Pamje të pazakonta/Garda kombëtare duke fjetur në sallën e Capitol Hill

para një jave - Syri.net Kosova

Këto pamje të pabesueshme vijnë nga brenda godinës së Kapitol Hill në SHBA. Godina e Kongresit është mbushur me trupa të Gardës Kombëtare,të cilët po ruajnë ambientet në pritje të inaugurimit të presidentit...

Pelosi me akuza të rënda: Trump është i rrezikshëm

para një jave - Top Channel

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi ngriti akuza të rënda ndaj presidentit Donald Trump duke thënë se ai është i rrezikshëm për SHBA-në. “Ne e dimë që presidenti i Shteteve të Bashkuara nxiti...

Pelosi me akuza të rënda në adresë të Trumpit: Ai është i rrezikshëm për vendin tonë

para një jave - Telegrafi

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi filloi debatin rreth artikullit të fajësimit të presidentit Donald Trump duke thënë se ai është “një rrezik i qartë dhe i pranishëm” për vendin. “Ne e...

A do të shkarkohet Trump?

para një jave - Klan

A do të shkarkohet Trump? Mblidhet Dhoma e Përfaqësuesve në Kongresin Amerikan Demokratët e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin Amerikan po bëjnë përpjekjen e dytë për shkarkimin e Donald Trump-it nga...

Republikanët diskutojnë fillimin e procedurës së shkarkimit të Trump të premten?

para një jave - Bota Sot

Drejtuesit e Partisë Republikane në Senat po konsiderojnë të fillojnë procedurën për të shkarkuar presidentin Donald Trump të premten, nëse Dhoma e Përfaqësuesve miraton tërheqjen sonte dhe ia përcjell...

Masa të rrepta sigurie në prag të inaugurimit të presidentit të ri

para një jave - Mapo

Në përgatitje për inaugurimin e presidentit të ri amerikan më 20 janar, zyrtarë të rendit dhe të administratës lokale të Uashingtonit po vënë në zbatim masa të papara sigurie për të shmangur incidente...

A do të shkarkohet Donald Trump?

para një jave - Gazeta Tema

Demokratët e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin amerikan po bëjnë përpjekjen e dytë për shkarkimin e Donald Trump-it nga posti i presidentit. Ata e akuzojnë atë për shkelje të Kushtetutës duke nxitur...

Fortesa Kapitol: Pamje të pabesueshme brenda godinës

para një jave - Bota Sot

Këto pamje të pabesueshme vijnë nga brenda godinës së Kapitol Hill në SHBA. Godina e Kongresit është mbushur me trupa të Gardës Kombëtare,të cilët po ruajnë ambientet në pritje të inaugurimit të presidentit...

Pamje të pazakonta/Garda Kombëtare duke fjetur në sallat e Capitol Hill

para një jave - Syri.net Kosova

Pamje të pa zakonta janë parë sot në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku përderisa Kongresmenët po ecnin sallave të Capitol Hill, anëtarët e Gardës Kombëtare ishin duke fjetur në salla.

Nis procedura për shkarkimin e Trumpit pas sulmit ndaj Kongresit

para një jave - Syri.net Kosova

Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur seancën për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump për rolin e tij në sulmin ndaj Kongresit nga një turmë e mbështetësve të tij, ndërkohë që ndasitë në mesin e partisë...

Pelosi e quan Trumpin “rrezik të qartë dhe të pranishëm” për vendin

para një jave - Zeri

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, nisi debatin për nenin e ‘impeachment’-it kundër presidentit Donald Trump duke thënë se ai është “një rrezik i qartë dhe i pranishëm” për vendin. “E dimë...

Pelosi akuzon Trump: Ai është i rrezikshëm për vendin

para një jave - ABC News

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi fjalën e saj në debatin për fajësimin e presidentit Donald Trump e ka nisur duke thënë se ai është një rrezik i qartë dhe i pranishëm për vendin. “ Ne...

FOTO/ Fortesa Kapitol: Pamje të pabesueshme brenda godinës

para një jave - Syri

Këto pamje të pabesueshme vijnë nga brenda godinës së Kapitol Hill në SHBA. Godina e Kongresit është mbushur me trupa të Gardës Kombëtare,të cilët po ruajnë ambientet në pritje të inaugurimit të presidentit...

Pelosi me akuza të rënda në adresë të Trumpit: Ai është i rrezikshëm për vendin tonë

para një jave - Bota Sot

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi filloi debatin rreth artikullit të fajësimit të presidentit Donald Trump duke thënë se ai është “një rrezik i qartë dhe i pranishëm” për vendin. “Ne e...

Republikanët duan të votojnë për shkarkimin e Trumpit, por “frikësohen për jetën e tyre”

para një jave - Zeri

Liderët republikanë presin rreth 10-20 Republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve të votojnë për “impeachment” ndaj Trumpit, por burimet i kanë thënë CNN-it se ka edhe shumë të tjerë që “dëshirojnë të votojnë...

Masa të rrepta sigurie në prag të inaugurimit të presidentit të ri

para një jave - Bota Sot

Në përgatitje për inaugurimin e presidentit të ri amerikan më 20 janar, zyrtarë të rendit dhe të administratës lokale të Uashingtonit po vënë në zbatim masa të papara sigurie për të shmangur incidente...

Masa të rrepta sigurie në prag të inaugurimit të presidentit të ri

para një jave - Zëri i Amerikës

Në përgatitje për inaugurimin e presidentit të ri amerikan më 20 janar, zyrtarë të rendit dhe të administratës lokale të Uashingtonit po vënë në zbatim masa të papara sigurie për të shmangur incidente...

Kongresmenët ecin pranë anëtarëve të Gardës Kombëtare, të cilët janë duke fjetur në sallat e Kongresit

para një jave - Bota Sot

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

Nis procedura për shkarkimin e Trumpit pas sulmit ndaj Kongresit

para një jave - Zhurnal

Zhurnal Ads Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur seancën për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump për rolin e tij në sulmin ndaj Kongresit nga një turmë e mbështetësve të tij, ndërkohë që ndasitë në...

Trump: Qesharake përpjekjet e demokratëve për të më shkarkuar

para një jave - NOA

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është "absolutisht qesharake". Duke folur para...

Debati për shkarkimin, Trumpin e tradhtojnë republikanët: Jo frikë, njerëzit të dinë të vërtetën

para një jave - ABC News

SHBA është e ndarë për Donald Trump, por Presidentin edhe pak ditë në detyrë po e braktisin edhe republikanët. E ndërsa Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit vijon debatin mbi fajësimin e tij për atë që ndodhi...

5 republikanë thonë se do të votojnë pro akuzave për shkarkimin e Presidentit Trump

para një jave - Top Channel

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

Brenda “zien” debati për fajësimin e Trump, por ja çfarë ndodh jashtë Kongresit në SHBA

para një jave - ABC News

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan vijon diskutimet për ngritjen e akuzave me qëllim shkarkimin e Presidentit Trump pas trazirave të 6 Janarit, pasi turma u fut në ambientet te Kapitolit. Mediat...

Nis procedura për shkarkimin e Trumpit pas sulmit ndaj Kongresit

para një jave - GazetaBlic

Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur seancën për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump për rolin e tij në sulmin ndaj Kongresit nga një turmë e mbështetësve të tij, ndërkohë që ndasitë në mesin e partisë...

FOTOT: Gjëndje lufte në SHBA, qindra ushtarë “pushtojnë” Kongresin

para një jave - Gazeta Tema

Qindra trupa të Gardës Kombëtare janë fotografuar  të kenë fjetur në tokë, në hollin e Kongresit amerikan, pas intensifikimit të masave të sigurisë në Uashington, një javë përpara inaugurimit të Joe Biden...

Pamje të pazakonta/Garda Kombëtare duke fjetur në sallat e Capitol Hill

para një jave - Indeks online

Pamje të pa zakonta janë parë sot në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku përderisa Kongresmenët po ecnin sallave të Capitol Hill, anëtarët e Gardës Kombëtare ishin duke fjetur në salla.

Nis procedura për shkarkimin e Trumpit pas sulmit ndaj Kongresit

para një jave - Koha.net

Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur seancën për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump për rolin e tij në sulmin ndaj Kongresit nga një turmë e mbështetësve të tij, ndërkohë që ndasitë në mesin e partisë...

Nis procedura për shkarkimin e Trumpit

para një jave - Flaka

Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur seancën për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump për rolin e tij ndaj sulmit në Kongres nga një turmë e mbështetësve të tij, ndërkohë që ndasitë në mesin e partisë...

Shkarkimi i Donald Trump/ Pence: Nuk i nënshtrohem presionit të demokratëve, amendamenti i 25-të nuk duhet të…

para një jave - Panorama

Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së ka votuar një rezolutë ku i kërkon zyrtarisht zv/Presidentit, Mike Pence, për të përdorur amendamentin 25, që i hap rrugë shkarkimit të Donald Trump si President. Demokratët...

Nis procedura për shkarkim të Trumpit pas sulmit ndaj Kongresit

para një jave - Lajmi.net

Seanca e 13 janarit është iniciuar nga demokratët, që kanë shumicë në këtë trup. Artikulli për shkarkim të Trumpit – që akuzon këtë të fundit për nxitje të kryengritjes – duket se ka mbështetjen e disa...

5 republikanë thonë se do të votojnë pro akuzave për shkarkimin e Presidentit Trump

para një jave - Panorama

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

Kapitoli mbushet me pjesëtarë të Gardës Kombëtare para votimit për shkarkimin Trumpit

para një jave - Zeri

Anëtarët e Gardës Kombëtare amerikane janë vendosur në ndërtesën e Kapitolit në Washington, në ditën kur pritet që Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan të votojë për ngritjen zyrtarisht të akuzave...

“Veproi kundër betimit që ka bërë si president”, 5 republikanë thonë se do të votojnë pro akuzave për shkarkimin e Trump

para një jave - BalkanWeb

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

5 republikanë do të votojnë për shkarkimin e Donald Trump

para një jave - Mapo

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

Dhoma e Përfaqësuesve nis mbledhjen për diskutimin e artikullit të fajësimit për Donald Trump

para një jave - Indeks online

Dhoma e Përfaqësuesve është mbledhur për herë të dytë, për të marrë vendimin për largimin e presidentit Trump. Dhoma do të fillojë të debatojë mbi vendimin për parametrat e fajësimit përpara se të marrë...

Imazhe të pabesueshme nga SHBA, ushtria “pushton” Kongresin, frikë nga Trump

para një jave - ABC News

Sot Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump pas “pushtimit” të institucionit nga mbështetësit e tij në datë...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para një jave - RTK

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është "absolutisht qesharake". Duke folur para...

5 republikanë thonë se do të votojnë pro akuzave për shkarkimin e Presidentit Trump

para një jave - Portalb

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

Pence: Nuk i nënshtrohem presionit të demokratëve, amendamenti i 25-të nuk duhet shërbyer si mjet ndëshkimi

para një jave - Shenja

Zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence, ka deklaruar se nuk do t’i nënshtrohet presionit të demokratëve për të filluar me inicimin e amendamentit të 25-të, duke pretenduar se ai nuk do të duhej të “shërbente...

Pence: Nuk i nënshtrohem presionit të demokratëve, amendamenti i 25-të nuk duhet shërbyer si mjet ndëshkimi

para një jave - Telegrafi

Zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence, ka deklaruar se nuk do t’i nënshtrohet presionit të demokratëve për të filluar me inicimin e amendamentit të 25-të, duke pretenduar se ai nuk do të duhej të “shërbente...

Trump një hap larg shkarkimit/ Mblidhet senaca hetimore, Demokratët kanë nje avantazh premtues, numrat e senatorëve

para një jave - Shekulli

Publikuar më 13.01.2021 nga erjon dervishi Dhoma e Përfaqësuesve ka hapur seancën e saj dhe Demokratët po bëhen gati të heqin Presidentin Trump, lidhur me sulmin vdekjeprurës të Kongresit të javës së kaluar....

​Pelosi: Trump është një kërcënim për kombin tonë, ai duhet të largohet

para një jave - Periskopi

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së Nancy Pelosi tha sot se presidenti Donald Trump është “një kërcënim për vendin që ne të gjithë e duam” dhe tha se ai duhet të tërhiqet. Në fillim të debatit...

Shkarkimi i presidentit Trump, 5 republikanë: Do të votojnë pro akuzave

para një jave - ABC News

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

Republikanët diskutojnë fillimin e procedurës së shkarkimit të Trump të premten?

para një jave - KosovaPress

Drejtuesit e Partisë Republikane në Senat po konsiderojnë të fillojnë procedurën për të shkarkuar presidentin Donald Trump të premten, nëse Dhoma e Përfaqësuesve miraton tërheqjen sonte dhe ia përcjell...

Kongresi Amerikan po shqyrton shkarkimin e presidentin Trump përsëri

para një jave - Gazeta Metro

Nancy Pelosi përfaqësuesja në kongres nga California për partinë demokratike dhe kolegët e saj pas zgjedhjes së Trump si president në 2016’n kishin pretenduar me një histeri jo të zakonshme edhe për ta,...

Qindra ushtarë amerikanë flenë në hollin e Kongresit me armë në dorë

para një jave - Ekonomia Online

Qindra trupa të Gardës Kombëtare kanë fjetur në hollin e Kongresit, pas shtimit të përforcimeve në Washington. Fotot e mëposhtme të ushtarëve të shtrirë në toke dhe më armë në dorë, janë shkrepur mëngjesin...

Imazhe të pabesueshme nga SHBA, ushtria “pushton” Kongresin, frikë nga Trump

para një jave - Java News

Sot Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump pas “pushtimit” të institucionit nga mbështetësit e tij në datë...

5 republikanë thonë se do të votojnë pro akuzave për shkarkimin e Presidentit Trump

para një jave - GazetaBlic

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

A do të votojnë kësaj here Republikanët kundër Trump-it?

para një jave - Insajderi

Në vitin 2019 asnjë republikanë në Dhomën e Përfaqësuesve nuk votoi për t’i bërë Donald Trump-it “impiçment”, (një akt, kryesisht në Amerikë, që nënkupton se ndaj presidentit ka mosbesim se e ka kryer...

Pelosi: Trump është një kërcënim për kombin tonë, ai duhet të largohet

para një jave - KosovaPress

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së Nancy Pelosi tha sot se presidenti Donald Trump është “një kërcënim për vendin që ne të gjithë e duam” dhe tha se ai duhet të tërhiqet. Në fillim të debatit...

Imazhe të pabesueshme nga SHBA, ushtria “pushton” Kongresin, frikë nga Trump

para një jave - Java News

Sot Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump pas “pushtimit” të institucionit nga mbështetësit e tij në datë...

5 republikanë thonë se do të votojnë pro akuzave për shkarkimin e Presidentit Trump

para një jave - Zëri i Amerikës

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

A do të votojnë republikanët për shkarkimin e Trumpit?

para një jave - Klan Kosova

Në vitin 2019, asnjë republikan i Dhomës së Përfaqësuesve nuk votoi për ta shkarkuar Trumpin. Dhe kur procesi arriti në Senat, vetëm senatori republikan i Utah, Mitt Romney theu vijën e partisë. Por këtë...

Trashëgimia e lënë nga Donald Trump – turpi dhe shansi fatlum

para një jave - Kallxo

Pushtimi i ndërtesës Kapitol Hill dhe fitorja e Demokratëve në shtetin e Georgias do të ndryshojë rrjedhën e presidencës së Biden, shkruan The Economist . Katër vjet më parë Donald Trump po qëndronte përpara...

Kongresmenët ecin pranë anëtarëve të Gardës Kombëtare të cilët janë duke fjetur në sallat e Kongresit

para një jave - Periskopi

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

Vendimi për largimin e Donald Trump/ Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve: Është një rrezik, duhet të shpëtojmë historinë

para një jave - Dosja.al

13 Janar, 2021 18:59 SHBA- Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve Nancy Pelosi në fjalën e saj, gjatë debatit për fajësimin e Donald Trump ka thënë se ai është një rrezik për kombin dhe duhet të largohet....

Trump: Nuk kam frikë nga shkarkimi

para një jave - Ora news

Dhoma legjislative e Kongresit amerikan i kërkoi zv.presidentit, Mike Pence, ta shpallë kreun e shtetit, Donald Trump, të paaftë për të kryer detyrën dhe ta marrë ai pushtetin në dorë. Rezoluta mori kryesisht...

Nis procedura për shkarkimin e Trumpit pas sulmit ndaj Kongresit

para një jave - Ekonomia Online

Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur seancën për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump për rolin e tij në sulmin ndaj Kongresit nga një turmë e mbështetësve të tij, ndërkohë që ndasitë në mesin e partisë...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para një jave - Lajmi.net

Presidenti Trump hodhi poshtë çdo pretendim se ai ishte përgjegjës për kaosin që la të vdekur pesë njerëz. Trump u kishte kërkuar mijëra mbështetësve të tij në një tubim pranë Shtëpisë së Bardhë për të...

Republikanët “braktisin” Trump, do të votojnë pro vënies së dytë nën “impeachment”

para një jave - Top Channel

Dhoma e përfaqësuesve e Shteteve të Bashkuara ka miratuar rezolutën që i kërkon zëvendëspresidentit Mike Pence të evokojë amendamentin e 25 të kushtetutës dhe të shkarkojë Donald Trump. Por, ndërsa debati...

Ushtria “pushton” Kongresin amerikan

para një jave - Epoka e Re

Sot Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump pas “pushtimit” të institucionit nga mbështetësit e tij në datë...

Pence refuzon amendamentin e 25: Nuk është në interes të vendit

para një jave - ABC News

Ashtu si pritej, zv/presidenti amerikan Majk Pens nu ka pranuar tëpërdorë amendamentin e 25 për shkarkimin e Trump duke thënë se një gjë e tillë nuk është në interes të Shteteve të Bashkuara të Amerikës....

FOTO/Rritet siguria, Garda Kombëtare e SHBA-së ‘pushton’ Kapitolin

para një jave - Dosja.al

Foto nga Kongresi 13 Janar, 2021 17:49 SHBA -Ushtarë të Gradës Kombëtare, janë mbledhur në ndërtesën e Capitolit në SHBA, si masë sigurie në rast se do të ketë përsëri përplasje si një javë më parë, ndërkohë...

5 republikanë thonë se do të votojnë pro akuzave për shkarkimin e Presidentit Trump

para një jave - InfoShqip

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

Ligjvënës Republikanë mbështesin Demokratët për shkarkimin e presidentit Trump

para një jave - Syri.net Kosova

Demokratët sigurojnë mbështetjen e disa ligjvënësve republikanë në përpjekjen për të shkarkuar presidentin amerikan Donald Trump. Republikanja Liz Cheney, e cila zë një pozitë të lartë në udhëheqjen Republikane...

Pence refuzon amendamentin e 25-të. Demokratët, të “etur” për të shkarkuar Trump pak ditë para tranzicionit

para një jave - Scan TV

Zv/Presidenti Mike Pence tha se nuk do të heqë presidentin e Shteteve të Bashkuara Donald Trump nga detyra, pak pasi dhoma e Përfaqësuesve kaloi një rezolutë, që i bën thirrje atij dhe kabinetit për të...

“Veproi kundër betimit që ka bërë si president”, 5 republikanë deklarojnë se do të votojnë pro akuzave për shkarkimin e Trump

para një jave - Dosja.al

Foto Ilustruese 13 Janar, 2021 17:18 SHBA- Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte...

Republikanë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzave kundër presidentit

para një jave - Top Channel

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA voton që Pence të përdor amendamentin e 25-të

para një jave - Indeks online

Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA ka votuar për një rezolutë që kërkon nga zv/presidenti Mike Pence të përdor amendamentin e 25-të për rrëzimin e presidentit Donald Trump për shkak rë trazirave të dhunshme...

Pence kundërshton shkarkimin e Presidentit Trump me Amendamentin e 25-të

para një jave - Syri.net Kosova

Uashington – Zv.Presidenti amerikan Mike Pence i tha Kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve, znj. Nancy Pelosi, të martën, se ai është kundër përdorimit të Amendamentit të 25-të për të shkarkuar Presidentin...

Ushtria “pushton” Kongresin, frikë nga Trump (Foto)

para një jave - Lajm

Sot Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump pas “pushtimit” të institucionit nga mbështetësit e tij në datë...

Si do të ndodhë gjykimi i dytë ndaj Trumpit?

para një jave - Bota Sot

Dhoma e Përfaqësuesve pritet të nisë procedurat për ngritjen e akuzave kundër presidentit Donald Trump, lidhur me inkurajimin që ai i bëri mbështetësve të tij të cilët sulmuan Kongresin amerikan – një...

Si do të ndodhë gjykimi i dytë ndaj Donald Trumpit?

para një jave - Gazeta Tema

Dhoma e Përfaqësuesve pritet të nisë procedurat për ngritjen e akuzave kundër presidentit Donald Trump, lidhur me inkurajimin që ai i bëri mbështetësve të tij të cilët sulmuan Kongresin amerikan – një...

Pence: Nuk i nënshtrohem presionit të demokratëve, amendamenti i 25-të nuk duhet shërbyer si mjet ndëshkimi

para një jave - InfoShqip

Zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence, ka deklaruar se nuk do t’i nënshtrohet presionit të demokratëve për të filluar me inicimin e amendamentit të 25-të, duke pretenduar se ai nuk do të duhej të “ shërbente...

Si do të ndodhë gjykimi i dytë ndaj Trumpit?

para një jave - Zeri

Dhoma e Përfaqësuesve pritet të nisë procedurat për ngritjen e akuzave kundër presidentit Donald Trump, lidhur me inkurajimin që ai i bëri mbështetësve të tij të cilët sulmuan Kongresin amerikan – një...

A do të votojnë republikanët për shkarkimin e Trumpit?

para një jave - Lajmi.net

Dhe kur procesi arriti në Senat, vetëm senatori republikan i Utah, Mitt Romney theu vijën e partisë. Por këtë herë tashmë ka pasur sinjale mbështetje për lëvizjen nga disa republikanë. Liz Cheney, republikanja...

Si do të ndodhë gjykimi i dytë ndaj Trumpit?

para një jave - Kallxo

Dhoma e Përfaqësuesve pritet të nisë procedurat për ngritjen e akuzave kundër presidentit Donald Trump, lidhur me inkurajimin që ai i bëri mbështetësve të tij të cilët sulmuan Kongresin amerikan – një...

Disa republikanë pritet të votojnë për largimin e Trumpit

para një jave - Koha.net

Anëtarë të Partisë Republikane do të votojnë për procesin e shkarkimit të presidentit Donald Trump për nxitje të kaosit në Washington më 6 janar. Një prej republikaneve më të fuqishme në Dhomën e Përfaqësuesve,...

Vendimi për Donald Trump/ Dhoma e Përfaqësuesve nis mbledhjen për diskutimin e artikullit të fajësimit

para një jave - Dosja.al

Donald Trump 13 Janar, 2021 16:09 SHBA -Dhoma e Përfaqësuesve është mbledhur për herë të dytë, për të marrë vendimin për largimin e presidentit Trump. Dhoma do të fillojë të debatojë mbi vendimin për parametrat...

Si do të ndodhë gjykimi i dytë ndaj Trumpit?

para një jave - Evropa e Lirë

Dhoma e Përfaqësuesve pritet të nisë procedurat për ngritjen e akuzave kundër presidentit Donald Trump, lidhur me inkurajimin që ai i bëri mbështetësve të tij të cilët sulmuan Kongresin amerikan – një...

Si do të zhvillohet “impiçmenti” i dytë ndaj Trumpit?

para një jave - Tetova Sot

Dhoma e Përfaqësuesve pritet të nisë procedurat për ngritjen e akuzave kundër presidentit Donald Trump, lidhur me inkurajimin që ai i bëri mbështetësve të tij të cilët sulmuan Kongresin amerikan – një...

FBI: Do t’ju trokasim në derë!/ Qindra aktakuza për dhunën në Capitol

para një jave - Tetova Sot

Byroja Federale e Hetimit në Shtetet e Bashkuara tha se ka marrë rreth 100.000 mijë prova digjitale nga protestat e dhunshme të 6 janarit në Uashington dhe se kanë hapur më shumë se 160 hetime. 70 persona...

Ligjvënës Republikanë mbështesin Demokratët për shkarkimin e presidentit Trump

para një jave - Syri

Demokratët sigurojnë mbështetjen e disa ligjvënësve republikanë në përpjekjen për të shkarkuar presidentin amerikan Donald Trump. Republikanja Liz Cheney, e cila zë një pozitë të lartë në udhëheqjen Republikane...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para një jave - Zhurnal

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është “absolutisht qesharake”. Duke folur para...

Pence kundërshton shkarkimin e Presidentit Trump me Amendamentin e 25-të

para një jave - Syri

Uashington – Zv.Presidenti amerikan Mike Pence i tha Kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve, znj. Nancy Pelosi, të martën, se ai është kundër përdorimit të Amendamentit të 25-të për të shkarkuar Presidentin...

ShBA, republikanë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzave kundër presidentit Trump

para një jave - Portalb

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Vijon procedura për shkarkimin e Trump, gjithçka në duart e Pence

para një jave - Klan

Mike Pence dhe Donald Trump Vijon procedura për shkarkimin e Trump, gjithçka në duart e Pence Dhoma e Përfaqësuesve të SHBA votoi pro kërkesës së Nency Pelosit dhe tashmë kërkojnë zyrtarisht shkarkimin...

Nënpresidenti Pence refuzon largimin e Trump: Kjo nuk është në përputhje me Kushtetutën e SHBA

para një jave - Vizion Plus

Nënpresidenti amerikan, Mike Pence, tha më 12 janar se ai nuk do ta vë në zbatim Amandamentin e 25-të të Kushtetutës për të larguar Trumpin nga detyra. Deklarata e tij u bë pak para se Dhoma e Përfaqësuesve...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para një jave - Telegrafi

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është “absolutisht qesharake”. Duke folur para...

Pence: Nuk i nënshtrohem presionit të demokratëve, amendamenti i 25-të nuk duhet shërbyer si mjet ndëshkimi

para një jave - Zyrtare

Zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence, ka deklaruar se nuk do t’i nënshtrohet presionit të demokratëve për të filluar me inicimin e amendamentit të 25-të, duke pretenduar se ai nuk do të duhej të “ shërbente...

Miratohet rezoluta që bën thirrje për largimin e Trumpit pavarësisht se Pence refuzon Amendamentin e 25-të

para një jave - Klan Kosova

Dhoma e Përfaqësuesve votoi të martën në mbrëmje miratimin e një rezolute që kërkon që presidenti amerikan Donald Trump të hiqet nga detyra përmes Amendamentit të 25-të pas sulmit që ndodhi në Kongres...

Pence refuzon largimin e Trumpit, demokratët të vendosur për shkarkim

para një jave - Kallxo

Dhoma e Përfaqësuesve është gati për procedurën e shkarkimit të presidentit, Donald Trump, më 13 janar, për rolin e tij në nxitjen e një turme për të sulmuar Kongresin javën e kaluar, derisa çarjet brenda...

Nënpresidenti Pence refruzon largimin e Trump: Kjo nuk është në përputhje me Kushtetutën e SHBA

para një jave - Vizion Plus

Nënpresidenti amerikan, Mike Pence, tha më 12 janar se ai nuk do ta vë në zbatim Amandamentin e 25-të të Kushtetutës për të larguar Trumpin nga detyra. Deklarata e tij u bë pak para se Dhoma e Përfaqësuesve...

Dhoma e Përfaqësuesëve aprovon rezolutën për largimin e Trumpit

para një jave - Bota Sot

Dhoma e Përfaqësuesëve ka votuar të martën mbrëma për të aprovuar një rezolutë që kërkon largimin nga detyra të presidentit të SHBA-së, Donald Trump, nëpërmjet Amendamentit 25, pas dhunës në Kongres javën...

Miratohet rezoluta për largimin e Trumpit pavarësisht se Pence refuzon Amendamentin e 25-të

para një jave - GazetaBlic

Dhoma e Përfaqësuesve votoi të martën në mbrëmje miratimin e një rezolute që kërkon që presidenti amerikan Donald Trump të hiqet nga detyra përmes Amendamentit të 25-të pas sulmit që ndodhi në Kongres...

Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA voton që Pence të përdor amendamentin e 25-të

para një jave - Shenja

Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA ka votuar për një rezolutë që kërkon nga zv/presidenti Mike Pence të përdor amendamentin e 25-të për rrëzimin e presidentit Donald Trump për shkak rë trazirave të dhunshme...

‘Hetimi ndaj Trump versioni 2.0’: Ndryshime dramatike, republikanët kërkojnë hetimin dhe dënimin e presidentit

para një jave - Gazeta Metro

Kur Dhoma e Përfaqësuesve të SHBA-së votoi për dy nene të fajësimit në dhjetor 2019, të gjithë Republikanët e Dhomës ishin të bashkuar kundër fajësimit të Presidentit Donald Trump. Por gjërat kanë ndryshuar...

Pence refuzon largimin e Trumpit, demokratët të vendosur për shkarkim

para një jave - Evropa e Lirë

Dhoma e Përfaqësuesve është gati për procedurën e shkarkimit të presidentit, Donald Trump, më 13 janar, për rolin e tij në nxitjen e një turme për të sulmuar Kongresin javën e kaluar, derisa çarjet brenda...

U miratua rezoluta e aplikimit të nenit 25 të Kushtetutës që thërret në shkarkimin e Trump – çka tash?

para një jave - Bota Sot

Dhoma e përfaqësuesve të Kongresit amerikan ka miratuar me 223 vota për dhe 205 kundër rezolutën që thërret në shkarkimin e Trump bazuar në nenin 25 të Kushtetutës. Nën presidenti Majk Pens bëri thirrje...

Dhoma e Përfaqësuesëve aprovon rezolutën për largimin e Trumpit

para një jave - Koha.net

Dhoma e Përfaqësuesëve ka votuar të martën mbrëma për të aprovuar një rezolutë që kërkon largimin nga detyra të presidentit të SHBA-së, Donald Trump, nëpërmjet Amendamentit 25, pas dhunës në Kongres javën...

Siguria përforcohet, kryebashkiakja e Uashingtonit iu kërkon njerëzve ta ndjekin nga ekrani, inagurimin e Biden

para një jave - Syri.net Kosova

Në 20 janar, demokrati Joe Biden do të bëjë në Kapitol në Uashington betimin si Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara. Shqetësimet në lidhje me sigurinë errësojnë përgatitjet, njofton Deutsche Welle....

Republikanë në Kongres, pro akuzave ndaj Trump: 'Mblodhi turmën dhe ndezi flakën e sulmit'

para një jave - Syri.net Kosova

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Trump i quan 'plotësisht qesharake', përpjekjet e ligjvënësve për ta shkarkuar

para një jave - Syri.net Kosova

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është "absolutisht qesharake". Duke folur para...

Si do të zhvillohet “impiçmenti” i dytë ndaj Trumpit?

para një jave - Lajm

Dhoma e Përfaqësuesve pritet të nisë procedurat për ngritjen e akuzave kundër presidentit Donald Trump, lidhur me inkurajimin që ai i bëri mbështetësve të tij të cilët sulmuan Kongresin amerikan – një...

“Ka kryer akte që meritojnë ngritjen e akuzave”! Republikanë në Kongres mbështesin shkarkimin e Presidentit Trump

para një jave - Gazeta Tema

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Dhoma e Përfaqësuesve nis diskutimet për shkarkimin e Donald Trumpit

para një jave - BalkanWeb

Komiteti i rregullave të Dhomës së Përfaqësuesve po zhvillon një seancë dëgjimore mbi një rezolutë që pretendon se Donald Trump “reklamoi gjerësisht dhe inkurajoi gjerësisht” turmën të shkaktoi kaos në...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para një jave - RTK

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është “absolutisht qesharake”. Duke folur para...

Demokratët kërkojnë shkarkimin, Trump: Nuk kam frikë nga amendamenti i 25-të

para një jave - NOA

Presidenti amerikan Donald Trump tha se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është "absolutisht qesharake". Duke folur para gazetarëve...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para një jave - GazetaBlic

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është “absolutisht qesharake”. Duke folur para...

“Ka kryer akte që meritojnë ngritjen e akuzave”/ Republikanë në Kongres mbështesin shkarkimin e Presidentit Trump

para një jave - Panorama

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para një jave - Ora news

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është “absolutisht qesharake”. Duke folur para...

Republikanë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzave kundër presidentit

para një jave - ABC News

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Rreth 100 mijë prova digjitale në adresë të FBI-së për trazirat në Kongresin amerikan

para një jave - Bota Sot

Steven D’Antuono, ndihmësi i drejtorit përgjegjës i zyrës së FBI-s në Washington DC, thotë se ata kanë marrë rreth 100 mijë prova dixhitale nga publiku për sa i përket trazirave në Kongresin amerikan....

Siguria përforcohet, kryebashkiakja e Uashingtonit iu kërkon njerëzve ta ndjekin nga ekrani, inagurimin e Biden

para një jave - Syri

Në 20 janar, demokrati Joe Biden do të bëjë në Kapitol në Uashington betimin si Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara. Shqetësimet në lidhje me sigurinë errësojnë përgatitjet, njofton Deutsche Welle....

Edhe republikanët po e mbështesin shkarkimin e Trumpit

para një jave - GazetaBlic

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Republikanë në Kongres, pro akuzave ndaj Trump: 'Mblodhi turmën dhe ndezi flakën e sulmit'

para një jave - Syri

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Trump i quan 'plotësisht qesharake', përpjekjet e ligjvënësve për ta shkarkuar

para një jave - Syri

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është "absolutisht qesharake". Duke folur para...

Republikanë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzave kundër presidentit

para një jave - Bota Sot

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Republikanë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzave kundër presidentit

para një jave - Top Channel

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

SHBA, FBI thotë se kishte informacion për dhunë të mundshme para sulmit në Kapitol

para një jave - Dosja.al

steven d’antuono 13 Janar, 2021 10:47 SHBA – Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën jetën pesë vetë, pasi mbështetës të Presidentit Donald Trump hynë me forcë...

Mike Pence refuzon të largojë Trump, kundërshton fuqizimin e Amendamentit 25

para një jave - Java News

Ndërsa demokratët në Dhomën e Përfaqësuese janë të vendosur që të votojnë për shkarkimin e presidentit Donald Trump, të cilin e akuzojnë për nxitje të protestuesve gjatë trazirave të 6 janarit, zv presidenti...

Shkarkimi i Trumpit: Republikanët bëhen me Demokratët në votimin në Kongres

para një jave - Periskopi

Një numër i madh i politikanëve të lartë në partinë Republikane kanë thënë se do të votojnë për shkarkimin e Presidentit Trump mbi rolin e tij për incidentin në Kongres. Republikani i tretë me nam në Dhomën...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para një jave - Arbresh

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është “absolutisht qesharake”. Duke folur para...

Rreth 100 mijë prova digjitale në adresë të FBI-së për trazirat në Kongresin amerikan

para një jave - Shenja

Steven D’Antuono, ndihmësi i drejtorit përgjegjës i zyrës së FBI-s në Washington DC, thotë se ata kanë marrë rreth 100 mijë prova dixhitale nga publiku për sa i përket trazirave në Kongresin amerikan....

Shkarkimi i Trump, Dhoma e Përfaqësuesve voton që Pence të përdor amendamentin e 25-të

para një jave - Lajm

Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA ka votuar për një rezolutë që kërkon nga zv/presidenti Mike Pence të përdor amendamentin e 25-të për rrëzimin e presidentit Donald Trump për shkak të trazirave të dhunshme...

Trump: “Amendamenti i 25”-të përbën zero rrezik për mua

para një jave - Java News

Presidenti Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me amendamentin e 25-të që lejon kabinetin e tij ta heqë atë nga detyra, edhe kur Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga Demokratët futwn...

Dhoma e Përfaqësuesëve aprovon rezolutën për largimin e Trumpit

para një jave - Ekonomia Online

Dhoma e Përfaqësuesëve ka votuar të martën mbrëma për të aprovuar një rezolutë që kërkon largimin nga detyra të presidentit të SHBA-së, Donald Trump, nëpërmjet Amendamentit 25, pas dhunës në Kongres javën...

Republikanë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzave kundër presidentit

para një jave - Infokusi

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

SHBA/ FBI thotë se kishte informacion për dhunë të mundshme para sulmit në Kapitol

para një jave - Top Channel

FBI-ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

“Mblodhi turmën dhe ndezi flakën e sulmit”, republikanët me peshë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzave ndaj Donald Trump

para një jave - FaxWeb

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para një jave - KosovaPress

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është “absolutisht qesharake”. Duke folur para...

Shkarkimi i Trump, sot mblidhet Amendamenti i 25-të, 218 demokratë nënshkruajnë rezolutën, me peshë në Kongres i mbështesin

para një jave - Dosja.al

Liz Cheney, republikane nga Uajoming 13 Janar, 2021 8:06 SHBA – Dhoma e Përfaqësuesve votoi një natë më parë mbi një rezolutë për t’i kërkuar Nënpresidentit Mike Pence dhe anëtarëve të Kabinetit të Presidentit...

Republikanë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzave kundër presidentit

para një jave - Ekonomia Online

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

"Gati për luftë! Ose fiton Trump, ose vdesim"

para një jave - Bota Sot

FBI-ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

“Ki kujdes se çfarë dëshiron”, Trump kërcënon Biden

para një jave - Dosja.al

Donald Trump 13 Janar, 2021 7:50 SHBA – Donald Trump ka kërcënuar hapur pasardhësin e tij, Joe Biden. Në fjalën që mbajti gjatë vizitës së tij në Texas, Trump tha se amendamenti i 25 për të nuk përbën...

'Gati përuftlë! Ose fiton Trump, ose vdesim'

para një jave - Bota Sot

FBI-ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para një jave - Bota Sot

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është "absolutisht qesharake". Duke folur para...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para një jave - Zëri i Amerikës

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është "absolutisht qesharake". Duke folur para...

Para trazirave në Kongres, FBI kishte paralajmëruar ‘luftë’

para një jave - Insajderi

Një zyrë e Byrosë Federale të Hetimit (FBI) në shtetin Virxhina të SHBA-ve paralajmëroi autoritet për një “luftë” të mundshme nga mbështetësit ekstremistë të presidentit Donald Trump, një ditë para se...

Republikanë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzara kundër presidentit

para një jave - Bota Sot

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Republikanë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzara kundër presidentit

para një jave - Zëri i Amerikës

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

FBI: Do t’ju trokasim në derë!/ Qindra aktakuza për dhunën në Capitol

para një jave - Top Channel

Byroja Federale e Hetimit në Shtetet e Bashkuara tha se ka marrë rreth 100.000 mijë prova digjitale nga protestat e dhunshme të 6 janarit në Uashington dhe se kanë hapur më shumë se 160 hetime. 70 persona...

Rreth 100 mijë prova digjitale në adresë të FBI-së për trazirat në Kongresin amerikan

para një jave - Telegrafi

Steven D’Antuono, ndihmësi i drejtorit përgjegjës i zyrës së FBI-s në Washington DC, thotë se ata kanë marrë rreth 100 mijë prova dixhitale nga publiku për sa i përket trazirave në Kongresin amerikan....

FBI thotë se kishte informacion për dhunë të mundshme para sulmit në Kapitol

para një jave - ABC News

FBI-ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

FBI thotë se kishte informacion për dhunë të mundshme para sulmit në Kapitol

para një jave - Indeks online

FBI’ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

Trump: Amandamenti i 25-të nuk përbën asnjë rrezik për mua

para një jave - Telegrafi

Presidenti amerikan në largim, Donald Trump, ka deklaruar se amandamenti i 25-të nuk përbën asnjë rrezik për të. Këto komente i bëri të ditura gjatë vizitës në Teksas përkatësisht tek muri në kufirin SHBA-Meksikë,...

FBI kishte informacion për dhunë të mundshme para sulmit në Kapitol

para një jave - Panorama

FBI-ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

Dhoma e Përfaqësuesve nis diskutimet për shkarkimin e Donald Trumpit

para një jave - Indeks online

Komiteti i rregullave të Dhomës së Përfaqësuesve po zhvillon një seancë dëgjimore mbi një rezolutë që pretendon se Donald Trump “reklamoi gjerësisht dhe inkurajoi gjerësisht” turmën të shkaktoi kaos në...

Trump i vlerëson përpjekjet për shkarkim si “absolutisht qesharake”

para një jave - Kallxo

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si “absolutisht qesharake” dhe tha se ato po shkaktonin “një zemërim të jashtëzakonshëm”....

Nisin diskutimet në Dhomën e Përfaqësuesve, kërkohet shkarkimi i Donald Trump-it

para një jave - GazetaBlic

Komiteti i rregullave të Dhomës së Përfaqësuesve po zhvillon një seancë dëgjimore mbi një rezolutë që pretendon se Donald Trump “reklamoi gjerësisht dhe inkurajoi gjerësisht” turmën të shkaktoi kaos në...

FBI thotë se kishte informacion për dhunë të mundshme para sulmit në Kapitol

para një jave - Bota Sot

FBI-ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

FBI thotë se kishte informacion për dhunë të mundshme para sulmit në Kapitol

para një jave - Ora news

FBI-ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

FBI paralajmëron qindra aktakuza për dhunën në Washington

para një jave - Zeri

Byroja Federale e Hetimeve në Shtetet e Bashkuara (FBI) tha se ka marrë rreth 100.000 mijë prova digjitale nga protestat e dhunshme të 6 janarit në Uashington dhe se kanë hapur më shumë se 160 hetime si...

Me shkarkimin në horizont, Trumpi refuzon fajësinë për dhunën

para një jave - Koha.net

Washington, 12 janar (AP) – Dhoma e Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka ndërmarrë të martën veprime të përshpejtuara drejt shkarkimit apo inicimit të hapave të tjerë për largimin me forcë...

FBI paralajmëron qindra aktakuza për dhunën në Uashington

para një jave - Evropa e Lirë

Byroja Federale e Hetimeve në Shtetet e Bashkuara (FBI) tha se ka marrë rreth 100.000 mijë prova digjitale nga protestat e dhunshme të 6 janarit në Uashington dhe se kanë hapur më shumë se 160 hetime si...

Trump: Amendamenti i 25-të ka zero rrezik për mua

para një jave - Zeri

Presidenti Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me amendamentin e 25-të që lejon kabinetin e tij ta heqë atë nga detyra, edhe kur Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga Demokratët futen...

Trump i vlerësoi përpjekjet për shkarkim si “absolutisht qesharake”

para një jave - Portalb

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si “absolutisht qesharake” dhe tha se ato po shkaktonin “një zemërim të jashtëzakonshëm”....

Trump për trazirat në Kongres: Nuk dua dhunë, kurrë nuk kam dashur

para një jave - Insajderi

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, për trazirat e javës së kaluar në Kongresin Amerikan, ka deklaruar se ai nuk dëshiron “dhunë” dhe se “kurrë” nuk ka dashur, transmeton Insajderi. Në prononcimin e tij...

Garda Kombëtare angazhon 10 mijë ushtarë për inaugurimin e Bidenit

para një jave - Syri.net Kosova

Ceremonia e inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, do të duket krejt ndryshe prej të kaluarave, për shkak se trazirat e javës së kaluar kanë shtyrë autoritetet e sigurisë që të marrin masa...

Media: Një zyrë e FBI-së kishte paralajmëruar për veprime të dhunshme në Uashington

para një jave - Zëri i Amerikës

Një zyrë e FBI-së në Virxhinia kishte lëshuar një paralajmërim të brendshëm një ditë para se protestuesit që mbështesnin Presidentin Donald Trump të sulmonin Kapitolin e Shteteve të Bashkuara, se ekstremistët...

Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington para inaugurimit të Joe Biden

para një jave - ABC News

Presidenti në largim Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington para ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden, më 20 janar. Pas raportimeve nga FBI se ka rrezik për sulme në Uashington,...

Uashingtoni po përgatitet për marrjen e detyrës nga Bideni

para një jave - Zhurnal

Në 20 janar, demokrati Joe Biden do të bëjë në Kapitol në Uashington betimin si Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara. Shqetësimet në lidhje me sigurinë errësojnë përgatitjet. Pas sulmeve të dhunshme...

FBI thotë se kishte informacion për dhunë të mundshme para sulmit në Kapitol

para një jave - Tetova Sot

FBI’ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

Frikë për protesta të armatosura dhe dhunë ditën e inaugurimit të Biden/ Donald Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington, ja çfarë pritet

para një jave - Panorama

Presidenti në detyrë i SHBA-ve Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington, disa ditë para ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden më 20 janar. “Reuters” raporton se gjendja do të...

Rreth 100 mijë prova digjitale në adresë të FBI-së për trazirat në Kongresin amerikan

para një jave - Flaka

Steven D’Antuono, ndihmësi i drejtorit përgjegjës i zyrës së FBI-s në Washington DC, thotë se ata kanë marrë rreth 100 mijë prova dixhitale nga publiku për sa i përket trazirave në Kongresin amerikan....

Para inaugurimit të Biden, Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington

para një jave - Epoka e Re

Presidenti ende në detyrë Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington, dhe kjo shpallje bëhet para ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden me datë 20 janar. Vendimi u mor pas shqetësimit...

Trump miraton gjendjen emergjencë për Uashingtonin për inaugurimin e Biden

para një jave - Shekulli

Publikuar më 12.01.2021 nga erjon dervishi Presidenti Donald Trump të hënën miratoi një deklaratë situatën e emergjencës për Uashingtonin që zgjat deri më 24 janar, tha Shtëpia e Bardhë, pasi autoritetet...

Dhoma e Përfaqësuesve nis diskutimet për shkarkimin e Donald Trumpit

para një jave - Telegrafi

Komiteti i rregullave të Dhomës së Përfaqësuesve po zhvillon një seancë dëgjimore mbi një rezolutë që pretendon se Donald Trump “reklamoi gjerësisht dhe inkurajoi gjerësisht” turmën të shkaktoi kaos në...

Garda Kombëtare angazhon 10 mijë ushtarë për inaugurimin e Bidenit

para një jave - RTK

Ceremonia e inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, do të duket krejt ndryshe prej të kaluarave, për shkak se trazirat e javës së kaluar kanë shtyrë autoritetet e sigurisë që të marrin masa...

Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme para inaugurimit të Joe Biden

para një jave - Mapo

Presidenti Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington para ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden, më 20 janar. Pas raportimeve nga FBI se ka rrezik për sulme në Uashington, por...

KTHESË NË KONGRES, EDHE REPUBLIKANËT KUNDËR TRUMP: KA KRYER AKTE PËR TË CILAT DUHET TË NGRIHEN AKUZA

para një jave - KDPolitik

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump, njofton VOA, përcjell KDP. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve...

Republikanët në Kongres mbështesin ngritjen e akuzave kundër presidentit

para një jave - Arbresh

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Ceremonia e inaugurimit të Joe Biden si President/ Në SHBA rriten shqetësimet për…

para një jave - Panorama

Në Shtetet e Bashkuara, po rriten shqetësimet se sulmet ndaj Kapitolit javën e kaluar nga ekstremistët që mbështesin Donald Trump mund të kenë qenë fillimi i një sërë protestash ndoshta edhe me armë dhe...

FBI paralajmëroi për “luftë” në Kongresin Amerikan një ditë para sulmit

para një jave - Shenja

Një zyrë e Byrosë Federale të Hetimit (FBI) në shtetin Virxhina të SHBA-ve paralajmëroi autoritet për një “luftë” të mundshme nga mbështetësit ekstremistë të presidentit Donald Trump, një ditë para se...

Trump nuk mban përgjegjësi për sulmin ndaj Kapitolit

para një jave - Bota Sot

Presidenti Donald Trump nuk mori përgjegjësi lidhur me rolin e tij në nxitjen e protestave të dhunshme në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara javën e kaluar. Duke folur me gazetarët përpara se të udhëtonte...

FBI shqyrton të dhënat për mundësitë për dhunë gjatë transferimit të pushtetit

para një jave - Bota Sot

Në Shtetet e Bashkuara, po rriten shqetësimet se sulmet ndaj Kapitolit javën e kaluar nga ekstremistët që mbështesin Donald Trump mund të kenë qenë fillimi i një sërë protestash ndoshta edhe me armë dhe...

Garda Kombëtare angazhon 10 mijë ushtarë për inaugurimin e Bidenit

para një jave - Koha.net

Ceremonia e inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, do të duket krejt ndryshe prej të kaluarave, për shkak se trazirat e javës së kaluar kanë shtyrë autoritetet e sigurisë që të marrin masa...

Donald Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington dhe nuk mban përgjegjësi për sulmet në Kapitol

para një jave - Gazeta Tema

Presidenti Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington para ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden, më 20 janar. Pas raportimeve nga FBI se ka rrezik për sulme në DC, por edhe qytete...

FBI shqyrton të dhënat për mundësitë për dhunë gjatë transferimit të pushtetit

para një jave - Zëri i Amerikës

Në Shtetet e Bashkuara, po rriten shqetësimet se sulmet ndaj Kapitolit javën e kaluar nga ekstremistët që mbështesin Donald Trump mund të kenë qenë fillimi i një sërë protestash ndoshta edhe me armë dhe...

Dhoma e Përfaqësuesve nis diskutimet për shkarkimin e Donald Trumpit

para një jave - Periskopi

Komiteti i rregullave të Dhomës së Përfaqësuesve po zhvillon një seancë dëgjimore mbi një rezolutë që pretendon se Donald Trump “reklamoi gjerësisht dhe inkurajoi gjerësisht” turmën të shkaktoi kaos në...

Dhoma e Përfaqësuesve nis diskutimet për shkarkimin e Donald Trumpit

para një jave - Bota Sot

Komiteti i rregullave të Dhomës së Përfaqësuesve po zhvillon një seancë dëgjimore mbi një rezolutë që pretendon se Donald Trump “reklamoi gjerësisht dhe inkurajoi gjerësisht” turmën të shkaktoi kaos në...

FBI thotë se kishte informacion për dhunë të mundshme para sulmit në Kapitol

para një jave - Arbresh

FBI-ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

Trumpi refuzon të marrë përgjegjësinë për sulmin në Kongres

para një jave - Syri.net Kosova

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka refuzuar të marrë përgjegjësi për sulmin në Kongres që ndodhi javën e kaluar e ku humbën jetën pesë persona. Protestuesit pro-Trumpit në tentim për të penguar certifikimin...

Trump nuk mban përgjegjësi për sulmin ndaj Kapitolit

para një jave - Zëri i Amerikës

Presidenti Donald Trump nuk mori përgjegjësi lidhur me rolin e tij në nxitjen e protestave të dhunshme në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara javën e kaluar. Duke folur me gazetarët përpara se të udhëtonte...

Dhoma e Përfaqësuesve nis diskutimet për shkarkimin e Donald Trumpit

para një jave - Arbresh

Komiteti i rregullave të Dhomës së Përfaqësuesve po zhvillon një seancë dëgjimore mbi një rezolutë që pretendon se Donald Trump “reklamoi gjerësisht dhe inkurajoi gjerësisht” turmën të shkaktoi kaos në...

Trump: Përpjekjet absolutisht qesharake, po shkaktonin një zemërim të jashtëzakonshëm

para një jave - Syri.net Kosova

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si "absolutisht qesharake" dhe tha se ato po shkaktonin "një zemërim të jashtëzakonshëm"....

Donald Trump quan thirrjet për shkarkim ‘qesharake’: Gjuetia e shtrigave shkakton zemërim, por nuk dëshiroj dhunë (Fotot)

para një jave - Top Channel

Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se thirrjet e Kongresit për shkarkim dhe paditje janë “absolutisht qesharake” teksa shtoi se ato shkaktojnë zemërim të madh, ndërsa refuzoi përgjegjësinë për turmën...

Trump i vlerëson përpjekjet për shkarkim si “absolutisht qesharake”

para një jave - Top Channel

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si “absolutisht qesharake” dhe tha se ato po shkaktonin “një zemërim të jashtëzakonshëm”....

Trump flet rreth iniciativës së demokratëve për shkarkim: Kjo po shkakton zemërim të jashtëzakonshëm

para një jave - Telegrafi

Gjersa po largohej nga Shtëpia e Bardhë për të udhëtuar drejt kufirit SHBA-Meksikë, Trump u foli gazetarëve për dramën e fundit në Uashington. “Ne nuk duam asnjë dhunë”, u tha ai gazetarëve, duke shtuar...

“Qesharake”, Trump reagon për përpjekjet për shkarkimin e tij

para një jave - Klan

“Qesharake”, Trump reagon për përpjekjet për shkarkimin e tij Presidenti amerikan Donald Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve në Kongres për ta shkarkuar nga detyra, pasi e akuzojnë për nxitës...

Trump për trazirat në Kongres: Unë nuk dua dhunë, kurrë nuk kam dashur

para një jave - Shenja

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, për trazirat e javës së kaluar në Kongresin Amerikan, ka deklaruar se ai nuk dëshiron “dhunë” dhe se “kurrë” nuk ka dashur, transmeton Anadolu Agency (AA). Në prononcimin...

Dhoma e Përfaqësuesve vazhdon përpjekjet për shkarkimin e Presidentit Trump

para një jave - Panorama

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan e kontrolluar nga demokratët pritet të votojë të martën mbi një rezolutë për t’i kërkuar Nënpresidentit Mike Pence dhe anëtarëve të Kabinetit të Presidentit Donald...

Trump flet për mediat për trazirat në Capitol: Akuzat e demokratëve “gjueti shtrigash”, ne nuk përkrahim kurrë dhunën!

para një jave - BalkanWeb

UASHINGTON Presidenti deri më tani i SHBA-ve Donald Trump është larguar nga Shtëpia e Bardhë. Ndërsa do udhëtonte drejt kufirit mes SHBA-ve dhe Meksikës, Trump foli edhe njëherë përpara mediave, për trazirat...

Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington

para një jave - GazetaBlic

Presidenti Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington para ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden, më 20 janar. Pas raportimeve nga FBI se ka rrezik për sulme në DC, por edhe qytete...

“Kërcënim ndaj Kushtetutës, vendit dhe popullit amerikan”, Dhoma e Përfaqësuesve vazhdon përpjekjet për shkarkimin e Trump, çfarë pritet të mërkurën

para një jave - BalkanWeb

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan e kontrolluar nga demokratët pritet të votojë të martën mbi një rezolutë për t’i kërkuar Nënpresidentit Mike Pence dhe anëtarëve të Kabinetit të Presidentit Donald...

Uashingtoni po përgatitet për marrjen e detyrës nga Bideni

para një jave - Tetova Sot

Pas sulmeve të dhunshme ndaj Kapitolit nga mbështetësit radikalë të Presidentit të zgjedhur Donald Trump të mërkurën e kaluar, po shtohet frika se edhe ceremonia e marrjes së detyrës nga pasardhësi i tij...

Donald Trump i quan thirrjet për shkarkim ‘qesharake’

para një jave - Tetova Sot

Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se thirrjet e Kongresit për shkarkim dhe paditje janë “absolutisht qesharake” teksa shtoi se ato shkaktojnë zemërim të madh, ndërsa refuzoi përgjegjësinë për turmën...

Trump heq përgjegjësinë për trazirat në Capitol, thotë se fjalët e tij ishin plotësisht të përshtatshme

para një jave - Indeks online

Presidenti i SHBA-së Donald Trump refuzoi të merrte përgjegjësinë për rolin e tij në trazirat në Kapitol, duke pretenduar fjalët e tij para mbështetësve pak para se dhuna të ishte “plotësisht e përshtatshme”,...

Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington

para një jave - Indeks online

Presidenti Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington para ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden, më 20 janar. Pas raportimeve nga FBI se ka rrezik për sulme në DC, por edhe qytete...

Trump i vlerëson përpjekjet për shkarkim si "absolutisht qesharake"

para një jave - RTK

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si "absolutisht qesharake" dhe tha se ato po shkaktonin "një zemërim të jashtëzakonshëm"....

Trump hedh poshtë përgjegjësinë për trazirat: Nuk dua dhunë, vazhdon “gjuetia e shtrigave”

para një jave - ABC News

Presidenti në largim i SHBA-ve Donald Trump ka hedhur poshtë përgjegjësinë për trazirat në Kapitol. Trump refuzoi të merrte përgjegjësinë për rolin e tij në trazirat, duke pretenduar se fjalët e tij para...

Trump: Përpjekjet absolutisht qesharake, po shkaktoni një zemërim të jashtëzakonshëm

para një jave - Syri

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si "absolutisht qesharake" dhe tha se ato po shkaktonin "një zemërim të jashtëzakonshëm"....

Presidenti Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Washington D.C.

para një jave - Gazeta Metro

Presidenti i SHBA’së, Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Washington D.C. para ceremonisë së inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, më 20 janar pas paralajmërimeve të FBI...

Trump flet për herë të parë: Përpjekjet për shkarkim do të shkaktojnë zemërim

para një jave - Mapo

Presidenti Sheteteve të Bashkuara, Donald Trump ka reaguar për herë të parë pas përpjekjeve të demokratëve ne Senat për ta shkarkuar. Ai i quajti sot përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit...

Trump i vlerëson përpjekjet për shkarkim si “absolutisht qesharake”

para një jave - Zeri

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si "absolutisht qesharake" dhe tha se ato po shkaktonin "një zemërim të jashtëzakonshëm"....

Trump: Përpjekjet absolutisht qesharake, po shkaktonin një zemërim të jashtëzakonshëm

para një jave - Syri

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si "absolutisht qesharake" dhe tha se ato po shkaktonin "një zemërim të jashtëzakonshëm"....

Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington, ja arsyeja

para një jave - Tetova Sot

Presidenti Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington para ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden, më 20 janar. Pas raportimeve nga FBI se ka rrezik për su lme në DC, por edhe qytete...

Frikë për trazira gjatë betimit të Biden/ “Blindohet” Capitol-i, gardhe hekuri dhe 15 mijë ushtarë në gatishmëri, ja çfarë pritet

para një jave - Panorama

Masa të reja “drakoniane” janë vendosur në Uashington, dhe veçanërisht përreth Capitol-it pas trazirave të 6 janarit, ku mbështetësit e Trump “pushtuan” zemrën e Republikës Amerikane. Siç mund të shihet...

Trumpi refuzon të marrë përgjegjësinë për sulmin në Kongres

para një jave - RTK

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka refuzuar të marrë përgjegjësi për sulmin në Kongres që ndodhi javën e kaluar ku humbën jetën pesë persona. Protestuesit pro-Trump në tentim për të penguar certifikimin...

Trumpi refuzon të marrë përgjegjësinë për sulmin në Kongres

para një jave - Koha.net

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka refuzuar të marrë përgjegjësi për sulmin në Kongres që ndodhi javën e kaluar e ku humbën jetën pesë persona. Protestuesit pro-Trumpit në tentim për të penguar certifikimin...

Trump i vlerëson përpjekjet për shkarkim si "absolutisht qesharake"

para një jave - Evropa e Lirë

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si "absolutisht qesharake" dhe tha se ato po shkaktonin "një zemërim të jashtëzakonshëm"....

Uashingtoni po përgatitet për marrjen e detyrës nga Bideni

para një jave - Bota Sot

Në 20 janar, demokrati Joe Biden do të bëjë në Kapitol në Uashington betimin si Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara. Shqetësimet në lidhje me sigurinë errësojnë përgatitjet. Pas sulmeve të dhunshme...

Trump nuk mban përgjegjësi për sulmin ndaj Kapitolit

para një jave - KDPolitik

Presidenti Donald Trump nuk mori përgjegjësi lidhur me rolin e tij në nxitjen e protestave të dhunshme në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara javën e kaluar. Duke folur me gazetarët përpara se të udhëtonte...

Dhoma e Përfaqësuesve vazhdon përpjekjet për shkarkimin e Presidentit Trump

para një jave - Gazeta Tema

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan e kontrolluar nga demokratët pritet të votojë të martën mbi një rezolutë për t’i kërkuar Nënpresidentit Mike Pence dhe anëtarëve të Kabinetit të Presidentit Donald...

Pas një heshtjeje të gjatë, Trump takohet me Pence

para një jave - Insajderi

Pas një periudhe të gjatë heshtjeje Donald Trump e Mike Pence kanë biseduar për herë të parë prejse ndodhi protesta në Kongresin Amerikan nga mbështetësit e Trump-it ku mbetën pesë perona të vdekur, njofton...

FBI paralajmëron protesta të armatosura në të gjithë SHBA-në

para një jave - KDPolitik

FBI paralajmëroi protesta të mundshme të armatosura në të gjithë Shtetet e Bashkuara, përpara inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, më 20 janar. Agjencia federale e zbatimit të ligjit tha...

Trump i vlerëson përpjekjet për shkarkim si “absolutisht qesharake”

para një jave - KDPolitik

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si “absolutisht qesharake” dhe tha se ato po shkaktonin “një zemërim të jashtëzakonshëm”....

Uashingtoni po përgatitet për marrjen e detyrës nga Bideni

para një jave - DW

Në 20 janar, demokrati Joe Biden do të bëjë në Kapitol në Uashington betimin si Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara. Shqetësimet në lidhje me sigurinë errësojnë përgatitjet. Pas sulmeve të dhunshme...

Uashingtoni po përgatitet për marrjen e detyrës nga Bideni

para një jave - Arbresh

Në 20 janar, demokrati Joe Biden do të bëjë në Kapitol në Uashington betimin si Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara. Shqetësimet në lidhje me sigurinë errësojnë përgatitjet. Pas sulmeve të dhunshme...

Trump reagon për përpjekjet për shkarkimin e tij: Qesharake! Po nxitet një zemëratë e madhe

para një jave - Java News

Presidenti amerikan Donald Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve në Kongres për ta shkarkuar nga detyra, pasi e akuzojnë për nxitës së dhunës vdekjeprurëse të javës së shkuar në Capitol Hill....

Dhoma e Përfaqësuesve vazhdon përpjekjet për shkarkimin e Presidentit Trump

para një jave - Zëri i Amerikës

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan e kontrolluar nga demokratët pritet të votojë të martën mbi një rezolutë për t’i kërkuar Nënpresidentit Mike Pence dhe anëtarëve të Kabinetit të Presidentit Donald...

FBI trondit: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet në ditën e inaugurimit të Biden

para një jave - InfoShqip

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

FBI paralajmëroi protesta të armatosura në të gjithë SHBA-në

para një jave - Portalb

FBI paralajmëroi protesta të mundshme të armatosura në të gjithë Shtetet e Bashkuara, përpara inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, më 20 janar. Agjencia federale e zbatimit të ligjit tha...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - NOA

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Biden: Nuk kam frikë të betohem në një ambient të hapur

para një jave - ABC News

Sipas CNN, FBI po monitoron lajme të kërcënimeve të ndryshme në lidhje me presidentin e zgjedhur Joe Biden në prag të ceremonisë së betimit në 20 janar. Sipas FBI ka kërcënime dhe kundër zv/presidentes...

Trump dhe Pence u takuan për herë të parë që nga dhuna e 6 janarit

para një jave - Portalb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën mbrëma, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit kanë sulmuar ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Siguri e shtuar në Washington/ Biden: Nuk kam frikë ta bëj betimin jashtë

para një jave - Top Channel

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Trump takon Pence për here te parë pas dhunës së 6 janarit

para një jave - Top Channel

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën në mbrëmje, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit sulmuan ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

FBI paralajmëron: Mund të ketë trazira në 50 shtetet federale amerikane

para një jave - Syri.net Kosova

FBI ka paralajmëruar se mund të ketë protesta të armatosura në 50 shtetet federale amerikane nëse Partia Demokratike vazhdon të kërkojë shkarkimin e presidentit Donald Trump para se të skadojë mandati...

Mbështetësit e Trump-it po planifikojnë protestë të armatosur, paralajmëron FBI

para një jave - Insajderi

Zyra Federale e Hetimeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (FBI) ka paralajmëruar për një protestë të mundshme me pjesëtarë të armatosur të cilët janë përkrahës të Donald Trump, shkruan BBC, njofton Insajderi....

Trump dhe Pence takohen për herë të parë pas dhunës në Kongres

para një jave - Koha.net

Presidenti Donald Trump dhe zëvendësi i tij Mike Pence janë takuar në zyrën ovale për herë të parë që nga dhuna që u zhvillua javën e kaluar në Kongresin Amerikan. Dhuna e 6 janarit po ndodhte teksa Pence...

FBI trondit: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet në ditën e inaugurimit të Biden

para një jave - Zyrtare

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Trump takon Pence për herë të parë pas dhunës së 6 janarit

para një jave - Bota Sot

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën në mbrëmje, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit sulmuan ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Përforcime, masa shtesë në Uashington në përgatitje për inaugurimin

para një jave - Lajm

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Donald Trump i quan thirrjet për shkarkim ‘qesharake’

para një jave - Lajm

Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se thirrjet e Kongresit për shkarkim dhe paditje janë “absolutisht qesharake” teksa shtoi se ato shkaktojnë zemërim të madh, ndërsa refuzoi përgjegjësinë për turmën...

Presidenti Trump i quan qesharake përpjekjet për ta shkarkuar dhe se do të shkaktonin zemërim të jashtëzakonshëm

para një jave - Gazeta Metro

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si “absolutisht qesharake” dhe tha se ato po shkaktonin “një zemërim të jashtëzakonshëm”....

Biden: Nuk kam frikë të betohem në një ambient të hapur

para një jave - InfoShqip

Sipas CNN, FBI po monitoron lajme të kërcënimeve të ndryshme në lidhje me presidentin e zgjedhur Joe Biden në prag të ceremonisë së betimit në 20 janar. Sipas FBI ka kërcënime dhe kundër zv/presidentes...

FBI paralajmëron kryengritje të armatosura

para një jave - Klan

Protesa në Kongresin Amerikan FBI paralajmëron kryengritje të armatosura “Trazira në SHBA nëse Trump shkarkohet nga posti” Shtetet e Bashkuara mund të përfshihen nga kryengritje të armatosura të organizuara...

Trump thotë se nuk do dhunë dhe se po i bëhet gjueti e shtrigave

para një jave - Arbresh

Ndërsa u largua nga Shtëpia e Bardhë për të udhëtuar në kufirin SHBA-Meksikë, Trump u foli gazetarëve për dramën e fundit në Uashington. “Ne nuk duam asnjë dhunë,” u tha ai gazetarëve, duke shtuar: “Asnjëherë...

‘Blindohet’ Uashingtoni për 20 janarin, Biden për VOA: Nuk jam i shqetësuar të bëj betimin jashtë Capitol

para një jave - BalkanWeb

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Paralajmërimi i FBI-së për dhunë, Biden: Nuk kam frikë të betohem në Kapitol

para një jave - NOA

Sipas CNN, FBI po monitoron raportet e "kërcënimeve të ndryshme për të dëmtuar presidentin e zgjedhur amerikan, Joe Biden përpara ceremonisë së betimit" në 20 janar. Sipas FBI-së, "informacionet e tjera,...

​FBI paralajmëron: Mund të ketë trazira në 50 shtetet federale amerikane

para një jave - GazetaBlic

FBI ka paralajmëruar se mund të ketë protesta të armatosura në 50 shtetet federale amerikane nëse Partia Demokratike vazhdon të kërkojë shkarkimin e presidentit Donald Trump para se të skadojë mandati...

SHBA/ FBI-ja paralajmëron trazira

para një jave - Ora news

FBI-ja amerikane paralajmëron mundësinë e një jave të dhunshme protestash përpara inaugurimit të presidentit, Joe Biden, më 20 janar. Sipas Byrosë Federale të Hetimit, nuk përjashtohet skenari i turmave...

FBI paralajmëron protesta të armatosura në të gjithë SHBA-në

para një jave - Telegrafi

FBI paralajmëroi protesta të mundshme të armatosura në të gjithë Shtetet e Bashkuara, përpara inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, më 20 janar. Agjencia federale e zbatimit të ligjit tha...

Loja përfundoi për Trump: Republikanët po ikin nga një anije që po fundoset

para një jave - Syri.net Kosova

Lista e zyrtarëve amerikanë që po largohen nga administrata e Presidentit Donald Trump në protestë për dhunën në Capitol Hill, ose duke kërkuar dorëheqjen e tij, po zgjat çdo ditë. Pet Tumi është senatori...

Përpjekja e demokratëve për ta shkarkuar/ Donald Trump: Është qesharake!

para një jave - Dosja.al

Donald Trump 12 Janar, 2021 16:59 Përpjekja e demokratëve për ta shkarkuar/ Donald Trump: Është qesharake! vijon.. (a.k.dosja.al)

A DO TË SHKARKOHET TRUMPI DISA DITË PARA MBARIMIT TË MANDATIT?

para një jave - KDPolitik

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan e kontrolluar nga demokratët pritet të votojë të martën mbi një rezolutë për t’i kërkuar Nënpresidentit Mike Pence dhe anëtarëve të Kabinetit të Presidentit Donald...

Trump miraton deklaratën e gjendjes së jashtëzakonshme në kryeqytetin amerikan

para një jave - Syri.net Kosova

Donald Trump ka miratuar një deklaratë të gjendjes së jashtëzakonshme në kryeqytetin e Shteteve të Bashkuara, tha zyra e shtypit e Shtëpisë së Bardhë vonë të hënën, pasi zyrtarët e zbatimit të ligjit të...

‘Kur sulmohej Kongresi, ajo po bënte një set fotografik’/ Melania Trump thyen heshtjen për protestat e dhunshme. Ç’pritet sot, FBI mori sinjalizime për dhunë nëse…

para një jave - Panorama

Melania Trump të hënën theu heshtjen e saj mbi sulmin në Kapitol, duke dënuar absolutisht dhunën dhe bëri thirrje për “shërim”. Zonja e parë publikoi një deklaratë ku shprehte ngushëllimet për vdekjet...

FBI thotë se ka plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - RTK

“Protesta të armatosura po planifikohen në kryeqytetet e 50 shteteve nga data 16 deri të paktën më 20 janar,” FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve...

FBI në alarm, zbulon planet e rrezikshme në prag të inaugurimit të presidentit Biden

para një jave - Syri.net Kosova

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington

para një jave - Lajm

Presidenti Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington para ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden, më 20 janar. Pas raportimeve nga FBI se ka rrezik për sulme në DC, por edhe qytete...

FBI në alarm, zbulon planet e rrezikshme në prag të inaugurimit të presidentit Biden

para një jave - Zhurnal

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Loja përfundoi për Trump: Republikanët po ikin nga një anije që po fundoset

para një jave - Syri

Lista e zyrtarëve amerikanë që po largohen nga administrata e Presidentit Donald Trump në protestë për dhunën në Capitol Hill, ose duke kërkuar dorëheqjen e tij, po zgjat çdo ditë. Pet Tumi është senatori...

Inaugurimi i Joe Biden, FBI ngre dyshime: Ja çfarë pritet të ndodhë në 50 shtete të SHBA-së nga 16 deri me 20 janar

para një jave - BalkanWeb

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

​Trump takon Pence për herë të parë pas dhunës së 6 janarit

para një jave - Periskopi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën në mbrëmje, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit sulmuan ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

FBI trondit: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet në ditën e inaugurimit të Biden

para një jave - Tetova Sot

Supporters of President Donald Trump rally outside the Maricopa County Recorder’s Office Friday, Nov. 6, 2020, in Phoenix. (AP Photo/Ross D. Franklin) FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta...

Trump miraton deklaratën e gjendjes së jashtëzakonshme në kryeqytetin amerikan

para një jave - Syri

Donald Trump ka miratuar një deklaratë të gjendjes së jashtëzakonshme në kryeqytetin e Shteteve të Bashkuara, tha zyra e shtypit e Shtëpisë së Bardhë vonë të hënën, pasi zyrtarët e zbatimit të ligjit të...

FBI-ja paralajmëron protesta të armatosura në të gjithë ShBA-në

para një jave - Indeks online

FBI-ja paralajmëroi protesta të mundshme të armatosura në të gjithë Shtetet e Bashkuara, përpara inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, më 20 janar. Agjencia federale e zbatimit të ligjit tha...

FBI paralajmëron: Mund të ketë trazira në 50 shtetet federale amerikane

para një jave - Lajmi.net

Kjo u njoftua nga ABC News mbi bazën e një shënimi të brendshëm të FBI, i cili paralajmëron për një “kryengritje të madhe” të mundshme dhe thuhet se FBI ‘ka marrë informacion se një grup i armatosur i...

Demokracia triumfoi mes makthit qe kaploi Kapitolin

para një jave - ABC News

Nga E.J. Dionne Jr, Washington Post Amerikanët janë të dëshpëruar për sulmin që ndodhi në Kapitol nga një turmë e djathtë dhe sigurisht personat përgjegjës duhet të mbajnë përgjegjësitë e tyre, përfshirë...

FBI: Trump mund të organizojë protesta të armatosura pas betimit të Biden

para një jave - Mapo

FBI po paralajmëron mundësinë e protestave të armatosura në të gjithë SHBA në ditët e para kur Joe Biden do të betohet si President. Sipas raporteve, grupe të armatosura po planifikojnë të mblidhen në...

‘Blindohet’ Uashingtoni për 20 janarin, Biden : Nuk jam i shqetësuar të bëj betimin jashtë Capitol

para një jave - InfoShqip

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Bota Sot

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Largohet dot Trump?

para një jave - Panorama

FATOS ÇOÇOLI Zakonisht, në politikë çfarë parashikohet të ndodhë dhe çfarë ndodh janë dy çështje të ndara. E para kërkon zgjidhje të problemeve dhe moralin. E dyta është një ekuacion, me ndryshore sipas...

“Besniku” Mike Pence në provën e madhe: A do e shkarkojë Donald Trump-in?

para një jave - Gazeta Tema

Në politikën amerikane po diskutohet gjithnjë e më shumë për heqjen e Presidentit në largim Donald Trump duke aktivizuar Amendamentin e 25-të të Kushtetutës së SHBA. Demokratët në Dhomën e Përfaqësuesve...

FBI i druhet protestave të tjera të dhunshme pro Trump

para një jave - Ora news

FBI po paralajmëron mundësinë e protestave të armatosura në të gjithë SHBA në ditët e para kur Joe Biden do të betohet si President. Sipas raporteve, grupe të armatosura po planifikojnë të mblidhen në...

Trump dhe Pence takohen për herë të parë që nga dhuna e 6 janarit

para një jave - RTK

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën mbrëma, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit kanë sulmuar ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Trump dhe Pence takohen për herë të parë që nga dhuna e 6 janarit

para një jave - Bota Sot

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën mbrëma, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit kanë sulmuar ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Sulmi në Kapitol, Trump takohet me Pence

para një jave - ABC News

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën, për herë të parë që kur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit sulmuan ndërtesën e Kongresit. Dhuna e 6 janarit...

Trump takon Pence për herë të parë pas dhunës së 6 janarit

para një jave - KosovaPress

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën në mbrëmje, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit sulmuan ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

FBI paralajmëron për protesta me armë në të gjithë SHBA më 20 janar

para një jave - Syri

FBI paralajmëroi protesta të mundshme të armatosura në të gjithë Shtetet e Bashkuara, përpara inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, më 20 janar, njofton REL. Agjencia federale e zbatimit të...

Përforcime, masa shtesë në Washington në përgatitje për inaugurimin e Biden

para një jave - Indeks online

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Republikanët bllokojnë rezolutën e demokratëve për shkarkimin e Trumpit

para një jave - RTK

Republikanët në Dhomën e Përfaqësuesve bllokuan kërkesën e demokratëve. Kërkesa për një rezolutë që i bën thirrje zëvendëspresidentit, Mike Pence të fillojë procedurën e ndryshimeve në kushtetutën amerikane,...

SHBA, reagojnë demokratët: Do ta shkarkojmë Trumpin para 20 janarit!

para një jave - RTK

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, thotë se do të konsiderojë thirrjen e Amendamentit të 25-të për të shkarkuar presidentin Donald Trump para se t’i mbarojë mandati i tij. Republikanët...

‘Blindohet’ Uashingtoni për 20 janarin, Biden : Nuk jam i shqetësuar të bëj betimin jashtë Capitol

para një jave - Zyrtare

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Trump dhe Pence takohen për herë të parë që nga dhuna e 6 janarit

para një jave - GazetaBlic

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën mbrëma, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit kanë sulmuar ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Përforcime, masa shtesë në Uashington në përgatitje për inaugurimin

para një jave - RTK

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Trumpi dhe Pence takohen për herë të parë që nga dhuna e 6 janarit

para një jave - Zeri

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën mbrëma, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit kanë sulmuar ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Përforcime, masa shtesë në Washington në përgatitje për inaugurimin e Biden

para një jave - Klan Kosova

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Trump dhe Pence takohen për herë të parë që nga dhuna e 6 janarit

para një jave - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën mbrëma, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit kanë sulmuar ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Demokratët të vendosur për shkarkimin e Trumpit

para një jave - GazetaBlic

Demokratët e Kongresit amerikan ndërmorën të hënën një përpjekje të dytë për të detyruar Presidentin Donald Trump të largohet nga posti, duke paraqitur akuzën për “nxitje rebelimi”, lidhur me sulmin e...

Përforcime, masa shtesë në Uashington në përgatitje për inaugurimin

para një jave - Zeri

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Paralajmëron FBI: Në 50 shtete të SHBA-së priten protesta të armatosura

para një jave - OraInfo

FBI paralajmëroi protesta të mundshme të armatosura në të gjithë Shtetet e Bashkuara, përpara inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, më 20 janar. Agjencia federale e zbatimit të ligjit tha...

Pas bllokimit të rezolutës, reagojnë demokratët: Do ta shkarkojmë Trumpin para 20 janarit!

para një jave - BalkanWeb

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi thotë se do të konsiderojë thirrjen e Amendamentit të 25-të për të shkarkuar presidentin Donald Trump para se t’i mbarojë mandati i tij. Republikanët më...

Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington përpara inaugurimit të Biden, policia zbulon tre komplote të tjera për të sulmuar Kapitolin në ditët e ardhshme.

para një jave - Dosja.al

Donald Trump 12 Janar, 2021 12:37 SHBA- Donald Trump natën e kaluar deklaroi një gjendje të jashtëzakonshme në Uashington DC ndërsa policia zbuloi tre komplote për të sulmuar Kapitolin përpara inaugurimit...

Republikanët bllokojnë rezolutën e demokratëve për shkarkimin e Trumpit

para një jave - BalkanWeb

Republikanët në Dhomën e Përfaqësuesve bllokuan kërkesën e sotme të demokratëve. Kërkesa për një rezolutë që i bën thirrje zëvendëspresidentit, Mike Pence të fillojë procedurën e ndryshimeve në kushtetutën...

Sulmi në Kapitol, Trump takohet me Pence

para një jave - InfoShqip

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën, për herë të parë që kur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit sulmuan ndërtesën e Kongresit. Dhuna e 6 janarit...

FBI paralajmëron: Mund të ketë trazira në 50 shtetet federale amerikane

para një jave - KosovaPress

FBI ka paralajmëruar se mund të ketë protesta të armatosura në 50 shtetet federale amerikane nëse Partia Demokratike vazhdon të kërkojë shkarkimin e presidentit Donald Trump para se të skadojë mandati...

Përforcime, masa shtesë në Washington në përgatitje për inaugurimin e Biden

para një jave - Bota Sot

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

FBI paralajmëron protesta të armatosura në të gjithë SHBA-në

para një jave - Evropa e Lirë

FBI paralajmëroi protesta të mundshme të armatosura në të gjithë Shtetet e Bashkuara, përpara inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, më 20 janar. Agjencia federale e zbatimit të ligjit tha...

Alarmi i FBI-së: Mund të ketë protesta të armatosura gjatë betimit të Bidenit

para një jave - NOA

Trazirat e shkaktuara në Kapitol Hill thuajse një javë më parë, kanë vënë në alarm FBI-në amerikane, e cila thuhet se ka informacione për një tjetër protestë të madhe të mbështetësve të Donald Trump, e...

Inaugurimi i Presidentit Biden/ Uashingtoni merr masa shtesë! Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të…

para një jave - Panorama

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Masa të përforcuara nga Shërbimi Sekret dhe Garda për inaugurimin e Biden

para një jave - Syri

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Përforcime, masa shtesë në Uashington në përgatitje për inaugurimin

para një jave - ABC News

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Pas trazirave në Washington, FBI paralajmëron se ka plane për protesta në të 50 shtetet

para një jave - GazetaBlic

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Përforcime, masa shtesë në Uashington në përgatitje për inaugurimin e Biden

para një jave - GazetaBlic

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Top Channel

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Flaka

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Republikanët përballen me pasojat e mbështetjes së pretendimeve të Presidentit Trump

para një jave - Bota Sot

Në qendër të protestave të dhunshme në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara, ishte një gënjeshtër që u lejua të zinte rrënjë dhe të përhapej nga shumë prej republikanëve që tani po e dënojnë Presidentin Donald...

FBI frikësohet nga protestat e armatosura prej mbështetësve të Trumpit në 50 shtete të ShBA-ve

para një jave - Periskopi

Zyrtarët e sigurisë amerikane kanë paralajmëruar për protesta të armatosura në mbarë vendin në ditët para se Bideni të betohet si president. Ka raportime se grupe të armatosura po planifikojnë të mblidhen...

Përforcime, masa shtesë në Uashington në përgatitje për inaugurimin

para një jave - Top Channel

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Përforcime, masa shtesë në Uashington në përgatitje për inaugurimin

para një jave - Bota Sot

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Demokratët, përpjekje për shkarkimin e Presidentit Trump

para një jave - Bota Sot

Demokratët e Kongresit amerikan ndërmorën të hënën një përpjekje të dytë për të detyruar Presidentin Donald Trump të largohet nga posti, duke paraqitur akuzën për “nxitje rebelimi”, lidhur me sulmin e...

Republikanët përballen me pasojat e mbështetjes së pretendimeve të Presidentit Trump

para një jave - Top Channel

Në qendër të protestave të dhunshme në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara, ishte një gënjeshtër që u lejua të zinte rrënjë dhe të përhapej nga shumë prej republikanëve që tani po e dënojnë Presidentin Donald...

Sulmi në Kapitol, Trump takohet me Pence

para një jave - Zyrtare

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën, për herë të parë që kur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit sulmuan ndërtesën e Kongresit. Dhuna e 6 janarit...

FBI thotë se ka plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Epoka e Re

“Protesta të armatosura po planifikohen në kryeqytetet e 50 shteteve nga data 16 deri të paktën më 20 janar,” FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve...

Trump dhe Pence takohen për herë të parë që nga dhuna e 6 janarit

para një jave - Shenja

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën mbrëma, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit kanë sulmuar ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Përforcime, masa shtesë në Washington në përgatitje për inaugurimin e Biden

para një jave - Shenja

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Trump dhe Pence takohen për herë të parë që nga dhuna e 6 janarit

para një jave - Ekonomia Online

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën mbrëma, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit kanë sulmuar ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

FBI-ja ka frikë nga protestat e armatosura nga mbështetësit e Trumpit përpara inaugurimit të Bidenit

para një jave - Ekonomia Online

Zyrtarët e sigurimit të SHBA-së kanë paralajmëruar protesta të mundshme të armatosura në mbarë vendin në ditët para se Joe Biden të betohet si president. Ka raporte të grupeve të armatosura që planifikojnë...

Trump dhe Pence takohen për herë të parë që nga dhuna e 6 janarit

para një jave - Lajm

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën mbrëma, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit kanë sulmuar ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Përforcime, masa shtesë në Uashington në përgatitje për inaugurimin/ Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po…

para një jave - Java News

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

FBI-ja paralajmëron protesta të armatosura në të gjithë ShBA-në

para një jave - Ekonomia Online

FBI paralajmëroi protesta të mundshme të armatosura në të gjithë Shtetet e Bashkuara, përpara inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, më 20 janar. Agjencia federale e zbatimit të ligjit tha...

Cili është sfondi i ofensivës për ta shkarkuar Trumpin?

para një jave - Ekonomia Online

Kaosin që e shkaktuan në Kongresin amerikan protestuesit e nxitur nga presidenti, Donald Trump ka çuar ligjvënësit në territorin e paeksploruar ndërsa vendosnin rrugën për fajësim me vetëm disa ditë të...

Shkarkimi i Donald Trump/ Përplasje në Kongres për nismën e demokratëve

para një jave - Top Channel

Demokratët nisën përpjekjen e dytë për shkarkimin e presidentit Donald Trump për shkak të atij që e konsiderojnë rol të tij në sulmin e javës së kaluar mbi ndërteën e Kongresit. Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve,...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Infokusi

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Republikanët i dalin në krah Trump-it, bllokojnë rezolutën e demokratëve për shkarkimin e presidentit

para një jave - FaxWeb

Republikanët në Dhomën e Përfaqësuesve bllokuan kërkesën e sotme të demokratëve. Kërkesa për një rezolutë që i bën thirrje zëvendëspresidentit, Mike Pence të fillojë procedurën e ndryshimeve në kushtetutën...

Përforcime, masa shtesë në Washington në përgatitje për inaugurimin e Biden

para një jave - Ekonomia Online

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Blindohet Washingtoni, garda kombëtare dërgon 15 mijë trupa për të garantuar sigurinë e ditës së inagurimit

para një jave - FaxWeb

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Paralajmëron FBI: Ka plane për protesta të dhunshme në 50 shtetet amerikane

para një jave - Gazeta Metro

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Përforcime, masa shtesë në Washington në përgatitje për inaugurimin e Biden

para një jave - Periskopi

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Paralajmërimi i FBI-së: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet e SHBA-ve, pjesëmarrësit janë anëtarë të grupeve ekstremiste

para një jave - Dosja.al

12 Janar, 2021 8:00 SHBA – FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit...

Inagurimi i Biden/ Uashingtoni merr masa shtesë, përfocime dhe përgatitje

para një jave - Dosja.al

12 Janar, 2021 7:57 SHBA – Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka...

Demokratët, përpjekje për shkarkimin e Presidentit Trump

para një jave - Arbresh

Demokratët e Kongresit amerikan ndërmorën të hënën një përpjekje të dytë për të detyruar Presidentin Donald Trump të largohet nga posti, duke paraqitur akuzën për “nxitje rebelimi”, lidhur me sulmin e...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Arbresh

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Periskopi

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Përforcime, masa shtesë në Uashington në përgatitje për inaugurimin

para një jave - Zëri i Amerikës

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

FBI: Ka plane për protesta të dhunshme në 50 shtete

para një jave - ABC News

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Cili është sfondi i ofensivës për ta shkarkuar Trumpin?

para një jave - Telegrafi

Kaosin që e shkaktuan në Kongresin amerikan protestuesit e nxitur nga presidenti, Donald Trump ka çuar ligjvënësit në territorin e paeksploruar ndërsa vendosnin rrugën për fajësim me vetëm disa ditë të...

Cili është sfondi i ofensivës për ta shkarkuar Trumpin?

para një jave - Bota Sot

Kaosin që e shkaktuan në Kongresin amerikan protestuesit e nxitur nga presidenti, Donald Trump ka çuar ligjvënësit në territorin e paeksploruar ndërsa vendosnin rrugën për fajësim me vetëm disa ditë të...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Bota Sot

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Kallxo

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Paralajmërimi i FBI-së/ Po u shkarkua Trump, mund të shpërthejë dhuna

para një jave - Top Channel

Byroja Federale e Hetimit u ka dërguar një memo agjencive ligjzbatuese në mbarë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku paralajmëron për protesta të mundshme të armatosura në 50 shtete amerikane duke nisur...

Dhoma e Përfaqësuesve kërkon zyrtarisht heqjen e Trump nga detyra

para një jave - Top Channel

Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së paraqiti sot një rezolutë që i bën thirrje zëvendëspresidentit Mike Pence të heqë presidentin Donald Trump nga detyra. Masa bën presion që Pence të thërrasë amendamentin...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Zëri i Amerikës

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Paralajmërimi i FBI-së/ Po u shkarkua Trump, mund të shpërthejë dhuna

para një jave - Fakti Ditor

Byroja Federale e Hetimit u ka dërguar një memo agjencive ligjzbatuese në mbarë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku paralajmëron për protesta të mundshme të armatosura në 50 shtete amerikane duke nisur...

Drojë për sigurinë gjatë inaugurimit të Bidenit president

para një jave - Koha.net

FBI-ja ka paralajmëruar se protesta të armatosura janë duke u planifikuar në Washington DC dhe në të gjitha kryeqytetet e 50 shteteve amerikane para inaugurimit të presidentit të zgjedhur Joe Biden më...

Republikanët përballen me pasojat e mbështetjes së pretendimeve të Presidentit Trump

para një jave - Zëri i Amerikës

Në qendër të protestave të dhunsh m e në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara , ishte një gënjeshtër që u lejua të zinte rrënjë dhe të përhapej nga shumë prej republikanëve që tani po e dënojnë President...

FBI paralajmëron marshime të armatosura tre ditë para inaugurimit të Bidenit

para një jave - Telegrafi

Një dokument i brendshëm i FBI-së po paralajmëron zbatimin e ligjit shtetëror dhe lokal se duhet të përgatiten për dhunë të ekstremistëve të djathtë gjatë ditës së diele. Memorandumi i FBI – thuhet se...

Paralajmërimi i FBI-së: Po planifikohen protesta të armatosura në të gjithë SHBA-në javën e ardhshme

para një jave - Zeri

FBI ka paralajmëruar se po planifikohen protesta të armatosura në të 50 shtetet e SHBA-së dhe në Uashington në ditët para inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, duke ngjallur frikën për më shumë...

Pence vazhdon një kurs ballafaqimi me Trumpin

para një jave - Bota Sot

Pak para ndërrimit të pushtetit në Shtëpinë e Bardhë, Trump kërcënohet me procedura të fajësimit. Nënpresidenti i SHBA Mike Pence luan një rol vendimtar në këtë. Që nga stuhia në Kapitol, marrëdhëniet...

Zbulohet memo e FBI/ Paralajmërohen protesta të armatosura në të gjithë SHBA-në, ja çfarë mund të ndodhë nga 16 janari

para një jave - Panorama

Një memo e FBI për agjencitë e zbatimit të ligjit paralajmëron mundësinë e protestave të armatosura në të gjithë SHBA-në, duke nisur nga 16 janari. “Associated press” raporton se FBI paralajmëron se një...

Demokratët me rezolutë për shkarkimin e Trump

para një jave - GazetaBlic

Demokratët e Kongresit në SHBA kanë prezantuar një rezolutë në të cilën kërkojnë shkarkimin e Donald Trump nga pozita e presidentit të SHBA-së duke e akuzuar për nxitje të kryengritjes në lidhje me trazirat...

Tentimi i dytë për shkarkimin e Trumpit, rreth nxitjes së kryengritjes

para një jave - Koha.net

Demokratët në Kongresin amerikan e kanë filluar të hënën iniciativën për ta larguar presidentin Donald Trump nga detyra, duke e paraqitur nenin e shkarkimit që e akuzon atë për nxitjen e kryengritjes në...

FBI paralajmëron marshime të armatosura tre ditë para inaugurimit të Bidenit

para një jave - Bota Sot

Një dokument i brendshëm i FBI-së po paralajmëron zbatimin e ligjit shtetëror dhe lokal se duhet të përgatiten për dhunë të ekstremistëve të djathtë gjatë ditës së diele. Memorandumi i FBI – thuhet se...

Paralajmërimi i fortë i FBI: Protesta dhe dhunë e armatosur në Uashington, nëse hiqet Donald Trump

para një jave - Java News

Një memo e FBI për agjencitë e zbatimit të ligjit paralajmëron mundësinë e protestave të armatosura në të gjithë SHBA-në, duke nisur nga 16 janari. “Associated press” raporton se FBI paralajmëron se një...

Protestat – FBI: Gjatë betimit të Joe Biden, priten grupe të armatosura

para një jave - Mapo

FBI ka informacione për një tjetër protestë të madhe të mbështetësve të Donald Trump, e cila pritet të zhvillohet gjatë ceremonisë së inagurimit të Joe Biden si President i SHBA-ve. Mediat raportojnë se...

FBI-ja paralajmëron protesta të armatosura para inaugurimit të Bidenit

para një jave - Koha.net

FBI-ja ka paralajmëruar se po planifikohen protesta të armatosura në Uashington dhe në pesëdhjetë kryeqytete të shteteve federale amerikane në prag të ceremonisë së inaugurimit të presidentit të zgjedhur...

FBI zbulon planin e “frikshëm” të mbështetësve të Donald Trump, kur të betohet Joe Biden si president

para një jave - Gazeta Tema

FBI ka informacione për një tjetër protestë të madhe të mbështetësve të Donald Trump, e cila pritet të zhvillohet gjatë ceremonisë së inagurimit të Joe Biden si president i SHBA-ve. Mediat raportojnë se...

FBI paralajmëron marshime të armatosura tre ditë para inaugurimit të Bidenit

para një jave - Shenja

Një dokument i brendshëm i FBI-së po paralajmëron zbatimin e ligjit shtetëror dhe lokal se duhet të përgatiten për dhunë të ekstremistëve të djathtë gjatë ditës së diele. Memorandumi i FBI – thuhet se...

Paralajmërimi i FBI-së/ Po u shkarkua Trump, mund të shpërthejë dhuna

para një jave - Flaka

Byroja Federale e Hetimit u ka dërguar një memo agjencive ligjzbatuese në mbarë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku paralajmëron për protesta të mundshme të armatosura në 50 shtete amerikane duke nisur...

Me armë në shesh, FBI trondit SHBA-të: Çfarë pritet gjatë betimit të Biden

para një jave - InfoShqip

FBI ka informacione për një tjetër protestë të madhe të mbështetësve të Donald Trump, e cila pritet të zhvillohet gjatë ceremonisë së inagurimit të Joe Biden si President i SHBA-ve. Mediat raportojnë se...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Arbresh

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Lajm

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Republikanët bllokojnë rezolutën për shkarkimin e Trumpit

para një jave - Shenja

Republikanët në Dhomën e Përfaqësuesve bllokuan kërkesën e sotme të demokratëve. Kërkesa për një rezolutë që i bën thirrje zëvendëspresidentit, Mike Pence të fillojë procedurën e ndryshimeve në kushtetutën...

Me armë në shesh, FBI trondit SHBA-të: Çfarë pritet gjatë betimit të Biden

para një jave - Zyrtare

FBI ka informacione për një tjetër protestë të madhe të mbështetësve të Donald Trump, e cila pritet të zhvillohet gjatë ceremonisë së inagurimit të Joe Biden si President i SHBA-ve. Mediat raportojnë se...

Me armë në shesh, FBI trondit SHBA-të: Çfarë pritet gjatë betimit të Biden

para një jave - Tetova Sot

FBI ka informacione për një tjetër protestë të madhe të mbështetësve të Donald Trump, e cila pritet të zhvillohet gjatë ceremonisë së inagurimit të Joe Biden si President i SHBA-ve. Mediat raportojnë se...

Shkarkimi i Trump, paralajmërohen protesta të dhunshme në SHBA. Çfarë pritet të bëjë grupi i armatosur më 16 Janar

para një jave - FaxWeb

Një memo e FBI për agjencitë e zbatimit të ligjit paralajmëron mundësinë e protestave të armatosura në të gjithë SHBA-në, duke nisur nga 16 janari. “Associated press” raporton se FBI paralajmëron se një...

FBI-ja paralajmëron protesta të armatosura para inaugurimit të Bidenit

para një jave - Ekonomia Online

FBI-ja ka paralajmëruar se po planifikohen protesta të armatosura në Uashington dhe në pesëdhjetë kryeqytete të shteteve federale amerikane në prag të ceremonisë së inaugurimit të presidentit të zgjedhur...

Demokratët paraqesin rezolutë për shkarkimin e Trumpit

para një jave - Zyrtare

Demokratët e Dhomës së Përfaqësuesve kanë dorëzuar rezolutën, në të cilën kanë përfshirë vetëm nenin për shkarkimin e presidentit Donald Trump me akuzën për “nxitje të kryengritjes” për rolin e tij në...

Demokratët përshpejtojnë përpjekjet për shkarkimin e Presidentit Trump

para një jave - KDPolitik

Demokratët në Kongres po ndërmarrin veprime për nisjen sa më parë të procedurave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump, duke kërkuar veprime të vendosura, të menjëhershme për të siguruar siç thonë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK