Me 1 korrik BE do të hapë kufijtë me 14 vende, mes tyre nuk është Maqedonia

para 8 muajve - Zhurnal

Bruksel, 29 qershor – Maqedonia e Veriut nuk është në listën e vendeve, qytetarët e së cilës do të lejohen të hyjnë në Bashkimin Evropian kur të rihapë kufijtë e saj të jashtëm të mërkurën. Edhe pse Brukseli...

Harmonizohen rekomandimet për hyrje në BE, vendimi deri nesër pasdite

para 8 muajve - TV21

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK - Kriteri kryesor për hyrjen e shtetasve të vendeve të treta në Bashkimin Evropian do të jetë numri i personave të infektuar të ri në 100,000 banorë në ato vende, i cili duhet...

Me 1 korrik BE do të hapë kufijtë me 14 vende, mes tyre nuk është Maqedonia

para 8 muajve - Albeu

Maqedonia e Veriut nuk është në listën e vendeve, qytetarët e së cilës do të lejohen të hyjnë në Bashkimin Evropian kur të rihapë kufijtë e saj të jashtëm të mërkurën. Edhe pse Brukseli ka njofëtuar më...

Me 1 korrik BE do të hapë kufijtë me 14 vende, mes tyre nuk është RMV

para 8 muajve - Portalb

Maqedonia e Veriut nuk është në listën e vendeve, qytetarët e së cilës do të lejohen të hyjnë në Bashkimin Evropian kur të rihapë kufijtë e saj të jashtëm të mërkurën. Edhe pse Brukseli ka njofëtuar më...

BE ende e pavendosur për kufijtë

para 8 muajve - Klan

BE ende e pavendosur për kufijtë Bashkimi Europian ka shtyrë vendimmarrjen për rekomandimin për rihapjen e kufijve të jashtëm pasi 27 shtetet anëtare nuk ranë dakort as sot për një listë të “vendeve të...

Greqia nesër do ta finalizojë listën me vendet e treta për qytetarët e të cilëve do të lejojë hyrje

para 8 muajve - Koha.mk

Athinë, 29 qershor – Lista e vendeve të treta për të cilat Greqia do të lejojë hyrje do të finalizohet nesër, pasi për çështjen konkrete të përfundojnë konsultimet në nivel të Bashkimit Evropian, njoftuan...

Greqia nesër finalizon listën me vendet e treta që do tu lejohet hyrja

para 8 muajve - Aktuale

Lista e vendeve të treta për të cilat Greqia do të lejojë hyrje do të finalizohet nesër, pasi për çështjen konkrete të përfundojnë konsultimet në nivel të Bashkimit Evropian, njoftuan burimet e qeverisë...

Greqia nesër do ta finalizojë listën me vendet e treta për qytetarët e të cilëve do të lejojë hyrje

para 8 muajve - InfoShqip

Lista e vendeve të treta për të cilat Greqia do të lejojë hyrje do të finalizohet nesër, pasi për çështjen konkrete të përfundojnë konsultimet në nivel të Bashkimit Evropian, njoftuan burimet e qeverisë...

Me 1 korrik BE do të hapë kufijtë me 14 vende, mes tyre nuk është Maqedonia

para 8 muajve - Flaka

Maqedonia e Veriut nuk është në listën e vendeve, qytetarët e së cilës do të lejohen të hyjnë në Bashkimin Evropian kur të rihapë kufijtë e saj të jashtëm të mërkurën. Edhe pse Brukseli ka njofëtuar më...

Harmonizohen rekomandimet për hyrje në BE, vendimi deri nesër pasdite

para 8 muajve - Koha.mk

Bruksel, 29 qershor – Kriteri kryesor për hyrjen e shtetasve të vendeve të treta në Bashkimin Evropian do të jetë numri i personave të infektuar të ri në 100,000 banorë në ato vende, i cili duhet të jetë...

Serbisë i hapen kufijtë, Shqipërisë jo! Të gjitha përgjigjet për udhëtimet drejt BE-së

para 8 muajve - Koha Jone

Bashkimi Europian, pritet që të hap kufijtë por jo për të gjitha shtet, ku në listën e shteteve që nuk lejohet lëvizja është edhe Shqipëria. Korrespondeti i Euronews Albania në Bruksel, Ernest Bunguri,...

Shqipëria jashtë, BE publikon listën e vendeve me të cilat hap kufirin pas 1 korrikut

para 8 muajve - LajmiFundit

Bashkimi Evropian ka zbuluar listën e re të vendeve që do të lejohen të hyjnë në BE nga 1 korriku, kur kufijtë e jashtëm janë planifikuar të rihapen zyrtarisht, por SH.B.A. është e përjashtuar për shkak...

Me 1 korrik BE do të hapë kufijtë me 14 vende, mes tyre nuk është Maqedonia

para 8 muajve - Tetova1

Maqedonia e Veriut nuk është në listën e vendeve, qytetarët e së cilës do të lejohen të hyjnë në Bashkimin Evropian kur të rihapë kufijtë e saj të jashtëm të mërkurën. Edhe pse Brukseli ka njofëtuar më...

Greqia nesër do ta finalizojë listën me vendet e treta për qytetarët e të cilëve do të lejojë hyrje

para 8 muajve - Tetova Sot

Lista e vendeve të treta për të cilat Greqia do të lejojë hyrje do të finalizohet nesër, pasi për çështjen konkrete të përfundojnë konsultimet në nivel të Bashkimit Evropian, njoftuan burimet e qeverisë...

Rekomandimet për hyrje në BE janë dakorduar, vendimi nesër pasdite

para 8 muajve - Flaka

Kriteri kryesor për hyrjen e shtetasve të vendeve të treta në Bashkimin Evropian do të jetë numri i personave të infektuar të rinj për 100,000 banorë në ato vende, i cili duhet të jetë “afër ose nën mesataren...

Greqia nesër do ta finalizojë listën me vendet e treta për qytetarët e të cilëve do të lejojë hyrje

para 8 muajve - Republika

Lista e vendeve të treta për të cilat Greqia do të lejojë hyrje do të finalizohet nesër, pasi për çështjen konkrete të përfundojnë konsultimet në nivel të Bashkimit Evropian, njoftuan burimet e qeverisë...

Greqia nesër do ta finalizojë listën me vendet e treta për qytetarët e të cilëve do të lejojë hyrje

para 8 muajve - TopShqip

Lista e vendeve të treta për të cilat Greqia do të lejojë hyrje do të finalizohet nesër, pasi për çështjen konkrete të përfundojnë konsultimet në nivel të Bashkimit Evropian, njoftuan burimet e qeverisë...

Greqia nesër do ta finalizojë listën me vendet e treta për qytetarët e të cilëve do të lejojë hyrje

para 8 muajve - InfoAlb

Lista e vendeve të treta për të cilat Greqia do të lejojë hyrje do të finalizohet nesër, pasi për çështjen konkrete të përfundojnë konsultimet në nivel të Bashkimit Evropian, njoftuan burimet e qeverisë...

Rekomandimet për hyrje në BE janë dakorduar, vendimi nesër pasdite

para 8 muajve - TopShqip

Kriteri kryesor për hyrjen e shtetasve të vendeve të treta në Bashkimin Evropian do të jetë numri i personave të infektuar të rinj për 100,000 banorë në ato vende, i cili duhet të jetë “afër ose nën mesataren...

Rekomandimet për hyrje në BE janë dakorduar, vendimi nesër pasdite

para 8 muajve - InfoAlb

Kriteri kryesor për hyrjen e shtetasve të vendeve të treta në Bashkimin Evropian do të jetë numri i personave të infektuar të rinj për 100,000 banorë në ato vende, i cili duhet të jetë “afër ose nën mesataren...

Greqia nesër do ta finalizojë listën me vendet e treta për qytetarët e të cilëve do të lejojë hyrje

para 8 muajve - News33

Lista e vendeve të treta për të cilat Greqia do të lejojë hyrje do të finalizohet nesër, pasi për çështjen konkrete të përfundojnë konsultimet në nivel të Bashkimit Evropian, njoftuan burimet e qeverisë...

BE ende e pavendosur për hapjen e kufirit, ja çfarë ndodhi sot, Shqipëria përfiton me -13 raste me korona

para 8 muajve - LajmiFundit

BE ka shtyrë marrjen e rekomandimit për rihapjen e kufijve të jashtëm, pasi 27 shtetet anëtare nuk ranë dakord as sot për një listë të “vendeve të sigurta” nga ku udhëtarët mund të vizitojnë Evropën duke...

Harmonizohen rekomandimet për hyrje në BE, vendimi deri nesër pasdite

para 8 muajve - Fol

Kriteri kryesor për hyrjen e shtetasve të vendeve të treta në Bashkimin Evropian do të jetë numri i personave të infektuar të ri në 100,000 banorë në ato vende, i cili duhet të jetë “afër ose nën mesataren...

Hapja e kufijve me BE/ Me 1 korrik jo, Shqipëria mund të ketë shansin pas 2 javësh

para 8 muajve - Shekulli

Shqipëria duhet të presë edhe 2 javë për të mësuar nëse do të mund të udhëtojë drejt Bashkimin Europian. Deri tani, ajo nuk është e përfshirë në listën e vendeve që do të hapen me datë 1 korrik Lista që...

BE vendos sot për hapjen e kufijve, Shqipëria nuk përfshihet në listë, ja kriteri që ndan vendet anëtare

para 8 muajve - BalkanWeb

BE vendos sot për hapjen e kufijve me vendet jo- anëtare teksa konsultimet vijojnë ende. Të premten u ra dakord për 14 vendet të cilat do të hapen kufijtë, mes të cilave ishin Serbia dhe Mali i Zi, por...

Shqipëria ka ende shans për hapjen e kufijve? Ja çfarë do ndodhë pas dy javësh

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Shqiptarët duhet të presin edhe dy javë për të mësuar nëse do të mund të udhëtojnë drejt Bashkimit Europian. Shqipëria duket se nuk është përfshirë në listën e vendeve për të cilat hapen kufijtë e jashtëm...

BE, ende e pavendosur për kufijtë

para 8 muajve - Zhurnal

Duhet të kesh jo më shumë se 13 të prekur për 100 mijë banorë BE ka shtyrë marrjen e rekomandimit për rihapjen e kufijve të jashtëm, pasi 27 shtetet anëtare nuk ranë dakord as sot për një listë të “vendeve...

Maqedonia rangohet e dyta në Europë me numrin më të madh të infektuarve në 100 mijë banorë

para 8 muajve - Ina

Maqedonia po shëndrohet në vatër të koronavirusit në Europë. Sipas analizave të kryera nga Instituti Johns Hopkins, Maqedonia është e ranguar në vendin e dytë në Europë sipas numrit të të infektuarve në...

Ja pse kufijtë e BE-së mbeten të mbyllur për shqiptarët

para 8 muajve - Standard

BE-ja më datën 1 korrik do të hapë kufijtë me 14 shtete por nuk përfshin Shqipërinë. Për dy javët e fundit, Shqipëria duhet të ketë më pak se 13 raste të reja me Covid-19 për çdo 100 mijë banorë, në mënyrë...

BE, ende e pavendosur për kufijtë

para 8 muajve - Klan

BE, ende e pavendosur për kufijtë Duhet të kesh jo më shumë se 13 të prekur për 100 mijë banorë BE ka shtyrë marrjen e rekomandimit për rihapjen e kufijve të jashtëm, pasi 27 shtetet anëtare nuk ranë dakord...

Arsyet pse kufijtë e BE-së mbeten të mbyllur për shqiptarët

para 8 muajve - Koha Jone

BE-ja më datën 1 korrik do të hapë kufijtë me 14 shtete por nuk përfshin Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Për dy javët e fundit, Shqipëria duhet të ketë më pak se 13 raste të reja me Covid-19 për çdo...

BE hap kufijtë më 1 korrik për 14 vende, Maqedonia e Shqipëria ‘mbeten’ jashtë

para 8 muajve - Iliria News

Prestigjiozja franceze Le Monde ka zbardhur propozimin në Bruksel mbi të cilin është rënë dakord mbrëmjen e së premtes lidhur me hapjen e kufijve më 1 korrik . BE do të hapë kufijtë vetëm me 14 vende të...

BE nuk hap kufijtë me Shqipërinë më 1 korrik, shansi tjetër pas 2 javëve

para 8 muajve - Gazeta Tema

Shqiptarët duhet të presin edhe dy javë për të mësuar nëse do të mund të udhëtojnë drejt Bashkimit Europian. Shqipëria duket se nuk është përfshirë në listën e vendeve për të cilat hapen kufinjtë e jashtëm...

BE shtyn përsëri hapjen e kufijve me Shqipërinë

para 8 muajve - Koha Jone

Do të duhen dy javë të tjera që shqiptarët të mësojnë kur do të mund të udhëtojnë drejt Bashkimit Europian. Shqipëria duket se nuk është përfshirë në listën e vendeve për të cilat hapen kufinjtë e jashtëm...

BE shtyn përsëri hapjen e kufijve me Shqipërinë

para 8 muajve - Albeu

Do të duhen dy javë të tjera që shqiptarët të mësojnë kur do të mund të udhëtojnë drejt Bashkimit Europian . Shqipëria duket se nuk është përfshirë në listën e vendeve për të cilat hapen kufinjtë e jashtëm...

Kufijtë e BE-së mbesin të mbyllur për shtetasit e Maqedonisë edhe pas 1 korrikut

para 8 muajve - Neshesh

Kufijtë e BE-së do të mbesin edhe për një kohë të mbyllur për qytetarët e Maqedonisë për udhëtime që nuk janë të domosdoshme. Edhe pse pritej që pas 1 korrikut të hapen kufijtë e jashtëm të BE-së për të...

LISTA/ BE nuk hap kufijtë me Shqipërinë më 1 korrik, shansi tjetër pas 2 javëve

para 8 muajve - ABC News

Shqiptarët duhet të presin edhe dy javë për të mësuar nëse do të mund të udhëtojnë drejt Bashkimit Europian. Shqipëria duket se nuk është përfshirë në listën e vendeve për të cilat hapen kufinjtë e jashtëm...

Pandemia/ Shqipëria e 6-ta në Europë për infektimet nga COVID-19 për 100 mijë banorë në 2 javët e fundit

para 8 muajve - BalkanWeb

Shqipëria renditet e 6-ta në Europë sipas një raporti të Universitetet John Hopkins i cili bazohet tek infektimet nga COVID-19 për 100 mijë banorë në 2 javët e fundit. Raporti në fakt bazohet tek shifrat...

Jo veç vizat, edhe numri i madh i të infektuarve me koronavirus mbyll dyert e BE-së për kosovarët

para 8 muajve - Neshesh

Kufijtë e BE-së do të mbesin edhe për një kohë të mbyllur për qytetarët e Kosovës për udhëtime që nuk janë të domosdoshme. Edhe pse pritej që pas 1 korrikut të hapen kufijtë e jashtëm të BE-së për të gjitha...

Shqiptarët duhet të presin edhe dy javë/ BE nuk hap kufijtë më 1 korrik

para 8 muajve - Java News

Shqiptarët duhet të presin edhe dy javë për të mësuar nëse do të mund të udhëtojnë drejt Bashkimit Europian. Shqipëria duket se nuk është përfshirë në listën e vendeve për të cilat hapen kufinjtë e jashtëm...

Maqedonia rangohet e dyta në Europë me numrin më të madh të infektuarve në 100 mijë banorë

para 8 muajve - News Tv

Maqedonia po shëndrohet në vatër të koronavirusit në Europë. Sipas analizave të kryera nga Instituti Johns Hopkins, Maqedonia është e ranguar në vendin e dytë në Europë sipas numrit të të infektuarve në...

Pse BE i mbajti të mbyllur kufijtë për shqiptarët?

para 8 muajve - Epoka e Re

Shqiptarët duhet të presin edhe dy javë për të mësuar nëse do të mund të udhëtojnë drejt Bashkimit Europian. Vendet anëtare nuk e kanë përfshirë në listën e shteteve për të cilat hapen kufijtë e jashtëm...

Maqedonia rangohet e dyta në Europë me numrin më të madh të infektuarve në 100 mijë banorë

para 8 muajve - News33

Maqedonia po shëndrohet në vatër të koronavirusit në Europë. Sipas analizave të kryera nga Instituti Johns Hopkins, Maqedonia është e ranguar në vendin e dytë në Europë sipas numrit të të infektuarve në...

Kufijtë e BE-së mbesin të mbyllur për shtetasit e Maqedonisë edhe pas 1 korrikut

para 8 muajve - Ina

Kufijtë e BE-së do të mbesin edhe për një kohë të mbyllur për qytetarët e Maqedonisë për udhëtime që nuk janë të domosdoshme. Edhe pse pritej që pas 1 korrikut të hapen kufijtë e jashtëm të BE-së për të...

Jo veç vizat, edhe numri i madh i të infektuarve me koronavirus mbyll dyert e BE-së për kosovarët

para 8 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 29/06/2020 7:15 Kufijtë e BE-së do të mbesin edhe për një kohë të mbyllur për qytetarët e Kosovës për udhëtime që nuk janë të domosdoshme. Edhe pse pritej që pas 1 korrikut të hapen...

Maqedonia rangohet e dyta në Europë me numrin më të madh të infektuarve në 100 mijë banorë

para 8 muajve - Tetova1

Maqedonia po shëndrohet në vatër të koronavirusit në Europë. Sipas analizave të kryera nga Instituti Johns Hopkins, Maqedonia është e ranguar në vendin e dytë në Europë sipas numrit të të infektuarve në...

BE i mbyll dyert Kosovës prej numrit të madh të të infektuarëve…

para 8 muajve - Standard

Kufijtë e BE-së do të mbesin edhe për një kohë të mbyllur për qytetarët e Kosovës për udhëtime që nuk janë të domosdoshme. Edhe pse pritej që pas 1 korrikut të hapen kufijtë e jashtëm të BE-së për të gjitha...

BE mbyll kufijtë për Shqipërinë! Qeveri, lëviz të ndryshosh situatën, ndryshe falimentimet do pushtojnë vendin

para 8 muajve - Koha Jone

Vendet anëtare të Bashkimit Europian kanë miratuar të premten në mbrëmje listën e vendeve me të cilat do të hapen kufijtë e BE pas datës 1 korrik. Në listën e publikuar nga gazeta më e madhe franceze “Le...

BE hap kufijtë më 1 korrik për 14 vende, Maqedonia e Shqipëria ‘mbeten’ jashtë

para 8 muajve - Aktuale

Prestigjiozja franceze Le Monde ka zbardhur propozimin në Bruksel mbi të cilin është rënë dakord mbrëmjen e së premtes lidhur me hapjen e kufijve më 1 korrik . BE do të hapë kufijtë vetëm me 14 vende të...

Kufijtë e BE-së të mbyllur për kosovarët edhe pas 1 korrikut, shkaku i numrit të madh të infektimeve

para 8 muajve - Lajm

Kufijtë e Bashkimit Evropian do të mbesin edhe për një kohë të mbyllur për qytetarët e Kosovës për udhëtime që nuk janë të domosdoshme. Edhe pse pritej që pas 1 korrikut të hapen kufijtë e jashtëm të BE-së...

BE i mbyll dyert Kosovës prej numrit të madh të të infektuarëve

para 8 muajve - Syri

Kufijtë e BE-së do të mbesin edhe për një kohë të mbyllur për qytetarët e Kosovës për udhëtime që nuk janë të domosdoshme. Edhe pse pritej që pas 1 korrikut të hapen kufijtë e jashtëm të BE-së për të gjitha...

BE i mbyll dyert Kosovës prej numrit të madh të të infektuarëve

para 8 muajve - Syri

Kufijtë e BE-së do të mbesin edhe për një kohë të mbyllur për qytetarët e Kosovës për udhëtime që nuk janë të domosdoshme. Edhe pse pritej që pas 1 korrikut të hapen kufijtë e jashtëm të BE-së për të gjitha...

Mbetën të mbyllur kufijtë e BE-së për kosovarët edhe pas 1 korrikut, shkaku i numrit të madh të infektimeve

para 8 muajve - OraInfo

Kufijtë e BE-së mbesin të mbyllur për kosovarët edhe pas 1 korrikut, shkaku i numrit të madh të infektimeve. Kufijtë e BE-së do të mbesin edhe për një kohë të mbyllur për qytetarët e Kosovës për udhëtime...

Jo veç vizat, edhe numri i madh i të infektuarve me koronavirus mbyll dyert e BE-së për kosovarët

para 8 muajve - GazetaBlic

Kufijtë e BE-së do të mbesin edhe për një kohë të mbyllur për qytetarët e Kosovës për udhëtime që nuk janë të domosdoshme. Edhe pse pritej që pas 1 korrikut të hapen kufijtë e jashtëm të BE-së për të gjitha...

Maqedonia rangohet e dyta në Europë me numrin më të madh të infektuarve në 100 mijë banorë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Maqedonia po shëndrohet në vatër të koronavirusit në Europë. Sipas analizave të kryera nga Instituti Johns Hopkins, Maqedonia është e ranguar në vendin e dytë në Europë sipas numrit të të infektuarve në...

Zbulohet lista e vendeve që do të lejohen të hyjnë në BE kur të hapen kufijtë

para 8 muajve - Albinfo

Të mbyllur në një sallë takimesh në Bruksel, zyrtarët po debatojnë se kush do të lejohet të hyjë në BE më 1 korrik, kur kufijtë ndërkombëtarë të bllokut planifikohen të hapen  dhe kush do të ndalohet,...

Kufijtë e BE-së mbesin të mbyllur për kosovarët edhe pas 1 korrikut, shkaku i numrit të madh të infektimeve

para 8 muajve - Koha.net

Kufijtë e BE-së do të mbesin edhe për një kohë të mbyllur për qytetarët e Kosovës për udhëtime që nuk janë të domosdoshme. Edhe pse pritej që pas 1 korrikut të hapen kufijtë e jashtëm të BE-së për të gjitha...

Kufijtë e BE-së mbesin të mbyllur për shtetasit e Maqedonisë edhe pas 1 korrikut

para 8 muajve - Tetova1

Kufijtë e BE-së do të mbesin edhe për një kohë të mbyllur për qytetarët e Maqedonisë për udhëtime që nuk janë të domosdoshme. Edhe pse pritej që pas 1 korrikut të hapen kufijtë e jashtëm të BE-së për të...

Maqedonia rangohet e dyta në Europë me numrin më të madh të infektuarve në 100 mijë banorë

para 8 muajve - Pa censure

Maqedonia po shëndrohet në vatër të koronavirusit në Europë. Sipas analizave të kryera nga Instituti Johns Hopkins, Maqedonia është e ranguar në vendin e dytë në Europë sipas numrit të të infektuarve në...

Kufijtë e BE-së të mbyllur për kosovarët edhe pas 1 korrikut, shkaku i numrit të madh të infektimeve

para 8 muajve - Zyrtare

Kufijtë e Bashkimit Evropian do të mbesin edhe për një kohë të mbyllur për qytetarët e Kosovës për udhëtime që nuk janë të domosdoshme. Edhe pse pritej që pas 1 korrikut të hapen kufijtë e jashtëm të BE-së...

Kufijtë e BE-së të mbyllur për kosovarët edhe pas 1 korrikut, shkaku i numrit të madh të infektimeve

para 8 muajve - Periskopi

Kufijtë e Bashkimit Evropian do të mbesin edhe për një kohë të mbyllur për qytetarët e Kosovës për udhëtime që nuk janë të domosdoshme. Edhe pse pritej që pas 1 korrikut të hapen kufijtë e jashtëm të BE-së...

Shqipëria e 7-ta në Europë për infektimet nga COVID-19 për 100 mijë banorë në 2 javët e fundit

para 8 muajve - LajmiFundit

Shqipëria renditet e 7-ta në Europë sipas një raporti të Universitetet John Hopkins i cili bazohet tek infektimet nga COVID-19 për 100 mijë banorë në 2 javët e fundit. Raporti në fakt bazohet tek shifrat...

Kufijtë e BE-së mbesin të mbyllur për shtetasit e Maqedonisë edhe pas 1 korrikut

para 8 muajve - Sharri

Kufijtë e BE-së do të mbesin edhe për një kohë të mbyllur për qytetarët e Maqedonisë për udhëtime që nuk janë të domosdoshme. Edhe pse pritej që pas 1 korrikut të hapen kufijtë e jashtëm të BE-së për të...

Kufijtë e BE-së mbesin të mbyllur për kosovarët edhe pas 1 korrikut, shkaku i numrit të madh të infektimeve

para 8 muajve - Infokusi

Kufijtë e BE-së do të mbesin edhe për një kohë të mbyllur për qytetarët e Kosovës për udhëtime që nuk janë të domosdoshme. Edhe pse pritej që pas 1 korrikut të hapen kufijtë e jashtëm të BE-së për të gjitha...

BE hap kufijtë më 1 korrik për 14 vende, Maqedonia e Shqipëria a do të ‘mbeten’ jashtë?

para 8 muajve - Pa censure

Prestigjiozja franceze Le Monde ka zbardhur propozimin në Bruksel mbi të cilin është rënë dakord mbrëmjen e së premtes lidhur me hapjen e kufijve më 1 korrik . BE do të hapë kufijtë vetëm me 14 vende të...

Kufijtë e BE’së mbesin të mbyllur për kosovarët edhe pas 1 korrikut, shkaku i numrit të madh të infektimeve

para 8 muajve - Bota Press

Kufijtë e BE-së do të mbesin edhe për një kohë të mbyllur për qytetarët e Kosovës për udhëtime që nuk janë të domosdoshme. Edhe pse pritej që pas 1 korrikut të hapen kufijtë e jashtëm të BE-së për të gjitha...

Kufijtë e BE-së mbesin të mbyllur për kosovarët edhe pas 1 korrikut, shkaku i numrit të madh të infektimeve

para 8 muajve - Ekonomia Online

Kufijtë e BE-së do të mbesin edhe për një kohë të mbyllur për qytetarët e Kosovës për udhëtime që nuk janë të domosdoshme. Edhe pse pritej që pas 1 korrikut të hapen kufijtë e jashtëm të BE-së për të gjitha...

BE’ja shtynë vendimin për hapjen e kufijve të jashtëm, kjo është arsyeja

para 8 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 28/06/2020 20:49 Presidenca Kroate e BE u kishte dhënë vendeve anëtare deri të shtunën në mbrëmje për të votuar një listë të vendeve të hartuara të premten, për të cilat BE do të hapte...

BE’ja shtyn vendimin për hapjen e kufijve të jashtëm, kjo është arsyeja

para 8 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 28/06/2020 20:49 Presidenca Kroate e BE u kishte dhënë vendeve anëtare deri të shtunën në mbrëmje për të votuar një listë të vendeve të hartuara të premten, për të cilat BE do të hapte...

BE hap kufijtë edhe për vendet e treta, por ‘i mbyll derën’ Ballkanit (LISTA)

para 8 muajve - Gazeta Shqip

BE ka vendosur hapjen e kufijve për udhëtimet jo të domosdoshme me 19 vende të botës, më 1 korrik. Mes tyre, edhe shtete si Ruanda, Tunizia, Maroku etj. Sipas Politico.eu, këto vende janë Algjeria, Andorra,...

BE hap kufijtë më 1 korrik për 14 vende, Shqipëria përjashtohet nga lista

para 8 muajve - Standard

Prestigjiozja franceze Le Monde ka zbardhur propozimin në Bruksel mbi të cilin është rënë dakord mbrëmjen e së premtes lidhur me hapjen e kufijve më 1 korrik . BE do të hapë kufijtë vetëm me 14 vende të...

BE hap kufijtë më 1 korrik për 14 vende, Shqipëria nuk është në listë

para 8 muajve - Koha Jone

Prestigjiozja franceze Le Monde ka zbardhur propozimin në Bruksel mbi të cilin është rënë dakord mbrëmjen e së premtes lidhur me hapjen e kufijve më 1 korrik . BE do të hapë kufijtë vetëm me 14 vende të...

Lajmi i fundit: SHBA-ja lihet jashtë draft-listës së vendeve të sigurta për hyrje në BE

para 8 muajve - Republika

Shumica e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian e kanë miratuar një listë fillestare të sigurisë për qytetarët e shteteve të tjera, të cilët do të mund të udhëtojnë drejt territorit të BE-së dhe Zonës...

LISTA / BE hap kufijtë edhe për vendet e treta, por për shqiptarët ‘dera mbetet e mbyllur’

para 8 muajve - Java News

BE ka vendosur hapjen e kufijve për udhëtimet jo të domosdoshme me 19 vende të botës, më 1 korrik. Mes tyre, edhe shtete si Ruanda, Tunizia, Maroku etj. Sipas Politico.eu, këto vende janë Algjeria, Andorra,...

SHBA-ja lihet jashtë draft-listës së vendeve të sigurta për hyrje në BE

para 8 muajve - Fol

Shumica e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian e kanë miratuar një listë fillestare të sigurisë për qytetarët e shteteve të tjera, të cilët do të mund të udhëtojnë drejt territorit të BE-së dhe Zonës...

Në 2 javët e fundit, Kosova e treta në Evropë për numër të infektimeve në 100 mijë banorë

para 8 muajve - Zeri

Në dy javët e fundit, Kosova është bërë vendi i 3-të me numrin më të madh të infektimeve me koronavirus në Evropë për 100 mijë banorë. Për këtë interval kohor, Kosova renditet në vendin e tretë me mesatare...

Hapja e kufijve: Ç’do të ndodhë me Shqipërinë?

para 8 muajve - Standard

Bashkimi Europian i cili më herët njoftoi se do të hapë kufijtë edhe për vendet e Ballkanit Perëndimor, ka dyshime në lidhje me Shqipërinë! Ekziston mundësia që kufijtë të mos hapen për vendin tonë, për...

Lajmi i fundit: ShBA-ja lihet jashtë draft-listës së vendeve të sigurta për hyrje në BE

para 8 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 28/06/2020 15:36 Shumica e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian e kanë miratuar një listë fillestare të sigurisë për qytetarët e shteteve të tjera, të cilët do të mund të udhëtojnë...

Lajmi i fundit: SHBA-ja lihet jashtë draft-listës së vendeve të sigurta për hyrje në BE

para 8 muajve - Tetova1

Shumica e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian e kanë miratuar një listë fillestare të sigurisë për qytetarët e shteteve të tjera, të cilët do të mund të udhëtojnë drejt territorit të BE-së dhe Zonës...

Lajmi i fundit: ShBA-ja lihet jashtë draft-listës së vendeve të sigurta për hyrje në BE

para 8 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 28/06/2020 15:36 Shumica e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian e kanë miratuar një listë fillestare të sigurisë për qytetarët e shteteve të tjera, të cilët do të mund të udhëtojnë...

BE hap kufijtë më 1 korrik për 14 vende, Shqipëria ‘mbetet’ jashtë

para 8 muajve - Medial

Prestigjiozja franceze Le Monde ka zbardhur propozimin në Bruksel mbi të cilin është rënë dakord mbrëmjen e së premtes lidhur me hapjen e kufijve më 1 korrik . BE do të hapë kufijtë vetëm me 14 vende të...

BE hap kufijtë më 1 korrik për 14 vende, Maqedonia e Shqipëria mbeten jashtë

para 8 muajve - Albeu

Prestigjiozja franceze Le Monde ka zbardhur propozimin në Bruksel mbi të cilin është rënë dakord mbrëmjen e së premtes lidhur me hapjen e kufijve më 1 korrik . BE do të hapë kufijtë vetëm me 14 vende të...

BE hap kufijtë më 1 korrik për 14 vende, Shqipëria ‘mbetet’ jashtë

para 8 muajve - Gazeta.mk

Prestigjiozja franceze Le Monde ka zbardhur propozimin në Bruksel mbi të cilin është rënë dakord mbrëmjen e së premtes lidhur me hapjen e kufijve më 1 korrik . BE do të hapë kufijtë vetëm me 14 vende të...

Lajmi i fundit: SHBA-ja lihet jashtë draft-listës së vendeve të sigurta për hyrje në BE

para 8 muajve - Tetova Sot

Shumica e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian e kanë miratuar një listë fillestare të sigurisë për qytetarët e shteteve të tjera, të cilët do të mund të udhëtojnë drejt territorit të BE-së dhe Zonës...

BE-ja shtynë vendimin për hapjen e kufijve të jashtëm, kjo është arsyeja

para 8 muajve - Arbresh

Presidenca Kroate e BE u kishte dhënë vendeve anëtare deri të shtunën në mbrëmje për të votuar një listë të vendeve të hartuara të premten, për të cilat BE do të hapte kufijtë e saj, por disa vende anëtare...

BE-ja shtyn vendimin për hapjen e kufijve të jashtëm, kjo është arsyeja

para 8 muajve - Epoka e Re

Lista e propozuar e BE-së për vendet, qytetarët e të cilave do të lejoheshin të udhëtojnë në Evropë përmban katërmbëdhjetë vende: Algjeri, Australi, Kanada, Gjeorgji, Japoni, Mal të Zi, Marok, Zelanda...

BE nga 1 korriku i rihapë plotësisht kufijtë për 14 vende, vetëm dy nga Ballkani

para 8 muajve - Sinjali

Diskutimi ishte shumë i gjatë në Bruksel, por Komiteti i Përfaqësuesve të Përhershëm (Coreper), i cili i mbledh së bashku ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian (BE), arriti dakordësinë për...

BE hap kufijtë më 1 korrik për 14 vende, Maqedonia e Shqipëria ‘mbeten’ jashtë

para 8 muajve - Ina

Prestigjiozja franceze Le Monde ka zbardhur propozimin në Bruksel mbi të cilin është rënë dakord mbrëmjen e së premtes lidhur me hapjen e kufijve më 1 korrik . BE do të hapë kufijtë vetëm me 14 vende të...

BE hap kufijtë vetëm për dy vende të Ballkanit

para 8 muajve - Mapo

Komiteti i Përfaqësuesve të Përhershëm (Coreper), i cili mbledh ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian (BE), arriti dakordësinë për një propozim për rihapjen e kufijve të jashtëm për 14 vende...

BE hap kufijtë më 1 korrik për 14 vende, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria mbeten jashtë

para 8 muajve - InfoShqip

Prestigjiozja franceze Le Monde ka zbardhur propozimin në Bruksel mbi të cilin është rënë dakord mbrëmjen e së premtes lidhur me hapjen e kufijve më 1 korrik . BE do të hapë kufijtë vetëm me 14 vende të...

BE hap kufijtë më 1 korrik për 14 vende, Maqedonia e Shqipëria ‘mbeten’ jashtë

para 8 muajve - Tetova1

Prestigjiozja franceze Le Monde ka zbardhur propozimin në Bruksel mbi të cilin është rënë dakord mbrëmjen e së premtes lidhur me hapjen e kufijve më 1 korrik . BE do të hapë kufijtë vetëm me 14 vende të...

BE hap kufijtë më 1 korrik për 14 vende, në Ballkan vetëm me Serbinë dhe Malin e Zi, Shqipëria ‘mbetet’ jashtë

para 8 muajve - BalkanWeb

Prestigjiozja franceze Le Monde ka zbardhur propozimin në Bruksel mbi të cilin është rënë dakord mbrëmjen e së premtes lidhur me hapjen e kufijve më 1 korrik . BE do të hapë kufijtë vetëm me 14 vende të...

BE hap kufijtë më 1 korrik për 14 vende, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria mbeten jashtë

para 8 muajve - Fol

Prestigjiozja franceze Le Monde ka zbardhur propozimin në Bruksel mbi të cilin është rënë dakord mbrëmjen e së premtes lidhur me hapjen e kufijve më 1 korrik . BE do të hapë kufijtë vetëm me 14 vende të...

Hapja e kufijve: Çfarë do të ndodhë me Shqipërinë?

para 8 muajve - Albeu

Bashkimi Europian i cili më herët njoftoi se do të hapë kufijtë edhe për vendet e Ballkanit Perëndimor, ka dyshime në lidhje me Shqipërinë! Ekziston mundësia që kufijtë të mos hapen për vendin tonë, për...

Lajmi i fundit: ShBA-ja lihet jashtë draft-listës së vendeve të sigurta për hyrje në BE

para 8 muajve - Infokusi

Shumica e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian e kanë miratuar një listë fillestare të sigurisë për qytetarët e shteteve të tjera, të cilët do të mund të udhëtojnë drejt territorit të BE-së dhe Zonës...

Hapja e kufijve, ja ç’do të ndodhë me Shqipërinë

para 8 muajve - Koha Jone

Pandemia e Covid-19, vijon që të ndajë mbyllur kufijtë dhe lëvizjet janë të reduktuara. Bashkimi Europian më herët njoftoi se do të hapë kufijtë edhe për vendet e Ballkanit Perëndimor, ka dyshime në lidhje...

BE hap kufijtë më 1 korrik për 14 vende, Shqipëria ‘mbetet’ jashtë

para 8 muajve - Syri

Prestigjiozja franceze Le Monde ka zbardhur propozimin në Bruksel mbi të cilin është rënë dakord mbrëmjen e së premtes lidhur me hapjen e kufijve më 1 korrik . BE do të hapë kufijtë vetëm me 14 vende të...

Koronavirusi/ BE zgjedh të rihapë plotësisht kufijtë nga 1 korriku vetëm për dy vende të Ballkanit

para 8 muajve - Panorama

Diskutimi ishte shumë i gjatë në Bruksel, por Komiteti i Përfaqësuesve të Përhershëm (Coreper), i cili mbledh së bashku ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian (BE), arriti dakordësinë për...

BE nuk i hap kufijtë për Shqipërinë, Italia jep lajmin e papritur

para 8 muajve - Zhurnal

Në lidhje me hapjen e kufijve Bashkimi Europian ka ende dyshime, situatë e ndërlikuar nga COVID-19. Për shkak të situatës së COVID-19, mësohet se Shqipërisë mund të mos i hapen kufijtë, pasi sipas një...

Situatë e ndërlikuar! BE nuk i hap kufijtë për Shqipërinë, Italia jep lajmin e papritur

para 8 muajve - Shekulli

Në lidhje me hapjen e kufijve Bashkimi Europian ka ende dyshime, situatë e ndërlikuar nga COVID-19. Për shkak të situatës së COVID-19, mësohet se Shqipërisë mund të mos i hapen kufijtë, pasi sipas një...

ShBA-ja lihet jashtë draft-listës së vendeve të sigurta për hyrje në BE

para 8 muajve - in7

Shumica e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian e kanë miratuar një listë fillestare të sigurisë për qytetarët e shteteve të tjera, të cilët do të mund të udhëtojnë drejt territorit të BE-së dhe Zonës...

Pse Bashkimi Evropian mund të mos i hapë kufijtë me Shqipërinë pas 1 korrikut?!

para 8 muajve - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 28/06/2020 9:34 Bashkimi Europian ka ende dyshime për t’i hapur kufijtë me Shqipërinë. Mësohet se Shqipërisë mund të mos i hapen kufijtë për shkak të situatës së koronavirusit,...

Drafti për 1 korrikun/ BE ka dyshime për disa shtete, a do të lejohet hapja e kufijve me Shqipërinë?

para 8 muajve - BalkanWeb

Bashkimi Europian ka ende dyshime për t’i hapur kufijtë me Shqipërinë. Burimet nga Brukseli bëjnë me dije se Shqipërisë mund të mos i hapen kufijtë për shkak të situatës së koronavirusit, pasi sipas një...

BE vendos/ Nga 1 korrik hapen kufijtë, Shqipëria mbetet jashtë, ja vendet që mund të udhëtojnë

para 8 muajve - Almakos

Prestigjiozja franceze Le Monde ka zbardhur propozimin në Bruksel mbi të cilin është rënë dakord mbrëmjen e së premtes lidhur me hapjen e kufijve më 1 korrik .BE do të hapë kufijtë vetëm me 14 vende të...

Zbardhet dokumenti/ BE hap kufijtë më 1 korrik për 14 vende, Shqipëria mbetet “e mbyllur”

para 8 muajve - LajmiFundit

Tashmë është zyrtare, Shqipëria do të vijojë të jetë e mbyllur për Europën. Është gazeta franceze “Le Monde” ajo që ka zbardhur propozimin në Bruksel përmes të cilit është rënë dakord rreth vendeve me...

Pse Bashkimi Evropian mund të mos i hapë kufijtë me Shqipërinë pas 1 korrikut?

para 8 muajve - Lajme.al

Bashkimi Europian ka ende dyshime për t’i hapur kufijtë me Shqipërinë. Mësohet se Shqipërisë mund të mos i hapen kufijtë për shkak të situatës së koronavirusit, pasi sipas një drafti të 3 ditëve më parë...

Drafti për hapjen e kufijve/ A do të lëjojë BE udhëtimin e shqipëtarve, diskutimet në Bruksel

para 8 muajve - Almakos

Bashkimi Europian ka ende dyshime për t’i hapur kufijtë me Shqipërinë. Mësohet se Shqipërisë mund të mos i hapen kufijtë për shkak të situatës së koronavirusit, pasi sipas një drafti të 3 ditëve më parë...

Kufijtë e BE-së mbeten të mbyllura për vendet e Ballkanit, përveç Malit të Zi dhe Serbisë

para 8 muajve - KDPolitik

Bashkimi Evropian nuk do të hapë kufijtë e jashtëm për shtetasit e shumicës së vendeve të Ballkanit Perëndimor, pas 1 korrikut, pos për Malin e Zi dhe Serbinë. Kjo supozohet në bazë të një liste, që si...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK