http://kariera.mk

ANKETË: VMRO dhe LSDM me rejting të barabartë para dhënies së mandatit

më 5.2017 - Flaka

VMRO-DOMNE 24, 5 për qind, LSDM 23, 7 për qind. Vetëm 0,8 për qind është diferenca në rejting mes dy partive më të mëdha maqedonase. Këtë e tregon anketa e “Tv Telma” bërë për emisionin “Top Tema”, transmeton...

VMRO-ja duhet të bëjë transferim të qetë të pushtetit, thonë 62.1 % e qytetarëve

më 5.2017 - Aktuale

Madje në pyetjen nëse VMRO-DPMNE duhet të bëjë transferim të qetë të pushtetit, shumicës së re parlamentare të LSDM-së, përgjigjet janë si vijojnë: Me PO janë përgjigjur 62.1 përqind, ndërsa me JO 25.2...

Anketa: Ahmeti prin tek shqiptarët i ndjekur nga Sela, i treti është Kasami

më 5.2017 - Gazeta Express

Në pyetjen se cili politikan meriton besueshmëri më të madhe, sipas anketës së M- Prospekt në Tv Telma, lideri i BDI-së Ali Ahmeti prin shumë para kundrejt liderëve tjerë shqiptarë. Këtu edhe siç pritej,...

Rejtingu i liderëve: Ali Ahmeti prin bindshëm. Sela para Kasamit të BESËS | FOTO

më 5.2017 - Flaka

Në pyetjen se cili politikan meriton besueshmëri më të madhe, sipas anketës së M- Prospekt në Tv Telma, lideri i BDI-së Ali Ahmeti prin shumë para kundrejt liderëve tjerë shqiptarë. Këtu edhe siç pritej,...

A ka filluar zgjidhja e krizës politike? Një “PO” e madhe nga 46.3 % e anketuesve

më 5.2017 - Aktuale

Në pyetjen nëse sipas jush ka filluar zgjidhja e krizës politike në Maqedoni, përgjigjet e anketuesve sipas anketës së M- Prospekt të TV Telma janë si vijon: 46.3 përqind thonë se PO, ndërsa 42.6 përqind...

ANKETA: Ahmeti 28.1, Zaev 16.1, Sela 14.7 %. Kasami i BESËS i fundit

më 5.2017 - Aktuale

Në pyetjen se cili politikan meriton besueshmëri më të madhe tek votuesit shqiptarë, mbështetja për kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti është e madhe, plot 28.1 përqind, pason Zoran Zaev 16.1, Ziadin Sela me...

ANKETA: BDI 38.7, BESA 17.1, ndërsa LSDM-ja e treta tek shqiptarët

më 5.2017 - Aktuale

Në pyetjen nëse nesër mbahen zgjedhjet e parakohshme për cilën parti do kishit dhënë votën sipas përkatësisë etnike apo votuesve shqiptar, përgjigjet janë si vijojnë: BDI 38.7 përqind, BESA 17.1 përqind,...

Rejtingu i liderëve: Ali Ahmeti prin bindshëm. Sela para Kasamit të BESËS

më 5.2017 - Aktuale

Në pyetjen se cili politikan meriton besueshmëri më të madhe, sipas anketës së M- Prospekt në Tv Telma, lideri i BDI-së Ali Ahmeti prin shumë para kundrejt liderëve tjerë shqiptarë. Këtu edhe siç pritej,...

Anketa më e re: BDI e para me 8.5% e ndjekur nga Lëvizja Besa me 3.7%

më 5.2017 - Gazeta Express

Një anketë e realizuar nga TV Telma tregon se diferencat në mes partive politike të bllokut maqedonas janë afruar, kurse tek blloku politik shqiptar akoma po udhëheq BDI-ja, që ndiqet nga Lëvizja Besa,...

Sondazhi, BDI parti e parë tek shqiptarët

më 5.2017 - Albeu

VMRO-DPMNE, 24.5 për qind, 23.7 për qind LSDM, 0.8 për qind është dallimi midis dy partive kryesore maqedonase. Ndërsa sa i përket partive shqiptare BDI qëndron në vend të me 8.5 për qind. Këto rezultate...

Anketa/ Pas 27 Prillit BDI dhe Aleanca rriten, BESA bie

më 5.2017 - Tetova Sot

Pas 27 Prillit BDI-ja e Ali Ahmetit dhe Alenca në krye me Selën janë rritur, dnërsa BESA ka pësuar rënje të madhe. Në pyetjen nëse nesër mbahen zgjedhjet e parakohshme për cilën parti do kishit dhënë votën...

Pas 27 Prillit bie Bilall Kasami, lideri i fundit te shqiptarët

më 5.2017 - Tetova Sot

Pas 27 Prillit ngjarjes së Kuvendit ku u përgjakën deputetët e shumicës, ku më së shumti pësoi lideri i LR-PDSH-së Ziadin Sela është realizuar një anketë nga  M-Prospek me kërkesë të Telmës. Sipas kësaj...

Anketa e Fundit/ Ali Ahmeti lideri më i besuar

më 5.2017 - Tetova Sot

Sipas anketës së fundit të M-Prospek me kërkesë të Telmës, tek shqiptarët më shumë besim kanë tek lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, më pas vjen vjen Ziadin Sela dhe i fundit është Bilall Kasami i BESËS, njofton...

Anketa e Fundi: Sela e sheh përmas Bilallin

më 5.2017 - Tetova Sot

Sipas anketës së fundit të M-Prospek me kërkesë të Telmës, tek shqiptarët më shumë besim kanë tek lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, më pas vjen vjen Ziadin Sela dhe i fundit është Bilall Kasami i BESËS, njofton...

A po eksitohet Artan Grubi me anketat e televizionit Telma nën dirigjim të LSDM-së?!

më 5.2017 - Tetova1

Hamdi Nuhiju Kohët e fundit në Republikën e Maqedonisë kanë ndodhur dy anketa të ndryshme dhe një sjellje e njëjtë e përfaqësuesve politik dhe aktivistëve të Lëvizjes Besa, si me anketën e parë edhe me...

Nëse do të mbaheshin nesër zgjedhjet, ja cilët parti do të votoheshin më shumë

më 5.2017 - Telegrafi

OBRM-PDUKM tek maqedonasit dhe BDI tek shqiptarët vazhdojnë të kenë primatin sa i përket besueshmërisë së elektoratit edhe nëse sërish mbahen zgjedhje parlamentare. Kështu kanë treguar rezultatet e anketës...

ANKETA e re: Shikoni sa është dallimi mes BDI-së dhe partive tjera politike shqiptare

më 5.2017 - Aktuale

Anketa e emisionit Top Tema në televizionit Telma realituar prej datës 10 deri 15 maj tregon se diferenca mes VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së po shkrihet përkatësisht ajo është vetëm 0.8 % në favor të VMRO-së,...

Anketimi më i ri: Tek shqiptarët vazdhon të kreysojë BDI-ja

më 5.2017 - Flaka

VMRO-DPMNE, 24.5 për qind, 23.7 për qind LSDM, 0.8 për qind është dallimi në rejting midis dy partive kryesore maqedonase. Dhe BDI-ja e para tek partië shqiptare me 8.5 për qind. Këtë e tregon sondazhi...

Anketa e fundit: Shikoni kush udheheq ne Maqedoni

më 5.2017 - Antpress

Kjo eshte anketa e fundit e realizuar nga IRI. Nga anketa shihet se ende ne liste kryeson Ali Ahmeti si politikan me i preferuar nga shqiptar pasuar nga Ziadin Sela dhe Bilal Kasami, njofton Antpress

Sondazhi i fundit: BDI-ja e para tek shqiptarët

më 5.2017 - Lexo

VMRO-DPMNE, 24.5 për qind, 23.7 për qind LSDM, 0.8 për qind është dallimi në rejting midis dy partive kryesore maqedonase. Dhe BDI-ja e para tek partië shqiptare me 8.5 për qind. Këtë e tregon sondazhi...

VMRO-DPMNE e LSDM me reiting të barabartë

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 maj - Vetëm 0,8 përqind është dallimi në rejtingun mes dy partive më të mëdha në vend, thuhet në anketën më të re të cilën e përpunoi agjencia M-prospekt në kërkesë të Tv Telma dhe QMBN, transmeton...

Sondazhi i Fundit: BDI-ja e para tek shqiptarët

më 5.2017 - Tetova Sot

VMRO-DPMNE, 24.5 për qind, 23.7 për qind LSDM, 0.8 për qind është dallimi në rejting midis dy partive kryesore maqedonase. Këtë e tregon sondazhi më i fundit i M-Prospekt dhe Telmës. Në pyetjen nëse zgjedhjet...

LSDM partia e tretë tek shqiptarët

më 5.2017 - Tetova1

VMRO-DPMNE tek maqedonasit dhe BDI tek shqiptarët vazhdojnë të kenë primatin sa i përket besueshmërisë së elektoratit edhe nëse sërish mbahen zgjedhje parlamentare. Kështu kanë treguar rezultatet e anketës...

Anketat e IRI-t nxori Besën të parën, anketa e institutit nga Beogradi nxjerr BDI-në

më 5.2017 - Lajm

Institutit M-Prospekt me seli në Beograd ka zhvilluar një anketë të re lidhur me rejtingun e partive politike në Maqedoni. Sipas kësaj ankete, VMRO-DPMNE ka rejting prej 24.5 për qind, kurse LSDM 23.7...

Kryesojnë VMRO dhe BDI, LSDM partia e tretë tek shqiptarët

më 5.2017 - Gazeta Max

VMRO-DPMNE tek maqedonasit dhe BDI tek shqiptarët vazhdojnë të kenë primatin sa i përket besueshmërisë së elektoratit edhe nëse sërish mbahen zgjedhje parlamentare. Kështu kanë treguar rezultatet e anketës...

Anëtarë dhe ekspert të shumtë i bashkëngjiten Lëvizjen BESA, priten përçarje të reja në BDI

më 5.2017 - Ina

ë fundmi po vërehet një ristrukturim i gjithëanshme i Lëvizjes BESA dhe përforcim i degëve të kësaj partie. Rritjen e BESËS në terren e dëshmoi edhe anketa më e re e Institutit Ndërkombëtar Republikan...

Anëtarë dhe ekspert të shumtë i bashkëngjiten Lëvizjen BESA, priten përçarje të reja në BDI

më 5.2017 - Lajm

Së fundmi po vërehet një ristrukturim i gjithëanshme i Lëvizjes BESA dhe përforcim i degëve të kësaj partie. Rritjen e BESËS në terren e dëshmoi edhe anketa më e re e Institutit Ndërkombëtar Republikan...

Drejtoresha e IRI-t, Ilina Mangova e konfirmon: Anketa e fundit pasqyron vulllnetin e qytetarëve

më 5.2017 - Almakos

Jonuz: BDI dhe VMRO në rënie të vazhdueshme Iina Mangova nga agjencia IRI i konfirmoi të dhënat që u publikuan ditë më parë, duke thënë se shumica e qytetarëve thonë se nuk janë të kënaqur nga puna e kryetarëve...

Anketë: Pas sulmit në Kuvend qëndron VMRO-DPMNE-ja

më 5.2017 - Portalb

Në anketën më të re të televizionit Tellma dhe të Qendrës maqedonase për bashkëpunim ndërkombëtar (QMBN), që është bërë nga 10 deri 15 maj, në pyetjen se kush qëndron  pas sulmit në Kuvend, 40,5% e qytetarëve...

40.5% e qytetarëve besojnë se VMRO-DPMNE qëndron pas sulmit në Kuvend

më 5.2017 - Aktuale

Në sondazhi më të fundit të televizionit “Telma” dhe QMBN, i bërë nga 10 deri 15 maj, në pyetjen se kush ishte pas sulmit në Parlament, 40.5 përqind thanë se është VMRO-DPMNE, 20 për qind thanë se turma...

Paraqitet anketë e re, ja rezultatet e saj!

më 5.2017 - Lajm

Në anketën më të re të televizionit Telma dhe të Qendrës maqedonase për bashkëpunim ndërkombëtar (QMBN), që është bërë nga 10 deri 15 maj, në pyetjen se kush qëndron  pas sulmit në Kuvend, 40,5% e qytetarëve...

Shifra tmerruese/ 40.5% e qytetarëve besojnë se VMRO-DPMNE qëndron pas sulmit në Kuvend

më 5.2017 - Ina

Në sondazhi më të fundit të televizionit “Telma” dhe QMBN, i bërë nga 10 deri 15 maj, në pyetjen se kush ishte pas sulmit në Parlament, 40.5 përqind thanë se është VMRO-DPMNE, 20 për qind thanë se turma...

Shifra tmerruese/ 40.5% e qytetarëve besojnë se VMRO-DPMNE qëndron pas sulmit në Kuvend

më 5.2017 - Lajm

Në sondazhi më të fundit të televizionit “Telma” dhe QMBN, i bërë nga 10 deri 15 maj, në pyetjen se kush ishte pas sulmit në Parlament, 40.5 përqind thanë se është VMRO-DPMNE, 20 për qind thanë se turma...

Anketa: 40.5% e qytetarëve besojnë se VMRO-DPMNE qëndron pas sulmit në Kuvend

më 5.2017 - Lexo

Në sondazhi më të fundit të televizionit “Telma” dhe QMBN, i bërë nga 10 deri 15 maj, në pyetjen se kush ishte pas sulmit në Parlament, 40.5 përqind thanë se është VMRO-DPMNE, 20 për qind thanë se turma...

Dhuna në Parlament, vepër e dirigjuar nga VMRO-DPMNE

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 17 Maj - Anketa më e re e televizionit Telma dhe Qendrës Maqedonase për Bashkëpunim Ndërkombëtare, e realizuar nga 10 deri më 15 maj, në pyetjen se kush qëndron pas sulmit të 27 Prillit në Parlamentin...

Anketa e Fundit: 40.5% e qytetarëve besojnë se VMRO-DPMNE qëndron pas sulmit në në Kuvend

më 5.2017 - Tetova Sot

Në sondazhi më të fundit të televizionit “Telma” dhe QMBN, i bërë nga 10 deri 15 maj, në pyetjen se kush ishte pas sulmit në Parlament, 40.5 përqind thanë se është VMRO-DPMNE, 20 për qind thanë se turma...

Asnjë parti të mos festoj për anketën e IRI-t, qytetarët kanë humbur besimin tek elita politike

më 5.2017 - Tetova1

Instituti Ndërkombëtarë Republikan (IRI) i cili bën hulumtime të mendimit publik gjatë vitit për disa tema që tangojnë shoqërinë në Maqedoni si dhe anketa lidhur me reitingjet e partive politike, dje ka...

BESA është krijuar nga populli, prandaj të gjithë ne natyrshëm identifikohemi në të

më 5.2017 - Almakos

Shkruan: Emad MEHMETI Që në themelimin e saj Lëvizja BESA është krijuar me vetëinicativë të popullit, pra strukturimi ka shkuar prej posht – lartë, e jo si te partitë tjera tradicionale. Kështu, edhe pas...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK