Tik Tok ndryshon rregullat dhe merr nën mbrojtje adoleshentët

para 6 dite - Syri.net Kosova

Profili në Tik Tok i çdo përdoruesi nën 16 vjeç do të kalojë automatikisht në profil privat, edhe nëse vit i riu e ka lënë publik. Përdoruesit e tjerë do e kenë të ndaluar të shkarkojnë video nga profilet...

TikTok ndryshon rregullat, merr masa të forta për përdoruesit nën 16 vjeç

para 6 dite - Gazeta Tema

Të gjitha llogaritë e përdoruesve të TikTok që janë nën moshën 16-vjecare do të bëhen automatikisht private që do të thotë se vetëm personat që ato vetë autorizojnë do të mund të shohin dhe shkarkojnë...

Ndryshojnë rregullat e TikTok, masa të forta për përdoruesit nën 16 vjeç

para 6 dite - Albeu

Por llogaritë e atyre që janë nën 16 vjeç, nuk do t’u shfaqen si sugjerim përdoruesve të tjerë të aplikacionit. Të gjithë profilet e përdoruesve të TikTok që janë nën moshën 16- vjeç are, do të kalojnë...

TikTok forcon rregullat, ja çfarë do të bëjë me llogaritë në pronësi të përdoruesve nën 16 vjeç

para 6 dite - Syri.net Kosova

Aplikacioni i njohur për postimin e videos TikTok njoftoi "mbylljen" automatike të të gjitha llogarive që u përkasin të miturve nën 16 vjeç . Qëllimi është të mbrojë përdoruesit e vegjël nga kërcënimet...

TikTok bën ndryshime për profilet e personave nën 16 vjeç

para 6 dite - Bota Sot

Përdoruesit e TikTok që janë nën moshën 16-vjeçare, do të kalojnë automatikisht në statusin private pas ndryshimit të politikave të këtij rrjeti social. Aplikacioni kinez thotë se këto ndryshime bëhen...

TikTok bën ndryshime për profilet e personave nën 16 vjeç

para 6 dite - Indeks online

Përdoruesit e TikTok që janë nën moshën 16-vjeçare, do të kalojnë automatikisht në statusin private pas ndryshimit të politikave të këtij rrjeti social. Aplikacioni kinez thotë se këto ndryshime bëhen...

TikTok forcon rregullat, ja çfarë do të bëjë me llogaritë në pronësi të përdoruesve nën 16 vjeç

para 6 dite - Syri

Aplikacioni i njohur për postimin e videos TikTok njoftoi "mbylljen" automatike të të gjitha llogarive që u përkasin të miturve nën 16 vjeç . Qëllimi është të mbrojë përdoruesit e vegjël nga kërcënimet...

TikTok forcon rregullat, çfarë ndodh me përdoruesit nën 16 vjeç

para 6 dite - ABC News

Aplikacioni popullor për postimin e videove TikTok njoftoi “mbylljen” automatike të të gjitha llogarive që u përkasin të miturve nën 16 vjeç . Qëllimi është të mbrojë përdoruesit e vegjël nga kërcënimet...

Ndryshojnë rregullat e TikTok – Masa të forta për përdoruesit nën 16 vjeç

para 6 dite - Bota Sot

Por llogaritë e atyre që janë nën 16 vjeç, nuk do t’u shfaqen si sugjerim përdoruesve të tjerë të aplikacionit. Të gjithë profilet e përdoruesve të TikTok që janë nën moshën 16-vjeçare, do të kalojnë automatikisht...

TikTok bën ndryshime për profilet e 16-vjeçarëve

para 6 dite - Klan

TikTok bën ndryshime për profilet e 16-vjeçarëve Përdoruesit e TikTok që janë nën moshën 16-vjeçare, do të kalojnë automatikisht në statusin private pas ndryshimit të politikave të këtij rrjeti social....

TikTok njofton përdoruesit, ja çfarë ndryshimi do të ndodhi

para 6 dite - FaxWeb

Aplikacioni TikTok ka njoftuar se të gjitha llogaritë që kanë të miturit nën moshën 16 vjeç do të jenë private. Ky vendim vjen në mbrojtje të miturve nga kërcënimi kibernetik. Të gjithë fëmijët nën moshën...

Ndryshojnë rregullat e TikTok – Masa të forta për përdoruesit nën 16 vjeç

para 6 dite - Lajmi.net

Të gjithë profilet e përdoruesve të TikTok që janë nën moshën 16-vjeçare, do të kalojnë automatikisht në statusin private pas ndryshimit të politikave të këtij rrjeti social. Përdoruesit e tjerë do e kenë...

Tik Tok ka një lajm të keq për përdoruesit nën moshën 16-vjeçare

para 6 dite - Ekonomia Online

Aplikacioni popullor për postimin e videove TikTok njoftoi “mbylljen” automatike të të gjitha llogarive që u përkasin të miturve nën 16 vjeç . Qëllimi është të mbrojë përdoruesit e vegjël nga kërcënimet...

TikTok bën ndryshime për profilet e personave nën 16 vjeç

para 6 dite - Zyrtare

Përdoruesit e TikTok që janë nën moshën 16-vjeçare, do të kalojnë automatikisht në statusin private pas ndryshimit të politikave të këtij rrjeti social. Aplikacioni kinez thotë se këto ndryshime bëhen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK