Basha i përgjigjet Ramës: Prisnim të na thoje të vërtetën, sërish mashtrove

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, I është përgjigjur menjëherë kryeministrit Rama pasi ky i fundit nuk dha asnjë përgjigje për viktimat me Covid që dergjeshin në morgun e Tiranës. ‘Shqiptarët...

Basha sfidon Ramën: Nëse nuk ke asgjë për të fshehur, prano direkt një hetim të plotë!

para një jave - Albeu

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat përforcoi denoncimin e tij në lidhje me manipulimin nga qeveria të raportimit të numrit të vdekjeve, duke u shprehur se Rama ka gënjyer....

Shqipëri, vdekjet nga COVID 19 përplasin Qeverinë me opozitën

para një jave - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, debati për numrin e viktimave të COVID 19 vijon të mbetet i nxehtë, duke provokuar një përplasje të fortë mes Qeverisë dhe opozitës. Kryeministri Edi Rama i cilësoi mbrëmjen e së shtunës si...

Basha-Ramës: Përgjegjës për fshehjen e numrit të viktimave je ti dhe jo mjekët, lejo Prokurorinë të hetojë

para një jave - Klan

Basha-Ramës: Përgjegjës për fshehjen e numrit të viktimave je ti dhe jo mjekët, lejo Prokurorinë të hetojë Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u është drejtuar shqiptarëve me një video-mesazh lidhur...

Basha i përgjigjet Ramës: Shqiptarët prisnin sot përgjigje, por vazhdon të gënjesh. Prano hetim të plotë për informacionet që ke fshehur

para një jave - BalkanWeb

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas përgjigjes së Ramës me anë të një deklarate zyrtare. DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA Shqiptarët prisnin sot përgjigje. Por Rama vazhdon...

“Ka gënjyer për viktimat”/ Basha: Rama vazhdon të gënjejë, prano hetimin!

para një jave - Vizion Plus

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ngul këmbë se denoncimi i tij për fshehjen e numrit të viktimave është i vërtetë dhe jo gënjeshtër siç e quajti kryeministri Edi Rama. Në një videomesazh në...

Basha i përgjigjet Ramës: Shqiptarët prisnin sot përgjigje. Prano hetim të plotë për informacionet që ke fshehur

para një jave - Shekulli

Publikuar më 21.11.2020 nga erjon dervishi Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas përgjigjes së Ramës me anë të një deklarate zyrtare për fshehjen e numrit të viktimave nga COVID-19. Lideri i opozitës...

para një jave - Ora news

Nuk ka munguar dhe reagimi nga ana e liderit të opozitës Lulzim Basha pas videomesazhit të kryeministrit Rama. Në një deklaratë live në Facebook, Basha tha Rama duhet t’i japë përgjigje të vërteta qytetarëve...

Kryetari i opozitës sfidon Ramën: Prano hetimin për fshehjen e të vdekurve

para një jave - NOA

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, komentoi sonte deklaratën e Ramës duke vlerësuar se kryeministri vazhdon të gënjejë dhe t’i ikë përgjegjësisë dhe se gënjeu në lidhje me numrat e viktimave. Në daljen...

“Shqiptarët prisnin sot përgjigje, por vazhdon të gënjesh”, Basha i përgjigjet Ramës: Prano hetim të plotë për informacionet që ke fshehur

para një jave - Standard

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas përgjigjes së Ramës me anë të një deklarate zyrtare për fshehjen e numrit të viktimave nga COVID-19. Lideri i opozitës i kërkon sot kryeministrit Rama që të pranojë...

Basha-Ramës: Përgjegjës për fshehjen e numrit të viktimave je ti dhe jo mjekët, lejo Prokurorinë të hetojë

para një jave - Gazeta Tema

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u është drejtuar shqiptarëve me një video-mesazh lidhur me debatin për fshehjen e viktimave të COVID-19. Në fjalën e tij, Basha u shpreh  se shqiptarët sot prisnin...

VIDEO/ “Ke gënjyer për numrin e viktimave”- Basha sfidon publikisht Ramën: Nëse nuk ke asgjë për të fshehur, prano direkt një hetim të plotë!

para një jave - Panorama

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat përforcoi denoncimin e tij në lidhje me manipulimin nga qeveria të raportimit të numrit të vdekjeve, duke u shprehur se Rama ka gënjyer....

Basha i përgjigjet Ramës: Po gënjen, prano hetimin nëse nuk ke gjë për të fshehur

para një jave - Mapo

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar pas deklaratave të Ramës se me vdekjet nga koronavirusi po bëhet politikë kundër shqiptarëve. Nëpërmjet një deklarate, Basha tha se Rama po gënjen lidhur...

Basha sfidon Ramën: Nëse nuk ke asgjë për të fshehur, prano hetim për numrin e viktimave

para një jave - Koha Jone

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat akuzoi kryeministrin Edi Rama për papërgjegjshmëri në menaxhimin e pandemisë së koronavirusit. Basha u shpreh se Rama ka gënjyer...

Basha i përgjigjet Ramës: Prisnim të na thoje të vërtetën, sërish mashtrove

para një jave - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, I është përgjigjur menjëherë kryeministrit Rama pasi ky i fundit nuk dha asnjë përgjigje për viktimat me Covid që dergjeshin në morgun e Tiranës. ‘Shqiptarët...

Basha: Rama gënjeu për viktimat. Nëse s’ka gjë për të fshehur le të pranojë hetim

para një jave - Koha Jone

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat akuzoi kryeministrin Edi Rama për papërgjegjshmëri në menaxhimin e pandemisë së koronavirusit. Basha u shpreh se Rama ka gënjyer...

Rama: Akuzat për fshehjen e vdekjeve, çnjerëzore

para një jave - Klan

Rama: Akuzat për fshehjen e vdekjeve, çnjerëzore “U kalua çdo kufi i demokracisë kur njerëzit kanë nevojë për solidaritet” Marrëzi politike, makabritet dhe veprim çnjerëzor i cilësoi Kryeministri Rama...

Disa falenderime Lulzim Bashës, si drejtor morgu.

para një jave - Gazeta Tema

Mero Baze Fotot makabre nga morgu, janë të tilla makabre, në çdo kohë. Edhe kur nuk ka pandemi.. Edhe në një ditë të zakonshme dhe të qetë të Shqipërisë. Morgu është vendi ku njeriu zhvishet për herë të...

Rama i përgjigjet akuzave të opozitës: Çnjerëzore të luash me të vdekurit

para një jave - Telegrafi

Përmes një deklarate të ngarkuar me fjalë kundër opozitës, Kryeministri Edi Rama iu përgjigj akuzave të ditëve të fundit, sipas së cilave “vdekjet zyrtare prej pandemisë janë fshehur”. Kryeministri fillimisht...

Basha: Rama dy ditë përpjekje për të manipuluar faktet e fshehjes së viktimave të COVID

para një jave - Syri.net Kosova

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një reagim në tëitter, shkruan se Ramës iu deshën dy ditë për tu përgjigjur pas fakteve të denoncuara prej tij për fshehjen e numrit të viktimave nga Covid....

Numri i viktimave nga COVID-19/ Basha-Ramës: Kush gënjen për numrin e viktimave, gënjen për gjithçka

para një jave - Top Channel

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një postimi në twitter ka akuzuar kryeministrin Rama se po manipulon faktet dhe po fsheh të vërtetën e shifrave të viktimave më COVID-19. Basha shkruan se...

Basha i paraprin daljes së Ramës: Shumë e vonove të flasësh për të vdekurit që janë fshehur

para një jave - NOA

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, parapriu një deklaratë për shtyp të Kryeministrit Edi Rama në lidhje me vërtetësinë e statistikave të pandemisë duke theksuar se “atij iu deshën dy ditë për...

Numri i viktimave nga COVID-19/ Basha-Ramës: Dy ditë përpjekje për të manipuluar faktet e për të fshehur të vërtetën. E ke kot, askush s’të beson më!

para një jave - BalkanWeb

Pak minuta para se kryeministri Edi Rama t’i drejtohet opinionit publik për të sqaruar çështjen e numrit të viktimave nga COVID-19 lideri i opozitës Lulzim Basha ka përcjellë një mesazh nëpërmjet ‘twitter’....

Konferenca e Ramës, Basha: Po manipulon faktet

para një jave - Klan

Konferenca e Ramës, Basha: Po manipulon faktet Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar lidhur me konferencën e njoftuar nga Kryeministri Edi Rama, për fshehjen ose jo të numrave të vdekjeve...

Disa falenderime Lulzim Bashës, si drejtor morgu

para një jave - Java News

Nga Mero Baze Fotot makabre nga morgu, janë të tilla makabre, në çdo kohë. Edhe kur nuk ka pandemi. Edhe në një ditë të zakonshme dhe të qetë të Shqipërisë. Morgu është vendi ku njeriu zhvishet për herë...

Disa falenderime Lulzim Bashës, si drejtor morgu!

para një jave - Lexo

Nga Mero Baze Fotot makabre nga morgu, janë të tilla makabre, në çdo kohë. Edhe kur nuk ka pandemi.. Edhe në një ditë të zakonshme dhe të qetë të Shqipërisë. Morgu është vendi ku njeriu zhvishet për herë...

Lulzim Morgu: Ramës iu deshën dy ditë për të manipuluar faktet për vdekjet nga Covid-19

para një jave - Gazeta Tema

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, që nga dje e quajnë dhe Lulzim Morgu, ka denoncuar sërish kryeministrin Rama lidhur me numrin e viktimave nga Covid-19. Në dy postime në Twitter, Basha, shkruan...

Viktimat nga covid-19/ Basha-Ramës: Dy ditë përpjekje për të manipuluar faktet e për të fshehur të vërtetën

para një jave - Standard

Lideri i opozitës Lulzim Basha ka përcjellë një mesazh nëpërmjet ‘twitter’ sa i perket denoncimit te bere per manipulimin e shifave te covid-19. Basha thotë se pas denoncimit të fakteve Ramës iu deshën...

Basha, Ramës: Dy ditë përpjekje për të manipuluar faktet e për të fshehur të vërtetën që e panë të gjithë

para një jave - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se do t’i drejtohet opinionit publik për të sqaruar çështjen e numrit të viktimave nga COVID-19. Lidhur me ketë çështje, kreu i PD, Lulzim Basha ka përcjellë një mesazh...

“Dy ditë përpjekje për të fshehur të vërtetën”, Basha-Ramës: Kush gënjen për numrin e viktimave, gënjen për gjithçka

para një jave - Medial

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sërish pas denoncimit të bërë prej tij për manipulim të shifrave të viktimave, që kanë humbur jetën nga pandemia COVID-19. Në një postim në Tëitter,...

Basha: Ramës ju deshën dy ditë të manipulojë faktet, e ka kot!

para një jave - Vizion Plus

Teksa kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar një videomesazh për t’u përgjigjur për akuzat për fshehjen e viktimave, kryedemokrati Lulzim Basha tha se ai po manipulon faktet. Në një postim në “Twitter”,...

Lulzim Basha si “lajmëtar vdekjesh”

para një jave - Gazeta Tema

Nga Ylli Pata Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka lëshuar një deklaratë bombë në emisionin ku kishte shkuar të sqaronte të gjithë të kaluarën e tij si pjesë e hetimit të UÇK-së. Në emisioin Opinion kreu i...

“Dy ditë përpjekje për të fshehur të vërtetën”, Basha-Ramës: Kush gënjen për numrin e viktimave, gënjen për gjithçka. Shqiptarët kanë nevojë për…

para një jave - Panorama

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sërish pas denoncimit të bërë prej tij për manipulim të shifrave të viktimave, që kanë humbur jetën nga pandemia COVID-19. Në një postim në Tëitter,...

Vdekjet nga koronavirusi, Basha: Ramës ju deshën dy ditë për t’u përgjigjur

para një jave - Mapo

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar pas konferencës së paralajmëruar nga kryeministri Edi Rama, lidhur me shifrat e vdekjeve nga koronavirusi. Basha hodhi akuza dy ditë më parë se qeveria...

“Për të manipuluar faktet”, Basha: Ramës iu deshën 2 ditë që të reagonte për fshehjen e viktimave

para një jave - ABC News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shpjegon se pse, sipas tij, kryeministrit Edi Rama iu deshën dy ditë që të reagonte rreth denoncimit të bërë nga opozita për fshehjen e numrit real të viktimave...

Basha: Rama dy ditë përpjekje për të manipuluar faktet e fshehjes së viktimave të COVID

para një jave - Syri

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një reagim në tëitter, shkruan se Ramës iu deshën dy ditë për tu përgjigjur pas fakteve të denoncuara prej tij për fshehjen e numrit të viktimave nga Covid....

Fshehja e numrit të viktimave të Covid, Bardhi: Rama përdor Taulantin për ...

para një jave - Syri.net Kosova

Partia Demokratike me anë të sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Badhi, akuzojnë Edi Ramën se janë duke përdorur heqjen e vëmendjes me qëllim që të shpëtojnë nga akuzat për manipulim të numrit të viktimave...

Lulzim Basha si “lajmëtar vdekjesh”

para një jave - Java News

Nga Ylli Pata Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka lëshuar një deklaratë bombë në emisionin ku kishte shkuar të sqaronte të gjithë të kaluarën e tij si pjesë e hetimit të UÇK-së. Në emisioin Opinion kreu i...

Lul “Morgu” nuk ndalet: Ramës iu deshën dy ditë të manipulonte faktet e Covid-19

para një jave - Java News

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, që nga dje e quajnë dhe Lulzim Morgu, ka denoncuar sërish kryeministrin Rama lidhur me numrin e vik ti ma ve nga Covid-19. Në dy postime në Twitter, Basha, shkruan...

PD: Prokuroria të hetojë urgjent vdekjet nga Covid-19

para një jave - Klan

PD: Prokuroria të hetojë urgjent vdekjet nga Covid-19 Heshtja 48-orëshe, shton dyshimet për manipulimin e provave Demokratët i kanë bërë sërish thirrje Prokurorisë dhe SPAK-ut që të hetojnë fshehjen e...

Fshihen të vdekurit nga COVID, Basha-Ramës: Prano hetimin nëse s`ke gjë për të fshehur

para një jave - LajmiFundit

Kryetari i PD Lulzim Basha reagoi ne lidhje me reklaraten e Edi Rames per ceshtjen e viktimave te COVID. Basha i ben thirrje Rames qe te pranoje hetimin e plote nese nuk ka gje per te fshehur. DEKLARATË...

Bardhi i përgjigjet Ballës: Krijuat një histori të rreme për të sulmuar Bashën, Rama s’ka ende përgjigje për fshehjen e numrit të viktimave nga COVID-19

para një jave - BalkanWeb

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i është përgjigjur Taulant Ballës për fshehjen e numrit të viktimave nga COVID-19 si dhe të shkuarën e Bashës si pjesë e UNMIK në Kosovë. Bardhi thotë se Rama...

Numri i viktimave nga COVID-19, Basha dhe Ramës: Kush gënjen për numrin e viktimave, gënjen për gjithçka

para një jave - InfoShqip

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një postimi në twitter ka akuzuar kryeministrin Rama se po manipulon faktet dhe po fsheh të vërtetën e shifrave të viktimave më COVID-19. Basha shkruan se...

Bardhi i përgjigjet Ballës: Po sulmohet Basha me histori të rreme

para një jave - Vizion Plus

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi e akuzoi mazhorancën se po shpifin histori për të sulmuar kreun e opozitës, Lulzim Basha. Duke ju referuar sulmit ndaj qendrës shëndetësore në Elbasan, Bardhi...

Bardhi i përgjigjet Ballës: Rama s’ka ende përgjigje për fshehjen e numrit të viktimave nga COVID-19

para një jave - Koha Jone

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, i është përgjigjur Taulant Ballës për fshehjen e numrit të viktimave nga COVID-19 si dhe për ngjarjen më të fundit me sulmin me gurë ndaj Qendrës së re shëndetësore...

Lulzim “Morgu”: Ramës iu deshën dy ditë për të manipuluar faktet për vdekjet nga Covid-19

para një jave - Lexo

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, që nga dje e quajnë dhe Lulzim Morgu, ka denoncuar sërish kryeministrin Rama lidhur me numrin e vik ti ma ve nga Covid-19. Në dy postime në Twitter, Basha, shkruan...

Fshehja e numrit të viktimave të Covid, Bardhi akuza të forta: Rama vazhdon të luajë politikisht me jetën e shqiptarëve..

para një jave - Standard

Partia Demokratike me anë të sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Badhi, akuzojnë Edi Ramën se janë duke përdorur heqjen e vëmendjes me qëllim që të shpëtojnë nga akuzat për manipulim të numrit të viktimave...

para një jave - Ora news

Partia Demokratike përsërit thirrjen ndaj organit të akuzës për të nisur hetimin për fshehjen dhe manipulimin e të dhënave për numrin e të vdekurve nga Covid-19. Sekretari i i Përgjithshëm i Partisë Demokratike,...

“Rama po përdor Ballën për të larguar vëmendjen”- PD: Prokuroria të nisë hetimet për fshehjen e numrit të vdekjeve nga COVID-19

para një jave - Panorama

Partia Demokratike ka reaguar me anë të Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi për akuzat e Taulant Ballës për sulmin ndaj Qendrës Shëndetësore të Fushë-Mbretit në Elbasan. Por sipas PD-së, Rama vazhdon...

“Fsheh numrin e viktimave”/ Bardhi: Rama përdor Taulantin për të larguar vemendjen

para një jave - Mapo

Partia Demokratike përsërit akuzat ndaj qeverisë për fshehje të numrit të viktimave nga COVID-19. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi shkruan në Facebook se Rama përdor Taulant Ballën për të...

Sulmi ndaj QSH në Elbasan, Bardhi: Rama dhe Balla po luajnë me jetët e njerëzve

para një jave - ABC News

PD ka reaguar në lidhje me akuzat ndaj akuzave të Taulant Ballës sipas të cilit kanë qenë thirrjet e tyre që nxitën sulmin me gurë ndaj Qendrës Shëndetësore në Elbasan. Gazmend Bardhi shkruan se Rama është...

Fshehja e numrit të viktimave të Covid, Bardhi: Rama përdor Taulantin për ...

para një jave - Syri

Partia Demokratike me anë të sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Badhi, akuzojnë Edi Ramën se janë duke përdorur heqjen e vëmendjes me qëllim që të shpëtojnë nga akuzat për manipulim të numrit të viktimave...

Lulzim Basha si “lajmëtar vdekjesh”

para një jave - Lexo

Nga Ylli Pata Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka lëshuar një deklaratë bo mbë në emisionin ku kishte shkuar të sqaronte të gjithë të kaluarën e tij si pjesë e hetimit të UÇK-së. Në emisioin Opinion kreu...

Rama: Në orën 18:00 do të flas për akuzën e fshehjes së numrit të të vdekurve

para një jave - Klan

Rama: Në orën 18:00 do të flas për akuzën e fshehjes së numrit të të vdekurve Pas deklaratave që bëri të enjten në emisionin Opinion në Tv Klan kryedemokrati Lulzim Basha, Kryeministri Edi Rama do të flasë...

PD: Të hetohen, fshehja kriminale e numrit të vdekjeve dhe informacionet e rreme

para një jave - Syri.net Kosova

"Fshehja e numrit të vdekjeve dhe dhënia e informacioneve të rreme për publikun nga ana e institucioneve shtetërore është kriminale dhe duhet të hetohet", deklaroi sot Partia demokratike. Z.Bardh Spahia...

para një jave - Ora news

Kryeministri Edi Rama do përcjellë sot një mesazh lidhur me akuzat e opozitës për fshehjen e numrit të të vdekurve me koronavirus. Rama i ka quajtur “makabre” këto akuza, ndërsa PD, dhe kreu i saj i bënë...

Nga shifrat e vdekjeve te fotot nga morgu – Ja kur del Rama në konferencë urgjente

para një jave - Mapo

Kryeministri Edi Rama njoftoi pak më parë në Facebook, se sot në orën 18:00 do t’i drejtohet shqiptarëve me një mesazh, pas akuzave të kreut të PD, Lulzim Basha se qeveria fsheh numrin e vërtetë të viktimave...

PD vazhdon insistimin: Fshehja e vdekjeve, kriminale

para një jave - Medial

Partia Demokratike ka vijuar edhe sot denoncimet për fshehjen e numrit të vdekjeve nga koronavirusi në Shqipëri. Në një deklaratë për media, Bardh Spahia tha se Prokuroria nuk ka ndërmarrë asnjë veprim...

Numri i viktimave nga COVID-19, Basha dhe Ramës: Kush gënjen për numrin e viktimave, gënjen për gjithçka

para një jave - Zyrtare

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një postimi në twitter ka akuzuar kryeministrin Rama se po manipulon faktet dhe po fsheh të vërtetën e shifrave të viktimave më COVID-19. Basha shkruan se...

"Heshtja shton dyshimet", ish-deputeti i bën thirrje Prokurorisë dhe SPAK-ut për viktimat e COVID-19

para një jave - Albeu

Ish-deputeti i PD-së Bardh Spahia ka bërë një deklaratë ku i kërkon Prokurorisë dhe SPAK-ut të hetojnë fshehjen e numrit të vdekjeve nga Covid-19, pas pretendimeve të selisë blu se shifrat po manipulohen...

Përplasja mortore COVID, Basha: Ramën s’e beson kush!

para një jave - Te Sheshi

Pak para daljes së Ramës me mesazhin e tij për akuzat mortore të opozitës, kreu i kësaj të fundit, Basha vijoi me serinë e akuzave. Sipas tij, kryeiministri tashmë po fsheh provat. “Pasi denoncimit të...

“Të hetohet fshehja e viktimave”/ PD: Rama po përdor politikisht mjekët

para një jave - Vizion Plus

Demokratët këmbëngulin në nisjen e hetimeve pas publikimit të shifrave nga shefi i opozitës Lulzim Basha për fshehje të numrit të vërtetë të jetëve të humbura nga Covidi. Për të dytën herë selia blu i...

Numri i viktimave nga COVID-19, Basha-Ramës: Kush gënjen për numrin e viktimave, gënjen për gjithçka

para një jave - Arbresh

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një postimi në twitter ka akuzuar kryeministrin Rama se po manipulon faktet dhe po fsheh të vërtetën e shifrave të viktimave më COVID-19. Basha shkruan se...

Bardh Spahia: Të hetohet fshehja e numrit të vdekjeve nga COVID dhe dhënia e informacioneve të rreme

para një jave - ABC News

Ish-deputeti i PD-së Bardh Spahia i ka bërë sot thirrje Prokurorisë dhe SPAK-ut të hetojnë fshehjen e numrit të vdekjeve nga Covid-19, pas pretendimeve të selisë blu se shifrat po manipulohen nga qeveria....

Bardh Spahia: Prokuroria të hetojë urgjent fshehjen e numrit të viktimave nga Covid-19, qeveria po manipulon provat

para një jave - BalkanWeb

Partia Demokratike i bën sërish thirrje Prokurorisë që të hetojë sa më shpejt numrin e viktimave nga koronavirusi, pasi sipas kësaj force politike ky numër është fshehur. Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia,...

PD, thirrje SPAK-ut: Të hetohen fshehjet kriminale të vdekjeve

para një jave - Koha Jone

“Fshehja e numrit të vdekjeve dhe dhënia e informacioneve të rreme për publikun nga ana e institucioneve shtetërore është kriminale dhe duhet të hetohet”, deklaroi sot Partia demokratike. Z.Bardh Spahia...

Vdekjet te Infektivi/ “Heshtja 48-orëshe shton dyshimet”, Ish-deputeti i PD ka një thirrje për Prokurorinë dhe SPAK-un

para një jave - Panorama

Ish-deputeti i PD-së Bardh Spahia i ka bërë sot thirrje Prokurorisë dhe SPAK-ut të hetojnë fshehjen e numrit të vdekjeve nga Covid-19, pas pretendimeve të selisë blu se shifrat po manipulohen nga qeveria....

PD, thirrje SPAK-ut: Të hetohen fshehjet kriminale të vdekjeve dhe informacionet e rreme!

para një jave - Syri

"Fshehja e numrit të vdekjeve dhe dhënia e informacioneve të rreme për publikun nga ana e institucioneve shtetërore është kriminale dhe duhet të hetohet", deklaroi sot Partia demokratike. Z.Bardh Spahia...

PD: Të hetohen, fshehja kriminale e numrit të vdekjeve dhe informacionet e rreme

para një jave - Syri

"Fshehja e numrit të vdekjeve dhe dhënia e informacioneve të rreme për publikun nga ana e institucioneve shtetërore është kriminale dhe duhet të hetohet", deklaroi sot Partia demokratike. Z.Bardh Spahia...

Spahia reagon ashpër: Prokuroria të hetojë urgjent fshehjen e numrit të viktimave nga Covid-19, qeveria po manipulon provat

para një jave - Standard

Partia Demokratike i bën sërish thirrje Prokurorisë që të hetojë sa më shpejt numrin e viktimave nga koronavirusi, pasi sipas kësaj force politike ky numër është fshehur. Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia,...

PD: Prokuroria të hetojë urgjent fshehjen e numrit të viktimave nga koronavirusi

para një jave - Mapo

“Fshehja e numrit të vdekjeve dhe dhënia e informacioneve të rreme për publikun nga ana e institucioneve shtetërore është kriminale dhe duhet të hetohet” . Kështu u shpreh ish-deputeti Bardh Spahia gjatë...

PD: Të hetohet, fshehja kriminale e numrit të vdekjeve dhe informacionet e rreme

para një jave - Syri

"Fshehja e numrit të vdekjeve dhe dhënia e informacioneve të rreme për publikun nga ana e institucioneve shtetërore është kriminale dhe duhet të hetohet", deklaroi sot Partia demokratike. Në vijim, deklarata...

“Po sulmohet Basha me histori të rreme”, Bardhi replikon me Ballën pas incidentit në Elbasan

para një jave - LajmiFundit

PD dhe PS u perfshine ne debate ne lidhje me sulmin ndaj qendres shendetesore ne Elbasan. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi e akuzoi mazhorancën se po shpifin histori për të sulmuar kreun e...

Sot në orën 18:00 mesazhi im për shqiptarët pas akuzës makabre për fshehjen e numrit të të vdekurve

para një jave - Lexo

Pas akuzave të kryedemokratit Lulzim Basha mbi fshehjen e viktimave prej Covid 19, kryeministri Edi Rama pritet që t’ u drejtohet qytetarëve këtë të shtunë me një mesazh. Lajmin e bën të ditur vetë kreu...

Rama deklaratë në orën 18:00: Mesazhi im për shqiptarët pas akuzës makabre për fshehjen e numrit të të vdekurve

para një jave - Lexo

Pas akuzave të kryedemokratit Lulzim Basha mbi fshehjen e viktimave prej Covid 19, kryeministri Edi Rama pritet që t’ u drejtohet qytetarëve këtë të shtunë me një mesazh. Lajmin e bën të ditur vetë kreu...

PD vazhdon insistimin: Fshehja e vdekjeve, kriminale

para një jave - Zyrtare

Partia Demokratike ka vijuar edhe sot denoncimet për fshehjen e numrit të vdekjeve nga koronavirusi në Shqipëri. Në një deklaratë për media, Bardh Spahia tha se Prokuroria nuk ka ndërmarrë asnjë veprim...

PD vazhdon insistimin: Fshehja e vdekjeve, kriminale

para një jave - Vec Lajme

Partia Demokratike ka vijuar edhe sot denoncimet për fshehjen e numrit të vdekjeve nga koronavirusi në Shqipëri. Në një deklaratë për media, Bardh Spahia thotë se Prokuroria nuk ka ndërmarrë asnjë veprim...

PD: Të hetohen fshehjet kriminale të vdekjeve dhe informacionet e rreme

para një jave - Arbresh

“Fshehja e numrit të vdekjeve dhe dhënia e informacioneve të rreme për publikun nga ana e institucioneve shtetërore është kriminale dhe duhet të hetohet”, deklaroi sot Partia demokratike. Z.Bardh Spahia...

Lufta makabre e Lulzim Bashës me fotot e kufomave për të rimarrë pushtetin

para 2 jave - Gazeta Tema

Nga Carlo Bollino Opozita deri tani ka thënë gjithëfarësoj gjërash mbi Covid-19. Fillimisht tha se nuk ekzsiton, pastaj tha se ekziston por është faji i Ramës, pastaj kërkoi gjëndje emergjence, pastaj...

Pandemia – A u fshehën shifrat e vdekjeve?!

para 2 jave - Mapo

Denoncimi i kreut të opozitës Lulzim Basha, në lidhje me fshehjen e numrit të viktimave nga COVID-19, ka tronditur jo pak opinionin publik. Por si qëndron e vërteta? A janë reale pretendimet e qeverisë...

Bardh Spahia: Prokuroria të hetojë urgjent fshehjen e numrit të viktimave nga Covid-19

para një jave - LajmiFundit

Partia Demokratike i bën sërish thirrje Prokurorisë që të hetojë sa më shpejt numrin e viktimave nga koronavirusi, pasi sipas kësaj force politike ky numër është fshehur. Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia,...

Të fshehësh vdekjen!

para 2 jave - Koha Jone

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë ditët e fundit një nga akuzat më të rënda që mund t’i jetë adresuar një qeverie shqiptare. Sipas kreut të opozitës, qeveria “Rama” ka fshehur numrin...

Lufta makabre e Lulzim Bashës me fotot e kufomave për të rimarrë pushtetin

para 2 jave - Java News

Nga Carlo Bollino Opozita deri tani ka thënë gjithëfarësoj gjërash mbi Covid-19. Fillimisht tha se nuk ekzsiton, pastaj tha se ekziston por është faji i Ramës, pastaj kërkoi gjëndje emergjence, pastaj...

Makabriteti i Lulzim Bashës me fotot e kufomave për të rimarrë pushtetin

para 2 jave - Lexo

Nga Carlo Bollino / Opozita deri tani ka thënë gjithëfarësoj gjërash mbi Covid-19. Fillimisht tha se nuk ekzsiton, pastaj tha se ekziston por është faji i Ramës, pastaj kërkoi gjëndje emergjence, pastaj...

Lufta makabre e Lulzim Bashës me fotot e kufomave për të rimarrë pushtetin

para 2 jave - Lexo

Nga Carlo Bollino / Opozita deri tani ka thënë gjithëfarësoj gjërash mbi Covid-19. Fillimisht tha se nuk ekzsiton, pastaj tha se ekziston por është faji i Ramës, pastaj kërkoi gjëndje emergjence, pastaj...

Akuzat e Bashës për fshehjen e viktimave COVID/ Rama pritet tu drejtohet qytetarëve me një mesazh

para 2 jave - LajmiFundit

Pas akuzave të kryedemokratit Basha mbi fshehjen e viktimave COVID, kryeministri Rama pritet që tu drejtohet qytetarëve këtë të shtunë (21 nëntor) me një mesazh. Për Ramën, me këto akuza Basha ka kaluar...

OPINION nga Mero Baze: Pse numërimi i arkivolëve, i duket si numërim votash Lulzim Bashës?

para 2 jave - NOA

Le t’i japim për një moment të drejtë fantazisë makabre të Lulzim Bashës dhe të supozojmë se Qeveria fsheh numrin e të vdekurve nga COVID. Me këtë rast, meqë ai ka problem me aritmetikën, po ja lëmë sa...

Nëse konfirmohet fshehja e vdekjeve që denoncon Basha, ky do jetë skandali më i madh qeveritar

para 2 jave - Koha Jone

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë ditët e fundit një nga akuzat më të rënda që mund t’i jetë adresuar një qeverie shqiptare. Sipas kreut të opozitës, qeveria “Rama” ka fshehur numrin...

Nëse konfirmohen vdekjet e fshehura, sipas Lulzim Bashës, do jetë skandal qeveritar

para 2 jave - Koha Jone

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë ditët e fundit një nga akuzat më të rënda që mund t’i jetë adresuar një qeverie shqiptare. Sipas kreut të opozitës, qeveria “Rama” ka fshehur numrin...

Manipulimi me viktimat, Basha: Rama po shkatërron provat, prokuroria të veprojë shpejt

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kreu i opozitës Lulzim Basha i pyetur nga gazetarët në lidhje me denoncimin shokues të bërë mbrëmjen e djeshme për manipulim qeveritar me numrin e viktimave nga Covid, i ka bërë thirrje prokurorisë që...

Erion Veliaj: Nesër kryeministri do t’i drejtohet shqiptarëve për akuzat e Bashës

para 2 jave - Koha Jone

Nga Erion Veliaj- Për akuzën e pashembullt të Lulëzim Bashës, e cila cënon drejtëpërdrejtë integritetin moral e profesional të mjekëve të vijës së zjarrit dhe nxit dhunë ndaj tyre, Kryeministri Edi Rama...

Najada Çomo: Ne jemi në punë, ditë dhe natë, për të shpëtuar Jetë, të gjithë Bashkë

para 2 jave - Koha Jone

Lulzim Basha akuzoi sot MSH dhe qeverinë për fshehjen e numrit të vdekjeve nga Covid-19. Najada Çomo, shefe e spitalit infektiv ka publikuar një foto nga spitali COVID-1 së bashku me stafin e mjekëve....

Pse numërimi i arkivolëve, i duket si numërim votash Lulzim Bashës?

para 2 jave - Gazeta Tema

Nga Mero Baze Le t’i japim për një moment të drejtë fantazisë makabre të Lulzim Bashës dhe të supozojmë se Qeveria fsheh numrin e të vdekurëve nga COVID. Me këtë rast, meqë ai ka problem me aritmetikën,...

Viktimat nga koronavirusi, Basha insiston dhe apelon prokurorinë: Të marrë provat në morg

para 2 jave - NOA

Kreu i Partisë Demokratike insiston se Ministria e Shëndetësisë ka fshehur numrin e vërtetë të viktimave si pasojë e koronavirusit. Në komunikim me gazetarët, pas takimit me ministrin e Jashtëm të Italisë,...

Skandali me vdekjet/ Basha 5 herë kërkoi prokurorinë, asnjëherë Rama, ministria dhe spitali!

para 2 jave - Syri.net Kosova

Mbrëmjen e djeshme gjatë emisionit, ‘Opinion’, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, menjëherë pas publikimit të dokumenteve për mashtrimin qeveritar në lidhje me numrin e të vdekurve nga Covid-19,...

Numri i vdekjeve nga Covid-19, Basha: Rama po manipulon provat, kemi kopje me emër e mbiemër! Prokuroria të veprojë urgjent

para 2 jave - BalkanWeb

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ripërsëriti sërish mbrëmjen e sotme denoncimin e fortë se shifrat e vdekjeve nga koronavirusi janë fshehur. Mbrëmjen e kaluar, kryedemokrati tha se për periudhën...

Vdekjet nga COVID, Basha: Rama po përpiqet të manipulojë provat

para 2 jave - Klan

Vdekjet nga COVID, Basha: Rama po përpiqet të manipulojë provat Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas një takimi me ministrin e Jashtëm të Italisë, Lugi Di Maio, ka komentuar edhe njëherë denocnimin...

“Po fshihet numri i viktimave”/ Basha: Çfarë pret prokuroria? Kemi kopje me emër e mbiemër!

para 2 jave - Vizion Plus

Kryetari i PD, Lulzim Basha denoncoi se numri real i viktimave nga koronavirusi është fshehur. Për këtë ai kërkoi një reagim sa më të shpejtë nga prokuroria. Sipas Bashës, ekzistojnë prova që faktojnë...

Erion Veliaj: Nesër kryeministri do t’i drejtohet shqiptarëve për akuzat e Bashës

para 2 jave - Lajme.al

Erion Veliaj ka reaguar rreth deklaratës së Bashës dhe ka njoftuar se Rama nesër do del me deklaratë për media, shkruan Lajme.al Postimi i plotë: “Për akuzën e pashembullt të Lulëzim Bashës, e cila cënon...

Najada Çomo: Ne jemi në punë, ditë dhe natë, për të shpëtuar Jetë, të gjithë bashkë

para 2 jave - Lajme.al

Lulzim Basha akuzoi sot MSH dhe qeverinë për fshehjen e numrit të vdekjeve nga Covid-19. Najada Çomo, shefe e spitalit infektiv ka publikuar një foto nga spitali COVID-1 së bashku me stafin e mjekëve....

“Ne jemi në punë, ditë dhe natë, për të shpëtuar jetë”- Najada Çomo publikon foton me stafin e Infektivit

para 2 jave - Medial

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha trazoi ujërat me denoncimin e bërë mbrëmjen e djeshme, se po fshihet numri real i viktimave që ndërrojnë jetë nga COVID-19. Kjo solli reagimin edhe të stafit mjekësor,...

“Ne jemi në punë, ditë dhe natë, për të shpëtuar jetë”- Najada Çomo publikon foton me stafin e Infektivit

para 2 jave - NOA

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha trazoi ujërat me denoncimin e bërë mbrëmjen e djeshme, se po fshihet numri real i viktimave që ndërrojnë jetë nga COVID-19. Kjo solli reagimin edhe të stafit mjekësor,...

“Ne jemi në punë, ditë dhe natë, për të shpëtuar jetë”- Najada Çomo publikon foton me stafin e Infektivit

para 2 jave - Panorama

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha trazoi ujërat me denoncimin e bërë mbrëmjen e djeshme, se po fshihet numri real i viktimave që ndërrojnë jetë nga COVID-19. Kjo solli reagimin edhe të stafit mjekësor,...

Manipulimi i numrit të viktimave me COVID. Basha: Rama po shkatërron provat, prokuroria të veprojë

para 2 jave - Koha Jone

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kërkuar nga Prokuroria të nis sa më parë hetimet për numrin real të viktimave me koronavirus. Në një prononcim për mediat, pas takimit me ministrin e Jashtëm...

Basha: Rama po manipulon provat. Prokuroria të shkojë në morgun e Tiranës, t’i sekuestrojë sa më parë

para 2 jave - Medial

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një prononcim për mediat pas takimit me ministrin e Jashtëm Italian, Luiggi Di Maio ka rikthyer sërish vëmendjen tek denoncimi i bërë mbrëmjen e djeshme për...

Manipulimi me viktimat nga covid, Basha thirrje të fortë: Rama po shkatërron provat, prokuroria të veprojë shpejt

para 2 jave - Standard

Kreu i opozitës Lulzim Basha i pyetur nga gazetarët në lidhje me denoncimin shokues të bërë mbrëmjen e djeshme për manipulim qeveritar me numrin e viktimave nga Covid, i ka bërë thirrje prokurorisë që...

para 2 jave - Ora news

Kryetari i PD, Lulzim Basha, pas takimit me ministrine jashtëm italian Luigi Di Maio, i kërkoi prokurorisë që të veprojë urgjentisht, pasi kryeministri Edi Rama, sipas tij, do të shkatërrojë provat, “...

Fshehja e numrit të viktimave/ Basha: Rama po manipulon provat. Prokuroria të shkojë në morgun e Tiranës, t’i sekuestrojë sa më parë

para 2 jave - Panorama

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një prononcim për mediat pas takimit me ministrin e Jashtëm Italian, Luiggi Di Maio ka rikthyer sërish vëmendjen tek denoncimi i bërë mbrëmjen e djeshme për...

Basha i përgjigjet Ramës: Po manipulon provat për vdekjet nga koronavirusi

para 2 jave - Mapo

Kryetari i PD, Lulzim Basha i bën thirrje Prokurorisë të hetojë urgjentisht fshehjen nga qeveria të numrit të vërtetë të vdekjeve nga koronavirusi . Pas takimit që pati me ministrin e Jashtëm italian,...

Manipulimi me viktimat, Basha: Rama po shkatërron provat, prokuroria të veprojë shpejt

para 2 jave - Syri

Kreu i opozitës Lulzim Basha i pyetur nga gazetarët në lidhje me denoncimin shokues të bërë mbrëmjen e djeshme për manipulim qeveritar me numrin e viktimave nga Covid, i ka bërë thirrje prokurorisë që...

SPAK: Nuk kemi kompetencë të hetojmë akuzat e Bashës

para 2 jave - Zhurnal

Prokuroria nuk ka nisur asnjë hetim për pretendimet e liderit të opozitës se spitalet po fshehin numrin e të vdekurve nga Covid 19. SPAK tha për “ABC News” se nuk ka kompetencë të hetojë në të tilla çështje,...

Një herë të vetme, mos e falni Lulzim Bashën

para 2 jave - Gazeta Tema

Nga Ardit Rada Kreu i Partisë Demokratike ka guxuar që të bëjë provokimin e radhës, por në hallkën më të dobët të zinxhirit të sikleteve të shqiptarëve. I ndodhur përballë akuzave për përfshirjen e tij...

Basha këmbëngul: Po! Janë fshehur 414 vdekje!

para 2 jave - RTK

Kreu i opozitës Lulzim Basha këmbëngul në deklaratat e tij se për fshehjen e vdekjeve.“Edi Rama po gënjen dhe po fsheh numrin e viktimave të COVID-19 në Shqipëri. Ne kemi detyrën të shpërndajmë të vërtetën...

Lulzim Basha bën politikë në ‘derë të morgut’, tenton fashitjen e akuzave për dosjet e UÇK

para 2 jave - Gazeta Tema

Kreu i PD ka disa ditë që gjendet nën akuza të forta që vijnë kryesisht nga Kosova në lidhje me përfshirjen e tij në procesin e “kopsitjes” së dosjeve për krime lufte kundër UÇK. Njëherësh, akuzat e Milaim...

Infektivi: Akuzat e Bashës, të pavërteta

para 2 jave - Klan

Infektivi: Akuzat e Bashës, të pavërteta Çomo: Është e pamundur të fshihen viktimat Mjekët e spitalit Covid 1 reaguan ndaj akuzave të kryedemokratit Basha në emisionin “Opinion” në Tv Klan, që vdekjet...

Skandali me vdekjet/ Basha 5 herë kërkoi prokurorinë, asnjëherë Rama, ministria dhe spitali!

para 2 jave - Syri

Mbrëmjen e djeshme gjatë emisionit, ‘Opinion’, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, menjëherë pas publikimit të dokumenteve për mashtrimin qeveritar në lidhje me numrin e të vdekurve nga Covid-19,...

SPAK: Nuk kemi kompetencë të hetojmë akuzat e Bashës

para 2 jave - Albeu

Prokuroria nuk ka nisur asnjë hetim për pretendimet e liderit të opozitës se spitalet po fshehin numrin e të vdekurve nga Covid 19. SPAK tha për “ABC News ” se nuk ka kompetencë të hetojë në të tilla çështje,...

Përplasje për numrin e viktimave, Rama e Basha akuzojnë njëri -tjetrin në rrjetet sociale

para 2 jave - Vizion Plus

Deklarata e liderit të opozitës Lulzim Basha se në Shqipëri kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit 923 qytetare dhe jo 509 sa raporton Ministria e Shëndetësisë; ka sjellë reagimin e ashpër të kryeministrit...

Kartelat e të vdekurve me Covid-19, QSUT dhe mjekësia ligjore “ping-pong” për kompetencat

para 2 jave - ABC News

Maksi Rama Pas deklaratave të kryedemokratit Lulzim Basha në lidhje me shifrat e tyre që ndërrojnë jetë nga Covid-19 në vendin tonë, ministria e Shëndetësisë, QSUT dhe Mjekësia Ligjore kanë vendosur të...

Basha kap mat Ramën për fshehjen e vdekjeve nga Covidi: Pse do…

para 2 jave - Zyrtare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vijoi akuzat ndaj qeverisë për mos-raportim të saktë të numrit të qytetarëve që kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit. Sipas tij Rama vendos të dalë...

Pse numërimi i arkivolëve, i duket si numërim votash Lulzim Bashës?

para 2 jave - Java News

Nga Mero Baze Le t’i japim për një moment të drejtë fantazisë makabre të Lulzim Bashës dhe të supozojmë se Qeveria fsheh numrin e të vdekurëve nga COVID. Me këtë rast, meqë ai ka problem me aritmetikën,...

“Fshehja e vdekjeve”, prokuroria hesht, SPAK: S’kemi kompetencë të hetojmë akuzat e Bashës

para 2 jave - ABC News

Prokuroria nuk ka nisur asnjë hetim për pretendimet e liderit të opozitës se spitalet po fshehin numrin e të vdekurve nga Covid 19. SPAK i tha ABC News se nuk ka kompetencë të hetojë në të tilla çështje,...

Debati për viktimat nga covid, Basha replikon me Ramën: Ne kemi detyrë të shpërndajmë të vërtetën

para 2 jave - Zhurnal

Lideri demokrat Lulzim Basha i është përgjigjur përmes një postimi në Facebook, kryeministrit Edi Rama në lidhje me debatin për numrin e viktimave nga koronavirusi. “Edi Rama po gënjen dhe po fsheh numrin...

Basha nuk tërhiqet: Rama po gënjen, ne kemi detyrën të shpërndajmë të vërtetën

para 2 jave - Klan

Basha nuk tërhiqet: Rama po gënjen, ne kemi detyrën të shpërndajmë të vërtetën Deklaratat e bëra mbrëmjen e së enjtes nga Lulzim Basha në emisionin “Opinion”, se numri i viktimave në vend nga Covid-19...

Basha këmbëngul dhe i përgjigjet Ramës: Po fsheh numrin e viktimave të Covid

para 2 jave - Medial

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha këmbëngul duke thënë se qeveria po fsheh numrin e viktimave që kanë ndërruar jetë si pasojë e Covid-19. Në një reagim në Facebook, teksa Basha publikon videon...

Tha se ka më shumë viktima se sa janë raportuar, Rama i reagon Bashës: Ke kaluar cakun

para 2 jave - Insajderi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas akuzës së një dite më parë të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili tha se numri i viktimave nga Coronavirusi mund të jetë më i lartë sesa...

Basha: Rama po gënjen, fsheh numrin e viktimave nga COVID-19

para 2 jave - Medial

Pasi publikoi dje listën e shifrave të viktimave nga COVID-19 në Shqipëri, Basha thekson se opozita ka detyrë të shpërndajë të vërtetën në emër të jetëve të humbura. Dje Basha deklaroi se qeveria nuk ka...

Basha: Rama po gënjen, fsheh numrin e viktimave nga COVID! Kemi detyrë të shpërndajmë të vërtetën në emër të jetëve të humbura

para 2 jave - BalkanWeb

Kreu i PD, Lulzim Basha pas reagimeve të Ramës dhe mjekëve të Infektivit deklaron se qeveria vijon të gënjejë duke fshehur numrin e viktimave të COVID-19 në Shqipëri. Pasi publikoi dje listën e shifrave...

U përgënjeshtrua nga mjekët, Basha vijon me akuzat: Rama po gënjen, po fsheh numrin e viktimave nga Covid

para 2 jave - Gazeta Tema

Edhe pse mjekët rrëzuan demoncimin e kreut të PD, Lulzim Basha se është fshehur numri real i vdekjeve nga Covid-19, kryedemokrati vijon me akuzat. Në një postim në Facebook së fundmi Basha poston deklaratat...

Vdekjet nga Covid, Basha thellon akuzat: Rama po përpiqet të manipulojë provat

para 2 jave - Java News

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas një takimi me ministrin e Jashtëm të Italisë, Lugi Di Maio, ka komentuar edhe njëherë denocnimin e bërë një ditë më parë në studion e “Opinion” në Tv Klan...

Basha publikon videon: Rama fsheh viktimat, ne kemi për detyrë ti denoncojmë…

para 2 jave - Standard

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar me një postim në faqen e tij në facebook në lidhje me shifrat e te vdekurve nga covid dhe reagimin e kreut të qeverisë. “Edi Rama po gënjen dhe po...

VIDEO- “Kemi për detyrë të shpërndajmë të vërteten”/ Basha këmbëngul dhe i përgjigjet Ramës: Po fsheh numrin e viktimave të Covid

para 2 jave - Panorama

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha këmbëngul duke thënë se qeveria po fsheh numrin e viktimave që kanë ndërruar jetë si pasojë e Covid-19. Në një reagim në Facebook, teksa Basha publikon videon...

Basha insiston: Rama fsheh viktimat e koronavirusit, kemi për detyrë t’i denoncojmë

para 2 jave - Mapo

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar me një postim në faqen e tij në Facebook në lidhje me shifrat e të vdekurve nga koronavirusi dhe deklaratës së kreut të qeverisë. “Edi Rama po gënjen...

Debati për viktimat nga covid, Basha replikon me Ramën: Ne kemi detyrë të shpërndajmë të vërtetën

para 2 jave - ABC News

Lideri demokrat Lulzim Basha i është përgjigjur përmes një postimi në Facebook, kryeministrit Edi Rama në lidhje me debatin për numrin e viktimave nga koronavirusi. “Edi Rama po gënjen dhe po fsheh numrin...

Basha: Rama po fsheh numrin e viktimave të COVID-19. Kemi për detyrë të shpërndajmë të vërtetën

para 2 jave - Koha Jone

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar me një postim në faqen e tij në facebook në lidhje me shifrat e te vdekurve nga covid dhe reagimin e kreut të qeverisë. “Edi Rama po gënjen. Edi Rama...

Basha: Rama fsheh viktimat, ne kemi për detyrë t'i denoncojmë

para 2 jave - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar me një postim në faqen e tij në Facebook në lidhje me shifrat e të vdekurve nga Covid dhe reagimin e kreut të qeverisë. “Edi Rama po gënjen dhe po...

Një herë te vetme, mos e falni Lulzim Bashën

para 2 jave - Java News

Nga Ardit Rada Kreu i Partisë Demokratike ka guxuar që të bëjë provokimin e radhës, por në hallkën më të dobët të zinxhirit të sikleteve të shqiptarëve. I ndodhur përballë akuzave për përfshirjen e tij...

“Më shumë viktima nga sa janë raportuar”, Rama, Bashës: Ke kaluar cakun

para 2 jave - Klan Kosova

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzës së një dite më parë të kreut të PD, Lulzim Basha, se numri i viktimave nga koronavirusi mund të jetë më i lartë se ai i raportuar nga autoritetet. Për këtë,...

Mjekët folën! Rama: U përulem. Nesër mesazh të drejtëpërdrejtë shqiptarëve për akuzën e pashembullt të Bashës

para 2 jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas përgjigjes që mjekët dhanë ndaj deklaratave të kreut të PD se po fshihet numri i vërtetë i vdekjeve nga covid. Rama thotë se për këtë do u drejtohet vetë qytetarëve...

Debati për numrin e viktimave nga Covid, Rama-Bashës: E kalove cakun, nesër kam një përgjigje

para 2 jave - Zhurnal

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të Lulzim Bashës se është fshehur numri real i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri, duke e cilësuar deklaratën si të pashembullt, që cenon direkt mjekët,...

Rama i reagon ashpër Bashës pas deklaratës së tij për numrin e viktimave nga koronavirusi

para 2 jave - Sinjali

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas akuzës së një dite më parë të kreut të PD-së Lulzim Basha i cili tha se numri i viktimave nga koronavirusi mund të jetë më i lartë se sa ai i raportuar...

Çomo-Bashës: Nëse e thua sërish, do thërrasim prokurorinë

para 2 jave - RTK

Drejtoresha e Spitalit Infektiv Najada Çomo, e shoqëruar nga mjekët që janë në frontin e parë të luftës ndaj Covid-19, ka reaguar, pas akuzave të liderit të PD-së, Lulzim Basha, se numri i të vdekurve...

Rama: Basha kaloi cakun

para 2 jave - Klan

Rama: Basha kaloi cakun “Akuzat e Bashë për fshehjen e numrit të viktimave nga Covid nxisin dhunë ndaj mjekëve” Kryeministri Edi Rama ka reaguar nëpërmjet një postimi në Facebook pas deklaratave të kryedemokratit...

Akuzat e Bashës, shefja e Infektivit publikon foton: Jemi në punë, ditë dhe natë

para 2 jave - LajmiFundit

Shefja e Infektivit, Najada çomo ka postuar një foto nga spitali COVID-1 së bashku me stafin e mjekëve. Ditën e sotme Najada çomo bashkë me mjekët doli në një deklaratë duke iu përgjigjur Lulzim Bashës...

“Më shumë viktima nga sa janë raportuar”, Rama, Bashës: Ke kaluar cakun

para 2 jave - Indeks online

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzës së një dite më parë të kreut të PD, Lulzim Basha, se numri i viktimave nga koronavirusi mund të jetë më i lartë se ai i raportuar nga autoritetet. Për këtë,...

Rama reagon pas akuzave të Bashës: Kaloi çdo cak të politikës së ulët

para 2 jave - RTK

Pas deklaratës së mjekëve, edhe kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzës së kryedemokratit Lulzim Basha, ku pretendon se autoritetet kanë fshehur numrin e saktë të viktimave nga COVID. Sipas Ramës,...

Një herë te vetme, mos e falni Lulzim Bashën

para 2 jave - KDPolitik

Autor: Ardit Rada / Javanews Kreu i Partisë Demokratike ka guxuar që të bëjë provokimin e radhës, por në hallkën më të dobët të zinxhirit të sikleteve të shqiptarëve. I ndodhur përballë akuzave për përfshirjen...

“Po fshihet numri i viktimave nga Covid”, Rama i përgjigjet Lulzim Bashës: Këtë radhë ka shkuar shumë, shumë larg

para 2 jave - Shprehja

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të kreut të PD se është fshehur numri i vërtetë i viktimave nga Covid. “Për akuzën e pashembullt të Lulëzim Bashës, e cila cënon drejtëpërdrejtë integritetin...

“Akuza e Bashës cenon integritetin e mjekëve dhe nxit dhunë”, Rama: Nesër iu drejtohem shqiptarëve me një mesash

para 2 jave - BalkanWeb

Pas deklaratës së mjekëve të spitalit Infektiv për akuzat e liderit të PD-së, Lulzim Basha se numri i viktimave fshihej, vjen një reagim nga kryeministri Edi Rama. REAGIMI I RAMES Për akuzën e pashembullt...

Akuzat e Bashës për fshehjen e viktimave, SPAK: Nuk është ngritur ende një grup hetimor

para 2 jave - Koha Jone

Pas akuzave të kreut të PD-së, Lulzim Basha se qeveria fsheh numrin e viktimave nga Covid-19, Prokuroria e Posaçme (SPAK), ka reaguar duke thënë se nuk ka kompetenca të hetojë në lidhje me inventarin e...

Basha nuk tërhiqet: Numri i viktimave me Covid është manipuluar, Prokuroria të hetojë

para 2 jave - LajmiFundit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ripërsëriti sërish mbrëmjen e sotme denoncimin e fortë se shifrat e vdekjeve nga koronavirusi janë fshehur. Mbrëmjen e kaluar, kryedemokrati tha se për periudhën...

A po fshihen numrat e të vdekurve nga Covid? Infektivi hedh poshtë akuzat e Bashës, hesht Morgu e QSUT

para 2 jave - Medial

Mjekët e Spitalit Infektiv hedhin poshtë akuzat e kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha ka fshehje të numrit të të vdekurve nga koronavirusi në spitalet e Tiranës. Përmes një videomesazhi Drejtoresha...

"Shifrat më të larta nga sa raporton Ministria", Rama i kthehet ashpër Bashës

para 2 jave - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër pas deklaratave të kreut të PD, Lulzim Basha se shifrat e të vdekurve nga Covid janë më të larta se ato që raportohen nga Ministria. Në një postim në Facebook, kreu...

Manipulimi me viktimat/ Basha deklaron se Rama po shkatërron provat dhe kërkon që prokuroria të veprojë shpejt

para 2 jave - Gazeta Telegraf

Kreu i opozitës Lulzim Basha në kuadër të denoncimit shokues të bërë mbrëmjen e djeshme për manipulim qeveritar me numrin e viktimave nga Covid, i ka bërë thirrje prokurorisë që të veprojë shpejt. Basha...

“Po fsheh viktimat e koronavirusit”/ Rama-Bashës: Shkove shumë larg, nesër do t’u drejtohem shqiptarëve

para 2 jave - Mapo

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të kryedemokratit Lulzim Basha, i cili dje në një emision televiziv akuzoi qeverinë se po fsheh numrin real të të vdekurve nga koronavirusi . Rama shkruan...

“Po fshihet numri i viktimave nga Covid”, Rama i përgjigjet Lulzim Bashës: Këtë radhë ka shkuar shumë, shumë larg

para 2 jave - Ina

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të kreut të PD se është fshehur numri i vërtetë i viktimave nga Covid. “Për akuzën e pashembullt të Lulëzim Bashës, e cila cënon drejtëpërdrejtë integritetin...

“Kaloi çdo cak të politikës së ulët”/ Rama reagon pas akuzave të Bashës

para 2 jave - Vizion Plus

Pas deklaratës së mjekëve, edhe kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzës së kryedemokratit Lulzim Basha, ku pretendon se autoritetet kanë fshehur numrin e saktë të viktimave nga COVID. Sipas Ramës,...

Akuzat e Bashës për vdekjet me Covid, Rama: Shpifje, u kalua çdo cak!

para 2 jave - NOA

Kryeministri Edi Rama, u është përgjigjur akuzave të kryedemokratit Basha, i cili një ditë më parë denoncoi në një emision televiziv se autoritetet shëndetësore po fshehin numrin e vdekjeve reale që shkaktohen...

Rama: Basha e ka me mjekët, për të vdekurit flasim nesër!

para 2 jave - Syri

Pas deklaratës së mjekëve të Spitalit Infektiv për akuzat e liderit të PD-së, Lulzim Basha se numri i viktimave fshihej, vjen një reagim nga kryeministri Edi Rama. REAGIMI I RAMES Për akuzën e pashembullt...

SHQIPËRI: AKUZAT E BASHËS, REAGOJNË MJEKËT E INFEKTIVIT “TRONDITËSE, E PAMUNDUR TË FSHEHËSH VDEKJET NGA COVID”

para 2 jave - Klan Macedonia

Mjekët e Spitalit Infektiv kanë dalë në një deklaratë pas akuzave të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, se është fshehur numri i të vdekurve nga Covid. Drejtoresha e Infektivit, Najada Çomo,...

para 2 jave - Ora news

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të kundërshtarit të tij politik Lulzim Basha I cili dje në një emission televiziv akuzoi Infektivin se po fshehin numrin real të të vdekurve nga infektivi....

“U fshehën vdekjet nga Covid”/Rama paralajmëron mesazh për shqiptarët dhe i përgjigjet Bashës: Aktor i papërgjegjshëm! Historia e mjekësisë shqiptare do të flasë kur…

para 2 jave - Panorama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratave të kreut të PD, Lulzim Basha se janë fshehur shifrat e të vdekurve nga Covid. Në një postim në Facebook, kreu i qeverisë ka paralajmëruar se nesër do t’i...

“Po fshihet numri i viktimave nga Covid”, Rama i përgjigjet Lulzim Bashës

para 2 jave - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të kreut të PD se është fshehur numri i vërtetë i viktimave nga Covid. “Për akuzën e pashembullt të Lulëzim Bashës, e cila cënon drejtëpërdrejtë integritetin...

Akuzat e Bashës për fshehjen e vdekjeve nga covid, Rama: Kam një përgjigje nesër

para 2 jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të Lulzim Bashës se është fshehur numri real i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri, duke e cilësuar deklaratën si të pashembullt, që cenon direkt mjekët,...

Basha: Rama po gënjen, fsheh numrin e viktimave nga COVID-19

para 2 jave - Lajmi.net

Pasi publikoi dje listën e shifrave të viktimave nga COVID-19 në Shqipëri, Basha thekson se opozita ka detyrë të shpërndajë të vërtetën në emër të jetëve të humbura. Dje Basha deklaroi se qeveria nuk ka...

Akuza e Bashës/ Mjekët dalin në rresht, por ngatërrojnë thelbin

para 2 jave - Syri.net Kosova

Një grup mjekësh dolën sot përpara medieve me një deklaratë pas akuzave të të kreut të opozitës se nuk po raportohet numri i personave që kanë ndërruar jetë nga koronavirusi. Shefja e Infektivit, Najada...

para 2 jave - Ora news

Mjekët e spitalit Infektiv hedhin poshtë akuzat e kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha ka fshehje të numrit të të vdekurve nga koronavirusi në spitalet e Tiranës. Përmes një deklarate të përbashkët...

para 2 jave - Ora news

Mjekët e Spitalit Infektiv hedhin poshtë akuzat e kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha ka fshehje të numrit të të vdekurve nga koronavirusi në spitalet e Tiranës. Përmes një deklarate të përbashkët...

Nuk ndalet Basha: Rama fsheh vdekjet, po them të vërtetën në emër të jetëve të humbura

para 2 jave - Java News

Pavarësisht deklaratës së mjekëve, që i dënonin si absurde akuzat e Lulzim Bashës, ky i fundit ka vijuar të këmbëngulë se po fshihen vdekjet. Kreu i PD shkruan sërish se Edi Rama po fsheh numrin real të...

Mjekët ‘rrëzojnë’ Bashën: Nuk është e vërtetë që po fshihen vdekjet nga covid, të hapur të hetohet çdo kartelë

para 2 jave - Top Channel

Të gjithë mjekët që po përballen me pandeminë kanë dalë në një deklaratë publike pas akuzave dhe deklaratave të kreut të PD Lulzim Basha se po fshihet numri i vërtetë i vdekjeve nga covid në vend. Mjekët...

Basha s’tërhiqet nga “vdekjet e fshehura” COVID, qeveria: si mundet?!

para 2 jave - Te Sheshi

Kreu i opozitës Lulzim Basha nuk tërhiqet nga pretendimi, njëherësh akuza, se qeveria ka fshehur, sipas tij, numrin real të vdekjeve nga COVID, bërë mbrëmë një studio televizive e theksuar dhe sot “Edi...

Mjekët ‘rrëzojnë’ Bashën: Nuk është e vërtetë që po fshihen vdekjet nga covid, të hapur të hetohet çdo kartel

para 2 jave - Top Channel

Të gjithë mjekët që po përballen me pandeminë kanë dalë në një deklaratë publike pas akuzave dhe deklaratave të kreut të PD Lulzim Basha se po fshihet numri i vërtetë i vdekjeve nga covid në vend. Mjekët...

Akuzat e Bashës për fshehjen e numrit të të vdekurve nga Covid-19, Çomo: Nëse e thua sërish, do thërrasim prokurorinë

para 2 jave - BalkanWeb

Drejtoresha e Spitalit Infektiv Najada Çomo, e shoqëruar nga mjekët që janë në frontin e parë të luftës ndaj Covid-19, ka reaguar, pas akuzave të liderit të PD-së Lulzim Basha, se numri i të vdekurve për...

Akuzat e Bashës, reagojnë mjekët e Infektivit: Tronditëse, e pamundur të fshehësh vdekjet nga Covid

para 2 jave - Klan

Akuzat e Bashës, reagojnë mjekët e Infektivit: Tronditëse, e pamundur të fshehësh vdekjet nga Covid Mjekët e Spitalit Infektiv kanë dalë në një deklaratë pas akuzave të kryetarit të Partisë Demokratike,...

Mjekët ‘rrëzojnë’ Bashën: Nuk është e vërtetë që po fshihen vdekjet nga covid, nuk e përcaktojnë politikanët shkakun e humbjes së jetës

para 2 jave - Top Channel

Të gjithë mjekët që po përballen me pandeminë kanë dalë në një deklaratë publike pas akuzave dhe deklaratave të kreut të PD Lulzim Basha se po fshihet numri i vërtetë i vdekjeve nga covid në vend. Mjekët...

“Më shumë viktima nga sa janë raportuar”, Rama, Bashës: Ke kaluar cakun

para 2 jave - Shenja

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar pas akuzës së një dite më parë të kreut të PD-së Lulzim Basha i cili tha se numri i viktimave nga koronavirusi mund të jetë më i lartë sesa ai i raportuar...

Basha: Rama po gënjen, fsheh numrin e viktimave nga COVID-19

para 2 jave - 24 orë info

Kreu i PD, Lulzim Basha pas reagimeve të kryeministrit Edi Rama dhe Shefes së Infektivit, Najada Çomo deklaron se qeveria vijon të gënjejë duke fshehur numrin e viktimave të COVID-19 në Shqipëri. Pasi...

“Janë fshehur vdekjet nga COVID”/ Çomo-Bashës: Nëse e përsërit, do thërrasim prokurorinë

para 2 jave - Vizion Plus

Shefja e Spitalit Infektiv, Najada Çomo i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha, i cili pretendoi se ka një dokument nga morgu i Tiranës që vërteton fshehjen e numrit të viktimave nga koronavirusi....

Akuza e Bashës/ Mjekët dalin në rresht, por ngatërrojnë thelbin… kam qindra mesazhe denoncuese…

para 2 jave - Standard

Një grup mjekësh dolën sot përpara medieve me një deklaratë pas akuzave të të kreut të opozitës se nuk po raportohet numri i personave që kanë ndërruar jetë nga koronavirusi. Shefja e Infektivit, Najada...

Basha publikoi të dhëna tronditëse nga morgu, mjekët: Jemi të habitur, nuk janë fshehur vdekjet nga COVID-19

para 2 jave - Shekulli

Publikuar më 20.11.2020 nga Enida Vërça Stafi mjekësor i Spitalit Infektiv, kanë reaguar pas deklaratës së bërë një natë më parë nga kreu i opozitës, Lulzim Basha. Akuzat e ngritura nga Basha, për fshehjen...

Mjekët ‘rrëzojnë’ Bashën: Nuk është e vërtetë që po fshihen vdekjet

para 2 jave - RTK

Të gjithë mjekët që po përballen me pandeminë kanë dalë në një deklaratë publike pas akuzave dhe deklaratave të kreut të PD Lulzim Basha se po fshihet numri i vërtetë i vdekjeve nga covid në vend. Mjekët...

Akuza e Bashës/ Mjekët dalin në rresht, por ngatërrojnë thelbin…

para 2 jave - Standard

Një grup mjekësh dolën sot përpara medieve me një deklaratë pas akuzave të të kreut të opozitës se nuk po raportohet numri i personave që kanë ndërruar jetë nga koronavirusi. Shefja e Infektivit, Najada...

"Numri i të vdekurve është dyfish më i lartë", Najada Çomo i përgjigjet Bashës

para 2 jave - Albeu

Në një deklaratë për mediat, shefja e Spitalit Infektiv Najada Çomo thotë i konsideron deklaratat e Bashës se numri real i të vdekurve është fshehur, si goditje ndaj punës së mjekëve. “Shprehim publikisht...

“U fshehën 600 vdekje nga Covid”! Najada Çomo i përgjigjet Bashës: Dalje nga ‘shinat’ e së vërtetës! Ekipi i mjekëve po akuzohet si i përfshirë në një monstruozitet! Do kërkojmë hetime

para 2 jave - Gazeta Tema

Një ditë pas akuzave të kreut të PD, Lulzim Basha se janë fshehur 600 vdekje nga Covid-19, ka ardhur reagimi i mjekëve të cilët janë në vijën e parë të kësaj beteje. Në një deklaratë për mediat, shefja...

“Qeveria fsheh vdekjet nga COVID”/ Shefja e Infektivit i përgjigjet Bashës: S’është e vërtetë, të hetohet çdo kartelë mjekësore

para 2 jave - Mapo

Një ditë pas akuzave të kreut të PD, Lulzim Basha se janë fshehur vdekjet nga Covid-19, ka ardhur reagimi i mjekëve të cilët janë në vijën e parë të kësaj beteje . Në një deklaratë për mediat, shefja e...

Shefja e Infektivit i përgjigjet Bashës për fshehjen e vdekjeve nga COVID: S’është e vërtetë! Po akuzoni mjekët. Do të kërkojmë hetime

para 2 jave - Koha Jone

Një ditë pas akuzave të kreut të PD, Lulzim Basha se janë fshehur 600 vdekje nga Covid-19, ka ardhur reagimi i mjekëve të cilët janë në vijën e parë të kësaj beteje. Në një deklaratë për mediat, shefja...

Akuzat e Bashës për fshehjen e vdekjeve nga covid, shefja e Infektivit: Po e përsëriti, në gjyq

para 2 jave - ABC News

Drejtoresha e spitalit Infektiv, Najada Çomo së bashku me mjekët e tjerë përmes një deklarate mëngjesin e sotëm mohojnë, duke i cilësuar të pavërteta deklaratat e kreut të PD-së, Lulzim Basha se është...

Akuzat e Bashës për fshehjen e viktimave/ Reagon SPAK: S’kemi kompetenca, s’është ngritur ende grup hetimor

para 2 jave - Java News

Prokuroria e Posaçme (SPAK), ka deklarua se nuk ka kompetenca të hetojë në lidhje me inventarin e viktimave pas infektimit me Covid-19. Në një prononcim për Report TV, SPAK është shprehue se nuk mund të...

Akuza e Bashës/ Mjekët dalin në rresht, por ngatërrojnë thelbin

para 2 jave - Syri

Një grup mjekësh dolën sot përpara medieve me një deklaratë pas akuzave të të kreut të opozitës se nuk po raportohet numri i personave që kanë ndërruar jetë nga koronavirusi. Shefja e Infektivit, Najada...

A u fshehën 600 vdekje nga Covidi? shefja e Infektivit rrëzon akuzat e Bashës

para 2 jave - NOA

Pa kaluar as 24 orë nga akuzat e kreut të PD, Lulzim Basha, se sipas tij janë fshehur 600 vdekje nga Covid-19 nga autoritetet shëndetësore në vend, vjen dhe reagimi i mjekëve, të cilët janë në vijën e...

“U fshehën 600 vdekje nga Covid”/ Najada Çomo i përgjigjet Lulzim Bashës: S’është e vërtetë! Ekipi i mjekëve po akuzohet si i përfshirë në një monstruozitet! Do kërkojmë hetime...

para 2 jave - Panorama

Një ditë pas akuzave të kreut të PD, Lulzim Basha se janë fshehur 600 vdekje nga Covid-19 , ka ardhur reagimi i mjekëve të cilët janë në vijën e parë të kësaj beteje. Në një deklaratë për mediat, shefja...

“Shifrat më të larta nga sa raporton Ministria”, Rama i kthehet ashpër Bashës

para 2 jave - Tetova Sot

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër pas deklaratave të kreut të PD, Lulzim Basha se shifrat e të vdekurve nga Covid janë më të larta se ato që raportohen nga Ministria. Në një postim në Facebook, kreu...

“U fshehën 600 vdekje nga Covid”/ Najada Çomo i përgjigjen Lulzim Bashës: S’është e vërtetë! Ekipi i mjekëve po akuzohet si i përfshirë në një monstruozitet! Jemi të gatshëm...

para 2 jave - Panorama

Një ditë pas akuzave të kreut të PD, Lulzim Basha se janë fshehur vdekjet nga Covid-19, ka ardhur reagimi i mjekëve të cilët janë në vijën e parë të kësaj beteje. Në një deklaratë për mediat, shefja e...

Rama i përgjigjet Bashës: Këtu është shkuar shumë shumë larg, nesër do t’u drejtohem shqiptarëve

para 2 jave - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas përgjigjes që mjekët dhanë ndaja deklaratave të kreut të PD se po fshihet numri i vërtetë i vde kjeve nga covid. Rama thotë se për këtë do u drejtohet vetë qytetarëve...

Basha akuzoi qeverinë për fshehjen e viktimave të COVID, reagon drejtori i Mjekësisë Ligjore: Të gjitha rastet menaxhohen nga QSUT, gati të bashkëpunojmë me drejtësinë

para 2 jave - Gazeta Tema

Kreu i PD Lulzim Basha hodhi akuza të rënda në emisionin “Opinion”, kur deklaroi s qeveria ka fshehur numrin e viktimave. Sipas Bashës, nga fillimi i pandemisë në mars të këtij viti janë ndarë nga jeta...

Rama i përgjigjet Bashës: Shkove përtej cakut të politikës, nesër do t’u drejtohem shqiptarëve

para 2 jave - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas përgjigjes që mjekët dhanë ndaja deklaratave të kreut të PD se po fshihet numri i vërtetë i vde kjeve nga covid. Rama thotë se për këtë do u drejtohet vetë qytetarëve...

“Qeveria fsheh vdekjet”, Rama i përgjigjet Bashës: Shkove përtej cakut të politikës, nesër do t’u drejtohem shqiptarëve

para 2 jave - Java News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar nëpërmjet një postimi në Facebook pas deklaratave të kryedemokratit Lulzim Basha sipas të cilit është fshehur numri i vërtetë i viktimave të Covid. Rama thotë se Basha...

I irrituar dhe Rama me “okultizmin mortor” të Bashës: shkoi shumë larg!

para 2 jave - Te Sheshi

Kryeministri Rama paralajmëroi një reagim ndaj pretendimeve të kreut të opozitës Basha, sipas së cilit ka më shumë vdekje COVID nga sa raportohen. Fill pasi reaguan mjekët e Infektivit, Rama shkruan: “Për...

Dokumenti/ Si i fshehu qeveria shqiptare viktimat e koronavirusit…

para 2 jave - Standard

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh mbrëmë në “Opinion”, se qeveria fsheh numrin real të viktimave të koronavirusit. Kreu i Opozitës nxori fletoret e morgut, dhe i bëri thirrje Prokurorisë...

Dokumenti: Si i fshehu qeveria shqiptare viktimat e koronavirusit

para 2 jave - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh mbrëmë në “Opinion”, se qeveria fsheh numrin real të viktimave të koronavirusit. Kreu i Opozitës nxori fletoret e morgut, dhe i bëri thirrje Prokurorisë...

“Më shumë viktima nga sa janë raportuar”, Rama, Bashës: Ke kaluar cakun

para 2 jave - Zyrtare

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar pas akuzës së një dite më parë të kreut të PD-së Lulzim Basha i cili tha se numri i viktimave nga koronavirusi mund të jetë më i lartë sesa ai i raportuar...

“Më shumë viktima nga sa janë raportuar”, Rama, Bashës: Ke kaluar cakun

para 2 jave - Vec Lajme

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar pas akuzës së një dite më parë të kreut të PD-së Lulzim Basha i cili tha se numri i viktimave nga koronavirusi mund të jetë më i lartë sesa ai i raportuar...

Lulzim Basha nxjerr dokumentin: Qeveria fsheh viktimat e koronavirusit

para 2 jave - Mapo

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh mbrëmë në “Opinion”, se qeveria fsheh numrin real të viktimave të koronavirusit. Kreu i Opozitës nxori fletoret e morgut, dhe i bëri thirrje Prokurorisë...

“Numri i të vdekurve është dyfish më i lartë”, Najada Çomo i përgjigjet Bashës

para 2 jave - Tetova Sot

Në një deklaratë për mediat, shefja e Spitalit Infektiv Najada Çomo thotë i konsideron deklaratat e Bashës se numri real i të vdekurve është fshehur, si goditje ndaj punës së mjekëve. “Shprehim publikisht...

Lulzim Basha nxjerr dokumentin: Qeveria fsheh viktimat e koronavirusi

para 2 jave - Mapo

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh mbrëmë në “Opinion”, se qeveria fsheh numrin real të viktimave të koronavirusit. Kreu i Opozitës nxori fletoret e morgut, dhe i bëri thirrje Prokurorisë...

“Akuza e Bashës cenon integritetin e mjekëve dhe nxit dhunë”, Rama: Nesër iu drejtohem shqiptarëve me një mesash

para 2 jave - LajmiFundit

Pas deklaratës së mjekëve të spitalit Infektiv për akuzat e liderit të PD-së, Lulzim Basha se numri i viktimave fshihej, vjen një reagim nga kryeministri Edi Rama. REAGIMI I RAMES Për akuzën e pashembullt...

Akuzat për fshehjet e viktimave/ Çomo i përgjigjet Bashës: S’është e vërtetë, nëse e përsërit thërrasim prokurorinë

para 2 jave - Java News

Një ditë pas akuzave të kreut të PD, Lulzim Basha se janë fshehur 600 vdekje nga Covid-19, ka ardhur reagimi i mjekëve të cilët janë në vijën e parë të kësaj beteje. Në një deklaratë për mediat, shefja...

‘Gati të bashkëpunojmë me drejtësinë’/ Drejtori i Mjekësisë Ligjore reagon pas akuzave të Bashës: Të gjitha rastet menaxhohen nga QSUT

para 2 jave - Java News

Kreu i PD Lulzim Basha hodhi akuza të rënda në emisionin “Opinion”, kur deklaroi s qeveria ka fshehur numrin e viktimave. Sipas Bashës, nga fillimi i pandemisë në mars të këtij viti janë ndarë nga jeta...

Denoncimi i Bashës për manipulim të vdekjeve nga Covid/ Çomo: E pavërtetë, ftojmë prokurorinë të hetojë

para 2 jave - Fakti Ditor

Pas denoncimit të bërë publik nga Kryedemokrati Basha mbrëmjen e djeshme, se qeveria po fsheh numrin e saktë të humbjeve të jetëve nga Covid, ka reaguar edhe shefja e Spitalit Infektiv Najada Çomo. Në...

Basha hedh “bombën mortore” COVID, reagim nga Infektivi: gati të thërrasim prokurorinë

para 2 jave - Te Sheshi

Ekipi i mjekëve të Infektivit, me në krye Dr. Najada Çomon, drejtuese kryesore e këtij spitali, ka reaguar ashpër ndaj pretendimeve të kreut demokrat Basha për “fshehje vdekjesh” COVID, duke ia mveshur...

Mjekët ‘rrëzojnë’ Bashën: Nuk është e vërtetë që po fshihen vdekjet nga covid

para 2 jave - LajmiFundit

Të gjithë mjekët që po përballen me pandeminë kanë dalë në një deklaratë publike pas akuzave dhe deklaratave të kreut të PD Lulzim Basha se po fshihet numri i vërtetë i vdekjeve nga covid në vend. Mjekët...

Numër i pasaktë i viktimave të COVID-19? Drejtori i Mjekësisë Ligjore: Prokuroria të hetojë!

para 2 jave - Albeu

Pas denoncimit të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha se numri i viktimave të raportuara nga autoritetet nuk ishte i vërtetë ka reaguar drejtori i mjekësisë ligjore , Bledi Xhemali. Xhemali u shfaq...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK