EJANI TË SHFRYTËZOJMË QYMYRIN E BARDHË NË SHQIPËRI! Letra e Mit’hat Frashërit për francezët e botuar më 10 prill 1922 në “France-Orient”

para 6 dite - Koha.mk

“France-Orient” ka botuar, më 10 prill 1922, në faqen n°52, një letër të Mithat Frashërit (Lumo Skendo) mbi mundësinë e eksplorimit të qymyrit të bardhë (burimeve hidroenergjitike) në Shqipëri, të cilën,...

“Ejani të shfrytëzojmë qymyrin e bardhë në Shqipëri!”, zbulohet letra e Mit’hat Frashërit për francezët

para 6 dite - BalkanWeb

“France-Orient” ka botuar, më 10 prill 1922, në faqen n°52, një letër të Mit’hat Frashërit (Lumo Skendo) mbi mundësinë e eksplorimit të qymyrit të bardhë (burimeve hidroenergjitike) në Shqipëri, të cilën,...

Letra e Mit’hat Frashërit për francezët: Ejani të shfrytëzojmë qymyrin e bardhë në Shqipëri

para 6 dite - Gazeta Tema

Nga Aurenc Bebja, Francë – “France-Orient” ka botuar, më 10 prill 1922, në faqen n°52, një letër të Mit’hat Frashërit (Lumo Skendo) mbi mundësinë e eksplorimit të qymyrit të bardhë (burimeve hidroenergjitike)...

Letra e Mit’hat Frashërit për francezët/ Ejani të shfrytëzojmë qymyrin e bardhë në Shqipëri

para 6 dite - Dosja.al

Mit'hat Frasheri 13 Janar, 2021 13:48 Nuk ka asnjë ujëvarë të menaxhuar në këtë vend dhe për këtë arsye nuk ka turbinë ose rrota, përveçse disa mullinj të vegjël rudimentarë. Energjia e kapur mund të përdoret...

France–Orient (1922) / “Ejani të shfrytëzojmë qymyrin e bardhë në Shqipëri!” – Letra e Mit’hat Frashërit për francezët

para 6 dite - Bota Sot

“France-Orient” ka botuar, më 10 prill 1922, në faqen n°52, një letër të Mit'hat Frashërit (Lumo Skendo) mbi mundësinë e eksplorimit të qymyrit të bardhë (burimeve hidroenergjitike) në Shqipëri, të cilën,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK