para 6 muajve - Ora news

Për regjisorin Ardit Roshi, teatri ka vdekur kohë më parë. Në studion e lajmeve në RTV Ora, Roshi tha se teatrin e kemi vrarë shumë kohë më parë sepse kemi qejf të bëjmë diskurse politike. Ardit Roshi:...

Regjisori Kame, apel artistëve: Teatri i ri ishte amanet i Kadri Roshit, si i ikën drita në sallë…

para 6 muajve - Gazeta Shqip

“Nevoja për ndërtimin e një Teatri të ri ka qenë një kërkesë e hershme e aktorëve dhe regjisorëve”, shprehet regjisori i njohur, Gëzim Kame, i cili e cilëson godinën e vjetër të Teatrit Kombëtar si të...

Gëzim Kame: Nga Berisha tek Nano, si na gënjyen për Teatrin e ri. Rama na erdhi me Kadri Roshin për krahu

para 6 muajve - Lexo

Regjisori i njour Gëzim Kame, njeriu që mban rekordin me “Apologjinë e Sokratit” interpretuar nga Mirush Kabashi, e kjo ç’prej ’90-ës e deri më sot, tha se që ato vite kanë filluar kërkesat për një teatër...

Gëzim Kame tregon detajet: Nga Berisha tek Nano, si na gënjyen për Teatrin e ri. Rama na erdhi me Kadri Roshin për krahu

para 6 muajve - Lexo

Regjisori i njour Gëzim Kame, njeriu që mban rekordin me “Apologjinë e Sokratit” interpretuar nga Mirush Kabashi, e kjo ç’prej ’90-ës e deri më sot, tha se që ato vite kanë filluar kërkesat për një teatër...

Gëzim Kame: Nga Berisha tek Nano, si na gënjyen për Teatrin e ri. Rama na erdhi me Kadri Roshin për krahu

para 6 muajve - Gazeta Tema

Regjisori i njour Gëzim Kame, njeriu që mban rekordin me “Apologjinë e Sokratit” interpretuar nga Mirush Kabashi, e kjo ç’prej ’90-ës e deri më sot, tha se që ato vite kanë filluar kërkesat për një teatër...

“Rama na erdhi me Kadri Roshin për krahu”/ Gëzim Kame: Berisha më tha po për Teatër të ri. Nano vuri bast si ata fëmijët…

para 6 muajve - Java News

Regjisori i njour Gëzim Kame, njeriu që mban rekordin me “Apologjinë e Sokratit” interpretuar nga Mirush Kabashi, e kjo ç’prej ’90-ës e deri më sot, tha se që ato vite kanë filluar kërkesat për një teatër...

Regjisori Gëzim Kame: Si premtoi Berisha ndërtimin e një Teatri të ri

para 7 muajve - Te Sheshi

Regjisori i njour Gëzim Kame, njeriu që mban rekordin me “Apologjinë e Sokratit” interpretuar nga Mirush Kabashi, e kjo ç’prej ’90-ës e deri më sot, tha se që ato vitekanë filluar kërkesat për një teatër...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK