Marrëveshja me artistët/ PD premton të shfuqizojë shembjen e Teatrit

më 7.2019 - Shekulli

Ashtu siç u paralajmërua një ditë më parë, dje u nënshkrua marrëveshja mes kreut të opozitës Lulzim Basha dhe komunitetit të artistëve për të marrë nën mbrojtje godinën e Teatrit Kombëtar. Ndonëse një...

DOKUMENT/ Basha marrëveshje me artistët për mbrojtjen e Teatrit

më 7.2019 - Albeu

Kreu i PD-se, Lulzim Basha ka mberritur te Teatri Kombetar, ku sic u be me dije nje dite me pare, sot PD do te nenshkruaje nje marreveshje me artistet qe jane ne mbrojtje te godines. Para protestuesve...

Tiranë, vazhdon protesta për Teatrin Kombëtar

më 7.2019 - Alsat-M

Në Tiranë, pjesëtarë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar vazhduan protestën, duke u gdhirë pranë ndërtesës historike. Ata po protestojnë prej 18 muajsh, duke kërkuar restaurimin e saj dhe po përpiqen...

‘Lufta’ për Teatrin Kombëtar, kush janë aktorët që kundërshtojnë shembjen e godinës

më 7.2019 - Top Channel

Për shumë se një vit vazhdon një ‘luftë’ e përditshme për të ardhmen e godinës së Teatrit Kombëtar. Aktorë dhe aktivistë kanë krijuar ‘Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit’ për t’ju kundërvënë planit të Qeverisë...

TEATRI: Ironia, Lulzim Basha firmos pakt me… anëtarin e Këshillit Kombëtar të PD-së

më 7.2019 - Gazeta Tema

Grupimi që kundërshton shembjen e godinës së vjetër të Teatrit Kombëtar, nënshkroi një marrëveshje me kryetarin e PD-së Basha, ku ky i fundit premton të zhbëjë Ligjin për Teatrin sapo të vijë në pushtet,...

Opozita dhe artistët nënshkruan marrëveshje për Teatrin Kombëtar

më 7.2019 - Insajderi

Aleanca për mbrojtjen e Teatrit dhe opozita e bashkuar kanë nënshkruar sot një marrëveshje që synon mbrojtjen e godinës aktuale të Teatrit Kombëtar. Artistët dhe opozitarët kanë rënë dakord të mos lejojnë...

Tiranë, vazhdon protesta për Teatrin Kombëtar

më 7.2019 - Lajm

Në Tiranë, pjesëtarë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar vazhduan protestën, duke u gdhirë pranë ndërtesës historike. Ata po protestojnë prej 18 muajsh, duke kërkuar restaurimin e saj dhe po përpiqen...

TEATRI: Ironia, Lulzim Basha firmos pakt me… anëtarin e Këshillit Kombëtar të PD-së

më 7.2019 - Gazeta Tema

Grupimi që kundërshton shembjen e godinës së vjetër të Teatrit Kombëtar, nënshkroi një marrëveshje me kryetarin e PD-së Basha, ku ky i fundit premton të zhbëjë Ligjin për Teatrin sapo të vijë në pushtet,...

Tallashi dhe algat si diversion ndaj problemeve të vërteta

më 7.2019 - Lexo

Disa aktorë dhe thuajse asnjë dramaturg dhe regjisor teatri, kanë zgjedhur si platformë faktorizimi “betejën” për mbrojtjen e një ngrehine e cila nuk ka qënë kurrë teatër. As kur u ndërtua para 80 vjetësh....

“Mbrojtje e teatrit” në Tiranë, u nënshkrua marrëveshja mes artistëve e opozitës

më 7.2019 - Portalb

Aleanca për mbrojtjen e Teatrit dhe opozita e bashkuar kanë nënshkruar sot një marrëveshje që synon mbrojtjen e godinës aktuale të Teatrit Kombëtar. Artistët dhe opozitarët kanë rënë dakord të moj lejojnë...

Teatri, artistët dhe Basha firmosin: Mbrojmë ndërtesën nga shembja

më 7.2019 - Zhurnal

Pas rezistencës prej më shumë se 24 orë në mbrojtje të teatrit e përplasjeve fizike me forcat e policisë, dita e sotme premtoi diçka të re për kauzën e artistëve. Brenda sallës ku barten qindra kujtime...

Artistët te Teatri Kombëtar: Ku je Ismail Kadare? Hajde e na mbro!

më 7.2019 - Lajm

Protesta te Teatri Kombëtar po precipiton shumë rre zikshëm, pasi policia e ka rrethuar krejt godinën me forca të shumta policie, ndërkohë që brenda godinës janë mbi 100 veta. Përjashta godinës janë me...

Zbardhet kontrata e firmosur nga opozita dhe artistët për mbrojtjen e Teatrit

më 7.2019 - Top Channel

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u rikthye sërish sot në ambientet e Teatrit Kombëtar ku nënshkroi një marrëveshje me komunitetin e artistëve që janë rreshtuar në mbrojtje të godinës ekzistuese...

Teatri, artistët dhe Basha firmosin: Mbrojmë ndërtesën nga shembja

më 7.2019 - Vizion Plus

Pas rezistencës prej më shumë se 24 orë në mbrojtje të teatrit e përplasjeve fizike me forcat e policisë, dita e sotme premtoi diçka të re për kauzën e artistëve. Brenda sallës ku barten qindra kujtime...

DETAJI/ Veta e parë njëjës…Si e arsyeton Edmond Budina mosprishjen e godinës së TK-së

më 7.2019 - Te Sheshi

Edmond Budina…Shumëkush mund ta ketë dëgjuar për herë të parë këtë emër, edhe për çështje moshe. Eshtë njeriu që papritmaz është vënë në krye të rezistencës për mosprishjen e godinës ekzistuese të Teatrit...

Basha nënshkruan marrëveshje me artistët për mbrojtjen e Teatrit

më 7.2019 - Illyria

Tiranë, 25 korrik 2019 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka nënshkruar sot një deklaratë – kontratë me artistët e Teatrit Kombëtar,  në mbrojtje të godinës. Me këtë marrëveshje, Partia Demokratyike...

Basha: Kontrata për Teatrin – akt besimi

më 7.2019 - Illyria

Tiranë, 25 korrik 2019 – Marrëveshja për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar, e cila është nënshkruar nga Kryetari i PD-së dhe artistët e qytetarët e vënë në mbrojtjre të godinës, do të zbatohet sapo...

Teatri/ Edmond Budina prek me fjalët e tij: Mos na tradhtoni!

më 7.2019 - BalkanWeb

Një ditë më parë ai u tërhoq zvarrë nga policia teksa protestonte në mbrojtje të Teatrit Kombëtar, ndërsa sot regjisori Edmond Budina, me zërin e ngjirur përshëndet kontratën e nënshkruar me opozitën e...

Teatri/ Basha: Kontrata akt besimi. Koha për fjalë ka mbaruar

më 7.2019 - BalkanWeb

Marrëveshja e nënshkruar pak minuta më parë me artistët për të mbrojtur godinën e vjetër të Teatrit do të zbatohet sapo Partia Demokratike të vijë në pushtet. Ky ishte premtimi që bëri nga skena e TK-së,...

Teatri/ Ja marrëveshja e nënshkruar mes opozitës dhe Aleancës

më 7.2019 - BalkanWeb

TIRANE Është zbardhur marrëveshja që ka nënshkruar opozita e bashkuar me Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit. Artistët dhe opozitarët kanë rënë dakord të moj lejojnë zbatimin e projektit të përzgjedhur nga...

Tensionet për teatrin, PD: Do shfuqizojmë ligjin për shembjen e tij

më 7.2019 - GazetaBlic

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar dhe PD më e madhja e opozitës firmosën një akt marrëveshje sipas të cilës opozita angazhohet në mbrojtje të teatrit, shkruan RTSH, përcjell Gazeta Blic. Mbrojtja...

“Mbrojtje teatrit”/Nënshkruhet marrëveshja mes artistëve e opozitës

më 7.2019 - BalkanWeb

Aleanca për mbrojtjen e Teatrit dhe opozita e bashkuar kanë nënshkruar sot një marrëveshje që synon mbrojtjen e godinës aktuale të Teatrit Kombëtar. Artistët dhe opozitarët kanë rënë dakord të moj lejojnë...

“Mos na tradhtoni”/ Regjisori i njohur paralajmëron live Bashën se çfarë do t’i ndodh nëse shkel marrëveshjen: Unë nuk e firmos nëse...

më 7.2019 - Sot News

Fill pas nënshkrimit të marrëveshjes me gjashtë pika konkrete mes artistëve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit dhe opozitës, regjisori Edmond Budina ka paralajmëruar kreun e PD, Lulzim Basha se nëse nuk...

Ja çfarë përmban marrëveshja e nënshkruar mes artistëve dhe PD-së (Dokumenti)

më 7.2019 - Shekulli

Vetëm pak minuta më parë një grup i artistëve dhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kanë nënshkruar një marrëveshje për mbrojtjen e Tetarit Kombëtar dhe mos lejimin e prishjes së tij. Dokumenti...

Arsyeja pse Kadare nuk po reagon fare për prishjen e Teatrit (FOTO LAJM)

më 7.2019 - Albeu

Nga Altin Hoxha Prej disa muajsh po zhvillohet protesta e artistëve në mbrojtje të Teatrit Kombëtar nga prishja. Me qindra artistë, shkrimtarë, intelektualë dhe personalitete të çdo fushe i janë bashkuar...

Firmoset Kontrata mes artistëve dhe opozitës!!! Ja çfarë do të ndodh…

më 7.2019 - Standard

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në emër të opozitës, firmosi me Aleancën në Mbrojtje të Teatrit Kombëtar një kontratë që e angazhon opozutën të mbëhstesë veprimet e Aleancës për të mbrotjur Teatrin Kombëtar....

Artistët thirrje nga brenda Teatrit: "Rama ik"

më 7.2019 - Albeu

Në monentin e mbërritjes së kreut demokrat Lulzim Basha artistët të cilët ishin në ambientet e teatrit kanë shpërthyer në ovacione me " Rama Ik". Artistët janë të vendosur që mos të lejojnë qeverinë të...

Nënshkruhet marrëveshja mes artistëve e opozitës për mbrojtjen e Teatrit!

më 7.2019 - Blitz

Aleanca për mbrojtjen e Teatrit, e cila proteston prej 18 muajsh kundër shembjes së godinës ekzistuese, dhe opozita e bashkuar kanë nënshkruar sot një marrëveshje që synon mbrojtjen e institucionit të...

Basha nënshkruan me artistët: Një muaj pasi un të marr pushtetin do shfuqizoj ligjin për shembjen e Teatrit

më 7.2019 - Gazeta Tema

Nën thirrjet “Rama ik” disa artistë dhe kreu i PD Lulzim Basha  kanë nënshkruar sot një marrëveshje që synon mbrojtjen e godinës aktuale të Teatrit Kombëtar. Artistët dhe opozitarët kanë rënë dakord të...

Basha fimos me artistët marrëveshjen për Teatrin Kombëtar. Dalin DETAJE…

më 7.2019 - Standard

Ashtu siç ishte parlajmëruar kreu demokrat Lulzim Basha ka shkuar në godinën e teatrit për të firmosur marrëveshjen me artistët që protstojnë në mbrojtje të godinës së teatrit. Ai ka firmosur marrëveshjen ...

Basha tek teatri për marrëveshjen më artistët…

më 7.2019 - Standard

Ashtu siç ishte parlajmëruar kreu demokrat Lulzim Basha ka shkuar në godinën e teatrit për të firmosur marrëveshjen me artistët që protstojnë në mbrojtje të godinës së teatrit. Sapo ka nisur mbledhja mes...

Firmoset kontrata mes Alenacës për Mbrojtjen e Teatrit dhe opozitës

më 7.2019 - Opinion

Firmoset kontrata mes Aleancës në Mbrojtje të Teatrit Kombëtar dhe opozitës. Ajo parashikon që aleanca të angazhohet për betejë të pandërprerë për mbrojtjen e Teatrit dhe opozita në mbështetje të qëndresës...

Nënshkruhet marrëveshja mes opozitës e artistëve për Teatrin Kombëtar

më 7.2019 - Shekulli

Pak momente më parë, ka nisur mbledhja mes aleancës për Mbrojtjen e Teatrit dhe kreut të opozitës Lulzim Bashën, ku pritet të nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit për mbrojtjen e Teatrit nga shembja...

Çfarë kanë vendosur? Zbardhet dhe firmoset marrëveshja mes PD dhe artistëve, regjisori i njohur lexon kontratën

më 7.2019 - Sot News

Kreu i Partisë demokratike, Lulzim Basha ditën e djeshme deklaroi se ka një muaji që është biseduar për një marrëveshje. Ditën e sotme Basha iu ka bashkuar artistëve, ku është zbardhur marrëveshja mes...

Nënshkruhet marrëveshja e opozitës me artistët për Teatrin, pikat kryesore të saj

më 7.2019 - Shekulli

Pak momente më parë, ka nisur mbledhja mes aleancës për Mbrojtjen e Teatrit dhe kreut të opozitës Lulzim Bashën, ku pritet të nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit për mbrojtjen e Teatrit nga shembja...

Basha firmos kontratën me artistët: Restaurojmë teatrin sa të vijmë në pushtet

më 7.2019 - Vizion Plus

Ashtu sic edhe ishte paralajmeruar mesditën e kësaj të enjte është firmosur kontrata e bashkëpunimit mes disa artistëve që kundërshtojnë prishjen e teatrit dhe opozitës. Artistët angazhohen për betejë...

Çfarë përmban? Zbardhet dhe firmoset marrëveshja mes PD dhe artistëve, regjisori i njohur lexon kontratën

më 7.2019 - Sot News

Kreu i Partisë demokratike, Lulzim Basha ditën e djeshme deklaroi se ka një muaji që është biseduar për një marrëveshje. Ditën e sotme Basha iu ka bashkuar artistëve, ku është zbardhur marrëveshja mes...

Basha firmos marrëveshjen për mbrojtjen e Teatrit

më 7.2019 - Albeu

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbërritur pak më parë në ambientet e Teatrit Kombëtar, aty ku PD dhe Aleanca pritet të nënshkruajnë marrëveshjen për të mos lejuar shembjen e godinës. Para...

‘Rama ik’, shpërthejnë artistët…Ja çfarë po ndodh tek teatri…

më 7.2019 - Standard

Në momentin e mbërritjes së kreut demokrat Lulzim Basha artistët të cilët ishin në ambientet e teatrit kanë shpërthyer në ovacione me “Rama Ik” Videoja

Ruajtën “shtëpinë me gjethe” dhe prishin Teatrin Kombëtar!

më 7.2019 - Standard

Nga Zef Bushati Debati rreth Teatrit Kombëtar ka një motiv, i cili në shumicën e rasteve nuk lexohet qartë, dhe interpretohet simbas interesave të grupimeve të ndryshme të botës së biznesit dhe politikës....

Pse Meta u kujtua para Bashës për ta dërguar “Teatrin” në Kushtetuese?

më 7.2019 - 24 ore

Nga Ardit Rada Kreu i Shtetit ka pritur momentin kur Lulzim Basha dhe Petrit Vasili do të hynin triumfatorë në sallën e Teatrit Kombëtar, për të dërguar ligjin e këtij të fundit në Kushtetuese. Shpejtësia...

Zbardhet marrëveshja e firmosur nga opozita dhe artistët për mbrojtjen e Teatrit

më 7.2019 - Lajme.al

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u rikthye sërish sot në ambientet e Teatrit Kombëtar ku nënshkroi një marrëveshje me komunitetin e artistëve që janë rreshtuar në mbrojtje të godinës ekzistuese...

Artistët te Teatri Kombëtar: Ku je Ismail Kadare? Hajde e na mbro

më 7.2019 - InfoShqip

Protesta te Teatri Kombëtar po precipiton shumë rre zikshëm, pasi policia e ka rrethuar krejt godinën me forca të shumta policie, ndërkohë që brenda godinës janë mbi 100 veta. Përjashta godinës janë me...

Zëri i Amerikës ‘godet’ Ramën: Pas prishjes së Teatrit Kombëtar fshihet…

më 7.2019 - Zhurnal

Tiranë, 25 korrik – Momente të forta tensioni u rregjistruan që prej mëngjesit të sotëm përpara godinës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, ku pati përplasje mes forcave të policisë dhe një grupi artistësh...

Kryeministri “artist” rreh artistët e Teatrit Kombëtar

më 7.2019 - Koha Jone

Në sheshin para Teatrit Kombëtar këto ditë po kryhet një krim shtetëror dhe një turp kombëtar. Qindra artistë që kundërshtojnë shembjen e ndërtesës historike, të informuar se këto ditë institucionet shtetërore...

Prishja e Teatrit, PD sot nënshkruan një marrëveshje me artistët

më 7.2019 - Koha Jone

Rrethimi i godinës së Teatrit Kombëtar nga forca të shumta Policie mobilizoi me urgjencë edhe drejtuesit më të lartë politikë të opozitës. Të deklaruar pro kauzës së Aleancës për Teatrin, demokratët u...

Zef Bushati: Ruajtën “shtëpinë me gjethe” dhe prishin Teatrin Kombëtar!

më 7.2019 - Koha Jone

Nga Zef Bushati/ Debati rreth Teatrit Kombëtar ka një motiv, i cili në shumicën e rasteve nuk lexohet qartë, dhe interpretohet simbas interesave të grupimeve të ndryshme të botës së biznesit dhe politikës....

Artistët thirrje nga brenda Teatrit: “Rama ik”

më 7.2019 - InfoShqip

Në monentin e mbërritjes së kreut demokrat Lulzim Basha artistët të cilët ishin në ambientet e teatrit kanë shpërthyer në ovacione me “Rama Ik”. Artistët janë të vendosur që mos të lejojnë qeverinë të...

Firmoset kontrata mes Alenacës për Mbrojtjen e Teatrit dhe opozitës

më 7.2019 - Shenja

Firmoset kontrata mes Aleancës në Mbrojtje të Teatrit Kombëtar dhe opozitës. Ajo parashikon që aleanca të angazhohet për betejë të pandërprerë për mbrojtjen e Teatrit dhe opozita në mbështetje të qëndresës...

Zbardhet kontrata e firmosur nga opozita dhe artistët për mbrojtjen e Teatrit

më 7.2019 - Arbresh

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u rikthye sërish sot në ambientet e Teatrit Kombëtar ku nënshkroi një marrëveshje me komunitetin e artistëve që janë rreshtuar në mbrojtje të godinës ekzistuese...

Zëri i Amerikës ‘godet’ Ramën: Pas prishjes së Teatrit Kombëtar fshihet…

më 7.2019 - Standard

Momente të forta tensioni u rregjistruan që prej mëngjesit të sotëm përpara godinës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, ku pati përplasje mes forcave të policisë dhe një grupi artistësh dhe qytetarësh që kundërshtojnë...

Beteja për Teatrin/ Artistët përplasen me policinë, e sprapsin dhe ngujohen

më 7.2019 - Shekulli

“Larg duart nga Teatri!”; “Bashkohuni me ne!”;”Turp! Turp! Turp!”, me këto thirrje është zgjuar mëngjesin e djeshëm kryeqyteti nga artistët, të cilët u përballën me frikën që i druheshin për më shumë një...

Basha: Marrëveshje mes opozitës dhe Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit

më 7.2019 - Medial

Lulzim Basha mbërriti mbrëmjen vonë të së mërkurës për herë të dytë tek teatri kombëtar në mbështetje të artisteve të cilët kundërshtojnë prishjen e godinës. Lideri i opozitës shkoi aty pak minuta pasi...

Basha: Marrëveshje mes opozitës dhe Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit

më 7.2019 - Vizion Plus

Lulzim Basha mbërriti mbrëmjen vonë të së mërkurës për herë të dytë tek teatri kombëtar në mbështetje të artisteve të cilët kundërshtojnë prishjen e godinës. Lideri i opozitës shkoi aty pak minuta pasi...

Protestuesit “marrin” Teatrin Kombëtar, tërhiqet policia

më 7.2019 - InfoShqip

Pasi rezistuan për më shumë se 12 orë pa ujë dhe pa ushqime në temperatura të larta, grupit të artistëve, iu janë bashkuar rreh orës 21:30 edhe qytetarët protestues. Gjatë pasdites ka patur disa përplasje...

Pas qëndresës së djeshme për Teatrin, reagon kryeministri Rama

më 7.2019 - Opinion

Kryministri Rama ka reaguar sot në mëngjes përsëri përsa i përket çështjes së Teatrit Kombëtar. Pozicioni i tij mesa duket mbetet i pandryshuar pavarësisht protestës dhe ngjarjeve që ndodhën ditën e djeshme....

ZHVILLIMI/ Teatri: Basha firmos pakt me anëtarin e Këshillit Kombëtar të PD-së, në skenë dhe 30 Qershori

më 7.2019 - Te Sheshi

Grupimi që kundërshton shembjen e godinës së vjetër të Teatrit Kombëtar, nënshkroi një marrëveshje me kryetarin e PD-së Basha, ku ky i fundit premton të zhbëjë Ligjin për Teatrin sapo të vijë në pushtet,...

Basha në mbrëmje tek Teatri, çfarë iu premton artistëve dhe qytetarëve

më 7.2019 - Opinion

Pasi rezistuan për më shumë se 12 orë pa ujë dhe pa ushqime në temperatura të larta, grupit të artistëve, dhe qytetarëve iu bashkua në orët e mbrëmjes edhe kryetari i opozitës Lulzim Basha. Ai i falënderoi...

Meta-Basha u rrëmbejnë kauzën artistëve, Presidenti dorëzon padi në Kushtetuese, Rama asnjë tërheqje nga shembja e godinës

më 7.2019 - Sot News

Kauza e artistëve, të cilët protestojnë kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar, duket se ka rënë tërësisht, pas ndërhyrjeve politike të kreut demokrat Lulzim Basha dhe Presidentit Ilir Meta. Ky...

Rikthehet debati për teatrin, militantët e PD-LSI dhe artistët përplasen me policinë, dhjetëra persona ngujohen brenda godinës

më 7.2019 - Sot News

Rikthehet debati për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Prej disa ditësh artistët paralajmëruan se po planifikohej shembja e godinës dhe dje situata ka agravuar. Që në orët e para të mëngjesit, artistët...

Zbardhet marrëveshja/ Artistët dhe PD firmosin konkratën,ja çfarë kanë vendosur

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në emër të opozitës, firmosi me Aleancën në Mbrojtje të Teatrit Kombëtar një kontratë që e angazhon opozutën të mbëhstesë veprimet e Aleancës për të mbrotjur Teatrin Kombëtar....

Meta çon në Kushtetuese ligjin për Teatrin, në kërkesë argumenton 11 shkelje

më 7.2019 - Shekulli

Teksa artistë, përfaqësues të shoqërisë civile dhe mbështetës të PD-së protestonin të revoltuar brenda dhe jashtë ambientit të Teatrit Kombëtar, Presidenti Meta ka depozituar në Gjykatën Kushtetuese kërkesën...

Krei i PD-së, Lulzim Basha tek teatri për marrëveshjen më artistët

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Ashtu siç ishte parlajmëruar kreu demokrat Lulzim Basha ka shkuar në godinën e teatrit për të firmosur marrëveshjen me artistët që protstojnë në mbrojtje të godinës së teatrit. Sapo ka nisur mbledhja mes...

Beteja për Teatrin/Artistët përplasen me policinë, nuk lejojnë shembjen e tij

më 7.2019 - Shekulli

“Larg duart nga Teatri!”; “Bashkohuni me ne!”;”Turp! Turp! Turp!”, me këto thirrje është zgjuar mëngjesin e djeshëm kryeqyteti nga artistët, të cilët u përballën me frikën që i druheshin për më shumë një...

Përplasjet mes Ramës dhe opozitës vazhdojnë rreth Teatrit Kombëtar

më 7.2019 - Koha.net

Teatri Kombëtar në Tiranë është bërë sërish shkak, të mërkurën, për përplasjen mes një grupi artistësh dhe forcave të Policisë Shqiptare. Që në orët e para të mëngjesit policia kishte rrethuar institucionin,...

Artistët dhe qytetarët fitojnë (përkohësisht) policia tërhiqet nga rrethimi i Teatrit Kombëtar

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Qeveria, (sikurse ISIS), kundër Trashëgimisë Kulturore, policët dhunojnë artistët, as ujë nuk u lejojnë të ngujuarve Jakup B. GJOÇA Mëngjesi i djeshëm e gjeti Teatrin Kombëtar të rrethuar nga qindra policë,...

Basha në mbrëmje tek Teatri, çfarë iu premton artistëve dhe qytetarëve

më 7.2019 - Arbresh

Pasi rezistuan për më shumë se 12 orë pa ujë dhe pa ushqime në temperatura të larta, grupit të artistëve, dhe qytetarëve iu bashkua në orët e mbrëmjes edhe kryetari i opozitës Lulzim Basha. Ai i falënderoi...

Basha takon aktorët dhe protestuesit tek teatri, ja çfarë u premton

më 7.2019 - Top Channel

Protesta e aktorëve të mbështetur nga qytetarë dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit filloi dje që në orët e para të mëngjesit. Protesta zgjati për gjatë gjithë ditës së djeshme ku 2 herë iu bashkua edhe...

Përplasjet mes Ramës dhe opozitës vazhdojnë rreth Teatrit Kombëtar

më 7.2019 - Periskopi

Teatri Kombëtar në Tiranë është bërë sërish shkak, të mërkurën, për përplasjen mes një grupi artistësh dhe forcave të Policisë Shqiptare. Që në orët e para të mëngjesit policia kishte rrethuar institucionin,...

Artistët te Teatri Kombëtar: Ku je Ismail Kadare? Hajde e na mbro!

më 7.2019 - Ina

Protesta te Teatri Kombëtar po precipiton shumë rre zikshëm, pasi policia e ka rrethuar krejt godinën me forca të shumta policie, ndërkohë që brenda godinës janë mbi 100 veta. Përjashta godinës janë me...

Tërhiqet policia, protestuesit futen në godinën e Teatrit Kombëtar

më 7.2019 - Zhurnal

Policia dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejt janë tërhequar nga ambjentet e teatrit Kombëtarë duke lejuar të gjithë protestuesit të futen në ambjentet e brendshme. Pasditen e kësaj të mërkure për shkak...

Basha sërish te Teatri: Qytetarët të bashkuar kundër së keqes!

më 7.2019 - Top Channel

Kreu i PD-së i është bashkuar sërish qytetarëve e aktorëve të cilët ndodhen te Teatri Kombëtar duke protestuar kundër shembjes së tij. Ndërkohë pak më herët nga ambientet e Teatrit u larguan edhe forcat...

Basha sërish te Teatri: Qytetarët të bashkuar kundër së keqes

më 7.2019 - Klan Kosova

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, i është bashkuar sërish qytetarëve e aktorëve të cilët ndodhen te Teatri Kombëtar duke protestuar kundër shembjes së tij. Ndërkohë pak më herët nga ambientet e Teatrit u larguan...

Tërhiqet policia, protestuesit futen në godinën e Teatrit Kombëtar

më 7.2019 - Medial

Policia dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejt janë tërhequar nga ambjentet e teatrit Kombëtarë duke lejuar të gjithë protestuesit të futen në ambjentet e brendshme. Pasditen e kësaj të mërkure për shkak të...

Forcat policore tërhiqen nga Teatri Kombëtar në Tiranë, Basha falënderon aktivistët

më 7.2019 - Koha.net

Forca të shumta policia kishin rrethuar në orët e para të mëngjesit ndërtesën e Teatrit Kombëtar në Tiranë. Në fillim në vend ishin të pranishme forca të policisë private dhe më pas atyre iu janë bashkuar...

Basha nga Teatri: Nesër firmosim marrëveshjen me Aleancën…

më 7.2019 - BalkanWeb

Kryetari i PD Lulzim Basha nga godina e Teatrit Kombëtar në Tiranë deklaroi se opozita e bashkuar, duke nisur nga nesër do të firmosë marrëveshje me Aleancën e Teatrit. Basha theksoi se nesër do të bëhet...

Basha tek Teatri takon protestuesit: Jeni frymëzim për çdo shqiptar

më 7.2019 - BalkanWeb

Kryedemokrati Lulzim Basha pas kthimit nga Rrësheni e Burreli ka shkuar pranë protestuesve tek Teatri Kombëtar. Basha ka takuar artistët dhe qytetarë të tjerë që qëndrojnë prej orëve të paradites para...

Forcat e policisë tërhiqen nga Teatri Kombëtar

më 7.2019 - Top Channel

Orët e gjata por edhe qëndresa e artistëve dhe qytetarëve kundër prishjes së Teatrit Kombëtar duket se ka bërë që forcat e policisë të tërhiqen. Nuk dihet nëse kjo do të jetë momentale apo ndonjë taktikë...

Basha nga Teatri paralajmëron një vendim të rëndësishëm që do të merret nesër

më 7.2019 - Albeu

Kreu i PD-së Lulzim Basha ishte i pranishëm këtë mbrëmje në protestën e artistëve. Në fjalën e mbajtur, Basha njoftoi se nesër në orën 11:30 opozita do të nënshkruajnë marrëveshjen me Aleancën për Mbrojtjen...

Forcat e policisë tërhiqen nga Teatri Kombëtar

më 7.2019 - Klan Kosova

Orët e gjata, por edhe qëndresa e artistëve dhe qytetarëve kundër prishjes së Teatrit Kombëtar duket se ka bërë që forcat e policisë të tërhiqen. Nuk dihet nëse kjo do të jetë momentale apo ndonjë taktikë...

Zëri i Amerikës ‘godet’ Ramën: Pas prishjes së Teatrit Kombëtar fshihet një projekt i paracaktuar

më 7.2019 - Koha Jone

Momente të forta tensioni u rregjistruan që prej mëngjesit të sotëm përpara godinës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, ku pati përplasje mes forcave të policisë dhe një grupi artistësh dhe qytetarësh që kundërshtojnë...

“Mos u tërhiqni”, artistët thirrje qytetarëve pas ikjes së policisë

më 7.2019 - BalkanWeb

TIRANE Policia është tërhequr së paku  momentalisht nga Teatri Kombëtar. Në TK ndodhen artistë dhe qytetarë të shumtë të kryeqytetit e jo vetëm. Përpara protestuesve folën regjisori Edmond Budina, aktori...

"Nesër në orën 11:30 do të nënshkruajnë marrëveshjen", Basha bën paralajmërimin e fortë

më 7.2019 - Sot News

Lideri demokrat, Lulzim Basha ka mbërritur në ambientet e Teatrit Kombëtar ku edhe ndodhen protestuesit.Kreu i PD-së njoftoi se nesër në orën 11:30 opozita do të nënshkruajnë marrëveshjen me Aleancën për...

“Mos u tërhiqni”, artistët thirrje qytetarëve pas ikjes së policisë

më 7.2019 - Medial

TIRANE Policia është tërhequr së paku  momentalisht nga Teatri Kombëtar. Në TK ndodhen artistë dhe qytetarë të shumtë të kryeqytetit e jo vetëm. Përpara protestuesve folën regjisori Edmond Budina, aktori...

Basha i ribashkohet protestës te Teatri Kombëtar

më 7.2019 - Albeu

Pas disa orësh qëndresë, policia dhe FNSH janë tërhequr duke lejuar të gjithë protestuesit të futen brenda godinës së Teatrit Kombëtar .Pasditen e sotme forcat policore ishin shtuar ndjeshëm para tetarit,...

“Mbaje mend këtë datë”, Gent Zenelaj del me mesazh të fortë për kryeministrin Rama

më 7.2019 - Sot News

Aktori Gent Zenelaj i dërgoi një mesazh kryeministrit Edi Rama pas tërheqjes së forcave policore nga rrethimi i Teatrit Kombëtar. Zenelaj, një prej shumë artistëve që morën fjalën para protestuesve, u...

Forcat e policisë tërhiqen nga Teatri Kombëtar, Lulzim Basha bën lëvizjen e shpejtë

më 7.2019 - Sot News

Pas disa orësh qëndresë, policia dhe FNSH janë tërhequr duke lejuar të gjithë protestuesit të futen brenda godinës së Teatrit Kombëtar.Pasditen e sotme forcat policore ishin shtuar ndjeshëm para tetarit,...

Tërheqja e policisë, regjisori Bodina bën paralajmërimin e fortë

më 7.2019 - Albeu

Regjisori Edmond Budina , pas tërheqjes së policisë dhe FNSH nga Teatri , u shpreh se protestuesit do të vijojnë të qëndrojnë aty derisa kjo qeveri të rrëzohet dhe të rikonstruktohet teatri , e jo të shembet....

LAJM I FUNDIT/ Tërhiqen forcat e policisë nga Teatri Kombëtar

më 7.2019 - BalkanWeb

TIRANË Orëte gjata por edhe qëndresa e artistëve dhe qytetarëve kundër prishjes së Teatrit Kombëtar duket se ka bërë që forcat e policisë të tërhiqen. Pasdite forcat ishin shtuar ndjeshëm dhe madje pati...

“Mos u tërhiqni”, artistët thirrje qytetarëve pas ikjes së policisë

më 7.2019 - Koha Jone

Policia është tërhequr së paku momentalisht nga Teatri Kombëtar. Në TK ndodhen artistë dhe qytetarë të shumtë të kryeqytetit e jo vetëm. Përpara protestuesve folën regjisori Edmond Budina, aktori Neritan...

Meta kërkoi që ligji për rrënimin e Teatrit Kombëtar të shpallet si jokushtetues

më 7.2019 - Koha.mk

Tiranë, 24 korrik – Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta sot pasdite dorëzoi kërkesë deri te Gjykata Kushtetuese që ta shpallë si jokushtetues Ligjin për rrënimin e Teatrit Kombëtar. Meta, i shoqëruar nga...

Tërhiqet Policia/ Regjisori zbardh skenarin dhe bën paralajmërimin e fortë

më 7.2019 - Sot News

Regjisori Edmond Budina, pas tërheqjes së policisë dhe FNSH nga Teatri, u shpreh se protestuesit do të vijojnë të qëndrojnë aty derisa kjo qeveri të rrëzohet dhe të rikonstruktohet teatri, e jo të shembet....

Teatri Kombëtar/ Tërhiqen forcat e policisë pas orëve të gjata të përballjes së artistëve dhe aktivistëve

më 7.2019 - Standard

Qëndresës së artistëve dhe qytetarëve pas orëve të gjata u ka ardhur fundi pasi forcat policore janë tërhequr. Edhe pse pasdite forcat ishin shtuar ndjeshëm, madje pati disa fërkime mes efektivëve dhe...

E FUNDIT/ Policia tërhiqet nga Teatri Kombëtar

më 7.2019 - Albeu

Sapo është tërhequr policia e shtetit nga ambjentet e Teatrit Kombëtarë, duke bërë kështu që të gjithë qytetarët të futen brenda ambjenteve . Kujtojmë që policia ka rrethuar teatrin që në orët e para të mëngjesit.

Tërhiqen forcat e policisë nga Teatri Kombëtar

më 7.2019 - Koha Jone

Orët e gjata por edhe qëndresa e artistëve dhe qytetarëve kundër prishjes së Teatrit Kombëtar duket se ka bërë që forcat e policisë të tërhiqen. Pasdite forcat ishin shtuar ndjeshëm dhe madje pati disa...

Tërhiqet policia, protestuesit futen në godinën e Teatrit Kombëtar

më 7.2019 - Vizion Plus

Policia dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejt janë tërhequar nga ambjentet e teatrit Kombëtarë duke lejuar të gjithë protestuesit të futen në ambjentet e brendshme. Pasditen e kësaj të mërkure për shkak të...

Protestuesit “marrin” Teatrin Kombëtar, tërhiqet policia

më 7.2019 - Opinion

Pasi rezistuan për më shumë se 12 orë pa ujë dhe pa ushqime në temperatura të larta, grupit të artistëve, iu janë bashkuar rreh orës 21:30 edhe qytetarët protestues. Gjatë pasdites ka patur disa përplasje...

Tërhiqet Policia dhe FNSH, protestuesit bëjnë lëvizjen e menjëhershme

më 7.2019 - Sot News

Policia është tërhequr duke lejuar të gjithë protestuesit të futen brenda Teatrit. Mësohet se edhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejt (FNSH) janë larguar.

Momente dramatike/ Protestuesi humb ndjenjat tek Teatri

më 7.2019 - BalkanWeb

TIRANE Situata te Teatri duket e tensionuar, me forca policore jashtë godinës dhe artistët që ndodhen të ngujuar. Në kulim e tensioneve, një qytetari i ka rënë të fikët. Ai u pa i shtrirë në tokë. Ndërkaq,...

Aktorët arrijnë të dërgojnë dy shishe ujë tek artistët e ngujuar, të tjerat i derdhi policia

më 7.2019 - Standard

Policia vazhdon me sjellje absurde karshi aktorëve dhe qytetarëve që po protestojnë në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. Aktori i njohur Gentian Zenelaj tentoi t’iu dërgonte ujë aktorëve dhe qytetarëve të...

Teatri/ Artistët nuk tërhiqen, vazhdojnë ngujimin në godinë

më 7.2019 - BalkanWeb

TIRANË Artistët dhe qytetarët vazhdojnë që të rezistojnë ndaj forcave policore, duke mos u tërhequr nga kauza e tyre. Ata janë ngujuar në godinën e Teatrit Kombëtar dhe nuk ikin prej andej. Artistët ndodhen...

Basha para Teatrit: Qytetarët të bashkuar kundër së keqes

më 7.2019 - Tetova Sot

Kreu i PD-së i është bashkuar sërish qytetarëve e aktorëve, të cilët ndodhen te Teatri Kombëtar duke protestuar kundër shembjes së tij. Ndërkohë pak më herët nga ambientet e Teatrit u larguan edhe forcat...

Përplasje për teatrin/ Përleshje me policinë. Aktorët pushtojnë sallën

më 7.2019 - Top Channel

Kjo e mërkurë ka nisur me tensione para Teatrit Kombëtar. Forca të shumta policie kanë shkuar në mbështetje të punonjësve të teatrit për të larguar material nga godina e cila do shembet, gjw e cila nuk...

Momente dramatike/ Protestuesi humb ndjenjat tek Teatri

më 7.2019 - Koha Jone

Situata te Teatri duket e tensionuar, me forca policore jashtë godinës dhe artistët që ndodhen të ngujuar. Në kulim e tensioneve, një qytetari i ka rënë të fikët. Ai u pa i shtrirë në tokë. Ndërkaq, qytetarët...

Artistët te Teatri Kombëtar: Ku je Ismail Kadare? Hajde e na mbro!

më 7.2019 - Koha Jone

Protesta te Teatri Kombëtar po precipiton shumë rrezikshëm, pasi policia e ka rrethuar krejt godinën me forca të shumta policie, ndërkohë që brenda godinës janë mbi 100 veta. Përjashta godinës janë me...

“Policia ndalon aktorët t’u japin ujë kolegëve të ngujuar te Teatri”

më 7.2019 - Shekulli

Vijojnë tensionet mes qytetarëve dhe forcave policore te Teatrit Kombëtar. PD ka publikuar një video, ku sipas selisë blu policët nuk i kanë lejuar disa nga aktorët që t’u japin ujë kolegëve të ngujuar...

Dalin pamjet e rënda/ Sherr me policinë te Teatri, në gjendje të rëndë një protestues

më 7.2019 - Sot News

Një protestues tek Teatri Kombëtar ka humbur ndjenjat pak më parë. Ndërkohë protestues të tjerë i kanë ardhur në ndihmë me ujë dhe frymëmarrje artificiale, teksa ai vazhdonte të ishte i shtrirë. Theksojmë...

Kastriot Çipi: Policia na ka rrethuar dhe nuk na lejon të lëvizim duke na detyruar të ngujohemi

më 7.2019 - Koha Jone

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u bëri thirrje qytetarëve që ti bashkohen dhe të japin mbështetjen e tyre për të çarë rrethimin e policisë Kastriot Çipi: “Sot paradite ne artistët dhe qytetarët e mbledhur...

Policia ndalon aktorët tu japin ujë kolegëve të ngujuar tek Teatri

më 7.2019 - Standard

Situata në Teatrin Kombëtar duket se është tensionuar sërisht në minutat e fundit . Artistët dhe qytetarët po përplasen në këto momente me Policinë. Ndërkohë, , policia nuk ka lejuar aktorët tu dërgojnë...

"Hajde këtu Ismail Kadare se po na tërheqin zvarrë"

më 7.2019 - Sot News

Një grup qytetaresh u përpoqën të çajnë kordonin policor për të hyrë në sheshin para Teatrit. Në këtë moment ndërhyri FNSH.Me mikrofon përfaqësues të Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u bëri thirrje qytetarëve...

Kaos tek Teatri/ Qytetarët përplasen me policinë (Live)

më 7.2019 - BalkanWeb

Përplasje fizike mes qytetarëve dhe policinë po shënohet në këtë moment në teatrin Kombëtar. Policia ka ndërhyrë në këto momente që të largojnë prej andej qytetarët. Forcat policore janë pajisur me shkopinj...

“Mos u tërhiqni”, artistët thirrje qytetarëve pas ikjes së policisë

më 7.2019 - Shenja

Policia është tërhequr së paku momentalisht nga Teatri Kombëtar. Në TK ndodhen artistë dhe qytetarë të shumtë të kryeqytetit e jo vetëm. Përpara protestuesve folën regjisori Edmond Budina, aktori Neritan...

Policia ndalon aktorët tu japin ujë kolegëve të ngujuar te Teatri

më 7.2019 - Koha Jone

Artistët kanë hyrë brenda godinës së Teatrit Kombëtar për të kundërshtuar prishjen e tij. Policia ka rrethuar godinën dhe nuk lejon që asnjë qytetarë të afrohet në godinë. Ndërkohë policët kanë marrë urdhër...

Kastriot Çipi: Dhuna nuk mund të ketë epërsi ndaj kulturës. Këtë që ka bërë Edi Rama nuk e ka bërë as Ramiz Alia

më 7.2019 - Standard

Artistët kanë tentuar të çajnë kordonin por pasi nuk ja kanë dalë kanë kërkuar ndihmën e qytetarëve që ti bashkohen dhe të japin mbështetjen e tyre për të çarë rrethimin e policisë Kastriot Çipi: “Sot...

Përplasja para Teatrit/Ndërhyn dhe FNSH,Budina:Policia hiqni kapelet

më 7.2019 - Standard

Përpara Teatrit Kombëtar kanë zbarkuar dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë. FNSH ka ndërhyrë në momentin që nje grup qytetaresh u perpoqen te çajnë kordonin policor per te hyre ne sheshin para Teatrit....

Tensionohet sërish situata te teatri, protestuesit përplasen me policinë

më 7.2019 - Vizion Plus

Situata te Tetari Kombëtarë, është tensionuar sërish pasditen e kësaj të mërkure ku protestuesit janë përplasur me forcat e policisë Informacionet bëjnë me dije se situata është tensionuar pasi protestuesit...

VIDEO LIVE/ Protesta e artistëve te Teatri Kombëtar

më 7.2019 - Koha Jone

Qytetarët kanë tentuar mbrëmjen e sotme të shkojnë në ndihmë të artistëve që janë ngujuar në godinën e Teatrit Kombëtar dhe kundërshtojnë prishjen e tij. Por policia dhe forcat e ndërhyrjes speciale kanë...

Tensione sërish te Teatri, protestuesit përplasen me policinë: Poshtë diktatura!

më 7.2019 - Shekulli

Është tensionuar sërish situata te Teatri Kombëtar pasditen e sotme, ku artistë dhe qytetarë janë përplasur fizikisht me kordonin e policisë. Forca të shtuara policie kanë rrethuar Teatrin Kombëtar dhe...

VIDO LIVE/ Protesta e artistëve të Teatri Kombëtar

më 7.2019 - Koha Jone

Qytetarët kanë tentuar mbrëmjen e sotme të shkojnë në ndihmë të artistëve që janë ngujuar në godinën e Teatrit Kombëtar dhe kundërshtojnë prishjen e tij. Por policia dhe forcat e ndërhyrjes speciale kanë...

Kaos tek Teatri

më 7.2019 - Koha Jone

Përplasje fizike mes qytetarëve dhe policinë po shënohet në këtë moment në teatrin Kombëtar. Policia ka ndërhyrë në këto momente që të largojnë prej andej qytetarët që janë mbledhur në mbështetje të artistëve.

Live-Sërish përplasje tek Teatri Kombëtar, dalin në terren Forcat Speciale

më 7.2019 - Opinion

Sërish tension dhe përplasje tek Teatri Kombëtar. Aktorët të mbështetur dhe nga qytetarët janë përplasur me policinë, e cila që prej orëve të pasdites ka shtuar masat e sigurisë madje duke mos lejuar as...

Forcat e policisë tërhiqen nga Teatri Kombëtar

më 7.2019 - Shenja

Orët e gjata por edhe qëndresa e artistëve dhe qytetarëve kundër prishjes së Teatrit Kombëtar duket se ka bërë që forcat e policisë të tërhiqen. Nuk dihet nëse kjo do të jetë momentale apo ndonjë taktikë...

Forcat e policisë tërhiqen nga Teatri Kombërar

më 7.2019 - Arbresh

Orët e gjata por edhe qëndresa e artistëve dhe qytetarëve kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, duket se ka bërë që forcat e policisë të tërhiqen. Nuk dihet nëse kjo do të jetë momentale apo ndonjë taktikë...

LAJM I FUNDIT/ Tërhiqen forcat e policisë nga Teatri Kombëtar

më 7.2019 - Tetova1

Orët e gjata por edhe qëndresa e artistëve dhe qytetarëve kundër prishjes së Teatrit Kombëtar duket se ka bërë që forcat e policisë të tërhiqen. Pasdite forcat ishin shtuar ndjeshëm dhe madje pati disa...

Pa sukses premiera me dy akte e “Bablokut” dhe Lleshit

më 7.2019 - Respublica

Pas një dite të gjatë tensionesh dhe përplasjes policia u tërhoq nga rrethimi i godinës së Teatrit Kombëtar.Kaq mjaftoi që qytetarë dhe artistë në mbështetje të kauzës për Teatrin të vërshojnë në sheshin...

Përpjekje për zmbrapsjen e qytetarëve, policia zbraz lokalet pranë teatrit

më 7.2019 - Shekulli

Policia duket se po ndërmerr masa nga më të pazakontat për të penguar qytetarët që t’i bashkohen protestës kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Bar “Epiri”, një kafene në pronësi private që ndodhet brenda...

Shfaqja me dy akte e “Bablokut” dhe Lleshit

më 7.2019 - Respublica

Pas një dite të gjatë tensionesh dhe përplasjes policia u tërhoq nga rrethimi i godinës së Teatrit Kombëtar.Kaq mjaftoi që qytetarë dhe artistë në mbështetje të kauzës për Teatrin të vësrshojnë në sheshin...

Basha para Teatrit: Qytetarët të bashkuar kundër së keqes

më 7.2019 - KosovaPress

Ndërkohë pak më herët nga ambientet e Teatrit u larguan edhe forcat e policisë dhe FNSH. “Të dashur artistë, qytetarë, ju falenderoj për shembullin e jashtëzakonshëm, heroik qytetar dhe europian që i treguam...

Aktivistët “luftojnë” nga brenda, policia rrethon Teatrin

më 7.2019 - Portalb

Kujtojmë se më herët gjatë ditës së sotme, aktivistët për Mbrojtjen e Teatrit kanë marrë edhe mbështetjen e opozitës, me kryetarin Lulzim Basha që ishte i pranishëm gjatë paradites në ambientet e godinës....

Aktivistët “luftojnë” nga brenda, policia rrethon Teatrin

më 7.2019 - Aktuale

Aktivistët për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar kanë vendosur që të vijojnë protestën brenda godinës, si përpjekje për të mos lejuar shembjen e saj. Nga fotot e mbërritura së fundi duket edhe prezenca e shtuar...

Foto/ Aktivistët “luftojnë” nga brenda, policia rrethon Teatrin

më 7.2019 - Top Channel

Aktivistët për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar kanë vendosur që të vijojnë protestën brenda godinës, si përpjekje për të mos lejuar shembjen e saj. Nga fotot e mbërritura së fundi duket edhe prezenca e shtuar...

Artistët ngujohen brenda Teatrit Kombëtar, një protestues humb ndjenjat

më 7.2019 - Blitz

Situata te Teatri duket e tensionuar, me forca policore jashtë godinës dhe artistët që ndodhen të ngujuar. Në kulim e tensioneve, një qytetari i ka rënë të fikët. Ai u pa i shtrirë në tokë. Ndërkaq, qytetarët...

Aktivistët “luftojnë” nga brenda, policia rrethon Teatrin

më 7.2019 - Klan Kosova

Aktivistët për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar kanë vendosur që të vijojnë protestën brenda godinës, si përpjekje për të mos lejuar shembjen e saj. Nga fotot e mbërritura së fundi duket edhe prezenca e shtuar...

Plas te Teatri, ish-deputeti sherr me policinë: Mos më prekni me dorë

më 7.2019 - Albeu

Ish-deputeti demokrat Agron Shehaj është përplasur me policinë, pasi nuk e ka lejuar të futet . Në videon e publikuar nga Partia Demokratike ai shihet teksa iu kërkon policëve që përpiqen ta largojnë të...

Shtohen forcat e policisë, ja çfarë po ndodh në teatër…

më 7.2019 - Standard

Përpjekjet për të mbrojtur Teatrin vazhdojnë. Aktivistët duke bërë qëndresë të fortë nga brenda tij, si përpjekje për të mos lejuar shembjen e saj. Fotot e mbërritura së fundmi tregojnë edhe prezencën...

Policia dhunë ndaj deputetit, cfarë po ndodh tek teatri?

më 7.2019 - Standard

Ish-deputeti demokrat Agron Shehaj është përplasur me policinë, pasi nuk e kanë lejuar të futet brenda Teatri Kombëtar. “Policia ka vendosur një gardh metalik përgjatë gjithë perimetrit të hyrjes për në...

Pse Meta u kujtua para Bashës për ta dërguar “Teatrin” në Kushtetuese?

më 7.2019 - Lexo

Nga Ardit Rada/ Kreu i Shtetit ka pritur momentin kur Lulzim Basha dhe Petrit Vasili do të hynin triumfatorë në sallën e Teatrit Kombëtar, për të dërguar ligjin e këtij të fundit në Kushtetuese. Shpejtësia...

“Mos më prek më dorë, është pronë publike”, ç’po ndodh tek Teatri

më 7.2019 - BalkanWeb

Situatë e tensionuar tek Teatri Kombëtar. Ish-deputeti demokrat Agron Shehaj është përplasur me policinë, pasi nuk e ka lejuar të futet. Në videon e publikuar nga Partia Demokratike ai shihet teksa iu...

Tiranë, protesta kundër shembjes së teatrit

më 7.2019 - Flaka

Tensione përpara Teatrit Kombëtar në Tiranë të Shqipërisë. Artistë dhe qytetarë më të shumtë u konfrontuan fizikisht me policinë, të cilët siç thonë ata,  janë kundër shembjes abuzive të Teatrit Kombëtar....

Forcat e policisë tërhiqen nga Teatri Kombëtar, disa artistë ende të ngujuar brenda

më 7.2019 - Periskopi

Orët e gjata por edhe qëndresa e artistëve dhe qytetarëve kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, duket se ka bërë që forcat e policisë të tërhiqen. Nuk dihet nëse kjo do të jetë momentale apo ndonjë taktikë...

Plas keq tek Teatri/ Ish-deputeti sherr me policinë: Mos më prek më dorë

më 7.2019 - Sot News

Ish-deputeti demokrat Agron Shehaj është përplasur me policinë, pasi nuk e ka lejuar të futet. Në videon e publikuar nga Partia Demokratike ai shihet teksa iu kërkon policëve që përpiqen ta largojnë të...

“Mos u tërhiqni”, artistët thirrje qytetarëve pas ikjes së policisë

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Policia është tërhequr së paku momentalisht nga Teatri Kombëtar. Në TK ndodhen artistë dhe qytetarë të shumtë të kryeqytetit e jo vetëm. Përpara protestuesve folën regjisori Edmond Budina, aktori Neritan...

“Mos më prek më dorë, është pronë publike”, ç’po ndodh tek Teatri

më 7.2019 - Koha Jone

Situatë e tensionuar tek Teatri Kombëtar. Ish-deputeti demokrat Agron Shehaj është përplasur me policinë, pasi nuk e ka lejuar të futet. Në videon e publikuar nga Partia Demokratike ai shihet teksa iu...

Presidenti: Luftoj vetëm për “rule of law”! Boll më me “rule of oligarchs”!”

më 7.2019 - Standard

Presidenti Ilir Meta ka depozituar sot në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për shpalljen antikushtetuese të ligjit për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Ndërkohë pas deklaratës për mediat ai ka reaguar...

Rama largon median nga Teatri Kombëtar, kërkon të fshehë dhunën

më 7.2019 - Standard

Forca të shumta policore kanë rrethuar gjatë pasdites Teatrin Kombëtar dhe sitata është tensionuar pas përplasjes me aktorët dhe aktivistët që po protestojnë. PD  përmes një njoftimi ka njoftuar se dhe...

Përplasje sërish mes policisë dhe protestuesve në Tiranë

më 7.2019 - Albinfo

Pasditja e sotme ka shënuar sërish përplasje mes protestuesve që janë kundër ndërtimit të një teatri të ri dhe shembjes së të vjetrit, dhe policisë. Tensioni u shtua pasdite kur nga protestuesit u tentua...

Pas përplasjeve, sprajit dhe shkopave të gomës, Teatri “çlirohet”!

më 7.2019 - Arbresh

Prej mëse 12 orësh në përplasje, tensione e madje dhe përdorimit të dhunës, policia dhe forcat e ndërhyrjes së shpejtë janë larguar nga godina e Teatrit Kombëtar, teksa protestuesit kanë hyrë më në fund...

Artistët te Teatri Kombëtar: Ku je Ismail Kadare? Hajde e na mbro!

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Protesta te Teatri Kombëtar po precipiton shumë rrezikshëm, pasi policia e ka rrethuar krejt godinën me forca të shumta policie, ndërkohë që brenda godinës janë mbi 100 veta. Përjashta godinës janë me...

Policia tërhiqet nga Teatri

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Forcat e policisë që kishin rrethuar godinën e Teatrit Kombëtar janë tërhequr. Prezenca e policisë në ambientet e Teatrit Kombëtar është shënuar që prej mëngjesit të sotëm. Disa herë pati përplasje mes...

Kaos tek Teatri/ Qytetarët përplasen me policinë (Live)

më 7.2019 - Shenja

Përplasje fizike mes qytetarëve dhe policinë po shënohet në këtë moment në teatrin Kombëtar. Policia ka ndërhyrë në këto momente që të largojnë prej andej qytetarët. Forcat policore janë pajisur me shkopinj...

Tensionohet sërish situata te Teatri, protestuesit përplasen me policinë

më 7.2019 - Illyria

Tiranë, 24 korrik 2019 – Është tensionuar sërish situata te Teatri Kombëtar në Tieanë. Në orët e mbrëmjes, protestuesit e kanë çarë gardhin metalik dhe janë përplasur me policinë, në përpjekje që të futen...

Më shumë se 8 orë tension dhe përplasje, çfarë ndodhi tek Teatri Kombëtar

më 7.2019 - Opinion

Që prej mëngjesit të kësaj të mërkure, deri në orët e pasdites, momente të forta tensioni u regjistruan përpara godinës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, ku pati përplasje mes forcave të policisë dhe një...

FOTO/ Ç’po ndodh brenda dhe jashtë Teatrit! Shtohen forcat e policisë, gati për të ndërhyrë?

më 7.2019 - Koha Jone

Teksa aktorët dhe qytetarët vijojnë të qëndrojnë në mbrojtje të godinës së Teatrit Kombëtar, qeveria dhe policia bëjnë lëvizjet e rradhës. Forcat policore jane shtuar tek Teatri Kombetar duke urdhëruar...

Artistët dhe aktivistët të ngujuar, policia rrethon Teatrin Kombëtar

më 7.2019 - Shekulli

Ndërkohë që artistët dhe aktivistët janë ngujuar në terr brenda ambienteve të Teatrit Kombëtar, Forcat Speciale dhe FNSH-ja ka nisur të rrethojë godinën. Raportohet se uniformat blu kanë nxjerrë gazetarët...

Shtohen forcat e policisë te Teatri, merret vendimi urgjent për kamerat dhe gazetarët

më 7.2019 - Sot News

Forcat policore janë shtuar te godina e Teatrit Kombëtar. Mësohet se uniformat blu kanë urdhëruar bllokimin e çdo hyrje për tek Teatri si dhe kanë ndaluar kamerat të qëndrojnë tek sheshi i Teatrit Kombëtar....

Aktorët në krye të protestës për mbrojtjen e Teatrit, arstisti thirrje Kadaresë: Eja këtu, po na tërheqin zvarrë!

më 7.2019 - Arbresh

Pas përplasjeve mes qytetarëve e policisë këtë pasdite pranë godinës së Teatrit Kombëtar, kanë qenë artistët dhe aktorët ata që kanë dalë në krye të tubimit përmes fjalimeve të tyre. Aktori i njohur Nuan...

Lëvizja e Lulzim Bashës: Kemi një marrëveshje për Teatrin Kombëtar

më 7.2019 - Shekulli

Duke folur për mediat brenda sallës së Teatrit, kreu i PD-së Lulzim Basha prej një muaji po negocion një marrëveshje me artistët për të gjetur një zgjidhje përfundimtare për Teatrin Kombëtar. “Përgatitja...

Kastriot Çipi: Policia na ka rrethuar dhe nuk na lejon të lëvizim duke na detyruar të ngujohemi

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u bëri thirrje qytetarëve që ti bashkohen dhe të japin mbështetjen e tyre për të çarë rrethimin e policisë Kastriot Çipi: “Sot paradite ne artistët dhe qytetarët e mbledhur...

Zëri i Amerikës ‘godet’ Ramën: Pas prishjes së Teatrit Kombëtar fshihet një projekt i paracaktuar

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Momente të forta tensioni u rregjistruan që prej mëngjesit të sotëm përpara godinës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, ku pati përplasje mes forcave të policisë dhe një grupi artistësh dhe qytetarësh që kundërshtojnë...

EMRAT: Beteja për Teatrin, kush janë artistët e njohur që duan një godine të re

më 7.2019 - Gazeta Tema

Ikona të skenës teatrore dhe kinematografike shqiptare, Robert Ndrenika, Luftar Paja, Reshat Arbana, Pëllumb Kulla, Ndriccim Xhepa, Zamira Kita, Kastriot Çaushi, Alfred Trebicka e shumë të tjerë janë shprehur...

Të ngujuar brenda teatrit, aktivistja: A mund të na sjellë dikush ujë?

më 7.2019 - Shekulli

Një grup aktorësh, regjisorësh dhe aktivistësh ndodhen prej orësh të ngujuar brenda godinës së Teatrit Kombëtar. Pengimi i lëvizjes së tyre u pamundëson që të marrin ujë dhe ushqime për të konsumuar. Aktivistja...

Artistët ngujohen brenda Teatrit: A mund të na sjellë dikush ujë (FOTO LAJM)

më 7.2019 - Albeu

Një grup artistësh dhe mbështetësish ndodhen ende të ngujuar brenda godinës së Teatrit Kombëtar prej disa orësh teksa pengimi i lëvizjes së tyre ka bërë që ta kenë të pamundur të marrin ushqime dhe ujë...

Më shumë se 8 orë tension dhe përplasje, çfarë ndodhi tek Teatri Kombëtar

më 7.2019 - InfoShqip

Që prej mëngjesit të kësaj të mërkure, deri në orët e pasdites, momente të forta tensioni u regjistruan përpara godinës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, ku pati përplasje mes forcave të policisë dhe një...

Protestuesit ngujohen në Teatrin Kombëtar, policia largon barrikadat

më 7.2019 - Insajderi

Ndërkohë godinës i është ndërprerë edhe energjia elektrike. Aktivistët e konsiderojnë të qëllimshëm këtë veprim. Aktivistët për Mbrojtjen e Teatrit kanë marrë edhe mbështetjen e opozitës, me kryetarin Lulzim...

Video/ Protestuesit ngujohen në Teatrin Kombëtar, policia largon barrikadat

më 7.2019 - Top Channel

Aktivistët për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar kanë vendosur që të vijojnë protestën brenda godinës, si përpjekje për të mos lejuar avancimin e planit të Qeverisë për shembjen e saj. Një barrikadë u ngrit...

Tensione të forta në qendër të Tiranës, tentohet të çahet kordoni policor në Teatrin Kombëtar

më 7.2019 - Arbresh

Ka patur momente të forta përplasjesh sërish në afërsi të godinës së Teatrit Kombëtar, e cila është rrethuar me kordon policor. Një sërë qytetarësh kanë tentuar ta çajnë kordonin policor në mënyrë që të...

“Duam teatër të ri”, ikonat e artit shqiptar pro godinës së re moderne e bashkëkohore

më 7.2019 - Gazeta Tema

Ikona të skenës teatrore dhe kinematografike shqiptare, Robert Ndrenika, Luftar Paja, Reshat Arbana, Pëllumb Kulla, Ndriccim Xhepa, Zamira Kita, Kastriot Çaushi, Alfred Trebicka e shumë të tjerë janë shprehur...

Rriten tensionet, përplasje mes policisë dhe artistëve te Teatri

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Përplasje fizike mes qytetarëve dhe policinë po shënohet në këtë moment në teatrin Kombëtar. Policia ka ndërhyrë në këto momente që të largojnë prej andej qytetarët që janë mbledhur në mbështetje të artistëve.

Protestuesit ngujohen në Teatrin Kombëtar, policia largon barrikadat

më 7.2019 - Zhurnal

Tiranë, 24 korrik – Aktivistët për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar kanë vendosur që të vijojnë protestën brenda Teatrit, si përpjekje për të mos lejuar avancimin e planit të Qeverisë për shembjen e saj....

Tiranë, protesta kundër shembjes së teatrit

më 7.2019 - Alsat-M

Tensione përpara Teatrit Kombëtar në Tiranë të Shqipërisë. Artistë dhe qytetarë më të shumtë u konfrontuan fizikisht me policinë, të cilët siç thonë ata,  janë kundër shembjes abuzive të Teatrit Kombëtar....

Meta në ‘Kushtetuese’ kundër ligjit për teatrin: Drejtësia do të veprojë ndaj ‘rilindasve kombëtar dhe ndërkombëtar’

më 7.2019 - Top Channel

Pasi depozitoi kërkesën për shpalljen antikushtetues të ligjit për godinën e Teatrit Kombëtar, Presidenti i Republikës, Ilir Meta foli jashtë ambienteve të Gjykatës Kushtetuese për atë që e quajti “rule...

Meta çon teatrin në Kushtetuese: Është një ligj kriminal

më 7.2019 - Vizion Plus

Pasi denoi rrethimin e Teatrit nga forcat e policise, nepermjet rrjeteve sociale, Ilir Meta vendosi te dal nga zyra, ne kuptimin e pare te fjales. Ai ju drejtua Gjykates Kushtetuese, duke pershkuar ne...

Ja pamjet e protestës madhështore te Teatri…

më 7.2019 - Standard

Në fotot më poshtë do të shihni se si janë përplasur mes tyre, policia, artistët dhe qytetarët te Teatri Kombëtar. Që herët në mëngjes, policia ka rrethuar Teatrin, ndërsa pas përplasjeve që si duket nuk...

Protestuesit ngujohen në Teatrin Kombëtar, policia largon barrikadat

më 7.2019 - Klan Kosova

Aktivistët për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar kanë vendosur që të vijojnë protestën brenda godinës, si përpjekje për të mos lejuar avancimin e planit të Qeverisë për shembjen e saj. Një barrikadë u ngrit...

Meta mbërrin në ‘Kushtetuese’, depoziton kërkesën kundër ligjit për Teatrin

më 7.2019 - Top Channel

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk ështe mjaftuar me deklaratën e fortë që bëri sot në mëngjes kur e cilësoj si të shëmtuar dhe të turpshme rrethimin e teatrit dhe përplasjet e policisë me artistët,...

Artistët ngujohen te Teatri, godinës i ndërpritet energjia

më 7.2019 - BalkanWeb

Ndërsa artistë e qytetarë janë ngujuar në ambjetet e Teatrit Kombëtar, për të kundërshtuar shembjen e godinës, rastësisht për shkak të ndonjë defekti, apo qëllimisht në ambjentet e Teatrit është ndërprerë...

“Teatri” në Kushtetuese, Meta: Krim kushtetues në interes të oligarkëve!

më 7.2019 - Medial

Presidenti Ilir Meta ka ndërmarrë një tjetër sulm të ashpër ndaj Kryeministrit Edi Rama. Ai ka shfrytëzuar situatën e krijuar tek Teatri Kombëtar ku forcat e policisë janë përplasur me artistë dhe qytetarë...

Mos i humbisni këto foto…!!! Shikojeni mirë, ky është surrati i policisë së Ramës…

më 7.2019 - Standard

Edi Rama ose ndryshe ‘mister 15%’ (kaq shqiptarë dolën në votimet e tij) ka rreshtuar sot qindra policë tek Teatri Kombëtar në tentativë për të shuar protestën dhe për ti vënë rruspën ndërtesës historike....

Përplasje të forta për Teatrin/ Reagon Zëri i Amerikës

më 7.2019 - Sot News

Momente të forta tensioni u regjistruan që prej mëngjesit të sotëm përpara godinës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, ku pati përplasje mes forcave të policisë dhe një grupi artistësh dhe qytetarësh që kundërshtojnë...

Presidenti: Ligji për shkatërrimin e Teatrit, vepra me flagrante e kapjes së shtetit

më 7.2019 - Koha Jone

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka reaguar sërish për konfliktin me artistëve dhe qeverisë për Teatrin Kombëtar. Në një postim në Facebook, Presidenti shprehet se ligji për shembjen e Teatrit Kombëtar është...

“Rilindas lokalë e ndërkombëtarë”, Meta: Drejtësia do veprojë

më 7.2019 - BalkanWeb

Në përgjigje të interesit të gazetarëve Presidenti Ilir Meta tha se jo pa qëllim vendi është lënë pa gjykatë kushtetuese sot. “Dua t’i siguroj të gjithë se do të veprojë drejtësia shqiptare e ndërkombëtare...

Meta depozitoi kërkesën për shpalljen antikushtetuese të ligjit për shembjen e Teatrit

më 7.2019 - RTV 21

Meta konsideroi se vendimi për shembjen e teatrit është kriminal Presidenti i Republikës Meta depozitoi kërkesën në Gjykatën Kushtetuese për të depozituar kërkesën për shpalljen antikushtetuese të ligjit...

VOA transmeton përplasjen mes artistëve dhe policisë në Tiranë

më 7.2019 - Koha Jone

Nga Zeri Amerikës/ Momente të forta tensioni u rregjistruan që prej mëngjesit të sotëm përpara godinës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, ku pati përplasje mes forcave të policisë dhe një grupi artistësh dhe...

Teatri/ Meta: Ligji krim kushtetues, boll më me sundimin e oligarkëve

më 7.2019 - BalkanWeb

Në një prononcim për mediat, pasi dorëzoi në Gjykatës Kushtetuese kërkesën për të shpallur antikushtetues ligjin për shembjne e Teatrit Kombëtar, Presidenti Ilir Meta tha se ligji është një simbol, kryevepër...

“Pse në Gjykatë Kushtetuese, nuk funksionon?”, gazetarja e kap ‘mat’ Metën pas padisë, Presidenti i shtangur ka vetëm një përgjigje

më 7.2019 - Sot News

Presidenti Ilir Meta pasi ka shkruar në Gjykatën Kushtetuese ku ka dorëzoi padinë për rrëzimin e ligjit special për Teatrin Kombëtar, ka deklaruar se vendi është pa gjykatë Kushtetuese për shkak të Ramaformës....

Jehonë Zëri i Amerikës: Tensione të forta përpara Teatrit Kombëtarë, policia tërheq zvarrë artistët!

më 7.2019 - Standard

Momente të forta tensioni u regjistruan që prej mëngjesit të sotëm përpara godinës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, ku pati përplasje mes forcave të policisë dhe një grupi artistësh dhe qytetarësh që kundërshtojnë...

Meta paralajmëron pas daljes nga Kushtetuesja: Shqipëria do të jetë një vend…

më 7.2019 - Standard

Presidenti Ilir Meta ka folur pas daljes nga Gjykata Kushtetuese. Meta ka thënë se do të fitojë drejtësia, si ajo vendase dhe ajo ndërkombëtare. Sipas tij, të gjithë ata që po veprojnë në këtë akt kriminal,...

Meta për ngjarjen te Teatri: Shumë turp!

më 7.2019 - Insajderi

“Rrethimi me policë i Teatrit Kombëtar dhe përplasjet fizike me komunitetin e artistëve, të cilët janë aty në mbrojtjen e një prej vlerave të trashëgimisë tonë historike, kulturore e kombëtare, janë një...

Artistët futen brenda Teatrit, ndërpritet energjia elektrike

më 7.2019 - Shekulli

Pas konfrontimit me forcat e rendit, artistët dhe përfaqësuesit e shoqërisë civile, arritën që të futen në godinën e Teatrit Kombëtar, por ambientet e brendshme janë lënë pa energji elektrike. Siç shihet...

Meta shkon në ‘Kushtetuese’, depoziton kërkesën kundër ligjit për Teatrin

më 7.2019 - Top Channel

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk ështe mjaftuar me deklaratën e fortë që bëri sot në mëngjes kur e cilësoj si të shëmtuar dhe të turpshme rrethimin e teatrit dhe përplasjet e policisë me artistët,...

“Nuk ka forcë në botë që më ndalon mua”, Meta i përgjigjet Ramës dhe e sfidon hapur: Kanë goditur në mënyrë skandaloze!

më 7.2019 - Sot News

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur me tone të ashpra kryeministrit Edi Rama, i cili në një reagim pas përplasjeve mes artistëve dhe policisë tha se “Teatri i ri Kombëtar do të ndërtohet si plan e...

Meta flet pas daljes nga Gjykata Kushtetuese: Boll më me sundimin e oligarkëve, është kapur shteti

më 7.2019 - Albeu

Presidenti Ilir Meta ashtu siç deklaroi nëpërmjet zyrës së shtypit në orën 13:00 ishte në Gjykatën Kushtetuese ku dorëzoi padinë për rrëzimin e ligjit speacial për Teatrin Kombëtar. Meta zgjodhi që të...

Ilir Meta: S’forcë në botë që më ndalon për të vënë para drejtësisë rilindasit lokal dhe ndërkombëtar

më 7.2019 - Gazeta Tema

Ilir Meta thotë se nuk ka forcë në botë që  e ndalon atë për t’i vënë para drejtësisë lokale dhe ndërkombëtare rilindasit lokal dhe ndërkombëtar rilindas. Në një prononcim për mediat, pasi dorëzoi në Gjykatës...

Përplasja tek Teatri/ Deklaratë e fortë nga Meta: Nuk ka forcë në botë që të më ndalë, drejtësia iu është dhënë oligarkëve….

më 7.2019 - Standard

Presidenti i vendit Ilir Meta ka depozituar në Gjykatën Kushtetuese argumentet e tij, kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. “Dua të theksoj rëndësinë e madhe që ka akti im sot, i cili është në sinkron me...

Meta në GJK: Do veprojë drejtësia kombëtare kundër rilindasve lokalë

më 7.2019 - Opinion

Presidenti Ilir Meta ka depozituar në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për të shpallur antikushtetues ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. “Ky është një proces kriminal në kapje te shtetit dhe të dhunimit...

LIVE- Tension, përplasje dhe kapsolla, çfarë po ndodh te Teatri?

më 7.2019 - BalkanWeb

Pavarësisht se artistët dhe qytetarët mundën të hyjnë brenda Teatrit Kombëtar, ka të tjera tensione. Në këto momente protestuesit po përplasen me policinë. Raportohet për forca të shtuara të policisë në...

Qytetarët e artistët mbrojnë Teatrit Kombëtar, policia i dhunon fizikisht

më 7.2019 - Shekulli

Ndonëse artistët dhe qytetarët mundëm të hyjnë brenda Teatrit Kombëtar, ndërkohë në ambientet e jashtme ka të tjera tensione. Ndërkohë, pak momente më parë protestuesit u përplasën me policinë. Siç shihen...

Pasi Meta dorëzoi padinë në Kushtetuese, reagon për mediat dhe kërkon shpalljen anti kushtetuese të ligjit: Boll me sundimin e oligarkëve

më 7.2019 - Sot News

Pas daljes nga Gjykata Kushtetuese, Presidenti Ilir Meta ka dhënë një prononcim për mediat për kërkesën e depozituar për Teatrin Kombëtar. Meta kërkon shpalljen anti kushtetuese të ligjit për shembjen...

Forcohet rrethimi/ Policia zbraz dhe lokalet përreth Teatrit Kombëtar

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Policia ka bllokuar një kafene private për të penguar qytetarët që t’i bashkohen protestës kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Sipas Exit.al, Bar Epiri, një kafene në pronësi private që ndodhet brenda...

Meta depoziton kërkesën kundër ligjit për Teatrin në “Kushtetuese”

më 7.2019 - Shekulli

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk është mjaftuar me deklaratën e fortë që bëri sot në mëngjes kur e cilësoj si të shëmtuar dhe të turpshme rrethimin e teatrit dhe përplasjet e policisë me artistët,...

“Duam teatër të ri”, ikonat e artit shqiptar pro godinës së re moderne e bashkëkohore

më 7.2019 - Lexo

Ikona të skenës teatrore dhe kinematografike shqiptare, Robert Ndrenika, Luftar Paja, Reshat Arbana, Pwllumb Kulla, Ndriccim Xhepa, Zamira Kita, Kastriot Çaushi, Alfred Trebicka e shumë të tjerë janë shprehur...

Befason Meta, shkon në këmbë në Kushtetuese, dorëzon ligjin për Teatrin

më 7.2019 - Albeu

Presidenti i Republikës Meta ka mbërritur në Gjykatën Kushtetuese për të depozituar kërkesën për shpalljen antikushtetuese të ligjit për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Meta mbërriti rreth orës...

Meta shkon në Gjykatën Kushtetuese, ja kërkesa për Teatrin Kombëtar…

më 7.2019 - Standard

Presidenti i Republikës Meta ka mbërritur në Gjykatën Kushtetuese për të depozituar kërkesën për shpalljen antikushtetuese të ligjit për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Meta mbërriti rreth orës...

Basha i ‘braktisi’, protestuesit ngujohen në Teatër dhe marrin vendimin e papritur

më 7.2019 - Sot News

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit njofton se nuk do të dalë nga salla e Teatrit Kombëtar. Protestuesit shprehen se ata do të qëndrojnë me turne për të ndaluar shembjen e godinës. Në mbështetje të tyre sot...

Meta shkon në ‘Kushtetuese’, depoziton kërkesën kundër ligjit për Teatrin

më 7.2019 - Klan Kosova

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk ështe mjaftuar me deklaratën e fortë që bëri sot në mëngjes kur e cilësoj si të shëmtuar dhe të turpshme rrethimin e teatrit dhe përplasjet e policisë me artistët,...

E FUNDIT/ Situatë e tensionuar te Teatri, plasin kapsollat

më 7.2019 - Albeu

Rikthehen tensionet ne godinen e Teatrit Kombetare mes artisteve dhe punonjesve te policise. Forcat e rendit tentojne te futen brenda ambjenteve per te nxjerre jashte protestuesit Gjithashtu, në ambjentet...

Serish tension tek Teatari Kombëtar, përplasen pas murit Vokshi e Bardhi…

më 7.2019 - Standard

Rikthehen tensionet ne godinen e Teatrit Kombetare mes artisteve dhe punonjesve te policise. Forcat e rendit tentojne te futen brenda ambjenteve per te nxjerre jashte protestuesit Janë rikthyer tensionet...

LIVE/ Serish tension tek Teatari Kombëtar, policia tenton….

më 7.2019 - Koha Jone

Rikthehen tensionet ne godinen e Teatrit Kombetare mes artisteve dhe punonjesve te policise. Forcat e rendit tentojne te futen brenda ambjenteve per te nxjerre jashte protestuesit. Ndiqni pamjet e Syri...

Artistët: Ngujohemi në godinë, do rrimë me turne

më 7.2019 - Koha Jone

Artistët, qytetarët dhe Aktivistët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, kanë amrrë vendimin që të ngujohen brenda në godinë. Në një mbledhje të zhvilluar në sallën e Teatrit Kombtar, ata kanë marrë...

Premtoi se do të rrinte deri në fund me artistët/ Basha largohet brenda një ore nga Teatri Kombëtar, zbulohet dreka e kryedemokratit që nuk mund ta 'shmangte'

më 7.2019 - Sot News

Kryedemokrati Lulzim Basha është larguar nga Teatri Kombëtar. Ai është shprehur se nesër do të firmoset marrëveshja me Teatrin Kombëtar. Basha shpjegoi se po largohet me një drekë me diplomatët pavarësisht...

Teatri “në duart” e qytetarëve, protestuesit futen në godinë

më 7.2019 - Top Channel

Të mbështetur nga kreu i opozitës Lulzim Basha, artistët dhe qytetarët që u përplasën gjatë paradites së sotmë me forcat e rendit përpara Teatrit Kombëtar, arritën të futen brenda në godinë. Në fillim...

Thirrja e Edmond Budinës nga brenda teatrit: Na ndihmoni të mbrojmë kulturën shqiptare

më 7.2019 - Top Channel

Aktori dhe regjisori Edmond Budina i është bashkuar sot protestës për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Nga brenda sallës së teatrit, Budina i ka bërë thirrje qytetarëve që të ndihmojnë artistët...

Meta bën lëvizjen e radhës, ligji për Teatrin në Kushtetuese

më 7.2019 - BalkanWeb

Pasi e konsideroi të turpshme c’ka u regjistrua sot në ambjentet e Teatrit Kombëtar, presidenti Ilir Meta bën lëvizjen e radhës. Presidenca njofton se kreu i shtetit do të depozitojë sot në 13:00  në Gjykatën...

Teatri/ Basha tregon lëvizjen e papritur: Kemi një marrëveshje…

më 7.2019 - BalkanWeb

Në ballë të protestës së artistëve që qytetarëve për të mos lejuar shembjen e Teatrit Kombëtar është vënë sot edhe kryedemokrati, Lulzim Basha. Pasi artistët kanë mundur të hyjnë brenda, në sallë është...

Zëri i Amerikës: Përplasje për Teatrin Kombëtar. Policia tërheq zvarrë Edmond Budinën

më 7.2019 - Koha Jone

Nga Zëri i Amerikës- Momente të forta tensioni u rregjistruan që prej mëngjesit të sotëm përpara godinës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, ku pati përplasje mes forcave të policisë dhe një grupi artistësh...

Përlotet Edmond Budina: As policia e Ramiz Alisë s’më ka tërhequr zvarrë si sot

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

I tronditur dhe gati me lot në sy regjisori Edmond Budina tregon si është tërhequr zvarrë nga policia, ndërsa ai së bashku me 4 persona të tjerë po qëndronin tek hyrja e Teatrit Kombëtar si rezistencë...

Shembja e teatrit, Basha zbulon marrëveshjen e bërë me artistët…

më 7.2019 - Standard

Lideri i opozitës ka qenë i pranishëm sot në Teatrin Kombëatr, për të mbështetur artistët e qytetarët dhe për të mos lejuar shembjen e tij. Basha ka thënë se ka një marrëveshje me artistët për mënyrën...

Protestuesit të mbështetur nga Basha hyjnë brenda në Teatër

më 7.2019 - Top Channel

Të mbështetur nga kreu i opozitës Lulzim Basha, artistët dhe qytetarët që u përplasën gjatë ditës së sotmë me forcat e rendit përpara Teatrit Kombëtar, arritën të futen brenda në godinë. Në fillim ishin...

Tiranë, tensione para Teatrit Kombëtar

më 7.2019 - Zëri i Amerikës

Momente të forta tensioni u rregjistruan që prej mëngjesit të sotëm përpara godinës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, ku pati përplasje mes forcave të policisë dhe një grupi artistësh dhe qytetarësh që kundërshtojnë...

Përplasje për Teatrin Kombëtar. Policia tërheq zvarrë Edmond Budinën

më 7.2019 - Koha Jone

Nga Zëri i Amerikës- Momente të forta tensioni u rregjistruan që prej mëngjesit të sotëm përpara godinës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, ku pati përplasje mes forcave të policisë dhe një grupi artistësh...

Meta çon “Teatrin” në Kushtetuese, sulmon Reformën në Drejtësi me togfjalëshin “rilindas ndërkombëtarë”

më 7.2019 - Te Sheshi

Presidenti Meta u vendos këtë të martë në krye të atyre që kundërshtojnë prishjen e godinës ekzistueze të Teatrit Kombëtar për t’i hapur rrugën një të riu, duke u pozicionuar dhe njëherë qartazi politikisht....

E FUNDIT/ Shembja e Teatrit, Meta kërkon shpalljen antikushtetues të ligjit

më 7.2019 - Albeu

Për tensionet te Teatri Kombëtar ka reaguar sërish presidenti Ilir Meta Zyra per shtyp e presidentit ben me dije se “ Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të shkojë sot në ora 13:00 në Gjykatën...

Kronologjia e tensionet tek teatri/ Nga përplasja me policinë tek mbështetja e PD

më 7.2019 - Vizion Plus

Teatri kombëtar është bërë sërish shkak për përplasjen mes një grupi artistësh dhe forcave të policisë. Që prej orëve të mëngjesit, para teatrit u vu re prani e shtuar e uniformave blu, ndërkohë që disa...

Meta dorëzon personalisht padinë kundër shembjes së Teatrit!!!

më 7.2019 - Standard

Ndërkohë që artistë e qytetarë, të mbështetur kreu i PD dhe ish-deputetë të opozitës hynë brenda sallës së Teatrit Kombëtar, e teksa jashtë policia e mban godinen e rrethuar, vjen lëvizja e radhës e Presidentit...

Meta në Kushtetuese, kërkon të shpallet antikushtetues ligji për shembjen e Teatrit

më 7.2019 - RTV 21

U protestua kundër shembjes së teatrit Presidenti i Republikës Sh.T.Z,  Ilir Meta do të shkojë sot në ora 13:00 në Gjykatën Kushtetuese për të depozituar kërkesën për shpalljen antikushtetuese të ligjit...

Basha dhe LSI në protestë, Meta hedh hapin e papritur politikë dhe hap ‘luftë’ (Ja çfarë do të ndodhë sot në orën 13:00)

më 7.2019 - Sot News

Teksa artistë, përfaqësues të shoqërisë civile protestojnë, mbështetur edhe nga Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, Presidenti Ilir Meta ka bërë një lëvizje politike. Ndërsa një reagim...

Meta kërkesë Gjykatës Kushtetuese për mos-shembjen e Teatrit

më 7.2019 - Opinion

Presidenti Meta do të depozitojë sot në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për shpalljen antikushtetuese të ligjit për shembjen e teatrit. Burime nga presidenca njoftojnë se “Presidenti i Republikës Ilir Meta...

Meta dërgon në Kushtetuese ligjin për shembjen e Teatrit

më 7.2019 - Shekulli

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të shkojë sot në ora 13:00 në Gjykatën Kushtetuese për të depozituar kërkesën për shpalljen antikushtetuese të ligjit për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Në përditësim…

Meta reagon për përplasjen te teatri: Artistët po protestojnë kundër vendimit korruptiv

më 7.2019 - Top Channel

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar përplasjen te Teatri Kombëtar midis protestuesve dhe policisë. Meta e konsideron ngjarje të shëmtuar dhe të turpshme rrethimin e teatrit dhe përplasjet me...

Vjen lëvizja surprizë e Bashës për Teatrin: Kemi një marrëveshje, ka nisur para një muaji. Nesër do ta firmosim dhe do botohet e plotë

më 7.2019 - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike Lukzim Basha i është bashkuar protestës së artistëve dhe qytetarëve  për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar. Duke folur për mediat brenda sallës së Teatrit, Basha tha se PD-ja...

Protesta te Teatri në Tiranë, protestuesit të mbështetur nga Basha hyjnë brenda

më 7.2019 - Portalb

10:45 – Tensione përpara Teatrit Kombëtar në Tiranë të Shqipërisë. Kësaj herë artistë dhe qytetarë më të shumtë në numër po konfrontohen fizikisht me policinë, të cilët siç thonë ata,  janë kundër shembjes...

Meta kërkesë për shpalljen antikushtetuese të ligjit për shembjen e Teatrit Kombëtar

më 7.2019 - Vizion Plus

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të shkojë sot në ora 13:00 në Gjykatën Kushtetuese për të depozituar kërkesën për shpalljen antikushtetuese të ligjit për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar.

Meta dorëzon personalisht padinë në Kushtetuese kundër shembjes së Teatrit

më 7.2019 - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta do të dorëzojë personalisht në Gjykatën Kushtetuese padinë për shpallje antikushtues të ligjit të miratuar nga Kuvendi, që lejon shembjen e Teatrit Kombëtar. “Presidenti i Republikës,...

Meta për përplasjen te teatri: Artistët po protestojnë kundër vendimit korruptiv

më 7.2019 - Klan Kosova

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar përplasjen te Teatri Kombëtar midis protestuesve dhe policisë. Meta e konsideron ngjarje të shëmtuar dhe të turpshme rrethimin e teatrit dhe përplasjet me...

“Mos u shisni për një copë bukë”, Apeli mes lotësh i Edmond Budinës

më 7.2019 - BalkanWeb

I prekur e mos lotëve regjisori i njohur Edmond Budina ka apeluar artistë e kolegë të tij të mos tërhiqen por të vazhdojnë betejën për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar. “Është një nga ditët më të...

Shembja e teatrit, aktori shqiptar shpërthen në lot

më 7.2019 - GazetaBlic

Policia ka rrethuar Teatrin Kombëtar dhe ka larguar nga hyrja artistët dhe intelektualët që janë kundër shembjes së tij. Ndërkohë gazetarja e News 24, Anxhela Devole ka publikuar në faqen e saj në Facebook...

Shembja e teatrit, Basha: Nuk e lejojmë! Jemi me aktorët

më 7.2019 - Top Channel

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka nxituar menjëherë që të shkojë tek Tetari Kombëtar, në mbështetje të aktorëve. Gjatë fjalës së tij, shefi i selisë blu tha se shembja e Teatrit është një projekt...

Protestuesit të mbështetur nga Basha hyjnë brenda në Teatër

më 7.2019 - Zhurnal

Tiranë, 24 korrik – Të mbështetur nga kreu i opozitës Lulzim Basha, artistët dhe qytetarët që u përplasën gjatë ditës së sotmë me forcat e rendit përpara Teatrit Kombëtar, arritën të futen brenda në godinë....

Basha foto nga brenda Teatrit

më 7.2019 - Koha Jone

Lulzim Basha ka postuar foto nga brenda Teatrit, ku kishin filluar fshehurazi për ti çmontuar. Ja se ç’shkruan ai: Brenda Teatrit Kombetar ku Banda e Edi Ramës kishte nisur cmontimin. Aleanca per Teatrin...

Rrënimi i Teatrit Kombëtar  – Opozita dhe artistët bashkë në protestë

më 7.2019 - Insajderi

Ish-deputetë të opozitës ndodhet tek Teatri Kombëtar, i cili është rrethuar nga policia në tentativë për t’u shembur. Ajo që artistët i trembeshin prej më shumë se një viti po ndodh mëngjesin e sotëm.

Përplasja/ Protestuesit tentojnë të hyjnë në godinën e teatrit, u bashkohet edhe Basha

më 7.2019 - Top Channel

Është tensionuar situata përpara Teatrit Kombëtar në kryeqytet, ku protestuesit kanë kërkuar të hyjnë brenda në godinë. Regjisori Robert Budina, njëkohësisht aktivist për mbrojtjen e teatrit, ka hedhur...

Protestuesit të mbështetur nga Basha hyjnë brenda në Teatër

më 7.2019 - Klan Kosova

Të mbështetur nga kreu i opozitës Lulzim Basha, artistët dhe qytetarët që u përplasën gjatë ditës së sotmë me forcat e rendit përpara Teatrit Kombëtar, arritën të futen brenda në godinë. Në fillim ishin...

Artistët hyjnë në godinën e Teatrit Kombëtar

më 7.2019 - Opinion

Në orët e para të mëngjesit forca policie kishin rrethuar godinën e Teatrit Kombëtar e cila është parashikuar nga qeveria që të prishet për tu ndërtuar një godinë e re. Por kjo nismë e qeverisë ka hasur...

Përplasja/ Protestuesit tentojnë të hyjnë në godinën e teatrit, pritet t’u bashkohet edhe Basha

më 7.2019 - Top Channel

Është tensionuar situata përpara Teatrit Kombëtar në kryeqytet, ku protestuesit kanë kërkuar të hyjnë brenda në godinë. Regjisori Robert Budina, njëkohësisht aktivist për mbrojtjen e teatrit, ka hedhur...

“Ju lutem, ju lutem mos e lini këtë Teatër të shembet”, apeli i ndjerë i Budinës

më 7.2019 - Shekulli

Vijon qëndrimi i artistëve e qytetarëve brenda Teatrit Kombëtar, ku ata arritën të futeshin nga dera anësore e godinës. Ndërsa brenda ambienteve të këtij teatri ka folur edhe regjisori Edmond Budina, i...

Basha nxjerr fotot: Banda e Ramës kishte nisur çmontimin e Teatrit

më 7.2019 - BalkanWeb

Kryedemokrati Lulizim Basha ka postuar foto nga ambjentet e brendshme të Teatrit Kombëtar. Bashkëngjitur fotove nga ambjentet e brendshëm të Teatrit Kombëtar, Basha shkruan se banda e Edi Ramës kishte...

Thirrja e Edmond Budinës nga brenda teatrit: Na ndihmoni të mbrojmë kulturën shqiptare

më 7.2019 - Koha Jone

Aktori dhe regjisori Edmond Budina i është bashkuar sot protestës për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Nga brenda sallës së teatrit, Budina i ka bërë thirrje qytetarëve që të ndihmojnë artistët...

Tensione te Teatri në Tiranë, artistët dhe qytetarët përplasen me policinë

më 7.2019 - Portalb

Tensione përpara Teatrit Kombëtar në Tiranë të Shqipërisë. Kësaj herë artistë dhe qytetarë më të shumtë në numër po konfrontohen fizikisht me policinë, të cilët siç thonë ata,  janë kundër shembjes abuzive të Teatrit Kombëtar.

Protesta për teatrin, aktori i njohur përlotet përpara policëve

më 7.2019 - Top Channel

Neritan Liçaj është një prej aktorëve më aktiv në mbrojtje të Teatrit Kombëtar dhe kjo u pa edhe sot kur forcat e shumta të policisë kanë rrethuan godinën. Siç shihet në videon që po qarkullon në rrjetet...

Shtohet tensioni dhe përplasja tek Teatri Kombëtar, qytetarët hapin dritaret e godinës dhe nuk ndalen (Ja çfarë po ndodh)

më 7.2019 - Sot News

Situata para Teatrit Kombëtar vazhdon të jetë tejet e tensionuar. Teksa një pjesë e madhe e protestuesve së bashku me Lulzim Bashën dhe eksponentët e tjerë të PD hynë brenda godinës, pjesa tjetër që ndodhen...

‘Shumë turp’ Meta: As sampistët e Ramizit s’e kanë prekur Budinën

më 7.2019 - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një statusi në Facebook lidhur me incidentet e shënuara para Teatrit Kombëtar. “I bëj thirrje Policisë së Shtetit të respektojë artistët dhe të mos i dhunojë ata...

Tension tek Teatri Kombëtar, kundërshtohet nga protestuesit për prishjen e tij

më 7.2019 - Insajderi

Aktualisht situata paraqitet e qetë, ndonëse protestuesit dhe policët vijojnë të qëndrojnë përballë njëri-tjetrit. Për më shumë se një vit, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kundërshton planin e Qeverisë...

Artistët: Po na tërheqin zvarrë si leckë, kjo është shtëpia jonë…

më 7.2019 - Standard

Që prej mëngjesit të sotëm policia ka rrethuar Teatrin Kombëtar. Nuk kanë munguar edhe përplasjet me artistët. Policia ka larguar me forcë artistët nga godina dhe ka futur në të punonjës që kanë filluar...

Befason Meta, shkon në këmbë në Kushtetuese, dorëzon ligjin për Teatrin

më 7.2019 - InfoShqip

Presidenti i Republikës Meta ka mbërritur në Gjykatën Kushtetuese për të depozituar kërkesën për shpalljen antikushtetuese të ligjit për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Meta mbërriti rreth orës...

Basha deklaratë të fortë: Me Teatrin po pastrohen paratë e drogës

më 7.2019 - BalkanWeb

Kryedemokrati Lulzim Basha i është bashkuar artistëve që protestojnë te Teatri Kombëtar. Në mbështetje të tyre, Basha tha se demokratët do ta mbrojnë Teatrin, ndërsa hodhi akuza të forta në drejtim të...

Gentian Zenelaj: Të ruajmë Teatrin Kombëtar jo vetëm si godinë por si simbol të Kulturës Shqiptare

më 7.2019 - Koha Jone

Teksa vijon që të jetë e tensionuar situata përpara godinës së Teatrit Kombëtar, një mesazh të fortë për kolegët ka pasur dhe aktori Gentian Zenelaj. Ai u ka kërkuar të gjithë artistëve që të mos bëhen...

Revoltohet Basha: Projekt kriminal!!! Ja qëllimi i kësaj grabitjeje…

më 7.2019 - Standard

Ashtu sic e kemi parë edhe më parë ,aktorët e teatrit po bëjnë rezistencë të fortë ndaj qeverisë në lidhje me projektin e Teatrit. Qëndresës së tyre u është bashkuar edhe kreu i opozitës, Lulëzim Basha,...

Protestuesit hyjnë në Teatër, Basha me ta

më 7.2019 - GazetaBlic

Të mbështetur nga kreu i opozitës Lulzim Basha, artistët dhe qytetarët që u përplasën gjatë ditës së sotmë me forcat e rendit përpara Teatrit Kombëtar, arritën të futen brenda në godinë, shkruan Top Channel,...

Artistët ngujohn brenda Teatrit Kombëtar, Budina thërret për ndihmë

më 7.2019 - Illyria

Aktivistët për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar kanë vendosur që të vijojnë protestën brenda godinës, si përpjekje për të mos lejuar avancimin e planit të Qeverisë për shembjen e saj. Një barrikadë u ngrit...

Kaos te Teatri!!! Humb ndjenjat një qytetar pasi….

më 7.2019 - Standard

Një situatë kaotike është duke ndodhur në këto momente pranë Teatrit Kombëtar, ku një pjesë e qytetarëve kanë hyrë në ambientet e brendshme të tij. Ndërkohë që në një hyrje tjetër të godinës, një qytetar...

Zëri i Amerikës: Tensione të forta përpara Teatrit Kombëtar, policia tërheq zvarrë artistët

më 7.2019 - Lajme.al

Momente të forta tensioni u regjistruan që prej mëngjesit të sotëm përpara godinës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, ku pati përplasje mes forcave të policisë dhe një grupi artistësh dhe qytetarësh që kundërshtojnë...

Ilir Meta: Rrethimi me policë i Teatrit Kombëtar dhe përplasjet fizike me komunitetin e artistëve, është një ngjarje e shëmtuar dhe e turpshme!

më 7.2019 - TV21

Presidenti i Shqipërisë i bëri thirrje Policisë së Shtetit që të respektojë artistët dhe të mos u dhunojë fizikisht në ushtrimin e së drejtës së tyre për të protestuar ndaj një vendimi abuziv e korruptiv...

Artistët dhe kreu i PD-së futen brenda ambienteve të Teatrin Kombëtar

më 7.2019 - Shekulli

Pas përplasjes me policinë që prej mëngjesit, artistët që po protestonin dhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kanë arritur të futen brenda ambienteve të Teatrit Kombëtar. Mësohet se artistët dhe...

Meta reagon për përplasjen te teatri: Artistët po protestojnë kundër vendimit korruptiv

më 7.2019 - Ina

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar përplasjen te Teatri Kombëtar midis protestuesve dhe policisë. Meta e konsideron ngjarje të shëmtuar dhe të turpshme rrethimin e teatrit dhe përplasjet me...

Shembja e teatrit, Basha: Nuk e lejojmë! Jemi me aktorët

më 7.2019 - Ina

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka nxituar menjëherë që të shkojë tek Teatri Kombëtar, në mbështetje të aktorëve. Gjatë fjalës së tij, shefi i selisë blu tha se shembja e Teatrit është një projekt...

Basha publikon fotot nga brenda Teatrit: Kanë nisur çmontimin

më 7.2019 - Albeu

Pas hyrjes në godinë Basha ka shkrepur disa foto dhe tregon se në çfarë gjendje ndodhet godina. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha , ka publikaur foto nga brenda godinës së Teatrit Kombëtar. Pas...

Tensione tek Teatri Kombëtar në Tiranë, artistët përplasen me policinë (LIVE)

më 7.2019 - Ina

Sërish tension përpara Teatrit Kombëtar. Kësaj herë artistë dhe qytetarë më të shumtë në numër po konfrontohen fizikisht me policinë. Në mbështetje të artistëve kanë shkuar edhe deputetë të Partisë Demokratike....

Artistët mundin policinë, futen brenda Teatrit…

më 7.2019 - Standard

Artistët kanë mundur të thyejnë rrethimin policor që ishte vendosur tek Teatrit Kombëtar. Pas orësh përballje, artistët janë futur në ambientet e brendshme të Teatrit

Momenti prekës, aktori i njohur shpërthen në lot kundër shembjes së Teatrit Kombëtar

më 7.2019 - InfoShqip

Prej muajsh protesta për mosprishjen e tij, ditën e sotme aktorë, regjisorë e aktivistë jo të përlyer mavi janë përplasur me Policinë, pasi prej Teatrit Kombëtar po nxirren të gjitha sendet dhe orenditë...

Meta parakalon në bulevard, çon në Kushtetuese ligjin për Teatrin

më 7.2019 - Lexo

Pasi e konsideroi të turpshme c’ka u regjistrua sot në ambjentet e Teatrit Kombëtar, presidenti Ilir Meta bën lëvizjen e radhës. Ashtu sikundër njoftoi Presidenti Ilir Meta ka depozituar në Gjykatën Kushtetuese...

Meta: Rrethimi me policë i teatrit i turpshëm, prishja e godinës akt korruptiv

më 7.2019 - Vizion Plus

E ndersa artistet dhe drejtuesit e opozites po protestononin para teatrit kombetar, presidenti Meta reagoi duke denuar perplasjet me forcat e policise. Rrethimi me police i teatrit kombetar dhe perplasjet...

Përplasja te Teatri, një person rrëzohet në tokë

më 7.2019 - Koha Jone

Policia ka rrethuar gjatë ditë së sotme Teatrin Kombëtar për të nisur shembjen e godinës. Ndërkohë gjatë përleshjeve me policinë shtyrje dhe goditjeve një person është rrëzuar në zonën në mes dy godinave....

Basha publikon fotot nga brenda Teatrit!! Ja se në çfarë gjendje ndodhet godina…

më 7.2019 - Standard

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikaur foto nga brenda godinës së Teatrit Kombëtar. Pas hyrjes në godinë Basha ka shkrepur disa foto dhe tregon se në çfarë gjendje ndodhet godina. “Brenda...

Meta : Prishja e tetarit vendim abuziv dhe korruptiv, policia të respektojë artistët

më 7.2019 - Medial

Presidenti Ilir Meta duket se ka dalë në mbrojtje të Teatrit Kombëtar duke e konsideruar prishjen e tij vendim abuziv dhe korruptiv, ndërsa i ka bërë thirrje policisë të respektojë artistët. “Rrethimi...

Shembja e teatrit reagon Meta: Shumë turp! As sampistët e Ramiz Alisë nuk e kanë prekur me dorë artistët

më 7.2019 - Albeu

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka vendosur ti bashkohet protestës për Teatrin Kombëtar me anë të një postimi në Facebook. Meta shprehet se rrethimi i Teatrit me policë ëshrë një ulje për vlerat kulturore...

Meta: Policia të respektojë artistët, as sampistët e Ramiz Alisë s’kanë prekur me dorë Edmond Budinën

më 7.2019 - Gazeta Tema

Ilir Meta ka reaguar lidhur me protestën para godinës së Teatrit Kombëtar. Në një shënim në facebook Meta i bën thirrje policisë që të respektojë artistët. “Rrethimi me policë i Teatrit Kombëtar dhe përplasjet...

Artistët dhe qytetarët çajnë kordonin dhe futen brenda ambjenteve të teatrit

më 7.2019 - Vizion Plus

Tensionet tek Teatri Kombëtar kanë vijuar përgjatë gjithë paradites këtë të mërkurë. Me ardhjen tek godina te Lulzim Bashës është shtuar edhe numri I qytetareve që qëndronin krah artistëve para kordonit...

“Shumë turp!”, Meta del me thirrjen urgjente: As sampistët e Ramiz Alisë nuk e kanë prekur me dorë!

më 7.2019 - Sot News

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pak minuta më parë për përplasjen e punonjësve të policisë dhe artistëve që kundërshtojnë prishjen e Teatrit Kombëtar. Meta i quan përplasjet ngjarje të shëmtuara dhe të...

Rrethimi i Teatrit/ Shumë turp! Reagon Presidenti Meta: Thirrje Policisë së Shtetit të respektojë artistët…

më 7.2019 - Standard

Presidenti Ilir Meta ka dalë në krah të artistëve dhe qytetarëve që po protestojnë në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. ‘Rrethimi me policë i Teatrit Kombëtar dhe përplasjet fizike me komunitetin e artistëve,...

Përplasja tek Teatri, rrëzohet në tokë një person…Çfarë ndodhi???

më 7.2019 - Standard

Policia ka rrethuar gjatë ditë së sotme teatrin Kombëtar në funksion të projektit grabitës të qeverisë për ta prishur godinën. Ndërkohë gjatë përleshjeve me policinë shtyrje dhe goditjeve një përson është...

Basha nxjerr fotot brenda Teatrit: Krenar për forcën e qytetarëve

më 7.2019 - Koha Jone

Pasi çanë kordonin e Policisë, kreu i PD-së, Lulzim Basha së bashku me qytetarët dhe artistët, ndodhen brenda sallës së madhe të Teatrit Kombëtar. Në facebook, Basha ka publikuar disa foto të gjendjes...

Artistët thyejnë rrethimin policor, futen brenda Teatrit

më 7.2019 - Koha Jone

Artistët kanë mundur të thyejnë rrethimin e policisë dhe janë futur brenda godinës së Teatrir Kombëtar. Pas orësh përballje, artistët janë futur në ambientet e brendshme të Teatrit. Ndiqni live situatën brenda Teatrit Kombëtar.

Rrethimi i Teatrit nga policia/ Meta: Shumë turp! Shumë turp! Shumë turp!

më 7.2019 - Opinion

Rrethimi me policë i Teatrit Kombëtar dhe përplasjet fizike me komunitetin e artistëve, të cilët janë aty në mbrojtjen e një prej vlerave të trashëgimisë tonë historike, kulturore e kombëtare, janë një...

LIVE- Tension te Teatri Kombëtar, artistët përplasen me policinë

më 7.2019 - BalkanWeb

Sërish tension përpara Teatrit Kombëtar. Kësaj herë artistë dhe qytetarë më të shumtë në numër po konfrontohen fizikisht me policinë. Në mbështetje të artistëve kanë shkuar edhe deputetë të Partisë Demokratike.

Maliqi: Vlerësoj aktin patriotik të Presidentit Meta si sovran i unitetit kombëtar për depozitimin në Gjykatën Kushtetuese të Padisë kundër shëmbjes së Teatrit Kombëtar

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar për situatën e tensionuar përpara Teatrit Kombëtar, ku janë mbledhur artistë e qytetarë të shumtë në mbrojtje te godinës së teatrit. Në vijim postimi i plotë i Maliqit...

Përplasja e policisë me artistët, reagon ashpër Presidenti Meta: Shumë turp!

më 7.2019 - Shekulli

Presidenti Ilir Meta e ka quajtur si të turpshëm rrethimin e godinës së Teatrit Kombëtar nga forcat e policisë dhe përplasjen fizike me komunitetin artistëve. Meta ka thënë se kjo është një ngjarje e shëmtuar...

Meta: Shumë turp! Shumë turp! Shumë turp!

më 7.2019 - RTV 21

Protesta kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, reagon Meta Presidenti i Shqipërisë, u ka bërë thirrje policisë që të mos sillen keq me artistët të cilët po protestojnë për të kundërshtuar shembjen e Teatrit...

Basha: Me teatrin po pastrohen paratë e drogës, nuk kemi qeveri por një bandë

më 7.2019 - Gazeta Tema

Lulzim Basha thotë se me ndërtimin e godinës së re të teatrit po pastrohen paratë e drogës. Në parani të sekretarit të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi, dhe ish-deputetët Agron Shehaj dhe Albana Vokshi...

Teatri, Presidenti Meta: Artistët po protestojnë kundër vendimit korruptiv

më 7.2019 - Koha Jone

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar për situatën tek Teatri Kombëtar, aty ku nuk mungoi përplasja mes Policisë dhe artistëve që kanë dalë në mbrotje. Kreu i Shtetit i bën thirrje Policisë që...

Artistët thyejnë rrethimin policor, futen brenda Teatrit

më 7.2019 - Koha Jone

Artistët kanë mundur të thyejnë rrethimin e policisë dhe janë futur brenda godinës së Teatrir Kombëtar. Pas orësh përballje, artistët janë futur në ambientet e brendshme të Teatrit.

LIVE- Deputetët e PD i bashkohen protestës te Teatri Kombëtar

më 7.2019 - BalkanWeb

Ish-deputetë të Partisë Demokratike i janë bashkuar protestës tek Teratri Kombëtar, që tashmë ndodhet i rrethuar nga Policia. Më herët nuk ka munguar përplasja mes artistëve dhe policisë. Gjatë një përplasje...

Basha tek teatri: Rama po grabit tokën për të pastruar paratë e drogës

më 7.2019 - Vizion Plus

Lulzim Basha iu bashkua mengjesin e kësaj të mërkure, një pjese të artistëve që kundërshtojnë prishjen e godinës së teatrit kombëtar. Lideri i opozitës shoqërohej tek godina e Teatrit nga ish deputete...

Presidenti Meta: As sampistët e Ramiz Alisë nuk kanë prekur artistët

më 7.2019 - Koha Jone

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar për situatën tek Teatri Kombëtar. Kreu i Shtetit i bën thirrje Policisë që të mos ushtrojë dhunë tek artistët. ”As sampistët e Ramiz Alisë nuk e kanë prekur...

Shembja e Teatrit, Basha: Qeveria kërkon të pastrojë paratë e drogës

më 7.2019 - Koha Jone

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet tek Tetari Kombëtar, në mbështetje të aktorëve. Gjatë fjalës së tij, shefi i selisë blu, tha se shembja e Teatrit është një projekt kriminal dhe shërben...

Protesta tek Teatri Kombëtar/ Meta: Shumë turp! Shumë turp! Shumë turp!

më 7.2019 - Opinion

Rrethimi me policë i Teatrit Kombëtar dhe përplasjet fizike me komunitetin e artistëve, të cilët janë aty në mbrojtjen e një prej vlerave të trashëgimisë tonë historike, kulturore e kombëtare, janë një...

Basha tek Teatri: Projekti, skemë mafioze për të pastruar para droge

më 7.2019 - Opinion

Ish-deputetë të PD, si edhe kreu i kësaj partie Lulzim Basha iu bashkuan paraditen e sotme grupit të artistëve dhe aktivisteve që protestojnë kundër shembjes së Teatrit. Basha e quajti këtë një skemë mafioze,...

Përlotet regjisori Budina: As policia e Ramiz Alisë s’më ka tërhequr zvarrë si sot

më 7.2019 - RTV 21

Budina po protestonte kundër shembjes së teatrit I tronditur dhe gati me lot në sy regjisori Edmond Budina tregon si është tërhequr zvarrë nga policia, ndërsa ai së bashku me 4 persona të tjerë po qëndronin...

Teatri, Basha: Nuk e lejojmë, qeveria po pastron paratë e drogës

më 7.2019 - Koha Jone

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet tek Tetari Kombëtar, në mbështetje të aktorëve. Gjatë fjalës së tij, shefi i selisë blu, tha se shembja e Teatrit është një projekt kriminal dhe shërben...

Shembja e teatrit, Basha: Është një projekt grabitjeje e kriminal

më 7.2019 - Shekulli

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka nxituar menjëherë që të shkojë tek Tetari Kombëtar, në mbështetje të aktorëve. Gjatë fjalës së tij, shefi i selisë blu tha se shembja e Teatrit është një projekt...

Basha i bashkohet artistëve: Kjo që po ndodh me teatrin nesër do ndodhë në shtëpitë tona

më 7.2019 - Albeu

Kreu i Partistë Demorkatike Lulzim Basha i është bashkuar protestës tek Teatri Kombëtar. Fjala e Bashws Qëndrimi ynë ai që ka qenë gjithmonë.Këtu Edi Rama kërkon të pastrojë 200 milionë euro, me arkitektë...

Basha: Opozita në krah të artistëve, përballë kemi një bandë mafioze…

më 7.2019 - Standard

Kreu i opozitës Lulzim Basha i është bashkuar protestës së artistëve dhe të qytetarëve të cilët kanë dalë në mbrojtje të Teatrit Kombëtar, të cilin Edi Rama dhe Erion Veliaj kërkojnë ta shembin. Duke folur...

Protesta, Budina: As në kohën e Ramiz Alisë s’më kanë tërhequr zvarrë

më 7.2019 - Opinion

Regjisori Edmond Budina tha se është tërhequr zvarrë sot nga policia së bashku me disa persona të tjerë që po qëndronin tek hyrja e Teatrit Kombëtar. “Sot është një ditë e trishtë. S’më ka ndodhur as në...

Policia e ‘blindon’ Teatrin Kombëtar në Tiranë, sot nis shembja

më 7.2019 - Koha.net

Forca të shumta policia kanë rrethuar në orët e para të mëngjesit godinën e Teatrit Kombëtar në Tiranë. Në fillim në vend ishin të pranishme forca të policisë private dhe më pas atyre iu janë bashkuar...

Tension/ Gentian Zenelaj mesazh të fortë: Në rast se lëshojmë Teatrin atëherë ata na kanë mpirë trurin dhe na kanë shkatërruar….

më 7.2019 - Standard

Teksa vijon që të jetë e tensionuar situata përpara godinës së Teatrit Kombëtar, një mesazh të fortë për kolegët ka pasur dhe aktori Gentian Zenelaj. Ai iu ka kërkuar të gjithë artistëve që të mos bëhen...

Rriten tensionet te Teatri Kombëtar, lëndohet artistja e njohur

më 7.2019 - Albeu

Ditën e sotme, forca të shumta policie kanë rrethuar Teatrin Kombëtar teksa ka filluar zbrazja e tij. Artistë të shumtë po vazhdojnë të mbajnë rezistencë dhe si pasojë janë përplasur keq me policinë. Jo...

"Një nga ditët më të dhimbshme të jetës time"/ Regjisori i njohur shpërthen në lot: Ky është fundi, mos u shisni për një copë bukë!

më 7.2019 - Sot News

I prekur dhe mes lotëve, regjisori Edmond Budina ka qenë sot në mbrojtje të Teatrit Kombëtar, kur u përball me dhunën policore, dhe u tërhoq me forcë nga disa efektivë. “Është një nga ditët më të dhimbshme...

Befason Meta, shkon në këmbë në Kushtetuese, dorëzon ligjin për Teatrin

më 7.2019 - AlbPortali

Presidenti i Republikës Meta ka mbërritur në Gjykatën Kushtetuese për të depozituar kërkesën për shpalljen antikushtetuese të ligjit për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Meta mbërriti rreth orës...

Basha dhe LSI në protestë me artistët, Meta bën lëvizjen e papritur politike

më 7.2019 - Lexo

Teksa artistë, përfaqësues të shoqërisë civile protestojnë, mbështetur edhe nga Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, Presidenti Ilir Meta ka bërë një lëvizje politike. Teksa në një reagim...

Tensione te Teatri Kombëtar, artistët tentojnë të futen në godinë, përplasen me policinë…

më 7.2019 - Standard

Tensione te Teatri Kombëtar. Artistët janë përplasur me policinë pasi ka tentuar të futen në godinën e Teatit Kombëtar. https://www.facebook.com/partiademokratike/videos/789776641493350/

Meta: Ligji i shkatërrimit të Teatrit Kombëtar është kryevepra më flagrante e kapjes së shtetit, cënimit të rendit kushtetues dhe interesit publik

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Nga Ilir Meta: Ligji i shkatërrimit të Teatrit Kombëtar është kryevepra më flagrante e kapjes së shtetit, cenimit të rendit kushtetues dhe interesit publik e kombëtar. Do të qëndroj dhe do të luftoj vetëm...

Befason Meta, shkon në këmbë në Kushtetuese, dorëzon ligjin për Teatrin

më 7.2019 - Fakti Ditor

Presidenti i Republikës Meta ka mbërritur në Gjykatën Kushtetuese për të depozituar kërkesën për shpalljen antikushtetuese të ligjit për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Meta mbërriti rreth orës...

Lulzim Basha u bashkohet artistëve në mbrojtje të Teatrit Kombëtar

më 7.2019 - Koha Jone

Kreu i opozitës Lulzim Basha do t’u bashkohet artistëve dhe mbështetësve të tyre që janë në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. Që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm, shteti i Edi Ramës ka urdhëruar policinë...

Kreu i opozitës u bashkohet artistëve në mbrojtje të Teatrit Kombëtar…

më 7.2019 - Standard

Kreu i opozitës Lulzim Basha do të ju bashkohet artistëve dhe mbështetësve të tyre që janë në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. Që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm, shteti i Edi Ramës ka urdhëruar...

Tensione tek Teatri Kombëtar, policia përplaset me artistët dhe qytetarët

më 7.2019 - Opinion

Pasi forcat e policisë rrethuan sot godinën e Teatrit Kombëtar, mbështetësit e kauzës për mos prishjen e godinës së teatrit janë përpjekur të futen brenda duke çarë kordonin e policisë. Kjo ka sjellë një...

Tensione tek Teatri Kombëtar në Tiranë, artistët përplasen me policinë

më 7.2019 - InfoShqip

Sërish tension përpara Teatrit Kombëtar. Kësaj herë artistë dhe qytetarë më të shumtë në numër po konfrontohen fizikisht me policinë. Në mbështetje të artistëve kanë shkuar edhe deputetë të Partisë Demokratike....

Prishja e teatrit, përlotet Neritan Liçaj

më 7.2019 - Albeu

Policia ka rrethuar Teatrin Kombëtar dhe ka larguar nga hyrja artistët dhe intelektualët që janë kundër shembjes së tij. Ndërkohë gazetarja e News 24, Anxhela Devole ka publikuar në faqen e saj në Facebook...

Live/ Situatë e tensionuar te Teatri Kombëtar, artistët përplasen me policinë

më 7.2019 - Koha Jone

Është tensionuar situata përpara Teatrit Kombëtar. Kësaj herë artistë dhe qytetarë më të shumtë në numër po konfrontohen fizikisht me policinë. Në mbështetje të artistëve kanë shkuar edhe deputetë të Partisë Demokratike.

Mos e humbisni!!! VIDEO Prekëse/ Aktori i njohur shpërthen në lot kundër shembjes së Tetarit Kombëtar…

më 7.2019 - Standard

Sot, Policia e Shtetit ka ndërhyrë për largimin e mbështetësve që protestojnë prej muajsh kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Artistë, aktivistë të shoqërisë civile e qytetarë janë përplasur...

Protestuesit ngujohen në Teatrin Kombëtar, policia largon barrikadat

më 7.2019 - Periskopi

Aktivistët për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar kanë vendosur që të vijojnë protestën brenda godinës, si përpjekje për të mos lejuar avancimin e planit të Qeverisë për shembjen e saj. Një barrikadë u ngrit...

Teatri i rrethuar me policë, opozita u bashkohet artistëve

më 7.2019 - Koha Jone

Godina e Teatrit Kombëtar është gdhirë gjatë ditës së sotme e rrethuar nga dhjetra forca policore. Ish-deputetë të opozitës ndodhet tek Teatri Kombëtar, i cili eshte rrethuar nga policia në tentativë për...

Regjisori Budina: As policia e Ramiz Alisë s’më ka tërhequr zvarrë si sot

më 7.2019 - Koha Jone

Regjisori Edmond Budina, i pranishën në protestën e artistëve kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, tregon si është tërhequr zvarrë nga Policia e Shtetit, ndërsa ai së bashku me 4 persona të tjerë po qëndronin...

Mes tensionit nis zbrazja e Teatrit Kombëtar

më 7.2019 - Medial

Tension në rritje para godinës së Teatrit Kombëtar në Tiranë. Prej disa orësh forcat e policisë kanë rrethuar zonën për të ndihmuar zbrasjen e godinës dhe më pas fillimin e ndërtimit të një teatri të ri....

Teatri i rrethuar me policë, opozita i bashkohen artistëve

më 7.2019 - Koha Jone

Godina e Teatrit Kombëtar është gdhirë gjatë ditës së sotme e rrethuar nga dhjetra forca policore. Ish-deputetë të opozitës ndodhet tek Teatri Kombëtar, i cili eshte rrethuar nga policia në tentativë për...

Përplasja me policinë/ Budina me lot në sy: Më tërhoqen zvarrë, se harroj kurrë këtë…

më 7.2019 - Standard

Regjisori Edmond Budina në një deklaratë për mediat pas përplasjes me Policinë ka treguar sërish se atë e kanë tërhequr zvarrë. Ai u shpreh se këtë gjë nuk e harron kurrë dhe i bëri thirrje Ramës dhe Lleshajt,...

Teatri i rrethuar me policë, ish-deputetë të PD i bashkohen artistëve…

më 7.2019 - Standard

Godina e Teatrit Kombëtar është gdhirë gjatë ditës së sotme e rrethuar nga dhjetra forca policore. Ndërkohë që nga burime pranë Partisë Demokratike mësohet se ish deputete të PD po shkojne tek Teatri Kombetar,...

VIDEO/ Policia rrethon TK, largon nga hyrja kryesore mbështetësit

më 7.2019 - BalkanWeb

Që prej mëngjesit të sotëm policia ka rrethuar Teatrin Kombëtar dhe ka larguar nga hyrja kryesore mbështetësit. Gajtë këtyre momenteve nuk kanë munguar edhe përplasjet me artistët. Mësohet se punonjësit...

Artistët ngujohen te Teatri, godinës i ndërpritet energjia

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Ndërsa artistë e qytetarë janë ngujuar në ambjetet e Teatrit Kombëtar, për të kundërshtuar shembjen e godinës, rastësisht për shkak të ndonjë defekti, apo qëllimisht në ambjentet e Teatrit është ndërprerë...

Protestuesit ngujohen në Teatrin Kombëtar, policia largon barrikadat

më 7.2019 - Arbresh

Aktivistët për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar kanë vendosur që të vijojnë protestën brenda godinës, si përpjekje për të mos lejuar avancimin e planit të Qeverisë për shembjen e saj. Një barrikadë u ngrit...

Aktori i njohur “shpërthen” në lot kundër shembjes së Tetarit Kombëtar

më 7.2019 - Koha Jone

Sot, Policia e Shtetit ka ndërhyrë për largimin e mbështetësve që protestojnë prej muajsh kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Artistë, aktivistë të shoqërisë civile e qytetarë janë përplasur...

Moment prekës, policia rrethon godinën e Teatrit Kombëtar, aktori i njohur shpërthen në lot

më 7.2019 - Sot News

Sot, Policia e Shtetit ka ndërhyrë për largimin e mbështetësve që protestojnë prej muajsh kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Artistë, aktivistë të shoqërisë civile e qytetarë janë përplasur...

Zëri i Amerikës: Tensione të forta përpara Teatrit Kombëtarë, policia tërheq zvarrë artistët!

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Momente të forta tensioni u regjistruan që prej mëngjesit të sotëm përpara godinës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, ku pati përplasje mes forcave të policisë dhe një grupi artistësh dhe qytetarësh që kundërshtojnë...

Meta çon betejën për Teatrin në Kushtetuese

më 7.2019 - Respublica

Presidenti Ilir Meta ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për të shpallur antikushtetues ligjin për prishjen e Teatrit Kombëtar. Përplasja tashmë ka marrë edhe formë ligjore, pasi Presidenti jo...

Teatri Kombëtar, përplasje mes policisë dhe qytetarëve

më 7.2019 - Standard

Që në orët e para të mëngjesit, qindra forca të Policisë së Shtetit kanë rrethuar godinën e Teatrit Kombëtar në Tiranë dhe po përplasen me qytetarët dhe artistët. Në fillim në vend ishin të pranishme forca...

Meta sulmon Ramën për Teatrin: Nuk ka forcë në botë që të më ndalë, drejtësia iu është dhënë oligarkëve!

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Presidenti i vendit Ilir Meta ka depozituar në Gjykatën Kushtetuese argumentet e tij, kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. “Dua të theksoj rëndësinë e madhe që ka akti im sot, i cili është në sinkron me...

Përplasja me policinë/ Artistët hyjnë brenda Teatrit Kombëtar, ky është apeli i tyre

më 7.2019 - Blitz

Situata ka qenë e rënduar mëngjesin e sotëm në Teatrin Kombëtar, ku artistë dhe qytetarë që prej 18 muajsh protestonin paqësisht kundër shembjes së kësaj godine, janë përplasur, madje dhe fizikisht me...

Teatri i rrethuar me policë, aktori i njohur përball…

më 7.2019 - Standard

Godina e Teatrit Kombëtar është gdhirë gjatë ditës së sotme e rrethuar nga dhjetra forca policore. Ajo që artistët i trembeshin prej më shumë se një viti po ndodh mëngjesin e sotëm. Forca të shumta policie...

Presidenti dorëzon në GJK ankesën kundër shembjes së Teatri Kombëtar (zë)

më 7.2019 - Illyria

Presidenti Ilir Meta dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për shfuqzimin si antikushtetuese të ligjit për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar ilir meta gjk teatri kombetar dorezon kerkese

Basha: Hapja e gropës së Teatrit do t’i hapte gropën Ramës

më 7.2019 - Illyria

Tiranë, 24 korrik 2019 – Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, i është bashkuar protestës së artistëve dhe shoqërisë civile për të mbrojtur godinën e Teatrit Kombëtar. Basha pasi ka mbërritur para derës së...

Basha: Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar ka qëllim vetëm grabitjen dhe pastrimin e parave të bandës së Edi Ramës

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

DEKLARATAT E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, GJATË REZISTENCËS QYTETARE PËR MBROJTJEN E TEATRIT KOMBËTAR. Ky është një projekt grabitës. Ky është një projekt kriminal, me anë të cilit Edi...

Policia “rrethon” Teatrin Kombëtar, përplasje fizike me artistët/ VIDEO

më 7.2019 - Vizion Plus

Policia e Shtetit rrethoi mengjesin e kësaj të mërkurë godinën e Teatrit Kombëtar, e cila parashikohet të prishet për ti hapur rrugë ndërtimin të një objekti të ri. Mirëpo prania e madhe e forcave të policisë...

Meta mbërrin në Kushtetuese, kërkon të shpallet antikushtetues ligji për shembjen e Teatrit

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës Meta ka mbërritur në Gjykatën Kushtetuese për të depozituar kërkesën për shpalljen antikushtetuese të ligjit për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Meta mbërriti rreth orës...

Policia e Shtetit rrethon godinën e Teatrit Kombëtar

më 7.2019 - Opinion

Forca të shumta policia kanë rrethuar në orët e para të mëngjesit godinën e Teatrit Kombëtar në Tiranë. Në fillim në vend ishin të pranishme forca të policisë private dhe më pas atyre iu janë bashkuar...

Meta e dërgon në Kushtetuese Ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar

më 7.2019 - Illyria

Tiranë, 24 korrik 2019 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, do të përpiqet që të pengojë rrëzimin e godinës së Teatrit Kombëtare përmes gjykatës. Zyra per shtyp e presidentit njofton se Meta do ta depozitojë...

Meta shkon në Kushtetuese, depoziton kërkesën kundër ligjit për Teatrin

më 7.2019 - Arbresh

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk ështe mjaftuar me deklaratën e fortë që bëri sot në mëngjes kur e cilësoj si të shëmtuar dhe të turpshme rrethimin e teatrit dhe përplasjet e policisë me artistët,...

Meta shkon në Kushtetuese, depoziton kërkesën kundër Ligjit për teatrin

më 7.2019 - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, nuk është mjaftuar me deklaratën e fortë që ka bërë sot në mëngjes kur e ka cilësuar si të shëmtuar dhe të turpshme rrethimin e teatrit dhe përplasjet...

Meta shkon në “Kushtetuese”, depoziton kërkesën kundër ligjit për Teatrin

më 7.2019 - Ekonomia Online

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk ështe mjaftuar me deklaratën e fortë që bëri sot në mëngjes kur e cilësoj si të shëmtuar dhe të turpshme rrethimin e teatrit dhe përplasjet e policisë me artistët,...

Sërish tension tek Teatri Kombëtar, policia tenton…

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Rikthehen tensionet ne godinen e Teatrit Kombetare mes artisteve dhe punonjesve te policise. Forcat e rendit tentojne te futen brenda ambjenteve per te nxjerre jashte protestuesit

Shembja e teatrit, Basha: Nuk e lejojmë! Jemi me aktorët

më 7.2019 - Tetova Sot

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka nxituar menjëherë që të shkojë tek Teatri Kombëtar, në mbështetje të aktorëve. Gjatë fjalës së tij, shefi i selisë blu tha se shembja e Teatrit është një projekt...

Protesta për teatrin, aktori i njohur përlotet përpara policëve

më 7.2019 - Tetova Sot

Neritan Liçaj është një prej aktorëve më aktiv në mbrojtje të Teatrit Kombëtar dhe kjo u pa edhe sot kur forcat e shumta të policisë kanë rrethuan godinën. Siç shihet në videon që po qarkullon në rrjetet...

Meta “fut hundën” edhe te Teatri: As sampistët e Ramiz Alisë nuk e kanë prekur me dorë Edmond Budinën

më 7.2019 - Lexo

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me rrethimin e godinës së Teatrit Kombëtar nga forcat e policisë për të shmangur konfrontimet e provokuara nga aktivistë të PD. Meta i bën thirrje policisë që të...

Tensione para Teatrit Kombëtar, aktorë e qytetarë përplasen me policinë

më 7.2019 - Illyria

Tiranë, 24 korrik 2019 – Momente të forta tensioni u regjistruan të mërkurën që prej mëngjesit përpara godinës së Teatrit Kombëtar në Tiranë. Aty pati përplasje mes forcave të policisë dhe një grupi artistësh...

Meta shkon në ‘Kushtetuese’, depoziton kërkesën kundër ligjit për Teatrin

më 7.2019 - Arbresh

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk është mjaftuar me deklaratën e fortë që bëri sot në mëngjes kur e cilësoj si të shëmtuar dhe të turpshme rrethimin e teatrit dhe përplasjet e policisë me artistët,...

Shembja e Teatrit, Meta kërkon shpalljen antikushtetues të ligjit

më 7.2019 - AlbPortali

Ditën e sotme, në ambjentet e Teatrit Kombëtar ka plasur përleshje mes artistëve, qytetarëve dhe në anën tjetër policisë. Që prej mëngjesit, policia rrethoi Teatrin për të zbrazur ambjentet e brendshme...

​Meta për ngjarjen te Teatri: Shumë turp!

më 7.2019 - Gazeta Observer

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, e ka cilësuar të turpshme ngjarjen tek Teatri Kombëtar në Tiranë ku pati përplasje mes policisë dhe artistëve. “Rrethimi me policë i Teatrit Kombëtar dhe përplasjet...

Shembja e Teatrit, Meta kërkon shpalljen antikushtetues të ligjit

më 7.2019 - Fakti Ditor

Ditën e sotme, në ambjentet e Teatrit Kombëtar ka plasur përleshje mes artistëve, qytetarëve dhe në anën tjetër policisë. Që prej mëngjesit, policia rrethoi Teatrin për të zbrazur ambjentet e brendshme...

Meta për ngjarjen te Teatri: Shumë turp!

më 7.2019 - KosovaPress

“Rrethimi me policë i Teatrit Kombëtar dhe përplasjet fizike me komunitetin e artistëve, të cilët janë aty në mbrojtjen e një prej vlerave të trashëgimisë tonë historike, kulturore e kombëtare, janë një...

Teatri/ Basha tregon lëvizjen e papritur: Kemi një marrëveshje…

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Në ballë të protestës së artistëve që qytetarëve për të mos lejuar shembjen e Teatrit Kombëtar është vënë sot edhe kryedemokrati, Lulzim Basha. Pasi artistët kanë mundur të hyjnë brenda, në sallë është...

Presidenti Meta në orën 13.00 në GJK, depoziton kërkesën për antikushtetutshmërinë e ligjit për shembjen e teatrit

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Pas sulmit nga Policia për të shembur godinën e Teatrit ka reaguar ashpër edhe Kreu u Shtetit Ilir Meta i cili kërkoj që të ndalej dhune ndaj artistëve. Ndërkoher bëhët e ditur se Presidenti i Republikës...

Teatri ‘në duart’ e qytetarëve, protestuesit futen në godinë

më 7.2019 - Epoka e Re

Të mbështetur nga kryetari i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha, artistët dhe qytetarët që u përplasën gjatë paradites së sotme me forcat e rendit përpara Teatrit Kombëtar, arritën të futen brenda...

Meta reagon për përplasjen te teatri: Artistët po protestojnë kundër vendimit korruptiv

më 7.2019 - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar për përplasjen te Teatri Kombëtar midis protestuesve dhe policisë. Meta e ka theksuar ngjarje të shëmtuar dhe të turpshme rrethimin e teatrit...

TENSIONI/ Rikthet beteja për godinën e Teatrin Kombëtar, opozita hyn në “aktrim”

më 7.2019 - Te Sheshi

Janë kthyer zhvillimet në Teatrit Kombëtar, ku e ashtuquajtur “Aleanca për Teatrin” është futur brenda ambienteve për të mos lejuar shembjen e godinës ekzistuese, sipas planit të qeverisë për të ndërtuar...

Moment prekës, policia rrethon godinën e Teatrit Kombëtar, aktori i njohur shpërthen në lot

më 7.2019 - Tetova1

Sot, Policia e Shtetit ka ndërhyrë për largimin e mbështetësve që protestojnë prej muajsh kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Artistë, aktivistë të shoqërisë civile e qytetarë janë përplasur...

Meta reagon për përplasjen te teatri: Artistët po protestojnë kundër vendimit korruptiv

më 7.2019 - Arbresh

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar përplasjen te Teatri Kombëtar midis protestuesve dhe policisë. Meta e konsideron ngjarje të shëmtuar dhe të turpshme rrethimin e teatrit dhe përplasjet me...

Protestuesit të mbështetur nga Basha hyjnë brenda në Teatër

më 7.2019 - Gazeta Observer

Të mbështetur nga kreu i opozitës shqiptare, Lulzim Basha, artistët dhe qytetarët që u përplasën gjatë ditës së sotmë me forcat e rendit përpara Teatrit Kombëtar, arritën të futen brenda në godinë. Në...

Përplasje të forta tek Teatri, artistët dhe opozita zotohen se do ta mbrojnë me çdo mjet

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Paraditen e sotme ka patur tensione të shumta tek godina e Teatrit Kombëtar. Policia ka rrethua godinën dhe ka nisur të lëvizë materialet që gjenden brenda saj. Artistët janë përplasur me policinë. Regjisori...

Protestuesit të mbështetur nga Basha hyjnë brenda në Teatër

më 7.2019 - Arbresh

Të mbështetur nga kreu i opozitës Lulzim Basha, artistët dhe qytetarët që u përplasën gjatë ditës së sotmë me forcat e rendit përpara Teatrit Kombëtar, arritën të futen brenda në godinë. Në fillim ishin...

Gentian Zenelaj: Të ruajmë Teatrin Kombëtar jo vetëm si godinë por si simbol të Kulturës Shqiptare

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Teksa vijon që të jetë e tensionuar situata përpara godinës së Teatrit Kombëtar, një mesazh të fortë për kolegët ka pasur dhe aktori Gentian Zenelaj. Ai iu ka kërkuar të gjithë artistëve që të mos bëhen...

Protestuesit të mbështetur nga Basha hyjnë brenda në Teatër

më 7.2019 - Periskopi

Të mbështetur nga kreu i opozitës Lulzim Basha, artistët dhe qytetarët që u përplasën gjatë ditës së sotmë me forcat e rendit përpara Teatrit Kombëtar, arritën të futen brenda në godinë. Në fillim ishin...

Protestuesit të mbështetur nga Basha hyjnë brenda në Teatër

më 7.2019 - KosovaPress

Në fillim ishin artistët dhe qytetarët që hynë brenda godinës nga fasadat anësore të saj dhe më pas edhe përfaqësuesit e opozitës. Policia e Shtetit u tërhoq për një moment duke i hapur rrugën protestuesve...

Basha publikon fotot nga brenda Teatrit: Kanë nisur çmontimin

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikaur foto nga brenda godinës së Teatrit Kombëtar. Pas hyrjes në godinë Basha ka shkrepur disa foto dhe tregon se në çfarë gjendje ndodhet godina. “Brenda...

Përplasja tek teatri, rrëzohet në tokë një person

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Policia ka rrethuar gjatë ditë së sotme teatrin Kombëtar në funksion të projektit grabitës të qeverisë për ta prishur godinën. Ndërkohë gjatë përleshjeve me policinë shtyrje dhe goditjeve një përson është...

Artistët mundin policinë, hyjnë në ambientet e brendshme të Teatrit Kombëtar

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Artistët kanë mundur të thyejnë rrethimin policor që ishte vendosur tek Teatrit Kombëtar. Pas orësh përballje, artistët janë futur në ambientet e brendshme të Teatrit.

Basha nga TK: Opozita në krah të artistëve, përballë kemi një bandë mafioze

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Kreu i opozitës Lulzim Basha i është bashkuar protestës së artistëve dhe të qytetarëve të cilët kanë dalë në mbrojtje të Teatrit Kombëtar, të cilin Edi Rama dhe Erion Veliaj kërkojnë ta shembin. Duke folur...

Tension te Teatri Kombëtar në Tiranë, artistët përplasen me policinë

më 7.2019 - Ekonomia Online

Sërish tension përpara Teatrit Kombëtar në Tiranë. Kësaj herë artistë dhe qytetarë më të shumtë në numër po konfrontohen fizikisht me policinë. Në mbështetje të artistëve kanë shkuar edhe deputetë të Partisë...

Rrethimi i Teatrit Kombëtar/ Reagon presidenti Ilir Meta

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta ka dalë në krah të artistëve dhe qytetarëve që po protestojnë në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. ‘Rrethimi me policë i Teatrit Kombëtar dhe përplasjet fizike me komunitetin e artistëve,...

Teatri i rrethuar me policë, opozita i bashkohen artistëve

më 7.2019 - Ekonomia Online

Godina e Teatrit Kombëtar është gdhirë gjatë ditës së sotme e rrethuar nga dhjetëra forca policore. Ish-deputetë të opozitës ndodhet tek Teatri Kombëtar, i cili është rrethuar nga policia në tentativë...

Protesta për teatrin, aktori i njohur përlotet përpara policëve

më 7.2019 - Arbresh

Neritan Liçaj është një prej aktorëve më aktiv në mbrojtje të Teatrit Kombëtar dhe kjo u pa edhe sot kur forcat e shumta të policisë kanë rrethuan godinën. Siç shihet në videon që po qarkullon në rrjetet...

Përlotet Edmond Budina: As policia e Ramiz Alisë s'më ka tërhequr zvarrë si sot

më 7.2019 - KosovaPress

"Sot është një ditë e trishtë.  S'më ka ndodhur as në kohën e Ramiz Alisë. Policia atëherë nuk më ma tërhequr zvarrë. Ajo që ka ndodhur në vendin tim është një nga gjërat më të turpshme. Nuk po mbrojmë...

Edmond Budina mes lotëve: Miqtë e mi mos u shisni për një copë buke, ky është fundi!

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

I prekur dhe mes lotëve, regjisori Edmond Budina ka qenë sot në mbrojtje të Teatrit Kombëtar, kur u përball me dhunën policore, dhe u tërhoq me forcë nga disa efektivë. Në një komunikim mes mediave, Budina...

Forca të shumta policie rrethojnë godinën e teatrit, artistët në protestë

më 7.2019 - AlbPortali

Në orët e para të mëngjesit të sotëm forca të shumta policia kanë rrethuar godinën e Teatrit Kombëtar në Tiranë. Në fillim në vend ishin të pranishme forca të policisë private dhe më pas atyre iu janë...

Forca të shumta policie rrethojnë godinën e teatrit, artistët në protestë

më 7.2019 - Fakti Ditor

Në orët e para të mëngjesit të sotëm forca të shumta policia kanë rrethuar godinën e Teatrit Kombëtar në Tiranë. Në fillim në vend ishin të pranishme forca të policisë private dhe më pas atyre iu janë...

“Teatri është i të gjithëve”, Budina me lot në sy: Më tërhoqen zvarrë, se harroj kurrë këtë

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Regjisori Edmond Budina në një deklaratë për mediat pas përplasjes me Policinë ka treguar sërish se atë e kanë tërhequr zvarrë. Ai u shpreh se këtë gjë nuk e harron kurrë dhe i bëri thirrje Ramës dhe Lleshajt,...

Teatri i rrethuar me policë, artistët thirrje për mbështetje

më 7.2019 - Gazeta Telegraf

Godina e Teatrit Kombëtar është gdhirë gjatë ditës së sotme e rrethuar nga dhjetra forca policore. Ajo që artistët i trembeshin prej më shumë se një viti po ndodh mëngjesin e sotëm. Forca të shumta policie...

Tiranë, policia rrethon ndërtesën e Teatrit Kombëtar

më 7.2019 - Gazeta Observer

Policia e Shtetit në Tiranë kanë rrethuar ndërtesën e Teatrit Kombëtar në kryeqytetin shqiptar, përcjell Gazeta Blic. Komuniteti artistik i organizuar rreth Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit prej kohësh...

Shembja e Teatrit Kombëtar, mobilizohen artistët

më 7.2019 - Shekulli

Bashkia e Tiranës rihap zyrtarisht garën për gjetjen e një kompanie që do të marrë truallin e Teatrit. Artistët, aktivistë dhe shoqëria civile mobilizohen për të mbrojtur godinën. Rezistencë 24 orëshe...

Politika e Teatrit dhe teatri i politikës

më 7.2019 - Shekulli

Boiken Abazi Politika e Teatrit Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Shqipëri mbështet ruajtjen e kompleksit të objekteve të Teatrit Kombëtar dhe Teatrit Kombëtar Eksperimental në Tiranë. Prej fillimit të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK