http://kariera.mk

Google do të prezantojë “Assistant”-in për sistemin operativ iOS

para 11 muajve - Zhurnal

Loading... Diskutimet rreth asaj se cili është asistenti kryesor me zë kryesisht bëhen në relacionin Google - Apple dhe zgjedhjen e tyre "Assistant" dhe "Siri". Google "Assistant" fillimisht mund ta përdorin...

Prezantohet projekti i shumëpritur ‘Android Go’

para 11 muajve - Sovrani

Ekzistojnë 2 miliard pajisje në mbarë botën me Android dhe tani Google po mendon për 2 miliardshin tjetër. Gjigandi i motorit të kërkimit ka një projekt të ri të quajtur Android Go. Është një version më...

Google ‘riorganizon’ Android, mbërrin Go për telefonat që nuk kanë shumë memorie

para 11 muajve - AlbPortali

Ka mbërritur në rreth 2 miliardë aparatë aktivë në të gjithë botën, por sistemi operativ “mobile” Android i Google ka tjetër synim. Burime të brendshme i konfirmuan TechSot.al se qëllimi është të arrihet...

Prezantohet projekti i shumëpritur ‘Android GO’

para 11 muajve - Gazeta e re

Ekzistojnë 2 miliard pajisje në mbarë botën me Android dhe tani Google po mendon për 2 miliardshin tjetër. Gjigandi i motorit të kërkimit ka një projekt të ri të quajtur Android Go. Është një version më...

Android Go, version i “shkurtuar” për telefonat e lirë

para 11 muajve - Lajmi.net

Gjiganti i motorit të kërkimit ka një projekt të ri të quajtur Android Go, cili është një version më i lehtë i Android me performancë më të lartë por i kufizuar në funksionalitete. Ekzistojnë 2 miliardë...

Google do të prezantojë “Assistant”-in për sistemin operativ iOS

para 11 muajve - Gazeta e re

Diskutimet rreth asaj se cili është asistenti kryesor me zë kryesisht bëhen në relacionin Google – Apple dhe zgjedhjen e tyre “Assistant” dhe “Siri”. Google “Assistant” fillimisht mund ta përdorin vetëm...

Google do të prezantojë “Assistant”-in për sistemin operativ iOS

para 11 muajve - KosovaPress

Google "Assistant" fillimisht mund ta përdorin vetëm pronarët e telefonave të mençur Google Pixel, derisa prania e tij do të përhapet edhe në pajisjet tjera që punojnë në Android. Asistenti i Google është...

Google Assistant vjen edhe në iOS

para 11 muajve - Telegrafi

Google njoftoi në I / O sot se Google Asistent po arrin në pajisjet iOS, siç sugjeruan thashethemet. Kompania po lanson një aplikacion që duhet të shfaqet së shpejti në App Store. Megjithatë, Assistant...

Google prezanton versionin Beta të sistemit Android O

para 11 muajve - Zhurnal

Loading... Google ka zyrtarizuar sistemin e ri operativ në versionin Beta, Android O. Në konferencën e përvitshme të Googleit u prezantua sistemi i ri që është në formën testuese. Kompania ka njoftuar...

Google Assistant vjen edhe në iOS

para 11 muajve - Almakos

Google njoftoi në I / O sot se Google Asistent po arrin në pajisjet iOS, siç sugjeruan thashethemet. Kompania po lanson një aplikacion që duhet të shfaqet së shpejti në App Store. Megjithatë, Assistant...

Google Assistant vjen edhe në iOS

para 11 muajve - Sovrani

Google njoftoi në I / O sot se Google Asistent po arrin në pajisjet iOS, siç sugjeruan thashethemet. Kompania po lanson një aplikacion që duhet të shfaqet së shpejti në App Store. Megjithatë, Assistant...

Google prezanton versionin Beta të sistemit Android O

para 11 muajve - Gazeta Express

Google ka zyrtarizuar sistemin e ri operativ në versionin Beta, Android O. Në konferencën e përvitshme të Googleit u prezantua sistemi i ri që është në formën testuese. Kompania ka njoftuar se ndër veçoritë...

Apple planifikon “të vrasë” iPad Mini?

para 11 muajve - Flaka

Ditët e tabletit që ishte paraqitur në treg në vitin 2012, iPad Mini, së shpejti mund të jenë të numëruara. Sipas raportimeve më të reja, kompania Apple pritet të heqë dorë nga prodhimi i mëtejmë i kësaj...

Google prezanton versionin Beta të sistemit Android O

para 11 muajve - Koha.net

Google ka zyrtarizuar sistemin e ri operativ në versionin Beta, Android O. Në konferencën e përvitshme të Googleit u prezantua sistemi i ri që është në formën testuese. Kompania ka njoftuar se ndër veçoritë...

Google konfirmon asistentin e vet edhe për iOS

para 11 muajve - Koha.net

Google ka njoftuar në konferencën e saj të përvitshme “I/O” se asistenti i Google-it do të vijë edhe për pajisjet me sistem operativ iOS. Kompania është duke lansuar një aplikacion që do të dalë së shpejti...

Apple planifikon ‘vrasjen’ e iPad Mini

para 11 muajve - Aktuale

Tabletit që ishte paraqitur në treg në vitin 2012, iPad Mini, tashmë po i vjen fundi. Sipas raporteve më të reja, kompania Apple pritet që të heqë dorë nga prodhimi i mëtejmë i kësaj pajisje. Vendimi për...

Apple planifikon “të vrasë” iPad Mini?

para 11 muajve - Zhurnal

Loading... Ditët e tabletit që ishte paraqitur në treg në vitin 2012, iPad Mini, së shpejti mund të jenë të numëruara. Sipas raportimeve më të reja, kompania Apple pritet të heqë dorë nga prodhimi i mëtejmë...

Sistemi i ri iOS 10.3.2 tani i disponueshëm për t’u shkarkuar në iPhone dhe iPad

para 11 muajve - BalkanWeb

Apple  ka lajmëruar lirimin e iOS 10.3.2 në iPhone dhe iPad , raporton TechSot. Akoma priten detaje të tjera nga Apple , por deri tani kemi zbuluar se versioni i ri i iOS fokusohet në rregullimin e bug-eve...

Apple planifikon ‘vrasjen’ e iPad Mini

para 11 muajve - Lajmi.net

Tabletit që ishte paraqitur në treg në vitin 2012, iPad Mini, tashmë po i vjen fundi. Sipas raporteve më të reja, kompania Apple pritet që të heqë dorë nga prodhimi i mëtejmë i kësaj pajisje, njofton ITP.net....

Apple planifikon “të vrasë” iPad Mini?

para 11 muajve - GazetaBlic

Ditët e tabletit që ishte paraqitur në treg në vitin 2012, iPad Mini, së shpejti mund të jenë të numëruara. Sipas raportimeve më të reja, kompania Apple pritet të heqë dorë nga prodhimi i mëtejmë i kësaj...

Keni telefon Android? Ja një risi tjetër

para 11 muajve - Zhurnal

Në Google I/O që mbahet këtë javë, Audi dhe Volvo do të shfaqin sistemet e tyre të informimit të ndërtuara në vetura, përmes sistemit operativ Android. Këto sisteme kanë Android të veçantë që i mundëson...

Apple heqë dorë nga prodhimi i iPad Mini

para 11 muajve - Periskopi

Ditët e tabletit që ishte paraqitur në treg në vitin 2012, iPad Mini, së shpejti mund të jenë të numëruara. Sipas raportimeve më të reja, kompania Apple pritet të heqë dorë nga prodhimi i mëtejmë i kësaj...

Apple planifikon “të vrasë” iPad Mini?

para 11 muajve - KosovaPress

Sipas raportimeve më të reja, kompania Apple pritet të heqë dorë nga prodhimi i mëtejmë i kësaj pajisjeje, transmeton KosovaPress. Vendimi i Apple për mos prodhimin e iPad Mini vjen si rezultat i fokusimit...

Sistemi Android tani edhe me aplikacione për të kontrolluar veturat

para 11 muajve - Albeu

Sistemi operativ Android tashmë mund t'ju ofrojë dhe mundësinë për të kontrolluar makinën tuaj. Në Google I/O që mbahet këtë javë, Audi dhe Volvo do të shfaqin sistemet e tyre të informimit të ndërtuara...

Google sjell Assistant edhe për iOS

para 11 muajve - Indeks online

Google planifikon të sjellë Google Assistant, asistentin e tij kryesor me zë në sistemin rival operativ iOS. Google Assistant sipas AndroidPolice, së shpejti do të lansohet si aplikacion i pavarësuar....

Android tani me aplikacione dhe kontroll të veturës

para 11 muajve - Zhurnal

Loading... Në Google I/O që mbahet këtë javë, Audi dhe Volvo do të shfaqin sistemet e tyre të informimit të ndërtuara në vetura, përmes sistemit operativ Android. Këto sisteme kanë Android të veçantë që...

Google sjell Assistant edhe për iOS

para 11 muajve - Zhurnal

Loading... Google planifikon të sjellë Google Assistant, asistentin e tij kryesor me zë në sistemin rival operativ iOS. Google Assistant sipas AndroidPolice, së shpejti do të lansohet si aplikacion i pavarësuar....

Google sjell Assistant edhe për iOS

para 11 muajve - Infokusi

Google planifikon të sjellë Google Assistant, asistentin e tij kryesor me zë në sistemin rival operativ iOS. Google Assistant sipas AndroidPolice, së shpejti do të lansohet si aplikacion i pavarësuar....

Android tani me aplikacione dhe kontrollë të veturës, Spotify, Google Assistant dhe të tjerat ofrohen

para 11 muajve - Telegrafi

Në Google I/O që mbahet këtë javë, Audi dhe Volvo do të shfaqin sistemet e tyre të informimit të ndërtuara në vetura, përmes sistemit operativ Android. Këto sisteme kanë Android të veçantë që i mundëson...

Apple zbulon datën kur lansohet iPadi i ri

para 11 muajve - Indeks online

Konferenca e sivjetme e Apple-it për zhvilluesit pritet të sjellë edhe pajisje të reja, përpos njoftimeve për përditësime në sistem operativ. Sipas analistëve, kompania do të lansojë një altoparlant të...

Android tani me aplikacione dhe kontroll të veturës

para 11 muajve - Tetova Sot

Në Google I/O që mbahet këtë javë, Audi dhe Volvo do të shfaqin sistemet e tyre të informimit të ndërtuara në vetura, përmes sistemit operativ Android. Këto sisteme kanë Android të veçantë që i mundëson...

Android tani me aplikacione dhe kontroll të veturës

para 11 muajve - Arbresh

Në Google I/O që mbahet këtë javë, Audi dhe Volvo do të shfaqin sistemet e tyre të informimit të ndërtuara në vetura, përmes sistemit operativ Android. Këto sisteme kanë Android të veçantë që i mundëson...

Google sjell Assistant edhe për iOS

para 11 muajve - Arbresh

Google planifikon të sjellë Google Assistant, asistentin e tij kryesor me zë në sistemin rival operativ iOS. Google Assistant sipas AndroidPolice, së shpejti do të lansohet si aplikacion i pavarësuar,...

Android tani me aplikacione dhe kontrollë të veturës, Spotify, Google Assistant dhe të tjerat ofrohen

para 11 muajve - Infokusi

Në Google I/O që mbahet këtë javë, Audi dhe Volvo do të shfaqin sistemet e tyre të informimit të ndërtuara në vetura, përmes sistemit operativ Android. Këto sisteme kanë Android të veçantë që i mundëson...

Android tani me aplikacione dhe kontrollë të veturës

para 11 muajve - Periskopi

Në Google I/O që mbahet këtë javë, Audi dhe Volvo do të shfaqin sistemet e tyre të informimit të ndërtuara në vetura, përmes sistemit operativ Android. Këto sisteme kanë Android të veçantë që i mundëson...

Android tani me aplikacione dhe kontrollë të veturës, Spotify, Google Assistant dhe të tjerat ofrohen

para 11 muajve - Almakos

Në Google I/O që mbahet këtë javë, Audi dhe Volvo do të shfaqin sistemet e tyre të informimit të ndërtuara në vetura, përmes sistemit operativ Android. Këto sisteme kanë Android të veçantë që i mundëson...

Apple lanson iPadin e ri më 5 qershor

para 11 muajve - Infokusi

Konferenca e sivjetme e Apple-it për zhvilluesit pritet të sjellë edhe pajisje të reja, përpos njoftimeve për përditësime në sistem operativ. Sipas analistëve, kompania do të lansojë një altoparlant të...

Google sjell Assistant edhe për iOS

para 11 muajve - KosovaPress

Google Assistant sipas AndroidPolice, së shpejti do të lansohet si aplikacion i pavarësuar, transmeton KosovaPress. Asistenti kryesor i Google do të jetë i qasshëm vetëm në SHBA, por pritet edhe në rajone...

Apple lanson iPadin e ri më 5 qershor

para 11 muajve - Gazeta Express

Konferenca e sivjetme e Apple-it për zhvilluesit pritet të sjellë edhe pajisje të reja, përpos njoftimeve për përditësime në sistem operativ. Sipas analistëve, kompania do të lansojë një altoparlant të...

Lëshohet iOS 10.3.2 për iPhone dhe iPad

para 11 muajve - Gazeta Express

Apple ka lëshuar sot iOS 10.3.2 për iPhone dhe iPad. iOS 10.3.2 është tani i disponueshëm për shkarkim për të gjitha pajisjet që e përkrahin atë. Ky version nuk sjell ndonjë funksion të ri, por limitohet...

Lëshohet iOS 10.3.2 për iPhone dhe iPad

para 11 muajve - Lajmi.net

Apple ka lëshuar sot iOS 10.3.2 për iPhone dhe iPad. iOS 10.3.2 është tani i disponueshëm për shkarkim për të gjitha pajisjet që e përkrahin atë. Ky version nuk sjell ndonjë funksion të ri, por limitohet...

Lëshohet iOS 10.3.2 për iPhone dhe iPad

para 11 muajve - Periskopi

Apple ka lëshuar sot iOS 10.3.2 për iPhone dhe iPad. iOS 10.3.2 është tani i disponueshëm për shkarkim për të gjitha pajisjet që e përkrahin atë. Ky version nuk sjell ndonjë funksion të ri, por limitohet...

Lëshohet iOS 10.3.2 për iPhone dhe iPad

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Apple ka lëshuar sot iOS 10.3.2 për iPhone dhe iPad. iOS 10.3.2 është tani i disponueshëm për shkarkim për të gjitha pajisjet që e përkrahin atë. Ky version nuk sjell ndonjë funksion të ri, por limitohet...

iOS i ri 10.3.2 tani i disponueshëm për tu shkarkuar në iPhone dhe iPad

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Ka kaluar një muaj e gjysmë që kur iOs 10.3.1 doli për publikun dhe Apple që tani ka lajmëruar lirimin e iOS 10.3.2 në iPhone dhe iPad , raporton TechSot.al. Akoma po presim detaje të tjera...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK