http://kariera.mk

Bisedimet e para për formimin e qeverisë, çfarë vendosën Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - BalkanWeb

MAQEDONI -Pas marrjes së mandatit nga presidenti i vendit, kreu i LSDM, Zoran Zaev ka zhvilluar gjatë ditës së sotme një takim me kreun e BDI, Ali Ahmeti. Por mesa duket takimi i parë mes tyre që zgjati...

Zaev takoi Ahmetin për qeverinë e re

më 5.2017 - Ora news

Takimi i parë mes kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti, pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë, përfundoi pa detaje për mediat mbi çështjet që janë vënë në tavolinë. Në...

Fillojnë negociatat për Qeverinë re, Zaevi dhe Ahmeti nisin dakordimin për Qeverinë

më 5.2017 - MRT

Mandatori, Zoran Zaev, filloi bisedimet për formimin e Qeverisë së re me kreun e BDI-së, Ali Ahmetin.... Mandatori, Zoran Zaev, filloi bisedimet për formimin e Qeverisë së re me kreun e BDI-së, Ali Ahmetin....

Besa merr ftesën nga Zaev: Po në qeveri, por jo me ata që hetohen nga PSP

më 5.2017 - MRT

Edhe Lëvizja Besa ka marrë ftesë zyrtare nga LSDM.... Edhe Lëvizja Besa ka marrë ftesë zyrtare nga LSDM për të biseduar rreth mundësive që të kyçet në Qeverinë e re. Nga Lëvizja Besa mbeten në qëndrimin...

Bisedimet për Qeverinë, Zaev takon Ahmetin

më 5.2017 - Klan Kosova

Takimi i parë mes kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti, pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë, përfundoi pa detaje për mediat mbi çështjet që janë vënë në tavolinë. Në...

Bisedimet për Qeverinë, Zaev takon Ahmetin

më 5.2017 - GazetaBlic

Takimi i parë mes kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti, pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë, përfundoi pa detaje për mediat mbi çështjet që janë vënë në tavolinë. Në...

Shqiptarët me tetë ministri në Qeverinë e Zoran Zaevit

më 5.2017 - OraInfo

Ka përfunduar takimi i parë mes Zoran Zaevit dhe Ali Ahmetit të cilët po diskutojnë për formulimin e qeverisë. Takimi zgjati me orë të tëra sot në selinë  e SDSM-së, shkruajnë mediet atje, përcjellë arbresh....

Shqiptarët me tetë ministri në Qeverinë e Zoran Zaevit

më 5.2017 - Zeri

Ka përfunduar takimi i parë mes Zoran Zaevit dhe Ali Ahmetit të cilët po diskutojnë për formulimin e qeverisë. Takimi zgjati me orë të tëra sot në selinë  e SDSM-së, shkruajnë mediet atje, përcjellë arbresh....

10 MINUTA – BISEDIMET PËR FORMIMIN E QEVERISË

më 5.2017 - TV21

Negociatat për qeverinë e re tashmë kanë nisur intenzivisht. Sot lideri i LSDM-së Zoran Zaev në selinë e tij po zhvillon takim me kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti kur priten të hramonizohen qëndrimet rreth...

Lëvizja BESA: Angazhohemi për të qenë pjesë e Qeverisë

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 Maj -­ Lëvizja Besa edhe zyrtarishtë ka marrë ftesë nga selia "blu" e Zoran Zaevit për të biseduar rreth mundësive që edhe kjo forcë poltike të kyçet në Qeverinë e re reformatore, transmeton...

Përfundojnë bisedimet e para për qeverinë, ja çfarë vendosën Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - Albeu

Asgjë konkrete nga takimi i parë mes Ahmetit dhe Zaev, pasi ky i fundit e mori edhe zyrtarisht mandatin. Pas dy orëve bisedime, Ahmeti u largua nga selia e LSDM-së pa u prononcuar për mediat. “Në periudhën...

Shilegov: “Jemi një hap më afër për fillimin e formimit të Qeverisë së re”

më 5.2017 - Flaka

Ka filluar procesi i bisedimeve për formim të Qeverisë së re, takimi i liderëve është në vijim, theksoi sot zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve. Pas përfundimit...

Bisedimet për Qeverinë, Zaevi takoi Ahmetin

më 5.2017 - Alsat-M

Takimi i parë mes kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti, pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë, përfundoi pa detaje për mediat mbi çështjet që janë vënë në tavolinë. Në...

Shilegov: Ka filluar procesi i bisedimeve për formim të Qeverisë së re, takimi i liderëve është në vijim

më 5.2017 - TV Koha

Ka filluar procesi i bisedimeve për formim të Qeverisë së re, takimi i liderëve është në vijim, theksoi sot zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve. Pas përfundimit...

Shilegov: Qytetarët Qeverinë do ta ndjejnë të vetën

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 Maj - Ka filluar procesi i bisedimeve për formim të Qeverisë së re, takimi i liderëve është në vijim, theksoi sot zëdhënësi i LSDM-­së Petre Shilegov, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve....

Përfunduan bisedimet e para për Qeverinë, ja çka vendosën Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - Ina

Asgjë konkrete nga takimi i parë mes Ahmetit dhe Zaev, pasi ky i fundit e mori edhe zyrtarisht mandatin. Pas dy orëve bisedime, Ahmeti u largua nga selia e LSDM-së pa u prononcuar për media. “Në periudhën...

Zaev- Ahmeti diskutojnë për koalicionin qeverisës

më 5.2017 - Koha.net

Mandatari për formimin e qeverisë së Maqedonisë, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe kreu i BDI-së Ali Ahmeti diskutuan të premten për parimet e bashkëpunimit, reformave qeveritare dhe hyrjen në BE dhe NATO....

NISËN BISEDIMET PËR QEVERINË E RE, FILLIMISHT PARIMET, MË PAS PËRZGJEDHJET KADROVIKE

më 5.2017 - TV21

Asgjë konkrete nga takimi i parë mes Ahmetit dhe Zaev, pasi ky i fundit e mori edhe zyrtarisht mandatin. Pas dy orëve bisedime, Ahmeti u largua nga selia e LSDM-së pa u prononcuar për media. “Në periudhën...

2 orë takim kokë më kokë, Zaev-Ahmeti diskutojnë për qeverinë e re

më 5.2017 - Java News

Takimi i parë mes kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti, pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë, përfundoi pa detaje për mediat mbi çështjet që janë vënë në tavolinë. Në...

Zaev- Ahmeti diskutojnë për koalicionin qeverisës

më 5.2017 - Indeks online

Mandatari për formimin e qeverisë së Maqedonisë, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe kreu i BDI-së Ali Ahmeti diskutuan të premten për parimet e bashkëpunimit, reformave qeveritare dhe hyrjen në BE dhe NATO....

NISIN NEGOCIATAT PËR QEVERI, BDI AMBICIOZE, “AMINI” TEK AHMETI?!

më 5.2017 - TV21

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Përfundon takimi Zaev-Ahmeti, nuk bisedohet për flamurin dhe gjuhën shqipe

më 5.2017 - Telegrafi

Pas dy orëve e më shumë ka zgjatur takimi mes mandatarit Zoran Zaev edhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në selinë e LSDM-së, por asnjëri nuk kanë dhënë deklarata për atë se çfarë kanë biseduar. Ahmeti edhe...

Takimi Ahmeti-Zaev, ja çfarë thonë nga LSDM-ja

më 5.2017 - Aktuale

Parimet e bashkëpunimit, Qeverisë Reformuese, por dhe integrimit në BE dhe NATO ishin temat e takimit të sotëm të kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti. “Në periudhën e ardhshme...

Takimi Ahmeti-Zaev, ja çfarë thonë nga LSDM

më 5.2017 - Portalb

Sot është mbajtur takim mes kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, njofton Portalb.mk . Pas takimit krerët e partive nuk kanë dhënë deklarata, për media megjithatë sipas...

Zaev bisedon me Ahmetin për formimin e Qeverisë së re

më 5.2017 - Evropa e Lirë

Mandatari për formimin e Qeverisë së re të Maqedonisë, Zoran Zaev ka biseduar me liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetin për formimin e koalicionit qeverisës. Petre Shilegov , zyrtar i...

Përfundojnë bisedimet e para për qeverinë

më 5.2017 - Arbresh

Asgjë konkrete nga takimi i parë mes Ahmetit dhe Zaev, pasi ky i fundit e mori edhe zyrtarisht mandatin. Pas dy orëve bisedime, Ahmeti u largua nga selia e LSDM-së pa u prononcuar për mediat. “Në periudhën...

Ja kombinatorikat e mundshme për ndarjet e posteve ministrore

më 5.2017 - Gazeta Express

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev, transmeton...

Shqiptarët me tetë ministri në Qeverinë e Zoran Zaev’it

më 5.2017 - Arbresh

Ka përfunduar takimi i parë mes Zoran Zaevit dhe Ali Ahmetit të cilët po diskutojnë për formulimin e qeverisë. Takimi zgjati me orë të tëra sot në selinë  e SDSM-së, shkruajnë mediet atje, përcjellë arbresh....

Përfundon takimi Zaev-Ahmeti, nuk bisedohet për flamurin dhe gjuhën shqipe

më 5.2017 - Lajmi.net

Pas dy orëve e më shumë ka zgjatur takimi mes mandatarit Zoran Zaev edhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në selinë e LSDM-së, por asnjëri nuk kanë dhënë deklarata për atë se çfarë kanë biseduar. Ahmeti edhe...

Përfunduan bisedimet e para për Qeverinë, ja çka vendosën Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - InfoShqip

Asgjë konkrete nga takimi i parë mes Ahmetit dhe Zaev, pasi ky i fundit e mori edhe zyrtarisht mandatin. Pas dy orëve bisedime, Ahmeti u largua nga selia e LSDM-së pa u prononcuar për media. “Në periudhën...

Shilegov: Ka filluar procesi i bisedimeve për formim të Qeverisë së re, takimi i liderëve është në vijim

më 5.2017 - Tetova Sot

Ka filluar procesi i bisedimeve për formim të Qeverisë së re, takimi i liderëve është në vijim, theksoi sot zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve. Pas përfundimit...

Bisedimet për Qeverinë, Zaevi takoi Ahmetin

më 5.2017 - Almakos

19 May Takimi i parë mes kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti, pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë, përfundoi pa detaje për mediat mbi çështjet që janë vënë në tavolinë....

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 maj - Sapo ka përfunduar takimi mes liderëve të BDI-së dhe LSDM-së, Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev. Gazetarët u përpoqën të marin deklaratë dhe informata nga kreu i BDI-së, Ali Ahmeti mirëpo ky i...

Formimi i Qeverisë, përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Portalb

14.30 Ka përfunduar takimi ndërmejt Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Por pas takimit kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, i pyetur nga gazetarët se çfarë u vendos për resorët, ai refuozoi të flas për këtë...

Zaev bisedon me Ahmetin për formimin e Qeverisë së re

më 5.2017 - Lexo

Mandatari për formimin e Qeverisë së re të Maqedonisë, Zoran Zaev ka biseduar me liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetin për formimin e koalicionit qeverisës. Petre Shilegov, zyrtar i...

Ahmeti nuk komenton takimin me Zaevin

më 5.2017 - Flaka

Ka përfunduar takimi ndërmejt Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Por pas takimit kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim(BDI), Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai refuozoi të...

Shqiptarët me tetë ministri në Qeverinë e Zoran Zaevit

më 5.2017 - Bota Press

Ka përfunduar takimi i parë mes Zoran Zaevit dhe Ali Ahmetit të cilët po diskutojnë për formulimin e qeverisë. Takimi zgjati me orë të tëra sot në selinë e SDSM-së, shkruajnë mediet atje, përcjellë arbresh....

Zaev- Ahmeti diskutojnë për koalicionin qeverisës

më 5.2017 - Arbresh

Mandatari për formimin e qeverisë së Maqedonisë, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe kreu i BDI-së Ali Ahmeti diskutuan të premten për parimet e bashkëpunimit, reformave qeveritare dhe hyrjen në BE dhe NATO....

Shqiptarët me tetë ministri në Qeverinë e Zoran Zaevit

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Ka përfunduar takimi i parë mes Zoran Zaevit dhe Ali Ahmetit të cilët po diskutojnë për formulimin e qeverisë. Takimi zgjati me orë të tëra sot në selinë  e SDSM-së, shkruajnë mediet atje, përcjellë arbresh....

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Flaka

Pas dy ore e gjysem, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe rrjedhen...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Aktuale

Pas dy ore e gjysem, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe rrjedhen...

Shqiptarët me tetë ministri në Qeverinë e Zoran Zaevit

më 5.2017 - Periskopi

Ka përfunduar takimi i parë mes Zoran Zaevit dhe Ali Ahmetit të cilët po diskutojnë për formulimin e qeverisë. Takimi zgjati me orë të tëra sot në selinë  e SDSM-së, shkruajnë mediet atje, përcjellë arbresh....

Ahmeti mbërin në selinë e LSDM-së

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 Maj Zhurnal.mk - Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sapo ka arritur në selinë e LSDM-së ku pritet të realizojë një takim me liderin e LSDM-së, transmeton Zhurnal. Në këtë takim pritet që të diskutohet...

SHKUP: FILLUAN BISEDIMET PËR FORMIMIN E QEVERISË NË MES BDI-SË DHE LSDM-SË

më 5.2017 - TV Art

Partitë që i kanë dhënë nënshkrimet do jenë pjesë e bisedimeve Duam të ndryshojmë edhe logjikën e të menduarit. Nuk janë të rëndësishme resorët. Shumë me rëndësi është që ajo qeveri të funksion për nevojat...

Takimi Ahmeti-Zaev, Shilegov në konferencë për media

më 5.2017 - Albeu

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov , ka dalë në një konferencë për medie për takimin e kreut të partisë së tij, Zoran Zaev dhe kreun e BDI-së, Ali Ahmetin. Zaev dhe Ahmeti u takuan për të folur për krijimin...

Shilegov flet për formimin e qeverisë së re

më 5.2017 - Aktuale

Petre Shilegov , para selise se LSDM-se , dha deklarate per mediat. Ai tha se bisedimet per formimin e qeverise do te vazhdojne ne menyre intensive. Sipas tij, nuk eshte me rendesi ndarja e resoreve, por...

Bisedimet për Qeverinë, Zaev takon Ahmetin

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Takimi i parë mes kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti, pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë, përfundoi pa detaje për mediat mbi çështjet që janë vënë në tavolinë. Në...

Ja kombinatorikat e mundshme për kabinetin e ri qeveritar

më 5.2017 - Aktuale

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Takimi Ahmeti-Zaev, ja çfarë thonë nga LSDM-ja

më 5.2017 - Tetova Sot

Parimet e bashkëpunimit, Qeverisë Reformuese, por dhe integrimit në BE dhe NATO ishin temat e takimit të sotëm të kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti. “Në periudhën e ardhshme...

Takimi Ahmeti-Zaev, ja çfarë thonë nga LSDM-ja

më 5.2017 - Fakti Ditor

Parimet e bashkëpunimit, Qeverisë Reformuese, por dhe integrimit në BE dhe NATO ishin temat e takimit të sotëm të kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti. “Në periudhën e ardhshme...

Përfundon takimi Zaev-Ahmeti, nuk bisedohet për flamurin dhe gjuhën shqipe

më 5.2017 - InfoShqip

Pas dy orëve e më shumë ka zgjatur takimi mes mandatarit Zoran Zaev edhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në selinë e LSDM-së, por asnjëri nuk kanë dhënë deklarata për atë se çfarë kanë biseduar. Ahmeti edhe...

Ahmeti mbërin në selinë e LSDM-së

më 5.2017 - TV Koha

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sapo ka arritur në selinë e LSDM-së ku pritet të realizojë një takim me liderin e LSDM-së, Në këtë takim pritet që të diskutohet për formimin e qeverisë së re, por ka gjasa...

Shkup, brenda 10 ditësh kabineti i ri qeveritar,Zaev bisedime me shqiptarët

më 5.2017 - Shqiptarja

Maqedonia pritet të ketë një qeveri të re. Vetëm pak ditë pasi kreu i shtetit Ivanov mandatoi kreun e LSDM Zoran Zaev , kjo forcë politike e cila është në koalicion me partitë shqiptare kanë nisur lëvizjet...

Analisti Hani: Partitë të kenë synim barazinë me komunitetin maqedonas dhe jo postet

më 5.2017 - Almakos

Sot liderët respektiv të dy partive, BDI dhe LSDM,   janë takuar për të diskutuar për formimin e qeverisë se re të R. së Maqedonisë. Në një deklaratë për mediat, Petre Shilegov, nga LSDM, tha se  bisedimet...

Ali Ahmeti shkon vetë te Zoran Zaevi në takim | FOTO

më 5.2017 - Flaka

Lideri i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin...

Asgjë konkrete nga akimi i parë LSDM- BDI

më 5.2017 - Lajm

Sot është mbajtur takim mes kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, njofton Portalb.mk . Pas takimit krerët e partive nuk kanë dhënë deklarata për media. Megjithatë sipas...

Ka filluar takimi Ahmeti-Zaev, bisedohet për ndarjen e resorerve

më 5.2017 - Gazeta Express

Lideri i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev  i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin...

Ka filluar takimi Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - GazetaBlic

Sot në ora 12.30 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Në bisedime marrin pjesë edhe liderët e dy partive, Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev . Ashtu siç kemi raportuar...

Ahmeti në takim me Zaevin, filluan bisedimet për qeverinë re

më 5.2017 - Portalb

Lideri i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev  i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin...

Ja për çfarë u bisedua në takimin Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - Almakos

Nga LSDM nëpërmjet një komunikate për media kanë njoftuar mbi takimin që u zhvillua sot në mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderin e BDI-së, Ali Ahmeti. Në komunikatë thuhet se në takim është biseduar...

Ahmeti takon Zaevin për qeverinë e re

më 5.2017 - Aktuale

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev  i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin e BDI-së. Takimi mbahet në selinë...

Zaev- Ahmeti diskutojnë për koalicionin qeverisës

më 5.2017 - Sovrani

Mandatari për formimin e qeverisë së Maqedonisë, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe kreu i BDI-së Ali Ahmeti diskutuan të premten për parimet e bashkëpunimit, reformave qeveritare dhe hyrjen në BE dhe NATO....

Ahmeti takon Zaevin në selinë e LSDM-së, fillojnë bisedimet për qeverinë re

më 5.2017 - Albeu

Kreu i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë Zoran Zaev, i cili është mandatar për formimin e qeverisë së re, ka filluar takimin me kreun e BRI-së, Ali Ahmetin , për kabinetin e ardhshëm qeveritar. Takimi...

Ahmeti doli nga selia e LSDM-së, a u arrit marrëveshje për qeveri?

më 5.2017 - Tetova1

Pas dy orëve e gjysëm ka përfunduar takimi mes liderëve të LSDM-së, Zoran Zaev dhe atij të BDI-së, Ali Ahmeti. Pasi doli nga selia e LSDM-së, Ahmeti nuk deshit të komentojë, por tha se opinioni do të njoftohet përmes një kumtese.

PO FLITET | Ja kombinatorikat e mundshme për kabinetin e ri qeveritar

më 5.2017 - Flaka

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Zaev përgatit kabinetin e tij përpara krijimi të qeverisë së re në Maqedoni

më 5.2017 - DialogPlus

Lideri i Social Demokratëve, Zoran Zaev po peshon emrat e mirënjohur të partisë së tij për të përcaktuar ministrat e rinj, megjithëse ai mund të përfshijë edhe shumë aktivistë të shoqërisë civile në kabinetin...

Zaevi sot ka një informacion të keq për Ali Ahmetin

më 5.2017 - Ina

Në ora 12.00 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Ashtu siç kemi raportuar edhe më herët gjatë takimit pritet të diskutohen modalitetet rreth formimit...

Ja kombinatorikat e mundshme për kabinetin e ri qeveritar

më 5.2017 - Antpress

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Antpress

Pas dy ore e gjysëm, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe rrjedhen...

NISIN NEGOCIATAT PËR QEVERI, BDI AMBICIOZE, “AMINI” TEK AHMETI?!

më 5.2017 - TV21

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Ahmeti shkoi tek Zaevi, ja çka po bisedohet?!

më 5.2017 - Ina

Lideri i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev  i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin...

Ahmeti doli nga selia e LSDM-së, a u arrit marrëveshje për qeveri?

më 5.2017 - Lajm

Pas dy orëve e gjysëm ka përfunduar takimi mes liderëve të LSDM-së, Zoran Zaev dhe atij të BDI-së, Ali Ahmeti. Pasi doli nga selia e LSDM-së, Ahmeti nuk deshit të komentojë, por tha se opinioni do të njoftohet përmes një kumtese.

Zaev- Ahmeti diskutojnë për koalicionin qeverisës

më 5.2017 - KosovaPress

Kjo është bërë e ditur nga partia e Zaev, pas takimit të parë zyrtar për formimin e koalicionit qeveritar, i cili zgjati dy orë e gjysmë. Pas takimit në selinë e LSDM-së, dy liderët nuk kanë dhënë detaje...

Zaev bisedon me Ahmetin për formimin e Qeverisë së re

më 5.2017 - Insajderi

Mandatari për formimin e Qeverisë së re të Maqedonisë, Zoran Zaev ka biseduar me liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetin për formimin e koalicionit qeverisës. Petre Shilegov, zyrtar i...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Tetova Sot

Pas dy ore e gjysëm, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe rrjedhen...

Ahmeti mysafir te Zaevi në Shkup

më 5.2017 - Flaka

Në selinë e LSDM-së po mbahet takimi mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së, Ali Ahmeti. Në takim pritet që Ahmeti dhe Zaev të diskutojnë për ndarjen e resorëve dhe ministrit. Sipas Kushtetutës...

Shilegov flet për formimin e qeverisë së re

më 5.2017 - Tetova Sot

Petre Shilegov , para selise se LSDM-se , dha deklarate per mediat. Ai tha se bisedimet per formimin e qeverise do te vazhdojne ne menyre intensive. Sipas tij, nuk eshte me rendesi ndarja e resoreve, por...

Zaev takohet me Ahmetin

më 5.2017 - AlbPortali

Mandatari Zoran Zaev ka filluar sot bisedimet edhe me BDI-në për formimin e Qeverisë së re. Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti arriti sot në selinë e LSDM-së, për të diskutuar ndarjen e posteve qeveritare. Pas...

Zaev takohet me Ahmetin

më 5.2017 - Shenja

Mandatari Zoran Zaev ka filluar sot bisedimet edhe me BDI-në për formimin e Qeverisë së re. Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti arriti sot në selinë e LSDM-së, për të diskutuar ndarjen e posteve qeveritare. Pas...

Ja numri i ministrive që mund t’i udhëheqin shqiptarët në Maqedoni

më 5.2017 - Periskopi

Përfaqësues të LSDM-së dhe BDI-së kanë nisur në orën 12:30 një takim për të diskutuar në lidhje me detajet për formimin e qeverisë së re. Në takim marrin pjesë edhe dy krerët e forcave politike, Zaev e...

Shilegov deklaratë për mediat para LSDM-së

më 5.2017 - Tetova Sot

Petre Shilegov , para selise se LSDM-se , dha deklarate per mediat. Ai tha se bisedimet per formimin e qeverise do te vazhdojne ne menyre intensive. Sipas tij, nuk eshte me rendesi ndarja e resurseve,...

Takimi Ahmeti-Zaev, Shilegov në konferencë për media

më 5.2017 - Tetova1

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, ka dalë në një konferencë për medie për takimin e kreut të partisë së tij, Zoran Zaev dhe kreun e BDI-së, Ali Ahmetin. Zaev dhe Ahmeti u takuan për të folur për krijimin...

Shilegov deklarate per mediat para LSDM-se

më 5.2017 - Almakos

Petre Shilegov , para selise se LSDM-se , dha deklarate per mediat. Ai tha se bisedimet per formimin e qeverise do te vazhdojne ne menyre intensive. Sipas tij, nuk eshte me rendesi ndarja e resurseve,...

Ja kombinatorikat e mundshme për kabinetin e ri qeveritar

më 5.2017 - Tetova Sot

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Shilegov zbulon se cilat parti do të jenë pjesë e qeverisë!

më 5.2017 - InfoShqip

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov përderisa po vijonte takimi mes Zaev dhe Ahmetit ku po diskutohej për përbërjen e qeverisë së re, ka deklaruar  se mandatari Zoran Zaev do të bisedojë me të gjitha oartitë...

Ja çka është më me rëndësi për Petre Shilegovin

më 5.2017 - Lajm

Nuk është me rëndësi ndarja e resoreve dhe bartësit, me rëndësi është ndryshimi i sistemit. Kështu ka deklaruar para medieve zëdhënësi i LSDM-sw, Petre Shilegov, shkruan gazeta Lajm. “Për LSDM është me...

FILLOJNË BISEDIMET PËR QEVERINË E RE, TAKIM AHMETI – ZAEV

më 5.2017 - TV21

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re nga Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov, Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve...

Ja për çfarë u bisedua në takimin Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - AlbPortali

Nga LSDM nëpërmjet një komunikate për media kanë njoftuar mbi takimin që u zhvillua sot në mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderin e BDI-së, Ali Ahmeti. Në komunikatë thuhet se në takim është biseduar...

Zaev takim me elitën politike shqiptare, brenda 10 ditësh formon qeverinë

më 5.2017 - Lexo

Maqedonia pritet të ketë një qeveri të re. Vetëm pak ditë pasi kreu i shtetit Ivanov mandatoi kreun e LSDM Zoran Zaev , kjo forcë politike e cila është në koalicion me partitë shqiptare kanë nisur lëvizjet...

Ja për çfarë u bisedua në takimin Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - Periskopi

Nga LSDM nëpërmjet një komunikate për media kanë njoftuar mbi takimin që u zhvillua sot në mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderin e BDI-së, Ali Ahmeti. Në komunikatë thuhet se në takim është biseduar...

Ja për çfarë u bisedua në takimin Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - Shenja

Nga LSDM nëpërmjet një komunikate për media kanë njoftuar mbi takimin që u zhvillua sot në mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderin e BDI-së, Ali Ahmeti. Në komunikatë thuhet se në takim është biseduar...

Ja kombinatorikat e mundshme për kabinetin e ri qeveritar

më 5.2017 - AlbPortali

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Loading......

Ka filluar takimi Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - Infokusi

Sot në ora 12.30 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Në bisedime marrin pjesë edhe liderët e dy partive, Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev . Ashtu siç kemi raportuar...

Ja kombinatorikat e mundshme për kabinetin e ri qeveritar

më 5.2017 - Fakti Ditor

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - AlbPortali

Pas dy ore e gjysem, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Loading... Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe...

Ahmeti në takim me Zaevin, po zhvillohen bisedimet për qeverinë re

më 5.2017 - Tetova1

Lideri i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin...

Zaevi sot ka një informacion të keq për Ali Ahmetin

më 5.2017 - InfoShqip

Në ora 12.00 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Ashtu siç kemi raportuar edhe më herët gjatë takimit pritet të diskutohen modalitetet rreth formimit...

Ka filluar takimi Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - Lajm

Sot në ora 12.30 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Në  bisedime marrin pjesë edhe liderët e dy partive, Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev. Ashtu siç kemi raportuar...

Ahmeti takon Zaevin për qeverinë e re

më 5.2017 - Tetova Sot

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev  i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin e BDI-së. Takimi mbahet në selinë...

EKSLUZIVE/Ahmeti i shkon në konak Zaevit, ja kush pritet të jenë ministrat e rinj

më 5.2017 - InfoShqip

LSDM duket se ka vendosur se kush do të jenë pjesë e kabinetit të ardhshëm qeveritar nga radhët e saj, ndër emrat që përmenden janë: Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska,...

Qeveria e re, takohen sot BDI-ja dhe LSDM-ja

më 5.2017 - Alsat-M

Gjatë ditës së sotme pritet të takohen përfaqësues të LSDM-së dhe BDI-së për të diskutuar rreth formimit të qeverisë së re. Takimet e përfaqësuesve të shumicës parlamentare u intensifikuan menjëherë pasi...

Lëvizja Besa konteston legjitimitetin e Talat Xhaferit

më 5.2017 - Republika

Kastriot Rexhepi i Lëvizjes BESA gjatë emisionit Analiza në Tv24 tregoi se egzistojnë dilema se a ka pasur shumicë  gjatë zgjedhje së Talat Xhaferit si kryeparlamentar. Ai më tej tha se dilema e radhës mbetet...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Fakti Ditor

Pas dy ore e gjysem, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe rrjedhen...

Ja cilat ministri do i ndajnë Zaevi, Ahmeti, Kasami dhe Sela?!

më 5.2017 - Ina

LSDM ka në cak disa nga ministritë kyçe për të qeverisur, ndërsa për BDI ka ndarë ato ministri, që deri tani i ka pasur edhe gjatë qeverisjes me VMRO-DPMNE. Nga LSDM theksojnë për INA se janë disa opsione...

Sot takohen BDI-ja dhe LSDM-ja, kalkulimet kanë filluar për qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - TV Koha

Ashtu siç paralajëmroi edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot pritet të realizohet takim ndërmjet partisë së tij dhe LSDM-së, në tentimin për të formuar qeverinë e re, pas mandatimit të Zoran Zaevit,...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Gazeta Max

Pas dy ore e gjysem, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe rrjedhen...

Shilegov flet për formimin e qeverisë së re

më 5.2017 - Gazeta Max

Petre Shilegov , para selise se LSDM-se , dha deklarate per mediat. Ai tha se bisedimet per formimin e qeverise do te vazhdojne ne menyre intensive. Sipas tij, nuk eshte me rendesi ndarja e resoreve, por...

Qeveria e re, BDI takon sot përfaqësuesit e LSDM-së

më 5.2017 - Albeu

Kreu i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev , mori para pak ditësh mandatin për formimin e qeverisë së re, ndërsa tashmë pritet që partitë politike të zhvillojnë takimet për marrëveshjen...

Këto janë ministrat e Zaevit

më 5.2017 - Aktuale

Mandatari për formimin e Qeverisë së re, lideri socialdemokrat Zoran Zaev po ekipon kabinetin e tij të ardhshëm qeveritar. Ai fillimisht ka përcaktuar një pjesë të emrave për ministra, por duke marrë besimin...

Sot fillojnë bisedimet LSDM-BDI për Qeverinë e re

më 5.2017 - Gazeta Express

Ashtu siç paralajëmroi edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot pritet të realizohet takim ndërmjet partisë së tij dhe LSDM-së, në tentimin për të formuar qeverinë e re, pas mandatimit të Zoran Zaevit,...

FILLOJNË BISEDIMET PËR QEVERINË E RE, TAKIM AHMETI – ZAEV

më 5.2017 - TV21

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re nga Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov, Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve...

BDI sot takim me LSDM-në për qeverinë e re

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 maj - Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. "Sot do jetë takimi mes BDI-së dhe LSDM-së dhe besoj...

Zaevi sot ka një informacion të keq për Ali Ahmetin

më 5.2017 - Lajm

Në ora 12.00 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Ashtu siç kemi raportuar edhe më herët gjatë takimit pritet të diskutohen modalitetet rreth formimit...

Sot takohen BDI-ja dhe LSDM-ja, kalkulimet kanë filluar për qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - Telegrafi

Ashtu siç paralajëmroi edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot pritet të realizohet takim ndërmjet partisë së tij dhe LSDM-së, në tentimin për të formuar qeverinë e re, pas mandatimit të Zoran Zaevit,...

Ahmeti pritet të takohet me Zaevin

më 5.2017 - Portalb

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se sot pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. “Akoma nuk ka bisedime, sot do jetë takimi mes BDI-së dhe...

Takim Zaev-Ahmeti, në selinë e LSDM-së

më 5.2017 - Almakos

Pasdite në orën 12:30 në selinë e LSDM-së do të mbahet takimi mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së, Ali Ahmeti. Në takim pritet që Ahmeti dhe Zaev të diskutojnë për ndarjen e resorëve...

Ja cilat ministri do i ndajnë Zaevi, Ahmeti, Kasami dhe Sela?!

më 5.2017 - Antpress

LSDM ka në cak disa nga ministritë kyçe për të qeverisur, ndërsa për BDI ka ndarë ato ministri, që deri tani i ka pasur edhe gjatë qeverisjes me VMRO-DPMNE. Nga LSDM theksojnë për INA se janë disa opsione...

Ja cilat ministri do i ndajnë Zaevi, Ahmeti, Kasami dhe Sela?!

më 5.2017 - InfoShqip

LSDM ka në cak disa nga ministritë kyçe për të qeverisur, ndërsa për BDI ka ndarë ato ministri, që deri tani i ka pasur edhe gjatë qeverisjes me VMRO-DPMNE. Nga LSDM theksojnë për INA se janë disa opsione...

Zaevi ka një lajm të keq për Ali Ahmetin

më 5.2017 - Periskopi

Në ora 12.00 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Ashtu siç kemi raportuar edhe më herët gjatë takimit pritet të diskutohen modalitetet rreth formimit...

Këto mund të jenë ministrat e Zaevit

më 5.2017 - Tetova Sot

Mandatari për formimin e Qeverisë së re, lideri socialdemokrat Zoran Zaev po ekipon kabinetin e tij të ardhshëm qeveritar. Ai fillimisht ka përcaktuar një pjesë të emrave për ministra, por duke marrë besimin...

Qeveria e re, takohen sot BDI-ja dhe LSDM-ja

më 5.2017 - Tetova Sot

Gjatë ditës së sotme pritet të takohen përfaqësues të LSDM-së dhe BDI-së për të diskutuar rreth formimit të qeverisë së re. Takimet e përfaqësuesve të shumicës parlamentare u intensifikuan menjëherë pasi...

Takim Zaev-Ahmeti, në selinë e LSDM-së

më 5.2017 - AlbPortali

Pasdite në orën 12:30 në selinë e LSDM-së do të mbahet takimi mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së, Ali Ahmeti. Loading... Në takim pritet që Ahmeti dhe Zaev të diskutojnë për ndarjen...

Qeveria e re, takohen sot BDI-ja dhe LSDM-ja

më 5.2017 - Almakos

19 May Gjatë ditës së sotme pritet të takohen përfaqësues të LSDM-së dhe BDI-së për të diskutuar rreth formimit të qeverisë së re. Takimet e përfaqësuesve të shumicës parlamentare u intensifikuan menjëherë...

Këto janë ministrat e Zaevit

më 5.2017 - Ina

Mandatari për formimin e Qeverisë së re, lideri socialdemokrat Zoran Zaev po ekipon kabinetin e tij të ardhshëm qeveritar. Ai fillimisht ka përcaktuar një pjesë të emrave për ministra, por duke marrë besimin...

Qeveria e re, Ahmeti takon Zaevin në selinë e LSDM

më 5.2017 - Gazeta Max

Alsat-M, mëson se në ora 12.00 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Ashtu siç kemi raportuar edhe më herët gjatë takimit pritet të diskutohen modalitetet...

Takim Zaev-Ahmeti, në selinë e LSDM-së

më 5.2017 - Shenja

Pasdite në orën 12:30 në selinë e LSDM-së do të mbahet takimi mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së, Ali Ahmeti. Në takim pritet që Ahmeti dhe Zaev të diskutojnë për ndarjen e resorëve...

Sot takohen BDI-ja dhe LSDM-ja, kalkulimet kanë filluar për qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - InfoShqip

Ashtu siç paralajëmroi edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot pritet të realizohet takim ndërmjet partisë së tij dhe LSDM-së, në tentimin për të formuar qeverinë e re, pas mandatimit të Zoran Zaevit,...

Qeveria e re: Ahmeti pret takim me Zaevin

më 5.2017 - Lajm

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se sot pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. “Akoma nuk ka bisedime, sot do jetë takimi mes BDI-së dhe...

Këto janë ministrat e Zaevit

më 5.2017 - Lajm

Mandatari për formimin e Qeverisë së re, lideri socialdemokrat Zoran Zaev po ekipon kabinetin e tij të ardhshëm qeveritar. Ai fillimisht ka përcaktuar një pjesë të emrave për ministra, por duke marrë besimin...

Sot takohen Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - Almakos

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re, Zoran Zaev, pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve në kabinetin e ri qeveritar. Sot është paralajmëruar se...

Ahmeti pritet të takohet me Zaevin

më 5.2017 - Almakos

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se sot pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. “Akoma nuk ka bisedime, sot do jetë takimi mes BDI-së dhe...

Këto janë ministrat e Zaevit

më 5.2017 - Fakti Ditor

Mandatari për formimin e Qeverisë së re, lideri socialdemokrat Zoran Zaev po ekipon kabinetin e tij të ardhshëm qeveritar. Ai fillimisht ka përcaktuar një pjesë të emrave për ministra, por duke marrë besimin...

Këto janë ministrat e Zaevit

më 5.2017 - Antpress

Mandatari për formimin e Qeverisë së re, lideri socialdemokrat Zoran Zaev po ekipon kabinetin e tij të ardhshëm qeveritar. Ai fillimisht ka përcaktuar një pjesë të emrave për ministra, por duke marrë besimin...

Takohet Zaevi me Ahmetin

më 5.2017 - Periskopi

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re, Zoran Zaev, pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve në kabinetin e ri qeveritar. Sot është paralajmëruar se...

Ja cilat ministri janë rezervuar për Aleancën për Shqiptarët

më 5.2017 - Lexo

Burime jozyrtare pranë LSDM theksojnë se së paku dy vende ministrore janë të rezervuara për Aleancën për Shqiptarët. Ndërsa, deri tani janë në lojë shumë kombinime se cilat ministri do ti takojnë këtij...

Sot takohen BDI-ja dhe LSDM-ja,për qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - Gazeta Max

Ashtu siç paralajëmroi edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot pritet të realizohet takim ndërmjet partisë së tij dhe LSDM-së, në tentimin për të formuar qeverinë e re, pas mandatimit të Zoran Zaevit,...

Sot takohen Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - AlbPortali

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re, Zoran Zaev, pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve në kabinetin e ri qeveritar. Loading... Sot është paralajmëruar...

Sot takohen Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - Shenja

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re, Zoran Zaev pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve në kabinetin e ri qeveritar. Sot është paralajmëruar se...

Ahmeti mban nesër takim me LSDM-në për qeverinë e re

më 5.2017 - Portalb

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se nesër pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi mes BDI-së...

Nesër do të fillojnë bisedimet për qeverinë e re

më 5.2017 - Telegrafi

Bisedimet për programin dhe përmbajtjen e qeverisë zyrtarisht do të fillojnë nesër, njofton TV Telma. Mandatari Zoran Zaev së pari planifikon të takohet me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, ndërsa pastaj...

Nesër fillojnë bisedimet për qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - Albeu

Bisedimet për programin dhe përmbajtjen e qeverisë zyrtarisht do të fillojnë nesër. Mandatari Zoran Zaev, së pari ka ën plan të takohet me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, ndërsa pastaj me liderët tjerë...

Dy vende ministrore nga qeveria e re janë të rezervuara për Aleancën për Shqiptarët?

më 5.2017 - Albeu

Burime jozyrtare pranë LSDM theksojnë se së paku dy vende ministrore janë të rezervuara për Aleancën për Shqiptarët . Ndërsa, deri tani janë në lojë shumë kombinime se cilat ministri do t’i takojnë këtij...

LSDM: Do formojmë qeverinë e re për 10 ditë

më 5.2017 - ABC News

LSDM shprehet se do të nxitojë me procesin e formimit të qeverisë së re të Maqedonisë. Por Lëvizja BESA kusht për hyrjen në kabinet ka vendosur ndërrimin e kryetarit të kuvendit. Lidhja Socialdemokrate...

LSDM: Qeveria e re, brenda dhjetë ditësh

më 5.2017 - MRT

LSDM-ja e Zoran Zaevit edhe sot ka përsëritur qëndrimin e mandatarit.... LSDM-ja e Zoran Zaevit edhe sot ka përsëritur qëndrimin e mandatarit se në afat prej dhjetë ditësh do të jetë gjithçka gati për...

Detaje të reja për Qeverinë e re, ja plani i Zaevit?!

më 5.2017 - InfoShqip

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Nesër do të fillojnë bisedimet për qeverinë e re

më 5.2017 - Arbresh

Bisedimet për programin dhe përmbajtjen e qeverisë zyrtarisht do të fillojnë nesër. Mandatari Zoran Zaev së pari planifikon të takohet me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, ndërsa pastaj me liderët tjerë...

Ja cilat ministri janë rezervuar për Aleancën për Shqiptarët ?!

më 5.2017 - Ina

Burime jozyrtare pranë LSDM theksojnë se së paku dy vende ministrore janë të rezervuara për Aleancën për Shqiptarët. Ndërsa, deri tani janë në lojë shumë kombinime se cilat ministri do ti takojnë këtij...

A do të jetë Lëvizja Besa pjesë e Qeverisë, ja çfarë thotë Rexhepi

më 5.2017 - InfoShqip

Qeveria e re është e detyruar dhe ka borxh qytetarëve që t’i rikthej demokracinë dhe t’i rikthej institucionet në shërbim të qytetarëve, theksoi anëtari i kryesisë së Lëvizjes Besa, Kastrion Rexhepi në...

Detaje të reja për Qeverinë e re, ja plani i Zaevit?!

më 5.2017 - Ina

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Kastriot Rexhepi: Qeveria e ardhshme duhet t’i rikthej institucionet në shërbim të qytetarëve

më 5.2017 - Almakos

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes BESA, Kastriot Rexhepi, i ftuar në TV24, tha se Qeveria e ardhshme është e obliguar dhe ka borxh që t’i rikthej institucionet në shërbim të qytetarëve. Ai tha se partizimi...

Nesër takohen BDI dhe LSDM, qeveria bëhet shpejt thotë Ali Ahmeti

më 5.2017 - TV Koha

Lëvizja Besa është e interesuar që të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme reformuese, por kryetari i kësaj partie, Bilall Kasami, kërkon garanci dhe afate të sakta për përmbushjen e obligimeve që do të jenë...

LSDM-ja shpreson në formimin e qeverisë së re brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Flaka

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Nesër takohen BDI dhe LSDM, qeveria bëhet shpejtë thotë Ali Ahmeti

më 5.2017 - Gazeta Express

Lëvizja Besa është e interesuar që të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme reformuese, por kryetari i kësaj partie, Bilall Kasami, kërkon garanci dhe afate të sakta për përmbushjen e obligimeve që do të jenë...

Nesër do të fillojnë bisedimet për qeverinë e re

më 5.2017 - Antpress

Bisedimet për programin dhe përmbajtjen e qeverisë zyrtarisht do të fillojnë nesër, njofton TV Telma. Mandatari Zoran Zaev së pari planifikon të takohet me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, ndërsa pastaj...

Besa vë kushte për bashkimin me qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - DialogPlus

Partia etnike shqiptare Besa tha se vendimi për t'iu bashkuar qeverisë së Social Demokratëve do të merret vetëm pasi kabineti i ri të tregojë se nuk do të përfshijë ministra të dyshuar për korrupsion....

AHMETI PËR TV21: NESËR TAKIM LSDM – BDI, QEVERIA BËHET SHPEJTË

më 5.2017 - TV21

Lëvizja Besa është e interesuar që të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme reformuese, por kryetari i kësaj partie, Bilall Kasami, kërkon garanci dhe afate të sakta për përmbushjen e obligimeve që do të jenë...

Ja cilat ministri janë rezervuar për Aleancën për Shqiptarët ?!

më 5.2017 - Antpress

Burime jozyrtare pranë LSDM theksojnë se së paku dy vende ministrore janë të rezervuara për Aleancën për Shqiptarët. Ndërsa, deri tani janë në lojë shumë kombinime se cilat ministri do ti takojnë këtij...

AHMETI: QEVERI SË SHPEJTI, KASAMI KËRKON GARANCI DHE AFATE

më 5.2017 - TV21

Lëvizja Besa është e interesuar që të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme reformuese, por kryetari i kësaj partie, Bilall Kasami, kërkon garanci dhe afate të sakta për përmbushjen e obligimeve që do të jenë...

Pa nisur bisedimet, nisën përçarjet në BDI

më 5.2017 - Ina

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje, raporton SHENJA. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën kryesore...

Ja cilat ministri janë rezervuar për Aleancën për Shqiptarët ?!

më 5.2017 - Lajm

Burime jozyrtare pranë LSDM theksojnë se së paku dy vende ministrore janë të rezervuara për Aleancën për Shqiptarët. Ndërsa, deri tani janë në lojë shumë kombinime se cilat ministri do ti takojnë këtij...

Pa nisur bisedimet, nisën përçarjet në BDI

më 5.2017 - Lajm

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje, raporton SHENJA. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën kryesore...

Po kurdiset qeveria e re

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 18 Maj Zhurnal - Nga partitë nuk bëjnë të ditur shumë detaje për rrjedhën e bisedimeve për përbërjen e qeverisë së re. Nga LSDM-ja mbeten optimistë se një gjë e tillë do të jetë gati për 10 ditë,...

Detaje të reja për Qeverinë e re, ja plani i Zaevit?!

më 5.2017 - Tetova1

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

A po “qëndiset” përbërja e re e qeverisë Zaev?

më 5.2017 - Ina

Më 6 qershor skadon afati ligjor deri kur mandatari Zoran Zaev duhet që të arrijë marrëveshje për koalicionin qeverisës. Optimizmi në LSDM akoma po vazhdon dhe mbeten në njoftimin se marrëveshja mund të...

LSDM paralajmëron formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Ina

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Zaev, bisedime me shqiptarët

më 5.2017 - Top Channel

Zoran Zaev ka nisur pa humbur kohë bisedimet për krijimin e koalicionit qeverisës, pasi Presidenti Gjorgj Ivanov u bind më në fund t’i dorëzonte mandatin e krijimit të ekzekutivit. Sipas liderit social-demokrat,...

Kush do të jetë në “qëndisjet” e përbërjes së re të qeverisë Zaev?

më 5.2017 - TV Koha

Nga ana e partive nuk ka akoma njohuri rreth detajeve të disedimeve për përbërjen e qeverisë së re, dersa nga LSDM mbretëron një optimizëm se një gjë e tillë do të jetë gati mbrnda dhjetë ditësh, siç edhe...

Socialdemokratët paralajmërojnë formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Alsat-M

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

A po "qëndiset" përbërja e re e qeverisë Zaev?

më 5.2017 - Gazeta Express

Nga ana e partive nuk ka akoma njohuri rreth detajeve të disedimeve për përbërjen e qeverisë së re, dersa nga LSDM mbretëron një optimizëm se një gjë e tillë do të jetë gati mbrnda dhjetë ditësh, siç edhe...

Ahmeti: Qeveri së shpejti. Kasami kërkon garanca dhe afate konkrete

më 5.2017 - Almakos

Lëvizja Besa mund të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme reformuese, por kryetari i kësaj partie, Bilall Kasami, kërkon garanci dhe afate të sakta për përmbushjen e obligimeve që do të jenë pjesë e programit...

Ahmeti mban nesër takim me LSDM-në për qeverinë e re

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 18 maj - Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se nesër pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. "Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi...

LSDM paralajmëron formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - TV Koha

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

“Qeveria e re formohet brenda 10 ditëve”

më 5.2017 - Lajmi.net

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

LSDM paralajmëron formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Lexo

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

LSDM paralajmëron formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Aktuale

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

LSDM paralajmëron formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Gazeta Express

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Zaev, bisedime me shqiptarët për qeverinë e re

më 5.2017 - Mapo

Zoran Zaev ka nisur pa humbur kohë bisedimet për krijimin e koalicionit qeverisës, pasi Presidenti Gjorgj Ivanov u bind më në fund t’i dorëzonte mandatin e krijimit të ekzekutivit. Sipas liderit social-demokrat,...

Përçahet BDI ende pa nisur bisedimet

më 5.2017 - Gazeta Liria

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën kryesore në përzgjedhjen...

Ahmeti: Qeveri të re mund të ketë shpejtë

më 5.2017 - Telegrafi

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka deklaruar për TV21 se mund të ketë shumë shpejtë qeveri të re, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas tij, takimi me LSDM-në do të realizohet...

PA NISUR BISEDIMET, NISËN PËRÇARJET NË BDI

më 5.2017 - Fakti Ditor

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje, raporton SHENJA. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën kryesore...

Ahmeti: Qeveri të re mund të ketë shpejtë

më 5.2017 - Lajmi.net

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka deklaruar për TV21 se mund të ketë shumë shpejtë qeveri të re. Sipas tij, takimi me LSDM-në do të realizohet në ditën e nesërme. ”Ende nuk...

​ Ahmeti: Qeveri të re mund të ketë shpejtë

më 5.2017 - Indeks online

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka deklaruar për TV21 se mund të ketë shumë shpejtë qeveri të re, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas tij, takimi me LSDM-në do të realizohet...

Ahmeti: Nesër takim me LSDM-në për Qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - Portalb

Në një deklaratë për TV21, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është shprehur optimist se Qeveria e re e Maqedonisë do të formohet shpejtë, njofton Portalb.mk. “Akoma nuk ka bisedime,...

Pa nisur bisedimet, nisën përçarjet në BDI

më 5.2017 - Lajm

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje, raporton SHENJA. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën kryesore...

Ahmeti paralajmëron takimin me LSDM-në për Qeverinë e re

më 5.2017 - TV Koha

Në një deklaratë për TV21, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është shprehur optimist se Qeveria e re e Maqedonisë do të formohet shpejtë, “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi...

Ahmeti mban nesër takim me LSDM-në për qeverinë e re

më 5.2017 - Albeu

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti , ka thënë se nesër pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. "Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi mes BDI-së...

Ahemti tregon kur fillojnë takimet me Zaevin për qeverin e re

më 5.2017 - Ina

Në një deklaratë për TV21, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është shprehur optimist se Qeveria e re e Maqedonisë do të formohet shpejtë. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi...

Pa nisur bisedimet, nisën përçarjet në BDI

më 5.2017 - Almakos

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje, raporton SHENJA. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën kryesore...

Ahmeti paralajmëron takimin me LSDM-në për Qeverinë e re

më 5.2017 - Gazeta Express

Në një deklaratë për TV21, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është shprehur optimist se Qeveria e re e Maqedonisë do të formohet shpejtë, transmeton Gazeta Express. “Akoma nuk ka bisedime,...

A po “qëndiset” përbërja e re e qeverisë Zaev?

më 5.2017 - Tetova1

Nga ana e partive nuk ka akoma njohuri rreth detajeve të disedimeve për përbërjen e qeverisë së re, dersa nga LSDM mbretëron një optimizëm se një gjë e tillë do të jetë gati mbrnda dhjetë ditësh, siç edhe...

A po “qëndiset” përbërja e re e qeverisë Zaev?

më 5.2017 - Lajm

Nga ana e partive nuk ka akoma njohuri rreth detajeve të disedimeve për përbërjen e qeverisë së re, dersa nga LSDM mbretëron një optimizëm se një gjë e tillë do të jetë gati mbrnda dhjetë ditësh, siç edhe...

Ahmeti: Nesër takimi BDI – LSDM për Qeverinë e re

më 5.2017 - Aktuale

Në një deklaratë për TV21, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është shprehur optimist se Qeveria e re e Maqedonisë do të formohet shpejtë. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi...

LSDM paralajmëron formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Tetova Sot

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Ahmeti prononcohet për takimin me Zaevin rreth negociatave për qeverinë

më 5.2017 - Flaka

Në një deklaratë për TV21, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është shprehur optimist se Qeveria e re e Maqedonisë do të formohet shumë shpejtë. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë...

Socialdemokratët paralajmërojnë formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Almakos

18 May Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim...

SHBA dhe BE do “BESA”-n në qeveri: Zijadin Sela, krahu i djathtë i Zaev

më 5.2017 - Te Sheshi

Zoran Zaev ka këmbëngulur që Zijadin Selën do ta ketë si krahun e tij të djathtë në qeverinë e Maqedonisë. Kjo ka qenë risia më e freskët mbi zhvillimet në Maqedoni dhe që është shpërndarë në ambjentet...

Kasami: Nuk do të marrim pjesë në qeveri me njerëz që janë nën hetim të PSP-së

më 5.2017 - Telegrafi

Ne nuk do të marrim pjesë në një qeveri me njerëz që janë nën hetim nga ana e PSP, tha mbrëmë kryetari i Lëvizjes Besa, Bilal Kasami në emisionin Click Plus, përcjell Telegrafi Maqedoni. Ai tha se PSP...

Ahmeti: Qeveri të re mund të ketë shpejtë

më 5.2017 - Arbresh

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka deklaruar për TV21 se mund të ketë shumë shpejtë qeveri të re. Sipas tij, takimi me LSDM-në do të realizohet në ditën e nesërme. ”Ende nuk...

Ahmeti: Qeveri të re mund të ketë shpejtë

më 5.2017 - Lajm

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka deklaruar për TV21 se mund të ketë shumë shpejtë qeveri të re. Sipas tij, takimi me LSDM-në do të realizohet në ditën e nesërme. ”Ende nuk...

Zaev i akuzuar për “Ryshfeti”, Kasami: Nuk hym në qeveri me njerëz të akuzuar

më 5.2017 - Indeks.mk

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emisionin Click Plus tha se në asnjë moment nuk do të marrin pjesë bashkë në Qeveri me persona të inkriminuar dhe të cilët janë nën hetim nga Prokuroria Speciale...

Zaev merr një hap të rëndësishëm me partitë shqiptare

më 5.2017 - Periskopi

Zoran Zaev ka nisur pa humbur kohë bisedimet për krijimin e koalicionit qeverisës, pasi Presidenti Gjorgj Ivanov u bind më në fund t’i dorëzonte mandatin e krijimit të ekzekutivit. Sipas liderit social-demokrat,...

Pa nisur bisedimet, nisën përçarjet në BDI

më 5.2017 - Shenja

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje, raporton SHENJA. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën kryesore...

Ahmeti mban nesër takim me LSDM-në për qeverinë e re

më 5.2017 - Gazeta Max

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se nesër pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi mes BDI-së...

Zaev: Në fund të muajit kemi qeveri të re

më 5.2017 - Albeu

Kreu i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev , ka thënë për "Kurir" se marrja e mandatit nga presidenti Ivanov është fillimi i fundit të krizës politike. Zaev gjithashtu ka lajmëruar se do...

Ahemti tregon kur fillojnë takimet me Zaevin për qeverin e re

më 5.2017 - Tetova1

Në një deklaratë për TV21, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është shprehur optimist se Qeveria e re e Maqedonisë do të formohet shpejtë. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi...

Ahmeti: Nesër takohemi me LSDM-në

më 5.2017 - Fakti Ditor

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot deklaroi se ende nuk ka asgjë në lidhje me qeverinë e re, por nesër pritet që të takohemi me LSDM-në. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi...

Zaev: Dëshiroj bashkëpunim me opozitën e ardhshme

më 5.2017 - Flaka

“Dhënia e mandatit është fillimi I fundit të krizës politike”, ka thënë për gazetën serbe Kurir, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. Ai ka thënë se në dhjetë ditët e ardhshëm do të tentojë që të formojë qeverinë...

Ahmeti: Nesër takohemi me LSDM-në

më 5.2017 - Almakos

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot deklaroi se ende nuk ka asgjë në lidhje me qeverinë e re, por nesër pritet që të takohemi me LSDM-në. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi...

Ahmeti: Nesër takohemi me LSDM-në

më 5.2017 - Antpress

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot deklaroi se ende nuk ka asgjë në lidhje me qeverinë e re, por nesër pritet që të takohemi me LSDM-në. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi...

Ahmeti: Nesër takohemi me LSDM-në

më 5.2017 - Tetova Sot

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot deklaroi se ende nuk ka asgjë në lidhje me qeverinë e re, por nesër pritet që të takohemi me LSDM-në. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi...

Ahmeti: Qeveri të re mund të ketë shpejtë

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka deklaruar për TV21 se mund të ketë shumë shpejtë qeveri të re, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas tij, takimi me LSDM-në do të realizohet...

Ahmeti: Qeveri të re mund të ketë shpejtë

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka deklaruar për TV21 se mund të ketë shumë shpejtë qeveri të re, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas tij, takimi me LSDM-në do të realizohet...

Kasami: BESA nuk do të lejojë të amnestohet Ali Ahmeti, ai ishte pjesë e regjimit të VMRO-së

më 5.2017 - Ina

Lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus të Tv21 ka thënë se Lëvizja BESA nuk do të lejojë të amnestohet Ali Ahmeti, sepse ai ishte pjesë e regjimit të VMRO-së, kështu sipas tij ai...

Kasami: Nuk do të marrim pjesë në qeveri me njerëz që janë nën hetim të PSP-së

më 5.2017 - Lajm

Ne nuk do të marrim pjesë në një qeveri me njerëz që janë nën hetim nga ana e PSP, tha mbrëmë kryetari i Lëvizjes Besa, Bilal Kasami në emisionin Click Plus. Ai tha se PSP duhet të ndjek penalisht të gjitha...

Zaev i akuzuar për “Ryshfeti”, Kasami: Nuk hym në qeveri me njerëz të akuzuar

më 5.2017 - Tetova Sot

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emisionin Click Plus tha se në asnjë moment nuk do të marrin pjesë bashkë në Qeveri me persona të inkriminuar dhe të cilët janë nën hetim nga Prokuroria Speciale...

Zaev: Mandati është fillimi i fundit të krizës politike

më 5.2017 - Almakos

“Dhënia e mandatit është fillimi I fundit të krizës politike”, ka thënë për gazetën serbe Kurir, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. Ai ka thënë se në dhjetë ditët e ardhshëm do të tentojë që të formojë qeverinë...

Kasami: BESA nuk do të lejojë të amnestohet Ali Ahmeti, ai ishte pjesë e regjimit të VMRO-së

më 5.2017 - InfoShqip

Lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus të Tv21 ka thënë se Lëvizja BESA nuk do të lejojë të amnestohet Ali Ahmeti, sepse ai ishte pjesë e regjimit të VMRO-së, kështu sipas tij ai...

Ja kushtet e Lëvizjes BESA për pjesëmarrje në Qeverinë e Zaevit

më 5.2017 - Tetova1

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami është i ftuar në emisionin Click Plus të TV21, ku ka përmendur se sot në selinë e BESËS, ia ka bërë të qartë parakushtet e BESËS për mundësinë e përfshirjes në qeverisje,...

Ja kushtet e Lëvizjes BESA për pjesëmarrje në Qeverinë e Zaevit

më 5.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami është i ftuar në emisionin Click Plus të TV21, ku ka përmendur se sot në selinë e BESËS, ia ka bërë të qartë parakushtet e BESËS për mundësinë e përfshirjes në qeverisje,...

Ja kushtet e Lëvizjes BESA për pjesëmarrje në Qeverinë e Zaevit

më 5.2017 - InfoShqip

kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami është i ftuar në emisionin Click Plus të TV21, ku ka përmendur se sot në selinë e BESËS, ia ka bërë të qartë parakushtet e BESËS për mundësinë e përfshirjes në qeverisje,...

Ja kushtet e Lëvizjes BESA për pjesëmarrje në Qeverinë e Zaevit

më 5.2017 - Ina

kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami është i ftuar në emisionin Click Plus të TV21, ku ka përmendur se sot në selinë e BESËS, ia ka bërë të qartë parakushtet e BESËS për mundësinë e përfshirjes në qeverisje,...

Zaev mori mandatin, ja çfarë paralajmëron tani

më 5.2017 - Periskopi

“Dhënia e mandatit është fillimi i fundit të krizës politike”, ka thënë për gazetën serbe Kurir, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. Ai ka thënë se në dhjetë ditët e ardhshme do të tentojë që të formojë qeverinë...

Zaev: Mandati është fillimi i fundit të krizës politike

më 5.2017 - AlbPortali

“Dhënia e mandatit është fillimi I fundit të krizës politike”, ka thënë për gazetën serbe Kurir, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. Loading... Ai ka thënë se në dhjetë ditët e ardhshëm do të tentojë që të formojë...

Zaev: Mandati është fillimi i fundit të krizës politike

më 5.2017 - Fakti Ditor

“Dhënia e mandatit është fillimi I fundit të krizës politike”, ka thënë për gazetën serbe Kurir, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. Ai ka thënë se në dhjetë ditët e ardhshëm do të tentojë që të formojë qeverinë...

Kasami: BESA nuk do të lejojë të amnestohet Ali Ahmeti, ai ishte pjesë e regjimit të VMRO-së

më 5.2017 - Tetova1

Lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus të Tv21 ka thënë se Lëvizja BESA nuk do të lejojë të amnestohet Ali Ahmeti, sepse ai ishte pjesë e regjimit të VMRO-së, kështu sipas tij ai...

Zaev: Mandati është fillimi i fundit të krizës politike

më 5.2017 - AlbPortali

“Dhënia e mandatit është fillimi I fundit të krizës politike”, ka thënë për gazetën serbe Kurir, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. Loading... Ai ka thënë se në dhjetë ditët e ardhshëm do të tentojë që të formojë...

Zaev: Mandati është fillimi i fundit të krizës politike

më 5.2017 - Shenja

“Dhënia e mandatit është fillimi I fundit të krizës politike”, ka thënë për gazetën serbe Kurir, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. Ai ka thënë se në dhjetë ditët e ardhshëm do të tentojë që të formojë qeverinë...

Ja kushtet e Lëvizjes BESA për pjesëmarrje në Qeverinë e Zaevit

më 5.2017 - Antpress

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami është i ftuar në emisionin Click Plus të TV21, ku ka përmendur se sot në selinë e BESËS, ia ka bërë të qartë parakushtet e BESËS për mundësinë e përfshirjes në qeverisje,...

Kasami: Në asnjë moment nuk është pranuar që partitë shqiptare të heqin dorë nga Platforma Shqiptare

më 5.2017 - Republika

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emisionin Click Plus tha se BESA nuk do të tërhiqet në asnjë moment nga Deklarata e përbashkët e partive shqiptare në Maqedoni. Çfarë garanca dërgoi Zaevi tek...

Kasami: Nuk marrim pjesë në Qeveri me persona të inkriminuar

më 5.2017 - Republika

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emisionin Click Plus tha se në asnjë moment nuk do të marrin pjesë bashkë në Qeveri me persona të inkriminuar dhe të cilët janë nën hetim nga Prokuroria Speciale...

Kasami i Besës: Nuk marrim pjesë në Qeveri me persona të inkriminuar

më 5.2017 - Ina

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami sonte në emisionin Click Plus tha se në asnjë moment nuk do të marrin pjesë bashkë në Qeveri me persona të inkriminuar dhe të cilët janë nën hetim nga Prokuroria...

BESA e sheh veten opozitë?!

më 5.2017 - Aktuale

Madje, Bilall Kasami nga Lëvizja Besa ka thënë se edhe të qëndruarit në opozitë do të ketë efekt pozitiv dhe do e nxjerr Lëvizjen Besa fitues në zgjedhjet lokale?! “Nuk e vlerësoj si vendimtare të qenërit...

Kasami në Clik Plus: Nuk marrim pjesë në Qeveri me persona të inkriminuar

më 5.2017 - Gazeta Express

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami sonte në emisionin Click Plus tha se në asnjë moment nuk do të marrin pjesë bashkë në Qeveri me persona të inkriminuar dhe të cilët janë nën hetim nga Prokuroria...

Kasami: S’marrim pjesë në Qeveri me persona të inkriminuar

më 5.2017 - Lajm

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami sonte në emisionin Click Plus tha se në asnjë moment nuk do të marrin pjesë bashkë në Qeveri me persona të inkriminuar dhe të cilët janë nën hetim nga Prokuroria...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK