Philips i prerë: Perëndimi t’i jap ultimatum Serbisë për Kosovën

para 3 dite - Syri.net Kosova

Ish-këshilltari i lartë i DASH-it dhe njohësi i rrethanave në Ballkan, David Philips në një intervistë për RTV Dukagjinin ka thënë se procesi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë po zvarritet dhe sipas tij...

David Philips: Dialogut i mungon qartësia

para 3 dite - Syri.net Kosova

Ish-këshilltari i lartë i DASH-it dhe njohësi i rrethanave në Ballkan, David Philips në një intervistë për RTV Dukagjinin ka thënë se procesi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë po zvarritet dhe sipas tij...

Philips: Koha që t’i jepet ultimatum Serbisë në raport me Kosovën

para 3 dite - Telegrafi

Ish-këshilltari i lartë i DASH-it dhe njohësi i rrethanave në Ballkan, David Philips në një intervistë për RTV Dukagjinin ka thënë se procesi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë po zvarritet dhe sipas tij...

Koha që t’i jepet ultimatum Serbisë në raport me Kosovën

para 3 dite - Zhurnal

Zhurnal Ads Ish-këshilltari i lartë i DASH-it dhe njohësi i rrethanave në Ballkan, David Philips në një intervistë për RTV Dukagjinin ka thënë se procesi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë po zvarritet...

David Philips: Dialogut i mungon qartësia

para 3 dite - GazetaBlic

Ish-këshilltari i lartë i DASH-it dhe njohësi i rrethanave në Ballkan, David Philips në një intervistë për RTV Dukagjinin ka thënë se procesi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë po zvarritet dhe sipas tij...

Philips: Koha që t’i jepet ultimatum Serbisë në raport me Kosovën

para 3 dite - Panorama

Ish-këshilltari i lartë i DASH-it dhe njohësi i rrethanave në Ballkan, David Philips në një intervistë për RTV Dukagjinin ka thënë se procesi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë po zvarritet dhe sipas tij...

Philips: Koha që t’i jepet ultimatum Serbisë në raport me Kosovën

para 3 dite - RTK

Ish-këshilltari i lartë i DASH-it dhe njohësi i rrethanave në Ballkan, David Philips ka thënë se procesi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë po zvarritet dhe sipas tij ka ardhur koha që shtetet e perëndimit...

David Philips: Dialogut i mungon qartësia

para 3 dite - Bota Sot

Ish-këshilltari i lartë i DASH-it dhe njohësi i rrethanave në Ballkan, David Philips në një intervistë për RTV Dukagjinin ka thënë se procesi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë po zvarritet dhe sipas tij...

Eksperti amerikan: Koha që t’i jepet ultimatum Serbisë në raport me Kosovën

para 3 dite - OraInfo

Ish-këshilltari i lartë i DASH-it dhe njohësi i rrethanave në Ballkan, David Philips në një intervistë për RTV Dukagjinin ka thënë se procesi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë po zvarritet dhe sipas tij...

Osmani “përplaset” me Lajcak: Një qasje për të ardhur keq dhe e rrezikshme!

para 3 dite - Top Channel

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi ndaj pretendimeve të përfaqësuesit të Posacëm të BE-së, Mirosllav Lajcak, i cili deklaroi se nëse Serbia e ndryshon pozicionin kundrejt Kosovës, atëherë...

Osmani kundërshton deklaratat e Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - Telegrafi

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Osmani kundërshton deklaratat e Lajçak rreth njohjes së Kosovës

para 3 dite - Klan Kosova

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Osmani del kundër deklaratave të Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - Syri.net Kosova

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Osmani kundërshton deklaratat e Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - Syri.net Kosova

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

“Nëse ndryshon qëndrim Serbia, mund të tërhiqen dhe 5 shtete të BE”, Osmani kundër deklaratës së Lajçak për njohjen e Kosovës

para 3 dite - BalkanWeb

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Lajçak tha se marrëveshja e Washingtonit s’është e detyrueshme, vjen reagimi nga ambasada amerikane

para 3 dite - OraInfo

Ambasada amerikane në Beograd flet pasi Lajçak tha se marrëveshja e Washingtonit s’është e detyrueshme. Përfaqësuesit e lartë të autoriteteve të Kosovës dhe Serbisë nënshkruan marrëveshjen e Washingtonit...

Osmani kundërshton deklaratat e Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - Shekulli

Publikuar më 13.01.2021 nga erjon dervishi Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun...

Vjosa Osmani kundërshton deklaratat e Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - OraInfo

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Njohja e Kosovës/ Vjosa Osmani del kundër deklaratave të Lajçakut: Është e rrezikshme për gjithë Bashkimin Evropian që…

para 3 dite - Panorama

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Osmani kundërshton deklaratat e Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - ABC News

Presidentja në Detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani këtë të mërkurë ka reaguar ndaj pretendimeve të përfaqësuesit të Posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka thënë...

Philips: Koha që t’i jepet ultimatum Serbisë në raport me Kosovën

para 3 dite - Lajmi.net

“Duhet të kemi një agjendë të qartë për dialogun. Qartësia ka munguar në negociatat mes Kosovës dhe Serbisë. A po negociojnë palët për njohje të ndërsjellë? A po flasin për aranzhime tjera si pjesë e një...

Philips: Koha që t’i jepet ultimatum Serbisë në raport me Kosovën

para 3 dite - Flaka

Ish-këshilltari i lartë i DASH-it dhe njohësi i rrethanave në Ballkan, David Philips ka thënë se procesi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë po zvarritet dhe sipas tij ka ardhur koha që shtetet e perëndimit...

Osmani kundërshton deklaratat e Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - Bota Sot

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Osmani kundërshton deklaratat e Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - Indeks online

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Osmani kundërshton deklaratat e Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - GazetaBlic

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Osmani kundërshton deklaratat e Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - Zeri

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Osmani kundërshton deklaratat e Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - RTK

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Osmani kundërshton deklaratat e Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - Evropa e Lirë

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Philips: Koha që t’i jepet ultimatum Serbisë në raport me Kosovën

para 3 dite - Gazeta Metro

Ish-këshilltari i lartë i DASH-it dhe njohësi i rrethanave në Ballkan, David Philips në një intervistë për RTV Dukagjinin ka thënë se procesi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë po zvarritet dhe sipas tij...

Osmani del kundër deklaratave të Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - InfoShqip

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Përfaqësuesi i Ambasadës Amerikane hedh poshtë deklaratën e Lajçak: Marrëveshja e Uashingtonit është bërë me mirëbesim, shpresojmë që palët do ta zbatojnë

para 3 dite - Dosja.al

Foto ilustruese 13 Janar, 2021 19:32 SHBA -Një zëdhënës i Ambasadës së SHBA-së në Beograd, emri i të cilët nuk bëhet me dije ka reaguar në lidhje me deklaratën e të dërguarit të posaçëm të dialogut Kosovë-Serbi...

Eksperti për Ballkanin: Koha që t’i jepet ultimatum Serbisë në raport me Kosovën

para 3 dite - Ekonomia Online

Ish-këshilltari i lartë i DASH-it dhe njohësi i rrethanave në Ballkan, David Philips në një intervistë për RTV Dukagjinin ka thënë se procesi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë po zvarritet dhe sipas tij...

Philips: Koha që t’i jepet ultimatum Serbisë në raport me Kosovën

para 3 dite - Arbresh

Ish-këshilltari i lartë i DASH-it dhe njohësi i rrethanave në Ballkan, David Philips në një intervistë për RTV Dukagjinin ka thënë se procesi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë po zvarritet dhe sipas tij...

Njohja e Kosovës/ Osmani kundërshton deklaratën e Lajçak: Është e rrezikshme që shtetet anëtare të BE-së të veprojnë në bazë të dëshirave të Serbisë

para 3 dite - Dosja.al

Vjosa Osmani dhe Miloslav Lajçak 13 Janar, 2021 19:15 KOSOVË- Presidentja aktuale e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar ditën e sotme ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për...

Osmani kundërshton deklaratat e Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - Lajmi.net

Sipas Osmanit është për të ardhur keq nëse politika e jashtme e këtyre vendeve i nënshtrohet asaj të Serbisë dhe Rusisë. “Përveç që është për keqardhje, është edhe e rrezikshme për gjithë Bashkimin Evropian...

Osmani kundërshton deklaratat e Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - Infokusi

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Ambasada amerikane në Serbi: Përparësi mbeten bashkëpunimi rajonal dhe dialogu

para 3 dite - Syri.net Kosova

Përfaqësuesit e lartë të autoriteteve të Kosovës dhe Serbisë nënshkruan marrëveshjen e Ëashingtonit me mirëbesim dhe ne shpresojmë se ata janë akoma të gatshëm të bashkëpunojnë në zbatimin e asaj për të...

“Keqardhje për shtetet që ndjekin dëshirat e Serbisë”, Osmani del kundër deklaratave të Lajçak për njohjen e Kosovës: Është e rrezikshme për gjithë Bashkimin Evropian nëse…

para 3 dite - FaxWeb

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Osmani kundërshton deklaratat e Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - Fakti Ditor

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Osmani kundërshton deklaratat e Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - Arbresh

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Lajçak tha se marrëveshja e Washingtonit s’është e detyrueshme, deklarohet ambasada e SHBA-së në Serbi

para 3 dite - Periskopi

Përfaqësuesit e lartë të autoriteteve të Kosovës dhe Serbisë nënshkruan marrëveshjen e Washingtonit me mirëbesim dhe ne shpresojmë që ata janë akoma të gatshëm të bashkëpunojnë në zbatimin e asaj për të...

Ambasada e SHBA’së në Serbi i reagon Lajcakut për deklaratat në lidhje me marrëveshjen e Washingtonit

para 3 dite - Gazeta Metro

Përfaqësuesit e lartë të autoriteteve të Kosovës dhe Serbisë nënshkruan marrëveshjen e Washingtonit me mirëbesim dhe ne shpresojmë që ata janë akoma të gatshëm të bashkëpunojnë në zbatimin e asaj për të...

Osmani del kundër deklaratave të Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - Zyrtare

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Osmani kundërshton deklaratat e Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - Gazeta Metro

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Osmani kundërshton deklaratat e Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - Periskopi

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Ambasada amerikane në Serbi: Bashkëpunimi rajonal dhe dialogu mbeten përparësi

para 3 dite - Zeri

Përfaqësuesit e lartë të autoriteteve të Kosovës dhe Serbisë nënshkruan marrëveshjen e Washingtonit me mirëbesim dhe ne shpresojmë se ata janë akoma të gatshëm të bashkëpunojnë në zbatimin e asaj për të...

Osmani kundërshton deklaratat e Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - Ekonomia Online

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Dialogu Kosovë-Serbi, Lajçak: Do vazhdojë pas zgjedhjeve të 14 shkurtit

para 3 dite - Gazeta Tema

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Ambasada amerikane në Serbi: Përparësi mbeten bashkëpunimi rajonal dhe dialogu

para 3 dite - GazetaBlic

Përfaqësuesit e lartë të autoriteteve të Kosovës dhe Serbisë nënshkruan marrëveshjen e Ëashingtonit me mirëbesim dhe ne shpresojmë se ata janë akoma të gatshëm të bashkëpunojnë në zbatimin e asaj për të...

Osmani kundërshton deklaratat e Lajçakut për njohjen e Kosovës

para 3 dite - Lajm

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, reagoi të mërkurën ndaj pretendimeve nga përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i cili ka...

Lajçak tregon kur do të vazhdoj raundi i ri për dialogun Kosovë-Serbi

para 3 dite - Zhurnal

Lajçak zbulon kur do të vazhdoj raundi i ri për dialogun Kosovë-Serbi. Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë...

Eksperti i çështjeve politike në Ballkanin Perëndimor: Kosova, fokus i politikës së jashtme serbe

para 3 dite - Gazeta Tema

Serbia nuk iu bashkohet rezolutave të Kombeve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian në dënimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut nga vendet autokratike përfshirë, Rusinë dhe Kinën, sepse llogaritë në...

Ambasada amerikane në Serbi: Përparësi mbeten bashkëpunimi rajonal dhe dialogu

para 3 dite - Zyrtare

Përfaqësuesit e Lartë të Kosovës dhe Serbisë nënshkruan Marrëveshjen e Washingtonit me mirëbesim dhe ne besojmë se ata janë akoma të gatshëm të bashkëpunojnë në zbatimin e asaj për të cilën janë zotuar....

‘Kosova, fokus i politikës së jashtme serbe’

para 3 dite - Syri.net Kosova

Serbia nuk iu bashkohet rezolutave të Kombeve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian në dënimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut nga vendet autokratike përfshirë, Rusinë dhe Kinën, sepse llogaritë në...

James Ker-Lindsay: Serbia nuk iu bashkohet rezolutave të OKB-së në dënimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut nga Rusia e Kina

para 3 dite - Radio Kosova e Lire

Profesori, Xhejms Ker-Lindsay, në Shkollën për Ekonomi dhe Shkenca Politike të Londrës dhe ekspert i çështjeve politike në Ballkanin Perëndimor, ka deklaruar pëe Radion-Evropa e Lirë se Serbia nuk iu bashkohet...

Ambasada amerikane në Serbi: Përparësi mbeten bashkëpunimi rajonal dhe dialogu

para 3 dite - InfoShqip

Përfaqësuesit e Lartë të Kosovës dhe Serbisë nënshkruan Marrëveshjen e Washingtonit me mirëbesim dhe ne besojmë se ata janë akoma të gatshëm të bashkëpunojnë në zbatimin e asaj për të cilën janë zotuar....

Dialogu Kosovë-Serbi/ Deklarata e Lajçak: Mungesa e bashkëpunimit midis BE-së dhe SHBA-së është humbje për të dyja palët

para 3 dite - Dosja.al

Miroslav Lajçak 13 Janar, 2021 14:38 KOSOVË -I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka folur në lidhje me vazhdimin e bisedimeve mes dy vendeve. Në një diskutim...

Ker-Lindsay: Sa më shumë sfida që BE i paraqet Serbisë e shtyn më fortë në duar ruse e kineze

para 3 dite - Bota Sot

BE në tërësi kupton se sa më shumë sfida që i vendos para Serbisë, gjasat më të mëdha janë që Serbia edhe më fortë të shtyhet në duart kineze e ruse ka vlerësuar për “Radio Evropa e Lirë” profesori dhe...

Përfaqësuesi i BE-së zbulon datën e vazhdimit të dialogut Kosovë-Serbi

para 3 dite - Syri.net Kosova

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Ker-Lindsay: Kosova, fokus i politikës së jashtme serbe

para 3 dite - Bota Sot

Serbia nuk iu bashkohet rezolutave të Kombeve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian në dënimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut nga vendet autokratike përfshirë, Rusinë dhe Kinën, sepse llogaritë në...

Lajçak tregon kur do të vazhdoj raundi i ri për dialogun Kosovë-Serbi

para 3 dite - OraInfo

Lajçak zbulon kur do të vazhdoj raundi i ri për dialogun Kosovë-Serbi. Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë...

Ker-Lindsay: Kosova, fokus i politikës së jashtme serbe

para 3 dite - Kallxo

Serbia nuk iu bashkohet rezolutave të Kombeve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian në dënimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut nga vendet autokratike përfshirë, Rusinë dhe Kinën, sepse llogaritë në...

Lajçak zbulon kur do të vazhdoj raundi i ri për dialogun Kosovë-Serbi

para 3 dite - Indeks online

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Eksperti i çështjeve politike: Kosova, fokus i politikës së jashtme serbe

para 3 dite - Zeri

Serbia nuk iu bashkohet rezolutave të Kombeve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian në dënimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut nga vendet autokratike përfshirë, Rusinë dhe Kinën, sepse llogaritë në...

Ker-Lindsay: Kosova, fokus i politikës së jashtme serbe

para 3 dite - ABC News

Serbia nuk iu bashkohet rezolutave të Kombeve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian në dënimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut nga vendet autokratike përfshirë, Rusinë dhe Kinën, sepse llogaritë në...

Lajçak zbulon datën e vazhdimit të dialogut Kosovë-Serbi

para 3 dite - RTK

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Ker-Lindsay: Kosova, fokus i politikës së jashtme serbe

para 3 dite - Indeks online

Serbia nuk iu bashkohet rezolutave të Kombeve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian në dënimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut nga vendet autokratike përfshirë, Rusinë dhe Kinën, sepse llogaritë në...

Ker-Lindsay: Kosova, fokus i politikës së jashtme serbe

para 3 dite - Evropa e Lirë

Serbia nuk iu bashkohet rezolutave të Kombeve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian në dënimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut nga vendet autokratike përfshirë, Rusinë dhe Kinën, sepse llogaritë në...

Ambasada e ShBA-së në Serbi: Bashkëpunimi rajonal dhe dialogu mbeten përparësi

para 3 dite - Epoka e Re

Përfaqësuesit e lartë të autoriteteve të Kosovës dhe Serbisë kanë nënshkruar marrëveshjen e Uashingtonit me mirëbesim dhe ne shpresojmë se ata janë akoma të gatshëm të bashkëpunojnë në zbatimin e asaj...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Lajçak: Mungesa e bashkëpunimit të ngushtë mes BE-së dhe SHBA-së është humbje për të dyja palët

para 3 dite - Panorama

Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, thotë se është optimist kur bëhet fjalë për bashkëpunimin me administratën e re në SHBA rreth çështjes së dialogut mes dy vendeve,...

Ker-Lindsay: Kosova, fokus i politikës së jashtme serbe

para 3 dite - InfoShqip

Serbia nuk iu bashkohet rezolutave të Kombeve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian në dënimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut nga vendet autokratike përfshirë, Rusinë dhe Kinën, sepse llogaritë në...

Lajçak zbulon datën e vazhdimit të dialogut Kosovë-Serbi

para 3 dite - Infokusi

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

‘Kosova, fokus i politikës së jashtme serbe’

para 3 dite - Lajmi.net

Serbia nuk iu është bashkuar sanksioneve të Bashkimit Evropian kundër zyrtarëve bjellorusë për shtypjen e protestuesve kundër regjimit të Alyaksandar Lukashenkas. Në dy vitet e kaluara ajo nuk ishte në...

Ker-Lindsay: Kosova, fokus i politikës së jashtme serbe

para 3 dite - Zyrtare

Serbia nuk iu bashkohet rezolutave të Kombeve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian në dënimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut nga vendet autokratike përfshirë, Rusinë dhe Kinën, sepse llogaritë në...

Mirosllav Lajçak: Nuk do të këtë ndonjë raund të ri të dialogut pa përfunduar procesi zgjedhor në Kosovë

para 3 dite - Radio Kosova e Lire

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, pa përfunduar procesi...

Lajçak zbulon datën e vazhdimit të dialogut Kosovë-Serbi

para 3 dite - Gazeta Metro

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Lajçak e zbulon datën e vazhdimit të dialogut Kosovë-Serbi

para 3 dite - Periskopi

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Lajçak zbulon datën e vazhdimit të dialogut Kosovë-Serbi

para 3 dite - Arbresh

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Ker-Lindsay: Kosova, fokus i politikës së jashtme serbe

para 3 dite - Ekonomia Online

Serbia nuk iu bashkohet rezolutave të Kombeve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian në dënimin e shkeljeve të të drejtave të njeriut nga vendet autokratike përfshirë, Rusinë dhe Kinën, sepse llogaritë në...

Lajçak: Nuk ka normalizim ekonomik pa normalizim politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

para 3 dite - Bota Sot

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, tha të martën se është i inkurajuar nga emërimet e reja në administratën e ardhshme amerikane, ndërsa hodhi dyshime...

Osmani pritet nga Lajçak, flasin edhe për procesin e dialogut Kosovë-Serbi

para 3 dite - Klan Kosova

Ushtruesja e detyrës së Presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar të Dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Sllovaku ka njoftuar se me Osmanin kanë folur për një...

Lajçak: Marrëveshja e Washingtonit nuk është ligjërisht obliguese

para 3 dite - Zeri

Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, thotë se është optimist kur bëhet fjalë për bashkëpunimin me administratën e re në SHBA rreth çështjes së dialogut mes dy vendeve,...

Lajçak: Vazhdimi i dialogut pas zgjedhjeve në Kosovë

para 3 dite - Vizion Plus

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

“Ngrin” dialogu Kosovë-Serbi/ Lajçak, tani nuk është momenti!

para 4 dite - Top Channel

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, konfirmoi se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar procesi...

Emisari i BE-së për dialogun del kundër marrëveshjes së 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë

para 4 dite - Syri.net Kosova

I dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka dalur haptas kundër marrëveshjes për normalizimin ekonomik që e kanë bërë Kosova dhe Serbia në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator...

Brukseli s’ishte pro marrëveshjes së Trump/ Lajçak zbulon prapaskenat mbi paktin Kosovë-Serbi: Nuk ka normalizim ekonomik pa…

para 4 dite - Panorama

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, tha të martën se është i inkurajuar nga emërimet e reja në administratën e ardhshme amerikane, ndërsa hodhi dyshime...

Brukseli s’ishte pro marrëveshjes së Trump/ Lajçak zbulon prapaskenat mbi paktin Kosovë-Serbi: Nuk ka normalizim të marrëdhënieve ekonomike pa…

para 4 dite - Panorama

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, tha të martën se është i inkurajuar nga emërimet e reja në administratën e ardhshme amerikane, ndërsa hodhi dyshime...

Lajçak: Për të vazhduar dialogu duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - Insajderi

I dërguari i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka deklaruar se për të vazhduar procesi i dialogut me Serbinë duhet fillimisht të përfundojë procesi zgjedhor në Kosovë,...

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - Top Channel

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Lajçak del kundër marrëveshjes së Washingtonit

para 4 dite - ABC News

I dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka dalur kundër marrëveshjes për normalizimin ekonomik që e kanë bërë Kosova dhe Serbia në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator 2020....

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - Portalb

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Lajçak: Nuk ka normalizim ekonomik pa normalizim politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

para 4 dite - Zëri i Amerikës

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, tha të martën se është i inkurajuar nga emërimet e reja në administratën e ardhshme amerikane, ndërsa hodhi dyshime...

Lajçak del kundër marrëveshjes së Washingtonit, flet edhe për referendumin

para 4 dite - Klan Kosova

I dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka dalur haptas kundër marrëveshjes për normalizimin ekonomik që e kanë bërë Kosova dhe Serbia në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator...

Miroslav Lajçak del kundër marrëveshjes së Washingtonit

para 4 dite - OraInfo

Miroslav Lajçak del kundër marrëveshjes së Washingtonit. I dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka dalur haptas kundër marrëveshjes për normalizimin ekonomik që e kanë...

Lajçak del kundër marrëveshjes së Washingtonit, flet edhe për referendum

para 4 dite - Klan Kosova

I dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka dalur haptas kundër marrëveshjes për normalizimin ekonomik që e kanë bërë Kosova dhe Serbia në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator...

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - Klan

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë...

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - Telegrafi

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Lajçak del kundër marrëveshjes së Washingtonit

para 4 dite - Indeks online

I dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka dalur haptas kundër marrëveshjes për normalizimin ekonomik që e kanë bërë Kosova dhe Serbia në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator...

Marrëveshja e Washingtonit nuk është modeli që e synon Lajçaku

para 4 dite - Koha.net

Qeveri stabile dhe me mandat të fuqishëm pas zgjedhjeve të 14 shkurtit pret emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Ai nuk e sheh pengesë faktin se dialogu do të shkojë...

Lajçak vjen me një 'selam': Pres që qeveria e re e Kosovës ta vazhdojë dialogun me Serbinë

para 4 dite - Syri.net Kosova

Emisari Special i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak në një bashkëbisedim virtual me ambasadoren e Gjermanisë në Washington Emily Margarethe Haber ka thënë se po presin formimin e qeverisë...

Lajçak del kundër marrëveshjes Kosovë-Serbi në Uashington!

para 4 dite - GazetaBlic

I dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka dalur haptas kundër marrëveshjes për normalizimin ekonomik që e kanë bërë Kosova dhe Serbia në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator...

Lajçak del kundër marrëveshjes së Washingtonit, flet edhe për referendumin

para 4 dite - RTK

I dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka dalur haptas kundër marrëveshjes për normalizimin ekonomik që e kanë bërë Kosova dhe Serbia në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator...

Lajçak: Vazhdimi i dialogut me Serbinë?! Duhet të presim qeverinë e re të Kosovës

para 4 dite - BalkanWeb

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - GazetaBlic

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - Ora news

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - Shekulli

Publikuar më 12.01.2021 nga erjon dervishi Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut...

Lajçak: Duhet të presim Qeverinë e re në Kosovë për vazhdimin e dialogut

para 4 dite - Indeks online

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Marrëveshja e Uashingtonit nuk është modeli që e synon Lajçaku

para 4 dite - Koha.net

Qeveri stabile dhe me mandat të fuqishëm pas zgjedhjeve të 14 shkurtit, pret emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Ai nuk e sheh pengesë faktin se dialogu do të shkojë...

Lajçak: Marrëveshjet e Uashingtonit e kanë larguar më shumë Kosovën nga e ardhmja evropiane

para 4 dite - Kallxo

Në një diskutim të organizuar nga Ambasada gjermane në Uashington ditën e martë, Miroslav Lajçak u ankua lidhur me situatën e bashkëpunimit BE – SHBA mbi dialogun Kosovë-Serbi gjatë vitit 2020. Lajçak,...

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - Bota Sot

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - RTK

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

“Ngrin” dialogu Kosovë-Serbi/ Lajçak, tani nuk është momenti!

para 4 dite - Lexo

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, konfirmoi se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar procesi...

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - Zeri

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - Evropa e Lirë

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Lajçaku skeptik se pesëshja e BE-së do ta njohë Kosovën edhe pas marrëveshjes me Serbinë

para 4 dite - Zeri

Ndërmjetësi i BE-së në bisedimet Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, gjatë një debati online me ambasadoren gjermane në SHBA, Emily Margarethe Haber, mes tjerash ka folur edhe për çështjen e mos-njohjes së...

Lajçak del kundër marrëveshjes së Washingtonit

para 4 dite - Infokusi

I dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka dalur haptas kundër marrëveshjes për normalizimin ekonomik që e kanë bërë Kosova dhe Serbia në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator...

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - InfoShqip

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Lajçak: Për vazhdimin e bisedimeve duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - Dosja.al

Miloslav Lajçak 12 Janar, 2021 21:54 KOSOVË -Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka deklaruar se nuk do të organizojë një raund të ri të dialogut mes...

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - Flaka

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - Lajmi.net

“Nuk është momenti për të organizuar një takim të ri. Ne kemi nevojë për një qeveri të re me një mandat të fortë që do të vazhdojë procesin e dialogut”, tha Lajçak. Ai mori pjesë në një diskutim përmes...

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - Shenja

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Lajçak takon Sekretarin amerikan Reeker, flasin për Ballkanin Perëndimor

para 4 dite - Telegrafi

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka pritur sot në takim, Ndihmës Sekretarin e Shtetit amerikan, Philip Reeker. Lajçak në një postim në Twitter ka shkruar...

Lajçak: Me Reeker në “detaje” për Ballkanin Perëndimor

para 4 dite - TV21

Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Beograd-Prishtinë, Miroslav Lajçak u takua sot në Bruksel me ndihmës-sekretarin e Shtetit, Philip Reeker. “Ne kemi konfirmuar partneritetin e ripërtërirë të fortë...

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - KDPolitik

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Konfirmohet bashkëpunimi SHBA-BE për Ballkanin Perëndimor

para 4 dite - Syri.net Kosova

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, kanë konfirmuar bashkëpunimin e fuqishëm që kanë për Ballkanin Perëndimor. Kështu është konfirmuar sot nga Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së për dialogun...

Lajcak del kundër marrëveshjes së Washingtonit

para 4 dite - Gazeta Metro

I dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka dalur haptas kundër marrëveshjes për normalizimin ekonomik që e kanë bërë Kosova dhe Serbia në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator...

Lajçak del kundër marrëveshjes së Washingtonit, flet edhe për referendumin

para 4 dite - Ekonomia Online

I dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka dalur haptas kundër marrëveshjes për normalizimin ekonomik që e kanë bërë Kosova dhe Serbia në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator...

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - Arbresh

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - KosovaPress

Emisari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar procesi zgjedhor në...

Lajçak: Me Reekerin biseduam në detaje për Ballkanin Perëndimor

para 4 dite - Indeks online

Miroslav Lajçak, ka zhvilluar një takim me ndihmës sekretarin e Shtetit, Philip Reeker. Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Beograd-Prishtinë, ka thënë se në takim është folur për situatën në Ballkanin...

Lajçak: Për vazhdimin e dialogut duhet të presim një qeveri të re në Kosovë

para 4 dite - Ekonomia Online

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka konfirmuar se nuk do të organizojë ndonjë raund të ri të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit, pa përfunduar...

Lajcak: Pres që qeveria e re e Kosovës ta vazhdojë dialogun me Serbinë

para 4 dite - Periskopi

Emisari Special i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak në një bashkëbisedim virtual me ambasadoren e Gjermanisë në Washington Emily Margarethe Haber ka thënë se po presin formimin e qeverisë...

Lajçak: Me Reeker "në detaje" për Ballkanin Perëndimor

para 4 dite - RTK

Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Beograd-Prishtinë, Miroslav Lajçak, u takua sot në Bruksel me ndihmës sekretarin e Shtetit Philip Reeker. "Ne kemi konfirmuar partneritetin e ripërtërirë të fortë...

Lajçak: Me Reekerin biseduam në detaje për Ballkanin Perëndimor

para 4 dite - Koha.net

Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Beograd-Prishtinë, Miroslav Lajçak, u takua sot në Bruksel me ndihmës sekretarin e Shtetit Philip Reeker. "Ne kemi konfirmuar partneritetin e ripërtërirë të fortë...

Lajcak: Pres që qeveria e re e Kosovës ta vazhdojë dialogun me Serbinë

para 4 dite - Gazeta Metro

Emisari Special i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak në një bashkëbisedim virtual me ambasadoren e Gjermanisë në Washington Emily Margarethe Haber ka thënë se po presin formimin e qeverisë...

Konfirmohet bashkëpunimi SHBA-BE për Ballkanin Perëndimor

para 4 dite - Zeri

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, kanë konfirmuar bashkëpunimin e fuqishëm që kanë për Ballkanin Perëndimor. Kështu është konfirmuar sot nga Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së për dialogun...

Lajçak takon Reekerin, flasin për Ballkanin Perëndimor

para 4 dite - Tetova Sot

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun, Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka takuar sot në Bruksel Ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit Philip Reeker. Lajmin e ka bërë të ditur Lajçak me anë të një postimi...

Takohen Lajçak e Reeker në Bruksel, flasin për koordinimin SHBA-BE dhe paralajmërojnë veprime

para 4 dite - Lajmi.net

Këtë e ka bërë të ditur Lajçak përmes një postimi në Twiter. Siç ka njoftuar ai në këtë takim është diskutuar për ripërtëritjen tashmë të konfirmuar të raporteve të forta në mes të Shteteve të Bashkuara...

Lajçaku dhe Reekeri takohen në Bruksel, bisedojnë për koordinimin ShBA-BE

para 4 dite - Epoka e Re

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian (BE) për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka takuar sot në Bruksel ndihmëssekretarin amerikan të Shtetit, Philip Reeker. Në këtë takim është...

Lajçak: Me Reekerin biseduam në detaje për Ballkanin Perëndimor

para 4 dite - Ekonomia Online

Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Beograd-Prishtinë, Miroslav Lajçak, u takua sot në Bruksel me ndihmës sekretarin e Shtetit Philip Reeker. “Ne kemi konfirmuar partneritetin e ripërtërirë të fortë...

Lajçak: Me Reeker “në detaje” për Ballkanin Perëndimor

para 4 dite - KosovaPress

Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Beograd-Prishtinë, Miroslav Lajçak, u takua sot në Bruksel me ndihmës sekretarin e Shtetit Philip Reeker. “Ne kemi konfirmuar partneritetin e ripërtërirë të fortë...

Një marrëveshje e re e BE me Ballkanin: Koha për “paradhomën” e unionit

para 6 dite - Koha.mk

Arsyetimi që mbështet angazhimin e BE-së në Ballkanin Perëndimor është mjaft i thjeshtë: BE do të arrijë ose të eksportojë stabilitet në lagjen e vet, ose do të mbetet një burim i destabilitetit. Për pasojë,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK