Pse po vdesin kaq shumë mjekë nga COVID-19 në Serbi?

para 6 dite - Zeri

Vdekshmëria nga coronavirus në Serbi është relativisht e ulët, rreth 3.600, por shkalla e fataliteteve në radhët e bluzave të bardha është shumë më e lartë se në kombet e tjera. Të dhënat nga Unioni i...

Sanitarja, çiçikovja e sistemit

para 6 dite - Panorama

ELIZABETA MUSTA* Rëndom në historinë e njerëzimit në kohë krizash ka ndodhur dhe do të vazhdojë të ndodhin pazare me jetët njerëzore. Jo rastësisht romancieri i madh i letërsisë ruse, Nikolai Gogol krijoi...

Pandemia/ Serbia në vështirësi, spitalet në limitet e tyre për përballimin e pandemisë

para një jave - Syri.net Kosova

Nga Serbia largohen mjekë, ndërkohë që mungesat e personelit e pajisjeve në spitale si dhe menaxhimi jo si duhet e vështirësojnë situatën me pandeminë: Ka rritje të numrit të infektimeve e po ashtu edhe...

Pandemia/ Serbia në vështirësi, spitalet në limitet e tyre për përballimin e pandemisë

para një jave - Syri

Nga Serbia largohen mjekë, ndërkohë që mungesat e personelit e pajisjeve në spitale si dhe menaxhimi jo si duhet e vështirësojnë situatën me pandeminë: Ka rritje të numrit të infektimeve e po ashtu edhe...

Panik në Serbi, spitalet në limitet e tyre për përballimin e pandemisë, rritet numri i infektimeve dhe viktimave

para një jave - BalkanWeb

Nga Serbia largohen mjekë, ndërkohë që mungesat e personelit e pajisjeve në spitale si dhe menaxhimi jo si duhet e vështirësojnë situatën me pandeminë: Ka rritje të numrit të infektimeve e po ashtu edhe...

“Covidi e nënshtron”/ Serbi: Spitalet në limitet e tyre për përballimin e pandemisë

para një jave - Dosja.al

Foto Ilustruese 12 Janar, 2021 14:51 SERBI- Nga Serbia largohen mjekë, ndërkohë që mungesat e personelit e pajisjeve në spitale si dhe menaxhimi jo si duhet e vështirësojnë situatën me pandeminë: Ka rritje...

Edhe Serbia në vështirësi/ Spitalet në limitet e tyre për përballimin e pandemisë, ja çfarë thonë mjekët

para një jave - Panorama

Nga Serbia largohen mjekë, ndërkohë që mungesat e personelit e pajisjeve në spitale si dhe menaxhimi jo si duhet e vështirësojnë situatën me pandeminë: Ka rritje të numrit të infektimeve e po ashtu edhe...

Serbi: Spitalet në limitet e tyre për përballimin e pandemisë

para një jave - Top Channel

Nga Serbia largohen çdo vit rreth 2000 forca të kualifikuara në mjekësi. Ndërkohë në kushtet e pandemisë ka pasur të paktën 3.300 të sëmurë nga radhët e personelit të shërbimit mjekësor dhe 67 mjekë të...

Serbi: Spitalet në limitet e tyre për përballimin e pandemisë

para një jave - Bota Sot

Nga Serbia largohen çdo vit rreth 2000 forca të kualifikuara në mjekësi. Ndërkohë në kushtet e pandemisë ka pasur të paktën 3.300 të sëmurë nga radhët e personelit të shërbimit mjekësor dhe 67 mjekë të...

Serbi: Spitalet në limitet e tyre për përballimin e pandemisë

para një jave - RTK

Nga Serbia largohen mjekë, ndërkohë që mungesat e personelit e pajisjeve në spitale si dhe menaxhimi jo si duhet e vështirësojnë situatën me pandeminë: Ka rritje të numrit të infektimeve e po ashtu edhe...

Serbi: Spitalet në limitet e tyre për përballimin e pandemisë

para një jave - DW

Nga Serbia largohen mjekë, ndërkohë që mungesat e personelit e pajisjeve në spitale si dhe menaxhimi jo si duhet e vështirësojnë situatën me pandeminë: Ka rritje të numrit të infektimeve e po ashtu edhe...

Serbi: Spitalet në limitet e tyre për përballimin e pandemisë

para një jave - Lajmi.net

Nga Serbia largohen çdo vit rreth 2000 forca të kualifikuara në mjekësi. Ndërkohë në kushtet e pandemisë ka pasur të paktën 3.300 të sëmurë nga radhët e personelit të shërbimit mjekësor dhe 67 mjekë të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK