500 familje evakuohen/ Kosovë, u goditën nga vërshimi i ujërave në Vushtrri

para 3 dite - Top Channel

Qyteti i Vushtrrisë po del të jetë mesin e komunave më të prekura nga vërshimet në vend. Dalja e lumit Sitnica nga shtrati shkaktoi përmbytje jo vetëm në fshatrat përreth por arriti deri në qytet. Kryetari...

Kastrati: Ishte e domosdoshme të shpallet gjendje e jashtëzakonshme pas reshjeve të shiut

para 3 dite - Insajderi

Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka deklaruar se ishte e domosdoshme të shpallet gjendje e jashtëzakonshme pas reshjeve të mëdha të shiut. Ai në Klan Kosova, theksoi, se nuk mbahet mend të jenë...

Përmbytjet në Kamenicë, ushtari i FSK-së ndihmon komunitetin serb në Hajnoc

para 3 dite - Bota Sot

Gjendja si pasojë e reshjeve të shiut e borës në shumë pjesë të vendit vazhdon të jetë e rëndë. Vërshime e përmbytje ka pasur edhe në komunën e Kamenicës, çka se kryetari Qëndron Kastrati e ka shpallur...

Përmbytjet në Kamenicë, ushtari i FSK-së ndihmon komunitetin serb në Hajnoc

para 3 dite - GazetaBlic

Gjendja si pasojë e reshjeve të shiut e borës në shumë pjesë të vendit vazhdon të jetë e rëndë. Vërshime e përmbytje ka pasur edhe në komunën e Kamenicës, çka se kryetari Qëndron Kastrati e ka shpallur...

Përmbytjet në Kamenicë/Ushtari i FSK-së ndihmon komunitetin serb në Hajnoc

para 3 dite - Indeks online

Gjendja si pasojë e reshjeve të shiut e borës në shumë pjesë të vendit vazhdon të jetë e rëndë. Vërshime e përmbytje ka pasur edhe në komunën e Kamenicës, çka se kryetari Qëndron Kastrati e ka shpallur...

Qetësohet situata nga vërshimet në Fushë Kosovë, banorët presin kompensimin e dëmeve

para 3 dite - Telegrafi

Situata në Komunën e Fushës Kosovës nga reshjet e shiut dhe borës është qetësuar, mirëpo pasojat dhe dëmet e shkaktuara janë të mëdha. Ekipi i Telegrafit sot i ka vizituar disa zona ku ka pasur vërshime...

Vetëm në Vushtrri rreth 500 shtëpi të prekura nga vërshimet

para 3 dite - Kallxo

Komuna e Vushtrrisë ka qenë një nga komunat më të prekura nga vërshimet që ndodhën ditëve të fundit si pasojë e reshjeve të shiut e borës. Drejtori për Mbrojtje dhe Shpëtim në Komunën e Vushtrrisë, Bajrush...

Dëmet nga vërshimet në Vushtrri do të vlerësohen nga sot e do të kompensohen

para 3 dite - Syri.net Kosova

Pas vizitës së kryeministrit Hoti në Vushtrri, kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri ka thënë se do të kërkojnë nga Qeveria investime në argjinatura mbrojtëse të lumit, shkruan Syri.net Kosova. Tahiri...

Përmbytjet nga shiu në Kosovë, FSK shpëtoi 62 qytetarë të ngujuar

para 3 dite - Syri.net Kosova

Forca e Sigurisë së Kosovës pas reshjeve të shiut gjatë ditëve të fundit, iu ka ndalë në ndihmë qytetarëve të cilët janë prekur nga vërshimet. Njësitet e specializuara për reagim në kriza dhe ekipet e...

Fotoalbum: Vërshimet në Kosovë

para 3 dite - Koha.net

Se çfarë dëmesh kanë shkaktuar vërshimet e ditëve të fundit, tregojnë fotot e realizuara sot nga KOHA. Fotot janë realizuar në fshatrat e Obiliqit dhe në Vushtrri. Ato janë shkrepur nga droni. Në foto...

Tahiri: Dëmet nga vërshimet do të kompensohen nga fondi i Qeverisë

para 3 dite - Zeri

Kreu i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka thënë se dëmet e shkaktuara nga vërshimet e ditëve të fundit në këtë komunë do të kompensohen nga fondi i Qeverisë. Përmes një postimi në “Facebook”, Tahiri...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve në Kosovë

para 3 dite - Zhurnal

Zhurnal Ads Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve në Kosovë

para 3 dite - Telegrafi

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit...

Dëmet nga vërshimet në Vushtrri do të vlerësohen nga sot e do të kompensohen

para 3 dite - Bota Sot

Pas vizitës së kryeministrit Hoti në Vushtrri, kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri ka thënë se do të kërkojnë nga Qeveria investime në argjinatura mbrojtëse të lumit. Tahiri ka thënë se është i lumtur...

Përmbytjet në Kosovë, FSK shpëtoi 62 qytetarë të ngujuar

para 3 dite - ABC News

Forca e Sigurisë së Kosovës pas reshjeve të shiut gjatë ditëve të fundit, iu ka ndalë në ndihmë qytetarëve të cilët janë prekur nga vërshimet. Njësitet e specializuara për reagim në kriza dhe ekipet e...

Tahiri:Dëmet nga vërshimet në Vushtrri do të vlerësohen e do të kompensohen

para 3 dite - RTK

Pas vizitës së kryeministrit Hoti në Vushtrri, kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri ka thënë se do të kërkojnë nga Qeveria investime në argjinatura mbrojtëse të lumit. Tahiri ka thënë se është i lumtur...

Tahiri: Do të kompensohen dëmet e shkaktuara nga vërshimet

para 3 dite - GazetaBlic

Pas vizitës së kryeministrit Hoti në Vushtrri, kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri ka thënë se do të kërkojnë nga Qeveria investime në argjinatura mbrojtëse të lumit. Tahiri ka thënë se është i lumtur...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve në Kosovë

para 3 dite - Bota Sot

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit...

Përmbytjet në Kosovë, FSK shpëtoi 62 qytetarë të ngujuar

para 3 dite - Bota Sot

Forca e Sigurisë së Kosovës pas reshjeve të shiut gjatë ditëve të fundit, iu ka ndalë në ndihmë qytetarëve të cilët janë prekur nga vërshimet. Njësitet e specializuara për reagim në kriza dhe ekipet e...

FSK në aksion maratonik pas vërshimeve në vend

para 3 dite - GazetaBlic

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit...

Nga reshjet e shiut vërshime pati dhe në Mitrovicë, flet Bahtiri

para 3 dite - Telegrafi

Kryetari i Komunës së Mitrovicës Agim Bahtiri në një prononcim për Telegrafin ka thënë se mbrëmë deri në orët e vona ka qëndruar në terren bashkë me ekipet e tyre për të ju dal në ndihmë qytetarëve të...

Hoti thotë se do të ndajnë një fond të veçantë për të ndihmuar familjet e prekura nga vërshimet

para 3 dite - Telegrafi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se do të ndajnë një fond të veçantë për familjet e prekura nga vërshimet. Hoti ka bërë të ditur se të enjten do të takojë kryetarët e komunave...

Hoti premton se do të krijojë fonde shtesë për të dëmtuarit nga vërshimet

para 3 dite - Insajderi

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, ka vizituar komunën e Vushtrrisë, respektivisht lumin Sitnica, pas vërshimeve të shkaktuara nga reshjet e dendura të shiut ditëve të fundi, raporton Ekonomia Online,...

Hoti thotë se do të ndajnë një fond të veçantë për të ndihmuar familjet e prekura nga vërshimet

para 3 dite - Syri.net Kosova

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka thënë se do të ndajnë një fond të veçantë për familjet e prekura nga vërshimet. Hoti, përmes një shkrimi në Facebook, ka bërë të ditur se të enjten do të takojë...

Hoti thotë se do të ndajnë një fond të veçantë për të ndihmuar familjet e prekura nga vërshimet

para 3 dite - Zhurnal

Zhurnal Ads Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se do të ndajnë një fond të veçantë për familjet e prekura nga vërshimet. Hoti ka bërë të ditur se të enjten do të takojë kryetarët...

FSK tregon se sa persona janë shpëtuar nga ngujimi në zonat e vërshimeve- FOTO

para 3 dite - Kallxo

Forca e Sigurisë së Kosovës ka njoftuar se që nga 8 janari kanë pranuar disa kërkesa për ndihmë dhe mbështetje nga disa komuna në lidhje me menaxhimin e vërshimeve që ndodhën si pasojë e reshjeve të shiut...

Komuna e Kamenicës shpall gjendje emergjente për shkak të vërshimeve

para 3 dite - Bota Sot

Kryetari i Komunës së Kamenicës Qendron Kastrati, pas gjendjes së krijuar nga vërshimet e fundit, ka marrë vendim për shpallje të gjendjes emergjente. Kastrati përmes këtij vendimi obligon Drejtorinë për...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve

para 3 dite - RTK

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve në Kosovë

para 3 dite - Indeks online

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit...

Hoti nga Vushtrria paralajmëron fond për kompensimin e dëmeve nga përmbytjet

para 3 dite - Klan Kosova

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti ka paralajmëruar vlerësimin e dëmeve dhe krijimin e një fondi për kompensimin e tyre. Për këtë çështje Hoti nga Vushtria saktësisht gjatë vizitës te lumi Sitnica ka...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve në Kosovë

para 3 dite - Zeri

Forca e Sigurisë së Kosovës pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit dhe të...

Përmirësohet gjendja pas vërshimeve në Ferizaj

para 3 dite - Koha.net

Gjatë dy ditëve të fundit ekipet emergjente të Komunës së Ferizajt kanë qëndruar vazhdimisht në terren me qëllim të përmirësimit të gjendjes nga vërshimet. Kjo komunë ka vënë në dispozicion disa kompani...

Qetësohet situata nga vërshimet në Fushë Kosovë, banorët presin kompensimin e dëmeve

para 3 dite - InfoShqip

Situata në Komunën e Fushës Kosovës nga reshjet e shiut dhe borës është qetësuar, mirëpo pasojat dhe dëmet e shkaktuara janë të mëdha. Ekipi i Telegrafit sot i ka vizituar disa zona ku ka pasur vërshime...

Hoti premton fond për të ndihmuar familjet e dëmtuara nga vërshimet e lumit Silnica

para 3 dite - Zeri

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka vizituar sot komunën e Vushtrrisë për t’u njoftuar nga afër me dëmet, të cilat ia kanë shkaktuar kësaj komune reshjet atmosferike të ditëve të fundit. I shoqëruar...

Hoti: Qeveria do të ndajë një fond për familjet e prekura nga vërshimet

para 3 dite - RTK

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka deklaruar se Qeveria do të ndajë një fond për t’u dalë në ndihmë familjeve të prekura nga vërshimet. Hoti, ka vizituar sot komunën e Vushtrrisë për t’u njoftuar...

Hoti pas vërshimeve në Vushtrri, premton fond për dëmet e shkaktuara

para 3 dite - Kallxo

Gjatë ditës së djeshme, shumë shtëpi në Komunën e Vushtrrisë u përmbytën nga uji si pasojë e vërshimeve nga të cilat u përfshinë shumë komuna të Kosovës. Gjatë ditës së sotme, kryeministri në detyrë, Avdullah...

Hoti viziton Vushtrrinë pas dëmeve të shkaktuara nga vërshimet e lumit Sitnica

para 3 dite - Zeri

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka vizituar sot komunën e Vushtrrisë për t’u njoftuar nga afër me dëmet të cilat i kanë shkaktuar kësaj komune reshjet atmosferike të ditëve të fundit. I shoqëruar...

Kryetari i Kamenicës: Ishte e domosdoshme shpallja e gjendjes emergjente, dëmet ishin shumë të mëdha

para 3 dite - Arbresh

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka shpallur sot gjendje emergjente pas situatës së krijuar nga vërshimet. Kastrati në Info Magazine, ka thënë që shpallja e gjendjes emergjente ka qenë...

Hoti: Do të krijojmë fond për kompensimin e dëmeve nga vërshimet

para 3 dite - Koha.net

Prishtinë, 13 janar (EkonomiaOnline) - Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, ka vizituar komunën e Vushtrrisë, respektivisht lumin Sitnica, pas vërshimeve të shkaktuara nga reshjet e dendura të shiut ditëve...

Hoti: Do të japim ndihmë financiare për familjet e prekura nga përmbytjet

para 3 dite - ABC News

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar se qeveria do të ndajë një fond për të ndihmuar familjet e prekura nga përmbytjet. Hoti tha se fondi do të ndahet në bazë të kapaciteteve që...

Hoti: Qeveria do të ndajë një fond për familjet e prekura nga vërshimet

para 3 dite - Indeks online

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka deklaruar se Qeveria do të ndajë një fond për t’u ndihmuar familjeve të prekura nga vërshimet. Hoti tha se fondi do të ndahet në bazë të kapaciteteve që ka Qeveria....

Kjo është gjendja pas vërshimeve në Malishevë dhe Klinë

para 3 dite - Infokusi

Dhjetëra familje të komunës së Malishevës, Klinës e qyteteve tjera të vershuara një ditë më parë ende vazhdojnë të kërkojnë një kulm për të kaluar natën. Përveç shtëpive, atyre u janë shkatërruar thuajse...

Hoti thotë se Qeveria do ndajë fond për tu ndihmuar qytetarët e prekur nga vërshimet

para 3 dite - Bota Sot

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti thotë se Qeveria e tij do të ndajë një fond të veçantë për të prekurit nga vërshimet. Hoti thotë se ky fond do jetë për familjet që kanë nevojë nga këto vërshime....

Tahiri: Dëmet nga vërshimet në Vushtrri do të vlerësohen nga sot e do të kompensohen

para 3 dite - Lajmi.net

Përmes një postimi në Facebook, Tahiri ka thënë se është i lumtur që nuk ka viktima në njerëz dhe se dëmet që janë bërë do të vlerësohet nga sot e do të kompensohen nga Qeveria. Postimi i plotë: Vushtrria...

Vërshimet në Kamenicë, komuna shpallë Gjendjen Emergjente

para 3 dite - Syri.net Kosova

Kryetari i Komunës së Kamenicës pas gjendjes së krijuar nga vërshimet merr vendim për shpallje të Gjendjes Emergjente. I pari i komunës, Qëndron Kastrati, përmes këtij vendimi obligon Drejtorinë për Mbrojtje...

Hoti thotë se Qeveria do ndajë fond për tu ndihmuar qytetarët e prekur nga vërshimet

para 3 dite - GazetaBlic

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti thotë se Qeveria e tij do të ndajë një fond të veçantë për të prekurit nga vërshimet. Hoti thotë se ky fond do jetë për familjet që kanë nevojë nga këto vërshime,...

Komuna e Kamenicës shpall gjendje emergjente, pas situatës së krijuar nga vërshimet

para 3 dite - Telegrafi

Si pasojë e vërshimeve që u shkaktuan nga reshjet e shiut e borës, komuna e Kamenicës ka marrë vendim për shpalljen e gjendjes emergjente. I pari i komunës, Qëndron Kastrati, përmes këtij vendimi ka obliguar...

Kastrati: Ishte e domosdoshme shpallja e gjendjes emergjente, dëmet ishin shumë të mëdha

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka shpallur sot gjendje emergjente pas situatës së krijuar nga vërshimet. Kastrati në Info Magazine në Klan Kosova, ka thënë që shpallja e gjendjes emergjente...

Komuna e Kamenicës shpall gjendjen emergjente

para 3 dite - Bota Sot

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka shpallur sot gjendje emergjente pas situatës së krijuar nga vërshimet. Përmes këtij vendimi obligohet Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim që të koordinojë...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve në Kosovë

para 3 dite - Lajmi.net

Pas vërshimeve të para (06.01.2021), FSK-ja ka marrë masat për të vlerësuar situatën në teren, duke angazhuar Kompaninë për Operacione me Civil, në nivel vendi. Më datën 08.01.2021, janë pranuar kërkesat...

Komuna e Kamenicës shpall gjendjen emergjente

para 3 dite - Koha.net

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka shpallur sot gjendje emergjente pas situatës së krijuar nga vërshimet. Përmes këtij vendimi obligohet Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim që të koordinojë...

BUJANOC: PËRMBYTJET- SHPALLET GJENDJE E JASHTËZAKONSHME

para 3 dite - Klan Macedonia

DËME NË DISA FSHATRA TË BUJANOCIT Bujanoci ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme për shkak të vërshimeve që kanë goditur këtë pjesë ku jetojnë shqiptarët në Serbi. Dalja nga shtretërit e lumit Moravica...

Kamenica shpall gjendje emergjente pas situatës së krijuar nga vërshimet

para 3 dite - Indeks online

Komuna e Kamenicës ka marrë vendim që të shpallë gjendje emergjente, pas reshjeve të shumta të cilat shkaktuan përmbytje. Kjo është bërë e ditur me anë të një postimi në Facebook nga i pari i kësaj komune,...

Pas vërshimeve, Komuna e Kamenicës shpall Gjendje Emergjente

para 3 dite - OraInfo

Komuna e Kamenicës shpall Gjendje Emergjente. Kryetari i Komunës së Kamenicës pas gjendjes së krijuar nga vërshim.et merr vendim për shpallje të Gjendjes Emergjente. I pari i komunës, Qëndron Kastrati,...

Komuna e Kamenicës shpall gjendje të jashtëzakonshme, shkak vërshimet

para 3 dite - Zeri

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka marrë vendim të shpallë gjendje të jashtëzakonshme në komunën që ai udhëheq, raporton “Zeri.info”. Kastrati theksoi se për shkak të dëmeve që kanë...

Kastrati shpallë gjendje emergjente në Kamenicë

para 3 dite - Kallxo

Kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka njoftuar se për shkak të situatës së krijuar nga vërshimet, ka marrë vendim për shpalljen e gjendjes emergjente në Kamenicë. “Reshjet atmosferike kanë...

Vërshimet në Kamenicë, komuna shpallë Gjendjen Emergjente

para 3 dite - GazetaBlic

Kryetari i Komunës së Kamenicës pas gjendjes së krijuar nga vërshimet merr vendim për shpallje të Gjendjes Emergjente. I pari i komunës, Qëndron Kastrati, përmes këtij vendimi obligon Drejtorinë për Mbrojtje...

Hoti: Qeveria do të ndajë një fond për familjet e prekura nga vërshimet

para 3 dite - Lajmi.net

Hoti tha se fondi pritet të ndahet në bazë të kapaciteteve që ka Qeveria e Kosovës. “Në Qeveri do të ndajmë një fond në bazë të mundësive që t’u ndihmojmë familjeve në nevojë nga vërshimet. Ne jemi në...

Hoti se bashku me Selmanajn vizitojnë Vushtrrinë e përmbytur nga uji

para 3 dite - Infokusi

Komuna e Vushtrrisë është një ndër vendet me të prekura nga vërshimet të cilat ndodhin nga reshjet shiut. E kryeministri në detyre, Avduallh Hoti së bashku me Driton Selmanajn e Xhafer Tairin kanë vizituar...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve në Kosovë

para 3 dite - Radio Kosova e Lire

Forca e Sigurisë së Kosovës, pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit dhe të...

Përmbytjet në Kosovë, FSK-ja shpëtoi 62 qytetarë të ngujuar

para 3 dite - Ekonomia Online

Forca e Sigurisë së Kosovës pas reshjeve të shiut gjatë ditëve të fundit, iu ka ndalë në ndihmë qytetarëve të cilët janë prekur nga vërshimet, raporton Express Njësitet e specializuara për reagim në kriza...

Tahiri: Dëmet nga vërshimet në Vushtrri do të vlerësohen nga sot e do të kompensohen nga qeveria

para 3 dite - Arbresh

Pas vizitës së kryeministrit Hoti në Vushtrri, kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri ka thënë se do të kërkojnë nga Qeveria investime në argjinatura mbrojtëse të lumit. Ky është postimi i plotë pa ndërhyrje:...

Përmbytjet në Kosovë: FSK shpëtoi 62 qytetarë të ngujuar

para 3 dite - Gazeta Metro

Forca e Sigurisë së Kosovës pas reshjeve të shiut gjatë ditëve të fundit, iu ka ndalë në ndihmë qytetarëve të cilët janë prekur nga vërshimet. Njësitet e specializuara për reagim në kriza dhe ekipet e...

FSK shpëtoi 62 qytetarë të ngujuar pas vërshimeve

para 3 dite - Periskopi

Forca e Sigurisë së Kosovës pas reshjeve të shiut gjatë ditëve të fundit, iu ka ndalë në ndihmë qytetarëve të cilët janë prekur nga vërshimet. Njësitet e specializuara për reagim në kriza dhe ekipet e...

​Komuna e Kamenicës shpall gjendje emergjente për shkak të vërshimeve

para 3 dite - Periskopi

Kryetari i Komunës së Kamenicës Qendron Kastrati, pas gjendjes së krijuar nga vërshimet e fundit, ka marrë vendim për shpallje të gjendjes emergjente. Kastrati përmes këtij vendimi obligon Drejtorinë për...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve në Kosovë

para 3 dite - Arbresh

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve në Kosovë

para 3 dite - Ekonomia Online

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit...

Hoti: Qeveria do të ndajë një fond për familjet e prekura nga vërshimet

para 3 dite - Arbresh

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka deklaruar se Qeveria do të ndajë një fond për t’u dalë në ndihmë familjeve të prekura nga vërshimet. Hoti, ka vizituar sot komunën e Vushtrrisë për t’u njoftuar...

Vërshimet dëmtojnë 500 shtëpi në Vushtrri, flet Xhafer Tahiri për problemet

para 3 dite - Syri.net Kosova

500 familjeve në Vushtrri iu është dëmtuar shtëpia nga vërshimet, ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri. Tahiri tha se këto janë vërshimet më të mëdha që kanë ndodhur në 50 vitet e fundit....

Bllokohen 10 fshatra të Kamenicës

para 3 dite - Syri.net Kosova

Komuna e Kamenicës është njëra nga komunat që ka pasur më së shumti dëme në ditët e fundit për shkak të reshjeve. Qëndron Kastrati ka thënë se është ende herët që t’i vlerësojnë dëmet. Mirëpo, sipas tij,...

Kamenica shpall gjendje emergjente pas situatës së krijuar nga vërshimet

para 3 dite - Lajmi.net

Kjo është bërë e ditur me anë të një postimi në Facebook nga i pari i kësaj komune, Qëndron Kastrati, shkruan lajmi.net. Ai ka thënë se ka kërkuar gatishmëri të plotë nga të gjitha institucionet, pasi...

Avdullah Hoti: Qeveria e Kosovës do të ndajë një fond për familjet e prekura nga vërshimet

para 3 dite - Radio Kosova e Lire

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka deklaruar se Qeveria do të ndajë një fond për t’u dalë në ndihmë familjeve të prekura nga vërshimet. Ai tha se fondi pritet të ndahet në bazë të kapaciteteve që...

Hoti: Qeveria do të ndajë një fond për familjet e prekura nga vërshimet

para 3 dite - Periskopi

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka deklaruar se Qeveria do të alokojë një fond për t’u ndihmuar familjeve të prekura nga vërshimet. Hoti tha se fondi do të alokohet në bazë të kapaciteteve që ka...

Komuna e Kamenicës shpall Gjendje Emergjente

para 3 dite - Infokusi

Kyetari i komunës së Kamenicës ka marrë vendim për shpalljen e gjendjes emergjente në këtë komunë, pas situatës së krijuar nga vërshimet. I pari i komunës, Qëndron Kastrati, përmes këtij vendimi obligon...

Hoti shikon nga afër dëmet e shkaktuara nga vërshimet e lumit Silnica në Vushtrri

para 3 dite - Epoka e Re

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka vizituar sot komunën e Vushtrrisë për t’u njoftuar nga afër me dëmet të cilat i kanë shkaktuar kësaj komune reshjet atmosferike të ditëve të fundit. I shoqëruar nga

Hoti thotë se Qeveria do të ndaj një fond për t’i ndihmuar familjet e prekura nga vërshimet

para 3 dite - Gazeta Metro

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka thënë Qeveria në detyrë do të ndajë një fond të veçantë për të prekurit nga vërshimet, shkruan Gazeta Metro. Kështu tha Hoti para mediave, ku mes tjerash ka thënë...

Hoti nga Vushtrria: Do të krijojmë fond për kompensim e dëmeve nga vërshimet

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, ka vizituar komunën e Vushtrrisë, respektivisht lumin Sitnica, pas vështrimeve të shkartuar nga reshjet e mëdha të shiut ditëve të fundi, raporton Ekonomia Online....

Bllokohen 10 fshatra të Kamenicës

para 3 dite - RTK

Komuna e Kamenicës është njëra nga komunat që ka pasur më së shumti dëme në ditët e fundit për shkak të reshjeve. Në emisionin #gjesi, kryetari i kësaj komune, Qëndron Kastrati ka thënë se është ende herët...

Bllokohen 10 fshatra të Kamenicës

para 3 dite - Bota Sot

Komuna e Kamenicës është njëra nga komunat që ka pasur më së shumti dëme në ditët e fundit për shkak të reshjeve. Në emisionin #gjesi, kryetari i kësaj komune, Qëndron Kastrati ka thënë se është ende herët...

Bllokohen 10 fshatra të Kamenicës, 1 mijë e 600 qytetarë nuk kanë qasje me komunën

para 3 dite - Zeri

Komuna e Kamenicës është njëra nga komunat që ka pasur më së shumti dëme në ditët e fundit për shkak të reshjeve. Në t7, kryetari i kësaj komune, Qëndron Kastrati ka thënë se është ende herët që t’i vlerësojnë...

Kamenica shpall gjendje emergjente pas situatës së krijuar nga vërshimet

para 3 dite - Lajm

Kjo është bërë e ditur me anë të një postimi në Facebook nga i pari i kësaj komune, Qëndron Kastrati. Ai ka thënë se ka kërkuar gatishmëri të plotë nga të gjitha institucionet, pasi që reshjet kanë shkaktuar...

Komuna e Kamenicës shpall gjendje emergjente për shkak të vërshimeve

para 3 dite - KosovaPress

Kryetari i Komunës së Kamenicës Qendron Kastrati, pas gjendjes së krijuar nga vërshimet e fundit, ka marrë vendim për shpallje të gjendjes emergjente. Kastrati përmes këtij vendimi obligon Drejtorinë për...

Komuna e Kamenicës shpall gjendjen emergjente

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka shpallur sot gjendje emergjente pas situatës së krijuar nga vërshimet. Përmes këtij vendimi obligohet Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim që të koordinojë...

Shpallet gjendje emergjente në Komunën e Kamenicës

para 3 dite - Epoka e Re

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, pas gjendjes së krijuar nga vërshimet ka marrë vendim për shpalljen e gjendjes emergjente në këtë komunë. Kastrati, përmes këtij vendimi obligon Drejtorinë...

Kastrati viziton urën e rrënuar nga vërshimet në Hajnoc të Kamenicës

para 3 dite - KosovaPress

Kryetari i Komunës së Kamenicës Qëndron Kastrati së bashku me zyrtarin e Ministrisë së Infrastrukturës Isa Berisha dhe ekipin për vlerësimin e gjendjes nga FSK kanë vizituar urën e rrënuar nga vërshimet...

Komuna e Kamenicës shpall gjendje emergjente, pas situatës së krijuar nga vërshimet

para 3 dite - Gazeta Metro

Si pasojë e vërshimeve që u shkaktuan nga reshjet e shiut e borës, komuna e Kamenicës ka marrë vendim për shpalljen e gjendjes emergjente. I pari i komunës, Qëndron Kastrati, përmes këtij vendimi ka obliguar...

Komuna e Kamenicës shpall Gjendje Emergjente

para 3 dite - Periskopi

Kryetari i Komunës së Kamenicës pas gjendjes së krijuar nga vërshimet merr vendim për shpallje të Gjendjes Emergjente. I pari i komunës, Qëndron Kastrati, përmes këtij vendimi obligon Drejtorinë për Mbrojtje...

Pas gjendjes së krijuar nga vërshimet, Komuna e Kamenicës shpall gjendje të jashtëzakonshme

para 3 dite - Arbresh

Kryetari i Komunës së Kamenicës pas gjendjes së krijuar nga vërshimet merr vendim për shpallje të Gjendjes Emergjente. I pari i komunës, Qëndron Kastrati, përmes këtij vendimi obligon Drejtorinë për Mbrojtje...

Përmbytet Vushtria, evakuohen me emergjencë banorët

para 3 dite - Ora news

Banorët e një pjese të Komunës së Vushtrisë në Kosovë janë evakuuar, pasi lumi Sitnica ka dalë nga shtrati, duke shkaktuar përmbytje, njoftoi kreu i kësaj komune, Xhafer Tahiri. Tahiri tha se gjendja është...

Kamenicë, vazhdojnë vizitat në terren për të parë gjendjen e familjeve të bllokuara

para 3 dite - KosovaPress

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka vizituar dje banorët, të cilët kanë mbetur të bllokuar pas rrënimit të urës në fshatin Hajnoc. Ai me këtë rast ka thënë se shefi i kabinetit, Meriton...

A do t’i mbulojë qeveria dëmet e shkaktuara nga vërshimet?

para 3 dite - Periskopi

Vërshimet kanë dëmtuar shumë shtëpi private të qytetarëve, kanë shkatërruar rrugë dhe shembur ura. Në disa zona është dashur edhe ndihma e FSK-së, për të avakuuar banorët nga uji i madh nëpër shtëpi. Kryeministri...

Vërshimet dëmtojnë 500 shtëpi në Vushtrri, flet Xhafer Tahiri për problemet

para 3 dite - Periskopi

500 familjeve në Vushtrri iu është dëmtuar shtëpia nga vërshimet, ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri. Tahiri tha se këto janë vërshimet më të mëdha që kanë ndodhur në 50 vitet e fundit....

Bllokohen 10 fshatra të Kamenicës

para 3 dite - Ekonomia Online

Komuna e Kamenicës është njëra nga komunat që ka pasur më së shumti dëme në ditët e fundit për shkak të reshjeve. Në emisionin #gjesi, kryetari i kësaj komune, Qëndron Kastrati ka thënë se është ende herët...

Familjet e prekura nga vërshimet në Mitrovicë ndihmohen me pako ushqimore dhe higjienike

para 4 dite - Syri.net Kosova

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim në Mitrovicë, ka ndihmuar me pako ushqimore dhe higjienike familjet e prekura nga vërshimet Pas reshjeve të shumta të shiut në Mitrovicë, shtrati i lumit Sitnica në mëngjesin...

Bujanoci shpall gjendjen e jashtëzakonshme

para 4 dite - Klan

Bujanoci shpall gjendjen e jashtëzakonshme Dalja e lumenjve përmbyt shtëpi dhe toka Në zona të ndryshme uji ka mbuluar rrugët dhe fushat. Dëmet e shkaktuara ende nuk janë bilanc i llogaritur. Frika se...

​Vërshimet në Vushtrri, Tahiri: Do të kërkojmë kompensim të dëmeve

para 4 dite - Top Channel

Vushtrria sot është zgjuar me vërshime nga lumi Sitnica dhe gjendje të rënduar të ekonomive familjare dhe banorëve në pjesën e qytetit, afër këtij lumi. Kryetari i kësaj komune Xhafer Tahiri në një postim...

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim në Mitrovicë ndihmon me pako ushqimore dhe higjienike familjet e prekura nga vërshimet

para 4 dite - Telegrafi

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim në Mitrovicë, ka ndihmuar me pako ushqimore dhe higjienike familjet e prekura nga vërshimet Pas reshjeve të shumta të shiut në Mitrovicë, shtrati i lumit Sitnica në mëngjesin...

Vushtrria shpall gjendje të jashtëzakonshme

para 4 dite - Insajderi

Pas vërshimeve shkak i reshjeve të shiut, Komuna e Vushtrrisë ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme, njofton Insajderi. Kjo pasi sipas kryetarit të kësaj komune, Xhafer Tahiri, 500 familje janë prekur...

Mitrovicë,ndihmohen familjet e prekura nga vërshimet

para 4 dite - RTK

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim në Mitrovicë, ka ndihmuar me pako ushqimore dhe higjienike familjet e prekura nga vërshimet Pas reshjeve të shumta të shiut në Mitrovicë, shtrati i lumit Sitnica në mëngjesin...

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim në Mitrovicë ndihmon me pako ushqimore dhe higjienike familjet e prekura nga vërshimet

para 4 dite - Bota Sot

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim në Mitrovicë, ka ndihmuar me pako ushqimore dhe higjienike familjet e prekura nga vërshimet Pas reshjeve të shumta të shiut në Mitrovicë, shtrati i lumit Sitnica në mëngjesin...

Vërshimet në Vushtrri, Tahiri: Do të kërkojmë kompensim të dëmeve

para 3 dite - Periskopi

Vushtrria sot është zgjuar me vërshime nga lumi Sitnica dhe gjendje të rënduar të ekonomive familjare dhe banorëve në pjesën e qytetit, afër këtij lumi. Kryetari i kësaj komune Xhafer Tahiri në një postim...

Fermeri nga Vushtrria: Nga 15 hektarë grurë që i kam, diku 60 për qind janë të dëmtuar nga vërshimet

para 4 dite - Telegrafi

Me mijëra hektarë tokë bujqësore janë dëmtuar si shkak i vërshimeve dhe daljes nga shtrati të lumit Sitnicë. Shumë ferma në Vushtrri janë përmbytur, ndërsa nuk kanë arritur të shpëtojnë as bagëtinë. Fermerët...

Vushtrria shpall gjendjen emergjente, Tahiri: 500 familje janë prekur nga vërshimet

para 4 dite - Bota Sot

Komuna e Vushtrrisë, ka shpallur sot gjendjen emergjente civile pas rëndimit të situatës me vërshimet e fundit. Kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri, ka thënë se ky qytet ka përjetuar sot një prej ditëve...

Komuna e Mitrovicës ndihmon me pako ushqimore dhe higjenike për të prekurit nga vërshimet

para 4 dite - Indeks online

Komuna e Mitrovicës ka bërë të ditur se përmes Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, janë ndihmuar me pako ushqimore dhe higjienike familjet e prekura nga vërshimet Pas reshjeve të shumta të shiut në Mitrovicë,...

Komuna e Mitrovicës ndihmon me pako ushqimore dhe higjienike familjet e prekura nga vërshimet

para 4 dite - Zeri

Pas reshjeve të shumta të shiut në Mitrovicë, shtrati i lumit Sitnica në mëngjesin e sotëm ka shkaktuar vërshime në lagjen “2 Korriku”, me ç’rast uji ka depërtuar në oborret dhe shtëpitë e disa banorëve...

Drenasi ende në ujë, dëme të mëdha nga reshjet

para 3 dite - Arbresh

Reshjet shkaktojnë dëme të mëdha në ekonomitë familjare dhe bujqësinë e Drenasit Kjo ishte gjendja e shtëpisë së tij një ditë më parë. Ani pse kanë kaluar 24 orë, sasi e konsiderueshme e ujit po qëndron...

Hoti vjen me njoftim/Gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet nën kontroll

para 4 dite - Syri.net Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti, është njoftuar nga Qendra e Situatave, se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, pasojë e reshjeve të shumta të...

Gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet është nën kontroll

para 4 dite - Syri.net Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti, është njoftuar nga Qendra e Situatave, se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, pasojë e reshjeve të shumta të...

Tahiri: Vërshimet në Vushtrri, gjendja më e rëndë në 40 vitet e fundit

para 4 dite - Koha.net

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri e ka cilësuar të jashtëzakonshme situatën me vërshimet e fundit në këtë komunë. Sipas tij, një gjendje e rëndë si ajo e fundit s’është parë që nga viti 1979....

Vërshimet shkaktojnë dëme të mëdha në disa komuna

para 4 dite - Koha.net

Reshjet e mëdha e të shiut gjatë ditëve të fundit kanë shkaktuar vërshime dhe dëme materiale edhe në komunat e regjionit të Ferizajt. Vlerwsohet se ekonomitë familjare janë dëmtuar me dhjetëra mijëra euro,...

Hoti: Situata me vërshimet është nën kontroll, FSK dhe zjarrfikësit po ndihmojnë banorët

para 4 dite - Insajderi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, deklaroi të martën se nga Qendra e Situatave është njoftuar se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, është nën kontrollë,...

Vushtrri – përmbyten 500 familje nga vërshimet dhe mbytën 120 dele në një fermë

para 4 dite - Telegrafi

Në Komunën e Vushtrrisë 500 familje janë përmbytur si shkak i vërshimeve, ndërkohë që Lumi “Sitnica” ka dalë nga shtrati. Me mijëra hektarë tokë janë përmbytur, e këto vërshime po konsiderohen si më të...

Vërshimet në Kosovë – Hoti thotë se ditëve në vazhdim do të bëhet vlerësimi i dëmeve

para 4 dite - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është njoftuar nga Qendra e Situatave se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, pasojë e reshjeve të shumta të shiut dhe të borës,...

Pamje të jashtëzakonshme të operacioneve të FSK-së gjatë përmbytjeve në Kosovë (Video)

para 4 dite - Syri.net Kosova

Forca e Sigurisë së Kosovë është angazhuar për evakuimin e banorëve në zona të ndryshme të Kosovës, pasi reshjet e mëdha të shiut kanë përmbytur shumë shtëpi. Një përmbledhje e këtyre operacioneve të FSK-së...

Pamje të operacioneve të FSK-së gjatë përmbytjeve në Kosovë

para 4 dite - Telegrafi

Forca e Sigurisë së Kosovë është angazhuar për evakuimin e banorëve në zona të ndryshme të Kosovës, pasi reshjet e mëdha të shiut kanë përmbytur shumë shtëpi. Një përmbledhje e këtyre operacioneve të FSK-së...

Tahiri: Vushtrria nuk ka pasur vërshime të tilla qysh nga viti 1979

para 4 dite - Bota Sot

Në 50 vjetët e fundit, vërshimet gjatë mbrëmjes dhe sot në qytetin e Vushtrrisë po vlerësohen si më të jashtëzakonshmet si shkak i reshjeve dhe daljes nga shtrati të lumit Sitnica. 500 familje në komunën...

Hoti: Gjendja e komunave pas vërshimeve, nën kontroll

para 4 dite - Zeri

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, është nën kontroll. Sipas Hotit, edhe pse ka pasur vërshime në një numër...

Pastrohet qyteti nga mbeturinat e vërshimeve

para 4 dite - Bota Sot

Dje pasdite dhe sot, njësia e Ekoregjionit në Malishevë është duke pastruar mbeturinat që vërshimet i kanë shpërndarë në qytetin e Malishevës. Po ashtu është duke vazhduar edhe me ndërhyrje në sanimin...

Hoti: Gjendja me vërshime është nën kontroll

para 4 dite - Kallxo

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se gjendja me vërshime në komunat e prekura ditëve të fundit është nën kontroll. Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, Hoti ka thënë...

Tahiri: Vushtrria nuk ka pasur vërshime të tilla qysh nga viti 1979

para 4 dite - RTK

Në 50 vjetët e fundit, vërshimet gjatë mbrëmjes dhe sot në qytetin e Vushtrrisë po vlerësohen si më të jashtëzakonshmet si shkak i reshjeve dhe daljes nga shtrati të lumit Sitnica. 500 familje në komunën...

Përmbyten 500 familje nga vërshimet në Vushtrri

para 4 dite - OraInfo

Vërshimet në Vushtrri, përmbyten 500 familje. 500 familje në komunën e Vushtrrisë janë përmbytur si shkak i vërshimeve, ndërkohë që Lumi “Sitnica” ka dalë nga shtrati. Me mijëra hektarë tokë janë përmbytur,...

Rreth 500 familje përmbyten nga vërshimet në Vushtrri

para 4 dite - GazetaBlic

500 familje në komunën e Vushtrrisë janë përmbytur si shkak i vërshimeve, ndërkohë që Lumi “Sitnica” ka dalë nga shtrati. Me mijëra hektarë tokë janë përmbytur, e këto vërshime po konsiderohen si më të...

Situata nga vërshimet nën kontroll

para 4 dite - Bota Sot

Qendra e Situatave ka njoftuar se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, si pasojë e reshjeve të shumta të shiut dhe të borës, është nën kontroll. Edhe pse, vërshime ka...

Përmbyten 500 familje nga vërshimet në Vushtrri

para 4 dite - Koha.net

500 familje në komunën e Vushtrrisë janë përmbytur si shkak i vërshimeve, ndërkohë që Lumi “Sitnica” ka dalë nga shtrati. Me mijëra hektarë tokë janë përmbytur, e këto vërshime po konsiderohen si më të...

Gjendje alarmante në Vushtrri: 500 shtëpi të përmbytura nga vërshimet, kafshë të ngordhura e rrugë të pakalueshme

para 4 dite - Zeri

Në komunën e Vushtrrisë është vështirësuar gjendja nga vërshimet. Lumi Silnica ka dalë nga shtrati, duke shkaktuar përmbytje të shtëpive, ngordhje të kafshëve shtëpiake nga përmbytja e stallave, dëmtim...

Qeveria thotë se gjendja e komunave të vërshuara nga uji është nën kontroll

para 4 dite - Koha.net

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti është njoftuar nga Qendra e Situatave, se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit si pasojë e reshjeve të shumta të shiut dhe të borës,...

Hoti: Gjendja me vërshime është nën kontrollë

para 4 dite - Kallxo

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se gjendja me vërshime në komunat e prekura ditëve të fundit është nën kontroll. Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, Hoti ka thënë...

Vushtrria shpall gjendjen emergjente, Tahiri: 500 familje janë prekur nga vërshimet

para 4 dite - Lajmi.net

Kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri, ka thënë për Klan Kosova, se ky qytet ka përjetuar sot një prej ditëve më të rënda si pasojë e vërshimeve në dekadat e fundit. “Afër 500 familje janë prekur nga...

Gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet është nën kontroll

para 4 dite - Bota Sot

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është njoftuar nga Qendra e Situatave, se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, pasojë e reshjeve të shumta të shiut...

Vërshimet në Kosovë, Hoti: Ditëve në vazhdim do të bëhet vlerësimi i dëmeve

para 4 dite - RTK

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është njoftuar nga Qendra e Situatave se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, pasojë e reshjeve të shumta të shiut dhe të borës,...

Gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet, nën kontroll

para 4 dite - GazetaBlic

Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti, është njoftuar nga Qendra e Situatave, se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, pasojë e reshjeve të shumta të...

Gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet është nën kontroll

para 4 dite - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është njoftuar nga Qendra e Situatave, se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, pasojë e reshjeve të shumta të shiut...

Gjendje alarmante në Vushtrri: 500 shtëpi të përmbytura nga vërshimet, kafshë të ngordhura, rrugë të pakalueshme

para 4 dite - Zeri

Në Komunën e Vushtrrisë është vështirësuar gjendja nga vërshimet. Lumi Silnica ka dal nga shtrati duke shkaktuar përmbytje të shtëpive, ngordhje të kafshëve shtëpiake nga përmbytja e stallave, dëmtim të...

Komuna e Vushtrrisë me konferencë të jashtëzakonshme lidhur me gjendjen emergjente nga vërshimet

para 4 dite - Syri.net Kosova

Për shkak të reshjeve të mëdha të shiut, në Vushtrri ka pasur vërshime. Për këtë, kjo komunë ka thirrur një konferencë të jashtëzakonshme për media lidhur me gjendjen emergjente të krijuar në Vushtrri....

Ende nuk dihen dëmet që u shkaktuan nga përmbytjet në Kosovë

para 4 dite - Syri.net Kosova

Shumë komuna u goditën nga vërshimet pas reshjeve të shiut që ranë ditëve të fundit, ndërsa si pasojë u shkaktuan shumë dëme në infrastrukturë rrugore, në kulturat bujqësore si dhe në banesa e shtëpi banimi....

Gjendja pas vërshimeve në Mitrovicën e Jugut, evakuohen disa familje

para 4 dite - Kallxo

Të reshurat e shiut me intensitet të lartë ditëve të fundit kanë shkaktuar vërshime në shumë rajone të Kosovës. Njëra nga komunat e prekura nga këto vërshime është edhe ajo e Mitrovicës së Jugut. Lagjja...

Vërshimet shkaktojnë dëme në Malishevë, evakuohet një familje

para 4 dite - Telegrafi

Situata në Komunën e Malishevës pas vërshimeve është qetësuar, mirëpo dëmet konsiderohen të jenë të mëdha. Kështu ka thënë në një prononcim për Telegrafin, Artan Paçarizi nga Komuna e Malishevës. Sipas...

Pamje të rënda: Lumi Sitnica del nga shtrati, merr Vushtrrinë

para 4 dite - Bota Sot

Reshjet e shiut dhe të borës kanë shkaktuar dëme të mëdha në Kosovë. Pas reshjeve të mëdha, vërshimet e ujit kanë marr mijëra shtëpi në Kosovë. Edhe shtrati i lumit Sitnica ka dalë e nga kjo kanë pësuar...

Video/Operacionet e FSK-së gjatë përmbytjeve

para 4 dite - Indeks online

Gjendja në vendin tonë vazhdon të jetë e rëndë si pasojë e reshjeve të borës dhe shiut. Shumë fshatëra dhe qytete janë përmbytur, duke krijuar vërshime, ku shumë banorë u detyruan të evokohen nga shtëpitë...

Komuna e Mitrovicës ndihmon me pako ushqimore dhe higjienike familjet e prekura nga vërshimet

para 4 dite - Ekonomia Online

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim në Mitrovicë, ka ndihmuar me pako ushqimore dhe higjienike familjet e prekura nga vërshimet Pas reshjeve të shumta të shiut në Mitrovicë, shtrati i lumit Sitnica në mëngjesin...

Përmbytjet në Kosovë, ende nuk dihen dëmet që u shkaktuan

para 4 dite - Telegrafi

Shumë komuna u goditën nga vërshimet si pasojë e reshjeve të shiut që ranë ditëve të fundit. Si rezultat i kësaj shumë dëme u shkaktuan në infrastrukturë rrugore, në kulturat bujqësore si dhe në banesa...

Ja në çfarë gjendje është Drenasi pas vërshimeve

para 4 dite - Syri.net Kosova

Një nga komunat ku janë shkaktuar më së shumti dëme është komuna e Drenasit. T7 momentalisht është duke qëndruar në fshatin Shtrubullov të Drenasit. Aty shihet se si është mbushur me ujë komplet kati i parë i shtëpisë.

Tahiri: Shtëpitë e 500 familjeve në Vushtrri janë të përmbytura

para 4 dite - Infokusi

500 shtëpi të familjeve në Vushtrri janë përmbytur nga vërshimet si pasojë e daljes së lumit “Sitnica” nga shtrati. Me mijëra hektarë të tokave janë në ujë, derisa këto po konsiderohen si më të mëdhatë....

Ja si duket Vushtrria pas vërshimeve

para 4 dite - Syri.net Kosova

Vushtrria sot është zgjuar me vërshime nga lumi Silnica dhe gjendje të rënduar të ekonomive familjare dhe banorëve në pjesën e qytetit, afër lumit Silnica, tha kryetari i Komunës së Vushtrrisë. Xhafer...

Shkolla në Vushtrri gati për strehimin e banorëve të evakuar pas vërshimeve

para 4 dite - Klan Kosova

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka thënë se do të kërkojnë ndihmë nga Qeveria për kompensim të dëmit të banorëve pas reshjeve të mëdha të shiut, njofton Klan Kosova. Përmes një statusi...

Evakuohen banorët e Vushtrisë për shkak të vërshimeve

para 4 dite - Ora news

Banorët e një pjese të komunës së Vushtrisë janë evakuuar, pasi lumi Sitnica ka dalë nga shtrati, njoftoi kryetari i komuns, Xhafer Tahiri. Forca e Sigurisë së Kosovës ka ndihmuar për evakuimin e banorëve,...

Vërshimet shkaktojnë dëme në Malishevë, evakuohet një familje

para 4 dite - Bota Sot

Situata në Komunën e Malishevës pas vërshimeve është qetësuar, mirëpo dëmet konsiderohen të jenë të mëdha. Kështu ka thënë, Artan Paçarizi nga Komuna e Malishevës. Sipas tij, ka rënë niveli i ujit nga...

Komuna e Vushtrrisë me konferencë të jashtëzakonshme lidhur me gjendjen emergjente nga vërshimet

para 4 dite - Bota Sot

Për shkak të reshjeve të mëdha të shiut, në Vushtrri ka pasur vërshime. Për këtë, kjo komunë ka thirrur një konferencë të jashtëzakonshme për media lidhur me gjendjen emergjente të krijuar në Vushtrri....

Qeveria: Ditëve në vazhdim merret vendimi për Fondin Emergjent për vërshimet

para 4 dite - Kallxo

Qeveria e Kosovës ende nuk ka një vlerësim apo raport të dëmeve të shkaktuara nga vërshimet e fundit në vend. Pasi raporti të bëhet, Qeveria do të fillojë krijimin e Fondit Emergjent për vërshime që është...

Uji vërshon frikshëm në disa zona të Kosovës, evakuohen shumë familje, zyrtarët: Situatë shqetësuese!

para 4 dite - BalkanWeb

Reshjet e dendura të shiut dhe borës kanë krijuar vërshime të shumta edhe në komunën e Drenasit, ndërsa dëmet janë shumë të mëdha. Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, në një prononcim për...

Banorët e Vushtrrisë evakuohen për shkak të vërshimeve

para 4 dite - Bota Sot

Banorët e një pjese të Komunës së Vushtrrisë janë evakuuar, pasi lumi Sitnica ka dalë nga shtrati, duke shkaktuar vërshime, njoftoi kreu i kësaj komune, Xhafer Tahiri. Tahiri tha se gjendja “është e rënduar”...

Vërshimet në Vushtrri, përmbyten 500 familje

para 4 dite - Infokusi

500 familje në komunën e Vushtrrisë janë përmbytur si shkak i vërshimeve, ndërkohë që Lumi “Sitnica” ka dalë nga shtrati. Me mijëra hektarë tokë janë përmbytur, e këto vërshime po konsiderohen si më të...

Banorët e Vushtrrisë evakuohen për shkak të vërshimeve

para 4 dite - RTK

Banorët e një pjese të Komunës së Vushtrrisë janë evakuuar, pasi lumi Sitnica ka dalë nga shtrati, duke shkaktuar vërshime, njoftoi kreu i kësaj komune, Xhafer Tahiri. Tahiri tha se gjendja “është e rënduar”...

Vërshimet në Vushtrri, përmbyten 500 familje

para 4 dite - Lajmi.net

Në një konferencë të jashtëzakonshme për media, lidhur me gjendjen emergjente të krijuar në Komunën e Vushtrrisë, kryetari Xhafer Tahiri tha se kjo komunë mbrëmë dhe sot paradite është përballur me vërshime...

Rëndohet gjendja në Vushtrri nga vërshimet

para 4 dite - Koha.net

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka njoftuar se gjendja në këtë komunë pas vërshimeve është rënduar. Tahiri përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se vërshimet nga lumi Sitnica...

​Fermeri nga Vushtrria: Nga 15 hektarë grurë që i kam, diku 60 për qind janë të dëmtuar nga vërshimet

para 4 dite - Epoka e Re

Me mijëra hektarë tokë bujqësore janë dëmtuar si shkak i vërshimeve dhe daljes nga shtrati të lumit Sitnicë. Shumë ferma në Vushtrri janë përmbytur, ndërsa nuk kanë arritur të shpëtojnë as bagëtinë. Fermerët...

Fushë Kosova një ditë pas vërshimeve – vazhdon gjendja e rënduar

para 4 dite - Telegrafi

Reshjet e shumta të shiut dhe borës kanë shkaktuar vërshime në disa komuna të Kosovës. Ndër komunat që janë shkaktuar më së shumti dëme është edhe Fushë-Kosova. Në këtë komunë, uji ka depërtuar brenda...

Qeveria në detyrë: Gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet është nën kontroll

para 4 dite - Lajmi.net

Edhe pse, vërshime ka pasur në një numër të konsiderueshëm të komunave, fatmirësisht përpos dëmeve materiale, vlerësimi i të cilave do të bëhet ditëve në vazhdim, nuk ka pasur të lënduar dhe as viktima...

Fillon vlerësimi i dëmeve të shkaktuara si pasojë e vërshimeve të fundit në Drenas

para 4 dite - Syri.net Kosova

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka marr vendim për formimin e komisioneve për vlerësimin e dëmeve pas vërshimeve në Komunën e Drenasit. Dëmet janë shkaktuar në ekonomi familjare, biznese,...

Vërshimet: Bllokohen 14 familje në Mitrovicë

para 4 dite - Klan Kosova

14 familje janë bllokuar në lagjen “2 Korriku” afër lumit Sitnica në Mitrovicë, njofton Klan Kosova. Kjo ka ndodhur pas reshjeve të mëdha të shiut në Kosovë, pas të cilave shumë fshatra dhe qytete janë mbuluar me ujë.

Gjendja pas vërshimeve në Drenas, flet Ramiz Lladrovci: 15 familje janë evakuuar dhe strehuar në hotelet e qytetit

para 4 dite - Telegrafi

Reshjet e dendura të shiut dhe borës kanë krijuar vërshime të shumta edhe në komunën e Drenasit, ndërsa dëmet janë shumë të mëdha. Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci në një prononcim për Telegrafin...

Ja si duket Vushtrria pas vërshimeve

para 4 dite - Bota Sot

Vushtrria sot është zgjuar me vërshime nga lumi Silnica dhe gjendje të rënduar të ekonomive familjare dhe banorëve në pjesën e qytetit, afër lumit Silnica, tha kryetari i Komunës së Vushtrrisë. Xhafer...

Tahiri: Vushtrria sot është zgjuar me vërshime, do të kërkojmë ndihmë nga Qeveria për kompensim të dëmeve

para 4 dite - Indeks online

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka thënë se qytetarët e kësaj ane, sot janë zgjuar me vërshime nga lumi Silnica. Tahiri ka thënë se po bëjnë përpjekje maksimale të t’iu dalë në ndihmë të...

Lumi Silnica del nga shtrati, ekipet e FSK-së në Vushtrri evakuojnë banorët

para 4 dite - Zeri

Lumi Silnica ka vërshuar sot Vushtrrinë. Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka thënë se pas vërshimeve, ekipet emergjente, mjekësore dhe FSK-së, kanë evakuuar banorët e prekur nga vërshimet, transmeto...

Tahiri: Dëmet janë të mëdha, në 50 vitet e fundit nuk ka pasur vërshime të tilla

para 4 dite - Infokusi

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka thënë se dëmet që kanë shkaktuar vërshimet e ditëve të fundit janë shumë të mëdha. Tahiri në një konferecë për media është shprehur se në 50 vitet e fundit...

Gjendje kaotike në Vushtrri pas vërshimeve, Tahiri kërkon ndihmën e qeverisë!

para 4 dite - GazetaBlic

Kryetari i komunës së Vushtrrisë ka bërë të ditur se situata në këtë qytet është e rënduar pas vërshimeve nga lumi Silnica, raporton Gazeta Blic. Tahiri ka thënë se ekipet emergjente, mjekësore dhe FSK...

Fermeri nga Vushtrria tregon për dëmet që i shkaktuan vërshimet

para 4 dite - KosovaPress

Me mijëra hektarë tokë bujqësore janë dëmtuar si shkak i vërshimeve dhe daljes nga shtrati të lumit Sitnicë. Shumë ferma në Vushtrri janë përmbytur, ndërsa nuk kanë arritur të shpëtojnë as bagëtinë. Fermerët...

Video/Operacionet e FSK-së gjatë përmbytjeve

para 4 dite - Infokusi

Gjendja në vendin tonë vazhdon të jetë e rëndë si pasojë e reshjeve të borës dhe shiut. Shumë fshatra dhe qytete janë përmbytur, duke krijuar vërshime, ku shumë banorë u detyruan të evokohen nga shtëpitë...

Mbyllen rrugë, evakuohen familje, anulohen fluturime, përmbyten qindra vetura - krejt këto ndodhën në Kosovë

para 4 dite - Syri.net Kosova

Gjashtë ditë më parë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi se do të ketë vërshime si pasojë e reshjeve të shiut që nisën pasditen e 6 janarit në disa zona të Kosovës, e të cilat deri më sot...

Vushtrri – përmbyten 500 familje nga vërshimet dhe mbytën 120 dele në një fermë

para 4 dite - Arbresh

Në Komunën e Vushtrrisë 500 familje janë përmbytur si shkak i vërshimeve, ndërkohë që Lumi “Sitnica” ka dalë nga shtrati. Me mijëra hektarë tokë janë përmbytur, e këto vërshime po konsiderohen si më të...

Tahiri: Vushtrria nuk ka pasur vërshime të tilla qysh nga viti 1979

para 4 dite - KosovaPress

Në 50 vjetët e fundit, vërshimet gjatë mbrëmjes dhe sot në qytetin e Vushtrrisë po vlerësohen si më të jashtëzakonshmet si shkak i reshjeve dhe daljes nga shtrati të lumit Sitnica. 500 familje në komunën...

Qeveria thotë se gjendja e komunave të vërshuara nga uji është nën kontroll

para 4 dite - Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti është njoftuar nga Qendra e Situatave, se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit si pasojë e reshjeve të shumta të shiut dhe të borës,...

Gjendja pas vërshimeve në Drenas, flet Lladrovci: 15 familje janë evakuuar

para 4 dite - RTK

Reshjet e dendura të shiut dhe borës kanë krijuar vërshime të shumta edhe në komunën e Drenasit, ndërsa dëmet janë shumë të mëdha. Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka thënë se gjendja nga...

Vërshimet në Kosovë, Qendra e Situatave tregon se a ka pasur të lënduar

para 4 dite - Periskopi

Zyra e kryeministrit njofton se gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet është nën kontroll dhe se nuk ka të lënduar e as viktima. Zyra e kryeministrit përmes një njoftimi thotë se kryeministri i...

Kjo është gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet është nën kontroll

para 4 dite - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është njoftuar nga Qendra e Situatave, se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, pasojë e reshjeve të shumta të shiut...

Gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet është nën kontroll

para 4 dite - Epoka e Re

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është njoftuar nga Qendra e Situatave, se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, pasojë e reshjeve të shumta të shiut...

Hoti: Situata nga vërshimet është e rëndë, FSK e zjarrfikësit po ndihmojnë zonat e prekura

para 4 dite - Gazeta Metro

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti ka thënë se gjendja në komunat që u vërshuan nga reshjet e mëdha të shiut në tri ditët e fundit është nën kontroll dhe me tendenca përmirësimi. “Nga Qendra e Situatave...

Dalin pamje të operacioneve të FSK’së gjatë përmbytjeve në Kosovë

para 4 dite - Gazeta Metro

Forca e Sigurisë së Kosovë është angazhuar për evakuimin e banorëve në zona të ndryshme të Kosovës, pasi reshjet e mëdha të shiut kanë përmbytur shumë shtëpi. Një përmbledhje e këtyre operacioneve të FSK-së...

Situata nga vërshimet nën kontroll

para 4 dite - KosovaPress

Qendra e Situatave ka njoftuar se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, si pasojë e reshjeve të shumta të shiut dhe të borës, është nën kontroll. Edhe pse, vërshime ka...

Vërshimet në Vushtrri, përmbyten 500 familje

para 4 dite - KosovaPress

500 familje në komunën e Vushtrrisë janë përmbytur si shkak i vërshimeve, ndërkohë që Lumi “Sitnica” ka dalë nga shtrati. Me mijëra hektarë tokë janë përmbytur, e këto vërshime po konsiderohen si më të...

Vërshimet në Kosovë, Qendra e Situatave tregon se a ka pasur të lënduar

para 4 dite - Gazeta Metro

Zyra e kryeministrit njofton se gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet është nën kontroll dhe se nuk ka të lënduar e as viktima, përcjellë Gazeta Metro. Zyra e kryeministrit përmes një njoftimi...

Tahiri: Vushtrria sot është zgjuar me vërshime, kërkojmë ndihmë nga Qeveria për kompensim të dëmeve

para 4 dite - Lajmi.net

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri bëri të ditur se Vushtrria sot është zgjuar me vërshime nga lumi Silnica dhe gjendja është rënduar te shumë familjarë dhe banorë në pjesën e qytetit, afër këtij lumi....

Vushtrria sot është zgjuar me vërshime, Tahiri kërkon ndihmë nga qeveria

para 4 dite - Infokusi

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka thënë se qytetarët e këtij qyteti janë zgjuar sot me vërshime nga lumi Silnica. I pari i Vushtrrisë ka thënë se janë duke bërë përpjekjet maksimale për...

(FOTO) Vërshimet në Miradi të Ulët

para 4 dite - Kallxo

Të reshurat e shiut me intensitet të lartë kanë shkaktuar vërshime në shumë rajone të Kosovës e një nga komunat më të prekura është edhe Fushë Kosova. Një qytetar ka dërguar foto në KALLXO.com duke treguar...

Pamje nga vërshimet në komunën e Fushë Kosovës

para 4 dite - Periskopi

Shpërndaje në:

Magjistralja Prishtinë – Pejë mbushet me ujë pas vërshimeve

para 4 dite - Kallxo

Reshjet e fundit të shiut që kanë shkaktuar vërshime të mëdha në vend, kanë prekur edhe magjistralen Prishtinë – Pejë. Një qytetar ka dërguar fotografi në KALLXO.com, ku shihet se uji ka depërtuar në këtë...

Tahiri: Vushtrria sot është zgjuar me vërshime, kërkojmë ndihmë nga Qeveria për kompensim të dëmeve

para 4 dite - Fakti Ditor

Zona të shumta të vendit u përballen më vërshime të cilat erdhën si pasojë e reshjeve të shumta të shiut gjatë ditëve që lamë pas. Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri bëri të ditur se Vushtrria sot është...

Vërshimet në Vushtrri, Tahiri: Do të kërkojmë kompensim të dëmeve

para 4 dite - KosovaPress

Vushtrria sot është zgjuar me vërshime nga lumi Sitnica dhe gjendje të rënduar të ekonomive familjare dhe banorëve në pjesën e qytetit, afër këtij lumi. Kryetari i kësaj komune Xhafer Tahiri në një postim...

Përmbytjet në Kosovë, ende nuk dihen dëmet që u shkaktuan

para 4 dite - Gazeta Metro

Shumë komuna u goditën nga vërshimet pas reshjeve të shiut që ranë ditëve të fundit, ndërsa si pasojë u shkaktuan shumë dëme në infrastrukturë rrugore, në kulturat bujqësore si dhe në banesa e shtëpi banimi....

Banorët e Vushtrrisë evakuohen për shkak të vërshimeve

para 4 dite - Epoka e Re

Banorët e një pjese të Komunës së Vushtrrisë janë evakuuar, pasi lumi Sitnica ka dalë nga shtrati, duke shkaktuar vërshime. Lajmin e ka bërë me dije kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri. Ai ka thënë...

Cila është situata dhe dëmet pas vërshimeve në Lipjan – Flet kryetari Ahmeti

para 4 dite - Periskopi

Rajoni i Lipjanit është prej zonave më të prekura nga vërshimet e ditëve të fundit në Kosovë. Dëme të konsiderueshme janë shkaktuar nëpër ekonomi familjare. Këtë e ka konfirmuar për Periskopin kryetari...

Moti ekstrem godet Ballkanin – Rreshje bore dhe shiu, përmbytje dhe akull në gjithë gadishullin

para 4 dite - Scan TV

Ditët e shiut të madh dhe borës në të gjithë Ballkanin lanë shtëpitë dhe fushat të përmbytura të hënën, përçan trafikun në autostrada dhe në porte dhe shkaktuan ndërprerje të energjisë. Në Serbi, autoritetet...

Pasojat e vërshimeve në Kosovë: Mbyllen rrugë, evakuohen familje, anulohen fluturime, përmbyten qindra vetura në parkingjet nëpër bodrume

para 4 dite - Telegrafi

Pesë ditë më parë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi se do të ketë vërshime si pasojë e reshjeve të shiut që nisën pasditen e 6 janarit në disa zona të Kosovës, e të cilat deri më sot...

Pamje me dron të dëmeve që shkaktuan vërshimet në Klinë dhe Malishevë

para 4 dite - Syri.net Kosova

Reshjet e shumta atmosferike që kanë ndodhur gjatë ditës së djeshme kanë shkaktuar dëme në disa pjesë të Kosovës. Ndër komunat më të prekura nga përmbytjet janë komuna e Klinës dhe Malishevës. Në disa...

Maqedonci: Gjendja nga vërshimet është e rëndë, ekipet e FSK-së janë në terren

para 4 dite - Koha.net

Koloneli i Forcave të Sigurisë së Kosovës, Ejup Maqedonci, ka njoftuar se gjendja në vend është e rëndë si pasojë e vërshimeve. Maqedonci në Interaktiv të KTV-së ka deklaruar se gjendja më e rëndë është...

Ismaili: Komunat dhe Qeveria të strehojnë familjet e prekura nga vërshimet

para 5 dite - RTK

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, u ka bërë thirrje komunave të Kosovës dhe Qeverisë që të sigurojnë strehim për të gjitha familjet e prekura nga vërshimet në Kosovë. Gjatë ditës,...

Pamje nga vërshimet në Shqipëri

para 5 dite - RTK

Vërshimet e mëdha kanë lënë pasoja edhe në Shqipëri. Shtëpitë dhe objektet e rrethuara nga uji, veturat e përmbytura, janë pamje që nuk shihen shpesh. Agjencia e lajmeve “AP” ka filmuar disa momente nga...

84-vjeçari nga Drenasi pas përmbytjeve të mëdha: Kështu s’ka ndodh kurrë

para 4 dite - Infokusi

Dëme të mëdha janë shkaktuar nga vërshimet në qytetin e Drenasit. Shumë familje janë detyruar të largohen nga shtëpitë e tyre. Ata shpresojnë se do të ndihmohen. Në 84 vjeçar thotë se nuk mban mend përmbytje...

Pamje që s’duhet humbur: Zjarrfikësi largon të moshuarën nga shtëpia e përmbytur

para 4 dite - InfoShqip

Reshjet e fundit të borës dhe shiut kanë krijuar vërshime e përmbytje në vendin tonë. Gjendja e rëndë vazhdon të jetë si pasojë e dëmeve të mëdha, ndërsa zjarrfikësit e policët po kryejnë punën e tyre...

Pamje nga vërshimet në Shqipëri

para 4 dite - Epoka e Re

Vërshimet e mëdha kanë lënë pasoja edhe në Shqipëri. Shtëpitë dhe objektet e rrethuara nga uji, veturat e përmbytura, janë pamje që rrallëherë janë parë në vendin tonë. Agjencia e lajmeve “AP” ka filmuar...

Pamje që s’duhet humbur: Zjarrfikësi largon të moshuarën nga shtëpia e përmbytur

para 4 dite - Zyrtare

Reshjet e fundit të borës dhe shiut kanë krijuar vërshime e përmbytje në vendin tonë. Gjendja e rëndë vazhdon të jetë si pasojë e dëmeve të mëdha, ndërsa zjarrfikësit e policët po kryejnë punën e tyre...

Bahtiri viziton zonat e përmbytura në Mitrovicë

para 5 dite - Ekonomia Online

Problemet me vërshimet në Komunën e Mitrovicës janë të mëdha. Për ta shikuar gjendjen reale në terren ka dalë edhe vetë i pari i qytetit. Agim Bahtiri përmes një postimi në Facebook, shihet të ketë mbathur...

Sekretari i PDK-së: Komunat dhe Qeveria të strehojnë familjet e prekura nga vërshimet

para 5 dite - Epoka e Re

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, u ka bërë thirrje komunave të Kosovës dhe Qeverisë që të sigurojnë strehim për të gjitha familjet e prekura nga vërshimet në Kosovë. Gjatë ditës,...

“Qe 84 vjet kështu s’ka ndodh” – dëme të mëdha nga vërshimet në Drenas

para 5 dite - Gazeta Metro

Dëme të mëdha janë shkaktuar nga vërshimet në qytetin e Drenasit. Shumë familje janë detyruar të largohen nga shtëpitë e tyre. Ata shpresojnë se do të ndihmohen. Në 84 vjeçar thotë se nuk mban mend përmbytje...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK