Gjoshi i ashpër me Fatmir Limajn: Për interesa të veta u largua dhe tash tentoi të gjejë strehë në PDK

para një jave - Bota Sot

Sekretari i PDK-së, Betim Gjoshi, ka thënë se s’janë krijuar kushtet për t’u arritur një koalicion parazgjedhor me ndonjë subjekt politik, duke përfshirë edhe një koalicion të shumëpërfolur me Nismës....

Zyrtarja e Nismës zbulon detaje: Sami Lushtaku insistoi për koalicion, por fitoi krahu tjetër

para një jave - Syri.net Kosova

Anëtarja e Kryesisë së Nismas Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimi, ka thënë se kanë qenë tri arsye pse kjo parti dhe PDK’ja është dashur që të lidhin koalicion. Madje ajo tha nga PDK’ja i kanë lutur...

Mushkolaj: PDK-ja u tregua e zgjuar që nuk e mori Nismën në koalicion

para një jave - Bota Sot

Fatmir Limaj do të hyjë i vetëm në zgjedhje pas dështimit për të lidhur marrëveshje koalicioni me ish-partinë e tij. Analisti politik Imer Mushkolaj e sheh si zgjedhje të duhur të PDK’së moshyrjen në koalicion...

Mushkolaj: PDK-ja u tregua e zgjuar që nuk e mori Nismën në koalicion

para një jave - GazetaBlic

Fatmir Limaj do të hyjë i vetëm në zgjedhje pas dështimit për të lidhur marrëveshje koalicioni me ish-partinë e tij. Analisti politik Imer Mushkolaj e sheh si zgjedhje të duhur të PDK’së moshyrjen në koalicion...

Mushkolaj: PDK veproi mirë që nuk bëri koalicion me Nismën

para një jave - RTK

Fatmir Limaj do të hyjë i vetëm në zgjedhje pas dështimit për të lidhur marrëveshje koalicioni me ish-partinë e tij. Analisti politik Imer Mushkolaj e sheh si zgjedhje të duhur të PDK’së moshyrjen në koalicion...

PDK u tregua e zgjuar që nuk e mori Nismën në koalicion

para një jave - OraInfo

PDK ia ka mbyllë dyert Nismës. Fatmir Limaj do të hyjë i vetëm në zgjedhje pas dështimit për të lidhur marrëveshje koalicioni me ish-partinë e tij. Analisti politik Imer Mushkolaj e sheh si zgjedhje të...

Gjoshi i PDK-së s’e përjashton mundësinë e një koalicioni paszgjedhor me Vetëvendosjen

para një jave - GazetaBlic

Betim Gjoshi, anëtar i kryesisë së PDK-së, ka thënë se kjo parti nuk ka vija të kuqe me asnjë nga subjektet politike në vend, raporton GazetaBlic. Në një intervistë për GazetaBlic, Gjoshi është shprehur...

Gjoshi i ashpër me Fatmir Limajn: Për interesa të veta u largua dhe tash tentoi të gjejë strehë në PDK

para një jave - GazetaBlic

Sekretari i PDK-së, Betim Gjoshi, ka thënë se s’janë krijuar kushtet për t’u arritur një koalicion parazgjedhor me ndonjë subjekt politik, duke përfshirë edhe një koalicion të shumëpërfolur me Nismës,...

Gjoshi i PDK-së: Do garojmë për vendin e parë në zgjedhje me programin për rimëkëmbje të shtetit

para një jave - GazetaBlic

Sekretari i PDK-së, Betim Gjoshi, ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës do të shkojë e vetme në zgjedhje, për çka siç ka thënë ai, do të garojë për vendin e parë, raporton GazetaBlic. Në një intervistë...

Kush e refuzoi Fatmir Limajn brenda PDK-së? Zyrtarja nxjerr detaje

para një jave - Bota Sot

Anëtarja e Kryesisë së Nismas Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimi, ka thënë se kanë qenë tri arsye pse kjo parti dhe PDK’ja është dashur që të lidhin koalicion. Madje ajo tha nga PDK’ja i kanë lutur...

Spahiu 'godet' Enver Hoxhajn: Ndoshta iu frikësu karizmës së Fatmir Limajt

para një jave - Syri.net Kosova

Analisti Nexhmedin Spahiu, ka dhënë një deklaratë lidhur me dështimin e koalicionit mes PDK-së, dhe Nismës. Spahiu për Periskopin tha se nuk e ka të qartë se pse nuk arrit marrëveshja mes këtyre dy partive,...

Deri në këtë datë kanë kohë partitë politike të kandidojnë në lista të përbashkëta

para një jave - Infokusi

Me 12 janar ishte data e fundit kur subjektet politike në Kosovë mund të zyrtarizonin koalicionet parazgjedhore. Këtë të drejtë e shfrytëzuan vetëm dy partitët e komuniteteve, shkruan Gazeta inFokus ....

Çfarë ndodhë nëse partitë politike fusin në lista të deputetëve persona të dënuar?

para një jave - Infokusi

Procesi i verifikimit të listave të kandidatëve për deputetë nga partitë politike për zgjedhjet e 14 shkurtit do të përfundojë me datën 30 janar. Kështu ka bërë të ditur në një intervistë për Gazetën inFokus,...

Spahiu 'godet' Enver Hoxhajn: Ndoshta i'u frikësu karizmës së Fatmir Limajt

para një jave - Syri.net Kosova

Analisti Nexhmedin Spahiu, ka dhënë një deklaratë lidhur me dështimin e koalicionit mes PDK-së, dhe Nismës. Spahiu për Periskopin tha se nuk e ka të qartë se pse nuk arrit marrëveshja mes këtyre dy partive,...

Partitë̈ pa koalicione, LVV në pritje të Osmanit, Nisma i thotë jo listës së PDK-së

para një jave - Bota Sot

Partitë e mëdha politike po e vlerësojnë të arsyeshme mos arritjen e koalicioneve parazgjedhore me parti më të vogla. Shfrytëzimi i platformës dhe fuqisë politike të partive të mëdha, po konsiderohet...

Hoxhaj tregon se kur dihen emrat e kandidatëve për deputet nga PDK’ja

para një jave - RTK

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka mbajtur sot konferencë për media. Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK’së, njëherësh edhe kandidati për kryeministër nga kjo parti, Enver Hoxhaj, ka thënë 10 anëtarët...

Zyrtarja e Nismës: Sami Lushtaku insistoi për koalicion, por fitoi krahu tjetër

para një jave - Lajmi.net

“Nuk ka qenë shpresë por ka qenë një kërkesë e cila ka ndodhur nga dy elektoratet tona, të PDK-së dhe të Nismas, që e kanë kërkuar një koalicion të tillë për shkak të shumë arsyeve. Arsyeja e parë mbi...

Pacolli iu bën thirrje bashkatdhetarëve të votojnë: AKR e LDK në një Lidhje të Përbashkët

para një jave - Arbresh

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ju ka bër thirrje bashkatdhetarëve të votojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Pacolli ka thënë se AKR në këto zgjedhje garon në listën e përbashkët me Lidhjen...

Zyrtarja e Nismës zbulon detaje: Sami Lushtaku insistoi për koalicion, por fitoi krahu tjetër

para një jave - Fakti Ditor

Anëtarja e Kryesisë së Nismas Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimi, ka thënë se kanë qenë tri arsye pse kjo parti dhe PDK’ja është dashur që të lidhin koalicion. Madje ajo tha nga PDK’ja i kanë lutur...

Partitë̈ pa koalicione, LVV në pritje të Osmanit, Nisma i thotë jo listës së PDK-së

para një jave - Lajmi.net

Ndërkohë, në partinë e Fatmir Limajt, pas refuzimit të PDK-së, thonë se nuk ka kohë më për eksperimente në lista të përbashkëta dhe se në zgjedhjet e 14 shkurtit do të garojnë të vetëm....

Mushkolaj: PDK’ja u tregua e zgjuar që nuk e mori Nismën në koalicion

para një jave - Gazeta Metro

Analisti politik Imer Mushkolaj e sheh si zgjedhje të duhur të PDK’së mos hyrjen në koalicion me Nismën, pasi kjo do ta zvogëlonte numrin e deputetëve të partisë që aktualisht po udhëhiqet nga kryetari...

Balaj-Halimi: Sami Lushtaku insistoi për koalicion me neve, por fitoi krahu tjetër

para një jave - Periskopi

Anëtarja e Kryesisë së Nismas Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimi, ka thënë se kanë qenë tri arsye pse kjo parti dhe PDK’ja është dashur që të lidhin koalicion. Madje ajo tha nga PDK’ja i kanë lutur...

Spahiu: Hoxhaj iu frikësua Fatmir Limajt

para një jave - Infokusi

Analisti Nexhmedin Spahiu, ka dhënë një deklaratë lidhur me dështimin e koalicionit mes PDK-së, dhe Nismës. Spahiu për Periskopin tha se nuk e ka të qartë se pse nuk arrit marrëveshja mes këtyre dy partive,...

Ja sa kandidatë për deputetë do të ketë AKR në listën e LDK-së

para një jave - Syri.net Kosova

Aleanca Kosova e Re do të garojë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare si pjesë e listës së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Megjithëse mes këtyre dy partive nuk u arrit një koalicion parazgjedhor, AKR...

AKR në listën e LDK-së do t’i ketë dhjetë kandidatë për deputetë

para një jave - Telegrafi

Aleanca Kosova e Re do të garojë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare si pjesë e listës së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Megjithëse mes këtyre dy partive nuk u arrit një koalicion parazgjedhor, AKR...

Partitë̈ pa koalicione, LVV në pritje të Osmanit, Nisma i thotë jo listës së PDK-së

para një jave - Fakti Ditor

Partitë e mëdha politike po e vlerësojnë të arsyeshme mos arritjen e koalicioneve parazgjedhore me parti më të vogla. Shfrytëzimi i platformës dhe fuqisë politike të partive të mëdha, po konsiderohet...

LDK shumë shpejt e finalizon listën e kandidatëve për deputetë

para një jave - Syri.net Kosova

Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk e ka finalizuar listën me kandidatët që do të garojnë për postin e deputetit në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Zëdhënësi për media i LDK-së, Besian...

LDK-ja në proces të finalizimit të listës për kandidatët për deputetë

para një jave - Telegrafi

Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk e ka finalizuar listën me kandidatët që do të garojnë për postin e deputetit në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Zëdhënësi për media i LDK-së, Besian...

Partitë̈ pa koalicione, LVV në pritje të Osmanit, Nisma i thotë jo listës së PDK-së

para një jave - KosovaPress

Partitë e mëdha politike po e vlerësojnë të arsyeshme mos arritjen e koalicioneve parazgjedhore me parti më të vogla. Shfrytëzimi i platformës dhe fuqisë politike të partive të mëdha, po konsiderohet ndër...

Demhasaj tregon nëse NISMA dhe Iniciativa e Vjosa Osmanit, mund ta kalojnë pragun zgjedhor, nëse shkojnë të vetëm në zgjedhje

para një jave - GazetaBlic

Njohësi i çështjeve politike, Arton Demhasaj, thotë se mundësia e vetme për NISMA-n Socialdemokrate dhe listën e Vjosa Osmanit, ka mbetur garimi në listën zgjedhore të ndonjë partie tjetër, ose të shkojnë...

KQZ: Deri më tash kemi marrë njoftime për dy koalicione parazgjedhore

para një jave - Zhurnal

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur se deri më tash në këtë institucion janë dorëzuar dy njoftime për koalicione parazgjedhore nga radhët e komuniteteve. “Deri më tani janë paraqitur dy njoftime...

Nexhmedin Spahiu thotë se Enver Hoxhaj i frikësohej karizmës së Fatmir Limajt

para një jave - Periskopi

Analisti Nexhmedin Spahiu, ka dhënë një deklaratë interesante lidhur me dështimin e koalicionit mes PDK-së, dhe Nismës. Spahiu për Periskopin tha se nuk e ka të qartë se pse nuk arrit marrëveshja mes këtyre...

LDK-ja në proces të finalizimit të listës për kandidatët për deputetë

para një jave - RTK

Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk e ka finalizuar listën me kandidatët që do të garojnë për postin e deputetit në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Zëdhënësi për media i LDK-së, Besian...

Nexhmedin Spahiu thotë se ndoshta Enver Hoxhaj i frikësohej karizmës së Fatmir Limajt

para një jave - Periskopi

Analisti Nexhmedin Spahiu, ka dhënë një deklaratë lidhur me dështimin e koalicionit mes PDK-së, dhe Nismës. Spahiu për Periskopin tha se nuk e ka të qartë se pse nuk arrit marrëveshja mes këtyre dy partive,...

Dorëheqje pse nuk u arrit koalicioni me Nismën, vjen reagimi nga PDK-ja

para një jave - Syri.net Kosova

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), dega në Drenas ka reaguar pas raportimeve se anëtari i saj, Bekim Muja, ka dhënë dorëheqje nga partia për shkak të mos-arritjes së koalicionit me Nismën. Kjo parti ka...

Limaj mbledh në takim kryetarët e degëve të Nismës

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka mbledhur në një takim kryetarët e degëve, për të diskutuar për zgjedhjet e 14 shkurtit. Nisma në këto zgjedhje do të hyjë e vetme, pas dështimit të një...

PDK e Drenasit reagon pas dorëheqjes së Mujës për shkak të mos arritjes së koalicionit me Nismën

para një jave - GazetaBlic

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), dega në Drenas ka reaguar pas raportimeve se anëtari i saj, Bekim Muja ka dhënë dorëheqje nga partia për shkak të mos-arritjes së koalicionit me Nismën. Kjo parti ka...

AKR-ja garon me dhjetë kandidatë për deputetë

para një jave - Epoka e Re

Aleanca Kosova e Re do të garojë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare si pjesë e listës së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Megjithëse mes këtyre dy partive nuk u arrit një koalicion parazgjedhor, AKR...

LDK-ja në proces të finalizimit të listës së kandidatëve për deputetë

para një jave - Epoka e Re

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ende nuk e ka finalizuar listën me kandidatët që do të garojnë për postin e deputetit në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa...

Besian Mustafa thotë se se finalizimi i listës së kandidatëve të LDK-së për deputet është në proces e sipër

para një jave - Radio Kosova e Lire

Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk e ka finalizuar listën me kandidatët që do të garojnë për postin e deputetit në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Zëdhënësi për media i LDK-së, Besian...

LDK në proces të finalizimit të listës për kandidatët për deputetë

para një jave - Gazeta Metro

Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk e ka finalizuar listën me kandidatët që do të garojnë për postin e deputetit në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa...

KQZ: Deri më tash kemi marrë njoftime për dy koalicione parazgjedhore

para një jave - Infokusi

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur se deri më tash në këtë institucion janë dorëzuar dy njoftime për koalicione parazgjedhore nga radhët e komuniteteve. “Deri më tani janë paraqitur...

Fatmir Limaj: Fatkeqësisht nuk u dëgjua dëshira e qindra njerëzve për një fron të përbashkët PDK – Nisma

para një jave - Radio Kosova e Lire

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. Ai tregoi edhe pse nuk u arrit një koalicion me ndonjë parti tjetër. “Ne para...

Sondazhi i Pyper: Vetëm 11% e respodentëve mendojnë se LDK-së do t’i ndihmoj koalicioni me AKR-në

para një jave - Telegrafi

Pyper , si platformë e specializuar për matjen e opinionit publik, në bashkëpunim me emisionin “Debat Plus”, që transmetohet në RTV Dukagjini, ka organizuar sondazhin e radhës. Në këtë sondazh qytetarët...

Sherifi i Nismës tregon si dështoi në orën e fundit koalicioni me PDK-në

para një jave - Telegrafi

Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka treguar detaje të reja të dështimit të koalicionit parazgjedhor PDK-Nisma. Sherifi ka thënë se PDK-ja vetëm një orë përpara mbylljes...

Spahiu: Pacolli bëri gabim fatal – Nisma-s i ka konvenuar koalicioni me PDK-në (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu, ka thënë se partitë kanë bërë llogaritë e veta për të hyrë ose jo në koalicione parazgjedhore. “Hyrja në koalicion bartë rreziqet e veta. Shoh gabim fatal të Behgjet...

Spahiu: Pacolli bëri gabim fatal – Nisma-s i ka konvenuar koalicioni me PDK-në

para një jave - Bota Sot

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu, ka thënë se partitë kanë bërë llogaritë e veta për të hyrë ose jo në koalicione parazgjedhore. “Hyrja në koalicion bartë rreziqet e veta. Shoh gabim fatal të Behgjet...

Ja si dështoi koalicioni PDK-NISMA!

para një jave - Bota Sot

Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka treguar detaje të reja të dështimit të koalicionit parazgjedhor PDK-Nisma. Sherifi ka thënë se PDK-ja vetëm një orë përpara mbylljes...

Ja si dështoi koalicioni PDK-NISMA!

para një jave - GazetaBlic

Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka treguar detaje të reja të dështimit të koalicionit parazgjedhor PDK-Nisma. Sherifi ka thënë se PDK-ja vetëm një orë përpara mbylljes...

“Ai s’ka qenë kurrë nënkryetar nëndege”, PDK demanton se zyrtari i saj u dorëhoq pas dështimit të koalicionit me Nismën

para një jave - Bota Sot

Partia Demokratike e Kosovës, dega në Drenas ka reaguar pas raportimeve se anëtari i saj, Bekim Muja ka dhënë dorëheqje nga partia për shkak të mos-arritjes së koalicionit me Nismën. Duke u thirrur në...

Sherifi i Nismës tregon si dështoi në orën e fundit koalicioni me PDK-në

para një jave - Indeks online

Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka treguar detaje të reja të dështimit të koalicionit parazgjedhor PDK-Nisma. Sherifi ka thënë se PDK-ja vetëm një orë përpara mbylljes...

Limaj: Hoxhaj më tha se PDK-ja nuk ka vullnet për koalicion me NISMA-n

para një jave - Telegrafi

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka treguar se si, përgjatë ditës së sotme, iu është kumtuar nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, se nuk...

Limaj: Dështoi koalicioni i “forcave patriotike”

para një jave - Insajderi

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, deklaroi se bisedimet në mes Partisë Demokratike të Kosovës e partisë së tij për koalicion kanë dështuar. Limaj tha se kanë shprehur gatishmërinë që “forcat...

Dorëhiqet anëtari PDK-së pasi dështoi koalicioni me NISMA-n

para një jave - Insajderi

Koalicioni PDK-NISMA nuk është arritur dhe pas kësaj anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Muja, ka dhënë dorëheqje. Ai është shprehur i zhgënjyer për vendimin e kryesisë së PDK-së që NISMA mos...

Drenas, dorëheqje në PDK pse nuk u bë koalicioni me Nismën Socialdemokrate

para një jave - Kallxo

Nënkryetari i nëndegës së PDK-së në fshatin Gradicë të Drenasit, Bekim Muja, ka dhënë dorëheqje nga kjo parti si shenjë pakënaqësie pse nuk u arrit koalicioni me Nismen Socialdemokrate të Fatmir Limajt....

Indinjohet Limaj: Veseli e Thaçi kërkuan që PDK të ketë partneritet me Nismën

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka shprehur indinjatë për mos-arritje të një marrëveshjeje për koalicion parazgjedhor ndërmjet partisë së tij dhe Partisë Demokratike të Kosovës. Limaj...

Largohet i zhgënjyer nga PDK, pasi nuk u krijua koalicioni me Nismën

para një jave - Syri.net Kosova

Kanë nisur reagmiet e para pasi Partia Demokratike e Kosovës nuk ka pranuar ofertën e Nismës Socialdmeokrate për koalicion të përbashkët parazgjedhor. Bekim Muja anëtar i PDK-së në Drenas ka njoftuar se...

Limaj: Koalcioni PDK-NISMA do të merrte më së paku 220 mijë vota

para një jave - Insajderi

Lideri i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, tha se një koalicion në mes partisë së tij dhe Partisë Demokratike të Kosovës do t’i merrte më së paku 220 mijë vota. Këto komente ai i bëri në Pressign,...

Largohet i zhgënjyer nga PDK, pasi nuk u krijua koalicioni i përbashkët parazgjedhor me Nismën

para një jave - Syri.net Kosova

Kanë nisur reagmiet e para pasi Partia Demokratike e Kosovës nuk ka pranuar ofertën e Nismës Socialdmeokrate për koalicion të përbashkët parazgjedhor. Bekim Muja anëtar i PDK-së në Drenas ka njoftuar se...

U largua nga PDK-ja, pasi nuk u krijua koalicioni i përbashkët parazgjedhor me Nismën

para një jave - Syri.net Kosova

Kane? nisur reagmiet e para pasi Partia Demokratike e Kosove?s nuk ka pranuar oferte?n e Nisme?s Socialdmeokrate pe?r koalicion te? pe?rbashke?t parazgjedhor. Bekim Muja ane?tar i PDK-se? ne? Drenas ka...

Zbulohet biseda telefonike mes Hoxhajt e Limajt: “PDK njoftoi Nismën se nuk ka koalicion vetëm 1 orë para mbylljes së afatit”

para një jave - Bota Sot

Nënkryetari i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka treguar detaje të reja të dështimit të koalicionit parazgjedhor PDK-Nisma. Ai tha se PDK-ja vetëm një orë përpara mbylljes së afatit të koalicioneve,...

Limaj: Dështoi koalicioni i “forcave patriotike”

para një jave - Insajderi

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, deklaroi se bisedimet në mes Partisë Demokratike të Kosovës e partisë së tij për koalicion kanë dështuar. Limaj tha se kanë shprehur gatishmërinë që “forcat...

Sherifi i Nismës tregon pse dështoi në orën e fundit koalicioni me PDK-në

para një jave - RTK

Nënkryetari i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka treguar detaje të reja të dështimit të koalicionit parazgjedhor PDK-Nisma. Ai në emisionin “Debat” të RTK-së ka thënë se PDK-ja vetëm një orë përpara...

Dorëhiqet nga PDK-ja, arsyeja mos krijimi i koalicionit të përbashkët parazgjedhor me Nismën

para një jave - Syri.net Kosova

Kane? nisur reagmiet e para pasi Partia Demokratike e Kosove?s nuk ka pranuar oferte?n e Nisme?s Socialdmeokrate pe?r koalicion te? pe?rbashke?t parazgjedhor. Bekim Muja ane?tar i PDK-se? ne? Drenas ka...

Limaj: Nisma shkon e vetme në zgjedhje, PDK e humbi shansin e votuesve

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë e vetme në zgjedhje të 14 shkurtit. Kemi bërë përgatitje sikur...

Fatmir Limaj tregon se si ia “mbylli derën” për koalicion Enver Hoxhaj

para një jave - Koha.mk

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka treguar se si, përgjatë ditës së sotme, iu është kumtuar nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, se nuk...

Limaj: Veseli e Thaçi kërkuan që PDK të ketë partneritet me Nismën

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka shprehur indinjatë për mos-arritje të një marrëveshjeje për koalicion parazgjedhor ndërmjet partisë së tij dhe Partisë Demokratike të Kosovës. Limaj,...

Zyrtari i PDK-së largohet nga kjo parti pasi nuk realizua me Nisma-n

para një jave - Syri.net Kosova

Kane? nisur reagmiet e para pasi Partia Demokratike e Kosove?s nuk ka pranuar oferte?n e Nisme?s Socialdmeokrate pe?r koalicion te? pe?rbashke?t parazgjedhor. . Bekim Muja ane?tar i PDK-se? ne? Drenas...

Limaj thotë se PDK-ja nuk ishte e interesuar për koalicion me NISMA-n: Tash s’bëhemi me ta pas zgjedhjeve

para një jave - Klan Kosova

Kryetari i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se sot nga ushtruesi i detyrës së Kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, ka marrë konfirmimin se nuk janë të interesuar për të shkuar me koalicion...

Zyberaj: AKR-ja do t’i ketë 10 kandidatë në listën e LDK-së

para një jave - Zeri

Këshilltari i Behgjet Pacollit, kreut të AKR-së, Jetlir Zyberaj në emisionin “Debat” të RTK-së ka konfirmuar prezencën e AKR-së në listën zgjedhore të LDK-së. “Ka pasur një marrëveshje mes dy subjekteve,...

Limaj zbulon prapaskenat: Hoxhaj më tha se PDK-ja nuk ka vullnet për koalicion me NISMA-n

para një jave - OraInfo

PDK dhe Nisma do të garojnë në zgjedhje të vetme. Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka treguar se si, përgjatë ditës së sotme, iu është kumtuar nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë...

Përfundon afati në KQZ, dy koalicione do të garojnë në zgjedhje

para një jave - Syri.net Kosova

Ka përfunduar afati për regjistrim të koalicioneve për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit. Në KQZ thonë se kanë pranuar vetëm dy njoftime për koalicione. Zëdhënësi i KQZ’së Valmir Elezi, ka dhënë detaje....

Zyrtari i PDK’së jep dorëheqje pasi nuk u bë koalicioni me Nismën

para një jave - Indeks online

Bekim Muja, anëtari i PDK-së ka dhënë dorëheqje nga kjo parti e shkak po del të jetë mos arritja e koalicionit me partinë e Fatmir Limajt. Muja përmes një shkrimi në Facebook është shprehur i zhgënjyer...

Limaj shprehet i indinjuar: Veseli e Thaçi kërkuan që PDK të ketë partneritet me Nismën

para një jave - OraInfo

Nisma dhe PDK garojnë të vetme në zgjedhje. Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka shprehur indinjatë për mos-arritje të një marrëveshjeje për koalicion parazgjedhor ndërmjet partisë së tij...

Mustafa nuk tregon nëse është arritur marrëveshja me AKR-në, thotë se në zgjedhje hyjnë për fitore

para një jave - GazetaBlic

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa, ka thënë se LDK veproi ashtu siç edhe ka deklaruar më parë për koalicionet parazgjedhore, pra duke shkuar e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Kryetari Isa...

Sherifi i Nismës tregon si dështoi në orën e fundit koalicioni me PDK-në

para një jave - Epoka e Re

Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka treguar detaje të reja të dështimit të koalicionit parazgjedhor PDK-Nisma. Sherifi ka thënë se PDK-ja vetëm një orë përpara mbylljes...

Limaj tregon se kush nga PDK nuk e dëshiroi koalicionin me ta

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Nismës Fatmir Limaj ka treguar se a do të shkrihet subjekti i tij brenda PDK’së në një listë zgjedhore. Një koalicion mes këtyre dy subjekteve nuk u konkretizua derisa Limaj tregon se kryetari...

Ekskluzive, zbulohen detaje të reja nga marrëveshja LDK-AKR

para një jave - Bota Sot

Edhe pse u paralajmërua se do të nënshkruhet koalicion parazgjedhor ndërmjet Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Aleancës Kosova e Re, një gjë e tillë nuk u realizua. Mirëpo, këto dy subjekte politike arritën...

Zyberaj: AKR-ja do t’i ketë 10 kandidatë në listën e LDK-së

para një jave - RTK

Këshilltari i Behgjet Pacollit, kreut të AKR-së, Jetlir Zyberaj në emisionin “Debat” të RTK-së ka konfirmuar prezencën e AKR-së në listën zgjedhore të LDK-së. “Ka pasur një marrëveshje mes dy subjekteve,...

Fatmir Limaj thotë se Nisma shkon e vetme në zgjedhje

para një jave - OraInfo

Nisma shkon e vetme në zgjedhje. Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë...

KQZ-ja publikon formularët për regjistrimin e votuesve jashtë Kosovës

para një jave - Kallxo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar në web-faqe formularët për regjistrimin e votuesve jashtë Kosovës. Sot gjatë mbledhjes, Burim Mehmetaj nga Sekretariati i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka...

Përfundon afati në KQZ, vetëm dy koalicione do të garojnë në zgjedhje

para një jave - Koha.mk

Vetëm dy koalicione do të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Ka përfunduar afati për regjistrim të koalicioneve për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit. Në KQZ thonë se kanë pranuar vetëm dy njoftime...

Zyberaj: Marrëveshja me LDK-në nuk do thotë shkrirje, AKR do t’i ketë 10 kandidatë në listë, një prej tyre dhe unë

para një jave - Bota Sot

Këshilltari i Behgjet Pacollit, Jetlir Zyberaj ka konfirmuar prezencën e AKR-së në listën zgjedhore të LDK-së. “Ka pasur një marrëveshje mes dy subjekteve, por që forma e kësaj marrëveshje nuk do të thotë...

Mustafa nuk tregon nëse është arritur marrëveshja me AKR-në, thotë se në zgjedhje hyjnë për fitore

para një jave - Zeri

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa, ka thënë se LDK veproi ashtu siç edhe ka deklaruar më parë për koalicionet parazgjedhore, pra duke shkuar e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Kryetari Isa...

Zyrtari i PDK’së jep dorëheqje pasi nuk u bë koalicioni me Nismën

para një jave - OraInfo

Pasi nuk u bë koalicioni me Nismën, jep dorëheqje zyrtari i PDK-së. Bekim Muja, anëtari i PDK-së ka dhënë dorëheqje nga kjo parti e shkak po del të jetë mos arritja e koalicionit me partinë e Fatmir Limajt....

Limaj: Partneritetin PDK-Nisma e kërkuan edhe Thaçi e Veseli para se të shkonin në Hagë

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka shprehur indinjatë për mos-arritje të një marrëveshjeje për koalicion PDK-Nisma. Limaj, tha se një bashkëpunim ndërmjet PDK dhe Nismës e kishin kërkuar...

Limaj: Kam qenë kundër koalicionit PAN, bëhej për interesa personale

para një jave - Zeri

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ka qenë kundër koalicionit PAN. Ai thotë se ky koalicion ishte bërë për interesa personale. “Duhej të krijohej një bllok i partive...

Mustafa thotë se s’kanë hyrë në koalicion me AKR-në: Garojmë me listë të LDK-së

para një jave - OraInfo

Ka përfunduar afati në KQZ për regjistrimin e koalicioneve parazgjedhore. Besian Mustafa i Lidhjes Demokratike të Kosovës thotë se nuk kanë koalicion parazgjedhor me Aleancën Kosova e Re. “Lidhja Demokratike...

Limaj i indinjuar: Veseli e Thaçi kërkuan që PDK të ketë partneritet me Nismën

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka shprehur indinjatë për mos-arritje të një marrëveshjeje për koalicion parazgjedhor ndërmjet partisë së tij dhe Partisë Demokratike të Kosovës. Limaj,...

Nisin dorëheqjet nga PDK pas dështimit të koalicionit me Nismën

para një jave - Bota Sot

Pas dështimit të koalicionit parazgjedhore mes Partisë Demokratike të Kosovës e Nismës Socialdemokrate kanë filluar dorëheqjet. Bekim Muja, anëtari i PDK-së tashmë ka dhënë dorëheqje nga kjo parti e shkak...

Përfundon afati në KQZ, në zgjedhjet e Kosovës do të garojnë dy koalicione

para një jave - ABC News

Ka përfunduar afati për regjistrim të koalicioneve për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë. KQZ deklaron se kanë pranuar vetëm dy njoftime për koalicione. “Deri sot në orën 18:00 ka qenë afati...

PDK në Drenas mohon se zyrtari që u dorëhoq ishte nënkryetar nëndege: Përkrahim vendimin që të garojmë të vetëm

para një jave - Lajmi.net

Duke u thirrur në arsyet e dhëna nga Muja, PDK ka qartësuar se Muja s’ka qenë asnjëherë nënkryetar i nëndegës së partisë në Gradicë, shkruan lajmi.net. PDK në Drenas thotë e e përkrah plotësisht vendimin...

Latifi: PDK e trajtoi keq Fatmir Limajn, është dashur të trajtohet si subjekt politik

para një jave - Bota Sot

Analisti Blerim Latifi ka thënë në emisionin Pressing se PDK e ka trajtuar keq Nismën andaj edhe nuk ka ndodhur një koalicion mes dy partive. Ai thotë se ka pasur shpresa të mëdha që ky koalicion të ndodhë....

Nisma sapo vendosi, kështu garon në zgjedhje

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë e vetme në zgjedhje të 14 shkurtit. Kemi bërë përgatitje sikur...

Mustafa: S’kemi koalicion me AKR-në, garojmë me listë të LDK-së

para një jave - Bota Sot

Besian Mustafa i Lidhjes Demokratike të Kosovës thotë se nuk kanë koalicion parazgjedhor me Aleancën Kosova e Re. “Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të garojë si koalicion. Do të garojmë me listën e...

Limaj: Nisma shkon e vetme në zgjedhje

para një jave - Indeks online

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë në emisionin Pressing se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë e vetme në zgjedhje të 14 shkurtit....

Mustafa: Në zgjedhje hyjmë për fitore, ende s’kemi marrëveshje me AKR-në

para një jave - RTK

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa, ka thënë se LDK veproi ashtu siç edhe ka deklaruar më parë për koalicionet parazgjedhore, pra duke shkuar e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Kryetari Isa...

E thotë Fatmir Limaj: Nisma shkon e vetme në zgjedhje

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë e vetme në zgjedhje të 14 shkurtit....

Besian Mustafa: S’kemi koalicion me AKR-në, garojmë me listë të LDK-së

para një jave - GazetaBlic

Besian Mustafa i Lidhjes Demokratike të Kosovës thotë se nuk kanë koalicion parazgjedhor me Aleancën Kosova e Re. “Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të garojë si koalicion. Do të garojmë me listën e...

Limaj: Kemi vendosur të garojmë të vetëm në zgjedhje

para një jave - RTK

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka konfirmuar se në zgjedhjet e 14 shkurtit do t’i hyjnë garës si subjekt i vetëm. Një gjë të tillë lideri i Nismës e ka bërë të ditur në intervistë për...

Përfundon afati në KQZ, vetëm dy koalicione do të garojnë në zgjedhje

para një jave - OraInfo

Vetëm dy koalicione do të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Ka përfunduar afati për regjistrim të koalicioneve për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit. Në KQZ thonë se kanë pranuar vetëm dy njoftime...

“Ai s’ka qenë kurrë nënkryetar nëndege”, PDK demanton se zyrtari i saj u dorëhoq pas dështimit të koalicionit me Nismën

para një jave - Lajmi.net

Duke u thirrur në arsyet e dhëna nga Muja, PDK ka qartësuar se Muja s’ka qenë asnjëherë nënkryetar i nëndegës së partisë në Gradicë, shkruan lajmi.net. PDK në Drenas thotë e e përkrah plotësisht vendimin...

Dorëhiqet nga PDK, arsyeja mos krijimi i koalicionit të përbashkët parazgjedhor me Nismën

para një jave - GazetaBlic

Kanë nisur reagmiet e para pasi Partia Demokratike e Kosovës nuk ka pranuar ofertën e Nismës Socialdmeokrate për koalicion të përbashkët parazgjedhor. Bekim Muja, anëtar i PDK-së në Drenas ka njoftuar...

Limaj: Hoxhaj më tha se PDK-ja nuk ka vullnet për koalicion me NISMA-n

para një jave - InfoShqip

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka treguar se si, përgjatë ditës së sotme, iu është kumtuar nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, se nuk...

Kryeziu: Aderimet dhe marrëveshjet për përfshirje në lista, janë vetëm një fluskë politike pa përmbajtje

para një jave - Bota Sot

Drejtori i KDI-së, Ismet Kryeziu, ka thënë se aderimet dhe marrëveshjet për përfshirje në lista në kohë zgjedhjesh, janë vetëm një fluskë politike pa përmbajtje. Kryeziu në Facebook ka shkruar,...

Limaj: Hoxhaj më tha se PDK-ja nuk ka vullnet për koalicion me NISMA-n

para një jave - Zyrtare

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka treguar se si, përgjatë ditës së sotme, iu është kumtuar nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, se nuk...

AKR-ja e Pacollit do të garojë në listën e LDK-së, ndërkohë Muja aderoi në Vetëvendosje!

para një jave - Portalb

Lëvizjes Vetëvendosje! sot i është bashkuar edhe profesori universitar Armend Muja, ndërkohë raportohet se AKR-ja e Behgjet Pacollit do të garojë në një listë me LDK-në, transmeton Portalb.mk . AKR-ja...

Vetëm dy koalicione paraqiten në KQZ për zgjedhjet parlamentare

para një jave - Telegrafi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pas përfundimit të afatit për paraqitjen e koalicioneve parazgjedhore ka bërë të ditur se është mbyllur afati për paraqitjen e koalicioneve, ku vetëm dy koalicione janë deklaruar...

AKR-ja tregon kushtet e LDK-së para se të hynin në koalicion

para një jave - Zeri

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AKR) do të hyjë në koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK), raporton Zeri.info Lajmin e ka konfirmuar për "Zërin", Vesel Makolli nga AKR-ja. Sipas Makollit,...

Mustafa: LDK në zgjedhje hyn për fitore

para një jave - Lajmi.net

“Kryetari Isa Mustafa është i autorizuar për të diskutuar me partitë politike, derisa është marrë vendimi që do garojmë pa një koalicion parazgjedhor”, tha Mustafa në emisionin “Debat” të RTK-së, duke...

Përfundon afati, ja cilat parti aplikuan për koalicione në KQZ

para një jave - Syri.net Kosova

Ka përfunduar afati për paraqitjen e koalicioneve parazgjedhore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), shkruan Syri.net Kosova. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë se për certifikim për koalicion...

AKR me 10 kandidatë, garon në listën zgjedhore të LDK-së

para një jave - Syri.net Kosova

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje. Në bazë të së njëjtës, AKR do të garojë në listën zgjedhore të LDK-së me 10 kandidatë. Këtë e ka konfirmuar edhe Vesel Makolli...

Nuk ka koalicion parazgjedhor, AKR pjesë e listës së LDK-së

para një jave - Telegrafi

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit, ka arritur një marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës, të drejtuar nga Isa Mustafa për të garuar në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit, si pjesë listës...

Sherifi i Nismës tregon si dështoi në orën e fundit koalicioni me PDK-në

para një jave - Periskopi

Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka treguar detaje të reja të dështimit të koalicionit parazgjedhor PDK-Nisma. Sherifi ka thënë se PDK-ja vetëm një orë përpara mbylljes...

Sherifi i Nismës tregon si dështoi në orën e fundit koalicioni me PDK-në

para një jave - KosovaPress

Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka treguar detaje të reja të dështimit të koalicionit parazgjedhor PDK-Nisma. Ai në emisionin “Debat” të RTK-së ka thënë se PDK-ja vetëm...

KQZ: Aplikuan dy koalicione, afati për certifikimin e listave të kandidatëve për deputetë deri më 16 janar

para një jave - Zhurnal

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) njoftoi se janë paraqitur vetëm dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes koalicionit, ndërsa afati për certifikimin e listave të kandidatëve për deputetë mbyllet...

Pa koalicion parazgjedhor, AKR pjesë e listës së LDK-së

para një jave - Zhurnal

Aleanca Kosova e Re, ka arritur një marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës, për të garuar në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit, si pjesë listës së LDK-së. Marrëveshja mes dy partive është bërë...

Mbyllet afati në KQZ, vetëm dy koalicione për zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se është përmbyllur afati për partitë politike të cilat kërkojnë çertifikim për pjesëmarrje përmes Koalicionit në zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Republikës...

Zyrtari i PDK’së jep dorëheqje pasi nuk u bë koalicioni me Nismën

para një jave - Infokusi

Bekim Muja, anëtari i PDK-së ka dhënë dorëheqje nga kjo parti e shkak po del të jetë mos arritja e koalicionit me partinë e Fatmir Limajt. Muja përmes një shkrimi në Facebook është shprehur i zhgënjyer...

“Ai s’ka qenë kurrë nënkryetar nëndege”: PDK demanton se zyrtari i saj u dorëhoq pas dështimit të koalicionit me Nismën

para një jave - Gazeta Metro

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), dega në Drenas ka reaguar pas raportimeve se anëtari i saj, Bekim Muja ka dhënë dorëheqje nga partia për shkak të mos-arritjes së koalicionit me Nismën. Kjo parti ka...

Limaj: Dështoi koalicioni i “forcave patriotike”

para një jave - Flaka

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, deklaroi se bisedimet në mes Partisë Demokratike të Kosovës e partisë së tij për koalicion kanë dështuar. Limaj tha se kanë shprehur gatishmërinë që “forcat...

Zyrtari i PDK-së jep dorëheqje pasi nuk u bë koalicioni me Nismën

para një jave - Lajmi.net

Muja përmes një shkrimi në Facebook është shprehur i zhgënjyer me vendimin e kryesisë së PDK-së. “I zhgënjyer thellë me vendimin e kryesisë qendrore të PDK, për mos shkuarjen në koalicion me Nismën Socialdemokrate...

LDK dhe AKR bashkë në zgjedhje

para një jave - OraInfo

LDK dhe AKR bashkë në zgjedhje, kjo është marrëveshja e tyre. Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje. Në bazë të së njëjtës, AKR do të garojë në listën zgjedhore...

Arrihet marrëveshja pa koalicion, AKR pjesë e listës së LDK-së në zgjedhjet e parakohshme

para një jave - BalkanWeb

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit, ka arritur një marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës për të garuar në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit, si pjesë listës së LDK-së. Megjithëse kërkesa...

Përfundon afati në KQZ, Valmir Elezi: Vetëm dy koalicione parazgjedhore

para një jave - Bota Sot

Në ora 18:00 është përmbyllur afati për partitë politike që kërkojnë certifikim për pjesëmarrje në zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit përmes koalicioneve parazgjedhore. Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi...

Arrihet marrëveshja: AKR-ja garon me 10 kandidatë në listën zgjedhore të LDK-së

para një jave - Zeri

Në bazë të së njëjtës, AKR do të garojë në listën zgjedhore të LDK-së me 10 kandidatë. Këtë për lajmi.net e ka konfirmuar edhe Vesel Makolli nga AKR. Ai ka thënë se ka pasur diskutime deri në momentet...

Dy koalicione parazgjedhore janë paraqitur në KQZ

para një jave - Insajderi

Deri më tani në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë paraqitur dy koalicione zgjedhore. Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi, i tha Insajderi bëhet fjalë për koalicion VAKAT dhe...

LDK-ja dhe AKR-ja arrijnë marrëveshje për listë të përbashkët në zgjedhje

para një jave - Kallxo

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Aleanca Kosova e Re (AKR) në zgjedhjet e 14 shkurtit do të garojnë me një listë të përbashkët. Marrëveshjen e arritur sot e ka konfirmuar për KALLXO.com,...

KQZ: Kërkesa vetëm për dy koalicione parazgjedhore

para një jave - RTK

Sonte në ora 18:00 është përmbyllur afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi, ka bërë të ditur se brenda afatit janë deklaruar...

Limaj: Nisma shkon e vetme në zgjedhje

para një jave - Infokusi

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë e vetme në zgjedhje të 14 shkurtit....

Këto parti aplikuan për koalicione në KQZ

para një jave - OraInfo

Përfundon afati, këto parti aplikuan për koalicione në KQZ. Ka përfunduar afati për paraqitjen e koalicioneve parazgjedhore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi ka...

Nuk ka koalicion parazgjedhor, AKR pjesë e listës së LDK-së

para një jave - Ora news

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit, ka arritur një marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës, të drejtuar nga Isa Mustafa për të garuar në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit, si pjesë listës...

KQZ: Deri më tash kemi marrë njoftime për dy koalicione parazgjedhore

para një jave - Telegrafi

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur se deri më tash në këtë institucion janë dorëzuar dy njoftime për koalicione parazgjedhore nga radhët e komuniteteve. “Deri më tani janë paraqitur...

S’ka koalicione të partive shqiptare për zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Zeri

Asnjë subjekt politik shqiptar nuk ka kërkuar certifikim në KQZ të ndonjë koalicioni me parti tjera. Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, sipas zëdhënësit Valmir Elezi, janë deklaruar dy parti politike...

Cilat parti (nuk) do të bëjnë koalicione parazgjedhore?

para një jave - Insajderi

Afati për të paraqitur koalicionet para KQZ-së për t’i zyrtarizuar ato është deri në orën 18:00 të ditës së sotme (12 janar), megjithatë, kur ka mbetur vetëm edhe pak kohë, asnjë nga partitë e mëdha nuk...

Dorëhiqet nga PDK, arsyeja mos krijimi i koalicionit të përbashkët parazhjedhor me Nismën

para një jave - Infokusi

Kanë nisur reagmiet e para pasi Partia Demokratike e Kosovës nuk ka pranuar ofertën e Nismës Socialdmeokrate për koalicion të përbashkët parazgjedhor, shkruan Gazeta inFokus . Bekim Muja anëtar...

Mbyllet afati, s’ka koalicion parazgjedhor PDK-Nisma

para një jave - RTK

Para pak minutash ka përfunduar afati i vendosur nga KQZ-ja për dorëzimin e koalicioneve parazgjedhore të partive për pjesëmarrjen në zgjedhjet e 14 shkurtit. Nga selia e KQZ-së, gazetari i RTK-së Bashkim...

Vetëm dy koalicione parazgjedhore në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Koha.net

Vetëm dy koalicione parazgjedhore janë regjistruar për zgjedhjet e ardhshme, të 14 shkurtit, ka njoftuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Valmir Elezi nga KQZ-ja ka bërë të ditur se janë regjistruar vetëm...

Mbyllet afati për koalicione, vetëm dy të tilla janë paraqitur në KQZ

para një jave - Kallxo

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, përmes një konference për media ka bërë të ditur se vetëm dy koalicione janë paraqitur për pjesëmarrje në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 14 shkurtit. Afati ka përfunduar...

Këto janë dy koalicionet e komuniteteve për zgjedhjet në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Koalicionet parazgjedhore të subjekteve politike shqiptare ende nuk janë konkretizuar, por si duket deri më tani janë paraqitur dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes Koalicionit nga radhët e komuniteteve,...

Përfundon afati, këto parti aplikuan për koalicione në KQZ

para një jave - GazetaBlic

Ka përfunduar afati për paraqitjen e koalicioneve parazgjedhore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi ka thënë se për certifikim për koalicion kanë aplikuar vetëm...

Skadon afati/ Nisma e AKR nuk arrijnë të bëjnë koalicione parazgjedhore

para një jave - Indeks online

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë paraqitur dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes koalicionit. Por këtu nuk bëjnë pjesë Nisma Socialdemokrate e as Aleanca Kosova e Re. Këto dy subjekte,...

Para zgjedhjeve të jashtëzakonshme, Vjosa Osmanit i kanë mbetur edhe këto dy rrugë

para një jave - OraInfo

Vjosa Osmanit i kanë mbetur veç edhe dy rrugë para zgjedhjeve të jashtëzakonshme. Tashmë ligjërisht Osmanit i ka mbetur që të garojë e vetme në një iniciativë qytetare, apo të shkrihet në një listë të...

Përfundon afati në KQZ, dy koalicione do të garojnë në zgjedhje

para një jave - Infokusi

Ka përfunduar afati për regjistrim të koalicioneve për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit. Në KQZ thonë se kanë pranuar vetëm dy njoftime për koalicione. Zëdhënësi i KQZ’së Valmir Elezi, ka dhënë detaje....

AKR-ja e Pacollit do të garojë në listën e LDK-së, ndërkohë Muja aderoi në Vetëvendosje!

para një jave - Flaka

Lëvizjes Vetëvendosje! sot i është bashkuar edhe profesori universitar Armend Muja, ndërkohë raportohet se AKR-ja e Behgjet Pacollit do të garojë në një listë me LDK-në, transmeton Portalb.mk . AKR-ja...

Arrihet marrëveshja e koalicionit LDK-AKR, këto janë detajet

para një jave - GazetaBlic

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje. Në bazë të së njëjtës, AKR do të garojë në listën zgjedhore të LDK-së me 10 kandidatë. Këtë për lajmi.net e ka konfirmuar...

Arrihet marrëveshja: AKR garon me 10 kandidatë në listën zgjedhore të LDK-së

para një jave - Bota Sot

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje. Në bazë të së njëjtës, AKR do të garojë në listën zgjedhore të LDK-së me 10 kandidatë. Këtë e ka konfirmuar edhe Vesel Makolli...

Limaj i indinjuar: Veseli e Thaçi kërkuan që PDK të ketë partneritet me Nismën

para një jave - Periskopi

Kryetari i Nismës Socialdemokrate , Fatmir Limaj, ka shprehur indinjatë për mos-arritje të një marrëveshjeje për koalicion parazgjedhor ndërmjet partisë së tij dhe Partisë Demokratike të Kosovës. Limaj,...

PDK hyn e vetme në zgjedhje, s’ka koalicion me Nismën

para një jave - OraInfo

Nuk ka koalicion me NISMA-n, PDK hyn e vetme në zgjedhje. Partia Demokratike e Kosovës (PDK), ka vendosur që në zgjedhjet e 14 shkurtit të garojë e vetme si subjekt politik, pra pa koalicione parazgjedhore....

Më 13 janar fillon periudha e regjistrimit të votuesve jashtë Kosovës

para një jave - Kallxo

Burim Mehmetaj nga Sekretariat i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka bërë të ditur se nga nesër, më 13 janar, do të fillojë periudha e aplikimit për regjistrim të votuesve jashtë Kosovës. Sipas tij, kjo...

Fatmir Limaj tregon se si ia “mbylli derën” për koalicion Enver Hoxhaj

para një jave - Arbresh

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka treguar se si, përgjatë ditës së sotme, iu është kumtuar nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, se nuk...

S’ka koalicion me Nismën, PDK hyn e vetme në zgjedhje

para një jave - Bota Sot

Partia Demokratike e Kosovës do të hyjë e vetme në zgjedhje. Sipas të gjitha gjasave, siç tregojnë burimet të mediave, PDK nuk do të ketë koalicion me Nismën, dhe rrjedhimisht partia e udhëhequr aktualisht...

Fatmir Limaj tregon se si ia “mbylli derën” për koalicion Enver Hoxhaj

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka treguar se si, përgjatë ditës së sotme, iu është kumtuar nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, se nuk...

Limaj: Veseli e Thaçi kërkuan që PDK-ja të ketë partneritet me Nismën

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka shprehur indinjatë për mos-arritje të një marrëveshjeje për koalicion parazgjedhor ndërmjet partisë së tij dhe Partisë Demokratike të Kosovës. Limaj,...

Lajmi i fundit: Këto janë dy koalicionet që u dorëzuan në KQZ

para një jave - Bota Sot

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë regjistruar sot dy koalicione për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi. “Deri më tani janë paraqitur dy...

Dy koalicione dorëzohen në KQZ për zgjedhjet e ardhshme

para një jave - Zeri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar dy koalicione për pjesëmarrje në zgjedhjet e përgjithshme të cilat do të mbahen më 14 shkurt. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi e ka konfirmuar për “Zërin”...

KQZ: Deri më tash kemi marrë njoftime për dy koalicione parazgjedhore

para një jave - RTK

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur se deri më tash në këtë institucion janë dorëzuar dy njoftime për koalicione parazgjedhore nga radhët e komuniteteve. “Deri më tani janë paraqitur...

Mustafa: Në zgjedhje hyjmë për fitore, ende s’kemi marrëveshje me AKR-në

para një jave - KosovaPress

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa, ka thënë se LDK veproi ashtu siç edhe ka deklaruar më parë për koalicionet parazgjedhore, pra duke shkuar e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Kryetari Isa...

Mësohet se cilat janë dy koalicionet që u dorëzuan në KQZ

para një jave - OraInfo

Këto janë dy koalicionet që u dorëzuan në KQZ. Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë regjistruar sot dy koalicione për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i KQZ’së,...

Vetëm dy koalicione janë paraqitur deri më tani në KQZ

para një jave - Kallxo

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) deri më tani janë paraqitur vetëm dy koalicione për pjesëmarrje në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 14 shkurtit. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, në një përgjigje...

Fatmir Limaj: Nisma shkon e vetme në zgjedhje

para një jave - Periskopi

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë e vetme në zgjedhje të 14 shkurtit. Kemi bërë përgatitje sikur...

Po skadon afati/ Dy koalicione paraqitën në KQZ

para një jave - Indeks online

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve deri tani janë paraqitur dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes Koalicionit nga radhët e komuniteteve. Kanë mbetur edhe pak minuta derisa të skadoi afati për...

E zbulon Limaj: Veseli e Thaçi kërkuan që PDK të ketë partneritet me Nismën

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka shprehur indinjatë për mos-arritje të një marrëveshjeje për koalicion parazgjedhor ndërmjet partisë së tij dhe Partisë Demokratike të Kosovës. Limaj,...

Limaj: Nisma shkon e vetme në zgjedhje

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë e vetme në zgjedhje të 14 shkurtit. Kemi bërë përgatitje sikur...

I zhgënjyer me dështimin e koalicionit PDK-NISMA, jep dorëheqje zyrtari i PDK-së

para një jave - Periskopi

Nënkryetari i PDK-së në Drenas, Bekim Muja, ka dhënë dorëheqje nga PDK-ja, për shkak që nuk u arrit koalicioni me Nismën Socialdemokrate. Muja ka shkruar se ai është i zhgënjyer me vendimin e e kryesisë...

E konfirmojnë edhe nga LDK: S’kemi koalicion me AKR’në, garojmë me listë të përbashkët

para një jave - Gazeta Metro

Besian Mustafa i Lidhjes Demokratike të Kosovës thotë se nuk kanë koalicion parazgjedhor me Aleancën Kosova e Re. “Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të garojë si koalicion. Do të garojmë me listën e...

Dorëzohen në KQZ, dy koalicione parazgjedhore

para një jave - GazetaBlic

Kanë mbetur edhe një orë e gjysmë deri në përfundim të afatit ligjor për dorëzimin e koalicioneve parazgjedhore, në Komisionin Qendror Zgjedhor. Teksa afati mbyllet sonte në ora 18:00, deri tani, dy koalicione...

Limaj: Nisma shkon e vetme në zgjedhje

para një jave - Arbresh

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë në  Pressing se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë e vetme në zgjedhje të 14 shkurtit. Kemi bërë...

Limaj: Nisma shkon e vetme në zgjedhje

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë e vetme në zgjedhje të 14 shkurtit....

Jep dorëheqje anëtari i PDK’së, shkak bëhet mos arritja e koalicionit me Nismën

para një jave - Gazeta Metro

Bekim Muja anëtarë dhe nënkryetar i nëndegës së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK’së) në Gradicë të Drenasit, ka dhënë dorëheqje nga parti. Arsyeja e dorëheqjes është për shkak se ai është zhgënjyer...

Përfundon afati, këto parti aplikuan për koalicione në KQZ

para një jave - InfoShqip

Ka përfunduar afati për paraqitjen e koalicioneve parazgjedhore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë se për certifikim për koalicion kanë aplikuar vetëm...

Dorëhiqet nga PDK-ja, arsyeja moskrijimi i koalicionit parazgjedhor me Nismën

para një jave - Epoka e Re

Kanë nisur reagmiet e para pasi Partia Demokratike e Kosovës (PDK) nuk ka pranuar ofertën e Nismës Socialdmeokrate për koalicion të përbashkët parazgjedhor. Bekim Muja, anëtar i PDK-së në Drenas ka njoftuar...

Kosovë, 6 institucione për certifikimin e kandidatëve, në Shqipëri verifikimin e bën partia

para një jave - ABC News

Nga Nevila Dervishi Kosova dhe Shqipëria ndodhen në vit elektoral. Kosova do mbajë zgjedhjet e parakohshme në 14 shkurt ndërsa Shqipëria zgjedhjet e përgjithshme në 25 prill. Për të dy vendet me kombësi...

Kosove, 6 institucioni për certifikimin e kandidatëve, në Shqipëri verifikimin e bën partia

para një jave - ABC News

Nga Nevila Dervishi Kosova dhe Shqipëria ndodhen në vit elektoral. Kosova do mbajë zgjedhjet e parakohshme në 14 shkurt ndërsa Shqipëria zgjedhjet e përgjithshme në 25 prill. Për të dy vendet me kombësi...

Përfundon afati në KQZ, paraqiten vetëm dy koalicione nga minoritetet

para një jave - Lajmi.net

Nga KQZ me anë të një konference për media kanë bërë të ditur se janë paraqitur vetëm dy koalicione, shkruan lajmi.net. “Janë paraqitur dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes koalicionit nga...

Këto janë kushtet që LDK’ja ia parashtroi AKR’së para se të hynin në koalicion

para një jave - Gazeta Metro

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AKR) do të hyjë në koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK). Lajmin e ka konfirmuar për “Zërin”, Vesel Makolli nga AKR-ja. Sipas Makollit, AKR-ja ka vendosur...

Arrihet marrëveshja: AKR garon me 10 kandidatë në listën zgjedhore të LDK-së

para një jave - Lajmi.net

Në bazë të së njëjtës, AKR do të garojë në listën zgjedhore të LDK-së me 10 kandidatë. Këtë për lajmi.net e ka konfirmuar edhe Vesel Makolli nga AKR. Ai ka thënë se ka pasur diskutime deri në momentet...

PDK-ja nuk lëshon pe: Jo koalicione parazgjedhore

para një jave - Syri.net Kosova

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) nuk do të bëjë koalicione parazgjedhore me ndonjë parti tjetër politike në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më 14 shkurt. Kështu tha zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi....

S’ka koalicion me Nismën, PDK hyn e vetme në zgjedhje

para një jave - Lajmi.net

Sipas të gjitha gjasave, siç tregojnë burimet e lajmi.net, PDK nuk do të ketë koalicion me Nismën, dhe rrjedhimisht partia e udhëhequr aktualisht nga Enver Hoxhaj do të garojë e vetme në zgjedhje, shkruan...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë/ Partitë e mëdha garojnë të vetme, në koalicion do të hyjnë vetëm pakicat serbe

para një jave - Dosja.al

Foto ilustruese 12 Janar, 2021 19:09 KOSOVË- Ora 18:00 e ditës së sotme, ka shënuar afatin e përfundimtar të regjistrimit të koalicioneve parazgjedhore në KQZ-në Kosovë, për të shkuar në zgjedhjet e parakohshne...

PDK pa partner të madh në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Bota Sot

Partia Demokratike e Kosovës nuk do të bëjë asnjë koalicion parazgjedhor me subjektet e mëdha politike për zgjedhjet e 14 shkurtit. Këtë e ka bërë të ditur Avni Bytyçi, zëdhënës në Partinë...

KQZ: Deri më tash kemi marrë njoftime për dy koalicione parazgjedhore

para një jave - Lajmi.net

“Deri më tani janë paraqitur dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes koalicionit nga radhët e komuniteteve: Koalicioni VAKAT, i përbërë nga partitë politike Demokratska Stranka Boshnjaka...

Kjo është marrëveshja e AKR-së dhe LDK-së për zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Revista Kosovarja

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje. Në bazë të së njëjtës, AKR do të garojë në listën zgjedhore të LDK-së me 10 kandidatë. Këtë e ka konfirmuar edhe Vesel Makolli...

Përfundon afati në KQZ, Valmir Elezi: Vetëm dy koalicione parazgjedhore

para një jave - KosovaPress

Në ora 18:00 është përmbyllur afati për partitë politike që kërkojnë certifikim për pjesëmarrje në zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit përmes koalicioneve parazgjedhore. Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi...

Nuk ka koalicion me NISMA-n, PDK hyn e vetme në zgjedhje

para një jave - Infokusi

Kanë mbetur edhe pak orë deri tek përfundimi i afatit zyrtar për koalicionet në këto zgjedhje, dhe ende nuk ka asnjë lajm nga asnjë parti politike. Gazeta Express merr vesh nga burime të saj se ka pak...

LAJMI I FUNDIT: Zyrtarizohen dy koalicione parazgjedhore

para një jave - Infokusi

Komisioni Qendror Zgjedhor sa po ka njoftuar se janë zyrtarizuar dy koalicione parazgjedhore, shkruan Gazeta inFokus. Kështu ka bërë të ditur për Gazetën inFokus, zëdhëënsi i KQZ-së, Valmir Elezi. Këto...

Arrihet marrëveshja: AKR garon me 10 kandidatë në listën zgjedhore të LDK-së

para një jave - Gazeta Metro

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje. Në bazë të së njëjtës, AKR do të garojë në listën zgjedhore të LDK-së me 10 kandidatë. Këtë për lajmi.net e ka konfirmuar...

Bytyçi: PDK-ja pa koalicione parazgjedhore, partitë e vogla do t’i përfshijmë në listën tonë

para një jave - Telegrafi

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) nuk do të bëjë koalicione parazgjedhore me ndonjë parti tjetër politike në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më 14 shkurt. Kështu tha në një prononcim për Telegrafin,...

Përfundon afati në KQZ, kërkesa vetëm për dy koalicione parazgjedhore

para një jave - KosovaPress

Sonte në ora 18:00 është përmbyllur afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi, ka bërë të ditur se brenda afatit janë deklaruar...

KQZ: Aplikuan dy koalicione, afati për certifikimin e listave të kandidatëve për deputetë deri më 16 janar

para një jave - Ekonomia Online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) njoftoi se janë paraqitur vetëm dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes koalicionit, ndërsa afati pë rcertifikimin e listave të kandidatëve për deputetë mbyllet...

Përfundon afati, këto parti aplikuan për koalicione në KQZ

para një jave - Arbresh

Ka përfunduar afati për paraqitjen e koalicioneve parazgjedhore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi ka thënë se për certifikim për koalicion kanë aplikuar vetëm...

Xhavit Haliti ka një kusht për Nismen

para një jave - Syri.net Kosova

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti thotë se si parti nuk e kanë ndërmend të ndërrojnë akronimin e partisë për zgjedhjet e 14 shkurtit, porse janë të hapur për ata që duan...

Pa koalicion parazgjedhor, AKR pjesë e listës së LDK-së

para një jave - Arbresh

Aleanca Kosova e Re, ka arritur një marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës, për të garuar në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit, si pjesë listës së LDK-së. Marrëveshja mes dy partive është bërë...

Mbyllet afati i koalicioneve në KQZ, vetëm këto parti aplikuan bashkë

para një jave - Periskopi

Ka përfunduar afati për paraqitjen e koalicioneve parazgjedhore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi ka thënë se për certifikim për koalicion kanë aplikuar vetëm...

Edhe pak orë nga mbyllja e orarit zyrtar për finalizimin e koalicioneve, LDK-AKR pa një marrëveshje përfundimtare!

para një jave - GazetaBlic

Edhe pak orë mbetet, kur mbaron afati zyrtar i vendosur nga KQZ-ja, për t’u formalizuar koalicionet parazgjedhore. E një ndër koalicionet më të përfolura është ai ndërmjet Lidhjes Demokratike të Kosovës...

Skadon afati: Këto parti aplikuan për koalicione në KQZ

para një jave - Gazeta Metro

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë paraqitur dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes koalicionit. Por këtu nuk bëjnë pjesë Nisma Socialdemokrate e as Aleanca Kosova e Re. Këto dy subjekte,...

KQZ: Nga nesër fillon periudha e regjistrimit të votuesve jashtë Kosovës

para një jave - Periskopi

Sekretari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Burim Mehmetaj, ka njoftuar se nga 13 janari do të fillojë periudha e aplikimit për regjistrim të votuesve jashtë Kosovës. Kjo është konfirmuar në mbledhjen...

E konfirmuar: PDK garon e vetme në zgjedhje, s’ka koalicion me asnjë parti

para një jave - Gazeta Metro

Partia Demokratike e Kosovës do të hyjë e vetme në zgjedhje. Këtë e ka konfirmuar për FrontOnline, nënkryetari i PDK-së, Sami Lushtaku. Ai ka thënë se ky është vendim i Kryesisë së PDK-së. “Është vendim...

Lladrovci i çon selam partive që duan të bëjnë koalicion me PDK-në: Vetëm nëse shkriheni

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka thënë se partitë politike janë të mirëpritura në listën zgjedhore të Partisë Demokratike të Kosovës por sipas tij vetëm duke u shkrirë brenda PDK-së. “Partitë politike...

Nisma drejt ‘shkrirjes’ në PDK?

para një jave - Syri.net Kosova

Nisma Socialdemokrate e Fatmir Limajt nuk ka edhe shumë kohë për të vendosur nëse do ta pranoi kushtin e PDK-së, që të hyjnë vetëm në listën e tyre zgjedhore me kandidatët e saj, ose të garojë e vetme....

Kosovë/ LDK dhe AKR formojë koalicionin parazgjedhor, shkojnë së bashku në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Syri

Partia Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re duket se do të garojnë sa bashku në zgjedhjet e 14 Shkurtit. Mediat në Kosovë raportojnë se LDK dhe AKR kanë arritur sot një marrëveshje për...

Kosovë/ LDK dhe AKR formojë koalicionin parazgjedhor, shkojnë së bashku në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Syri

Partia Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re duket se do të garojnë sa bashku në zgjedhjet e 14 Shkurtit. Mediat në Kosovë raportojnë se LDK dhe AKR kanë arritur sot një marrëveshje për...

PDK hyn e vetëm në zgjedhje, nuk bën koalicion me Nismën

para një jave - Gazeta Metro

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) do të hyjë e vetme në zgjedhje dhe duket se koalicioni me Nismën Socialdemokrate nuk do të bëhet, shkruan Gazeta Metro. Sipas të gjitha gjasave PDK nuk do të ketë koalicion...

Dorëzohet edhe AKR-ja e Pacollit: Pranon të futet në Listën e LDK-së pa u numëruar si parti

para një jave - Periskopi

10 vende të rezervuara për Aleancën Kosova e Re do t’i ketë në listën e kandidatëve për deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, pasi palët s’kanë arritur marrëveshje për koalicion parazgjedhor. Sekretari...

Bytyçi: PDK garon e vetme, në listë përfshihen partitë e vogla

para një jave - Kallxo

Partia Demokratike e Kosovës, ka vendosur që të garojë e vetme në zgjedhje pa koalicione parazgjedhore. Këtë e ka konfirmuar për KALLXO.com zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi. “Partia Demokratike e Kosovës...

AKR-ja hyn në listën e LDK-së, s’ka koalicion parazgjedhor

para një jave - Ekonomia Online

10 vende të rezervuara për Aleancën Kosova e Re do t’i ketë në listën e kandidatëve për deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, pasi palët s’kanë arritur marrëveshje për koalicion parazgjedhor. Sekretari...

Vetëm dy koalicione janë dorëzuar deri më tani në KQZ

para një jave - Gazeta Metro

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë regjistruar sot dy koalicione për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit. Këtë e ka konfirmuar për Express zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi. “Deri më tani janë...

Përfundimtare: PDK refuzon Nisman për koalicion parazgjedhor

para një jave - Periskopi

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), ka vendosur që në zgjedhjet e 14 shkurtit të garojë e vetme si subjekt politik, pra pa koalicione parazgjedhore. Burime të Periskopit kanë treguar se PDK dhe Nisma Socialdemokrate...

Kushtet e Xhavit Halitit për koalicion

para një jave - OraInfo

Xhavit Haliti vendos kushte për koalicion: Nëse pajtohemi, na bashkohen, nëse nuk pajtohemi gjithkush në shtëpi të vet. Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti ka thënë se kjo...

Paraqiten dy koalicione parazgjedhore në KQZ

para një jave - Epoka e Re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë me dije se deri më tani janë paraqitur dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes koalicionit. Në njoftimin e KQZ-së për medie është thënë se këto koalicione...

KQZ: Deri më tash kemi marrë njoftime për dy koalicione

para një jave - KosovaPress

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur se deri më tash në këtë institucion janë dorëzuar dy njoftime për koalicione në zgjedhje nga radhët e komuniteteve. “Deri më tani janë paraqitur dy njoftime...

KQZ: Deri në ora 16:00 aplikuan dy koalicione

para një jave - Ekonomia Online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve tha se janë paraqitur dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes koalicionit, raporton Ekonomia Online. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi tha se kërkesa është nga partitë...

Në KQZ dorëzohen dy koalicione parazgjedhore

para një jave - Periskopi

Tashmë dy koalicione parazgjedhore janë paraqitur në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi ka konfirmuar për Periskopin se cilat janë partitë që kanë lidhur koalicion. ‘’Deri...

LAJMI I FUNDIT: Zyrtarizohen dy koalicione parazgjedhore

para një jave - Arbresh

Komisioni Qendror Zgjedhor sa po ka njoftuar se janë zyrtarizuar dy koalicione parazgjedhore. Kështu ka deklaruar  zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi për Arbresh.info. Këto janë koalicionet: Deri më tani...

Sot pritet të zyrtarizohet koalicioni parazgjedhor LDK-AKR

para një jave - Insajderi

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re kanë vendosur ta bëjnë zyrtar koalicionin në ditën e fundit të afatit për paraqitjen e koalicioneve parazgjedhore në KQZ, njofton Insajderi Koalicionin...

Nisma drejt ‘shkrirjes’ në PDK?

para një jave - Bota Sot

Nisma Socialdemokrate e Fatmir Limajt nuk ka edhe shumë kohë për të vendosur nëse do ta pranoi kushtin e PDK-së, që të hyjnë vetëm në listën e tyre zgjedhore me kandidatët e saj, ose të garojë e vetme....

Dita e koalicioneve, LDK-AKR koalicioni i parë parazgjedhor

para një jave - Syri.net Kosova

jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër.Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në...

Lladrovci: Partitë janë të mirëseardhura në listën e përbashkët, por vetëm duke u shkrirë në PDK

para një jave - Koha.net

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka thënë se partitë politike janë të mirëpritura në listën zgjedhore të Partisë Demokratike të Kosovës por sipas tij vetëm duke u shkrirë brenda PDK-së. “Partitë politike...

Ramiz Lladrovci kundër koalicionit me NISMA-n: PDK të garojë e vetme

para një jave - OraInfo

Ramiz Lladrovci del hapur kundër koalicionit me NISMA-n: PDK të garojë e vetme. Kreu i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka dalë hapur kundër që PDK të bëjë koalicion parazgjedhor me NISMA-n, apo ndonjë parti...

Xhavit Haliti ka një kusht për Nismen: Se ndërrojmë akronimin e partisë

para një jave - Bota Sot

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti thotë se si parti nuk e kanë ndërmend të ndërrojnë akronimin e partisë për zgjedhjet e 14 shkurtit, porse janë të hapur për ata që duan...

Xhavit Haliti ka një kusht për Nismen: Se ndërrojmë akronimin e partisë

para një jave - Indeks online

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti thotë se si parti nuk e kanë ndërmend të ndërrojnë akronimin e partisë për zgjedhjet e 14 shkurtit, porse janë të hapur për ata që duan...

LDK-AKR sot zyrtarizojnë marrëveshjen parazgjedhore, garojnë në një listë të përbashkët

para një jave - Syri.net Kosova

jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër.Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në...

Dita e koalicioneve, LDK-AKR koalicioni i parë parazgjedhor

para një jave - Telegrafi

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pritet që sot të zyrtarizojnë koalicionin parazgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Kështu ka bërë të ditur Naim Murseli, këshilltari...

LDK dhe AKR bashkojë forcat, firmosin koalicionin parazgjedhor për zgjedhjet e 14 Shkurtit

para një jave - Klan

Isa Mustafa dhe Behgjet Pacolli LDK dhe AKR bashkojë forcat, firmosin koalicionin parazgjedhor për zgjedhjet e 14 Shkurtit Partia Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re duket se do të garojnë...

Mustafa dhe Pacolli zyrtarizojnë koalicionin ditën e sotme, detajet

para një jave - Albeu

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër . Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë...

Lladrovci i thotë hapur NISMA-s: Hapim dyert vetëm nëse shkriheni në PDK

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka kërkuar nga partia e tij PDK që të hap dyert për partitë tjera, por vetëm nëse ato shkrihen në PDK. Ai ka uruar që zgjedhjet e shpeshta  të mos përsëriten, në mënyrë...

Lladrovci: PDK të hap dyert për partitë tjera, por, vetëm duke u shkrirë në PDK!

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Drenasit Ramiz Lladrovci, ka thënë se, PDK të hap dyert për partitë tjera, por, vetëm duke u shkrirë në PDK. “Partitë politike janë të mirëseardhura në listën e përbashkët zgjedhore por vetëm...

Kosovë/ KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

para një jave - Top Channel

Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit, duhet që të njoftojnë KQZ-në sot deri në ora 18:00. Sipas Ligjit për...

AKR deklarohet për koalicion me LDK-në

para një jave - Kallxo

Këshilltari i Behgjet Pacollit, Naim Murseli, ka njoftuar se sot deri në ora 18:00 do të deklarohet koalicioni parazgjedhor me LDK-në në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. “Një bashkëpunim konstruktiv dhe...

KQZ ende nuk ka pranuar asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

para një jave - Syri.net Kosova

Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit, duhet që të njoftojnë KQZ-në sot deri në ora 18:00. Sipas Ligjit për...

LDK-AKR koalicioni i parë parazgjedhor, sot pritet zyrtarizimi

para një jave - Panorama

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pritet që sot të zyrtarizojnë koalicionin parazgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Kështu ka bërë të ditur Naim Murseli, këshilltari...

KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

para një jave - Telegrafi

Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit, duhet që të njoftojnë KQZ-në sot deri në ora 18:00. Sipas Ligjit për...

KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

para një jave - Zhurnal

Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit, duhet që të njoftojnë KQZ-në sot deri në ora 18:00. Sipas Ligjit për...

Sot zyrtarizohet koalicioni parazgjedhor LDK-AKR

para një jave - Zeri

LDK-ja dhe AKR-ja kanë vendosur ta bëjnë zyrtar koalicionin në ditën e fundit të afatit për paraqitjen e koalicioneve parazgjedhore në KQZ. Koalicionin mes dy partive e ka konfirmuar Naim Murseli, këshilltar...

Sot afati i fundit për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Insajderi

Partitë politike kanë afatin e fundit sot për të deklaruar koalicionet parazgjedhore në Komisionin Qendror Zgjedhor, njofton Insajderi. Kjo u bë e ditur gjatë mbledhjes së djeshme të mbajtur nga KQZ. Kryetarja...

AKR-LDK garojnë bashkë në zgjedhje, s’është vendosur në koalicion apo në listë të përbashkët

para një jave - Koha.net

Aleanca Kosova e Re pritet që të hyjë në koalicion ose të garojë në një listë të përbashkët me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Sekretari i AKR-së, Vesel Makolli, i ka thënë KOHËS se janë të interesuar...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Zhurnal

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

LDK-AKR zyrtarizojnë sot koalicionin e tyre parazgjedhor

para një jave - ABC News

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pritet që të zyrtarizojnë ditën e sotme koalicionin parazgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Lajmin e bën të ditur Naim Murseli, këshilltari...

Xhavit Haliti ia humb shpresat NISMA-s për koalicion, kërkon të “shkrihet” në PDK

para një jave - Infokusi

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti thotë se si parti nuk e kanë ndërmend të ndërrojnë akronimin e partisë për zgjedhjet e 14 shkurtit, porse janë të hapur për ata që duan...

Pak orë para zyrtarizimit të koalicionit LDK – AKR, publikohen detaje të marrëveshjes

para një jave - OraInfo

Isa Mustafa dhe Behgjet Pacolli pritet që sot pasdite ta zyrtarizojnë marrëveshjen për të shkuar brenda një liste në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 14 shkurtit. Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit...

Mustafa dhe Pacolli e zyrtarizojnë koalicionin sot pasdite, publikohen detaje të marrëveshjes

para një jave - Indeks online

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër. Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në...

Asnjë parti nuk ka paraqitur koalicion, Elezi: Afati mbyllet në ora 18:00

para një jave - Indeks online

Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi në një prononcim për Ekonomia Online ka thënë se partitë politike kanë afat për paraqitjen e koalicioneve vetëm deri më 12 janar. Kuse sipas Elezit ende asnjë parti nuk...

Zyberaj: Sot pasdite do të bëhet zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR

para një jave - RTK

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër. Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër....

Vjen konfirmimi nga AKR: Sot mund të zyrtarizohet bashkëpunimi me LDK-në

para një jave - GazetaBlic

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër. Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në...

Akoma nuk janë paraqitur koalicione në KQZ, partitë kanë kohë deri në ora 18:00

para një jave - GazetaBlic

Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi ka thënë se partitë politike kanë afat për paraqitjen e koalicioneve vetëm deri më datë 12 janar. Kuse sipas Elezit ende asnjë parti nuk ka bërë diçka të tillë. “Partitë...

Mustafa dhe Pacolli e zyrtarizojnë koalicionin sot pasdite, publikohen detaje të marrëveshjes

para një jave - Bota Sot

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër. Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në...

Lladrovci: Partitë janë të mirëseardhura në listën e përbashkët, por vetëm duke u shkrirë në PDK

para një jave - Lajmi.net

Lladrovci ka thënë se zgjedhjet e shpeshta, edhe pse me qëllim të përparimit të shtetit, ndikojnë në ngadalësimin e shumë proceseve, zbatimin e projekteve, strategjive dhe proceset madhore të shtetit,...

Asnjë deklarim për koalicion parazgjedhor nga partitë politike nuk është dorëzuar në KQZ

para një jave - OraInfo

KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore. Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit,...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Syri.net Kosova

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

para një jave - Bota Sot

Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit, duhet që të njoftojnë KQZ-në sot deri në ora 18:00. Sipas Ligjit për...

Lladrovci: PDK të hap dyert për partitë tjera, por, vetëm duke u shkrirë në PDK

para një jave - Lajmi.net

“Partitë politike janë të mirëseardhura në listën e përbashkët zgjedhore por vetëm duke u shkrirë brenda PDK-së. Kur pranohet partneriteti dhe bashkëpunimi i sinqertë për garën zgjedhore, atëherë emri...

Lladrovci kushtëzon partitë: Hapim dyert vetëm nëse shkrihen në PDK

para një jave - Infokusi

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka kërkuar nga partia e tij PDK që të hap dyert për partitë tjera, por vetëm nëse ato shkrihen në PDK. Sipas tij kjo PDK është shumë e hapur për bashkëpunime por që...

KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

para një jave - RTK

Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit, duhet që të njoftojnë KQZ-në sot deri në ora 18:00. Sipas Ligjit për...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore në KQZ

para një jave - Kallxo

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Zgjedhjet e parakohshme, sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - ABC News

Partitë politike këtë të martë kanë afatin e fundit që të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Në kuadër të zgjedhjve të parakohshme të 14 shkurtit të gjithë partitë politike kanë afat që deri...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Telegrafi

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

VV-ja me Osmanin, LDK-ja me AKR-në, Nisma shpreson në koalicion me PDK-në

para një jave - Lajmi.net

Edhe pse deri në këto moment nuk është konkretizuar asnjë koalicion parazgjedhor. AKR-ja ka vendosur që të jetë pjesë e listës zgjedhore të Lidhjes Demokratike të Kosovës, nëse nuk arrihet marrëveshje...

Përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Indeks online

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Koha.net

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Sot, afati i fundit për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Zeri

Partitë politike sot kanë afatin e fundit për të deklaruar koalicionet parazgjedhore në Komisionin Qendror Zgjedhor (KQZ). Kjo u bë e ditur sot gjatë mbledhjes së djeshme të mbajtur nga KQZ-ja Ishte kryetarja...

Dita e fundit për deklarimin e koalicioneve: PDK tregon kushtet që ka

para një jave - Gazeta Metro

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti thotë se si parti nuk e kanë ndërmend të ndërrojnë akronimin e partisë për zgjedhjet e 14 shkurtit, porse janë të hapur për ata që duan...

PDK me kushte, Haliti: Kushdo që do koalicion duhet të shkrihet në listën tonë

para një jave - Periskopi

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti ka thënë se kjo parti nuk e ka ndërmend që të ndërrojnë akronimin e partisë për zgjedhjet e 14 shkurtit. Megjithëkëtë Haliti theksoi se...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - OraInfo

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Xhavit Haliti ia bën të qartë Nisma-s: Po koalicion, veç në listë me emrin e PDK-së

para një jave - Ekonomia Online

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti thotë se si parti nuk e kanë ndërmend të ndërrojnë akronimin e partisë për zgjedhjet e 14 shkurtit, porse janë të hapur për ata që duan...

Haliti tregon kushtet për partitë që dëshirojnë koalicion parazgjedhor me PDK-në

para një jave - Epoka e Re

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti, ka thënë se kjo parti nuk e ka ndërmend që të ndërrojnë akronimin e partisë për zgjedhjet e 14 shkurtit. Megjithëkëtë, Haliti ka theksuar...

AKR-ja “shkrihet” në LDK

para një jave - Infokusi

Gjatë ditës së sotme pritet që të zyrtarizohet marrëveshja parazgjedhore në mes të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Aleancës Kosova e Re. Këtë e ka bërë të ditur për Gazetën inFokus, zëdhënësi i kësaj...

Sot zyrtarizohet koalicioni parazgjedhor mes AKR-së dhe LDK-së

para një jave - Tetova Sot

Partitë politike sot kanë afatin e fundit për të deklaruar koalicionet parazgjedhore në Komisionin Qendror Zgjedhor (KQZ). Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, tha se të martën deri në ora 18:00 të gjitha...

AKR pjesë e listës së LDK-së, sot vendoset për koalicionin

para një jave - Lajmi.net

Dhjetë kandidatë të partisë së Pacollit do të bëhen pjesë e listës së partisë së Mustafës me të cilën do t’i ofrohen votuesit kosovar më 14 shkurt. Zyberaj në një intervistë për Euronews Albania tha se...

Isa Mustafa dhe Behgjet Pacolli e zyrtarizojnë koalicionin sot pasdite, publikohen detaje të marrëveshjes

para një jave - Infokusi

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër. Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Bota Sot

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Lladrovci kërkesë partisë së tij: Të hap dyert për subjekte të tjera, por vetëm duke u shkrirë në PDK

para një jave - Gazeta Metro

Kreu i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka kërkuar nga PDK që të hap dyert për subjekte të tjera, por vetëm duke u shkrirë në këtë parti, shkruan Gazeta Metro. Lladrovci përmes një shkrimi në rrjetin...

Lladrovci: PDK-ja t’i hap dyert për partitë tjera, por vetëm duke u shkrirë në PDK

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i Komunës së Drenasit nga radhët e PDK-së, Ramiz Lladrovci, ka thënë se kjo parti duhet t’i hap dyert për partitë e tjera politike, por me një kusht të vetëm. Lladrovci ka thënë se kushti i vetëm...

Ky është afati i fundit për partitë politike të vendosin për koalicionet parazgjedhore

para një jave - Infokusi

Afati i fundit kur partitë politike mund të deklarojnë koalicionet parazgjedhore është me 12 janar në orën 18:00. Kështu ka bërë të ditur për Gazetën inFokus, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, sipas të...

Lladrvoci kërkesë partisë së tij: Të hap dyert për subjekte të tjera, por vetëm duke u shtrirë në PDK

para një jave - Gazeta Metro

Kreu i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka kërkuar nga PDK që të hap dyert për subjekte të tjera, por vetëm duke u shkrirë në këtë parti, shkruan Gazeta Metro. Lladrovci përmes një shkrimi në rrjetin...

Lladrovci: Bëjmë koalicion me partitë tjera vetëm nëse shkrihen në PDK

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ia ka mbyllur dyert partive tjera për koalicion parazgjedhor. Ai ka thënë se dyert e PDK-së janë të hapura vetëm nëse ato pranojnë të shkrihen në PDK, raporton Gazeta...

Sot afati i fundit për partitë politike që të deklarojnë koalicionet parazgjedhore

para një jave - GazetaBlic

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Lladrovci: PDK të hap dyert për partitë tjera, por, vetëm duke u shkrirë në PDK

para një jave - KosovaPress

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka thënë se partitë politike janë të mirëpritura në listën zgjedhore të Partisë Demokratike të Kosovës por sipas tij vetëm duke u shkrirë brenda PDK-së. “Partitë politike...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - RTK

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

‘’Sot zyrtarizohet bashkëpunimi’’ Këshilltari i Behgjet Pacollit: AKR-ja do të jetë në listë me LDK-në

para një jave - Lajmi.net

Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në zgjedhje. “Në fakt negociatat me LDK-në për këtë shkuar bashkë në zgjedhje janë në përfundim e sipër....

KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

para një jave - Lajmi.net

Sipas Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme koalicioni mund të përbëhet vetëm nga partitë politike. Nga KQZ thonë se deri në këto momente nuk kanë pranuar asnjë deklarim për koalicione. Megjithatë, janë...

LDK bën lëvizjen surprizë, hyn në zgjedhje në koalicion parazgjedhor me partinë e Behgjet Pacollit

para një jave - FaxWeb

Partia Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re duket se do të garojnë sa bashku në zgjedhjet e 14 Shkurtit. Mediat në Kosovë raportojnë se LDK dhe AKR kanë arritur sot një marrëveshje për...

Zgjedhjet në Kosovë, arrihet koalicioni i parë mes LDK-së dhe AkR-së

para një jave - Dosja.al

Bexhet Pacilli, Isa Mustafa dhe Avdullah Hoti 12 Janar, 2021 10:22 KOSOVË- Lidhja Demokratike e Kosovës së bashku me Aleancëb e Kosovës së Re kanë lidhur koacilion për të hyrë në zgjedhejt e 14 shkurtiti....

Mustafa dhe Pacolli sot e zyrtarizojnë koalicionin

para një jave - Epoka e Re

Këshilltar i Behgjet Pacollit, Jetlir Zyberaj ka bërë me dije se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër. Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar...

Gjoshi i reagon Aliut: Sojit tënd i pengojnë vlerat kombëtare që mbartë PDK-ja

para një jave - Gazeta Metro

Anëtari i kryesisë së PDK-së, Betim Gjoshi ka reaguar ashpër ndaj deklaratës skandaloze të analistes Luljeta Aliu, e cila mbrëmë në emisionin Pressing, në T7 i është drejtuar Ardian Kastratit...

Publikohen detajet e marrëveshjes: LDK-AKR sot zyrtarizojnë bashkëpunimin

para një jave - Gazeta Metro

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër. Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në...

S’ka koalicion, AKR pjesë e listës së LDK-së

para një jave - KosovaPress

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit, ka lënë të nënkuptohet se mes LDK-së dhe AKR-së nuk do të ketë koalicion, por do të garojnë me një listë të përbashkët me LDK-në. Dhjetë kandidatë të partisë...

Mustafa dhe Pacolli e zyrtarizojnë koalicionin sot pasdite, publikohen detaje të marrëveshjes

para një jave - Ekonomia Online

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër. Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në...

Asnjë parti nuk ka paraqitur koalicion, Elezi: Afati mbyllet në ora 18:00

para një jave - Ekonomia Online

Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi në një prononcim për Ekonomia Online ka thënë se partitë politike kanë afat për paraqitjen e koalicioneve vetëm deri më datë 12 janar. Kuse sipas Elezit ende asnjë parti...

LDK dhe AKR e zyrtarizojnë koalicionin sot pasdite, publikohen detaje të marrëveshjes

para një jave - Periskopi

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër. Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Lajmi.net

Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Partitë më të mëdha nuk kanë shprehur gatishmërinë për koalicione,...

Asnjë parti nuk ka paraqitur koalicion, Elezi: Afati mbyllet më 12 janar

para një jave - Ekonomia Online

Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi në një prononcim për Ekonomia Online ka thënë se partitë politike kanë afat për paraqitjen e koalicioneve vetëm deri më datë 12 janar. Kuse sipas Elezit ende asnjë parti...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Infokusi

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike...

KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

para një jave - Periskopi

Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit, duhet që të njoftojnë KQZ-në sot deri në ora 18:00. Sipas Ligjit për...

KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

para një jave - KosovaPress

Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit, duhet që të njoftojnë KQZ-në sot deri në ora 18:00. Sipas Ligjit për...

Përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Ekonomia Online

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Gazeta Metro

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Sot është afati i fundit që partitë politike mund të deklarojnë në KQZ për koalicionet e mundshme parazgjedhore

para një jave - Radio Kosova e Lire

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në orën 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Periskopi

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Arbresh

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Fatmir Limaj: Tani më se shumti Kosovës i ndihmon jetësimi i një projekti të madh për mbrojtjen e vlerave kombëtare

para një jave - Radio Kosova e Lire

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nëse do të ndodh një koalicion NISMA-PDK, ai do të jetë koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta do t’i fitojë zgjedhjet. Limaj...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - KosovaPress

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

PDK me apo pa NISMA-n në zgjedhje, analistët shqyrtojnë opsionet

para një jave - Telegrafi

Panelistët në “Debat Plus” kanë diskutuar për një bashkim të mundshëm në një listë zgjedhore të PDK-së dhe NISMA-s. Ish-deputeti Visar Ymeri thotë se NISMA duhet të shkojë në një listë me PDK-në. “PDK...

Limaj: Një koalicion i sinqertë PDK-NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nëse do të kemi një koalicion NISMA-PDK, koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur se...

Listës së LDK-së pritet t’i bashkohen tri parti

para një jave - Syri.net Kosova

Derisa afati i dorëzimit të koalicioneve të partive për zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit përfundon të martën më 12 janar, partitë ende nuk kanë zyrtarizuar ndonjë bashkëpunim parazgjedhor. Subjektet...

Limaj: Një koalicion PDK – NISMA mund t’i fitojë zgjedhjet

para një jave - Insajderi

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nëse do të ketë një koalicion NISMA-PDK, si koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta, i fiton zgjedhjet, njofton Insajderi...

Limaj: Një koalicion i sinqertë PDK-NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë?

para një jave - Syri.net Kosova

Kreu i Nisme?s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka the?ne? se ne?se do te? ketë nje? koalicion NISMA-PDK, si koalicion i vendosur dhe i sinqerte? dhe me objektiva te? qarta, i fiton zgjedhjet. Limaj ka pe?rse?ritur...

Limaj: Një koalicion i sinqertë PDK-NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë

para një jave - Telegrafi

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nëse do të ketë një koalicion NISMA-PDK, si koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta, i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur...

Limaj: Një koalicion i sinqertë Nisma-PDK do t’i fitonte zgjedhjet

para një jave - Klan Kosova

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se një koalicion i mirëfilltë, me zemër dhe i fuqishëm dhe me këtë kauzë për vlerat kombëtare dhe ngjalljen e shpirtit kombëtar, në bashkimin...

Limaj: Një koalicion i sinqertë Nisma-PDK do t’i fitonte zgjedhjet

para një jave - Zeri

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se një koalicion i mirëfilltë, me zemër dhe i fuqishëm dhe me këtë kauzë për vlerat kombëtare dhe ngjalljen e shpirtit kombëtar, në bashkimin e energjive...

Fatmir Limaj thotë se një koalicion i sinqertë e me zemër PDK- NISMA i fiton zgjedhjet

para një jave - OraInfo

Limaj ka thënë se një koalicion i sinqertë e me zemër PDK- NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë. Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nëse do të kemi një koalicion NISMA-PDK, koalicion...

Listës së LDK-së pritet t’i bashkohen tri parti

para një jave - Zhurnal

Derisa afati i dorëzimit të koalicioneve të partive për zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit përfundon të martën më 12 janar, partitë ende nuk kanë zyrtarizuar ndonjë bashkëpunim parazgjedhor. Subjektet...

Listës së LDK-së pritet t’i bashkohen tri parti

para një jave - Bota Sot

Derisa afati i dorëzimit të koalicioneve të partive për zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit përfundon të martën më 12 janar, partitë ende nuk kanë zyrtarizuar ndonjë bashkëpunim parazgjedhor. Subjektet...

Limaj: Një koalicion i sinqertë e me zemër PDK-NISMA i fiton zgjedhjet ne

para një jave - RTK

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nëse do të ketë një koalicion NISMA-PDK, si koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta, i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur...

Limaj: Një koalicion i sinqertë e me zemër PDK- NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë

para një jave - Bota Sot

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Lima, ka thënë se nëse do të kemi një koalicion NISMA-PDK, koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur se...

Listës së LDK-së pritet t’i bashkohen tri parti

para një jave - Zeri

Derisa afati i dorëzimit të koalicioneve të partive për zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit përfundon të martën më 12 janar, partitë ende nuk kanë zyrtarizuar ndonjë bashkëpunim parazgjedhor. Subjektet...

Limaj në Malishevë: Projekti për ruajtjen e vlerave kombëtare, po merr përkrahje të madhe

para një jave - Syri.net Kosova

Në prag të zgjedhjeve të parakohshme, kreu i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka vizituar sot familjen e Milaim Paçarizit nga Fragobili i Malishevës. Limaj në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se...

Limaj: Një koalicion i vendosur dhe i sinqertë PDK- NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë

para një jave - GazetaBlic

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Lima, ka thënë se nëse do të kemi një koalicion NISMA-PDK, koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur se...

Limaj: Një koalicion i sinqertë e me zemër PDK- NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë

para një jave - GazetaBlic

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Lima, ka thënë se nëse do të kemi një koalicion NISMA-PDK, koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur se...

Limaj: Një koalicion i sinqertë e me zemër PDK- NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë

para një jave - Indeks online

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Lima, ka thënë se nëse do të kemi një koalicion NISMA-PDK, koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur se...

Limaj në Malishevë: Projekti ynë politik për ruajtjen e vlerave kombëtare, po merr përkrahje të madhe

para një jave - Syri.net Kosova

Në prag të zgjedhjeve të parakohshme, kreu i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka vizituar sot familjen e Milaim Paçarizit nga Fragobili i Malishevës. Limaj në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se...

Limaj në Malishevë: Projekti yne? politik pe?r ruajtjen e vlerave kombe?tare, po merr pe?rkrahje te? madhe

para një jave - Syri.net Kosova

Në prag të zgjedhjeve të parakohshme, kreu i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka vizituar sot familjen e Milaim Paçarizit nga Fragobili i Malishevës. Limaj në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se...

Limaj: Një koalicion i sinqertë e me zemër PDK-Nisma i fiton zgjedhjet në Kosovë

para një jave - Lajmi.net

Limaj ka përsëritur se një koalicion i mirëfilltë, me zemër dhe i fuqishëm dhe me këtë kauzë për vlerat kombëtare dhe ngjalljen e shpirtit kombëtar, në bashkimin e energjive pozitive të...

Major Ramabaja: Me Enver Malokun demantuam shpifjet e Demaçit gjatë luftës

para një jave - Bota Sot

Heroizmi i Enver Malokut u shfaq edhe në kohërat më të vështira gjatë luftës, dhunës dhe gjenocidit të nacional-shovinizmit serb mbi popullatën e Kosovës, pata rastin të dëgjohemi nëpërmjet...

Limaj: Një koalicion i sinqertë e me zemër PDK- NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë

para një jave - Infokusi

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Lima, ka thënë se nëse do të kemi një koalicion NISMA-PDK, koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur se...

Fatmir Limaj thotë se një koalicion i sinqertë e me zemër PDK- NISMA i fiton zgjedhjet

para një jave - Arbresh

Limaj ka thënë se një koalicion i sinqertë e me zemër PDK- NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë. Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nëse do të kemi një koalicion NISMA-PDK, koalicion...

Limaj: Një koalicion i sinqertë e me zemër PDK-NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë

para një jave - KosovaPress

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nëse do të ketë një koalicion NISMA-PDK, si koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta, i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur...

Limaj: Një koalicion i sinqertë e me zemër PDK- NISMA i fiton zgjedhjet

para një jave - Periskopi

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Lima, ka thënë se nëse do të kemi një koalicion NISMA-PDK, koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur se...

Limaj: Një koalicion i sinqertë PDK-NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Lima, ka thënë se nëse do të ketë një koalicion NISMA-PDK, koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur se...

Limaj: Një koalicion i sinqertë e me zemër PDK-Nisma i fiton zgjedhjet në Kosovë

para një jave - Gazeta Metro

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Lima, ka thënë se nëse do të kemi një koalicion NISMA-PDK, koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur se...

Limaj: Një koalicion i sinqertë e me zemër PDK- NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë

para një jave - Epoka e Re

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Lima, ka thënë se nëse do të kemi një koalicion NISMA-PDK, koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur se...

Nisma harron virusin, kokë më kokë mbledhin përkrahësit në Malishevë

para një jave - Lajmi.net

Por siç duket partitë politike po e mendojnë të shkurtë atë periudhë kohore, kësisoj fushatë zgjedhore e kanë filluar më herët. Njëjtë si shumë parti të tjera, Nisma Socialdemokrate sonte mblodhi banorë...

Limaj vazhdon takimet me bashkëluftëtarë, kërkon mobilizim për mbrojtjen e vlerave kombëtare

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, edhe sot ka vazhduar takimet nëpër oda të familjeve me traditë. Limaj sonte ka takuar bashkëluftëtarët e UÇK-së në fshatin Dragobil të Malishevës, me të...

?“Klinikat COVID”, protagonistët tregojnë momente të vështira dhe sfiduese

para një jave - Syri.net Kosova

Ardhja e COVID-19 ne? mesin tone? ndryshoi gjithçka. Derisa shtoheshin rastet e qytetarëve të infektuar me ke?te? virus te? panjohur, dhomat e klinikave dhe spitalet e Kosovës veç sa shkonin e mbusheshin...

“Klinikat Covid”, protagonistët tregojnë momente të vështira dhe sfiduese

para një jave - RTK

Ardhja e COVID-19 në mesin tonë ndryshoi gjithçka. Derisa shtoheshin rastet e qytetarëve të infektuar me këtë virus të panjohur, dhomat e klinikave dhe spitalet e Kosovës veç sa shkonin e mbusheshin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK