Nis gjyqi më i madh kundër mafias italiane në dekada

para një jave - Koha.mk

Gjykimi i 355 anëtarëve të dyshuar të rrjetit të gjerë të krimit Ndrangheta, si dhe politikanëve, avokatëve, biznesmenëve dhe të tjerëve të akuzuar filloi në rajonin jugor të Kalabrisë më 13 janar. Ky...

Nis në Itali gjyqi më i madh në rreth 40 vite ndaj organizatës kriminale. Gjyqtarëve iu deshën tre orë për të shqiptuar emrat (Detaje)

para një jave - Panorama

Në Itali, ka nisur sot procesi gjyqësor ndaj grupit mafioz të Ndrangheta, sindikata më e madhe e krimit të organizuar në vend. Gjyqi pritet të vazhdojë për dy vjet, ku 355 anëtarë të dyshuar të grupit...

Katër shqiptarë në mesin e 325 të akuzuarve të grupit mafioz “Ndrangheta”

para një jave - Koha.net

Katër shqiptarë janë në mesin e 325 të akuzuarve të grupit mafioz më të fuqishëm të Italisë, “Ndragheta”. Ky grup do të përballet me drejtësinë italiane në një nga proceset gjyqësore më të mëdha, pasi...

Ish-mafiozi që kërcënon Ndrangheta-n, kush po hedh në burg qindra pjesëtarë të saj

para një jave - Top Channel

Quhet Luigi Bonaventura, është 49 vjeç, askush nuk e di ku banon zakonisht, sepse lëviz shpesh. Është nervoz dhe i rraskapitur nga udhëtimet. Kuptohet se njeriu që e la familjen e tij kriminale 13 vjet...

Katër shqiptarë në mesin e 325 të akuzuarve të grupit mafioz “Ndragheta”

para një jave - Koha.net

Katër shqiptarë janë në mesin e 325 të akuzuarve të grupit mafioz më të fuqishëm të Italisë, “Ndragheta”. Ky grup do të përballet me drejtësinë italiane në një nga proceset gjyqësore më të mëdha, pasi...

Ky është fundi? Mafia më e madhe në Itali po shkatërrohet, 320 mafiozë ndodhen në kafaze metalike, kush është prokurori i frikshëm

para një jave - Shekulli

Publikuar më 13.01.2021 nga erjon dervishi Një nga gjyqet më të mëdha të mafias në Itali filloi të mërkurën (13 Janar), ku më shumë se 320 mafiozë të dyshuar dhe bashkëpunëtorët e tyre përballen me një...

Mbi 350 të akuzuar, nis gjyqi i madh ndaj mafies në Itali

para një jave - Syri.net Kosova

Qindra anëtarë të dyshuar të grupit mafioz më të fuqishëm të Italisë po përballen me drejtësinë. Gjykimi i 355 anëtarëve të dyshuar të rrjetit të gjerë të krimit Ndrangheta, si dhe politikanëve, avokatëve,...

Itali, fillon gjyqi ndaj organizatës kriminale “Ndrageta”

para një jave - Zëri i Amerikës

Në Italinë e Jugut filloi të mërkurën një proces gjyqësor kundër organzatës kriminale “Ndrangeta”, një nga grupet më të pasura kriminale në botë që ka zgjeruar ndikimin e saj në Itali, me reduktimin e...

Fillon gjyqi më i madh në dekada ndaj mafisë italiane

para një jave - Bota Sot

Qindra anëtarë të dyshuar të grupit mafioz më të fuqishëm italian do të përballen me drejtësinë në gjyqin më të madh për krimin e organizuar në Itali në dekada. 355 mafiozët e dyshuar dhe zyrtarë të korruptuar...

Drejtësia italiane goditje ndaj Ndranghetas, “pakti” me ish-mafiozin që i kushtoi gjysmën e jetës

para një jave - ABC News

Drejtësia italiane po planifikon një goditje të madhe kundër Ndranghetas me një proces të madh gjyqësor. Ai merr mbështetje nga një ish-mafioz: Luigi Bonaventura lufton kundër pushtetit të klaneve. 49-vjeçari...

Ish-mafiozi që kërcënon Ndrangheta-n, kush po hedh në burg qindra pjesëtarë të saj

para një jave - Flaka

Quhet Luigi Bonaventura, është 49 vjeç, askush nuk e di ku banon zakonisht, sepse lëviz shpesh. Është nervoz dhe i rraskapitur nga udhëtimet. Kuptohet se njeriu që e la familjen e tij kriminale 13 vjet...

Në kthetrat e familjes: lufta kundër mafias Ndrangheta

para një jave - DW

Drejtësia italiane po planifikon një goditje të madhe kundër Ndranghetas me një proces të madh gjyqësor. Ai merr mbështetje nga një ish-mafioz: Luigi Bonaventura lufton kundër pushtetit të klaneve. 49-vjeçari...

Anët e errëta të një vrasësi – I penduari që po çon në burg Ndragetën

para një jave - Mapo

49-vjeçari nuk dëshiron të thotë se nga po vjen. Vetëm kaq, se ishte në tren për disa orë. Tani ai është ulur në një restorant bosh në qendër të Bolonjës. Askush nuk duhet ta dijë se ku banon zakonisht...

Italia nis mega-gjyqin mafioz të Ndrangheta-s në Kalabri, me 350 të akuzuar në sallën e posaçme (fotot)

para një jave - Top Channel

Gjyqi më i madh i mafias italiane në më shumë se 30 vjet ka nisur sot teksa qindra anëtarë të grupit ‘Ndrangheta’ dolën në bankat e të akuzuarve. Gjyqi do të ketë 355 të akuzuar, 400 avokatë e 900 dëshmitarë...

Dalin emrat, kush janë 8 shqiptarët që furnizonin me marijuanë e hashash "Ndranghetën"

para një jave - Albeu

Megaprocesi kundër mafies kalabreze “Ndrangheta” ka nisur ditën e sotme në Lamezia Terme të Kalabrisë në një sallë gjigande të sigurisë së lartë me sipërfaqe 3300 metra katrorë. Nga 325 persona të akuzuar...

Kush janë 8 shqiptarët që do të dalin para drejtësisë italiane në megaprocesin kundër Ndragheta-s

para një jave - Ora news

Në një sallë gjigande të sigurisë së lartë me sipërfaqe 3330 metra katorë, e realizuar enkas për këtë qëllim, ka nisur sot në Lamezia Terme të Kalabrisë, megaprocesi kundër mafias kalabreze Ndrangheta...

Në Itali nis gjyqi më i madh kundër mafias në dekada, mes të hetuarve dhe politikanë e biznesmenë. Prokurori: Sot zbulohet…

para një jave - Zhurnal

Zhurnal Ads Qindra anëtarë të dyshuar të grupit mafioz më të fuqishëm të Italisë po përballen me drejtësinë. Gjykimi i 355 anëtarëve të dyshuar të rrjetit të gjerë të krimit Ndrangheta, si dhe politikanëve,...

Nis gjyqi më i madh kundër mafias në Itali, përballen me akuzat 350 anëtarë të “Ndrangheta”

para një jave - Klan

Salla e gjyqit Nis gjyqi më i madh kundër mafias në Itali, përballen me akuzat 350 anëtarë të “Ndrangheta” Në Itali ka nisur gjyqi më i madh kundër mafias, të paktën në tre dekadat e fundit. Janë më shumë...

Nis superproçesi ndaj “Ndragheta”/ Katër shqiptarë në mesin e 325 të akuzuarve

para një jave - Vizion Plus

325 të dyshuar të grupit mafioz më të fuqishëm të Italisë, “ndragheta”, do përballen me drejtësinë. Ky eshte një nga proceset gjyqësore më të medha pasi në dosje janë të përfshirë politikane, avokate dhe...

Itali: Nis gjyqi më i madh kundër mafies në dekada

para një jave - Portalb

Qindra anëtarë të dyshuar të grupit mafioz më të fuqishëm të Italisë po përballen me drejtësinë. Gjykimi i 355 anëtarëve të dyshuar të rrjetit të gjerë të krimit Ndrangheta, si dhe politikanëve, avokatëve,...

Në Itali nis gjyqi më i madh kundër mafias në dekada, mes të hetuarve dhe politikanë e biznesmenë. Prokurori: Sot zbulohet…

para një jave - Panorama

Qindra anëtarë të dyshuar të grupit mafioz më të fuqishëm të Italisë po përballen me drejtësinë. Gjykimi i 355 anëtarëve të dyshuar të rrjetit të gjerë të krimit Ndrangheta, si dhe politikanëve, avokatëve,...

Drejtësia italiane goditje ndaj Ndranghetas, “pakti” me ish-mafiozin që i kushtoi gjysmën e jetës

para një jave - Dosja.al

Foto ilustruese 13 Janar, 2021 18:41 49-vjeçari nuk dëshiron të thotë se nga po vjen. Vetëm kaq, se ishte në tren për disa orë. Tani ai është ulur në një restorant bosh në qendër të Bolonjës. Askush nuk...

Me eskortë të armatosur deri në dhëmbë, Prokurori italian nis sulmin më të madh kundër Mafias

para një jave - Syri

Romë – Prokurori Nicola Gratteri i ka kaluar tre dekadat e fundit duke luftuar me grupin më të fuqishëm të Italisë, “Ndrangheta”, duke hequr dorë nga çdo dukje e një jete normale tek përpiqet që t’ia heqë...

Me eskortë të armatosur deri në dhëmbë, Prokurori i hekurt italian nis gjyqin më të madh kundër Mafias

para një jave - Syri

Romë – Prokurori Nicola Gratteri i ka kaluar tre dekadat e fundit duke luftuar me grupin më të fuqishëm të Italisë, “Ndrangheta”, duke hequr dorë nga çdo dukje e një jete normale tek përpiqet që t’ia heqë...

Kush janë 8 shqiptarët që do të dalin para drejtësisë italiane në megaprocesin kundër Ndragheta-s

para një jave - Infokusi

Në një sallë gjigande të sigurisë së lartë me sipërfaqe 3330 metra katorë, e realizuar enkas për këtë qëllim, ka nisur sot në Lamezia Terme të Kalabrisë, megaprocesi kundër mafias kalabreze Ndrangheta...

Itali: Nis gjyqi më i madh kundër mafias në dekada

para një jave - Bota Sot

Qindra anëtarë të dyshuar të grupit mafioz më të fuqishëm të Italisë po përballen me drejtësinë. Gjykimi i 355 anëtarëve të dyshuar të rrjetit të gjerë të krimit Ndrangheta, si dhe politikanëve, avokatëve,...

“Ndragheta”/ Procesi më i madh në Itali, 335 mafiozë dhe zyrtarë të korruptuar dalin sot para Gjykatës

para një jave - Top Channel

Qindra anëtarë të dyshuar të grupit më të madh mafioz italian do të përballen me drejtësinë në gjyqin më të madh kundër krimit të organizuar që mbahet në vend në dekada të tëra. 335 mafiozë të dyshuar...

Fillon gjykimi më i madh kundër mafias italiane në 30 vitet e fundit

para një jave - TV21

Më shumë se 350 pjesëtarë të mafias, politikanë, juristë, biznesmenë dhe të akuzuar të tjerë do të paraqiten në gjykatë në qytetin jugor të Kalibrisë Lamezi Terme. Të akuzuarit shpresojnë se me procesin...

Itali: Nis gjyqi më i madh kundër mafias në dekada

para një jave - Zeri

Qindra anëtarë të dyshuar të grupit mafioz më të fuqishëm të Italisë po përballen me drejtësinë. Gjykimi i 355 anëtarëve të dyshuar të rrjetit të gjerë të krimit Ndrangheta, si dhe politikanëve, avokatëve,...

Nis gjyqi më i madh kundër mafias në 30 vite

para një jave - Gazeta Metro

Qindra anëtarë të dyshuar të grupit mafioz më të fuqishëm të Italisë po përballen me drejtësinë. Gjykimi i 355 anëtarëve të dyshuar të rrjetit të gjerë të krimit Ndrangheta, si dhe politikanëve, avokatëve,...

Itali: Nis gjyqi më i madh kundër mafias në dekada

para një jave - GazetaBlic

Qindra anëtarë të dyshuar të grupit mafioz më të fuqishëm të Italisë po përballen me drejtësinë. Gjykimi i 355 anëtarëve të dyshuar të rrjetit të gjerë të krimit Ndrangheta, si dhe politikanëve, avokatëve,...

Italia po përgatitet të gjykojë qindra anëtarë të grupit mafioz ‘Ndrangheta

para një jave - Zhurnal

Zhurnal Ads Qindra anëtarë të grupit më të fuqishëm të mafisë në Itali, ‘Ndrangheta, pritet të përballen me drejtësinë, në seancën më të madhe në shtetin italian ndaj krimit të organizuar me dekada, njofton...

Itali: Nis gjyqi më i madh kundër mafias në dekada

para një jave - Evropa e Lirë

Qindra anëtarë të dyshuar të grupit mafioz më të fuqishëm të Italisë po përballen me drejtësinë. Gjykimi i 355 anëtarëve të dyshuar të rrjetit të gjerë të krimit Ndrangheta, si dhe politikanëve, avokatëve,...

Fillon gjykimi më i madh kundër mafias italiane në 30 vitet e fundit

para një jave - Koha.mk

Romë, 13 janar – Më shumë se 350 pjesëtarë të mafias, politikanë, juristë, biznesmenë dhe të akuzuar të tjerë do të paraqiten në gjykatë në qytetin jugor të Kalibrisë Lamezi Terme. Të akuzuarit shpresojnë...

Italia nis gjyqin për grupin mafioz të Ndrangheta-s në Kalabri, mes të akuzuarve dhe 8 shqiptarë (emrat)

para një jave - Dosja.al

Pamje nga Gjyqi 13 Janar, 2021 16:51 ITALI- Gjyqi më i madh i madh i mafies italiane ne më shumë se 30 vjet ka nisur ditën e sotme, ku qindra anëtarë të grupit “Nfrangheta” dolën në bankat e të akuzuarve....

Megaprocesi kundër mafies italiane, kush janë 8 shqiptarët që furnizonin me marijuanë e hashash “Ndranghetën” (EMRAT)

para një jave - FaxWeb

Megaprocesi kundër mafies kalabreze “Ndrangheta” ka nisur ditën e sotme në Lamezia Terme të Kalabrisë në një sallë gjigande të sigurisë së lartë me sipërfaqe 3300 metra katrorë. Nga 325 persona të akuzuar...

Nga “Kumbari” tek “Ujku”, nis “gjyqi i madh” ndaj Ndrangheta-s

para një jave - Gazeta Tema

Italianët e kanë pagëzuar si “gjyqi i madh”. Mbi 350 pjesëtarë të dyshuar të një prej organizatave më të fuqishme mafioze në vend, Ndrangheta, dalin përpara gjykatësve, në një prej proceseve më të mëdha...

Fillon gjykimi më i madh kundër mafias në Itali

para një jave - Arbresh

Gjyqi më i madh kundër mafias në Itali në më shumë se tre dekada filloi të mërkurën për të ndjekur penalisht qindra anëtarë të organizatës më të madhe të krimit të vendit, të njohur si “Ndrangheta”, raporton...

Italia po përgatitet të gjykojë qindra anëtarë të grupit mafioz ‘Ndrangheta

para një jave - RTK

Qindra anëtarë të grupit më të fuqishëm të mafisë në Itali, ‘Ndrangheta, pritet të përballen me drejtësinë, në seancën më të madhe në shtetin italian ndaj krimit të organizuar me dekada, njofton BBC. 355...

Italia po përgatitet të gjykojë qindra anëtarë të grupit mafioz ‘Ndrangheta

para një jave - Koha.net

Qindra anëtarë të grupit më të fuqishëm të mafisë në Itali, ‘Ndrangheta, pritet të përballen me drejtësinë, në seancën më të madhe në shtetin italian ndaj krimit të organizuar me dekada, njofton BBC. 355...

Italia nis sot gjyqin më të madh të Mafias: Kush janë kokat e Ndragetës

para një jave - Mapo

335 të dyshuar, gangsterë dhe zyrtarë të korruptuar të lidhur me ta, janë vënë nën akuzë pas hetimeve të gjata ndaj Ndragetës. Më shumë se 900 dëshmitarë pritet të japin të dhëna dhe prova, për vrasje,...

Italia përgatitet për gjyqin më të madh mafioz në dekada

para një jave - Ora news

Qindra anëtarë të dyshuar të grupit mafioz më të fuqishëm italian janë vendosur të përballen me drejtësinë në gjyqin më të madh të krimit të organizuar në vend prej dekadash. 355 mafiozët dhe zyrtarët...

Italia nis gjykimin masiv të mafias, qendra e thirrjeve bëhet sallë gjykate

para një jave - Infokusi

Qindra anëtarë të dyshuar të grupit më të fuqishëm mafioz në Itali pritet të përballen me drejtësinë në procesin më të madh gjyqësor kundër krimit të organizuar në dekadat e fundit. Pas hetimeve të gjata...

Gjyqi më i madh i mafias në Itali – Politikanë dhe biznesmenë të lidhur me Ndrangheta përballen kundër 24 mijë provave të prokurorisë

para një jave - Scan TV

Gjyqi më i madh i mafias në Itali në tre dekada do të fillojë të Mërkurën, me 900 dëshmitarë që do dëshmojnë kundër më shumë se 350 njerëzve, përfshirë politikanë dhe zyrtarë të akuzuar se janë anëtarë...

355 të akuzuar dhe 900 dëshmitarë për “Ndragheta”, Italia përgatitet për gjyqin më të madh mafioz

para një jave - ABC News

Qindra anëtare të grupit mafioz i konsideruar si më i fuqishëm në Itali do të përballen me drejtësinë. Gjyqi më i madh i krimit të organizuar në dekada, kështu e kanë quajtur autoritetet. 355 mafiozët...

Nga “Kumbari tek “Ujku”, nisi në Itali gjyqi i madh, 350 anëtarë të Ndranghetas përballen me drejtësinë

para një jave - Java News

Italianët e kanë pagëzuar si “gjyqi i madh”. Mbi 350 pjesëtarë të dyshuar të një prej organizatave më të fuqishme mafioze në vend, Ndrangheta, dalin përpara gjykatësve në një prej proceseve më të mëdha...

Ndrangheta: Italia përgatitet për gjyqin më të madh ndaj mafias në dekada

para një jave - Syri.net Kosova

Qindra anëtarë të grupit mafioz më të fuqishëm italian do të përballen me drejtësinë në gjyqin më të madh ndaj krimit të organizuar në Itali për dekada. 355 mafiozët dhe zyrtarët e korruptuar të dyshuar...

Gjyqi më i madh ndër dekada në Itali, qindra anëtarë të ‘Ndrangheta’ para drejtësisë, do të zgjasë mbi 2 vjet

para një jave - BalkanWeb

ITALI Italia po përgatitet për gjyqin më të madh mafioz ndër dekada për grupin e famshëm kriminal ‘Ndrangheta’. 355 anëtarë dhe zyrtarë të lartë të korruptuar akuzohen për një sërë akuzash dhe nga e mërkura...

Ndrangheta: Italia përgatitet për gjyqin më të madh ndaj mafias në dekada

para një jave - Syri

Qindra anëtarë të grupit mafioz më të fuqishëm italian do të përballen me drejtësinë në gjyqin më të madh ndaj krimit të organizuar në Itali për dekada. 355 mafiozët dhe zyrtarët e korruptuar të dyshuar...

Italia po përgatitet të gjykojë qindra anëtarë të grupit mafioz ‘Ndrangheta

para një jave - Ekonomia Online

Qindra anëtarë të grupit më të fuqishëm të mafisë në Itali, ‘Ndrangheta, pritet të përballen me drejtësinë, në seancën më të madhe në shtetin italian ndaj krimit të organizuar me dekada, njofton BBC. 355...

Gjyqi më i madh italian në dekada, grupi mafjoz ‘Ndrangheta’ del para jakave të bardha

para një jave - Dosja.al

Foto nga salla e gjyqit 13 Janar, 2021 10:33 ITALI- Grupi mafjoz Ndrangheta pritet të dalë para Gjykatës ditën e sotme. Lajmin e ka bërë të ditur BBC, i cili shkuan se një qendër “Call Centeri” është shëndruar...

BBC: Si po përgatitet Italia për gjyqin më të madh që prej viteve ’80! 355 të dyshuar, 900 dëshmitarë. Sallë gjyqi e fortifikuar

para një jave - Scan TV

Qindra anëtarë të dyshuar të grupit mafioz më të fuqishëm në Itali po bëhen gati për t’u përballur me drejtësinë në një prej proceseve gjyqësore që BBC e cilëson si një nga më të mëdhenjtë në vend në dekada....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK