Tiranë: Projekti “Edhe Muret kanë Veshë” nderon të dënuarit politikë të diktaturës

më 5.2018 - Lajmi.net

Artistja Alketa Xhafa Mripa shfaqi mbrëmë në Tiranë dhe 6 qytete instalacionin e saj me afro 100 thënie nga rrëfimet e të dënuarve politikë të regjimit komunist. Vepra quhet “Edhe Muret Kanë Veshë” dhe...

Tiranë: Projekti "Edhe Muret kanë Veshë" nderon të dënuarit politikë të diktaturës

më 5.2018 - Zëri i Amerikës

Artistja Alketa Xhafa Mripa shfaqi mbrëmë në Tiranë dhe 6 qytete instalacionin e saj me afro 100 thënie nga rrëfimet e të dënuarve politikë të regjimit komunist. Vepra quhet “Edhe Muret Kanë Veshë” dhe...

“Edhe muret kanë veshë”, ndërgjegjësim për krimet e diktaturës

më 5.2018 - Telegrafi

Në muret e kalasë së qytetit të Gjirokastrës do të krijohet platforma e komunikimit “Edhe muret kanë veshë”, projekt i cili synon të sjellë në vëmendje disa nga frazat më të përzgjedhura të ish-të përndjekurve...

Instalacioni “Edhe muret kanë veshë”, ndërgjegjësim për krimet e diktaturës

më 5.2018 - Koha.net

Në muret e kalasë së qytetit të Gjirokastrës njëkohësisht e shfaqur edhe në disa qytete kryesore si Tiranë, Shkodër, Berat, Korçë, Tepelenë do të krijohet platforma e komunikimit “Edhe muret kanë veshë”,...

Instalacioni “Edhe muret kanë veshë”, ndërgjegjësim për krimet e diktaturës

më 5.2018 - Ekonomia Online

Në muret e kalasë së qytetit të Gjirokastrës njëkohësisht e shfaqur edhe në disa qytete kryesore si Tiranë, Shkodër, Berat, Korçë, Tepelenë do të krijohet platforma e komunikimit “Edhe muret kanë veshë”,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK