Nga plazh me guraleca në plazh rëre, dalin pamjet e masakrës mjedisore në Himarë! Nën hetim pronari

para 6 muajve - Top Channel

HIMARË– Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vënia nën hetim e një biznesmeni në plazhin e Himarës për shkak se akuzohet për hedhje inertesh pa leje në vijën bregdetare. Në pamjet e publikuara në rrjetet...

Ndërhyrje e paligjshme në bregdetin e Himarës, 2 milionë lekë gjobë subjektit

para 6 muajve - Medial

TIRANË, 22 maj/ MEDIAL- A. Fortuzi/- Policia e Shtetit ka goditur një rast të shpërdorimit të hapësirave publike në zonën turistike të Drimadhës. Sipas njoftimit të Policisë, strukturat e Policisë Himarë...

FOTO/ ‘Turp, shikoni si i ndjek policia’, Berisha nxjerr pamjet nga plazhi në Dhërmi

para 6 muajve - Panorama

Në një kohë që për shkak të situatës nga koronavirusi qeveria shqiptare ende nuk ka prezantuar strategjinë si do bëjmë plazh këtë vit, nga ana tjetër ka qytetarë të paduruar që i janë drejtuar bregdetit...

Çadra pa leje, gurë dhe inerte në bregdet/ Gjobitet dhe vihet nën hetim pronari i një plazhi në Himarë

para 6 muajve - Top Channel

HIMARË – Një 44-vjeçar pronar i një zone plazhi në Himarë është vënë nën hetim për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte,...

Zaptoi plazhin në Dhërmi, gjobitet dhe procedohet pronari

para 6 muajve - Klan

Foto ilustruese Zaptoi plazhin në Dhërmi, gjobitet dhe procedohet pronari Një subjekt privat është gjobitur nga Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit pasi kishte zaptuar një pjesë të hapësirë...

Hodhi gurë dhe inerte në plazhin e Himarës/ Gjobitet dhe procedohet biznesmeni

para 6 muajve - Vizion Plus

Një 44-vjeçar është proceduar penalisht nga Policia e Himarës, pasi ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje. Bëhet fjalë për...

Zaptoi plazhin në Dhërmi, gjobitet dhe procedohet pronari

para 6 muajve - Gazeta Tema

Një subjekt privat është gjobitur nga Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit pasi kishte zaptuar një pjesë të hapësirë publike bregdetare në Dhërmi. Subjekti në pronësi të 44-vjeçarit me iniciale...

Hodhi gurë, inerte në plazhin e Himarës/ Gjobitet dhe procedohet biznesmeni

para 6 muajve - Vizion Plus

Një 44-vjeçar është proceduar penalisht nga Policia e Himarës, pasi ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje. Bëhet fjalë për...

Çadra pa leje, gurë dhe inerte në bregdet, gjobitet dhe vihet nën hetim pronari i një plazhi në Himarë

para 6 muajve - Zhurnal

Një 44-vjeçar pronar i një zone plazhi në Himarë është vënë nën hetim për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje....

Hodhi gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte në plazhin e Himarës, gjobitet me 2 milionë lekë biznesmeni

para 6 muajve - BalkanWeb

Policia e Himarës ka nisur procedimin penal ndaj 44-vjeçari, për shkak se ka  bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje. Gjithashtu,...

Gjobitet me dy milionë lekë "pronari" i plazhit privat në Himarë

para 6 muajve - Albeu

Strukturat e Policisë Himarë në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombetar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të vijës bregdetare kanë konstatuar një subjekt privat në zonën e plazhit të Drymadës...

Policia dhe IKMT aksion në plazhin e Drymades, ja çfarë u zbulua

para 6 muajve - Shekulli

Strukturat e Policisë Himarë në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombetar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të vijës bregdetare kanë konstatuar një subjekt privat në zonën e plazhit të Drymadës...

Gurë e inerte në detin e Drimadhes, Policia gjobit me shumën e majme pronarin e plazhit privat

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Strukturat e Policisë së Himarës në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombëtar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të vijës bregdetare kanë konstatuar një subjekt privat në zonën e plazhit të Drymadës...

Gjobitet një subjekt në jug, pronari kishte ndërhyrë në vijën bregdetare

para 6 muajve - NOA

Një subjekt është gjobitur me 2 milionë lekë pasi pronari kishte ndërhyrë në mënyrë të paligjshme në vijën bregdetare të Drimadhes. Subjekti privat (plazh) në pronësi të shtetasit A.B., 44 vjeç, u konstatua...

Policia dhe IKMT zbarkon në plazhin e Drymades, ja çfarë zbuluan

para 6 muajve - Panorama

Policia e Himarës në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombetar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të vijës bregdetare kanë konstatuar një subjekt privat në zonën e plazhit të Drymades me shkelje...

para 6 muajve - Ora news

Policia e Himarës ka nisur procedimin penal ndaj 44-vjeçari, për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje. Shtetasi...

Gurë, mbeturina dhe inerte në bregdetin e Himarës, 2 mln lekë gjobë subjektit privat

para 6 muajve - ABC News

Strukturat e Policisë Himarë në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombetar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të vijës bregdetare kanë konstatuar një subjekt privat në zonën e plazhit të Drymadës...

Zaptoi plazhin në Dhërmi, gjobitet dhe procedohet pronari

para 6 muajve - Lexo

Një subjekt privat është gjobitur nga Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit pasi kishte zaptuar një pjesë të hapësirë publike bregdetare në Dhërmi. Subjekti në pronësi të 44-vjeçarit me iniciale...

Vendosi çadra pa leje dhe hodhi mbeturina në bregdet, gjobitet dhe vihet nën hetim pronari i një plazhi në Himarë

para 6 muajve - Java News

HIMARË – Një 44-vjeçar pronar i një zone plazhi në Himarë është vënë nën hetim për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte,...

Hodhi gurë, mbeturina dhe inerte në plazhin e Himarës, gjobitet dhe procedohet 44-vjeçari

para 6 muajve - Arbresh

Policia e Himarës ka nisur procedimin penal ndaj 44-vjeçari, për shkak se ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur gurë të mëdhenj, mbeturina dhe inerte, pa leje. Shtetasi...

Shkatërroi vijën bregdetare në Drymades dhe vuri 4 çadra! Gjobitet 2 mln lekë

para 6 muajve - LajmiFundit

Himarë Strukturat e Policisë Himarë në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombetar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të vijës bregdetare kanë konstatuar një subjekt privat në zonën e plazhit të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK