Fjalëkalimi më i përdorur është thyer mbi 23 milionë herë!

para një jave - Koha.mk

Studiuesit nga NordPass, shërbimi që menaxhon passwordet, kanë zbuluar fjalëkalimet më të njohura të vitit 2020. Hulumtuesit janë shprehur se njerëzit po vazhdojnë të përdorin fjalëkalime aq të njohura...

10 fjalëkalimet më të përdorura të 2020, mes tyre edhe “123456”

para një jave - Koha Jone

Ndoshta nuk mund ta besoni por në mesin e 200 fjalëkalimeve më të këqija, “123456” është më i përdoruri më 2020. Rreth 2.5 milionë që e kanë vendosur atë, sipas një kompanie që merret me menaxhim të fjalëkalimeve,...

Ky është fjalëkalimi më i përdorur tek njerëzit

para një jave - Syri.net Kosova

Edhe pse siguria kibernetike po vazhdon të rrezikojnë shumë njerëz në botë, shumë nga ta ende po vazhdojnë të përdorin fjalëkalimet më të lehta për t’u thyer “123456789”, fjalën “password” dhe “iloveyou”....

Kryesisht me numra, këto janë dhjetë fjalëkalimet më të dobëta për vitin 2020

para një jave - BalkanWeb

Sipas një studimi të ri, ka ende njerëz që përdorin në rrjete sociale fjalëkalimet më të lehta për tu hakuar si “123456789”, fjalën “fjalëkalim” dhe “iloveyou”. Nga 200 fjalëkalimet më të këqija, “123456”...

Fjalëkalimet më të këqija për vitin 2020

para një jave - Koha Jone

Ka ende njerëz që përdorin në rrjete sociale fjalëkalimet më të lehta si “123456789”, fjalën “fjalëkalim”, apo dhe “iloveyou”. Nga 200 fjalëkalimet më të këqija, “123456” është më e përdorura për vitin...

10 fjalëkalimet më të përdorura të 2020, mes tyre edhe “123456”

para një jave - ABC News

Ndoshta nuk mund ta besoni por në mesin e 200 fjalëkalimeve më të këqija, “123456” është më i përdoruri më 2020. Rreth 2.5 milionë që e kanë vendosur atë, sipas një kompanie që merret me menaxhim të fjalëkalimeve,...

Këto janë dhjetë fjalëkalimet më të dobëta për vitin 2020

para një jave - Bota Press

Sipas një studimi të ri, ka ende njerëz që përdorin në rrjete sociale fjalëkalimet më të lehta për tu hakuar si “123456789”, fjalën “fjalëkalim” dhe “iloveyou”. Nga 200 fjalëkalimet më të këqija, “123456”...

10 fjalëkalimet më të këqija për vitin 2020

para një jave - RTK

Sipas një studimi të ri, ka ende njerëz që përdorin në rrjete sociale fjalëkalimet më të lehta për t’u hakuar si “123456789”, fjalën “fjalëkalim” dhe “iloveyou”. Nga 200 fjalëkalimet më të këqija, “123456”...

Dhjetë fjalëkalimet më të zakonshme për vitin 2020: A është i juaji mes tyre?

para një jave - Syri.net Kosova

Nordpass analizoi më shumë se 275 milionë fjalëkalime që ishin të ekspozuar ndaj publikut pas sulmeve të hakerëve. Nga kjo, ata bënë një listë me 10 nga ato më të zakonshmet, kështu që, për arsye sigurie,...

Këto janë dhjetë fjalëkalimet më të dobëta për vitin 2020

para një jave - Infokusi

Sipas një studimi të ri, ka ende njerëz që përdorin në rrjete sociale fjalëkalimet më të lehta për tu hakuar si “123456789”, fjalën “fjalëkalim” dhe “iloveyou”. Nga 200 fjalëkalimet më të këqija, “123456”...

Dhjetë fjalëkalimet më të zakonshme për vitin 2020: A është i juaji mes tyre?

para një jave - Zhurnal

Nordpass analizoi më shumë se 275 milionë fjalëkalime që ishin të ekspozuar ndaj publikut pas sulmeve të hakerëve. Nga kjo, ata bënë një listë me 10 nga ato më të zakonshmet, kështu që, për arsye sigurie,...

10 fjalëkalimet më të këqija për vitin 2020

para një jave - Malisheva TV

Sipas një studimi të ri, ka ende njerëz që përdorin në rrjete sociale fjalëkalimet më të lehta për t’u hakuar si “123456789”, fjalën “fjalëkalim” dhe “iloveyou”. Nga 200 fjalëkalimet më të këqija, “123456”...

Njerëzit ende po e përdorin fjalëkalimin “123456”

para një jave - Koha.net

Kur bëhet fjalë për përditësim të fjalëkalimeve – zakonet s’ndryshojnë. Edhe pse është viti 2020, dhe njerëzit konsiderohet të jenë të vetëdijesuar për rreziqet online, ata ende po vazhdojnë të përdorin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK