http://kariera.mk

Genocidi në Ruanda, Papa kërkon ndjesë për rolin e kishës

para 10 muajve - Top Channel

Papa Françesku kërkoi falje për mëkatet dhe dështimet e kishës gjatë genocidit në Ruanda, në vitin 1994, duke thënë se shpreson që ndjesa e tij të ndihmojë në shërimin e plagëve, në këtë shtet afrikan....

Papa Francesku kërkon falje për rolin e Kishës gjatë genocidit në Ruandë

para 10 muajve - Shqiptarja

VATIKAN- Në një deklaratë pas takimit që Papa Francesku ka zhvilluar me presidentin e Ruandës, Paul Kagame, Vatikani ka pranuar se disa priftërinj dhe murgesha të Kishës Katolike, kanë tradhëtuar misionin...

Genocidi në Ruanda, Papa kërkon ndjesë për rolin e kishës

para 10 muajve - Flaka

Papa Françesku kërkoi falje për mëkatet dhe dështimet e kishës gjatë genocidit në Ruanda, në vitin 1994, duke thënë se shpreson që ndjesa e tij të ndihmojë në shërimin e plagëve, në këtë shtet afrikan....

Papa Françesku kërkon falje për rolin e kishës në gjenocidin në Ruandë

para 10 muajve - Arbresh

Papa Françesku i ka kërkuar presidentit të Ruandës Paul Kagame falje për “mëkatet dhe të metat” e Kishës Katolike gjatë vitit 1994. Gjatë një takimi me Kagame në Vatikan, Papa ka shprehur solidaritetin...

Papa kërkon falje për rolin e Kishës në gjenocidin në Ruandë

para 10 muajve - Portalb

Papa Françesku ka kërkuar falje për “mëkatet dhe të dështimet e Kishës dhe anëtarëve ” gjatë gjenocidit të vitit 1994 në Ruanda, përcjell REL. Në një deklaratë pas takimit në mes të Papës dhe presidentit...

Papa kërkon falje për rolin e Kishës në gjenocidin në Ruandë

para 10 muajve - Zeri

Papa Françesku ka kërkuar falje për “mëkatet dhe të dështimet e Kishës dhe anëtarëve ” gjatë gjenocidit të vitit 1994 në Ruanda. Në një deklaratë pas takimit në mes të Papës dhe presidentit të Ruandës...

Papa kërkon falje për rolin e Kishës në gjenocidin në Ruandë

para 10 muajve - Ora news

Papa Françesku ka kërkuar falje për “mëkatet dhe të dështimet e Kishës dhe anëtarëve ” gjatë gjenocidit të vitit 1994 në Ruanda. Në një deklaratë pas takimit në mes të Papës dhe presidentit të Ruandës...

Papa kërkon falje për rolin e Kishës në gjenocidin në Ruandë

para 10 muajve - GazetaBlic

Papa Françesku ka kërkuar falje për “mëkatet dhe të dështimet e Kishës dhe anëtarëve ” gjatë gjenocidit të vitit 1994 në Ruanda. Në një deklaratë pas takimit në mes të Papës dhe presidentit të Ruandës...

Papa kërkon falje për rolin e Kishës në gjenocidin në Ruandë

para 10 muajve - Lajmi.net

Papa Françesku ka kërkuar falje për “mëkatet dhe të dështimet e Kishës dhe anëtarëve ” gjatë gjenocidit të vitit 1994 në Ruanda. Në një deklaratë pas takimit në mes të Papës dhe presidentit të Ruandës...

Papa kërkon falje për rolin e Kishës në gjenocidin në Ruandë

para 10 muajve - Evropa e Lirë

Papa Françesku ka kërkuar falje për “mëkatet dhe të dështimet e Kishës dhe anëtarëve ” gjatë gjenocidit të vitit 1994 në Ruanda. Në një deklaratë pas takimit në mes të Papës dhe presidentit të Ruandës...

Papa sërish origjinal, kërkon falje për rolin e Kishës në Ruandë

para 10 muajve - Java News

Papa Françesku ka kërkuar falje për “mëkatet dhe të dështimet e Kishës dhe anëtarëve ” gjatë gjenocidit të vitit 1994 në Ruandë. Në një deklaratë pas takimit në mes të Papës dhe presidentit të Ruandës...

Papa Françesku kërkon falje për mëkatet dhe dështime e kishës gjatë gjenocidit në Rwanda

para 10 muajve - 01online.info

Papa Françesku ka kërkuar falje për mëkatet dhe dështimet e kishës dhe anëtarëve të saj gjatë gjenocidit të vitit 1994 në Rwanda, si dhe i ka thënë presidentit të Rwanda-s, Paul Kagame, që shpreson se...

Papa kërkon falje për rolin e Kishës në gjenocidin në Ruandë

para 10 muajve - Gazeta e re

Papa Françesku ka kërkuar falje për “mëkatet dhe të dështimet e Kishës dhe anëtarëve ” gjatë gjenocidit të vitit 1994 në Ruanda. Në një deklaratë pas takimit në mes të Papës dhe presidentit të Ruandës...

Papa Françesku kërkon falje për mëkatet dhe dështime e kishës gjatë gjenocidit në Rwanda

para 10 muajve - Tetova Sot

Papa Françesku ka kërkuar falje për mëkatet dhe dështimet e kishës dhe anëtarëve të saj gjatë gjenocidit të vitit 1994 në Rwanda, si dhe i ka thënë presidentit të Rwanda-s, Paul Kagame, që shpreson se...

Papa Françesku kërkon falje për mëkatet dhe dështime e kishës gjatë gjenocidit në Rwanda

para 10 muajve - Gazeta Express

Papa Françesku ka kërkuar falje për mëkatet dhe dështimet e kishës dhe anëtarëve të saj gjatë gjenocidit të vitit 1994 në Rwanda, si dhe i ka thënë presidentit të Rwanda-s, Paul Kagame, që shpreson se...

Papa Françesku kërkon falje për mëkatet dhe dështime e kishës gjatë gjenocidit në Rwanda

para 10 muajve - GazetaBlic

Papa Françesku ka kërkuar falje për mëkatet dhe dështimet e kishës dhe anëtarëve të saj gjatë gjenocidit të vitit 1994 në Rwanda, si dhe i ka thënë presidentit të Rwanda-s, Paul Kagame, që shpreson se...

Papa Françesku kërkon falje për krimet e Kishës!

para 10 muajve - Lexo

Papa Françesku ka kërkuar falje për mëkatet dhe dështimet e kishës dhe anëtarëve të saj gjatë gjenocidit të vitit 1994 në Rwanda, si dhe i ka thënë presidentit të Rwanda-s, Paul Kagame, që shpreson se...

Papa Françesku kërkon falje për mëkatet dhe dështime e kishës gjatë gjenocidit në Rwanda

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Papa Françesku ka kërkuar falje për mëkatet dhe dështimet e kishës dhe anëtarëve të saj gjatë gjenocidit të vitit 1994 në Rwanda, si dhe i ka thënë presidentit të Rwanda-s, Paul Kagame, që shpreson se...

Papa Françesku kërkon falje për mëkatet dhe dështime e kishës gjatë gjenocidit në Rwanda

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Papa Françesku ka kërkuar falje për mëkatet dhe dështimet e kishës dhe anëtarëve të saj gjatë gjenocidit të vitit 1994 në Rwanda, si dhe i ka thënë presidentit të Rwanda-s, Paul Kagame, që shpreson se...

Papa Françesku kërkon falje për mëkatet dhe dështime e kishës gjatë gjenocidit në Ruandë

para 10 muajve - Periskopi

Papa Françesku ka kërkuar falje për mëkatet dhe dështimet e kishës dhe anëtarëve të saj gjatë gjenocidit të vitit 1994 në Rwanda, si dhe i ka thënë presidentit të Rwanda-s, Paul Kagame, që shpreson se...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK