“Buxheti për vitin e ardhshëm nuk është realist”, ekspertët: Borxhi në nivele alarmante

para një muaji - Koha Jone

Draft-buxheti për vitin e ardhshëm është shumë optimist. Ekspertët e ekonomisë japin alarmin se të ardhurat e parashikuara janë shumë të ulëta,investimet të pakta ndërsa borxhi publik ka rritur në nivele...

Ekspertët japin alarmin: Borxhi publik mund të arrijë edhe në 100% me buxhetin e vitit 2021

para një muaji - Gazeta Express

Shqiperi Gazeta Express 23/10/2020 17:52 Nga Erblina Mile Lexo Edhe: Ish-komandoja që akuzohet për atentatin ndaj Andon Dhimës, njihej si ekspert armësh Draft-buxheti për vitin e ardhshëm është shumë optimist....

“Buxheti për vitin e ardhshëm nuk është realist”, ekspertët: Borxhi në nivele alarmante

para një muaji - Standard

Nga Erblina Mile Draft-buxheti për vitin e ardhshëm  është shumë optimist. Ekspertët e ekonomisë japin alarmin se   të ardhurat e parashikuara janë  shumë të ulëta,investimet të pakta ndërsa borxhi publik...

“Buxheti për vitin e ardhshëm nuk është realist”, ekspertët: Borxhi në nivele alarmante

para një muaji - ABC News

Nga Erblina Mile Draft-buxheti për vitin e ardhshëm është shumë optimist. Ekspertët e ekonomisë japin alarmin se të ardhurat e parashikuara janë shumë të ulëta,investimet të pakta ndërsa borxhi publik...

Ekspertët: Qeveria të mbajë borxhin e ulet në buxhetin 2021

para një muaji - Klan

Ekspertët: Qeveria të mbajë borxhin e ulet në buxhetin 2021 “Koha që të tatohen të pasurit e jo shtresa e mesme ” Ekspertët e shohin si një nisëm të mirë shtimin e fondeve për investime publike në buxhetin...

Projekt-buxheti 2021/ Preci: Aspak realist dhe elektoral. Bushati: Buxhet i rimëkëmbjes

para një muaji - Top Channel

Qeveria ka hartuar një projekt buxhet shumë optimist, me theks elektoral dhe që nuk adreson nevojat e emergjencës shëndetësore të Covid-19. I këtij mendimi është eksperti për ekonominë Zef Preçi, sipas...

“Oreks i qeverisë për huamarrje të mëdha”, eksperti ‘ngre’ alarmin: Borxhi publik mund të shkojë në 100%

para një muaji - Standard

Në një intervistë për Ora News, eksperti i ekonomisë Selami Xhepa ka komentuar ecurinë financiare në vend dhe atë çfarë pritet për vitin e ardhshëm. Sipas tij, të ardhurat për vitin e ardhshëm priten të...

“Oreks i qeverisë për huamarrje të mëdha”, eksperti: Borxhi publik mund të shkojë në 100%

para një muaji - Koha Jone

Në një intervistë për Ora News, eksperti i ekonomisë Selami Xhepa ka komentuar ecurinë financiare në vend dhe atë çfarë pritet për vitin e ardhshëm. Sipas tij, të ardhurat për vitin e ardhshëm priten të...

para një muaji - Ora news

Në një intervistë për Ora News, eksperti i ekonomisë Selami Xhepa ka komentuar ecurinë financiare në vend dhe atë çfarë pritet për vitin e ardhshëm. Sipas tij, të ardhurat për vitin e ardhshëm priten të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK