Pavarësisht se Trump s’po e pranon humbjen, Biden vazhdon punën për formimin e stafit

para një jave - Medial

Cathy Russell, ish-shefe e stafit të zonjës Jill Biden gjatë administratës Obama, do të shërbejë si drejtore e Zyrës së Personelit Presidencial në Shtëpinë e Bardhë, që merret me vlerësimin e aplikantëve...

Presidencialet në SHBA, trysni për të shtyrë certifikimin e rezultatit zgjedhor në Miçigan

para një jave - ABC News

Komiteti Kombëtar Republikan dhe Partia Republikane e Miçiganit i kërkuan me anë të një letre bordit shtetëror të zgjedhjeve në Miçigan ta shtyjë procesin e certifikimit 14 ditë për të lejuar një kontroll...

52% E VOTUESVE REPUBLIKANË: Trump, fituesi i merituar i zgjedhjeve!

para një jave - Koha.mk

Por republikanët e anketuar shprehen me dyshim për rezultatin, sidomos kur pyeten nëse zoti Biden “fitoi me të drejtë”. 52% e republikanëve thanë se Presidenti Trump ishte “fituesi i merituar” ndërsa vetëm...

Trysni për të shtyrë çertifikimin e rezultatit zgjedhor në Miçigan

para një jave - Mapo

Komiteti Kombëtar Republikan dhe Partia Republikane e Miçiganit i kërkuan me anë të një letre bordit shtetëror të zgjedhjeve në Miçigan ta shtyjë procesin e çertifikimit 14 ditë për të lejuar një kontroll...

Michigani nuk pajtohet me Trumpin, deklaron fitoren e Bidenit

para një jave - Koha.net

Presidentit amerikan, Donald Trump, i janë zbehur edhe më shumë gjasat që ta shmangë humbjen në zgjedhjet presidenciale, pasi ligjvënësit në Michigan kanë paralajmëruar se nuk do ta refuzojnë fitoren e...

A do kenë sukses manovrat e Donald Trump, për të penguar fitoren e Joe Biden?

para një jave - Gazeta Tema

Pas një rinumërimi me dorë të votave, zyrtarët e Xhorxhias çertifikuan rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, duke konfirmuar fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden. Megjithatë presidenti...

Trump, pëson tjetër goditje Michigan mbështet fitoren e Biden

para një jave - Zhurnal

Përpjekjet e Donald Trump-it për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve presidenciale në SHBA morën një tjetër goditje në Michigan, ligjvënësit e të cilit e bënë të qartë se nuk do ta ndryshojnë triumfin...

Pavarësisht se Trump s’po e pranon humbjen, Biden vazhdon punën për formimin e stafit

para një jave - Lajmi.net

Cathy Russell, ish-shefe e stafit të zonjës Jill Biden gjatë administratës Obama, do të shërbejë si drejtore e Zyrës së Personelit Presidencial në Shtëpinë e Bardhë, që merret me vlerësimin e aplikantëve...

Doli humbës edhe nga numërimi, Trump nuk dorëzohet dhe bën lëvizjen e radhës

para një jave - Albeu

Pas një rinumërimi me dorë të votave, zyrtarët e Xhorxhias çertifikuan rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, duke konfirmuar fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden . Megjithatë presidenti...

Trump nuk pranon humbjen, pretendon se zgjedhjet u manipuluan

para një jave - Koha Jone

Pas një rinumërimi me dorë të votave, zyrtarët e Xhorxhias çertifikuan rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, duke konfirmuar fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden. Megjithatë presidenti...

Trysni për të shtyrë çertifikimin e rezultatit zgjedhor në Miçigan

para një jave - Zëri i Amerikës

Komiteti Kombëtar Republikan dhe Partia Republikane e Miçiganit i kërkuan me anë të një letre bordit shtetëror të zgjedhjeve në Miçigan ta shtyjë procesin e çertifikimit 14 ditë për të lejuar një kontroll...

Trump nuk pranon humbjen, pretendon se zgjedhjet u manipuluan

para një jave - ABC News

Pas një rinumërimi me dorë të votave, zyrtarët e Xhorxhias çertifikuan rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, duke konfirmuar fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden. Megjithatë presidenti...

Trump vijon të mos pranojë humbjen, pretendon se zgjedhjet u manipuluan

para një jave - Top Channel

Pas një rinumërimi me dorë të votave, zyrtarët e Xhorxhias çertifikuan rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, duke konfirmuar fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden. Megjithatë presidenti...

Donald Trump nuk pranon humbjen, pretendon se zgjedhjet u manipuluan

para një jave - Mapo

Pas një rinumërimi me dorë të votave, zyrtarët e Xhorxhias çertifikuan rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, duke konfirmuar fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden. Megjithatë presidenti...

Trump nuk jep shenja se do ta pranojë humbjen, thotë se zgjedhjet u manipuluan

para një jave - InfoShqip

Pas një rinumërimi me dorë të votave, zyrtarët e Xhorxhias çertifikuan rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, duke konfirmuar fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden. Megjithatë presidenti...

Trump nuk jepet: Zgjedhjet u manipuluan

para një jave - Java News

Pas një rinumërimi me dorë të votave, zyrtarët e Xhorxhias çertifikuan rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, duke konfirmuar fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden. Megjithatë presidenti...

Trump vijon të mos pranojë humbjen, pretendon se zgjedhjet u manipuluan

para një jave - Shenja

Pas një rinumërimi me dorë të votave, zyrtarët e Xhorxhias çertifikuan rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, duke konfirmuar fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden. Megjithatë presidenti...

Trump nuk jep shenja se do ta pranojë humbjen, thotë se zgjedhjet u manipuluan

para një jave - GazetaBlic

Pas një rinumërimi me dorë të votave, zyrtarët e Xhorxhias çertifikuan rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, duke konfirmuar fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden. Megjithatë presidenti...

Trump nuk pranon humbjen, pretendon se zgjedhjet u manipuluan

para një jave - Zëri i Amerikës

Pas një rinumërimi me dorë të votave, zyrtarët e Xhorxhias çertifikuan rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, duke konfirmuar fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden. Megjithatë presidenti...

SHBA, fjalimet e humbjes në 30 vjet

para një jave - Gazeta Metro

Refuzimi i Presidentit amerikan Donald Trump për të pranuar humbjen dhe akuzat për manipulim të zgjedhjeve kumbuan rëndë në Amerikën e pamësuar me situtata të tilla, ku historikisht transferimi i pushtetit...

Trump nuk jep shenja se do ta pranojë humbjen, thotë se zgjedhjet u manipuluan

para një jave - Zyrtare

Pas një rinumërimi me dorë të votave, zyrtarët e Xhorxhias çertifikuan rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, duke konfirmuar fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden. Megjithatë presidenti...

Republikanët nuk lejojnë Trump të “rrëmbejë” Michigan

para një jave - ABC News

Nga Federico Rampini, la Repubblica Dy deputetë vendorë, republikanë, i kanë thënë jo përpjekjes ekstreme të presidentit për të përmbysur rregullat dhe vendimin e qendrave të votimit në shtetin industrial...

Kush janë ish-zyrtarët e administratës Obama që i bashkohen Bidenit në Shtëpinë e Bardhë?

para një jave - Epoka e Re

Biden tashmë ka nxjerr emrat e parë të stafit, dhe janë bërë të ditur ish-zyrtarët e administratës Obama që i bashkohen në Shtëpinë e Bardhë Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve...

Trump pëson dy goditje të tjera në përpjekjet e tij për të përmbysur rezultatin zgjedhor

para një jave - Klan

Trump pëson dy goditje të tjera në përpjekjet e tij për të përmbysur rezultatin zgjedhor Përpjekjet e presidentit Donald Trump për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve, morën një goditje tjetër më 20 nëntor,...

A mund t’i japë fund Biden luftërave të pafundme të Amerikës?

para një jave - Medial

Në fillim të kësaj jave, administrata Trump njoftoi planet për të kthyer në shtëpi gjysmën e 5.000 trupave amerikane të stacionuara ende në Afganistan, si dhe 500 nga 3.000 anëtarët e personelit që ndodhet...

TRUMP PËSON DY GODITJE TË TJERA PËR REZULTATIN ZGJEDHOR

para një jave - Klan Macedonia

Përpjekjet e presidentit Donald Trump për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve, morën një goditje tjetër më 20 nëntor, kur shteti i Xhorxhias certifikoi fitoren e presidentit të zgjedhur, Joe Biden, teksa...

Trump nuk jep shenja se do ta pranojë humbjen, thotë se zgjedhjet u manipuluan

para një jave - Tetova Sot

Pas një rinumërimi me dorë të votave, zyrtarët e Xhorxhias çertifikuan rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, duke konfirmuar fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden. Megjithatë presidenti...

Trump vijon të mos pranojë humbjen, pretendon se zgjedhjet u manipuluan

para një jave - Lexo

Pas një rinumërimi me dorë të votave, zyrtarët e Xhorxhias çertifikuan rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, duke konfirmuar fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden. Megjithatë presidenti...

A mund t’i japë fund Biden luftërave të pafundme të Amerikës?

para një jave - GazetaBlic

Nga Jonathan Tepperman, Foreign Policy Në fillim të kësaj jave, administrata Trump njoftoi planet për të kthyer në shtëpi gjysmën e 5.000 trupave amerikane të stacionuara ende në Afganistan, si dhe 500...

Udhëheqësit republikanë zhgënjejnë Trump: Nuk kemi të dhëna se do të ndryshojë rezultati

para një jave - Syri

Udhëheqësit kryesorë republikanë të legjislaturës së shtetit Miçigan thanë pas një takimi me Presidentin Donald Trump të premten se ata nuk kishin ndonjë informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve...

Trump nuk jep shenja se do ta pranojë humbjen, thotë se zgjedhjet u manipuluan

para një jave - Lajmi.net

Megjithatë presidenti Trump nuk po jep shenja se do ta pranojë humbjen. Edhe pse mbështetësit e Presidentit Donald Trump marshuan në kryeqytetin e Xhorxhias, Atlanta në fillim të kësaj jave, për të kërkuar...

Trumpi nuk e pranon humbjen, pretendon se zgjedhjet u manipuluan

para një jave - Epoka e Re

Pas një rinumërimi me dorë të votave, zyrtarët e Xhorxhias çertifikuan rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, duke konfirmuar fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden. Megjithatë presidenti...

A mund t’i japë fund Biden luftërave të pafundme të Amerikës?

para një jave - Indeks online

Nga Jonathan Tepperman, Foreign Policy Në fillim të kësaj jave, administrata Trump njoftoi planet për të kthyer në shtëpi gjysmën e 5.000 trupave amerikane të stacionuara ende në Afganistan, si dhe 500...

Biden nxjerr emrat e parë të stafit, ish-zyrtarët e Obamës që i bashkohen në Shtëpinë e Bardhë

para një jave - Mapo

Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër ish-zyrtarë të administratës Obama-Biden, ndërsa vazhdon punën për formimin e ekipit të tij të Shtëpisë së Bardhë. Cathy Russell,...

Si i sabotoi Trump shanset e tij për një mandat të dytë

para një jave - ABC News

Nga Michael D’Antonio, CNN Pavarësisht se Trump kërkon që Amerika ta shohë si një njeri që ka aftësi të jashtëzakonshme për të fituar, ai në fakt është në fund të mandatit të tij duke treguar në këtë mënyrë...

Republikanët nuk lejojnë Trump të “rrëmbejë” Michigan

para një jave - InfoShqip

Dy deputetë vendorë, republikanë, i kanë thënë jo përpjekjes ekstreme të presidentit për të përmbysur rregullat dhe vendimin e qendrave të votimit në shtetin industrial të fituar nga Joe Biden. Dy republikanët,...

Trump pëson edhe dy goditje të tjera në përpjekjet e tij për të përmbysur rezultatin zgjedhor

para një jave - Sinjali

Përpjekjet e presidentit Donald Trump për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve, morën një goditje tjetër më 20 nëntor, kur shteti i Georgias certifikoi fitoren e presidentit të zgjedhur, Joe Biden, teksa...

Fjalimet e humbësve të zgjedhjeve në SHBA, a do ta bëjë Trump një të tillë

para një jave - Medial

Refuzimi i Presidentit amerikan Donald Trump për të pranuar humbjen dhe akuzat për manipulim të zgjedhjeve kumbuan rëndë në Amerikën e pamësuar me situtata të tilla, ku historikisht transferimi i pushtetit...

Xhorxhia dhe Miçigan godasin Trumpin në përpjekjet e tij për të përmbysur rezultatin zgjedhor

para një jave - Periskopi

Përpjekjet e presidentit Donald Trump për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve, morën një goditje tjetër më 20 nëntor, kur shteti i Xhorxhias certifikoi fitoren e presidentit të zgjedhur, Joe Biden, teksa...

Ligjvënësit e Miçiganit: Nuk kemi informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve

para një jave - Lajmi.net

“Ne ende nuk jemi vënë në dijeni për ndonjë informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve në Miçigan dhe, si udhëheqës legjislativë, do të ndjekim ligjin dhe procesin normal në lidhje me elektorët...

Trump pëson dy goditje të tjera në përpjekjet e tij për të përmbysur rezultatin zgjedhor

para një jave - Pa censure

Përpjekjet e presidentit Donald Trump për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve, morën një goditje tjetër më 20 nëntor, kur shteti i Xhorxhias certifikoi fitoren e presidentit të zgjedhur, Joe Biden, teksa...

Trump, tjetër goditje/ Michigan-i mbështet fitoren e Biden-it

para një jave - Top Channel

Përpjekjet e Donald Trump-it për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve presidenciale në SHBA morën një tjetër goditje në Michigan, ligjvënësit e të cilit e bënë të qartë se nuk do ta ndryshojnë triumfin...

Trump pëson dy goditje të tjera në përpjekjet për të përmbysur rezultatin zgjedhor

para një jave - Koha.net

Përpjekjet e presidentit Donald Trump për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve, morën një goditje tjetër më 20 nëntor, kur shteti i Xhorxhias certifikoi fitoren e presidentit të zgjedhur, Joe Biden, teksa...

Për të përmbysur rezultatin zgjedhor Trump pëson dy goditje të tjera

para një jave - Kosova info

Përpjekjet e presidentit Donald Trump për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve, morën një goditje tjetër më 20 nëntor, kur shteti i Xhorxhias certifikoi fitoren e presidentit të zgjedhur, Joe Biden, teksa...

Trump nuk jep shenja se do ta pranojë humbjen, thotë se zgjedhjet u manipuluan

para një jave - Llapi info

Pas një rinumërimi me dorë të votave, zyrtarët e Xhorxhias çertifikuan rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, duke konfirmuar fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden. Megjithatë presidenti...

Trump merr tjetër goditje, Michigan-i mbështet fitoren e Biden-it

para një jave - GazetaBlic

Përpjekjet e Donald Trump-it për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve presidenciale në SHBA morën një tjetër goditje në Michigan, ligjvënësit e të cilit e bënë të qartë se nuk do ta ndryshojnë triumfin...

Bideni kërkon asistencë emergjence për pandeminë

para një jave - Zeri

Presidenti i zgjedhur Joe Biden po i bën thirrje Kongresit të miratojë miliarda dollarë ndihmë emergjente për COVID-19n para fundit të vitit, sipas një këshilltareje të lartë të tij, e cila paralajmëroi...

Trump po përpiqet të përmbysë fitoren e Biden, Zëri i Amerikës: Ja cfarë ndodhi

para një jave - LajmiFundit

Presidenti Donald Trump dhe aleatët e tij po ndërmarrin hapa gjithnjë e më të dëshpëruara për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2020, përfshirë thirrjen e legjislatorëve të shtetit të Miçiganit...

Trump pëson dy goditje të tjera në përpjekjet e tij për të përmbysur rezultatin zgjedhor

para një jave - Zeri

Përpjekjet e presidentit Donald Trump për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve, morën një goditje tjetër më 20 nëntor, kur shteti i Xhorxhias certifikoi fitoren e presidentit të zgjedhur, Joe Biden, teksa...

Ligjvënësit e Miçiganit: Nuk kemi informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve

para një jave - BalkanWeb

Udhëheqësit kryesorë republikanë të legjislaturës së shtetit Miçigan thanë pas një takimi me Presidentin Donald Trump të premten se ata nuk kishin ndonjë informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve...

Biden vazhdon punën për formimin e stafit të tij të Shtëpisë së Bardhë

para një jave - Illyria

Uashington, 21 nëntor 2020 – Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër ish-zyrtarë të administratës Obama-Biden, ndërsa vazhdon punën për formimin e ekipit të tij të Shtëpisë...

Republikanët e Miçiganit nuk i binden Trump-it për ta kontestuar fitoren e Biden

para një jave - Insajderi

Presidneti amerikan, Donald Trump, ka pasur një prapambetje të re në përpjekjen e tij për të përmbysur humbjen e tij në zgjedhjet amerikane pasi ligjvënësit e treguan se ata nuk do të kërkonin të zhbëjnë...

Trump pëson dy goditje të tjera në përpjekjet e tij për të përmbysur rezultatin zgjedhor

para një jave - Evropa e Lirë

Përpjekjet e presidentit Donald Trump për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve, morën një goditje tjetër më 20 nëntor, kur shteti i Xhorxhias certifikoi fitoren e presidentit të zgjedhur, Joe Biden, teksa...

Biden vazhdon punën për formimin e stafit të tij të Shtëpisë së Bardhë

para një jave - Gazeta Metro

Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër ish-zyrtarë të administratës Obama-Biden, ndërsa vazhdon punën për formimin e ekipit të tij të Shtëpisë së Bardhë, transmeton...

Zëri i Amerikës: Biden nxjerr emrat e parë të stafit, kush janë ish-zyrtarët e administratës Obama që i bashkohen në Shtëpinë e Bardhë

para një jave - Zhurnal

Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër ish-zyrtarë të administratës Obama-Biden, ndërsa vazhdon punën për formimin e ekipit të tij të Shtëpisë së Bardhë. Cathy Russell,...

Ligjvënësit e Miçiganit: Nuk kemi informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve

para një jave - TV21

Udhëheqësit kryesorë republikanë të legjislaturës së shtetit Miçigan thanë pas një takimi me Presidentin Donald Trump të premten se ata nuk kishin ndonjë informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve...

Ligjvënësit e Miçiganit: Nuk kemi informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve

para një jave - Telegrafi

Udhëheqësit kryesorë republikanë të legjislaturës së shtetit Miçigan thanë pas një takimi me Presidentin Donald Trump të premten se ata nuk kishin ndonjë informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve...

Ngushtohen opsionet e Trump, ligjvënësit e Miçiganit: Nuk kemi informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve

para një jave - Gazeta Tema

Donald Trump bën një tjetër hap pas në përpjekjen e tij për të përmbysur humbjen e tij në zgjedhjet amerikane, pasi ligjvënësit e Miçiganit treguan se ata nuk do të kërkonin të zhbëjnë fitoren e parashikuar...

Biden nxjerr emrat e parë të stafit, kush janë ish-zyrtarët e administratës Obama që i bashkohen në Shtëpinë e Bardhë

para një jave - BalkanWeb

Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër ish-zyrtarë të administratës Obama-Biden, ndërsa vazhdon punën për formimin e ekipit të tij të Shtëpisë së Bardhë. Cathy Russell,...

Trump, tjetër goditje/ Michigan-i mbështet fitoren e Biden-it

para një jave - Shenja

Përpjekjet e Donald Trump-it për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve presidenciale në SHBA morën një tjetër goditje në Michigan, ligjvënësit e të cilit e bënë të qartë se nuk do ta ndryshojnë triumfin...

Biden kërkon asistencë emergjence për pandeminë

para një jave - Medial

Ndihmësja e tranzicionit të zotit Biden, Jen Psaki i bëri komentet përpara takimit të zotit Biden me Kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve Nancy Pelosi dhe udhëheqësin e demokratëve të Senatit Chuck Schumer....

Trump pëson dy goditje të tjera në përpjekjet e tij për të përmbysur rezultatin zgjedhor

para një jave - InfoShqip

Përpjekjet e presidentit Donald Trump për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve, morën një goditje tjetër më 20 nëntor, kur shteti i Xhorxhias certifikoi fitoren e presidentit të zgjedhur, Joe Biden, teksa...

Zëri i Amerikës: Biden nxjerr emrat e parë të stafit, kush janë ish-zyrtarët e administratës Obama që i bashkohen në Shtëpinë e Bardhë

para një jave - Koha Jone

Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër ish-zyrtarë të administratës Obama-Biden, ndërsa vazhdon punën për formimin e ekipit të tij të Shtëpisë së Bardhë. Cathy Russell,...

Biden nis punën për formimin e stafit, kush janë ish-zyrtarët e administratës Obama që i bashkohen në Shtëpinë e Bardhë

para një jave - Panorama

Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër ish-zyrtarë të administratës Obama-Biden, ndërsa vazhdon punën për formimin e ekipit të tij të Shtëpisë së Bardhë. Cathy Russell,...

Joe Biden mbushi 78 vjet, ja karriera e tij

para një jave - Republika

Presidenti i zgjedhur Joe Biden mbushi të premten 78 vjeç. Pas dy muajsh, ai do të marrë në dorë frenat e një vendi politikisht të përçarë, që përballet me krizën më të rëndë të shëndetit publik prej një...

Trump, tjetër goditje/ Michigan-i mbështet fitoren e Biden-it

para një jave - Lajm

Përpjekjet e Donald Trump-it për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve presidenciale në SHBA morën një tjetër goditje në Michigan, ligjvënësit e të cilit e bënë të qartë se nuk do ta ndryshojnë triumfin...

Trump pëson dy goditje të tjera në përpjekjet e tij për të përmbysur rezultatin zgjedhor

para një jave - Fakti Ditor

Përpjekjet e presidentit Donald Trump për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve, morën një goditje tjetër më 20 nëntor, kur shteti i Xhorxhias certifikoi fitoren e presidentit të zgjedhur, Joe Biden, teksa...

Biden nxjerr emrat e parë të stafit, kush janë ish-zyrtarët e administratës Obama që i bashkohen në Shtëpinë e Bardhë

para një jave - Shenja

Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër ish-zyrtarë të administratës Obama-Biden, ndërsa vazhdon punën për formimin e ekipit të tij të Shtëpisë së Bardhë. Cathy Russell,...

Ligjvënësit e Miçiganit: Nuk kemi informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve

para një jave - InfoShqip

Udhëheqësit kryesorë republikanë të legjislaturës së shtetit Miçigan thanë pas një takimi me Presidentin Donald Trump të premten se ata nuk kishin ndonjë informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve...

Trump pëson dy goditje të tjera në përpjekjet e tij për të përmbysur rezultatin zgjedhor

para një jave - Ekonomia Online

Përpjekjet e presidentit Donald Trump për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve, morën një goditje tjetër më 20 nëntor, kur shteti i Xhorxhias certifikoi fitoren e presidentit të zgjedhur, Joe Biden, teksa...

Trump pëson dy goditje të tjera në përpjekjet e tij për të përmbysur rezultatin zgjedhor

para një jave - Arbresh

Përpjekjet e presidentit Donald Trump për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve, morën një goditje tjetër më 20 nëntor, kur shteti i Xhorxhias certifikoi fitoren e presidentit të zgjedhur, Joe Biden, teksa...

Joe Biden mbushi 78 vjeç, ja karriera e tij

para një jave - GazetaBlic

Presidenti i zgjedhur Joe Biden mbushi të premten 78 vjeç. Pas dy muajsh, ai do të marrë në dorë frenat e një vendi politikisht të përçarë, që përballet me krizën më të rëndë të shëndetit publik prej një...

Trump merr tjetër goditje/ Michigan-i mbështet fitoren e Biden-it

para një jave - Kosova info

Përpjekjet e Donald Trump-it për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve presidenciale në SHBA morën një tjetër goditje në Michigan, ligjvënësit e të cilit e bënë të qartë se nuk do ta ndryshojnë triumfin...

Biden kërkon asistencë emergjence për pandeminë

para një jave - Lajmi.net

Ndihmësja e tranzicionit të zotit Biden, Jen Psaki i bëri komentet përpara takimit të zotit Biden me Kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve Nancy Pelosi dhe udhëheqësin e demokratëve të Senatit Chuck Schumer....

Biden nis punën për formimin e stafit, kush janë ish-zyrtarët e administratës Obama që i bashkohen në Shtëpinë e Bardhë

para një jave - InfoShqip

Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër ish-zyrtarë të administratës Obama-Biden, ndërsa vazhdon punën për formimin e ekipit të tij të Shtëpisë së Bardhë. Cathy Russell,...

Ligjvënësit e Miçiganit: Nuk kemi informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve

para një jave - Top Channel

Udhëheqësit kryesorë republikanë të legjislaturës së shtetit Miçigan thanë pas një takimi me Presidentin Donald Trump të premten se ata nuk kishin ndonjë informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve...

Joe Biden mbushi 78 vjeç, ja karriera e tij

para një jave - Top Channel

Presidenti i zgjedhur Joe Biden mbushi të premten 78 vjeç. Pas dy muajsh, ai do të marrë në dorë frenat e një vendi politikisht të përçarë, që përballet me krizën më të rëndë të shëndetit publik prej një...

Biden kërkon asistencë emergjence për pandeminë

para një jave - Top Channel

Presidenti i zgjedhur Joe Biden po i bën thirrje Kongresit të miratojë miliarda dollarë ndihmë emergjente për COVID-19n para fundit të vitit, sipas një këshilltareje të lartë të tij, e cila paralajmëroi...

Ligjvënësit e Miçiganit: Nuk kemi informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve

para një jave - Zyrtare

Udhëheqësit kryesorë republikanë të legjislaturës së shtetit Miçigan thanë pas një takimi me Presidentin Donald Trump të premten se ata nuk kishin ndonjë informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve...

Biden vazhdon punën për formimin e stafit të tij të Shtëpisë së Bardhë

para një jave - Top Channel

Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër ish-zyrtarë të administratës Obama-Biden, ndërsa vazhdon punën për formimin e ekipit të tij të Shtëpisë së Bardhë. Cathy Russell,...

Opsionet e Donald Trump sa vijnë e ngushtohen, Miçigan vazhdon certifikimin e fitores së Biden

para një jave - KosovaPress

Donald Trump hasi një tjetër pengesë ditën e premte në përpjekjen e tij për të përmbysur humbjen nga zgjedhjet presidenciale. Zyrtarët e Miçigan treguan se do të vazhdonin me vërtetimin e rezultateve të...

Opsionet e Donald Trump sa vijnë e ngushtohen, Miçigan vazhdon certifikimin e fitores së Biden

para një jave - Malisheva TV

Donald Trump hasi një tjetër pengesë ditën e premte në përpjekjen e tij për të përmbysur humbjen nga zgjedhjet presidenciale. Zyrtarët e Miçigan treguan se do të vazhdonin me vërtetimin e rezultateve të...

Ligjvënësit e Miçiganit: Nuk kemi informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve

para një jave - Ekonomia Online

Udhëheqësit kryesorë republikanë të legjislaturës së shtetit Miçigan thanë pas një takimi me Presidentin Donald Trump të premten se ata nuk kishin ndonjë informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve...

Biden vazhdon punën për formimin e stafit të tij të Shtëpisë së Bardhë

para një jave - Arbresh

Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër ish-zyrtarë të administratës Obama-Biden, ndërsa vazhdon punën për formimin e ekipit të tij të Shtëpisë së Bardhë. Cathy Russell,...

Biden kërkon asistencë emergjence për pandeminë

para një jave - Periskopi

Presidenti i zgjedhur Joe Biden po i bën thirrje Kongresit të miratojë miliarda dollarë ndihmë emergjente për COVID-19n para fundit të vitit, sipas një këshilltareje të lartë të tij, e cila paralajmëroi...

Ja kush janë ish-zyrtarët e administratës Obama që i bashkohen Shtëpisë së Bardhë

para një jave - Lajme.al

Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër ish-zyrtarë të administratës Obama-Biden, ndërsa vazhdon punën për formimin e ekipit të tij të Shtëpisë së Bardhë. Cathy Russell,...

Përpjekje të dëshpëruara nga presidenti Trump për të përmbysur fitoren e demokratit Biden

para një jave - Top Channel

Donald Trump dhe aleatët e tij po ndërmarrin hapa gjithnjë e më të dëshpëruar për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2020, përfshirë thirrjen e legjislatorëve të shtetit të Miçiganit në Shtëpinë...

Ligjvënësit e Miçiganit: Nuk kemi informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve

para një jave - Arbresh

Udhëheqësit kryesorë republikanë të legjislaturës së shtetit Miçigan thanë pas një takimi me Presidentin Donald Trump të premten se ata nuk kishin ndonjë informacion që do të ndryshonte rezultatin e zgjedhjeve...

Biden vazhdon punën për formimin e stafit të tij të Shtëpisë së Bardhë

para një jave - Shprehja

Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër ish-zyrtarë të administratës Obama-Biden, ndërsa vazhdon punën për formimin e ekipit të tij të Shtëpisë së Bardhë. Cathy Russell,...

Konfirmohet fitorja e Bidenit në Gjeorgji, edhe pas rinumërimit të votave

para një jave - Albinfo

Epërsia e tij ndaj presidentit aktualit Donald Trump është 12,284 vota, ose pak më e vogël se që ishte para rishikimit, kur ajo mbërrinte në rreth 14 mijë vota Rishqyrtimi i zgjedhjeve në shtetin e Gjeorgjisë,...

Biden kërkon asistencë emergjence për pandeminë

para një jave - Zëri i Amerikës

Presidenti i zgjedhur Joe Biden po i bën thirrje Kongresit të miratojë miliarda dollarë ndihmë emergjente për COVID-19n para fundit të vitit, sipas një këshilltareje të lartë të tij, e cila paralajmëroi...

Biden vazhdon punën për formimin e stafit të tij të Shtëpisë së Bardhë

para një jave - Ina

Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër ish-zyrtarë të administratës Obama-Biden, ndërsa vazhdon punën për formimin e ekipit të tij të Shtëpisë së Bardhë. Cathy Russell,...

Trump, takim me ligjvënës nga Miçigani

para një jave - Zëri i Amerikës

Sekretarja e Shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Kayleigh McEnany tha se takimi i Presidentit Donald Trump me ligjvënësit nga shteti i Miçiganit nuk do të jetë për t’u treguar atyre si të veprojnë dhe aty nuk...

Biden vazhdon punën për formimin e stafit të tij të Shtëpisë së Bardhë

para një jave - Medial

Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër ish-zyrtarë të administratës Obama-Biden, ndërsa vazhdon punën për formimin e ekipit të tij të Shtëpisë së Bardhë. Cathy Russell,...

Joe Biden mbushi 78 vjet, ja karriera e tij

para një jave - Koha.mk

Presidenti i zgjedhur Joe Biden mbushi të premten 78 vjeç. Pas dy muajsh, ai do të marrë në dorë frenat e një vendi politikisht të përçarë, që përballet me krizën më të rëndë të shëndetit publik prej një...

Biden vazhdon punën për formimin e stafit të tij të Shtëpisë së Bardhë

para një jave - Zëri i Amerikës

Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër ish-zyrtarë të administratës Obama-Biden, ndërsa vazhdon punën për formimin e ekipit të tij të Shtëpisë së Bardhë. Cathy Russell,...

Përpjekje të dëshpëruara nga Trump dhe aleatët për të përmbysur fitoren e Biden

para një jave - Kallxo

Presidenti Donald Trump dhe aleatët e tij po ndërmarrin hapa gjithnjë e më të dëshpëruara për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2020, përfshirë thirrjen e legjislatorëve të shtetit të Miçiganit...

VOA: Përpjekje të dëshpëruara nga presidenti Trump dhe aleatët e tij për të përmbysur fitoren e demokratit Biden

para një jave - Telegrafi

Donald Trump dhe aleatët e tij po ndërmarrin hapa gjithnjë e më të dëshpëruar për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2020, përfshirë thirrjen e legjislatorëve të shtetit të Miçiganit në Shtëpinë...

Përpjekje të dëshpëruara nga presidenti Trump dhe aleatët e tij për të përmbysur fitoren e demokratit Biden

para një jave - Zeri

Presidenti Donald Trump dhe aleatët e tij po ndërmarrin hapa gjithnjë e më të dëshpëruara për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2020, përfshirë thirrjen e legjislatorëve të shtetit të Miçiganit...

Përpjekje të dëshpëruara nga presidenti Trump dhe aleatët e tij për të përmbysur fitoren e demokratit Biden

para një jave - Medial

Trump dhe aleatët e tij po ndërmarrin hapa gjithnjë e më të dëshpëruara për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2020, përfshirë thirrjen e legjislatorëve të shtetit të Miçiganit në Shtëpinë e...

Përpjekje të dëshpëruara nga Donald Trump dhe aleatët e tij për të përmbysur fitoren e Biden

para një jave - Gazeta Tema

Presidenti Donald Trump dhe aleatët e tij po ndërmarrin hapa gjithnjë e më të dëshpëruara për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2020, përfshirë thirrjen e legjislatorëve të shtetit të Miçiganit...

Përpjekje të dëshpëruara nga Trump dhe aleatët e tij për të përmbysur fitoren e demokratit Biden

para një jave - ABC News

Presidenti Donald Trump dhe aleatët e tij po ndërmarrin hapa gjithnjë e më të dëshpëruara për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2020, përfshirë thirrjen e legjislatorëve të shtetit të Miçiganit...

Joe Biden mbushi 78 vjet, ja karriera e tij

para një jave - Tetova Sot

Presidenti i zgjedhur Joe Biden mbushi të premten 78 vjeç. Pas dy muajsh, ai do të marrë në dorë frenat e një vendi politikisht të përçarë, që përballet me krizën më të rëndë të shëndetit publik prej një...

5 pyetje për Joe Biden rreth ekonomisë

para një jave - Koha Jone

Nga Natalie Sherman, BBC Joe Biden do të jetë presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Planet e tij për katër vitet e ardhshme ka të ngjarë të përballen me sfidën e një qeverie të ndarë,...

Përpjekje të dëshpëruara nga presidenti Trump dhe aleatët e tij për të përmbysur fitoren e demokratit Biden

para një jave - Panorama

Trump dhe aleatët e tij po ndërmarrin hapa gjithnjë e më të dëshpëruara për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2020, përfshirë thirrjen e legjislatorëve të shtetit të Miçiganit në Shtëpinë e...

Çfarë po ndodh? Përpjekje të dëshpëruara nga Trump dhe aleatët e tij për të përmbysur fitoren e Biden

para një jave - Java News

Trump dhe aleatët e tij po ndërmarrin hapa gjithnjë e më të dëshpëruara për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2020, përfshirë thirrjen e legjislatorëve të shtetit të Miçiganit në Shtëpinë e...

Përpjekje të dëshpëruara të Trumpit për të përmbysur fitoren e Bidenit

para një jave - Illyria

Uashington, 20 nëntor 2020 – Presidenti Donald Trump dhe aleatët e tij po ndërmarrin hapa gjithnjë e më të dëshpëruara për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2020, përfshirë thirrjen e legjislatorëve...

Joe Biden mbushi 78 vjet, ja karriera e tij

para një jave - Bota Press

Presidenti i zgjedhur Joe Biden mbushi të premten 78 vjeç. Pas dy muajsh, ai do të marrë në dorë frenat e një vendi politikisht të përçarë, që përballet me krizën më të rëndë të shëndetit publik prej një...

VOA: Përpjekje të dëshpëruara nga presidenti Trump dhe aleatët e tij për të përmbysur fitoren e demokratit Biden

para një jave - Shenja

Donald Trump dhe aleatët e tij po ndërmarrin hapa gjithnjë e më të dëshpëruar për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2020, përfshirë thirrjen e legjislatorëve të shtetit të Miçiganit në Shtëpinë...

Përpjekje të dëshpëruara nga presidenti Trump dhe aleatët e tij për të përmbysur fitoren e demokratit Biden

para një jave - Arbresh

Presidenti Donald Trump dhe aleatët e tij po ndërmarrin hapa gjithnjë e më të dëshpëruara për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2020, përfshirë thirrjen e legjislatorëve të shtetit të Miçiganit...

Joe Biden feston ditëlindjen

para një jave - Zëri i Amerikës

Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden feston në 20 nëntor ditëlindjen e tij të 78-të . Si figurë e hershme e jetës politike në Uashington , zoti Biden ka treguar një interes im të madh për çështjet...

Pse votuesit republikanë thonë, ‘Dreq, nuk ka mundësi’, Trump humbi

para një jave - Shekulli

Publikuar më 20.11.2020 nga erjon dervishi Brett Fryar është një republikan i klasës së mesme. Një masazhues 50-vjeçar në këtë qytet perëndimor të Teksasit, ai zotëron një biznes të vogël. Ai ka dy diploma...

Biden fiton në rinumërimin e Gjeorgjisë

para një jave - Insajderi

Fitorja e Presidentit të zgjedhur të SHBA Joe Biden në Gjeorgji është konfirmuar nga një rinumërim, pasi përpjekjet ligjore nga aleatët e Donald Trump për të sfiduar humbjen e tij u hodhën poshtë në tre...

Përpjekje të dëshpëruara nga presidenti Trump dhe aleatët e tij për të përmbysur fitoren e demokratit Biden

para një jave - Nacionale Info

Trump dhe aleatët e tij po ndërmarrin hapa gjithnjë e më të dëshpëruara për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2020, përfshirë thirrjen e legjislatorëve të shtetit të Miçiganit në Shtëpinë e...

Trump fton ligjvënësit e Miçiganit në Shtëpinë e Bardhë

para një jave - RTK

Presidenti Donald Trump, i cili po dështon në sfidat e tij ligjore të rinumërimit të votave që tregojnë se presidenti i zgjedhur Joe Biden fitoi zgjedhjet presidenciale, ka ftuar të premten në Shtëpinë...

Përpjekja e fundit, Trump fton ligjvënësit e Michiganit në Shtëpinë e Bardhë

para një jave - ABC News

Presidenti Donald Trump, i cili po dështon në sfidat e tij ligjore të rinumërimit të votave që tregojnë se presidenti i zgjedhur Joe Biden fitoi zgjedhjet presidenciale, ka ftuar të premten në Shtëpinë...

“Zgjedhjet janë vjedhur”/ Mbështetësit e Trump protestojnë në Georgia

para një jave - Vizion Plus

Certifikimi i rezultatit zgjedhor në shtetin e Xhorxhas zgjeron hartën  elektorale të demokratëve në juglindje të vendit por ka nxitur një valë të re zemërimi mes mbështetësve të presidentit Trump. Protestuesit...

Trump fton ligjvënësit e Miçiganit në Shtëpinë e Bardhë

para një jave - ABC News

Presidenti Donald Trump, i cili po dështon në sfidat e tij ligjore të rinumërimit të votave që tregojnë se Presidenti i zgjedhur Joe Biden fitoi zgjedhjet presidenciale, ka ftuar të premten në Shtëpinë...

Tempulli amerikan para një sprove të madhe

para një jave - BalkanWeb

Fjala është për tempullin e zgjedhjeve, që është zemra e demokracisë amerikane. Sprova është trajtimi në rrugë ligjore i pretendimeve të Presidentit në detyrë, Donald Trump, i cili këmbëngul prej tri javësh,...

ANALIZA/ Preç Zogaj: Tempulli amerikan para një sprove të madhe, pse Trump i anatemon zgjedhjet në SHBA me gjuhën e politikanëve shqiptare

para një jave - Panorama

PREÇ ZOGAJ Fjala është për tempullin e zgjedhjeve, që është zemra e demokracisë amerikane. Sprova është trajtimi në rrugë ligjore i pretendimeve të Presidentit në detyrë, Donald Trump, i cili këmbëngul...

Biden dhe Trump, presidentët e rekordeve

para një jave - InfoShqip

Joe Biden ka fituar 80 milion vota gjatë zgjedhjeve të fundit presidenciale në SHBA. Ky është një rekord, ashtu si pjesëmarrja elektorale, e barabartë me 65%, një shifër që nuk është regjistruar që nga...

Biden dhe Trump, presidentët e rekordeve

para një jave - ABC News

Joe Biden ka fituar 80 milion vota gjatë zgjedhjeve të fundit presidenciale në SHBA. Ky është një rekord, ashtu si pjesëmarrja elektorale, e barabartë me 65%, një shifër që nuk është regjistruar që nga...

Biden, diskutim virtual për pandeminë me guvernatorët e shteteve

para një jave - RTK

Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden sulmoi presidentin Trump të enjten për mos pranimin e humbjes së zgjedhjeve të 3 nëntorit dhe për bllokimin e ekipit të tij të tranzicionit nga qasja në informacionet...

Priten zhvillime të reja! Donald Trump bën lëvizjen e papritur

para një jave - Lajme.al

Presidenti Donald Trump, ka ftuar të premten në Shtëpinë e Bardhë ligjvënësit kryesorë republikanë nga shteti i Miçiganit. Nuk është e qartë se çfarë mund t’u thotë presidenti Trump ligjvënësve të Miçiganit...

ANALIZA: 5 pyetje për Joe Biden rreth ekonomisë

para një jave - Gazeta Tema

Nga Natalie Sherman, BBC Joe Biden do të jetë presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Planet e tij për katër vitet e ardhshme ka të ngjarë të përballen me sfidën e një qeverie të ndarë,...

Biden dhe Trump, presidentët e rekordeve

para një jave - Zyrtare

Joe Biden ka fituar 80 milion vota gjatë zgjedhjeve të fundit presidenciale në SHBA. Ky është një rekord, ashtu si pjesëmarrja elektorale, e barabartë me 65%, një shifër që nuk është regjistruar që nga...

Tempulli amerikan para një sprove të madhe

para një jave - Panorama

PREÇ ZOGAJ Fjala është për tempullin e zgjedhjeve, që është zemra e demokracisë amerikane. Sprova është trajtimi në rrugë ligjore i pretendimeve të Presidentit në detyrë, Donald Trump, i cili këmbëngul...

5 pyetje për Joe Biden rreth ekonomisë

para një jave - ABC News

Nga Natalie Sherman, BBC Joe Biden do të jetë presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Planet e tij për katër vitet e ardhshme ka të ngjarë të përballen me sfidën e një qeverie të ndarë,...

Biden, diskutim virtual për pandeminë me guvernatorët e shteteve

para një jave - ABC News

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden sulmoi presidentin Trump të enjten për mos pranimin e humbjes së zgjedhjeve të 3 nëntorit dhe për bllokimin e ekipit të tij të tranzicionit nga qasja në informacionet...

Biden, diskutim virtual për pandeminë me guvernatorët e shteteve

para një jave - Medial

Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden sulmoi presidentin Trump të enjten për mos pranimin e humbjes së zgjedhjeve të 3 nëntorit dhe për bllokimin e ekipit të tij të tranzicionit nga qasja në informacionet...

Biden, diskutim virtual për pandeminë me guvernatorët e shteteve

para një jave - Top Channel

Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden sulmoi presidentin Trump të enjten për mos pranimin e humbjes së zgjedhjeve të 3 nëntorit dhe për bllokimin e ekipit të tij të tranzicionit nga qasja në informacionet...

Parathuhet mosdorëzimi i Trump-it, hidhet teza tjetër: ndikime komuniste nga jashtë!

para një jave - Te Sheshi

Avokati i Presidentit Trump, Rudy Giuliani tha se ekipi i tij ka prova që tregojnë për mashtrim masiv në zgjedhjet presidenciale dhe që mund të përmbysin rezultatin e zgjedhjeve në favor të Trump. Sipas...

Detyra kryesore e Presidentit të zgjedhur Biden

para një jave - Ina

Presidenti Biden dhe i gjithë Perëndimi, nuk kanë tjetër opsion, pos të bëhen bashkë dhe ta ri-bëjnë normalitetin e bërë shkrumb e hi qe një decenie. Kosova do të jetë përfituese e këtij synimi të SHBA-së...

Biden, diskutim virtual për pandeminë me guvernatorët e shteteve

para një jave - Arbresh

Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden sulmoi presidentin Trump të enjten për mos pranimin e humbjes së zgjedhjeve të 3 nëntorit dhe për bllokimin e ekipit të tij të tranzicionit nga qasja në informacionet...

Si do ta shpëtojë ekonominë amerikane? Pesë dilemat e Joe Biden

para një jave - Telegrafi

Joe Biden do të bëhet presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës pasi mposhti presidentin e tanishëm, Donald Trump në zgjedhjet presidenciale, të cilat u përshkruan me kontestim të legjitimitetit....

TRUMP BLLOKON TRANZICIONIN E PUSHTETIT, BIDEN TAKIM ME KËSHILLTARËT E SIGURISË KOMBËTARE

para 2 jave - KDPolitik

Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden u takua të martën me këshilltarët e tij të sigurisë kombëtare, por jo me ekspertë qeveritarë të zbulimit, pasi Presidenti Donald Trump vazhdon të bllokojë procesin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK