Pse Elon Musk dëshiron që ju të përdorni Signa dhe jo Facebook – dhe si funksionon ai?

para 6 dite - Telegrafi

Çfarë është aplikacioni Signal, dhe si i mban mesazhet private? Ne kemi detajet. Manjati Elon Musk – i njohur si gjerësisht për të hedhur makina në orbitën e diellit pasi është për avokim kundër masave...

Lamtumirë WhatsApp? Njihuni me aplikacionin që pritet ta zëvendësojë

para 6 dite - Albeu

‘Përdorni Signal ’- ishte një postim në Twitter i bërë nga shefi i SpaceX dhe Tesla, Elon Musk. Postimi i Mask në datën 7 janar shkaktoi shumë reagime. Pas tij të njëjtin mesazh e shpërndau edhe Edward...

WhatsApp i përgjigjet akuzave për shkelje të privatësisë teksa përdoruesit po ikin drejt Signal dhe Telegram

para 7 dite - Top Channel

Drejtuesit e Facebook thonë se përdoruesit kanë keqkuptuar ndryshimet që janë bërë në aplikacionin WhatsApp. Facebook po përpiqet të merret me një kërcënim të papritur konkurrues ndaj platformës së tij...

WhatsApp siguron përdoruesit për fshehtësinë e të dhënave

para 6 dite - Bota Sot

WhatsApp po përpiqet të sigurojë përdoruesit, të shqetësuar me idenë se sistemi i mesazheve do të ndante më shumë të dhëna me kompaninë e saj mëmë Facebook, sipas rregullave të reja të botuara javën e...

WhatsApp siguron përdoruesit për konfidencialitetin e të dhënave: Azhurnimi nuk ndikon në asnjë mënyrë në privatësinë e mesazheve

para 6 dite - BalkanWeb

WhatsApp po përpiqet të sigurojë përdoruesit, të shqetësuar me idenë se sistemi i mesazheve do të ndante më shumë të dhëna me kompaninë e saj mëmë Facebook, sipas rregullave të reja të botuara javën e...

WhatsAppi siguron përdoruesit për fshehtësinë e të dhënave

para 6 dite - Koha.net

WhatsApp po përpiqet të sigurojë përdoruesit, të shqetësuar me idenë se sistemi i mesazheve do të ndante më shumë të dhëna me kompaninë e saj mëmë Facebook, sipas rregullave të reja të botuara javën e...

Përdorni “Signal”, jo “Whatsapp/ Thirrja e miliarderit Elon Musk, mbështetet edhe nga Eduard Snowden

para 7 dite - Top Channel

‘Përdorni Signal’- ishte një postim në Twitter i bërë nga shefi i SpaceX dhe Tesla, Elon Musk. Postimi i Mask në datën 7 janar shkaktoi shumë reagime. Pas tij të njëjtin mesazh e shpërndau edhe Edward...

Përditësimi largon përdoruesit, WhatsApp: Lidhja me Facebook vetëm për bizneset

para 6 dite - Gazeta Tema

Njoftimi i WhatsApp se duke filluar nga muaji shkurt do të nxjerrë një me detyrim një përditësim që do të mundësojë shpërndarjen e të dhëna të grumbulluara prej këtij aplikacioni me kompaninë mëmë, Facebook...

Aplikacioni që pritet ta zëvendësojë WhatsAppin

para 6 dite - Arbresh

‘Përdorni Signal’- ishte një postim në Twitter i bërë nga shefi i SpaceX dhe Tesla, Elon Musk. Postimi i Mask në datën 7 janar shkaktoi shumë reagime. Pas tij të njëjtin mesazh e shpërndau edhe Edward...

Probleme me privatësinë, përdoruesit braktisin Whatsapp-in për këto dy aplikacione

para 7 dite - Gazeta Tema

WhatsApp, një nga aplikacionet më popullore në botë ka mërzitur mijëra përdorues , pasi nga 8 shkurti nuk do t’i lejojë ata të kenë akses nëse nuk pranojnë që të dhënat e tyre t’i ndajnë me Facebook-un....

Koha që t’i japim lamtumirën WhatsApp-it? Njihuni me aplikacionin që pritet ta zëvendësojë

para 7 dite - Lexo

Përdorni Signal’- ishte një postim në Twitter i bërë nga shefi i SpaceX dhe Tesla, Elon Musk. Postimi i Musk në datën 7 janar shkaktoi shumë reagime. Pas tij të njëjtin mesazh e shpërndau edhe Edward Snowden....

Përdoruesit e WhatsApp largohen në masë drejt platformave rivale

para 7 dite - Bota Sot

Platformat e komunikimit Signal dhe Telegram vijojnë të rriten në numër përdoruesish pasi një ndryshim i politikave të përdorimit të WhatsApp shkatoi irritim të madh. WhatsApp ju tha 2 miliardë përdoruesve...

Elon Musk ngre alarmin: Mos përdoni më Whatsapp, po ju vjedh të dhënat

para 7 dite - Mapo

Politika e re WhatsApp ka shkaktuar një valë të madhe shkarkimesh të aplikacionit SIGNAL ditët e fundit. Aplikacioni i mesazheve të menjëhershme ka filluar të zbatojë ndryshimet e tij në të gjithë botën,...

Elon Musk ngre alarmin: Mos përdoni më Whatsapp, po ju vjedh të dhënat

para 7 dite - BalkanWeb

Politika e re WhatsApp ka shkaktuar një valë të madhe shkarkimesh të aplikacionit SIGNAL ditët e fundit. Aplikacioni i mesazheve të menjëhershme ka filluar të zbatojë ndryshimet e tij në të gjithë botën,...

Probleme me privatësinë, përdoruesit braktisin Whatsapp-in për këto dy aplikacione

para 7 dite - Lexo

WhatsApp, një nga aplikacionet më popullore në botë ka mërzitur mijëra përdorues , pasi nga 8 shkurti nuk do t’i lejojë ata të kenë akses nëse nuk pranojnë që të dhënat e tyre t’i ndajnë me Facebook-un....

Lamtumirë WhatsApp? Njihuni me aplikacionin që pritet ta zëvendësojë

para 7 dite - Top Channel

‘Përdorni Signal’- ishte një postim në Twitter i bërë nga shefi i SpaceX dhe Tesla, Elon Musk. Postimi i Mask në datën 7 janar shkaktoi shumë reagime. Pas tij të njëjtin mesazh e shpërndau edhe Edward...

WhatsApp braktiset nga përdoruesit pas problemeve me privatësinë – Përfiton Telegram duke arritur 500 milion përdorues aktiv pas ndryshimeve

para 7 dite - Scan TV

Aplikacioni i mesazheve Telegram shtoi më shumë se 25 milion përdorues të rinj në tre ditët e fundit, pas reagimit të një politike të re të privatësisë në konkurrentin WhatsApp. Me rritjen e shtesave të...

Çfarë është aplikacioni i ri për të cilin njerëzit po e lënë WhatsApp

para 7 dite - Bota Sot

Aplikacioni është bërë një alternativë për njerëzit që nuk duan të qëndrojnë në platformën e grupit Facebook Inc. Pasi WhatsApp njoftoi ndryshimet në termat dhe kushtet e tij, mijëra përdorues kanë vendosur...

Një rritje aksionesh me 6,350% – Shkrimi konfuzues i Elon Musk në Twitter pasuron kompaninë e panjohur nga blerjet e investitorëve

para 7 dite - Scan TV

Një rekomandim me dy fjalë nga Elon Musk është kthyer në një tubim masiv në aksionet e një kompanie të vogël të pajisjeve mjekësore në një rast tjetër të identitetit të gabuar. “Use Signal,” shkroi shefi...

Twitteri i Elon Musk çon në mijëra shkarkime të Signal App, rivalit të WhatsApp dhe Facebook Messenger

para 7 dite - Dosja.al

Elon Musk 13 Janar, 2021 11:31 SHBA – Pasi WhatsApp njoftoi një politikë të privatësisë më miqësore në Facebook, miliarderi teknik Elon Musk sugjeroi përdorimin e një shërbimi mesazhesh më të sigurt dhe...

Lamtumirë WhatsApp? Njihuni me aplikacionin që pritet ta zëvendësojë

para 7 dite - Infokusi

‘Përdorni Signal’- ishte një postim në Twitter i bërë nga shefi i SpaceX dhe Tesla, Elon Musk. Postimi i Mask në datën 7 janar shkaktoi shumë reagime. Pas tij të njëjtin mesazh e shpërndau edhe Edward...

Çfarë është aplikacioni i ri për të cilin njerëzit po e lënë WhatsApp

para 7 dite - Arbresh

Aplikacioni është bërë një alternativë për njerëzit që nuk duan të qëndrojnë në platformën e grupit Facebook Inc. Pasi WhatsApp njoftoi ndryshimet në termat dhe kushtet e tij, mijëra përdorues kanë vendosur...

Turqia fillon hetimet kundër WhatsApp dhe Facebook

para një jave - ABC News

Rregullatori i konkurrencës i Turqisë tha se kishte filluar një hetim kundër WhatsApp dhe pronarit të tij të Facebook, pasi aplikacioni i mesazheve u kërkoi përdoruesve të lejonin Facebook të mbledhë të...

Turqia e heton WhatsApp

para një jave - Tetova Sot

Rregullatori i konkurrencës i Turqisë tha sot se kishte filluar një hetim kundër WhatsApp dhe pronarit të tij të Facebook, pasi aplikacioni i mesazheve u kërkoi përdoruesve të lejonin Facebook të mbledhë...

Çfarë është aplikacioni i ri për të cilin njerëzit po e lënë WhatsApp

para një jave - Lajmi.net

Pasi WhatsApp njoftoi ndryshimet në termat dhe kushtet e tij, mijëra përdorues kanë vendosur të migrojnë në platforma të tjera të mesazheve të çastit përmes internetit. Ndër të gjitha opsionet e disponueshme,...

Çfarë është Signal dhe cilat janë avantazhet që ofron në krahasim me WhatsApp dhe Telegram?

para një jave - Top Channel

Aplikacioni është bërë një alternativë për njerëzit që nuk duan të qëndrojnë në platformën e grupit Facebook Inc. Pasi WhatsApp njoftoi ndryshimet në termat dhe kushtet e tij, mijëra përdorues kanë vendosur...

Çfarë është Signal dhe cilat janë avantazhet që ofron në krahasim me WhatsApp dhe Telegram?

para një jave - Telegrafi

Aplikacioni është bërë një alternativë për njerëzit që nuk duan të qëndrojnë në platformën e grupit Facebook Inc. Pasi WhatsApp njoftoi ndryshimet në termat dhe kushtet e tij, mijëra përdorues kanë vendosur...

Çfarë është Signal dhe cilat janë avantazhet që ofron në krahasim me WhatsApp dhe Telegram?

para një jave - Bota Sot

Aplikacioni është bërë një alternativë për njerëzit që nuk duan të qëndrojnë në platformën e grupit Facebook Inc. Pasi WhatsApp njoftoi ndryshimet në termat dhe kushtet e tij, mijëra përdorues kanë vendosur...

Signali dhe Telegrami regjistrojnë numër të madh të përdoruesve

para një jave - Koha.net

Platforma Signal dhe Telegrami kanë regjistruar rritje të madhe të përdoruesve që i kanë shkarkuar aplikacionet. Një nga shkaqet e rritjes së dy aplikacioneve të reja thuhet se vjen pas vendimit të Whatsappit...

Turqia ka nisur hetimet ndaj Facebook?ut dhe WhatsApp?it

para një jave - Albeu

Bordi turk i Konkurrencës tha se ka nisur një hetim ndaj WhatsApp dhe Facebook , pasi aplikacioni i mesazheve u kërkoi përdoruesve të bien dakord të lejojnë Facebook ’un të mbledhë të dhëna të përdoruesit...

Çfarë është Signal, aplikacioni që u bë hit pasi e sugjeroi Elon Musk (FOTO LAJM)

para një jave - Albeu

Elon Musk u sugjeroi ndjekësve të tij të shumtë në numër që të përdorin Signal , një aplikacion i cili u kthye në një nga më të shkarkuarit në Apple Store dhe Google Play. E gjitha nisi pasi Elon Musk...

Miliona përdorues të WhatsApp ndaluan përdorimin sepse kanë frikë se përditësimet e reja do të shkelin privatësinë

para një jave - Bota Sot

Ata tani po kalojnë në përdorim të Telegram ose Signal, që të mos pajtohen me rregulloren e re të privatësisë. Miliona përdorues të WhatsApp tani kanë braktisur aplikacionin, sepse ata refuzuan të pajtohen...

Përdoruesit braktisin WhatsApp, cili është aplikacioni që po e sfidon

para një jave - Klan

Përdoruesit braktisin WhatsApp, cili është aplikacioni që po e sfidon WhatsApp është aplikacioni më i njohur i mesazheve në botë, i zotëruar nga kompania e Facebook. Por me rregullat e reja që ka vendosur,...

Signali dhe Telegrami regjistrojnë numër të madh të përdoruesve

para një jave - Ekonomia Online

Platforma Signal dhe Telegrami kanë regjistruar rritje të madhe të përdoruesve që i kanë shkarkuar aplikacionet. Një nga shkaqet e rritjes së dy aplikacioneve të reja thuhet se vjen pas vendimit të Whatsappit...

Elon Musk ngre alarmin: Mos përdoni më Whatsapp, po ju vjedh të dhënat

para një jave - Albeu

Politika e re WhatsApp ka shkaktuar një valë të madhe shkarkimesh të aplikacionit SIGNAL ditët e fundit. Aplikacioni i mesazheve të menjëhershme ka filluar të zbatojë ndryshimet e tij në të gjithë botën,...

Çfarë është Signal, aplikacioni që u bë hit pasi e sugjeroi Elon Musk

para një jave - Mapo

Elon Musk u sugjeroi ndjekësve të tij të shumtë në numër që të përdorin Signal, një aplikacion i cili u kthye në një nga më të shkarkuarit në Apple Store dhe Google Play. E gjitha nisi pasi Elon Musk kritikoi...

Miliona përdorues të WhatsApp ndaluan përdorimin sepse kanë frikë se përditësimet e reja do të shkelin privatësinë

para një jave - Lajmi.net

Miliona përdorues të WhatsApp tani kanë braktisur aplikacionin, sepse ata refuzuan të pajtohen me rregulloren e re e privatësisë që i detyron përdoruesit të ndajnë informacionet edhe me Facebook, shkruan...

Përdoruesit braktisin WhatsApp, ja cili është aplikacioni që po e sfidon

para një jave - Lexo

WhatsApp është aplikacioni më i njohur i mesazheve në botë, i zotëruar nga kompania e Facebook. Por me rregullat e reja që ka vendosur, ku përdoruesit janë të detyruar t’i pranojë ose llogaria ju mbyllet,...

Njihuni me aplikacionin që është kthyer në hit dhe po sfidon WhatsApp

para një jave - Gazeta Tema

Elon Musk u sugjeroi ndjekësve të tij të shumtë në numër që të përdorin Signal, një aplikacion i cili u kthye në një nga më të shkarkuarit në Apple Store dhe Google Play. E gjitha nisi pasi Elon Musk kritikoi...

Turqia sërish në “luftë” me WhatsApp

para një jave - Panorama

Autoriteti i Konkurrencës i Turqisë sot ka hapur hetim mbi Facebook-un dhe WhatsApp-in dhe pezulloi rregullat e tyre të reja të shpërndarjes së të dhënave, transmeton Anadolu Agency (AA). Javën e kaluar,...

Përdoruesit braktisin WhatsApp, jacili është aplikacioni që po e sfidon

para një jave - Lexo

WhatsApp është aplikacioni më i njohur i mesazheve në botë, i zotëruar nga kompania e Facebook. Por me rregullat e reja që ka vendosur, ku përdoruesit janë të detyruar t’i pranojë ose llogaria ju mbyllet,...

Rregullatori i tregut turk ka nisur një hetim kundër WhatsApp

para një jave - Zhurnal

Rregullatori i konkurrencës i Turqisë tha sot se kishte filluar një hetim kundër WhatsApp dhe pronarit të tij të Facebook, pasi aplikacioni i mesazheve u kërkoi përdoruesve të lejonin Facebook të mbledhë...

Elon Musk ngre alarmin: Mos përdoni më Whatsapp, po ju vjedh të dhënat

para një jave - Tetova Sot

Politika e re WhatsApp ka shkaktuar një valë të madhe shkarkimesh të aplikacionit SIGNAL ditët e fundit. Aplikacioni i mesazheve të menjëhershme ka filluar të zbatojë ndryshimet e tij në të gjithë botën,...

Përdoruesit braktisin WhatsApp, cili është aplikacioni që po e sfidon

para një jave - FaxWeb

WhatsApp është aplikacioni më i njohur i mesazheve në botë, i zotëruar nga kompania e Facebook. Por me rregullat e reja që ka vendosur, ku përdoruesit janë të detyruar t’i pranojë ose llogaria ju mbyllet,...

Përdoruesit e WhatsAppit kundërshtojnë përditësimin e detyruar, kompanitë tjera fitojnë terren

para një jave - Koha.net

Pasi aplikacioni i njohur për mesazhe WhatsApp detyroi shumë përdorues të pajtohen me rregullat e reja të privatësisë, ata po kërkojnë alternativa për telefonat e tyre. Me ndryshimet e reja, Telegram Messenger...

WhatsApp ndryshon rregullat e sigurisë, çfarë duhet të dini

para një jave - Mapo

Javën e kaluar, WhatsApp u azhurnua duke detyruar përdoruesit që të bien dakord për rregullat e reja të privatësisë për shpërndarjen e të dhënave personale me kompaninë e Facebook, në të kundërt ata nuk...

Përdoruesit e WhatsApp kundërshtojnë përditësimin e detyruar

para një jave - Gazeta Tema

Pasi aplikacioni i njohur për mesazhe WhatsApp detyroi shumë përdorues të bien dakord për rregullat e reja të privatësisë, ata po kërkojnë alternativa për telefonat e tyre. Me ndryshimet e reja, Telegram...

Turqia ka nisur hetimet ndaj Facebook’ut dhe WhatsApp’it

para një jave - Indeks online

Bordi turk i Konkurrencës tha se ka nisur një hetim ndaj WhatsApp dhe Facebook, pasi aplikacioni i mesazheve u kërkoi përdoruesve të bien dakord të lejojnë Facebook’un të mbledhë të dhëna të përdoruesit,...

Turqia pezullon rregullat e reja të politikës të WhatsApp

para një jave - Arbresh

Javën e kaluar, WhatsApp detyroi shumë përdorues të bien dakord për rregulla të reja të privatësisë për shpërndarjen e të dhënave personale me kompanitë e Facebook-ut Autoriteti i Konkurrencës i Turqisë...

Turqit bojkotojnë WatsApp-in

para një jave - Gazeta Tema

Përdoruesit turq po largohen nga aplikacioni i mesazheve WhatsApp, një lëvizje që e ka bërë më parë edhe zyra e shtypit e Presidentit Rexhep Tajip Erdogan dhe Ministria e Mbrojtjes, me justifikimin se...

WhatsApp prezantoi rregulla të reja: Kush nuk pajtohet, mbetet pa llogari

para një jave - RTK

WhatsApp ka prezantuar rregulla të reja që praktikisht i detyrojnë përdoruesit të ndajnë të dhëna me aplikacionin Facebook. Nëse e refuzoni këtë, WhatsApp thjesht do të fshijë llogarinë tuaj. Këto rregulla...

Valë e regjistrimeve në ‘Signal’, pasi Elon Musk kërkoi që ndjekësit “të largohen nga WhatsApp”

para një jave - Zhurnal

WhatsApp, aplikacioni i mesazheve të koduara që shet veten si një shërbim i përqendruar në privatësi po ndryshon kushtet e tij të shërbimit dhe po i detyron përdoruesit të ndajnë të dhëna personale me...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK