Mëkati më i madh në jetë – mosmirënjohja

para 6 dite - GazetaBlic

Në 77-vjetorin e lindjes së shkrimtarit Fatos Kongoli, Qendra Kombëtare e Librit edhe Leximit bën bashkë miq dhe dashamirës të veprës letrare të autorit. “Jemi mbledh për 77-vjetorin e lindjes së autorit,...

Kryeveprën “Lëkura e Qenit” nga Fatos Kongoli së shpejti do e shihni si film!

para 6 dite - Dosja.al

Regjisori Spartak Pecani dhe Fatos Kongoli 13 Janar, 2021 18:29 TIRANË – Shkrimtari i “tranzicionit”, Fatos Kongoli, feston ditën e djeshme ditëlindjen e 77-të. Ceremonia e ditëlindjes së tij u shënua...

Mëkati më i madh në jetë – mosmirënjohja

para 7 dite - Telegrafi

Në 77-vjetorin e lindjes së shkrimtarit Fatos Kongoli, Qendra Kombëtare e Librit edhe Leximit bën bashkë miq dhe dashamirës të veprës letrare të autorit. “Jemi mbledh për 77-vjetorin e lindjes së autorit,...

77 vjetori i Fatos Kongolit/ Mirënjohje nga Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit

para 7 dite - Zhurnal

Kur filloi pandemia një ndër takimet e mia të para me shkrimtarët ka qenë me Fatos Kongolin. Ishte i frikësuar, e kishte marrë malli të pinte kafen e përditshme dhe të bënte shëtitjet e tij po të përditshme...

Ditëlindja e 77-të e shkrimtarit/ Fatos Kongoli: Mëkatin më të madh e kupton kur shkon te Shën Pjetri

para 7 dite - Panorama

“Mëkati më i madh njerëzor është mosmirënjohja. Këtë e kupton pasi ngjitesh deri sipër. Troket te Shën Pjetri, të mbyllet dera dhe kthehesh pas”. Kështu u shpreh shkrimtari Fatos Kongoli dje, gjatë një...

Ditëlindja e 77-të, Fatos Kongoli: Mosmirënjohja është mëkat, sidomos kur ke trokitur te Shën Pjetri

para një jave - BalkanWeb

Datëlindja e 77-të e shkrimtarit Fatos Kongoli u shënua me një ceremoni të vogël në kohë pandemie pranë Qendrës Kombëtare të Librit. Një prej emrave më në zë të letërsisë shqipe dhe një prej karaktereve...

77 vjetori i Fatos Kongolit/ Mirënjohje nga Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit

para një jave - Top Channel

Kur filloi pandemia një ndër takimet e mia të para me shkrimtarët ka qenë me Fatos Kongolin. Ishte i frikësuar, e kishte marrë malli të pinte kafen e përditshme dhe të bënte shëtitjet e tij po të përditshme...

Shkrimtari i “tranzicionit” Fatos Kongoli feston ditëlindjen e 77-të

para një jave - ABC News

Nga Leontina Nika Fatos Kongoli i konsideruar shkrimtari i tranzicionit, pasi veprat e tij mbajnë mbi shpinë dhimbjen dhe trazimet shpirtërore në Shqipërinë e pas viteve ’90. Festoi 77 vjetorin e lindjes...

Fatos Kongoli feston sot ditëlindjen e 77-të

para një jave - Gazeta Metro

Fatos Kongoli, i cili feston sot 77 vjetorin e lindjes, aktualisht është një nga figurat më të rëndësishme letrare në Shqipëri. I trajnuar si matematikan, ai filloi të shkruajë romane në vitet 1990, pas...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK