Ja si do të bëhet regjistrimi i personave që punojnë jashtë vendit

para një jave - Koha.mk

Shkup, 13 janar – Kuvendi sot filloi me debatin mbi Propozim-ligjin e regjistrimit të popullsisë, amvisërive dhe banesave në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Propozim-ligjin e arsyetoi zëvendësministri...

Deputetët debatuan për Propozim-ligjin për regjistrim, seanca do të vazhdojë nesër në mesditë

para një jave - Koha.mk

Shkup, 13 janar – Deputetët sot pasdite, si pjesë e vazhdimit të seancës së 29-të, debatuan për propozim ligjin për regjistrim të popullatës, amvisërive dhe banesave në Republikën e Maqedonisë së Veriut,...

RMV, vetë duhet ta bëjnë regjistrimin qytetarët që jetojnë jashtë vendit, sqaroi zëvendësministri Nuhiu

para një jave - Portalb

Debati për regjistrimi e popullsisë, shtëpive dhe banesave në Maqedoninë e Veriut ka vazhduar sot në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, transmeton Portalb.mk . Ky propozim-ligj është pika e 14 e rendit të...

Mickoski: Do të mbledhin nënshkrime kundër Ligjin për regjistrimin e popullsisë

para një jave - Telegrafi

Kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp tha se partia e tij në Komitetin Ekzekutiv mbrëmë ka vendosur të mbledhë nënshkrime kundër Propozim-ligjit për regjistrimin e popullsisë...

Maqedoni e veriut, me përplasje fillon debati për regjistrimin e popullsisë

para një jave - Insajderi

Kuvendi I Maqedonisë së Veriut ka filluar të mërkurën në seancë plenare diskutimin për propozim ligjin për regjistrimin e popullsisë, operacion ky që duhet të fillojë më 1 prill dhe realizohet pas 20 viteve...

VMRO-DPMNE nuk do ta njohë regjistrimin! Mickoski kërkon të tërhiqet propozim-ligji

para një jave - TV21

VMRO-DPMNE nuk do ta njohë regjistrimin, kurse lideri Hristijan Mickoski kërkon që propozim-ligji menjëherë të tërhiqet nga Parlamenti. Nëse kjo nuk ndodh, siç deklaroi sot Mickoski, partia do të paraqesë...

OBRM-PDUKM do të votojë kundër Propozim-ligjit për regjistrimin e popullsisë

para një jave - Telegrafi

Kryetari i grupit kuvendar të OBRM-PDUKM-së, Nikolla Micevski tha se për partinë e tij është e papranueshëm një ligj i tillë dhe se do të votojnë kundër. “Nuk erdhëm në seancë plenare në mënyrë që dëshiruam...

Mickoski: Do të mbledhin nënshkrime kundër Ligjin për regjistrimin e popullsisë

para një jave - Bota Sot

Kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp tha se partia e tij në Komitetin Ekzekutiv mbrëmë ka vendosur të mbledhë nënshkrime kundër Propozim-ligjit për regjistrimin e popullsisë...

Agim Nuhiu: Në regjistrimin e popullsisë personat që punojnë jashtë do të duhet regjistrimin ta bëjnë vetëm

para një jave - Telegrafi

Kuvendi sot filloi me debatin mbi Propozim-ligjin e regjistrimit të popullsisë, amvisërive dhe banesave në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Propozim-ligjin e arsyetoi zëvendësministri i Drejtësisë, Agim...

Ja si do të bëhet regjistrimi i personave që punojnë jashtë vendit

para një jave - Flaka

Kuvendi sot filloi me debatin mbi Propozim-ligjin e regjistrimit të popullsisë, amvisërive dhe banesave në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Propozim-ligjin e arsyetoi zëvendësministri i Drejtësisë, Agim...

Regjistrim pa konsensus

para një jave - Zhurnal

Zhurnal Ads Shkup, 13 janar – Zhurnal.mk – Qeveria thërret në votim të përbashkët për regjistrmini e popullsisë në prill të këtij viti, ndërsa opozita bën thirrje të mos pranohen rezultatet dhe ligji të...

Opozita maqedonase insiston për shtyrjen e regjistrimit të popullsisë

para një jave - Flaka

VMRO-DPMNE-ja kërkon që propozim-Ligji për regjistrimin e popullsisë të tërhiqet nga procedura parlamentare. Në të kundërtën, opozita paralajmëron iniciativë dhe mobilizim të popullatës për abrogimin e...

Ja si do të regjistrohen personat që punojnë jashtë Maqedonisë së Veriut

para një jave - InfoShqip

Kuvendi sot filloi me debatin mbi Propozim-ligjin e regjistrimit të popullsisë, amvisërive dhe banesave në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Propozim-ligjin e arsyetoi zëvendësministri i Drejtësisë, Agim...

OBRM-PDUKM do të votojë kundër Propozim-ligjit për regjistrimin e popullsisë

para një jave - Bota Sot

Kryetari i grupit kuvendar të OBRM-PDUKM-së, Nikolla Micevski tha se për partinë e tij është e papranueshëm një ligj i tillë dhe se do të votojnë kundër. “Nuk erdhëm në seancë plenare në mënyrë që dëshiruam...

Agim Nuhiu: Në regjistrimin e popullsisë personat që punojnë jashtë do të duhet regjistrimin ta bëjnë vetëm

para një jave - Bota Sot

Kuvendi sot filloi me debatin mbi Propozim-ligjin e regjistrimit të popullsisë, amvisërive dhe banesave në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Propozim-ligjin e arsyetoi zëvendësministri i Drejtësisë, Agim...

VMRO-DPMNE-ja kërkon që të tërhiqet propozim-ligji për regjistrimin dhe të arrihet konsensus i përgjithshëm

para një jave - TV21

VMRO-DPMNE kërkon që menjëherë nga debati në Kuvend të tërhiqet propozim-ligji për regjistrim dhe shumica qeveritare të organizojë debat brendapartiak dhe brendashtetëror me të gjithë faktorët shoqërorë...

KUVEND: DEBATE PËR PROPOZIM-LIGJIN PËR REGJISTRIM

para një jave - Klan Macedonia

VMRO-DPMNE PARALAJMËRON SHFUQIZIMIN E TIJ Në Kuvend ka filluar debati për propozim-ligjin për regjistrim të popullsisë në Maqedoninë e Veriut, i planifikuar për muajin prill të këtij viti. Pasi zv/ministri...

Mickoski: Projektligji për regjistrimin popullsisë të tërhiqet menjëherë ose ne do ta anulojmë

para një jave - Portalb

VMRO-DPMNE kërkon që Projekt-ligji për regjistrimin e popullsisë të tërhiqet menjëherë nga debati parlamentar dhe që shumica qeveritare të organizojë debat brenda-partiak dhe brenda-shtetëror me të gjithë...

Ja si do të regjistrohen personat që punojnë jashtë Maqedonisë së Veriut

para një jave - Zyrtare

Kuvendi sot filloi me debatin mbi Propozim-ligjin e regjistrimit të popullsisë, amvisërive dhe banesave në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Propozim-ligjin e arsyetoi zëvendësministri i Drejtësisë, Agim...

VMRO-DPMNE-ja kërkon që të tërhiqet propozim-ligji për regjistrimin dhe të arrihet konsensus i përgjithshëm

para një jave - Koha.mk

Shkup, 13 janar – VMRO-DPMNE kërkon që menjëherë nga debati në Kuvend të tërhiqet propozim-ligji për regjistrim dhe shumica qeveritare të organizojë debat brendapartiak dhe brendashtetëror me të gjithë...

Mickoski: Do të mblidhen nënshkrime kundër ligjit për regjistrimin e popullsisë

para një jave - Telegrafi

Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp tha se partia më e madhe e opozitës vendosi në komitetin ekzekutiv të djeshëm të mbledhë nënshkrime kundër projekt-ligjit të...

Opozita maqedonase insiston për shtyrjen e regjistrimit të popullsisë

para një jave - Arbresh

VMRO-DPMNE-ja kërkon që propozim-Ligji për regjistrimin e popullsisë të tërhiqet nga procedura parlamentare. Në të kundërtën, opozita paralajmëron iniciativë dhe mobilizim të popullatës për abrogimin e...

Mickoski kërkon urgjentisht të anulohet pr/ligji për regjistrim të popullsisë

para një jave - Zhurnal

Zhurnal Ads Kreu i opozitës Hristijan Mickoski kërkon nga shumica parlamentare që të tërheq propozim/ligjin për regjistrimin e popullsisë, në të kundërtën paralajmëroi grumbullimin e firmave të qytetarëve...

(VIDEO) LSDM: Ligji për regjistrimin e popullsisë duhet të miratohet urgjentisht, VMRO-ja dështoi ta kryente këtë obligim

para një jave - Shenja

Kuvendi ka filluar sot në seancë plenare diskutimin për propozim ligjin për regjistrimin e popullsisë, operacion ky që duhet të fillojë më 1 prill dhe realizohet pas 20 viteve që nga regjistrimi i fundit...

(VIDEO) Opozita maqedonase kërkon tërheqjen e ligjit për regjistrim

para një jave - Shenja

Opozita maqedonase kërkon tërheqjen e Ligjit për Regjistrim nga procedura parlamentare, që të arrihet konsensus shoqëror. Nëse kjo nuk ndodh siç tha kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, atëherë...

Mickoski: Do të mblidhen nënshkrime kundër ligjit për regjistrimin e popullsisë

para një jave - InfoShqip

Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp tha se partia më e madhe e opozitës vendosi në komitetin ekzekutiv të djeshëm të mbledhë nënshkrime kundër projekt-ligjit të...

VMRO dhe ASH-AA kundër nënshkrimit të lidhur për regjistrim

para një jave - Tetova Sot

Se opozita shqiptare interesohet për qytetarët dhe shpreh patriotizëm të madh vetëm gjatë fushatës zgjedhore po vërtetohet çdo ditë e më shumë dhe nuk ka dyshim që sikurse zgjedhjet e mëparshme edhe ato...

VMRO-DPMNE-ja kërkon që të tërhiqet propozim-ligji për regjistrimin dhe të arrihet konsensus i përgjithshëm

para një jave - Shenja

VMRO-DPMNE kërkon që menjëherë nga debati në Kuvend të tërhiqet propozim-ligji për regjistrim dhe shumica qeveritare të organizojë debat brendapartiak dhe brendashtetëror me të gjithë faktorët shoqërorë...

Nuhiu: Në regjistrimin e popullsisë personat që punojnë jashtë regjistrimin ta bëjnë vetëm

para një jave - Almakos

Kuvendi sot filloi me debatin mbi Propozim-ligjin e regjistrimit të popullsisë, amvisërive dhe banesave në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Propozim-ligjin e arsyetoi zëvendësministri i Drejtësisë, Agim...

Nuhiu: Në regjistrimin e popullsisë personat që punojnë jashtë regjistrimin ta bëjnë vetëm

para një jave - News Tv

Kuvendi sot filloi me debatin mbi Propozim-ligjin e regjistrimit të popullsisë, amvisërive dhe banesave në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Propozim-ligjin e arsyetoi zëvendësministri i Drejtësisë, Agim...

Mickoski: Do të mblidhen nënshkrime kundër ligjit për regjistrimin e popullsisë

para një jave - Zyrtare

Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp tha se partia më e madhe e opozitës vendosi në komitetin ekzekutiv të djeshëm të mbledhë nënshkrime kundër projekt-ligjit të...

Opozita maqedonase insiston për shtyrjen e regjistrimit të popullsisë

para një jave - Fakti Ditor

VMRO-DPMNE-ja kërkon që propozim-Ligji për regjistrimin e popullsisë të tërhiqet nga procedura parlamentare. Në të kundërtën, opozita paralajmëron iniciativë dhe mobilizim të popullatës për abrogimin e...

“Regjistrimi i popullsisë”, Mickoski: Shumica parlamentare ta tërheq ligjin nga procedura parlamentare

para një jave - Tetova Sot

Kreu i opozitës Hristijan Mickoski kërkon nga shumica parlamentare që të tërheq propozim/ligjin për regjistrimin e popullsisë, në të kundërtën paralajmëroi grumbullimin e firmave të qytetarëve për të parashtruar...

REGJISTRIMI SËRISH NË PIKËPYETJE, OPOZITA MAQEDONASE NË TERREN

para një jave - KDPolitik

Kreu i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickovski, bën thirrje për mobilizim masiv për të mbledhur nënshkrime për anulimin e regjistrimit, nëse Ligji nuk tërhiqet nga procedura parlamentare, njofton KDP. Mickoski...

Mickoski: Do të mblidhen nënshkrime kundër ligjit për regjistrimin e popullsisë

para një jave - Arbresh

Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp tha se partia më e madhe e opozitës vendosi në komitetin ekzekutiv të djeshëm të mbledhë nënshkrime kundër projekt-ligjit të...

“Regjistrimi i popullsisë”, Mickoski: Shumica parlamentare ta tërheq ligjin nga procedura parlamentare

para një jave - Almakos

Kreu i opozitës Hristijan Mickoski kërkon nga shumica parlamentare që të tërheq propozim/ligjin për regjistrimin e popullsisë, në të kundërtën paralajmëroi grumbullimin e firmave të qytetarëve për të parashtruar...

Mickoski: Ligji për regjistrimin të tërhiqet nga procedura parlamentare

para një jave - Lajm

Kreu i opozitës Hristijan Mickoski kërkon nga shumica parlamentare që të tërheq propozim/ligjin për regjistrimin e popullsisë, në të kundërtën paralajmëroi grumbullimin e firmave të qytetarëve për të parashtruar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK