MEA-ja ia legalizon “Kelkosit” trasenë e gypave në zonën e mbrojtur

para një muaji - Koha.net

Edhe pse kompania “Kelkos” ka ndërprerë operimin, Qeveria është duke ia mundësuar që ta rikthejë ujin në gypa përmes vendimeve që po ia legalizojnë veprimtarinë. Një ditë pasi Zyra e Rregullatorit të Energjisë...

Afera e Hidrocentraleve, Blerim Kuçi nuk i përgjigjet dot Komisionit Hetimor për dy orë

para një muaji - Syri.net Kosova

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit nuk ka mundur t’u japë përgjigje të gjitha pyetjeve të Komisionit hetimor për hidrocentralet në Kuvend. “Sot u intervistova nga Komisioni Hetimor për çështjen e Hidrocentraleve,...

Vetëm një Hidrocentral në vend ka leje mjedisore

para një muaji - Telegrafi

Vetëm një leje mjedisore është lëshuar për ndërtimin e hidrocentraleve në vend, ndërsa leje ujore janë lëshuar 22 të tilla. Këto i ka bërë të ditura ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, në...

Blerim Kuçi raporton në Komisionin hetimor: Jam kundër ndërtimit të hidrocentraleve

para një muaji - Syri.net Kosova

Komisioni Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe aplikimit për lejet e hidrocentraleve në Kosovë, ka intervistuar ministrin e Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçin. Kuçi...

Ministrii i Ekonomisë raporton në Komisionin hetimor, thotë se është kundër ndërtimit të hidrocentraleve

para një muaji - Gazeta Express

Lajme Gazeta Express 23/10/2020 12:50 Komisioni Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe aplikimit për lejet e hidrocentraleve në Kosovë, ka intervistuar ministrin e Ekonomisë...

Vetëm një hidrocentral në vend ka leje mjedisore

para një muaji - Koha.net

Vetëm një leje mjedisore është lëshuar për ndërtimin e hidrocentraleve në vend, ndërsa leje ujore janë lëshuar 22. Këto i ka bërë të ditura ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, në Komisionin...

Ministri i Ekonomisë raporton për leje të hidrocetraleve

para një muaji - Sinjali

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka thënë se që prej marrjes së mandatit të tij në qershor të këtij viti është i obliguar që politikat për procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe...

Ministri Kuçi thotë se është kundër ndërtimit të hidrocentralev

para një muaji - OraInfo

Ministrii i Ekonomisë raporton në Komisionin hetimor, thotë se është kundër ndërtimit të hidrocentraleve. Komisioni Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe aplikimit për...

Veç një leje mjedisore e dhënë për hidrocentralet në Kosovë

para një muaji - Medial

Këto i ka bërë të ditura ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, në Komisionin Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe aplikimit për lejet e hidrocentraleve në...

Vetëm një Hidrocentral në vend ka leje mjedisore

para një muaji - RTK

Vetëm një leje mjedisore është lëshuar për ndërtimin e hidrocentraleve në vend, ndërsa leje ujore janë lëshuar 22 të tilla. Këto i ka bërë të ditura ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, në...

Kuçi raporton në Komisionin Hetimor, thotë se është kundër ndërtimit të hidrocentraleve

para një muaji - Zeri

Komisioni Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe aplikimit për lejet e hidrocentraleve në Kosovë ka intervistuar ministrin e Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi. Kuçi...

Ministri flet në Komision hetimor për hidrocentralet

para një muaji - Kallxo

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka thënë se që prej marrjes së mandatit të tij në qershor të këtij viti është i obliguar që politikat për procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe...

Vetëm një hidrocentral ka leje mjedisore, s’ka bazë ligjore për pezullimin e tyre

para një muaji - KosovaPress

Leje mjedisore aktualisht në vend ka vetëm një hidrocentral, ndërsa në Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik dhe Ambientit janë edhe tetë operatorë ekonomikë që kanë aplikuar për leje mjedisore. Ndërsa, kjo...

Veç një leje mjedisore e dhënë për hidrocentralet në Kosovë

para një muaji - Lajmi.net

Këto i ka bërë të ditura ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, në Komisionin Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe aplikimit për lejet e hidrocentraleve në...

Vetëm një Hidrocentral në vend ka leje mjedisore

para një muaji - Infokusi

Vetëm një leje mjedisore është lëshuar për ndërtimin e hidrocentraleve në vend, ndërsa leje ujore janë lëshuar 22 të tilla. Këto i ka bërë të ditura ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, në...

Vetëm një Hidrocentral në vend ka leje mjedisore

para një muaji - KosovaPress

Vetëm një leje mjedisore është lëshuar për ndërtimin e hidrocentraleve në vend, ndërsa leje ujore janë lëshuar 22 të tilla. Këto i ka bërë të ditura ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, në...

Mblidhet Komisioni Hetimor për hidrocentralet

para një muaji - RTK

Komisioni Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe aplikimit për lejet e hidrocentraleve në Republikën e Kosovës sot mban mbledhje. Rendi i ditës: 1. Miratimi i rendit të...

Ministri Kuçi sot raporton në Komisionin për hidrocentralet

para një muaji - Sinjali

Komisioni Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe aplikimit për lejet e hidrocentraleve në Republikën e Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e radhës, shkruan Gazeta Sinjali....

Kuçi raporton në Komisionin hetimor, thotë se është kundër ndërtimit të hidrocentraleve

para një muaji - Ekonomia Online

Komisioni Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe aplikimit për lejet e hidrocentraleve në Kosovë, ka intervistuar ministrin e Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçin, raporton...

Ministri Kuçi tregon procedurat e pezullimit dhe dhënien e lejeve të ndërtimin të hidrocentraleve

para një muaji - Arbresh

Sot para Komisioni Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe aplikimit për lejet e hidrocentraleve në Republikën e Kosovës, po intervistohet ministri i Ekonomisë dhe Ambientit,...

Kuçi: Politika konkurruese për energjinë elektrike do të jetë prezentë në vitin 2021

para një muaji - Arbresh

Komisioni Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe aplikimit për lejet e hidrocentraleve në Republikën e Kosovës, interviston ministrin e Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim...

Ministri Kuçi nis raportimin në Komisionin për hidrocentralet

para një muaji - Arbresh

Komisioni Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe aplikimit për lejet e hidrocentraleve në Republikën e Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e radhës. Në këtë mbledhje po...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK