http://kariera.mk

Rreziqet nga Instagrami dhe platformat e tjera

më 5.2017 - Koha.net

“Instagram” është aplikacioni më i dëmshëm për shëndetin mendor të të rinjve, i ndjekur nga afër nga “Snapchat”. Ky është konkluzioni i një raporti të Shoqërisë mbretërore për Shëndetin Publik (RSPH) në...

Rreziqet nga Instagram dhe platformat e tjera

më 5.2017 - ElbasaniPlus

Artikuj të ngjashëm iPhone 8, në shitje në tetor 1 week ago Facebook, Instagram, Snapchat rrisin mundësinë për ankth dhe depresion 3 weeks ago Google Duo, tani me telefonata zanore në botë April 17, 2017...

Instagram dhe Snapchat, të rrezikshme për shëndetin mendor

më 5.2017 - Ora news

Rrjetet sociale Instagram dhe Snapchat  kanë rezultuar shumë të rrezikshme për shëndetin mendor të të rinjve. Sipas një studimi nga ‘Royal Society for Public Health’ u publikuan efektet pozitive dhe negative...

Instagram, rrjeti social më i keq për shëndetin mendor

më 5.2017 - Lexo

Instagram për momentin është njëri ndër rrjetet sociale më të përdorura në botë. Edhe pse ka shumë përdorues, ky rrjet social është zgjedhur si më i keqi për shëndetin mendor tek të rinjtë. BBC njofton...

Studim, Instagrami aplikacioni më i keq për shëndetin mendor

më 5.2017 - GazetaBlic

Instagrami është vlerësuar si platforma më e keqe sociale kur bëhet fjalë për ndikimin që ka tek shëndeti i të rinjve, thuhet në një studim të kryer në Britani të Madhe. Në sondazhin e përfshirë 1,479...

Studim,Instagrami aplikacioni më i keq për shëndetin mendor

më 5.2017 - Albeu

Instagrami është vlerësuar si platforma më e keqe sociale kur bëhet fjalë për ndikimin që ka tek shëndeti i të rinjve , thuhet në një studim të kryer në Britani të Madhe. Në sondazhin e përfshirë 1,479...

Instagram, rrjeti social më i keq për shëndetin mendor

më 5.2017 - Lajmi.net

Instagram për momentin është njëri ndër rrjetet sociale më të përdorura në botë. Edhe pse ka shumë përdorues, ky rrjet social është zgjedhur si më i keqi për shëndetin mendor tek të rinjtë. BBC njofton...

Instagram dhe Snapchat, të dëmshme për shëndetin mendor të të rinjve

më 5.2017 - Arbresh

Të rinjtë po përjetojnë rritje të ankthit, depresionit, vetëbesimit të ulët dhe gjumit të varfër për shkak të platformave popullore të mediave sociale, sipas një studimi të ri në Mbretërinë e Bashkuar....

Instagrami më i keqi për shëndetin mendor të të rinjve

më 5.2017 - GazetaBlic

Instagrami është vlerësuar si platforma më e keqe e mediave sociale, kur bëhet fjalë për ndikimin e tij në shëndetin mendor të të rinjve. Kështu thuhet në një sondazh të realizuar në Britani të Madhe....

Rrjetet sociale kanë impakt negativ në shëndetin mendor – Ja kush janë më të dëmshmit

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Sipas një studimi, Instagram është cilësuar si  rrjeti social më i dëmshëm për sa i përket shëndetit mendor të të rinjve. Ky aplikacion për shpërndarjen e fotove, i cili është në pronësi të Facebook dhe...

Studim: Instagrami aplikacioni më i keq për shëndetin mendor

më 5.2017 - Gazeta Express

Instagrami është vlerësuar si platforma më e keqe sociale kur bëhet fjalë për ndikimin që ka tek shëndeti i të rinjve, thuhet në një studim të kryer në Britani të Madhe. Në sondazhin e përfshirë 1,479...

Instagrami aplikacioni më i keq për shëndetin mendor

më 5.2017 - Koha.net

Instagrami është vlerësuar si platforma më e keqe sociale kur bëhet fjalë për ndikimin që ka tek shëndeti i të rinjve, thuhet në një studim të kryer në Britani të Madhe. Në sondazhin e përfshirë 1,479...

Studim: Instagrami aplikacioni më i keq për shëndetin mendor

më 5.2017 - Infokusi

Instagrami është vlerësuar si platforma më e keqe sociale kur bëhet fjalë për ndikimin që ka tek shëndeti i të rinjve, thuhet në një studim të kryer në Britani të Madhe. Në sondazhin e përfshirë 1,479...

Instagrami më i keqi për shëndetin mendor të të rinjve

më 5.2017 - Klan Kosova

Instagrami është vlerësuar si platforma më e keqe e mediave sociale, kur bëhet fjalë për ndikimin e tij në shëndetin mendor të të rinjve. Kështu thuhet në një sondazh të realizuar në Britani të Madhe....

Instagrami më i keqi për shëndetin mendor të të rinjve

më 5.2017 - Gazeta e re

Instagrami është vlerësuar si platforma më e keqe e mediave sociale, kur bëhet fjalë për ndikimin e tij në shëndetin mendor të të rinjve. Kështu thuhet në një sondazh të realizuar në Britani të Madhe....

Nuk mund të përdorni Instagramin? Ja çfarë mund të ketë ndodhur

më 5.2017 - Lajmi.net

Tash e disa minuta, jashtë funksionit është edhe një nga rrjetet sociale më të përdorura në botë. Bëhet fjalë për Instagramin, i cili ditëve të fundit është raportuar për një rritje të madhe të përdorimeve....

Bie nga funksioni rrjeti social Instagram

më 5.2017 - Arbresh

Tash e disa minuta, jashtë funksionit është edhe një nga rrjetet sociale më të përdorura në botë. Bëhet fjalë për Instagramin, i cili ditëve të fundit është raportuar për një rritje të madhe të përdorimeve,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK