Kaluan tri orë, Thaçi akoma duke u intervistuar në Hagë

para 11 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 16:13 Kanë kaluar tri orë prej kur presidenti Hashim Thaçi ka hyrë në objektin e Prokurorisë Speciale në Hagë. Ai po vazhdon akoma të intervistohet . Fiks në orën 13:00,...

Vazhdon intervistimi i Thaçit nga Specialja për më shumë se tri orë

para 11 muajve - Sinjali

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, po vazhdon të intervistohet në Hagë. Kanë kaluar më shumë se tri orë që nga momenti kur ai ka hyrë në objektin e Prokurorisë Speciale, ku po intervistohet...

Kanë kaluar tri orë, po vazhdon intervistimi i Thaçit në Hagë

para 11 muajve - OraInfo

Thaçi akoma duke u intervistuar në Hagë. Kanë kaluar tri orë prej kur presidenti Hashim Thaçi ka hyrë në objektin e Prokurorisë Speciale në Hagë. Ai po vazhdon akoma të intervistohet. Fiks në orën 13:00,...

Tash e tri orë vazhdon intervistimi i Thaçit

para 11 muajve - GazetaBlic

Kanë kaluar më shumë se tri orë prej kur presidenti Hashim Thaçi ka hyrë në objektin e Prokurorisë Speciale në Hagë. Ai po vazhdon akoma të intervistohet. Nga ira 13:00, Hashim Thaçi ka arritur në vendin...

Studentët thonë s’mund të ketë luftë të drejtë e udhëheqës të padrejtë të saj

para 11 muajve - Koha.net

“Historia nuk rishkruhet”, është titulli i ekspozitës që studentët e disa organizatave studentore të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, kanë prezantuar sot te Biblioteka Kombëtare në Prishtinë....

Studentët në mbrojtje të luftës së UÇK-së

para 11 muajve - Shprehja

“Historia nuk rishkruhet”, është titulli i ekspozitës që studentët e disa organizatave studentore të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, kanë prezantuar sot te Biblioteka Kombëtare në Prishtinë....

Thaçi pyetet nga Prokuroria Speciale

para 11 muajve - Klan

Thaçi pyetet nga Prokuroria Speciale “Ky është çmimi që duhet paguar për Kosovën e pavarur” Mes brohorimave të bashkëqytetarëve të mbledhur në mbështetje të tij, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u paraqit...

Thaçi futet për intervistim, protestë para selisë së Gjykatës Speciale

para 11 muajve - Zhurnal

Një protestë po zhvillohet në Hagë kundër akuzave të presidentit, Hashim Thaçi nga Gjykata Speciale. Dhjetëra qytetarë janë mbledhur para selisë së Gjykatës Speciale në Hagë, për të protestuar në mbështetje...

Studentët në mbrojtje të luftës së UÇK-së

para 11 muajve - RTK

“Historia nuk rishkruhet”, është titulli i ekspozitës që studentët e disa organizatave studentore të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, kanë prezantuar sot te Biblioteka Kombëtare në Prishtinë....

Hashim Thaçi në Hagë: Askush s’mund ta rishkruajë historinë

para 11 muajve - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbërritur sot në selinë e Gjykatës Speciale në Hagë për t’u intervistuar nga prokurorët. Para intervistimit Thaçi theksoi se prezenca e tij në Hagë nënkupton respekt...

Studentët në mbrojtje të luftës së UÇK-së

para 11 muajve - Lajmi.net

Tematikë e kësaj ekspozite janë lajmet e mediave ndërkombëtare që kanë shkruar për krimet që janë kryer në Kosovë nga Serbia gjatë luftës. Studenti i Fakultetit Filozofik në departamentin e Shkencave Politike,...

Dy orë nga marrja në pyetje e Presidentit, në çfarë cilësie po e interviston Specialja Thaçin?

para 11 muajve - Lajmi.net

Deri tani nuk dihet se në çfarë cilësie është ftuar dhe në çfarë cilësie do të përgjigjet presidenti Thaçi raporton lajmi.net. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, para intervistimit të tij në Hagë, e ripërsëriti...

Thaçi po vazhdon të intervistohet që 2 orë në Speciale

para 11 muajve - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dy orë që po mbahet në Dhomën e Prokurorisë Speciale, për intervistë. Thaçi ka hyrë në Prokurorinë Speciale në orën 13:00 dhe po vazhdon të intervistohet ende. Ndërkaq,...

​Studentët në mbrojtje të luftës së UÇK-së

para 11 muajve - Infokusi

“Historia nuk rishkruhet”, është titulli i ekspozitës që studentët e disa organizatave studentore të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, kanë prezantuar sot te Biblioteka Kombëtare në Prishtinë....

THAÇI: KY ËSHTË ÇMIMI PËR LIRINË

para 11 muajve - Klan Macedonia

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi para se të intervistohej nga Prokuroria Speciale në Hagë, tha se beson që do të dalë i suksesshëm nga kjo sfidë. Ndaj Thaçit, Prokuroria Speciale ka prezantuar një aktakuzë...

Thaçi e Veseli në Hagë: Lufta e UÇK e drejtë, ne do ta fitojmë edhe këtë betejë

para 11 muajve - Vizion Plus

Ka nisur rreth orës 13 marrja në pyetje e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi në Hagë pas ftesës së Prokurorisë së Specializuar. Pak para se të hynte në ndërtesën e Prokurorisë së Specializuar Thaçi tha...

Deklarimi i Thaçit para intervistimit në Hagë: Ky është çmimi për Pavarësinë

para 11 muajve - Insajderi

“Ky është çmimi për Pavarësinë”, u ka thënë Hashim Thaçi dhjetëra qytetarëve të mbledhur para selisë së Gjykatës Speciale, para se të futej për intervistim, njofton Insajderi. Presidenti i Kosovës ka mbajtur...

Thaçi para intervistimit: Askush nuk mund ta rishkruajë historinë

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është paraqitur në Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar, ashtu siç kishte marrë ftesën ditë më parë. Në një prononcim të shkurtër për media, Thaçi tha se beson...

Thaçi nga Haga: Ky është çmimi për lirinë

para 11 muajve - Portalb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se është i gatshëm që të ballafaqohet me pretendimet e ngritura nga Prokuroria Speciale e Dhomave të Specializuara, që ndryshe njihen edhe si Gjykata Speciale. Para...

Kaluan tri orë, Thaçi akoma duke u intervistuar në Hagë

para 11 muajve - Gazeta e re

Kanë kaluar tri orë prej kur presidenti Hashim Thaçi ka hyrë në objektin e Prokurorisë Speciale në Hagë. Ai po vazhdon akoma të intervistohet. Fiks në orën 13:00, Presidenti Hashim Thaçi ka arritur në...

Thaçi nga Haga: Askush nuk mund ta rishkruajë historinë

para 11 muajve - TV21

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka mbërritur në selinë e Gjykatës Speciale në Hagë për intervistim nga prokurorët. - Advertisement - Në një prononcim për media, Thaçi tha se beson te drejtësia...

Thaçi mbërrin në Hagë: Ky është çmimi i lirisë….

para 11 muajve - Standard

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbërritur në selinë e Gjykatës Speciale në Hagë për t’u intervistuar nga prokurorët. Atë e kanë pritur disa dhjetëra shqiptarë që po protestojnë kundër ngritjes së...

Thaçi para intervistimit në Hagë: Askush nuk mund ta rishkruajë historinë!

para 11 muajve - Top Channel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është paraqitur në Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar, ashtu siç kishte marrë ftesën ditë më parë. Në një prononcim të shkurtër për media, Thaçi tha se beson...

FOTO/ Thaçi mbërrin në Prokurorinë Speciale në Hagë: Ky është çmimi për lirinë, Kosova një histori suksesi! Dhjetëra shqiptarë e mbështesin jashtë dyerve

para 11 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbërritur në Prokurorinë Speciale në Hagë për t’u marrë në pyetje lidhur me aktakuzën e ngritur për rreth 100 vrasje gjatë luftës me Serbinë. Thaçi jashtë dyerve të...

Thaçi para intervistimit në Hagë: Jam i gatshëm të përballem me të gjitha akuzat, kjo është çmim për lirinë

para 11 muajve - Zhurnal

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi para intervistimin e tij nga ana e Prokurorisë Speciale në Hagë, i është drejtuar qytetarëve dhe të gjithë atyre që janë grumbulluar para selisë së kësaj gjykate për ta...

Kaluan tri orë, Thaçi akoma duke u intervistuar në Hagë

para 11 muajve - Ekonomia Online

Kanë kaluar tri orë prej kur presidenti Hashim Thaçi ka hyrë në objektin e Prokurorisë Speciale në Hagë. Ai po vazhdon akoma të intervistohet. Fiks në orën 13:00, Presidenti Hashim Thaçi ka arritur në...

Thaçi para intervistimit në Hagë: Jam i gatshëm të përballem me të gjitha akuzat, kjo është çmim për lirinë

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi para intervistimin e tij nga ana e Prokurorisë Speciale në Hagë, i është drejtuar qytetarëve dhe të gjithë atyre që janë grumbulluar para selisë së kësaj gjykate për ta...

Presidenti para hyrjes në Speciale, “Jam i gatshëm të përballem me sfidat e reja, ky është çmimi i lirisë”

para 11 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 13:14 Presidenti Hashim Thaci ka në Prokurorinë Speciale të Hagës, në orën 13:00. Para pak casteve, Presidenti Thaci, ka arritur pranë objektit të Prokurorisë së Hagës,...

Shqiptarët në Hagë e mbështesin Thaçin

para 11 muajve - RTK

Dhjetëra shqiptarë që jetojnë në Hagë dhe në diasporë janë mbledhur para objektit të Dhomave të Specializuara, ku me pankarta në duar kanë shprehur protestën e tyre kundër Gjykatës Speciale....

Thaçi nga Haga: Ky është çmimi për liri

para 11 muajve - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka arritur në selinë e Gjykatës Speciale në Hagë për intervistim. Thaçi deklaroi se është i gatshëm për këtë sfidë dhe se ky është çmimi për liri. “Sot jam këtu për të...

Studentët në mbrojtje të luftës së UÇK-së

para 11 muajve - Zyrtare

“Historia nuk rishkruhet”, është titulli i ekspozitës që studentët e disa organizatave studentore të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, kanë prezantuar sot te Biblioteka Kombëtare në Prishtinë....

Thaçi hyn në Gjykatën Speciale, kush është amerikani që e mbron

para 11 muajve - Albeu

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka arritur në Gjykatën Speciale të Hagës, ku është pritur nga mbështetës dhe simpatizantë që kanë thirrur emrin e tij. Në një dalje shumë të shkurtër përpara...

Thaçi nga Haga: Ky është çmimi për lirinë

para 11 muajve - Aktuale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se është i gatshëm që të ballafaqohet me pretendimet e ngritura nga Prokuroria Speciale e Dhomave të Specializuara, që ndryshe njihen edhe si Gjykata Speciale. Para...

Thaçi para marrjes në pyetje në Hagë: Askush nuk mund ta rishkruajë historinë!

para 11 muajve - Koha Jone

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është paraqitur në Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar, ashtu siç kishte marrë ftesën ditë më parë. Në një prononcim të shkurtër për media, Thaçi tha se beson...

para 11 muajve - Ora news

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është paraqitur në Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar, ashtu siç kishte marrë ftesën ditë më parë. Në një prononcim të shkurtër për media, Thaçi tha se beson...

Ministri Selimi: Mirënjohës për jetë kontributit dhe sakrificës së luftëtarëve të lirisë

para 11 muajve - Zeri

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, i ka dalë në mbështetje presidentit të vendit Hashim Thaçit, i cili sot po intervistohet nga Prokuroria e Gjykatës Speciale në Hagë. Selimi ka shprehur besimin e tij...

“Ky është çmimi i lirisë”, Thaçi hyn në Gjykatën Speciale, kush është amerikani që e mbron

para 11 muajve - ABC News

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka arritur në Gjykatën Speciale të Hagës, ku është pritur nga mbështetës dhe simpatizantë që kanë thirrur emrin e tij. Në një dalje shumë të shkurtër përpara...

Momenti kur Thaçi hyn me ovacion në objektin e Speciales, kontrollohet në hyrje

para 11 muajve - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi para pak minutash ka hyrë në objektin e Speciales në Hagë, ku do të intervistohet nga Prokurori i Specializuar. Thaçi bashkë me bashkëpunëtorët e tij u kontrolluan në...

Thaçi para intervistimit: Askush nuk mund ta rishkruajë historinë

para 11 muajve - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është paraqitur në Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar, ashtu siç kishte marrë ftesën ditë më parë. Në një prononcim të shkurtër për media, Thaçi tha se beson...

Thaçi nga Haga: Ky është çmimi për lirinë

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se është i gatshëm që të ballafaqohet me pretendimet e ngritura nga Prokuroria Speciale e Dhomave të Specializuara, që ndryshe njihen edhe si Gjykata Speciale. Para...

para 11 muajve - Ora news

Dhjetëra shqiptarë që jetojnë në Hagë dhe në diasporë janë mbledhur para objektit të Dhomave të Specializuara, ku me pankarta në duar kanë shprehur protestën e tyre kundër Gjykatës Speciale. Në disa prej...

“Për djalin, familjen dhe popullin”, çfarë deklaroi Thaçi para marrjes në pyetje në Hagë

para 11 muajve - NOA

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka hyrë në Prokurorinë Speciale të Hagës, në orën 13:00 të ditës së sotme. Vetëm pak para se të hynte në godinë, ai ka dhënë një prononcim të shkurtër për mediat. Thaçi...

‘Për djalin, familjen dhe popullin tim’, deklarata e Hashim Thaçit para se të hynte në Hagë

para 11 muajve - Panorama

Presidenti i Kosoves, Hashim Thaci ka hyre në Prokurorinë Speciale të Hagës, në orën 13:00. Vetem pak para se te hynte ne godine, ai ka dhene edhe nje prononcim te shkurter per mediat. Thaçi në një deklarim...

Para hyrjes në Speciale, Thaçi: Jam i gatshëm të përballem me sfidat e reja, ky është çmimi i lirisë

para 11 muajve - OraInfo

Presidenti Hashim Thaci ka hyrë në Prokurorinë Speciale të Hagës, në orën 13:00. Para pak casteve, Presidenti Thaci, ka arritur pranë objektit të Prokurorisë së Hagës, ku është ftuar për intervistim pas...

Avokat i Presidentit Thaçi është zyrtari i lartë i ish-presidentit Amerikan, George Bush

para 11 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 12:57 Burime pranë presidentit Hashim Thaçi i kanë thënë Gazetës Express se ai ka angazhuar si avokat për në Hagë, juristin e njohur amerikan, që ka mbajtur pozita të rëndësishme...

Raportohet se intervistimi i presidentit do të nis në ora 13:00

para 11 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 12:51 Presidenti Hashim Thaçi sot do t’i dëgjojë dhe do t’u përgjigjet pyetjeve të Prokurorit të Specializuar në Hagë lidhur me akuzat për krime lufte. Disa media njoftojnë...

Thaçi nga selia e Speciales: Jam i gatshëm të përballem me sfidën e re dhe të ngadhënjej

para 11 muajve - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi para se të hynte për t’u intervistuar në Dhomat e Specializuara në Hagë ka thënë se është i gatshëm të përballet me sfidën e re. Thaçi nga selia e speciales tutje ka...

Disa qytetarë po protestojnë në Hagë, e përcollën Thaçin me këngë brenda Speciales

para 11 muajve - Sinjali

Disa qytetarë me pankarta dhe flamuj kombëtarë në duar qëndruan para Gjykatës Speciale në Hagë, ku hyri presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili do të intervistohet lidhur me akuzat për rreth 100 vrasje,...

Thaçi hyn në Prokurori Speciale për t’u intervistuar

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ndodhet në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Ai tashmë ka hyrë në hapësirat e Prokurorisë Speciale dhe intervistimi pritet të fillojë së shpejti,...

​Studentët në mbrojtje të luftës së UÇK-së

para 11 muajve - Periskopi

“Historia nuk rishkruhet”, është titulli i ekspozitës që studentët e disa organizatave studentore të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, kanë prezantuar sot te Biblioteka Kombëtare në Prishtinë....

Një grup qytetarësh protestojnë para Gjykatës Speciale në Hagë

para 11 muajve - Telegrafi

Me pankarta e flamur të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në përkrahje të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një grup qytetarësh po qëndrojnë para objektit të Gjykatës Speciale në Hagë. Në fotografi shihen...

Para hyrjes në Speciale, Thaçi: Jam i gatshëm të përballem me sfidat e reja, ky është çmimi i lirisë

para 11 muajve - OraInfo

Presidenti Hashim Thaci ka hyrë në Prokurorinë Speciale të Hagës, në orën 13:00. Para pak casteve, Presidenti Thaci, ka arritur pranë objektit të Prokurorisë së Hagës, ku është ftuar për intervistim pas...

Avokat i Presidentit Thaçi – zyrtar i lartë i ish-presidentit Amerikan, George Bush

para 11 muajve - OraInfo

Avokat i Presidentit Thaçi është zyrtar i lartë i ish-presidentit Amerikan, George Bush Burime pranë presidentit Hashim Thaçi i kanë thënë Gazetës Express se ai ka angazhuar si avokat për në Hagë, juristin...

Nis intervistimi i Thaçit në Hagë

para 11 muajve - Zeri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në këto momente është paraqitur në objektin e Gjykatës Speciale, ku do të intervistohet nga prokurori special i kësaj Gjykate. Intervistimi i Thaçit në Hagë ka filluar...

Hashim Thaçi mbërrin në Hagë: Ky është çmimi i lirisë

para 11 muajve - Syri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbërritur në selinë e Gjykatës Speciale në Hagë për t'u intervistuar nga prokurorët. Atë e kanë pritur disa dhjetëra shqiptarë që po protestojnë kundër ngritjes së...

Disa qytetarë po protestojnë në Hagë, e përcollën Thaçi me këngë brenda Speciales

para 11 muajve - Sinjali

Disa qytetarë me pankarta dhe flamuj kombëtarë në duar qëndruan para Gjykatës Speciale në Hagë, ku hyri presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili do të intervistohet lidhur me akuzat për rreth 100 vrasje,...

Presidenti Thaçi arrin në Gjykatën Speciale

para 11 muajve - Ina

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka arritur në objektin ku ndodhen Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë, raporton IndeksOnline. Thaçi do të intervistohet...

Thaçi hyn në Prokurori Speciale për t’u intervistuar

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ndodhet në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Ai tashmë ka hyrë në hapësirat e Prokurorisë Speciale dhe intervistimi pritet të fillojë së shpejti.

Hashim Thaçi nga Haga: Askush s’mund ta rishkruajë historinë, ky është çmimi për Pavarësinë

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës ka folur nga Haga, raporton Gazeta Blic. “Askush s’mund ta rishkruajë historinë, ky është çmimi për Pavarësinë”, ka theksuar ai. Pritet që ai të dalë para prokurorëve special. Në aktakuzën...

Akuzohet për krime lufte, Hashim Thaçi pritet të intervistohet sot nga Prokuroria Speciale në Hagë

para 11 muajve - Mapo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të intervistohet sot nga Prokuroria Speciale në Hagë. Pak para nisjes, mbrëmjen e djeshme, ai tha se po shkon drejt Hagës për ta filluar dhe për ta fituar këtë betejë....

Presidenti Thaçi arrin në Gjykatën Speciale

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka arritur në objektin ku ndodhen Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë. Thaçi nga Haga tha se “Askush s’mund ta rishkruajë...

Presidenti Thaçi intervistohen në këtë orë në Hagë

para 11 muajve - OraInfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të intervistohet nga Dhomat e Specializuara. Burimet e lajmi. net kanë treguar se presidenti Thaçi do të intervistohet në ora 13:00. Para ndërtesës në Hagë tashmë...

“Për djalin, familjen dhe popullin”, çfarë deklaroi Thaçi para marrjes në pyetje në Hagë

para 11 muajve - Java News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka hyrë në Prokurorinë Speciale të Hagës, në orën 13:00 të ditës së sotme. Vetëm pak para se të hynte në godinë, ai ka dhënë një prononcim të shkurtër për mediat. Thaçi...

Hashim Thaçi në Hagë: Askush s’mund ta rishkruajë historinë

para 11 muajve - Pa censure

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbërritur sot në selinë e Gjykatës Speciale në Hagë për t’u intervistuar nga prokurorët. Para intervistimit Thaçi theksoi se prezenca e tij në Hagë nënkupton respekt...

Hashim Thaçi na Hagë, intervistohet në ora 13:00

para 11 muajve - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot po qëndron në Hagë ku do të intervistohet nga Dhomat e Specializuara. Sipas informacioneve të para, kreu i shtetit do të intervistohet rreth orës 13:00. Ndërsa pritet...

Selimi: Edhe këtë herë lufta e UÇK-së do të dëshmojë pastërtinë e saj

para 11 muajve - GazetaBlic

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka përkrahur presidentin Hashim Thaçi në rrugën e tij para drejtësisë, ku do të paraqitet sot në Hagë për intervistim. Selimi ka shkruar se edhe këtë herë UÇK-ja do...

Intervistimi në Hagë, Haradinaj përshëndet Thaçin: Nuk ekziston asnjë gjyq që mund të gjykojë përpjekjen e një populli për të jetuar

para 11 muajve - Koha Jone

Ish- kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka përshëndetur Presidentin Hashim Thaçi për t’u paraqitur në Hagë përballë akuzave dhe drejtësisë. Haradinaj thotë se ish- luftëtarët e UÇK-së nuk i kanë...

Studentët në mbrojtje të luftës së UÇK-së

para 11 muajve - KosovaPress

“Historia nuk rishkruhet”, është titulli i ekspozitës që studentët e disa organizatave studentore të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, kanë prezantuar sot te Biblioteka Kombëtare në Prishtinë....

Presidenti Thaçi intervistohet në ora 13:00

para 11 muajve - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot po qëndron në Hagë ku do të intervistohet nga Dhomat e Specializuara. Sipas informacioneve të para, kreu i shtetit do të intervistohet rreth orës 13:00. Ndërsa pritet...

Thaçi në Hagë: “Jam i gatshëm të ballafaqohem me këtë sfidë të re”

para 11 muajve - Illyria

Hagë, 13 korrik 2020 – Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi të hënën u paraqit në Hagë për intervistim, me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Para se të hynte në ndërtesën e Prokurorisë së Specializuar,...

Juristi amerikan Pierre Richard Prosper e shoqëron Thaçin në Prokurorinë e Specializuar

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 korrik 2020 – Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, gjatë intervistimit nga Prokuroria e Specializuar në Hagë, do të shoqërohet nga juristi i njohur amerikan, Pierre Richard Prosper. Burime...

Një grup qytetarësh protestojnë para Gjykatës Speciale në Hagë

para 11 muajve - GazetaBlic

Me pankarta e flamur të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në përkrahje të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një grup qytetarësh po qëndrojnë para objektit të Gjykatës Speciale në Hagë. Në fotografi shihen...

Hoxhaj: Kjo është beteja e fundit e Kosovës për ta mbrojtur të drejtën e saj për liri e pavarësi

para 11 muajve - Infokusi

Nënkryetari i PDK-së njëherit deputet i Kuvendit të Kosovës nga kjo parti, Enver Hoxhaj, i ka dalë në mbrojtje presidentit Hashim Thaçi, i cili këto momente po intervistohet nga prokurori i specializuar...

Thaçi para intervistimit në Hagë: Jam i gatshëm të përballem me të gjitha akuzat, kjo është çmim për lirinë

para 11 muajve - Shenja

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi para intervistimin e tij nga ana e Prokurorisë Speciale në Hagë, i është drejtuar qytetarëve dhe të gjithë atyre që janë grumbulluar para selisë së kësaj gjykate për ta...

Selimi beson në pafajësinë e Thaçit: Specialja u ngut me lëshimin e deklaratës, prodhoi efekte politike

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi është intervistuar nga Prokuroria Speciale në Hagë, pak ditë pasi ndaj tij u dorëzua aktakuzë për krime lufte, që nuk është konfirmuar akoma.Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi,...

Haradinaj vlerëson Thaçin që po i përgjigjet pozitivisht ftesës nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - Insajderi

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka dalur edhe njëherë në mbrotje presidentit Thaçi pas aktakuzës nga Gjykata Speciale. Ish-kryeministri, Ramush Haradinaj ka reaguar edhe njëherë për akuzat...

Selimi beson në pafajësinë e Thaçit: Specialja u ngut me lëshimin e deklaratës, prodhoi efekte politike

para 11 muajve - Zyrtare

Presidenti Hashim Thaçi është intervistuar nga Prokuroria Speciale në Hagë, pak ditë pasi ndaj tij u dorëzua aktakuzë për krime lufte, që nuk është konfirmuar akoma.Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi,...

Haradinaj: S’ka gjyq që mund ta gjykojë përpjekjen e një populli për liri

para 11 muajve - Alsat-M

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar lartë gatishmërinë e presidentit Hashim Thaçi që t’i përgjigjet pozitivisht ftesës për intervistim nga Gjykata Speciale, duke...

​Haradinaj: S’ka gjyq që mund ta gjykojë përpjekjen e një populli për të jetuar lirë në tokën e vet

para 11 muajve - Zhurnal

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar lartë gatishmërinë e presidentit Hashim Thaçi që t’i përgjigjet pozitivisht ftesës për intervistim nga Gjykata Speciale, duke...

Thaçi në Hagë, Haradinaj: Nuk ekziston asnjë gjyq që mund të gjykojë përpjekjen e një populli për të jetuar si gjithë të tjerët të lirë

para 11 muajve - Gazeta Tema

Ish- kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar gatishmërinë e presidentit Thaçi që t’i përgjigjet pozitivisht ftesës për intervistim nga Gjykata Speciale në Hagë. Përmes një postimi në Facebook,...

Haradinaj: S’ka gjyq që mund ta gjykojë përpjekjen e një populli për liri

para 11 muajve - Shprehja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar lartë gatishmërinë e presidentit Hashim Thaçi që t’i përgjigjet pozitivisht ftesës për intervistim nga Gjykata Speciale, duke...

Haradinaj: E vlerësoj gatishmërinë e Thaçit që t’i përgjigjet Gjykatës Speciale

para 11 muajve - Kallxo

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj e ka vlerësuar gatishmërinë e presidentit Hashim Thaçi që t’i përgjigjet ftesës për intervistim nga Gjykata Speciale. Haradinaj ka deklaruar...

Thaçi nga Haga: Ky është çmimi për lirinë

para 11 muajve - KDPolitik

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se është i gatshëm që të ballafaqohet me pretendimet e ngritura nga Prokuroria Speciale e Dhomave të Specializuara, që ndryshe njihen edhe si Gjykata Speciale. Para...

ISH-USHTARET E UÇK-SË: SPECIALJA DHE QARQE TË CAKTUARA PO TENTOJNË NJOLLOSJEN E LUFTËS ÇLIRIMTARE

para 11 muajve - Iliria News

Propozim-aktakuzën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi, e kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, ish-ushtaret e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po e konsiderojnë si...

HARADINAJ VLERËSON THAÇIN QË PO I PËRGJIGJET POZITIVISHT FTESËS NGA GJYKATA SPECIALE

para 11 muajve - Iliria News

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka dalur edhe njëherë në mbrotje presidentit Thaçi pas aktakuzës nga Gjykata Speciale. Ish-kryeministri, Ramush Haradinaj ka reaguar edhe njëherë për akuzat...

​Haradinaj: S’ka gjyq që mund ta gjykojë përpjekjen e një populli për të jetuar lirë në tokën e vet

para 11 muajve - Top Channel

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar lartë gatishmërinë e presidentit Hashim Thaçi që t’i përgjigjet pozitivisht ftesës për intervistim nga Gjykata Speciale, duke...

Thaçi hyn në Prokurori Speciale për t’u intervistuar

para 11 muajve - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ndodhet në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Ai tashmë ka hyrë në hapësirat e Prokurorisë Speciale dhe intervistimi pritet të fillojë së shpejti....

Selimi beson në pafajësinë e Thaçit: Specialja u ngut me lëshimin e deklaratës, prodhoi efekte politike

para 11 muajve - Ekonomia Online

Presidenti Hashim Thaçi është intervistuar nga Prokuroria Speciale në Hagë, pak ditë pasi ndaj tij u dorëzua aktakuzë për krime lufte, që nuk është konfirmuar akoma. Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi,...

Thaçi në Hagë për t’iu përgjigjur akuzave për ‘krīme lufte’, reagon Ramush Haradinaj…

para 11 muajve - Standard

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ndodhet sot në Hagë ku do të merret në pyetje për një akt akuzë të re të rëndë mbi vrasjen e të paktën 100 personave gjatë periudhës së luftës së Kosovës. Ndërsa i gjithë...

Mediumi serb: Erdhi dita, Hashim Thaçi përfundimisht në Hagë

para 11 muajve - GazetaBlic

Krimet e paraqitura në projekt-aktakuzë përfshijnë qindra viktima të identifikuara të shqiptarëve, serbëve, romëve dhe kundërshtarëve politikë të Kosovës, shkruan mediumi serb Srpska Rec....

Flamuri i UÇK-së vendoset para objektit të Gjykatës në Hagë

para 11 muajve - OraInfo

Hashim Thaçi sot pritet të intevistohet në Hagë. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi do të intervistohet sot nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në ditën kur Thaçi do të jep deklaratën e parë në Hagë para organeve...

Haradinaj për Thaçin: S’ekziston asnjë gjyq që mund ta gjykojë përpjekjen e një populli për të liri

para 11 muajve - Klan

Haradinaj për Thaçin: S’ekziston asnjë gjyq që mund ta gjykojë përpjekjen e një populli për të liri Këtë të hënë Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ndodhet në Hagë ku do të përballet me Gjykatës Speciale...

Presidenti Thaçi arrin në Gjykatën Speciale

para 11 muajve - Infokusi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka arritur në objektin ku ndodhen Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë. Thaçi do të intervistohet sot nga prokurori i specializuar...

Flet Thaçi pasi arrin në Gjykatën Speciale: Ky është çmimi për pavarësinë

para 11 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është deklaruar për mediat pas arritjes në Gjykatën Speciale ku do të intervistohet. Thaçi ka thënë se “Askush s’mund ta rishkruajë historinë, ky është çmimi për Pavarësinë”....

Haradinaj: Shqiptarët kanë bërë luftë të pastër dhe të drejtë, nuk ekziston asnjë gjyq që mund ta gjykojë

para 11 muajve - Telegrafi

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se shqiptarët kanë bërë luftë të pastër dhe të drejtë. Haradinaj përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se e vlerëson lartë gatishmërinë e presidentit Thaçi...

Thaçi në Hagë, Haradinaj: E vlerësoj që Presidenti iu pergjigj ftesës për t’u intervistuar

para 11 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 11:13 Për intervistimin e Presidentit Hashim Thaçi në Hagë, ka shkruar edhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj. Ai thotë se pjesëtarët e UÇK-së nuk i kanë ikur asnjëherë...

Thaçi në Hagë, Haradinaj: S’ekziston asnjë gjyq që të gjykojë përpjekjen e 1 populli për liri

para 11 muajve - ABC News

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ndodhet në Hagë ku do të përballet me Gjykatës Speciale pas aktakuzave për krime lufte. Me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ish-kryeministri Ramush Haradinaj...

Haradinaj: Asnjë gjyq nuk mund të gjykojë përpjekjen e një populli për të jetuar i lirë në tokën e vet

para 11 muajve - Sinjali

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka vlerësuar lartë gatishmërinë e presidentit të vendit, Hashim Thaçi që t’i përgjigjet pozitivisht ftesës për intervistim nga Gjykata...

Intervistimi në Hagë/ Haradinaj përshëndet Thaçin: Nuk ekziston asnjë gjyq që mund të gjykojë përpjekjen e një populli për të jetuar

para 11 muajve - BalkanWeb

Ish- kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka përshëndetur Presidentin Hashim Thaçi për t’u paraqitur në Hagë përballë akuzave dhe drejtësisë. Haradinaj thotë se ish- luftëtarët e UÇK-së nuk i kanë...

Thaçi në Hagë, Haradinaj reagon ndaj akuzave për krime lufte

para 11 muajve - Albeu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ndodhet sot në Hagë ku do të merret në pyetje për një akt akuzë të re të rëndë mbi vrasjen e të paktën 100 personave gjatë periudhës së luftës së Kosovës. Ndërsa i gjithë...

Kosovarët protestojnë para Gjykatës Speciale në Hagë

para 11 muajve - Infokusi

Me flamuj të UÇK-së disa qytetarë të Kosovës po protestojnë para Gjykatës Speciale në Hagë, shkruan gazeta inFokus. Me pankarta me mbishkrime si “Çfarë do tu themi fëmijëve që u janë zhdukur prindërit...

para 11 muajve - Ora news

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se beteja e tij dhe e presidentit Hashim Thaçi në Hagë do të jetë betejë triumfuese e Kosovës. Në ditën kur presidenti Thaçi pritet të...

para 11 muajve - Ora news

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar lartë gatishmërinë e presidentit Hashim Thaçi që t’i përgjigjet pozitivisht ftesës për intervistim nga Gjykata Speciale, duke...

Ramush Haradinaj: Vlerësoj gatishmërinë e Thaçit për të shkuar në Hagë

para 11 muajve - Lexo

Kryetari i partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se e vlerëson lartë gatishmërinë e Presidentit Hashim Thaçi që t’i përgjigjet pozitivisht ftesës për intervistim nga Gjykata...

Haradinaj: Nuk ka gjyq që mund ta gjykojë përpjekjen e një populli për liri

para 11 muajve - Infokusi

Sot, kur pritet që presidenti Hashim Thaçi të intervistohet nga prokurori special në Hagë, ka reaguar ish kryeministri Ramush Haradinaj, duke thënë se populli shqiptarë kanë bërë luftë mbrojtëse në mbrojtje...

Hashim Thaçi nga nisja për në “Shtëpinë e Bardhë”, e deri tek paraqitja para Dhomave të Specializuara

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot do të dalë para Gjykatës Speciale. Para pak ditësh derisa ishte rrugës për në Shtëpinë e Bardhë, ku pritej të takohej me presidentin serb, Vuiçiq, kur Prokuroria Speciale...

Thaçi në Hagë, Haradinaj e përcjell me disa fjalë për pastërtinë e luftës së UÇK-së

para 11 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 11:13 Për intervistimin e Presidentit Hashim Thaçi në Hagë, ka shkruar edhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj. Ai thotë se pjesëtarët e UÇK-së nuk i kanë ikur asnjëherë...

Hashim Thaçi nga nisja për në “Shtëpinë e Bardhë”, e deri tek Dhomat e Specializuara

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot do të dalë para Gjykatës Speciale. Para pak ditësh derisa ishte rrugës për në Shtëpinë e Bardhë, ku pritej të takohej me presidentin serb, Vuiçiq, kur Prokuroria Speciale...

Presidenti Thaçi intervistohet në ora 13:00 në Hagë

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të intervistohet nga Dhomat e Specializuara. Burimet tona kanë treguar se presidenti Thaçi do të intervistohet në ora 13:00. Para ndërtesës në Hagë tashmë janë...

Presidenti Thaçi intervistohen në ora 13:00

para 11 muajve - RTK

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të intervistohet nga Dhomat e Specializuara. Burimet tona kanë treguar se presidenti Thaçi do të intervistohet në ora 13:00. Para ndërtesës në Hagë tashmë janë...

Zëdhënësi i Speciales, Christopher Bennet, flet për Insajderin, pak para intervistimit të Thaçit nga Specialja

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës sot intervistohet në Hagë. Atij i është ngritur një aktakuzë nga Gjykata Speciale. Akuzohet për 100 vrasje, në një grup me Kadri Veselin dhe nëntë veta të tjerë. Insajderi.com ka kontaktuar...

Hagë/ Presidenti Thaçi intervistohen në ora 13:00

para 11 muajve - Lajmi.net

Burimet e lajmi.net kanë treguar se presidenti Thaçi do të intervistohet në ora 13:00. Para ndërtesës në Hagë tashmë janë mbledhur disa bashkatdhetar nga diaspora në përkrahje të luftës çlirimtare të Kosovës. /Lajmi.net/

Ish-ushtaret e UÇK-së: Specialja dhe qarqe të caktuara po tentojnë njollosjen e luftës çlirimtare

para 11 muajve - Zhurnal

Propozim-aktakuzën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi, e kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, ish-ushtaret e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po e konsiderojnë si...

Thaçi në Hagë, Haradinaj: E vlerësoj që presidenti iu përgjigj ftesës për t’u intervistuar

para 11 muajve - InfoShqip

Për intervistimin e presidentit Hashim Thaçi në Hagë, ka shkruar edhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj. Ai thotë se pjesëtarët e UÇK-së nuk i kanë ikur asnjëherë ballafaqimit me drejtësinë. Presidenti...

Ish-ushtaret e UÇK-së: Specialja dhe qarqe të caktuara po tentojnë njollosjen e luftës çlirimtare

para 11 muajve - Telegrafi

Propozim-aktakuzën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi, e kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, ish-ushtaret e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po e konsiderojnë si...

Haradinaj: Nuk i kemi ikur asnjëherë ballafaqimit me drejtësinë sa herë është kërkuar

para 11 muajve - Zeri

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur sot për luftën e UÇK-së dhe Gjykatën Speciale në ditën kur presidenti i vendit Hashim Thaçi do të intervistohet në Hagë. Haradinaj ka vlerësuar gatishmërinë...

Haradinaj: E vlerësoj gatishmërinë e Thaçit që t’i përgjigjet Speciales

para 11 muajve - RTK

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka deklaruar se shqiptarët kanë bërë luftë të pastër dhe të drejtë, në mbrojtje të pragut të shtëpisë, dinjitetit dhe Atdheut. Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka deklaruar...

Haradinaj e përcjell me disa fjalë për pastërtinë e luftës së UÇK-së, përderisa Thaçi gjindet në Hagë

para 11 muajve - OraInfo

Thaçi në Hagë, Haradinaj e përcjell me disa fjalë për pastërtinë e luftës së UÇK-së. Për intervistimin e Presidentit Hashim Thaçi në Hagë, ka shkruar edhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj. Ai thotë se...

Thaçi, në sapombërritjen në Hagë: gati për sfidën e radhës!

para 11 muajve - Te Sheshi

Në sapombërritjen në Hagë për t’u ballafaquar më aktakuzën e Speciales, fjalët e para të presidentit Thaçi qenë: “Askush nuk mund ta rishkruajë historinë. Ky është çmimi për lirinë”. “Sot jam këtu për...

Haradinaj: E vlerësoj gatishmërinë e Thaçit që t’i përgjigjet pozitivisht ftesës së Speciales

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetari i partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se e vlerëson lartë gatishmërinë e Presidentit Hashim Thaçi që t’i përgjigjet pozitivisht ftesës për intervistim nga Gjykata...

Haradinaj: E vlerësoj gatishmërinë e Thaçit që t’i përgjigjet ftesës së Speciales

para 11 muajve - Shprehja

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka deklaruar se shqiptarët kanë bërë luftë të pastër dhe të drejtë, në mbrojtje të pragut të shtëpisë, dinjitetit dhe Atdheut. Haradinaj deklaroi se në çdo rrethanë përgjatë...

Ish-ushtaret e UÇK-së: Specialja dhe qarqe të caktuara po tentojnë njollosjen e luftës çlirimtare

para 11 muajve - Top Channel

Propozim-aktakuzën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi, e kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, ish-ushtaret e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po e konsiderojnë si...

Vendoset flamuri i UÇK-së, para Gjykatës Speciale në Hagë

para 11 muajve - Telegrafi

Një qytetin e Hagës, saktësisht para objektit të Gjykatës Speciale, ku sot do të intervistohet Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është vendosur flamuri i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Valon Avdiaj,...

Thaçi para intervistimit: Askush nuk mund ta rishkruajë historinë

para 11 muajve - in7

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është paraqitur në Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar, ashtu siç kishte marrë ftesën ditë më parë. Në një prononcim të shkurtër për media, Thaçi tha se beson...

“Lufta e UÇK-së ishte e drejtë”/ Haradinaj “i jep zemër” Thaçit: S’ekziston asnjë gjyq që mund ta gjykojë përpjekjen e një populli për të jetuar

para 11 muajve - Java News

Me anë të një postimi në Facabook, Haradinaj shkruan se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qënë e pastër. Haradinaj thotë se ish- luftëtarët e UÇK-së nuk i kanë ikur asnjëherë ballafaqimit me drejtësinë...

Thaçi në Hagë pritet me flamurin e UÇK-së (VIDEO)

para 11 muajve - in7

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, do të intervistohet sot nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në ditën kur Thaçi do të japë deklaratën e parë në Hagë, para organeve të drejtësisë, një kosovar nga diaspora...

Thaçi: Kjo është njollosje e luftës së pastër të UÇK-së dhe propagandë politike

para 11 muajve - Zyrtare

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është paraqitur në Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar, ashtu siç kishte marrë ftesën ditë më parë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është paraqitur në Dhomat...

Thaçi: Jam i gatshëm të dal i suksesshëm nga kjo sfidë

para 11 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbërritur para pak minuta në Hagë për intervistim, me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Para se të hynte në ndërtesën e Prokurorisë së Specializuar, Thaçi para...

Intervistimi i Thaçit në Hagë, Specialja nuk jep detaje se në sa ora do të nis

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot do të intervistohet nga Prokuroria Speciale në Hagë. Mirëpo se kur do të fillojë ky intervistim dhe në çfarë cilësie do të intervistohet presidentit Thaçi, nuk është...

Një grup qytetarësh protestojnë para Gjykatës Speciale në Hagë

para 11 muajve - News33

Me pankarta e flamur të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në përkrahje të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një grup qytetarësh po qëndrojnë para objektit të Gjykatës Speciale në Hagë. Në fotografi shihen...

Thaçi para intervistimit: Askush nuk mund ta rishkruajë historinë

para 11 muajve - Lajm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është paraqitur në Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar, ashtu siç kishte marrë ftesën ditë më parë. Në një prononcim të shkurtër për media, Thaçi tha se beson...

Fjalët e fundit të presidentit Thaçi para Speciales: Besoj në drejtësi

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi tashmë ka arritur në objektin e Dhomave të Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë. Me të arritur në këtë vend, Thaçi është deklaruar para mediave...

Thaçi: Kjo është njollosje e luftës së pastër të UÇK-së dhe propagandë politike

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është paraqitur në Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar, ashtu siç kishte marrë ftesën ditë më parë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, para intervistimit të...

Presidenti mbërrin te objekti i selisë së Speciales, pritet me brohoritje “Thaçi”, “UÇK”…

para 11 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbërritur para objektit të Gjykatës Speciale në Hagë për t’u intervistuar nga Prokuroria e Posaçme që trajton pretendimet për krime të luftës dhe të pas luftës në...

Thaçi para intervistimit: Askush nuk mund ta rishkruajë historinë

para 11 muajve - KosovaPress

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është paraqitur në Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar, ashtu siç kishte marrë ftesën ditë më parë. Në një prononcim të shkurtër për media, Thaçi tha se beson...

`Specialja e qarqe të caktuara po tentojnë njollosjen e luftës çlirimtare`

para 11 muajve - RTK

Propozim-aktakuzën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi, e kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, ish-ushtaret e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po e konsiderojnë si...

Ish-ushtaret e UÇK-së: Specialja dhe qarqe të caktuara po tentojnë njollosjen e luftës çlirimtare

para 11 muajve - Lajmi.net

Elmije Plakiqi, që kishte shërbyer në Zonën e Pashtrikut gjatë luftës, thotë se propozim-aktakuza ndaj Thaçit e Veselit e dëmton rëndë luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, derisa vet Gjykatën Speciale...

protestojnë para Gjykatës Speciale në Hagë

para 11 muajve - Fol

Me pankarta e flamur të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në përkrahje të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, një grup qytetarësh po qëndrojnë para objektit të Gjykatës Speciale në Hagë. Në fotografi shihen...

Presidenti Thaçi arrin në Gjykatën Speciale (VIDEO)

para 11 muajve - Pa censure

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka arritur në objektin ku ndodhen Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë. Thaçi do të intervistohet sot nga prokurori i specializuar...

Hashim Thaçi sot do të paraqitet para prokurorisë speciale për Kosovën në Hagë

para 11 muajve - TV Koha

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS). Në propozim-aktakuzën e publikuar më 24 qershor nga Zyra e Prokurorit të Specializuar...

Intervistimi i Thaçit në Hagë, Specialja nuk jep detaje se në sa ora do të nis

para 11 muajve - InfoShqip

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot do të intervistohet nga Prokuroria Speciale në Hagë. Mirëpo se kur do të fillojë ky intervistim dhe në çfarë cilësie do të intervistohet presidentit Thaçi, nuk është...

Avokat i Presidentit Thaçi është zyrtari i lartë i ish-presidentit Amerikan, George Bush

para 11 muajve - Ekonomia Online

Burime pranë presidentit Hashim Thaçi i kanë thënë Gazetës Express se ai ka angazhuar si avokat për në Hagë, juristin e njohur amerikan, që ka mbajtur pozita të rëndësishme shtetërore, Pierre Richard Prosper....

Presidenti Thaçi flet para hyrjes së Gjykatës Speciale

para 11 muajve - Ekonomia Online

Presidenti Hashim Thaçi para intervistimit nga Prokuroria e Gjykatës Speciale në Hagë është deklaruar për medie, shkruan Reporteri.net. Ai ka thënë se historia nuk mund të rishkruhet dhe se është gati...

Thaçi nga Haga: Askush s’mund ta rishkruajë historinë, ky është çmimi për Pavarësinë

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ndodhet në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Thaçi do të mbrohet nga avokati amerikan Pierre-Richard Prosper. Presidenti Thaçi ka deklaruar...

Presidenti Thaçi arrin në Gjykatën Speciale

para 11 muajve - Bota Press

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka arritur në objektin ku ndodhen Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë, raporton IndeksOnline. Thaçi do të intervistohet...

Thaçi nga Haga: Askush s’mund ta rishkruajë historinë, ky është çmimi për Pavarësinë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka arritur në objektin ku ndodhen Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë, raporton IndeksOnline. Thaçi do të intervistohet...

Avokat i Presidentit Thaçi është zyrtari i lartë i ish-presidentit Amerikan, George Bush

para 11 muajve - Fakti Ditor

Burime pranë presidentit Hashim Thaçi i kanë thënë Gazetës Express se ai ka angazhuar si avokat për në Hagë, juristin e njohur amerikan, që ka mbajtur pozita të rëndësishme shtetërore, Pierre Richard Prosper....

Hashim Thaçi na Hagë, intervistohet në ora 13:00

para 11 muajve - in7

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot po qëndron në Hagë ku do të intervistohet nga Dhomat e Specializuara. Sipas informacioneve të para, kreu i shtetit do të intervistohet rreth orës 13:00. Ndërsa pritet...

Veseli: Dielli do të lind përsëri, triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë

para 11 muajve - Zhurnal

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se edhe beteja me Gjykatën Speciale do të jetë triumfuese për Kosovën, duke shprehur kështu përkrahjen e tij ndaj presidentit të vendit,...

Thaçi sot intervistohet nga Prokuroria Speciale në Hagë

para 11 muajve - Zhurnal

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot pritet të intervistohet nga Prokuroria Speciale në Hagë. Mbrëmë pak përpara nisjen për në Hagë presidenti Thaçi tha se është nisur drejtë Hagës për të filluar e fituar...

Bashkatdhetarët mbështesin Hashim Thaçin në Hagë

para 11 muajve - Arbresh

Shumë shqiptarë që jetojnë në Hagë dhe në diasporë janë mbledhur para objektit të Dhomave të Specializuara. Me pankarta në duar, ata kanë mbështetur presidentin Hashim Thaçi që pritet të intervistohet,...

Haradinaj: S’ka gjyq që mund ta gjykojë përpjekjen e një populli për liri

para 11 muajve - News33

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar lartë gatishmërinë e presidentit Hashim Thaçi që t’i përgjigjet pozitivisht ftesës për intervistim nga Gjykata Speciale, duke...

Hashim Thaçi sot do të paraqitet para prokurorisë speciale për Kosovën në Hagë

para 11 muajve - Portalb

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS). Në propozim-aktakuzën e publikuar më 24 qershor nga Zyra e Prokurorit të Specializuar...

Presidenti Thaçi sot merret në pyetje nga Prokurori i Specializuar në Hagë

para 11 muajve - Iliria News

Presidenti Hashim Thaçi sot do t’i dëgjojë dhe do t’u përgjigjet pyetjeve të Prokurorit të Specializuar në Hagë lidhur me akuzat për krime lufte. Ai ka mbërritur në Hagë dje, ndërsa paraprakisht në një...

Veseli: Beteja në Hagë do të jetë triumfuese

para 11 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli deklaroi se beteja e tij, të cilën e udhëheq së bashku me presidentin Hashim Thaçi, do të jetë triumfale. Ai në profilin e tij në Fejsbuk,...

Thaçi në Hagë, Hoxhaj: Lufta e UÇK-së ishte mbrojtëse, e drejtë dhe çlirimtare

para 11 muajve - Arbresh

Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj ka shkruar rreth intervistimit të presidentit Hashim Thaçi në Hagë. Hoxhaj ka shkruar se “Lufta e UÇK-së ishte mbrojtëse, e drejtë dhe çlirimtare”. Postimi i plotë: Lufta...

Thaçi merret në pyetje sot në Hagë, flamuri i UÇK-së vendoset para Prokurorisë

para 11 muajve - NOA

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të merret sot në pyetje lidhur me akuzat e ngritura ndaj tij. Para Prokurorisë speciale në mbështetje të Thaçit, qysh në mëngjes, është vendosur një flamur kuq e zi...

Veseli: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë

para 11 muajve - Koha Jone

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se beteja e tij dhe e presidentit Hashim Thaçi në Hagë do të jetë betejë triumfuese e Kosovës. Në ditën kur presidenti Thaçi pritet të...

Hashim Thaçi sot do të paraqitet para prokurorisë speciale për Kosovën në Hagë

para 11 muajve - Koha.mk

Prishtinë, 13 korrik – Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS). Në propozim-aktakuzën e publikuar më 24 qershor nga Zyra e Prokurorit...

Veseli: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë

para 11 muajve - Top Channel

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se beteja e tij dhe e presidentit Hashim Thaçi në Hagë do të jetë betejë triumfuese e Kosovës. Në ditën kur presidenti Thaçi pritet të...

Kosovë, Presidenti Thaçi sot intervistohet në Hagë

para 11 muajve - TV21

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Prokuroria Speciale në Hagë. - Advertisement - Me 24 qershor, Zyra e Prokurorit të Specializuar, ka njoftuar...

Presidenti Thaçi intervistohet në ora 13:00

para 11 muajve - KosovaPress

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot po qëndron në Hagë ku do të intervistohet nga Dhomat e Specializuara. Sipas informacioneve të para, kreu i shtetit do të intervistohet rreth orës 13:00. Ndërsa pritet...

Shqiptarët në Hagë e mbështesin Thaçin: Nuk kemi hero për të sakrifikuar (Foto/Video)

para 11 muajve - Fakti Ditor

Dhjetëra shqiptarë që jetojnë në Hagë dhe në diasporë janë mbledhur para objektit të Dhomave të Specializuara, ku me pankarta në duar kanë shprehur protestën e tyre kundër Gjykatës Speciale....

Para objektit në Hagë ku do të intervistohet Thaçi vendoset flamuri UÇK-së

para 11 muajve - Insajderi

Flamuri UÇK-së është vendosur në Hagë nga diaspora shqiptare në ditën kur intervistohet presidenti, Hashim Thaçi. Flamuri i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është vendsour para objektit në Hagë ku do të...

Pse Thaçi mori ftesë për intervistë pasi u dërgua aktakuza kundër tij?

para 11 muajve - Gazeta Express

Gazeta Express 13/07/2020 9:32 Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot do të paraqitet në Hagë për intervistim, me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Nëse gjyqtari i procedurës paraprake, francezi Nikola...

Flamuri i UÇK-së vendoset para objektit të Gjykatës në Hagë

para 11 muajve - Lajmi.net

Në ditën kur Thaçi do të jep deklaratën e parë në Hagë para organeve të drejtësisë, një kosovar nga diaspora ka vendosur flamurin e UÇK-së para objektit ku pritet të intervistohet presidenti. Valon Avdija...

FOTO/ Intervistimi i Thaçit në Hagë, flamuri i UÇK-së vendoset para Prokurorisë Speciale

para 11 muajve - BalkanWeb

Sot Hashim Thaçi intervistohet në Hagë por një emigrant kosovar ka vendosur flamurin e UÇK-së para Prokurorisë Speciale. Mediat kosovare zbulojnë se ai është Valon Avdija nga Istogu i cili jeton në Belgjikë...

“E rëndë për vendin që presidenti shkon në gjykatë – i mbetet Thaçit të luftojë që në fund të dalë mirë ai dhe Kosova”

para 11 muajve - GazetaBlic

Kur ka folur për përballjen e presidentit Hashim Thaçi me Gjykatën Speciale, Drejtori i Informacionit në Klan Kosova Gazmend Syla ka rikujtuar një moment – që sa është personal aq edhe lidhet me zanatin....

Flamuri i UÇK-së vendoset para objektit të Gjykatës në Hagë

para 11 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 9:22 Presidenti i vendit, Hashim Thaçi do të intervistohet sot nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në ditën kur Thaçi do të jep deklaratën e parë në Hagë para organeve të drejtësisë,...

Edhe Veseli shkruan për diellin – thotë se “do të lindë përsëri”

para 11 muajve - Insajderi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, e ka cilësuar aktakuzën e ngritur për të dhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, si një betejë të radhës, për të cilën, Kadri Veseli, është i bindur se do të...

Pse Thaçi u ftua për intervistim nga Specialja pasi u dërgua aktakuza kundër tij?

para 11 muajve - Sinjali

Nëse gjyqtari i procedurës paraprake, francezi Nikola Giju, vërteton se dyshimet e ngritura nga prokurori kundër presidentit Hashim Thaçi kanë bazë, atëherë ai e konfirmon aktakuzën. Nëse ai nuk është...

Ky është reagimi i Ramush Haradinajt, pasi Thaçi udhëtoi për intervistim në Hagë

para 11 muajve - Pa censure

Kryetari i AAK’së Ramush Haradinaj tha se e vlerëson gatishmërinë e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi që t’I përgjigjet ftesës për intervisim nga Gjykata Speciale. Haradinaj tha se shqiptarët kanë bërë...

Presidenti Thaçi sot merret në pyetje nga Prokurori i Specializuar në Hagë

para 11 muajve - Ina

Presidenti Hashim Thaçi sot do t’i dëgjojë dhe do t’u përgjigjet pyetjeve të Prokurorit të Specializuar në Hagë lidhur me akuzat për krime lufte. Ai ka mbërritur në Hagë dje, ndërsa paraprakisht në një...

Thaçi s’është i vetëm: Dhjetëra shqiptarë po qëndrojnë afër Gjykatës së Hagës

para 11 muajve - Ekonomia Online

Në kohën kur do të intervistohet presidenti Thaçi tek Prokuroria Speciale në Hagë, dhjetëra shqiptarë po qëndrojnë afër Gjykatës. Me mbishkrime të ndryshme dhe flamurin e UÇK-së, shqiptarët nga të gjitha...

Shqiptarët në Hagë e mbështesin Thaçin: Nuk kemi hero për të sakrifikuar

para 11 muajve - Periskopi

Dhjetëra shqiptarë që jetojnë në Hagë dhe në diasporë janë mbledhur para objektit të Dhomave të Specializuara, ku me pankarta në duar kanë shprehur protestën e tyre kundër Gjykatës Speciale. Në disa prej...

Presidenti Thaçi intervistohet në ora 13:00

para 11 muajve - Albinfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të intervistohet nga Dhomat e Specializuara. Presidenti Thaçi do të intervistohet në ora 13:00,përcjellë albinfo.ch Para ndërtesës në Hagë tashmë janë mbledhur...

Veseli: Dielli do të lind përsëri, triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë

para 11 muajve - Telegrafi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se edhe beteja me Gjykatën Speciale do të jetë triumfuese për Kosovën, duke shprehur kështu përkrahjen e tij ndaj presidentit të vendit,...

Veseli në mbështetje të Thaçit: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë

para 11 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 9:12 Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se beteja e tij dhe e presidentit Hashim Thaçi në Hagë do të jetë betejë triumfuese e Kosovës. Në...

Sa pritet të zgjas intervistimi i Thaçit nga prokurorët special?

para 11 muajve - Lajmi.net

Chris Bennett nga Zyra e Prokurorit të Specializuar ka thënë se për këtë çështje, burim i vetëm i informacionit është Hashim Thaçi dhe se Zyra e Prokurorit të Specializuar nuk ka dhënë dhe nuk do të japë...

Ish-ushtaret e UÇK-së: Specialja dhe qarqe të caktuara po tentojnë ta njollosin luftës çlirimtare

para 11 muajve - Epoka e Re

Propozimaktakuzën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, ish-ushtaret e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë duke e konsideruar...

Thaçi në Hagë për t’iu përgjigjur akuzave për ‘krime lufte’, reagon Ramush Haradinaj

para 11 muajve - LajmiFundit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ndodhet sot në Hagë ku do të merret në pyetje për një akt akuzë të re të rëndë mbi vrasjen e të paktën 100 personave gjatë periudhës së luftës së Kosovës. Ndërsa i gjithë...

Specialja për kohëzgjatjen e intervistimit të Thaçit: Ai është i vetmi burim informacioni për këtë çështje

para 11 muajve - Gazeta Express

Gazeta Express 13/07/2020 9:05 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të paraqitet para Prokurorit të Specializuar në Hagë për t’i dëgjuar dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve të tij lidhur me akuzat e rënda...

Veseli: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë

para 11 muajve - Shprehja

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se beteja e tij dhe e presidentit Hashim Thaçi në Hagë do të jetë betejë triumfuese e Kosovës. Në ditën kur presidenti Thaçi pritet të...

​Veseli: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë

para 11 muajve - Alsat-M

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se beteja e tij dhe e presidentit Hashim Thaçi në Hagë do të jetë betejë triumfuese e Kosovës. Në ditën kur presidenti Thaçi pritet të...

Presidenti Thaçi intervistohet në ora 13:00

para 11 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të intervistohet nga Dhomat e Specializuara. Presidenti Thaçi do të intervistohet në ora 13:00, raporton rtklive.com. Para ndërtesës në Hagë tashmë janë mbledhur...

Intervistimi i Thaçit nga Specialja, Haradinaj: Asnjë gjyq s’mund ta gjykojë përpjekjen e një populli për liri

para 11 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, e ka vlerësuar lartë gatishmërinë e presidentit Hashim Thaçi që t’i përgjigjet pozitivisht ftesës për intervistim nga Gjykata Speciale....

Haradinaj: E vlerësoj gatishmërinë e Thaçit që t’i përgjigjet ftesës së Speciales, shqiptarët kanë bërë luftë të pastër e të drejtë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka deklaruar se shqiptarët kanë bërë luftë të pastër dhe të drejtë, në mbrojtje të pragut të shtëpisë, dinjitetit dhe Atdheut. Haradinaj deklaroi se në çdo rrethanë përgjatë...

Veseli deklarohet për intervistimin e Thaçit në Hagë: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë

para 11 muajve - OraInfo

Veseli në mbështetje të Thaçit: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë. Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se beteja e tij dhe e presidentit Hashim Thaçi...

Thaçi sot në Hagë, merret në pyetje për akuzat e krimeve të luftës

para 11 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është në Hagë për t’u intervistuar nga Prokuroria e Posaçme që trajton pretendimet për krime të luftës dhe të pas luftës në Kosovë. Më 24 qershor kjo prokurori publikoi...

Veseli: Triumfuese do jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë, do jemi bashkë me vëllain tim nga lufta Thaçin

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se beteja e tij dhe e presidentit Hashim Thaçi në Hagë do të jetë betejë triumfuese e Kosovës. Në ditën kur presidenti Thaçi pritet të...

Presidenti Thaçi intervistohet në ora 13:00

para 11 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të intervistohet nga Dhomat e Specializuara. Presidenti Thaçi do të intervistohet në ora 13:00, raporton rtklive.com. Para ndërtesës në Hagë tashmë janë mbledhur...

Ish-ushtaret e UÇK-së: Specialja dhe qarqe të caktuara po tentojnë njollosjen e luftës çlirimtare

para 11 muajve - Fakti Ditor

Propozim-aktakuzën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi, e kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, ish-ushtaret e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po e konsiderojnë si...

Veseli: Do të dalim triumfues edhe në këtë betejë

para 11 muajve - Koha.net

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se Kosova do të dalë triumfuese edhe nga beteja e radhës. Ndaj Veselit dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është ngritur aktakuza nga Prokuroria Speciale....

Hagë/ Presidenti Thaçi intervistohen në ora 13:00

para 11 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të intervistohet nga Dhomat e Specializuara. Burimet e lajmi.net kanë treguar se presidenti Thaçi do të intervistohet në ora 13:00. Para ndërtesës në Hagë tashmë...

Ish-ushtaret e UÇK-së: Specialja dhe qarqe të caktuara po tentojnë njollosjen e luftës çlirimtare

para 11 muajve - Fol

Propozim-aktakuzën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi, e kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, ish-ushtaret e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po e konsiderojnë si...

Veseli për shkuarjen e Thaçit në Hagë: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë

para 11 muajve - Kallxo

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli në ditën kur presidenti Hashim Thaçi do të niset për intervistim në Hagë, ka thënë se në këtë betejë do të jenë sërish bashkë. “Triumfuese do të...

Intervistimin e Thaçit, Veseli e quan betejë të Kosovës, thotë se do të jetë triumfuese

para 11 muajve - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të intervistohet sot nga prokurorët e dhomave të specializuara në Hagë, lidhur me akuzat për rreth 100 vrasje, shkruan Gazeta Sinjali. Para fillimit të këtij intervistimi,...

Thaçi pritet sot të intervistohet në Hagë

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në propozim-aktakuzën e publikuar më 24 qershor nga Zyra e Prokurorit të Specializuar pretendohet,...

Presidenti Thaçi intervistohet në ora 13:00

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të intervistohet nga Dhomat e Specializuara. Burimet tona kanë treguar se presidenti Thaçi do të intervistohet në ora 13:00. Para ndërtesës në Hagë...

Veseli në mbështetje të Thaçit: Dielli do të lindë përsëri

para 11 muajve - Zeri

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka shfaqur mbështetje për presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, i cili sot do të intervistohet nga Prokurorët e Speciales në Hagë. Veseli ka thënë se kjo betejë të cilën...

Haradinaj: S’ka gjyq që mund ta gjykojë përpjekjen e një populli për të jetuar lirë në tokën e vet

para 11 muajve - KosovaPress

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar lartë gatishmërinë e presidentit Hashim Thaçi që t’i përgjigjet pozitivisht ftesës për intervistim nga Gjykata Speciale, duke...

Vendoset flamuri i UÇK-së, para Gjykatës Speciale në Hagë

para 11 muajve - Fol

Një qytetin e Hagës, saktësisht para objektit të Gjykatës Speciale, ku sot do të intervistohet Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është vendosur flamuri i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Valon Avdiaj,...

Veseli: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë

para 11 muajve - RTK

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se beteja e tij dhe e presidentit Hashim Thaçi në Hagë do të jetë betejë triumfuese e Kosovës. Në ditën kur presidenti Thaçi pritet të...

Thaçi në Hagë, Veseli: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë

para 11 muajve - Lajmi.net

Në ditën kur presidenti Thaçi pritet të intervistohet në Hagë, lideri i PDK-së Kadri Veseli ka shkruar në faqen e tij në Facebook se Kosova do të dalë triumfuese në këtë betejë pasi lufta e UÇK-së ishte...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi intervistohet në Hagë

para 11 muajve - Top Channel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është në Hagë për t’u intervistuar nga Prokuroria e Posaçme që trajton pretendimet për krime të luftës dhe të pas luftës në Kosovë. Më 24 qershor kjo prokurori publikoi...

Ish-ushtaret e UÇK-së: Specialja dhe qarqe të caktuara po tentojnë njollosjen e luftës çlirimtare

para 11 muajve - Arbresh

Propozim-aktakuzën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, ish-ushtaret e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po e konsiderojnë si...

Analistët: Përse Hashim Thaçi duhet të shkonte pa kostumin presidencial në Hagë

para 11 muajve - ABC News

Në “ABC e mëngjesit” analisti Gëzim Podgorica foli për aktakuzat e ngritura nga Prokuroria Speciale në Hagë, ndaj Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. “Në gjykim tim sot shkon në pozitën e gabuar politike....

Flamuri i UÇK-së vendoset para objektit të Gjykatës në Hagë

para 11 muajve - RTK

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi do të intervistohet sot nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në ditën kur Thaçi do të jep deklaratën e parë në Hagë para organeve të drejtësisë, një kosovar nga diaspora ka...

Flamuri i UÇK-së valëvitet para objektit të Gjykatës në Hagë

para 11 muajve - Sinjali

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot do t’i dëgjojë dhe do t’u përgjigjet pyetjeve të Prokurorit të Sepcializuar në Hagë lidhur me akuzat për krime lufte, shkruan Gazeta Sinjali. Ai ka mbërritur në Hagë...

Haradinaj: E vlerësoj gatishmërinë e Thaçit që t’i përgjigjet pozitivisht ftesës së Speciales

para 11 muajve - Lajm

Kryetari i partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se e vlerëson lartë gatishmërinë e Presidentit Hashim Thaçi që t’i përgjigjet pozitivisht ftesës për intervistim nga Gjykata...

Thaçi pritet sot të intervistohet në Hagë

para 11 muajve - Aktuale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në propozim-aktakuzën e publikuar më 24 qershor nga Zyra e Prokurorit të Specializuar pretendohet,...

Flamuri i UÇK-së vendoset para objektit të Gjykatës në Hagë

para 11 muajve - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi do të intervistohet sot nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në ditën kur Thaçi do të jep deklaratën e parë në Hagë para organeve të drejtësisë, një kosovar nga diaspora ka...

Thaçi në Hagë, Haradinaj: Nuk ekziston asnjë gjyq që mund ta gjykojë përpjekjen e një populli për të jetuar si gjithë të tjerët të lirë

para 11 muajve - Arbresh

Për intervistimin e Presidentit Hashim Thaçi në Hagë, ka shkruar edhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj. Ai thotë se pjesëtarët e UÇK-së nuk i kanë ikur asnjëherë ballafaqimit me drejtësinë. Shkrimi i...

Pa UÇK-në dhe luftën e saj çlirimtare Kosova kthehet në një parcelë të gjithkujt (5)

para 11 muajve - Epoka e Re

Shkruan: Kudusi Lama Millosheviqi ndërmori të gjitha monstruozitetet por, pa sukses, u përballë me Jasharët e Mëdhenj, me Prekazin, me Gllogjanin, me Drenicën, me Dukagjinin, me Llapin e Gollakun, me Nerodimen,...

Haradinaj: E vlerësoj gatishmërinë e Thaçit që t’i përgjigjet ftesës së Speciales

para 11 muajve - Ekonomia Online

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka deklaruar se shqiptarët kanë bërë luftë të pastër dhe të drejtë, në mbrojtje të pragut të shtëpisë, dinjitetit dhe Atdheut. Haradinaj deklaroi se në çdo rrethanë përgjatë...

Haradinaj: E vlerësoj gatishmërinë e Thaçit që t’i përgjigjet ftesës së Speciales

para 11 muajve - Periskopi

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka deklaruar se shqiptarët kanë bërë luftë të pastër dhe të drejtë, në mbrojtje të pragut të shtëpisë, dinjitetit dhe Atdheut. Haradinaj deklaroi se në çdo rrethanë përgjatë...

Thaçi në Hagë, Haradinaj e përcjell me disa fjalë për pastërtinë e luftës së UÇK-së

para 11 muajve - Bota Press

Për intervistimin e Presidentit Hashim Thaçi në Hagë, ka shkruar edhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj. Ai thotë se pjesëtarët e UÇK-së nuk i kanë ikur asnjëherë ballafaqimit me drejtësinë. Presidenti...

Specialja për kohëzgjatjen e intervistimit të Thaçit: Ai është i vetmi burim informacioni për këtë çështje

para 11 muajve - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot do të paraqitet para Prokurorit të Specializuar në Hagë për t’i dëgjuar dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve të tij lidhur me akuzat e rënda të publikuara rreth 3 javë...

Ish-ushtaret e UÇK-së: Specialja dhe qarqe të caktuara po tentojnë njollosjen e luftës çlirimtare

para 11 muajve - News33

Propozim-aktakuzën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi, e kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, ish-ushtaret e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po e konsiderojnë si...

Thaçi pritet sot të intervistohet në Hagë

para 11 muajve - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në propozim-aktakuzën e publikuar më 24 qershor nga Zyra e Prokurorit të Specializuar pretendohet,...

Thaçi sot para Gjykatës Speciale në Hagë

para 11 muajve - Klan

Thaçi sot para Gjykatës Speciale në Hagë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është në Hagë për t’u intervistuar nga Prokuroria e Posaçme që trajton pretendimet për krime të luftës dhe të pas luftës në...

Haradinaj: E vlerësoj gatishmërinë e Thaçit që t’i përgjigjet ftesës së Speciales, shqiptarët kanë bërë luftë të pastër e të drejtë

para 11 muajve - Periskopi

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka deklaruar se shqiptarët kanë bërë luftë të pastër dhe të drejtë, në mbrojtje të pragut të shtëpisë, dinjitetit dhe Atdheut. Haradinaj deklaroi se në çdo rrethanë përgjatë...

Thaçi pritet sot të intervistohet në Hagë

para 11 muajve - Shprehja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në propozim-aktakuzën e publikuar më 24 qershor nga Zyra e Prokurorit të Specializuar pretendohet,...

Thaçi sot në Hagë, do merret në pyetje për akuzat për krime…

para 11 muajve - Standard

Presidenti I Kosovës Hashim Thaçi sot do t’i dëgjojë dhe do t’u përgjigjet pyetjeve të Prokurorit të Specializuar në Hagë lidhur me akuzat për krime lufte. Ai ka mbërritur në Hagë dje, ndërsa paraprakisht...

Specialja për intervistimin e Thaçit: Ai është i vetmi burim informacioni për këtë çështje

para 11 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të paraqitet para Prokurorit të Specializuar në Hagë për t’i dëgjuar dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve të tij lidhur me akuzat e rënda të publikuara rreth 3 javë më...

Thaçi për intervistim në Hagë

para 11 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në propozim-aktakuzën e publikuar më 24 qershor nga Zyra e Prokurorit të Specializuar pretendohet,...

Hashim Thaçi sot merret në pyetje nga Prokuroria Speciale në Hagë

para 11 muajve - Koha Jone

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të jetë sot para Prokurorisë Speciale në Hagë për aktakuzën e ngritur për krime lufte. Ai do të merret në pyetje si ish-drejtor politik i UÇK i akuzuar së bashku me...

Thaçi pritet sot të intervistohet në Hagë

para 11 muajve - Fol

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në propozim-aktakuzën e publikuar më 24 qershor nga Zyra e Prokurorit të Specializuar pretendohet,...

Thaçi sot në Hagë, do merret në pyetje për akuzat për krime

para 11 muajve - Syri

Presidenti I Kosovës Hashim Thaçi sot do t’i dëgjojë dhe do t’u përgjigjet pyetjeve të Prokurorit të Specializuar në Hagë lidhur me akuzat për krime lufte. Ai ka mbërritur në Hagë dje, ndërsa paraprakisht...

Ish-ushtaret e UÇK-së: Specialja dhe qarqe të caktuara po tentojnë njollosjen e luftës çlirimtare

para 11 muajve - Zyrtare

Propozim-aktakuzën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi, e kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, ish-ushtaret e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po e konsiderojnë si...

Aktakuza/ Hashim Thaçi sot merret në pyetje nga Prokuroria Speciale në Hagë

para 11 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të jetë sot para Prokurorisë Speciale në Hagë për aktakuzën e ngritur për krime lufte. Ai do të merret në pyetje si ish- drejtor politik i UÇK i akuzuar së bashku...

Veseli: Kosova do të triumfojë në Hagë

para 11 muajve - Infokusi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se beteja e tij dhe e presidentit Hashim Thaçi në Hagë do të jetë betejë triumfuese e Kosovës. Në ditën kur presidenti Thaçi pritet të...

Hashim Thaçi intervistohet nga Prokurori i Specializuar në Hagë

para 11 muajve - Infokusi

Presidenti Hashim Thaçi sot do t’i dëgjojë dhe do t’u përgjigjet pyetjeve të Prokurorit të Specializuar në Hagë lidhur me akuzat për krime lufte. Ai ka mbërritur në Hagë dje, ndërsa paraprakisht në një...

Ish-ushtaret e UÇK-së: Specialja dhe qarqe të caktuara po tentojnë njollosjen e luftës çlirimtare

para 11 muajve - Periskopi

Propozim-aktakuzën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi, e kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, ish-ushtaret e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po e konsiderojnë si...

Hashim Thaçi sot përballë akuzave në Hagë

para 11 muajve - ABC News

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ditën e sotme do të përballet sot me pyetjet e Prokurorisë Speciale në Hagë, në lidhje me akuzat për krime lufte. Presidenti i Kosovës, do të dëgjojë pyetjet e prokurorit...

Presidenti Hashim Thaçi sot merret në pyetje nga Prokurori i Specializuar në Hagë

para 11 muajve - Lexo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot do të dëgjojë dhe do t’u përgjigjet pyetjeve të Prokurorit të Specializuar në Hagë lidhur me akuzat për krime lu fte. Para nisjes nga Kosova, Thaçi tha se edhe ai...

Ish-ushtaret e UÇK-së: Specialja dhe qarqe të caktuara po tentojnë njollosjen e luftës çlirimtare

para 11 muajve - Bota Press

Propozim-aktakuzën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi, e kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, ish-ushtaret e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po e konsiderojnë si...

Ish-ushtaret e UÇK-së: Specialja dhe qarqe të caktuara po tentojnë njollosjen e luftës çlirimtare

para 11 muajve - KosovaPress

Propozim-aktakuzën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi, e kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, ish-ushtaret e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po e konsiderojnë si...

Thaçi në Hagë, Veseli: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se beteja e tij dhe e presidentit Hashim Thaçi në Hagë do të jetë betejë triumfuese e Kosovës. Në ditën kur presidenti Thaçi pritet të...

Presidenti Thaçi intervistohet sot nga Prokurori i Specializuar në Hagë

para 11 muajve - Zeri

Presidenti i Hashim Thaçit sot do t’i dëgjojë dhe do t’u përgjigjet pyetjeve të Prokurorit të Sepcializuar në Hagë lidhur me akuzat për krime lufte. Ai ka mbërritur në Hagë dje, ndërsa paraprakisht në...

Presidenti para Speciales

para 11 muajve - Koha.net

Presidenti Hashim Thaçi, do të bëhet zyrtari i parë i lartë që në këtë cilësi do të intervistohet nga një gjykatë për krime lufte. Thaçi do të jetë të hënën në Hagë për t’u paraqitur para prokurorit të...

Thaçi sot pritet të intervistohet në Hagë

para 11 muajve - Kallxo

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet nga Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS). Në propozim-aktakuzën e publikuar më 24 qershor nga Zyra e Prokurorit të Specializuar pretendohet,...

Veseli: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 korrik 2020 – Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, është solidaruzuar me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, I cili sot pritet të intervistohet nga Prokuroria e...

Sot Thaçi merret në pyetje nga Prokurori i Specializuar në Hagë

para 11 muajve - OraInfo

Presidenti Thaçi sot merret në pyetje nga Prokurori i Specializuar në Hagë. Presidenti i Hashim Thaçit sot do t’i dëgjojë dhe do t’u përgjigjet pyetjeve të Prokurorit të Sepcializuar në Hagë lidhur me...

Flamuri i UÇK-së vendoset para objektit të Gjykatës në Hagë [Video]

para 11 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi do të intervistohet sot nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në ditën kur Thaçi do të jep deklaratën e parë në Hagë para organeve të drejtësisë, një kosovar nga diaspora ka...

Veseli: Dielli do të lind përsëri, triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë

para 11 muajve - Fol

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se edhe beteja me Gjykatën Speciale do të jetë triumfuese për Kosovën, duke shprehur kështu përkrahjen e tij ndaj presidentit të vendit,...

Sot presidenti i Kosovës Hashim Thaçi intervistohet në Hagë

para 11 muajve - Tetova1

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është në Hagë për t’u intervistuar nga Prokuroria e Posaçme që trajton pretendimet për krime të luftës dhe të pas luftës në Kosovë. Më 24 qershor kjo prokurori publikoi...

​Veseli: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë

para 11 muajve - Lajm

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se beteja e tij dhe e presidentit Hashim Thaçi në Hagë do të jetë betejë triumfuese e Kosovës. Në ditën kur presidenti Thaçi pritet të...

Thaçi në Hagë

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi të hënën do të paraqitet në Hagë për intervistim, me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Kjo është hera e parë që publiku e di se një person është ftuar për intervistë,...

Thaçi intervistohet në Hagë

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Prokuroria Speciale në Hagë, njofton Insajderi. Në propozim-aktakuzën e publikuar më 24 qershor nga Zyra e Prokurorit të Specializuar...

Thaçi sot intervistohet nga Prokuroria Speciale në Hagë

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot pritet të intervistohet nga Prokuroria Speciale në Hagë. Mbrëmë pak përpara nisjen për në Hagë presidenti Thaçi tha se është nisur drejtë Hagës për të filluar e fituar...

Presidenti Thaçi sot merret në pyetje nga Prokurori i Specializuar në Hagë

para 11 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 13/07/2020 7:16 Presidenti i Hashim Thaçit sot do t’i dëgjojë dhe do t’u përgjigjet pyetjeve të Prokurorit të Sepcializuar në Hagë lidhur me akuzat për krime lufte. Ai ka mbërritur...

Akuzat për krime lufte/ Thaçi del para Prokuorisë Speciale në Hagë, pas tij merret në pyetje Kadri Veseli

para 11 muajve - Java News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të jetë sot para Prokurorisë Speciale në Hagë për aktakuzën e ngritur për krime lufte. Ai do të merret në pyetje si ish- drejtor politik i UÇK i akuzuar së bashku...

Presidenti Thaçi intervistohet sot në Prokurorinë e Specializuar në Hagë

para 11 muajve - Illyria

Hagë, 13 korrik 2020 – Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot do të paraqitet për intervistim në Prokurorinë e Specializuar në Hagë. Thaçi ka udhëtuar të dielën për në Hagë, me ftesë të Prokurorit të Specializuar....

Thaçi pritet sot të intervistohet në Hagë

para 11 muajve - Lajm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në propozim-aktakuzën e publikuar më 24 qershor nga Zyra e Prokurorit të Specializuar pretendohet,...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi intervistohet në Hagë

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është në Hagë për t’u intervistuar nga Prokuroria e Posaçme që trajton pretendimet për krime të luftës dhe të pas luftës në Kosovë. Më 24 qershor kjo prokurori publikoi...

Intervistimi i Thaçit në Hagë, flamuri i UÇK-së vendoset para Prokurorisë Speciale

para 11 muajve - LajmiFundit

Sot Hashim Thaçi intervistohet në Hagë por një emigrant kosovar ka vendosur flamurin e UÇK-së para Prokurorisë Speciale. Mediat kosovare zbulojnë se ai është Valon Avdija nga Istogu i cili jeton në Belgjikë...

Thaçi intervistohet nga Prokuroria Speciale

para 11 muajve - Lajmi.net

Në propozim-aktakuzën e publikuar më 24 qershor nga Zyra e Prokurorit të Specializuar pretendohet, se presidenti Thaçi, kryetari i PDK-së Kadri Veseli dhe nëntë të dyshuar të tjerë janë përgjegjës për...

Nefail Maliqi për News-tv nga Haga: Hashim Thaçi, pas pak minutash do të paraqitet para Prokurorisë Speciale!

para 11 muajve - News Tv

Nefail Maliqi Hagë, 13 korrik -Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi për pak çaste do të intervistohet sot nga Prokuroria Speciale për krime lufte më Seli në Hagë e cila ka ngritur një aktakuzë prej dhjetë...

Thaçi paraqitet sot në Hagë

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Hashim Thaçit sot do t’i dëgjojë dhe do t’u përgjigjet pyetjeve të Prokurorit të Sepcializuar në Hagë lidhur me akuzat për krime lufte. Ai ka mbërritur në Hagë dje, ndërsa paraprakisht në...

Presidenti Thaçi sot intervistohet në Hagë

para 11 muajve - Albinfo

Është bërë e ditur se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot pritet të intervistohet nga Prokuroria Speciale në Hagë. Mbrëmë pak përpara nisjen për në Hagë presidenti Thaçi tha se është nisur drejt Hagës...

Presidenti Thaçi sot do të intervistohet në Hagë

para 11 muajve - RTK

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) Në propozim-aktakuzën e publikuar më 24 qershor nga Zyra e Prokurorit të Specializuar...

Thaçi sot intervistohet nga Prokuroria Speciale në Hagë

para 11 muajve - Shenja

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot pritet të intervistohet nga Prokuroria Speciale në Hagë. Mbrëmë pak përpara nisjen për në Hagë presidenti Thaçi tha se është nisur drejtë Hagës për të filluar e fituar...

Flamuri i UÇK-së vendoset para objektit të Gjykatës në Hagë

para 11 muajve - Epoka e Re

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi do të intervistohet sot nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në ditën kur Thaçi do të jep deklaratën e parë në Hagë para organeve të drejtësisë, një kosovar nga diaspora ka...

Veseli: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë

para 11 muajve - in7

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se beteja e tij dhe e presidentit Hashim Thaçi në Hagë do të jetë betejë triumfuese e Kosovës. Në ditën kur presidenti Thaçi pritet të...

Thaçi sot merret në pyetje nga Prokurori i Specializuar në Hagë

para 11 muajve - Sinjali

Presidenti i Hashim Thaçit sot do t’i dëgjojë dhe do t’u përgjigjet pyetjeve të Prokurorit të Sepcializuar në Hagë lidhur me akuzat për krime lufte, shkruan Gazeta Sinjali. Ai ka mbërritur në Hagë dje,...

Pse Thaçi mori ftesë për intervistë pasi u dërgua aktakuza kundër tij dhe si funksionon Gjykata Speciale

para 11 muajve - Periskopi

Nëse gjyqtari i procedurës paraprake, francezi Nikola Giju, vërteton se dyshimet e ngritura nga prokurori kanë bazë, atëherë ai e konfirmon aktakuzën. Nëse ai nuk është i bindur, aktakuza refuzohet. Në...

Flamuri i UÇK-së vendoset para objektit të Gjykatës në Hagë

para 11 muajve - Bota Press

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi do të intervistohet sot nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në ditën kur Thaçi do të jep deklaratën e parë në Hagë para organeve të drejtësisë, një kosovar nga diaspora ka...

Veseli: Triumfuese do jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë, do jemi bashkë me vëllain tim nga lufta

para 11 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se beteja e tij dhe e presidentit Hashim Thaçi në Hagë do të jetë betejë triumfuese e Kosovës. Në ditën kur presidenti Thaçi pritet të...

Sot, presidenti Thaçi pritet të intervistohet në Hagë

para 11 muajve - News Tv

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në propozim-aktakuzën e publikuar më 24 qershor nga Zyra e Prokurorit të Specializuar pretendohet,...

Flamuri i UÇK-së vendoset para objektit të Gjykatës në Hagë

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi do të intervistohet sot nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në ditën kur Thaçi do të jep deklaratën e parë në Hagë para organeve të drejtësisë, një kosovar nga diaspora ka...

Intervistimi i Thaçit, flamuri i UÇK-së vendoset para objektit të Gjykatës në Hagë

para 11 muajve - Zyrtare

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi do të intervistohet sot nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në ditën kur Thaçi do të jep deklaratën e parë në Hagë para organeve të drejtësisë, një kosovar nga diaspora ka...

KTHESA/ Thaçi në Hagë: si ndodhi dhe ç’e pret

para 11 muajve - Te Sheshi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi të hënën do të paraqitet në Hagë për intervistim, me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Kjo është hera e parë që publiku e di se një person është ftuar për intervistë,...

Veseli: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë

para 11 muajve - KosovaPress

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se beteja e tij dhe e presidentit Hashim Thaçi në Hagë do të jetë betejë triumfuese e Kosovës. Në ditën kur presidenti Thaçi pritet të...

Këto janë fjalët e Kadri Veselit për intervistimin e Hashim Thaçit nga Specialja

para 11 muajve - Arbresh

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka shkruar rreth shkuarjes së Presidentit Hashim Thaçi në Hagë. Përmes një postimi në facebook, Veseli ka thënë se :“Triumfuese do të jetë edhe kjo...

Specialja për kohëzgjatjen e intervistimit të Thaçit: Ai është i vetmi burim informacioni për këtë çështje

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të paraqitet para Prokurorit të Specializuar në Hagë për t’i dëgjuar dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve të tij lidhur me akuzat e rënda të publikuara rreth 3 javë më...

Veseli: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë

para 11 muajve - Periskopi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se beteja e tij dhe e presidentit Hashim Thaçi në Hagë do të jetë betejë triumfuese e Kosovës. Në ditën kur presidenti Thaçi...

Specialja për kohëzgjatjen e intervistimit të Thaçit: Ai është i vetmi burim informacioni për këtë çështje

para 11 muajve - Bota Press

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të paraqitet para Prokurorit të Specializuar në Hagë për t’i dëgjuar dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve të tij lidhur me akuzat e rënda të publikuara rreth 3 javë më...

Veseli: Triumfuese do të jetë edhe kjo betejë e Kosovës në Hagë

para 11 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se beteja e tij dhe e presidentit Hashim Thaçi në Hagë do të jetë betejë triumfuese e Kosovës. Në ditën kur presidenti Thaçi pritet të...

Specialja për kohëzgjatjen e intervistimit të Thaçit: Ai është i vetmi burim informacioni për këtë çështje

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të paraqitet para Prokurorit të Specializuar në Hagë për t’i dëgjuar dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve të tij lidhur me akuzat e rënda të publikuara rreth 3 javë më...

Specialja për kohëzgjatjen e intervistimit të Thaçit: Ai është i vetmi burim informacioni për këtë çështje

para 11 muajve - Zyrtare

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të paraqitet para Prokurorit të Specializuar në Hagë për t’i dëgjuar dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve të tij lidhur me akuzat e rënda të publikuara rreth 3 javë më...

Hashim Thaçi sot merret në pyetje në Hagë

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të jetë sot para Prokurorisë Speciale në Hagë për aktakuzën e ngritur për krīme lufte. Ai do të merret në pyetje si ish-drejtor politik i UÇK i akuzuar së bashku me...

Specialja për kohëzgjatjen e intervistimit të Thaçit: Ai është i vetmi burim informacioni për këtë çështje

para 11 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të paraqitet para Prokurorit të Specializuar në Hagë për t’i dëgjuar dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve të tij lidhur me akuzat e rënda të publikuara rreth 3 javë më...

Flamuri i UÇK-së vendoset para objektit të Gjykatës në Hagë

para 11 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi do të intervistohet sot nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në ditën kur Thaçi do të jep deklaratën e parë në Hagë para organeve të drejtësisë, një kosovar nga diaspora ka...

Thaçi sot në Hagë

para 11 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot do të paraqitet në Hagë për intervistim, me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Kjo është hera e parë që publiku e di se një person është ftuar për intervistë, pasi...

UÇK-ja dhe Shefi i saj Hashim Thaçi do dalin triumfator përballë padrejtësive ndërkombëtare të cilat e gjykojnë viktimen dhe jo agresorin serbomadh .

para 11 muajve - Fakti Ditor

UÇK-ja është një nga Kryeveprat e Kombit tonë dhe Hashim Thaçi si një nga themeluesit aksionistet e parë drejtuesi i saj politiko -ushtarak do dal triumfator edhe në këtë sfidë siç ai ka dal gjithmonë...

Presidenti Thaçi sot intervistohet nga Prokuroria Speciale në Hagë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka udhëtuar mbrëmë për në Hagë, ku sot pritet të intervistuar si i ftuar i Prokurorisë Speciale. Në propozim-aktakuzën e publikuar me datën 24 qershor nga Zyra e Prokurorit...

Presidenti Thaçi sot intervistohet nga Prokuroria Speciale në Hagë

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka udhëtuar mbrëmë për në Hagë, ku sot pritet të intervistuar si i ftuar i Prokurorisë Speciale. Në propozim-aktakuzën e publikuar me datën 24 qershor nga Zyra e Prokurorit...

Presidenti Thaçi merret në pyetje nga Prokurori i Specializuar në Hagë

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i Hashim Thaçit sot do t’i dëgjojë dhe do t’u përgjigjet pyetjeve të Prokurorit të Sepcializuar në Hagë lidhur me akuzat për krime lufte. Ai ka mbërritur në Hagë dje, ndërsa paraprakisht në...

Presidenti Thaçi merret në pyetje nga Prokurori i Specializuar në Hagë

para 11 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Hashim Thaçit sot do t’i dëgjojë dhe do t’u përgjigjet pyetjeve të Prokurorit të Sepcializuar në Hagë lidhur me akuzat për krime lufte. Ai ka mbërritur në Hagë dje, ndërsa paraprakisht në...

Thaçi për intervistim në Hagë

para 11 muajve - KosovaPress

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në propozim-aktakuzën e publikuar më 24 qershor nga Zyra e Prokurorit të Specializuar pretendohet,...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi intervistohet nga Prokuroria Speciale në Hagë

para 11 muajve - DW

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një aktakuzë ende të pakonfirmuar akuzohet nga Prokuroria Speciale me seli në Hagë “për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit”. Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi udhëtoi...

Daan Everts shkruan për Thaçin e Veselin në mediat holandeze: Intrigat ndërkombëtare e ndërlikojnë pozicionin e BE’së

para 11 muajve - Infokusi

Bashkimi Evropian do të ndërmjetësojë këtë javë në përfundimin e konfliktit të fundit ballkanik midis Kosovës dhe Serbisë. Rezultati është i pasigurt, paralajmëron Daan Everts për mediumin më të madh holandez,...

Thaçi: Krijimi i Gjykatës Speciale, në aspektin strategjik është i drejtë

para 11 muajve - Insajderi

Presidentin i Kosovës, Hashim Thaçi vendimi për krijimin e Speciales nga Kuvendi i Kosovës e cilëson strategjikisht të drejtë. Në një intervistë për Top Channel në Tiranë, para se të nisej për në Hagë,...

Thaçi para varrit të Rugovës: Nuk e di kur kthehem nga Haga, por do kthehem i pastër

para 11 muajve - InfoShqip

Presidenti i Kosovës nesër do të përballet në Hagë me akuzat për krime lufte ndaj tij. Ai sot ka vizituar edhe varrin e Ibrahim Rugovës. ‘Nderim e mirënjohje gjithmonë Presidentit të parë të Kosovës, si...

Presidenti Thaçi ka udhëtuar për në Hagë

para 11 muajve - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka fluturuar sonte drejt Hagës, ku nesër pritet të intervistohet nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, e cila kundër tij ka ngritur aktakuzë për krime lufte e krime...

Thaçi: Vendimi për krijimin e Speciales, strategjikisht i drejtë

para 11 muajve - Portalb

Për presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi vendimi për krijimin e Speciales nga Kuvendi i Kosovës ka qenë strategjikisht i drejtë. Në një intervistë për Top Channel në Tiranë, para se të nisej me aeroplan...

Prej Fatmir Sejdiut deri te Ramush Haradinaj – këta janë liderët kosovarë dhanë dorëheqje nga postet e tyre

para 11 muajve - Lajmi.net

E vet Thaçi, që të hënën shkon për tu intervistuar prej specialëve në Hagë, në rast të dorëheqjes, nuk do të ishte i pari president kosovar që e bënë një gjë të tillë. Dy paraardhës të tij, patën vepruar...

Cilët liderë kosovarë dhanë dorëheqje?

para 11 muajve - Klan Kosova

Hashim Thaçi në karrigen e presidentit ka vendosur të qëndrojë deri sa t’i konfirmohet aktakuza. Procedura deri të ngritja e këtij akti-akuzues prej Gjykatës Speciale, për pretendimet e prokurorit të Dhomave...

Ushtarët e UÇK-së nuk mund t’i dënojë asnjë gjykatë

para 11 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, të dielën ka udhëtuar për nw Hagë, ku të hënën do të merret në pyetje nga Prokuroria e Gjykatës Speciale. Udhëtimi i Thaçit drejt Hagës vjen pas propozimaktakuzës...

Thaçi: Vendimi për krijimin e Speciales, strategjikisht i drejtë

para 11 muajve - Koha.net

Për presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi vendimi për krijimin e Speciales nga Kuvendi i Kosovës ka qenë strategjikisht i drejtë. Në një intervistë për Top Channel në Tiranë, para se të nisej me aeroplan...

Vjen paralajmërimi nga Kurti, Hashim Thaçi mund të arrestohet në Hagë

para 11 muajve - Albeu

Prof. Faton Kurti , kryetar i Republikanëve të Kosovës , përmes një shkrimi në Facebook, ka folur rreth mundësisë së arrestimit të presidentit Hashim Thaçi në Hagë. Kurti në Facebook shkruan se ekziston...

Avokati Koci: Thaçi është dashur të tregojë më shumë pse po shkon në Hagë

para 11 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 20:17 Presidenti Hashim Thaçi do të bëhet zyrtari i parë i lartë që do të intervistohet nga një gjykatë për krime lufte. Thaçi do të niset nesër drejt Hagës, për t’u paraqitur...

Para nisjes për në Hagë, Thaçi bën homazhe te varri i presidentit Rugova

para 11 muajve - Kallxo

Një ditë para se të niset për në Hagë për t’u intervistuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, e cila kundër tij ka ngritur aktakuzë për krime lufte e krime kundër njerëzimit, presidenti i Kosovës,...

Arianit Koci: Thaçi është dashur të tregojë më shumë rreth ftesës që i është bërë

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti Hashim Thaçi do të bëhet zyrtari i parë i lartë që do të intervistohet nga një gjykatë për krime lufte. Thaçi do të niset nesër drejt Hagës, për t’u paraqitur para prokurorit të Speciales, lidhur...

Nesër intervistohet në Hagë, Thaçi: Vendimi për themelimin e Speciales ishte strategjikisht i drejtë

para 11 muajve - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se vendimi për themelimin e dhomave të specializuara ka qenë një padrejtësi historike, por ai e ka cilësuar si vendim strategjikisht të drejtë. Ai ka thënë se...

Thaçi arrin në Hagë për t’u intervistuar nesër nga Specialja

para 11 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 19:41 Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tashmë ka arritur në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Njoftimin se të hënën (13 korrik, 2020) do të...

Thaçi bën nderime të varri i Rugovës

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti aktual Hashim Thaçi ka bërë nderime të varri i ish presidentit Ibrahim Rugova. Vlerëson filozofinë pacifiste si parakusht për luftë të armatosur. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka bërë nderime...

Para nisjes për në Hagë, Thaçi bëri homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

para 11 muajve - Zhurnal

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, para nisjes për në Hagë ku do të intervistohet ka bërë homazhe tek varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova. Thaçi tha se sot më shumë se kurrë duhet mësimi i urtësisë...

Para nisjes për në Hagë, Thaçi bën homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

para 11 muajve - Telegrafi

Para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, presidenti i vendit Hashim Thaçi ka bërë homazhe pranë varrit të ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Nga aty, Thaçi...

Thaçi viziton varrin e Rugovës, një ditë para shkuarjes në Hagë

para 11 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 19:20 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar varrin e ish-presidentit, Ibrahim Rugova, një ditë para se të shkojë në Hagë për intervistim nga Gjykata Speciale....

Para nisjes në Hagë, Thaçi bën homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

para 11 muajve - RTK

Një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, presidenti i vendit Hashim Thaçi ka bërë homazhe pranë varrit të ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Nga aty,...

Para nisjes për në Hagë, Thaçi bëri homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, para nisjes për në Hagë ku do të intervistohet ka bërë homazhe tek varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova. Thaçi tha se sot më shumë se kurrë duhet mësimi i urtësisë...

Para shkuarjes në Hagë, Thaçi viziton varrin e Rugovës

para 11 muajve - OraInfo

Thaçi ka vizituar sot varrin e Rugovës. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar varrin e ish-presidentit, Ibrahim Rugova, një ditë para se të shkojë në Hagë për intervistim nga Gjykata Speciale....

Para nisjes për në Hagë, Thaçi bën homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, para nisjes për në Hagë ku do të intervistohet ka bërë homazhe tek ish-presidenti Ibrahim Rugova. Thaçi tha se sot më shumë se kurrë duhet mësimi i urtësisë së presidentit...

Para nisjes për në Hagë, Thaçi bëri homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, para nisjes për në Hagë ku do të intervistohet ka bërë homazhe tek varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova. Thaçi tha se sot më shumë se kurrë duhet mësimi i urtësisë...

Thaçi para varrit të Rugovës: Nuk e di kur kthehem nga Haga, por do kthehem i pastër

para 11 muajve - Syri

Presidenti i Kosovës nesër do të përballet në Hagë me akuzat për krime lufte ndaj tij. Ai sot ka vizituar edhe varrin e Ibrahim Rugovës. ‘Nderim e mirënjohje gjithmonë Presidentit të parë të Kosovës, si...

Thaçi bën homazhe te varri i ish-presidentit Rugova para nisjes për në Hagë

para 11 muajve - Sinjali

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë sot homazhe tek varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova. Thaçi bëri homazhe një ditë para se të niset për në Hagë, ku është ftuar nga Dhoma e Prokurorit...

Para nisjes për në Hagë, Thaçi bën homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

para 11 muajve - Alsat-M

Një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë homazhe pranë varrit të ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Nga...

Presidenti Thaçi tek varri i Rugoves para nisjes per Hage

para 11 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i Kosoves Hashim Thaçi nderoi sot Presidentin Ibrahim Rugova duke vendosur nje tufe lule tek varri i tij, para nisjes pe rne Hage. “Nderim e mirënjohje gjithmonë Presidentit të parë të Kosovës,...

Para nisjes për në Hagë, Thaçi bën homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

para 11 muajve - Shprehja

Një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë homazhe pranë varrit të ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Nga...

Para nisjes për në Hagë, Thaçi bën homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

para 11 muajve - Shenja

Para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, presidenti i vendit Hashim Thaçi ka bërë homazhe pranë varrit të ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Nga aty, Thaçi...

Hashim Thaçi në Hagë, juristët japin dy versione rreth ftesës

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti Hashim Thaçi do të bëhet zyrtari i parë i lartë që do të intervistohet nga një gjykatë për krime lufte. Thaçi do të niset nesër drejt Hagës, për t’u paraqitur para prokurorit të Speciales, lidhur...

Thaçi në Hagë, juristët japin dy versione rreth ftesës

para 11 muajve - Koha.net

Presidenti Hashim Thaçi do të bëhet zyrtari i parë i lartë që do të intervistohet nga një gjykatë për krime lufte. Thaçi do të niset nesër drejt Hagës, për t’u paraqitur para prokurorit të Speciales, lidhur...

Thaçi në pragnisjen drejt Speciales: aktakuza(ndaj tij), goditje për SHBA

para 11 muajve - Te Sheshi

Orë para udhëtimit për në Hagë për t’u përballur me aktakuzën e Speciales, presidenti Thaçi dha te kuptuar se ndaj tij, ose me anë të tij, u bë një komplot kundër SHBA-së, në prag të takimit të 27 qershorit,...

Thaçi arrin në Hagë për t’u intervistuar nesër nga Specialja

para 11 muajve - Koha.mk

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tashmë ka arritur në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Njoftimin se të hënën (13 korrik, 2020) do të udhëtojë për në Hagë, Thaçi e bëri përmes...

Presidenti Thaçi mbërrin në Hagë për t’u intervistuar nesër nga Specialja

para 11 muajve - OraInfo

Thaçi arrin në Hagë për t’u intervistuar nesër nga Specialja. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tashmë ka arritur në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Njoftimin se të hënën...

Thaçi arrin në Hagë për t’u intervistuar nesër nga Specialja

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tashmë ka arritur në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Njoftimin se të hënën (13 korrik, 2020) do të udhëtojë për në Hagë, Thaçi e bëri përmes...

Hashim Thaçi shkon në Hagë, nesë intervistohet nga Gjykata Speciale

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tashmë ka arritur në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Njoftimin se të hënën (13 korrik, 2020) do të udhëtojë për në Hagë, Thaçi e bëri përmes...

Thaçi arrin në Hagë për t’u intervistuar nesër nga Specialja

para 11 muajve - Zeri

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tashmë ka arritur në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Njoftimin se të hënën (13 korrik, 2020) do të udhëtojë për në Hagë, Thaçi e bëri përmes...

Thaçi arrin në Hagë për t’u intervistuar nesër nga Specialja

para 11 muajve - Aktuale

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tashmë ka arritur në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Njoftimin se të hënën (13 korrik, 2020) do të udhëtojë për në Hagë, Thaçi e bëri përmes...

Thaçi arrin në Hagë për t’u intervistuar nesër nga Specialja

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tashmë ka arritur në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Njoftimin se të hënën (13 korrik, 2020) do të udhëtojë për në Hagë, Thaçi e bëri përmes...

Thaçi vendos fotografinë e varrezave të Jasharajve në Facebook

para 11 muajve - Zeri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vendosur fotografinë e varrezave të Jasharajve në “cover” në llogarinë e tij në Facebook. Thaçi gjatë ditës së djeshme ka bërë homazhe tek varrezat e dëshmorëve në...

Thaçi vendos fotografinë e varrezave të Jasharajve në Facebook

para 11 muajve - Lajmi.net

Në të Thaçi ka vendosur foton e varrezave të Jasharajve. Kreu i shtetit dje ka bërë homazhe tek varrezat në Prekaz, ndërsa sot ka bërë homazhe tek veprimtari i madh i çështjes kombëtare Adem Demaçi. Ai...

Thaçi arrin në Hagë për t’u intervistuar nesër nga Specialja

para 11 muajve - Albinfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tashmë ka arritur në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Njoftimin se të hënën (13 korrik, 2020) do të udhëtojë për në Hagë, Thaçi e bëri përmes...

Thaçi arrin në Hagë për t’u intervistuar nesër nga Specialja

para 11 muajve - Zyrtare

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tashmë ka arritur në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tashmë ka arritur në Hagë si i ftuar nga Prokuroria...

Thaçi vendos fotografinë e varrezave të Jasharajve në Facebook

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka ndërruar fotografinë e “mbulesës” së profilit të tij në Facebook. Në të Thaçi ka vendosur foton e varrezave të Jasharajve. Kreu i shtetit dje ka bërë homazhe tek varrezat...

Presidenti Thaçi ka arritur në Hagë për t’u intervistuar

para 11 muajve - PortaliOnline

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tashmë ka arritur në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Njoftimin se të hënën (13 korrik, 2020) do të udhëtojë për në Hagë, Thaçi e bëri përmes...

Thaçi vendos fotografinë e varrezave të Jasharajve në Facebook

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka ndërruar fotografinë e “mbulesës” së profilit të tij në Facebook. Në të Thaçi ka vendosur foton e varrezave të Jasharajve. Kreu i shtetit dje ka bërë homazhe tek varrezat...

Thaçi arrin në Hagë për t’u intervistuar nesër nga Specialja

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tashmë ka arritur në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Njoftimin se të hënën (13 korrik, 2020) do të udhëtojë për në Hagë, Thaçi e bëri përmes...

Thaçi niset nga Tirana për në Hagë

para 11 muajve - OraInfo

Hashim Thaçi niset nga Rinasi për në Hagë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është nisur nga aeroporti i Rinasit për në Hagë ku ditën e nesërme pritet të përballet me akuzat e ngritura nga Gjykata Speciale...

Thaçi arrin në Hagë për t’u intervistuar nesër nga Specialja

para 11 muajve - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tashmë ka arritur në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Njoftimin se të hënën (13 korrik, 2020) do të udhëtojë për në Hagë, Thaçi e bëri përmes...

Kështu e komentojnë avokatët kosovarë për paraqitjen e nesërme të Thaçit në Hagë

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi nesër do të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Këtë ai e bëri të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook duke...

Para nisjes për në Hagë, Thaçi bën homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

para 11 muajve - Epoka e Re

Para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, presidenti i vendit Hashim Thaçi ka bërë homazhe pranë varrit të ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Nga aty, Thaçi...

Para nisjes për në Hagë, Thaçi bën homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

para 11 muajve - Gazeta e re

Një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, presidenti i vendit Hashim Thaçi ka bërë homazhe pranë varrit të ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Nga aty,...

Hashim Thaçi niset nga Rinasi për në Hagë

para 11 muajve - Albeu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është nisur nga aeroporti i Rinasit për në Hagë ku ditën e nesërme pritet të përballet me akuzat e ngritura nga Gjykata Speciale me dyshimet se ka kryer krime lufte....

Thaçi vendos fotografinë e varrezave të Jasharajve në Facebook

para 11 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka ndërruar fotografinë e “mbulesës” së profilit të tij në Facebook. Në të Thaçi ka vendosur foton e varrezave të Jasharajve. Kreu i shtetit dje ka bërë homazhe tek varrezat...

Para nisjes për në Hagë, Thaçi bën homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

para 11 muajve - Arbresh

Një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, presidenti i vendit Hashim Thaçi ka bërë homazhe pranë varrit të ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Këtë...

Hashim Thaçi niset nga Rinasi për në Hagë

para 11 muajve - Top-News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është nisur nga aeroporti i Rinasit për në Hagë ku ditën e nesërme pritet të përballet me akuzat e ngritura nga Gjykata Speciale me dyshimet se ka kryer krime lufte....

Para nisjes për në Hagë, Thaçi bën homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

para 11 muajve - Lajm

Një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë homazhe pranë varrit të ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Nga...

Ekskluzive/ Hashim Thaçi për Top Channel rrëfen pragbetejën e re, nesër në Hagë

para 11 muajve - Top Channel

Kosova me shumë gjak të derdhur e fitoi betejën me Serbinë për tu bërë e lirë. Pasditen e kësaj të diele, Hashim Thaçi ish udhëheqësi politik i UCK-s sot president, nga aeroporti Nënë Tereza është nisur...

Para nisjes për në Hagë, Thaçi bën homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

para 11 muajve - Periskopi

Një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, presidenti i vendit Hashim Thaçi ka bërë homazhe pranë varrit të ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Nga aty,...

Presidenti nesër në Hagë, çfarë thonë avokatët

para 11 muajve - Lajmi.net

Këtë ai e bëri të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook duke thënë “Deri sa bashkëluftëtarët e mi dhe unë do të përballemi me dinjitet dhe integritet me drejtësinë ndërkombëtare, ju ftoj...

Para nisjes për në Hagë, Thaçi bën homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

para 11 muajve - KosovaPress

Një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, presidenti i vendit Hashim Thaçi ka bërë homazhe pranë varrit të ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Nga aty,...

Çfarë thonë avokatët kosovarë për intervistimin e nesërm të Thaçit në Hagë?

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi nesër do të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Këtë ai e bëri të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook duke...

Çfarë thonë avokatët kosovarë për paraqitjen e nesërme të Thaçit në Hagë?

para 11 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 15:56 Presidenti i vendit, Hashim Thaçi nesër do të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Këtë ai e bëri të ditur me anë të një postimi...

Ekskluzive/ Hashim Thaçi për Top Channel rrëfen pragbetejën e re, nesër në Hagë

para 11 muajve - News Tv

Pasditen e kësaj të diele, Hashim Thaçi ish udhëheqësi politik i UCK-s sot president, nga aeroporti Nënë Tereza është nisur drejtë Hagës për të filluar e fituar , një betejë të re, kësaj here me drejtësinë...

Thaçi arrin në Hagë për t’u intervistuar nesër nga Specialja

para 11 muajve - News33

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tashmë ka arritur në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Njoftimin se të hënën (13 korrik, 2020) do të udhëtojë për në Hagë, Thaçi e bëri përmes...

Thaçi ka arritur në Hagë, nesër intervistohet nga Specialja

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tashmë ka arritur në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Njoftimin se të hënën (13 korrik, 2020) do të udhëtojë për në Hagë, Thaçi e bëri përmes...

Thaçi vendos fotografinë e varrezave të Jasharajve në Facebook

para 11 muajve - Zyrtare

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka ndërruar fotografinë e “mbulesës” së profilit të tij në Facebook. Në të Thaçi ka vendosur foton e varrezave të Jasharajve. Kreu i shtetit dje ka bërë homazhe tek varrezat...

Avokatët kosovarë kështu e komentojnë paraqitjen e nesërme të Thaçit në Hagë

para 11 muajve - OraInfo

Çfarë thonë avokatët kosovarë për paraqitjen e nesërme të Thaçit në Hagë? Presidenti i vendit, Hashim Thaçi nesër do të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Këtë...

Mos hezito Hashim, jep dorëheqje para se të nisesh për në Hagë

para 11 muajve - Medial

“Çmimi i madhështisë është përgjegjësia. E vërteta vonon, por nuk zhduket dot. Keqdashësit mund ta sulmojnë atë, injoranca mund ta përqeshë, por në fund ajo triumfon” (W.Churchill). Hashim Thaçi duhet...

Hashim Thaçi niset nga Rinasi për në Hagë

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është nisur nga aeroporti i Rinasit për në Hagë ku ditën e nesërme pritet të përballet me akuzat e ngritura nga Gjykata Speciale me dyshimet se ka kryer krime lufte....

Thaçi arrin në Hagë për t’u intervistuar nesër nga Specialja

para 11 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, tashmë ka arritur në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Njoftimin se të hënën (13 korrik, 2020) do të udhëtojë për në Hagë, Thaçi e bëri përmes...

Mos hezito Hashim, jep dorëheqje para se të nisesh për në Hagë

para 11 muajve - Gazeta.mk

“Çmimi i madhështisë është përgjegjësia. E vërteta vonon, por nuk zhduket dot. Keqdashësit mund ta sulmojnë atë, injoranca mund ta përqeshë, por në fund ajo triumfon” (W.Churchill). Hashim Thaçi duhet...

Thaçi vendos fotografinë e varrezave të Jasharajve në Facebook

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka ndërruar fotografinë e “mbulesës” së profilit të tij në Facebook. Në të Thaçi ka vendosur foton e varrezave të Jasharajve. Kreu i shtetit dje ka bërë homazhe tek varrezat...

Thaçi vendos fotografinë e varrezave të Jasharajve në Facebook

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka ndërruar fotografinë e “mbulesës” së profilit të tij në Facebook. Në të Thaçi ka vendosur foton e varrezave të Jasharajve. Kreu i shtetit dje ka bërë homazhe tek varrezat...

Thaçi vendos fotografinë e varrezave të Jasharajve në Facebook

para 11 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka ndërruar fotografinë e “mbulesës” së profilit të tij në Facebook. Në të Thaçi ka vendosur foton e varrezave të Jasharajve. Kreu i shtetit dje ka bërë homazhe tek varrezat...

Thaçi vendos fotografinë e varrezave të Jasharajve në Facebook

para 11 muajve - News33

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka ndërruar fotografinë e “mbulesës” së profilit të tij në Facebook. Në të Thaçi ka vendosur foton e varrezave të Jasharajve. Kreu i shtetit dje ka bërë homazhe tek varrezat...

Presidenti nesër në Hagë, çfarë thonë avokatët

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi nesër do të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Këtë ai e bëri të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook duke...

Thaçi vendos fotografinë e varrezave të Jasharve në Facebook

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, një ditë para se të niset për Hagë për t’u intervistuar nga Gjykata Speciale, ka ndërruar fotografinë e “Cover”-it. Ajo që e bëri të veçantë këtë ishte vendosja e fotografisë...

Nesër Thaçit në Hagë, çfarë thonë avokatët kosovarë?

para 11 muajve - 24 ore

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi nesër do të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Këtë ai e bëri të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook duke...

Thaçi përulet para varrit të Adem Demaçit, një ditë para se të niset për Hagë

para 11 muajve - Koha Jone

He Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një ditë para se të niset për në Hagë ka vizituar varrin e veprimtarit të çështjes kombëtare Adem Demaçit. “Nderime për simbolin e rezistencës kombëtare, Adem Demaçi”,...

Presidenti Thaçi nesër niset për Hagë

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi nesër pritet të udhëtojë për në Hagë. Thaçi, është ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, dy javë pasi që Zyra e Prokurorit të Specializuar...

Çfarë thonë avokatët kosovarë për paraqitjen e nesërme të Thaçit në Hagë?

para 11 muajve - Bota Press

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi nesër do të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Këtë ai e bëri të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook duke...

Rruga pa kthim e Hashim Thaçit në Hagë

para 11 muajve - Gazeta.mk

Nëse Hashim Thaçi, as sot,ditën e fundit, para shkuarjes në Hagë nuk jep dorëheqje,po u burgos nga Gjykata Speciale për krime lufte, çka do të ndodhte pastaj me pozitën e presidentit, a do të mund ta mbante...

Çfarë thonë avokatët kosovarë për paraqitjen e nesërme të Thaçit në Hagë?

para 11 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi nesër do të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Këtë ai e bëri të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook duke...

Një ditë para nisjes në Hagë, Thaçi përkulet para varrit të Adem Demaçit

para 11 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 12/07/2020 12:12 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, ka bërë homazhe pranë varrit të...

Një ditë para nisjes në Hagë, Thaçi përkulet para varrit të Adem Demaçit

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, ka bërë homazhe pranë varrit të veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem...

Një ditë para nisjes në Hagë, Thaçi përkulet para varrit të Adem Demaçit

para 11 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, ka bërë homazhe pranë varrit të veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem...

Një ditë para nisjes në Hagë, Thaçi përkulet para varrit të Adem Demaçit

para 11 muajve - OraInfo

Hashim Thaçi nesër pritet të udhëtoj drejt Hagës. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, ka bërë homazhe pranë...

Një ditë para nisjes në Hagë, Thaçi bën homazhe tek varri i Adem Demaçit

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, ka bërë homazhe pranë varrit të veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem...

Thaçi bën homazhe pranë varrit të Adem Demaçit para nisjes në Hagë

para 11 muajve - Zeri

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë homazhe pranë varrit të veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem Demaçi, një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale...

Thaçi nderon përkushtimin dhe sakrificën e Adem Demaçit

para 11 muajve - RTK

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, ka bërë homazhe pranë varrit të veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem...

Thaçi nderon përkushtimin dhe sakrificën e Adem Demaçit

para 11 muajve - Lajmi.net

Thaçi tha se Demaçi dha gjithçka për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, për çka shtoi se sakrifica e tij është sinonim i lirisë së Kosovës dhe motivi për të gjithë që sot janë të lirë dhe të pavarur. “Jam...

Aktiviteti i sotëm i Hashim Thaçit një ditë para nisjes për në Hagë

para 11 muajve - Sinjali

Presidenti Hashim Thaçi, një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për intervistim, ka bërë homazhe pranë varrit të veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem Demaçi. Thaçi...

Një ditë para nisjes në Hagë, Thaçi përkulet para varrit të Adem Demaçit

para 11 muajve - News Tv

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, ka bërë homazhe pranë varrit të veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem...

Një ditë para nisjes në Hagë, Thaçi përkulet para va*rrit të Adem Demaçit

para 11 muajve - Pa censure

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, ka bërë homazhe pranë varrit të veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem...

Një ditë para nisjes në Hagë, Thaçi përkulet para varrit të Adem Demaçit

para 11 muajve - Fol

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, ka bërë homazhe pranë varrit të veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem...

“Interaktiv” nis me raportin për Thaçin drejt Hagës

para 11 muajve - Koha.net

Java në “Interaktiv” do të nisë me një analizë dhe raport special rreth zhvillimeve të fundit politike në vend. Zhvillimet e ditës për udhëtimin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, drejt Hagës si i...

Një ditë para ditës së madhe në Hagë, Thaçi i bën nderime Adem Demaçit

para 11 muajve - Zyrtare

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, ka bërë homazhe pranë varrit të veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem...

Një ditë para ditës së madhe në Hagë, Thaçi i bën nderime Adem Demaçit

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, ka bërë homazhe pranë varrit të veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem...

Një ditë para nisjes në Hagë, Thaçi bën homazhe tek varri i Adem Demaçit

para 11 muajve - News33

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, ka bërë homazhe pranë varrit të veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem...

Thaçi bën homazhe tek varri i Adem Demaçit

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, ka bërë homazhe pranë varrit të veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem...

Një ditë para nisjes në Hagë, Thaçi bën homazhe tek varri i Adem Demaçit

para 11 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi,  një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, ka bërë homazhe pranë varrit të veprimtarit të çështjes kombëtare,...

Një ditë para nisjes në Hagë, Thaçi përkulet para varrit të Adem Demaçit

para 11 muajve - Bota Press

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, ka bërë homazhe pranë varrit të veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem...

Një ditë para nisjes në Hagë, Thaçi përkulet para varrit të Adem Demaçit

para 11 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, ka bërë homazhe pranë varrit të veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem...

Para Hagës presidenti Thaçi shkon te varri i Adem Jasharit…

para 11 muajve - Standard

Pasi takoi Presidentin shqiptar Ilir Meta, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dy ditë para udhëtimit për në Hagë ka vizituar varrin e Adem Jasharit për të kryer nderimet ndaj tij në Prekaz. Ai do të përballet...

Thaçi nderon përkushtimin dhe sakrificën e Adem Demaçit

para 11 muajve - KosovaPress

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një ditë para se të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar, ka bërë homazhe pranë varrit të veprimtarit të çështjes kombëtare, Adem...

Para Hagës presidenti Thaçi shkon te varri i Adem Jasharit

para 11 muajve - Koha Jone

Pasi takoi Presidentin shqiptar Ilir Meta, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dy ditë para udhëtimit për në Hagë ka vizituar varrin e Adem Jasharit për të kryer nderimet ndaj tij në Prekaz. Ai do të përballet...

Dy ditë para Hagës, Hashim Thaçi nderime tek varri i Adem Jasharit: Dielli do të lindë përsëri!

para 11 muajve - Iliria News

Dy ditë para udhëtimit për në Hagë, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar varrin e Adem Jasharit. Me një shënim në facebook, Thaçi shkruan se vizitoi varrin Adem Jasharit për të kryer nderimet...

Dy ditë para Hagës, Hashim Thaçi nderime tek varri i Adem Jasharit: Dielli do të lindë përsëri!

para 11 muajve - Ina

Dy ditë para udhëtimit për në Hagë, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar varrin e Adem Jasharit. Me një shënim në facebook, Thaçi shkruan se vizitoi varrin Adem Jasharit për të kryer nderimet...

“Dielli do të lindë përsëri”/ Pak orë para Hagës, Hashim Thaçi shkon te varri i Adem Jasharit

para 11 muajve - Top Channel

Pak orë para udhëtimit për në Hagë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vizitoi varrin e Adem Jasharit, ku kreu nderime ndaj tij në Prekaz. “Jam sonte këtu në Prekaz për të bërë nderime për bashkëluftëtarin...

Dy ditë para Hagës, Hashim Thaçi tek varri Adem Jasharit: Dielli do të lindë përsëri!

para 11 muajve - ABC News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, para nisjes për në Hagë,këtë të shtunë ka vizituar Prekazin. Thaçi në këtë vizitë ka bërë me dije se ka nderuar komandantin legjendar Adem Jashari dhe të gjithë luftëtarët...

Dy ditë para Hagës, Hashim Thaçi i shkon tek varri Adem Jasharit: Dielli do të lindë përsëri!

para 11 muajve - Koha Jone

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dy ditë para udhëtimit për në Hagë ka vizituar varrin e Adem Jasharit për të kryer nderimet ndaj tij në Prekaz. Ai do të përballet ditën e hënë me Prokurorinë Speciale...

FOTO/ Dy ditë para thirrjes në Hagë, Hashim Thaçi viziton varrin e Adem Jasharit

para 11 muajve - Syri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dy ditë para udhëtimit për në Hagë ka vizituar varrin e Adem Jasharit për të kryer nderimet ndaj tij në Prekaz. Ai do të përballet ditën e hënë me Prokurorinë Speciale...

Dy ditë para Hagës, Hashim Thaçi nderime tek varri i Adem Jasharit: Dielli do të lindë përsëri!

para 11 muajve - Panorama

Dy ditë para udhëtimit për në Hagë, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar varrin e Adem Jasharit. Me një shënim në facebook, Thaçi shkruan se vizitoi varrin Adem Jasharit për të kryer nderimet...

Dy ditë para Hagës, Thaçi shkon tek varri i Adem Jasharit: Dielli do të lindë përsëri!

para 11 muajve - Mapo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dy ditë para udhëtimit për në Hagë, ka vizituar varrin e Adem Jasharit për të kryer nderimet ndaj tij në Prekaz. Ai do të përballet ditën e hënë me Prokurorinë Speciale...

Dy ditë para Hagës, Hashim Thaçi i shkon tek varri Adem Jasharit: Dielli do të lindë përsëri!

para 11 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dy ditë para udhëtimit për në Hagë ka vizituar varrin e Adem Jasharit për të kryer nderimet ndaj tij në Prekaz. Ai do të përballet ditën e hënë me Prokurorinë Speciale...

Thaçi në Prekaz: “Dielli do të lindë përsëri”

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 korrik 2020 – Dy ditë para se të udhëtojë për në Hagë, për intervistim nga Prokuroria Speciale, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë homazhe në kompleksin memorial në Prekaz. Në një...

Presidenti Thaçi në Prekaz para nisjes në Hagë: Dielli do të lindë përsëri…

para 11 muajve - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 11/07/2020 21:33 Para se të niset për në Hagë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar Prekazin. Aty ai tha se nderoi komandantin legjendar Adem Jashari dhe të gjithë luftëtarët...

Hashim Thaçi viziton Prekazin: Dielli do të lind përsëri

para 11 muajve - Kallxo

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot ka vizituar Kompleksion Memorial të familjes Jashari në Prekaz. Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’ presidenti Thaçi ka shkruar se është në Prekaz për...

Thaçi nga Prekazi: Dielli do të lindë përsëri

para 11 muajve - Medial

Thaçi ka thënë se ka ardhur këtu për të nderuar komandantin legjendar Adem Jashari dhe të gjithë luftëtarët e UÇK-së. Ai nga Prekazi ka thënë se po ashtu ka ardhur këtu për të ritheksuar fuqishëm se “dielli...

Thaçi bën homazhe në Prekaz: Dielli do të lindë përsëri

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, pasditen e së shtunës ka bërë homazhe te Varrezat e Dëshmorëve në Prekaz të Skenderajt. Thaçi ka thënë se ka ardhur këtu për të nderuar komandantin legjendar Adem Jashari...

Thaçi bën homazhe në Prekaz dy ditë para nisjes për Hagë: “Dielli do të lindë përsëri”

para 11 muajve - OraInfo

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, të hënën do të niset për në Hagë. Pasditen e së shtunës ai ka bërë homazhe te Varrezat e Dëshmorëve në Prekaz të Skenderajt. Këtë e ka bërë të ditur përmes llogarisë së...

Thaçi për vizitë në Prekaz: Dielli do të lind përsëri

para 11 muajve - Insajderi

Në radhën e vizitave që ka bërë presidenti Thaçi ditëve të fundit pas ka marrë ftesë nga prokuroria speciale, sot e ka vizituar Prekazin, njofton Insajderi. Thaçi është shprehur se “është në Prekat në...

Thaçi nga Prekazi: Dielli do të lindë përsëri

para 11 muajve - Lajmi.net

Thaçi ka thënë se ka ardhur këtu për të nderuar komandantin legjendar Adem Jashari dhe të gjithë luftëtarët e UÇK-së. Ai nga Prekazi ka thënë se po ashtu ka ardhur këtu për të ritheksuar fuqishëm se “dielli...

Thaçi viziton Prekazin: Dielli do të lind përsëri

para 11 muajve - Sinjali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vizituar Prekazin për të bërë nderime për komandantin, Adem Jasharin. Thaçi gjatë kësaj vizite ka ritheksuar se dielli do të lind përsëri. “Jam sonte këtu në Prekaz...

Thaçi në Prekaz nderon Jasharin: Dielli do të lindë përsëri

para 11 muajve - Klan Kosova

“Jam këtu në këtë muzg veror edhe për të ritheksuar fuqishëm se dielli do të lindë përsëri”. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është duke qëndruar në Prekaz, me ç’rast ka bërë nderime për bashkëluftëtarin...

Thaçi nga Prekazi: Dielli do të lindë përsëri

para 11 muajve - RTK

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, pasditen e së shtunës ka bërë homazhe te Varrezat e Dëshmorëve në Prekaz të Skenderajt. Thaçi ka thënë se ka ardhur këtu për të nderuar komandantin legjendar Adem Jashari...

“Dielli do të lind përsëri”- Thaçi para nisjes në Hagë bën homazhe në kompleksin memorial “Adem Jashari”

para 11 muajve - GazetaBlic

Pak para nisjes për në Hagë Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka bërë homazhe në kopleksin memorial, Adem Jashari, në Prekaz, shkruan Gazeta Blic. “Jam këtu për të bërë nderime për bashkëluftëtarin...

Presidenti Thaçi në Prekaz para nisjes në Hagë: Dielli do të lindë përsëri…

para 11 muajve - Tetova Sot

Para se të niset për në Hagë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar Prekazin. Aty ai tha se nderoi komandantin legjendar Adem Jashari dhe të gjithë luftëtarët e UÇK’së. Familjarët e dëshmorëve...

Dy ditë para nisjes për Hagë, Thaçi bën homazhe në Prekaz

para 11 muajve - Flaka

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, pasditen e së shtunës ka bërë homazhe te Varrezat e Dëshmorëve në Prekaz të Skenderajt. Këtë e ka bërë të ditur përmes llogarisë së tij në Facebook. Thaçi ka thënë se...

Thaçi: Dielli do të lindë përsëri

para 11 muajve - Infokusi

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, pasditen e së shtunës ka bërë homazhe te Varrezat e Dëshmorëve në Prekaz të Skenderajt. Thaçi ka thënë se ka ardhur këtu për të nderuar komandantin legjendar Adem Jashari...

2 ditë para se të niset për Hagë, presidenti Thaçi viziton varrin e Adem Jasharit

para 11 muajve - Sharri

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë një vizitë tek varri i komandantit Adem Jashari në Prekaz. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai ka thënë se është në Prekaz për të...

Dy ditë para nisjes për Hagë, Thaçi bën homazhe në Prekaz

para 11 muajve - Pa censure

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, pasditen e së shtunës ka bërë homazhe te Varrezat e Dëshmorëve në Prekaz të Skenderajt. Këtë e ka bërë të ditur përmes llogarisë së tij në Facebook. Thaçi ka thënë se...

Thaçi në Prekaz nderon Jasharin: Dielli do të lindë përsëri

para 11 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është duke qëndruar në Prekaz, me ç’rast ka bërë nderime për bashkëluftëtarin dhe komandantin Adem Jashari. Ai ka thënë se dielli do të lindë përsëri, njofton Klan...

Thaci te varri i Adem Jasharit: Dielli do të lindë përsëri

para 11 muajve - Zyrtare

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vizituar kompleksion memorial të familjes Jashari në Prekaz. Thaçi ka bërë nderime për komandantin legjendar, Adem Jashari. Postimi i plotë: Jam sonte këtu në Prekaz...

Thaçi te varri i Adem Jasharit: Dielli do të lindë përsëri

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vizituar kompleksion memorial të familjes Jashari në Prekaz. Thaçi ka bërë nderime te varri i  komandantit legjendar, Adem Jashari. Postimi i plotë: Jam sonte këtu...

Thaçi në Prekaz: Jam sonte këtu për të bërë nderime për bashkëluftëtarin dhe komandantin Adem Jashari

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot ka vizituar Prekazin në shenjë respekti dhe nderi për komandantin Adem Jashari. Këtë ai e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetin social Facebook, shkruan arbresh.info...

Presidenti Thaçi viziton Prekazin: Dielli do të lindë përsëri

para 11 muajve - Epoka e Re

Presidenti Hashim Thaçi ka vizituar Prekazin. Ai përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se është këtu në këtë muzg veror për të ritheksuar fuqishëm se dielli do të lindë përsëri....

Thaçi nga Prekazi: Dielli do të lindë përsëri

para 11 muajve - KosovaPress

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, pasditen e së shtunës ka bërë homazhe te Varrezat e Dëshmorëve në Prekaz të Skenderajt. Thaçi ka thënë se ka ardhur këtu për të nderuar komandantin legjendar Adem Jashari...

Nga deklaratat për shkëmbimin e territoreve Kosovë-Serbi tek aktakuzat për Thaçin, çfarë thotë Fleckenstein

para 11 muajve - BalkanWeb

Ish-eurodeputeti Knut Fleckenstein në një intervistë për emisionin ‘Kjo javë’ në ‘News24’ u ndal edhe tek çështja e shkëmbimit të territoreve të Kosovës mes Serbisë si dhe tek aktakuza e Gjykatës Speciale...

Aktakuza, dëshmia në Hagë dhe tre qëndrime ndaj çështjes Thaçi

para 11 muajve - Epoka e Re

Bedri Islami Pas tronditjes së parë dhe qëndrimeve më shumë emocionale, çka ishte e natyrshme dhe e pritshme, tani vjen koha e qëndrimit serioz, të thelluar dhe duke menduar për vështërsitë që mund të...

Dobitë e mundshme nga shkëmbimi i territoreve

para 11 muajve - Shenja

Shkëmbimi i territoreve në mes Kosovës dhe Serbisë nuk është domosdoshmërisht një “kompromis i dhimbshëm”, por një mundësi e mirë për t’i hequr qafe kufizimet antishqiptare që dalin nga Pakoja e Ahtisaarit...

Dyshimet për pasigurinë e procesit juridik të dhomave të specializuara dhe prokurorit të specializuar

para 11 muajve - Arbresh

Shkruan: Bedri Elezi Dyshimet për pasigurinë e procesit juridik të dhomave të specializuara dhe prokurorit të specializuar të Republikës së Kosovës. Themelimi i këtij institucioni i cili do të merret me...

Kodet e Hashim Thaçit në deklaratën e tij para Hagës!

para 11 muajve - Syri

Presidenti i Kosovës të martën e kaluar u është drejtuarve qytetarëve të vendit me qëllim që të njoftojë se të hënën e ardhshme do të shkojë për intervistë në Hagë. Por kjo deklaratë nuk ka tiparet e një...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK