Isa Mustafa: Nuk ka vota për President pa një marrëveshje – jemi të hapur për të diskutuar me PDK-në

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka folur për zgjedhjen e presidentit të ri në vend. Ai ka komentuar edhe përfshirjen e mundshme të PDK-së në Qeverinë e udhëhequr nga LDK. Duke komentuar për Telegrafin mundësinë...

A do të përfshihet PDK në Qeverinë Hoti – Mustafa tregon se për çfarë mund të jenë të hapur për bisedime

para një jave - Telegrafi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa në një intervistë për Telegrafin ka folur edhe për zgjedhjen e presidentit të ri në vend. Ai ka komentuar edhe përfshirjen e mundshme të PDK-së në Qeverinë e udhëhequr nga...

Isa Mustafa: Jemi të hapur për ta diskutuar postin e presidentit me PDK-në

para një jave - Insajderi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka folur përsëri për zgjerimin e mundshëm të koalicionit, për të cilën thuhet se në të mund të futet edhe Partia Demokratike e Kosovë, njofton Insajderi....

Isa Mustafa: Jemi të hapur për ta diskutuar postin e presidentit me PDK’në

para një jave - Zhurnal

Prishtinë, 21 nëntor, Zhurnal-ks – Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka folur përsëri për zgjerimin e mundshëm të koalicionit, për të cilën thuhet se në të mund të futet edhe PDK’ja. Mustafa ka thënë se...

Mustafa thotë se janë të hapur ta diskutojmë mundësinë e hyrjes së PDK-së në qeveri

para një jave - OraInfo

Mustafa thotë se janë të hapur ta diskutojmë mundësinë e hyrjes së PDK-së në qeveri. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka folur edhe për zgjedhjen e presidentit të ri në vend. Ai ka komentuar edhe përfshirjen...

Mustafa: Jemi të hapur ta diskutojmë mundësinë e hyrjes së PDK-së në qeveri

para një jave - Medial

Ai ka komentuar edhe përfshirjen e mundshme të PDK-së në Qeverinë e udhëhequr nga LDK. Duke komentuar për Telegrafin mundësinë e zgjerimit të koalicionit qeveritar edhe me PDK-në, ka thënë se së fundi...

Mustafa pas përplasjet në Kuvend – LVV është tepër agresive dhe me këto sjellje paraqet rrezik permanent për skena të dhunës

para një jave - Telegrafi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në një intervistë për Telegrafin ka folur edhe për përplasjet e mospajtimet e fundit mes deputetëve të partisë së tij dhe atyre të Lëvizjes Vetëvendosje....

Ekskluzive, Isa Mustafa për Telegrafin: Nëse nuk pajtohemi për Presidentin, do të pajtohemi për zgjedhje

para një jave - Telegrafi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në një intervistë ekskluzive për Telegrafin, me kryeredaktorin Muhamet Hajrullahu, është përgjigjur në shumë tema të rëndësishme për vendin. Shefi...

Mustafa pas përplasjes në Kuvend: LVV është e dhunshme

para një jave - Zeri

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka folur lidhur me përplasjet e mospajtimet e fundit mes deputetëve të partisë së tij dhe atyre të Lëvizjes Vetëvendosje. Në një intervistë për Telegrafin,...

Mustafa: Kuvendi po i përngjan një teatri me shfaqje të këqija

para një jave - Sinjali

Shefi i LDK-së, Isa Mustafa ka folur për përplasjet e fundit ndërmjet deputetëve të LDK-së e LVV-së në seancën e Kuvendit të Kosovës, duke shtuar se kanë bërë tepër mirë që kanë prishur koalicionin me...

Mustafa: Nëse nuk pajtohemi për Presidentin, do të pajtohemi për zgjedhje

para një jave - Albeu

Shefi i LDK-së ka folur për për përfshirjen e mundshme të PDK-së në Qeveri, dhe çështjen e presidentit të ri që duhet të zgjidhet në afatin kushtetues. Mustafa ka thënë se Kuvendi është bërë jofunksional...

Mustafa: Nëse nuk pajtohemi për Presidentin, do të pajtohemi për zgjedhje

para një jave - RTK

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nëse partitë politike nuk do të arrijnë pajtueshmëri për zgjedhjen e presidentit në afatin kushtetues, atëherë zgjedhjet do të jenë zgjidhje....

Mustafa: Nëse s’pajtohemi për presidentin, do të pajtohemi për zgjedhje

para një jave - Sinjali

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nëse nuk pajtohen për presidentin atëherë do të pajtohen për zgjedhje, shkruan Gazeta Sinjali. Kështu ka thënë Mustafa në një intervistë...

Isa Mustafa: Nëse nuk pajtohemi për Presidentin, do të pajtohemi për zgjedhje

para një jave - Medial

Mustafa në këtë intervistë ka thënë se Kuvendi është bërë jofunksional dhe sipas tij më së paku po i përngjan organit ligjvënës e shumë më tepër një teatri me shfaqje të këqija për publikun. “Kuvendi është...

Mustafa: Jemi të hapur ta diskutojmë futjen e PDK-së në Qeveri – nëse s’pajtohemi për postin e presidentit shkojmë në zgjedhje

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është përgjigjur në shumë tema të rëndësishme për vendin. Mustafa në një intervistë per Telegrafin ka thënë se Kuvendi është bërë jofunksional dhe...

Mustafa: Nëse nuk pajtohemi për Presidentin, do të pajtohemi për zgjedhje

para një jave - OraInfo

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka folur për shumë tema të rëndësishme për vendin. Shefi i LDK-së ka folur për përplasjet mes deputetëve të LDK e LVV-së në seancën e Kuvendit të...

Isa Mustafa: Nuk ka vota për President pa një marrëveshje

para një jave - Arbresh

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka folur për zgjedhjen e presidentit të ri në vend. Ai ka komentuar edhe përfshirjen e mundshme të PDK-së në Qeverinë e udhëhequr nga LDK. Duke komentuar për Telegrafin mundësinë...

Mustafa: Jemi të hapur ta diskutojmë mundësinë e hyrjes së PDK-së në qeveri

para një jave - Lajmi.net

Ai ka komentuar edhe përfshirjen e mundshme të PDK-së në Qeverinë e udhëhequr nga LDK. Duke komentuar për Telegrafin mundësinë e zgjerimit të koalicionit qeveritar edhe me PDK-në, ka thënë se së fundi...

Hyrja e PDK-së në qeveri, e mundshme vetëm nëse i jepet kryeministri ose presidenti

para një jave - Zhurnal

Prishtinë, 21 nëntor, Zhurnal-ks – Pas dorëheqjes së ish-presidentit Hashim Thaçi dhe zhvillimeve të javëve të fundit në vend, ndër temat më të diskutueshme është mundësia e përfshirjes së PDK-së në Qeveri...

Mustafa: Nëse nuk pajtohemi për Presidentin, do të pajtohemi për zgjedhje

para një jave - Flaka

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nëse partitë politike nuk do të arrijnë pajtueshmëri për zgjedhjen e presidentit në afatin kushtetues, atëherë zgjedhjet do të jenë zgjidhje....

Hyrja e PDK-së në qeveri, e mundshme vetëm nëse i jepet kryeministri ose presidenti

para një jave - Medial

Dorëheqja e ish-presidentit Hashim Thaçi, situata e krijuar pas arrestimeve nga Gjykata Speciale, e numri i vogël i votave në Kuvend nga partitë e koalicionit qeverisës, kanë krijuar situatën kur mendohet...

A do të përfshihet PDK në Qeverinë Hoti – Flet Isa Mustafa

para një jave - 24 orë info

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka folur edhe për zgjedhjen e presidentit të ri në vend. Ai ka komentuar edhe përfshirjen e mundshme të PDK-së në Qeverinë e udhëhequr nga LDK. Duke komentuar për Telegrafin...

Hyrja e PDK-së në qeveri, e mundshme vetëm nëse i jepet kryeministri ose presidenti

para një jave - GazetaBlic

Pas dorëheqjes së ish-presidentit Hashim Thaçi dhe zhvillimeve të javëve të fundit në vend, ndër temat më të diskutueshme është mundësia e përfshirjes së PDK-së në Qeveri apo shkuarja e vendit në zgjedhje....

Mustafa: Nëse nuk pajtohemi për Presidentin, do të pajtohemi për zgjedhje

para një jave - Lajmi.net

Mustafa ka thënë se Kuvendi është bërë jofunksional dhe sipas tij më së paku po i përngjan organit ligjvënës e shumë më tepër një teatri me shfaqje të këqija për publikun. “Kuvendi është bërë jofunksional....

Isa Mustafa: Jemi të hapur për ta diskutuar postin e presidentit me PDK’në

para një jave - Infokusi

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka folur përsëri për zgjerimin e mundshëm të koalicionit, për të cilën thuhet se në të mund të futet edhe PDK’ja. Mustafa ka thënë se LDK’ja është e hapur për ta diskutuar...

Isa Mustafa: Nëse nuk pajtohemi për Presidentin, do të pajtohemi për zgjedhje

para një jave - Lajmi.net

Mustafa në këtë intervistë ka thënë se Kuvendi është bërë jofunksional dhe sipas tij më së paku po i përngjan organit ligjvënës e shumë më tepër një teatri me shfaqje të këqija për publikun. “Kuvendi është...

Mustafa: Jemi të hapur për ta diskutuar postin e presidentit me PDK-në

para një jave - Aktiv press

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka folur përsëri për zgjerimin e mundshëm të koalicionit, për të cilën thuhet se në të mund të futet edhe PDK’ja. Mustafa ka thënë se LDK’ja është e hapur për ta diskutuar...

Isa Mustafa: Jemi të hapur për ta diskutuar postin e presidentit me PDK-në

para një jave - Express.mk

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka folur përsëri për zgjerimin e mundshëm të koalicionit, për të cilën thuhet se në të mund të futet edhe Partia Demokratike e Kosovë, njofton Insajderi....

Isa Mustafa: Jemi të hapur për ta diskutuar postin e presidentit me PDK’në

para një jave - News33

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka folur përsëri për zgjerimin e mundshëm të koalicionit, për të cilën thuhet se në të mund të futet edhe PDK’ja. Mustafa ka thënë se LDK’ja është e hapur për ta diskutuar...

Isa Mustafa: Jemi të hapur për ta diskutuar postin e presidentit me PDK’në

para një jave - Mitrovica sot

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka folur përsëri për zgjerimin e mundshëm të koalicionit, për të cilën thuhet se në të mund të futet edhe PDK’ja. Mustafa ka thënë se LDK’ja është e hapur për ta diskutuar...

Mustafa: Nëse nuk pajtohemi për Presidentin, do të pajtohemi për zgjedhje

para një jave - Suhareka Online

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në një intervistë ekskluzive për Telegrafin, me kryeredaktorin Muhamet Hajrullahu, është përgjigjur në shumë tema të rëndësishme për vendin. Shefi...

Mustafa: Jemi të hapur për ta diskutuar postin e presidentit me PDK-në

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka folur përsëri për zgjerimin e mundshëm të koalicionit, për të cilën thuhet se në të mund të futet edhe PDK-ja. Mustafa ka thënë se LDK-ja është e hapur për ta diskutuar...

Isa Mustafa: Nëse nuk pajtohemi për Presidentin, do të pajtohemi për zgjedhje

para një jave - Rajoni press

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në një intervistë ekskluzive për Telegrafin, me kryeredaktorin Muhamet Hajrullahu, është përgjigjur në shumë tema të rëndësishme për vendin. Shefi...

Mustafa: Jemi të hapur ta diskutojmë futjen e PDK-së në Qeveri

para një jave - Epoka e Re

Shefi i LDK-së, Isa Mustafa, ka folur për për përfshirjen e mundshme të PDK-së në Qeveri, dhe çështjen e presidentit të ri që duhet të zgjidhet në afatin kushtetues. Mustafa ka thënë se Kuvendi është bërë...

Isa Mustafa: Jemi të hapur për ta diskutuar postin e presidentit me PDK’në

para një jave - Kosova live

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka folur përsëri për zgjerimin e mundshëm të koalicionit, për të cilën thuhet se në të mund të futet edhe PDK’ja. Mustafa ka thënë se LDK’ja është e hapur për ta diskutuar...

Mustafa rreth pakos ekonomike që nuk po kalon: Nuk bëhet opozitë duke shkatërruar ekonominë

para një jave - Periskopi

Shefi i LDK’së, Isa Mustafa, ka folur rreth pakos ekonomike e cila nuk po i merr 61 votat e nevojshme në Kuvend që të kalojë. I pari i LDK’së ka thënë se opozita po tregohet tepër agresive në një cështje...

Analistët politikë nuk mohojnë mundësinë e përfshirjes së PDK-së në Qeveri

para një jave - RTK

Pas dorëheqjes së ish-presidentit Hashim Thaçi dhe zhvillimeve të javëve të fundit në vend, ndër temat më të diskutueshme është mundësia e përfshirjes së PDK-së në Qeveri apo shkuarja e vendit në zgjedhje....

Hyrja e PDK-së në Qeveri është e mundshme vetëm me një kusht

para një jave - Mitrovica sot

Pas dorëheqjes së ish-presidentit Hashim Thaçi dhe zhvillimeve të javëve të fundit në vend, ndër temat më të diskutueshme është mundësia e përfshirjes së PDK-së në Qeveri apo shkuarja e vendit në zgjedhje....

Mustafa: Nëse nuk pajtohemi për Presidentin, do të pajtohemi për zgjedhje

para një jave - Fakti Ditor

Shefi i LDK-së ka folur për për përfshirjen e mundshme të PDK-së në Qeveri, dhe çështjen e presidentit të ri që duhet të zgjidhet në afatin kushtetues. Mustafa ka thënë se Kuvendi është bërë jofunksional...

Mustafa pas përplasjes në Kuvend: LVV është e dhunshme

para një jave - Arbresh

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka folur lidhur me përplasjet e mospajtimet e fundit mes deputetëve të partisë së tij dhe atyre të Lëvizjes Vetëvendosje. Në një intervistë për Telegrafin,...

Isa Mustafa i ofrohet PDK-së për postin e presidentit

para një jave - Kosova info

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka folur përsëri për zgjerimin e mundshëm të koalicionit, për të cilën thuhet se në të mund të futet edhe PDK’ja. Mustafa ka thënë se LDK’ja është e hapur për ta diskutuar...

Isa Mustafa: Nëse nuk pajtohemi për Presidentin, do të pajtohemi për zgjedhje

para një jave - Periskopi

Shefi i LDK-së ka folur për për përfshirjen e mundshme të PDK-së në Qeveri, dhe çështjen e presidentit të ri që duhet të zgjidhet në afatin kushtetues. Mustafa ka thënë se Kuvendi është bërë jofunksional...

Isa Mustafa: Jemi të hapur për ta diskutuar postin e presidentit me PDK’në

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka folur përsëri për zgjerimin e mundshëm të koalicionit, për të cilën thuhet se në të mund të futet edhe PDK’ja. Mustafa ka thënë se LDK’ja është e hapur për ta diskutuar...

Isa Mustafa: Jemi të hapur për ta diskutuar postin e presidentit

para një jave - 24 orë info

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka folur përsëri për zgjerimin e mundshëm të koalicionit, për të cilën thuhet se në të mund të futet edhe PDK’ja. Mustafa ka thënë se LDK’ja është e hapur për ta diskutuar...

Mustafa: Nëse nuk pajtohemi për Presidentin, do të pajtohemi për zgjedhje

para një jave - Bota Press

Botapress, 21 Nentor – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në një intervistë ekskluzive për Telegrafin, me kryeredaktorin Muhamet Hajrullahu, është përgjigjur në shumë tema të rëndësishme...

Mustafa pas përplasjeve në Kuvend të LDK-së me LVV-në

para një jave - Kosova info

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në një intervistë për Telegrafin ka folur edhe për përplasjet e mospajtimet e fundit mes deputetëve të partisë së tij dhe atyre të Lëvizjes Vetëvendosje....

Hyrja e PDK-së në qeveri, e mundshme vetëm nëse i jepet kryeministri ose presidenti

para një jave - Lajmi.net

Dorëheqja e ish-presidentit Hashim Thaçi, situata e krijuar pas arrestimeve nga Gjykata Speciale, e numri i vogël i votave në Kuvend nga partitë e koalicionit qeverisës, kanë krijuar situatën kur mendohet...

Isa Mustafa: Nëse nuk pajtohemi për Presidentin, do të pajtohemi për zgjedhje

para një jave - Llapi info

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në një intervistë ekskluzive për Telegrafin, me kryeredaktorin Muhamet Hajrullahu, është përgjigjur në shumë tema të rëndësishme për vendin. Shefi...

Hyrja e PDK’së në qeveri, e mundshme vetëm nëse i jepet kryeministri ose presidenti

para një jave - Gazeta Metro

Pas dorëheqjes së ish-presidentit Hashim Thaçi dhe zhvillimeve të javëve të fundit në vend, ndër temat më të diskutueshme është mundësia e përfshirjes së PDK-së në Qeveri apo shkuarja e vendit në zgjedhje....

Hyrja e PDK-së në qeveri, e mundshme vetëm nëse i jepet kryeministri ose presidenti

para një jave - Periskopi

Pas dorëheqjes së ish-presidentit Hashim Thaçi dhe zhvillimeve të javëve të fundit në vend, ndër temat më të diskutueshme është mundësia e përfshirjes së PDK-së në Qeveri apo shkuarja e vendit në zgjedhje....

Hyrja e PDK-së në qeveri, e mundshme vetëm nëse i jepet kryeministri ose presidenti

para një jave - Arbresh

Pas dorëheqjes së ish-presidentit Hashim Thaçi dhe zhvillimeve të javëve të fundit në vend, ndër temat më të diskutueshme është mundësia e përfshirjes së PDK-së në Qeveri apo shkuarja e vendit në zgjedhje....

‘Vijat e kuqe’, Albin Kurti nuk e sheh PDK-në si partner koalicioni

para një jave - Suhareka Express

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti në një intervistë për KALLXO.com, ka deklaruar se nuk e sheh Partinë Demokratike të Kosovës (PDK) si partner koalicioni. “Unë fare nuk e shoh PDK-në...

Haliti thotë se PDK duhet të hyjë në Qeveri

para një jave - Mitrovica sot

Xhavit Haliti, nënkryetar i PDK-së ka thënë se kjo parti duhet të hyjë në qeverinë aktuale dhe se nuk ka kushte që tash të mbahen zgjedhjet. “Unë mendoj që PDK-ja duhet të jetë e gatshme të hyjë në qeveri....

Selmanaj godet fort: Rrëzimi i Kurtit ishte vendimi më i mirë i LDK-së

para një jave - Mitrovica sot

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se prishja e koalicionit me VV’në ka qenë vendimi më i mirë i LDK’së në 20 vitet e fundit. “Kishim një bashkëpunim...

Isa Mustafa thotë presidenti i takon PDK’së dhe nuk e pranon Vjosa Osmanin presidente

para një jave - Korrekt show

K reu i LDK’së, Isa Mustafa, thotë se kryeministrin e ka partia e tij, kryeparlamentaren Lëvizja Vetëvendosje, e Presidenti i takon partisë me radhë, që i bie PDK’së , Përplasjet për brenda koalicionit...

Kurti: Do t’i fitojmë mbi 50 përqind, s’ka koalicion me PDK-në që na rrëzoi nga pushteti

para një jave - 06 Press

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti në një intervistë për KALLXO.com, ka deklaruar se nuk e sheh Partinë Demokratike të Kosovës (PDK) si partner koalicioni. “Unë fare nuk e shoh PDK-në...

Xhavit Haliti: Nuk ka kushte që zgjedhet të mbahen tani, PDK duhet t’i bashkohet Qeverisë aktuale të drejtuar nga Hoti

para një jave - Radio Kosova e Lire

Xhavit Haliti, nënkryetar i PDK-së ka thënë se kjo parti duhet të hyjë në qeverinë aktuale dhe se nuk ka kushte që tash të mbahen zgjedhjet. “Unë mendoj që PDK-ja duhet të jetë e gatshme të hyjë në qeveri....

Haliti: PDK duhet të bëhet pjesë e Qeverisë aktuale

para një jave - Ina

Xhavit Haliti, nënkryetar i PDK-së ka thënë se kjo parti duhet të hyjë në qeverinë aktuale dhe se nuk ka kushte që tash të mbahen zgjedhjet. “Unë mendoj që PDK-ja duhet të jetë e gatshme të hyjë në qeveri....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK