http://kariera.mk

Piktura e Basquiat u shit per 110.5 mln dollarë

para 11 muajve - Klan

Një pikturë e artistit të viteve 80 – të, Jean – Michel Basquiat, është shitur në një ankand me një vlerë rekord. Plot 110.5 milionë dollarë amerikanë. Çmimi i majmë, është pothuajse dyfish më i lartë...

Vepra e piktorit me ngjyrë thyen rekordin, shitet për 110 mln dollarë

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Një pikturë e artistit Jean-Michel Basquiat është shitur në ankand në New York për një shumë prej 110,5 mln dollarësh. Kjo është përafërsisht dyfishi i shumës me të cilën është shitur vepra më e shtrenjtë...

“Untitled” e Basquiat, thyen parashikimet e shitjes

para 11 muajve - Revista Flatra

Vepra e cila u shit përmes Sotheby, biznesit global të artit gjatë një ankandi, tashmë është pronë e ofertuesit fitues, Yusaku Maezawa. Jean-Michel Basquiat, artisti i famshëm amerikan, i cili u bë i njohur ...

Rekord në ankand, tabloja e piktorit Basquiat shitet për 110,5 milionë dollarë

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv NEW YORK (AA) – Ankandi “Arti Bashkëkohor” i shtëpisë së Ankandit Sotheby's në New York u karakterizua me piktorin Jean-Michel Basquiat, i cili humbi jetën në moshën 27-vjeçare për shkak...

New York, shitje në vlerë prej 448 milionë dollarë në një ankand

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv NEW YORK (AA) – Në ankandin e hapur "Arti i pasluftës dhe arti bashkëkohor", të mbajtur në New York të SHBA-ve, veprat e disa autorëve janë shitur për 448 milionë dollarë, raporton Anadolu...

Në New York shitet piktura me çmimin më të shtrenjtë

para 11 muajve - Insajderi

Në ankandin e hapur “Arti i pasluftës dhe arti bashkëkohor”, të mbajtur në New York të SHBA-ve, veprat e disa autorëve janë shitur për 448 milionë dollarë. Në shtëpinë e ankandit Christie për shitje janë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK