BE, eksportet e makinerive dhe automjeteve u prekën më së shumti nga COVID-19

para 6 muajve - Shenja

Përderisa masat kufizuese për të frenuar përhapjen e koronavirusit të ri (COVID-19) kanë prekur një numër të madh të sektorëve, në Bashkimin Evropian (BE) eksportet e makinerive dhe automjeteve janë prekur...

Në muajin prill, Kosova importoi më së shumti nga Serbia

para 6 muajve - Kallxo

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka nxjerrë të dhënat e importit dhe eksportit për muajin prill 2020. Në gjetjet e ASK-së, del se gjatë prillit, Kosova nga vendet CEFTA-s, që përfshijnë shtetet e Ballkanit...

Eksporti i mallrave shënon rënie për 11.5 %, kurse importi për 34.4

para 6 muajve - Koha.net

Eksporti i mallrave gjatë muajit prill ra për 11.5 për qind krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit të shkuar, ndërkohë importi për 34.4 për qind. Bazuar në të dhënat e publikuara nga Agjencia e Statistikave...

Kosova me deficit tregtar më të ulët për -37.6% në muajin prill

para 6 muajve - RTK

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin prill 2020. Të dhënat nga Tregtia e Jashtme e Mallrave në Kosovë tregojnë për një...

Ja sa euro mallra ka importuar Kosova nga vendet e Bashkimit Evropian

para 6 muajve - Infokusi

Për një muaj Kosova ka importuar 193 milionë euro mallra nga vende të ndryshme të botës. E vetëm për muajin prill, Kosova ka importuar 95 milionë euro në vendet e Bashkimit Evropian, shkruan gazeta inFokus....

Në këtë vend të Evropës po eksporton më së shumti Kosova

para 6 muajve - Infokusi

Për vetëm një muaj Kosova ka eksportuar 12 milionë euro mallra në vendet e Bashkimit Evropian. Kështu thuhet në raportin e fundit nga Agjencia e Statistikave të Kosovës, shkruan gazeta inFokus. Në këtë...

Ja sa mallra importoi Kosova për një muaj

para 6 muajve - Infokusi

Për një muaj Kosova ka importuar 193 milionë euro mallra nga vende të ndryshme të botës. Ndërsa ka eksportuar vetëm 32 milionë euro mallra, shkruan gazeta inFokus. Kështu thuhet në raportin e fundit nga...

ASK-ja publikon statistikat e eksportit dhe importit për muajin prill

para 6 muajve - Epoka e Re

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin prill 2020. Të dhënat e ASK-së nga Tregtia e Jashtme e Mallrave në Kosovë tregojnë...

Shënohet rënie e eksportit dhe importit të mallrave

para 6 muajve - Ekonomia Online

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin prill 2020. Të dhënat nga Tregtia e Jashtme e Mallrave në Kosovë tregojnë për një...

Besnik Bislimi: Serbia nuk ka reflektuar, do të ketë masa shtesë në reciprocitet

para 6 muajve - Kallxo

Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka bërë të ditur se do të ketë masa shtesë në reciprocitetin ndaj Serbisë. Bislimi në emisionin “Jeta në Kosovë” ka treguar se reciprociteti nga data...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK