http://kariera.mk

Bomba ndaj Borusias, për spekulim në bursë

para 12 muajve - Top Channel

Një javë e gjysmë pas sulmit ndaj ekipit të Borusias së Dortmundit, policia ka vënë në pranga një të dyshuar për ngjarjen. Shkaqet që mendohet ta kenë shtyrë drejt gjestit ekstrem janë shumë larg të pasurit...

Në Gjermani është arrestuar një rus i dyshuar për sulmin ndaj futbollistëve të Borusia Dortmund

para 12 muajve - TV Koha

Policia gjermane arrestoi një rus 28-të vjeçar, nën dyshim se është kryerës i sulmit të javës së kaluar ndaj autobusit të klubit të Borusia Dortmundit, me ç’rast një futbollist u lëndua. Gazeta “Bild”...

Sulmi ndaj Dortmundit, nga një rus synonte rënien e aksioneve të ekipit

para 12 muajve - Zhurnal

Një javë e gjysmë pas sulmit kundër ekipit të Borussia Dortmund, arrestohet një person i cili dyshohet të ketë kryer këtë sulm. Shkaqet e sulmit – tepër të ulëta. Njësitë speciale në Gjermani e kanë arrestuar...

Nuk ishte terrorizem, arrestohet atentatori i Borussias

para 12 muajve - SuperSport

Është arrestuar nga një repart elite i policisë gjermane në zonën e Tubinga, një qytet në jugperëndim të vendit, në Landin e Baden-Werttemberg, autori i dyshuar i sulmit me eksploziv të 11 prillit kundër...

Sulmi me bombë në autobusin e ekipit të futbollit të Borussias

para 12 muajve - ABC News

Një 28 vjecar , Sergej U., është vënë në pranga nga policia gjermane sepse dyshohet si autor i sulmit kundër autobusit të skuadrës së Borussia Dortmund në 11 prill të këtij viti. Lajmi është konfirmuar...

Sulmi ndaj Dortmundit, nga një rus synonte rënien e aksioneve të ekipit

para 12 muajve - Shqiptarja

Një javë e gjysmë pas sulmit kundër ekipit të Borussia Dortmund , arrestohet një person i cili dyshohet të ketë kryer këtë sulm. Shkaqet e sulmit – tepër të ulëta. Njësitë speciale në Gjermani e kanë arrestuar...

Sulmi ndaj Dortmundit, nga një rus synonte rënien e aksioneve të ekipit

para 12 muajve - Shqiptarja

Një javë e gjysmë pas sulmit kundër ekipit të Borussia Dortmund , arrestohet një person i cili dyshohet të ketë kryer këtë sulm. Shkaqet e sulmit – tepër të ulëta. Njësitë speciale në Gjermani e kanë arrestuar...

Sulmi ndaj autobusit të Borussia Dortmundit, arrestohet një rus

para 12 muajve - Ora news

Policia gjermane ka arrestuar të premten një qytetar gjermano-rus, nën dyshimin se ka kryer sulmin ndaj ekipit të Borussia Dortmundit të martën e kaluar. Policia ka dyshimet se vendosja e bombës është...

Nuk ishte terrorizem, arrestohet atentatori i Borussias

para 12 muajve - Lajm

Është arrestuar nga një repart elite i policisë gjermane në zonën e Tubinga, një qytet në jugperëndim të vendit, në Landin e Baden-Werttemberg, autori i dyshuar i sulmit me eksploziv të 11 prillit kundër...

Vihet në pranga autori i shpërthimit pranë autobusit të Dortmund, ja rrëfimi i tij

para 12 muajve - Sot News

Ndryshe nga sa u dyshua sulmi mbi autobusin e Borussia Dortmund nuk u krye nga ISIS. Një 28-vjeçar i quajtur Sergej W është arrestuar në Gjermani, pasi dyshohet se është atentatori i sulmi ndaj autobusit...

Sulmoi autobuzin e Dortmundit, arrestohet 28-vjeçari rus

para 12 muajve - Albeu

Policia gjermane ka vënë në pranga personin e dyshuar për sulmin me bombë ndaj autobusit të Dortmundit . Lajmi është zyrtarizuar nga policia e cila konfirmon se i dyshuari është një 28 vjeçar gjermano-rus...

Arrestohet autori i shpërthimi pranë autobusit të Dortmund: Ja pse e kreva sulmin

para 12 muajve - Standard

Një 28-vjeçar i quajtur Sergej W është arrestuar në Gjermani, pasi dyshohet se është atentatori i sulmi ndaj autobusit të ekipit të Borussia Dortmund, më 11 prill. Lajmi u bë i ditur nga autoritetet gjermane....

Gjermani, arrestohet një rus i dyshuar për sulmin ndaj futbollistëve të Borusia Dortmund

para 12 muajve - Aktuale

Policia gjermane arrestoi një rus 28­të vjeçar, nën dyshim se është kryerës i sulmit të javës së kaluar ndaj autobusit të klubit të Borusia Dortmundit, me ç’rast një futbollist u lëndua. Gazeta “Bild”...

Arrestohet një person për sulmin ndaj autobusit të ekipit të Borussia Dortmundit

para 12 muajve - Portalb

Autoritetet gjermane kanë thënë se kanë arrestuar një person me shtetësi gjermane dhe ruse, nën dyshimin se ka kryer sulmin me bombë të javës së kaluar, ndaj autobusit të një ekipi të futbollit, shkruan...

Arrestohet autori i sulmit ndaj Dortmundit, nuk ka lidhje me terrorizmin

para 12 muajve - Syri

Policia e Gjermanisë ka arrestuar personin e dyshuar për sulmin me bombë ndaj autobusit të Dortmundit para ndeshjes kundër Monacos të vlefshme për Champions League. Lajmi është zyrtarizuar nga policia...

Sulmi në Gjermani

para 12 muajve - BalkanWeb

GJERMANI – Një 28-vjeçar i quajtur Sergej W është arrestuar në Gjermani, pasi dyshohet se është atentatori i sulmi ndaj autobusit të ekipit të Borussia Dortmund, më 11 prill. Lajmi u bë i ditur nga autoritetet...

Bombat ndaj autobusit të Borusias, arrestohet një ruso-gjerman

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Një 28-vjeçar, Sergej W., është arrestuar në Gjermani, pasi dyshohet se ka kryer sulmin me bomba kundër autobusit të skuadrës së Borusia Dortmund në 11 prill. Sipas prokurorisë, i dyshuari e ka kryer këtë...

Sulmi ndaj ekipit të Dortmundit nuk ka sfond terrorist?

para 12 muajve - DW

Një javë e gjysmë pas sulmit kundër ekipit të Borussia Dortmund, arrestohet një person i cili dyshohet të ketë kryer këtë sulm. Shkaqet e sulmit - tepër të ulëta. Njësitë speciale në Gjermani e kanë arrestuar...

Kapet sulmuesi rus i klubit BVB: Nuk bëhet fjalë për sulm të ISIS por për një fenomen të ri dhe të pashembullt

para 12 muajve - Zhurnal

Sulmi me bombë në autobusin e BVB është sqaruar së fundmi: Sipas informacioneve të “Der Spiegel” është arrestuar një i dyshuar dhe nuk bëhet fjalë për ekstremist por për rast lakmitar dhe babëzi, përcjell...

Dortmund: Arrestohet i dyshuari për sulmin ndaj autobusit të BVB

para 12 muajve - Telesport

Hetimet për ngjarjen e 11 prillit në Dortmund kanë zbuluar se autori i mundshëm i sulmit ndaj autobusit të BVB është një shtetas ruso-gjerman. Mendohet se motivet që e shtynë 28-vjeçarin Sergej W të ndërmarrë...

Një i arrestuar për sulmin kundër autobusit të Borusias së Dortmundit

para 12 muajve - Koha.net

Berlin, 21 prill – Policia gjermane arrestoi një 28-vjeçar në lidhje me sulmin e javës së kaluar kundër klubit gjerman të futbollit Borusia e Dortmundit, njoftuan prokurorët federalë. Personi u arrestua...

Arrestohet i dyshuari për sulmin ndaj Dortmundit, të gjithë të befasuar se për kë bëhet fjalë

para 12 muajve - Lajmi.net

Policia e Gjermanisë ka konfirmuar se ka arrestuar personin e dyshuar për sulm me bombë ndaj autobusit të Borussia Dortmundit, me 11 prill, para ndeshjes me Monacon. I dyshuari është një 28 vjeçar edhe...

Policia gjermane prangos të dyshuarin për sulmin ndaj ekipit të Dortmundit

para 12 muajve - Lexo

Policia e Gjermanisë ka konfirmuar se ka arrestuar personin e dyshuar për sulm me bombë ndaj autobusit të Borussia Dortmundit, me 11 prill, para ndeshjes me Monacon. Sipas njoftimit të policisë i dyshuari...

Kapet rusi: Do e vriste ekipin e Borusias për…

para 12 muajve - Mapo

Foto 1 nga 4 Policia në Gjermani ka arrestuar personin që dyshohet se kreu sulmin me bomba ndaj ekipit të Borusias së Dortmundit. Por ndryshe nga sa mendohej, ai nuk ka lidhje me islamizmin radikal. Në...

FOTO/ Policia gjermane prangos të dyshuarin për sulmin ndaj ekipit të Dortmundit

para 12 muajve - Java News

Policia e Gjermanisë ka konfirmuar se ka arrestuar personin e dyshuar për sulm me bombë ndaj autobusit të Borussia Dortmundit, me 11 prill, para ndeshjes me Monacon. Sipas njoftimit të policisë i dyshuari...

Gjermani, arrestohet i dyshuari për sulmin ndaj autobusit të Borusias

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv BERLIN (AA) – Prokuroria federale e Gjermanisë bëri të ditur se ka arrestuar shtetasin gjermano-rus, i moshës 28-vjeçare nën dyshimin se ka kryer sulmin me bombë ndaj autobusit i cili transportonte...

Arrestohet një person për sulmin ndaj autobusit të ekipit të Borussia Dortmundit

para 12 muajve - Flaka

Autoritetet gjermane kanë thënë se kanë arrestuar një person me shtetësi gjermane dhe ruse, nën dyshimin se ka kryer sulmin me bombë të javës së kaluar, ndaj autobusit të një ekipi të futbollit. Prokurorët...

Arrestohet një person për sulmin ndaj autobusit të ekipit të Borussia Dortmundit

para 12 muajve - Zeri

Autoritetet gjermane kanë thënë se kanë arrestuar një person me shtetësi gjermane dhe ruse, nën dyshimin se ka kryer sulmin me bombë të javës së kaluar, ndaj autobusit të një ekipi të futbollit. Prokurorët...

Arrestohet një person për sulmin ndaj autobusit të ekipit të Borussia Dortmundit

para 12 muajve - Zeri

Autoritetet gjermane kanë thënë se kanë arrestuar një person me shtetësi gjermane dhe ruse, nën dyshimin se ka kryer sulmin me bombë të javës së kaluar, ndaj autobusit të një ekipi të futbollit. Prokurorët...

Ja kush është i arrestuari për bombën në autobusin e Borussia Dortmundit

para 12 muajve - LajmiFundit

Policia gjermane ka arrestuar të premten një qytetar gjermano-rus, nën dyshimin se ka kryer sulmin ndaj ekipit të Borussia Dortmundit të martën e kaluar. Policia ka dyshimet se vendosja e bombës është...

Hetimet: nuk qe ISIS që sulmoi autobusin e Borussia-s, por një rus

para 12 muajve - Te Sheshi

Sulmi i kryer një javë më parë ndaj autobusit të ekipit të Borusias së Dordmundit në Gjemani, nuk ka qenë “dorë islamike”, siç aludohet në të tilla raste apo siç në fund vuloset mediatikisht. The Independent...

Rusi Sergej sulmoi autobusin e Borussia Dortmund

para 12 muajve - Alsat-M

Prokuroria gjermane bëri publike se është arrestuar i dyshuari për sulmin e kryer ndaj autobusit në të cilin gjendeshin futbollistët e Borussia Dortmund. I dyshuar për këtë sulm është rusi Sergej V., i...

Arrestohet i dyshuari për sulmin ndaj Dortmundit, ja nga cili shtet vjen

para 12 muajve - GazetaBlic

Policia e Gjermanisë ka konfirmuar se ka arrestuar personin e dyshuar për sulm me bombë ndaj autobusit të Borussia Dortmundit, me 11 prill, para ndeshjes me Monacon Sipas njoftimit të policisë i dyshuari...

Sulmi kundër Borussia Dortmund: Autori në pranga, sulmoi skuadrën gjermane ‘për para’

para 12 muajve - Syri

Policia gjermane arrestoi autorin e sulmin te javës së kaluar kundër klubit gjerman të futbollit Borusia e Dortmundit, njoftuan prokurorët federalë. Ai nuk kishte lidhje me islamizmin radikal,përkundrazi...

Arrestohet i dyshuari për sulme ndaj autobusit të Dortmundit

para 12 muajve - Indeks online

Një 28-vjeçar është marrë në paraburgim, pas rastit të tri shpërthimeve para takimit të Ligës së Kampionëve në Dortmund të Gjermanisë. Kryeprokurori federal gjerman, ka konfirmuar arrestimin e një njeriu...

Arrestohet i dyshuari për sulmin ndaj Dortmundit, nuk është terrorist

para 12 muajve - Gazeta Express

Policia e Gjermanisë ka konfirmuar se ka arrestuar personin e dyshuar për sulm me bombë ndaj autobusit të Borussia Dortmundit, me 11 prill, para ndeshjes me Monacon Sipas njoftimit të policisë i dyshuari...

Arrestohet një person për sulmin ndaj autobusit të ekipit të Borussia Dortmundit

para 12 muajve - Portalb

Autoritetet gjermane kanë thënë se kanë arrestuar një person me shtetësi gjermane dhe ruse, nën dyshimin se ka kryer sulmin me bombë të javës së kaluar, ndaj autobusit të një ekipi të futbollit. Prokurorët...

Arrestohet një person për sulmin ndaj autobusit të ekipit të Borussia Dortmundit

para 12 muajve - Indeks online

Autoritetet gjermane kanë thënë se kanë arrestuar një person me shtetësi gjermane dhe ruse, nën dyshimin se ka kryer sulmin me bombë të javës së kaluar, ndaj autobusit të një ekipi të futbollit. Prokurorët...

Arrestohet rusi me pasaportë gjermane që sulmoi autobusin e Dortmundit

para 12 muajve - Telegrafi

Prokuroria gjermane ka njoftuar se është arrestuar një i dyshuar për sulmin e fundit me bombë në autobusin që po transportonte lojtarët e Borussia Dortmundit. Siç thonë ata, bëhet fjalë për Sergei W, përkatësisht...

Gjermani, arrestohet i dyshuari për sulmin ndaj autobusit të Borusias

para 12 muajve - Gazeta e re

Në sulmin, i cili u krye të martën e kaluar në Dortmund, u lëndua Marc Bartra, futbollist i Borusias dhe një polic i cili shoqëronte autobusin. Prokuroria federale e Gjermanisë bëri të ditur se ka arrestuar...

SULMI NE DORTMUND / Arrestohet autori , sulmoi skuadrën gjermane ‘për para’

para 12 muajve - Opozita

Policia gjermane arrestoi autorin e sulmin te javës së kaluar kundër klubit gjerman të futbollit Borusia e Dortmundit, njoftuan prokurorët federalë. Ai nuk kishte lidhje me islamizmin radikal,përkundrazi...

Sulmi kundër Borussia Dortmund: Autori në pranga, sulmoi skuadrën gjermane ‘për para’

para 12 muajve - Tetova Sot

Policia gjermane arrestoi autorin e sulmin te javës së kaluar kundër klubit gjerman të futbollit Borusia e Dortmundit, njoftuan prokurorët federalë. Ai nuk kishte lidhje me islamizmin radikal,përkundrazi...

Arrestohet një person për sulmin ndaj autobusit të ekipit të Borussia Dortmundit

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Autoritetet gjermane kanë thënë se kanë arrestuar një person me shtetësi gjermane dhe ruse, nën dyshimin se ka kryer sulmin me bombë të javës së kaluar, ndaj autobusit të një ekipi të futbollit. Prokurorët...

Gjermani, arrestohet një rus i dyshuar për sulmin ndaj futbollistëve të Borusia Dortmund

para 12 muajve - AlbPortali

Policia gjermane arrestoi një rus 28­të vjeçar, nën dyshim se është kryerës i sulmit të javës së kaluar ndaj autobusit të klubit të Borusia Dortmundit, me ç’rast një futbollist u lëndua. Gazeta “Bild”...

Nuk do ta besoni se per çfare qellimi eshte sulmuar autobusi i Dortmundit

para 12 muajve - Antpress

Policia e Gjermanisë ka konfirmuar se ka arrestuar personin e dyshuar për sulm me bombë ndaj autobusit të Borussia Dortmundit, me 11 prill, para ndeshjes me Monacon Sipas njoftimit të policisë i dyshuari...

Gjermani, arrestohet një rus i dyshuar për sulmin ndaj futbollistëve të Borusia Dortmund

para 12 muajve - Fakti Ditor

Policia gjermane arrestoi një rus 28­të vjeçar, nën dyshim se është kryerës i sulmit të javës së kaluar ndaj autobusit të klubit të Borusia Dortmundit, me ç’rast një futbollist u lëndua. Gazeta “Bild”...

Gjermano-rusi kreu sulmin në Dortmund, ia hodhi fajin myslimanëve

para 12 muajve - Arbresh

Policia ka arrestuar një shtetas gjermano-rus nën dyshimet se ka kryer sulmin ndaj autobusit të ekipit Borussia Dortmund, ku prokurorët thonë se bombardimi ishte motivuar nga lakmia financiare. Njësiti...

Sulmi në Dortmund, arrestohet i dyshuari kryesor

para 12 muajve - Sovrani

Policia e Gjermanisë ka konfirmuar se ka arrestuar personin e dyshuar për sulm me bombë ndaj autobusit të Borussia Dortmundit, me 11 prill, para ndeshjes me Monacon Sipas njoftimit të policisë i dyshuari...

Në Gjermani është arrestuar një rus i dyshuar për sulmin ndaj futbollistëve të Borusia Dortmund

para 12 muajve - Republika

Policia gjermane arrestoi një rus 28-të vjeçar, nën dyshim se është kryerës i sulmit të javës së kaluar ndaj autobusit të klubit të Borusia Dortmundit, me ç’rast një futbollist u lëndua. Gazeta “Bild”...

Arrestohet rusi me pasaportë gjermane që sulmoi autobusin e Dortmundit

para 12 muajve - Almakos

Prokuroria gjermane ka njoftuar se është arrestuar një i dyshuar për sulmin e fundit me bombë në autobusin që po transportonte lojtarët e Borussia Dortmundit. Siç thonë ata, bëhet fjalë për Sergei W, përkatësisht...

Arrestohet një person për sulmin ndaj autobusit të ekipit të Borussia Dortmundit

para 12 muajve - Periskopi

Autoritetet gjermane kanë thënë se kanë arrestuar një person me shtetësi gjermane dhe ruse, nën dyshimin se ka kryer sulmin me bombë të javës së kaluar, ndaj autobusit të një ekipi të futbollit. Prokurorët...

Arrestohet i dyshuari për sulme ndaj autobusit të Dortmundit

para 12 muajve - Periskopi

Një 28-vjeçar është marrë në paraburgim, pas rastit të tri shpërthimeve para takimit të Ligës së Kampionëve në Dortmund të Gjermanisë. Kryeprokurori federal gjerman, ka konfirmuar arrestimin e një njeriu...

Arrestohet një person për sulmin ndaj autobusit të ekipit të Borussia Dortmundit

para 12 muajve - Sovrani

Autoritetet gjermane kanë thënë se kanë arrestuar një person me shtetësi gjermane dhe ruse, nën dyshimin se ka kryer sulmin me bombë të javës së kaluar, ndaj autobusit të një ekipi të futbollit. Prokurorët...

Arrestohet një person për sulmin ndaj autobusit të Dortmundit

para 12 muajve - Insajderi

Autoritetet gjermane kanë thënë se kanë arrestuar një person me shtetësi gjermane dhe ruse, nën dyshimin se ka kryer sulmin me bombë të javës së kaluar, ndaj autobusit të një ekipi të futbollit. Prokurorët...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK