Tiranë: Vazhdon vaksinimi anti-Covid për personelin mjekësor me sasitë e para të vaksinës së siguruar

para një jave - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, po vazhdon vaksinimi anti-Covid për pesonelin mjekësor të spitaleve Covid, me vaksinat e para, që janë siguruar. Ekspertët pohojnë se kanë siguruar pajisjet ftohëse për vaksinat që ruhen në...

Erida Nelaj i përgjigjet Sorecës: Programi i vaksinimit është i detajuar,mbase nuk është përkthyer

para një jave - ABC News

Drejtuesja e Programit Kombëtar të Vaksinimit, Erida Nelaj e ftuar në Radar në ABC këtë të mërkurë ka dhënë detaje në lidhje me ruajtjen e vaksinës anti Covid në vendin tonë. Nelaj i është përgjigjur edhe...

Manastirliu: Me kapacitetet e frigoriferëve që kemi, mund të ruajmë 250 mijë doza të Pfizer

para një jave - Telegrafi

Mbi 50 mjekë dhe infermierë të spitaleve covid kanë injektuar dozën e parë të vaksinës kundër coronavirusit në ditën e tretë të vaksinimit në Shqipëri. Deri më tani janë rreth 200 persona staf mjekësor...

Shqipëria ka kapacitet të ruajë në frigoriferë 250 mijë doza të vaksinave “Pfizer”

para një jave - Zeri

Mbi 50 mjekë dhe infermierë të spitaleve covid kanë injektuar dozën e parë të vaksinës kundër coronavirusit në ditën e tretë të vaksinimit në Shqipëri. Deri më tani janë rreth 200 persona staf mjekësor...

Manastirliu: Me kapacitetet e frigoriferëve që kemi, mund të ruajmë 250 mijë doza të Pfizer

para një jave - Bota Sot

Mbi 50 mjekë dhe infermierë të spitaleve covid kanë injektuar dozën e parë të vaksinës kundër coronavirusit në ditën e tretë të vaksinimit në Shqipëri. Deri më tani janë rreth 200 persona staf mjekësor...

Frigoriferët e vaksinave/ Manastirliu: Mund të ruajmë 250 mijë doza të Pfizer

para një jave - Bota Sot

Mbi 50 mjekë dhe infermierë të spitaleve covid kanë injektuar dozën e parë të vaksinës kundër coronavirusit në ditën e tretë të vaksinimit në Shqipëri. Deri më tani janë rreth 200 persona staf mjekësor...

Në tre ditë, 200 vaksinime/ Sot do vaksinohen 78 mjekë dhe infermierë të spitaleve Covid

para një jave - Zhurnal

Zhurnal Ads Ka vijuar normalisht në ditën e tretë procesi i vaksinimit antiCovid pranë stadiumit “Air Albania”. Vijojnë të vaksinohen personeli mjekësor i dy spitaleve Covid. Gjatë ditës së sotme është...

Si do ruhet vaksina e Pfizer/ Rama inspekton frigoriferët ftohës

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama inspektoi depot farmaceutike në ambiente e QSUT-së dhe ISHP-së, për të parë nga afër kapacitetet frigoriferike për ruajtjen e vaksinave anti COVID-19. “Kapacitetet aktuale për të...

Në tre ditë, 200 vaksinime/ Sot do vaksinohen 78 mjekë dhe infermierë të spitaleve Covid

para një jave - Top Channel

Ka vijuar normalisht në ditën e tretë procesi i vaksinimit antiCovid pranë stadiumit “Air Albania”. Vijojnë të vaksinohen personeli mjekësor i dy spitaleve Covid. Gjatë ditës së sotme është planifikuar...

Zbulohen frigoriferët e vaksinës/ Rama inspekton zinxhirin ftohës të dozave

para një jave - Vizion Plus

Në përgjigje të pretendimeve mbi vend-ruajtjen e vaksinave në temperaturën që përcakton secila nga minus 70 gradë për Pfizer-Biontech deri në minus 20 për Modernën, kryeministri Edi Rama publikoi në rrjetin...

Si do ruhet vaksina e Pfizer/ Rama inspekton frigoriferët ftohës

para një jave - Bota Sot

Kryeministri Edi Rama inspektoi depot farmaceutike në ambiente e QSUT-së dhe ISHP-së, për të parë nga afër kapacitetet frigoriferike për ruajtjen e vaksinave anti COVID-19. “Kapacitetet aktuale për të...

“Doza e parë e vaksinës ofron mbrojtje 52 për qind”/ Mjekja mikrobiologe e ISHP: Duhet të kalojnë 7 deri në 10 ditë për krijimin e antikorpeve. Si ruhet dhe...

para një jave - Panorama

ADA AZIZOLLI/ Do të duhet së paku një javë që trupi të reagojë për krijimin e antitrupave, pas injektimit të dozës së parë të vaksinës anti-COVID. Çka do të thotë se brenda një harku kohor 7 deri në 10...

Rama shikon nga afër frigoriferët e vaksinave anticovid në QSUT dhe ISHP, Manastirliu: Mund të presim 250 mijë për temperaturën -80 gradë

para një jave - Zhurnal

Zhurnal Ads Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në depon e magazinës së QSUT dhe në ISHP për të parë nga afër frigoriferët për vaksinën anticovid “QSUT dhe ISHP- Në depon moderne farmaceutike që...

Rama shikon nga afër frigoriferët e vaksinave anticovid në QSUT dhe ISHP, Manastirliu: Mund të presim 250 mijë për temperaturën -80 gradë

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme  në depon e magazinës së QSUT dhe në ISHP për të parë nga afër frigoriferët për vaksinën anticovid “QSUT dhe ISHP- Në depon moderne farmaceutike që kemi ndërtuar...

Rama-Manastirliu inspektojnë kapacitetet e zinxhirit ftohës në QSUT dhe ISHP: Mund të ruajmë njëherësh 250 mijë doza në -70 °C dhe…

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu kanë inspektuar kapacitetet e zinxhirit ftohës në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” dhe në Institutin...

Silva Bino: 1.6 milionë vaksina deri në fund të marsit. Brenda vitit vaksinojmë popullatën

para një jave - Lexo

Profesoreshë Silva Bino ka sqaruar në një prej emisioneve televizive, planin e mbërritjes së vaksinave në Shqipëri, si edhe atë të shtrirjes së vaksinimit në popullatë. Ditët e fundit ka patur një kakofoni...

Frigoriferët e vaksinave, Manastirliu: Mund të ruajmë 250 mijë doza të Pfizer dhe 950 mijë doza të Moderna

para një jave - Lexo

Mbi 50 mjekë dhe infermierë të spitaleve covid kanë injektuar dozën e parë të vaksinës kundër coronavirusit në ditën e tretë të vaksinimit në Shqipëri. Deri më tani janë rreth 200 persona staf mjekësor...

Rama shikon nga afër frigoriferët e vaksinave anticovid në QSUT dhe ISHP, Manastirliu: Mund të presim 950 mijë vaksina për temperaturën -80 gradë

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme  në depon e magazinës së QSUT dhe në ISHP për të parë nga afër frigoriferët për vaksinën anticovid “QSUT dhe ISHP- Në depon moderne farmaceutike që kemi ndërtuar...

Deklaratat kontradiktore/ Pse Edi Rama gënjeu haptazi për vaksinat anti-Covid

para një jave - Syri

Ndoshta do të fshihet edhe për pak kohë vendi i origjinës, por e sigurt është që vaksina e ardhur në Tiranë është prodhuar nga ‘Pfizer’ dhe gjilpëra që shpoi krahun e Ramës ishte italiane. Edhe pse fjalitë...

“T’ua tregojmë edhe njerëzve, se konspiracionet bëjnë punën e vetë”, Rama: Ja zinxhiri ftohës ku po ruhen vaksinat e Pfizer

para një jave - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministrja Manastirliu ka parë sot nga afër depon farmaceutike me standardet e BE të ngritur në QSUT, aty ku është ngritur edhe zinxhiri ftohës i vaksinave. Ministrja...

Rama tregon depot ku po ruhen vaksinat kundër COVID-19

para një jave - Klan

Rama tregon depot ku po ruhen vaksinat kundër COVID-19 Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në ambientet e Institutit të Shëndetit Publik, ku ka parë nga afër vendin ku janë depozituar vaksinat anti-COVID...

Dita e tretë e vaksinimit/ Ministrja Manastirliu publikon fotot, mjekë e infermierë do marrin dozën e parë të vaksinës anti-COVID

para një jave - Top Channel

Sot është dita e tretë e vaksinimit kundër virusit COVID-19 në Shqipëri. Procesi vijon të kryhet sipas çdo rregulli dhe standardi të parashikuar, në ambientet e stadiumit “Air Albania”. Falë 975 dozave...

Rama shikon nga afër frigoriferët e vaksinave anticovid në QSUT dhe ISHP, Manastirliu: Mund të presim 950 mijë vaksina për temperaturën -80 gradë

para një jave - Bota Sot

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në depon e magazinës së QSUT dhe në ISHP për të parë nga afër frigoriferët për vaksinën anticovid “QSUT dhe ISHP- Në depon moderne farmaceutike që kemi ndërtuar...

Qeveria: Mund të ruajmë njëherësh 250 mijë doza vaksinash anti-Covid në -70 °C

para një jave - Mapo

Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu kanë inspektuar kapacitetet e zinxhirit ftohës në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” dhe në Institutin...

Fushata e vaksinimit në vend/ Flet Alimehmeti për efektet anësore: Janë të pritshme, nuk mund të ndodhin në momentin e injektimit

para një jave - FaxWeb

Në një lidhje me “Skype”, mjeku Ilir Alimehmeti në një intervistë për “FaxNews” foli për fushatën e vaksinimit që nisi nga e hëna e 11 janarit në stadiumin “Air Albania”. Mjeku theksoi se procesi i vaksinimit...

Dita e tretë e vaksinimit/ Ministrja Manastirliu publikon fotot, mjekë e infermierë do marrin dozën e parë të vaksinës anti-COVID

para një jave - Zhurnal

Sot është dita e tretë e vaksinimit kundër virusit COVID-19 në Shqipëri. Procesi vijon të kryhet sipas çdo rregulli dhe standardi të parashikuar, në ambientet e stadiumit “Air Albania”. Falë 975 dozave...

Pamjet në depon e ISHP-së ku ruhen vaksinat anti-Covid (Video)

para një jave - NOA

Në ditën e tretë vaksinimit anti-COVID në vend, kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu inspektuan sot frigoriferët në ISHP, ku ruhen vaksinat. Sasia e dozave anti-Covid...

Qeveria mbledhje të dielën për import vaksinash dorazi/ Prapaskenat si erdhën në Tiranë “gjilpërat italiane”! Shkresat përplasen me deklaratat e Ramës

para një jave - Panorama

Ndoshta do të fshihet edhe për pak kohë vendi i origjinës, por e sigurt është që vaksina e ardhur në Tiranë është prodhuar nga “Pfizer” dhe gjilpëra që shpoi krahun e Ramës ishte italiane. Edhe pse fjalitë...

Dita e tretë e vaksinimit antiCovid/ Manastirliu publikon fotot, ja kush po vaksinohet sot

para një jave - BalkanWeb

Sot regjistrohet dita e tretë e vaksinimit kundër virusit COVID-19 në Shqipëri. Procesi po vijon të kryhet në ambientet e stadiumit “Air Albania”. Në ditën e tretë vijon vaksinimi i mjekëve dhe infermierëve...

Manastirliu: Me kapacitetet e frigoriferëve që kemi, mund të ruajmë 250 mijë doza të Pfizer

para një jave - Arbresh

Mbi 50 mjekë dhe infermierë të spitaleve covid kanë injektuar dozën e parë të vaksinës kundër coronavirusit në ditën e tretë të vaksinimit në Shqipëri. Deri më tani janë rreth 200 persona staf mjekësor...

Dita e tretë e vaksinimit/ Ministrja Manastirliu publikon fotot, mjekë e infermierë do marrin dozën e parë të vaksinës anti-COVID

para një jave - Bota Sot

Sot është dita e tretë e vaksinimit kundër virusit COVID-19 në Shqipëri. Procesi vijon të kryhet sipas çdo rregulli dhe standardi të parashikuar, në ambientet e stadiumit “Air Albania”. Falë 975 dozave...

Rama hap frigoriferët, tregon vendin ku janë depozituar dozat e vaksinës

para një jave - Albeu

Ditën e sotme, kryeministri Rama ka vendosur të tregojë për të gjithë ambientet ku janë depozituar vaksinat në depon farmaceutike të QSUT-së dhe ISHP-së. Rama përmes një video-je të postuar në facebook...

Rama inspekton vendin ku mbahet vaksina antiCovid: T’i shikojnë njerëzit se ka edhe konspiracione. Magazinën që gjetëm si depo kooperativash

para një jave - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ishte sot së bashku me ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në QSUT dhe ISHP, ku po mbahen vaksinat antiCovid. Rama tha se njerëzit duhet t’i shikojnë këto pamje, për të qenë...

Publikohen fotot/ Ja kush po e merr vaksinën anti-Covid në ditën e tretë

para një jave - Panorama

Sot është dita e tretë e procesit të vaksinimit kundër Covid në Shqipëri. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar disa fotot nga ambientet e stadiumit “Air Albania”, ku morën dozat e...

“Po sikur të na ndodhte kjo kur s’kishim këto depo? Konspiracionet…”- Rama inspekton vendin ku mbahet vaksina antiCovid, shikoni pamjet

para një jave - Panorama

Kryeministri Edi Rama ishte sot së bashku me ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në QSUT dhe ISHP, ku po mbahen vaksinat antiCovid. Rama tha se njerëzit duhet t’i shikojnë këto pamje, për të qenë...

Dita e tretë e vaksinimit në Shqipëri, mjekë e infermierë do marrin dozën e parë të vaksinës antiCOVID

para një jave - Indeks online

Sot është dita e tretë e vaksinimit kundër virusit COVID-19 në Shqipëri. Procesi vijon të kryhet sipas çdo rregulli dhe standardi të parashikuar, në ambientet e stadiumit “Air Albania”. Falë 975 dozave...

Rama viziton depon farmaceutike të vaksinave, Manastirliu: Kemi kapacitete për të pritur 7 milion doza

para një jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka vizituar ambientet e depos farmaceutike në QSUT dhe ISHP. Ministrja Manastirliu theksoi se investimet janë bërë në...

Nga e shtuna pritet të nis vaksinimi i “bluzave të bardha” në Vlorë

para një jave - Bota Sot

Nga dita e shtunë pritet që të nisë vaksinimi anti-covid në Vlorë. Mësohet se Pallati i Sportit dhe stadiumi i “Flamurtarit” janë dy ambientet e inspektuara nga Ministria e Shëndetësisë dhe më pas do të...

Dita e tretë e vaksinimit/ Marrin vaksinën epidemiologët e terrenit

para një jave - Vizion Plus

Sot është dita e tretë e vaksinimit në stadiumin “Air Albania”. Ashtu si një ditë më parë, injeksionet po vijojnë t’i marrin epidemiologët e terrenit, si dhe pjesëtarë të tjerë të personelit shëndetësor....

‘Meraku’ mediatik dhe politik në Shqipëri i merr shtetet e BE me radhë: Kush ia dhuroi 975 vaksinat e para Shqipërisë (varianti i ri)

para një jave - Lexo

Dy ditë më parë në Shqipëri nisi vaksinimi kundër Covid19. Shipëria ka siguruar 975 dozat të vaksinës anti-COVID nga një vend i BE, ndërkohë që pritet që javën e tretë të janarit të vijnë afro 11 mijë...

Nuk ka rëndësi shteti nga ka ardhur, pyetja lind: Kush e çertifikoi vaksinën Pffizer?

para një jave - Ora news

Mbrëmjen e djeshme virologu Arban Domi, njëherësh drejtor i Zhvillimit të vaksinës GeoVax në SHBA komentoi në emisionin “Tempora” në RTV Ora të gjithë procesin e vaksinimit në Shqipëri. Deri më tani nuk...

Nga e shtuna nis vaksinimi i “bluzave të bardha” në Vlorë

para një jave - ABC News

Nga dita e shtunë pritet që të nisë vaksinimi anti-covid në Vlorë. Gazetari i ABC Elton Nika tha se Pallati i Sportit dhe stadiumi i “Flamurtarit” janë dy ambientet e inspektuara nga Ministria e Shëndetësisë...

Sot dita e tretë e vaksinimit, situata te stadiumi “Air Albania”

para një jave - ABC News

Vaksinimi kundër koronavirusit në vend ka hyrë në ditën e tretë. Gazetarja Ajgena Korbi raportoi mbi situatën aktuale në stadiumin “Air Albania”. Edhe sot janë një pjesë e spitaleve Covid dhe edpideiologë...

VIDEO/ Ogerta Manastirlu: Kemi kapacitete për të ruajtur deri në 7 mln vaksina!

para një jave - Dosja.al

Ogerta Manastirliu, Edi Rama 13 Janar, 2021 15:52 TIRANË -Depoja e Barnave ka kapacitet për 7 milionë doza vaksinash! Kjo është deklarata që tha ditën e sotme ministrja Manastirliu teksa ishte me kryeministrin...

Rama tregon depot ku po ruhen vaksinat kundër COVID-19

para një jave - Lajmi.net

Rama është shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ku kanë treguar frigoriferët se ku ruhen vaksinat në ambientet e ISHP-së. Gjatë vizitës Rama ka pyetur se çfarë mund të ndodhte nëse...

Rama shikon nga afër frigoriferët e vaksinave anticovid në QSUT dhe ISHP, Manastirliu: Mund të presim 950 mijë vaksina për temperaturën -80 gradë

para një jave - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në depon e magazinës së QSUT dhe në ISHP për të parë nga afër frigoriferët për vaksinën anticovid “QSUT dhe ISHP- Në depon moderne farmaceutike që kemi ndërtuar...

“Magazina që gjetëm ishte si depo kooperative”, Rama në depon farmaceutike: Ja ku ruhen vaksinat anti-COVID! (Video)

para një jave - Lexo

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja Ogerta Manastirliu kanë vizituar sot ambientet e ISHP, ku krahas takimeve me stafin kanë inspektuar edhe depon ku ruhet vaksina Anti-Covid. Teksa transmeton pamjet nga...

“Magazina që gjetëm ishte si depo kooperative”, Rama: Ja si po ruhen sot vaksinat (VIDEO)

para një jave - Java News

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja Ogerta Manastirliu kanë vizituar sot ambientet e ISHP, ku krahas takimeve me stafin kanë inspektuar edhe depon ku ruhet vaksina Anti-Covid. Teksa transmeton pamjet nga...

“Magazina që gjetëm ishte si depo kooperate”, Rama: Ja si po ruhen sot vaksinat (VIDEO)

para një jave - Java News

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja Ogerta Manastirliu kanë vizituar sot ambientet e ISHP, ku krahas takimeve me stafin kanë inspektuar edhe depon ku ruhet vaksina Anti-Covid. Teksa transmeton pamjet nga...

Dita e tretë e vaksinimit/ Ministrja Manastirliu publikon fotot, mjekë e infermierë do marrin dozën e parë të vaksinës anti-COVID

para një jave - Lexo

Sot është dita e tretë e vaksinimit kundër virusit COVID-19 në Shqipëri. Procesi vijon të kryhet sipas çdo rregulli dhe standardi të parashikuar, në ambientet e stadiumit “Air Albania”. Falë 975 dozave...

Rama tregon depot ku po ruhen vaksinat kundër COVID-19

para një jave - Zyrtare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka qenë sot në ambientet e Institutit të Shëndetit Publik, ku ka parë nga afër vendin ku janë depozituar vaksinat anti-COVID dhe ku do të depozitohen dozat e tjera që...

Rama tregon depot ku po ruhen vaksinat kundër COVID-19

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka qenë sot në ambientet e Institutit të Shëndetit Publik, ku ka parë nga afër vendin ku janë depozituar vaksinat anti-COVID dhe ku do të depozitohen dozat e tjera që...

Rama shkon te depoja farmaceutike e vaksinave, Manastirliu: Mund të presim dhe 7 milionë doza (FOTO të Pfizer)

para një jave - Dosja.al

Edi Rama 13 Janar, 2021 12:46 TIRANË – Kryeministri Edi Rama ka qënë i pranishëm ditën e sotme në depon farmaceutike e cila mban dhe vaksinat anti covid. Ai ishte i shoqëruar nga ministrja Ogerta Manastirliu...

Dita e tretë e vaksinimit në Shqipëri, mjekë e infermierë do marrin dozën e parë të vaksinës anti-Covid

para një jave - Epoka e Re

Sot është dita e tretë e vaksinimit kundër virusit Covid-19 në Shqipëri. Procesi është duke vazhduar të kryhet sipas çdo rregulli dhe standardi të parashikuar, në ambientet e stadiumit “Air Albania”. Falë...

Pikëpyetjet mbi kushtet e mbajtjes së vaksinave, Rama hap frigoriferët përpara kamerave të ERTV-së, tregon vendin ku janë depozituar dozat e Pfizer

para një jave - FaxWeb

Ardhja e vaksinave Pfizer në Shqipëri ndezi dhe debatin mbi kushtet e transportimit dhe depozitimit të tyre. Kjo e shtyu kryeministrin Rama që të demostrojë publikisht me kamerën e ERTV ambientet ku janë...

Dita e tretë e vaksinimit në Shqipëri, mjekë e infermierë do marrin dozën e parë të vaksinës antiCOVID

para një jave - Zyrtare

Sot është dita e tretë e vaksinimit kundër virusit COVID-19 në Shqipëri. Procesi vijon të kryhet sipas çdo rregulli dhe standardi të parashikuar, në ambientet e stadiumit “Air Albania”. Falë 975 dozave...

Domi, ndryshe nga Bino: Shqipëria vaksinon të gjithë popullsinë mesin e 2022-shit

para një jave - Dosja.al

Blendi Fevziu dhe Arban Domi 13 Janar, 2021 12:06 TIRANË – Tashmë që në shumicën e vendeve të botës ka nisur vaksinimi, pyetja që shtrohet është se kur do të mund të realizohet për të gjithë popullsinë....

Eksperti: Kush e ka kaluar Covid, i mbrojtur mbi 8 muaj. Nuk e ka të nevojshme vaksinën

para një jave - Dosja.al

Blendi Fevziu dhe Arban Domi 13 Janar, 2021 11:53 TIRANË – Eksperti Arban Domi mendon ndryshe nga Silva Bino, kur vjen puna tek pyetja nëse dikush që e ka kaluar Covid duhet ta bëjë ose jo vaksinën. Në...

Eksperti: Kush e ka kaluar Covid, i mbrojtur mbi 8 muaj. Nuk e ka të nevojshme vaksinën

para një jave - Java News

Eksperti Arban Domi mendon ndryshe nga Silva Bino, kur vjen puna tek pyetja nëse dikush që e ka kaluar Covid duhet ta bëjë ose jo vaksinën. Në një lidhje me “Opinion”, Domi shprehet se një person që e...

Nga kanë ardhur vaksinat? Silva Bino: Brenda kutisë ka pasur një spiun…

para një jave - Java News

Shqipëria nisi ditën e djeshme vaksinimin kundër koronavirusit. Mirëpo mënyra se si është siguruar vaksina ka krijuar debat në Shqipëri. Kryeministri Edi Rama nuk e ka bërë publik se cili vend na e ka...

Silva Bino rrëzon çdo studim: Edhe ata që e kanë kaluar rishtaz Covidin duhet të vaksinohen (por çfarë thotë eskperti shqiptar në SHBA)

para një jave - FaxWeb

Shefja e sëmundjeve infektive në ISHP, Silva Bino, tha në emisionin Opinion se edhe personat që e kanë kaluar rishtaz Covid 19 duhet të vaksinohen. Sipas saj antitrupat nuk zgjasin më shumë se 3 muaj,...

Eksperti: Kush e ka kaluar Covid, i mbrojtur mbi 8 muaj. Nuk e ka të nevojshme vaksinën

para një jave - Klan

Eksperti: Kush e ka kaluar Covid, i mbrojtur mbi 8 muaj. Nuk e ka të nevojshme vaksinën Eksperti Arban Domi mendon ndryshe nga Silva Bino, kur vjen puna tek pyetja nëse dikush që e ka kaluar Covid duhet...

Domi, ndryshe nga Bino: Shqipëria vaksinon të gjithë popullsinë mesin e 2022-shit

para një jave - Klan

Domi, ndryshe nga Bino: Shqipëria vaksinon të gjithë popullsinë mesin e 2022-shit Tashmë që në shumicën e vendeve të botës ka nisur vaksinimi, pyetja që shtrohet është se kur do të mund të realizohet për...

Bino: Kemi kapacitete të vaksinojmë të gjithë popullsinë deri Janarin e ardhshëm

para një jave - Klan

Bino: Kemi kapacitete të vaksinojmë të gjithë popullsinë deri Janarin e ardhshëm Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, deklaroi mbrëmjen e kësaj marte në emisionin “Opinion”...

Pse duhet bërë vaksina edhe nëse e keni kaluar Covid-in

para një jave - Klan

Pse duhet bërë vaksina edhe nëse e keni kaluar Covid-in Ndonëse e ka kaluar Covid-in, Silva Bino thotë se do ta bëjë vaksinën. Në një lidhje me emisionin Opinion, ekspertja shpjegoi se shumë persona që...

Bino: Ka marrëveshje për 1.6 milionë vaksina, 450 mijë doza vijnë në mars

para një jave - Albeu

Mjekja Silva Bino , tha se deri në fund të shkurtit, në Shqipëri do të kenë ardhur më shumë se 450 mijë vaksina . Duke shpjeguar fazat se si kjo vaksinë do të mbërrijë në vend, Bino tha se pjesa e parë...

Presim 1.6 milionë vaksina/ Bino bën llogaritë: 450 mijë doza vijnë në mars

para një jave - Bota Sot

Shefja e Epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino, tha se deri në fund të shkurtit, në Shqipëri do të kenë ardhur më shumë se 450 mijë vaksina. E ftuar në “Opinion”, duke shpjeguar fazat se si kjo vaksinë do...

Nga kanë ardhur vaksinat? Silva Bino: Nuk e di…

para një jave - Klan

Nga kanë ardhur vaksinat? Silva Bino: Nuk e di… Shqipëria nisi ditën e djeshme vaksinimin kundër koronavirusit. Mirëpo mënyra se si është siguruar vaksina ka krijuar debat në Shqipëri. Kryeministri Edi...

“Vaksinat janë të pajisura me spiunë”/ Silva Bino flet për transportin e tyre dhe nëse personat që e kanë kaluar koronavirusin duhet të vaksinohen

para një jave - Panorama

Ndërsa mbërritja në Tiranë e vaksinës anticovid ka ende elementë të pazbardhur lidhur me mënyrën se si ajo është kryer, Drejtoresha e Shërbimit Infektiv pranë ISHP-së, Silva Bino u shpreh se kushtet në...

A duhet të vaksinohen personat që e kanë kaluar Covid-19? Përgjigjet Silva Bino

para një jave - Albeu

Shefja e Departamentit të Epidemiolgjisë pranë ISHP, Dr. Silva Bino tha se edhe personat që e kanë kaluar Covid duhet të vaksinohen. Bino tha se personat që e kanë kaluar Covid nuk kanë imunitet dhe e...

Qeveria gjermane mohon t’i ketë dhuruar doza vaksine Shqipërisë

para një jave - Telegrafi

Pyetur nga Euronews Albania nëse i ka dhuruar vaksina Shqipërisë, qeveria gjermane reagoi duke mohuar që të jetë vendi “misterioz” i Bashkimit Europian që i dha Shqipërisë 957 doza. Sebastian Gülde zëdhënësi...

Bino: Ata që kanë kaluar Covid nuk kanë imunitet, duhet të vaksinohen

para një jave - ABC News

Shefja e Departamentit të Epidemiolgjisë pranë ISHP, Silva Bino tha se edhe personat që e kanë kaluar COVID duhet të vaksinohen. Bino tha se personat që e kanë kaluar Covid nuk kanë imunitet dhe e vetmja...

Qeveria gjermane mohon t’i ketë dhuruar doza vaksine Shqipërisë

para një jave - Zeri

Pyetur nga Euronews Albania nëse i ka dhuruar vaksina Shqipërisë, qeveria gjermane reagoi duke mohuar që të jetë vendi “misterioz” i Bashkimit Europian që i dha Shqipërisë 957 doza. Sebastian Gülde zëdhënësi...

Gjermania ia dhuroi Shqipërisë 970 doza të vaksinës “Pfizer”

para një jave - Koha.net

Vaksina anti-COVID, e cila po përdoret prej dy ditësh në Shqipëri, është dërguar më 11 janar 2021 nga Gjermania për në Shqipëri dhe është transportuar “dorazi” nga Aeroporti i Rinasit deri në Institutin...

Qeveria gjermane mohon t’i ketë dhuruar doza vaksine Shqipërisë

para një jave - Indeks online

Pyetur nga Euronews Albania nëse i ka dhuruar vaksina Shqipërisë, qeveria gjermane reagoi duke mohuar që të jetë vendi “misterioz” i Bashkimit Europian që i dha Shqipërisë 957 doza. Sebastian Gülde zëdhënësi...

Ambasada gjermane për Ora News: Nuk kemi informacion se vaksinat kanë ardhur nga Gjermania

para një jave - Ora news

Ambasada gjermane nuk ka asnjë informacion zyrtar se 975 dozat e vaksinave të mbërritura në Shqipëri të kenë ardhur nga Gjermania. Në përgjigje të Ora News, Ambasada gjermane në vendin tonë jep këtë përgjigje....

Vaksina kontrabandë/ Qeveria gjermane mohon që ka dhuruar doza

para një jave - Syri.net Kosova

Ambasada Gjermane në Tiranë ka mohuar ditën e sotme nëpërmjet një njoftimi se ka lidhur me ardhjen e vaksinë të Pfizer ditën e djeshme në Shqipëri. Në reagim thuhet se Ambasada gjermane nuk disponon asnjë...

Vaksinat erdhën dorazi në Rinas, jo të ruajtura në -70 gradë/ Reagon ambasada gjermane në Tiranë

para një jave - Bota Sot

Ambasada gjermane ka reaguar në lidhje me lajmin, se vaksinat erdhën nga Gjermania, ku nuk pohon dhe as nuk mohon dërgesën e vaksinave për Shqipërinë, dozat e së cilës mbërritën më 11 janar në vendin tonë...

Vaksinat e para u dhuruan edhe për faktin se kryeministri shqiptar e ka emrin ‘Edi Rama’, Gjermania: Nuk jemi ne “vendi misterioz” i BE-së

para një jave - NOA

Qeveria gjermane reagoi duke mohuar që të jetë vendi “misterioz” i Bashkimit Europian që i dha Shqipërisë 957 doza e para anti-Covid, pas pretendimeve në media. Sebastian Gülde, zëdhënësi i Ministrisë...

Qeveria gjermane mohon t’i ketë dhuruar doza vaksine Shqipërisë

para një jave - RTK

Qeveria gjermane ka mohuar që të jetë vendi “misterioz” i Bashkimit Europian që i dha Shqipërisë 957 doza. Sebastian Gülde zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë gjermane duke iu përgjigjur pyetjes së...

“Ata që u vaksinuan dje nuk kanë pasur efekte anësore”/ Silva Bino: Në Tiranë do të bëhen 600 vaksina në ditë

para një jave - Dosja.al

Silva Bino 12 Janar, 2021 23:00 TIRANË – Shefja e Institutit të Shëndetit Publik, Silva Bino, ka thënë se këto dy ditët e para asnjë person i stafit mjekësor që e ka bërë vaksinënkundër Covid-19 ditën...

Bino: Ata që kanë kaluar COVID-19 nuk kanë imunitet, duhet të vaksinohen

para një jave - Dosja.al

Silva Bino 12 Janar, 2021 22:56 TIRANË – Shefja e Departamentit të Epidemiolgjisë pranë Institutit të Shëndetit Publik, Silva Bino tha se edhe personat që e kanë kaluar pandeminë e koronavirusit duhet...

Mbërritja e vaksinës antiCovid në Tiranë/ Bino: Brenda ka një spiun. Temperatura ka qenë adekuate

para një jave - Dosja.al

Silva Bino 12 Janar, 2021 22:52 TIRANË – Shefja e Institutit të Shëndetit Publik, Silva Bino, ka thënë se kushtet që ka mbërritur vaksina kundër Covid-19 në Tiranë ditën e djeshme kanë qenë adeguate. E...

Qeveria gjermane mohon që ka dhuruar doza

para një jave - Bota Sot

Ambasada Gjermane në Tiranë ka mohuar ditën e sotme nëpërmjet një njoftimi se ka lidhur me ardhjen e vaksinë të Pfizer ditën e djeshme në Shqipëri. Në reagim thuhet se Ambasada gjermane nuk disponon asnjë...

Nga vjen vaksina? Silva Bino: Unë merrem me kushtet e ardhjes, Mentor Kika e ndërpret: Mos merrni përsipër ta mbroni se nuk shkon

para një jave - Dosja.al

Mentor Kika dhe Silva Bino 12 Janar, 2021 22:27 TIRANË – Prejardhja e vaksinës anti-COVID ka shkaktuar debat në studiot televizive. Shefja e Institutit të Shëndetit Publik, Silva Bino, e ftuar në emisionin...

Vaksina kontrabandë/ Qeveria gjermane mohon që ka dhuruar doza

para një jave - Syri

Ambasada Gjermane në Tiranë ka mohuar ditën e sotme nëpërmjet një njoftimi se ka lidhur me ardhjen e vaksinë të Pfizer ditën e djeshme në Shqipëri. Në reagim thuhet se Ambasada gjermane nuk disponon asnjë...

Nga erdhi vaksina anti-covid në Rinas? Reagon ambasada gjermane në Tiranë: Deri më tani…

para një jave - Panorama

Ambasada gjermane nuk pohon dhe as nuk mohon dërgesën e vaksinave për Shqipërinë, dozat e së cilës mbërritën më 11 janar në vendin tonë nëpërmjet aeroportit të Rinasit. Të pyetur nga “Panorama”, ambasada...

Qeveria gjermane mohon t’i ketë dhuruar doza vaksine Shqipërisë

para një jave - Flaka

Qeveria gjermane ka mohuar që të jetë vendi “misterioz” i Bashkimit Europian që i dha Shqipërisë 957 doza. Sebastian Gülde zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë gjermane duke iu përgjigjur pyetjes së...

Gjermania është vendi sekret që dhuroi vaksinën? Ambasada zbulon si qëndron e vërteta

para një jave - Albeu

Ambasada Gjermane në Tiranë ka reaguar sot lidhur me ardhjen e vaksinë të Pfizer ditën e djeshme në Shqipëri, ku u përfol se vaksina anticovid vinte nga gjermania . Në reagim thuhet se Ambasada gjermane...

Shefja e Infektivit: Efekti që pritet të japë vaksina, kush mund ta bëj e kush jo atë

para një jave - Albeu

Një ditë më parë ishin mjekët e njohur të repartit të epidemiologjisë, si dhe kryeministri i vendit Edi Rama, ata që morën të parë n vaksinën kundër koronaviorusit, në vendin tonë. Rreth 60 epidemiologë...

“Vaksinat erdhën nga një vend i BE”, Gjermania: Nuk jemi ne ‘donatori misterioz’ i Shqipërisë

para një jave - Java News

Qeveria gjermane reagoi sot duke mohuar që të jetë vendi “misterioz” i Bashkimit Europian që i dha Shqipërisë 957 doza e para anti-Covid, pas pretendimeve në media. Sebastian Gülde, zëdhënësi i Ministrisë...

Efekti që pritet të japë vaksina, kush mund ta bëj e kush jo atë, flet shefja e Infektivit

para një jave - NOA

Një ditë më parë ishin mjekët e njohur të repartit të epidemiologjisë, si dhe kryeministri i vendit Edi Rama, ata që morën të parën vaksinën kundër koronaviorusit, në vendin tonë. Rreth 60 epidemiologë...

Dita e dytë e vaksinimit/ Rama sërish pranë qendrës në “Air Albania Stadium”

para një jave - Zhurnal

Në të dytën ditë të vaksinimit shkallët e “Air Albania” u mbushën me mjekët epidemiolog të Tiranës, Kavajës dhe Krujës. Kryeministri Edi Rama i cili u vaksinua një ditë më parë shkoi përsëri për të parë...

Dita e dytë e vaksinimit/ Rama sërish pranë qendrës në “Air Albania Stadium”

para një jave - Top Channel

Në të dytën ditë të vaksinimit shkallët e “Air Albania” u mbushën me mjekët epidemiolog të Tiranës, Kavajës dhe Krujës. Kryeministri Edi Rama i cili u vaksinua një ditë më parë shkoi përsëri për të parë...

Vaksinohet grupi i dytë i mjekëve/ Në ditën e dytë, vaksinohen edhe epidemiologët

para një jave - Top Channel

Janë vaksinuar 60 persona të tjera gjatë ditës së sotme në ambientet e stadiumit “Air Albania”. Mjekë infermier edhe epidemiologë nuk kanë hezituar të bëjnë dozën e parë të vaksinën Phizer. Ata do injektojnë...

Qeveria gjermane mohon t’i ketë dhuruar doza vaksine Shqipërisë

para një jave - Ekonomia Online

Pyetur nga Euronews Albania nëse i ka dhuruar vaksina Shqipërisë, qeveria gjermane reagoi duke mohuar që të jetë vendi “misterioz” i Bashkimit Europian që i dha Shqipërisë 957 doza. Sebastian Gülde zëdhënësi...

Qeveria gjermane mohon t’i ketë dhuruar doza vaksine Shqipërisë

para një jave - Arbresh

Pyetur nga Euronews Albania nëse i ka dhuruar vaksina Shqipërisë, qeveria gjermane reagoi duke mohuar që të jetë vendi “misterioz” i Bashkimit Europian që i dha Shqipërisë 957 doza. Sebastian Gülde zëdhënësi...

Vaksinohen 60 epidemiologë në ditën e dytë

para një jave - Klan

Vaksinohen 60 epidemiologë në ditën e dytë Bino: Asnjë shqetësim tek personat që e kanë injektuar 60 epidemiologë dhe mjekë të dy spitaleve COVID 1 dhe 2 janë planifikuar që të injektojnë vaksinën anti-COVID...

Vaksinat erdhën nga Gjermania

para një jave - Klan

Vaksinat erdhën nga Gjermania 975 doza janë të Pfizer-BioNTech 975 dozat e para të vaksinës anticovid kanë ardhur në Shqipëri nga Gjermania dhe i përkasin kompanisë Pfizer-BioNTech. Të dhënat rezultojnë...

Pas Tiranës ky është qyteti i dytë ku do nisë vaksinimi në Shqipëri

para një jave - Bota Sot

Pas Tiranës, të shtunën nis vaksinimi anti-covid në qytetin e Vlorës. Burime nga bluzat e bardha në Vlorë thonë se po shihet mundësia e dy ambienteve, i pari është holli i stadiumit të futbollit Flamurtari...

Pas Tiranës ky është qyteti i dytë ku do nisë vaksinimi në Shqipëri

para një jave - Albeu

Pas Tiranës , të shtunën nis vaksinimi anti-covid në qytetin e Vlorës. Burime nga bluzat e bardha në Vlorë thonë se po shihet mundësia e dy ambienteve, i pari është holli i stadiumit të futbollit Flamurtari...

Vaksinat në Shqipëri erdhën nga Gjermania, u pagua vetëm 1 euro për 957 doza

para një jave - Zeri

Procesi i vaksinimit në Shqipëri ka filluar falë 957 dozave të para ardhur nga Gjermania. Edhe pse kryeministri Edi Rama gjatë konferencës për mediat dje, nuk pranoi që të tregonte vendin nga i cili erdhën...

Nuk dihet ende nga erdhën vaksinat Covid-19 në Shqipëri

para një jave - Gazeta Metro

Vaksina, me doza shumë të vogla, erdhi më në fund në Shqipëri, por ajo që mbeti si refren ishte pyetja se nga erdhën këto doza. Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk mund ta bënte publike vendin e origjinës...

Vaksinimi anti-Covid pritet të nisë edhe në Vlorë

para një jave - Mapo

Vlora është qyteti i dytë pas Tiranës që pritet të nisë fushatën e vaksinimit anti-Covid. Sipas burimeve për Mapo, vaksinimi në qytetin bregdetar do të nisë të shtunën. Bluzat e bardha do t’i drejtohen...

Publikohen dokumentet/ 975 dozat e vaksinës u importuan nga dega e Pfizer në Gjermani

para një jave - Vizion Plus

Publikohen dokumentet zyrtare të Doganës Shqiptare, të cilat konfirmojnë marrjen e sasisë së parë të vaksinave nga Gjermania. Ngarkesa ka mbërritur në doganen e Rinasit, një ditë më parë, pra transporti...

Pas Tiranës, vaksinimi ndaj Covid nis në Vlorë

para një jave - ABC News

Pas Tiranës, Vlora është qyteti i dytë që pritet të nisë fushatën e vaksinimit kundër Covid 19. Burime për abcnews.al bëjnë me dije se fushata e vaksinimit në qytetin bregdetar pritet që të nisë të shtunën....

Publikohen dokumentet/ Vaksinat u importuan nga dega e Pfizer në Gjermani

para një jave - Vizion Plus

Publikohen dokumentet zyrtare të Doganës Shqiptare, të cilat konfirmojnë marrjen e sasisë së parë të vaksinave nga Gjermania. Ngarkesa ka mbërritur në doganen e Rinasit, një ditë më parë, pra transporti...

Dokumenti/ Vaksina antivirus erdhi dorazi në Rinas, ky është vendi nga erdhën dozat e para

para një jave - Shekulli

Publikuar më 12.01.2021 nga erjon dervishi Dje gazeta “Shekulli”, solli prononcimin e këshiltarit ekonomik pranë CDU-së gjermane, Martin Henze. Në reagimin e tij Henze kërkontë nga Kryeministri i Shqipërisë,...

Nga cili vend i importoi Shqipëria vaksinat që do t’i sjellë edhe në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Vendi mik që ia ka dhuruar Shqipërisë është Gjermania. Euronews Albania disponon deklaratën doganore që tregon kalimin e vaksinës në doganë, si dhe dokumentin e Ministrisë shqiptare të Shëndetësisë që...

U prodhuan në Gjermani, si erdhi dorazi, pritavisht në Tiranë 1 pako me vaksinat anti-Covid

para një jave - Syri

Janë 195 doza vaksine anti-Covid që janë sjellë dorazi, privatisht gjatë ditës së djeshme në Tiranë. Të prodhuara në Gjermani nga Pfizer-Biontech, vaksinat anti-Covid kanë ardhur vetëm disa orë para se...

Rama mbajti sekret shtetin, vaksinat anti-COVID erdhën nga Gjermania

para një jave - Mapo

Vaksinat që nisën dje të injektohen në stadiumin “Air Albania” kanë ardhur nga Gjermania. Gazeta MAPO disponon dokumentin zyrtar të zhdoganimit të vaksinës së aeroportin e Rinasit, dokumentacionin doganor...

10 mijë vaksina brenda muajit, dy qendra të tjera do të hapen në Shkodër e në Vlorë

para një jave - Vizion Plus

Në javën e tretë të këtij muaji priten të vijnë 10 mijë vaksina të kompanisë Pfizer-Biontech, ndërsa në shkurt, edhe mbi 30 mijë doza të tjera. Por nuk ka ende një datë për vaksinat e COVAX, për të cilat...

Nga Rinasi drejt stadiumit, zbulohet vendi mik i BE që solli vaksinat në Shqipëri

para një jave - Bota Sot

Vaksinat anti-Covid që nisën dje të injektohen tek një pjesë e personelit shëndetësor në spitale, përfshirë dhe kryeministrin Edi Rama, kanë ardhur nga Gjermania. ‘Euronews Albania’ disponon dokumentin...

Vaksina anticovid në Shqipëri: Dozat Pfizer nga Gjermania, shiringat nga Italia

para një jave - Ora news

Dozat e para të vaksinës anticovid kanë mbërritur nga Gjermania. Ora News ka arritur të sigurojë dokumentet ku provohet se dozat e vaksinës Phizer kanë mbërritur me avion nga Gjermania në aeroportin e...

Nga Rinasi drejt stadiumit, zbulohet vendi mik i BE që solli vaksinat në Shqipëri

para një jave - NOA

Vaksinat anti-Covid që nisën dje të injektohen tek një pjesë e personelit shëndetësor në spitale, përfshirë dhe kryeministrin Edi Rama, kanë ardhur nga Gjermania. ‘Euronews Albania’ disponon dokumentin...

Dita e dytë e vaksinimit për Covid-19/ Qeveria jep të dhënat: Sot do marrin dozën e parë, 60…

para një jave - Panorama

Sot është dita e dytë e vaksinimit kundër virusit COVID-19 në Shqipëri. Sipas njoftimit të shpërndarë nga Kryeministria, “procesi vijon të kryhet sipas çdo rregulli dhe standardi të parashikuar, në ambientet...

Vaksinimi kundër COVID nis të shtunën edhe në Vlorë, bluzat e bardha të parët

para një jave - Vizion Plus

Pas Tiranës, vaksinimi kundër koronavirusit do të nisë edhe në Vlorë dhe Shkodër. Burime zyrtare të Drejtorisë Rajonale të Operatorit të Shërbimit të Kujdesit Shëndetësor në Vlorë, mësohet se vaksinimi...

Vijon vaksinimi kundër COVID-19 në Shqipëri

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ishte sot në stadiumin “Air Albania” ku vaksinimi në ditën e dytë po vijon me epidemiologë nga Tirana, Durrësi, Kruja e Kavaja, për të garantuar asgjësimin e rrezikut...

“Kanë ardhur vetëm 195 doza”, matematika nxjerr sërish blof opozitën për vaksinat

para një jave - Java News

Nisja e vaksinimit në Shqipëri nuk është duartrokitur nga PD dhe LSI sikurse ka ndodhur në çdo vend ku opozita është normale. Përkundrazi, Lulzim Basha ka nxitur edhe mediat pranë saj që të vjellin vrer...

Të moshuarit duan të bëjnë vaksinën anti-Covid, por nuk i lënë të futen brenda

para një jave - Syri.net Kosova

Sot shënohet dita e dytë e vaksinimit anti-Covid në Shqipëri. Procesi i vaksinimit po zhvillohet në 60 sportelet e stadiumit ‘Air Albania’, ndërkohë dozat e para po afrohen për bluzat e bardha që ndodhen...

Nga cili vend i importoi Shqipëria vaksinat që do t’i sjellë edhe në Kosovë

para një jave - Bota Sot

Vendi mik që ia ka dhuruar Shqipërisë është Gjermania. Euronews Albania disponon deklaratën doganore që tregon kalimin e vaksinës në doganë, si dhe dokumentin e Ministrisë shqiptare të Shëndetësisë që...

Publikohen dokumentet/ 975 dozat e vaksinës në Shqipëri u importuan nga dega e Pfizer në Gjermani

para një jave - Shenja

Publikohen dokumentet zyrtare të Doganës Shqiptare, të cilat konfirmojnë marrjen e sasisë së parë të vaksinave nga Gjermania. Ngarkesa ka mbërritur në doganen e Rinasit, një ditë më parë, pra transporti...

Vijon vaksinimi kundër COVID-19 në Shqipëri

para një jave - RTK

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ishte sot në stadiumin “Air Albania” ku vaksinimi në ditën e dytë po vijon me epidemiologë nga Tirana, Durrësi, Kruja e Kavaja, për të garantuar asgjësimin e rrezikut...

Vaksinohen 60 mjekë në ditën e dytë, Bino: Asnjë shqetësim tek personat që e kanë injektuar

para një jave - Java News

60 epidemiologë dhe mjekë të dy spitaleve COVID 1 dhe 2 janë planifikuar që të injektojnë vaksinën anti-COVID në ditën e dytë të procesit të vaksinimit që ka nisur në stadiumin “Air Albania”. Sipas shefes...

Fotot/ Ky është frigoriferi ekstra që mban vaksinën e Pfizer

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka qenë i pranishëm në ‘Air Albania’ ku ka nisur vaksinimi anticovid për të dytën ditë radhazi, Së bashku më Ramën ka qenë edhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu,...

Nga cili vend i importoi Shqipëria vaksinat që do t’i sjellë edhe në Kosovë

para një jave - Bota Sot

Vendi mik që ia ka dhuruar Shqipërisë është Gjermania. Euronews Albania disponon dokumentin zyrtar të zhdoganimit të vaksinës së aeroportin e Rinasit. Euronews Albania disponon deklaratën doganore që tregon...

Zbulohet dokumenti: Gjermania, vendi që i dha Shqipërisë 975 dozat e para të vaksinës

para një jave - Zeri

Është Gjermania vendi i BE-së që i dha Shqiperisë 975 dozat e para për të nisur procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Dje në konferencë, kryeministri Rama tha se nuk do ta tregonte emrin, por në...

Mediat pranë opozitës, ngelëse si Basha në matematike / Si po mashtrohen shqiptarët për vaksinën

para një jave - Lexo

Nisja e vaksinimit në Shqipëri nuk është duartrokitur nga PD dhe LSI sikurse ka ndodhur në çdo vend ku opozita është normale. Përkundrazi, Lulzim Basha ka nxitur edhe mediat pranë saj që të vjellin vrer...

Zbulohet dokumenti/ Gjermania, vendi i BE-së që i dha Shqipërisë 975 dozat e para të vaksinës antiCovid

para një jave - BalkanWeb

Është Gjermania vendi i BE-së që i dha Shqiperisë 975 dozat e para për të nisur procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Dje në konferencë, kryeministri Rama tha se nuk do ta tregonte emrin, por në...

Dita e dytë e vaksinimit, Rama tregon mesazhet që mori pasi bëri vaksinën

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, dhe Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu kanë vizituar sot qendrën e vaksinimit në stadiumin “Air Albania”, ku ka nisur vaksinimi për epidemiologët. Ministrja...

Rama i përgjigjet opozitës dhe Metës: Tregon frigoriferin ku mbahen vaksinat anti-COVID në temperaturën -80 gradë në ‘Air Albania’

para një jave - Gazeta Tema

Në ‘Air Albania’ kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, shefja e sëmundjeve infektive në ISHP, Silva Bino dhe Epidemiologia Erida Nelaj. Ato kanë prezantuar...

Dita II e vaksinimit/ Rama për inspektim në ‘Air Albania’, Manastirliu: Sot vaksinohen 60 epidemiologë, s’kemi asnjë rast reaksioni

para një jave - Top Channel

Sot është dita e dytë e vaksinimit anticovid në Shqipëri. Në një inspektim në Air albanian ka qenë kryeministri Edi Rama sëbashku me ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Sipas Ramës sot ka nisur...

Vazhdon vaksinimi anti-COVID në Shqipëri

para një jave - Koha.net

Vaksinimi me vaksinën anti-Covid është duke vazhduar në Shqipëri. Kryeministri Edi Rama, që vjen është vaksinuar, sot ka dalë për të parë se si po vijon procesi në stadiumin “Air Albania”. “Faleminderit...

Gjermania është vendi sekret që i dhuroi vaksina Shqipërisë? Ambasada zbulon si qëndron e vërteta e dozave që erdhën pa “gjurmë”

para një jave - FaxWeb

Ambasada Gjermane në Tiranë ka reaguar sot lidhur me ardhjen e vaksinë të Pfizer ditën e djeshme në Shqipëri, ku u përfol se vaksina anticovid vinte nga gjermania. Në reagim thuhet se Ambasada gjermane...

Vazhdon vaksinimi kundër koronavirusit në Shqipëri

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ishte sot në stadiumin “Air Albania” ku vaksinimi në ditën e dytë po vijon me epidemiologë nga Tirana, Durrësi, Kruja e Kavaja, për të garantuar asgjësimin e rrezikut...

DOKUMENTET/ Vaksina anti-COVID në Shqipëri erdhi dorazi në Rinas! Zbulohen detajet e origjinës së kutisë së Pfizer

para një jave - Panorama

Vaksina anti-Covid e cila po përdoret sot në ditën e dytë në Shqipëri është dërguar një ditë më parë ng Gjermania për në vendin tonë dhe është transportuar “dorazi” nga Aeroportin e Rinasit deri në ISHP....

Rama në “Air Albania”, monitoron ditën e dytë të vaksinimit anti-COVID

para një jave - Zeri

Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama së bashku me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliut ishin të pranishëm në stadiumin “Air Albania”, ku panë nga afër procesin e vaksinimit anti-COVID. Ministrja...

Të moshuarit duan të bëjnë vaksinën anti-Covid, por nuk i lënë të futen brenda

para një jave - Syri

Sot shënohet dita e dytë e vaksinimit anti-Covid në Shqipëri. Procesi i vaksinimit po zhvillohet në 60 sportelet e stadiumit ‘Air Albania’, ndërkohë dozat e para po afrohen për bluzat e bardha që ndodhen...

Nis vaksinimi i 60 epidemiologëve në Tiranë, Durrës, Krujë e Kavajë, Bino: Shumë shpejt nisim me të moshuarit

para një jave - BalkanWeb

Ndërsa dita e dytë e vaksinimit ka nisur me 60 epidemiologë në Tiranë, Durrës, Krujë e Kavajë, brenda ambienteve të “Air Albania” për të vijuar sërish pastaj me stafet e spitaleve Covid, shefja e ISHP-së,...

Dita e dytë e vaksinimit, Rama tregon mesazhet që mori pasi bëri vaksinën: Më pyesnin…

para një jave - Klan

Dita e dytë e vaksinimit, Rama tregon mesazhet që mori pasi bëri vaksinën: Më pyesin… Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu kanë vizituar sot qendrën e vaksinimit në stadiumin...

Dita e dytë e vaksinimit antiCovid/ Epidemiologët e terrenit marrin dozën e parë

para një jave - Vizion Plus

Duket se vizitat e shkurtra në “Air Albania” stadium, aty ku prej të hënës po zhvillohet vaksinimi do të përbëjë gjatë ditëve të para të procesit ndalesat e para të kryeministrit Edi Rama. Mëngjesi e gjeti...

Ky është frigoriferi ekstra që mban vaksinën e Pfizer

para një jave - Bota Sot

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka qenë i pranishëm në ‘Air Albania’ ku ka nisur vaksinimi anticovid për të dytën ditë radhazi, Së bashku më Ramën ka qenë edhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu,...

Ekspertja e ISHP sqaron skemën: Si do të bëhet vaksinimi i mjekëve

para një jave - Mapo

Vaksinimi anticovid në stadiumin “Air Albania” po ndiqet me shumë kërshëri, ndërkohë që nuk mungojnë informatat e herë pas hershme nga autoritetet dhe jo vetëm. Në një prononcim për mediat, ekspertja e...

Rama tregon mesazhet që mori pasi bëri vaksinën

para një jave - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu kanë vizituar sot qendrën e vaksinimit në stadiumin “Air Albania”, ku ka nisur vaksinimi për epidemiologët. Ministrja e Shëndetësisë...

Të moshuarit shkojnë në stadium, kërkojnë të vaksinohen, nuk lejohen brenda

para një jave - Bota Sot

Kjo e martë shënoi edhe nisjen e ditës së dytë të vaksinimit anticovid. Procesi i vaksinimit po zhvillohet në 60 sportelet e stadiumit “Air Albania”, ndërkohë që dozat e para po i marrin personeli shëndetësor...

Vaksinimi i mjekëve, ekspertja e ISHP sqaron skemën: Po funksionojmë me 15 postacione, nuk ka pasur efekte anësore

para një jave - Ora news

Vaksinimi anticovid në stadiumin “Air Albania” po ndiqet me shumë kërshëri, ndërkohë që nuk mungojnë informatat e herë pas hershme nga autoritetet dhe jo vetëm. Në një prononcim për Ora News, ekspertja...

Të moshuarit duan të vaksinohen, por s’lejohen të hyjnë brenda “Air Albania”

para një jave - Mapo

Sot shënohet dita e dytë e vaksinimit anti-Covid në Shqipëri. Procesi i vaksinimit po zhvillohet në 60 sportelet e stadiumit “Air Albania”, ndërkohë dozat e para po afrohen për bluzat e bardha që ndodhen...

Deklaratat kontradiktore/ Manastirliu dhe Nelaj përplasen për kapacitetet e ruajtjes së vaksinave në Shqipëri, Shefja e programit: Mbajmë deri në 30 mijë doza! Ministrja tetëfishon shifrat me mburrje

para një jave - Dosja.al

Erida Nelaj dhe Ogerta Manastirliu 12 Janar, 2021 16:05 TIRANË – Drejtuesit e institucioneve përgjegjëse për ruajtjen dhe mbajtjen e vaksinave anti-Covid nuk dinë ende se në sa gradë ruhen dozat e Pfizer/Biontech...

"Hë si je", Rama tregon gjendjen pasi bëri dje vaksinën

para një jave - Albeu

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu kanë vizituar sot ambientet e stadiumit “Air Albania”, në ditën e dytë të vaksinimit për koronavirusin. “Nuk kemi pasur asnjë informacion...

Rama tregon gjendjen e tij një ditë pasi mori dozën e parë të vaksinës Pfizer

para një jave - Bota Sot

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ishin sot në ambientet e stadiumit “Air Albania”, në ditën e dytë të vaksinimit për koronavirusin. Ndërsa në ditën e parë u vaksinuan...

Kaos me vaksinën, institucionet përgënjeshtrojnë njëri-tjetrin

para një jave - Bota Sot

Tentativa për ta mbajtur sekret gjithë operacionin e sjelljes së vaksinën në vendin tonë, duke e mbështetur gjithçka vetëm në propagandë, po i kthen edhe drejtuesit e institucioneve përgjegjëse në qesharak...

Rama zbulon mesazhet që mori pasi bëri vaksinën anti-Covid

para një jave - Bota Sot

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në ambientet e brendshme të stadiumit “Air-Albania” ku edhe po realizohet procesi i vaksinimit kundër Covid-19. Gjatë bisedës me shefen e Epidemiologjisë Silva Bino,...

Të moshuarit shkojnë në stadium, kërkojnë të vaksinohen, nuk lejohen brenda

para një jave - Shekulli

Publikuar më 12.01.2021 nga Enida Vërça Kjo e martë shënoi edhe nisjen e ditës së dytë të vaksinimit anticovid. Procesi i vaksinimit po zhvillohet në 60 sportelet e stadiumit “Air Albania”, ndërkohë që...

Rama sërish te “Air Albania”, tregon SMS-të që mori pasi bëri vaksinën

para një jave - Mapo

Në stadiumin “Air Albania” vijon sot dita e dytë e vaksinimit anticovid. Sot vaksinohen epidemiologët nga Tirana, Durrësi, Kruja e Kavaja. Kryeministri Edi Rama ishte sot atje për të vëzhguar mbarëvajtjen...

Të moshuarit i drejtohen “Air Albania”, duan të vaksinohen por nuk lejohen të hyjnë brenda

para një jave - Ora news

Kjo e martë shënon edhe nisjen e ditës së dytë të vaksinimit anticovid. Procesi i vaksinimit po zhvillohet në 60 sportelet e stadiumit “Air Albania”, ndërkohë që dozat e para po i marrin personeli shëndetësor...

Rama zbulon mesazhet që mori pasi bëri vaksinën anti-Covid

para një jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në ambientet e brendshme të stadiumit “Air-Albania” ku edhe po realizohet procesi i vaksinimit kundër Covid-19. Lexo edhe: Rama ndjek nga afër procesin në “Air Albania...

VIDEO/ Rama tregon gjendjen e tij një ditë pasi mori dozën e parë të vaksinës Pfizer, Silva Bino jep detajet për flakonat dhe kur nis vaksinimi i të moshuarve

para një jave - Panorama

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ishin sot në ambientet e stadiumit “Air Albania”, në ditën e dytë të vaksinimit për koronavirusin. Ndërsa në ditën e parë u vaksinuan...

Dita e dytë e vaksinimit anti-Covid, sot është radha e epidemiologëve

para një jave - RTK

Ndërsa një ditë më parë u injektuan 50 dozat e para të vaksinës anti-Covid në vendin tonë, shpërndarja e saj vijon edhe sot. Mësohet se kryeministri Rama ndodhet sot sërish në stadiumin “Air Albania” për...

Dita e dytë e vaksinimit antiCovid, sot është radha e epidemiologëve

para një jave - BalkanWeb

Ndërsa një ditë më parë u injektuan 50 dozat e para të vaksinës antiCovid në vendin tonë, shpërndarja e saj vijon edhe sot. Mësohet se kryeministri Rama ndodhet sot sërish në stadiumin ‘Air Albania’ për...

Dita e dytë e vaksinimit, Manastirliu: Vijojmë injektimin tek mjekët dhe infermierët

para një jave - Top Channel

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu mëngjesin e  sotëm e ka nisur me një postim për fillimin e vaksinimit anticovid në vendin tonë. Sipas saj dita e parë ka shkuar mbarë , me vaksinimin e 50 mjekëve...

“Mirë je!” Rama zbulon sms që i mbërritën në telefon pasi bëri vaksinën

para një jave - Ora news

Në stadiumin “Air Albania” vijon sot dita e dytë e vaksinimit anticovid. Sot vaksinohen epidemiologët nga Tirana, Durrësi, Kruja e Kavaja. Kryeministri Edi Rama ishte sot atje për të vëzhguar mbarëvajtjen...

Rama ndjek nga afër procesin në “Air Albania Stadium”, Bino: Mund të vaksinojmë 600 persona në ditë

para një jave - ABC News

Kryeministri Rama ditën e sotme ka ndjekur nga afër procesin e vaksinimit kundër Covid-19, i shoqëruar edhe nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Gjatë bisedës me personelin mjekësor, një nga...

Zbulohet qyteti i dytë ku do nisë vaksinimi në Shqipëri

para një jave - Almakos

Vlora është qyteti i dytë ku do të nisë vaksinimi anti-Covid. Burime nga bluzat e bardha bëjnë me dije se vaksinimi do të nisë të shtunën dhe po shihet mundësia e dy ambienteve, i pari është holli i stadiumit...

Kaos me vaksinën, institucionet përgënjeshtrojnë njëri-tjetrin

para një jave - Syri

Tentativa për ta mbajtur sekret gjithë operacionin e sjelljes së vaksinën në vendin tonë, duke e mbështetur gjithçka vetëm në propagandë, po i kthen edhe drejtuesit e institucioneve përgjegjëse në qesharak...

Vijon procesi i vaksinimit, kush do të marrë sot dozën anti-Covid

para një jave - Albeu

Sot shtë dita e dytë e vaksinimit kundër COVID-19, proces i cili po vijon të kryhet në ambientet e “Air Albania Stadium”. Ditën e sotme do të vijojë procesi me epidemiologët, mjekët dhe infermierët të...

Pas Tiranës, zbulohet qyteti i dytë ku do nisë vaksinimi në Shqipëri

para një jave - FaxWeb

Të shtunën nis vaksinimi anti covid në qytetin e Vlorës. Burime nga bluzat e bardha në Vlorë thonë për Faxweb.al se po shihet mundësia e dy ambienteve, i pari është holli i stadiumit të futbollit Flamurtari...

Foto/lajm: Silva Bino: Vaksinë e sigurtë e ruajtur në kushte të sigurta -80 °C

para një jave - Lexo

Silva Bino, shefe e epidemiologjisë në ISHP, ka publikuar një foto ku shkruan: “Vaksinimi ndaj COVID-19 filloi. Vaksinë e sigurt e ruajtur në kushte të sigurta”. Në postim shihet qartë që vaksinat anti-Covid...

Rama tregon frigoriferin ku mbahen vaksinat anti-COVID në temperaturën -80 gradë në ‘Air Albania’

para një jave - Java News

Në ‘Air Albania’ kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, shefja e sëmundjeve infektive në ISHP, Silva Bino dhe Epidemiologia Erida Nelaj. Ato kanë prezantuar...

Dita e dytë e vaksinimit antiCovid, sot është radha e epidemiologëve

para një jave - Mapo

Ndërsa një ditë më parë u injektuan 50 dozat e para të vaksinës antiCovid në vendin tonë, shpërndarja e saj vijon edhe sot. Mësohet se kryeministri Rama ndodhet sot sërish në stadiumin ‘Air Albania’ për...

FOTOT: Rama shkon përsëri te “Air Albania”: Sot vaksinohen epidemiologët dhe infermierët e spitaleve Covid

para një jave - Gazeta Tema

Dita e dyte e vaksinimit te personelit mjekesor qe eshte ne frontin e pare te luftes kunder Covid pritet te nise nga momenti ne moment! Kryeministri Rama ka mbërritur përsëri paraditen e sotme në ambientet...

Dita e dytë e vaksinimit, kush pritet të injektohet sot

para një jave - Shekulli

Publikuar më 12.01.2021 nga Enida Vërça Pas injektimit të 50 personave, staf mjekësor në spitalet COVID me vaksinën Pfizer një ditë më parë, ditën sotme pritet që të marrin vaksinën e epidemiologët, mjekët...

Pas Tiranës, Vlora bëhet qyteti i dytë ku do nisë vaksinimi në Shqipëri

para një jave - Dosja.al

Momenti i vaksinimit 12 Janar, 2021 14:58 Të shtunën nis vaksinimi anti covid në qytetin e Vlorës.

LAJM I FUNDIT/ Pas Tiranës, zbulohet qyteti i dytë ku do nisë vaksinimi në Shqipëri

para një jave - FaxWeb

Të shtunën nis vaksinimi anti covid në qytetin e Vlorës. Burime nga bluzat e bardha në Vlorë thonë për Faxweb.al se po shihet mundësia e dy ambienteve, i pari është holli i stadiumit të futbollit Flamurtari...

Vijon show dhe propaganda/ Rama sërish te Air Albania, ja kush do vaksinohet sot

para një jave - Syri

Në një kohë kur dozat e vaksinave janë me pikatore, e ditën e sotme pritet të kryhen 60 të tilla, kreu i qeverisë Edi Rama e ka parë me vend që të jetë sërish sot në ambientet e Air Albania. Para tij për...

Vaksinimi në Shqipëri, Dasho: Të tregohet shteti i origjinës, efektet anësore që ka marrja e dozës

para një jave - Shekulli

Publikuar më 12.01.2021 nga Enida Vërça Nis fushata e vaksinimit në Shqipëri. Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho tregon problematikat e saj. Sa e sigurtë është vaksina dhe efektet anësore që shfaqen...

Vijon vaksinimi anti-COVID në Shqipëri

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ishte sot në stadiumin “Air Albania” ku vaksinimi në ditën e dytë po vijon me epidemiologë nga Tirana, Durrësi, Kruja e Kavaja, për të garantuar asgjësimin e rrezikut...

“Epidemiologë, mjekë dhe infermierë: Dita e dytë e vaksinimit në “Air Albania Stadium”

para një jave - ABC News

Për të ditën dytë radhazi vijon vaksinimi kundër Covid-19, në “Air Albania Stadium”. Ditën e sotme po zhvillohet vaksinimi i epidemiologëve, mjekëve dhe infermierëve të cilët janë në vijën e parë të përballjes...

Manastirliu gënjeu për shifrat? Shefja e Programit të Vaksinimit e nxjerr bllof

para një jave - Albeu

Në Shqipëri nisi ditën e djeshme procesi i vaksinimit me vaksinën anticovid Pfizer , ku 975 doza u siguruan nga një shtet i BE-së, të cilën kryeministri nuk e bëri publik. E pyetur në një dalje televizive...

Fushata e vaksinimit në Shqipëri, Dasho: Të bëhet transparent shteti i origjinës, efektet anësore që ka marrja e dozës

para një jave - Shekulli

Publikuar më 12.01.2021 nga Enida Vërça Nis fushata e vaksinimit në Shqipëri. Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho tregon problematikat e saj. Sa e sigurtë është vaksina dhe efektet anësore që shfaqen...

Dita e dytë e vaksinimit në “Air Albania Stadium”

para një jave - ABC News

Për të ditën dytë radhazi vijon vaksinimi kundër Covid-19 edhe ditën e sotme në “Air Albania Stadium”. Ditën e sotme po zhvillohet vaksinimi i epidemiologëve, mjekëve dhe infermierëve të cilët janë në...

Dita e dytë e vaksinimit, Manastirliu: Vijojmë injektimin tek mjekët dhe infermierët

para një jave - Bota Sot

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu mëngjesin e sotëm e ka nisur me një postim për fillimin e vaksinimit anticovid në vendin tonë. Sipas saj dita e parë ka shkuar mbarë , me vaksinimin e 50 mjekëve...

Kryeministri Rama zbulon çfarë i thanë njerëzit pasi bëri vaksinën

para një jave - Lexo

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu kanë vizituar sot qendrën e vaksinimit në stadiumin “Air Albania”, ku ka nisur vaksinimi për epidemiologët. Ministrja e Shëndetësisë...

‘Të vaksinuarit nuk shfaqën asnjë problem’/ Nelaj: Së shpejti hapen dy pika të tjera në Vlorë e Shkodër

para një jave - Java News

Menaxherja e programit kombëtar të vaksinimit në ISHP, Erida Nelaj gjatë një prononcimi për Report Tv u shpreh se mjekët të cilët u vaksinuan për COVID ditën e djeshme nuk kanë shfaqur asnjë problematikë....

Dita e dytë e vaksinimit antiCovid, Rama- Manastirliu në “Air Albania”: Ka nisur vaksinimi i epidemiologëve nga Tirana, Durrësi, Kruja e Kavaja

para një jave - Lexo

Sot ka nisur vaksnimi antiCovid i i epidemiologëve nga Tirana, Durrësi, Kruja e Kavaja. Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu kanë qenë edhe në ditën...

SIGURIA/ A e ndoqi qeveria protokollin për shkrirjen e flakonëve të Pfizer?! Udhëzimi që bie ndesh me praktikën, dozat duhet të rrinë në temperaturë 25 gradë C për 30 minuta… u zbatua?

para një jave - Dosja.al

Edi Rama dhe vaksina 12 Janar, 2021 13:34 TIRANE – Është e paqartë mënyra sesi Shqipëria e nisi dje vaksinimin me 50 mjekët dhe infermierët e parë, por edhe me kryeministrin Edi Rama. Dosja.al raportoi...

Erida Nelaj: Vaksina anti-COVID ruhet në frigoriferë -80 gradë në ISHP

para një jave - RTK

Shefja e Programit Kombëtar të Vaksinimit, zonja Erida Nelaj u shpreh se të gjithë ata persona që bënë dje vaksinën anti-COVID nuk kanë pasur asnjë shqetësim. “Deri tani nuk kemi asnjë njoftim për ndonjë...

Manastirliu: Do nisë menjëherë vaksinimi i të moshuarve. Bino: Mund të vaksinojmë 600 veta brenda ditës

para një jave - Java News

Ndërsa dita e dytë e vaksinimit ka nisur me 60 epidemiologë në Tiranë, Durrës, Krujë e Kavajë, brenda ambienteve të “Air Albania” për të vijuar sërish pastaj me stafet e spitaleve Covid, shefja e ISHP-së,...

Ministrja Manastirliu: Do nisë menjëherë vaksinimi anti-COVID i të moshuarve në azile, do alternohen me mjekët

para një jave - Lexo

Vaksinimi në ‘Air Albania’ do të kombinohet mes vaksinimit të mjekëve dhe të moshuarve. “Të moshuarit do të fillojnë menjëherë te shtëpitë e të moshuarve. Pra do bëjmë një vaksinim të kombinuar sipas protokolleve”,...

“Më çonin mesazhe…”/ Rama zbulon çfarë i thanë njerëzit pasi bëri vaksinën: Mirë je, hë si je

para një jave - Java News

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në ambientet e brendshme të stadiumit Air-Albania i cili tashmë është kthyer në një mini qendër shëndetësore aty ku pret personat që vaksinohen kundër Covid me vaksinën...

Të painformuar për datën! Të moshuarit zbarkojnë në “Air Albania”: Dua të vaksinohen, na tha Rama që ejani…tani po kthehem në shtëpi bashkë me shokun

para një jave - Dosja.al

I moshuari dhe pamje nga vaksinimi 12 Janar, 2021 13:04 TIRANË – Të painformuar për faktin se sot nuk është dita e tyre për të bërë vaksinën anti-Covid, të moshaurit kanë mbërritur në dyert e stadiumin...

Dita e dytë e vaksinimit/ Rama shkon te “Air Albania”: Sot vaksinohen epidemiologët dhe infermierët e spitaleve Covid

para një jave - Lexo

Dita e dyte e vaksinimit te personelit mjekesor qe eshte ne frontin e pare te luftes kunder Covid pritet te nise nga momenti ne moment! Kryeministri Rama ka mbërritur përsëri paraditen e sotme në ambientet...

Rama sërish në ‘Air Albania’ për të parë nga afër procesin e vaksinimit/ Bisedon me Manastirliun në hyrje të stadiumit

para një jave - Java News

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në stadiumin ‘Air Albania’ mëngjesin e kësaj të marte. E pranishme ka qenë edhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e cila është parë duke biseduar me kreun...

Dita e dytë e vaksinimit, Rama tregon mesazhet që mori pasi bëri vaksinën

para një jave - Zyrtare

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, dhe Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu kanë vizituar sot qendrën e vaksinimit në stadiumin “Air Albania”, ku ka nisur vaksinimi për epidemiologët. Ministrja...

Vijon vaksinimi anti-COVID në Shqipëri

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ishte sot në stadiumin “Air Albania” ku vaksinimi në ditën e dytë po vijon me epidemiologë nga Tirana, Durrësi, Kruja e Kavaja, për të garantuar asgjësimin e rrezikut...

​Vazhdon vaksinimi anti-COVID në Shqipëri

para një jave - Ekonomia Online

Vaksinimi me vaksinën anti-Covid është duke vazhduar në Shqipëri. Kryeministri Edi Rama, që vjen është vaksinuar, sot ka dalë për të parë se si po vijon procesi në stadiumin “Air Albania”. “Faleminderit...

Dita e dytë e vaksinimit, Rama tregon mesazhet që mori pasi bëri vaksinën

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, dhe Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu kanë vizituar sot qendrën e vaksinimit në stadiumin “Air Albania”, ku ka nisur vaksinimi për epidemiologët. Ministrja...

Vijon vaksinimi anti-COVID në Shqipëri

para një jave - KosovaPress

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ishte sot në stadiumin “Air Albania” ku vaksinimi në ditën e dytë po vijon me epidemiologë nga Tirana, Durrësi, Kruja e Kavaja, për të garantuar asgjësimin e rrezikut...

Sot dita e dytë e vaksinimit anti-COVID në “Air Albania”/ Epidemiologë, mjekë dhe infermierë marrin dozat e para

para një jave - Java News

Për të ditën dytë radhazi vijon vaksinimi kundër Covid-19, në “Air Albania Stadium”. Ditën e sotme po zhvillohet vaksinimi i epidemiologëve, mjekëve dhe infermierëve të cilët janë në vijën e parë të përballjes...

Dita e dytë e vaksinimit, ministrja Manastirliu: Vijojmë injektimin tek mjekët dhe infermierët

para një jave - Lexo

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu mëngjesin e sotëm e ka nisur me një postim për fillimin e vaksinimit anticovid në vendin tonë. Sipas saj dita e parë ka shkuar mbarë , me vaksinimin e 50 mjekëve...

Me urgjencë! Nga Rinasi tek ‘Air Albania’, ora e zhdoganimit të vaksinës në aeroport nxjerr zbuluar qeverinë, vaksina ‘fluturoi’ për 20 minuta, nuk ktheu për asnjë moment tek ISHP

para një jave - Dosja.al

Dokumenti dhe foto ilustruese 12 Janar, 2021 11:29 TIRANË – 975 dozat e vaksinës anti-Covid të Pfizer/ Biontech u zhdoganua një ditë më parë në aeroportin e Rinasit, vetëm 15 minuta përpara se bluzat e...

A kishin efekte anësore personat që morën Pfizer? Flet menaxherja e vaksinimit: Si bëhet ruajtja e vaksinës

para një jave - FaxWeb

Erida Nelaj, menaxhere e programit kombëtar të vaksinimit, në një intervistë të dhënë për gazetaren e Fax News Fjona Çela ka dhënë detaje mbi procesin që ka nisur prej ditës së djeshme në vendin tonë....

DOKUMENTET/ U pagua 1 EURO dhe erdhën dorazi në Rinas! Detajet nga sjellja e vaksinës në Shqipëri

para një jave - Dosja.al

12 Janar, 2021 11:07 Përditësuar: 11:07 TIRANË – Dosja.al ka siguruar dokumentacionin e plotë me të cilin vaksina Pfizer/BioNtech mbërriti në Shqipëri. Vaksina u soll nga Gjermania, ndërsa në faturën shoqëruese...

‘Më pyesnin mirë je?’/ Rama tregon se çfarë i thanë njerëzit pasi bëri vaksinën ‘Pfizer’, kryeministri: Më çonin mesazhe…

para një jave - Dosja.al

Edi Rama 12 Janar, 2021 11:03 TIRANË – Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në ambientet e brendshme të stadiumit Air-Albania i cili tashmë është kthyer në një mini qendër shëndetësore aty ku pret personat...

Priten të vaksinohen! Mjekët epidemiologë qëndrojnë në radhë jashtë ambienteve të Air-Albania, presin momentin për të futur brenda

para një jave - Dosja.al

Mjeket ne radhe 12 Janar, 2021 11:01 TIRANË – Gjatë ditës së sotme pritet që të vaksinohen epidemiologët, operatorët shëndetesore, mjekët dhe infermieret në vijën e parë të përballjes me Covid, ndërkohë...

Foto/ Në hyrje të Air-Albania, Rama bisedon me Manastirliun, ministrja vaksinohet sot!

para një jave - Dosja.al

Edi Rama 12 Janar, 2021 10:24 TIRANË – Në ditën e dytë të vaksinimit kundër covid me vaksinën ‘Pfizer’ kryeministri Edi Rama ka shkuar që në orët e para të mëngjesit në stadiumin Air Albania. Në foton...

DOKUMENTI-Ekskluzive/ Gjermania ishte vendi që i dhuroi Shqipërisë 975 dozat, vaksina është Pfizer!

para një jave - Dosja.al

Pamje nga vaksinimi dje, dokumenti dhe foto ilustruese 12 Janar, 2021 10:27 TIRANË – Gjermania është vendi bujar që zgjodhi ti jepte Shqiperisë 975 doza për të nisur procesin e vaksinimit me Pfizer/BioNtech....

Dita e dytë e vaksinimit, Manastirliu: Vijojmë injektimin tek mjekët dhe infermierët

para një jave - Arbresh

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu mëngjesin e sotëm e ka nisur me një postim për fillimin e vaksinimit anticovid në vendin tonë. Sipas saj dita e parë ka shkuar mbarë , me vaksinimin e 50 mjekëve...

PAS PAK/ Zbulohet kush i solli vaksinat dhuratë për shqiptarët, Dosja.al sjell dokumentet ekskluzive

para një jave - Dosja.al

Pamje nga vaksinimi dje dhe foto ilustruese 12 Janar, 2021 10:18 TIRANË- Dosja.al ka mundur të zbulojë enigmën e kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë në lidhje me vendin i cili i dhuroi Shqipërisë 975 dozat...

Dita e dytë e vaksinimit në Shqipëri

para një jave - Lajm

Ministrja e Shëndetësisë së Shqipërisë, Ogerta Manastirliu mëngjesin e sotëm e ka nisur me një postim për fillimin e vaksinimit anticovid. Sipas saj dita e parë ka shkuar mbarë , me vaksinimin e 50 mjekëve...

Më shumë policë se doza vaksinash, Rama vazhdon shown, mbërrin edhe sot te Air Albania (Mjekët i lënë të presin jashtë)

para një jave - FaxWeb

Në një kohë kur dozat e vaksinave janë me pikatore, e ditën e sotme pritet të kryhen 60 të tilla, kreu i qeverisë Edi Rama e ka parë me vend që të jetë sërish sot në ambientet e Air Albania. Para tij për...

Dita e dytë e vaksinimit në Shqipëri, Manastirliu dhe Silva Bino mbërrijnë në Air-Albania

para një jave - Dosja.al

12 Janar, 2021 9:36 TIRANË – Sot është dita e dytë e vaksinimit anti-covid në Shqipëri. Stadiumi Air-Albania është kthyer në një ‘spital’ për të kryer vaksinimin me vaksinën ‘Pfizer’. Dosja.al mëson se...

Manastirliut i ”rrëshkasin” shifrat: Kemi kapacitetet që të ruajmë 250 mijë doza të Pfizer! (E përgënjeshtron brenda orësh shefja e vaksinimit)

para një jave - FaxWeb

Ditën e djeshme në vendin tonë nisi dhe procesi i vaksinimit me vaksinën anticovid Pfizer, ku 975 doza u siguruan nga një shtet i BE-së, të cilën kryeministri nuk e bëri publik. E pyetur në një dalje televizive...

Kalo rrëfen pasojat e Covid: 31 mjekë kanë humbur jetën!

para një jave - Vizion Plus

Edhe mjeku Tritan Kalo është vaksinuar live në stadiumin ‘Air Albana’. Ai u vaksinua i katërti, pas Najada Çomos, Edi Ramës dhe Pëllumb Piperos. Pas marrjes së vaksinës, Kalo ka ngjitur në ballë logon...

Mjeku Kalo tregon efektet pas vaksinimit: Ja çfarë ndjeva!

para një jave - Vizion Plus

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka folur disa orë pasi ka bërë vaksinën anti-COVID, e cila ka filluar ditën e sotme në vendin tonë dhe Kalo ishte ndër të parët që është vaksinuar, bashkë me mjekët Najada Çomo,...

Manastirliu konfirmon: Kemi kapacitetet për të ruajtur 250 mijë doza të Pfizer

para një jave - Java News

Tiranë, 11 Janar – Sot ka nisuar vaksinimi i 50 mjekëve dhe infermierëvë të parë me vaksinën antiCovid. Në një lidhje direkte në Top Channel, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu,...

Fillon vaksinimi anticovid, Manastirliu: Kemi kapacitetet për të ruajtur 250 mijë doza të Pfizer

para një jave - Lexo

Tiranë, 11 Janar – Sot ka nisuar vaksinimi i 50 mjekëve dhe infermierëvë të parë me vaksinën antiCovid. Në një lidhje direkte në Top Channel, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu,...

Fillon vaksinimi anticovid/ Manastirliu: Kemi kapacitetet për të ruajtur 250 mijë doza të Pfizer

para një jave - Java News

Tiranë, 11 Janar – Sot ka nisuar vaksinimi i 50 mjekëve dhe infermierëvë të parë me vaksinën antiCovid. Në një lidhje direkte në Top Channel, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu,...

Zbulohet shteti që i dha vaksinat kundër COVID-19 Shqipërisë

para një jave - NOA

Austria është vendi që i dha Shqipërisë 975 dozat e para të vaksinës kundër koronavirusit. Sot kryeministri Edi Rama u shpreh në një konferencë me gazetarët se dozat nuk kishin ardhur nga kontrata me “Pfizer”,...

Vaksinimi në Shqipëri, Silva Bino tregon radhën: Fillimisht personeli dhe më pas shtëpitë e të moshuarve

para një jave - Dosja.al

Silva Bino 11 Janar, 2021 20:39 TIRANË – Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino, ka sqaruar se si do të kryhet vaksinimi sipas radhës. Në një koment në ‘Facebook’, Bino shkruan...

Mediat: Zbulohet shteti evropian që i dha vaksinat Shqipërisë

para një jave - Java News

Mediat shkruajnë se Austria është vendi që i dha Shqipërisë 975 dozat e para të vaksinës kundër koronavirusit. Sot kryeministri Edi Rama u shpreh në një konferencë me gazetarët se dozat nuk kishin ardhur...

Zbulohet shteti që i dha vaksinat kundër COVID-19 Shqipërisë

para një jave - Arbresh

Austria është vendi që i dha Shqipërisë 975 dozat e para të vaksinës kundër koronavirusit. Sot kryeministri Edi Rama u shpreh në një konferencë me gazetarët se dozat nuk kishin ardhur nga kontrata me “Pfizer”,...

COVID-19/ Kush është mjekja që do të vaksinohet e para në Shqipëri

para një jave - Java News

Kryeministri Edi Rama ka pohuar se do të jetë mes personave të parë që do të vaksinohet në Shqipëri për Covid 19, por ai ka zbuluar se e para që do ta nisë këtë proces do të jetë mjekja e njohur e Infektivit...

Bluzat e bardha të parët në “Air Albania” për vaksinimin anti-COVID/ Pritet injektimi i 60 personave në një orë

para një jave - Java News

Ditën e sotme do të nisë në Shqipëri vaksinimi i personave të parë anti-COVID! 11 janari i 2021 do të jetë një ditë shumë e rëndësishme për vendin në rrugën për t’i dhënë fund betejës disa mujore me COVID-19....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK