizator të protestave në Maqedoni, ka bërë...

Sinani: Gruevski po kërkon shpëtimin e kokës

para 9 muajve - Lajm

Duke komentuar pozicionet e tillë, në veçanti ato të Gruevskit dhe gatishmërinë e tij që deri në fund të kundërshtoj qeverinë e re, njohësit e çështjeve politike besojnë në presionet e faktorit ndërkombëtar...

Hahn refuzon protestuesit kundërshtarë të platformës shqiptare

para 9 muajve - 24 ore

Komisioneri europian i Zgjerimit, Johannes Hahn nuk do të takohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Qytetare për Maqedoninë e Bashkuar, organizatorja e protestave kundër mandatimit të Zoran Zaevit dhe partive...

Xharra: Maqedonia është shkaku i konfliktit Rusi-Përendim

para 9 muajve - Albeu

nga Arbana Xharra Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola...

Ivanov: Vetëm zgjedhjet rrugëdalje nga kriza

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka thënë se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës politike në Maqedoni janë mbajtja e zgjedhjeve. Gjatë një interviste për gazetën prestigjioze hungareze “Magjar...

Ivanov me porosi për shqiptarët: Pa regjistrim, nuk mund të kërkohen të drejta që varen nga statistikat

para 9 muajve - Aktuale

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë. Kështu ka deklaruar presidenti Ivanov në intervistën për gazetën hungareze „Magyar...

Presidenti Ivanov për vizitë në Hungari

para 9 muajve - Indeks online

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov sot do të qëndrojë për vizitë pune në Hungari. Ivanov në Budapest, lajmëron raportuesi i MIA-s, ai po ashtu do të ketë takime me presidentin e Hungarisë,...

Kryetari Ivanov niset për në vizitë pune në Hungari

para 9 muajve - MRT

Kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov, vazhdon me vizitat e tij të punës.... Kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov, vazhdon me vizitat e tij të punës në vende të ndryshme, ndërkaq opinioni pret hapin e tij të...

Presidenti Ivanov për vizitë në Hungari

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 20 mars - Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov sot do të qëndrojë për vizitë pune në Hungari. Ivanov në Budapest, lajmëroin rpaortuesi i MIA-s, do të ketë takime me presidentin...

Ivanov edhe në Hungari flet për Deklaratën e partive shqiptare

para 9 muajve - TV Koha

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov është duke qëndruar në Hungari për takime zyrtare me homologun e tij hungarez, János Áder, kryeministrin hungarez, Viktor Orban, si edhe me kryetarin e kuvendit,...

Ivanov: Zgjedhjet e reja, një nga opsionet për zgjidhjen e krizës në Maqedoni

para 9 muajve - Illyria

Shkup, 20 mars 2017 – Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, në një intervistë për gazetën hungareze “Magjar Hirlap”, ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës politike në vend janë...

Ivanovi, “ikë” në Hungari !

para 9 muajve - Iliria News

Kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov, vazhdon me vizitat e tij të punës në vende të ndryshme, ndërkaq opinioni pret hapin e tij të rradhës për të çbllokuar, ose thelluar krizën politike në vend. Sipas AIM-së,...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 9 muajve - InfoShqip

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në...

Ivanov nuk ndalet, vizitë në Hungari

para 9 muajve - Alsat-M

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov sot do të qëndrojë për vizitë pune në Hungari. Ivanov në Budapest, lajmëroin rpaortuesi i MIA-s, do të ketë takime me presidentin e Hungarisë, Janish...

Kryetari Ivanov niset për në vizitë pune në Hungari

para 9 muajve - Telegrafi

Kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov, vazhdon me vizitat e tij të punës në vende të ndryshme, ndërkaq opinioni pret hapin e tij të rradhës për të çbllokuar, ose thelluar krizën politike në vend, përcjell...

Ivanov, pas Azerbejxhanit, tani në vizitë në Hungari

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov sot do të qëndrojë për vizitë pune në Hungari. Ivanov në Budapest do të ketë takime me presidentin e Hungarisë, Janish Ader, me kryeminsitrin Viktor...

Analizë e shkëlqyer nga Arbana Xharra: Maqedonia, konflikt Rusi - Përendim

para 9 muajve - Indeks.mk

Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit nuk është...

Një ditë para kthimit në kuvend, ky është qëndrimi i partive

para 9 muajve - Iliria News

Për momentin, nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë nuk zbulojnë emra për atë se kush mund të zgjidhet kryetar i ri i Kuvendit, në vendin e kryetarit aktual Trajko Veljanovski. Shprehen se kjo do të...

Ivanov niset për në vizitë pune në Hungari

para 9 muajve - Ina

Kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov, vazhdon me vizitat e tij të punës në vende të ndryshme, ndërkaq opinioni pret hapin e tij të rradhës për të çbllokuar, ose thelluar krizën politike në vend. Sipas agjencise...

Gruevski: BE-ja duhet të dënojë platformën shqiptare

para 9 muajve - Illyria

Shkup, 20 mars 2017 – Kryetari i VMRO – DPMNE-së, Nikolla Gruevski, thotë se partia e tij është duke përgatitur një dokument i cili do t’i ofrohet të gjitha partive më të mëdha, për zgjidhjen e krizës...

Ivanov këmbëngul: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në...

Maqedonia, konflikt Rusi – Përendim

para 9 muajve - Lajm

Arbana Xharra Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit...

Hahn refuzon të takoj përfaqësuesit e iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”

para 9 muajve - AlbPortali

Komisari për zgjerim  dhe politik fqinjësore Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësues të iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët janë organizator të protestave në Maqedoni, ka bërë...

Kocijançiç: Han nesër nuk ka kohë për takim me përfaqësuesit e shoqërisë civile

para 9 muajve - Republika

Eurokomisari për negociata për zgjerim, Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësuesit e asociacionit qytetar “Për Maqedoni të bashkuar” të cilët i kryesojnë protestat e ditëve të fundit në vend...

Ivanov ka një porosi për shqiptarët

para 9 muajve - Tetova Sot

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë. Kështu ka deklaruar presidenti Ivanov në intervistën për gazetën hungareze „Magyar...

Aliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 9 muajve - Tetova1

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish-nënkryetari i kuvendit,...

Hahn refuzon të takoj përfaqësuesit e iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”

para 9 muajve - Shenja

Komisari për zgjerim  dhe politik fqinjësore Johanes Han, nesër nuk do të takohet me përfaqësues të iniciativës “Për Maqedoni të përbashkët”, të cilët janë organizator të protestave në Maqedoni, ka bërë...

Presidenti Ivanov për vizitë në Hungari

para 9 muajve - Arbresh

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov sot do të qëndrojë për vizitë pune në Hungari. Ivanov në Budapest, lajmëroin rpaortuesi i MIA-s, do të ketë takime me presidentin e Hungarisë, Janish...

Edhe Ivanov kërkon zgjedhje parlamentare, regjistrim të popullsisë për kërkesat e shqiptarëve

para 9 muajve - Tetova1

Presidenti i shteti Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”, ka thënë se partitë zgjidhjen për daljen nga kriza duhet ta gjejnë nëpërmjet sjelljes së përgjegjshme dhe në përputhshmëri...

Ivanov mendon si Gruevski: Duhen zgjedhje të reja

para 9 muajve - Lajm

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magjar Hirlal” deklaroi se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë zgjedhjet e reja parlamentare, njofton Portalb.mk...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 9 muajve - Almakos

20 March Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 9 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij,...

Edhe Ivanov kërkon zgjedhje parlamentare, regjistrim të popullsisë për kërkesat e shqiptarëve

para 9 muajve - Almakos

Presidenti i shteti Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”, ka thënë se partitë zgjidhjen për daljen nga kriza duhet ta gjejnë nëpërmjet sjelljes së përgjegjshme dhe në përputhshmëri...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 9 muajve - KosovaPress

Sipas tij, në këto zgjedhje, qytetarët do të deklarohen edhe për temat të cilat u imponuan në periudhën pas-zgjedhore. Ndryshe kjo është hera e pare që Ivanov të përmend këtë opsion si alternative për...

Aliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 9 muajve - Lajm

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Analizë nga arbana Xharra maqedonia konflikt Rusi përendim

para 9 muajve - AlbPortali

Arbana Xharra Loading... Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas....

Analizë nga arbana Xharra maqedonia konflikt Rusi përendim

para 9 muajve - Fakti Ditor

Arbana Xharra Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit...

Ivanov edhe në Hungari flet për Deklaratën e partive shqiptare

para 9 muajve - Lajm

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov është duke qëndruar në Hungari për takime zyrtare me homologun e tij hungarez, János Áder, kryeministrin hungarez, Viktor Orban, si edhe me kryetarin e kuvendit,...

Analizë e shkëlqyer nga Arbana Xharra: Maqedonia, konflikt Rusi – Përendim

para 9 muajve - Tetova Sot

Arbana Xharra Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit...

Maqedonia, konflikt Rusi-Perëndim

para 9 muajve - Tetova Sot

Arbana Xharra Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit...

Ivanov nuk ndalet, vizitë në Hungari

para 9 muajve - Almakos

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov sot do të qëndrojë për vizitë pune në Hungari. Ivanov në Budapest, lajmëroin rpaortuesi i MIA-s, do të ketë takime me presidentin e Hungarisë, Janish...

Ivanov ka një porosi për shqiptarët

para 9 muajve - Fakti Ditor

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë. Kështu ka deklaruar presidenti Ivanov në intervistën për gazetën hungareze „Magyar...

Ivanov për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”: Zgjedhje të reja do të zgjidhnin krizën

para 9 muajve - Republika

Presidenti i shteti Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”, ka thënë se partitë zgjidhjen për daljen nga kriza duhet ta gjejnë nëpërmjet sjelljes së përgjegjshme dhe në përputhshmëri...

Kryetari Ivanov niset për në vizitë pune në Hungari

para 9 muajve - Lajm

Kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov, vazhdon me vizitat e tij të punës në vende të ndryshme, ndërkaq opinioni pret hapin e tij të rradhës për të çbllokuar, ose thelluar krizën politike në vend. Sipas AIM-së,...

Presidenti Ivanov për vizitë në Hungari

para 9 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov sot do të qëndrojë për vizitë pune në Hungari. Ivanov në Budapest, lajmëroin rpaortuesi i MIA-s, do të ketë takime me presidentin e Hungarisë, Janish...

Ivanov nga Hungaria: Zgjidhja përmes zgjedhjeve të reja

para 9 muajve - AlbPortali

Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën “Magjar Hirlap” ka deklaruar se një nga zgjidhjet për tejkalimin e krizës janë edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tij, në...

Edhe Ivanov kërkon zgjedhje parlamentare, regjistrim të popullsisë për kërkesat e shqiptarëve

para 9 muajve - AlbPortali

Presidenti i shteti Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”, ka thënë se partitë zgjidhjen për daljen nga kriza duhet ta gjejnë nëpërmjet sjelljes së përgjegjshme dhe në përputhshmëri...

Presidenti Ivanov për vizitë në Hungari

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov sot do të qëndrojë për vizitë pune në Hungari. Ivanov në Budapest, lajmëron raportuesi i MIA-s, ai po ashtu do të ketë takime me presidentin e Hungarisë,...

Ivanov me porosi për shqiptarët: Pa regjistrim, nuk mund të kërkohen të drejta që varen nga statistikat

para 9 muajve - Shkurt Shqip

Partitë duhet të kërkojnë zgjidhje përmes sjelljes së tyre të përgjegjshme dhe në pajtim me kushtetutën e Maqedonisë. Kështu ka deklaruar presidenti Ivanov në intervistën për gazetën hungareze „Magyar...

Edhe Ivanov kërkon zgjedhje parlamentare, regjistrim të popullsisë për kërkesat e shqiptarëve

para 9 muajve - Shenja

Presidenti i shteti Gjorge Ivanov në një intervistë për gazetën hungareze “Magyar Hírlap”, ka thënë se partitë zgjidhjen për daljen nga kriza duhet ta gjejnë nëpërmjet sjelljes së përgjegjshme dhe në përputhshmëri...

Presidenti Ivanov për vizitë në Hungari

para 9 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov sot do të qëndrojë për vizitë pune në Hungari. Ivanov në Budapest, lajmëroin rpaortuesi i MIA-s, do të ketë takime me presidentin e Hungarisë, Janish...

Ivanov edhe në Hungari flet për Deklaratën e partive shqiptare

para 9 muajve - Shkurt Shqip

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov është duke qëndruar në Hungari për takime zyrtare me homologun e tij hungarez, János Áder, kryeministrin hungarez, Viktor Orban, si edhe me kryetarin e kuvendit,...

Presidenti Ivanov për vizitë në Hungari

para 9 muajve - KosovaPress

Ivanov në Budapest, lajmëroin rpaortuesi i MIA-s, do të ketë takime me presidentin e Hungarisë, Janish Ader, me kryeminsitrin Viktor Orban dhe me kryetarin e Parlamentit Lasllo Kover.

Analizë e shkëlqyer nga Arbana Xharra: Maqedonia, konflikt Rusi – Përendim

para 9 muajve - Shkurt Shqip

Arbana Xharra Shqiptarët me mbështetje të aleatëve të tyre perëndimorë, edhe pse të dëshmuar si fuqi e madhe elektorale në vend, vazhdojnë të shfrytëzohen nga politikanët maqedonas. Qëndrimi i Nikola Gruevskit...

Presidenti Ivanov për vizitë në Hungari

para 9 muajve - Shenja

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov sot do të qëndrojë për vizitë pune në Hungari. Ivanov në Budapest pritet  të ketë takime me presidentin e Hungarisë, Janish Ader, me kryeministrin Viktor...

Maqedonia, peng i presidentit të vet

para 9 muajve - Telegrafi

Zgjedhjet e fundit në Maqedoni, në fund të vitit të kaluar, ishin të parakohshme dhe u zhvilluan me qëllimin e mirë për t’i dhënë fund një krize shumë të gjatë politike dhe institucionale. Kanë kaluar...

Maqedonia, peng i presidentit të vet

para 9 muajve - Koha.mk

Nga Besnik MUSTAFAJ Zgjedhjet e fundit në Maqedoni, në fund të vitit të kaluar, ishin të parakohshme dhe u zhvilluan me qëllimin e mirë për t’i dhënë fund një krize shumë të gjatë politike dhe institucionale....

Paralajmërimi/ Gruevski trondit Maqedoninë: Vendi është sulmuar, mund të mbetemi pa shtet

para 9 muajve - Syri

Ish-Kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me krizën politike që po kalon shteti fqinj. “Shteti është sulmuar, është e nevojshme që populli ta mbrojë, sepse nëse...

Dy ditë para kthimit në kuvend partitë nuk zbulojnë se si do të veprojnë

para 9 muajve - Iliria News

Për momentin, nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë nuk zbulojnë emra për atë se kush mund të zgjidhet kryetar i ri i Kuvendit, në vendin e kryetarit aktual Trajko Veljanovski. Shprehen se kjo do të...

Gruevski: Shteti është sulmuar. Ja cfarë kërkon

para 9 muajve - Ina

Shteti është sulmuar, është e nevojshme që populli ta mbrojë, sepse nëse realizohet plani i liderit të opozitës, Zoran Zaev, shteti mund të mos ekzistojë më. Kështu shprehet lideri i VMRO-së, Nikolla Gruevski...

Dy ditë para kthimit në kuvend partitë nuk zbulojnë se si do të veprojnë

para 9 muajve - AlbPortali

Loading... Për momentin, nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë nuk zbulojnë emra për atë se kush mund të zgjidhet kryetar i ri i Kuvendit, në vendin e kryetarit aktual Trajko Veljanovski. Shprehen...

Partitë të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 19 mars - Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të...

Dy ditë para kthimit në kuvend partitë nuk zbulojnë se si do të veprojnë

para 9 muajve - Fakti Ditor

Për momentin, nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë nuk zbulojnë emra për atë se kush mund të zgjidhet kryetar i ri i Kuvendit, në vendin e kryetarit aktual Trajko Veljanovski. Shprehen se kjo do të...

Shumica vendos vetë si për kryeparlamentarin, ashtu dhe për kryeministrin

para 9 muajve - Koha.mk

Shkup, 19 mars – E marta do të jetë dita kritike kur pritet të sqarohen pozicionet e palëve rreth zgjidhjes së krizës institucionale dhe për faktin tjetër se po këtë ditë do të qëndrojë në Shkup eurokomisari...

Dy ditë para kthimit në Kuvend partitë nuk zbulojnë se si do të veprojnë

para 9 muajve - RTV 21

VMRO-DPMNE nuk zbulon se si do të veprojnë në seancën konstitutive  Për momentin, nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë nuk zbulojnë emra për atë se kush mund të zgjidhet kryetar i ri i Kuvendit, në...

Partitë në Maqedoni të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 9 muajve - Indeks online

Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset rreth formimit...

Funksionimi i parlamentit, partitë politike nuk përjashtojnë bllokimin e sërishëm

para 9 muajve - MRT

LSDM: Deri të martën duhet të dihet emri, Ruzhin: Funksionimi i kuvendit, me presion ndërkombëtarë... Konsultimet mes LSDM-së dhe partive që i dhan nënshkrimet e tyre që mandatin e qeverisë së re ta merr...

Dy ditë para kthimit në kuvend partitë nuk zbulojnë se si do të veprojnë

para 9 muajve - Aktuale

Për momentin, nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë nuk zbulojnë emra për atë se kush mund të zgjidhet kryetar i ri i Kuvendit, në vendin e kryetarit aktual Trajko Veljanovski. Shprehen se kjo do të...

Aliti: Nuk mund të bllokohet zgjidhja e kryetarit të ri të Kuvendit

para 9 muajve - Telegrafi

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Rafiz Haliti sqaron, propozimin për kreun e parlamentit mund ta iniciojnë 20 deputetë

para 9 muajve - Flaka

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Gruevski: Shteti është sulmuar. Ja cfarë kërkon

para 9 muajve - InfoShqip

Shteti është sulmuar, është e nevojshme që populli ta mbrojë, sepse nëse realizohet plani i liderit të opozitës, Zoran Zaev, shteti mund të mos ekzistojë më. Kështu deklaroi lideri i VMRO-së, Nikolla Gruevski...

Dy ditë para kthimit në kuvend partitë nuk zbulojnë se si do të veprojnë

para 9 muajve - Tetova1

Për momentin, nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë nuk zbulojnë emra për atë se kush mund të zgjidhet kryetar i ri i Kuvendit, në vendin e kryetarit aktual Trajko Veljanovski. Shprehen se kjo do të...

Video dy ditë para kthimit në kuvend partitë nuk zbulojnë se si do të veprojnë

para 9 muajve - TV21

Për momentin, nga Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë nuk zbulojnë emra për atë se kush mund të zgjidhet kryetar i ri i Kuvendit, në vendin e kryetarit aktual Trajko Veljanovski. Shprehen se kjo do të...

Vizita e Hahnit, e rëndësishme për zgjidhjen e krizës politke në Maqedoni

para 9 muajve - Lajmi.net

Partitë politike presin që vizita e komisionerit për zgjerim Johanes Han dhe të deputetëve evropianë të ndihmojë zhbllokimin e ngërçit politik në vend. Por, ndërsa BDI vlerëson se  katërshja evropiane...

ALITI: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 9 muajve - Aktuale

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Aliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 9 muajve - Portalb

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Partitë në Maqedoni të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 9 muajve - Lexo

Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset rreth formimit...

Partitë në Maqedoni të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 9 muajve - Arbresh

Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset rreth formimit...

Partitë të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 9 muajve - Alsat-M

Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset rreth formimit...

Aliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 9 muajve - Alsat-M

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Haliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 9 muajve - Lajmi.net

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Aliti: Nuk mund të bllokohet zgjidhja e kryetarit të ri të Kuvendit

para 9 muajve - Infokusi

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Vizita e Hanit, e rëndësishme për zgjidhjen e krizës politke

para 9 muajve - Alsat-M

Partitë politike presin që vizita e komisionerit për zgjerim Johanes Han dhe të deputetëve evropianë të ndihmojë zhbllokimin e ngërçit politik në vend. Por, ndërsa BDI vlerëson se  katërshja evropiane...

Godet Mësuesi: Zgjedhja e kryeparlamentart s’mund të bllokohet

para 9 muajve - Ina

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

ALITI: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 9 muajve - Tetova1

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Partitë të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 9 muajve - Tetova1

Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset rreth formimit...

Dorëzohet nisma për mbledhjen e Parlamentit, Veljanoski pranon vazhdimin e seancës konstituive

para 9 muajve - Iliria News

Kryetari në largim i Kuvendit Trajko Veljanoski, përmes një kumtese pë media ka njoftuar se ka pranuar 67 nënshkrimet e deputetëve të shumicës parlamentare që kërkonin vazhdimin e seancës konstituive dhe...

Funksionimi i parlamentit, partitë politike nuk përjashtojnë bllokimin e sërishëm

para 9 muajve - Fakti Ditor

Konsultimet mes LSDM-së dhe partive që i dhan nënshkrimet e tyre që mandatin e qeverisë së re ta merr Zoran Zaev janë ende në vazhdim, dhe nesër ose më së voni deri të martën duhet të dihet emri i kujt...

Partitë në Maqedoni të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 9 muajve - Gazeta e re

Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset rreth formimit...

Aliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 9 muajve - InfoShqip

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Partitë në Maqedoni të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 9 muajve - KosovaPress

BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset rreth formimit të Komisionit për zgjedhje dhe emërime, i cili duhet ta propozojë emrin e ri të kreut të Kuvendit. Në këtë kuadër, nga BDI porositën që politikanët...

Dorëzohet nisma për mbledhjen e Parlamentit, Veljanoski pranon vazhdimin e seancës konstituive

para 9 muajve - Ina

Kryetari në largim i Kuvendit Trajko Veljanoski, përmes një kumtese pë media ka njoftuar se ka pranuar 67 nënshkrimet e deputetëve të shumicës parlamentare që kërkonin vazhdimin e seancës konstituive dhe...

Dorëzohet nisma për mbledhjen e Parlamentit, Veljanoski pranon vazhdimin e seancës konstituive

para 9 muajve - Gazeta Express

Kryetari në largim i Kuvendit Trajko Veljanoski, përmes një kumtese pë media ka njoftuar se ka pranuar 67 nënshkrimet e deputetëve të shumicës parlamentare që kërkonin vazhdimin e seancës konstituive dhe...

Msusi: Zgjedhja e kryeparlamentart s’mund të bllokohet

para 9 muajve - Tetova Sot

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Partitë të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 9 muajve - Almakos

19 March Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset rreth...

Msusi: Zgjedhja e kryeparlamentart s’mund të bllokohet

para 9 muajve - Lajm

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Aliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 9 muajve - Almakos

[embedded content] 19 March Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet....

Vizita e Hanit, e rëndësishme për zgjidhjen e krizës politke

para 9 muajve - Almakos

19 March Partitë politike presin që vizita e komisionerit për zgjerim Johanes Han dhe të deputetëve evropianë të ndihmojë zhbllokimin e ngërçit politik në vend. Por, ndërsa BDI vlerëson se  katërshja evropiane...

Aliti: Kreu i ri i Kuvendit nuk mund të bllokohet

para 9 muajve - Gazeta Max

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Hahn vjen në Shkup. Kjo është kërkesa e VMRO-së

para 9 muajve - Iliria News

VMRO-DPMNE-ja do t’i drejtohet me tri kërkesa euro-komisarit për zgjerim Johanes Han gjatë vizitës së tij të martën në Shkup, transmeton agjecnia Meta. Këtë e paralajmëroi deputeti i VMRO DPMNE-së Aleksandar...

Dorëzohet nisma për mbledhjen e Parlamentit, Veljanoski pranon vazhdimin e seancës konstituive

para 9 muajve - Lajm

Kryetari në largim i Kuvendit Trajko Veljanoski, përmes një kumtese pë media ka njoftuar se ka pranuar 67 nënshkrimet e deputetëve të shumicës parlamentare që kërkonin vazhdimin e seancës konstituive dhe...

Godet Mësuesi: Zgjedhja e kryeparlamentart s’mund të bllokohet

para 9 muajve - Fakti Ditor

Nëse partitë politike parlamentare nuk arrijnë konsensus për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, zgjedhja e kryeparlamentarit të ri megjithatë nuk mund të bllokohet. Ish nënkryetari i kuvendit,...

Partitë të pakoordinuara për kreun e Kuvendit

para 9 muajve - AlbPortali

Pavarësisht nismës për ta vënë në funksion institucionin ligjvënës ditën e martë, partitë nuk përjashtojnë mundësinë për bllokime të sërishme. BDI vlerëson se pengesa e radhës mund të haset rreth formimit...

VMRO kërkon që Hani të martën të dënojë Platformën dhe t’i marrë parasysh protestat

para 9 muajve - Gazeta Express

VMRO-DPMNE-ja do t'i drejtohet me tri kërkesa euro-komisarit për zgjerim Johanes Han gjatë vizitës së tij të martën në Shkup, transmeton agjecnia Meta. Këtë e paralajmëroi deputeti i VMRO DPMNE-së Aleksandar...

Vizita e Hanit, e rëndësishme për zgjidhjen e krizës politke

para 9 muajve - AlbPortali

Partitë politike presin që vizita e komisionerit për zgjerim Johanes Han dhe të deputetëve evropianë të ndihmojë zhbllokimin e ngërçit politik në vend. Por, ndërsa BDI vlerëson se  katërshja evropiane...

Dorëzohet nisma për mbledhjen e Parlamentit, Veljanoski pranon vazhdimin e seancës konstituive

para 9 muajve - Fakti Ditor

Kryetari në largim i Kuvendit Trajko Veljanoski, përmes një kumtese pë media ka njoftuar se ka pranuar 67 nënshkrimet e deputetëve të shumicës parlamentare që kërkonin vazhdimin e seancës konstituive dhe...

VMRO kërkon që Hani të martën të dënojë Platformën dhe t’i marrë parasysh protestat

para 9 muajve - Tetova Sot

VMRO-DPMNE-ja do t’i drejtohet me tri kërkesa euro-komisarit për zgjerim Johanes Han gjatë vizitës së tij të martën në Shkup, transmeton agjecnia Meta. Këtë e paralajmëroi deputeti i VMRO DPMNE-së Aleksandar...

Maqedonia, peng i Presidentit të vet

para 9 muajve - Panorama

BESNIK MUSTAFAJ Zgjedhjet e fundit në Maqedoni, në fund të vitit të kaluar, ishin të parakohshme dhe u zhvilluan me qëllimin e mirë për t’i dhënë fund një krize shumë të gjatë politike dhe institucionale....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK