Hovi i virusit në Kosovë, mbi 12 mijë raste aktive

para një jave - Sinjali

Situata me pandeminë COVID-19 në Kosovë është mjaft serioze, e kjo shihet nga shifrat ditore të të infektuarve, shkruan Gazeta Sinjali. Me 711 rastet e sotme pozitive numri i rasteve aktive shkon gjithsej...

Zemaj: Zbatoni masat kundër virusit vdekjeprurës, ndryshe numrat nuk do të ulën

para një jave - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka deklaruar se respektimi i masave për pengimin e përhapjes së virusit dhe luftimin e tij, nuk është në nivelin e duhur, sepse, rastet pozitive dhe rastet e vdekjeve...

Zemaj apel qytetarëve: Zbatoni masat kundër virusit!

para një jave - RTK

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka deklaruar se respektimi i masave për pengimin e përhapjes së virusit dhe luftimin e tij, nuk është në nivelin e duhur, sepse, rastet pozitive dhe rastet e vdekjeve...

Zemaj ankohet se respektimi i masave anti-COVID nuk është në nivelin e duhur

para një jave - Kallxo

Ministri i Ministrisë së Shëndetësisë përmes një postimit në facebook, ka thënë se respektimi i masave kundër COVID-19 nga ana e qytetarëve nuk është në nivelin e duhur. “Respektimi i masave për pengimin...

Në Kosovë ndërruan jetë 19 persona të infektuar me Kovid-19

para një jave - Portalb

Kosova në 24 orët e fundit regjistroi 711 raste të reja, derisa janë shëruar 721 pacientë të infektuar me Kovid-19. “Brenda 24 orëve janë raportuar 19 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes...

Kosova shënon 19 viktima nga COVID-19, regjistrohen 711 raste të reja

para një jave - Top Channel

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se në 24 orët e fundit 19 pacientë kanë vdekur nga koronavirusi dhe janë regjistruar 711 raste të reja me COVID-19, sëmundjen që e shkakton ky virus. Rastet...

19 vdekje si pasojë e Coronavirusit

para një jave - Insajderi

19 vdekje janë regjistruar në njëzetekatër orët e fundit në Kosovë. Ky është numri më i madh i vdekjeve deri më tash. Numri i tragjedive si pasojë e Coronavirusit tani ka arritur në 904, njofton Insajderi....

Nga këto komuna vijnë rastet e reja me Covid-19

para një jave - Syri.net Kosova

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka publikuar raportin e rasteve aktive me COVID-19 . 19 raste të vdekjes dhe 711 qytetarë të prekur me korona virus. Ndërsa raste të shëruara shënohen plotë...

Në Kosovë edhe 19 viktima dhe 711 raste të reja me COVID-19

para një jave - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar të shtunën (sot) se gjatë 24 orëve të fundit 19 pesona të infektuar me COVID-19 kanë vdekur, ndërsa janë regjistruar 711 raste...

19 të vdekur e 711 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

para një jave - Ora news

Vijojnë të jenë të larta shifrat e infektimeve dhe vdekjeve si pasojë e Covid-19 në Kosocë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës njoftoi se sot është shënuar rekord i rasteve të vdekjes, ku...

Kosova shënon 19 viktima nga COVID-19, regjistrohen 711 raste të reja, por 721 pacientë fitojnë betejën në 24 orët e fundit

para një jave - BalkanWeb

Kosova ka shënuar një bilanc të rëndë nga COVID-19 në 24 orët e fundit me 19 viktima. Prizreni dhe Gjilani kanë më shumë viktima sot nga 4 kurse kryeqyteti Prishtina ka vetëm 1. Ndërkoëhë 711 raste të...

Numër rekord i viktimave në Kosovë

para një jave - Klan

Numër rekord i viktimave në Kosovë Numër rekord i viktimave është shënuar në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit, ku 19 qytetarë të infektuar me Covid-19 kanë humbur jetën. Ndërsa janë regjistruar 711 raste...

Në Kosovë 19 viktima dhe 711 raste të reja me COVID-19

para një jave - NOA

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se në 24 orët e fundit 19 pacientë kanë vdekur nga koronavirusi dhe janë regjistruar 711 raste të reja me COVID-19, sëmundjen që e shkakton ky virus. "Rastet...

19 persona vdiqën kurse 711 të tjerë u infektuan me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Zhurnal

Prishtinë, 21 nëntor, Zhurnal-ks – Gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 711 persona me COVID-19, ndërsa 19 pacientë vdiqën. Po ashtu sipas raportit të IKSHPK-së thuhet se 748 pacientë u shëruan. Njoftimi...

Kosovë/ 19 viktima dhe 711 raste të reja nga koronavirusi

para një jave - Standard

Kosova ka shënuar një bilanc të rëndë nga COVID-19 në 24 orët e fundit me 19 viktima. Prizreni dhe Gjilani kanë më shumë viktima sot nga 4 kurse kryeqyteti Prishtina ka vetëm 1. Ndërkoëhë 711 raste të...

19 vdekje nga COVID-19 për 24 orë

para një jave - Klan Kosova

Brenda 24 orëve janë raportuar 19 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 4 raste (78, 71, 67, 64 vjeç), Prizren 4 raste (75, 72, 72, 62 vjeç), Vushtrri 2 raste...

Kosova publikon bilancin e 24 orëve të fundit: Shënon 19 viktima nga COVID-19, regjistrohen 711 raste të reja

para një jave - Gazeta Tema

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se në 24 orët e fundit 19 pacientë kanë vdekur nga koronavirusi dhe janë regjistruar 711 raste të reja me COVID-19, sëmundjen që e shkakton ky virus. Rastet...

Kosova shënon 19 viktima nga COVID-19

para një jave - Albeu

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se në 24 orët e fundit 19 pacientë kanë vdekur nga koronavirusi dhe janë regjistruar 711 raste të reja me COVID-19, sëmundjen që e shkakton ky virus. Rastet...

Kosovë/ 19 viktima dhe 711 raste të reja me COVID-19

para një jave - Vizion Plus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se në 24 orët e fundit 19 pacientë kanë vdekur nga koronavirusi dhe janë regjistruar 711 raste të reja me COVID-19, sëmundjen që e shkakton ky virus. “Rastet...

Bilanc i zi viktimash në Kosovë/ Në 24 orët e fundit ndërrojnë jetë 19 pacientë të infektuar me COVID, testohen pozitivë 711 qytetarë

para një jave - Panorama

Autoritetet kosovare njoftojnë se në 24 orët e fundit janë shënuar 711 raste të reja, ndërsa fatkeqësisht 19 persona kanë humbur betejën me koronavirusin. Kështu numri i rasteve pozitive që nga fillimi...

Kosovë/ 19 viktima dhe 711 raste të reja nga koronavirusi

para një jave - Syri

Kosova ka shënuar një bilanc të rëndë nga COVID-19 në 24 orët e fundit me 19 viktima. Prizreni dhe Gjilani kanë më shumë viktima sot nga 4 kurse kryeqyteti Prishtina ka vetëm 1. Ndërkoëhë 711 raste të...

Kosovë – 19 të vdekur dhe 711 raste të reja me koronavirus

para një jave - Mapo

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Rekord i zi/ 19 vdekje me koronavirus brenda ditës në Kosovë – kjo është mosha e tyre

para një jave - Medial

Vetëm gjatë 24 orëve kanë vdekur 19 persona të prekur nga virusi COVID-19, shkuran lajmi.net. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 4 raste (78, 71, 67, 64 vjeç), Prizren 4 raste (75, 72, 72, 62 vjeç),...

Në Kosovë 19 viktima dhe 711 raste të reja me COVID-19

para një jave - Evropa e Lirë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se në 24 orët e fundit 19 pacientë kanë vdekur nga koronavirusi dhe janë regjistruar 711 raste të reja me COVID-19, sëmundjen që e shkakton ky virus. "Rastet...

Shpërthen koronavirusi në Prishtinë e Pejë

para një jave - Zeri

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë publike rastet me COVID-19, ku gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 19 raste të vdekjes dhe 711 të infektuar. IKSHPK-ja njofton se 721 pacientë...

Rekord viktimash në Kosovë, 19 të vdekur gjatë një dite e 711 të infektuar

para një jave - Zeri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

711 raste të reja me Covid-19, 19 viktima

para një jave - Indeks online

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

19 të vdekur dhe 711 të infektuar me Covid-19 në Kosovë

para një jave - RTK

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Kjo është mosha e 19 personave të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

para një jave - OraInfo

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

REKORD I ZI: 19 të vdekur e 711 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para një jave - OraInfo

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

19 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

para një jave - Kallxo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë vdekur 19 persona nga COVID-19, 4 raste të vdekjes janë nga Gjilanit, 4 nga Prizreni, 2 nga Vushtrria dhe nga 1 i vdekur...

721 të shëruar dhe 711 raste të reja

para një jave - Kallxo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar rezultatet e testimeve në 24 orët e fundit ku kanë rezultuar 711 raste të reja me COVID-19. Nga 1633 testime të kryera, 711 prej tyre kanë rezultuar...

19 persona vdiqën kurse 711 të tjerë u infektuan me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Sinjali

Gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 711 persona me COVID-19, ndërsa 19 pacientë vdiqën, shkruan Gazeta Sinjali. Po ashtu sipas raportit të IKSHPK-së thuhet se 748 pacientë u shëruan. Njoftimi i plotë...

19 të vdekur dhe 711 raste të reja me koronavirus

para një jave - GazetaBlic

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka regjistruar sot edhe 711 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 1.635 mostrave, raporton GazetaBlic. Brenda 24 orëve janë raportuar 19 raste...

Nga këto komuna janë rastet e reja me koronavirus

para një jave - GazetaBlic

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka regjistruar sot edhe 711 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 1.635 mostrave, raporton GazetaBlic. Brenda 24 orëve janë raportuar 19 raste...

Ditë e trishtë për Kosovën, 19 persona të vdekur nga COVID-19!

para një jave - Shekulli

Publikuar më 21.11.2020 nga erjon dervishi Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra...

19 të vdekur e 711 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Koha.net

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka konfirmuar se në Kosovë sot 19 persona me COVID-19 kanë vdekur. Derisa 711 persona kanë rezultuar pozitivë në 24 orët e fundit, transmeton KOHA Gjatë...

Në Kosovë edhe 19 viktima dhe 711 raste të reja me COVID-19

para një jave - Shenja

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar të shtunën (sot) se gjatë 24 orëve të fundit 19 pesona të infektuar me COVID-19 kanë vdekur, ndërsa janë regjistruar 711 raste...

Bilanc tragjik, për 24 orë 19 të vdekur dhe 711 të infektuar nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - PortaliOnline

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Kosova/ Edhe 19 viktima nga COVID-19 dhe 721 raste të reja në 24 orët e fundit

para një jave - Java News

KOSOVA Kosova ka shënuar një bilanc të rëndë nga COVID-19 në 24 orët e fundit me 19 viktima. Prizreni dhe Gjilani kanë më shumë viktima sot nga 4 kurse kryeqyteti Prishtina ka vetëm 1. Ndërkoëhë 721 raste...

Më i riu që vdiq në 24 orët e fundit nga COVID ishte një 52-vjeçar, kjo është mosha e 19 viktimave

para një jave - Infokusi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka publikuar numrin e rasteve të reja dhe të vdekjeve nga COVID-19. IKSHPK ka publikuar edhe moshat e viktimave, ku nga 19 persona sa kanë vdekur, më i...

19 të vdekur dhe 711 raste me koronavirus në Kosovë

para një jave - Tetova Sot

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar edhe 711 raste me koronavirus dhe kanë ndërruar jetë 19 persona nga kjo sëmundje, shkruan lajmi.net. Brenda kësaj periudhe kohore në Kosovë janë shëruar...

Pas një kohë të gjatë, numri i të shëruarve nga koronavirusi brenda ditës më i madh sesa i rasteve të reja

para një jave - Lajmi.net

Derisa gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 721 pacientë, numri i rasteve të reja me koronavirus është 711, shkruan lajmi.net Shqetësuese është fakti se sot në Kosovë është shënuar rekord i zi i vdekjeve...

Rekord i zi/ 19 vdekje me koronavirus brenda ditës në Kosovë – kjo është mosha e tyre

para një jave - Lajmi.net

Vetëm gjatë 24 orëve kanë vdekur 19 persona të prekur nga virusi COVID-19, shkuran lajmi.net. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 4 raste (78, 71, 67, 64 vjeç), Prizren 4 raste (75, 72, 72, 62 vjeç),...

Rekord i vdekjeve ditore nga COVID-19 në Kosovë që nga fillimi i pandemis

para një jave - Infokusi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës njoftoi se sot është shënuar rekord i rasteve të vdekjes, ku u regjistruan 19 të vdekur. Ndërsa u konfirmuan edhe 711 raste të reja në 24 orët e fundit....

Nga këto komuna janë të prekurit me koronavirus

para një jave - Infokusi

711 raste të reja me koronavirus në Kosovë, ka raportuar IKSHP-ja për 24-orët e fundit në Kosovë. Prishtina vazhdon të jetë komuna më e prekur, me 309 raste të reja, shkruan Gazeta Infokus Rastet pozitive...

Në Kosovë, edhe 19 viktima dhe 711 të sëmurë nga COVID-19

para një jave - Illyria

Prishtinë, 21 nëntor 2020 – Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovë (IKSHPK) njoftoi se 19 pacientë kanë vdekur nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. “Rastet e vdekjes janë nga komunat:...

19 të vdekur dhe 711 raste me koronavirus në Kosovë

para një jave - Lajmi.net

1.633 TESTIME, 721 TË SHËRUAR DHE 711 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...

Kaq raste të reja me COVID-19 në Kosovë për 24 orë

para një jave - Infokusi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar edhe për 711 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta inFokus. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe...

19 vdekje me koronavirus brenda ditës në Kosovë – kjo është mosha e tyre

para një jave - Malisheva TV

Kosova në 24 orët e fundit ka shënuar rekord të zi sa i përket vdekjeve me koronavirus. Vetëm gjatë 24 orëve kanë vdekur 19 persona të prekur nga virusi COVID-19, shkuran lajmi.net. Rastet e vdekjes janë...

14 rastet pozitive me COVID-19 në Suharekë janë nga këto fshatra

para një jave - Suhareka Express

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se brenda 24 ore në Kosovë kanë rezultuar pozitiv me Korona virus 721 persona. Sipas IKSHPK-së në Komunën e Suharekës janë identifikuar 14...

Kosova shënon 19 viktima dhe 711 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

para një jave - Almakos

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Kosovë/ Regjistrohen 711 raste të reja me COVID, 721 pacientë fitojnë betejën në 24 orët e fundit

para një jave - LajmiFundit

KOSOVA Kosova ka shënuar një bilanc të rëndë nga COVID-19 në 24 orët e fundit me 19 viktima. Prizreni dhe Gjilani kanë më shumë viktima sot nga 4 kurse kryeqyteti Prishtina ka vetëm 1. Ndërkoëhë 711 raste...

Numër rekord i viktimave në Kosovë

para një jave - Sharri

Numër rekord i viktimave është shënuar në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit, ku 19 qytetarë të infektuar me Covid-19 kanë humbur jetën. Ndërsa janë regjistruar 711 raste të reja me COVID-19 duke çuar numrin...

19 persona të vdekur me koronavirus në Kosovë, janë nga këto vende

para një jave - Drenica press

Brenda 24 orëve janë raportuar 19 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 4 raste (78, 71, 67, 64 vjeç), Prizren 4 raste (75, 72, 72, 62 vjeç), Vushtrri 2 raste...

Raporti 24 orësh: 19 vdekje nga COVID, numri më i lartë që nga fillimi i pandemisë

para një jave - 24 orë info

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës njoftoi se sot është shënuar rekord i rasteve të vdekjes, ku në 24 orët e fundit regjistruan 19 të vdekur nga COVID-19. Ndërsa u konfirmuan edhe 711 raste...

Shifër rekorde e personave të vdekur nga Covid-19 brenda 24 orëve

para një jave - Arbresh

Brenda 24 orëve në Kosovës, 19 persona kanë humbur jetën nga Covid-19. Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka publikuar rastet e reja të infektimit me COVID-19, shkruan portali arbresh.info Sipas...

Prishtina dhe Peja me numrin më të madh të rasteve të reja Covid

para një jave - Epoka e Re

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK-ja dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 711 raste pozitive. Numri total i rasteve pozitive...

19 të vdekur dhe 711 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para një jave - KosovaPress

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

19 të vdekur dhe 711 raste me koronavirus në Koso

para një jave - Fakti Ditor

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar edhe 711 raste me koronavirus dhe kanë ndërruar jetë 19 persona nga kjo sëmundje, shkruan lajmi.net. Brenda kësaj periudhe kohore në Kosovë janë shëruar...

LAJMI I FUNDIT: 19 të vdekur dhe 711 raste të reja me koronavirus

para një jave - Drenica press

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Publikohen shifrat ditore të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Pa censure

19 persona kanë vdekur dhe 711 raste të reja me COVID-19 janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret...

711 rastet e reja janë nga këto komuna

para një jave - Gazeta Metro

19 persona kanë vdekur dhe 711 raste të reja me COVID-19 janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, shkruan Gazeta Metro. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Në 24 orët e fundit konfirmohen 711 raste të reja me virusin korona kurse 19 veta e kanë humbur jetën

para një jave - Radio Kosova e Lire

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

1.633 TESTIME, 721 TË SHËRUAR DHE 711 RASTE ME COVID-19!

para një jave - Ferizaj press

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

19 të vdekur dhe 711 raste të reja me Covid-19 me Covid-19

para një jave - Malisheva TV

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Më i riu që vdiq në 24 orët e fundit nga Coronavirusi ishte një 52 vjeçar

para një jave - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka publikuar numrin e rasteve të reja dhe të vdekjeve nga COVID-19. IKSHPK ka publikuar edhe moshat e viktimave, ku nga 19 persona sa kanë vdekur, më i...

Shifër rekorde i personave të vdekur nga Covid-19 brenda 24 orëve

para një jave - Arbresh

Brenda 24 orëve në Kosovës, 19 persona kanë humbur jetën nga Covid-19. Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka publikuar rastet e reja të infektimit me COVID-19, shkruan portali arbresh.info Sipas...

721 të shëruar dhe 711 raste të reja me COVID-19

para një jave - Arbresh

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Kosova regjistroi 711 infektime dhe 19 raste vdekje

para një jave - Albinfo

Është bërë e ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe...

Kjo është mosha e personave që vdiqën nga koronavirusi gjatë 24 orëshit të fundit

para një jave - Periskopi

Kosova në 24 orët e fundit ka shënuar rekord të zi sa i përket vdekjeve me koronavirus. Vetëm gjatë 24 orëve kanë vdekur 19 persona të prekur nga virusi COVID-19. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan...

721 të shëruar dhe 711 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Epoka e Re

Edhe të shtunën numri i rasteve të reja me Covid-19 në Kosovë ishte i madh. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

19 të vdekur dhe 711 raste të reja me Covid-19 me Covid-19

para një jave - KosovaPress

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

711 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Drenica press

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Këto janë komunat me më së shumti të infektuar sipas raportit të fundit të IKShPK-së

para një jave - Kosova info

Minuta më parë, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik i Kosovës (IKShPK), ka publikuar të dhënat rreth pandemisë COVID-19, për sa u përket 24 orëve të fundit – shkruan Kosova.info Sipas këtyre të dhënave,...

Raporti 24 orësh: 19 vdekje nga COVID, numri më i lartë që nga fillimi i pandemisë

para një jave - Kosova live

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës njoftoi se sot është shënuar rekord i rasteve të vdekjes, ku u regjistruan 19 të vdekur. Ndërsa u konfirmuan edhe 711 raste të reja në 24 orët e fundit....

Nga këto komuna janë 711 rastet e reja me COVID-19

para një jave - Info Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 721 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 20.493 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12.191. Rastet pozitive janë nga...

Alarmante: Ky është raporti i fundit i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Kosovo Insights

Me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 711 raste pozitive, gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin...

Nga këto komuna vijnë 711 rastet e reja me koronavirus

para një jave - Revista Kosovarja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Njofton IKSHPK-ja: 19 viktima dhe 711 raste të reja pozitive me covid-19

para një jave - Gazeta Shneta

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se nga 1,633 mostra të marra nga ShSKUK-ja janë konfirmuar 711 raste pozitive me covid-19. Lajm jo i mirë për vendin tonë, pasi në 24 orët e fundit...

Komunat me raste pozitive: Prishtina paraprinë me numrin e lartë të të infektuarve

para një jave - Gazeta Shneta

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se nga 1,633 mostra të marra nga ShSKUK-ja janë konfirmuar 711 raste pozitive me covid-19. Lajm jo i mirë për vendin tonë, pasi në 24 orët e fundit...

19 të vdekur dhe 711 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Aktiv press

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

711 raste të reja me koronavirus, 1 në Mitrovicë

para një jave - Mitrovica sot

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Ditë e rëndë për Gjilanin, konfirmohen 4 të vdekur dhe 29 raste të reja me Covid-19

para një jave - 06 Press

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Raporti 24 orësh, 19 vdekje dhe 711 raste pozitive nga Covid-19

para një jave - 24 orë info

Instituti i Shëndetit Publik sot ka regjistruar 19 vdekje nga Covid-19. Lajmi është bërë i ditur në raportin 24 orësh, që publikohet ç ditë në ora 15:00. “Brenda 24 orëve janë raportuar 19 raste të vdekjes...

Raporti 24 orësh: 19 vdekje nga COVID, numri më i lartë që nga fillimi i pandemisë

para një jave - Lipjani News

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës njoftoi se sot është shënuar rekord i rasteve të vdekjes, ku u regjistruan 19 të vdekur. Ndërsa u konfirmuan edhe 711 raste të reja në 24 orët e fundit....

Brenda 24 orëve, 19 raste të vdekjeve me COVID-19, prej tyre 4 nga Gjilani

para një jave - 2L Online

Referuar të dhënave të institutit të shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), brenda 24 orëve janë raportuar 19 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 4 raste...

Kaq është numri i atyre që rezultuan pozitiv me koronavirus në komunën e Suharekës

para një jave - Suhareka Express

14 raste janë shënuar në konunën e Suharekës. 1.633 TESTIME, 721 TË SHËRUAR DHE 711 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private...

1.633 TESTIME, 721 TË SHËRUAR DHE 711 RASTE ME COVID-19!

para një jave - 2L Online

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

19 të vdekur, 721 të shëruar dhe 711 raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve në Kosovë

para një jave - Vushtrria Online

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Sot në Vushtrri 5 raste të reja me Covid-19

para një jave - Vushtrria Online

Komuna e Vushtrrisë ka regjistruar sot 5 raste të reja me Covid-19 për dallim nga dita e djeshme kur ishte shënuar një rekord me raste të reja e që gjithësej arrinte shifrën e 50 rasteve me Covid-19. Siç...

711 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Gazeta e re

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

19 të vdekur dhe 711 raste të reja me Coronavirus gjatë 24 orëve në Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

19 të vdekur dhe 711 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Periskopi

1.633 TESTIME, 721 TË SHËRUAR DHE 711 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...

Brenda 24 orëve vdesin 19 pacientë nga Covidi në Kosovë

para një jave - Epoka e Re

19 persona kanë humbur betejën me Covid-19 brenda 24 orëve në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se rastet që kanë humbur jetën janë nga janë...

Vazhdon rritja e rasteve me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Bota Press

Botapress 21 Nëntor – Bazuar në të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKShPK) kanë rezultuar 771 persona pozitiv me koronavirus, ndërsa janë shëruar 721 persona,...

19 të vdekur dhe 711 raste të reja gjatë 24 orëve në Kosovë

para një jave - Gazeta Metro

1.633 TESTIME, 721 TË SHËRUAR DHE 711 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...

Kjo është situata aktuale, për sa i përket pandemisë…

para një jave - Kosova info

Javët e fundit kanë qenë të rënda për Kosovën. Pandemia COVID-19, është shtrirë mjaft, ndërsa janë raportuar një numër i madh i viktimave dhe i të infektuarve – shkruan Kosova.info Para pak minutash, Instituti...

22 RASTE NË PRIZREN DHE 711 NË GJITHË KOSOVËN ME COVID-19 DHE 721 TË SHËRUAR!

para një jave - RTV Besa

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

19 të vdekur e 711 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para një jave - Revista Kosovarja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

19 të vdekur dhe 711 raste të reja në Kosovë

para një jave - 06 Press

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

12 mijë e 220 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Klan Kosova

Gjendja pandemike e shkaktuar nga COVID-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është...

Situatë e rënduar nga pandemia e Covid-19 në Kosovë, shënohen mbi 12 mijë raste aktive

para një jave - BalkanWeb

Gjendja pandemike e shkaktuar nga COVID-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është...

127.722 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 në Kosovë

para një jave - Zeri

Numri aktiv i rasteve me COVID-19 në Kosovë ka arritur në 12.220 veta. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se numri total i rasteve pozitive është 32.877 raste nga...

12 mijë e 220 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Telegrafi

Gjendja pandemike e shkaktuar nga COVID-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është...

​12 mijë e 220 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Top Channel

Gjendja pandemike e shkaktuar nga Covid-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është...

Gjendja në Kosovë është rënduar ndjeshëm, sa raste aktive ka me COVID-19

para një jave - Albeu

Gjendja pandemike e shkaktuar nga Covid-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është...

Ky është bilanci i koronavirusit në të gjitha komunat e Kosovës

para një jave - Sinjali

Sot në Kosovë janë konfirmuar 855 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Kështu, numri total i të infektuarve ka arritur në 32 mijë e 877 që nga 13 marsi kur u konfirmuan rastet e para,...

12 mijë e 220 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Kallxo

Gjendja pandemike e shkaktuar nga Covid-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është...

12 mijë e 220 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Sinjali

Në Kosovë janë 12 mijë e 220 raste aktive me COVID-19, shkruan Gazeta Sinjali. Që nga fillimi i pandemisë nga ky virus janë prekur 32 mijë e 877 persona. Nga ta 19 mijë e 772 u shëruan kurse 885 persona...

12 mijë e 220 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para një jave - RTK

Gjendja pandemike e shkaktuar nga Covid-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është...

​12 mijë e 220 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para një jave - GazetaBlic

Gjendja pandemike e shkaktuar nga Covid-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është...

Kjo është mosha e 11 personave që vdiqën dje nga koronavirusi në Kosovë

para një jave - Sinjali

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës dje ka njoftuar për bilancin e fundit të koronavirusit, transmeton Gazeta Sinjali. Në njoftimin e IKSHPK-së janë publikuar edhe moshat e viktimave, ku nga...

12 mijë e 220 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Lajmi.net

Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është rritur. Vetëm gjatë ditës së djeshme 11 persona humben jetën nga ky virus....

​Mbi 12 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Epoka e Re

Gjendja pandemike e shkaktuar nga COVID-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është...

​12 mijë e 220 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Arbresh

Gjendja pandemike e shkaktuar nga COVID-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është...

12 mijë e 220 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - 06 Press

Gjendja pandemike e shkaktuar nga COVID-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është...

12 mijë e 220 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Vec Lajme

Gjendja pandemike e shkaktuar nga COVID-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është...

12 mijë e 220 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Vushtrria Online

Gjendja pandemike e shkaktuar nga COVID-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është...

12 mijë e 220 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Malisheva TV

Gjendja pandemike e shkaktuar nga Covid-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është...

12 mijë e 220 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Suhareka Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit janë kryer 1,930 testime prej të cilave 855 kanë rezultuar pozitive me Covid-19. IKSHPK njofton se brenda 24...

12 mijë e 220 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Kosova live

Gjendja pandemike e shkaktuar nga Covid-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është...

Mbi 12 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

para një jave - Gazeta Metro

Gjendja pandemike e shkaktuar nga COVID-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është...

Kosovë/ 12 mijë e 220 raste aktive me COVID-19

para një jave - Kosova info

Gjendja pandemike e shkaktuar nga COVID-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është...

​12 mijë e 220 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Periskopi

Gjendja pandemike e shkaktuar nga Covid-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është...

12 mijë e 220 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para një jave - KosovaPress

Gjendja pandemike e shkaktuar nga Covid-19 është rënduar dukshëm në Kosovë. Ditëve të fundit numri i rasteve ditore me koronavirus ka shkuar pothuajse në 1 mijë. Po ashtu edhe numri i të vdekurve është...

855 raste të reja dhe 11 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - Zhurnal

Prishtinë, 20 nëntor – Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

para një jave - Ora news

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Kosovë janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë...

11 të vdekur dhe 855 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Tetova Sot

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Kosovë me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

24 orëshi i fundit/Kjo është mosha e 11 viktimave që vdiqën nga koronavirusi

para një jave - Syri.net Kosova

Edhe 11 persona në Kosovë nuk kanë arritur ta fitojnë betejën me koronavirus, duke humbur kështu jetën si pasojë e komplikimeve të shkaktuara nga COVID-19. IKSHPK ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit...

11 të vdekur dhe 855 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Insajderi

11 viktima është bilanci i fundit i shënuar me Coronavirus në Kosovë, njofton Insajderi. Kështu është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ku tutje u njoftua se edhe 855...

Kosovë, 11 viktima dhe 855 raste të reja me COVID-19

para një jave - Top Channel

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike – (IKSHPK) ka njoftuar të premtën se gjatë 24 orëve të fundit 11 pacientë me koronavirus kanë vdekur, ndërsa janë regjistruar 855 raste të reja infektimit. Ky...

Kosovë, 855 të infektuar në 24 orët e fundit

para një jave - TV21

Gjatë 24-orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 855 raste të reja me covid-19, nga gjithsej 1930 testime. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bënë të ditur se në 24-orët e fundit janë shëruar...

855 raste të reja me coronavirus – Prishtina, Mitrovica dhe Gjilani prijnë me numrin më të madh të personave të infektuar

para një jave - Telegrafi

Në 24-orët e fundit në Kosovë nga coronavirusi kanë humbur jetën 11 persona, derisa janë konfirmuar 855 raste të reja. IKSHPK njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

855 raste të reja dhe 11 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - Telegrafi

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

11 të vdekur dhe 855 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Insajderi

1.930 TESTIME, 748 TË SHËRUAR DHE 855 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga...

11 të vdekurit sot në Kosovë, janë të kësaj moshe

para një jave - Syri.net Kosova

Brenda 24 orëve janë raportuar 11 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (73, 72, 64 vjeç), Prizren 2 raste (88, 82 vjeç), Drenas 1 rast (70 vjeç),...

Shkon numri në 885 viktima nga Coronavirusi në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Brenda 24 orëve janë raportuar 11 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (73, 72, 64 vjeç), Prizren 2 raste (88, 82 vjeç), Drenas 1 rast (70 vjeç),...

Nuk bie numri i të infektuarve me COVID-19: 855 raste të reja

para një jave - Syri.net Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

Vijojnë shifrat e larta në Kosovë, konfirmohen 855 raste të reja dhe 11 viktima nga Covid-19

para një jave - BalkanWeb

Edhe gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar shifra të larta infektimesh dhe viktimash nga koronavirusi. Instituti i Shëndetit Publik në Kosovë raporton se kanë rezultuar pozitivë 855 qytetarë,...

855 raste të reja dhe 11 viktima nga Covid-19 në Kosovë…

para një jave - Standard

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

855 raste me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Klan Kosova

11 persona kanë humbur betejën me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në raport. IKSHPK bën të ditur bëhet e ditur se janë regjistruar 855 raste...

Kjo është mosha e 11 personave që vdiqën nga COVID-19 në 24 orët e fundit

para një jave - Medial

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka publikuar numrin e rasteve të reja dhe të vdekjeve nga COVID-19. IKSHPK ka publikuar edhe moshat e viktimave, ku nga 11 persona sa kanë vdekur, më i...

Shifra të larta në Kosovë: Në 24 orë regjistrohen 11 viktima dhe 855 raste të reja me COVID-19

para një jave - Gazeta Tema

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike – (IKSHPK) ka njoftuar të premtën se gjatë 24 orëve të fundit 11 pacientë me koronavirus kanë vdekur, ndërsa janë regjistruar 855 raste të reja infektimit. Ky...

para një jave - Ora news

Vijon të jenë të larta shifrat e infektimeve dhe vdekjeve si pasojë e Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit, 11 persona kanë humbur betejën me virusin, ndërsa janë regjistruar 855 raste të reja nga 1930 testime...

Kosova shënon rekord të ri infektimesh me Covid-19/ 11 persona ndërrojnë jetë, IKSHPK raporton situatën

para një jave - Panorama

11 persona kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërkohë që është regjistruar një numër rekord rastesh të reja, plot 855. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë në Kosovë në...

Vushtrri e Mitrovicë, shtohen rastet e reja me COVID-19

para një jave - RTK

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar sot se 855 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Nga kjo shifër totale 298 raste me COVID-19 janë regjistruar vetëm në...

Vijojnë shifrat e larta në Kosovë – 855 raste të reja dhe 11 viktima nga Covid

para një jave - Mapo

Gjatë 24 orëve të fundit regjistrohen 855 qytetarë të prekur nga Covid-19 dhe 11 viktima. Instituti i Shëndetit Publik në Kosovë raporton se janë marrë gjithsej 1.930 testime nga ShSKUK dhe gjurmimi i...

Prin Prishtina, nga këto komunë vijnë rastet e reja me koronavirus

para një jave - OraInfo

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë shënuar 11 viktima dhe 85 raste të rjea me koronavirus. IKSHPK njofton se nga 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, 855 kanë...

11 viktima dhe 855 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para një jave - Albeu

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndërruar jetën 11 persona si dhe nga 1.930 mostra të marra rezultojnë 855 raste pozitive . Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (73, 72, 64 vjeç),...

Regjistrohen 855 raste të reja dhe 11 viktima nga Covid-19 në Kosovë

para një jave - Koha Jone

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 855 raste të reja me koronavirus, nga 1,930 teste të kryera. Po ashtu, brenda ditës humbën jetën 11 persona. Rastet fatale janë nga komunat: Prishtinë 3 raste...

Rritet frikshëm bilanci në Kosovë, 855 të infektuar me Covid

para një jave - NOA

Gjatë 24 orëve të fundit, Kosova ka regjistruar një shifër të lartë të infektuarish me Covid 19. Janë testuar gjithsej 1.930 persona, prej të cilëve rezultojnë 855 raste pozitive. Autoritetet shëndetësore...

11 të vdekur, 855 raste të reja dhe 748 të shëruar

para një jave - RTK

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike - (IKSHPK) ka njoftuar të premtën se gjatë 24 orëve të fundit 11 pacientë me koronavirus kanë vdekur, ndërsa janë regjistruar 855 raste të reja infektimit. Ky...

Vushtrri e Mitrovicë, shtohen rastet e reja me COVID-19

para një jave - Zeri

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar sot se 855 persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në vend. Nga kjo shifër totale, 298 raste me COVID-19 janë regjistruar...

Covid 19/ Shifra alarmante në Kosovë, 855 raste dhe 11 viktima

para një jave - Syri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

Shërohen edhe 748 pacientë nga koronavirusi në Kosovë

para një jave - OraInfo

Janë konfirmuar 855 raste të reja me koronavirus në Kosovë. IKSHPK njofton se nga 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, 855 kanë rezultuar pozitive, përcjell...

Ky është numri i të shëruarve nga COVID-19 në 24 orët e fundit

para një jave - Kallxo

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shëruar 748 pacientë nga COVID-19. Sipas raportit ditor të IKShPK-së, numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 19,772, kurse numri i rasteve...

11 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

para një jave - Kallxo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton gjatë 24 orëve të fundit, janë raportuar 11 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (73,...

Kjo është mosha dhe prejardhja e 11 viktimave të fundit të COVID-19 në Kosovë

para një jave - Medial

IKSHPK ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë shënuar edhe 855 raste të reja, shkruan lajmi.net. Viktima më e re gjatë 24 orëve të fundit është një 64-vjeçar nga Prishtina, teksa më e vjetra një...

Në Kosovë regjistrohen 11 viktima dhe 855 raste të reja me COVID-19

para një jave - Evropa e Lirë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike - (IKSHPK) ka njoftuar të premtën se gjatë 24 orëve të fundit 11 pacientë me koronavirus kanë vdekur, ndërsa janë regjistruar 855 raste të reja infektimit. Ky...

Shifrat në Kosovë: 11 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19

para një jave - Shekulli

Publikuar më 20.11.2020 nga erjon dervishi Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe...

855 të infektuar me Covid, 11 të vdekur

para një jave - Indeks online

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

Sot, 11 qytetarë vdesin nga COVID-19 e 855 rezultojnë pozitivë

para një jave - Zeri

Gjatë 24 orëve të fundit në laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga SHSKUK-ja dhe nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

11 të vdekur e 855 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Koha.net

11 persona kanë humbur betejën me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në raportin e së premtes. Në të njëjtin raport bëhet e ditur se janë regjistruar...

Regjistrohen 855 raste të reja dhe 11 viktima nga Covid-19 në Kosovë

para një jave - ABC News

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 855 raste të reja me koronavirus, nga 1,930 teste të kryera. Po ashtu, brenda ditës humbën jetën 11 persona. Rastet fatale janë nga komunat: Prishtinë 3 raste...

Shifra alarmante: 11 të vdekur dhe 855 raste të reja mekoronavirus në Kosovë

para një jave - OraInfo

Janë konfirmuar 855 raste të reja me koronavirus në Kosovë. IKSHPK njofton se nga 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, 855 kanë rezultuar pozitive, përcjell...

Covid 19/ Shifra alarmante në Kosovë, 855 raste dhe 11 viktima

para një jave - Syri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19 në Kosovë, edhe sot shifra alarmante të të infektuarve

para një jave - Kallxo

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1,930 mostra të marra...

Nga këto komuna janë të infektuarit me COVID-19

para një jave - Kallxo

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 855 raste me COVID-19. Sipas raportit ditor të IKShPK-së edhe sot Prishtina ka më së shumti raste të të infektuarve dhe pas saj është Mitrovica. “Rastet...

Vijon situata alarmante: 11 të vdekur dhe 855 të infektuar me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Sinjali

Gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 855 persona me COVID-19, ndërsa 11 pacientë vdiqën, shkruan Gazeta Sinjali. Po ashtu sipas raportit të IKSHPK-së thuhet se 748 pacientë u shëruan. Njoftimi i plotë...

11 të vdekur 855 dhe raste të reja me koronavirus

para një jave - Medial

Brenda 24 orëve janë raportuar 11 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (73, 72, 64 vjeç), Prizren 2 raste (88, 82 vjeç ), Drenas 1 rast (70 vjeç),...

Nga këto komuna janë rastet e reja me koronavirus

para një jave - GazetaBlic

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka regjistruar sot edhe 855 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 1.930 mostrave, raporton GazetaBlic. Sipas njoftimit të IKSHPK-së, brenda 24...

LAJMI I FUNDIT: 855 raste të reja me koronavirus, 11 të vdekur

para një jave - GazetaBlic

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit, janë testuar 1930 persona, nga të cilët 855 kanë rezultuar pozitivë, teksa 748 pacientë janë shëruar, shkruan Gazeta...

Rritet frikshëm bilanci në Kosovë, 855 të infektuar me Covid në 24 orët e fundit dhe 11 viktima

para një jave - Java News

Gjatë 24 orëve të fundit, Kosova ka regjistruar një shifër të lartë të infektuarish me Covid 19. Janë testuar gjithsej 1.930 persona, prej të cilëve rezultojnë 855 raste pozitive. Autoritetet shëndetësore...

855 raste të reja dhe 11 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - Shenja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

Rekordi i ri i rasteve më të shëruar brenda 24 orëve të fundit në Kosovë

para një jave - Infokusi

IKSHPK-ja ka bërë të ditur se brenda 855 raste kanë rezultuar pozitve me Covid-19, numër ky mjaftë i lartë, shkruan Gazeta inFokus. Mirëpo numër tjetër i lartë është edhe aj më të shëruar ku brenda 24...

11 të vdekur 855 dhe raste të reja me koronavirus

para një jave - Lajmi.net

Brenda 24 orëve janë raportuar 11 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (73, 72, 64 vjeç), Prizren 2 raste (88, 82 vjeç ), Drenas 1 rast (70 vjeç),...

Kjo është mosha dhe prejardhja e 11 viktimave të fundit të COVID-19 në Kosovë

para një jave - Lajmi.net

IKSHPK ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë shënuar edhe 855 raste të reja, shkruan lajmi.net. Viktima më e re gjatë 24 orëve të fundit është një 64-vjeçar nga Prishtina, teksa më e vjetra një...

Nga këto komuna janë rastet pozitive me Covid-19

para një jave - Infokusi

IKSHPK-ja ka publikuar 855 rastet pozitive me Covid-19 për 24 orët e fundit, shkruan Gazeta inFokus. Prishtina është komuna e pare që ka 298 raste pozitive brenda 24 orëve të fundit, komuna e dytë është...

Kjo është mosha e 11 personave që vdiqën nga COVID-19

para një jave - Infokusi

IKSHPK ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, 11 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirus dhe 855 persona kanë rezultuar pozitiv. IKSHPK bërë të ditur moshën e këtyre...

11 persona humbën jetën nga Covid-19 në Kosovë

para një jave - Infokusi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se 11 persona e kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit, shkruan Gazeta inFokus. “Brenda 24 orëve janë raportuar 11 raste të vdekjes...

COVID19/ 855 raste pozitive në 24 orët e fundit në Kosovë

para një jave - Infokusi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar edhe për 855 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta inFokus “Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën...

Nga këto komuna janë rastet e reja me koronavirus

para një jave - Drenica press

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka regjistruar sot edhe 855 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 1.930 mostrave. Sipas njoftimit të IKSHPK-së, brenda 24 orëve janë raportuar...

LAJMI I FUNDIT: 855 raste të reja me koronavirus, 11 të vdekur

para një jave - Drenica press

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit, janë testuar 1930 persona, nga të cilët 855 kanë rezultuar pozitivë, teksa 748 pacientë janë shëruar. Në 24 orët e fundit,...

11 të vdekur dhe 855 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë!

para një jave - Oxygen Press

Nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga...

Rastet e reja me COVID-9: Gjilani-60 raste, Vitia-15, Kamenica-10, Novobërda-2, Kllokoti-2…

para një jave - 2L Online

Ja nga cilat vendbanime janë rastet e fundit me COVID-19. Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 298 raste, Mitrovicë 62 raste, Gjilan 60 raste, Vushtrri 50 raste, Fushë-Kosovë 45 raste, Ferizaj 44...

1.930 TESTIME, 748 TË SHËRUAR DHE 855 RASTE ME COVID-19!

para një jave - 2L Online

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

Konfirmohen 855 raste të reja dhe 11 viktima nga Covid-19 nga Kosovë

para një jave - Almakos

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

Rastet pozitive me koronavirus sipas komunave

para një jave - Arbresh

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 855 raste pozitive me koronavirus. Sipas shifrave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike numri më i madh i rasteve është regjistruar në...

1.930 TESTIME, 748 TË SHËRUAR DHE 855 RASTE ME COVID-19! FERIZAJ 44 RASTE TË REJA

para një jave - Ferizaj press

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

855 raste të reja dhe 11 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - Gjilani info

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

Në Kosovë regjistrohen 11 viktima dhe 855 raste të reja me COVID-19

para një jave - Lajm

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike – (IKSHPK) ka njoftuar të premtën se gjatë 24 orëve të fundit 11 pacientë me koronavirus kanë vdekur, ndërsa janë regjistruar 855 raste të reja infektimit. Ky...

COVID-19 në Kosovë: 11 vdekje, 1930 teste, 855 raste pozirive, 748 të shëruar pozitive

para një jave - PortaliOnline

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

Publikohen shifrat ditore të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Pa censure

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

11 të vdekur e 855 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Malisheva TV

11 persona kanë humbur betejën me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në raportin e së premtes. Në të njëjtin raport bëhet e ditur se janë regjistruar...

Kjo është mosha dhe prejardhja e 11 viktimave të fundit të COVID-19 në Kosovë

para një jave - Mitrovica sot

Edhe 11 persona në Kosovë nuk kanë arritur ta fitojnë betejën me koronavirus, duke humbur kështu jetën si pasojë e komplikimeve të shkaktuara nga COVID-19. IKSHPK ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit...

Kjo është mosha e 11 personave që vdiqën nga COVID-19 në 24 orët e fundit

para një jave - Lipjani News

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka publikuar numrin e rasteve të reja dhe të vdekjeve nga COVID-19. IKSHPK ka publikuar edhe moshat e viktimave, ku nga 11 persona sa kanë vdekur, më i...

11 të vdekurit nga pandemia: 10 prej tyre ishin pensionistë, njëri po priste të dilte në pension

para një jave - Periskopi

Mosha e të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë është bërë një temë e rëndësishme ditëve të fundit, pasi IKShPK ka nisur me publikimin e të dhënave më specifike. Nga të dhënat e 24 orëve të fundit del se...

12 mijë e 220 raste aktive me Covid në Kosovë

para një jave - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se në vendin tonë janë edhe 12 mijë e 220 raste aktive me Covid-19. “Numri total i rasteve pozitive është 32 877 raste nga 127...

Kosovë 748 të shëruar dhe 885 infektime në 24 orët e fundit

para një jave - Albinfo

Është bërë e ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

11 të vdekur dhe 855 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para një jave - KosovaPress

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

Brenda 24 orëve në Lipjan, 34 persona të infektuar nga 12 fshatra të ndryshëm

para një jave - Lipjani News

IKSHP-ja ka publikuar rastet e reja të infektimit me COVID-19. Gjithsejtë raste të vdekjes janë 11, 855 raste të reja të infektimit dhe 748 të shëruar. Sipas IKSHPK-së, në Lipjan janë shënuar 34 raste...

855 raste me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Vec Lajme

11 persona kanë humbur betejën me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në raport. IKSHPK bën të ditur bëhet e ditur se janë regjistruar 855 raste...

Shënohet numër rekord i të shëruarve nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - Lipjani News

Në 24 orët e fundit janë shëruar gjithsej 748 persona nga koronavirusi, shkruan Gazeta Express. Ky është numri më i lartë i të shëruarve brenda 24 orëve që nga fillimi i pandemisë në Kosovë. “Gjatë 24...

Dragashi edhe sot me 3 të infektuar me Covid-19

para një jave - Opoja TV

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

11 të vdekur e 855 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

11 persona kanë humbur betejën me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në raportin e së premtes. Në të njëjtin raport bëhet e ditur se janë regjistruar...

855 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Arbresh

Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka publikuar rastet e reja të infektimit me COVID-19. Sipas ISHPK brenda 24 orëve në Kosovë janë janë testuar gjithsej 1.930 mostra ku prej tyre 855 raste kanë...

11 persona humbin jetën nga Covid-19 në Kosovë brenda 24 orëve

para një jave - Bota Press

Botapress 20 Nëntor – 11 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kosovë. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (73, 72, 64 vjeç), Prizren 2 raste (88, 82 vjeç), Drenas 1 rast (70 vjeç),...

Kjo është mosha e 11 personave që humben betejën me Covid

para një jave - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se mosha e 11 personave që kanë ndërruar jetë si pasojë e infektimit me Covid-19 sillet nga 64 deri në 92 vjeç. “Brenda 24 orëve...

Prishtina, Mitrovica dhe Gjilani me numrin më të madh të rasteve të reja me Covid-19

para një jave - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka bërë me dije se 855 rastet e reja me Covid-19 janë nga Prishtina, Mitrovica, Gjilani, Vushtrria, etj. “Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë...

Raporti 24 orësh: 11 të vdeur, 855 raste të reja dhe 748 të shëruar

para një jave - Fakti Ditor

IKSHP ka publikuar rastet e reja të infktimit me COVID-19. Komunikata e plotë 1.930 TESTIME, 748 TË SHËRUAR DHE 855 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

IKSHP: 11 të vdekur, 855 raste të reja dhe 748 të shëruar

para një jave - Kosova info

IKSHP ka publikuar rastet e reja të infektimit me COVID-19. Komunikata e plotë 1.930 TESTIME, 748 TË SHËRUAR DHE 855 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

11 të vdekur dhe 855 raste të reja në Kosovë

para një jave - Gazeta Metro

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë nga COVID-19 kanë vdekur 11 persona dhe janë shënuar 855 raste të reja, shkruan Gazeta Metro. Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR,...

Raporti 24 orësh: 11 të vdeur, 855 raste të reja dhe 748 të shëruar

para një jave - Kosova live

IKSHP ka publikuar rastet e reja të infktimit me COVID-19. Komunikata e plotë 1.930 TESTIME, 748 TË SHËRUAR DHE 855 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

Nga këto komuna janë 855 rastet e reja me COVID-19

para një jave - Info Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 748 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 19.772 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12.220. Rastet pozitive janë nga...

Nga këto komuna janë 855 të infektuarit me Covid-19

para një jave - Revista Kosovarja

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 748 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 19.772 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12.220. Rastet pozitive janë nga :

Konfirmohen 855 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 37 në Podujevë

para një jave - Llapi info

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka regjistruar sot edhe 855 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 1.930 mostrave, raporton GazetaBlic. Sipas njoftimit të IKSHPK-së, brenda 24...

Alaramante: Numër i lartë i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Kosovo Insights

Brenda 24 orëve janë raportuar 11 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (73, 72, 64 vjeç), Prizren 2 raste (88, 82 vjeç), Drenas 1 rast (70 vjeç),...

11 të vdekur e 855 raste të reja me koronavirus

para një jave - Revista Kosovarja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

Shënohen 11 viktima dhe 855 raste të reja pozitive me covid-19

para një jave - Gazeta Shneta

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se nga 1,930 mostra të marra nga ShSKUK-ja janë konfirmuar 855 raste pozitive me covid-19. Lajm jo i mirë për vendin tonë, pasi në 24 orët e fundit...

Nga 855 raste pozitive, 298 prej tyre janë identifikuar vetëm në kryeqytet

para një jave - Gazeta Shneta

Instituti Kombëtar ka bërë të ditur se nga 1,930 mostra të marra nga ShSKUK-ja janë konfirmuar 855 raste pozitive me covid-19. Lajm jo i mirë për vendin tonë, pasi në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë...

Coronavirus në Kosovë, 12,124 raste aktive dhe 874 viktima

para një jave - Suhareka Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se dje në vendin tonë janë regjistruar edhe 807 raste të reja me Coronavirus. IKSHPK njofton se në Komunën e Suharekës janë identifikuar...

60 raste të reja me koronavirus në Gjilan

para një jave - 06 Press

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

ALARMANTE: 11 të vdekur dhe 855 raste të reja me Covid-19

para një jave - 06 Press

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

11 të vdekur dhe 855 raste të reja në Kosovë

para një jave - Mitrovica sot

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë nga COVID-19 kanë vdekur 11 persona dhe janë shënuar 855 raste të reja, shkruan Gazeta Metro. Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR,...

11 vdekje nga koronavirusi, shkon në 885 numri total

para një jave - Vec Lajme

Brenda 24 orëve janë raportuar 11 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv në Kosovë duke e çuar numrin total në 885 raste të vdekjes. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (73, 72, 64 vjeç),...

677 të shëruar nga Covid-19 brenda 24 orëve të fundit

para një jave - Suhareka Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se brenda 24 ore të fundit janë regjistruar 807 raste të reja me Covid-19. IKSHPK njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 677 pacientë...

11 të vdeur, 855 raste të reja dhe 748 të shëruar gjatë 24 orëve në Kosovë

para një jave - Vushtrria Online

IKSHP ka publikuar rastet e reja të infktimit me COVID-19. Komunikata e plotë 1.930 TESTIME, 748 TË SHËRUAR DHE 855 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

11 të vdekur dhe 855 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Aktiv press

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

14 viktima nga Covid-19 brenda 24 ore, një në Suharekë

para një jave - Suhareka Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se janë kryer 1,816 testime për Covid-19 prej të cilave 807 kanë rezultuar pozitive. IKSHPK bënë të ditur se në Komunën e Suharekës është...

Rastet e sotme me Covid-19 janë nga Suhareka dhe këto fshatra

para një jave - Suhareka Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë janë kryer 1,930 testime prej të cilave 855 kanë rezultuar pozitive me Covid-19. IKSHPK njofton s...

Raporti 24 orësh: 11 të vdeur, 855 raste të reja dhe 748 të shëruar

para një jave - 24 orë info

IKSHP ka publikuar rastet e reja të infktimit me COVID-19. Komunikata e plotë 1.930 TESTIME, 748 TË SHËRUAR DHE 855 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

17 raste të reja me Covid-19 në Suharekë, 855 në tërë Kosovën

para një jave - Suhareka Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë publike në Kosovë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra...

Rekordi i zi edhe në Vushtrri: Sot 50 raste të reja me Covid-19

para një jave - Vushtrria Online

E premtja ka regjistruar një rekord të zi sa i përket rasteve me koronavirus në komunën e Vushtrrisë. Sipas IKSHPK-së sot janë raportuar 50 raste të reja me Covid-19 pas testimeve të bëra në laboratorin...

855 raste të reja dhe 11 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

para një jave - 24 orë info

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

855 raste të reja dhe 11 të vdekur në 24 orët e fundit

para një jave - Periskopi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKShPK) ka njoftuar për të dhënat e 24 orët e fundit për situatën e vendit me pandeminë. Në raportin e fundit se janë regjistruar plot 855 raste të reja me Covid-19...

855 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Gazeta e re

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

11 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë

para një jave - Arbresh

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.930 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...

748 të shëruar nga Covidi në 24 orët e fundit

para një jave - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shëruar 748 persona, duke e quar në  19 772 numrin e përgjithshëm të të shëruarave...

Vazhdon rritja e numrit të rasteve me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Bota Press

Botapress 20 Nëntor – Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë publike rezultatet me koronavirus. 855 persona janë infektuar me koronavirus, ndërsa janë shëruar 748 persona, njofton Botapress...

Lajmi i fundit: 11 të vdekur dhe 855 raste të reja me Covid

para një jave - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë vdekur 11 persona si pasojë e infektimit me Covid-19. Po ashtu, ky institut ka...

12 mijë e 124 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Insajderi

Në 12 mijë e 124 ka arritur numri i rasteve aktive me Coronavirus në Kosovë, njofton Insajderi. Kështu është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës në njoftimin e fundit të tyre,...

12 mijë e 124 raste aktive me COVID-19

para një jave - Syri.net Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë shkak i infektimit me SARS CoV2 kanë vdekur 14 persona. Ndërkaq janë shënuar edhe 807 raste të reja me COVID-19. Ku në total numri i rasteve pozitive me COVID-19 që prej...

12,124 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Klan Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë shkak i infektimit me SARS CoV2 kanë vdekur 14 persona. Ndërkaq janë shënuar edhe 807 raste të reja me COVID-19. Ku në total numri i rasteve pozitive me COVID-19 që prej...

Mbi 12 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Zeri

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë shkak i infektimit me SARS CoV2 kanë vdekur 14 persona. Ndërkaq janë shënuar edhe 807 raste të reja me COVID-19. Ku në total numri i rasteve pozitive me COVID-19 që prej...

12 mijë 124 raste aktive me COVID-19

para një jave - RTK

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë shkak i infektimit me SARS CoV2 kanë vdekur 14 persona. Ndërkaq janë shënuar edhe 807 raste të reja me COVID-19. Ku në total numri i rasteve pozitive me COVID-19 që prej...

​12 mijë 124 raste aktive me COVID-19

para një jave - GazetaBlic

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë shkak i infektimit me SARS CoV2 kanë vdekur 14 persona. Ndërkaq janë shënuar edhe 807 raste të reja me COVID-19. Ku në total numri i rasteve pozitive me COVID-19 që prej...

Mbi 12 mijë raste aktive në Kosovë

para një jave - Sinjali

Në Kosovë janë 12 mijë e 124 raste aktive me COVID-19, shkruan Gazeta Sinjali. Që nga fillimi i pandemisë nga ky virus janë prekur 32 mijë e 22 persona. Nga ta 19 mijë e 24 u shëruan kurse 874 persona...

677 të sheruar e 807 të infektuar me Covid-19 në Kosovë!

para një jave - Opoja TV

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.816 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Në 24 orë janë raportuar 14 raste të vdekjes me SARS CoV-2 në Kosovë

para një jave - Opoja TV

Brenda 24 orëve janë raportuar 14 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Ferizaj 3 raste (87, 78, 56 vjeç), Fushë-Kosovë 2 raste (69, 51 vjeç), Prishtinë 2 raste (77,...

4 raste pozitive me Covid-19 në fshatin Brrut të Dragashit!

para një jave - Opoja TV

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.599 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

C-19: Një i vdekur dhe pesë raste të reja në Dragash

para një jave - Radio Sharri

Dragash, 17 nëntor 2020 – Gjatë 24 orëve të fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe laboratorët privatë, me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.566 mostra të marra nga SHSKUK...

Kosova, 807 raste e 14 viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit

para një jave - Nacionale Info

Members of the University Clinical Center of Kosovo in protective gear walk past a sign reading "Ambulance For Coronavirus" at the University Clinical Center of Kosovo in Pristina on March 14, 2020. -...

Plus 349 raste të reja me covid-19 në kryeqytet

para një jave - Gazeta Shneta

Instituti Kombëtar ka njoftuar se nga 1,816 testime të kryera janë konfirmuar pozitiv me covid-19 807 raste. Fatkeqësisht, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 14 pacientë si pasojë e përkeqësimit të...

12 mijë 124 raste aktive me COVID-19

para një jave - Infokusi

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë shkak i infektimit me SARS CoV2 kanë vdekur 14 persona. Ndërkaq janë shënuar edhe 807 raste të reja me COVID-19. Ku në total numri i rasteve pozitive me COVID-19 që prej...

Mbi 12 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë shkak i infektimit me SARS CoV2 kanë vdekur 14 persona. Ndërkaq janë shënuar edhe 807 raste të reja me COVID-19. Ku në total numri i rasteve pozitive me COVID-19 që prej...

12 mijë 124 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Gazeta Metro

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë shkak i infektimit me SARS CoV2 kanë vdekur 14 persona. Ndërkaq janë shënuar edhe 807 raste të reja me COVID-19. Ku në total numri i rasteve pozitive me COVID-19 që prej...

12 mijë 124 raste aktive me COVID-19

para një jave - Kosova info

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë shkak i infektimit me SARS CoV2 kanë vdekur 14 persona. Ndërkaq janë shënuar edhe 807 raste të reja me COVID-19. Ku në total numri i rasteve pozitive me COVID-19 që prej...

​12 mijë 124 raste aktive me COVID-19

para një jave - Periskopi

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë shkak i infektimit me SARS CoV2 kanë vdekur 14 persona. Ndërkaq janë shënuar edhe 807 raste të reja me COVID-19. Ku në total numri i rasteve pozitive me COVID-19 që prej...

12 mijë e 124 raste aktive me COVID-19

para një jave - Arbresh

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë shkak i infektimit me SARS CoV2 kanë vdekur 14 persona. Ndërkaq janë shënuar edhe 807 raste të reja me COVID-19. Ku në total numri i rasteve pozitive me COVID-19 që prej...

12 mijë 124 raste aktive me COVID-19

para një jave - KosovaPress

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë shkak i infektimit me SARS CoV2 kanë vdekur 14 persona. Ndërkaq janë shënuar edhe 807 raste të reja me COVID-19. Ku në total numri i rasteve pozitive me COVID-19 që prej...

Numër i lartë i rasteve të reja dhe vdekjeve me koronavirus, situatë e rënduar në klinika dhe spitale

para një jave - Medial

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 807 raste të reja me koronavirus nga 1816 testime të bëra, shkruan lajmi.net. Përvëq kësaj, në 24 orëshin e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 14...

Ky është bilanci i koronavirusit në të gjitha komunat e Kosovës

para një jave - Sinjali

Sot në Kosovë janë konfirmuar 807 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Kështu, numri total i të infektuarve ka arritur në 32 mijë e 22 që nga 13 marsi kur u konfirmuan rastet e para, ndërsa...

Përkundër mbylljes, vazhdon numri i lartë i viktimave dhe rasteve me koronavirus në Kosovë

para një jave - Periskopi

Edhe sot në Kosovë numri i rasteve të reja me koronavirus ka qenë i lartë, por i lartë ka vazhduar të mbetet edhe numri i vdekjeve. Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 807 raste të reja...

Arrin në 12.124 numri i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë

para një jave - Gazeta Metro

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe 807 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, duke e dërguar kështu në 12.124 numrin e rasteve aktive, shkruan Gazeta Metro. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin...

14 të vdekur dhe 807 raste të reja me Covid në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.816 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

14 të vdekur dhe 807 të infektuar me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Sinjali

Gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 807 persona me COVID-19, ndërsa 14 pacientë vdiqën, shkruan Gazeta Sinjali. Po ashtu sipas raportit të IKSHPK-së thuhet se 677 pacientë u shëruan. Njoftimi i plotë...

585 raste aktive me Coronavirus në komunat me shumicë serbe

para një jave - Syri.net Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit në komunat me shumicë serbe në Kosovë, janë shënuar 68 raste të reja me Coronavirus, si dhe një person ka humbur jetën. Shtabi i Krizave i Komunës së Mitrovicës Veriore ka njoftuar...

14 të vdekur e 807 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur të enjten se në 24 orët e fundit janë shënuar 14 vdekje si pasojë e COVID-19 si dhe 807 raste të reja pozitive. Rastet pozitive kanë dalë nga...

Për pesë ditë 62 persona humbën jetën nga COVID-19

para një jave - Syri.net Kosova

Vetëm brenda pesë dite (e shtunë-e mërkurë) në Kosovë shkak i infektimit me SARS CoV2 kanë vdekur 62 persona. E që në total prej kur edhe Kosova u prekë nga ky virus, numri i të vdekurve nga COVID-19 në...

Mbi 12 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Në Kosovë po vazhdon bilanci i rënduar me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar edhe 720 raste të reja nga 1599 persona të testuar Raste të vdekjes me koronavirus për këto...

Brenda pesë dite 62 persona humbën jetën nga COVID-19

para një jave - RTK

Vetëm brenda pesë dite (e shtunë-e mërkurë) në Kosovë shkak i infektimit me SARS CoV2 kanë vdekur 62 persona. E që në total prej kur edhe Kosova u prekë nga ky virus, numri i të vdekurve nga COVID-19 në...

12 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Sinjali

Në Kosovë janë 12.008 raste aktive me COVID-19, shkruan Gazeta Sinjali. Që nga fillimi i pandemisë nga ky virus janë prekur 31 mijë e 215 persona. Nga ta 18 mijë e 347 u shëruan kurse 860 persona humbën...

Mbi 31 mijë të infektuar me COVID-19 në Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

Që nga 13 marsi kur edhe u shfaqen dy rastet e para e deri më sot, numri i përgjithshëm i rasteve pozitive në Kosovë ka arritur në 31 mijë e 215. Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë...

Mbe 12 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

para një jave - Arbresh

Në Kosovë po vazhdon bilanci i rënduar me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar edhe 720 raste të reja nga 1599 persona të testuar. Raste të vdekjes me koronavirus për këto...

Komuna e Mamushës demanton IKSHPK-në për lajmin se ka vdekur 31-vjeçari nga COVID-19

para një jave - Syri.net Kosova

Drejtoria e Shëndetësisë në Komunën e Mamushës ka demantuar Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK), se një 31-vjeçar nga kjo komunë ka vdekur si pasojë e infektimit me coronavirus....

IKPSHK ja huq, tha se një 31 vjeçar vdiq nga Covidi, por në fakt ai ishte 72 vjeç

para një jave - Syri.net Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit u konfirmuan 720 raste të reja të prekur me COVID-19. Në njoftimin e Institutit Shëndetësorë Publik të Kosovës që u publikua sot u bë e ditur se si pasojë e koronavirusit kanë...

Shifra rekord të Covid-19 në Prishtinë

para 2 jave - Syri.net Kosova

Prishtina vazhdon të kryesojë sa i përket numrit të rasteve me koronavirus, raporton Gazeta Blic.Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me kronavirus 319 persona. Gjatë 24 orëve të fundit, në...

IKSHPK përsëri ia huq, Komuna e Mamushës demanton lajmin për vdekjen e 31 vjeçarit nga COVID-19

para një jave - Sinjali

Komuna e Mamushës, ka reaguar pas publikimit të bilancit ditor të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, pasi që në njoftim thuhej se një 31-vjeçar nga kjo komunë ka vdekur nga koronavirusi, shkruan...

Kjo është mosha e 11 viktimave nga Coronavirusi në Prishtinë

para 2 jave - Syri.net Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.599 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Vazhdon gjendja alarmante me COVID-19 në Kosovë: 720 raste pozitive, 11 viktima

para 2 jave - Syri.net Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.599 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve...

Vdes nga COVID-19 një 31-vjeçar nga Mamusha, viktima më e re e këtij virusi në Kosovë

para 2 jave - Sinjali

Një 31-vjeçar nga Mamusha ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirus, shkruan Gazeta sinjali. Kjo është bërë e ditur në njoftimin 24 orësh nga IKSHPK, në të cilin bëhet e ditur se për 24 orë...

11 të vdekur dhe 720 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 2 jave - Sinjali

Gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 720 persona me COVID-19, ndërsa 11 pacientë vdiqën, shkruan Gazeta Sinjali. Po ashtu sipas raportit të IKSHPK-së thuhet se 460 pacientë u shëruan. Njoftimi i plotë...

IKSHPK/ Mbi 700 raste të reja me koronavirus

para 2 jave - Kosova info

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovë (IKSHPK) ka bërë publike rezultatet të infektuarve për 24 orë me koronavirus në Kosovës – shkruan Kosova.info. Postimi i plotë i IKSHPK –së: 1.599 TESTIME,...

11 mijë e 768 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 2 jave - Syri.net Kosova

Që nga 13 marsi kur edhe u paraqitën dy rastet e para pozitive me COVID-19 në Kosovë, numri i të infektuarve deri më tani ka shkuar në 30 mijë e 495. Ndërkaq shkak i infektimit me koronavirus deri më tani...

11 mijë e 768 raste aktive me COVID-19

para 2 jave - Ekonomia Online

Që nga 13 marsi kur edhe u paraqitën dy rastet e para pozitive me COVID-19 në Kosovë, numri i të infektuarve deri më tani ka shkuar në 30 mijë e 495. Ndërkaq shkak i infektimit me koronavirus deri më tani...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK