“80 përqind e elektoratit mosbesues të prirur të votojnë opozitën”, Mediu: Partia Republikane bashkoi të djathtën më 2001-2005, ka vlera të jashtëzakonshme historike

para një jave - BalkanWeb

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”, deklaroi se gjërat në opozitë nuk mund të jenë kuturu. Mediu thekson se PR që të hyjë me PD-në në zgjedhje,...

“Ramën s’e kam armik politik, do pi kafe”, Fatmir Mediu: S’kam ndërmend që pas 30 vitesh të bëj marrëveshje me të majtën

para një jave - BalkanWeb

Teksa nuk na ndajnë shumë nga zgjedhjet e 25 prillit, kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu deklaroi se para një javë partia e tij i ka paraqitur pretendimet e saj grupit negociator të PD-së për çështjen...

Fatmir Mediu: Edi Ramën s?e kam armik, kam pirë kafe me ta!

para një jave - Albeu

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu shpalosi idetë e tij për koalicionet në zgjedhjet e 25 prillit. Mediu tha se bindja e tij është që çdo subjekt politik duhet të ketë 140 kandidatë. “Qëllimi për...

Mediu tregon nëse do lidhë koalicion me Ramën

para një jave - Bota Sot

Lajmi i ditës së sotme ka qenë largimi i Partisë Republikane të Fatmir Mediut nga lista e Bashës dhe dalja në një listë më vete. Duke marrë shkas nga ky vendim, Mediu është pyetur mbrëmjen e sotme nëse...

Mediu hedh poshtë mundësinë për marrëveshje me të majtën: Edi Ramën s’e kam armik. Kam pirë kafe me ta, por…

para një jave - Panorama

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu shpalosi idetë e tij për koalicionet në zgjedhjet e 25 prillit. Mediu tha se bindja e tij është që çdo subjekt politik duhet të ketë 140 kandidatë. “Qëllimi për...

Mediu i gatshëm për koalicion me Patozin, Topallin dhe Murrizin

para një jave - Top Channel

Kryetari i Partisë Republikane shprehet i gatshëm të bashkëpunojë me të gjithë drejtuesit e partive të djathtë në të mirë të koalicionit dhe fitores në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. “ Unë jam i bindjes...

Mediu zbulon strategjinë efektive për fitoren e zgjedhjeve: Tani topi te Basha

para një jave - Top Channel

Nëse të gjitha partitë e së djathtës bashkëpunojnë me njëra tjetrës dhe krijojnë një koalicion, e djathta mund të fitojë këto zgjedhje, thotë Fatmir Mediu. Kryetari i Partisë Republikane shpjegoi skemën...

Fatmir Mediu flirton dhe me Ramën: Jam gati të ulem për kafe me të, s’jemi armiq bashkë

para një jave - Gazeta Tema

Fatmir Mediu po luan të gjitha kartat, që të dalë deputet nga lista e PD-së. Për këtë arsye ai ka nisur presionin ndaj Lulzim Bashës, duke nxjerrë kandidatët e PR-së për zgjedhjet e 25 prillit. Më pas...

“80 përqind e elektoratit mosbesues të prirur të votojnë opozitën”, Mediu: Partia Republikane bashkoi të djathtën më 2001-2005, ka vlera të jashtëzakonshme historike

para një jave - Flaka

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”, deklaroi se gjërat në opozitë nuk mund të jenë kuturu. Mediu thekson se PR që të hyjë me PD-në në zgjedhje,...

Mediu, presion Bashës: PR do të jetë pjesë e 2 koalicioneve, kandidatë dhe në listat e LSI. Ende s’kam marrë përgjigje nga PD

para një jave - Gazeta Tema

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu i ben presion Lulzim Bashes se ka dhe alternativa te tjera koalicioni, duke i permendur Levizjen Socialiste per Integrim. Mediu është shprehur se po pret ende...

Mediu i gatshëm për koalicion me Patozin, Topallin dhe Murrizin

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Partisë Republikane shprehet i gatshëm të bashkëpunojë me të gjithë drejtuesit e partive të djathtë në të mirë të koalicionit dhe fitores në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. “Unë jam i bindjes...

Alibali: PD të mbajë marrëdhënie preferenciale me PR! Topalli e Patozi s’marrin vota nga të djathtët

para një jave - ABC News

Analisti Neritan Alibali ka deklaruar në studion e ABC se Partia Demokratike duhet të ketë një marrëdhënie preferenciale me PR në prag të zgjedhjeve të 25 Prillit, duke qenë se siç theksoi ajo është ndër...

Mediu: Dakord për një kafe me Edi Ramën, nuk jemi armiq

para një jave - Java News

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu nuk i ka cilësuar si presion apo ndarje politike me PD prezantimin e 36 kandidatëve të saj për Tiranën ditën e sotme. Në një intervistë për Report Tv, Mediu ka...

PR prezanton 36 kandidatët për deputetë në Tiranë

para një jave - Klan

PR prezanton 36 kandidatët për deputetë në Tiranë Mediu: Kërkojmë reciprocitet nga PD në hartimin e listave Teksa Lulzim Basha nuk e ka thënë ende fjalën e fundit lidhur me formulën e daljes me një apo...

Mediu, presion Bashës: PR do të jetë pjesë e 2 koalicioneve, kandidatë dhe në listat e LSI

para një jave - Java News

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu i ben presion Lulzim Bashes se ka dhe alternativa te tjera koalicioni, duke i permendur Levizjen Socialiste per Integrim. Mediu është shprehur se po pret ende...

Mediu: Është ngritur një grup negociator, brenda javës merret vendimi

para një jave - Bota Sot

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu reagoi pasditen e sotme ku foli për ngërçin që është krijuar me partisë që ai drejton dhe Partisë Demokratike. Gjatë një interviste për “Top Talk” Mediu u shpreh...

Fatmir Mediu: Duam të fitojmë sëbashku me Partinë Demokratike, nëse e djathta bashkëpunon mund të fitojmë

para një jave - Java News

Nëse të gjitha partitë e së djathtës bashkëpunojnë me njëra tjetrës dhe krijojnë një koalicion, e djathta mund të fitojë këto zgjedhje, thotë Fatmir Mediu. Kryetari i Partisë Republikane shpjegoi skemën...

A do pranojë Basha? Jozefina Topalli zbulon kushtin për t'ju bashkuar opozitës

para një jave - Albeu

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli pas krijimit të partisë Lëvizjes për Ndryshim thotë se është e gatshme të bëjë koalicion me opozitën për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, por vetëm me një kusht:...

Fatmir Mediu i gatshëm për koalicion me Patozin, Topallin dhe Murrizin

para një jave - Java News

Kryetari i Partisë Republikane shprehet i gatshëm të bashkëpunojë me të gjithë drejtuesit e partive të djathtë në të mirë të koalicionit dhe fitores në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. “ Unë jam i bindjes...

Topalli: E gatshme të bashkoj votat me opozitën, por pa Bashën kryeministër

para një jave - Bota Sot

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli ka treguar alternativën që ka partia që ajo drejton për zgjedhjet e 25 prillit 2021. Gjatë një interviste për “A2”, Topalli u shpreh ajo është kundër...

Jozefina Topalli: Gati të bashkoj votat me opozitën, por me kusht: Të largohet Basha

para një jave - NOA

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli pas krijimit të partisë Lëvizjes për Ndryshim thotë se është e gatshme të bëjë koalicion me opozitën për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, por vetëm me një kusht:...

“S’dua një ’97 tjetër”! Topalli: E gatshme të bashkoj votat me opozitën, por pa Bashën kryeministër

para një jave - Gazeta Tema

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli ka treguar alternativën që ka partia që ajo drejton për zgjedhjet e 25 prillit 2021. Gjatë një interviste për “A2”, Topalli u shpreh ajo është kundër...

“Partia Republikane mund të jetë pjesë edhe në listat e LSI-së, në disa qarqe”/ Mediu: Ende nuk kam marrë përgjigje nga PD, do të jemi pjesë e 2 koalicioneve

para një jave - Dosja.al

Fatmir Mediu 13 Janar, 2021 19:35 TIRANË- Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu, ka thënë se po pret një përgjigje zyrtare nga Partia Demokratike për mënyrën se si do të garojnë në zgjedhjet e 25...

Jozefina Topalli: Kam frikë se PS do të marrë edhe mandatin e tretë! Me LSI-në?! Nuk më lidh asgjë

para një jave - Gazeta Tema

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli deklaroi sot se është e gatshme të bashkohet me opozitën për zgjedhjet e 25 prillit po me kushtin që të mos jetë Basha kryeministri i ardhshëm. Mirëpo pjesë e opozitës...

Mediu: Ne duam të fitojmë, i takon PD-së të tregojë rrugën

para një jave - Ora news

Teksa Lulëzim Basha po vijon konsultimet për emrat që do të vendosë në listat e zgjedhjeve të 25 prillit, aleati i tij Fatmir Mediu gjatë Kongresit për 30 vjetorin e themelimit të Partisë ka prezantuar...

“Nuk mjafton të tregojmë sa i keq është Rama”, Mediu: E djathta duhet të bashkohet

para një jave - ABC News

Kryetari i Partisë Republikane shpreh kritika për liderin e opozitës, Lulzim Basha se nuk ka përcaktuar ende rrugët që e bëjnë opozitën fituese të zgjedhjeve të 25 prillit. “Ne duam të fitojmë me Partinë...

“Me LSI-në, s’më lidh asgjë”/ Topalli: Kam frikë se PS do të marrë edhe mandatin e tretë

para një jave - Lexo

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli deklaroi sot se është e gatshme të bashkohet me opozitën për zgjedhjet e 25 prillit po me kushtin që të mos jetë Basha kryeministri i ardhshëm. Mirëpo pjesë e opozitës...

“E djathta duhet të bashkohet”/ Fatmir Mediu: Ne duam të fitojmë me Partinë Demokratike, por i takon asaj që të paracaktojë…

para një jave - Panorama

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu akuzoi kryeministri Edi Rama se po shkatërron çdo gjë të ndërtuar në këto 30 vite. Në fjalën e tij, me rastin e 30 vjetorit të themelimit të PR, Mediu bëri...

Aktivi i PR në 30 vjetorin e partisë/ Mediu prezanton ekipin me 36 kandidatët për Tiranën

para një jave - Syri

Partia Republikane mblodhi aktivin e Tiranës në 30 vjetorin e Partisë Republikane. Mbasi një pjese e madhe e kandidatëve për deputetë folën në këtë aktiv për angazhimin e tyre në çdo zonë zgjedhore ne...

“Me LSI-në, s’më lidh asgjë”/ Topalli: Kam frikë se PS do të marrë edhe mandatin e tretë

para një jave - Java News

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli deklaroi sot se është e gatshme të bashkohet me opozitën për zgjedhjet e 25 prillit po me kushtin që të mos jetë Basha kryeministri i ardhshëm. Mirëpo pjesë e opozitës...

Topalli: E gatshme të bashkoj votat me opozitën, por pa Bashën kryeministër

para një jave - Java News

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli ka treguar alternativën që ka partia që ajo drejton për zgjedhjet e 25 prillit 2021. Gjatë një interviste për “A2”, Topalli u shpreh ajo është kundër...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Mediu nuk pret Bashën, prezanton kandidatët për Tiranën

para një jave - Top Channel

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu duke se nuk ka pritur Partinë Demokratike, por ka nxituar që të prezantojë 36 kandidatët për deputetët në Qarkun e Tiranës për zgjedhjet e 25 prillit. Prezantimi...

Mediu prezanton 36 kandidatët e Tiranës: Opozita jo qoshe rehatie e ndonjë partie, PD të jetë e ndershme

para një jave - Vizion Plus

Fatmir Mediu prezantoi këtë të mërkurë 36 kandidatet për deputetë të Partisë Republikane në Tiranë. Gjatë këtij aktiviteti me strukturat e PR të Tiranës duke vlerësuar maksimalisht emrat e përzgjedhur...

25 prilli/ Fatmir Mediu prezanton 36 kandidatë për deputetë

para një jave - Mapo

Partia Republikane kërkon që të ketë 36 kandidatë për deputetë në listat e përbashkëta me Partinë Demokratike për zgjedhjet e 25 prillit. Kjo kërkesë indirekte u bë publike nga kryerepublikani Fatmir Mediu...

Jozefina Topalli: Gati të bashkoj votat me opozitën, por me kusht, të largohet Basha

para një jave - Arbresh

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli pas krijimit të partisë Lëvizjes për Ndryshim thotë se është e gatshme të bëjë koalicion me opozitën për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, por vetëm me një kusht:...

Plas ‘sherri’ në opozitë, Fatmir Mediu i kërkon Bashës 36 deputetë dhe prezanton kandidatët e tij: Ka ardhur koha për reciprocitet

para një jave - Gazeta Tema

Partia Republikane kërkon që të ketë 36 kandidatë për deputetë në listat e përbashkëta me Partinë Demokratike për zgjedhjet e 25 prillit. Kjo kërkesë indirekte u bë publike nga kryerepublikani Fatmir Mediu...

Mediu e vë Bashën para faktit të kryer: Këta janë 36 kandidatët e mi, i dua në listat e PD

para një jave - Java News

Partia Republikane kërkon që të ketë 36 kandidatë për deputetë në listat e përbashkëta me Partinë Demokratike për zgjedhjet e 25 prillit. Kjo kërkesë indirekte u bë publike nga kryerepublikani Fatmir Mediu...

Fatmir Mediu prezanton 36 kandidatët e tij për zgjedhjet e 25 prillit: Po kërkoj reciprocitet, respekt dhe vlerësim

para një jave - Dosja.al

Fatmir Mediu 13 Janar, 2021 12:18 TIRANË – Partia Republikane me në krye Fatmir Mediun ka prezantuar kandidatët e tij për zgjedhjet e 25 prillit. Në një takim të organizuar nga Mediu, kreu i Republikanes...

Mediu nuk e pret më Bashën, prezanton ekipin me 36 kandidatët për Tiranën: Kërkojmë reciprocitet në koalicion

para një jave - FaxWeb

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka prezantuar 36 kandidatët për deputetë në Qarkun e Tiranës për zgjedhjet e 25 prillit. Prezantimi i tyre është bërë në mbledhjen e aktivit të Tiranës, në një...

Basha është i frikshëm… por vetëm me listat

para 2 jave - Gazeta Tema

Nga Ben Andoni Kjo javë është vendimtare për opozitën, lidhur me përbërjen e listave. Por kreu i opozitës po i vonon e vonon me një dukje të qartë të problematikës së madhe, që ekziston brenda PD-së dhe...

Basha është i frikshëm… por vetëm me listat

para 2 jave - Java News

Nga Ben Andoni Kjo javë është vendimtare për opozitën, lidhur me përbërjen e listave. Por kreu i opozitës po i vonon e vonon me një dukje të qartë të problematikës së madhe, që ekziston brenda PD-së dhe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK