Gjuha shqipe në Maqedoni, vetëm e folur?!

më 12.2015 - Arbresh

Shqipja është gjuha e dytë zyrtare në Maqedoni, ku janë etniteti i dytë më i madh në vend, por 13 vjet pas Marrëveshjes së Ohrit, shqipja vazhdon të mbetet më shumë një gjuhë e folur, pasi nuk zbatohet...

Gjuha shqipe në Maqedoni, vetëm e folur?!

më 12.2015 - Mapo

UET- Press promovon sot librin “(Mos)zyrtarizimi i gjuhës shqipe në Republikën e Maqedonisë”, me autor Arsim Sinanin Shqipja është gjuha e dytë zyrtare në shtetin fqinj ku jetojnë shqiptarët, të cilët...

Marrëveshja e Ohrit është realizuar

më 12.2015 - Lajm

HASAN JASHARI Ku janë ekspertët juridikë shqiptarë? Un nuk jam jurist por u bëj thirrje publike atyre që të me tregojnë se ku shkruan se gjuha shqipe apo gjuha që flasin 20 për qind e popullatës qenka...

Paraqitjet jobujare

më 12.2015 - Shqipmedia

Shkruan: Iljasa SALIHU Gjuha shqipe në Maqedoni gjuhë zyrtare! Projektet kombëtare në Maqedoni mbajnë vulën e BDI-së! Vullneti i partisë maqedonase në pushtet mungon për sa i përket jetësimit të Marrëveshjes...

BDI nuk fiton as 7 deputetë, po përbuzin gjuhën shqipe

më 12.2015 - Lajm

Zyrtarët e BDI-së me të madhe kanë filluar të trumpetojnë se opozita shqiptare do të fitojë vetëm 7 deputetë në zgjedhjet e ardhshme. Mirëpo ata po harrojnë se partia e tyre nuk do të fitojë as shtatë...

Marëveshja e Ohrit është realizuar

më 12.2015 - Tetova Sot

Shkruan: Hasan Jashari Një MO ( Marëveshja e Ohrit) që s’mund të ndëroj asnjë emër shkolle, asnjë emër rruge… Ku janë ekspertët juridikë shqiptarë? Un nuk jam jurist por u bëj thirje publike atyre që të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK