Zyrtare: Kurti kandidat i Vetëvendosjes për deputet

para një jave - Insajderi

Vetëvendosje, dega Qendra në Prishtinë, ka vendosur që kandidatë për deputetë të jenë tetë zyrtarë, në krye me liderin e partisë, Albin Kurti, njofton Insajderi. Lajmin e ka bërë të ditur aktivisti i kësaj...

Këta janë tre kandidatët për deputetë të Vetëvendosjes në Podujevë

para një jave - Klan Kosova

Fitim Haziri, Saranda Bogujevci dhe Vendenis Lahu janë tre kandidatët që morën dritën jeshile për t’u futur në listën për deputetë të Vetëvendosjes nga Podujeva. Këshilli i Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje...

Tetë kandidatë nga Prishtina në listën e LVV-së, prinë Albin Kurti

para një jave - Telegrafi

Tetë kandidatë nga dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, janë zgjedhur pjesë e listës së LVV-së për deputet në zgjedhjet e parakohshme të cilat do të mbahen më 14 shkurt 2021. Kështu ka bërë të ditur...

Këta janë kandidatët e Vetëvendosjes për deputetë

para një jave - Syri.net Kosova

Një muaj para zgjedhjeve të parakohshme, partia më e madhe opozitare ka zyrtarizuar emrat e disa prej kandidatëve për deputetë nga kjo parti. Vendimi i Gjykatës Kushtetutese nxiti diskutime të shumta në...

Albin Kurtin kandidohet për deputet

para një jave - Klan Kosova

Albin Kurti do të kandidojë për deputet. Ai bashkë me shtatë emra të tjera nga Dega e Prishtinës do t’i hyjnë garës në zgjedhjet e përgjithshme që do të mbahen më 14 shkurt, njofton Klan Kosova. Pas Albin...

LVV zyrtarizon Albin Kurtin për deputet

para një jave - Syri

Për Kurtin e Pacollin, më herët është raportuar se mund të kenë telashe me certifikim si kandidatë për deputetë, bazuar në aktgjykimin e fundit të Kushtetueses që ndalon kandidimin e atyre që janë dënuar...

Kurti në listën zgjedhore të Lëvizjes Vetëvendosje

para një jave - Koha.mk

Albin Kurti në listën zgjedhore të VV’së. Lideri i VV’së, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e VV’së në Prishtinë. Megjithatë, Vetëvendosje i kandidon për deputetë Albin Kurtin...

Kurti dhe Haxhiu pjesë e listës së VV-së për deputetë

para një jave - Albeu

Pavarësisht aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese, Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur që të futë në garë për deputet, kryetarin Albin Kurti . Ky lajm është bërë i ditur nga aktivisti Atdhe Arifi, i cili ka...

Këta janë kandidatët e VV-së për deputetë nga Podujeva

para një jave - RTK

Fitim Haziri, Saranda Bogujevci dhe Vendenis Lahu, janë kandidatë të Lëvizjes Vetëvendosje për deputetë nga Podujeva. Këtë lajm e ka bërë të ditur Qendra e Lëvizjes vetëvendosje në Podujeve. Ky është njoftimi...

LVV zgjedh tre kandidatët për deputet nga Podujeva

para një jave - Telegrafi

Lëvizja Vetëvendosje, dega në Podujevë ka mbajtur mbledhjen për zgjedhjen e kandidatëve për deputetë nga kjo qendër të cilët do të garojnë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Fitim...

Katër kandidatët e Vetëvendosjes për deputetë nga Prizreni

para një jave - OraInfo

Këta janë katër kandidatët e VV’së për deputetë nga Prizreni. Janë zgjedhur edhe kandidatët për deputetë të Lëvizjes Vetevendosja nga Komuna e Prizrenit. Mësohet se Artan Abrashi, Arber Rexhaj, Drita Millaku...

“Albini i Vogël” mbetet jashtë listës për deputet

para një jave - OraInfo

Dega e VV-së në Vushtrri e lë jashtë listës “Albinin e Vogël”. Lëvizja Vetëvendosje në Vushtrri ka zgjedhur dy kandidatët për deputetë që do të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Lëvizja Vetëvendosje...

Këta janë katër kandidatët për deputetë të VV-së nga Prizreni

para një jave - GazetaBlic

Janë zgjedhur edhe kandidatët për deputetë të Lëvizjes Vetevendosja nga Komuna e Prizrenit. Artan Abrashi, Arber Rexhaj, Drita Millaku dhe Yllza Hoti janë kandidatët për deputetë që do të garojnë në listën...

“Vetëvendosje” zbulon emrat e kandidatëve për deputetë/ A është në listë Albin Kurti? Ja raportimet e fundit nga Kosova

para një jave - Panorama

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë ka bërë me dije sot emrat e 8 kandidatëve për deputetë në kryeqytetin e Kosovës, ku lista kryesohet nga Albin Kurti. Përveç Kurtit, mes të propozuarve janë edhe...

Dega e VV-së në Vushtrri e lë jashtë listës “Albinin e Vogël”

para një jave - Bota Sot

Lëvizja Vetëvendosje në Vushtrri ka zgjedhur dy kandidatët për deputetë që do të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Lëvizja Vetëvendosje me degë në Vushtrri, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se dy...

Salih Zyba, kandidat për deputet i VV-së nga Theranda

para një jave - Bota Sot

Lëvizja Vetëvendosje dega në Therandë në zgjedhjet e 14 shkurtit ka kandiduar kryetarin e kësaj dege, Salih Zyba. Lajmin e kanë bërë të ditur zyrtarë nga qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Therandë. Zyba...

Abrashi përsëri do të kandidojë për deputet të Vetëvendosjes

para një jave - Bota Sot

Ish-deputeti i VV-së, Artan Abrashi, ka bërë të ditur se do të kandidojë për deputet të Lëvizjes Vetëvendosjes. Ai ka falënderuar të gjithë delegatët e Këshillit të Qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në...

VV-ja zyrtarizon kandidaturën e Albin Kurtit për deputet

para një jave - Koha.net

Vetëvendosje, dega Qendra në Prishtinë, ka vendosur që kandidatë për deputetë të jenë tetë zyrtarë, në krye me liderin e partisë, Albin Kurti. Kjo degë, pos Kurtit, ka propozuar për kandidatë edhe Liburn...

Mësohet se kush janë kandidatët e Vetëvendosjes për deputetë

para një jave - OraInfo

Këta janë kandidatët e Vetëvendosje për deputetë. Një muaj para zgjedhjeve të parakohshme, partia më e madhe opozitare ka zyrtarizuar emrat e disa prej kandidatëve për deputetë nga kjo parti. Vendimi i...

Zbulohet/Ky është kandidati i parë i VV-së që zyrtarisht merr besimin e degës për deputet

para një jave - Syri.net Kosova

Arbër Rexhaj është ndër kandidatët e parë të Vetëvendosjes që ka marrë besimin të jetë kandidat për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit, shkruan Syri.net Kosova. Ai ka njoftuar se aktivistët dhe delegatët...

Dega e VV-së në Vushtrri e lë jashtë listës “Albinin e Vogël”

para një jave - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje në Vushtrri ka zgjedhur dy kandidatët për deputetë që do të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Lëvizja Vetëvendosje me degë në Vushtrri, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se dy...

Armend Muja është kandidat për deputet nga Mitrovica, mbesin jashtë aktivistët e vjetër

para një jave - Bota Sot

Lëvizja Vetëvendosje në Mitrovicë ka njoftuar se në listën zgjedhore për deputetë, nga qyteti i Mitrovicës do të kandidojë Armend Muja dhe Arjeta Fejza, ndërkohë që aktivistët e vjetër të VV’së në Mitrovicë...

Albin Kurti në krye, VV cakton kandidatët për deputet në Prishtinë

para një jave - ABC News

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e partisë në Prishtinë. Vetëvendosja n listën e saj propozon si kandidatë për deputet Albin Kurtin dhe Albulena...

Kurti në listën zgjedhore të Lëvizjes Vetëvendosje

para një jave - OraInfo

Albin Kurti në listën zgjedhore të VV’së. Lideri i VV’së, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e VV’së në Prishtinë. Megjithatë, Vetëvendosje i kandidon për deputetë Albin Kurtin...

Në krye me Albin Kurtin, këta janë kandidatët e Vetëvendosjes për deputetë nga Prishtina

para një jave - Bota Sot

Nga Qendra e Prishtinës, kandidatët për deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje! janë: Albin Kurti Liburn Aliu Arben Vitia Xhelal Sveçla Glauk Konjufca Fitore Pacolli Albulena Haxhiu Hatixhe Hoxha Kujtojmë që...

Këta janë kandidatët e propozuar për deputetë nga LVV-ja në Prishtinë

para një jave - Zeri

Lëvizja Vetëvendosje Dega në Prishtinë, ka propozuar tetë kandidatë për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Nga kjo qendër për deputetë janë propozuar: Albin Kurti, Liburn Aliu, Arben Vitia, Xhelal Sveçla,...

Albin Kurti pjesë e listës zgjedhore të Vetëvendosjes

para një jave - GazetaBlic

Lideri i VV’së, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e VV’së në Prishtinë. Përkundër paqartësive rreth mundësisë së kandidimit të tij, ai është propozuar së bashku me 8 anëtarë...

Megjithatë, Vetëvendosje i kandidon për deputetë Kurtin dhe Haxhiun

para një jave - RTK

Lideri i VV’së, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e VV’së në Prishtinë. Përkundër paqartësive rreth mundësisë së kandidimit të tij, ai është propozuar së bashku me 8 anëtarë...

Konfirmohet nga VV në Besianë: Bogujevci, Haziri dhe Lahu kandidatë për deputetë

para një jave - Bota Sot

Këshilli i Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Besianë, ka konfirmuar se, kandidatët për deputetë nga Qendra e Besianës, në zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen me 14 shkurt janë: Fitim Haziri,...

Në krye me Albin Kurtin, këta janë kandidatët e VV-së për deputetë nga Prishtina

para një jave - Indeks online

Nga Qendra e Prishtinës, kandidatët për deputetë nga Lëvizja VETËVENDOSJE! janë :Albin Kurti Liburn Aliu Arben Vitia Xhelal Sveçla Glauk Konjufca Fitore Pacolli Albulena Haxhiu Hatixhe Hoxha

Salih Zyba kandidat për deputet i VV-së nga Suhareka

para një jave - Indeks online

Lëvizja Vetëvendosje dega në Suharekë në zgjedhjet e 14 shkurtit ka kandiduar kryetarin e kësaj dege, Salih Zyba. Lajmin e kanë bërë të ditur zyrtarë nga qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Suharekë. Zyba...

Fjolla Ujkani e Besim Muzaqi, kandidatët e VV-së e propozuar për deputetë nga Vushtrria

para një jave - Indeks online

Sot u mbajt Mbledhja Zgjedhore e Këshillit të Qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Vushtrri, në të cilën u votuan kandidatët për t’u futur në listën për deputetë të Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Zgjedhjet...

Ish-deputeti sërish kandidat i Vetëvendosjes për deputet

para një jave - GazetaBlic

Arber Rexhaj ka njoftuar se do të garojë sërish për deputet të Kuvendit të Kosovës, në listën e Lëvizjes Vetëvendosje. Ai ka falënderuar aktivistët e degës në Prizren, të cilët e kanë votuar. “Falënderoj...

Ky do të jetë kandidati i Vetëvendosjes për deputet

para një jave - Bota Sot

Arber Rexhaj ka njoftuar se do të garojë sërish për deputet të Kuvendit të Kosovës, në listën e Lëvizjes Vetëvendosje. Ai ka falënderuar aktivistët e degës në Prizren, të cilët e kanë votuar, përcjell...

Drita Millaku do të kandidojë për deputete

para një jave - Bota Sot

Edhe një muaj do të mbahen zgjedhjet në vendin tonë. Ish-deputetja e VV-së, Drita Millaku, ka konfirmuar se ka marrë besimin nga LVV për kandidate për deputete. “Nuk ka forcë që e ndal vullnetin e popullit”,...

Dega e VV-së në Podujevë me tre kandidatë për deputetë, ja emrat

para një jave - Lajmi.net

Këtë lajm e ka bërë të ditur Qendra e Lëvizjes vetëvendosje në Podujeve. Ky është njoftimi i plotë: Këshilli i Qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Besianë, sot e ka mbajtur mbledhjen e jashtëzakonshme...

Vetëvendosje i kandidon për deputetë Kurtin dhe Haxhiun

para një jave - Flaka

Lideri i VV’së, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e VV’së në Prishtinë. Përkundër paqartësive rreth mundësisë së kandidimit të tij, ai është propozuar së bashku me 8 anëtarë...

Kurti dhe Haxhiu pjesë e listës së VV-së për deputetë

para një jave - Infokusi

Pavarësisht aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese, Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur që të futë në garë për deputet, kryetarin Albin Kurti. Ky lajm është bërë i ditur nga aktivisti Atdhe Arifi, i cili ka...

Konfirmohen kandidatët e VV-së për komunën e Podujevës

para një jave - Indeks online

Lëvizja Vetëvendosje, qendra në Podujevë, ka konfirmuar kandidatët nga kjo komunë që do të marrin pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare me 14 shkurt. Burime të IndeksOnline, kanë bërë të ditur...

Tetë kandidatë nga Prishtina në listën e LVV-së, prinë Albin Kurti

para një jave - Shenja

Tetë kandidatë nga dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, janë zgjedhur pjesë e listës së LVV-së për deputet në zgjedhjet e parakohshme të cilat do të mbahen më 14 shkurt 2021. Kështu ka bërë të ditur...

Kush e shtyri Faruk Mujkën të tërhiqet nga kandidatura për deputet?

para një jave - Bota Sot

Kryetari i degës së VV-së në Mitrovicë dhe nënkryetar i Komunës, Faruk Mujka, ka bërë të ditur se është tërhequr nga gara për deputet. Mujka përmes një postimi në Facebook ka falënderuar të gjithë delegatët...

Kosovë, kandidimi në zgjedhje i individëve me vepër penale

para një jave - Zëri i Amerikës

Partitë politike në Kosovë kanë afat deri më 16 janar të paraqiten në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për t’u certifikuar bashkë me kandidatët e tyre për deputetë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare...

Këta janë kandidatët për deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje në Podujevë

para një jave - GazetaBlic

Tre kandidatë për deputetë do të jetë nga Lëvizja Vetëvendosje, dega në Podujevë, raporton GazetaBlic. Burime të GazetaBlic mësojnë se Fitim Haziri, Saranda Bogujevci dhe Vendenis Lahu janë kandidatët...

Megjithatë, Vetëvendosje i kandidon për deputetë Albin Kurtin dhe Albulena Haxhiun

para një jave - InfoShqip

Lideri i VV-së, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e VV-së në Prishtinë. Përkundër paqartësive rreth mundësisë së kandidimit të tij, ai është propozuar së bashku me 8 anëtarë...

Në krye me Kurtin, këta janë kandidatët e Vetëvendosjes për deputet nga Prishtina

para një jave - Lajmi.net

Nga Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë është bërë e ditur se kandidatët për deputetë janë disa, në krye me Albin Kurtin. Albin Kurti Liburn Aliu Arben Vitia Xhelal Sveçla Glauk Konjufca Fitore...

Faruk Mujka tërhiqet nga gara për t’u bërë deputet

para një jave - Bota Sot

Kryetari i degës së VV-së në Mitrovicë dhe nënkryetar i Komunës, Faruk Mujka, ka bërë të ditur se është tërhequr nga gara për deputet. Mujka përmes një postimi në Facebook ka falënderuar të gjithë delegatët...

Vetëvendosje prezanton kandidatët për deputet nga Podujeva

para një jave - Lajmi.net

Fitim Haziri, Sarada Bogujevci dhe Vendenis Lahu janë tre kandidatët me më së shumti vota nga kjo degë, të cilët do të jenë në listën e LVV-së. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për medie nga...

Vetëvendosja publikon emrat e 8 kandidatëve për deputet në Prishtinë/ A do të kandidojnë Albin Kurit në zgjedhjet e 14 shkurtit. Ja çfarë është vendosur së fundmi

para një jave - FaxWeb

Mbrëmjen e kësaj të mërkure dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë ka publikuar emrat e 8 kandidatëve të cilët do të garojnë për deputet në zgjedhjet që do të zhvillohen në muaji shkurt. Lisat me tetë...

Këta janë kandidatët e VV-së për deputetë nga Podujeva

para një jave - KosovaPress

Fitim Haziri, Saranda Bogujevci dhe Vendenis Lahu, janë kandidatë të Lëvizjes Vetëvendosje për deputetë nga Podujeva. Këtë lajm e ka bërë të ditur Qendra e Lëvizjes vetëvendosje në Podujeve. Ky është njoftimi...

Dega e VV’së në Vushtrri e lë jashtë listës për deputet “Albinin e Vogël”

para një jave - Gazeta Metro

Lëvizja Vetëvendosje në Vushtrri ka zgjedhur dy kandidatët për deputetë që do të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Lëvizja Vetëvendosje me degë në Vushtrri, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se dy...

‘Ndizen motorët’ për zgjedhje/ Albin Kurti në krye, VV cakton kandidatët për deputet në Prishtinë

para një jave - Dosja.al

Albin Kurti 13 Janar, 2021 21:56 KOSOVË – Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e partisë në Prishtinë. Ditën e sotme, nga zyrat e ‘Vetëvendosjes’ ka...

Dega e VV-së në Vushtrri e lë jashtë listës për deputet “Albinin e Vogël”

para një jave - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje në Vushtrri ka zgjedhur dy kandidatët për deputetë që do të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Lëvizja Vetëvendosje me degë në Vushtrri, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se dy...

Dega e VV-së në Vushtrri e lë jashtë listës Gazmend Gjyshincën

para një jave - Ekonomia Online

Lëvizja Vetëvendosje në Vushtrri ka zgjedhur dy kandidatët për deputetë që do të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Lëvizja Vetëvendosje me degë në Vushtrri, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se dy...

Kurti dhe Haxhiu pjesë e listës së VV-së për deputetë

para një jave - KosovaPress

Pavarësisht aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese, Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur që të futë në garë për deputet, kryetarin Albin Kurti. Ky lajm është bërë i ditur nga aktivisti Atdhe Arifi, i cili ka...

Megjithatë, Vetëvendosje i kandidon për deputetë Albin Kurtin dhe Albulena Haxhiun

para një jave - Zyrtare

Lideri i VV-së, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e VV-së në Prishtinë. Përkundër paqartësive rreth mundësisë së kandidimit të tij, ai është propozuar së bashku me 8 anëtarë...

Armend Muja është kandidat për deputet nga Mitrovica, mbesin jashtë aktivistët e vjetër e VV’së

para një jave - Gazeta Metro

Lëvizja Vetëvendosje në Mitrovicë ka njoftuar se në listën zgjedhore për deputetë, nga qyteti i Mitrovicës do të kandidojë Armend Muja dhe Arjeta Fejza, ndërkohë që aktivistët e vjetër të VV’së në Mitrovicë...

Albin Kurti “e zëvendëson” kryetarin shumëvjeçar me të sapoaderuarin Muja

para një jave - Ekonomia Online

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosjes ka votuar sot propozimet për kandidatë për deputetë nga dega e saj në Mitrovicë. Nga katër që u futën në garën e brendshme, do të zgjidheshin dy kandidatë për t’u...

Salih Zyba kandidat për deputet i LV-së nga Theranda

para një jave - Epoka e Re

Lëvizja Vetëvendosje dega në Therandë në zgjedhjet e 14 shkurtit ka kandiduar kryetarin e kësaj dege, Salih Zyba. Lajmin e kanë bërë të ditur zyrtarë nga qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Therandë. Zyba...

Në krye me Kurtin, këta janë kandidatët e Vetëvendosjes për deputet nga Prishtina

para një jave - Fakti Ditor

Tashmë kanë filluar të publikohen emrat e kandidatëve për deputet nga partitë e shumta në vend. Nga Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë është bërë e ditur se kandidatët për deputetë janë disa,...

Vetëvendosje i kandidon për deputetë Albin Kurtin dhe Albulena Haxhiun

para një jave - Revista Kosovarja

Albin Kurti në listën zgjedhore të VV’së Lideri i VV’së, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e VV’së në Prishtinë. Megjithatë, Vetëvendosje i kandidon për deputetë Albin Kurtin...

Qendra e VV-së në Prishtinë, propozon Kurtin dhe shtatë kandidatë tjerë për deputetë

para një jave - Ekonomia Online

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje, ka propozuar kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 14 shkurtit. Në mesin e të propozuarave  është edhe kryetari i kësaj partie, Albin Kurti. Kandidatët për deputetë nga...

Edhe Albin Kurti: Këta janë kandidatët e VV-së për deputetë nga Prishtina

para një jave - Periskopi

Lideri i VV’së, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e VV’së në Prishtinë. Përkundër paqartësive rreth mundësisë së kandidimit të tij, ai është propozuar së bashku me 8 anëtarë...

Albin Kurti pjesë listës zgjedhore të Vetëvendosjes

para një jave - Arbresh

Kryetari i VV-së, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e VV’së në Prishtinë. Përkundër paqartësive rreth mundësisë së kandidimit të tij, ai është propozuar së bashku me 8 anëtarë...

Vetëvendosje prezanton kandidatët për deputet nga Podujeva

para një jave - Fakti Ditor

Lëvizja Vetëvendosje, dega në Podujevë ka mbajtur mbledhjen për zgjedhjen e kandidatëve për deputetë nga kjo qendër të cilët do të garojnë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Fitim...

Garë e ashpër në VV-në e Mitrovicës, katër kandidatë për deputet e vetëm dy kanë të drejtë

para një jave - Syri.net Kosova

Kanë nisur dorëzimi i emrave të kandidatëve për deputet nga Vetëvendosja. Dega e LVV-së në Mitrovicë, po del të ketë goxha të vështirë se kënd ta propozojë për deputet të ardhshëm të Kuvendit të Kosovës....

Gjykata Kushtetuese ia ndalon, por Albin Kurti megjithatë propozohet si kandidat për deputet

para një jave - Gazeta Metro

Përkundër vendimit të Gjykatës Kushtetuese që i ndalon personat të dënuar në tri vitet e fundit për vepra penale, qendra e Vetëvendosjes në Prishtinë ka propozuar liderin e saj Albin Kurti kandidat për...

Vetëvendosje prezanton kandidatët për deputet nga Podujeva

para një jave - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje, dega në Podujevë ka mbajtur mbledhjen për zgjedhjen e kandidatëve për deputetë nga kjo qendër të cilët do të garojnë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Fitim...

Faruk Mujka tërhiqet nga gara për t’u bërë deputet

para një jave - Arbresh

Kryetari i degës së VV-së në Mitrovicë dhe nënkryetar i Komunës, Faruk Mujka, ka bërë të ditur se është tërhequr nga gara për deputet. Mujka përmes një postimi në Facebook ka falënderuar të gjithë delegatët...

KQZ-ja dhe KGJK-ja zotohen se do t’i përmbahen aktgjykimit të Kushtetueses për verifikim të kandidatëve

para një jave - Koha.net

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, dhe kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Skënder Çoçaj, janë zotuar se do t’i përmbahen aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese për verifikimin...

Faruk Mujka tërhiqet nga gara për t’u bërë deputet

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i degës së VV-së në Mitrovicë dhe nënkryetar i Komunës, Faruk Mujka, ka bërë të ditur se është tërhequr nga gara për deputet. Mujka përmes një postimi në Facebook ka falënderuar të gjithë delegatët...

Këta janë kandidatët e VV-së për deputetë nga Mitrovica, tërhiqet Faruk Mujka

para një jave - Periskopi

Sipas faqes Mitropol, Vetëvendosje në Mitrovicë ka vendosur për nominimin e Armend Mujës dhe Arjeta Fejzës për kandidatë për deputetë nga kjo komunë. Armend Muja dhe Arjeta Fejza do jenë në listën e deputetëve...

Enver Hasani: Reforma në Drejtësi ka dështuar, e ka pranuar edhe BE në Maqedoni

para një jave - Syri.net Kosova

Ish-Kryetari i Gjykatës Kushtetuese në Kosovë, Enver Hasani, ka folur në lidhje të drejtëpërdrejtë me A-Show në Syri Tv edhe për reformën në drejtësi të cilin e ka cilësuar si dështim, ku sipas tij ky...

Hasani: Ndalimi i Albin Kurtit të kandidojë për deputet, vendim me difekte serioze nga Kushtetuesja

para një jave - Syri.net Kosova

Enver Hasani: Ndalimi i Albin Kurtit të kandidojë për deputet, vendim me difekte serioze nga Gjykata Kushtetuese Ish-Kryetari i Gjykatës Kushtetuese në Kosovë, Enver Hasani, e ka cilësuar si një vendim...

Enver Hasani: Reforma në Drejtësi ka dështuar, e ka pranuar edhe BE në Maqedoni

para një jave - Syri

Ish-Kryetari i Gjykatës Kushtetuese në Kosovë, Enver Hasani, ka folur në lidhje të drejtëpërdrejtë me A-Show në Syri Tv edhe për reformën në drejtësi të cilin e ka cilësuar si dështim, ku sipas tij ky...

Enver Hasani: Ndalimi i Albin Kurtit të kandidojë për deputet, vendim me difekte serioze nga Gjykata Kushtetuese

para një jave - Syri

Enver Hasani: Ndalimi i Albin Kurtit të kandidojë për deputet, vendim me difekte serioze nga Gjykata Kushtetuese Ish-Kryetari i Gjykatës Kushtetuese në Kosovë, Enver Hasani, e ka cilësuar si një vendim...

KMDLNj kundërshton ndalimin e mundshëm të kandidimit të Kurtit

para një jave - Syri.net Kosova

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Lirive të Njeriut, ka komentuar situatën e fundit politike në vend. Përmes një komunikate për media KMDLNj thotë se kontribut shumë të madh që të krijohet një situatë...

Vetëvendosja ra në grackën e vet, kur kërkoi që të mos certifikohen personat e dënuar

para një jave - Bota Sot

Lëvizja Vetëvendosje ka arritur ta fitojë rastin në Gjykatën Kushtetuese pasi kontestoi në këtë institucion votën e deputetit Ethem Arifi për Qeverinë Hoti. Por, ky subjekt i dha një “plumb qorr” liderit...

KMDLNj kundërshton ndalimin e mundshëm të kandidimit të Kurtit dhe të tjerëve në zgjedhje

para një jave - Koha.net

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Lirive të Njeriut, ka komentuar situatën e fundit politike në vend. Përmes një komunikate për media KMDLNj thotë se kontribut shumë të madh që të krijohet një situatë...

“Moskandidimi i Albin Kurtit do ta rritë përkrahjen për Lëvizjen Vetëvendosje!”

para një jave - GazetaBlic

Vendimi i fundit i Gjykatës Kushtetuese, i cili nuk lejon kandidimin e personave të dënuar, ka vënë në pikpyetje kandidimin e Albin Kurtit në zgjedhjet e 14 shkurtit. Por njohësit e çështjeve politike,...

KMDLNj kundërshton ndalimin e mundshëm të kandidimit të Kurtit dhe të tjerëve në zgjedhje

para një jave - Lajmi.net

Përmes një komunikate për media KMDLNj thotë se kontribut shumë të madh që të krijohet një situatë gjysmëkaotike e ka dhënë Gjykata Kushtetuese me një vendim, i cili sipas tyre është puro politik. Sipas...

KMDLNj kundërshton ndalimin e mundshëm të kandidimit të Kurtit dhe të tjerëve në zgjedhje

para një jave - Ekonomia Online

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Lirive të Njeriut, ka komentuar situatën e fundit politike në vend. Përmes një komunikate për media KMDLNj thotë se kontribut shumë të madh që të krijohet një situatë...

KMDLNj kundërshton ndalimin e mundshëm të Albin Kurtit dhe të tjerëve për kandidim në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Arbresh

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Lirive të Njeriut, ka komentuar situatën e fundit politike në vend. Përmes një komunikate për media KMDLNj thotë se kontribut shumë të madh që të krijohet një situatë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK