FOTO/ Makina e parë që do të lëvizë me energji diellore

para 7 dite - Syri.net Kosova

Lightyear është një kompani prodhuese holandeze e cila ka njoftuar se në vjeshtë do të nisë prodhimin e makinës së parë në botë që punon me energji diellore. Makina do të ketë të instaluara panele diellore...

Vetura ‘Lightyear 0’ me ‘asistencë diellore’ do të hyjë në prodhim këtë vit

para 6 dite - Ina

Kompania holandeze Lightyear ka njoftuar se këtë vjeshtë do të fillojë të prodhojë makinën e parë të prodhimit në botë të pajisur me panele solare. Sipas mediave të huaja, Lightyear 0 do të ketë panele...

Makina e parë në botë me asistencë diellore është gati për prodhim – Drejtuesit mund të kalojnë muaj me vetëm një karikim! (FOTOT)

para një jave - Scan TV

Kompania holandeze Lightyear ka njoftuar se këtë vjeshtë do të fillojë të prodhojë makinën e parë në botë të pajisur me panele diellore. Lightyear 0 do të ketë panele diellore të lakuar në çatinë, kapuçin...

Makina e parë që do të lëvizë me energji diellore

para 6 dite - in7

Kompania holandeze Lightyear ka njoftuar se në vjeshtë do të nisë prodhimin e makinës së parë në botë që punon me energji diellore. Makina do të ketë të instaluara panele diellore dhe mund të udhëtojë...

Makina e parë që do të lëvizë me energji diellore

para 7 dite - Alsat-M

Kompania holandeze Lightyear ka njoftuar se në vjeshtë do të nisë prodhimin e makinës së parë në botë që punon me energji diellore. Makina do të ketë të instaluara panele diellore dhe mund të udhëtojë...

Harrojeni naftën dhe benzinën! Njihuni me veturën që do të lëvizë me energji diellore

para 7 dite - TV21

Kompania holandeze Lightyear ka njoftuar se në vjeshtë do të nisë prodhimin e makinës së parë në botë që punon me energji diellore. Makina do të ketë të instaluara panele diellore dhe mund të udhëtojë...

Vetura ‘Lightyear 0’ me ‘asistencë diellore’ do të hyjë në prodhim këtë vit

para një jave - Bota Sot

Kompania holandeze Lightyear ka njoftuar se këtë vjeshtë do të fillojë të prodhojë makinën e parë të prodhimit në botë të pajisur me panele solare. Sipas mediave të huaja, Lightyear 0 do të ketë panele...

Mitet e gabuara mbi makinat elektrike

para një jave - Epoka e Re

Ndërsa shitjet e makinave elektrike po shënojnë rekorde të reja, duke u dyfishuar vitin e kaluar krahasuar me vitin 2020, dhe kompanitë e automobilave po njoftojnë nisjen e investimeve të mëdha në prodhimin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK