KH VARDARI KAMPION EVROPE, SËRISH FYHEN SHQIPTARËT

më 6.2019 - Klan Macedonia

… Në këtë mënyrë, tifozë të ashtuquajtur “Komitët” kanë festuar titullin e dytë të Klubit të Hendbollit “Vardar” në Ligën e Kampionëve. Sikurse disa herë tjera, edhe kësaj radhe do të këndohen këngë për...

Me propozim të Shilegov-it, qyteti ndanë 6 milion denarë për “Vardarin”

më 6.2019 - TV21

Gjashtë milion denarë do të shkojnë në konto të Klubit Hendbollistik Vardar pas triumfit në finalen e Ligës së Kampionëve një natë më parë, e cila u zhvillua në Kelln të Gjermanisë. Paratë në konton e...

Qyteti i Shkupit shpërblenë hendbollistët e Vardarit me 6 milion denarë

më 6.2019 - Zhurnal

Shkup, 3 qershor – Qyteti i Shkupit do t’i shpërblejë hendbollistët e Vardarit me gjashtë milion denarë, njofton Zhurnal. Siç informuan nga atje, hendbollistëve u është siguruar edhe fluturim me një linjë...

Komiteti Helsinkut: Institucionet t’i dënojnë ata që shkakojnë urrejtje ndëretnike

më 6.2019 - Zhurnal

Shkup, 3 qershor – Me rastin e festës së mbrëmshme të klubit të hendbollit “Vardar”, deri te Komiteti i Helsinkut për të drejtat e njeriut kanë arritur shumë denoncime për gjuhë të urrejtjes nga ana e...

BROHORITJET KUNDËR SHQIPTARËVE, KH: Institucionet të sanksionojnë autorët

më 6.2019 - Medial

Komiteti i Helsinkit dënon ashpër nxitjen e dhunës dhe shkaktimin e dhunës ndëretnike. Ata thonë se i inkurajojnë qytetarët të cilët gjatë ditës së djeshme ishin dëshmitarë ose viktimë të gjuhës së urrejtjes...

Me propozim të Shilegov, qyteti ndanë 6 milion për “Vardarin”

më 6.2019 - TV21

Gjashtë milion denarë do të shkojnë në konto të Klubit Hendbollistik Vardar pas triumfit në finalen e Ligës së Kampionëve një natë më parë, e cila u zhvillua në Kelln të Gjermanisë. Paratë në konton e...

Qyteti i Shkupit ndan 6 milion denarë për hendbollistët e Vardarit

më 6.2019 - Alsat-M

Me propozim të kryebashkiakut Petre Shilegov, Këshilli i Qytetit të Shkupit ka sjell vendim ti shpërblej me 6 milion denarë hendbollistët e Vardarit të cilët fituan Ligën e Kampionëve, që u mbajt në Kelln...

Bashkia e Shkupit do të paguajë afër 40 mijë euro për fluturimin e hendbollistëve të Vardarit

më 6.2019 - Telegrafi

Foto: Telegrafi.com

Komiteti Helsinkut: Të dënohet ata që përhapën urrejtje ndëretnike

më 6.2019 - Lajm

“Nga denoncimet e ardhura, më shumë kanë të bëjnë me gjuhën e urrejtjes ndaj përkatësisë etnike. Kështu për shembull, në sheshin e qytetit ishin skanduar fjalët “të kuptojnë shqiptarët e mjerë. Maqedoni...

Qyteti i Shkupit do të shpërblej me 6 milionë denarë hendbollistët e Vardarit

më 6.2019 - Shenja

Fluturim çarter dhe shpërblim me para për hendbollistët e Vardarit do të ndajë qyteti i Shkupit. Sipas informacioneve të para, hendbollistët do të arrijnë në aeroportin e Shkupit në orën 18.50. Për fluturimin...

Qyteti i Shkupit ndan 6 milion denarë për hendbollistët e Vardarit

më 6.2019 - Lajm

Me propozim të kryebashkiakut Petre Shilegov, Këshilli i Qytetit të Shkupit ka sjell vendim ti shpërblej me 6 milion denarë hendbollistët e Vardarit të cilët fituan Ligën e Kampionëve, që u mbajt në Kelln...

Komiteti Helsinkit për brohoritjet kundër shqiptarëve: Institucionet të sanksionojnë autorët

më 6.2019 - Shenja

Komiteti i Helsinkit dënon ashpër nxitjen e dhunës dhe shkaktimin e dhunës ndëretnike. Ata thonë se i inkurajojnë qytetarët të cilët gjatë ditës së djeshme ishin dëshmitarë ose viktimë të gjuhës së urrejtjes...

Këndohet këngë kundër shqiptarëve në qendër të Shkupit

më 6.2019 - BalkanWeb

MAQEDONIA E VERIUT Vardari i Shkupit ia doli që të shpallet kampion i Ligës së Kampioneve në Europë në sportin e Handbollit. Skuadra nga Maqedonia e Veriut triumfoi përballë klubit hungarez, Telekom Veszprem...

Mbrëmë jehuan këngë kundër shqiptarëve në qendër të Shkupit

më 6.2019 - Gazeta e re

Vardari i Shkupit është shpallur kampion i Evropës në Hendboll duke e fituar garën prestigjioze, Ligën e Kampionëve. Skuadra nga Maqedonia e Veriut triumfoi përballë klubit hungarez, Telekom Veszprem,...

“Vdekje shqiptarëve”, thirrje raciste në qendër të Shkupit. Ç’ka ndodhur?

më 6.2019 - Sot News

Vardari i Shkupit është shpallur kampion i Evropës në Hendboll duke e fituar garën prestigjioze, Ligën e Kampionëve. Skuadra nga Maqedonia e Veriut triumfoi përballë klubit hungarez, Telekom Veszprem,...

Mbrëmë jehuan këngë kundër shqiptarëve në qendër të Shkupit

më 6.2019 - Fakti Ditor

Vardari i Shkupit është shpallur kampion i Evropës në Hendboll duke e fituar garën prestigjioze, Ligën e Kampionëve. Skuadra nga Maqedonia e Veriut triumfoi përballë klubit hungarez, Telekom Veszprem,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK