Tërhiqen dy ministra/a po rrëzohet nga pushteti qeveria italiane

para një jave - Syri.net Kosova

Krizë në qeverinë italiane. Pas debateve për fondet e Bashkimit Europian për menaxhimin e pandemisë së koronavirusit, ish-kryeministri Matteo Renzi ka tërhequr nga kabineti i Giuseppe Contes dy ministra....

Mateo Renzi tërheq dy ministra, bie qeveria italiane e Giuseppe Conte

para një jave - Syri.net Kosova

Qeveria e kryeministrit Giuseppe Conte ka rënë. Shkak është bërë tërheqja e dy ministrave nga Mateo Renzi, aleati i tij në qeverisje i partisë Italia Viva. Presidenti Matarela ka kërkuar menjëherë që të...

Itali/ Qeveria hyn në krizë, Renzi tërheq dy ministra nga kabineti i Contes

para një jave - Top Channel

Fati i qeverisë italiane është në fije të perit këtë javë në mesin e një përballjeje mes kryeministrit Giuseppe Conte dhe aleatit të tij në koalicion, dhe ish-kryeministrit Matteo Renzi. Renzi ka tërhequr...

Italia në krizë politike? Matteo Renzi tërheq dy ministra nga qeveria “Conte”

para një jave - Koha.mk

Matteo Renzi ka tërhequr nga qeveria dy ministra të Partisë Demokratike nga qeveria Conte. Një akt që krijon një krizë politike në Itali, në një kohë që vendi përballet me pandeminë e Covid-19. Lajmi u...

Qeveria italiane në krizë, dorëhiqen dy ministra

para një jave - Klan

Qeveria italiane në krizë, dorëhiqen dy ministra Qeveria italiane është zyrtarisht në krizë të thellë. Lideri i Partisë Italia Viva, njëkohësisht kryeministri i vendit Matteo Renzi njoftoi pasditen e kësaj...

Itali: Partia e Matteo Renzit largohet nga qeveria

para një jave - RTK

Ish-kryeministri italian Matteo Renzi njoftoi sonte tërheqjen e ministrave nga radhët e partisë së tij Italia Viva nga qeveria, duke lënë kështu koalicionin qeverisës pa një shumicë në parlament. Vendimi...

Matteo Renzi tërheq dy ministra, qeveria Conte në krizë

para një jave - BalkanWeb

Qeveria Conte rrezikon të futet në krizë. Mësohet se ish-kryeministri Matteo Renzi ka tërhequr dy ministra nga qeveria Conte. vijon…

Qeveria e Italisë në krizë, Renzi tërheq dy ministra

para një jave - Indeks online

Fati i qeverisë italiane është në fije të perit këtë javë në mesin e një përballjeje mes kryeministrit Giuseppe Conte dhe aleatit të tij në koalicion, dhe ish-kryeministrit Matteo Renzi. Renzi ka tërhequr...

Italia në kolaps, 24 orë për të zgjidhur krizën, ja çfarë mund të ndodhë

para një jave - Shekulli

Publikuar më 13.01.2021 nga erjon dervishi Në një konferencë shtypi në Dhomën e Senatit që filloi rreth orës 6.20 pasdite, gati një orë më vonë se koha e caktuar, Matteo Renzi njoftoi dorëheqjet e ministrave...

Italia në krizë politike, Matteo Renzi tërheq ministrat nga qeveria Conte

para një jave - Vizion Plus

Ish-kryeministri italian dhe kreu i partisë Viva, Matteo Renzi ka deklaruar dorëheqjen e dy ministrave  te tij nga koalicioni qeverisës. Debati mes Contes dhe Renzit ishte nxehur prej ditësh për shkak...

Italia në krizë politike/ Matteo Renzi tërheq dy ministra, qeveria Conte mund të rrëzohet

para një jave - Shekulli

Publikuar më 13.01.2021 nga erjon dervishi Qeveria Conte rrezikon të futet në krizë. Mësohet se ish-kryeministri Matteo Renzi ka tërhequr dy ministra nga qeveria Conte.

Qeveria e Italisë në prag kolapsi, dorëhiqen dy ministra, Renzi tërheq partinë nga koalicioni

para një jave - NOA

Ish-kryeminsitri Matteo Renzi njoftoi të mërkurën se do të tërheqë partinë e tij qendrore nga koalicioni qeverisës, duke e zhytur vendin përsëri në kaos politik, ndërsa Italia po lufton me koronavirusin....

Mateo Renzi tërheq dy ministra, bie qeveria italiane e Giuseppe Conte

para një jave - Syri

Qeveria e kryeministrit Giuseppe Conte ka rënë. Shkak është bërë tërheqja e dy ministrave nga Mateo Renzi, aleati i tij në qeverisje i partisë Italia Viva. Presidenti Matarela ka kërkuar menjëherë që të...

Italia në krizë: Matteo Renzi tërheq 2 ministra, bie qeveria e Giusepe Conte

para një jave - Gazeta Tema

Bie qeveria e kryeministrit Giuseppe Conte në Itali, pasi drejtuesi i “Italia Viva” Matteo Renzi ka tërhequr 2 ministra të tij nga qeveria. Një akt që krijon një krizë politike në Itali, në një kohë që...

Qeveria Conte 2 në krizë, Renzi tërheq ministrat

para një jave - Ora news

Italia është para një krize të re politike. Ish-kryeministri italian Matteo Renzi, njëherësh lider i Partisë Italia Viva ka deklaruar pasditen e sotme dorëheqjen e ministrave të tij Bellanova dhe Bonetti...

Itali/ Qeveria hyn në krizë, Renzi tërheq dy ministrat nga kabineti i Contes

para një jave - Bota Sot

Fati i qeverisë italiane është në fije të perit këtë javë në mesin e një përballjeje mes kryeministrit Giuseppe Conte dhe aleatit të tij në koalicion, dhe ish-kryeministrit Matteo Renzi. Renzi ka tërhequr...

Qeveria Conte në krizë – Matteo Renzi tërheq nga kabineti dy ministra

para një jave - Mapo

Krizë në qeverinë italiane. Pas debateve për fondet e Bashkimit Europian për menaxhimin e pandemisë së koronavirusit, ish-kryeministri Matteo Renzi ka tërhequr nga kabineti i Giuseppe Contes dy ministra....

Tërhiqen dy ministra/a po rrëzohet nga pushteti qeveria italiane e Kryeministrit Giusepe Conte

para një jave - Indeks online

Krizë në qeverinë italiane. Pas debateve për fondet e Bashkimit Europian për menaxhimin e pandemisë së koronavirusit, ish-kryeministri Matteo Renzi ka tërhequr nga kabineti i Giuseppe Contes dy ministra....

Mateo Renzi tërheq dy ministra, bie qeveria italiane e Giuseppe Kontes

para një jave - Syri

Qeveria e kryeministrit Giuseppe Conte ka rënë, Shkak është bërë tërheqja e dy ministrave nga Mateo Renzi, aleati i tij në qeverisje o partisë Italia Viva. Presidenti Matarela ka kërkuar menjëherë që të...

LAJMI I FUNDIT/ Italia në krizë politike, Matteo Renzi tërheq dy ministra nga qeveria “Conte”

para një jave - Panorama

Matteo Renzi ka tërhequr nga qeveria dy ministra të Partisë Demokratike nga qeveria Conte. Lajmi u konfirmua nga vetë Renzi përmes një konference për media, ku njoftoi dorëheqjet e Teresa Bellanova-s dhe...

Krizë në qeverinë italiane, Matteo Renzi tërheq nga kabineti dy ministra

para një jave - ABC News

Ish-kryeministri Matteo Renzi ka njoftuar vendimin për të tërhequr dy ministra nga qeveria. Vijon…

Itali: Partia e Matteo Renzit largohet nga qeveria

para një jave - Flaka

Ish-kryeministri italian Matteo Renzi njoftoi sonte tërheqjen e ministrave nga radhët e partisë së tij Italia Viva nga qeveria, duke lënë kështu koalicionin qeverisës pa një shumicë në parlament. Vendimi...

Itali/ Qeveria hyn në krizë, Renzi tërheq dy ministrat nga kabineti i Contes

para një jave - Shenja

Fati i qeverisë italiane është në fije të perit këtë javë në mesin e një përballjeje mes kryeministrit Giuseppe Conte dhe aleatit të tij në koalicion, dhe ish-kryeministrit Matteo Renzi. Renzi ka tërhequr...

Tërhiqen dy ministra/a po rrëzohet nga pushteti qeveria italiane e Kryeministrit Giusepe Conte

para një jave - Infokusi

Krizë në qeverinë italiane. Pas debateve për fondet e Bashkimit Europian për menaxhimin e pandemisë së koronavirusit, ish-kryeministri Matteo Renzi ka tërhequr nga kabineti i Giuseppe Contes dy ministra....

Matteo Renzi tërheq dy ministra, qeveria Conte në rrezik

para një jave - Java News

Qeveria Conte rrezikon të bjerë, pas tërheqjes së dy ministrave, duke u futur kështu në krizë. Mësohet se ish-kryeministri Matteo Renzi ka tërhequr dy ministra, pjesë e partisë “Italia Viva”, nga qeveria...

Qeveria e Italisë në krizë, Renzi tërheq dy ministra

para një jave - Ekonomia Online

Fati i qeverisë italiane është në fije të perit këtë javë në mesin e një përballjeje mes kryeministrit Giuseppe Conte dhe aleatit të tij në koalicion, dhe ish-kryeministrit Matteo Renzi. Renzi ka tërhequr...

Itali: Partia e Matteo Renzi largohet nga qeveria

para një jave - KosovaPress

Ish-kryeministri italian Matteo Renzi njoftoi sonte tërheqjen e ministrave nga radhët e partisë së tij Italia Viva nga qeveria, duke lënë kështu koalicionin qeverisës pa një shumicë në parlament. Vendimi...

Itali, Matteo Renzi tërheq dy deputetët, bie qeveria e Giuseppe Conte

para një jave - FaxWeb

Matteo Renzi tërheq dy ministra nga qeveria e Contes, bie qeveria e këtij të fundit. Lajmi bëhet i ditur nga mediat Italian ku theksohet se qeveria e drejtuar nga Giuseppe Conte ka rënë nga ushtrimi i...

NDODH në Itali! Matteo Renzi tërheq 2 ministra, bie qeveria e Giusepe Conte

para një jave - Dosja.al

Giuseppe Conte 13 Janar, 2021 18:33 NDODH në Itali! Matteo Renzi tërheq 2 ministra, bie qeveria e Giusepe Conte

Qeveria Conte 2, ndodhet një hap larg rrëzimit të saj

para një jave - Ora news

Ish kryeministri italian Matteo Renzi, aleat i koalicionit të qeverisës si lider i forcës politike Italia Viva, ka deklaruar se mund të tërheq dy ministrat e tij nga kabineti qeverisës. Motivi është mos...

Krizë politike në Itali, qeveria në rrezik, Renzi kërcënon të tërheqë ministrat

para një jave - Periskopi

Italia mund të mbetet pa një qeveri në mesin e një pandemie që vijon të mbjellë vdekje e rrënim ekonomik në vend. Ish kryeministri Mateo Renzi, këmbëngul që qeveria Conte, të sigurojë një hua nga fondi...

Italia përgatitet për Planin e Rimëkëmbjes në sfondin e krizës politike

para një jave - Lexo

Pas shumë tensioneve brenda qeverisë, Italia po përgatitet të miratojë planin e saj të rimëkëmbjes prej 222,9 miliardë eurosh për të ringritur një ekonomi të goditur rëndë nga pandemia, pavarësisht nga...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK