Kurti dhe Spasovski u pajtuan që të vazhdojnë bashkëpunimin ndërshtetëror

para 6 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 20:03 Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Kryeministrin e Qeverisë në detyrë të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski....

Kosova e Maqedonia e Veriut duan fuqizim të lidhjeve në kushtet e reja pas pandemisë

para 6 muajve - Koha.mk

Koordinimi i masave për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve dhe fuqizimi i lidhjeve mes Kosovës e Maqedonisë së Veriut në kushtet e reja të krijuara nga pandemia, ishin çështjet që janë diskutuar në një...

Kurti dhe Spasovksi bisedojnë për marrëdhëniet bilaterale Kosovë-Maqedoni e Veriut

para 6 muajve - Medial

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Kryeministrin e Qeverisë në detyrë të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, transmeton Klan Kosova. Në njoftimin e...

Kurti dhe Spasovski u pajtuan që të vazhdojnë bashkëpunimin ndërshtetëror

para 6 muajve - RTV 21

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Kryeministrin e Qeverisë në detyrë të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski. Gjatë bisedës, siç njoftoi qeveria kosovare,...

Bisedë telefonike Spasovski – Kurti, koronavirusi tema kryesore

para 6 muajve - Alsat-M

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me kryeministrin e Qeverisë në detyrë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski. Gjatë bisedës,...

Kurti dhe Spasovksi bisedojnë për marrëdhëniet bilaterale Kosovë-Maqedoni e Veriut

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Kryeministrin e Qeverisë në detyrë të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, transmeton Klan Kosova. Në njoftimin e...

Kurti telefonon Metën, flasin për luftën ndaj COVID-19 dhe forcimin e marrëdhënieve bilaterale

para 6 muajve - Telegrafi

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Kjo u bë e ditur përmes një komunikate për media. Në komunikatë thuhet...

Kurti në telefon me Metën, diksutojnë për forcimin e bashkëpunimit mes dy vendeve

para 6 muajve - Medial

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Në njoftimin e Zyrës së kryeministrit thuhet se në fillim, ata diskutuan mbi situatën...

Bisedë telefonike Spasovski – Kurti, koronavirusi tema kryesore

para 6 muajve - Shprehja

loading... Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me kryeministrin e Qeverisë në detyrë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski....

Kurti zhvillon bisedë telefonike edhe me Spasovskin, Covid-19 tema kryesore

para 6 muajve - Indeks online

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me kryeministrin e Qeverisë në detyrë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski. Gjatë bisedës,...

Kurti bisedoi me presidentin Meta

para 6 muajve - RTV 21

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Sipas njoftimit të Qeverisë, në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19...

Kurti dhe Spasovksi bisedojnë për marrëdhëniet Kosovë-Maqedoni e Veriut

para 6 muajve - GazetaBlic

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Kryeministrin e Qeverisë në detyrë të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski . Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit...

Kurti telefonon Metën, flasin për luftën ndaj Covid-19 dhe forcimin e marrëdhënieve bilaterale

para 6 muajve - Indeks online

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 në Kosovë dhe Shqipëri,...

Albin Kurti flet në telefon me Presidentin e Shqipërisë, s’përmendet hapja e kufijve

para 6 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/05/2020 18:05 Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, zAlbin Kurti, sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, njofton zyra e kryeministrit,...

Kurti pas presidentit flet edhe me kryeministrin maqedonas, ja për çka u bisedua

para 6 muajve - OraInfo

Bashkëpubimi shtëtrorë dhe pandemia covid-19 kanë qenë dy temat kryesore në biseden telefonikes mes kryeministrit të Kosovës dhe atij të Maqedonisë së Veriut. Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës,...

Kurti zhvillon bisedë telefonike me Spasovskin, Covid-19 tema kryesore

para 6 muajve - RTK

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me kryeministrin e Qeverisë në detyrë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski. Gjatë bisedës,...

Spasovski-Kurti: T’i koordinojmë masat për mbrojtje të shëndetit të qytetarëve, për rifillimin e ekonomisë dhe përforcimin e lidhjeve afariste mes dy vendeve

para 6 muajve - Medial

Shkup, 23 maj 2020 ((MEDIAL)) – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në bisedë telefonike me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, i ka shprehur urime dhe përkrahje...

Spasovski-Kurti: T’i koordinojmë masat për mbrojtje të shëndetit të qytetarëve

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 23 maj – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në bisedë telefonike me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, i ka shprehur urime dhe përkrahje për mënyrën...

Pandemia dhe bashkëpunimi shtetëror, Kurti flet edhe me kryeministrin maqedonas

para 6 muajve - Lajmi.net

Gjatë bisedës, theks i veçantë iu dha situatës me COVID-19 në vendet respektive dhe masave që Qeveritë e dy vendeve kanë ndërmarrë në luftimin dhe menaxhimin e përhapjes së virusit Corona. Ata gjithashtu...

Kurti në telefon me Metën, diksutojnë për forcimin e bashkëpunimit mes dy vendeve

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Në njoftimin e Zyrës së kryeministrit thuhet se në fillim, ata diskutuan mbi situatën...

Spasovski realizoi bisedë telefonike me Kurtin

para 6 muajve - Aktuale

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski ka realizuar bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Siç njoftojnë nga Kabineti i Spasovskit, në bisedën telefonike dy homologët...

Kryeministri Kurti dhe Presidenti Meta flasin për forcimin e marrëdhënieve në ekonomi

para 6 muajve - Kallxo

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti dhe Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta kanë zhvilluar një bisedë telefonike, njofton zyra për media e qeverisë së Kosovës. Në njoftim, thuhet se dy liderët...

Spasovski realizoi bisedë telefonike me Kurtin

para 6 muajve - TV21

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski ka realizuar bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Siç njoftojnë nga Kabineti i Spasovskit, në bisedën telefonike dy homologët...

Kosova e Maqedonia e Veriut duan fuqizim të lidhjeve në kushtet e reja pas pandemisë

para 6 muajve - Koha.net

Koordinimi i masave për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve dhe fuqizimi i lidhjeve mes Kosovës e Maqedonisë së Veriut në kushtet e reja të krijuara nga pandemia, ishin çështjet që janë diskutuar në një...

Kurti flet në telefon me Metën, nuk përmendet hapja e kufijve

para 6 muajve - OraInfo

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. “Në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 në Kosovë...

Kurti flet me Metën në telefon, ia tregon masat e lehtësuara nga Kosova

para 6 muajve - Ina

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 në Kosovë dhe Shqipëri,...

Albin Kurti flet në telefon me Presidentin e Shqipërisë, ja çka biseduan!

para 6 muajve - GazetaBlic

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, njofton zyra e kryeministrit. “Në fillim, ata diskutuan mbi situatën...

Spasovski realizoi bisedë telefonike me Kurtin

para 6 muajve - InfoShqip

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me kryeministrin e Qeverisë në detyrë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski. Gjatë bisedës,...

Kurti flet me Metën në telefon, ia tregon masat e lehtësuara nga Kosova

para 6 muajve - Lajmi.net

Në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 në Kosovë dhe Shqipëri, veprimet që dy vendet kanë marrë në parandalimin e përhapjes dhe menaxhimin e infeksioneve të shkaktuar nga virusi Corona, dhe...

Kurti flet në telefon me Presidentin e Shqipërisë, nuk përmendet hapja e kufijve

para 6 muajve - Sinjali

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 në Kosovë dhe Shqipëri,...

Spasovski realizoi bisedë telefonike me Kurtin

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 23 maj – Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski ka realizuar bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Siç njoftojnë nga Kabineti i Spasovskit, në bisedën telefonike...

Kurti bisedë telefonike me Metën, diskuatuan për rihapjen e ekonomisë

para 6 muajve - RTK

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, lir Meta. Në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 në Kosovë dhe Shqipëri,...

Kurti e Meta diskutojnë për forcim të marrëdhënieve në tregti e ekonomi

para 6 muajve - Koha.net

Situata me koronavirus në Kosovë e Shqipëri, nevoja për forcim të marrëdhënieve në tregti e ekonomi dhe bashkëpunimi në nivel rajonal e ndërkombëtar për përfaqësim, promovim e mbrojtje të interesave të...

Spasovski realizoi bisedë telefonike me Kurtin

para 6 muajve - Ina

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski ka realizuar bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Siç njoftojnë nga Kabineti i Spasovskit, në bisedën telefonike dy homologët...

Spasovski-Kurti: T’i koordinojmë masat për mbrojtje të shëndetit të qytetarëve

para 6 muajve - Flaka

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në bisedë telefonike me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, i ka shprehur urime dhe përkrahje për mënyrën me të cilën...

Kurti zhvillon bisedë telefonike edhe me Spasovskin, Covid-19 tema kryesore

para 6 muajve - Infokusi

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me kryeministrin e Qeverisë në detyrë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski. Gjatë bisedës,...

Kurti flet me Metën në telefon, ia tregon masat e lehtësuara nga Kosova

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 në Kosovë dhe Shqipëri,...

Kurti telefonon Metën, flasin për luftën ndaj Covid-19 dhe forcimin e marrëdhënieve bilaterale

para 6 muajve - Infokusi

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 në Kosovë dhe Shqipëri,...

Kurti telefonon Metën, flasin për luftën ndaj COVID-19 dhe forcimin e marrëdhënieve bilaterale

para 6 muajve - Shenja

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Kjo u bë e ditur përmes një komunikate për media. Në komunikatë thuhet...

Kosova e Maqedonia e Veriut duan fuqizim të lidhjeve në kushtet e reja pas pandemisë

para 6 muajve - Pa censure

Koordinimi i masave për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve dhe fuqizimi i lidhjeve mes Kosovës e Maqedonisë së Veriut në kushtet e reja të krijuara nga pandemia, ishin çështjet që janë diskutuar në një...

Kurti dhe Spasovski u pajtuan që të vazhdojnë bashkëpunimin ndërshtetëror

para 6 muajve - in7

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Kryeministrin e Qeverisë në detyrë të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski. Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit...

Spasovski-Kurti: T’i koordinojmë masat për mbrojtje të shëndetit të qytetarëve, për rifillimin e ekonomisë dhe përforcimin e lidhjeve afariste mes dy vendeve

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në bisedë telefonike me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, i ka shprehur urime dhe përkrahje për mënyrën me të cilën...

​Kurti zhvillon bisedë telefonike edhe me Spasovskin, Covid-19 tema kryesore

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me kryeministrin e Qeverisë në detyrë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski. “Gjatë bisedës,...

Spasovski realizoi bisedë telefonike me Kurtin

para 6 muajve - Almakos

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski ka realizuar bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Siç njoftojnë nga Kabineti i Spasovskit, në bisedën telefonike dy homologët...

Spasovski realizoi bisedë telefonike me Kurtin

para 6 muajve - Lajm

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski ka realizuar bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Siç njoftojnë nga Kabineti i Spasovskit, në bisedën telefonike dy homologët...

Kurti zhvillon bisedë telefonike edhe me Spasovskin, Covid-19 tema kryesore

para 6 muajve - KosovaPress

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me kryeministrin e Qeverisë në detyrë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski. Gjatë bisedës,...

Spasovski realizoi bisedë telefonike me Kurtin

para 6 muajve - Shenja

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski ka realizuar bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Siç njoftojnë nga Kabineti i Spasovskit, në bisedën telefonike dy homologët...

Albin Kurti flet në telefon me Presidentin e Shqipërisë, s’përmendet hapja e kufijve

para 6 muajve - News33

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, zAlbin Kurti, sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, njofton zyra e kryeministrit, raporton Gazeta Express. “Në fillim,...

Kurti e Meta diskutojnë për forcimin e marrëdhënieve mes Kosovës e Shqipërisë

para 6 muajve - Illyria

Tiranë, 23 maj 2020 – Kryeministri i Kosovës në detyrë, Albin Kurti, dhe Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, kanë biseduar sot me telefon mbi krizën e pandemisë së koronavirusit në Kosovë e në Shqipëri,...

Kurti telefonon Metën, flasin për luftën ndaj koronavirusit dhe forcimin e marrëdhënieve bilaterale

para 6 muajve - Zyrtare

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 në Kosovë dhe Shqipëri,...

Kosova e Maqedonia duan fuqizim të lidhjeve në kushtet e reja pas pandemisë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Koordinimi i masave për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve dhe fuqizimi i lidhjeve mes Kosovës e Maqedonisë së Veriut në kushtet e reja të krijuara nga pandemia, ishin çështjet që janë diskutuar në një...

Spasovski realizoi bisedë telefonike me Kurtin

para 6 muajve - Zyrtare

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski ka realizuar bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Siç njoftojnë nga Kabineti i Spasovskit, në bisedën telefonike dy homologët...

​Kurti telefonon Metën, flasin për luftën ndaj koronavirusit dhe forcimin e marrëdhënieve bilaterale

para 6 muajve - Periskopi

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 në Kosovë dhe Shqipëri,...

Kurti telefonon Metën, flasin për luftën ndaj Covid-19 dhe forcimin e marrëdhënieve bilaterale

para 6 muajve - KosovaPress

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 në Kosovë dhe Shqipëri,...

Albin Kurti flet në telefon me Presidentin e Shqipërisë, s’përmendet hapja e kufijve

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, z. Ilir Meta. Në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 në Kosovë...

Kurti e Meta diskutojnë për forcim të marrëdhënieve në tregti e ekonomi

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, z. Ilir Meta. Në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 në Kosovë dhe...

Spasovski-Kurti: T’i koordinojmë masat për mbrojtje të shëndetit të qytetarëve, për rifillimin e ekonomisë dhe përforcimin e lidhjeve afariste mes dy vendeve

para 6 muajve - News33

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në bisedë telefonike me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, i ka shprehur urime dhe përkrahje për mënyrën me të cilën...

Spasovski realizoi bisedë telefonike me Kurtin

para 6 muajve - Pa censure

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski ka realizuar bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Siç njoftojnë nga Kabineti i Spasovskit, në bisedën telefonike dy homologët...

Spasovski realizoi bisedë telefonike me Kurtin

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski ka realizuar bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Siç njoftojnë nga Kabineti i Spasovskit, në bisedën telefonike dy homologët...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK