Hoti: Ata që nuk i respektojnë masat do të përballen me ligjin

para 6 muajve - Portalb

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka ri-përsëritur se – siç po shihet – tjetër shpëtim nga virusi nuk ka përveç zbatim të masave, njofton Insajderi . Të paktën deri tek një vaksinë eventuale, çfarë...

20 raste të reja me Covid-19 në Prizren

para 6 muajve - Gazeta.mk

Në 24 orët e fundit Prizreni ka shënuar 20 raste të reja me koronavirus. Nga publikimi i të dhënave të fundit mbi situatën më Covid-19 nga IKSHPK bëhet e ditur se në komunën e Prizrenit janë shënuar 20...

20 raste të reja me Covid-19 në Prizren

para 6 muajve - RTK

Në 24 orët e fundit Prizreni ka shënuar 20 raste të reja me koronavirus. Nga publikimi i të dhënave të fundit mbi situatën më Covid-19 nga IKSHPK bëhet e ditur se në komunën e Prizrenit janë shënuar 20...

Krasniqi thotë se 15 pacientë të intubuar janë në gjendje kritike

para 6 muajve - Sinjali

Ushtruesi i detyrës së Shërbimit Spitalor Klinik Universitar, Valbon Krasniqi tha se vetëm me zbatimin e masave të rekomanduara nga institucionet shëndetësore, do të ulet fluksi dhe presioni për të shtuar...

20 raste të reja me Covid-19 në Prizren

para 6 muajve - Medial

Në 24 orët e fundit Prizreni ka shënuar 20 raste të reja me koronavirus. Nga publikimi i të dhënave të fundit mbi situatën më Covid-19 nga IKSHPK bëhet e ditur se në komunën e Prizrenit janë shënuar 20...

Mbi 3 mijë e 500 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 6 muajve - Albeu

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se janë 3 mijë e 588 raste aktive me koronavirus . Kosova vazhdon të përballet e rritjen e numrit të rasteve me koronavirus...

Qalaj paralajmëron mbylljen e lokaleve që nuk respektojnë masat antiCovid-19

para 6 muajve - Telegrafi

Nga 434 mostra në 24 orët e fundit, kanë rezultuar 224 persona pozitivë, 152 janë shëruar, ndërsa 10 të tjerë kanë humbur betejën me Covid-19. Gjatë ditës së sotme në spitalet rajonale dhe klinikat e QKUK-së...

224 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 9 të vdekur

para 6 muajve - Ina

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Qalaj paralajmëron mbylljen e lokaleve që nuk respektojnë masat antiCovid-19

para 6 muajve - Top Channel

Nga 434 mostra në 24 orët e fundit, kanë rezultuar 224 persona pozitivë, 152 janë shëruar, ndërsa 10 të tjerë kanë humbur betejën me Covid-19. Gjatë ditës së sotme në spitalet rajonale dhe klinikat e QKUK-së...

599 pacientë po trajtohen në spitalet rajonale dhe klinikat e QKUK-së

para 6 muajve - Sinjali

Gjatë ditës së sotme në spitalet rajonale dhe klinikat e QKUK-së janë të shtrirë 599 pacientë. Ndërkohë që është përmendur ashpërsim i masave, drejtori i Policisë së Kosovës ka paralajmëruar mbylljen e...

Qalaj paralajmëron mbylljen e lokaleve që s`respektojnë masat antiCovid-19

para 6 muajve - RTK

Nga 434 mostra në 24 orët e fundit, kanë rezultuar 224 persona pozitivë, 152 janë shëruar, ndërsa 10 të tjerë kanë humbur betejën me Covid-19. Gjatë ditës së sotme në spitalet rajonale dhe klinikat e QKUK-së...

Qalaj paralajmëron mbylljen e lokaleve që shkelin masat kundër COVID-19

para 6 muajve - OraInfo

Është përkeqësuar situata me koronavirus në vend. Nga 434 mostra në 24 orët e fundit, kanë rezultuar 224 persona pozitivë, 152 janë shëruar, ndërsa 10 të tjerë kanë humbur betejën me Covid-19. Gjatë ditës...

Hoti: Kosova nuk do të shndërrohet në shtet policor por duhet zbatim të masave

para 6 muajve - Kallxo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar se pas takimit që ka pasur me Ministrin Zemaj, drejtorin e SHSKUK-së, drejtorin e IKSHP-së dhe me ekspertë shëndetësorë kanë konkluduar se...

Lajmi i fundit: 10 vdekje dhe 224 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 muajve - Insajderi

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 10 vdekje në Republikën e Kosovës të shkaktuar nga Coronavirusi, njofton Insajderi. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik janë regjistruar po ashtu edhe 224...

Rëndohet situata, ky është numri i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë

para 6 muajve - OraInfo

Mbi 3 mijë e 500 raste aktive me koronavirus në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se janë 3 mijë e 588 raste aktive me koronavirus. Kosova vazhdon...

Komuna e Prishtinës edhe sot me numrin më të madh të rasteve me COVID-19

para 6 muajve - Medial

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka lajmëruar se në 24 orët e fundit janë infektuar 224 persona me koronavirus. Qyteti me më së shumtë të infektuar në 24 orët e fundit është Prishtina...

Edhe sot Prishtina me numrin më të madh të rasteve me COVID-19

para 6 muajve - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 224 persona me koronavirus, ndërkaq kanë vdekur 10 persona. Komuna me numrin më të mash të të infektuarve...

Kosovë/ 10 të vdekur, 224 raste të reja me COVID-19

para 6 muajve - Aktuale

Në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit, dhjetë pacientë me COVID-19 kanë vdekur dhe janë regjistruar 224 raste të reja me këtë sëmundje që e shkakton koronavirusi i ri. Kështu tha në një konferencë për media,...

Shifra alarmante në Kosovë, humbin jetën 10 pacientë, regjistrohen 224 raste të reja

para 6 muajve - Koha Jone

Situata pandemike në Kosovë vijon të shënojë viktima, teksa gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 10 pacientë me covid. Ndërkohë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare, janë testuar gjithsej...

Valbon Krasniqi: 599 pacientë të shtrirë në spitale me gjendje të rënduar

para 6 muajve - Kallxo

U.D. i Drejtorit të SHSKUK-së, Vabon Krasniqi në konferencë për media ka bërë të ditur se 599 pacientë janë të shtrirë në spitalet regjionale dhe në klinikat e QKUK-së. “Sa i përket aspektit klinik të...

Kosovë/ ​10 të vdekur dhe 224 raste të reja me Covid-19

para 6 muajve - Top Channel

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

Naser Ramadani tha se janë vdekur 10 persona, IKSHPK thotë 9

para 6 muajve - GazetaBlic

Drejtori i IKSHPK’së, Naser Ramadani në konferencën e mbajtur për media mbi të dhënat e 24 orëshit të fundit me Covid-19 ka thënë se kanë vdekur 10 persona nga koronavirusi duke e çuar numrin në 237, por...

Kosovë/ ​9 të vdekur dhe 224 raste të reja me Covid-19

para 6 muajve - Top Channel

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

Edhe 224 raste më virusin korona e 10 të vdekur…

para 6 muajve - Standard

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me  metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Kosovë, 224 raste të reja dhe 10 viktima nga Covid-19

para 6 muajve - TV21

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Kosovë/ 10 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit, 224 raste të reja

para 6 muajve - Shekulli

10 vdekje nga koronavirusi dhe 224 raste te reja janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton Express. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani....

Dhjetë të vdekur vetëm në 24 orët e fundit, sërish shifër alarmante të prekurish me koronavirus në Kosovë

para 6 muajve - NOA

Shifra të tjera shqetësuese në Kosovë. Raportohen 10 të vdekur si pasojë e Covid-19 në 24 orët e fundit. Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 434 persona prej të cilëve rezultuan 224 raste pozitive....

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 9 persona nga COVID-19 si dhe 224 tjerë kanë rezultuar pozitivë

para 6 muajve - Telegrafi

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Lajmi i fundit: Nëntë vdekje dhe 224 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 muajve - Insajderi

Në 24 orët e fundit janë regjistruar nëntë vdekje në Republikën e Kosovës të shkaktuar nga Coronavirusi, njofton Insajderi. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik janë regjistruar po ashtu edhe...

10 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit, 224 raste të reja

para 6 muajve - Zhurnal

10 vdekje nga koronavirusi dhe 224 raste te reja janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton Express. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani....

Dhjetë të vdekur dhe 224 raste të reja me COVID-19

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit, dhjetë pacientë me COVID-19 kanë vdekur dhe janë regjistruar 224 raste të reja me këtë sëmundje që e shkakton koronavirusi i ri. Kështu tha në një konferencë për media,...

Hoti: Ata që nuk i respektojnë masat do të përballen me ligjin

para 6 muajve - Shenja

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se policia e inspektorati do të zbatojnë ligjin ndaj atyre që nuk i respektojnë masat e qeverisë. Hoti ka deklaruar se sot është takuar me ministrin Zemaj dhe ekspertët...

Ose maskat, ose ballafaqim me ligjin – thotë Hoti

para 6 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka ri-përsëritur se – siç po shihet – tjetër shpëtim nga virusi nuk ka përveç zbatim të masave, njofton Insajderi. Të paktën deri tek një vaksinë eventuale, çfarë...

152 persona shërohen nga COVID-19

para 6 muajve - Kallxo

Në një konferencë të mbajtur nga Ministria e Shënetësisë janë bërë publike rastet e fundit të personave të prekur me COVID-19 në 24 orët e fundit. IKSHPK ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit, 152 pacientë...

9 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

para 6 muajve - Kallxo

9 persona të infektuar me COVID-19 kanë vdekur në 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu ka njoftuar Instituti i Shëndetit Publik. Numri total i vdekjeve ka shkuar në 236. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin...

Vijojnë shifrat alarmante në Kosovë, regjistrohen 10 viktima dhe 224 raste infektimi brenda 24 orësh

para 6 muajve - BalkanWeb

Kosova vijon me shifrat alarmante të infektimeve dhe vdekjeve nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 10 pacientë, si dhe janë konfirmuar 224 raste të reja pozitive. Njoftimi i ISHPK:...

10 pacientë të tjerë humbin jetën në Kosovë/ Gati gjysma e të testuarve dalin pozitivë

para 6 muajve - Vizion Plus

Vijon të jetë shqetësuese situata nga koronavirusi në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit, autoritetet njoftuan për dhjetë pacientë të tjerë që kanë ndërruar jetë. Totali i viktimave ka shkuar kështu në 236....

Qalaj paralajmëron mbylljen e lokaleve që nuk respektojnë masat kundër COVID-19

para 6 muajve - Infokusi

Nga 434 mostra në 24 orët e fundit, kanë rezultuar 224 persona pozitivë, 152 janë shëruar, ndërsa 10 të tjerë kanë humbur betejën me Covid-19. Gjatë ditës së sotme në spitalet rajonale dhe klinikat e QKUK-së...

Koronavirusi në Kosovë: 10 viktima dhe 224 raste të reja me COVID-19

para 6 muajve - Gazeta Tema

Në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit, dhjetë pacientë me COVID-19 kanë vdekur dhe janë regjistruar 224 raste të reja me këtë sëmundje që e shkakton koronavirusi i ri. Kështu tha në një konferencë për media,...

Kosovë/ 10 viktima dhe 224 raste të reja me COVID-19

para 6 muajve - Opinion

Vijon të rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Mësohet se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 10 persona, ndërsa janë konfirmuar 224 raste të reja me COVID-19. Sipas...

COVID-19/ 10 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit, 224 raste të reja

para 6 muajve - Shekulli

10 vdekje nga koronavirusi dhe 224 raste te reja janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton Express. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani....

Hoti: Ata që nuk i respektojnë masat do të përballen me ligjin

para 6 muajve - Koha Jone

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se policia e inspektorati do të zbatojnë ligjin ndaj atyre që nuk i respektojnë masat e qeverisë. Hoti ka deklaruar se sot është takuar me ministrin Zemaj dhe ekspertët...

Kosovë/ 9 viktima nga koronavirusi dhe 224 raste të reja në 24 orët e fundit

para 6 muajve - Mapo

Shkon në 236 numri i viktimave si pasojë e COVID-19 në Kosovë. 9 persona kanë humbur betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit në Kosovë, bën me dije drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik,...

Qalaj paralajmëron mbylljen e lokaleve që nuk respektojnë masat kundër COVID-19

para 6 muajve - Lajmi.net

Gjatë ditës së sotme në spitalet rajonale dhe klinikat e QKUK-së kanë qenë të shtrirë 599 pacientë. Ndërkohë që është përmendur ashpërsim i masave, drejtori i Policisë së Kosovës ka paralajmëruar mbylljen...

Kosovë/ 10 të vdekur për 24 orë e 224 raste të reja

para 6 muajve - Syri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Alarmante, 10 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

para 6 muajve - Kallxo

10 persona të infektuar me COVID-19 kanë vdekur në 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu ka njoftuar Instituti i Shëndetit Publik. Numri total i vdekjeve ka shkuar në 236. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin...

Sot 224 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 muajve - Klan Kosova

Drejtori i Institutit Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani, ka njoftuar se sot në Kosovë janë regjistruar edhe 224 raste të reja në Kosovës. Kjo ka bërë që numri total i të infektuarve...

Hoti u bën thirrje qytetarët të shmangin turmat

para 6 muajve - Klan

Hoti u bën thirrje qytetarët të shmangin turmat Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti u ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin turmat, të evitojnë përshëndetjet me shtrëngim duarsh, të mbajnë distancën...

10 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

para 6 muajve - Albeu

10 vdekje nga koronavirusi janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani. Në gjithë Kosovën deri tash kanë...

224 të prekurit vijnë nga këto komuna

para 6 muajve - GazetaBlic

Komuna e Prishtinës vazhdon të prijë me numrin e rasteve me koronavirus, raporton Gazeta Blic. Njoftimini plotë: 152 TË SHËRUAR DHE 224 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

9 të vdekur nga COVID-19

para 6 muajve - GazetaBlic

IKSHP ka njoftuar për 9 viktima të reja si pasojë e koronavirusit, raporton Gazeta Blic Njoftimi i plotë: 152 TË SHËRUAR DHE 224 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

Nëntë të vdekur në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Kosovë

para 6 muajve - GazetaBlic

Nëntë persona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Kosovë, shkruan Gazeta Blic . Numri total i viktimave ka shkuar në 236, bëhet e ditur nga njoftimi i IKSHKPK-së. Ndërsa, gjatë 24...

Dalin shifrat e 24 orëve të fundit/ 10 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë, ja sa janë rastet e reja

para 6 muajve - Panorama

Dhjete persona kane humbur jeten në 24 orët e fundit në Kosovë. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani. Në gjithë Kosovën deri tani kanë vdekur 237...

Nuk bie shifëra tragjike: 10 vdekje të reja në 24 orët e fundit nga COVID-19

para 6 muajve - OraInfo

Vazhdon bilanci i rëndë i vdekjeve me koronavirus, edhe 9 të vdekur për 24 orë. Edhe 10 vdekje nga koronavirusi kanë ndodhur në 24 orët e fundit. 152 TË SHËRUAR DHE 224 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve...

224 raste të reja dhe 10 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

para 6 muajve - RTK

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

10 të vdekur në 24 orët e fundit dhe 224 raste të reja me COVID-19

para 6 muajve - Zeri

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka publikuar raportin e testimeve dhe rasteve pozitive me COVID-19 në vend. Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë, nga koronavirusi, kanë humbur jetën...

Nuk bie numri i të infektuarëve: 224 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 6 muajve - OraInfo

152 të shëruar dhe 224 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Sot në Kosovë janë regjistruar edhe 224 raste të reja. 152 TË SHËRUAR DHE 224 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin...

10 të vdekur dhe 224 raste pozitive sot në Kosovë

para 6 muajve - Koha.net

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të premten, se në 24 orët e fundit kanë vdekur 10 pacientë me COVID-19 duke çuar numrin e përgjithshëm në 237. Sipas IKSHPK-së, të gjithë...

9 viktima dhe 224 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 muajve - ABC News

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë humbur jetën 9 persona ndërsa janë konfirmuar 224 raste të reja me koronavirus. Numri i përgjithshëm i personave të prekur ka arritur në 4.730. vijon…

10 të vdekur nga koronavirusi brenda ditës në Kosovë

para 6 muajve - Shprehja

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndërruar jetë edhe 10 persona të prekur me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në vend...

Edhe 224 raste më virusin korona e 10 të vdekur

para 6 muajve - Syri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Alarmante, 25 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

para 6 muajve - Kallxo

25 persona të infektuar me COVID-19 kanë vdekur në 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu ka njoftuar Instituti i Shëndetit Publik. Numri total i vdekjeve ka shkuar në 236. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin...

224 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

para 6 muajve - Kallxo

224 persona kanë rezultuar pozitiv në COVID-19 në mostrat e marra në 24 orët nga IKSHPK. Këto rezuktate janë bërë të ditura në një konferencë për media e cila u mbajtë nga Ministria e Shëndetësisë. Naser...

224 rastet e reja me COVID-19 vijnë nga këto qytete dhe fshatra të Kosovës

para 6 muajve - Sinjali

Gjatë 24 orëve në Kosovë janë konfirmuar 224 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin e ka bërë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një njoftimi në faqen zyrtare...

Shërohen 152 persona nga koronavirusi në Kosovë

para 6 muajve - Sinjali

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shëruar 152 persona nga koronavirusi, 10 pacientë kanë vdekur si dhe janë regjistruar edhe 224 raste të reja me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali. Kreu i IKSHPK-së,...

Konfirmohen edhe 224 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 muajve - Sinjali

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë konfirmuar edhe 224 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin e ka bërë të ditur drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani përmes një konference për...

Vdesin 10 persona nga koronavirusi në Kosovë

para 6 muajve - Sinjali

10 persona kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e infektimit me virusin COVID-19 në Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmi është bërë i ditur nga drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik,...

LAJMI I FUNDIT: 224 raste të reja me koronavirus

para 6 muajve - GazetaBlic

IKSHP ka njoftuar për raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, raporton Gazeta Blic. Njoftimi i plotë: 152 TË SHËRUAR DHE 224 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

LAJMI I FUNDIT: 224 raste të reja me koronavirus

para 6 muajve - GazetaBlic

Në një konferencë për media, ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka bërë të ditur rastet me COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR,...

Naser Ramadani thotë se ishin 10 të vdekur në 24 orët e fundit, njoftimi i IKSHPK’së 9

para 6 muajve - Infokusi

Drejtori i IKSHPK’së, Naser Ramadani në konferencën e mbajtur për media mbi të dhënat e 24 orëshit të fundit me Covid-19 ka thënë se kanë vdekur 10 persona nga koronavirusi duke e çuar numrin në 237, por...

Kosovë, 9 të vdekur dhe 224 raste të reja me COVID-19

para 6 muajve - Shenja

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se edhe 9 persona të prekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) kanë ndërruar jetë duke e çuar në 236 numrin e viktimave nga ky virus, transmeton Anadolu...

Policia nuk raporton asnjë rast për mbledhjen e qytetarëve në Prizren

para 6 muajve - Gazeta e re

Policia e Kosovë nuk ka iniciuar asnjë rast sa I përket fluksit të madh të qytetarëve të cilit janë mbledhur mbrëmë në Abi Çarshia në Prizren, për çka ka reaguar edhe kryeministri Avdullah Hoti. “Mbrëmë...

Hoti: Kosova asnjëherë nuk do të shndërrohet në shtet policor, jemi të obliguar të ruajmë jetën e qytetarëve

para 6 muajve - Zeri

Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka deklaruar se sot së bashku me ministrin e Shëndetësisë Armend Zemaj, drejtorin e SHSKUK-së, Valbon Krasniqi dhe drejtorin e IKSHP-së, Naser Ramadani kanë vlerësuar...

Hoti ‘shliron’ ata që nuk po i respektojnë masat: Kosova asnjëherë nuk do të shndërrohet në shtet policor

para 6 muajve - OraInfo

Hoti njofton për përgatitjet e reja: Kosova asnjëherë nuk do të shndërrohet në shtet policor. Kryeministri Avdullah Hoti bashkë me ministrin Zemaj, drejtorin e SHSKUK-së, drejtorin e IKSHP-së dhe me ekspertë...

10 të vdekur dhe 224 raste të reja me Covid-19

para 6 muajve - Gazeta e re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

Kryeministri Hoti paralajmëron ashpërsim të masave dhe dënime për të gjithë ata që nuk i respektojnë me rigorozitet rekomandimet!

para 6 muajve - GazetaBlic

Kryeministri, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur se pas vlerësimit të situatës me Covid 19, së bashku me ministrin Zemaj, drejtorin e SHSKUK-së dhe Drejtorin e IKSHP-së kanë vlerësuar se e vetmja zgjidhje...

para 6 muajve - Ora news

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti shprehu shqetësimin lidhur me grumbullimin e qytetarëve të premten mbrëma, (31 korrik) në disa qendra të Kosovës, duke paralajmëruar se potencialisht, për shkak të...

Hoti ‘shilorn’ ata që nuk po i respektojnë masat: Kosova asnjëherë nuk do të shndërrohet në shtet policor

para 6 muajve - OraInfo

Hoti njofton për përgatitjet e reja: Kosova asnjëherë nuk do të shndërrohet në shtet policor. Kryeministri Avdullah Hoti bashkë me ministrin Zemaj, drejtorin e SHSKUK-së, drejtorin e IKSHP-së dhe me ekspertë...

Vazhdon bilanci i rëndë i vdekjeve me koronavirus, edhe 10 të vdekur për 24 orë

para 6 muajve - Lajmi.net

Kjo është dita e tretë me radhë ku Kosova po shënon numër të madh të të vdekurve me koronavirus, shkruan lajmi.net. Me 10 vdekjet e 24 orëve të fundit, numri i të vdekurve në total ka shkuar në 237 raste,...

Kryeministri Hoti paralajmëron ashpërsim të masave dhe dënime për të gjithë ata që nuk i respektojnë me rigorozitet!

para 6 muajve - GazetaBlic

Kryeministri, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur se pas vlerësimit të situatës me Covid 19, së bashku me ministrin Zemaj, drejtorin e SHSKUK-së dhe Drejtorin e IKSHP-së kanë vlerësuar se e vetmja zgjidhje...

Kosovë, 10 të vdekur në 24 orët e fundit dhe 224 raste të reja me Covid-19

para 6 muajve - Java News

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka publikuar raportin e testimeve dhe rasteve pozitive me COVID-19 në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë, nga koronavirusi, kanë humbur jetën...

Hoti: Kosova nuk do të shndërrohet në shtet policor, i vetmi shpëtim është zbatimi rigoroz i masave

para 6 muajve - Sinjali

Kryeministri, Avdullah Hoti ka njoftuar se bashkë me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, u.d drejtorin e SHSKUK-së, Valbon Krasniqi dhe drejtorin e IKSHPK-së, Naser Ramadani, kanë diskutuar për hapat...

Situatë e rënduar, 224 raste të reja me koronavirus, 152 pacientë të shëruar

para 6 muajve - Infokusi

Në një konferencë për media, IKShPK ka publikuar rezultatet e testeve për koronavirus të bëra në 24 orët e fundit. Nga 434 mostra 224 kanë rezultuar pozitiv, kurse të shëruar janë 152 pacient. Qeveria...

Nëntë të vdekur në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Kosovë

para 6 muajve - Infokusi

Nëntë persona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Kosovë. Numri total i viktimave ka shkuar në 236, bëhet e ditur nga njoftimi i IKSHKPK-së. Ndërsa, gjatë 24 orëve janë shënuar edhe...

Vazhdon bilanci i rëndë i vdekjeve me koronavirus, edhe 9 të vdekur për 24 orë

para 6 muajve - Lajmi.net

152 TË SHËRUAR DHE 224 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi...

Hoti: Kosova s’do të shndërrohet në shtet policor, por jemi të obliguar ta ruajmë shëndetin e qytetarëve

para 6 muajve - Koha.net

Kryeministri Avdullah Hoti, ka thënë se sot ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe drejtorin e SHSKUK-së, Valbon Krasniqi dhe drejtorin e IKSHP-së, Naser Ramadani dhe me ekspertë shëndetësorë, sot...

152 të shëruar dhe 224 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 6 muajve - Lajmi.net

152 TË SHËRUAR DHE 224 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi...

Hoti u bën thirrje qytetarët të shmangin turmat

para 6 muajve - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti u ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin turmat, të evitojnë përshëndetjet me shtrëngim duarsh, të mbajnë distancën dhe higjienën personale, me qëllim që të mos...

Hoti: Kosova asnjëherë nuk do të shndërrohet në shtet policor, jemi të obliguar të ruajmë jetën e qytetarëve

para 6 muajve - InfoShqip

Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka deklaruar se sot së bashku me ministrin e Shëndetësisë Armend Zemaj, drejtorin e SHSKUK-së, Valbon Krasniqi dhe drejtorin e IKSHP-së, Naser Ramadani kanë vlerësuar...

Hoti ankohet për grumbullimet e njerëzve: Kushdo që ka qenë prezent ka gjasa maksimale të ketë marrë virusin

para 6 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është shprehur i shqetësuar me qytetarët, për të cilët, bëhet e ditur që janë grumbulluar nëpër qytetet të ndryshme, njofton Insajderi. Hoti ka shkruar në Facebook...

Qalaj paralajmëron mbylljen e lokaleve që nuk respektojnë masat kundër COVID-19

para 6 muajve - Arbresh

Nga 434 mostra në 24 orët e fundit, kanë rezultuar 224 persona pozitivë, 152 janë shëruar, ndërsa 10 të tjerë kanë humbur betejën me Covid-19. Gjatë ditës së sotme në spitalet rajonale dhe klinikat e QKUK-së...

Trajtimi i pacientëve me doreza të vogla ose të mëdha

para 6 muajve - Kallxo

Infermierja Ariana (emri i vërtetë i së cilës është i njohur për redaksinë) kujdeset për reth 30 pacientë me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi, në Klinikën e Pulmologjisë në Prishtinë. Pacientët...

Qalaj paralajmëron mbylljen e lokaleve që nuk respektojnë masat kundër COVID-19

para 6 muajve - Periskopi

Nga 434 mostra në 24 orët e fundit, kanë rezultuar 224 persona pozitivë, 152 janë shëruar, ndërsa 10 të tjerë kanë humbur betejën me Covid-19. Gjatë ditës së sotme në spitalet rajonale dhe klinikat e QKUK-së...

Kryeministri Hoti thotë se ata që nuk i respektojnë masat do të përballen me ligjin

para 6 muajve - Infokusi

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se policia e inspektorati do të zbatojnë ligjin ndaj atyre që nuk i respektojnë masat e qeverisë, raporton Gazeta Express. Hoti ka deklaruar se sot është takuar me ministrin...

20 raste të reja me Covid-19 në Prizren

para 6 muajve - Bota Press

Në 24 orët e fundit Prizreni ka shënuar 20 raste të reja me koronavirus. Nga publikimi i të dhënave të fundit mbi situatën më Covid-19 nga IKSHPK bëhet e ditur se në komunën e Prizrenit janë shënuar 20...

10 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë, ja sa janë rastet e reja

para 6 muajve - Almakos

Dhjetë persona kane humbur jeten në 24 orët e fundit në Kosovë. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani. Në gjithë Kosovën deri tani kanë vdekur 237...

Qalaj paralajmëron mbylljen e lokaleve që nuk respektojnë masat antiCovid-19

para 6 muajve - KosovaPress

Nga 434 mostra në 24 orët e fundit, kanë rezultuar 224 persona pozitivë, 152 janë shëruar, ndërsa 10 të tjerë kanë humbur betejën me Covid-19. Gjatë ditës së sotme në spitalet rajonale dhe klinikat e QKUK-së...

Zemaj në 15:00 nga IKSHP jep të dhënat e fundit për COVID-19

para 6 muajve - RTK

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj pritet të mbajë sot në ora 15:00 konferencë për media Konferenca do të mbahet para Klinikës Infektive në QKUK. Në këtë konferencë publikohen edhe rezultatet ditore...

Ministri Zemaj nga IKSHP sot jep të dhënat e fundit për COVID-19

para 6 muajve - OraInfo

Zemaj në 15:00 nga IKSHP jep të dhënat e fundit për COVID-19. Kreu i Ministrisë së Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot përmes një konference për media nga IKSHP do të bëjë publike rezultatet e 24 orëve të...

Zemaj do të mbajë sot konferencë për media, publikon rezultatet e fundit për COVID-19

para 6 muajve - Sinjali

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj pritet të mbajë sot në ora 15:00 konferencë për media, njofton Gazeta Sinjali. Konferenca do të mbahet para Klinikës Infektive në QKUK. Në këtë konferencë publikohen...

Policia nuk raporton asnjë rast për mbledhjen e qytetarëve në Prizren

para 6 muajve - Gazeta.mk

Policia e Kosovë nuk ka iniciuar asnjë rast sa I përket fluksit të madh të qytetarëve të cilit janë mbledhur mbrëmë në Abi Çarshia në Prizren, për çka ka reaguar edhe kryeministri Avdullah Hoti. “Mbrëmë...

Korriku tragjik për Kosovën, 173 viktima nga Covid-19 përgjatë një muaji

para 6 muajve - InfoShqip

Padyshim që muaj korrik për Kosovën është tragjik për shkak të shifrave të larta të të vdekurve nga COVID-19. Mësohet se vetëm brenda këtij muaji kanë humbur jetën 173 persona. Nga marsi e deri më 1 korrik...

Kosovë/ 10 të vdekur dhe 224 raste të reja me Covid-19

para 6 muajve - LajmiFundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

Hoti bën deklaratën e fortë: Kush ka marrë pjesë në tubimet e mbrëmshme është infektuar

para 6 muajve - Albeu

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se kushdo që ka marrë pjesë nëpër qendrat në kundërshtim me vendimet e Qeverisë me gjasë është prekur nga COVID-19. “Në gjithë atë masë të njerëzve është e sigurt se...

Në Kosovë, edhe 10 të vdekur dhe 224 të sëmurë nga COVID-19

para 6 muajve - Illyria

Prishtinë, 1 gusht 2020 – Kosova vazhdon të ballafaqohet me përmasa shqetësuese të përhapjes së pandemisë së kosonavorusit. Gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur edhe 10 të sëmurë nga ky virus, duke e çuar...

Mbi 3 mijë e 500 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 6 muajve - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se janë 3 mijë e 588 raste aktive me koronavirus. Kosova vazhdon të përballet e rritjen e numrit të rasteve me koronavirus...

152 të shëruar nga koronavirusi në Kosovë

para 6 muajve - Arbresh

Janë shëruar edhe 152 persona nga Covid-19 në Kosovë. Kjo e çon në total numrin e të shëruarve në 4730, shkruan portali arbresh.info. Deri tani të infektuar janë 8554, 237 vdekje, të shëruar 4730e 3583 raste aktive./arbresh.info/

Hoti: Respektoni masat pasi sistemi shëndetësorë s’mund të përballojë ngarkesën

para 6 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas grumbullimit të qytetarëve në Prizren, duke thënë se duhet të respektohen rekomandimet, përndryshe, sistemi shëndetësorë nuk mund të përballojë ngarkesën,...

Policia nuk raporton asnjë rast për mbledhjen e qytetarëve në Prizren

para 6 muajve - RTK

Policia e Kosovë nuk ka iniciuar asnjë rast sa I përket fluksit të madh të qytetarëve të cilit janë mbledhur mbrëmë në Abi Çarshia në Prizren, për çka ka reaguar edhe kryeministri Avdullah Hoti. “Mbrëmë...

10 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit, 224 raste të reja

para 6 muajve - Express.mk

10 vdekje nga koronavirusi dhe 224 raste te reja janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton Express. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani....

Hoti u bën thirrje qytetarët të shmangin turmat

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti u ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin turmat, të evitojnë përshëndetjet me shtrëngim duarsh, të mbajnë distancën dhe higjienën personale, me qëllim që të mos...

Zemaj flet për mundësinë e kthimit të izolimit

para 6 muajve - Arbresh

Në një konferencë për media, ministri i shëndetësisë Armend Zemaj ka folur për grumbullimin e qytetarëve nëpër qendra tregtare, raporton portali arbresh.info. “Si Ministër i Shëndetësisë edhe kur kam marr...

Kosovë: 224 raste të reja me COVID 19

para 6 muajve - Albinfo

Instuti i Shëndetit Publik në Kosovë, ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 152 persona kurse  224 të tjerë janë shëruar. Numri total i rasteve pozitive është 8.554 raste nga 36.943...

224 të prekurit vijnë nga këto komuna

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 1 Gusht – Komuna e Prishtinës vazhdon të prijë me numrin e rasteve me koronavirus.Njoftimini plotë:152 TË SHËRUAR DHE 224 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

Hoti për grumbullimet e mbrëmshme: Pas dy javësh do të kërkoni trajtim, spitalet nuk do të përballojnë

para 6 muajve - Zeri

Kryeministri Avdullah Hoti ka deklaruar për tubimet e mbrëmshme në disa qytete të Kosovës duke paralajmëruar se situata epidemiologjike do të vështirësohet. Ai tha se edhe pse Policia dhe Inspektorati...

Vazhdon bilanci i rëndë i vdekjeve me koronavirus, edhe 9 të vdekur për 24 orë

para 6 muajve - Fakti Ditor

Edhe 9 vdekje nga koronavirusi kanë ndodhur në 24 orët e fundit. Kjo është dita e tretë me radhë ku Kosova po shënon numër të madh të të vdekurve me koronavirus, shkruan lajmi.net. Me 9 vdekjet e 24 orëve...

152 të shëruar dhe 224 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 6 muajve - Fakti Ditor

Sot në Kosovë janë regjistruar edhe 224 raste të reja. 152 TË SHËRUAR DHE 224 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë...

Policia nuk raporton asnjë rast për mbledhjen e qytetarëve në Prizren

para 6 muajve - Medial

Policia e Kosovë nuk ka iniciuar asnjë rast sa I përket fluksit të madh të qytetarëve të cilit janë mbledhur mbrëmë në Abi Çarshia në Prizren, për çka ka reaguar edhe kryeministri Avdullah Hoti. “Mbrëmë...

Hoti: Respektoni masat pasi sistemi shëndetësorë s’mund të përballojë ngarkesën

para 6 muajve - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas grumbullimit të qytetarëve në Prizren, duke thënë se duhet të respektohen rekomandimet, përndryshe, sistemi shëndetësorë nuk mund të përballojë ngarkesën,...

152 TË SHËRUAR DHE 224 RASTE TË REJA ME COVID-19

para 6 muajve - PortaliOnline

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Të dhënat e 24 orëve: 224 të infektuar dhe 152 të shëruar

para 6 muajve - Ekonomia Online

Naser Ramadani, nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, në një konferencë për media bashkë me ministrin e Shëndetësisë, ka thënë se kohët e fundit situata epidemiologjike në Kosovë është rënduar....

Reaguan të gjithë por Policia nuk raportoi asnjë rast për mbledhjen e qytetarëve në Prizren

para 6 muajve - GazetaBlic

Policia e Kosovë nuk ka iniciuar asnjë rast sa I përket fluksit të madh të qytetarëve të cilit janë mbledhur mbrëmë në Abi Çarshia në Prizren, për çka ka reaguar edhe kryeministri Avdullah Hoti. “Mbrëmë...

10 të vdekur nga COVID-19 për 24 orë

para 6 muajve - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat për 24-orëshin e fundit. Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 10 persona si pasojë e infektimit me COVID-19. Kjo e çon totalin e të...

Brenda 24 orëve regjistrohen edhe 224 persona të infektuar

para 6 muajve - Arbresh

Janë shënuar edhe 224 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. Kjo sipas raportit ditor nga drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani, shkruan portali arbresh.info. Totali i numri të të prekurve në vendin tonë shkon në 8554./arbresh.info/

10 të vdekur nga koronavirusi brenda ditës në Kosovë

para 6 muajve - Periskopi

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndërruar jetë edhe 10 persona të prekur me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në vend...

9 të vdekur dhe 224 raste të reja me Covid-19

para 6 muajve - KosovaPress

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

10 të vdekur nga koronavirusi brenda ditës në Kosovë

para 6 muajve - Zyrtare

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndërruar jetë edhe 10 persona të prekur me koronavirus. Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndërruar jetë edhe 10 persona të prekur me koronavirus. Instituti Kombëtar...

Hoti: Kosova asnjëherë nuk do të shndërrohet në shtet policor, jemi të obliguar të ruajmë jetën e qytetarëve

para 6 muajve - Zyrtare

Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka deklaruar se sot së bashku me ministrin e Shëndetësisë Armend Zemaj, drejtorin e SHSKUK-së, Valbon Krasniqi dhe drejtorin e IKSHP-së, Naser Ramadani kanë vlerësuar...

10 të vdekur nga Coronavirusi në 24 orët e fundit, shkon në 237 numri i viktimave

para 6 muajve - Ekonomia Online

10 vdekje nga koronavirusi janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani. Në gjithë Kosovën deri tash kanë...

10 të vdekur dhe 224 raste pozitive sot në Kosovë

para 6 muajve - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të premten, se në 24 orët e fundit kanë vdekur pacientë me COVID-19, ndërkohë janë shtuar edhe raste pozitive. Sipas IKSHPK-së, të gjithë...

224 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 1 Gusht – Në një konferencë për media, ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka bërë të ditur rastet me COVID-19.Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK...

224 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 6 muajve - Periskopi

10 vdekje nga koronavirusi janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Sot janë infektuar 224 raste të reja me koronavirus ndërsa 152 pacientë janë shëruar. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori i Institutit...

Zemaj në konferencë për media, publikohen rezultatet me Covid-19

para 6 muajve - KosovaPress

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj mban sot në ora 15:00 Konferencë për media para Klinikës Infektive në Prishtinë. Në këtë konferencë publikohen edhe rezultatet ditore për Covid-19.

Hoti: Respektoni masat sistemi shëndetësorë s’mund të përballojë ngarkesën

para 6 muajve - RTK

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas grumbullimit të qytetarëve në Prizren, duke thënë se duhet të respektohen rekomandimet, përndryshe, sistemi shëndetësorë nuk mund të përballojë ngarkesën,...

Hoti paralajmëron: Në dy javët në vijim, qindra qytetarë do të kërkojnë trajtim në spitale

para 6 muajve - Mapo

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti nëpërmjet një postimi në rrjetin social Faceboook ka paralajmëruar se në dy javët e ardhshme qindra qytetarë do të kërkojnë trajtim në spitale për shkak të grumbullimeve...

Hoti pas tubimeve të djeshme: Sistemi shëndetësor s’mund ta përballojë ngarkesën

para 6 muajve - Koha.net

Kryeministri Avdullah Hoti, ka reaguar ndaj disa fotografive që kanë qarkulluar në rrjetet sociale, në të cilat shihej numër i madh i njerëzve në lokale, në disa qytete të Kosovës. Ai përmes një postimi...

Grumbullimi i shumë personave mbrëmë për festën e Bajramit, reagon kryeministri Hoti

para 6 muajve - Sinjali

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas pamjeve të mbrëmshme, ku në disa qytete të Kosovës janë parë grumbuj njerëzish nëpër sheshe e hapësira publike, shkruan Gazeta Sinjali. Sipas Hotit,...

Zemaj në 15:00 nga IKSHP jep të dhënat e fundit për COVID-19

para 6 muajve - Infokusi

Kreu i Ministrisë së Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot përmes një konference për media nga IKSHP do të bëjë publike rezultatet e 24 orëve të fundit të COVID019, raporton Gazeta Express. “Ministri i Shëndetësisë...

Hoti pas tubimeve të djeshme: Spitalet s’mund ta përballojnë ngarkesën

para 6 muajve - Koha.net

Kryeministri Avdullah Hoti, ka reaguar ndaj disa fotografive që kanë qarkulluar në rrjetet sociale, në të cilat shihej numër i madh i njerëzve në lokale, në disa qytete të Kosovës. Ai përmes një postimi...

Hoti kritikon qytetarët për grumbullimet e djeshme, paralajmëron rritje të numrave me COVID-19

para 6 muajve - Kallxo

Kryeministri i republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka folur lidhur me grumbullimet e qytetarëve që sipas tij u bënë dje në disa qendra. Ai tutje shtoi se në javet vijuese shumë prej atyre që ishin prezent...

Hoti jep alarmin: Dy javët në vijim qindra qytetarë do të kërkojnë trajtim në spitale, ja ç’ndodhi mbrëmë!

para 6 muajve - BalkanWeb

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, jep alarmin se në dy javët në vijim dy javët në vijim, qindra qytetarë që do të kërkojnë trajtim në spitale, për shkak të grumbullimeve të mbrëmjes së kaluar. Sipas...

Hoti jep alarmin: Dy javët në vijim qindra qytetarë do të kërkojnë trajtim në spitale, ja ç’ndodhi mbrëmë!

para 6 muajve - Koha Jone

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, jep alarmin se në dy javët në vijim dy javët në vijim, qindra qytetarë që do të kërkojnë trajtim në spitale, për shkak të grumbullimeve të mbrëmjes së kaluar. Sipas...

Hoti flet si opozitar për mos rrespektimin e vendimeve të Qeverisë së tij, kështu i ‘vajton’ tubimet e qytetarëve

para 6 muajve - OraInfo

Kryeministri bën diagnozë nga distanca: Me gjasë kushdo që ka marrë pjesë në tubimet e mbrëmshme është prekur me COVID-19. Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se kushdo që ka marrë pjesë nëpër qendrat...

Kryeministri mundohet t’i frikësojë qytetarët: Me gjasë kushdo që ka marrë pjesë në tubimet e mbrëmshme është prekur me COVID-19

para 6 muajve - Infokusi

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se kushdo që ka marrë pjesë nëpër qendrat në kundërshtim me vendimet e Qeverisë me gjasë është prekur nga COVID-19. Nuk ka treguar nëse ka bërë ndonjë testim, matje...

Kryeministri Hoti thotë se ata që nuk i respektojnë masat do të përballen me ligjin

para 6 muajve - Arbresh

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se policia e inspektorati do të zbatojnë ligjin ndaj atyre që nuk i respektojnë masat e qeverisë. Hoti ka deklaruar se sot është takuar me ministrin Zemaj dhe ekspertët...

Kryeministri Hoti paralajmëron ashpërsim të masave dhe dënime për të gjithë ata që nuk i respektojnë!

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 1 Gusht – Kryeministri, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur se pas vlerësimit të situatës me Covid 19, së bashku me ministrin Zemaj, drejtorin e SHSKUK-së dhe Drejtorin e IKSHP-së kanë vlerësuar...

Hoti: Kosova s’do të shndërrohet në shtet policor, por jemi të obliguar ta ruajmë shëndetin e qytetarëve

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri Avdullah Hoti, ka thënë se sot ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe drejtorin e SHSKUK-së, Valbon Krasniqi dhe drejtorin e IKSHP-së, Naser Ramadani dhe me ekspertë shëndetësorë, sot...

Hoti njofton për përgatitjet e reja

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti bashkë me ministrin Zemaj, drejtorin e SHSKUK-së, drejtorin e IKSHP-së dhe me ekspertë shëndetësorë, sot kanë vlerësuar situatën me Covid-19 dhe përgatitjet që duhet...

Policia nuk raporton asnjë rast për mbledhjen e qytetarëve në Prizren

para 6 muajve - Lajmi.net

“Mbrëmë ka pasur grumbullim të madh të qytetarëve në disa qendra, që është në kundërshtim me masat e ndërmarra nga Qeveria, të rekomanduara nga IKSHP dhe profesionistët shëndetësorë. Në gjithë atë masë...

Korriku tragjik për Kosovën, 173 viktima nga Covid-19 përgjatë një muaji

para 6 muajve - Zyrtare

Padyshim që muaj korrik për Kosovën është tragjik për shkak të shifrave të larta të të vdekurve nga COVID-19. Mësohet se vetëm brenda këtij muaji kanë humbur jetën 173 persona. Nga marsi e deri më 1 korrik...

Hoti u bën thirrje qytetarët të shmangin turmat

para 6 muajve - Illyria

Prishtinë, 1 gusht 2020 – Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti u ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin turmat, të evitojnë përshëndetjet me shtrëngim duarsh, të mbajnë distancën dhe higjienën personale,...

Drejtori i spitalit të Vushtrrisë bën thirrje për kujdes të shtuar: Dy pacient me COVID-19 në gjendje më të rëndë

para 6 muajve - Telegrafi

Drejtori i spitalit të Përgjithshëm të Vushtrrisë “Sheikh Zayed”, Musel Pllana ka treguar për situatën aktuale për pacientët e infektuar me COVID-19. Pllana në një prononcim për Telegrafin ka thënë se...

“Mbrëmë ka pasur grumbullim”/ Hoti jep alarmin: Dy javët e ardhshme do të ketë një shpërthim rastesh me…

para 6 muajve - Java News

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, jep alarmin se në dy javët në vijim dy javët në vijim, qindra qytetarë që do të kërkojnë trajtim në spitale, për shkak të grumbullimeve të mbrëmjes së kaluar. Sipas...

Hoti: Respektoni masat pasi sistemi shëndetësorë s’mund të përballojë ngarkesën

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas grumbullimit të qytetarëve në Prizren, duke thënë se duhet të respektohen rekomandimet, përndryshe, sistemi shëndetësorë nuk mund të përballojë ngarkesën,...

Drejtori i spitalit të Vushtrrisë thotë se dy pacient me COVID-19 janë në gjendje më të rëndë

para 6 muajve - Zeri

Drejtori i spitalit të Përgjithshëm të Vushtrrisë “Sheikh Zayed”, Musel Pllana ka treguar për situatën aktuale për pacientët e infektuar me COVID-19. Pllana në një prononcim për Telegrafin ka thënë se...

Dy pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë në spitalin e Vushtrrisë

para 6 muajve - OraInfo

Drejtori i spitalit të Vushtrrisë bën thirrje për kujdes të shtuar: Dy pacient me COVID-19 në gjendje më të rëndë. Drejtori i spitalit të Përgjithshëm të Vushtrrisë “Sheikh Zayed”, Musel Pllana ka treguar...

Zemaj do të mbajë sot konferencë për media, publikon rezultatet e fundit për COVID-19

para 6 muajve - Zyrtare

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj pritet të mbajë sot në ora 15:00 konferencë për media. Konferenca do të mbahet para Klinikës Infektive në QKUK. Në këtë konferencë publikohen edhe rezultatet ditore...

​Policia nuk raporton asnjë rast për mbledhjen e qytetarëve në Prizren

para 6 muajve - Arbresh

Policia e Kosovë nuk ka iniciuar asnjë rast sa I përket fluksit të madh të qytetarëve të cilit janë mbledhur mbrëmë në Abi Çarshia në Prizren, për çka ka reaguar edhe kryeministri Avdullah Hoti. “Mbrëmë...

Zemaj do të mbajë sot konferencë për media, publikon rezultatet e fundit për COVID-19

para 6 muajve - Periskopi

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj pritet të mbajë sot në ora 15:00 konferencë për media, njofton Gazeta Sinjali. Konferenca do të mbahet para Klinikës Infektive në QKUK. Në këtë konferencë publikohen...

Grumbullimi i qytetarëve në qendra tregtare, Hoti: Në dy javët në vijim, qindra qytetarë që do të kërkojnë trajtim në spitale

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas grumbullimit të qytetarëve në qendra tregtare. Ditën e djeshme, shumë qytetarë janë parë që janë mbledhur nëpër qendra tregtare dhe shëtitore në qytete...

Zemaj në 15:00 nga IKSHP jep të dhënat e fundit për COVID-19

para 6 muajve - Arbresh

Kreu i Ministrisë së Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot përmes një konference për media nga IKSHP do të bëjë publike rezultatet e 24 orëve të fundit të COVID019. “Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj mban...

Zemaj në 15:00 nga IKSHP jep të dhënat e fundit për COVID-19

para 6 muajve - Bota Press

Kreu i Ministrisë së Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot përmes një konference për media nga IKSHP do të bëjë publike rezultatet e 24 orëve të fundit të COVID019. “Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj mban...

Hoti: Po kërkoni trajtim, por s’po respektoni masat kundër Covidit

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryeministri, Avdullah Hoti, ka ardhur me një paralajmërim të ashpër për të gjithë qytetarët që gjatë ditës së djeshme nuk kanë respektuar masat. “Mbrëmë ka pasur grumbullim të madh të qytetarëve në disa...

Hoti: Respektoni masat pasi sistemi shëndetësorë s’mund të përballojë ngarkesën

para 6 muajve - Lajm

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas grumbullimit të qytetarëve në Prizren, duke thënë se duhet të respektohen rekomandimet, përndryshe, sistemi shëndetësorë nuk mund të përballojë ngarkesën,...

Zemaj do të mbajë sot konferencë për media, publikon rezultatet e fundit për COVID-19

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj pritet të mbajë sot në ora 15:00 konferencë për media, njofton Gazeta Sinjali. Konferenca do të mbahet para Klinikës Infektive në QKUK. Në këtë konferencë publikohen...

‘Nxehet’ Hoti: Po kërkoni trajtim por spo respektoni rregullat anti-COVID-19

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryeministri, Avdullah Hoti, ka ardhur me një paralajmërim të ashpër për të gjithë qytetarët që gjatë ditës së djeshme nuk kanë respektuar masat. “Mbrëmë ka pasur grumbullim të madh të qytetarëve në disa...

Grumbullimi i qytetarëve në qendra tregtare, Hoti: Në dy javët në vijim, qindra qytetarë që do të kërkojnë trajtim në spitale

para 6 muajve - Zyrtare

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas grumbullimit të qytetarëve në qendra tregtare. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas grumbullimit të qytetarëve në qendra tregtare....

Grumbullimi i qytetarëve në qendra tregtare, Hoti: Në dy javët në vijim, qindra qytetarë që do të kërkojnë trajtim në spitale

para 6 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas grumbullimit të qytetarëve në qendra tregtare. Ditën e djeshme, shumë qytetarë janë parë që janë mbledhur nëpër qendra tregtare dhe shëtitore në qytete...

“Mbrëmë ka pasur grumbullim”, Hoti bën paralajmërimin: Dy javët e ardhshme do të ketë një shpërthim rastesh me Covid-19

para 6 muajve - Almakos

Kosova po përballet me një situatë të vështirë të pandemisë Covid-19, ku ditë pas dite po shënohet një numër i lartë i të infektuarëve dhe viktimave nga virusi. Sa u përket rasteve të reja dhe kësaj situate...

Reaguan të gjithë por Policia nuk raportoi asnjë rast për mbledhjen e qytetarëve në Prizren

para 6 muajve - Bota Press

Policia e Kosovë nuk ka iniciuar asnjë rast sa I përket fluksit të madh të qytetarëve të cilit janë mbledhur mbrëmë në Abi Çarshia në Prizren, për çka ka reaguar edhe kryeministri Avdullah Hoti. “Mbrëmë...

Hoti: Respektoni masat pasi sistemi shëndetësorë s’mund të përballojë ngarkesën

para 6 muajve - Fol

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas grumbullimit të qytetarëve në Prizren, duke thënë se duhet të respektohen rekomandimet, përndryshe, sistemi shëndetësorë nuk mund të përballojë ngarkesën,...

Hoti: Respektoni masat pasi sistemi shëndetësorë s’mund të përballojë ngarkesën

para 6 muajve - News33

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas grumbullimit të qytetarëve në Prizren, duke thënë se duhet të respektohen rekomandimet, përndryshe, sistemi shëndetësorë nuk mund të përballojë ngarkesën,...

Rritja e rasteve, Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

para 6 muajve - BalkanWeb

Teksa Kosova po përballet me një numër të lartë të rasteve me COVID-19, një tjetër spital mund të vihet në dispozicion për të prekurit me këtë virus. Autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit...

Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

para 6 muajve - Top Channel

Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me koronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit edhe të një spitali tjetër Covid në vend. Paraprakisht,...

Policia nuk raporton asnjë rast për mbledhjen e qytetarëve në Prizren

para 6 muajve - KosovaPress

Policia e Kosovë nuk ka iniciuar asnjë rast sa I përket fluksit të madh të qytetarëve të cilit janë mbledhur mbrëmë në Abi Çarshia në Prizren, për çka ka reaguar edhe kryeministri Avdullah Hoti. “Mbrëmë...

Edhe me një tjetër spital për pacientët me COVID-19 në Kosovë

para 6 muajve - Insajderi

Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me Coronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit edhe të një spitali tjetër Covid-19 në vend, njofton Insajderi....

Reagon Avdullah Hoti pas grumbullimit të madh të qytetarëve në disa qendra

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 1 Gusht – Kryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pasi qytetarët po grumbullohen në qendra të ndryshme, Hoti theksoi se Policia dhe inspektorati janë në terren për të mbikëqyrë zbatimin e masave,...

Hoti: Respektoni masat pasi sistemi shëndetësorë s’mund të përballojë ngarkesën

para 6 muajve - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas grumbullimit të qytetarëve në Prizren, duke thënë se duhet të respektohen rekomandimet, përndryshe, sistemi shëndetësorë nuk mund të përballojë ngarkesën,...

Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

para 6 muajve - Alsat-M

Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me koronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit edhe të një spitali tjetër Covid në vend. Paraprakisht,...

Korriku tragjik për Kosovën, 173 viktima nga COVID-19 përgjatë një muaji

para 6 muajve - Ina

Padyshim që muaj korrik për Kosovën është tragjik për shkak të shifrave të larta të të vdekurve nga COVID-19. Mësohet se vetëm brenda këtij muaji kanë humbur jetën 173 persona. Nga marsi e deri më 1 korrik...

Pas mbledhjes masive të njerëzve, reagon kryeministri Hoti

para 6 muajve - Arbresh

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se kushdo që ka marrë pjesë nëpër qendrat në kundërshtim me vendimet e Qeverisë me gjasë është prekur nga COVID-19. Nuk ka treguar nëse ka bërë ndonjë testim, matje...

Kryeministri Hoti: Me gjasë kushdo që ka marrë pjesë në tubimet e mbrëmshme është prekur me COVID-19

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se kushdo që ka marrë pjesë nëpër qendrat në kundërshtim me vendimet e Qeverisë me gjasë është prekur nga COVID-19. Hoti ka shkruar se në dy javët në vijim, qindra qytetarë...

Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

para 6 muajve - Telegrafi

Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me coronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit edhe të një spitali tjetër Covid në vend. Paraprakisht,...

Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

para 6 muajve - Shprehja

Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me koronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit edhe të një spitali tjetër Covid në vend. Paraprakisht,...

Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

para 6 muajve - Gazeta e re

Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me koronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit edhe të një spitali tjetër Covid në vend. Paraprakisht,...

227 të vdekur që nga fillimi i pandemisë në Kosovë

para 6 muajve - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik dje ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 15 vdekje nga COVID-19. Me këto raste, numri i të infektuarve që e kanë humbur betejën me koronavirusin ka...

Krasniqi paralajmëron: Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

para 6 muajve - OraInfo

Krasniqi: Gjendja është duke u rënduar çdo ditë, Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID. Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me koronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet...

Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital për COVID-19

para 6 muajve - Klan Kosova

Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me koronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit edhe të një spitali tjetër për COVID-19 në vend. Paraprakisht,...

Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

para 6 muajve - RTK

Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me koronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit edhe të një spitali tjetër Covid në vend. Paraprakisht,...

Gjendje e rënduar në Kosovë, planifikohet edhe një tjetër spital COVID

para 6 muajve - Sinjali

Për shkak të gjendjes së rënduar epidemiologjike në vend, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë për ta riorganizuar shërbimin e pranimit të pacientëve në klinikat e QKUK-së. Si masë e riorganizimit,...

Krasniqi: Situata është jashtëzakonisht e rëndë, mbi 400 pacientë me COVID-19 janë me oksigjenoterapi

para 6 muajve - Sinjali

Mbi 400 pacientë me COVID-19 janë me oksigjenoterapi, nga 600 sa po trajtohen gjithsej në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale. Kështu ka bërë të ditur ushtruesi i detyrës së...

Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital për COVID

para 6 muajve - GazetaBlic

Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me koronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit edhe të një spitali tjetër Covid në vend. Paraprakisht,...

Krasniqi: Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

para 6 muajve - Koha.net

Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me koronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit edhe të një spitali tjetër Covid në vend. Paraprakisht,...

Drejtori i spitalit të Vushtrrisë bën thirrje për kujdes të shtuar

para 6 muajve - Ekonomia Online

Drejtori i spitalit të Përgjithshëm të Vushtrrisë “Sheikh Zayed”, Musel Pllana ka treguar për situatën aktuale për pacientët e infektuar me COVID-19. Pllana në një prononcim për Telegrafin ka thënë se...

Krasniqi: Gjendja është duke u rënduar çdo ditë, Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

para 6 muajve - Infokusi

Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me koronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit edhe të një spitali tjetër Covid në vend. Paraprakisht,...

Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID-19

para 6 muajve - Epoka e Re

Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me coronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit edhe të një spitali tjetër COVID në vend. Paraprakisht,...

Korriku tragjik për Kosovën, 173 viktima nga COVID-19 përgjatë një muaji

para 6 muajve - Koha Jone

Padyshim që muaj korrik për Kosovën është tragjik për shkak të shifrave të larta të të vdekurve nga COVID-19. Mësohet se vetëm brenda këtij muaji kanë humbur jetën 173 persona. Nga marsi e deri më 1 korrik...

Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

para 6 muajve - Lajmi.net

Paraprakisht, si masë e riorganizimit, Ambulanca Specialistike në QKUK pritet që shumë shpejt të kthehet në një ambulancë COVID-19, ku do kenë mundësi të trajtohen të gjithë pacientët që kanë simptoma...

Bilanci i koronavirusit në komunat e Kosovës, mbi 8 mijë raste të konfirmuara

para 6 muajve - Sinjali

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe 226 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 8 mijë e 330 numrin e rasteve pozitive të regjistruara deri tani në Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali....

Korriku tragjik për Kosovën, 173 viktima nga COVID-19 përgjatë një muaji

para 6 muajve - BalkanWeb

Padyshim që muaj korrik për Kosovën është tragjik për shkak të shifrave të larta të të vdekurve nga COVID-19. Mësohet se vetëm brenda këtij muaji kanë humbur jetën 173 persona. Nga marsi e deri më 1 korrik...

Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

para 6 muajve - Fol

Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me coronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit edhe të një spitali tjetër COVID në vend. Paraprakisht,...

Kosovë, 173 viktima nga COVID-19 vetëm gjatë muajit korrik

para 6 muajve - Albinfo

Muaji korrik për Kosovën ishte tragjik për shkak të shifrave të larta të të vdekurve nga COVID-19. Mësohet se vetëm brenda këtij muaji kanë humbur jetën 173 persona, transmeton albinfo.ch. Nga marsi e...

Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital për COVID

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 1 Gusht – Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me koronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit edhe të një spitali tjetër Covid në...

Krasniqi: Gjendja është duke u rënduar çdo ditë, Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 1 Gusht – Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me koronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit edhe të një spitali tjetër Covid në...

Kosova pritet të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

para 6 muajve - Zyrtare

Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me koronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit edhe të një spitali tjetër Covid në vend. Paraprakisht,...

227 të vdekur nga që nga fillimi i pandemisë në Kosovë

para 6 muajve - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik dje ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 15 vdekje nga COVID-19. Me këto raste, numri i të infektuarve që e kanë humbur betejën me koronavirusin ka...

Kosova pritet të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

para 6 muajve - Periskopi

Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me koronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit edhe të një spitali tjetër Covid në vend. Paraprakisht,...

Kosova mund të bëhet edhe me një tjetër spital COVID

para 6 muajve - KosovaPress

Si rezultat i numrit të madh të të infektuarve me koronavirus gjatë javëve të fundit, autoritetet përgjegjëse po shqyrtojnë mundësinë e krijimit edhe të një spitali tjetër Covid në vend. Paraprakisht,...

Korriku tragjik për Kosovën, 173 viktima nga COVID-19 përgjatë një muaji

para 6 muajve - Almakos

Padyshim që muaj korrik për Kosovën është tragjik për shkak të shifrave të larta të të vdekurve nga COVID-19. Mësohet se vetëm brenda këtij muaji kanë humbur jetën 173 persona. Nga marsi e deri më 1 korrik...

COVID-19 iu mori jetën 227 personave

para 6 muajve - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik dje ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 15 vdekje nga COVID-19. Me këto raste, numri i të infektuarve që e kanë humbur betejën me koronavirusin ka...

Në Prizren nuk respektohen masat kundër Covid-19, restorantet e stërmbushura gjatë mbrëmjes

para 6 muajve - Gazeta.mk

Në qytetin e Prizrenit, saktësisht në qendrën tregtare Abi Çarshia, qytetarët kanë zgjedhur të kalojnë mbrëmjen përkundër faktit se pothuajse cdo ditë konfirmohen më shumë se 200 raste me koronavirus....

Korriku tragjik: 173 viktima nga COVID-19 vetëm gjatë këtij muaji në Kosovë

para 6 muajve - Telegrafi

Muaji korrik i këtij viti ishte muaji më tragjik sa i përket vdekjeve nga COVID-19, që nga marsi kur u paraqiten rastet e para, pasi që vetëm gjatë këtij muaji, 173 qytetarë të Kosovës të infektuar me...

Në Prizren nuk respektohen masat kundër Covid-19, restorantet e stërmbushura gjatë mbrëmjes

para 6 muajve - Medial

Në qytetin e Prizrenit, saktësisht në qendrën tregtare Abi Çarshia, qytetarët kanë zgjedhur të kalojnë mbrëmjen përkundër faktit se pothuajse cdo ditë konfirmohen më shumë se 200 raste me koronavirus....

Tjetër viktimë në Kosovë: Vdes nga Covid-19, zyrtari i Gjykatës Kushtetuese

para 6 muajve - Aktuale

Ish-drejtori i Departamentit për Burime Njerëzore në Gjykatë Kushtetuese, Shefqet Berisha ka vdekur nga Covid-19. Lajmin e ka konfirmuar kolegu i tij përmes një shkrimi në llogarinë në Facebook. Sot morëm...

Në Prizren nuk respektohen fare masat ndaj Covid-19, restorantet e stërmbushura

para 6 muajve - GazetaBlic

Në Prizren nuk respektohen masat kundër Covid-19, restorantet e stërmbushura gjatë mbrëmjes Në qytetin e Prizrenit, saktësisht në qendrën tregtare Abi Çarshia, qytetarët kanë zgjedhur të kalojnë mbrëmjen...

Restorantet e stërmbushura gjatë mbrëmjes, në Prizren nuk respektohen masat kundër koronavirusit

para 6 muajve - OraInfo

Në Prizren nuk respektohen masat kundër Covid-19, restorantet e stërmbushura gjatë mbrëmjes. Në qytetin e Prizrenit, saktësisht në qendrën tregtare Abi Çarshia, qytetarët kanë zgjedhur të kalojnë mbrëmjen...

Në Prizren nuk respektohen masat kundër Covid-19, restorantet e stërmbushura gjatë mbrëmjes

para 6 muajve - Shprehja

Në qytetin e Prizrenit, saktësisht në qendrën tregtare Abi Çarshia, qytetarët kanë zgjedhur të kalojnë mbrëmjen përkundër faktit se pothuajse cdo ditë konfirmohen më shumë se 200 raste me koronavirus....

Korriku tragjik në Kosovë: 173 viktima nga COVID-19 vetëm gjatë këtij muaji

para 6 muajve - Infokusi

Muaji korrik i këtij viti ishte muaji më tragjik sa i përket vdekjeve nga COVID-19, që nga marsi kur u paraqiten rastet e para, pasi që vetëm gjatë këtij muaji, 173 qytetarë të Kosovës të infektuar me...

Vetëm Prishtina sot shënoi 82 raste të reja

para 6 muajve - InfoShqip

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se sot janë regjistruar edhe 226 raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Nga ky numër, 82 raste janë regjistruar vetëm në komunën e Prishtinës,...

Zyrtari i Gjykatës Kushtetuese humb jetën nga koronavirusi

para 6 muajve - OraInfo

Vdes nga koronavirusi zyrtari i Gjykatës Kushtetuese. Ish-drejtori i Departamentit për Burime Njerëzore në Gjykatë Kushtetuese, Shefqet Berisha ka vdekur nga Covid-19. Lajmin e ka konfirmuar kolegu i tij...

Pulmologjia, aty ku urimi për festë është lutja për jetë

para 6 muajve - Tetova Sot

Këtë festë të Bajramit shumë persona e priten duke luftuar për jetë. Në klinikën e Pulmologjisë, ku po trajtohen 80 pacientë e prej tyre 70 me oksigjeno terapi urimin e vetëm e kanë që t’i mbijetojnë COVID-19....

Vdes nga Covid-19 zyrtari i Gjykatës Kushtetuese

para 6 muajve - Infokusi

Ish-drejtori i Departamentit për Burime Njerëzore në Gjykatë Kushtetuese, Shefqet Berisha ka vdekur nga Covid-19. Lajmin e ka konfirmuar kolegu i tij përmes një shkrimi në llogarinë në Facebook. Sot morëm...

Vetëm Prishtina sot shënoi 82 raste të reja

para 6 muajve - Zyrtare

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se sot janë regjistruar edhe 226 raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Nga ky numër, 82 raste janë regjistruar vetëm në komunën e Prishtinës,...

Pandemia e Covid 19/ Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti: Përballja “është mision kombëtar”

para 6 muajve - BalkanWeb

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i falënderoi qytetarët e Kosovës që në ditën e festës së Kurban Bajramit kanë respektuar masat dhe apelin e Qeverisë së Kosovës që të mos i vizitojnë objektet fetare,...

227 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë, në Infektive rëndohet gjendja e pacientëve

para 6 muajve - Koha.mk

Koronaviriusi po vazhdon të përhapet me shpejtësi në Kosovë. Kosova ka shënuar sërish shifër të lartë të të vdekurve nga Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit, 15 persona, sipas të dhënave të IKSHPK-së, kanë...

Pulmologjia, aty ku urimi për festë është lutja për jetë

para 6 muajve - GazetaBlic

Këtë festë të Bajramit shumë persona e priten duke luftuar për jetë. Në klinikën e Pulmologjisë, ku po trajtohen 80 pacientë e prej tyre 70 me oksigjeno terapi urimin e vetëm e kanë që t’i mbijetojnë COVID-19....

Koronavirusi në Kosovë, kryeministri Hoti: Gjendja është e rëndë

para 6 muajve - Opinion

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, konfirmoi situatën tepër të rëndë nga koronavirusi në vend dhe kërkoi nga qytetarët e Kosovës, respektimin e masave në fuqi. “Gjendja është e rëndë, falënderoj qytetarët...

173 viktima nga COVID-19 vetëm gjatë muajit korrik në Kosovë

para 6 muajve - Albinfo

Muaji korrik i këtij viti ishte muaji më tragjik sa i përket vdekjeve nga COVID-19, që nga marsi kur u paraqiten rastet e para, pasi që vetëm gjatë këtij muaji, 173 qytetarë të Kosovës të infektuar me...

227 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë, në Infektive rëndohet gjendja e pacientëve

para 6 muajve - OraInfo

Koronaviriusi po vazhdon të përhapet me shpejtësi në Kosovë. Kosova ka shënuar sërish shifër të lartë të të vdekurve nga Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit, 15 persona, sipas të dhënave të IKSHPK-së, kanë...

Në Prizren nuk respektohen masat kundër Covid-19, restorantet e stërmbushura gjatë mbrëmjes

para 6 muajve - Zyrtare

Në qytetin e Prizrenit, saktësisht në qendrën tregtare Abi Çarshia, qytetarët kanë zgjedhur të kalojnë mbrëmjen përkundër faktit se pothuajse cdo ditë konfirmohen më shumë se 200 raste me koronavirus....

Në Prizren nuk respektohen masat kundër Covid-19, restorantet e stërmbushura gjatë mbrëmjes

para 6 muajve - Arbresh

Në qytetin e Prizrenit, saktësisht në qendrën tregtare Abi Çarshia, qytetarët kanë zgjedhur të kalojnë mbrëmjen përkundër faktit se pothuajse cdo ditë konfirmohen më shumë se 200 raste me koronavirus....

Në Prizren nuk respektohen masat kundër Covid-19, restorantet e stërmbushura gjatë mbrëmjes

para 6 muajve - Periskopi

Në qytetin e Prizrenit, saktësisht në qendrën tregtare Abi Çarshia, qytetarët kanë zgjedhur të kalojnë mbrëmjen përkundër faktit se pothuajse cdo ditë konfirmohen më shumë se 200 raste me koronavirus....

Në Prizren nuk respektohen masat kundër Covid-19, restorantet e stërmbushura gjatë mbrëmjes

para 6 muajve - Bota Press

Në qytetin e Prizrenit, saktësisht në qendrën tregtare Abi Çarshia, qytetarët kanë zgjedhur të kalojnë mbrëmjen përkundër faktit se pothuajse cdo ditë konfirmohen më shumë se 200 raste me koronavirus....

227 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë, rëndohet gjendja e pacientëve

para 6 muajve - Albeu

Kosova ka shënuar sërish shifër të lartë të të vdekurve nga Covid-19 . Gjatë 24 orëve të fundit, 15 persona, sipas të dhënave të IKSHPK-së, kanë vdekur nga Covid-19 , duke e çuar në 227 numrin e të vdekurve....

Gjithsej 227 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë, në Infektiv rëndohet gjendja e pacientëve

para 6 muajve - Panorama

Kosova ka shënuar sërish shifër të lartë të të vdekurve nga Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit, 15 persona, sipas të dhënave të IKSHPK-së, kanë vdekur nga Covid-19, duke e çuar në 227 numrin e të vdekurve....

Zyrtari i Gjykatës Kushtetuese vdes nga koronavirusi

para 6 muajve - Zyrtare

Ish-drejtori i Departamentit për Burime Njerëzore në Gjykatë Kushtetuese, Shefqet Berisha ka vdekur nga Covid-19. Lajmin e ka konfirmuar kolegu i tij përmes një shkrimi në llogarinë në Facebook. Sot morëm...

Pulmologjia, aty ku urimi për festë është lutja për jetë

para 6 muajve - Infokusi

Këtë festë të Bajramit shumë persona e priten duke luftuar për jetë. Në klinikën e Pulmologjisë, ku po trajtohen 80 pacientë e prej tyre 70 me oksigjeno terapi urimin e vetëm e kanë që t’i mbijetojnë COVID-19....

Zyrtari i Gjykatës Kushtetuese vdes nga koronavirusi

para 6 muajve - Periskopi

Ish-drejtori i Departamentit për Burime Njerëzore në Gjykatë Kushtetuese, Shefqet Berisha ka vdekur nga Covid-19. Lajmin e ka konfirmuar kolegu i tij përmes një shkrimi në llogarinë në Facebook. Sot morëm...

Humb jetën nga Covid-19 zyrtari i Gjykatës Kushtetuese

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 31 Korrik – Ish-drejtori i Departamentit për Burime Njerëzore në Gjykatë Kushtetuese, Shefqet Berisha ka vdekur nga Covid-19. Lajmin e ka konfirmuar kolegu i tij përmes një shkrimi në llogarinë...

Vdes nga Covid-19 zyrtari i Gjykatës Kushtetuese

para 6 muajve - Epoka e Re

Ish-drejtori i Departamentit për Burime Njerëzore në Gjykatë Kushtetuese, Shefqet Berisha, ka vdekur nga Covid-19. Lajmin e ka dhënë kolegu i tij përmes një shkrimi në “Facebook”. Rreth 600 pacientë janë...

Shkon në 228 numri i të vdekurve nga Covid-19 në Kosovë

para 6 muajve - Tetova Sot

Kosova ka shënuar sërish shifër të lartë të të vdekurve nga Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit, 15 persona, sipas të dhënave të IKSHPK-së, kanë vdekur nga Covid-19. Disa orë më pas, edhe një person tjetër...

Gjithsej 227 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë, në Infektive rëndohet gjendja e pacientëve

para 6 muajve - Koha.net

Kosova ka shënuar sërish shifër të lartë të të vdekurve nga Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit, 15 persona, sipas të dhënave të IKSHPK-së, kanë vdekur nga Covid-19, duke e çuar në 227 numrin e të vdekurve....

Në një muaj 173 persona humbën jetën nga Covid-19 në Kosovë

para 6 muajve - ABC News

173 persona kanë humbur jetën në një muaj nga COVID-19 në Kosovë. Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, në të dhënat më të fundit në lidhje me situatën nga Covid në Kosovë ka bërë me dije se me...

Hoti: Përballja me pandeminë “është mision kombëtar”

para 6 muajve - Mapo

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i falënderoi qytetarët e Kosovës që në ditën e festës së Kurban Bajramit kanë respektuar masat dhe apelin e Qeverisë së Kosovës që të mos i vizitojnë objektet fetare,...

228 të vdekur në Kosovë nga Covidi, spitaleve u ngushtohet hapësira

para 6 muajve - Epoka e Re

Kosova ka shënuar sërish shifër të lartë të të vdekurve nga Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit, 15 persona, sipas të dhënave të IKShPK-së, kanë vdekur nga Covid-19. Disa orë më pas, edhe një person tjetër...

Pulmologjia, aty ku urimi për festë është lutja për jetë

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 31 Korrik – Këtë festë të Bajramit shumë persona e priten duke luftuar për jetë. Në klinikën e Pulmologjisë, ku po trajtohen 80 pacientë e prej tyre 70 me oksigjeno terapi urimin e vetëm e kanë...

Pulmologjia, aty ku urimi për festë, është lutja për jetë

para 6 muajve - Epoka e Re

Këtë festë të kurban bajramit në gjithë botën shumë persona e pritën duke luftuar për jetë. Edhe në Klinikën e Pulmologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, në të cilën po trajtohen 80 pacientë,...

Për vetëm 10 ditë në Kosovë: 83 të vdekur dhe 2285 të prekur nga COVID-19

para 6 muajve - RTK

Kosova ka arritur rekord në 10 ditëshin e fundit sa i përket rastit të të prekurve dhe të vdekurve si pasojë e koronavirusit. Sipas statistikave të publikuara nga ana e Institutit Kombëtar të Shëndetit...

Vetëm gjatë korrikut, koronaivursi ua mori jetën 173 personave në Kosovë

para 6 muajve - OraInfo

Koronaivursi ua mori jetën 173 personave në Kosovë vetëm gjatë korrikut. Vetëm gjatë muajit korrik kanë vdekur gjithsej 173 persona nga COVID-19 në Kosovë. Nga të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar...

Shkon në 228 numri i të vdekurve nga Covid-19 në Kosovë

para 6 muajve - Arbresh

Kosova ka shënuar shifër të lartë të të vdekurve nga Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit, 15 persona, sipas të dhënave të IKSHPK-së, kanë vdekur nga Covid-19. Disa orë më pas, edhe një person tjetër ka...

Afër 400 pacientë të prekur me koronavirus po trajtohen në spitalet e SHSKUK-së, 15 janë në respiratorë

para 6 muajve - OraInfo

Është përkeqësuar situata me koronavirus në vend. Rreth 600 pacientë janë të hospitalizuar në Qendrën Klinike Unviversitare dhe spitalet e tjera të vendit, 398 prej të cilëve janë të konfirmuar me COVID-19....

Rreth 400 të prekur me COVID-19 po trajtohen në QKUK dhe spitale tjera

para 6 muajve - RTK

Rreth 600 pacientë janë të hospitalizuar në Qendrën Klinike Unviversitare dhe spitalet e tjera të vendit, 398 prej të cilëve janë të konfirmuar me COVID-19. Detaje rreth gjendjes së tyre ka dhënë Shërbimi...

Hoti falenderon “mbylljen e xhamive”: Gjendje e rëndë

para 6 muajve - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, në një urim për Kurban Bajram me xhami të mbyllura, falenderoi qytetarët që sipas tij kanë respektuar masat dhe apelin e qeverisë që të mos i vizitojnë objektet fetare,...

Në spitale e klinika të Kosovës po trajtohen 398 pacientë me COVID-19

para 6 muajve - Telegrafi

Nëpër Spitalet e përgjithshme në komunat e Kosovës dhe në klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës janë duke u trajtuar gjithsej 593 pacientë, prej të cilëve 398 janë të konfirmuar me COVID-19....

Vdes edhe një pacient me koronavirus në Spitalin e Gjilanit

para 6 muajve - Sinjali

Një pacient ka vdekur sot në Spitalin Rajonal të Gjilanit, raporton Gazeta Sinjali. Burime të Gazetës Sinjali bëjnë të ditur se viktima ka qenë i prekur me COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë...

para 6 muajve - Ora news

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, e ka cilësuar si të rënduar situatën e pandemisë në vend. Ai u bëri thirrje qytetarëve që të rspektojnë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Edhe festa...

173 të vdekur dhe mbi 5 mijë raste të reja me COVID-19 në Kosovë, vetëm gjatë muajit korrik

para 6 muajve - Sinjali

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar edhe 226 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Kjo shifër e çoi në 8 mijë e 330 numrin e përgjithshëm të rasteve të konfirmuara deri më...

82 raste të reja me koronavirus sot vetëm në Prishtinë

para 6 muajve - Tetova Sot

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se sot janë regjistruar edhe 226 raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Nga ky numër, 82 raste janë regjistruar vetëm në komunën e Prishtinës,...

SHIFRA TRONDITËSE: 83 të vdekur dhe 2285 të prekur nga koronavirusi për vetëm 10 ditë

para 6 muajve - GazetaBlic

Kosova ka arritur rekord në 10 ditëshin e fundit sa i përket rastit të të prekurve dhe të vdekurve si pasojë e koronavirusit, raporton Gazeta Blic. Sipas statistikave të publikuara nga ana e Institutit...

Shifra të frikshme në Kosovë/ 15 humbje jete në 24 orët e fundit si pasojë e Covid-19

para 6 muajve - Top Channel

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 15 persona si pasojë e koronavirusit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat për 24 orët e fundit, ku numri i personave të vdekur ka...

Prishtina prin me numrin më të madh të të infektuarve me COVID-19 për 24 orë

para 6 muajve - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka publikuar raportin e fundit të rezultateve për testet e bëra në 24 orët e fundit për COVID-19, ndër të cilat 82 raste janë konfirmuar vetëm në komunën...

Prishtina edhe sot në krye të listës, 82 raste të reja me Coronavirus sot vetëm në kryeqytet

para 6 muajve - Insajderi

Ndër 226 rastet e reja pozitive me Covid-19 të shënuara brenda 24 orëve të fundit në vendin tonë, vetëm në Prishtinë janë regjistruar 82 raste, njofton Insajderi. Ashtu sikurse çdo ditë tjetër, edhe sot...

Rëndohet situata, mbi 3 mijë e 500 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 6 muajve - OraInfo

Është përkeqësuar situata me koronavirus në vend. Që nga muaji mars e deri më sot në Kosovë janë 8 mijë e 330 persona të cilët janë infektuar me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të...

Edhe një ditë për alarm në Kosovë, 15 të vdekur nga COVID-19

para 6 muajve - Illyria

Prishtinë, 31 korrik 2020 – Kosova po kalon një periudhë shumë të rëndë të pandemisë së kosonavorusit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) raportoi të premten se në 24 orët e fundit kanë...

Në 24 orët e fundit kanë vdekur edhe 15 persona të infektuar me COVID-19 në Kosovë

para 6 muajve - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se ka shkuar gjithsej në 227 numri i pacientëve të konfirmuar me COVID-19, të cilët kanë vdekur, derisa dje ky numër ishte 212 persona....

Shifra të frikshme në Kosovë, 15 viktima në 24 orët e fundit si pasojë e Covid-19

para 6 muajve - Aktuale

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 15 persona si pasojë e koronavirusit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat për 24 orët e fundit, ku numri i personave të vdekur ka...

Edhe 226 raste pozitive me COVID-19 dhe 115 të shëruar në Kosovë

para 6 muajve - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 459 mostra të marra nga ShSKUK...

Rrëfimi i infermieres që kujdeset për 30 pacientë me koronavirus: Na mungojnë dorezat dhe mantelet mbrojtëse

para 6 muajve - Mapo

Infermierja Ariana kujdeset për rreth 30 pacientë me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi, në Klinikën e Pulmologjisë në Prishtinë. Pacientët janë në oksigjenoterapi. Ariana kujdeset për ta edhe...

Sërish prin kryeqyteti, nga këto komuna vijnë 226 rastet e reja me koronavirus

para 6 muajve - OraInfo

Janë konfirmuar edhe 226 raste të reja me koronavirus në Kosovë. IKSHPK njofton se nga 459 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, 226 rezultuan pozitive, përcjell ORAinfo....

15 të vdekur dhe 226 raste të reja me Coronavirus në Kosovë

para 6 muajve - Insajderi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se sot janë regjistruar edhe 226 raste të reja me COVID-19 në Kosovës. Ky institut ka njoftuar se sot po ashtu janë shëruar 115 persona...

Kosovë, 15 të vdekur nga Covid-19 dhe 227 raste të reja

para 6 muajve - Shprehja

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 15 persona si pasojë e koronavirusit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat për 24 orët e fundit, ku numri i personave të vdekur ka...

Prishtina regjistron 36% të rasteve ditore me COVID-19 në Kosovë

para 6 muajve - Sinjali

Prishtina mbetet komuna më e prekur nga koronavirusi në Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali. Nga 226 rastet e reja me COVID-19 në Kosovë, 82 raste u konfirmuan vetëm në Komunën e Prishtinës. “Rastet pozitive...

Kosovë, 15 të vdekur nga Covid-19 dhe 227 raste të reja

para 6 muajve - Alsat-M

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 15 persona si pasojë e koronavirusit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat për 24 orët e fundit, ku numri i personave të vdekur ka...

15 të vdekur e 226 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 muajve - Portalb

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të premten, se në 24 orët e fundit kanë vdekur 15 pacientë me COVID-19, ndërkohë janë shtuar edhe 226 raste pozitive. Sipas IKSHPK-së, të...

Valbon Krasniqi: Situata me COVID-19 e rëndë, festoni në shtëpi

para 6 muajve - Klan Kosova

U.D i drejtorit të përgjithshëm të SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, sot për Kurban Bajram ka bërë thirrje që të festohet nga shtëpia pasi thotë se gjendja me pandeminë mbetet e rëndë. Ai tha se qindra pacientë...

15 viktima dhe mbi 200 raste të reja, si ndryshuan sot shifrat në Kosovë

para 6 muajve - Albeu

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës , ka bërë të ditur se ka shkuar gjithsej në 227 numri i pacientëve të konfirmuar me COVID-19, të cilët kanë vdekur, derisa dje ky numër ishte 212 persona....

Kosova regjistron 15 viktima dhe 226 raste të reja me koronavirus

para 6 muajve - Gazeta Tema

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka regjistruar të premten 226 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri, pas marrjes së 459 mostrave. Sipas këtij Instituti, përgjatë 24 orëve të...

Përkeqësohet situata në Kosovë/ 15 viktima dhe mbi 220 raste të reja me COVID

para 6 muajve - Vizion Plus

Një tjerër shifër shqetësuese është regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Autoritetet shëndetësore kanë raportuar këtë të premte 226 raste të reja me koronavirus, nga 459 mostra të marra. Që...

Hoti falenderon “mbylljen e xhamive”: Gjendje e rëndë

para 6 muajve - Zyrtare

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, në një urim për Kurban Bajram me xhami të mbyllura, falenderoi qytetarët që sipas tij kanë respektuar masat dhe apelin e qeverisë që të mos i vizitojnë objektet fetare,...

Sërish shifra alarmante në Kosovë, regjistrohen 15 viktima dhe 226 raste të reja me koronavirus

para 6 muajve - BalkanWeb

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 15 persona, si pasojë e infektimit me Covid-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat për 24 orëshin e fundit, ku raporton se kanë rezultuar...

82 raste të reja me koronavirus sot vetëm në Prishtinë

para 6 muajve - Klan Kosova

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se sot janë regjistruar edhe 226 raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Nga ky numër, 82 raste janë regjistruar vetëm në komunën e Prishtinës,...

Situatë e rëndë/ 15 të vdekur brenda 24 orëve të fundit, 226 raste të reja

para 6 muajve - Shekulli

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 459 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

15 viktima dhe 226 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 6 muajve - Panorama

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka regjistruar të premten 226 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri, pas marrjes së 459 mostrave. Sipas këtij Instituti, përgjatë 24 orëve të...

Sërish shifra alarmante në Kosovë, regjistrohen 15 viktima dhe 226 raste të reja me koronavirus

para 6 muajve - Koha Jone

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 15 persona, si pasojë e infektimit me Covid-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat për 24 orëshin e fundit, ku raporton se kanë rezultuar...

Koronavirusi/ Sërish ditë e zezë për Kosovën, 15 viktima në 24 orë

para 6 muajve - Mapo

15 viktima, 226 infektime të reja dhe 115 të shëruar është bilanci i 24 orëve të fundit nga koronavirusi në Kosovë. Në 24 orë 15 persona kanë humbur betejën me COVID-19, duke e çuar numrin e viktimave...

15 viktima dhe 226 të infektuar me Covid në 24 orë në Kosovë

para 6 muajve - ABC News

Sërish shifra rekord të infektuarisht dhe viktimash nga Covid në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 15 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 226 persona. Gjatë 24 orëve...

Prishtina dhe Podujeva, komunat me më së shumti të infektuar për sot

para 6 muajve - Zeri

Numri total i të infektuarve në Kosovë, për ditën e sotme, është 226. Komuna me më së shumti të infektuar edhe sot është Prishtina, me gjithsej 82 të infektuar të rinj. Komuna e dytë, me numrin më të lartë...

Rriten shifrat: Coronavirus u mori jetën 227 qytetarëve të Kosovës

para 6 muajve - Kallxo

Kosova brenda 24 orëve ka humbur edhe 15 persona të tjerë për shkak të COVID-19. Nga rezultatet e publikuara nga IKSHPK bëhet e ditur se 15 persona kanë vdekur për 24 orë. 115 të tjerë janë shëruar dhe...

Situatë e rëndë në Kosovë/ 15 të vdekur nga Koronavirusi në 24 orë

para 6 muajve - Syri

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 15 persona si pasojë e infektimit me Covid-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat për 24 orëshin e fundit. Numri i personave të vdekur...

Shërohen edhe 115 persona nga koronavirusi në Kosovë

para 6 muajve - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se sot janë konfirmuar edhe 226 raste pozitive me COVID-19, ndërsa janë shëruar 115 persona. “Numri total i rasteve pozitive është 8.330 raste nga 36.509...

Afër 400 të prekur me koronavirus po trajtohen në tërë Kosovën, 15 janë në respiratorë

para 6 muajve - Zyrtare

Në QKUK dhe në spitalet e Kosovës janë duke u trajtuar 398 persona të prekur me koronavirus. Në QKUK dhe në spitalet e Kosovës janë duke u trajtuar 398 persona të prekur me koronavirus. 593 pacientë janë...

Hoti: Përballja me pandeminë “është mision kombëtar”

para 6 muajve - Portalb

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i falënderoi qytetarët e Kosovës që në ditën e festës së Kurban Bajramit kanë respektuar masat dhe apelin e Qeverisë së Kosovës që të mos i vizitojnë objektet fetare,...

IKSHPK: 115 të shëruar dhe 226 raste të reja me COVID-19

para 6 muajve - Klan Kosova

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se sot janë regjistruar edhe 226 raste të reja me COVID-19 në Kosovës. Ky institut ka njoftuar se sot po ashtu janë shëruar 115 persona...

Kosova regjistron 15 viktima dhe 226 raste të reja me koronavirus

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka regjistruar të premten 226 raste të reja të prekura me koronavirusin e ri, pas marrjes së 459 mostrave. Sipas këtij Instituti, përgjatë 24 orëve të...

Konfirmohen 226 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 6 muajve - Ina

Në 24 orëshin e fundit janë konfirmuar 226 raste të reja me COVID 19, njoftojnë nga Instituti kombëtar i shëndetit publik. “Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK...

Kosovë: 15 të vdekur nga Covid-19 për 24 orë

para 6 muajve - Ina

Covid 19 vazhdon të marrë jetë në Kosovë. Nga instituti Kombëtar i Shëendetësisë kanë njoftuar se në 24-orët e fundit kanë vdekur 15 persona si pasojë e infektimit me Covid-19, transmeton INA. Ndërkaq...

LAJMI I FUNDIT: 15 të vdekur sot nga koronavirusi

para 6 muajve - GazetaBlic

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të premten, se në 24 orët e fundit kanë vdekur 15 pacientë me COVID-19, ndërkohë janë shtuar edhe 226 raste pozitive. Sipas IKSHPK-së, të...

LAJMI I FUNDIT: 226 raste të reja me Koronavirus

para 6 muajve - GazetaBlic

Gjate 24 orëshit të fundit në vendin tonë janë regjistruar edhe 226 raste me Koronavirus, shkruan Gazeta Blic. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 82 raste, komuna Podujevë 26 raste, komuna Fushë...

115 të shëruar dhe 226 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 6 muajve - OraInfo

Janë konfirmuar edhe 226 raste të reja me koronavirus në Kosovë. IKSHPK njofton se nga 459 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, 226 rezultuan pozitive. Ndërsa sot...

226 raste të reja dhe 15 të vdekur nga Covid-19 për 24 orë në Kosovë

para 6 muajve - RTK

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka njoftuar se në 24 orëshin e fundit janë konfirmuar 226 raste të reja me COVID 19. “Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

15 të vdekur e 226 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 muajve - Koha.net

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të premten, se në 24 orët e fundit kanë vdekur 15 pacientë me COVID-19, ndërkohë janë shtuar edhe 226 raste pozitive. Sipas IKSHPK-së, të...

15 të vdekur dhe 226 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 6 muajve - Zeri

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka publikuar rezultatet e testimeve të të dyshuarveme koronavirus. Gjatë 24 orëshit të fundit, nga virusi kanë humbur jetën x persona. Ndërsa, nga...

226 rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto qytete dhe fshatra të Kosovës

para 6 muajve - Sinjali

Gjatë 24 orëve në Kosovë janë konfirmuar 226 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin e ka bërë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një njoftimi në faqen zyrtare...

Covid -19/ Kosovë 226 raste të reja dhe 115 pacient të shëruar në 24 orët e fundit

para 6 muajve - Syri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 459 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Shifra të frikshme të vdekjeve dhe përhapjes së Coronavirus

para 6 muajve - Kallxo

15 persona kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit nga Coronavirus. Të dhënat e publikuara nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tregojnë edhe për shtim të numrit të personave të infektuar. Sipas...

226 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 muajve - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 226 raste të reja me COVID-19. “Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë...

Vdesin 15 persona nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

para 6 muajve - Sinjali

15 persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus në Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes një postimi në Facebook. “Numri...

LAJMI I FUNDIT: 226 raste të reja me Koronavirus

para 6 muajve - GazetaBlic

Gjate 24 orëshit të fundit në vendin tonë janë regjistruar edhe 226 raste me Koronavirus, shkruan Gazeta Blic. Njoftimi i plotë: 115 TË SHËRUAR DHE 226 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin...

Konfirmohen 226 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 6 muajve - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka njoftuar se në 24-orëshin e fundit janë konfirmuar 226 raste të reja me COVID-19. “Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

15 të vdekur nga COVID-19 për 24 orë

para 6 muajve - Arbresh

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 15 persona si pasojë e infektimit me COVID-19, raporton Gazeta Express. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat për 24-orëshin e fundit....

Afër 400 të prekur me koronavirus po trajtohen në tërë Kosovën, 15 janë në respiratorë

para 6 muajve - Periskopi

Në QKUK dhe në spitalet e Kosovës janë duke u trajtuar 398 persona të prekur me koronavirus. 593 pacientë janë të hospitalizuar në Qendrën Klinike Universitare dhe spitalet e tjera të vendit, 398 prej...

Kosovë, 15 të vdekur nga Covid-19 dhe 227 raste të reja

para 6 muajve - Tetova Sot

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 15 persona si pasojë e koronavirusit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat për 24 orët e fundit, ku numri i personave të vdekur ka...

Valbon Krasniqi: Situata me COVID-19 e rëndë, festoni në shtëpi

para 6 muajve - Tetova Sot

U.D i drejtorit të përgjithshëm të SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, sot për Kurban Bajram ka bërë thirrje që të festohet nga shtëpia pasi thotë se gjendja me pandeminë mbetet e rëndë. Ai tha se qindra pacientë...

Trajtimi i pacientëve me doreza të vogla ose të mëdha

para 6 muajve - RTK

Infermierja Ariana (emri i vërtetë i së cilës është i njohur për redaksinë) kujdeset për reth 30 pacientë me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi, në Klinikën e Pulmologjisë në Prishtinë. Pacientët...

Situatë alarmante në Kosovë/ Ndërrojnë jetë nga koronavirusi 15 pacientë, 226 raste të reja

para 6 muajve - Lexo

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vde kur 15 persona, si pasojë e infektimit me Covid-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat për 24 orëshin e fundit, ku raporton se kanë...

Valbon Krasniqi: Ju bëjmë thirrje për kujdes në ktë ditë feste

para 6 muajve - Kallxo

Sot besimtarët e Fesë Muslimane festojnë Kurban Bajramin, dhe sic e do tradita familjarët bëjnë vizita tek njëri- tjetri dhe të urojnë këtë festë. Kësaj radhe është kërkuar që urimet e kësaj feste të bëhen...

Coronavirus: Mjekët ankohen për furnizime me dorëza e materiale

para 6 muajve - Kallxo

Infermierja Ariana (emri i vërtetë i së cilës është i njohur për redaksinë) kujdeset për reth 30 pacientë me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi, në Klinikën e Pulmologjisë në Prishtinë. Pacientët...

Rreth 400 të prekur me COVID-19 po trajtohen nëpër spitale, 15 janë në respiratorë

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 31 Korrik – Rreth 600 pacientë janë të hospitalizuar në Qendrën Klinike Unviversitare dhe spitalet e tjera të vendit, 398 prej të cilëve janë të konfirmuar me COVID-19. Detaje rreth gjendjes...

Infektologu Krasniqi: Po kalojmë një situatë të rëndë, festoni në shtëpi

para 6 muajve - RTK

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi u ka bërë thirrje qytetarëve që të festojnë në shtëpi dhe të kenë kujdes, meqenëse siç thotë situata...

Situatë alarmante në Kosovë/ Ndërrojnë jetë nga koronavirusi 15 pacientë, 226 raste të reja

para 6 muajve - Java News

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 15 persona, si pasojë e infektimit me Covid-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat për 24 orëshin e fundit, ku raporton se kanë rezultuar...

“Nuk kemi as doreza”, rrëfimi i trishtë i infermieres që kujdeset për 30 pacientë me COVID-19

para 6 muajve - BalkanWeb

Infermierja me emrin Ariana kujdeset për rreth 30 pacientë me COVID-19 në Klinikën e Pulmologjisë në Prishtinë. Pacientët janë në oksigjenoterapi. Ariana kujdeset për ta edhe në kohën kur ka mungesë të...

Rrëfimi i infermieres së Pulmologjisë që kujdeset për 30 pacientë me COVID-19: Nuk kemi as dorëza

para 6 muajve - Koha Jone

Infermierja Ariana kujdeset për rreth 30 pacientë me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi, në Klinikën e Pulmologjisë në Prishtinë. Pacientët janë në oksigjenoterapi. Ariana kujdeset për ta edhe...

15 të vdekur e 226 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 muajve - Shenja

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të premten, se në 24 orët e fundit kanë vdekur 15 pacientë me COVID-19, ndërkohë janë shtuar edhe 226 raste pozitive. Sipas IKSHPK-së, të...

Për vetëm 10 ditë në Kosovë: 83 të vdekur dhe 2285 të prekur nga COVID-19

para 6 muajve - Epoka e Re

Kosova ka arritur rekord në 10 ditëshin e fundit sa i përket rastit të të prekurve dhe të vdekurve si pasojë e koronavirusit. Sipas statistikave të publikuara nga ana e Institutit Kombëtar të Shëndetit...

Krasniqi: Shmangni vizitat te të afërmit sot, gjendemi në një situatë të vështirë

para 6 muajve - Zeri

Drejtori i SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, ka kërkuar nga qytetarët e Kosovës që të kenë kujdes të shtuar, të festojnë pranë familjeve e të shmangin vizitat te të afërmit. Ai rikujtoi se Kosova po kalon në...

Krasniqi kërkon të festohet në shtëpi: Shumë pacientë në spitale po kalojnë momente të vështira

para 6 muajve - OraInfo

Krasniqi: Qindra pacientë në spitalet tona po kalojnë momente të vështira në përballje me COVID-19. Drejtori i SHSKUK-së, njëherit infektolog, Valbon Krasniqi, ka bërë apel tek qytetarët që për festën...

Hoti në QKUK/ Gjendja në Kosovë është e rëndë

para 6 muajve - Zhurnal

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i falënderoi qytetarët e Kosovës që në ditën e festës së Kurban Bajramit kanë respektuar masat dhe apelin e Qeverisë së Kosovës që të mos i vizitojnë objektet fetare,...

Krasniqi uron Bajramin dhe këshillon qytetarët: Festoni në shtëpi, shmangni vizitat dhe mbani maskat!

para 6 muajve - GazetaBlic

UD, i drejtorit të QKUK-së, Valbon Krasniqi në ditën e Kurban Bajramit ka bërë thirrje që festimet këtë vit të bëhen vetëm në shtëpi me familjarët e afërt, raporton Gazeta Blic. Krasniqi ka theksuar se...

Kryeministri në terren për Bajram: E di që jeni lodhur, por jeta e qytetarëve është mbi të gjitha

para 6 muajve - InfoShqip

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka vizituar sot Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe Klinikën Infektive, për t’u njoftuar nga afër për situatën në...

Rekord i zi në Kosovë, 15 të vdekur nga Covid-19

para 6 muajve - Almakos

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 15 persona si pasojë e koronavirusit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat për 24 orët e fundit, ku numri i personave të vdekur ka...

Krasniqi: Po kalojmë një situatë të rëndë, festoni në shtëpi

para 6 muajve - Zyrtare

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi u ka bërë thirrje qytetarëve që të festojnë në shtëpi dhe të kenë kujdes, meqenëse siç thotë situata...

Krasniqi: Qindra pacientë nëpër spitalet tona po kalojnë momente të vështira në përballje me koronavirusin

para 6 muajve - Sinjali

Ushtruesi i detyrës së drejtorit në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, thekson se sot në festën e Kurban Baramit qindra pacientë nëpër spitalet tona po kalojnë momente...

Hoti në QKUK/ Gjendja në Kosovë është e rëndë

para 6 muajve - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i falënderoi qytetarët e Kosovës që në ditën e festës së Kurban Bajramit kanë respektuar masat dhe apelin e Qeverisë së Kosovës që të mos i vizitojnë objektet fetare,...

‘Nuk kemi as doreza', rrëfimi i infermieres që kujdeset për 30 pacientë me COVID-19 …

para 6 muajve - Syri

Infermierja me emrin Ariana kujdeset për rreth 30 pacientë me COVID-19 në Klinikën e Pulmologjisë në Prishtinë. Pacientët janë në oksigjenoterapi. Ariana kujdeset për ta edhe në kohën kur ka mungesë të...

Infektologu Krasniqi: Po kalojmë një situatë të rëndë, festoni në shtëpi

para 6 muajve - Infokusi

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi u ka bërë thirrje qytetarëve që të festojnë në shtëpi dhe të kenë kujdes, meqenëse siç thotë situata...

Korriku i zi në Kosovë: COVID-19 ua mori jetën 173 personave

para 6 muajve - Bota Press

Vetëm gjatë muajit korrik kanë vdekur gjithsej 173 persona nga Covid-19 në Kosovë. Nga të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, me datë 1 korrik kanë qenë të konfirmuar 54 raste...

​Nuk ndalet numri i viktimave në Kosovë, edhe 15 të vdekur nga Covid-19

para 6 muajve - Gazeta e re

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 15 persona si pasojë e koronavirusit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat për 24 orët e fundit, ku numri i personave të vdekur ka...

Trajtimi i pacientëve me doreza të vogla ose të mëdha

para 6 muajve - Gazeta e re

Infermierja Ariana (emri i vërtetë i së cilës është i njohur për redaksinë) kujdeset për reth 30 pacientë me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi, në Klinikën e Pulmologjisë në Prishtinë. Pacientët...

“Nuk kemi as doreza”, rrëfimi i infermieres që kujdeset për 30 pacientë me COVID-19

para 6 muajve - Panorama

Infermierja me emrin Ariana kujdeset për rreth 30 pacientë me COVID-19 në Klinikën e Pulmologjisë në Prishtinë. Pacientët janë në oksigjenoterapi. Ariana kujdeset për ta edhe në kohën kur ka mungesë të...

Hoti: Përballja me pandeminë “mision kombëtar”

para 6 muajve - Lexo

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i falënderoi qytetarët e Kosovës që në ditën e festës së Kurban Bajramit kanë respektuar masat dhe apelin e Qeverisë së Kosovës që të mos i vizitojnë objektet fetare,...

Hoti: Përballja me pandeminë “mision kombëtar”

para 6 muajve - Java News

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i falënderoi qytetarët e Kosovës që në ditën e festës së Kurban Bajramit kanë respektuar masat dhe apelin e Qeverisë së Kosovës që të mos i vizitojnë objektet fetare,...

15 të vdekur e 226 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 6 muajve - Zyrtare

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë vdekur 15 pacientë me COVID-19, ndërsa 226 persona kane rezultuar pozitivë. Sipas IKSHPK-së, të gjithë pacientët...

“Lufta me Covid, mision kombëtar”/ Hoti iu kërkon qytetarëve të zbatojnë masat

para 6 muajve - Vizion Plus

Gjatë kësaj jave Kosova ka shënuar rekorde viktimash dhe infeksionesh qëkurëse ka nisur pandemia covid 19. Sistemi shëndetësor po përballet me mungesë kapacitetesh dhe kërkon më tepër personel mjekësor...

Hoti nga QKUK: Gjendja me COVID19 është tepër e rëndë

para 6 muajve - Tetova Sot

Në ditën e festës së Kurban Bajramit, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti mëngjesin e nisi duke vizituar Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës dhe Klinikën Infektive. Shefi i ekzekutivit...

226 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 muajve - Albinfo

15 të vdekur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të premten, se në 24 orët e fundit kanë vdekur 15 pacientë me COVID-19, ndërkohë janë shtuar edhe 226 raste pozitive. Sipas IKSHPK-së,...

Për dy ditë në Kosovë 31 të vdekur nga Coronavirusi

para 6 muajve - Ekonomia Online

Dy ditët e fundit në Kosovë 31 persona kanë vdekur si pasojë e Coronavirusit. Kjo është bërë e ditur në shifrat e përditshme që publikon Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Gjatë ditës së djeshme IKSHPK’ja...

Sërish shifra alarmante në Kosovë, regjistrohen 15 viktima dhe 226 raste të reja me koronavirus

para 6 muajve - LajmiFundit

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 15 persona, si pasojë e infektimit me Covid-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat për 24 orëshin e fundit, ku raporton se kanë rezultuar...

Trajtimi i pacientëve me doreza të vogla ose të mëdha

para 6 muajve - Zeri

Infermierja Ariana (emri i vërtetë i së cilës është i njohur për redaksinë) kujdeset për reth 30 pacientë me COVID-19, sëmundjen që e shkkaton koronavirusi, në Klinikën e Pulmologjisë në Prishtinë. Pacientët...

Nuk ndalet numri i viktimave në Kosovë, edhe 15 të vdekur nga Covid-19

para 6 muajve - KosovaPress

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 15 persona si pasojë e koronavirusit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat për 24 orët e fundit, ku numri i personave të vdekur ka...

Nga këto komuna janë rastet e reja me koronavirus

para 6 muajve - Zyrtare

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK, janë testuar gjithsej 459 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

Plus 226 raste të reja me Covid-19 nē Kosovë

para 6 muajve - PortaliOnline

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 459 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Krasniqi: Jemi duke kaluar nëpër një situatë shumë të rëndë

para 6 muajve - Gazeta e re

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, përmes një statusi në Facebook, tha se vendi është duke kaluar nëpër situatë shumë, shumë të rëndë me pandeminë COVID-19....

Nga këto komuna janë rastet e reja me koronavirus

para 6 muajve - Periskopi

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK, janë testuar gjithsej 459 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë...

Infermierja e Pulmologjisë: Kemi mungesë të mjeteve elementare si mantela mbrojtës dhe doreza, ndërrohemi nëpër makina

para 6 muajve - GazetaBlic

Infermierja Ariana (emri i vërtetë i së cilës është i njohur për redaksinë) kujdeset për reth 30 pacientë me COVID-19, sëmundjen që e shkkaton koronavirusi, në Klinikën e Pulmologjisë në Prishtinë. Pacientët...

15 të vdekur e 226 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para 6 muajve - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të premten, se në 24 orët e fundit kanë vdekur 15 pacientë me Covid-19, ndërkohë janë shtuar edhe 226 raste pozitive. Sipas IKSHPK-së, të...

Flet i infermierja e Pomologjisë që kujdeset për 30 pacientë me Koronavirus: Nuk kemi as dorëza.

para 6 muajve - OraInfo

Rrëfimi i infermieres së Pomologjisë që kujdeset për 30 pacientë me COVID-19: Nuk kemi as dorëza. Infermierja Ariana kujdeset për reth 30 pacientë me COVID-19, sëmundjen që e shkkaton koronavirusi, në...

Krasniqi: Qindra pacientë në spitalet tona po kalojnë momente të vështira në përballje me COVID-19

para 6 muajve - Lajmi.net

Krasniqi me anë të një postimi në Facebook, ka thënë se Kosova po kalon në një situatë “shumë, shumë të rëndë” me pandeminë e koronavirusit, shkruan lajmi.net. Ai ka lutur qytetarët që të festojnë në familjet...

Hoti nga QKUK: Gjendja me COVID19 është tepër e rëndë

para 6 muajve - Alsat-M

Në ditën e festës së Kurban Bajramit, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti mëngjesin e nisi duke vizituar Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës dhe Klinikën Infektive. Shefi i ekzekutivit...

15 të vdekur e 226 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 6 muajve - Periskopi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të premten, se në 24 orët e fundit kanë vdekur 15 pacientë me COVID-19, ndërkohë janë shtuar edhe 226 raste pozitive. Sipas IKSHPK-së, të...

15 të vdekur e 226 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të premten, se në 24 orët e fundit kanë vdekur 15 pacientë me COVID-19, ndërkohë janë shtuar edhe 226 raste pozitive. Sipas IKSHPK-së, të...

Hoti nga QKUK: Gjendja me COVID19 është e rëndë

para 6 muajve - Gazeta e re

Në ditën e festës së Kurban Bajramit, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti mëngjesin e nisi duke vizituar Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës dhe Klinikën Infektive. Shefi i ekzekutivit...

Hoti nga QKUK: Gjendja me COVID19 është tepër e rëndë

para 6 muajve - Shprehja

Në ditën e festës së Kurban Bajramit, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti mëngjesin e nisi duke vizituar Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës dhe Klinikën Infektive. Shefi i ekzekutivit...

Infektologu Krasniqi: Po kalojmë një situatë të rëndë, festoni në shtëpi

para 6 muajve - News33

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi u ka bërë thirrje qytetarëve që të festojnë në shtëpi dhe të kenë kujdes, meqenëse siç thotë situata...

Hoti falenderon “mbylljen e xhamive”: gjendje e rëndë!

para 6 muajve - Te Sheshi

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, në  një urim për Kurban Bajram me xhami të mbyllura, falenderoi qytetarët që sipas tij kanë respektuar masat dhe apelin e qeverisë  që të mos i vizitojnë objektet...

Hoti nga QKUK: Gjendja me COVID19 është tepër e rëndë

para 6 muajve - News Tv

Në ditën e festës së Kurban Bajramit, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti mëngjesin e nisi duke vizituar Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës dhe Klinikën Infektive. Shefi i ekzekutivit...

Hoti: Përballja me pandeminë “mision kombëtar”

para 6 muajve - Klan

Hoti: Përballja me pandeminë “mision kombëtar” Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i falënderoi qytetarët e Kosovës që në ditën e festës së Kurban Bajramit kanë respektuar masat dhe apelin e Qeverisë...

Trajtimi i pacientëve me doreza të vogla ose të mëdha

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Infermierja Ariana (emri i vërtetë i së cilës është i njohur për redaksinë) kujdeset për reth 30 pacientë me COVID-19, sëmundjen që e shkkaton koronavirusi, në Klinikën e Pulmologjisë në Prishtinë. Pacientët...

Krasniqi: Po kalojmë një situatë të rëndë, festoni në shtëpi

para 6 muajve - Periskopi

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi u ka bërë thirrje qytetarëve që të festojnë në shtëpi dhe të kenë kujdes, meqenëse siç thotë situata...

Krasniqi apelon te qytetarët: Festoni në shtëpi që të festojmë bashkërisht në të ardhmen e afërt

para 6 muajve - Insajderi

Drejtori i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, ka apeluar që festën e sotme të Kurban Bajramit, ta festojnë në shtëpi me familjarët e ngushtë, njofton Insajderi. Ai ka...

“Nuk kemi as doreza”, rrëfimi i trishtë i infermieres që kujdeset për 30 pacientë me COVID-19

para 6 muajve - LajmiFundit

Infermierja me emrin Ariana kujdeset për rreth 30 pacientë me COVID-19 në Klinikën e Pulmologjisë në Prishtinë. Pacientët janë në oksigjenoterapi. Ariana kujdeset për ta edhe në kohën kur ka mungesë të...

Krasniqi: Jemi duke kaluar nëpër një situatë shumë të rëndë

para 6 muajve - KosovaPress

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, përmes një statusi në Facebook, tha se vendi është duke kaluar nëpër situatë shumë, shumë të rëndë me pandeminë COVID-19....

Avdullah Hoti pranon se situata me Covid është e rëndë

para 6 muajve - Kallxo

Disa javë pasi deklaronte se situata e menaxhimit të pandemisë Covid 19 ësht në rregull kryeministri Avdullah Hoti ka ndryshuar diskurs duke pranuar se gjendja është e rëndë. Gjatë një vizite në QKUK Hoti...

Infektologu Krasniqi: Po kalojmë një situatë të rëndë, festoni në shtëpi

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi u ka bërë thirrje qytetarëve që të festojnë në shtëpi dhe të kenë kujdes, meqenëse siç thotë situata...

Krasniqi apelon të festoni në shtëpi: Qindra pacientë po kalojnë momente të vështira

para 6 muajve - Epoka e Re

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, ka thënë se me qindra pacientë nëpër spitalet tona janë duke kaluar momente të vështira në përballje...

“Nuk kemi as dorëza”, Rrëfimi i infermieres që kujdeset për 30 pacientë me COVID-19

para 6 muajve - Infokusi

Infermierja Ariana kujdeset për reth 30 pacientë me COVID-19, sëmundjen që e shkkaton koronavirusi, në Klinikën e Pulmologjisë në Prishtinë. Pacientët janë në oksigjenoterapi. Ariana kujdeset për ta edhe...

Hoti në IKSHPK: Gjendja është e rëndë

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka vizituar sot Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës për të diskutuar me personelin mjekësor, ndërsa tha se gjendja me pandeminë COVID-19 është e...

“Dorezat janë në mungesë”, rrëfimi i infermieres së Pulmologjisë që kujdeset për 30 pacientë me COVID-19

para 6 muajve - Lajmi.net

Pacientët janë në oksigjenoterapi. Ariana kujdeset për ta edhe në kohën kur ka mungesë të materialit mbrojtës dhe kur numri i personelit mjekësor, të infektuar me koronavirus, është në rritje. “Janë 31,...

Krasniqi me mesazh për qytetarët: Festoni në shtëpi që të festojmë bashkërisht në të ardhmen e afërt

para 6 muajve - Telegrafi

Drejtori i Shërbimit Spitalor të Kosovës, Valbon Krasniqi tha sot pas takimit me kryeministrin Avdullah Hoti se vetëm zbatimi i masave nga qytetarët do të mundësojë mjekëve ta kenë më të lehtë punën dhe...

Në ditë feste, Hoti viziton IKSHPK-në: Gjendja është e rëndë

para 6 muajve - RTK

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka vizituar sot Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës për të parë diskutuar me personelin mjekësor, ndërsa tha se gjendja me pandeminë COVID-19 është...

“Janë lodhur, por s’mund ta lënë frontin”

para 6 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës deklaron se e kupton lodhjen e madhe të personelit shëndetësor në luftë me COVID-19. Por, ai thotë se s’lejohet dezertimi, ende jo. Beteja duhet të vazhdojë sipas Avdullah Hotit....

Hoti në IKSHPK: Gjendja është e rëndë, tash është mision kombëtar për t’i dalë ballë pandemisë

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka vizituar sot Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës për të diskutuar me personelin mjekësor, ndërsa tha se gjendja me pandeminë COVID-19 është e...

Hoti: Përballja me pandeminë “është mision kombëtar”

para 6 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i falënderoi qytetarët e Kosovës që në ditën e festës së Kurban Bajramit kanë respektuar masat dhe apelin e Qeverisë së Kosovës që të mos i vizitojnë objektet fetare,...

Hoti nga IKSHPK: Gjendja me Covid 19 e rëndë, qytetarët të respektojnë masat

para 6 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka qëndruar sot për vizitë në Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik, për të parë nga afër gjendjen dhe për të diskutuar me personelin mjekësor. Duke folur para mediave,...

Hoti nga IKSHPK-ja: Gjendja është e rëndë

para 6 muajve - Koha.net

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka vizituar sot Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës për të diskutuar me personelin mjekësor, ndërsa tha se gjendja me pandeminë COVID-19 është e...

Krasniqi me mesazh për qytetarët: Festoni në shtëpi që të festojmë bashkërisht në të ardhmen e afërt

para 6 muajve - Zeri

Drejtori i Shërbimit Spitalor të Kosovës, Valbon Krasniqi tha sot pas takimit me kryeministrin Avdullah Hoti se vetëm zbatimi i masave nga qytetarët do të mundësojë mjekëve ta kenë më të lehtë punën dhe...

Hoti: Përballja me pandeminë “është mision kombëtar”

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i falënderoi qytetarët e Kosovës që në ditën e festës së Kurban Bajramit kanë respektuar masat dhe apelin e Qeverisë së Kosovës që të mos i vizitojnë objektet fetare,...

Hoti viziton IKSHPK-në: Gjendja është e rëndë, mision kombëtar për t’i dalë ballë pandemisë COVID-19

para 6 muajve - Telegrafi

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka vizituar sot Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës për të parë diskutuar me personelin mjekësor, ndërsa tha se gjendja me pandeminë COVID-19 është...

Hoti viziton IKSHPK-në: Gjendja është e rëndë

para 6 muajve - Zeri

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka vizituar sot Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës për të parë diskutuar me personelin mjekësor, ndërsa tha se gjendja me pandeminë COVID-19 është...

Hoti viziton IKSHPK-në: Gjendja është e rëndë

para 6 muajve - OraInfo

Në ditë feste, Hoti viziton IKSHPK-në: Gjendja është e rëndë. Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka vizituar sot Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës për të parë diskutuar me personelin...

Rrëfimi i infermieres së Pomologjisë që kujdeset për 30 pacientë me COVID-19: Nuk kemi as dorëza

para 6 muajve - Zyrtare

Infermierja Ariana kujdeset për reth 30 pacientë me COVID-19, sëmundjen që e shkkaton koronavirusi, në Klinikën e Pulmologjisë në Prishtinë. Pacientët janë në oksigjenoterapi. Ariana kujdeset për ta edhe...

Hoti e viziton QKUK-në dhe IKSHPK-në, kërkohet që të shmangen vizitat te njëri-tjetri për Bajram

para 6 muajve - Sinjali

Kryeministri Avdullah Hoti, sot e ka vizituar Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dhe Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK). Hoti e ka falenderuar personelin shëndetësor...

Infermierja e Pulmologjisë thotë se kanë mungesë të dorëzave dhe manteleve mbrojtëse

para 6 muajve - Bota Press

Infermierja Ariana (emri i vërtetë i së cilës është i njohur për redaksinë) kujdeset për reth 30 pacientë me COVID-19, sëmundjen që e shkkaton koronavirusi, në Klinikën e Pulmologjisë në Prishtinë. Pacientët...

Rrëfimi i infermieres së Pomologjisë që kujdeset për 30 pacientë me COVID-19: Nuk kemi as dorëza

para 6 muajve - Periskopi

Infermierja Ariana kujdeset për reth 30 pacientë me COVID-19, sëmundjen që e shkkaton koronavirusi, në Klinikën e Pulmologjisë në Prishtinë. Pacientët janë në oksigjenoterapi. Ariana kujdeset për ta edhe...

Infermierja e Pulmologjisë thotë se kanë mungesë të dorëzave dhe manteleve mbrojtëse

para 6 muajve - Ekonomia Online

Infermierja Ariana (emri i vërtetë i së cilës është i njohur për redaksinë) kujdeset për reth 30 pacientë me COVID-19, sëmundjen që e shkkaton koronavirusi, në Klinikën e Pulmologjisë në Prishtinë. Pacientët...

Hoti viziton IKSHPK-në në ditë feste, thotë se gjendja është e rëndë

para 6 muajve - Lajmi.net

Duke folur para mediave, Hoti tha se e ka të qartë që personeli shëndetësor në Kosovë është lodhur tej mase nga kjo gjendje, dhe se sot ka shkuar që ta tregojë vlerësimin për punën e tyre, shkruan lajmi.net....

Avdullah Hoti për Bajram viziton IKSHP: Gjendja është alarmante

para 6 muajve - Infokusi

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka vizituar sot Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës për të parë diskutuar me personelin mjekësor, ndërsa tha se gjendja me pandeminë COVID-19 është...

Hoti: Përballja me pandeminë “është mision kombëtar”

para 6 muajve - Almakos

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i falënderoi qytetarët e Kosovës që në ditën e festës së Kurban Bajramit kanë respektuar masat dhe apelin e Qeverisë së Kosovës që të mos i vizitojnë objektet fetare,...

Hoti nga QKUK: Gjendja me COVID19 është e rëndë

para 6 muajve - KosovaPress

Në ditën e festës së Kurban Bajramit, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti mëngjesin e nisi duke vizituar Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës dhe Klinikën Infektive. Shefi i ekzekutivit...

Alarmon Krasniqi: Mund të infektoheni me të madhe nëse bëni vizita në festë

para 6 muajve - RTK

Valbon Krasniqi, ushtrues detyre i Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (SHSKUK) ka përsëritur thirrjen e tij dhe të udhëheqësve të tjerë shëndetësorë që sot në për festën e Kurban Bajramit,...

Krasniqi thotë se çdo vizitë për Bajram është faktor shumë i lartë i infeksionit

para 6 muajve - Sinjali

Ushtruesi i detyrës të pozitës së drejtorit në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, sot për festë ka thënë se grumbullimi njihet si faktor shumë i lartë i infeksionit....

Alarmon Valbon Krasniqi: Mund të infektoheni me të madhe nëse bëni vizita për bajram

para 6 muajve - OraInfo

Sot besimtarët mysliman festojnë Kurban Bajramin. Valbon Krasniqi, ushtrues detyre i Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (SHSKUK) ka përsëritur thirrjen e tij dhe të udhëheqësve të tjerë...

Vizitat familjare, mundësi e infeksionit të lartë

para 6 muajve - Koha.net

Valbon Krasniqi, ushtrues detyre i Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (SHSKUK) ka përsëritur thirrjen e tij dhe të udhëheqësve të tjerë shëndetësorë që sot në për festën e Kurban Bajramit,...

Hoti viziton IKShPK-në në ditë feste, thotë se gjendja është e rëndë

para 6 muajve - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka qëndruar sot për vizitë në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) për të parë nga afër gjendjen dhe për të diskutuar me personelin mjekësor....

Krasniqi me mesazh për qytetarët: Festoni në shtëpi që të festojmë bashkërisht në të ardhmen e afërt

para 6 muajve - Arbresh

Drejtori i Shërbimit Spitalor të Kosovës, Valbon Krasniqi tha sot pas takimit me kryeministrin Avdullah Hoti se vetëm zbatimi i masave nga qytetarët do të mundësojë mjekëve ta kenë më të lehtë punën dhe...

Në ditë feste, Hoti viziton IKSHPK-në: Gjendja është e rëndë

para 6 muajve - Zyrtare

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka vizituar sot Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës për të parë diskutuar me personelin mjekësor, ndërsa tha se gjendja me pandeminë COVID-19 është...

Në ditë feste, Hoti viziton IKSHPK-në: Gjendja është e rëndë

para 6 muajve - Periskopi

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka vizituar sot Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës për të parë diskutuar me personelin mjekësor, ndërsa tha se gjendja me pandeminë COVID-19 është...

Në ditë feste, Hoti viziton IKSHPK-në: Gjendja është e rëndë

para 6 muajve - Arbresh

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka vizituar sot Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës për të parë diskutuar me personelin mjekësor, ndërsa tha se gjendja me pandeminë COVID-19 është...

Në ditë feste, Hoti viziton IKSHPK-në: Gjendja është e rëndë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka vizituar sot Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës për të parë diskutuar me personelin mjekësor, ndërsa tha se gjendja me pandeminë COVID-19 është...

Valbon Krasniqi: Mund të infektoheni me të madhe nëse bëni vizita për Bajram

para 6 muajve - Periskopi

Valbon Krasniqi, ushtrues detyre i Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (SHSKUK), ka përsëritur thirrjen e tij dhe të udhëheqësve të tjerë shëndetësorë që sot për festën e Kurban Bajramit,...

Ditë e zezë në Kosovë, 16 viktima dhe 258 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

para 6 muajve - Mapo

Kosova shënoi ditën më të rëndë që nga shfaqja e pandemisë. Autoritetet thanë se në 24 orët e fundit 16 veta humbën jetën duke e çuar në 212 numrin e viktimave nga koronavirusi. Brenda kësaj periudhe janë...

Emërgjenca në QKUK po punon me staf të reduktuar, drejtori ka këtë lutje për pacientët

para 6 muajve - OraInfo

Është përkeqësuar situata me koronavirus në vend. Më shumë se 250 persona në ditë marrin shërbime në Klinikën Emergjente në QKUK. Ndonëse edhe para pandemisë numri i këtyre rasteve ishte akoma më i madh,...

Kosovë, 16 viktima dhe 258 raste të reja me koronavirus

para 6 muajve - Flaka

Autoritete shëndetësore në Kosovë njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit, nga gjithsej 480 testime të realizuara 258  kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Brenda 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe...

Emergjenca me staf të reduktuar - thërret pacientët të drejtohen vetëm në raste urgjente

para 6 muajve - Koha.net

Më shumë se 250 persona në ditë marrin shërbime në Klinikën Emergjente në QKUK. Ndonëse edhe para pandemisë numri i këtyre rasteve ishte akoma më i madh, tash ky repart është duke u mbingarkuar si pasojë...

Kosova shënon rekord, 16 të vdekur, 258 të infektuar me koronavirus në 24 orë

para 6 muajve - LajmiFundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka raportuar të enjten për 16 persona të vdekur si pasojë e koronavirusit të ri, duke e çuar numrin total të tyre në 212. Kjo njëherësh është...

Statistika: Kosova regjistroi më së shumti vdekje në botë nga Covid 19 në 24 orët e fundit

para 6 muajve - GazetaBlic

16 persona kanë vdekur vetëm në 24 orëshin e fundit në Kosovë si pasojë e infektimit me koronavirus. Lajmin e kanë bërë të ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes komunikatës së përditshme,...

Pandemia nuk i ndal kosovarët të shkojnë drejtë Shqipërisë, vetëm sot dalje masive nga Kosova!

para 6 muajve - Infokusi

Pavarësisht pandemisë kosovarët edhe këtë vit kanë vazhduar drejt Shqipërisë për t’i kaluar pushimet verore, shkruan GazetaBlic. Pasditja e sotme shënoi një tjetër rekord me qytetarë e mjete që hynë në...

Emergjenca në QKUK me staf të reduktuar, drejtori ka një lutje për pacientët

para 6 muajve - Arbresh

Më shumë se 250 persona në ditë marrin shërbime në Klinikën Emergjente në QKUK. Ndonëse edhe para pandemisë numri i këtyre rasteve ishte akoma më i madh, tash ky repart është duke u mbingarkuar si pasojë...

Statistika: Kosova regjistroi më së shumti vdekje në botë nga Covid 19 në 24 orët e fundit

para 6 muajve - Tetova1

16 persona kanë vdekur vetëm në 24 orëshin e fundit në Kosovë si pasojë e infektimit me koronavirus, raporton Gazeta Express. Lajmin e kanë bërë të ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes...

Emergjenca në QKUK me staf të reduktuar, drejtori ka një apel për pacientët

para 6 muajve - Periskopi

Më shumë se 250 persona në ditë marrin shërbime në Klinikën Emergjente në QKUK. Ndonëse edhe para pandemisë numri i këtyre rasteve ishte akoma më i madh, tash ky repart është duke u mbingarkuar si pasojë...

Emergjenca në QKUK me staf të reduktuar, drejtori ka një apel për pacientët

para 6 muajve - Zyrtare

Më shumë se 250 persona në ditë marrin shërbime në Klinikën Emergjente në QKUK. Ndonëse edhe para pandemisë numri i këtyre rasteve ishte akoma më i madh, tash ky repart është duke u mbingarkuar si pasojë...

Statistika: Kosova regjistroi më së shumti vdekje në botë nga Covid 19 në 24 orët e fundit

para 6 muajve - Infokusi

16 persona kanë vdekur vetëm në 24 orëshin e fundit në Kosovë si pasojë e infektimit me koronavirus, raporton Gazeta Express. Lajmin e kanë bërë të ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes...

Emergjenca në QKUK me staf të reduktuar, drejtori ka një lutje për pacientët

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 30 Korrik – Më shumë se 250 persona në ditë marrin shërbime në Klinikën Emergjente në QKUK. Ndonëse edhe para pandemisë numri i këtyre rasteve ishte akoma më i madh, tash ky repart është duke...

Kosova me numrin më të lartë të vdekjeve nga COVID-19 në botë, për 1 milionë banorë

para 6 muajve - Epoka e Re

16 persona kanë vdekur vetëm në 24 orëshin e fundit në Kosovë si pasojë e infektimit me koronavirus. Lajmin e kanë bërë të ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes komunikatës së përditshme,...

Statistika: Kosova regjistroi më së shumti vdekje në botë nga Covid 19 në 24 orët e fundit

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 30 Korrik – 16 persona kanë vdekur vetëm në 24 orëshin e fundit në Kosovë si pasojë e infektimit me koronavirus.Lajmin e kanë bërë të ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik përmes komunikatës...

Prishtina, Peja e Gjilani prijnë me numrin më të madh të të infektuarve me koronavirus

para 6 muajve - Sinjali

Sot në Kosovë janë konfirmuar edhe 258 raste të reja me koronavirus. Komunat me numrin më të madh të rasteve të regjistruara janë Prishtina, Peja e Gjilani. “Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë...

Gjendja e pacientëve me COVID-19 që po trajtohen në klinikat e QKUK-së dhe në spitale rajonale

para 6 muajve - Sinjali

Ministria e Shëndetësisë (MSH) dhe Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) kanë publikuar raportin për gjendjen e pacientëve të infektuar me COVID-19 dhe të atyre që janë të shtrirë...

Shërohen edhe 196 persona nga koronavirusi

para 6 muajve - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar për 196 të shëruar nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit, raporton Gazeta Sinjali. Në total, numri i të shëruarve nga COVID-19...

258 rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna

para 6 muajve - Sinjali

Gjatë 24 orëve në Kosovë janë konfirmuar 258 persona të infektuar me koronavirus. “Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 53 raste, komuna Pejë 28 raste, komuna Gjilan 24 raste, komuna Ferizaj 18 raste,...

Konfirmohen 258 raste të reja me koronavirus

para 6 muajve - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar për 258 rastet e reja pozitiv me COVID-19 brenda 24 ore. Ministria e Shëndetësisë përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se gjatë ditës...

196 të shëruar dhe 258 raste të reja me COVID-19

para 6 muajve - Ekonomia Online

IKSHPK, ka publikuar raportin me të infektuar nga COVID-19 për gjatë 24 orëve. Sipas të dhënave  janë  regjistruar 258 raste të reja dhe 196 të shëruar Numri total i rasteve pozitive është 8.104 raste...

16 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit nga COVID-19

para 6 muajve - Ekonomia Online

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, kanë humbur jetën 16 qytetarë nga COVID-19, raporton Ekonomia Online. Kjo është bërë e ditur nga raporti i fundit i IKSHPK-së. Numri i përgjithshëm i të vdekurve nga COVID-19 ka arritur në 2012.

Krasniqi: Situata me coronavirus është tejet e rënduar, numri i mjekëve sfidë për Kosovën

para 6 muajve - Gazeta.mk

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, thotë se situata me koronavirus në Kosovë është tejet e rënduar. Në një intervistë për Radion...

Krasniqi: Ishim të përgatitur vetëm për 3 muaj, gjendja është jashtëzakonisht e rënduar

para 6 muajve - Sinjali

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, thotë se situata me koronavirus në Kosovë është tejet e rënduar. Sa u përket raportimeve për mungesa...

Bilanci rreth koronavirusit në Kosovë, afër 8 mijë raste pozitive

para 6 muajve - Sinjali

Numri total i rasteve pozitive me koronavirus në Kosovë është 7 mijë e 846 nga 35.570 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2. Deri më tani janë regjistruar 198 raste të vdekjes. Ndërkaq, numri i përgjithshëm...

COVID-19 në Kosovë: 7 mijë e 846 raste pozitive, 4 mijë e 267 të shëruar

para 6 muajve - Shprehja

Numri total i rasteve pozitive me COVID-19 në Kosovë është 7.846 nga 35.570 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2. Deri më tani janë regjistruar 196 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të...

Nga 1 korriku, 142 vdekje dhe rreth 5 mijë raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 6 muajve - Sinjali

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 192 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 7 mijë e 846 numrin e rasteve pozitive me COVID-19 të regjistruara deri më tani, shkruan Gazeta Sinjali....

Zemaj mban konferencë për media

para 6 muajve - RTK

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj mban konferencë për media. Tema: Shpallja e konkursit për specializime. Konferenca mbahet në ora: 10:00.

Krasniqi: Përhapja e këtij virusi ka dalë jashtë kontrollit

para 6 muajve - Arbresh

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, thotë se situata me koronavirus në Kosovë është tejet e rënduar. Në një intervistë për Radion...

Valbon Krasniqi: Kemi qenë të përgatitur vetëm për tre muaj, përhapja e këtij virusi ka dalë jashtë kontrollit

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, thotë se situata me koronavirus në Kosovë është tejet e rënduar. Në një intervistë për Radion...

COVID-19 në Kosovë: 7 mijë e 846 raste pozitive, 4 mijë e 267 të shëruar

para 6 muajve - Ekonomia Online

Numri total i rasteve pozitive me COVID-19 në Kosovë është 7.846 nga 35.570 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2. Deri më tani janë regjistruar  196 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të...

194 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, 4 të vdekur

para 6 muajve - Ekonomia Online

194 taste të reja janë raportuar të mërkurën në Kosovë me COVID-19. Gjithashtu, 4 persona kanë vdekur. Komunikata e plotë: 138 TË SHËRUAR DHE 194 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin...

Vdesin dy pacientë në Spitalin e Vushtrrisë, njëri ishte i konfirmuar me koronavirus

para 6 muajve - Sinjali

Dy pacientë kanë vdekur në Spitalin e Vushtrrisë “Sheikh Zayed”, shkruan Gazeta Sinjali. Burime të Gazetës Sinjali mësojnë se njëri nga viktimat ishte pozitiv me COVID-19, ndërsa viktima tjetër është testuar...

Alarmante, numri i rasteve aktive me COVID-19 shkon mbi 3 mijë në Kosovë

para 6 muajve - Sinjali

Kosova po përballet me numër të madh të rasteve me Covid-19. Po ashtu edhe me numrin e vdekjeve. Që nga marsi kur edhe u shënuan rastet e para, janë gjithsej 7.652 raste nga 35.121 persona të dyshimtë...

Numri i rasteve aktive me coronavirus 3,331, ndërsa i të shëruarve 4,129

para 6 muajve - Arbresh

Në Kosovë numri total i rasteve pozitive është 7.652 raste nga 35.121 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 192 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese, derisa...

Mbi 3300 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kosova po përballet me numër të madh të rasteve me Covid-19. Po ashtu edhe me numrin e vdekjeve. Që nga marsi kur edhe u shënuar rastet e para, janë gjithsej 7.652 raste nga 35.121 persona të dyshimtë...

Bilanci i koronavirusit në Kosovë, gati 200 të infektuar kanë vdekur

para 6 muajve - Sinjali

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe 239 raste të reja me koronavirus, duke e çuar kështu në 7 mijë e 652 numrin e rasteve pozitive të regjistruara deri tani në Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK