U dënua me 2 vite burg, Nikola Gruevski thyen heshtjen: Kokën lartë maqedonasit e mi

më 5.2018 - BalkanWeb

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski ka reaguar pas vendimit të Gjykatës e cila e dënoi me dy vite burg. Në profilin e tij zyrtar në Facebook, Gruevski shkruan se duhet mbajtur kokën lartë, dhe...

Gruevski hyri në burg, po Berisha do hetohet për "tankun" 700 milion lekë? (FOTO LAJM)

më 5.2018 - Albeu

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski dhe një vartësi i tij në Ministrinë e Brendshme u dënuan me burg sot nga gjykata e Shkupit pasi kishin shkelur procedurat për blerjen e një makine të blinduar...

Reagon edhe Gruevski, përpiqet të fitojë nga nacionalizmi

më 5.2018 - Albeu

Sot Gjykata Penale shpalli fajtor ish kryeministrin nga rradhët e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski , për rastin "Tanku", të ngritur nga Prokuroria Speciale Publike dhe e dënoi atë me dy vite burg. Gruevski...

ZEQIRI: Dy vjet për Nikolla Gruevskin! U shtofshin

më 5.2018 - TV Koha

Deputeti i LSDM-së Muhamed Zeqiri ka komentuar shqiptimin e dënimit nga ana e gjyqit për ish kryeministrin Nikolla Gruevski. “Dy vjet për Nikolla Gruevskin! U shtofshin. Drejtësi”, ka shkruar deputeti...

Gruevski a gjendet në Shkup, shkroi në facebook, ja çfarë thonë nga VMRO-DPMNE?!

më 5.2018 - TV Koha

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski përveç që sot nuk ka qenë në gjykatë ai nuk është shfaqur më vonë para mediave, edhe pasi që është shqiptuar dënimi me burg prej 2 viteve për rastin “Tanku” që ka të bëjë...

Gruevski: Kokën lart maqedonasit e mi

më 5.2018 - RTV 21

Pas dënimir- reagon Gruevski Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, që sot mori dy vite burgim si i akuzuar në lëndën Tanku të PPS-së, ka shkruar në rrjetin social “Facebok”, duke thënë se “kokën...

Gruevski i drejtohet popullit maqedonas “Kokën lartë maqedonas krenarë”

më 5.2018 - Gazeta Express

Sot Gjykata Penale shpalli fajtor ish kryeministrin nga rradhët e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, për rastin "Tanku", të ngritur nga Prokuroria Speciale Publike dhe e dënoi atë me dy vite burg, transmeton...

Gruevski në facebook: Kokën lartë maqedonas, po vijnë kohë më të mira!

më 5.2018 - Aktuale

Nikolla Gruevski, ish-kryeministër i vendit dhe ish-lider i VMRO-DPMNE-së, theu heshtjen pas shpalljes së vendimit për dënimin e tij me dy vite burg, për lëndën “Tanku”. Në profilin e tij zyrtar në Facebook,...

Shfaqet Gruevski pas dënimit, kërkon kryelartësi nga mbështetësit e tij

më 5.2018 - TV Koha

Nikolla Gruevski, ish-kryeministër i vendit dhe ish-lider i VMRO-DPMNE-së, theu heshtjen pas shpalljes së vendimit për dënimin e tij me dy vite burg, për lëndën “Tanku”. Në profilin e tij zyrtar në Facebook,...

Aktvendimi për Gruevskin, mbrojtja paralajmëron ankesë serioze

më 5.2018 - Gazeta Express

Avokati i Nikolla Gruevski, Dimitar Dangov pas shpalljes së aktgjykimit para Gjykatës Penale tha se janë të pakënaqur dhe paralajmëroi se do të dorëzojë ankesë serioze për shkak të një vendimi të tillë....

Gruevski i drejtohet popullit maqedonas “Kokën lartë maqedonas krenarë”

më 5.2018 - Gazeta Express

Sot Gjykata Penale shpalli fajtor ish kryeministrin nga rradhët e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, për rastin "Tanku", të ngritur nga Prokuroria Speciale Publike dhe e dënoi atë me dy vite burg, transmeton...

Shfaqet Gruevski pas dënimit, ka një porosi për qytetarët!

më 5.2018 - Iliria News

Me një status në rrjetin social FB është bërë i gjallë, ish – kryeministri, Nikolla Gruevski tashmë i dënuar me 2 vite burg. Ai mes tjerash mbi videon që mund të ndiqni më poshtë, ka shkruar “kokën lartë...

Gruevski a gjendet në Shkup, shkroi në facebook, ja çfarë thonë nga VMRO-DPMNE?!

më 5.2018 - Ina

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski përveç që sot nuk ka qenë në gjykatë ai  nuk është shfaqur më vonë para mediave, edhe pasi që është shqiptuar dënimi me burg prej 2 viteve për rastin “Tanku” që ka të...

Rasti “Tanku”, 2 vite burg për Gruevskin, për Mercedezin luksoz. Mbrojtja: vendim i padrejtë, do ta ankimojmë

më 5.2018 - MRT

Gjykata Penale në Shkup shpalli fajtor dhe dënoi me dy vite burg ish-kryeministrin, Nikolla Gruevskin, në rastin ”Tanku”... Gjykata Penale në Shkup shpalli fajtor dhe dënoi me dy vite burg ish-kryeministrin,...

U dënua me 2 vite burg, Gruevski thyen heshtjen: Kokën lartë o maqedonasit e mi krenarë

më 5.2018 - Gazeta Tema

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski ka reaguar pas vendimit të Gjykatës e cila e dënoi me dy vite burg. Në profilin e tij zyrtar në Facebook, Gruevski shkruan se duhet mbajtur kokën lartë, dhe...

Flet Gruevski: Duhet mbajtur kokën lartë, ky është vendi i qytetarëve

më 5.2018 - Lajmi.net

Nikolla Gruevski, ish-kryeministër i vendit dhe ish-lider i OBRM-PDUKM-së, theu heshtjen pas shpalljes së vendimit për dënimin e tij me dy vite burg, për lëndën “Tanku”. Në profilin e tij zyrtar në Facebook,...

Shfaqet Gruevski, ja komenti i tij

më 5.2018 - Medial

Nikolla Gruevski, tanimë i dënuar me dy vjet burg është lajmëruar me një status në Fejsbuk: “Kokën lartë dhe krenarë maqedonasit e mi dhe krenarë ju qytetarë të Maqedonisë. Ky është atdheu yt, ne nuk do...

Flet Gruevski: Duhet mbajtur kokën lartë, ky është vendi i qytetarëve

më 5.2018 - Klan Kosova

Nikolla Gruevski, ish-kryeministër i vendit dhe ish-lider i OBRM-PDUKM-së, theu heshtjen pas shpalljes së vendimit për dënimin e tij me dy vite burg, për lëndën “Tanku”. Në profilin e tij zyrtar në Facebook,...

U dënua me 2 vite burg, Gruevski thyen heshtjen: Kokën lartë maqedonasit e mi krenarë

më 5.2018 - Gazeta Tema

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski ka reaguar pas vendimit të Gjykatës e cila e dënoi me dy vite burg. Në profilin e tij zyrtar në Facebook, Gruevski shkruan se duhet mbajtur kokën lartë, dhe...

Gruevski deklarohet pas dënimit me burg/FOTO

më 5.2018 - Ina

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski është deklaruar pak orë pasi që Gjykata Penale në Shkupi e dënoi me 2 vjet burg për rastin “Tanku” që ka të bëjë me blerjen e Mercedesit prej  600 mijë eurove, në periudhën...

Shfaqet Gruevski pas dënimit, kërkon kryelartësi nga mbështetësit e tij

më 5.2018 - Tetova1

Nikolla Gruevski, ish-kryeministër i vendit dhe ish-lider i VMRO-DPMNE-së, theu heshtjen pas shpalljes së vendimit për dënimin e tij me dy vite burg, për lëndën “Tanku”. Në profilin e tij zyrtar në Facebook,...

GRUEVSKI: KOKËN LART MAQEDONASIT E MI

më 5.2018 - TV21

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski, që sot mori dy vite burgim si i akuzuar në lëndën Tanku  të PPS-së, ka shkruar në rrjetin social “Facebok”, duke thënë se “kokën lart maqedonasit e mi, dhe qytetarë krenarë...

Gruevski thyen heshtjen, kërkon kryelartësi nga mbështetësit e tij

më 5.2018 - Telegrafi

Pas një heshtje disaorëshe, Nikolla Gruevski, ish-kryeministër i vendit dhe ish-lider i OBRM-PDUKM-së, theu heshtjen pas shpalljes së vendimit për dënimin e tij me dy vite burg, për lëndën “Tanku”. Në...

Nikollovski mendon se Gruevski është në Shkup, por nuk përgjigjet pse nuk u shfaq në seancë për aktvendimin ndaj tij

më 5.2018 - Portalb

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Aleksander Nikollovski mendon se ish-lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevki është në Shkup, por refuzoi të përgjigjet se pse nuk mori pjesë në aktvendimin e sotëm të rastit “Tank”,...

Ish-kryeministri maqedonas Gruevski dënohet me dy vite burg

më 5.2018 - NOA

Ai ka dominuar politikën maqedonase për mbi një dekadë duke qenë kryeministër, por pas daljes në opozitë, për Nikola Gruevskin vjen edhe një lajm akoma më i vështirë. Gjykata e ka dënuar atë me dy vite...

ZEQIRI: Dy vjet për Nikolla Gruevskin! U shtofshin

më 5.2018 - Ina

Deputeti i LSDM-së Muhamed Zeqiri ka komentuar shqiptimin e dënimit nga ana e gjyqit për ish kryeministrin Nikolla Gruevski. “Dy vjet për Nikolla Gruevskin! U shtofshin. Drejtësi”, ka shkruar deputeti...

Deputetët lëshojnë seancën

më 5.2018 - RTV 21

Deputetët e VMRO-DPMNE-së lëshojnë seancën Pas shqiptimit të dënimit për ish kryeministrin e Maqedonisë, Nikolla Gruevski me dy vite burgim, për ish ndihmës-ministrin në MPB, Gjoko Popovski, deputetët...

Avokati i Gruevskit paralajmëron ankesë serioze ndaj vendimit për dënimin e klientit të tij

më 5.2018 - Ina

Avokati i ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, Dimitar Dangov ka paralajmëruar ankesë serioze në lidhje me aktgjykimin e sotëm ndaj klientit të tij. Ai tha se i vjen shumë keq që Gjykata Themelore Shkupi...

Ky Mercedes e mallkoi Gruevskin (Foto/Video)

më 5.2018 - Telegrafi

Pas shumë seancave gjyqësore Nikolla Gruevski, ish-kryeministër dhe ish-kryetar i OBRM-PDUKM-së është dënuar me dy vite burg për blerjen e një Mercedesi të tipit Maybach S600 Pullman Guard. Ai u dënua...

Dy vjet burg për ish-kryeministrin Gruevski

më 5.2018 - DW

Gjykata Themelore e Shkupit shpalli fajtor në seancën përfundimtare për rastin "Tanku" ish-kryeministrin Nikolla Gruevski dhe shqiptoi dënim me burg me 2 vjet. Ish-kryeministri Gruevski nuk ishte i pranishëm...

Avokati i Gruevskit reagon pasi dënimit me burg

më 5.2018 - Albeu

Avokati i ish-kryeministrit Nikolla Gruevski , Dimitar Dangov ka paralajmëruar ankesë serioze në lidhje me aktgjykimin e sotëm ndaj klientit të tij. Ai tha se i vjen shumë keq që Gjykata Themelore Shkupi...

Maqedoni: Dy vjet burg për ish-kryeministrin Nikolla Gruevksi

më 5.2018 - Zëri i Amerikës

Gjykata penale në Shkup e dënoi me dy vjet burg ish-kryeministrin Nikolla Gruevski lidhur me një rast të blerjes së një makine Mercedes rreth 580 mijë euro me para të buxhetit të Ministrisë së punëve të...

Avokati i Gruevskit paralajmëron ankesë serioze ndaj vendimit të gjyqit

më 5.2018 - Medial

Avokati i ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, Dimitar Dangov ka paralajmëruar ankesë serioze në lidhje me aktgjykimin e sotëm ndaj klientit të tij. Ai tha se i vjen shumë keq që Gjykata Themelore Shkupi...

Pas vendimit për Gruevskin , deputetët e VMRO-së braktisën seancën

më 5.2018 - Alsat-M

Gupi parlamentar i VMRO DPMNE- së pasi mori vesh për dënimin që ju dha Gruevskit, në rastin ‘Tanku’, braktisi sallën e Kuvendit dhe rrjedhimisht seancën plenare. Deputetët e opozitës maqedonase fillimisht...

U dënua me dy vite burg, ja çfarë thotë Gruevski

më 5.2018 - Shenja

Ish kryetari i VMRO-DPMNE-së dhe ish kryeministër i Maqedonisë Nikolla Gruevski nuk ika qenë prezent në seancën e sotme “Tanku” për furnizim me mercedesin për të cilën sot u dënua me dy vite burg. Ai në...

Alivanoset nga keqardhja për dënimin e Gruevskit me burg

më 5.2018 - Iliria News

Disa simpatizues ët VMRO-DPMNE-së dhe Nikolla Gruevskit janë grumbulluar para Gjykatës Themelore Shkup 1, ku sot iu shqiptua dënim prej dy viteve burg ish kryeministrit Nikolla Gruevski. Njëri prej protestuesve...

Alivanoset një simpatizues i VMRO-së nga keqardhja për dënimin e Gruevskit me burg

më 5.2018 - GazetaBlic

Disa simpatizues të VMRO-DPMNE-së dhe Nikolla Gruevskit janë grumbulluar para Gjykatës Themelore Shkup 1, ku sot iu shqiptua dënim prej dy viteve burg ish kryeministrit Nikolla Gruevski Njëri prej protestuesve...

ZEQIRI: Dy vjet për Nikolla Gruevskin! U shtofshin

më 5.2018 - Medial

Deputeti i LSDM-së Muhamed Zeqiri ka komentuar shqiptimin e dënimit nga ana e gjyqit për ish kryeministrin Nikolla Gruevski. “Dy vjet për Nikolla Gruevskin! U shtofshin. Drejtësi”, ka shkruar deputeti...

Avokati mbrojtës flet për mospraninë e Gruevskit në gjykatë

më 5.2018 - Klan Kosova

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski nuk ishte i pranishëm në çastin kur lexohej aktgjykimi ndaj tij. Kjo ka bërë që të dalin dyshime rreth vendndodhjes së tij. Ai ishte i pranishëm në seancën “Trajektorja”,...

Avaokati mbrojtës flet për mospraninë e Gruevskit në gjykatë

më 5.2018 - Telegrafi

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski nuk ishte i pranishëm në çastin kur lexohej aktgjykimi ndaj tij. Kjo ka bërë që të dalin dyshime rreth vendndodhjes së tij. Ai ishte i pranishëm në seancën “Trajektorja”,...

Pasi u dënua me 2 vite burg flet Gruevski “Kokën lartë maqedonas”

më 5.2018 - Tetova Sot

Me një status në rrjetin social FB është bërë i gjallë, ish – kryeministri, Nikolla Gruevski tashmë i dënuar me 2 vite burg. Ai mes tjerash  ka shkruar “kokën lartë maqedonas të mi krenarë dhe ju qytetarët krenarë të Maqedonisë”,

Avokati mbrojtës flet për mospraninë e Gruevskit në gjykatë

më 5.2018 - GazetaBlic

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski nuk ishte i pranishëm në çastin kur lexohej aktgjykimi ndaj tij. Kjo ka bërë që të dalin dyshime rreth vendndodhjes së tij. Ai ishte i pranishëm në seancën “Trajektorja”,...

Avokati mbrojtës flet për mospraninë e Gruevskit në gjykatë

më 5.2018 - Lajmi.net

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski nuk ishte i pranishëm në çastin kur lexohej aktgjykimi ndaj tij. Kjo ka bërë që të dalin dyshime rreth vendndodhjes së tij. Ai ishte i pranishëm në seancën “Trajektorja”,...

Pasi u dënua ish-kryeministri Gruevski, deputetët e VMRO-së e kanë lëshuar sallën

më 5.2018 - Portalb

Pas dënimit të ish kryeministrit dhe liderit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski me dy vjet burg , deputetë e VMRO-DPMNE-së e kanë lëshuar seancën në Kuvendin e Maqedonisë, njofton Portalb.mk . Paraprakisht,...

Mbështetësit e Gruevskit mblidhen para Gjykatës Penale

më 5.2018 - Klan Kosova

Një grup prej rreth 50 mbështetësish të ish-kryeministrit Nikola Gruevski janë mbledhur para Gjykatës Penale në Shkup ku po protestojnë kundër vendimit të kësaj Gjykate ku i shqiptoi këtij të fundit dënimin...

Deputetët e VMRO-DPMNE nga dëshpërimi braktisin Kuvendin

më 5.2018 - Albeu

Pas dënimit të ish kryeministrit dhe liderit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski me dy vjet burg , deputetë e VMRO-DPMNE-së e kanë braktisur seancën në Kuvendin e Maqedonisë. Paraprakisht, Kuvendi nuk i...

RASTI “TANKU”: DY VITE BURG PËR GRUEVSKIN

më 5.2018 - Klan Macedonia

Gjashtë vite tjera burg për Popovskin Dy vite burg për ish-Kryeministrin Nikola Gruevski, si I akuzuar në rastin ‘Tanku” respektivisht furnizimin e mercedesit prej 580 mijë euro. Ish-Ndihmës Ministri në...

Nikolla Gruevski dënohet me dy vjet burgim

më 5.2018 - Klan Kosova

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski është dënuar me dy vjet burgim për shpërdorim detyre në rastin e blerjen së një automjeti qeveritar në vlerë të 580 mijë eurove. Ndihmës-ministri i punëve...

Ja sa qytetarë po protestojnë pas dënimit të Gruevskit

më 5.2018 - Iliria News

Protestuesit e mbledhur para gjykatës kanë nisur të brohorasin pas shpalljes së vendimit për dënimin me dy vjet burg për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski.

Avokati i Gruevskit paralajmëron ankesë serioze ndaj vendimit të sotëm

më 5.2018 - Gazeta Express

Avokati i ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, Dimitar Dangov ka paralajmëruar ankesë serioze në lidhje me aktgjykimin e sotëm ndaj klientit të tij. Ai tha se i vjen shumë keq që Gjykata Themelore Shkupi...

Deputetët e VMRO-së lëshojnë seancën plenare

më 5.2018 - Gazeta Express

Grupi parlamentar i VMRO – DPMNE lëshon seancën plenare pas aktgjykimit të Gjykatës për ish-liderin e kësaj partie Nikolla Gruevski, i cili u dënua dy vjet burg për rastin e blerjes së “Mercedesit”. Deputetet...

Avokati i Gruevskit paralajmëron ankesë serioze ndaj vendimit për dënimin e klientit të tij

më 5.2018 - Telegrafi

Avokati i ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, Dimitar Dangov ka paralajmëruar ankesë serioze në lidhje me aktgjykimin e sotëm ndaj klientit të tij. Ai tha se i vjen shumë keq që Gjykata Themelore Shkupi...

Dënohet me burg Nikolla Gruevski

më 5.2018 - OraInfo

Nikolla Gruevski dhe Gjoko Popovski u shpallën fajtor për lëndën “Tanku”. Ish-kryministri u dënuam me dy vite burg, ndërsa Popovski me 6 vite dhe 6 muaj. Nikolla Gruevski, Gordana Jankulloska dhe Gjoko...

Ja çfarë kanë bërë deputetët e VMRO-së, pas dënimit të Gruevskit!

më 5.2018 - Iliria News

Grupi parlamentar i VMRO – DPMNE lëshon seancën plenare pas aktgjykimit të Gjykatës për ish-liderin e kësaj partie Nikolla Gruevski, i cili u dënua dy vjet burg për rastin e blerjes së “Mercedesit”. Deputetët...

DEPUTETËT E VMRO-DPMNE-SË LËSHUAN SEANCËN E 46-TË TË PARLAMENTIT

më 5.2018 - TV21

Pas shqiptimit të dënimit për ish kryeministrin Nikolla Gruevski me dy vite burgim, për ish ndihmës-ministrin në MPB, Gjoko Popovski, deputetët e VMRO-DPMNE-së e lëshuan seancën e 46-të të Parlamentit....

Nikolla Gruevski dënohet me dy vjet burgim

më 5.2018 - Evropa e Lirë

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski është dënuar me dy vjet burgim për shpërdorim detyre në rastin e blerjen së një automjeti qeveritar në vlerë të 580 mijë eurove. Ndihmës-ministri i punëve...

Gruevski ishte i pranishëm në seancë për rastin “Trajektoja”, ndërsa nuk u paraqit në aktvendimin për “Tank”

më 5.2018 - Portalb

Është e drejtë e Nikolla Gruevskit të mos shfaqet në shqiptimin e aktvendimit kundër tij, kështu tha pas dhënies së vendimit të rastit “Tank”, avokati i ish-kryeministrit, Dimitar Dangov, transmeton Portalb.mk....

Gruevski dënohet, avokati paralajmëron ankesë, simpatizantët revoltohen

më 5.2018 - Shenja

Ish-kryeministri i Maqedonisë dhe ish-lideri i VMRO –DPMNE-së Nikolla Gruevski u dënua me 2 vjet burg në rastin “Tanku”. Gruevski nuk ishte në sallë kur iu shqiptua ky dënim, e drejtë që i takon me ligj....

Gruevski shkon në burg, gjykata shpallë vendimin

më 5.2018 - Ina

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski u dënua me 2 vjet burg për rastin Tanku të hetuat nga Specialja që ka të bëj me vepër penale pë blerjen e paligjshme të Mercedesit të blinduat me vlerë prej 600 mijë euro....

Maqedonasve nuk u intereson Gruevski, numërohen me gishta protestuesit

më 5.2018 - Albeu

Protestuesit e mbledhur para gjykatës kanë nisur të brohorasin pas shpalljes së vendimit për dënimin me dy vjet burg për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski . E megjithatë vërehet se janë të pakët në numër,...

“Benzi 600 mijë euro”, 2 vjet burg për ish-kryeministrin maqedonas

më 5.2018 - Gazeta Shqip

Gjykata Penale në Maqedoni ka shpallur sot fajtor për rastin “Tanku” ish-kryeministrin Nikolla Gruevski dhe ish-zëvendësministrin e Brendshëm, Gjoko Popovski. Gruevski është dënuar me të cilit 2 vite heqje...

Alivanoset nga keqardhja për dënimin e Gruevskit me burg

më 5.2018 - Ina

Disa simpatizues ët VMRO-DPMNE-së dhe Nikolla Gruevskit janë grumbulluar para Gjykatës Themelore Shkup 1, ku sot iu shqiptua dënim prej dy viteve burg ish kryeministrit Nikolla Gruevski. Njëri prej protestuesve...

Dënohet me 2 vjet burg ish-kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski

më 5.2018 - Koha.net

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski është dënuar me 2 vite burg për rastin “Tanku”. Sipas mediave maqedonase ish -kryeministri nuk ishte i pranishëm në seancë. Gjykata Penale shpalli fajtor për...

Dënohet Gruevski, ja sa vite burg!

më 5.2018 - Iliria News

Gjykatësja Dobrilla Kacarska e dënoi Nikolla Gruevskin me 2 vjet burg efektiv pasi e shpalli fajtor për ndikim në veprime të paligjshme. Ndërsa Gjoko Popovskin e dënoi me burg prej gjashtë, 6 vitesh dhe...

Maqedoni, ish-kryeministri Gruevski dënohet me dy vjet burg

më 5.2018 - NOA

Ish-Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski është dënuar me dy vjet burg. Dënimi ndaj tij u dha ditën e sotme, lidhur me rastin “Tank”. Por krahas tij, ish ndihmës ministri për prokurim publik i asaj...

Maqedoni, 2 vjet burg për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski

më 5.2018 - Gazeta Shqip

Gjykata Penale në Maqedoni ka shpallur sot fajtor për rastin “Tanku” ish-kryeministrin Nikolla Gruevski dhe ish-zëvendësministrin e Brendshëm, Gjoko Popovski. Gruevski është dënuar me të cilit 2 vite heqje...

E FUNDIT/ Nikolla Gruevski dënohet me dy vite burg

më 5.2018 - Albeu

Gjykata Themelore Shkupi 1 sot në seancën përfundimtare për rastin “ Tanku ”, shpalli fajtor ish kryeministrin Nikolla Gruevski dhe shqiptoi dënim me burg prej 2 viteve. I akuzuari tjetër Gjoka Popovski...

Rasti ‘Tanku’, ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski dënohet me 2 vite burg

më 5.2018 - BalkanWeb

Ish-ministri maqedonas Nikolla Gruevski dënohet me dy vite burg. Gjykata Penale shpalli fajtor për rastin “Tanku” Gruevskin si dhe ndihmësministrit Gjoko Popovski, duke e denuar me 6 vite e 6 muaj burgim. vijon…

Deputetët e VMRO-së braktisin seancën pas dënimit të Gruevskit

më 5.2018 - Tetova Sot

Grupi parlamentar i VMRO – DPMNE lëshon seancën plenare pas aktgjykimit të Gjykatës për ish-liderin e kësaj partie Nikolla Gruevski, i cili u dënua dy vjet burg për rastin e blerjes së “Mercedesit”. Deputetët...

Vendimin e Gjykatës Penale Gruevskin e pret në Ohër!

më 5.2018 - Medial

Gjykata ka prerë vendimin për ish kryeministrin Nikolla Gruevski. Për lëndën “Tanku” ai është dënuar me dy vjet burg, njofton Medial.mk. Në hapësirat jashtë gjyqit dhjetëra qytetarë, mes tyre edhe ish...

Deputetët e VMRO-së braktisin seancën pas dënimit të Gruevskit

më 5.2018 - Ina

Grupi parlamentar i VMRO – DPMNE lëshon seancën plenare pas aktgjykimit të Gjykatës për ish-liderin e kësaj partie Nikolla Gruevski, i cili u dënua dy vjet burg për rastin e blerjes së “Mercedesit”. Deputetët...

Alivanoset nga keqardhja për dënimin e Gruevskit me burg

më 5.2018 - Tetova Sot

Disa simpatizues ët VMRO-DPMNE-së dhe Nikolla Gruevskit janë grumbulluar para Gjykatës Themelore Shkup 1, ku sot iu shqiptua dënim prej dy viteve burg ish kryeministrit Nikolla Gruevski. Njëri prej protestuesve...

Mbështetësit e Gruevskit mblidhen para Gjykatës Penale /VIDEO

më 5.2018 - Lajmi.net

Një grup prej rreth 50 mbështetësish të ish-kryeministrit Nikola Gruevski janë mbledhur para Gjykatës Penale në Shkup ku po protestojnë kundër vendimit të kësaj Gjykate ku i shqiptoi këtij të fundit dënimin...

Dënohet Nikolla Gruevski

më 5.2018 - Ina

Gjykatësja Dobrilla Kacarska e dënoi Nikolla Gruevskin me 2 vjet burg efektiv pasi e shpalli fajtor për ndikim në veprime të paligjshme. Ndërsa Gjoko Popovskin e dënoi me burg prej gjashtë, 6 vitesh dhe...

Protesta për Gruevskin, alivanoset simpatizuesi i VMRO-së

më 5.2018 - Gazeta Express

Disa simpatizues të VMRO-DPMNE-së dhe Nikolla Gruevskit janë grumbulluar para Gjykatës Themelore Shkup 1, ku sot iu shqiptua dënim prej dy viteve burg ish kryeministrit Nikolla Gruevski, shkruan Gazeta...

Dënohet me 2 vite burg ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski

më 5.2018 - Gazeta Shqip

Gjykata Penale në Maqedoni ka shpallur sot fajtor për rastin “Tanku” ish-kryeministrin Nikolla Gruevski dhe ish-zëvendësministrin e Brendshëm, Gjoko Popovski. Gruevski është dënuar me të cilit 2 vite heqje...

“Peshqit e mëdhenj” në Ballkanin perëndimor: Nis nga Maqedonia, 2 vjet burg për ish-kryeministrin

më 5.2018 - Gazeta Tema

Gjykata Penale ka shqiptuar dënimin ndaj ish kryeministrit Nikolla Gruevski në rastin “Tanku” të Prokurorisë Speciale. Me vendimin e gjykatës, Gruevski është dënuar me 2 vite burg. Sipas gjykatëses së...

Dënohet me 2 vite burg ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski

më 5.2018 - Sot News

Gjykata Themelore Shkupi 1 sot në seancën përfundimtare për rastin “Tanku”, shpalli fajtor Ish kryeministrin Nikolla Gruevski dhe shqiptoi dënim me burg prej 2 viteve, raporton Zhurnal. I akuzuari tjetër...

Deputetët e VMRO-së braktisin seancën pas dënimit të Gruevskit

më 5.2018 - Medial

Grupi parlamentar i VMRO – DPMNE lëshon seancën plenare pas aktgjykimit të Gjykatës për ish-liderin e kësaj partie Nikolla Gruevski, i cili u dënua dy vjet burg për rastin e blerjes së “Mercedesit”. Deputetët...

2 vite burg për Gruevskin

më 5.2018 - MRT

Dy vite burg për ish-kryeministrin, Nikolla Gruevski, dhe 6 vite e gjashtë muaj burg për ndihmësministrin, Gjoko Popovski, për rastin “Tank”... Vendimi në Gjykatën Themelore Shkup 1 u shpall nga gjykatësja,...

Gruevski u drejtohet maqedonëve pas dënimit që mori, mbani kokën lart

më 5.2018 - Sovrani

Nikolla Gruevski, ish-kryeministër i vendit dhe ish-lider i OBRM-PDUKM-së, theu heshtjen pas shpalljes së vendimit për dënimin e tij me dy vite burg, për lëndën “Tanku”. Në profilin e tij zyrtar në Facebook,...

Gruevski dënohet me dy vjet burg, ndërsa Gjoko Popovski me 6 vjet e gjysmë në rastin “Tank”

më 5.2018 - Portalb

13:21-  Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski është dënuar me dy vjet burg në rastin “Tank” për pranim të dhuratës, ndërsa ish-ministri i MPB-së, Gjoko Popovski u dënua me 6 vjet e gjashtë muaj...

Mercedes-i që mori në qafë ish-kryeministrin: Dënohet Gruevski

më 5.2018 - Mapo

Ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski është dënuar me 2 vjet burg. Ai u dënua për rastin e njohur si “Tanku”. Ish-ndihmës ministri i punëve të brendshme, Gjoko Popovski, u dënua me 6.6 vite burg....

Revoltohen protestuesit para gjykatës ku u dënua Gruevski

më 5.2018 - Medial

Protestuesit e mbledhur para gjykatës kanë nisur të brohorasin pas shpalljes së vendimit për dënimin me dy vjet burg për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski, njofton Shenja.

Gruevski shpallet fajtor, revoltohen protestuesit para gjykatës

më 5.2018 - Gazeta Express

Protestuesit e mbledhur para gjykatës kanë nisur të brohorasin pas shpalljes së vendimit për dënimin me dy vjet burg për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski.

Nikolla Gruevski dënohet me 2 vite burg

më 5.2018 - Indeks.mk

Ish kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski është dënuar me dy vjet burg. Ndërsa ish ndihmës ministri i atëhershëm për prokurim publik Gjoko Popovski është dënuar me 6 vjet gjysmë burg Në rastin “Tank”...

Flet Gruevski: Duhet mbajtur kokën lartë, ky është vendi i qytetarëve

më 5.2018 - Bota Press

Nikolla Gruevski, ish-kryeministër i vendit dhe ish-lider i OBRM-PDUKM-së, theu heshtjen pas shpalljes së vendimit për dënimin e tij me dy vite burg, për lëndën “Tanku”. Në profilin e tij zyrtar në Facebook,...

Dënohet me dy vjet burg Nikolla Gruevski

më 5.2018 - Kallxo

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski, u dënua me dy vite burg, ndërsa Gjoko Popovski me 6 vite e gjysmë. Nikolla Gruevski, Gordana Jankulloska dhe Gjoko Popovski në këtë lëndë janë të akuzuar...

Nikolla Gruevski dënohet me dy vite burg në lëndën “Tanku”

më 5.2018 - Telegrafi

Nikolla Gruevski dhe Gjoko Popovski u shpallën fajtor për lëndën “Tanku”. Ish-kryministri u dënuam me dy vite burg, ndërsa Popovski me 6 vite dhe 6 muaj. Nikolla Gruevski, Gordana Jankulloska dhe Gjoko...

Nikolla Gruevski dënohet me dy vjet burg

më 5.2018 - RTV 21

Nikolla Gruevski dhe Gjoko Popovski u shpallën fajtor për lëndën “Tanku” Ish-kryministri Nikolla Gruevski u dënua me dy vite burg, ndërsa Gjoko Popovski me 6 vite e gjysëm. Nikolla Gruevski, Gordana Jankulloska...

Avokati i Gruevskit paralajmëron ankesë serioze ndaj vendimit për dënimin e klientit të tij

më 5.2018 - Tetova Sot

Avokati i ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, Dimitar Dangov ka paralajmëruar ankesë serioze në lidhje me aktgjykimin e sotëm ndaj klientit të tij. Ai tha se i vjen shumë keq që Gjykata Themelore Shkupi...

Dënohet me 2 vjet burg ish-kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski

më 5.2018 - Fol

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski është dënuar me 2 vite burg për rastin “Tanku”. Sipas mediave maqedonase ish -kryeministri nuk ishte i pranishëm në seancë. Gjykata Penale shpalli fajtor për...

Nikolla Gruevski dënohet me dy vjet burg

më 5.2018 - Infokusi

Gjykata Penale shpalli fajtor për rastin “Tanku” ish kryeministrin maqedonas Nikolla Gruevski të cilit ju shqyrtua dënimi pre 2 vite heqje lirie dhe ndihmësministrit Gjoko Popovski me 6 vite e 6 muaj burgim....

« E fundit » Bie “peshku i madh”, Gruevski dënohet me 2 vite burg

më 5.2018 - TV Koha

Gjykata Themelore Shkupi 1 sot në seancën përfundimtare për rastin “Tanku”, shpalli fajtor Ish kryeministrin Nikolla Gruevski dhe shqiptoi dënim me burg prej 2 viteve, raporton Zhurnal.  I akuzuari tjetër...

Nikolla Gruevski dënohet me dy vite burg

më 5.2018 - GazetaBlic

Nikolla Gruevski dhe Gjoko Popovski u shpallën fajtor për lëndën “Tanku”. Ish-kryministri u dënua me dy vite burg, ndërsa Popovski me 6 vite dhe 6 muaj. Nikolla Gruevski, Gordana Jankulloska dhe Gjoko...

Gruevski dënohet me 2 vjet burg

më 5.2018 - Vizion Plus

Ish kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski është dënuar me 2 vjet burg për rastin  “Tanku”. Ish-ndihmës ministri i punëve të brendshme, Gjoko Popovski, u dënua me 6.6 vite burg. Të dy u dënuan për  për...

Bëhet i gjallë Nikolla Gruevski pas dënimit: Kokën lartë maqedonasit e mi krenarë

më 5.2018 - Fakti Ditor

Bëhet i gjallë Nikolla Gruevski pas dënimit: Kokën lartë maqedonasit e mi krenarë (VIDEO) Me një status në rrjetin social FB është bërë i gjallë, ish – kryeministri, Nikolla Gruevski tashmë i dënuar me...

LAJMI I FUNDIT: 2 vjet burg për Nikolla Gruevskin, 6 vjet e 6 muaj për Popovskin

më 5.2018 - Lajmi.net

Gjykata Penale e Shkupit shpalli fajtor për rastin “Tanku” ish kryeministrin Nikolla Gruevski të cilit ju shqyrtua dënimi pre 2 vite heqje lirie dhe ndihmësministrit Gjoko Popovski me 6 vite e 6 muaj burgim.

LAJM I FUNDIT: Gjoko Popovski dënohet me 6 vjet e gjysmë burg

më 5.2018 - Medial

Derisa është shqiptuar dënimi për ish kryeministrin Nikolla Gruevski, gjykata penale poashtu ka caktuar edhe dënimin për ndihmësministrin Gjoko Popovski. Ai është dënuar me gjithsej 6 vite e 6 muaj burgim....

Gjykata shpalli Gruevskin fajtor, ja sa vite burg iu shqiptuan?!

më 5.2018 - Gazeta Express

Gjykata Penale shpalli fajtor për rastin Tanku ish kryeminstrin Nikolla Gruevski, njofton AlsatM, transmeton Express. Atij iu shqiptua denimi prej 2 vjet heqje lirie dhe ndihmës ministrit Gjoko Popvski 6.6 muaj. /Express/

NIKOLLA GRUEVSKI DËNOHET ME DY VITE BURG NË LËNDËN “TANKU”

më 5.2018 - TV21

Nikolla Gruevski dhe Gjoko Popovski u shpallën fajtor për lëndën “Tanku”. Ish-kryministri u dënua me dy vite burg, ndërsa Gjoko Popovski me 6 vite e gjysëm. Nikolla Gruevski, Gordana Jankulloska dhe Gjoko...

Ja vendimi i gjykatës për Nikolla Gruevskin

më 5.2018 - Aktuale

Ish kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski është dënuar me dy vjet burg. Ndërsa ish ndihmës ministri i atëhershëm për prokurim publik Gjoko Popovski është dënuar me 6 vjet gjysmë burg Në rastin “Tank”...

LAJM I FUNDIT: “Tanku”, dy vjet burg për Gruevskin

më 5.2018 - Medial

Gjykata ka prerë vendimin për ish kryeministrin Nikolla Gruevski. Për lëndën “Tanku” ai është dënuar me dy vjet burg, njofton Medial.mk.

Reagon për herë të parë Nikola Gruevski: Kokën lartë, maqedonasit e mi

më 5.2018 - Periskopi

Pas dënimit me dy vjet burg nga Gjykata e Apelit në Maqedoni, ka reaguar ish-kryeministri maqedonas Nikola Gruveski, duke u thënë maqedonasve që ta mbajnë kokën lartë dhe të mburren me Maqedoninë. Ai ka...

Mbështetje për Gruevskin jashtë gjykatës

më 5.2018 - Telegrafi

Para gjykatës Themelore në Shkup janë mbledhur njerëz për shkak të shqiptimit të vendimit për lëndën “Tanku” Sot duhet të të thuhet vendimi i gjykatës për këtë lëndë ku i akuzuar është ish-kryeministri...

Kapen peshqit e mëdhenj në Maqedoni, dënohet me 2 vite burg Gruevski, ish-ministri me 6

më 5.2018 - InfoShqip

Gjykata Penale shpalli fajtor për rastin “Tanku” ish-kryeministrin Nikolla Gruevski, të cilit ju shqyrtua dënimi pre 2 vite heqje lirie për shpërdorim detyre dhe ndihmësministrit Gjoko Popovski me 6 vite...

Alivanoset nga keqardhja për dënimin e Gruevskit me burg

më 5.2018 - Tetova Sot

Disa simpatizues ët VMRO-DPMNE-së dhe Nikolla Gruevskit janë grumbulluar para Gjykatës Themelore Shkup 1, ku sot iu shqiptua dënim prej dy viteve burg ish kryeministrit Nikolla Gruevski. Njëri prej protestuesve...

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur para Gjykatës Penale për të pritur aktvendimin për rastin “Tank”

më 5.2018 - Portalb

12:35- Dhjetëra qytetarë janë mbledhur sot para Gjykatës Penale për të pritur aktvendimin për rastin “Tank” , transmeton Portalb.mk Në protestë janë të pranishëm edhe të akuzuar tjerë nga PSP-ja në rastin...

Maqedonia nis me ‘peshqit e mëdhenj’, ish-kryeministri Gruevski dënohet me dy vjet burg

më 5.2018 - Java News

Në Maqedoni ka nisur dënimi i ”peshqve të mëdhenj”. Një kërkesë e ndërkombëtarëve edhe për Shqipërinë, në kohën kur dy vendet presin hapjen e negociatave me BE Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski,...

Deputetët e VMRO-së braktisin seancën pas dënimit të Gruevskit

më 5.2018 - Tetova Sot

Grupi parlamentar i VMRO – DPMNE lëshon seancën plenare pas aktgjykimit të Gjykatës për ish-liderin e kësaj partie Nikolla Gruevski, i cili u dënua dy vjet burg për rastin e blerjes së “Mercedesit”. Deputetët...

Dhjetëra qytetarë presin aktvendimin për Gruevskin

më 5.2018 - Aktuale

as thirrjeve të djeshme në rrjetet sociale për protestë para gjykatës penale në Shkup, gjatë kohës së shqiptimit të aktvendimit t ëish kryeministrit Nikolla Gruevski për rastin “Tanku” sot para gjyqit...

Dhjetëra qytetarë presin aktvendimin për Gruevskin

më 5.2018 - Medial

Pas thirrjeve të djeshme në rrjetet sociale për protestë para gjykatës penale në Shkup, gjatë kohës së shqiptimit të aktvendimit t ëish kryeministrit Nikolla Gruevski për rastin “Tanku” sot para gjyqit...

Mbështetësit e Gruevskit mblidhen para Gjykatës Penale

më 5.2018 - Alsat-M

PNjë grup prej rreth 50 mbështetësish të ish-kryeministrit Nikola Gruevski janë mbledhur para Gjykatës Penalenë Shkup, para vendimit të kësaj të fundit për të. Midis tyre janë ish-kryetari i komunës së...

Deputetët e VMRO-së lëshojnë seancën plenare pas dënimit të Gruevskit

më 5.2018 - Shenja

Grupi parlamentar i VMRO – DPMNE lëshon seancën plenare pas aktgjykimit të Gjykatës për ish-liderin e kësaj partie Nikolla Gruevski, i cili u dënua dy vjet burg për rastin e blerjes së “Mercedesit”. Deputetet...

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruveski dënohet me dy vjet burg

më 5.2018 - Java News

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski është dënuar me dy vjet burg nga gjykata. Gjykata Penale shpalli fajtor për rastin “Tanku” ish kryeministrin Nikolla Gruevski, të cilit ju shqyrtua dënimi...

Nikolla Gruevski u dënuar me dy vjet burgim për blerjen e një automjeti qeveritar

më 5.2018 - Insajderi

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski është dënuar me dy vjet burgim për shpërdorim detyre në rastin e blerjen së një automjeti qeveritar në vlerë të 580 mijë eurove. Ndihmës-ministri i punëve...

Revoltohen protestuesit para gjykatës ku u dënua Gruevski

më 5.2018 - Tetova Sot

Protestuesit e mbledhur para gjykatës kanë nisur të brohorasin pas shpalljes së vendimit për dënimin me dy vjet burg për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski.

Tenderi i Mercedesit, 2 vite burg për Gruevskin

më 5.2018 - Respublica

Me 2 vite burg u dënua nga Gjykata ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski. A u gjet fajtor për mungesen e transparencës në blerjen e një Mercedesit luksoz me vlerë 600 mijë eurosh. Sipas Gjykatës...

Nikolla Gruevski dënohet me dy vjet burg

më 5.2018 - AlbPress

Share This Tags burg denim gruevski Ish kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski është dënuar me dy vjet burg. Ndërsa ish ndihmës ministri i atëhershëm për prokurim publik Gjoko Popovski është dënuar...

Revoltohen protestuesit para gjykatës ku u dënua Gruevski

më 5.2018 - Shenja

Protestuesit e mbledhur para gjykatës kanë nisur të brohorasin pas shpalljes së vendimit për dënimin me dy vjet burg për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski, raporton Tv SHENJA.

Bie “peshku i madh”, dënohet me burg ish-kryeministri Gruevski

më 5.2018 - Fakti Ditor

Gjykata Themelore Shkupi 1 sot në seancën përfundimtare për rastin “Tanku”, shpalli fajtor Ish kryeministrin Nikolla Gruevski dhe shqiptoi dënim me burg prej 2 viteve, raporton Zhurnal. I akuzuari tjetër...

Nikolla Gruevski dënohet me 2 vite burg

më 5.2018 - Tetova Sot

Gjykata Penale ka shqiptuar dënimin ndaj ish kryeministrit Nikolla Gruevski në rastin “Tanku” të Prokurorisë Speciale. Me vendimin e gjykatës, Gruevski është dënuar me 2 vite burg. Sipas gjykatëses së...

Nikolla Gruevski dënohet me 2 vjet burg

më 5.2018 - Tetova1

Gjykatësja Dobrilla Kacarska e dënoi Nikolla Gruevskin me 2 vjet burg efektiv pasi e shpalli fajtor për ndikim në veprime të paligjshme. Ndërsa Gjoko Popovskin e dënoi me burg prej gjashtë, 6 vitesh dhe...

Nikolla Gruevski dënohet me 2 vjet burg efektiv

më 5.2018 - Shenja

Gjykatësja Dobrilla Kacarska e dënoi Nikolla Gruevskin me 2 vjet burg efektiv pasi e shpalli fajtor për ndikim në veprime të paligjshme. Ndërsa Gjoko Popovskin e dënoi me burg prej gjashtë, 6 vitesh dhe...

Nikolla Gruevski dënohet me 2 vite burg për rastin ‘Tanku’

më 5.2018 - Tetova Sot

Para pak castesh ka fillur gjykimi per rastin ‘Tanku’, ku jane te akuzuar Nikolla Gruevski, Gjoko Popovski dhe te tjere. Gjykata Penale shpalli fajtor për rastin ‘Tanku’ ish kryeminstrin Nikolla Gruevski...

Momenti kur Nikolla Gruevski dënohet me 2 vite burg

më 5.2018 - Fakti Ditor

Gjykata Penale ka shqiptuar dënimin ndaj ish kryeministrit Nikolla Gruevski në rastin “Tanku” të Prokurorisë Speciale. Me vendimin e gjykatës, Gruevski është dënuar me 2 vite burg. Sipas gjykatëses së...

Maqedoni, ish-zv/ministri i brendshëm dënohet me 9 vite burg

më 5.2018 - 24 ore

Një gjykatë në Shkup e dënoi me nëntë vjet ish-zëvendës ministrin e punëve të brendshme, Gjoko Popovski për shkak të furnizimeve jo të ligjshme me automjete të policisë. Popovski, ish-zyrtar i lartë në...

Maqedoni, ish-kryeministri Gruevski dënohet me dy vite burg

më 5.2018 - 24 ore

Ish-kryeministri maqedonas, Nikola Gruevski është shpallur fajtor për atë që njihet si rasti “Tanku” dhe u dënua me 2 vite heqje lirie, ndërsa zëvendësministri i Brendshëm, Gjoko Popovski, me 6 vite e...

Nikolla Gruevski dënohet me 2 vjet burg

më 5.2018 - Gazeta e re

Gjykatësja Dobrilla Kacarska e dënoi Nikolla Gruevskin me 2 vjet burg efektiv pasi e shpalli fajtor për ndikim në veprime të paligjshme, raporton Televizioni SHENJA. Ndërsa, Gjoko Popovskin e dënoi me...

“Peshk i madh” në Maqedoni: Dy vjet burg për ish- kryeministrin Gruevski

më 5.2018 - Te Sheshi

Pas një kohe të gjatë pritje, Gjykata Penale e Republikës së Maqedonisë solli aktgjykimin e parë për të akuzuarit e Prokurorisë Speciale nga bisedat e përgjuara. Kështu gjykatësja Dobrilla Kacarska shqiptoi...

Vendimin e Gjykatës Penale Gruevski e pret në Ohër!

më 5.2018 - Fakti Ditor

Gjykata ka prerë vendimin për ish kryeministrin Nikolla Gruevski. Për lëndën “Tanku” ai është dënuar me dy vjet burg, njofton Medial.mk. Në hapësirat jashtë gjyqit dhjetëra qytetarë, mes tyre edhe ish...

Revoltohen protestuesit para gjykatës ku u dënua Gruevski

më 5.2018 - Republika

Protestuesit e mbledhur para gjykatës kanë nisur të brohorasin pas shpalljes së vendimit për dënimin me dy vjet burg për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski.

Deputetët e VMRO-së braktisin seancën pas dënimit të Gruevskit

më 5.2018 - Republika

Grupi parlamentar i VMRO – DPMNE lëshon seancën plenare pas aktgjykimit të Gjykatës për ish-liderin e kësaj partie Nikolla Gruevski, i cili u dënua dy vjet burg për rastin e blerjes së “Mercedesit”. Deputetët...

Ja vendimi i gjykatës për Nikolla Gruevskin

më 5.2018 - Republika

Ish kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski është dënuar me dy vjet burg. Ndërsa ish ndihmës ministri i atëhershëm për prokurim publik Gjoko Popovski është dënuar me 6 vjet gjysmë burg Në rastin “Tank”...

Gruevski do e presë verdiktin nga shtëpia, Gjoko Popovski erdhi

më 5.2018 - Shenja

I akuzuari Nikolla Gruevski për rastin Tanku nuk gjendet në sallën e gjykatës ku pritet të shqiptohet dënimi për të dhe ish ndihmësin e ministrit të Brendshëm, Gjoko Popovski, raporton Tv SHENJA. Edhe...

Dhjetëra qytetarë mblidhen para gjykatës, pritet vendimi për Gruevskin

më 5.2018 - Shenja

Përderisa në gjykatë po pritet të shpallet vendimi për rastin “Treqind”, ku i akuzuar kryesor është ish kryeministri Nikolla Gruevski, i cili së bashku me ish-ndihmës ministrin Gjoko Popovski dhe ish ministren...

Gruevski shpallet fajtor, revoltohen protestuesit para gjykatës

më 5.2018 - Gazeta Monitor

Protestuesit e mbledhur para gjykatës kanë nisur të brohorasin pas shpalljes së vendimit për dënimin me dy vjet burg për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski.

Rasti “Tank”, pritet shpallja e aktvendimit për Gruevskin

më 5.2018 - MRT

Në Gjykatën Themelore Shkup 1, sot pritet të shpallet aktvendimit për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski lidhur me rastin “Tank”... Gruevski së bashku me ish-ndihmës ministrin Gjoko Popovski dhe ish ministren...

Dënohet me dy vjet burg ish-kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski

më 5.2018 - Illyria

Shkup, 23 maj 2018 – Ish Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, është dënuar me dy vjet burg, ndërsa ish ndihmës ministri i Punëve të Brendshme, Gjoko Popovski, është dënuar me 6 vjet e gjysmë burg,...

Mbështetësit e Gruevskit mblidhen para Gjykatës Penale

më 5.2018 - Tetova Sot

Një grup prej rreth 50 mbështetësish të ish-kryeministrit Nikola Gruevski janë mbledhur para Gjykatës Penalenë Shkup, para vendimit të kësaj të fundit për të. Midis tyre janë ish-kryetari i komunës së...

Ish kryeministrit Gruevski sot i shqiptohet aktgjykimi për “Mercedesin”

më 5.2018 - Portalb

Gjykata Penale sot të shqiptojë aktgjykimin për ish kryeministrin e Maqedonisë dhe ish liderin e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, i akuzuar në rastin “ Tank ”, për furnizimin e “Mercedesit luksoz”, njofton...

A do të shkojë në burg sot Gruevski!?

më 5.2018 - Iliria News

Gjykata Themelore Shkupi 1 duhet ta publikojë vendimin e parë ku akuzohet ish-kryeministri Nikola Gruevski. Procesi për blerjen e Mercedesit të blinduar luksoz prej 600 mijë eurosh përfundoi, dhe përveç...

Gruevski dënohet me 2 vite burg

më 5.2018 - Bota Press

Botapress, 23- Maj Gruevski dënohet me 2 vite burg Ish-kryeministri i Qeverisë Nikolla Gruevski akuzuar në rastin “Tank”, për furnizimin e “Mercedesit luksoz” nga Gjykata Penale në Shkup, u dënua me 2...

Dy vjet burg për Nikolla Gruevskin

më 5.2018 - Insajderi

Gjykata Penale shpalli fajtor për rastin “Tanku” ish-kryeministrin Nikolla Gruevski të cilit ju shqyrtua dënimi prej 2 vjetësh heqje lirie dhe ndihmësministrit Gjoko Popovski me 6 vite e 6 muaj burgim.

Dënohet me burg Nikolla Gruevski

më 5.2018 - Sovrani

Nikolla Gruevski dhe Gjoko Popovski u shpallën fajtor për lëndën “Tanku”. Ish-kryministri u dënua me dy vite burg, ndërsa Popovski me 6 vite dhe 6 muaj. Nikolla Gruevski, Gordana Jankulloska dhe Gjoko...

Burgoset Nikola Gruevski

më 5.2018 - Albinfo

Gjykata Penale Shkup sot shqiptoi masën e burgimit për ish kryeministrin maqedonas, Nikola Gruevski, informon albinfo.ch. Ai u akuzua në rastin “Tank”, për furnizimin e “Mercedesit luksoz”. Sipas gjykatëses...

Nikolla Gruevski dënohet me dy vite burg në lëndën “Tanku”

më 5.2018 - Ekonomia Online

Nikolla Gruevski dhe Gjoko Popovski u shpallën fajtor për lëndën “Tanku”. Ish-kryministri u dënuam me dy vite burg, ndërsa Popovski me 6 vite dhe 6 muaj. Nikolla Gruevski, Gordana Jankulloska dhe Gjoko...

Gruevski dënohet me 2 vite burg

më 5.2018 - Nezavisen

Ish-kryeministri i Qeverisë Nikolla Gruevski akuzuar në rastin “Tank”, për furnizimin e “Mercedesit luksoz” nga Gjykata Penale në Shkup, u dënua me 2 vite burg. Aktgjykimin e publikoi gjykatësja Dobrilla...

Mbështetësit e Gruevskit mblidhen para Gjykatës Penale

më 5.2018 - Fakti Ditor

Një grup prej rreth 50 mbështetësish të ish-kryeministrit Nikola Gruevski janë mbledhur para Gjykatës Penalenë Shkup, para vendimit të kësaj të fundit për të. Midis tyre janë ish-kryetari i komunës së...

Nikolla Gruevski dënohet me dy vite burg

më 5.2018 - Periskopi

Nikolla Gruevski dhe Gjoko Popovski u shpallën fajtor për lëndën “Tanku”. Ish-kryministri u dënuam me dy vite burg, ndërsa Popovski me 6 vite dhe 6 muaj. Nikolla Gruevski, Gordana Jankulloska dhe Gjoko...

GRUEVSKI DO T’I NDËGJOJË FJALËT PËRFUNDIMTARE PËR RASTIN “TANKU”

më 5.2018 - TV21

Vendimi gjyqësorë për rastin “Tanku” të PPS-së, do të publikohet sot në Gjykatën Penale. PPS-ja në seancën e kaluar kërkoi që gjyqi të i shpallë fajtorë ish kryeministrin Nikolla Gruevski dhe ndihmës-ministrin...

“Tanku”, sot vendimi për Gruevskin

më 5.2018 - Alsat-M

Nikolla Gruevski sot do të mësojë nëse është fajtor apo jo në rastin “Tanku”. Prokuroria Speciale në seancën e fundit kërkoi nga gjykata që Nikola Gruevski të shpallet fajtor. Furnizimi i Mercedesit luksoz...

A do të dënohet sot me burg Gruevski?

më 5.2018 - Albeu

Gjykata Themelore Shkupi 1 duhet ta publikojë vendimin e parë ku akuzohet ish-kryeministri Nikola Gruevski . Procesi për blerjen e Mercedesit të blinduar luksoz prej 600 mijë eurosh përfundoi, dhe përveç...

Sot vendimi për Gruevskin, mund të dënohet me burg?!

më 5.2018 - Ina

Gjykata Themelore Shkupi 1 duhet ta publikojë vendimin e parë ku akuzohet ish-kryeministri Nikola Gruevski. Procesi për blerjen e Mercedesit të blinduar luksoz prej 600 mijë eurosh përfundoi, dhe përveç...

Erdhi fundi, a do dënohet me burg sot Gruevski?

më 5.2018 - InfoShqip

Gjykata Themelore Shkupi 1 duhet ta publikojë vendimin e parë ku akuzohet ish-kryeministri Nikola Gruevski. Procesi për blerjen e Mercedesit të blinduar luksoz prej 600 mijë eurosh përfundoi, dhe përveç...

Në pritje të vendimit për Gruevskin, vendoset gardh metalik para Gjykatës

më 5.2018 - Telegrafi

Nga mbrëmë para Gjykatës Themelore Shkup 1 ka filluar të vendosen gardh metalik. Në rrjetet sociale nga mbrëmë janë bërë tirrje për protestë para gjykatës. Sot duhet shpallet vendimi i gjykatës për ish-kryeministrin...

Nëntë vjet burg për ish-zëvendësministrin e Brendshëm të Maqedonisë

më 5.2018 - Koha.net

Një gjykatë në Shkup e dënoi me nëntë vjet ish-zëvendës ministrin e Punëve të Brendshme, Gjoko Popovski për shkak të furnizimeve jo të ligjshme me automjete të policisë. Popovski, ish-zyrtar i lartë në...

Rasti "Tank", sot shpallet vendimi për Gruevskin

më 5.2018 - Gazeta Express

Gjykata Themelore Shkupi 1 duhet ta publikojë vendimin e parë ku akuzohet ish-kryeministri Nikola Gruevski. Procesi për blerjen e Mercedesit të blinduar luksoz prej 600 mijë eurosh përfundoi, dhe përveç...

Ish kryeministrit Gruevski sot i shqiptohet aktgjykimi për “Mercedesin”

më 5.2018 - Nezavisen

Gjykata Penale sot të shqiptojë aktgjykimin për ish kryeministrin e Maqedonisë dhe ish liderin e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, i akuzuar në rastin “Tank”, për furnizimin e “Mercedesit luksoz”, njofton...

Sot vendimi për Gruevskin

më 5.2018 - Aktuale

Gjykata Themelore Shkupi 1 duhet ta publikojë vendimin e parë ku akuzohet ish-kryeministri Nikola Gruevski. Procesi për blerjen e Mercedesit të blinduar luksoz prej 600 mijë eurosh përfundoi, dhe përveç...

Sot vendimi për Gruevskin, mund të dënohet me burg?

më 5.2018 - Fakti Ditor

Gjykata Themelore Shkupi 1 duhet ta publikojë vendimin e parë ku akuzohet ish-kryeministri Nikola Gruevski. Procesi për blerjen e Mercedesit të blinduar luksoz prej 600 mijë eurosh përfundoi, dhe përveç...

Sot vendimi për Gruevskit

më 5.2018 - Aktuale

Gjykata Themelore Shkupi 1 duhet ta publikojë vendimin e parë ku akuzohet ish-kryeministri Nikola Gruevski. Procesi për blerjen e Mercedesit të blinduar luksoz prej 600 mijë eurosh përfundoi, dhe përveç...

Sot vendimi për Gruevskin, mund të dënohet me burg?

më 5.2018 - Tetova Sot

Gjykata Themelore Shkupi 1 duhet ta publikojë vendimin e parë ku akuzohet ish-kryeministri Nikola Gruevski. Procesi për blerjen e Mercedesit të blinduar luksoz prej 600 mijë eurosh përfundoi, dhe përveç...

Nëntë vjet burg për ish-zëvendësministrin e Brendshëm të Maqedonisë

më 5.2018 - Ekonomia Online

Një gjykatë në Shkup e dënoi me nëntë vjet ish-zëvendës ministrin e Punëve të Brendshme, Gjoko Popovski për shkak të furnizimeve jo të ligjshme me automjete të policisë. Popovski, ish-zyrtar i lartë në...

Vendosen barikada para Gjykatës Themelore, arsyeja vendimi për Gruevskin !?

më 5.2018 - TV Koha

Sot në Gjykatën Themelore Shkupi 1 duhet të meret aktvendimi për rastin “Tanku”, ku i akuzuar është ish lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, transmeton Zhurnal. Para kësaj Gjykate, sot pasdite janë...

Aktvendimi për Gruevskin, gardh përreth gjykatës nga frika për protesta

më 5.2018 - GazetaBlic

Pasdite përpara Gjykatës Themelore Shkup 1, filluan të vendosen barrikada metalike. Siç informon Fokus, kjo ndodh për shkak të shpalljes së nesërme të aktvendimit për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski...

Aktvendimi për Gruevskin, gardh përreth gjykatës

më 5.2018 - Gazeta Express

Pasdite përpara Gjykatës Themelore Shkup 1, filluan të vendosen barrikada metalike. Siç informon Fokus, kjo ndodh për shkak të shpalljes së nesërme të aktvendimit për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski...

Blindohet Gjykata e Shkupit, pak orë para se gjykata të vendos dënimin ose jo për Gruevskin?!

më 5.2018 - Ina

Para Gjykatës Themelore Shkupi 1 gjatë orëve të mbrëmjes janë vendosur barrikada metali. Portali “Fokus” shkruan se kjo bëhet për shkak të aktgjykimit që nesër kjo gjykatë do të sjellë për ish-kryeministrin...

Avokati i Gjoko Popovski: Me ankesa ne do të luftojmë në Gjykatën e Apelit

më 5.2018 - Gazeta Express

Ish ndihmësministri në Ministrinë e Brendshme, Gjoko Popovski ka abuzuar me pozitën e tij zyrtare dhe në mënyrë të paligjshme ka kryer blerjen e 300 automjeteve policore në vitin 2008, ky ishte konstatimi...

Aktvendimi për Gruevskin, gardh përreth gjykatës

më 5.2018 - Aktuale

Pasdite përpara Gjykatës Themelore Shkup 1, filluan të vendosen barrikada metalike. Siç informon Fokus, kjo ndodh për shkak të shpalljes së nesërme të aktvendimit për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski...

Dënohet me 9 vjet burg ish-ndihmësministri maqedonas

më 5.2018 - Kallxo

Ish-ndihmësministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme në Maqedoni, Gjoko Popovski, e ka keqpërdorur funksionin zyrtar dhe në mënyrë joligjore ka blerë 300 automobila për policinë në vitin 2008. Gjykatësja...

Aktvendimi për Gruevskin, gardh përreth gjykatës

më 5.2018 - Tetova Sot

Pasdite përpara Gjykatës Themelore Shkup 1, filluan të vendosen barrikada metalike. Siç informon Fokus, kjo ndodh për shkak të shpalljes së nesërme të aktvendimit për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski...

Del “viktima” e parë e prokurores Fatime Fetai

më 5.2018 - InfoShqip

Ish funksionari në MPB, Gjoko Popovski ëhstë shpallur fajtor për veprën penale për keqpërdorim të detyrës zyrtare në rastin “Treqind”. Ai ishte i akuzuar për furnizim antiligjor me vetura në MPB. Gjykata...

Maqedoni, ish-zv/ministri i brendshëm dënohet me 9 vite burg

më 5.2018 - Lajmi.net

Një gjykatë në Shkup e dënoi me nëntë vjet ish-zëvendës ministrin e punëve të brendshme, Gjoko Popovski për shkak të furnizimeve jo të ligjshme me automjete të policisë. Popovski, ish-zyrtar i lartë në...

9 vjet burg për blerjen e 300 veturave

më 5.2018 - RTV 21

Gjoko Popovski u dërgua menjëherë në paraburgim Ish-ndihmës ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme në Maqedoni, Gjoko Popovski, e ka keqpërdorur funksionin zyrtar dhe në mënyrë joligjore ka blerë...

9 VITE BURG PËR BLERJEN E 300 VETURAVE, GJOKO POPOVSKI U DËRGUA MENJËHERË NË PARABURGIM

më 5.2018 - TV21

Ish-ndihmës  ministri i MPB-së, Gjoko Popovski, e ka keqpërdorur funksionin zyrtar dhe në mënyrë joligjore ka blerë 300 automobila për policinë, në vitin 2008. Gjykatësja Dobrilla Kacarska, shpjegoi se...

OBRM-PDUKM: PSP-ja nuk ka asnjë argument të arsyeshëm kundër Gjoko Popovskit

më 5.2018 - Telegrafi

OBRM-PDUKM-ja kritikoi ashpër vendimin e gjykatës ndaj ish-funskionarit të saj, Gjoko Poposvki. Nga kjo parti thonë se Prokuroria Speciale nuk ka asnjë argument të arsyeshëm. “Aktvendimi është reflektim...

Maqedoni, 9 vjet burg për ish-zëvendës ministrin e Brendshëm

më 5.2018 - Gazeta Shqip

Një gjykatë në Shkup e dënoi me nëntë vjet ish-zëvendës ministrin e punëve të brendshme, Gjoko Popovski për shkak të furnizimeve jo të ligjshme me automjete të policisë. Popovski, ish-zyrtar i lartë në...

VMRO: Vendimi ndaj Popovskit, politik

më 5.2018 - Tetova Sot

VMRO DPMNE kritikoi ashpër vendimin e gjykatës ndaj ish funskionarit të saj Gjoko Poposki. Prokuroria Speciale nuk ka asnjë argument të arsyeshëm. Aktvendimi është reflektim i presionit politik të kartelit...

Fillojnë dënimet për ish-bashkëpuntorët e Gruevskit, ja kush denohet!

më 5.2018 - Iliria News

Sot u mbajt seanca për lëndën “300” të PSP-së, ku i akuzuar është Gjoko Popovski, ish-ndihmës ministër i Punëve të Brendshme, për blerjen e 300 veturave për MPB-në. Sipas akuzës, në prokurimin publik ka...

VMRO-ja kundërshton dënimin e Popovskit: Gjyqësia në duar të pushtetit

më 5.2018 - Shenja

VMRO-ja ka reaguar pas vendimin e gjykatës  për dënimin e Gjoko Poposvkit me nëntë vjet burg. Partia vlerëson se aktvendimi reflekton kapjen e sistemit gjyqësor nga ana e qeverisë. Sipas partisë opozitare,...

VMRO-DPMNE: Popovski u dënua pa fakte

më 5.2018 - MRT

VMRO-DPMNE, kuadër i së cilës ishte ish ndihmës-ministri, Gjoko Popovski... VMRO-DPMNE, kuadër i së cilës ishte ish ndihmës-ministri, Gjoko Popovski, kundërshtoi ashpër vendimin e gjykatës. Sipas VMRO-së,...

Shkup, 9 vjet burg për ish zëvendës ministrin e brendshëm

më 5.2018 - Zëri i Amerikës

Një gjykatë në Shkup e dënoi me nëntë vjet ish-zëvendës ministrin e punëve të brendshme, Gjoko Popovski për shkak të furnizimeve jo të ligjshme me automjete të policisë. Popovski, ish-zyrtar i lartë në...

Rasti “300”, nëntë vjet burg për Gjoko Popovskin

më 5.2018 - MRT

Ish ndihmësi i ministrit për punë të brendshme, Gjoko Popovskit, iu shqiptua dënua me 9 vjet burg pasi u gjet fajtor për keqpërdorim të detyrës gjatë furnizimit të MPB-së me 300 automjete... Gjykatësja,...

Maqedoni, ish-zv/ministri i brendshëm dënohet me 9 vite burg

më 5.2018 - Sovrani

Një gjykatë në Shkup e dënoi me nëntë vjet ish-zëvendës ministrin e punëve të brendshme, Gjoko Popovski për shkak të furnizimeve jo të ligjshme me automjete të policisë. Popovski, ish-zyrtar i lartë në...

Popovski, VMRO: PSP-ja nuk ka asnjë argument të arsyeshëm

më 5.2018 - Gazeta Express

VMRO DPMNE kritikoi ashpër vendimin e gjykatës ndaj ish funksionarit të saj Gjoko Popovski. Prokuroria Speciale nuk ka asnjë argument të arsyeshëm. Aktvendimi është reflektim i presionit politik të kartelit...

Popovski, VMRO: PSP-ja nuk ka asnjë argument të arsyeshëm

më 5.2018 - Alsat-M

VMRO DPMNE kritikoi ashpër vendimin e gjykatës ndaj ish funskionarit të saj Gjoko Popovski. Prokuroria Speciale nuk ka asnjë argument të arsyeshëm. Aktvendimi është reflektim i presionit politik të kartelit...

Popovski, VMRO: PSP-ja nuk ka asnjë argument të arsyeshëm

më 5.2018 - Aktuale

VMRO DPMNE kritikoi ashpër vendimin e gjykatës ndaj ish funksionarit të saj Gjoko Popovski. Prokuroria Speciale nuk ka asnjë argument të arsyeshëm. Aktvendimi është reflektim i presionit politik të kartelit...

“Treqind”, 9 vjet burg për Gjoko Popovskin

më 5.2018 - Alsat-M

Nëntë vite burg për ish ndihmës- ministrin në Ministrinë e Brendshme, Gjoko Popovski. Gjykata e shpalli fajtorë për shpërdorimin e detyrës zyrtare gjatë furnizimit të 300 automjeteve të reja të policisë....

VMRO: PSP-ja nuk ka asnjë argument të arsyeshëm për Popovskin

më 5.2018 - Medial

VMRO DPMNE kritikoi ashpër vendimin e gjykatës ndaj ish funskionarit të saj Gjoko Popovski. “Prokuroria Speciale nuk ka asnjë argument të arsyeshëm. Aktvendimi është reflektim i presionit politik të kartelit...

VMRO-DPMNE: Popovski u dënua pa fakte

më 5.2018 - Fakti Ditor

VMRO-DPMNE, kuadër i së cilës ishte ish ndihmës-ministri, Gjoko Popovski… VMRO-DPMNE, kuadër i së cilës ishte ish ndihmës-ministri, Gjoko Popovski, kundërshtoi ashpër vendimin e gjykatës. Sipas VMRO-së,...

Dënimi i parë me burg për rastet e PSP-së, 9 vjet burg për Gjoko Popovski

më 5.2018 - Shenja

Ish ndihmësi i ministrit të brendshëm Gjoko Popovski u dënua me nëntë vite burg, për manipulimin me tenderët e 300 makinave në MPB. Gjykatësja Dobrilla Kacarska e dha vendimin duke siguruar se Popovski...

Popovski, VMRO: PSP-ja nuk ka asnjë argument të arsyeshëm

më 5.2018 - Tetova Sot

VMRO DPMNE kritikoi ashpër vendimin e gjykatës ndaj ish funskionarit të saj Gjoko Popovski. Prokuroria Speciale nuk ka asnjë argument të arsyeshëm. Aktvendimi është reflektim i presionit politik të kartelit...

Bie denimi i parë në Maqedoni! Ja cili u denua me 9 vite burg

më 5.2018 - Fol

Sot u mbajt seanca për lëndën “300” të PSP-së, ku i akuzuar është Gjoko Popovski, ish-ndihmës ministër i Punëve të Brendshme, për blerjen e 300 veturave për MPB-në. Sipas akuzës, në prokurimin publik ka...

Popovski nga gjykata shkoi në burg, u pranua propozimi i Prokurorisë Speciale

më 5.2018 - Portalb

14:45 – Gjykata Penale shqiptoi paraburgim për Gjoko Popovskin, ish ndihmës ministër në MPB, i cili sot u dënua me 9 vjet burg, si i akuzuar në rastin “Treqind” të Prokurorisë Speciale Publike (PSP). Me...

Fjala e fundit e Popovskit: Kam bashkëpunuar me Gjykatën për çdo kërkesë të saj

më 5.2018 - TV Koha

I akuzuari Gjoko Popovski ka folur pas shpalljes së vendimit për dënimin e tij me nëntë vite burg, dhe me kthimin e dëmit të shkaktuar nga prokurimi i 300 veturave të MPB-së, si edhe me pagimin e harxhimeve...

Vjen dënimi i parë prej lëndëve të PSP-së

më 5.2018 - Aktuale

Gjykata e obligoi që të paguajë edhe harxhimet e gjykimit, edhe dëmin mbi 400 mijë eurosh që ia ka shkaktuar MPB-së. Prokurorja Fatime Fetai duke marrë parasysh këto fakte, kërkoi që menjëherë Popovski...

RASTI “TREQIND”: NËNTË VITE BURG PËR GJOKO POPOVSKI

më 5.2018 - Klan Macedonia

Akuza për keqpërdorim të detyrës zyrtare Në Gjykatën Penale sot është kumtuar aktvendimi për lëndën “Treqind”, ku I akuzuar është ish-ndihmësi i ministrit për Punë të Brendshme Gjoko Popovski, për keqpërdorimin...

Për furnizimin e 300 automjeteve, Gjoko Popovski u dënua me 9 vjet burg

më 5.2018 - Portalb

Ish ndihmësi i ministrit për Punë të Brendshme, Gjoko Popovski është dënuar me 9 vjet burg për furnizimin e paligjshëm të 300 automjeteve të MPB-së, njofton Portalb.mk . Gjykatësja Dobrila Kacaraska ka...

Rasti "Treqind", 9 vite burgim për Gjoko Popovskin

më 5.2018 - Gazeta Express

Gjykata e obligoi që të paguajë edhe harxhimet e gjykimit, edhe dëmin mbi 400 mijë eurosh që ia ka shkaktuar MPB-së. Prokurorja Fatime Fetai duke marrë parasysh këto fakte, kërkoi që menjëherë Popovski...

Për furnizimin e 300 automjeteve, Gjoko Popovskit u dënua me 9 vjet burg

më 5.2018 - Portalb

Ish ndihmësi i ministrit për Punë të Brendshme, Gjoko Popovski është dënuar me 9 vjet burg për furnizimin e paligjshëm të 300 automjeteve të MPB-së, njofton Portalb.mk . Gjykatësja Dobrila Kacaraska ka...

Fjala e fundit e Popovskit: Kam bashkëpunuar me Gjykatën për çdo kërkesë të saj

më 5.2018 - Telegrafi

I akuzuari Gjoko Popovski ka folur pas shpalljes së vendimit për dënimin e tij me nëntë vite burg, dhe me kthimin e dëmit të shkaktuar nga prokurimi i 300 veturave të MPB-së, si edhe me pagimin e harxhimeve...

Për furnizimin e 300 automjeteve, Gjoko Popovskit u dënuar me 9 vjet burg

më 5.2018 - Portalb

Ish ndihmësi i ministrit për Punë të Brendshme, Gjoko Popovski është dënuar me 9 vjet burg për furnizimin e paligjshëm të 300 automjeteve të MPB-së, njofton Portalb.mk . Gjykatësja Dobrila Kacaraska ka...

Gjykata i caktoi masën e paraburgimit Gjoko Popovskit

më 5.2018 - Shenja

Gjoko Popovski shkon në paraburgim. Dobrilla Kacarska i shqiptoi burg deri në vendimin e plotfuqishëm gjyqësor me të cilin ai u dënua me 9 vite burg, raporton SHENJA. Paraburgimi u kërtkua nga Prokurorja...

“Treqind”, Popovski dënohet me 9 vite burg

më 5.2018 - Medial

Gjykata e obligoi që të paguajë edhe harxhimet e gjykimit, edhe dëmin mbi 400 mijë eurosh që ia ka shkaktuar MPB-së. Prokurorja Fatime Fetai duke marrë parasysh këto fakte, kërkoi që menjëherë Popovski...

Gjykata i caktoi masën e paraburgimit Gjoko Popovskit

më 5.2018 - Shenja

Gjoko Popovski shkon në paraburgim. Dobrilla Kacarska i shqiptoi burg deri në vendimin e plotfuqishëm gjyqësor me të cilin ai u dënua me 9 vite burg, raporton SHENJA. Paraburgimi u kërtkua nga Prokurorja...

Bie “viktima” e parë e Fatime Fetait, Popovski dënohet me 9 vite burg dhe 560 mijë euro

më 5.2018 - Tetova1

Ish funksionari në MPB, Gjoko Popovski ëhstë shpallur fajtor për veprën penale për keqpërdorim të detyrës zyrtare në rastin “Treqind”. Ai ishte i akuzuar për furnizim antiligjor me vetura në MPB. Gjykata...

Lënda “300”, Gjoko Popovski dënohet me nëntë vite burg

më 5.2018 - Telegrafi

Sot u mbajt seanca për lëndën “300” të PSP-së, ku i akuzuar është Gjoko Popovski, ish-ndihmës ministër i Punëve të Brendshme, për blerjen e 300 veturave për MPB-në. Sipas akuzës, në prokurimin publik ka...

Rasti “Treqind”, Gjoko Popovski dënohet me 9 vite burg

më 5.2018 - Shenja

Gjykata e obligoi që të paguajë edhe harxhimet e gjykimit, edhe dëmin mbi 400 mijë eurosh që ia ka shkaktuar MPB-së, raporton SHENJA. Prokurorja Fatime Fetai duke marrë parasysh këto fakte, kërkoi që menjëherë...

Rasti “Treqind”, Gjoko Popovski, ish ndihmësi i ministrit të brendshëm dënohet me burg prej 9 vitesh

më 5.2018 - Shenja

Gjykata e obligoi që të paguajë edhe harxhimet e gjykimit, edhe dëmin mbi 400 mijë eurosh që ia ka shkaktuar MPB-së, raporton SHENJA. Prokurorja Fatime Fetai duke marrë parasysh këto fakte, kërkoi që menjëherë...

Gjoko Popovski 9 vjet burg për lëndën “Treqind”

më 5.2018 - Tetova Sot

Para pak castesh gjykata penale caktoi burgim prej 9 viteve per lenden ‘Treqind’ per te pandehurin Gjoko Popovski, per vepren penale ne lidhje me blerjen e 300 veturave për nevojat e MPB-së. Ndryshe sor...

Gjykata Penale, sot merret vendim për lëndën “Treqind”

më 5.2018 - MRT

Në Gjykatën Penale sot do të mbahet gjykimi për lëndën “Treqind”, në të cilin akuzohet ish-ndihmës ministri për punë të jashtme... Në Gjykatën Penale sot do të mbahet gjykimi për lëndën “Treqind”, në të...

Sot shpallet aktvendimi për rastin “Treqind”

më 5.2018 - Iliria News

Në Gjykatën Penale sot do të kumtohet dënimi për lëndën “Treqind”, në të cilën i akuzuar është ish ndihmës ministri i Punëve të Brendshme, Gjoko Popovski për keqpërdorim të detyrës zyrtare në lidhje me...

Gjoko Popovski dënohet me 9 vite burg për lëndën “Treqind”

më 5.2018 - Fakti Ditor

Para pak çastesh gjykata penale caktoi burgim prej 9 viteve për lëndën ‘Treqind’ për të akuzuarin Gjoko Popovski, për veprën penale ne lidhje me blerjen e 300 veturave për nevojat e MPB-së. Gjykata urdhëroi...

Për furnizimiin e 300 automjeteve, sot i kumtohet dënimi Gjoko Popovskit

më 5.2018 - Portalb

Në Gjykatën Penale sot do të kumtohet dënimi për lëndën “Treqind”, në të cilën i akuzuar është ish ndihmës ministri i Punëve të Brendshme, Gjoko Popovski për keqpërdorim të detyrës zyrtare në lidhje me...

Sot shpallet aktvendimi për rastin “Treqind”

më 5.2018 - Alsat-M

Në Gjykatën Penale sot do të kumtohet dënimi për lëndën “Treqind”, në të cilën i akuzuar është ish ndihmës ministri i Punëve të Brendshme, Gjoko Popovski për keqpërdorim të detyrës zyrtare në lidhje me...

NË GJYKATËN E SHKUPIT SOT MERRET VENDIMI PËR LËNDËN “TREQIND”

më 5.2018 - TV21

Në Gjykatën Penale sot do të publikohet gjykimi për lëndën “Treqind”, në të cilin akuzohet ish-ndihmës ministri në MPB, Gjoko Popovski për keqpërdorim të detyrës zyrtare në lidhje me blerjen e 300 veturave...

Rasti “Treqind”, Gjoko Popovski, ish ndihmësi i ministrit të brendshëm dënohet me burg prej 9 vitesh

më 5.2018 - Nezavisen

Gjykata e obligoi që të paguajë edhe harxhimet e gjykimit, edhe dëmin mbi 400 mijë eurosh që ia ka shkaktuar MPB-së, raporton SHENJA. Prokurorja Fatime Fetai duke marrë parasysh këto fakte, kërkoi që menjëherë...

Në Gjykatën e Shkupit sot merret vendim për lëndën “Treqind”

më 5.2018 - Telegrafi

Në gjykatën penale sot do të caktohet gjykimi për lëndën “Treqind”, në të cilin akuzohet ish-ndihmës ministri për punë të jashtme Gjoko Popovski për keqpërdorimin e detyrës zyrtare në lidhje me blerjen...

Gjykim për Popovskin për rastin “Treqind”

më 5.2018 - Tetova Sot

Në Gjykatën Penale sot do të kumtohet dënimi për lëndën “Treqind”, në të cilën i akuzuar është ish ndihmës ministri i Punëve të Brendshme, Gjoko Popovski për keqpërdorim të detyrës zyrtare në lidhje me...

Gjykim për Popovskin për rastin “Treqind”

më 5.2018 - Medial

Në Gjykatën Penale sot do të kumtohet dënimi për lëndën “Treqind”, në të cilën i akuzuar është ish ndihmës ministri i Punëve të Brendshme, Gjoko Popovski për keqpërdorim të detyrës zyrtare në lidhje me...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK