Nesër reshje të dobëta bore, në fundjavë acari siberik përfshin Kosovën

para një jave - Top Channel

Ditëve në vijim moti do të jetë më ftohtë në Kosovë. Siç njofton Prishtinaweather, të enjten do të ketë reshje të dobëta bore, ndërkaq në fundjavë acari siberik përfshin edhe vendin tonë. Kohëpaskohe me...

Nesër reshje bore, në fundjavë acari siberik përfshin Kosovën

para një jave - Telegrafi

Ditëve në vijim moti do të jetë më ftohtë në vendin tonë. Siç njofton Prishtinaweather, të enjten do të ketë reshje të dobëta bore, ndërkaq në fundjavë acari siberik përfshin edhe vendin tonë. Kohëpaskohe...

Bëhuni gati, Kosovën e pret fundjavë shumë e ftohtë

para një jave - Syri.net Kosova

Prej nesër në Kosovë do të ketë reshje të dobëta bore kurse në fundjavë acari siberik do të përfshijë edhe vendin tonë e kohëpaskohe me rrebeshe bore, njofton Prishtina Weather. Kalimi i një fronti të...

Bëhuni gati, Kosovën pret fundjavë shumë e ftohtë

para një jave - Syri.net Kosova

Prej nesër në Kosovë do të ketë reshje të dobëta bore kurse në fundjavë acari siberik do të përfshijë edhe vendin tonë e kohëpaskohe me rrebeshe bore, njofton Prishtina Weather. Kalimi i një fronti të...

Nesër reshje të dobëta bore, në fundjavë acari siberik përfshin Kosovën

para një jave - RTK

Ditëve në vijim moti do të jetë më ftohtë në vendin tonë. Siç njofton Prishtinaweather, të enjten do të ketë reshje të dobëta bore, ndërkaq në fundjavë acari siberik përfshin edhe vendin tonë. Kohëpaskohe...

Dëbora përfshin edhe qytetin e Korçës

para një jave - Top Channel

Qyteti i Korçës është përfshirë nga reshjet e dëborës mbrëmjen e sotme. Pas disa ditëve me reshje shiu në të gjithë vendin, që solli edhe përmbytje në një pjesë të zonave, “Parisi i Shqipërisë” është mbuluar...

Dëbora përfshin edhe qytetin e Korçës

para një jave - Top Channel

Qyteti i Korçës është përfshirë nga reshjet e dëborës mbrëmjen e sotme. Pas disa ditëve me reshje shiu në të gjithë vendin, që solli edhe përmbytje në një pjesë të zonave, “Parisi i Shqipërisë” është mbuluar...

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme, vjen në Kosovë acari siberik

para një jave - Zeri

Ditëve në vijim ftohtë, të enjten reshje të dobëta bore. Në fundjavë acari siberik përfshin edhe vendin tonë. Kohëpaskohe me rrebeshe bore. Kalimi i një fronti të ftohtë mbi rajon ditën e enjte sjell vransira...

Bëhuni gati, na pret fundjavë shumë e ftohtë

para një jave - GazetaBlic

Prej nesër në Kosovë do të ketë reshje të dobëta bore kurse në fundjavë acari siberik do të përfshijë edhe vendin tonë e kohëpaskohe me rrebeshe bore, njofton Prishtina Weather. Kalimi i një fronti të...

Nis dëbora në Bulqizë, qyteti merr pamje krejt tjetër (Foto+Video)

para një jave - Top Channel

Pas reshjeve të dendura të shiut prej 4 ditësh në Bulqizë ku dhe pati edhe përmbytje në rrugë,kanë nisur reshjet e dëborës. Policia lokale e Bulqizës u bën thirrje të gjithë drejtuesve të automjeteve të...

Ja kur vije në Kosovë acari siberik dhe reshjet e borës

para një jave - Bota Sot

Ditëve në vijim ftohtë, të enjten reshje të dobëta bore. Në fundjavë acari siberik përfshin edhe vendin tonë. Kohëpaskohe me rrebeshe bore. 13.01.2021 – Kalimi i një fronti të ftohtë mbi rajon ditën e...

Dëbora pushton edhe Bulqizën, qyteti zbardhet me shpejtësi

para një jave - Albeu

Pas reshjeve të dendura të shiut prej 4 ditësh në Bulqizë ku dhe pati edhe përmbytje në rrugë,kanë nisur reshjet e dëborës . Policia lokale e Bulqizë s u bën thirrje të gjithë drejtuesve të automjeteve...

Nis dëbora në Bulqizë, qyteti merr pamje krejt tjetër

para një jave - Zhurnal

Zhurnal Ads Pas reshjeve të dendura të shiut prej 4 ditësh në Bulqizë ku dhe pati edhe përmbytje në rrugë,kanë nisur reshjet e dëborës. Policia lokale e Bulqizës u bën thirrje të gjithë drejtuesve të automjeteve...

Parashikimi i motit në 5 ditët e ardhshme

para një jave - Indeks online

Ditëve në vijim ftohtë, të enjten reshje të dobëta bore. Në fundjavë acari siberik përfshin edhe vendin tonë. Kohëpaskohe me rrebeshe bore.13.01.2021 – Kalimi i një fronti të ftohtë mbi rajon ditën e enjte...

Shiu ia lë vendin dëborës, nisin reshjet e para në Shqipëri (FOTO LAJM)

para një jave - Albeu

Gjatë mbrëmjes së sotme, në qytetin e Korçës kanë rënë reshjet e para të dëborës . Meteoalb ka raportuar se gjatë orëve të mbrëmjes vendi do të përfshihet nga temperatura të ulta dhe reshje të dendura...

Nis dëbora në Bulqizë, qyteti merr pamje krejt tjetër

para një jave - Bota Sot

Pas reshjeve të dendura të shiut prej 4 ditësh në Bulqizë ku dhe pati edhe përmbytje në rrugë,kanë nisur reshjet e dëborës. Policia lokale e Bulqizës u bën thirrje të gjithë drejtuesve të automjeteve të...

Acari siberik përfshinë Kosovën këtë fundjavë

para një jave - Tetova Sot

Ditëve në vijim moti do të jetë më ftohtë në vendin tonë. Siç njofton Prishtinaweather, të enjten do të ketë reshje të dobëta bore, ndërkaq në fundjavë acari siberik përfshin edhe vendin tonë. Kohëpaskohe...

Nesër reshje të dobëta bore, në fundjavë acari siberik përfshin Kosovën

para një jave - Lajmi.net

Siç njofton Prishtinaweather, të enjten do të ketë reshje të dobëta bore, ndërkaq në fundjavë acari siberik përfshin edhe vendin tonë. Kohë pas kohe me rrebeshe bore. Në ditët e fundjavës masa më të ftohta...

Dëbora përfshin qytetin e Korçës

para një jave - Lexo

Qyteti i Korçës është përfshirë nga reshjet e dëborës mbrëmjen e sotme. Pas disa ditëve me reshje shiu në të gjithë vendin, që solli edhe përmbytje në një pjesë të zonave, “Parisi i Shqipërisë” është mbuluar...

Parashikimi i motit në 5 ditët e ardhshme

para një jave - Infokusi

Ditëve në vijim ftohtë, të enjten reshje të dobëta bore. Në fundjavë acari siberik përfshin edhe vendin tonë. Kohëpaskohe me rrebeshe bore.13.01.2021 – Kalimi i një fronti të ftohtë mbi rajon ditën e enjte...

Acari siberik përfshinë Kosovën këtë fundjavë

para një jave - Gazeta Metro

Ditëve në vijim moti do të jetë më ftohtë në vendin tonë. Siç njofton Prishtinaweather, të enjten do të ketë reshje të dobëta bore, ndërkaq në fundjavë acari siberik përfshin edhe vendin tonë. Kohëpaskohe...

Parashikimi i motit në 5 ditët e ardhshme

para një jave - Arbresh

Ditëve në vijim ftohtë, të enjten reshje të dobëta bore. Në fundjavë acari siberik përfshin edhe vendin tonë. Kohëpaskohe me rrebeshe bore.13.01.2021 – Kalimi i një fronti të ftohtë mbi rajon ditën e enjte...

Parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme

para një jave - Revista Kosovarja

Ditëve në vijim ftohtë, të enjten reshje të dobëta bore. Në fundjavë acari siberik përfshin edhe vendin tonë. Kohëpaskohe me rrebeshe bore. 13.01.2021 – Kalimi i një fronti të ftohtë mbi rajon ditën e...

Ky është parashikimi i motit në 5 ditët e ardhshme

para një jave - Gazeta Metro

Ditëve në vijim ftohtë, të enjten reshje të dobëta bore. Në fundjavë acari siberik përfshin edhe vendin tonë. Kohëpaskohe me rrebeshe bore.13.01.2021 – Kalimi i një fronti të ftohtë mbi rajon ditën e enjte...

Fillon acari, këto zona pritet të mbulohen nga dëbora në orët në vijim

para një jave - Albeu

Ditën e sotme reshjey e shiut kanë qenë me intensitet më të ulët, por gjithashtu temperaturat kanë pësuar rrënie. Sipas “MeteoAlb”, masat ajrore të ardhura nga veriu i kontinentit kanë përfshirë të gjithë...

Sot mot me borë

para një jave - Bota Sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) njofton se gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise...

Nesër temperaturat zbresin nën 0 në zonat e ulëta, borë do të bjerë në këto vende

para një jave - Panorama

Dita e enjte parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat prej mesditës do të jenë të dendura, teksa reshjet e shiut do të bëhen prezente në orët e mesditës me intensitet të...

Në lartësinë mbi 400 m priten reshje dëbore, temperaturat bien deri më -6 gradë C, ja si parashikohet moti nesër

para një jave - Shekulli

Publikuar më 13.01.2021 nga Daniela Grrica Gjatë ditës së enjte parashikohet mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat prej mesdite do të jenë të dendura. Reshjet e shiut do të bëhen prezente...

Tani fillon acari, zonat që pritet të mbulohen nga dëbora në orët në vijim

para një jave - ABC News

Sipas “ Meteoalb “, masat ajrore të ardhura nga veriu i kontinentit kanë përfshirë të gjithë rajonin tonë duke sjellë temperatura të ulta si edhe reshje deborë. Reshjet e dëborës parashikohet të fillojnë...

Shirat e rrëmbyeshëm tashmë i lënë vendin dëborës, në Korçë fillojnë reshjet e para

para një jave - FaxWeb

Gjatë mbrëmjes së sotme qytetit të Korçës i janë rikthyer reshjet e dëborës. Metoalb ka raportuar se gjatë orëve të mbrëmjes vendi do të përfshihet nga temperatura të ulta dhe reshje të dendura dëbore...

Fillon acari, zonat në Shqipëri që pritet të mbulohen nga bora në orët në vijim

para një jave - Infokusi

Pas reshjeve të shiut të shiut që mbizotëruan vendin dhe shkaktuan përmbytje në shumë zona pritet që në ditët në vijim temperaturat të shkojnë drejt uljes, duke sjellë acarin. Sipas “MeteoAlb”, masat ajrore...

Bëhuni gati! 90% e territorit do përfshihet nga reshje dëbore

para një jave - Lexo

Sinoptikania Adiola Bani ka folur për reshjet e dendura të shiut që prej ditësh kanë prekur vendin tonë duke thënë se nga e mërkura do të fillojnë në formën e dëborës. Ajo u shpreh se në fundjavë, rreth...

Fillon sonte dhe zgjat tre ditë, moti rezveron surpriza në orët në vijim

para një jave - ABC News

Prej dy ditësh Shqipëria ka shpëtuar nga moti i lagësht me shi duke bërë që uji, i cili përmbyti disa zona të tërhiqet duke i dhënë mundësi banorëve dhe autoriteteve që të ndërhyjnë për rregullimin e pasojave....

Prej sot pasdite reshje të reja, në pjesët perëndimore borë, gjatë fundjavës mot i ftohtë

para një jave - Tetova Sot

Reshje të reja të cilat në pjesët perëndimore do të jenë kryesisht të borës priten në orët e pasdites dhe të natës. Në këto pjesë në disa vende do të formohet mbulesë e borës, përderisa në pjesën më të...

Bie intensiteti i reshjeve dhe ulen ndjeshëm temperaturat në Shqipëri

para një jave - Zhurnal

Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje në të gjithë territorin. Në krahasim me ditët e mëparshme reshjet do të kenë intensitet...

Sot pritet të bjerë borë, ndërsa nga e premtja mot shumë i ftohtë

para një jave - Koha.mk

Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë të ajrit nga veriu, nesër pasdite dhe të enjten do të ketë të reshura lokale, të cilat pothuaj gjithkund do të jenë të borës dhe më të theksuara në pjesët perëndimore,...

Sot pritet të bjerë borë, ndërsa nga e premtja mot shumë i ftohtë

para një jave - TV21

Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë të ajrit nga veriu, nesër pasdite dhe të enjten do të ketë të reshura lokale, të cilat pothuaj gjithkund do të jenë të borës dhe më të theksuara në pjesët perëndimore,...

Bie intensiteti i reshjeve dhe ulen ndjeshëm temperaturat në Shqipëri

para një jave - Telegrafi

Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje në të gjithë territorin. Në krahasim me ditët e mëparshme reshjet do të kenë intensitet...

Sot dhe nesër borë në Kosovë

para një jave - Insajderi

Sot dhe nesër parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore, njofton Insajderi. Kështu është bërë e ditur nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, në njoftimin e të cilëve tutje thuhet...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, mundësi për borë

para një jave - Zhurnal

Shkup, 13 janar – Zhurnal.mk – Moti sot do të jetë me reshje të shiut dhe borës, ndërsa do të fryjë edhe një erë e lehtë veriperëndimore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri në 3 gradë. Ndërsa...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Telegrafi

Moti sot do të jetë me reshje të shiut dhe borës, ndërsa do të fryjë edhe një erë e lehtë veriperëndimore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri në 3 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do...

Sot dhe nesër borë në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) njofton se gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, me reshje të shiut dhe borës

para një jave - RTK

Moti sot do të jetë me reshje të shiut dhe borës, ndërsa do të fryjë edhe një erë e lehtë veriperëndimore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri në 3 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do...

Fillon sonte dhe zgjat tre ditë, moti rezervon surpriza në vendin tonë

para një jave - FaxWeb

Për tre ditët në vijim, moti do të sillët ekzaktësisht si për dimër në Shqipëri, ku pas shirave tashmë na pret acari dhe debora. Meteoalb raporton se gjatë orëve në vijim vendi do të përfshihet nga temperatura...

Ulen ndjeshëm temperaturat në Shqipëri

para një jave - GazetaBlic

Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje në të gjithë territorin. Në krahasim me ditët e mëparshme reshjet do të kenë intensitet...

Moti sot në Shqipëri, bie intensiteti i reshjeve dhe ulen ndjeshëm temperat

para një jave - RTK

Në Shqipëri sot moti do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje në të gjithë territorin. Në krahasim me ditët e mëparshme reshjet do të kenë...

Lajm i mirë nga moti/ Bie intensiteti i reshjeve dhe ulen ndjeshëm temperaturat

para një jave - Top Channel

Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje në të gjithë territorin. Në krahasim me ditët e mëparshme reshjet do të kenë intensitet...

Parashikimi i motit 13 Janar

para një jave - Klan

Parashikimi i motit 13 Janar Sipas MeteoAlb, vendi ynë paraqitet në kushte të qëndrueshme atmosferike deri në orët e mesditës. Por në orët vijuese vranësirat do të shtohen duke sjell reshje të pakta shiu...

Moti, vranët dhe reshje të dobëta bore

para një jave - Telegrafi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se gjatë dy ditëve të parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. IHK njofton se reshjet me intensitet mesatar priten të bien në...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

para një jave - Kallxo

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) njofton se gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise...

Bie intensiteti i reshjeve, temperaturat shkojnë nën zero

para një jave - Albeu

Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje në të gjithë territorin. Në krahasim me ditët e mëparshme reshjet do të kenë intensitet...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Bota Sot

Moti sot do të jetë me reshje të shiut dhe borës, ndërsa do të fryjë edhe një erë e lehtë veriperëndimore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri në 3 gradë. Ndërsa temperaturat maksimale do...

Sot dhe nesër borë në Kosovë

para një jave - Zeri

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) njofton se gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise...

Gjatë dy ditëve të ardhshme do të ketë reshje bore

para një jave - Koha.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise të larta...

“Ngrica dhe kthjellime” – Parashikimi i motit sot

para një jave - Mapo

Ditën e sotme moti për vendin tonë parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura por nuk do të mungojnë intervalet e kthjellimeve të cilat do të jenë kryesisht në pjesën perëndimore të vendit dhe...

Temperaturat deri në -5°C, si parashikohet moti për sot, 13 janar 2021

para një jave - Shekulli

Publikuar më 13.01.2021 nga Shekulli Online Sipas MeteoAlb, masat ajrore verior që kanë depërtuar drejt jugut të kontinentit do të diktojnë mot me kthjellime dhe vranësira, por të ftohtë gjatë paradites....

Surprizat e motit! Për tre ditë vendi do pushtohet nga dëbora, preket dhe Tirana, trashësia pritet të arrijë deri në 3 cm

para një jave - Dosja.al

Harta e motit 13 Janar, 2021 12:11 TIRANË -Pas shirave na pret acari! Mbrëmjen e datës 13 janarit do të nisin reshjet e dëborës në vend. Kjo dukuri do të zgjasë për tre ditë dhe pritet që të përfshijë...

Reshje shiu dhe dëbore, parashikimi i motit për këtë të mërkurë

para një jave - Ora news

Dita e mërkurë do të karakterizohet nga vranësira mesatare dhe intensive, të cilat do të shoqërohen herë pas here me reshje shiu. Reshjet e shiut do të jenë të një intensiteti të ulët dhe lokal. Pasdite...

Moti për sot dhe nesër

para një jave - RTK

13.01.2021 – Kryesisht me vransira dhe ftohtë. Pasdite dhe në mbrëmje priten rrebeshe të dobëta bore. Nga Dukagjini shi i dobët, e me rënie të temperaturave borë e dobët. Temperaturat në vise të ulëta...

Parashikimi i motit, temperaturat ulen deri në -5°C në mesditë

para një jave - ABC News

Sipas MeteoAlb masat ajrore verior që kanë depërtuar drejt jugut të kontinentit do të diktojnë mot me kthjellime dhe vranësira, por të ftohtë gjatë paradites. Mesdita sjellë reshje dëbore në pjesën më...

Parashikimi i motit për sot

para një jave - Tetova Sot

Në mbarë vendin sot do të mbaj mot me vranësira, nga mesdita e tutje nga perëndimi do të përhapen reshje të cilat në vendet e ulëta do të jenë reshje shiu dhe do të kthehen në dëborë. Në malet dhe vendet...

Pas reshjeve të shiut, zbret bora në vend. Këto janë vendet që do të zbardhen sot

para një jave - Bota Sot

Dita e mërkurë pritet të ketë mot me vranësira mesatare deri të dendura ku nuk do të mungojnë intervalet e kthjellimeve të cilat do të jenë kryesisht në pjesën perëndimore të vendit dhe përgjatë orëve...

Reshje të dobëta bore, këto janë temperaturat për sot dhe nesër

para një jave - GazetaBlic

Gjatë dy ditëve parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore, thuhet në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise të...

Parashikimi i motit për sot: Pakësohen reshjet e shiut, ulen temperaturat

para një jave - Java News

MeteoAlb parashikon që masat ajrore veriore që kanë depërtuar drejt jugut të kontinentit, do të diktojnë mot me kthjellime dhe vranësira në vendin tonë, por që do të jenë të ftohta gjatë paradites. Mesdita...

Lajm i mirë nga moti/ Bie intensiteti i reshjeve dhe ulen ndjeshëm temperaturat

para një jave - Lexo

Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje në të gjithë territorin. Në krahasim me ditët e mëparshme reshjet do të kenë intensitet...

Gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me reshje të dobëta bore

para një jave - Bota Sot

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise...

Parashikmi i motit

para një jave - Shenja

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me reshje të shiut dhe borës, ndërsa do të fryjë edhe një erë e lehtë veriperëndimore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri në 3 gradë, ndërsa temperaturat...

Moti për sot dhe nesër

para një jave - Infokusi

Kryesisht me vransira dhe ftohtë. Pasdite dhe në mbrëmje priten rrebeshe të dobëta bore. Nga Dukagjini shi i dobët, e me rënie të temperaturave borë e dobët. Temperaturat në vise të ulëta -4C deri 4C,...

Bëhuni gati, këto temperatura na presin në ditët në vazhdim

para një jave - Almakos

Temperatura të ulëta na presin në ditët në vazhdim. Gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të borës. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise të larta...

Sot mot me borë, temperaturat deri në -6 gradë

para një jave - Lajmi.net

Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise të larta kodrinore-malore. Kjo situatë meteorologjike me këtë mot të ftohtë do të vazhdojë të paktën për tetë ditë të ardhshme dhe vije si pasojë e...

Parashikimi i motit për sot

para një jave - Lajm

Në mbarë vendin sot do të mbaj mot me vranësira, nga mesdita e tutje nga perëndimi do të përhapen reshje të cilat në vendet e ulëta do të jenë reshje shiu dhe do të kthehen në dëborë. Në malet dhe vendet...

Sot temperaturat deri në -6 gradë

para një jave - Revista Kosovarja

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) njofton se gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise...

HARTA LIVE/ Pakësohen reshjet, bien temperaturat, mot i paqëndrueshëm gjatë ditës së sotme

para një jave - Dosja.al

Foto ilustruese 13 Janar, 2021 8:22 TIRANË – Mot i paqëndrueshëm do të mbizotërojë ditën e sotme në të gjithë territorin e vendin. Kështu reshjet e pakta mirëpo dhe pakëz diell do të jenë të pranishme....

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Arbresh

Moti sot do të jetë me reshje të shiut dhe borës, ndërsa do të fryjë edhe një erë e lehtë veriperëndimore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri në 3 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do...

Sot mot me borë

para një jave - KosovaPress

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) njofton se gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise...

Bie intesiteti i reshjeve në vend, ulje e ndjeshme e temperaturave

para një jave - FaxWeb

Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje në të gjithë territorin. Në krahasim me ditët e mëparshme reshjet do të kenë intensitet...

Borë dhe ftohtë në Kosovë, moti për sot dhe nesër

para një jave - Periskopi

13.01.2021 – Kryesisht me vransira dhe ftohtë.  Pasdite dhe në mbrëmje priten rrebeshe të dobëta bore.  Nga Dukagjini shi i dobët, e me rënie të temperaturave borë e dobët. Temperaturat në vise të ulëta...

Moti për sot dhe nesër

para një jave - Ekonomia Online

Moti sot do të jetë kryesisht me vransira dhe ftohtë. Pasdite dhe në mbrëmje priten rrebeshe të dobëta bore. Nga Dukagjini shi i dobët, e me rënie të temperaturave borë e dobët. Temperaturat në vise të...

Ky është moti për sot dhe nesër

para një jave - Arbresh

Kryesisht me vransira dhe ftohtë. Pasdite dhe në mbrëmje priten rrebeshe të dobëta bore. Nga Dukagjini shi i dobët, e me rënie të temperaturave borë e dobët. Temperaturat në vise të ulëta -4C deri 4C,...

Prej nesër borë, ndërsa nga e premtja mot shumë i ftohtë

para një jave - Zhurnal

Shkup, 12 janar, Zhurnal.mk – Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë të ajrit nga veriu, nesër pasdite dhe të enjten do të ketë të reshura lokale, të cilat pothuaj gjithkund do të jenë të borës dhe...

Mësoni motin për ditën e mërkurë!

para një jave - Bota Sot

Qarkullimi i mjaftueshëm ajror që parashihet në këto ditë do të mbajë indeksin e cilësisë së ajrit në vlera të mjaftueshme dhe mesatare. Orëve të mbrëmjes dhe në mungesë të erërave, vende-vende indeksi...

Mësoni motin për ditën e mërkurë!

para një jave - GazetaBlic

Qarkullimi i mjaftueshëm ajror që parashihet në këto ditë do të mbajë indeksin e cilësisë së ajrit në vlera të mjaftueshme dhe mesatare. Orëve të mbrëmjes dhe në mungesë të erërave, vende-vende indeksi...

Moti nesër: Vranët dhe ftohtë

para një jave - Indeks online

Qarkullimi i mjaftueshëm ajror që parashihet në këto ditë do të mbajë indeksin e cilësisë së ajrit në vlera të mjaftueshme dhe mesatare. Orëve të mbrëmjes dhe në mungesë të erërave, vende-vende indeksi...

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti për ditën e mërkurë

para një jave - Syri

Përshëndetje nga SH.M.U! Ditën e Mërkurë moti për vendin tonë parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura por nuk do të mungojnë intervalet e kthjellimeve të cilat do të jenë kryesisht në pjesën...

Prej nesër borë, ndërsa nga e premtja mot shumë i ftohtë

para një jave - Bota Sot

Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë të ajrit nga veriu, nesër pasdite dhe të enjten do të ketë të reshura lokale, të cilat pothuaj gjithkund do të jenë të borës dhe më të theksuara në pjesët perëndimore,...

Moti në dy ditët e ardhshme, priten reshje të dobëta bore

para një jave - Kallxo

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar se në vendin tonë gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Sipas IHK-së, reshjet me intensitet mesatar...

Pas të reshurave, ndryshojnë temperaturat në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Pas të reshurave, në pjesën e dytë të javës vjen acari dhe ditët e akullta. Në fundjavë temperaturat minimale mund të zbresin edhe nën -10C. Sipas Prishtina Weather, ditën e mërkurë kalimi i një fronti...

Parashikimi i motit/Pas të reshurave, vjen acari dhe ditët e akullta

para një jave - Syri.net Kosova

Pas të reshurave, në pjesën e dytë të javës vjen acari dhe ditët e akullta. Në fundjavë temperaturat minimale mund të zbresin edhe nën -10C, shkruan Syri.net Kosova. Sipas Prishtina Weather, ditën e mërkurë...

Reshje bore edhe në dy ditët e ardhshme

para një jave - Klan Kosova

Gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise të larta kodrinore-malore. Kjo situatë meteorologjike me...

Moti për dy ditët e ardhshme

para një jave - Insajderi

Gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të borës. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise të larta kodrinore-malore, njofton Insajderi. Kjo situatë...

Priten ngrica dhe reshje dëbore/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për nesër

para një jave - Bota Sot

Ditën e nesërme moti për vendin tonë parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura por nuk do të mungojnë intervalet e kthjellimeve, të cilat do të jenë kryesisht në pjesën perëndimore të vendit dhe...

Pas të reshurave, ndryshojnë temperaturat në Kosovë

para një jave - Bota Sot

Pas të reshurave, në pjesën e dytë të javës vjen acari dhe ditët e akullta. Në fundjavë temperaturat minimale mund të zbresin edhe nën -10C. Sipas Prishtina Weather, ditën e mërkurë kalimi i një fronti...

Nesër dhe pasnesër në Kosovë, reshje të dobëta bore

para një jave - Telegrafi

Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, reshjet me intensitet mesatar priten të...

Vjen dimri: Acar e temperatura minus 10 gradë celsius

para një jave - GazetaBlic

Pas të reshurave, në pjesën e dytë të javës vjen acari dhe ditët e akullta. Në fundjavë temperaturat minimale mund të zbresin edhe nën -10C. Sipas Prishtina Weather, ditën e mërkurë kalimi i një fronti...

Parashikimi i motit për ditën e mërkurë

para një jave - News Tv

Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë të ajrit nga veriu, sot pasdite dhe të enjten do të ketë të reshura lokale, të cilat pothuaj gjithkund do të jenë të borës dhe më të theksuara në pjesët perëndimore,...

Pas të reshurave, na presin ditë të akullta

para një jave - OraInfo

Pas të reshurave, vjen acari dhe ditët e akullta. Pas të reshurave, në pjesën e dytë të javës vjen acari dhe ditët e akullta. Në fundjavë temperaturat minimale mund të zbresin edhe nën -10C. Sipas Prishtina...

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme në Kosovë (FOTO LAJM)

para një jave - Albeu

Mbi vendin tonë gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Reshjet më intensitet mesatar priten t bien në vise të larta kodrinore-malore. Kjo situatë meteorologjike...

Moti për dy ditët e ardhshme, vranët dhe me reshje bore

para një jave - Zeri

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë gjatë dy ditëve të ardhshme. Sipas IHMK-së, për gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje...

Parashikimi i motit për nesër dhe pasnesër

para një jave - GazetaBlic

Gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të borës. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise të larta kodrinore-malore. Kjo situatë meteorologjike me këtë...

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

para një jave - Bota Sot

Mbi vendin tonë gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise të larta kodrinore-malore. Kjo situatë...

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë, vranët dhe me reshje bore

para një jave - Koha.net

Në dy ditët e ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore, ka bërë të ditur të martën Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. Sipas IHMK-së, kjo situatë meteorologjike me këtë...

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

para një jave - RTK

Mbi vendin tonë gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise të larta kodrinore-malore. Kjo situatë...

Prej nesër borë, ndërsa nga e premtja mot shumë i ftohtë

para një jave - Tetova Sot

Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë të ajrit nga veriu, nesër pasdite dhe të enjten do të ketë të reshura lokale, të cilat pothuaj gjithkund do të jenë të borës dhe më të theksuara në pjesët perëndimore,...

Pas të reshurave, na presin ditë të akullta

para një jave - Infokusi

Pas të reshurave, vjen acari dhe ditët e akullta. Pas të reshurave, në pjesën e dytë të javës vjen acari dhe ditët e akullta. Në fundjavë temperaturat minimale mund të zbresin edhe nën -10C. Sipas Prishtina...

Pas të reshurave, vjen acari dhe ditët e akullta

para një jave - Tetova Sot

Pas të reshurave, në pjesën e dytë të javës vjen acari dhe ditët e akullta. Në fundjavë temperaturat minimale mund të zbresin edhe nën -10C. Sipas Prishtina Weather, ditën e mërkurë kalimi i një fronti...

Maqedoni: Nga nesër borë, ndërsa nga e premtja mot shumë i ftohtë

para një jave - Albeu

Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë të ajrit nga veriu, nesër pasdite dhe të enjten do të ketë të reshura lokale, të cilat pothuaj gjithkund do të jenë të borës dhe më të theksuara në pjesët perëndimore,...

Prej nesër borë, ndërsa nga e premtja mot shumë i ftohtë

para një jave - Zyrtare

Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë të ajrit nga veriu, nesër pasdite dhe të enjten do të ketë të reshura lokale, të cilat pothuaj gjithkund do të jenë të borës dhe më të theksuara në pjesët perëndimore,...

Në mbrëmje reshjet e dëborës do të prekin zonat kodrinore, ngrica dhe mjegull e dendur, ja si parashikohet moti nesër

para një jave - Shekulli

Publikuar më 12.01.2021 nga Daniela Grrica Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka informuar se ditën e mërkurë, moti në vendin tonë, parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura por nuk do të mungojnë...

Dëbora zbret deri në 500 metër, si do të jetë moti nesër

para një jave - Albeu

Dita e Mërkurë pritet të ketë mot me vranësira mesatare deri të dendura ku nuk do të mungojnë intervalet e kthjellimeve të cilat do të jenë kryesisht në pjesën perëndimore të vendit dhe përgjatë orëve...

Nesër mbrëma dëbora “zbret” deri në 500 metër, sinoptikanët: Erë e vrullshme në bregdet dhe…

para një jave - Bota Sot

Dita e Mërkurë pritet të ketë mot me vranësira mesatare deri të dendura ku nuk do të mungojnë intervalet e kthjellimeve të cilat do të jenë kryesisht në pjesën perëndimore të vendit dhe përgjatë orëve...

Nesër mbrëma dëbora “zbret” deri në 500 metër, sinoptikanët: Erë e vrullshme në bregdet dhe…

para një jave - Panorama

Dita e Mërkurë pritet të ketë mot me vranësira mesatare deri të dendura ku nuk do të mungojnë intervalet e kthjellimeve të cilat do të jenë kryesisht në pjesën perëndimore të vendit dhe përgjatë orëve...

Edhe nesër e pasnesër borë në Kosovë, këto janë temperaturat

para një jave - Lajmi.net

Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise të larta kodrinore-malore. Kjo situatë meteorologjike me këtë mot të ftohtë do të vazhdoj të paktën për tetë ditë të ardhshme dhe vije si pasojë e prezencës...

Moti për ditët në vijim në Maqedoni

para një jave - Telegrafi

Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë të ajrit nga veriu, nesër pasdite dhe të enjten do të ketë të reshura lokale, të cilat pothuaj gjithkund do të jenë të borës dhe më të theksuara në pjesët perëndimore,...

Meteorologët: Prej nesër borë, ndërsa nga e premtja mot shumë i ftohtë

para një jave - InfoShqip

Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë të ajrit nga veriu, nesër pasdite dhe të enjten do të ketë të reshura lokale, të cilat pothuaj gjithkund do të jenë të borës dhe më të theksuara në pjesët perëndimore,...

DPHM: Prej nesër borë, ndërsa nga e premtja mot shumë i ftohtë

para një jave - TV21

Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë të ajrit nga veriu, nesër pasdite dhe të enjten do të ketë të reshura lokale, të cilat pothuaj gjithkund do të jenë të borës dhe më të theksuara në pjesët perëndimore,...

Parashikimi i motit për nesër dhe pasnesër

para një jave - Revista Kosovarja

Gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të borës. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise të larta kodrinore-malore. Kjo situatë meteorologjike me këtë...

Pas shiut vjen acari/ Ja si do të jetë moti në orët në vazhdim

para një jave - Syri

Ditën e Mërkurë moti për vendin tonë parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura por nuk do të mungojnë intervalet e kthjellimeve të cilat do të jenë kryesisht në pjesën perëndimore të vendit dhe...

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë, vranët dhe me reshje bore

para një jave - Ekonomia Online

Në dy ditët e ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore, ka bërë të ditur të martën Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. Sipas IHMK-së, kjo situatë meteorologjike me këtë...

Moti për ditët në vijim në Maqedoni

para një jave - Bota Sot

Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë të ajrit nga veriu, nesër pasdite dhe të enjten do të ketë të reshura lokale, të cilat pothuaj gjithkund do të jenë të borës dhe më të theksuara në pjesët perëndimore,...

Parashikimi i motit për nesër dhe pasnesër

para një jave - Arbresh

Gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të borës. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise të larta kodrinore-malore. Kjo situatë meteorologjike me këtë...

Temperaturat, edhe nesër e pasnesër borë në Kosovë

para një jave - Periskopi

Gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise të larta kodrinore-malore. Kjo situatë meteorologjike me...

Meteorologët: Prej nesër borë, ndërsa nga e premtja mot shumë i ftohtë

para një jave - Koha.mk

Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë të ajrit nga veriu, nesër pasdite dhe të enjten do të ketë të reshura lokale, të cilat pothuaj gjithkund do të jenë të borës dhe më të theksuara në pjesët perëndimore,...

Edhe nesër e pasnesër borë në Kosovë, këto janë temperaturat

para një jave - Gazeta Metro

Gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise të larta kodrinore-malore. Kjo situatë meteorologjike me...

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

para një jave - KosovaPress

Mbi vendin tonë gjatë dy ditëve të ardhshme parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Reshjet më intensitet mesatar priten të bien në vise të larta kodrinore-malore. Kjo situatë...

Meteorologët: Prej nesër borë, ndërsa nga e premtja mot shumë i ftohtë

para një jave - Zyrtare

Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë të ajrit nga veriu, nesër pasdite dhe të enjten do të ketë të reshura lokale, të cilat pothuaj gjithkund do të jenë të borës dhe më të theksuara në pjesët perëndimore,...

Moti sot në Maqedoni të Veriut

para një jave - Zhurnal

Shkup, 12 janar – Zhurnal.mk – Moti sot do të jetë i ndryshueshëm, dhe me vranësira dhe me reshje lokale të shiut, ndërsa në male me reshje të borës. Përgjatë Vardarit dhe në lindje do të fryjë erë mesatare...

Autoritetet paralajmërojnë mot të ftohtë me reshje bore

para një jave - Fakti Ditor

Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë veriore të ajrit, nesër pasdite dhe të enjte do të ketë reshje lokale të borës pothuajse kudo në vend, ndërsa më tepër reshje pritet të ketë në pjesët perëndimore,...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

para një jave - Insajderi

Situatë e paqëndrueshme meteorologjike do të vazhdojë edhe gjatë ditës së sotme, njofton Insajderi. Kështu bëhet e ditur nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, nga ku tutje thuhet se në fushat barike...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Telegrafi

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, ndërsa në vendet malore do të ketë reshje të borës. Do të fryjë një erë e fortë veriore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri më 4 gradë,...

Moti për këtë javë

para një jave - Syri.net Kosova

Situatë e paqëndrueshme meteorologjike do të vijoj edhe për këto pesë ditë të parashikimit. Në fushat barike do të ketë luhatje me tendencë të rritjes, derisa në fushat termike pritet rënie në të dy vlerat...

Reshje me intensitet të ulët dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

para një jave - Top Channel

Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje në të gjithë territorin. Në krahasim me ditët e mëparshme reshjet do të kenë intensitet...

Mot i paqëndrueshëm, reshje shiu me intensitet më të dobët

para një jave - Telegrafi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se situatë e paqëndrueshme meteorologjike do të vijoj edhe sot. IHK njofton se në fushat barike do të ketë luhatje me tendencë të rritjes, derisa në...

Parashikimi i motit 12 Janar

para një jave - Klan

Parashikimi i motit 12 Janar Sipas MeteoAlb, paraditja në territorin shqiptar do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Por gjatë mesditës pritet shtim i vranësirave duke krijuar mundësi për reshje...

Autoritete paralajmërojnë mot të ftohtë me reshje bore në Maqedoni

para një jave - Lajm

Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë veriore të ajrit, nesër pasdite dhe të enjte do të ketë reshje lokale të borës pothuajse kudo në vend, ndërsa më tepër reshje pritet të ketë në pjesët perëndimore,...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, me vranësira dhe reshje të shiut

para një jave - RTK

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, ndërsa në vendet malore do të ketë reshje të borës. Do të fryjë një erë e fortë veriore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri më 4 gradë,...

Moti për ditën e martë, 12 janar 2021

para një jave - RTK

Reshjet e vazhdueshme të këtyre ditëve gradualisht po humbin intensitet. Reshjet do të mbeten sot në formë shtrëngatash të vazhdueshme në pjesën jugore e juglindore të vendit. Ditën e martë dhe të mërkurë...

Mot i paqëndrueshëm sot në Kosovë

para një jave - Koha.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë së martës do ketë luhatje me tendencë të rritjes, derisa fushat në fushat termike pritet të ketë rënie në dy vlerat ekstreme. IHMK-ja bën të...

Vranësira të shpeshta edhe sot në të gjithë vendin, temperaturat ulen 3 gradë

para një jave - Syri

MeteoAlb njofton se sot më 12 janar, vendi ynë do të paraqitet në ndikimin e kthjellimeve të pakta dhe vranësirave të shpeshta, ku herë pas herë do të kemi reshje të izoluara shiu e dëbore në territor....

Reshje me intensitet të ulët dhe ulje temperaturash, parashikimin e motit për sot

para një jave - Albeu

Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje në të gjithë territorin . Në krahasim me ditët e mëparshme reshjet do të kenë intensitet...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Bota Sot

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, ndërsa në vendet malore do të ketë reshje të borës. Do të fryjë një erë e fortë veriore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri më 4 gradë,...

“Reshjet humbin intesitet” – Parashikimi i motit sot

para një jave - Mapo

Reshjet e vazhdueshme të këtyre ditëve gradualisht po humbin intensitet. Reshjet do të mbeten sot në formë shtrëngatash të vazhdueshme në pjesën jugore e juglindore të vendit. Ditën e martë dhe të mërkurë...

Parashikimi i motit për sot

para një jave - Zeri

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se situatë e paqëndrueshme meteorologjike do të vijojë edhe sot. IHK njofton se në fushat barike do të ketë luhatje me tendencë të rritjes, derisa në...

Vishuni trash, këto temperatura na presin sot

para një jave - OraInfo

Mot i paqëndrueshëm me reshje shiu. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se situatë e paqëndrueshme meteorologjike do të vijojë edhe sot. IHK njofton se në fushat barike do të ketë luhatje...

Reshje dëbore dhe temperatura deri në -3°C, njihuni me parashikimin e motit për këtë të martë

para një jave - Shekulli

Publikuar më 12.01.2021 nga Shekulli Online Sipas MeteoAlb, vendi ynë do të paraqitet në ndikimin e kthjellimeve të pakta dhe vranësirave të shpeshta ku herë pas herë do të kemi reshje të izoluara shiu...

Përmirësohet moti, vranësira dhe reshje të pakta shiu

para një jave - Bota Sot

Moti për këtë të martë do të shoqërohet nga kthjellimeve dhe vranësira kalimtare, të cilat priten të shtohen gjatë mesditës. Në pjesën perëndimore të vendit vranësirat do të gjenerohen në reshje shiu,...

Përmirësohet moti, vranësira dhe reshje të pakta shiu

para një jave - Ora news

Moti për këtë të martë do të shoqërohet nga kthjellimeve dhe vranësira kalimtare, të cilat priten të shtohen gjatë mesditës. Në pjesën perëndimore të vendit vranësirat do të gjenerohen në reshje shiu,...

Reshje shiu dhe dëbore: Si do të ndryshojnë temperaturat gjatë ditës

para një jave - ABC News

Sipas MeteoAlb vendi ynë do të paraqitet në ndikimin e kthjellimeve të pakta dhe vranësirave të shpeshta ku herë pas herë do të kemi reshje të izoluara shiu e dëbore në territor. Parashikohet që këto kushte...

Moti gjatë javës dhe temperaturat për sot

para një jave - GazetaBlic

Situatë e paqëndrueshme meteorologjike do të vijoj edhe për këto pesë ditë të parashikimit. Në fushat barike do të ketë luhatje me tendencë të rritjes, derisa në fushat termike pritet rënie në të dy vlerat...

Moti për ditën e martë, 12 janar 2021

para një jave - Vizion Plus

Reshjet e vazhdueshme të këtyre ditëve gradualisht po humbin intensitet. Reshjet do të mbeten sot në formë shtrëngatash të vazhdueshme në pjesën jugore e juglindore të vendit. Ditën e martë dhe të mërkurë...

Moti për këtë javë

para një jave - Bota Sot

Pas të reshurave, në pjesën e dytë të javës vjen acari dhe ditët e akullta. Në fundjavë temperaturat minimale mund të zbresin edhe nën -10C. 10.01.2021 - Cikloni Bartosh apo stuhia Filomena siq u emërtua...

Edhe sot na pret mot me shi, në male reshje bore

para një jave - Flaka

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm, dhe me vranësira dhe me reshje lokale të shiut, ndërsa në male me reshje të borës. Përgjatë Vardarit dhe në lindje do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar veriore....

Moti sot, me vranësira dhe me reshje lokale të shiut

para një jave - News Tv

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm, dhe me vranësira dhe me reshje lokale të shiut, ndërsa në male me reshje të borës. Përgjatë Vardarit dhe në lindje do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar veriore....

Kthjellime dhe vranësira, njihuni me parashikimin e motit për sot

para një jave - Lexo

Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje në të gjithë territorin. Në krahasim me ditët e mëparshme reshjet do të kenë intensitet...

Parashikimi i motit

para një jave - Shenja

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, ndërsa në vendet malore do të ketë reshje të borës. Do të fryjë një erë e fortë veriore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri më 4 gradë,...

Mot i paqëndrueshëm me reshje shiu

para një jave - Lajmi.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se situatë e paqëndrueshme meteorologjike do të vijojë edhe sot. IHK njofton se në fushat barike do të ketë luhatje me tendencë të rritjes, derisa në...

Mot i paqëndrueshëm me reshje shiu

para një jave - Infokusi

Parashikimi i motit për sot. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se situatë e paqëndrueshme meteorologjike do të vijojë edhe sot. IHK njofton se në fushat barike do të ketë luhatje me tendencë...

Reshje shiu dhe dëbore/ Si do të ndryshojnë temperaturat gjatë ditës

para një jave - Java News

Sipas MeteoAlb : Vendi ynë do të paraqitet në ndikimin e kthjellimeve të pakta dhe vranësirave të shpeshta ku herë pas herë do të kemi reshje të izoluara shiu e dëbore në territor. Parashikohet që këto...

Parashikimi i motit për sot

para një jave - Lajm

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm, dhe me vranësira dhe me reshje lokale të shiut, ndërsa në male me reshje të borës. Përgjatë Vardarit dhe në lindje do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar veriore....

Parashikimi i motit për sot

para një jave - Gazeta Metro

Parashikimi i motit për sot. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se situatë e paqëndrueshme meteorologjike do të vijojë edhe sot. IHK njofton se në fushat barike do të ketë luhatje me tendencë...

Këto janë temperaturat për sot

para një jave - Revista Kosovarja

Parashikimi i motit për sot. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se situatë e paqëndrueshme meteorologjike do të vijojë edhe sot. IHK njofton se në fushat barike do të ketë luhatje me tendencë...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Arbresh

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, ndërsa në vendet malore do të ketë reshje të borës. Do të fryjë një erë e fortë veriore. Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri më 4 gradë,...

HARTA LIVE/ Temperaturat pësojnë rënie, reshjet ulin intensitetin e tyre, parashikimi i motit për ditën e sotme

para një jave - Dosja.al

Foto ilustruese 12 Janar, 2021 8:29 TIRANË – Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -3°C në 03°C, në zonat e ulëta nga 04ºC në 09°C dhe...

Parashikimi i motit për sot, këto janë temperaturat

para një jave - Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se situatë e paqëndrueshme meteorologjike do të vijojë edhe sot. IHK njofton se në fushat barike do të ketë luhatje me tendencë të rritjes, derisa në...

Zbritje temperaturash dhe reshje me intesitet më të ulët, si parashikohet moti sot

para një jave - FaxWeb

Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje në të gjithë territorin. Në krahasim me ditët e mëparshme reshjet do të kenë intensitet...

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti për ditën e martë

para një jave - Syri

Përshëndetje nga SH.M.U Reshjet e vazhdueshme të këtyre ditëve gradualisht po humbin intensitet. Reshjet do të mbeten sot në formë shtrëngatash të vazhdueshme në pjesën jugore e juglindore të vendit. Ditën...

Sinoptikania flet për motin në Shqipëri: 90% e territorit do përfshihet nga reshje dëbore!

para një jave - Albeu

Sinoptikania Adiola Bani ka folur për reshjet e dendura të shiut që prej ditësh kanë prekur vendin tonë duke thënë se nga e mërkura do të fillojnë në formën e dëborës . Në një intervistë për emisionin...

“90% e territorit do përfshihet nga reshje dëbore”, sinoptikania flet për motin në Shqipëri: Temperaturat do të arrijnë deri në -10 gradë celsius

para një jave - FaxWeb

Sinoptikania Adiola Bani ka folur për reshjet e dendura të shiut që prej ditësh kanë prekur vendin tonë duke thënë se nga e mërkura do të fillojnë në formën e dëborës. Në një intervistë për emisionin “Me...

Moti në Kosovë, reshje shiu dhe bore

para një jave - Telegrafi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se situatë e paqëndrueshme meteorologjike do të vijoj edhe për këto pesë ditë të parashikimit. IHK njofton se në fushat barike do të ketë luhatje me...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK