Ahmeti: Probleme me rrjetin, së shpejti do lëshohet rryma

para një jave - Klan Kosova

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se rryma do të lëshohet së shpejti në lagjet që ka ndërprerje. Ahmeti njofton se sipas informatave nga KEDS disa herë kanë lëshuar rrymën por nuk...

Besnik Tahiri del në terren për t’i parë punimet e KEDS-it

para një jave - Insajderi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, sonte ka vizituar lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë, ku ka parë nga afër punëtoret e KEDS-it që kishin mobilizuar disa ekipe, të cilët së bashku me...

Rikthehet problemi i rrymës në Prishtinë, shkak rrjeti i paqendrueshëm

para një jave - OraInfo

Rikthehet problemi i rrymës në Prishtinë. Problemet me energjinë elektrike në Prishtinë janë rishfaqur. Kryetari i Prishtinës, ka thënë se sipas informatave nga KEDS, disa herë pasi që është lëshuar rryma,...

Ahmeti e sqaron: KEDS disa herë ka lëshuar rrymën, s’po e mban rrjeti

para një jave - Sinjali

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se edhe pse KEDS disa herë ka lëshuar rrymën atë nuk po e mban rrjeti, shkruan Gazeta Sinjali. Ahmeti tha se këtë gjë KOST nuk ka mundur ta rregullojë ndërsa...

Rrjeti i paqëndrueshëm, rikthehet problemi i rrymës në Prishtinë

para një jave - Medial

Kryetari i Prishtinës, ka thënë se sipas informatave nga KEDS, disa herë pasi që është lëshuar rryma, nuk është mbajtur nga rrjeti, shkruan lajmi.net. Ai ka thënë se KEDS-i ka premtuar se rryma do lëshohet...

Tahiri: Maksimalisht është duke u punuar që të kthehet energjia elektrike në “Breg të Diellit”

para një jave - Klan Kosova

Besnik Tahiri, zëvendëskryeministri i Kosovës, ka thënë se sonte ka vizituar lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë, ku ka parë nga afër punëtorët e KEDS-it që kishin mobilizuar disa ekipe, të cilët...

Mungesa e energjisë elektrike, KEDS: Jemi të detyruar të veprojmë me kapacitete të kufizuara

para një jave - Klan Kosova

Kompania Kosovare për Distribuim dhe Furnizim me Energji Elektrike (KEDS) bën të ditur se janë duke bërë të pamundurën që të kthejnë sa më parë furnizimin me energji elektrike për të gjithë konsumatorët....

Ndërprerje 20 orëshe e energjisë elektrike, Tahiri shkon në “Breg të Diellit”

para një jave - Indeks online

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, pas një ndërprerje 20 orëshe në disa lagje të Prishtinës, ka dal në terren. Ai vëzhgoi nga afër punimet që po bëheshin në lagjen “Bregu i Diellit”, shkruan...

KOSTT: Problemi me energji elektrike është sanuar, por paralajmëron reduktime

para një jave - Telegrafi

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës-KOSTT, ka bërë të ditur se për shkak të prishjes në kabllot e tensionit 10kV në Transformatorin T3 në Nënstacionin Prishtina...

Një pjesë e Bregut të Diellit ende pa rrymë, zv/kryeministri në lagje

para një jave - RTK

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri ka vizituar punëtorët e KOSTT-it dhe KEDS-it, në lagjen e Bregu i Diellit në Prishtinë, të cilët janë duke punuar në mënyrë që furnizimi me energji elektrike...

Ndërprerje 20 orëshe e energjisë elektrike, Tahiri shkon në “Breg të Diellit”

para një jave - Indeks online

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, pas një ndërprerje 20 orëshe në disa lagje të Prishtinës, ka dal në terren. Ai vëzhgoi nga afër punimet që po bëheshin në lagjen “Bregu i Diellit”, shkruan...

Ndërprerja e rrymës, KEDS thotë se po punojnë me kapacitete të kufizuara

para një jave - OraInfo

KEDSthotë se po punojnë me kapacitete të kufizuara. Kompania Kosovare për Distribuim dhe Furnizim me Energji Elektrike (KEDS) ka njoftuar se janë duke punuar me kapacitete të kufizuara deri në furnizimin...

Banorët në “Bregun e Diellit” ende pa rrymë prej të premtes mbrëma, KEDS-i thotë janë duke punuar

para një jave - Koha.net

Kompania Kosovare për Distribuim dhe Furnizim me Energji Elektrike, KEDS, ka njoftuar se janë duke punuar me kapacitete të kufizuara deri në energjizimin e plotë të të gjithë konsumatorëve. KEDS-i përmes...

Disa lagje të Prishtinës pa energji, Tahiri: U njoftova se po punojnë maksimalisht që t’u kthehet edhe pjesës së mbetur

para një jave - Medial

Lagja “Mati 1” dhe “Bregut i Diellit” kanë mungesë të energjisë elektrike tash e disa orë. Mirëpo, për të parë nga afër punimet ka dalë zëvendëskryeministri Besnik Tahiri, i cili është njoftuar nga që...

Tahiri del në terren pasi u ndal rryma në Prishtinë, tregon për gjendjen aktuale

para një jave - Medial

Këtë ai e ka bërë të ditur me anë të një postimi në Facebook, teksa ka thënë se shumicës së lagjes “Bregu i Diellit” i është kthyer energjia elektrike. “Në terren, ekipet teknike ishin duke punuar në...

KEDS-i rreth mungesës së rrymës: Po punojmë me kapacitete të kufizuara

para një jave - Koha.net

Kompania Kosovare për Distribuim dhe Furnizim me Energji Elektrike, KEDS, ka njoftuar se janë duke punuar me kapacitete të kufizuara deri në energjizimin e plotë të të gjithë konsumatorëve. KEDS-i përmes...

KOSTT thotë se problemi me energji elektrike është sanuar, por paralajmëron reduktime

para një jave - Klan Kosova

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës-KOSTT, ka bërë të ditur se për shkak të prishjes në kabllot e tensionit 10kV në Transformatorin T3 në Nënstacionin Prishtina...

KEDS-i e rikthen energjinë elektrike në Prishtinë pas më shumë se 20 orëve

para një jave - Zeri

KOSTT ka njoftuar se ekipet e KOSTT dhe KEDS kanë arritur që ta eliminojnë defektin në disa lagje të Prishtinës, por për shkak të rritjes së madhe të konsumit mund të ketë reduktim të ngarkesës. Sipas...

Eliminohet defekti, rikthehet rryma në lagjet e Prishtinës

para një jave - RTK

KOSTT ka njoftuare se ekipet e KOSTT dhe KEDS kanë arritë që ta eliminojnë defektin në disa lagje të Prishtinës, por për shkak të rritjes së madhe të konsumit mund të ketë reduktim të ngarkesës. Sipas...

Rrjeti i paqëndrueshëm, rikthehet problemi i rrymës në Prishtinë

para një jave - Lajmi.net

Kryetari i Prishtinës, ka thënë se sipas informatave nga KEDS, disa herë pasi që është lëshuar rryma, nuk është mbajtur nga rrjeti, shkruan lajmi.net. Ai ka thënë se KEDS-i ka premtuar se rryma do lëshohet...

Rikthehet rryma në Prishtinë, mund të ketë reduktime

para një jave - Sinjali

KOSTT ka njoftuar se ekipet e KOSTT dhe KEDS kanë arritë që ta eliminojnë defektin në disa lagje të Prishtinës, por për shkak të rritjes së madhe të konsumit mund të ketë reduktim të ngarkesës. Sipas njoftimit...

Eliminohen defektet, pas shumë orësh rikthehet rryma në Prishtinë

para një jave - Medial

Sipas njoftimit të KOSTT, për shkak të prishjes në kabllot e tensionit 10kV në Transformatorin T3 në Nënstacionin Prishtina 2, konsumatorët e furnizuar nga ky nënstacion kanë mbetur pa furnizim me energji...

KOSTT thotë se problemi me energji elektrike është sanuar, por paralajmëron reduktime

para një jave - Indeks online

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës-KOSTT, ka bërë të ditur se për shkak të prishjes në kabllot e tensionit 10kV në Transformatorin T3 në Nënstacionin Prishtina...

KOSTT thotë se problemi me energji elektrike është sanuar, paralajmëron reduktime

para një jave - OraInfo

KOSTT thotë se problemi me energji elektrike është sanuar. Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës-KOSTT, ka bërë të ditur se për shkak të prishjes në kabllot e...

KOSTT: Problemi me energji elektrike është sanuar, por paralajmëron reduktime

para një jave - Medial

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës-KOSTT, ka bërë të ditur se për shkak të prishjes në kabllot e tensionit 10kV në Transformatorin T3 në Nënstacionin Prishtina...

Kryeministri premton se së shpejti do të normalizohet furnizimi me rrymë në 'Bregun e Diellit'

para një jave - Syri.net Kosova

Pas defektit dhe mbetjes pa rrymë për mbi 20 orë të banorëve të lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë, ka reaguar edhe kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti. Ai tregoi se ekipet nga KOSTT-i dhe KEDS-i janë...

Pas më shumë se 20 orësh, kthehet energjia elektrike në disa lagje të Prishtinës

para një jave - Medial

Në lagjet “Bregu i Diellit” dhe “Mati 1” në Prishtinë ka filluar të kthehet energjia elektrike. Këtë e bëri të ditur Viktor Buzhala, zëdhënës për media në KEDS. “Rryma ka filluar të kthehet në ato lagje...

Pas më shumë se 20 orësh, kthehet energjia elektrike në disa lagje të Prishtinës

para një jave - Klan Kosova

Në lagjet Bregu i Diellit dhe Mati 1 në Prishtinë ka filluar të kthehet energjia elektrike. Këtë e bëri të ditur për klankosova.tv Viktor Buzhala, zëdhënës për media në KEDS. “Rryma ka filluar të kthehet...

‘ Mati1’ dhe ‘Bregu i Diellit’ 20 orë pa rrymë, reagojnë qytetarët dhe përfaqësues politik

para një jave - Telegrafi

Qytetarët janë ankuar për mungesë të energjisë elektrike për orë të tëra në lagjen Mati 1 dhe Bregu i Diellit, në Prishtinë. Ata thonë se në Matin 1 nuk ka energji elektrike që nga dita e djeshme. Reagime...

Vjen reagimi i Hotit për mungesën e energjisë elektrike në lagjen ‘Bregu i Diellit’

para një jave - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pasi lagjja “Bregu i Diellit” në Prishtinë ka mbetur më shumë se 15 orë pa energji elektrike, njofton Insajderi Hoti përmes një postimi në Facebook ka...

Një pjesë të Bregut të Diellit ende pa rrymë, ekipet i viziton zëvendëskryeministri Tahiri

para një jave - Infokusi

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri ka vizituar punëtorët e KOSTT-it dhe KEDS-it, në lagjen e Bregu i Diellit në Prishtinë, të cilët janë duke punuar në mënyrë që furnizimi me energji elektrike...

Hoti: Në Prishtinë do të normalizohet furnizimi me energji elektrike

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka thënë se së shpejti në Prishtinë do të normalizohet furnizimi me energji elektrike pas prishjeve të fundit. “Ekipet nga KOSTT-i dhe KEDS-i janë duke punuar për...

Pas 20 orësh KEDS rikthen rrymën në Prishtinë

para një jave - Infokusi

KOSTT ka njoftuare se ekipet e KOSTT dhe KEDS kanë arritë që ta eliminojnë defektin në disa lagje të Prishtinës, por për shkak të rritjes së madhe të konsumit mund të ketë reduktim të ngarkesës. Sipas...

Kryeministri Hoti reagon për prishjen e rrjetit të energjisë elektrike në Prishtinë

para një jave - Medial

Hoti njoftoi se tashmë ekipet kanë dalë në terren dhe po punojnë në rregullimin e prishjes. Ekipet nga KOSTT-i dhe KEDS-i jane duke punuar për të rregulluar prishjen në rrjet, që ka shkaktuar mungesën...

KEDS: Kemi mobilizuar dhjetëra ekipe nga terreni për t’i dalë në ndihmë KOSTT-it

para një jave - Sinjali

Rreth 20 orë banorët e lagjes së Mati 1 dhe Bregut të Diellit në Prishtinë kanë mbetur pa energji elektrike, shkruan Gazeta Sinjali. Në lidhje me këtë nga KEDS-i thonë se kanë mobilizuar dhjetëra ekipe...

Reagon edhe kryeministri Hoti për mungesën e energjisë në Prishtinë

para një jave - RTK

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar se ekipet nga KOSTT-i dhe KEDS-i janë duke punuar për të rregulluar prishjen në rrjet, që ka shkaktuar mungesën e energjisë në një pjesë të Prishtinës...

“Bregu i Diellit” pa rrymë për mbi 12 orë, revoltohen qytetarët

para një jave - Koha.net

Nën zhurmën e gjeneratorëve e kaluan të shtunën banorë të shumtë të lagjes “Bregu i Diellit” në kryeqytet. Kjo, si rrjedhojë e ndërprerjes së energjisë elektrike për më shumë se 12 orë për këtë pjesë të...

Tahiri del në terren pasi u ndal rryma në Prishtinë, tregon për gjendjen aktuale

para një jave - Lajmi.net

Këtë ai e ka bërë të ditur me anë të një postimi në Facebook, teksa ka thënë se shumicës së lagjes “Bregu i Diellit” i është kthyer energjia elektrike. “Në terren, ekipet teknike ishin duke punuar në...

Ahmeti sqaron: KEDS po e lëshon rrymën, po nuk po e mban rrjeti

para një jave - Periskopi

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka sqaruar situatën e krijuar pas një ndërprerjeje të gjatë të rrymës nëpër disa lagje të Prishtinës. Sipas Ahmetit, KEDS po e lëshon energjinë elektrike,...

Shpend Ahmeti: KEDS po e lëshon rrymën, nuk po e mban rrjeti

para një jave - Arbresh

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka sqaruar situatën e krijuar pas një ndërprerjeje të gjatë të rrymës nëpër disa lagje të Prishtinës. Sipas Ahmetit, KEDS po e lëshon energjinë elektrike,...

Kryeministri Hoti reagon për prishjen e rrjetit të energjisë elektrike në Prishtinë

para një jave - Zeri

Kryeminsitri i Kosovës, Abdullah Hoti, përmes një postimi në “Facebook”ka informuar për prishjen e cila ka shkaktuar mungesë të energjisë elektrike në disa pjesë të Prishtinës. Hoti njoftoi se tashmë ekipet...

Mati 1 dhe Bregu i Diellit 20 orë pa rrymë, reagojnë qytetarët dhe përfaqësues politik

para një jave - Indeks online

Qytetarët janë ankuar për mungesë të energjisë elektrike për orë të tëra në lagjen Mati 1 dhe Bregu i Diellit, në Prishtinë. Ata thonë se në Matin 1 nuk ka energji elektrike që nga dita e djeshme. Reagime...

Mungesa e energjisë elekrike: KEDS-i mobilizon ekipet për ta ndihmuar KOSTT-in

para një jave - Klan Kosova

Kompania Kosovare për Distribuim dhe Furnizim me Energji Elektrike (KEDS) ka mobilizuar dhjetëra ekipe nga terreni, të cilët janë duke i dalë në ndihmë ekipeve të KOSTT-it që sa më shpejt të kthehet energjia...

Ahmeti: Probleme me rrjetin, së shpejti do lëshohet rryma

para një jave - Vec Lajme

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se rryma do të lëshohet së shpejti në lagjet që ka ndërprerje. Ahmeti njofton se sipas informatave nga KEDS disa herë kanë lëshuar rrymën por nuk...

Ahmeti: Rryma në “Mati 1” vjen në orën 19:00, derisa në “Breg të Diellit” në orën 18:00

para një jave - Telegrafi

Lagjet “Mati 1” dhe “Bregu i Diellit” në Prishtinë janë pa energji elektrike, qysh nga orët e mbrëmjes së djeshme. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se sipas informatave që ka nga KEDS-i në...

Hoti premton se shpejt kthehet rryma në Prishtinë

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pasi lagjja “Bregu i Diellit” në Prishtinë ka më shumë se 15 orë pa energji elektrike. Hoti tha se Ekipet nga KOSTT-i dhe KEDS-i jane duke punuar për të...

Hoti premton se shpejt kthehet rryma në Prishtinë

para një jave - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pasi lagjja “Bregu i Diellit” në Prishtinë ka më shumë se 15 orë pa energji elektrike. Hoti tha se Ekipet nga KOSTT-i dhe KEDS-i jane duke punuar për të...

“Bregu i Diellit” më shumë se 15 orë pa rrymë, vjen reagimi i Hotit

para një jave - OraInfo

Kryeministri premton se shpejt kthehet rryma në Prishtinë. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pasi lagjja “Bregu i Diellit” në Prishtinë ka më shumë se 15 orë pa energji elektrike. Hoti përmes...

Eliminohen defektet, pas shumë orësh rikthehet rryma në Prishtinë

para një jave - Lajmi.net

Sipas njoftimit të KOSTT, për shkak të prishjes në kabllot e tensionit 10kV në Transformatorin T3 në Nënstacionin Prishtina 2, konsumatorët e furnizuar nga ky nënstacion kanë mbetur pa furnizim me energji...

Mungesa e energjisë elektrike në Prishtinë, Hoti tregon kur pritet të rregullohet problemi

para një jave - Sinjali

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas shkyçjes së rrymës në dy lagje të kryeqytetit, shkruan Gazeta Sinjali. Kreu i ekzekutivit ka shkruar në Facebook se ekipet nga KOSTT-i dhe KEDS-i jane...

Mungesa e energjisë elekrike: KEDS-i mobilizon ekipet për ta ndihmuar KOSTT-in

para një jave - Medial

Kompania Kosovare për Distribuim dhe Furnizim me Energji Elektrike (KEDS) ka mobilizuar dhjetëra ekipe nga terreni, të cilët janë duke i dalë në ndihmë ekipeve të KOSTT-it që sa më shpejt të kthehet energjia...

“Bregu i Diellt” pa rrymë që nga dita e djeshm, KEDS tregon çka po ndodh

para një jave - OraInfo

KEDS thotë se ka mobilizuar shumë ekipe për ta ndihmuar KOSTT-in. Bregu i Diellit ka mbetur pa energji elektrike. Për këtë është sqaruar KOSTT, i cili ka thënë se kjo ka ndodhur për shkak të rritjes së...

Shpend Ahmeti tregon kur kthehet rryma në “Matin 1” dhe “Bregun e Diellit”

para një jave - OraInfo

Lagjet “Mati 1” dhe “Bregu i Diellit” në Prishtinë janë pa energji elektrike, qysh nga orët e mbrëmjes së djeshme. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se sipas informatave që ka nga KEDS-i në...

Dikush nga Qeveria interesohet për ndërprerjen e rrymës, viziton ‘Bregun e Diellit’

para një jave - Periskopi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, pas një ndërprerje 20 orëshe në disa lagje të Prishtinës, ka dal në terren. Ai vëzhgoi nga afër punimet që po bëheshin në lagjen “Bregu i Diellit”. Tahiri...

Mbi 24 orë në terr: Një pjesë të Bregut të Diellit ende pa rrymë

para një jave - Gazeta Metro

Një pjesë të Bregut të Diellit ende pa rrymë, ekipet i viziton zëvendëskryeministri Tahiri Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri ka vizituar punëtorët e KOSTT-it dhe KEDS-it, në lagjen e Bregu i Diellit në...

KEDS sqarohet për ndërprerjen e rrymës

para një jave - Kosova info

Kompania Kosovare për Distribuim dhe Furnizim me Energji Elektrike (KEDS) ka njoftuar se janë duke punuar me kapacitete të kufizuara deri në furnizimin e plotë me energji elektrike ndaj të gjithë konsumatorëve....

Mungesa e energjisë elektrike, Shpend Ahmeti tregon kur pritet të rregullohet problemi

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar pas shkyçjes së rrymës në dy lagje të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bazë të informatave që ka nga KEDS, në lagjen Mati 1, pritet që të lëshohet rryma në...

Tahiri: Maksimalisht është duke u punuar që të kthehet energjia elektrike në “Breg të Diellit”

para një jave - Vec Lajme

Besnik Tahiri, zëvendëskryeministri i Kosovës, ka thënë se sonte ka vizituar lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë, ku ka parë nga afër punëtorët e KEDS-it që kishin mobilizuar disa ekipe, të cilët...

KEDS për ndërprerjen e rrymës: Po punojmë me kapacitete të kufizuara

para një jave - Lipjani News

Kompania Kosovare për Distribuim dhe Furnizim me Energji Elektrike (KEDS) ka njoftuar se janë duke punuar me kapacitete të kufizuara deri në furnizimin e plotë me energji elektrike ndaj të gjithë konsumatorëve....

Ahmeti: Rryma në “Mati 1” vjen në 19:00, e në “Bregun e Diellit” në 18:00

para një jave - RTK

Lagjet “Mati 1” dhe “Bregu i Diellit” në Prishtinë janë pa energji elektrike, qysh nga orët e mbrëmjes së djeshme. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se sipas informatave që ka nga KEDS-i në...

Një pjesë të Bregut të Diellit ende pa rrymë, ekipet i viziton zëvendëskryeministri Tahiri

para një jave - KosovaPress

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri ka vizituar punëtorët e KOSTT-it dhe KEDS-it, në lagjen e Bregu i Diellit në Prishtinë, të cilët janë duke punuar në mënyrë që furnizimi me energji elektrike të kthehet...

Mungesa e energjisë elektrike, KEDS: Jemi të detyruar të veprojmë me kapacitete të kufizuara

para një jave - Vec Lajme

Kompania Kosovare për Distribuim dhe Furnizim me Energji Elektrike (KEDS) bën të ditur se janë duke bërë të pamundurën që të kthejnë sa më parë furnizimin me energji elektrike për të gjithë konsumatorët....

Një pjesë të Bregut të Diellit ende pa rrymë, ekipet i viziton zëvendëskryeministri Tahiri

para një jave - Malisheva TV

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri ka vizituar punëtorët e KOSTT-it dhe KEDS-it, në lagjen e Bregu i Diellit në Prishtinë, të cilët janë duke punuar në mënyrë që furnizimi me energji elektrike...

KEDS mobilizon shumë ekipe për ta ndihmuar KOSTT-in

para një jave - Epoka e Re

KEDS ka mobilizuar dhjetëra ekipe nga terreni, të cilët janë duke i dalur në ndihmë ekipeve të KOSTT-it. Kjo po ndodh tek nënstacioni 110/10, Prishtina 2, pronë e KOSTT, në mënyrë që furnizimi me energji...

Ahmeti përsëri me status në FB, kësaj here merret me shkyçjet e rrymës nga KEDS-i

para një jave - Zeri

I pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur orarin e shkyçjes së rrymës nga KEDS-i në dy lagje të kësaj komune. Në llogarinë e tij në “Facebook”, Ahmeti ka thënë se “Mati 1” është shkyçje e planifikuar...

Shpërfillin qytetet tjera, por ndalja e rrymës në Prishtinë mobilizon Qeverinë

para një jave - 24 orë info

Reagimet e qytetarëve pas ndërprerjes së rrymës në disa lagje të Prishtinës ka bërë që qeveria të mobilizohet për ta parë problemi nga afër. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pasi lagjja...

Ahmeti: Rryma në “Mati 1” vjen në orën 19:00, derisa në “Breg të Diellit” në orën 18:00

para një jave - Klan Kosova

Lagjet “Mati 1” dhe “Bregu i Diellit” në Prishtinë janë pa energji elektrike, qysh nga orët e mbrëmjes së djeshme. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se sipas informatave që ka nga KEDS-i në...

Rikthehet rryma në Prishtinë

para një jave - Epoka e Re

KOSTT ka njoftuare se ekipet e KOSTT dhe KEDS kanë arritur që ta eliminojnë defektin në disa lagje të Prishtinës, por për shkak të rritjes së madhe të konsumit mund të ketë reduktim të ngarkesës. Sipas...

Pse kishte ndërprerje të energjisë elektrike në Prishtinë?

para një jave - Insajderi

Në disa lagje të Prishtinës ka pasur ndërprerje të energjisë elektrike. KEDS ka bërë të ditur se pengesat në furnizim me energji elektrike në Prishtinë, përkatësisht në Bregun e Diellit, janë si pasojë...

Kryeministri Hoti reagon për prishjen e rrjetit të energjisë elektrike në Prishtinë

para një jave - Lajmi.net

Hoti njoftoi se tashmë ekipet kanë dalë në terren dhe po punojnë në rregullimin e prishjes. Ekipet nga KOSTT-i dhe KEDS-i jane duke punuar për të rregulluar prishjen në rrjet, që ka shkaktuar mungesën...

Pas 24 orëve pa rrymë, KOSTT: problemi u sanua, por do të ketë ndërprerje të rrymës

para një jave - Gazeta Metro

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës-KOSTT, ka bërë të ditur se për shkak të prishjes në kabllot e tensionit 10kV në Transformatorin T3 në Nënstacionin Prishtina...

Eliminohet defekti i prishjes, rikthehet rryma në Prishtinë

para një jave - 24 orë info

KOSTT ka njoftuare se ekipet e KOSTT dhe KEDS kanë arritë që ta eliminojnë defektin në disa lagje të Prishtinës, por për shkak të rritjes së madhe të konsumit mund të ketë reduktim të ngarkesës. Sipas...

KOSTT: Problemi me energji elektrike është sanuar, por paralajmëron reduktime

para një jave - Arbresh

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës-KOSTT, ka bërë të ditur se për shkak të prishjes në kabllot e tensionit 10kV në Transformatorin T3 në Nënstacionin Prishtina...

Eliminohet defekti, rikthehet rryma në Prishtinë

para një jave - KosovaPress

KOSTT ka njoftuare se ekipet e KOSTT dhe KEDS kanë arritë që ta eliminojnë defektin në disa lagje të Prishtinës, por për shkak të rritjes së madhe të konsumit mund të ketë reduktim të ngarkesës. Sipas...

Kryeministri premton se shpejt kthehet rryma në Prishtinë, nuk kërkon përgjegjësi nga KEDS-i dhe KOSTT-i

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pasi lagjja “Bregu i Diellit” në Prishtinë ka më shumë se 15 orë pa energji elektrike. Hoti përmes një postimi në Facebook tha se Ekipet nga KOSTT-i dhe...

KOSTT thotë se problemi me energji elektrike është sanuar, por paralajmëron reduktime

para një jave - Vec Lajme

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës-KOSTT, ka bërë të ditur se për shkak të prishjes në kabllot e tensionit 10kV në Transformatorin T3 në Nënstacionin Prishtina...

KOSTT thotë se problemi me energji elektrike është sanuar, por paralajmëron reduktime

para një jave - Aktiv press

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës-KOSTT, ka bërë të ditur se për shkak të prishjes në kabllot e tensionit 10kV në Transformatorin T3 në Nënstacionin Prishtina...

Eliminohet defekti, rikthehet rryma në Prishtinë

para një jave - Malisheva TV

KOSTT ka njoftuare se ekipet e KOSTT dhe KEDS kanë arritë që ta eliminojnë defektin në disa lagje të Prishtinës, por për shkak të rritjes së madhe të konsumit mund të ketë reduktim të ngarkesës. Sipas...

KOSTT thotë se problemi me rrymë është sanuar, megjithatë paralajmëron reduktime

para një jave - Periskopi

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës-KOSTT, ka bërë të ditur se për shkak të prishjes në kabllot e tensionit 10kV në Transformatorin T3 në Nënstacionin Prishtina...

Mungesa e energjisë elektrike, Shpend Ahmeti tregon kur pritet të rregullohet problemi

para një jave - Indeks online

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar pas shkyçjes së rrymës në dy lagje të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bazë të informatave që ka nga KEDS, në lagjen Mati 1, pritet që të lëshohet rryma në...

Mati 1 dhe Bregu i Diellit 20 orë pa rrymë, reagojnë qytetarët dhe përfaqësues politik

para një jave - Lajmi.net

Ata thonë se në Matin 1 nuk ka energji elektrike që nga dita e djeshme. Reagime kishte edhe në rrjetet sociale. Ndërkohë, kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se sipas informatave...

Dy lagje të Prishtinës mbesin pa rrymë, Shpend Ahmeti tregon se kur pritet të sanohen prishjet

para një jave - Medial

Ai me anë të një postimi në Facebook ka njoftuar se në bazë të informative nga KEDS, Mati 1 është në çkyqje deri në 21:00, shkruan lajmi.net. Ndërkaq në Breg të Diellit ai ka thënë sëe ka prishje dhe sipas...

S’ka rrymë në disa lagje të Prishtinës, Ahmeti e sqaron problemin

para një jave - Sinjali

Sot ka pasur shkyçje të rrymës në disa vende të Prishtinës, ndërsa pas kësaj ka reaguar kryetari Shpend Ahmeti, shkruan Gazeta Sinjali. Ai tha se sipas informatave nga KEDS, Mati 1 është shkyçje e planifikuar...

KEDS thotë se ka mobilizuar shumë ekipe për ta ndihmuar KOSTT-in

para një jave - Lajmi.net

Nga ana tjetër, KEDS ka njoftuar se ka mobilizuar dhjetëra ekipe nga terreni, të cilët janë duke i dalur në ndihmë ekipeve të KOSTT tek nënstacioni 110/10, Prishtina 2, pronë e KOSTT, në mënyrë që furnizimi...

Mati 1 dhe Bregu i Diellit 20 orë pa rrymë, reagojnë qytetarët dhe përfaqësues politik

para një jave - Malisheva TV

Qytetarët janë ankuar për mungesë të energjisë elektrike për orë të tëra në lagjen Mati 1 dhe Bregu i Diellit, në Prishtinë. Ata thonë se në Matin 1 nuk ka energji elektrike që nga dita e djeshme. Reagime...

Pas më shumë se 20 orësh, rikthehet energjia elektrike në disa lagje të Prishtinës

para një jave - Arbresh

Në lagjet Bregu i Diellit dhe Mati 1 në Prishtinë ka filluar të kthehet energjia elektrike, i cili ka qenë problem nga KOSTT-it. Lajmin për arbresh.info, e ka konfirmuar Viktor Buzhala, zëdhënës për media...

Kryeministri Hoti reagon për prishjen e rrjetit të energjisë elektrike në Prishtinë

para një jave - Fakti Ditor

Kryeminsitri i Kosovës, Abdullah Hoti, përmes një postimi në “Facebook”ka informuar për prishjen e cila ka shkaktuar mungesë të energjisë elektrike në disa pjesë të Prishtinës. Hoti njoftoi se tashmë ekipet...

Pas më shumë se 20 orësh, kthehet energjia elektrike në disa lagje të Prishtinës

para një jave - Vec Lajme

Në lagjet Bregu i Diellit dhe Mati 1 në Prishtinë ka filluar të kthehet energjia elektrike. Këtë e bëri të ditur për Viktor Buzhala, zëdhënës për media në KEDS. “Rryma ka filluar të kthehet në ato lagje...

​Reagon edhe Hoti: Së shpejti normalizohet furnizimi me energji

para një jave - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar se ekipet nga KOSTT-i dhe KEDS-i janë duke punuar për të rregulluar prishjen në rrjet, që ka shkaktuar mungesën e energjisë në një pjesë të Prishtinës...

KOSTT njofton për arsyen e ndërprerjes së rrymës në “Bregun e Diellit”

para një jave - Telegrafi

Sot është raportuar përmes KEDS-it, se lagja “Bregu i Diellit”, kishte mbetur pa energji elektrike. E për këtë është sqaruar KOSTT përmes një njoftimi për media ku thuhet se kjo ka ndodhur për shkak të...

Mati 1 dhe Bregu i Diellit 20 orë pa rrymë: Reagon kryeministri Hoti

para një jave - Gazeta Metro

Kanë kaluar 20 orë që nga ndërprerja e energjisë elektrike në lagjen Mati 1 dhe Bregu i Diellit, në Prishtinë, e për këtë ka reaguar edhe kryeministri Avdullah Hoti shkruan Gazeta Metro. Ka pasur reagime...

Reagon edhe Hoti: Së shpejti normalizohet furnizimi me energji

para një jave - Malisheva TV

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar se ekipet nga KOSTT-i dhe KEDS-i janë duke punuar për të rregulluar prishjen në rrjet, që ka shkaktuar mungesën e energjisë në një pjesë të Prishtinës...

Reagon edhe Hoti: Së shpejti normalizohet furnizimi me energji

para një jave - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar se ekipet nga KOSTT-i dhe KEDS-i janë duke punuar për të rregulluar prishjen në rrjet, që ka shkaktuar mungesën e energjisë në një pjesë të Prishtinës...

Hoti: Së shpejti do të normalizohet furnizimi me energji

para një jave - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pasi lagjja “Bregu i Diellit” në Prishtinë ka më shumë se 15 orë pa energji elektrike. Hoti përmes një postimi në Facebook tha se Ekipet nga KOSTT-i dhe...

Hoti: Në Prishtinë do të normalizohet furnizimi me energji elektrike

para një jave - Vec Lajme

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka thënë se së shpejti në Prishtinë do të normalizohet furnizimi me energji elektrike pas prishjeve të fundit. “Ekipet nga KOSTT-i dhe KEDS-i janë duke punuar për...

Hoti: Së shpejti do të normalizohet furnizimi me energji

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pasi lagjja “Bregu i Diellit” në Prishtinë ka më shumë se 15 orë pa energji elektrike. Hoti përmes një postimi në Facebook tha se Ekipet nga KOSTT-i dhe...

​Mati 1 dhe Bregu i Diellit 20 orë pa rrymë, reagojnë qytetarët dhe përfaqësues politik

para një jave - Periskopi

Qytetarët janë ankuar për mungesë të energjisë elektrike për orë të tëra në lagjen Mati 1 dhe Bregu i Diellit, në Prishtinë. Ata thonë se në Matin 1 nuk ka energji elektrike që nga dita e djeshme. Reagime...

Mati 1 dhe Bregu i Diellit 20 orë pa rrymë, reagojnë qytetarët dhe përfaqësues politik

para një jave - KosovaPress

Qytetarët janë ankuar për mungesë të energjisë elektrike për orë të tëra në lagjen Mati 1 dhe Bregu i Diellit, në Prishtinë. Ata thonë se në Matin 1 nuk ka energji elektrike që nga dita e djeshme. Reagime...

Kryeministri premton se shpejt kthehet rryma në Prishtinë, nuk kërkon përgjegjësi nga KEDS’i dhe KOSTT’i

para një jave - Aktiv press

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pasi lagjja “Bregu i Diellit” në Prishtinë ka më shumë se 15 orë pa energji elektrike. Hoti përmes një postimi në Facebook tha se Ekipet nga KOSTT-i dhe...

Mungesa e energjisë elekrike: KEDS-i mobilizon ekipet për ta ndihmuar KOSTT-in

para një jave - Aktiv press

Kompania Kosovare për Distribuim dhe Furnizim me Energji Elektrike (KEDS) ka mobilizuar dhjetëra ekipe nga terreni, të cilët janë duke i dalë në ndihmë ekipeve të KOSTT-it që sa më shpejt të kthehet energjia...

KEDS: E kemi të pamundur ta furnizojmë me energji elektrike lagjen ‘Bregu i Diellit’

para një jave - Syri.net Kosova

Që nga dje, banorët e lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë po ballafaqohen me mungesën e energjisë elektrike. Banorët në atë pjesë janë duke u ankuar për shkak që ka më shumë se 12 orë që nuk kanë energji...

Mati 1 dhe Bregu i Diellit 20 orë pa rrymë, reagojnë qytetarët dhe përfaqësues politik

para një jave - Malisheva TV

Qytetarët janë ankuar për mungesë të energjisë elektrike për orë të tëra në lagjen Mati 1 dhe Bregu i Diellit, në Prishtinë. Ata thonë se në Matin 1 nuk ka energji elektrike që nga dita e djeshme. Reagime...

Kryeministri premton se shpejt kthehet rryma në Prishtinë, nuk kërkon përgjegjësi nga KEDS’i dhe KOSTT’i

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pasi lagjja “Bregu i Diellit” në Prishtinë ka më shumë se 15 orë pa energji elektrike. Hoti përmes një postimi në Facebook tha se Ekipet nga KOSTT-i dhe...

Mungesa e energjisë elektrike, Shpend Ahmeti tregon kur pritet të rregullohet problemi

para një jave - Infokusi

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar pas shkyçjes së rrymës në dy lagje të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bazë të informatave që ka nga KEDS, në lagjen Mati 1, pritet që të lëshohet rryma në...

Kryeministri premton se shpejt kthehet rryma në Prishtinë, nuk kërkon përgjegjësi nga KEDS’i dhe KOSTT’i

para një jave - 24 orë info

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pasi lagjja “Bregu i Diellit” në Prishtinë ka më shumë se 15 orë pa energji elektrike. Hoti përmes një postimi në Facebook tha se Ekipet nga KOSTT-i dhe...

Një pjesë e lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë pa energji elektrike

para një jave - Telegrafi

KEDS ka njoftuar se në një pjesë e lagjes “Bregu i Diellit”, në Prishtinë ka defekt, i cili defekt po paraqitet në një trafo të KOSTT’it. Sipas një njoftimi në rrjetin social në Faceook thuhet se KEDS...

Mungesa e energjisë elekrike: KEDS-i mobilizon ekipet për ta ndihmuar KOSTT-in

para një jave - Vec Lajme

Kompania Kosovare për Distribuim dhe Furnizim me Energji Elektrike (KEDS) ka mobilizuar dhjetëra ekipe nga terreni, të cilët janë duke i dalë në ndihmë ekipeve të KOSTT-it që sa më shpejt të kthehet energjia...

KEDS thotë se ka mobilizuar shumë ekipe për ta ndihmuar KOSTT-in

para një jave - Arbresh

Bregu i Diellit ka mbetur pa energji elektrike. Për këtë është sqaruar KOSTT, i cili ka thënë se kjo ka ndodhur për shkak të rritjes së konsumit gjë që ka ndikuar në paraqitjen e disa defekteve në rrjetin...

KEDS thotë se ka mobilizuar shumë ekipe për ta ndihmuar KOSTT-in

para një jave - Periskopi

Bregu i Diellit ka mbetur pa energji elektrike. Për këtë është sqaruar KOSTT, i cili ka thënë se kjo ka ndodhur për shkak të rritjes së konsumit gjë që ka ndikuar në paraqitjen e disa defekteve në rrjetin...

Dy lagje të Prishtinës mbesin pa rrymë, Shpend Ahmeti tregon se kur pritet të sanohen prishjet

para një jave - Lajmi.net

Ai me anë të një postimi në Facebook ka njoftuar se në bazë të informative nga KEDS, Mati 1 është në çkyqje deri në 21:00, shkruan lajmi.net. Ndërkaq në Breg të Diellit ai ka thënë sëe ka prishje dhe sipas...

KOSTT njofton për arsyen e ndërprerjes së rrymës në “Bregun e Diellit”

para një jave - Medial

Bregu i Diellit ka mbetur pa energji elektrike. E për këtë është sqaruar KOSTT, i cili ka thënë se kjo ka ndodhur për shkak të rritjes së konsumit gjë që ka ndikuar në paraqitjen e disa defekteve në rrjetin...

“Bregu i Diellit”, tash e 11 orë pa energji elektrike

para një jave - Syri.net Kosova

Banorët e lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë kanë mbi 11 orë pa energji elektrike për shkak të punimeve që po bëhen aty. Shumë prej tyre janë ankuar se kanë mbetur në errësirë edhe pas kohës kur ishte...

Ahmeti: Rryma në “Mati 1” vjen në orën 19:00, derisa në “Breg të Diellit” në orën 18:00

para një jave - Aktiv press

Lagjet “Mati 1” dhe “Bregu i Diellit” në Prishtinë janë pa energji elektrike, qysh nga orët e mbrëmjes së djeshme. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se sipas informatave që ka nga KEDS-i në...

KEDS deklarohetpër mungesën e energjisë elektrike në lagjen “Bregu i Diellit”

para një jave - OraInfo

Që nga dje, banorët e lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë po ballafaqohen me mungesën e energjisë elektrike. Banorët në atë pjesë janë duke u ankuar për shkak që ka më shumë se 12 orë që nuk kanë energji...

Një pjesë e lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë pa energji elektrike

para një jave - Sinjali

KEDS ka njoftuar se në një pjesë e lagjes “Bregu i Diellit”, në Prishtinë ka defekt, i cili defekt po paraqitet në një trafo të KOSTT-it. Sipas një njoftimi në rrjetin social në Faceook thuhet se KEDS...

Keds: Një pjesë e lagjes “Bregu i Diellit” pa energji elektrike, ka defekt

para një jave - RTK

KEDS ka njoftuar se në një pjesë e lagjes “Bregu i Diellit”, në Prishtinë ka defekt, i cili defekt po paraqitet në një trafo të KOSTT’it. Sipas një njoftimi në rrjetin social në Faceook thuhet se KEDS...

Ahmeti: Rryma në “Mati 1” vjen në orën 19:00, derisa në “Breg të Diellit” në orën 18:00

para një jave - Vec Lajme

Lagjet “Mati 1” dhe “Bregu i Diellit” në Prishtinë janë pa energji elektrike, qysh nga orët e mbrëmjes së djeshme. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se sipas informatave që ka nga KEDS-i në...

Dy lagje të Prishtinës pa rrymë për orë të tëra: Shpend Ahmeti tregon se kur pritet të sanohen prishjet

para një jave - Gazeta Metro

Kryetar i Prishtinës, Shepend Ahmeti ka reaguar pas ndërprerjes të rrymës për orë të tëra në Bregun e Diellit dhe në Mati 1, shkruan Gazeta Metro. Ai me anë të një postimi në Facebook ka njoftuar se në...

Ahmeti premton që së shpejti do të rregullohet problemi me energji elektrike

para një jave - Periskopi

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar pas shkyçjes së rrymës në dy lagje të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bazë të informatave që ka nga KEDS, në lagjen Mati 1, pritet që të lëshohet rryma në...

Kryetari i Prishtinës merret pak edhe me hallet e banorëve, tregon se shpejt rregullohet problemi me rrymë

para një jave - Arbresh

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar pas shkyçjes së rrymës në dy lagje të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bazë të informatave që ka nga KEDS, në lagjen Mati 1, pritet që të lëshohet rryma në...

Kryetari i Prishtinës tregon kur do të vijë rryma në dy lagjet e kryeqytetit

para një jave - Kosova info

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar pas shkyçjes së rrymës në dy lagje të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bazë të informatave që ka nga KEDS, në lagjen Mati 1, pritet që të lëshohet rryma në...

Ahmeti tregon në sa ora do të stabilizohet rryma në Mati 1 dhe Bregu i Diellit

para një jave - Ekonomia Online

Lagjja “Mati 1” dhe “Bregu i Diellit” në Prishtinë po vazhdojnë të qëndrojnë pa rrymë elektrike. Sipas kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetit, në “Mati 1” pritet të mbarojë shkyçja në ora 21:00, ndërsa...

Një pjesë e lagjes “Bregu i Diellit” mbetet pa rrymë si pasojë e një defekti

para një jave - Klan Kosova

Disa banorë të lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë janë duke u ankuar se kanë mbetur pa energji elektrike për më shumë se 12 orë. Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala, ka thënë për klankosova.tv se kjo...

Një pjesë e lagjes “Bregu i Diellit” mbetet pa rrymë si pasojë e një defekti

para një jave - Medial

Disa banorë të lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë janë duke u ankuar se kanë mbetur pa energji elektrike për më shumë se 12 orë. Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala, ka thënë se kjo mungesë e furnizimit...

Një pjesë e lagjes “Bregu i Diellit” mbetet pa rrymë si pasojë e një defekti

para një jave - Zeri

Disa banorë të lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë janë duke u ankuar se kanë mbetur pa energji elektrike për më shumë se 12 orë. Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala, ka thënë për klankosova.tv se kjo...

KOSTT njofton për arsyen e ndërprerjes së rrymës në “Bregun e Diellit”

para një jave - Lajmi.net

Për këtë është sqaruar KOSTT, i cili ka thënë se kjo ka ndodhur për shkak të rritjes së konsumit gjë që ka ndikuar në paraqitjen e disa defekteve në rrjetin distributiv të nivelit të tensionit 10kV të...

Bregu i Diellit pa rrymë që nga dje, KEDS thotë se janë duke tentuar ta rregullojnë

para një jave - Kallxo

Që nga orët e mbrëmjes së djeshme, banorët e Lagjes Bregu i Diellit janë dukë qëndruar pa rrymë. KEDS ka njoftuar se ka një defekt që po paraqitet në një trafo, që sipas tyre është në pronësi të KOSTT-it....

“Bregu i Diellit” pa rrymë që 12 orë, KEDS-i jep sqarime se kur pritet të rregullohet

para një jave - Indeks online

Lagja “Bregu i Diellit” në Prishtinë kanë mungesë të energjisë elektrikë që nga orët e mbrëmjes së kaluar. Kjo ka ndodhur për shkak të punimeve që po bëhen në këtë lagje të kryeqyteti. Të kontaktuar nga...

“Bregu i Diellit” në terr që 12 orë, KEDS-i shpreson ta rregullojë së shpejti defektin

para një jave - Koha.net

Që pas orës 22:30 të së premtes banorët e lagjes “Bregu i Diellit” kanë mbetur pa energji elektrike. Sipas zëdhënësit të KEDS-it, Viktor Buzhala, kjo pjesë e Prishtinës ka mbetur në terr tash për më shumë...

“Bregu i Diellit”, tash e 11 orë pa energji elektrike

para një jave - Indeks online

Banorët e lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë kanë mbi 11 orë pa energji elektrike për shkak të punimeve që po bëhen aty. Shumë prej tyre janë se kanë mbetur në errësirë edhe pas kohës kur ishte paraparë...

KOSTT njofton për arsyen e ndërprerjes së rrymës në “Bregun e Diellit”

para një jave - Gazeta e re

Bregu i Diellit ka mbetur pa energji elektrike. E për këtë është sqaruar KOSTT, i cili ka thënë se kjo ka ndodhur për shkak të rritjes së konsumit gjë që ka ndikuar në paraqitjen e disa defekteve në rrjetin...

KOSTT njofton për arsyen e ndërprerjes së rrymës në “Bregun e Diellit”

para një jave - Periskopi

Bregu i Diellit ka mbetur pa energji elektrike. E për këtë është sqaruar KOSTT, i cili ka thënë se kjo ka ndodhur për shkak të rritjes së konsumit gjë që ka ndikuar në paraqitjen e disa defekteve në rrjetin...

Pa rrymë që nga mbrëmë: KOSTT njofton për arsyen e ndërprerjes së rrymës në “Bregun e Diellit”

para një jave - Gazeta Metro

Bregu i Diellit ka mbetur pa energji elektrike. E për këtë është sqaruar KOSTT, i cili ka thënë se kjo ka ndodhur për shkak të rritjes së konsumit gjë që ka ndikuar në paraqitjen e disa defekteve në rrjetin...

Banorët e lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë pa energji elektrike

para një jave - Kosovo Insights

Banorët e lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë po ballafaqohen me mungesën e energjisë elektrike, ata edhe janë duke u ankuar për shkak që ka më shumë se 12 orë që nuk kanë energji elektrike. “Në një...

KOSTT njofton për arsyen e ndërprerjes së rrymës në “Bregun e Diellit”

para një jave - KosovaPress

Bregu i Diellit ka mbetur pa energji elektrike. E për këtë është sqaruar KOSTT, i cili ka thënë se kjo ka ndodhur për shkak të rritjes së konsumit gjë që ka ndikuar në paraqitjen e disa defekteve në rrjetin...

KOSTT njofton për arsyen e ndërprerjes së rrymës në “Bregun e Diellit”

para një jave - Malisheva TV

Bregu i Diellit ka mbetur pa energji elektrike. E për këtë është sqaruar KOSTT, i cili ka thënë se kjo ka ndodhur për shkak të rritjes së konsumit gjë që ka ndikuar në paraqitjen e disa defekteve në rrjetin...

KEDS-i: E kemi të pamundur ta furnizojmë lagjen “Bregu i Diellit” me energji elektrike

para një jave - Gazeta e re

Që nga dje, banorët e lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë po ballafaqohen me mungesën e energjisë elektrike. Banorët në atë pjesë janë duke u ankuar për shkak që ka më shumë se 12 orë që nuk kanë energji...

E kemi të pamundur ta furnizojmë lagjen “Bregu i Diellit” me energji elektrike – thonë nga KEDS-i

para një jave - Kosova info

KEDS-i: E kemi të pamundur ta furnizojmë lagjen “Bregu i Diellit” me energji elektrike Që nga dje, banorët e lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë po ballafaqohen me mungesën e energjisë elektrike. Banorët...

KEDS-i: E kemi të pamundur ta furnizojmë lagjen “Bregu i Diellit” me energji elektrike

para një jave - Arbresh

Që nga dje, banorët e lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë po ballafaqohen me mungesën e energjisë elektrike. Banorët në atë pjesë janë duke u ankuar për shkak që ka më shumë se 12 orë që nuk kanë energji...

KEDS-i dhe KOSTT-i nuk tregojnë kur zgjidhet problemi me rrymë në “Bregun e Diellit”, është shkaktuar prishja shkaku i mbingarkesës

para një jave - 24 orë info

Që nga dje, banorët e lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë po ballafaqohen me mungesën e energjisë elektrike. Banorët në atë pjesë janë duke u ankuar për shkak që ka më shumë se 12 orë që nuk kanë energji...

Problemi me një trafo, lë pa rrymë “Bregun e Diellit” më shumë se 12 orë

para një jave - Ekonomia Online

Një pjesë e lagjes së “Bregut të Diellit” në Prishtinë është duke qëndruar pa energji i elektrike më shumë se 12 orë, pasi është paraqitur një defekt në një trafo të KOSTT-it. Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor...

Njoftim nga KEDS Këto vende do të mbesin pa rrymë sot në Komunën e Suharekës

para një jave - Suhareka Express

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Data e punimit: 21-11-2020 1. Nga TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet: Dalja 10 kV Mushtishti (Kodi: 32000002) prej orës 14:00 deri ne ora 15:00 Vendet:...

“Bregu i Diellit” në terr që 12 orë, KEDS-i shpreson ta rregullojë së shpejti defektin

para një jave - Ekonomia Online

Që pas orës 22:30 të së premtes banorët e lagjes “Bregu i Diellit” kanë mbetur pa energji elektrike. Sipas zëdhënësit të KEDS-it, Viktor Buzhala, kjo pjesë e Prishtinës ka mbetur në terr tash për më shumë...

Një pjesë e lagjes “Bregu i Diellit” mbetet pa rrymë si pasojë e një defekti

para një jave - Vec Lajme

Disa banorë të lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë janë duke u ankuar se kanë mbetur pa energji elektrike për më shumë se 12 orë. Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala, ka thënë për se kjo mungesë e furnizimit...

“Bregu i Diellit” në terr qe 12 orë…

para një jave - Kosova info

Që pas orës 22:30 të së premtes banorët e lagjes “Bregu i Diellit” kanë mbetur pa energji elektrike. Sipas zëdhënësit të KEDS-it, Viktor Buzhala, kjo pjesë e Prishtinës ka mbetur në terr tash për më shumë...

KEDS njofton për punime, ndërprerje të energjisë do të kenë këto fshatra të Suharekës

para një jave - Suhareka Online

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës të shtunën, më 21 nëntor 2020. KEDS përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se se disa vende në Komunën e Suharekës do të mbesin pa...

“Bregu i Diellit”, tash e 11 orë pa energji elektrike

para një jave - Arbresh

Banorët e lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë kanë mbi 11 orë pa energji elektrike për shkak të punimeve që po bëhen aty. Shumë prej tyre janë ankuar se kanë mbetur në errësirë edhe pas kohës kur ishte...

Kjo lagje e Prishtinës që 11 orë pa rrymë elektrike

para një jave - Revista Kosovarja

Banorët e lagjes “Bregu i Diellit” në Prishtinë kanë mbi 11 orë pa energji elektrike për shkak të punimeve që po bëhen aty. Shumë prej tyre janë ankuar se kanë mbetur në errësirë edhe pas kohës kur ishte...

Në këto komuna nesër do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në rrjet

para një jave - Syri.net Kosova

KEDS ka paralajmëruar se nesër në disa vendbanime të Kosovës nuk do të ketë rrymë. Arsyeja e ndërprerjes janë punimet e domosdoshme për siguri të sistemit. Njoftimet nga KEDS 21.11.2020 Prishtinë 1. Nga...

KEDS me punime në rrjet, qytetarët paralajmërohen për ndërprerje të rrymës

para një jave - RTK

Arsyeja: Punime të domosdoshme për siguri të sistemit. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 21.11.2020 Prishtinë 1. Nga TS 35/10kV Koliqi do të ndërprehet: Dalja 10 kV Koliqi (Kodi: 14016002) prej orës...

KEDS njofton për ndërprerje të rrymës në këto vende, për shkak të punimeve në rrjet

para një jave - Mitrovica sot

KEDS ka njoftuar se do të ketë ndërprerje të rrymës në disa vende për shkak të pinimeve në rrjet, shkruan Gazeta Metro. Për shkak të punime të domosdoshme për siguri të sistemit, ditëve në vijim do të...

KEDS paralajmëron ndërprerje të rrymës elektrike në këto komuna

para një jave - Sinjali

KEDS ka njoftuar se nesër do të ketë disa ndërprerje të rrymës elektrike, shkruan Gazeta Sinjali. Sipas njoftimit, këto ndërprerje do të ndodhin për shkak se do të zhvillohen punime të domosdoshme për...

KEDS me punime në rrjet, qytetarët paralajmërohen për ndërprerje të rrymës

para një jave - Medial

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 21.11.2020 Prishtinë 1. Nga TS 35/10kV Koliqi do të ndërprehet: Dalja 10 kV Koliqi (Kodi: 14016002) prej orës 10:00 deri në ora 15:00 Vendet: Koliqi, Ballabani dhe...

KEDS paralajmëron ndërprerje të rrymës në këto vendbanime

para një jave - 24 orë info

KEDS ka paralajmëruar se nesër në disa vendbanime të Kosovës nuk do të ketë rrymë. Arsyeja e ndërprerjes janë punimet e domosdoshme për siguri të sistemit. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 21.11.2020...

KEDS me punime në rrjet, qytetarët paralajmërohen për ndërprerje të rrymës

para një jave - Lajmi.net

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 21.11.2020 Prishtinë 1. Nga TS 35/10kV Koliqi do të ndërprehet: Dalja 10 kV Koliqi (Kodi: 14016002) prej orës 10:00 deri në ora 15:00 Vendet: Koliqi, Ballabani dhe...

Upozorenje na redukcije el.energije u ovim naseljima

para një jave - Kosova info

KEDS je upozorio da sutra u nekim naseljima na Kosovu neće biti električne energije. Razlog prekida su neophodni radovi za sigurnost sistema. Obavijesti KEDS-a o mrežnim radovima 21.11.2020 Priština 1....

KEDS paralajmëron ndërprerje të rrymës në këto vendbanime

para një jave - Revista Kosovarja

KEDS ka paralajmëruar se nesër në disa vendbanime të Kosovës nuk do të ketë rrymë. Arsyeja e ndërprerjes janë punimet e domosdoshme për siguri të sistemit. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 21.11.2020...

KEDS paralajmëron ndërprerje të rrymës në këto vendbanime

para një jave - Arbresh

KEDS ka paralajmëruar se nesër në disa vendbanime të Kosovës nuk do të ketë rrymë. Arsyeja e ndërprerjes janë punimet e domosdoshme për siguri të sistemit, shkruan Arbresh.info. Ky është njoftimi i plotë...

KEDS njofton për ndërprerje të rrymës në këto vende

para një jave - Periskopi

Arsyeja: Punime të domosdoshme për siguri të sistemit. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 21.11.2020 Prishtinë 1. Nga TS 35/10kV Koliqi do të ndërprehet: Dalja 10 kV Koliqi (Kodi: 14016002) prej orës...

Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet

para një jave - Epoka e Re

21.11.2020 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prishtinë 1. Nga TS 35/10kV Koliqi do të ndërprehet : Dalja 10 kV Koliqi (Kodi: 14016002 ) prej orës 10:00 deri në ora 15:00 Vendet: Koliqi , Ballabani...

Lipjan, KEDS paralajmëron ndërprerje të rrymës në këto vendbanime

para një jave - Lipjani News

KEDS ka paralajmëruar se nesër në disa vendbanime të Kosovës nuk do të ketë rrymë. Nga TS 110/35/10kV Lipjani do të ndërprehet: Dalja 10 kV Kraishta (Kodi: 41000002) prej orës 09:00 deri ne ora 14:00 Vendet:...

Paralajmëron ndërprerje të rrymës KEDS në këto vendbanime

para një jave - Kosova info

KEDS ka paralajmëruar se nesër në disa vendbanime të Kosovës nuk do të ketë rrymë. Arsyeja e ndërprerjes janë punimet e domosdoshme për siguri të sistemit. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 21.11.2020...

KEDS paralajmëron ndërprerje të rrymës në këto vendbanime

para një jave - Aktiv press

KEDS ka paralajmëruar se nesër në disa vendbanime të Kosovës nuk do të ketë rrymë. Arsyeja e ndërprerjes janë punimet e domosdoshme për siguri të sistemit. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 21.11.2020...

KEDS paralajmëron ndërprerje të rrymës në këto vendbanime

para një jave - Ekonomia Online

KEDS ka paralajmëruar se nesër në disa vendbanime të Kosovës nuk do të ketë rrymë, shkruan Gazeta Express. Arsyeja e ndërprerjes janë punimet e domosdoshme për siguri të sistemit. Njoftimet nga KEDS për...

KEDS paralajmëron ndërprerje të rrymës në këto vendbanime

para një jave - Bota Press

Botapress 20 Nentor- KEDS ka paralajmëruar se nesër në disa vendbanime të Kosovës nuk do të ketë rrymë, shkruan Gazeta Botapress. Arsyeja e ndërprerjes janë punimet e domosdoshme për siguri të sistemit....

KEDS njofton për ndërprerje të rrymës në këto vende, për shkak të punimeve në rrjet

para një jave - Gazeta Metro

KEDS ka njoftuar se do të ketë ndërprerje të rrymës në disa vende për shkak të pinimeve në rrjet, shkruan Gazeta Metro Për shkak të punime të domosdoshme për siguri të sistemit, ditëve në vijim do të ketë...

KEDS paralajmëron ndërprerje të rrymës në këto vendbanime

para një jave - Malisheva TV

KEDS ka paralajmëruar se nesër në disa vendbanime të Kosovës nuk do të ketë rrymë. Arsyeja e ndërprerjes janë punimet e domosdoshme për siguri të sistemit. Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet 21.11.2020...

Këto pjesë të Ferizajt do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike ditëve në vijim

para një jave - Ferizaj press

KEDS ka njoftuar se edhe gjatë ti ditëve në vijim do të ketë punime në regjionin e Ferizajt e për pasojë do të ketë edhe ndërprerje të planifikuar të energjisë elektrike. Këto janë vendet që do të ketë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK