Miratohet rezoluta, Trump një hap larg shkarkimit

para 6 dite - Telegrafi

Donald Trump është bërë presidenti i parë amerikan që për herë të dytë brenda një mandati katërvjeçar të gjendet fajtor. Ligjvënësit amerikanë kanë votuar kundër republikanit dhe tashmë, Trump pritet që...

Betimi i Joe Biden-it/ Zbarkon Garda Kombëtare, Washington-i në gjendje lufte

para 6 dite - Top Channel

Washington-i e pret 20 janarin, ditën e betimit të presidentit të zgjedhur amerikan Joe Biden, me një qetësi që i ngjason asaj përpara stuhisë. Dyqane, banka e hotele kanë nisur të mbulojnë dritaret me...

Arrihen votat! Donald Trump presidenti i parë amerikan që i nënshtrohet dy herë votimit për shkarkim

para 6 dite - Top Channel

Donald Trump bëhet presidenti i parë amerikan që i nënshtrohet dy herë votimit për shkarkim . Trump akuzohet për nxitje të kryengritjes në protestat e dhunshme në kongres. Demokratët kanë kaluar pragun...

Dhoma siguron votat për shkarkimin e Trump

para 6 dite - Klan

Dhoma siguron votat për shkarkimin e Trump Demokratët e kaluan kufirin e votave të nevojshme për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Sipas asaj që shkruan BBC, teksa numërimi vijon ende, deri më tani...

‘Gjendje lufte’ në SHBA/ Foto të pabesueshme të ushtarëve të Gardës Kombëtare që e gdhijnë brenda Kongresit amerikan

para 6 dite - Top Channel

Kur gazetarët e ligjbërësit të vijnë nesër në ndërtesën e Kongresit amerikan, do të ketë surpriza të habitshme prej qindra ushtarëve të Gardës Kombëtare që po flejnë sot në dyshemetë e mermerta të ndërtesës....

Disa repulikanë ende nuk kanë vendosur nëse do të votojnë për fajësimin e Trump-it

para 6 dite - Insajderi

Udhëheqësi i shumicës së senatit amerikan, Mitch McConnell, u dërgoi një letër kolegëve të tij republikanë këtë pasdite për fajësimin e presidentit Trump rreth sulmit të para disa ditëve të mbështetëve...

Trump bën thirrje për ruajtjen e qetësisë mbarëkombëtare

para 6 dite - Top Channel

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump bëri thirrje sot për qetësi, ndërsa po afrohen protesta të reja në të gjithë vendin. “Po ju kërkoj: asnjë dhunë, asnjë krim, asnjë vandalizëm”, shkroi ai në një deklaratë...

Donald Trump, si president i drejtohet për herë të fundit kombit amerikan

para 6 dite - Telegrafi

Në fjalimin e fundit drejtuar kombit përmes Fox News , presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se nuk ishte prapa sulmit në Kongres. Ai u bëri thirrje amerikanëve të qetësonin pasionet e tyre, në një kohë...

Dhoma e Përfaqësuesve çon përpara shkarkimin e Trumpit, pro edhe 10 republikanë

para 6 dite - Ora news

Ligjvënësit në Dhomën e Përfaqësuesve kanë miratuar të mërkurën rezolutën për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump, për shkak të rolit të tij në sulmin ndaj Kongresit nga një turmë e mbështetësve...

Lajmi i fundit/ Dhoma e Përfaqësuesve të SHBA voton pro ngritjes së akuzave për shkarkimin e Trump

para 6 dite - Shekulli

Publikuar më 13.01.2021 nga erjon dervishi Një shumicë e Dhomës së Përfaqësuesve votuan të mërkurën për ta bërë Donald Trump presidentin e parë të SHBA që do të fajësohet dy herë, duke e akuzuar zyrtarisht...

LAJMI I FUNDIT/ Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA ka votuar për shkarkimin e Donald Trump

para 6 dite - Panorama

Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA votoi për shkarkimin e presidentit në detyrë të SHBA-ve Donald Trump. 10 republikanë e kanë braktisur Trump-in duke bashkuar votat me 217 demokratë. Donald Trump akuzohet...

Për herë të parë në histori/ Votohet kërkesa për shkarkimin e Presidentit Trump

para 6 dite - Mapo

Dhoma e Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka votuar kërkesën për shkarkimin e presidentit Donald Trump. Kjo është hera e parë në histori që ligjëvënësit në SHBA, kërkojnë për herë të dytë...

Kngresi voton pro shkarkimit të Donald Trump

para 6 dite - Zeri

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan sot ka votuar pro ngritjes së akuzave për shkakrimin e Presidentit Donald Trump. Kjo është hera e parë në historinë amerikane që ndaj një presidenti ngrihen dy...

Trump bën thirrje për shmangie të dhunës para inaugurimit të Biden-it

para 6 dite - RTK

"Në dritën e raportimeve për më shumë demonstrata, unë nxis që të mos ketë asnjë dhunë, asnjë shkelje të ligjit dhe asnjë vandalizëm të çfarëdo lloji", tha Trump në një deklaratë. Ndërsa Demokratët në...

Dhoma e Përfaqësuesve e kalon shkarkimin historik të Trumpit

para 6 dite - Koha.net

Numër i mjaftueshëm i ligjvënësve në Dhomën e Përfaqësuesve kanë votuar të mërkurën për shkarkimin e presidentit, Donald Trump, nga detyra. Me këtë, Trumpi është bërë presidenti i vetëm që shkarkohet dy...

Dhoma e Përfaqësuesve të SHBA voton pro ngritjes së akuzave për shkarkimin e Donald Trump

para 6 dite - ABC News

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan votoi mbrëmjen e sotme për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Kjo është hera e parë në historinë amerikane që ndaj një...

Thirrjet për protesta/ Trump apelon për qetësi: Jo dhunës

para 6 dite - Syri.net Kosova

Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA po i afrohet votimit për shkarkimin ose jo të presidentit amerikan, Donald Trump. Kryedemokratja Nancy Pelosi tha se ai duhet të largohet pasi është rrezik për kombin. Në...

Trump flet para gazetarëve për herë të parë pas sulmit në Kapitol, i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para 6 dite - BalkanWeb

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është “absolutisht qesharake”. Duke folur para...

Si do të ndodhë gjykimi i dytë ndaj Trumpit?

para 6 dite - Top Channel

Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur procedurat për ngritjen e akuzave kundër presidentit Donald Trump, lidhur me inkurajimin që ai i bëri mbështetësve të tij të cilët sulmuan Kongresin amerikan, një votim ky...

Si i shohin shqiptaro-amerikanët zhvillimet e fundit politike në SHBA

para 6 dite - Panorama

Si i shohin shqiptaro-amerikanët zhvillimet e fundit politike në SHBA në prag të inaugurimit të Presidentit të Zgjedhur Joe Biden? Zëri i Amerikës bisedoi në Skype me dy prej tyre. Më 6 janar, ditën kur...

Trump bën thirrje që të mos ketë dhunë

para 6 dite - Portalb

Zyra për media e Shtëpisë së Bardhë ka lëshuar një komunikatë nga presidenti amerikan Donald Trump, teksa Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur procedurat për shkarkimin e tij për shkak të rolit në sulmin ndaj...

Kongresi nis procedurat e shkarkimit – Trump bën thirrje që të mos ketë dhunë

para 6 dite - Mapo

Zyra për media e Shtëpisë së Bardhë ka lëshuar një komunikatë nga presidenti amerikan Donald Trump, teksa Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur procedurat për shkarkimin e tij për shkak të rolit në sulmin ndaj...

Trump bën thirrje për ruajtjen e qetësisë mbarëkombëtare

para 6 dite - Bota Sot

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump bëri thirrje sot për qetësi, ndërsa po afrohen protesta të reja në të gjithë vendin. “Po ju kërkoj: asnjë dhunë, asnjë krim, asnjë vandalizëm”, shkroi ai në një deklaratë...

Mijëra ushtarë amerikanë flenë në dyshemetë e Kongresit (FOTO)

para 6 dite - Klan Kosova

Trupa të ushtrisë amerikane nga Garda Kombëtare e distriktit të Kolumbisë janë autorizuar për të siguruar ndërtesën e Kongresit të SHBA-së derisa Dhoma e Përfaqësuesve ka nisë hetimin ndaj Trumpit për...

Trump thirrje amerikanëve: Jo dhunë, të qetësojmë gjakrat

para 6 dite - Vizion Plus

Zyra e shtypit e Shtëpisë së Bardhë ka publikuar një komunikatë nga presidenti i SHBA-ve, Donald Trump. Ai iu ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve amerikanëve që të ndihmojnë në qetësimin e tensionit në...

“U duk si një gjest ballkanik”, si i shohin shqiptarët e Amerikës tensionet në SHBA

para 6 dite - Ora news

Si i shohin shqiptaro-amerikanët zhvillimet e fundit politike në SHBA në prag të inaugurimit të Presidentit të Zgjedhur Joe Biden? Zëri i Amerikës bisedoi në Skype me dy prej tyre. Më 6 janar, ditën kur...

Këto pamje nuk ishin parë që nga koha e Luftës Civile! Qindra ushtarë flenë në hollin e Kongresit me armë në dorë, fotot po bëjnë xhiron e botës

para 6 dite - Panorama

Këto foto ushtarëve të Gardës Kombëtare që janë dërguar për të mbrojtur Kongresin në Uashington të SHBA-ve po bëjnë xhiron e mediave ndërkombëtare. Trupat e gardës kanë fjetur në hollin e Kongresit, ndërkohë...

Presidenti Donald Trump u bën thirrje mbështetësve të mos përdorin dhunë

para 6 dite - Ora news

Zyra për media e Shtëpisë së Bardhë ka lëshuar një komunikatë nga presidenti amerikan Donald Trump, teksa Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur procedurat për shkarkimin e tij për shkak të rolit në sulmin ndaj...

Trump bën thirrje që të mos ketë dhunë

para 6 dite - Zeri

Zyra për media e Shtëpisë së Bardhë ka lëshuar një komunikatë nga presidenti amerikan Donald Trump, teksa Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur procedurat për shkarkimin e tij për shkak të rolit në sulmin ndaj...

Pamje të pazakonta/Garda kombëtare duke fjetur në sallën e Capitol Hill

para 6 dite - Syri.net Kosova

Këto pamje të pabesueshme vijnë nga brenda godinës së Kapitol Hill në SHBA. Godina e Kongresit është mbushur me trupa të Gardës Kombëtare,të cilët po ruajnë ambientet në pritje të inaugurimit të presidentit...

Trump bën thirrje që të mos ketë dhunë

para 6 dite - Evropa e Lirë

Zyra për media e Shtëpisë së Bardhë ka lëshuar një komunikatë nga presidenti amerikan Donald Trump, teksa Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur procedurat për shkarkimin e tij për shkak të rolit në sulmin ndaj...

5 republikanë thonë se do të votojnë pro akuzave për shkarkimin e Trump

para 6 dite - Gazeta Tema

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

Nis procedura për shkarkim të Trumpit, Garda Kombëtare ruan Kongresin

para 6 dite - Ora news

Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur një debat me emocione të thella, teksa synon të shkarkojë presidentin amerikan, Donald Trump për shkak të rolit të tij në sulmin ndaj Kongresit nga një turmë e mbështetësve...

Trump bën thirrje që të mos ketë dhunë

para 6 dite - ABC News

Zyra për media e Shtëpisë së Bardhë ka lëshuar një komunikatë nga presidenti amerikan Donald Trump, teksa Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur procedurat për shkarkimin e tij për shkak të rolit në sulmin ndaj...

Pelosi me akuza të rënda: Trump është i rrezikshëm

para 6 dite - RTK

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi ngriti akuza të rënda ndaj presidentit Donald Trump duke thënë se ai është i rrezikshëm për SHBA-në. “Ne e dimë që presidenti i Shteteve të Bashkuara nxiti...

Pelosi me akuza të rënda: Trump është i rrezikshëm

para 6 dite - Top Channel

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi ngriti akuza të rënda ndaj presidentit Donald Trump duke thënë se ai është i rrezikshëm për SHBA-në. “Ne e dimë që presidenti i Shteteve të Bashkuara nxiti...

Pelosi me akuza të rënda në adresë të Trumpit: Ai është i rrezikshëm për vendin tonë

para 6 dite - Telegrafi

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi filloi debatin rreth artikullit të fajësimit të presidentit Donald Trump duke thënë se ai është “një rrezik i qartë dhe i pranishëm” për vendin. “Ne e...

Thirrjet për protesta/ Trump apelon për qetësi: Jo dhunës

para 6 dite - Syri

Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA po i afrohet votimit për shkarkimin ose jo të presidentit amerikan, Donald Trump. Kryedemokratja Nancy Pelosi tha se ai duhet të largohet pasi është rrezik për kombin. Në...

A do të shkarkohet Trump?

para 6 dite - Klan

A do të shkarkohet Trump? Mblidhet Dhoma e Përfaqësuesve në Kongresin Amerikan Demokratët e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin Amerikan po bëjnë përpjekjen e dytë për shkarkimin e Donald Trump-it nga...

Republikanët diskutojnë fillimin e procedurës së shkarkimit të Trump të premten?

para 6 dite - Bota Sot

Drejtuesit e Partisë Republikane në Senat po konsiderojnë të fillojnë procedurën për të shkarkuar presidentin Donald Trump të premten, nëse Dhoma e Përfaqësuesve miraton tërheqjen sonte dhe ia përcjell...

Donald Tump flet edhe njëherë para shkarkimit: Nuk e kam përkrahur dhunën në Kongres

para 6 dite - Bota Sot

Donald Trump ka folur edhe njëherë për dhunën në Kongresin amerikan të mërkurën e javës së kaluar. Trump ka dhënë deklaratë për Fox News duke pretenduar se ai nuk e ka përkrahur dhunën dhe se u kërkoi...

Masa të rrepta sigurie në prag të inaugurimit të presidentit të ri

para 6 dite - Mapo

Në përgatitje për inaugurimin e presidentit të ri amerikan më 20 janar, zyrtarë të rendit dhe të administratës lokale të Uashingtonit po vënë në zbatim masa të papara sigurie për të shmangur incidente...

A do të shkarkohet Donald Trump?

para 6 dite - Gazeta Tema

Demokratët e Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin amerikan po bëjnë përpjekjen e dytë për shkarkimin e Donald Trump-it nga posti i presidentit. Ata e akuzojnë atë për shkelje të Kushtetutës duke nxitur...

Fortesa Kapitol: Pamje të pabesueshme brenda godinës

para 6 dite - Bota Sot

Këto pamje të pabesueshme vijnë nga brenda godinës së Kapitol Hill në SHBA. Godina e Kongresit është mbushur me trupa të Gardës Kombëtare,të cilët po ruajnë ambientet në pritje të inaugurimit të presidentit...

Reagimi i fundit/ Trump bën thirrje që të mos ketë dhunë ditën e inaugurimit të Biden

para 6 dite - Shekulli

Publikuar më 13.01.2021 nga erjon dervishi Zyra e shtypit e Shtëpisë së Bardhë sapo ka dhënë një deklaratë nga Trump, i cili normalisht do të bënte reagim në Twitter të drejtpërdrejt në një ditë si kjo....

Trumpi thotë se nuk e ka përkrahur dhunën në Kongres

para 6 dite - Koha.net

Donald Trump ka folur edhe njëherë për dhunën në Kongresin amerikan të mërkurën e javës së kaluar. Trump ka dhënë deklaratë për Fox News duke pretenduar se ai nuk e ka përkrahur dhunën dhe se u kërkoi...

Arrihen votat! Donald Trump presidenti i parë amerikan që i nënshtrohet dy herë votimit për shkarkim

para 6 dite - Shenja

Donald Trump bëhet presidenti i parë amerikan që i nënshtrohet dy herë votimit për shkarkim. Trump akuzohet për nxitje të kryengritjes në protestat e dhunshme në kongres. Demokratët kanë kaluar pragun...

Inaugurimi i Bidenit, Trump bën thirrje që të mos ketë dhunë

para 6 dite - Tetova Sot

Zyra për media e Shtëpisë së Bardhë ka lëshuar një komunikatë nga presidenti amerikan Donald Trump, teksa Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur procedurat për shkarkimin e tij për shkak të rolit në sulmin ndaj...

Donald Trump, si president i drejtohet për herë të fundit kombit amerikan

para 6 dite - InfoShqip

Në fjalimin e fundit drejtuar kombit përmes Fox News, presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se nuk ishte prapa sulmit në Kongres. Ai u bëri thirrje amerikanëve të qetësonin pasionet e tyre, në një kohë...

Pamje të pazakonta/Garda Kombëtare duke fjetur në sallat e Capitol Hill

para 6 dite - Syri.net Kosova

Pamje të pa zakonta janë parë sot në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku përderisa Kongresmenët po ecnin sallave të Capitol Hill, anëtarët e Gardës Kombëtare ishin duke fjetur në salla.

Inaugurimi i Bidenit, Trump bën thirrje që të mos ketë dhunë

para 6 dite - Flaka

Zyra për media e Shtëpisë së Bardhë ka lëshuar një komunikatë nga presidenti amerikan Donald Trump, teksa Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur procedurat për shkarkimin e tij për shkak të rolit në sulmin ndaj...

“Demokracia e kërcënuar’, si i shohin shqiptaro-amerikanët zhvillimet e fundit politike në SHBA

para 6 dite - ABC News

Si i shohin shqiptaro-amerikanët zhvillimet e fundit politike në SHBA në prag të inaugurimit të Presidentit të Zgjedhur Joe Biden? Zëri i Amerikës bisedoi në Skype me dy prej tyre. Më 6 janar, ditën kur...

Tensionet politike në SHBA – Flasin shqiptarët e Amerikës

para 6 dite - Mapo

Si i shohin shqiptaro-amerikanët zhvillimet e fundit politike në SHBA në prag të inaugurimit të Presidentit të Zgjedhur Joe Biden? Zëri i Amerikës bisedoi në Skype me dy prej tyre. Më 6 janar, ditën kur...

Trupat amerikane duke fjetur në Kongres për herë të parë që nga Lufta Civile

para 6 dite - Telegrafi

Natën e kaluar ishte hera e parë që nga Lufta Civile e SHBA-së që trupat federale flinin në Kongresin amerikan për ta mbrojtur atë nga dhuna e mundshme, thonë raportet. Trupat nga Garda Kombëtare u panë...

Nis procedura për shkarkimin e Trumpit

para 6 dite - Tetova Sot

Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur seancën për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump për rolin e tij ndaj sulmit në Kongres nga një turmë e mbështetësve të tij, ndërkohë që ndasitë në mesin e partisë...

Nis procedura për shkarkimin e Trumpit pas sulmit ndaj Kongresit

para 6 dite - Syri.net Kosova

Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur seancën për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump për rolin e tij në sulmin ndaj Kongresit nga një turmë e mbështetësve të tij, ndërkohë që ndasitë në mesin e partisë...

Pelosi e quan Trumpin “rrezik të qartë dhe të pranishëm” për vendin

para 6 dite - Zeri

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, nisi debatin për nenin e ‘impeachment’-it kundër presidentit Donald Trump duke thënë se ai është “një rrezik i qartë dhe i pranishëm” për vendin. “E dimë...

Pelosi akuzon Trump: Ai është i rrezikshëm për vendin

para 6 dite - ABC News

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi fjalën e saj në debatin për fajësimin e presidentit Donald Trump e ka nisur duke thënë se ai është një rrezik i qartë dhe i pranishëm për vendin. “ Ne...

FOTO/ Fortesa Kapitol: Pamje të pabesueshme brenda godinës

para 6 dite - Syri

Këto pamje të pabesueshme vijnë nga brenda godinës së Kapitol Hill në SHBA. Godina e Kongresit është mbushur me trupa të Gardës Kombëtare,të cilët po ruajnë ambientet në pritje të inaugurimit të presidentit...

Shqiptarët e Amerikës dhe tensionet politike në SHBA

para 6 dite - Gazeta Tema

Si i shohin shqiptaro-amerikanët zhvillimet e fundit politike në SHBA në prag të inaugurimit të presidentit të zgjedhur Joe Biden? Zëri i Amerikës bisedoi në Skype me dy prej tyre. Më 6 janar, ditën kur...

Pelosi me akuza të rënda në adresë të Trumpit: Ai është i rrezikshëm për vendin tonë

para 6 dite - Bota Sot

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi filloi debatin rreth artikullit të fajësimit të presidentit Donald Trump duke thënë se ai është “një rrezik i qartë dhe i pranishëm” për vendin. “Ne e...

Republikanët duan të votojnë për shkarkimin e Trumpit, por “frikësohen për jetën e tyre”

para 6 dite - Zeri

Liderët republikanë presin rreth 10-20 Republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve të votojnë për “impeachment” ndaj Trumpit, por burimet i kanë thënë CNN-it se ka edhe shumë të tjerë që “dëshirojnë të votojnë...

Trump bën thirrje për ruajtjen e qetësisë mbarëkombëtare

para 6 dite - Java News

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump bëri thirrje sot për qetësi, ndërsa po afrohen protesta të reja në të gjithë vendin. “Po ju kërkoj: asnjë dhunë, asnjë krim, asnjë vandalizëm”, shkroi ai në një deklaratë...

Masa të rrepta sigurie në prag të inaugurimit të presidentit të ri

para 6 dite - Bota Sot

Në përgatitje për inaugurimin e presidentit të ri amerikan më 20 janar, zyrtarë të rendit dhe të administratës lokale të Uashingtonit po vënë në zbatim masa të papara sigurie për të shmangur incidente...

Trump thirrje amerikanëve: Jo dhunë, të qetësojmë gjakrat

para 6 dite - Shenja

Zyra e shtypit e Shtëpisë së Bardhë ka publikuar një komunikatë nga presidenti i SHBA-ve, Donald Trump. Ai iu ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve amerikanëve që të ndihmojnë në qetësimin e tensionit në...

Masa të rrepta sigurie në prag të inaugurimit të presidentit të ri

para 6 dite - Zëri i Amerikës

Në përgatitje për inaugurimin e presidentit të ri amerikan më 20 janar, zyrtarë të rendit dhe të administratës lokale të Uashingtonit po vënë në zbatim masa të papara sigurie për të shmangur incidente...

Shqiptarët e Amerikës dhe tensionet politike në SHBA

para 6 dite - Bota Sot

Si i shohin shqiptaro-amerikanët zhvillimet e fundit politike në SHBA në prag të inaugurimit të Presidentit të Zgjedhur Joe Biden? Zëri i Amerikës bisedoi në Skype me dy prej tyre. Më 6 janar, ditën kur...

Kongresmenët ecin pranë anëtarëve të Gardës Kombëtare, të cilët janë duke fjetur në sallat e Kongresit

para 6 dite - Bota Sot

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

Nis procedura për shkarkimin e Trumpit pas sulmit ndaj Kongresit

para 6 dite - Zhurnal

Zhurnal Ads Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur seancën për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump për rolin e tij në sulmin ndaj Kongresit nga një turmë e mbështetësve të tij, ndërkohë që ndasitë në...

Trump: Qesharake përpjekjet e demokratëve për të më shkarkuar

para 6 dite - NOA

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është "absolutisht qesharake". Duke folur para...

Debati për shkarkimin, Trumpin e tradhtojnë republikanët: Jo frikë, njerëzit të dinë të vërtetën

para 6 dite - ABC News

SHBA është e ndarë për Donald Trump, por Presidentin edhe pak ditë në detyrë po e braktisin edhe republikanët. E ndërsa Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit vijon debatin mbi fajësimin e tij për atë që ndodhi...

5 republikanë thonë se do të votojnë pro akuzave për shkarkimin e Presidentit Trump

para 7 dite - Top Channel

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

Shqiptarët e Amerikës dhe tensionet politike në SHBA

para 6 dite - Zëri i Amerikës

Si i shohin shqiptaro-amerikanët zhvillimet e fundit politike në SHBA në prag të inaugurimit të Presidentit të Zgjedhur Joe Biden? Zëri i Amerikës bisedoi në Skype me dy prej tyre. Më 6 janar, ditën kur...

Mijëra ushtarë amerikanë flenë në dyshemetë e Kongresit

para 6 dite - Lajmi.net

Trumpit për implikimin e tij në trazirat që shkaktuan mbështetësit e tij në Kongres. Disa pamje të publikuara nga brenda Kongresit shfaqin ushtarët amerikanë të shtrirë brenda hapësirave të Kongresit derisa...

Betimi i Biden-it, zbarkon Garda Kombëtare, Washingtoni në gjendje lufte

para 6 dite - KosovaPress

Washington-i e pret 20 janarin, ditën e betimit të presidentit të zgjedhur amerikan Joe Biden, me një qetësi që i ngjason asaj përpara stuhisë. Dyqane, banka e hotele kanë nisur të mbulojnë dritaret me...

Donald Trump presidenti i parë amerikan që i nënshtrohet dy herë votimit për shkarkim

para 6 dite - KosovaPress

Donald Trump bëhet presidenti i parë amerikan që i nënshtrohet dy herë votimit për shkarkim. Trump akuzohet për nxitje të kryengritjes në protestat e dhunshme në kongres. Demokratët kanë kaluar pragun...

FOTO/ Trupat ushtarake amerikane për herë të parë në Kongres pas më shumë se 150 vjetësh

para 6 dite - Panorama

Natën e kaluar ishte hera e parë që nga Lufta Civile e SHBA që trupat federale flinin në Kapitol për ta mbrojtur atë nga dhuna e mundshme, thonë raportet. Trupat nga Garda Kombëtare u panë duke fjetur...

5 republikanë thonë se do të votojnë pro akuzave për shkarkimin e Trump

para 6 dite - Java News

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

Brenda “zien” debati për fajësimin e Trump, por ja çfarë ndodh jashtë Kongresit në SHBA

para 6 dite - ABC News

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan vijon diskutimet për ngritjen e akuzave me qëllim shkarkimin e Presidentit Trump pas trazirave të 6 Janarit, pasi turma u fut në ambientet te Kapitolit. Mediat...

Nxiti dhunë në Capitol, Dhoma e Përfaqësuesve voton pro shkarkimit të Donald Trump

para 6 dite - FaxWeb

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan votoi mbrëmjen e sotme për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Të paktën 217 anëtarë kanë votuar për të shkarkuar Trump,...

Qindra trupa të Gardës Kombëtare flenë në hollin e Kongresit me armë në duar

para 6 dite - Tetova Sot

Qindra trupa të Gardës Kombëtare kanë fjetur në tokë, në hollin e Kongresit amerikan, pas intensifikimit të masave të sigurisë në Uashington, një javë përpara inaugurimit të Joe Biden si President i SHBA-së....

Trump bën thirrje për ruajtjen e qetësisë mbarëkombëtare

para 6 dite - Periskopi

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump bëri thirrje sot për qetësi, ndërsa po afrohen protesta të reja në të gjithë vendin. “Po ju kërkoj: asnjë dhunë, asnjë krim, asnjë vandalizëm”, shkroi ai në një deklaratë...

Pelosi: Trump është një kërcënim për kombin tonë, ai duhet të largohet

para 6 dite - Lajmi.net

Në fillim të debatit për tërheqjen e Trump, Pelosi vlerësoi se ai duhet të zëvendësohet, pasi që përfaqëson një kërcënim të dukshëm për sigurinë kombëtare. “Ne e dimë që presidenti Donald Trump nxiti këtë...

Trupat amerikane duke fjetur në Kongres për herë të parë që nga Lufta Civile

para 6 dite - Shenja

Natën e kaluar ishte hera e parë që nga Lufta Civile e SHBA-së që trupat federale flinin në Kongresin amerikan për ta mbrojtur atë nga dhuna e mundshme, thonë raportet. Trupat nga Garda Kombëtare u panë...

Fillon votimi i rezolutës për shkarkimin e Donald Trump, deri më tani 10 republikanë kanë votuar pro

para 6 dite - Dosja.al

Donald Trump 13 Janar, 2021 22:29 Fillon votimi i rezolutës për shkarkimin e Donald Trump, deri më tani 10 republikanë kanë votuar pro

Nis procedura për shkarkimin e Trumpit pas sulmit ndaj Kongresit

para 6 dite - GazetaBlic

Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur seancën për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump për rolin e tij në sulmin ndaj Kongresit nga një turmë e mbështetësve të tij, ndërkohë që ndasitë në mesin e partisë...

Akuza për shkarkimin e Trump, nis votimi

para 6 dite - Arbresh

Debatet tashmë kanë përfunduar dhe Dhoma e Përfaqësuesve të Kongresit amerikan ka filluar votimin për nisjen zyrtarisht të akuzave nër shkarkimin e Presidentit Donald Trump, për rolin e tij gjatë sulmeve...

FOTOT: Gjëndje lufte në SHBA, qindra ushtarë “pushtojnë” Kongresin

para 6 dite - Gazeta Tema

Qindra trupa të Gardës Kombëtare janë fotografuar  të kenë fjetur në tokë, në hollin e Kongresit amerikan, pas intensifikimit të masave të sigurisë në Uashington, një javë përpara inaugurimit të Joe Biden...

Kapitoli, si sulmi i fundit i Donald Trumpit ndaj aleancave të Amerikës

para 6 dite - Periskopi

Nga Ivan Krastev Donald Trump premtoi se do ta detyro nte botën ta respekto nte dhe k ishte frikë Amerikën . Në fund, nuk arriti asnjërën nga të dyja. Ai është tallur me Amerikën dhe demokracinë e saj....

Pamje të pazakonta/Garda Kombëtare duke fjetur në sallat e Capitol Hill

para 6 dite - Indeks online

Pamje të pa zakonta janë parë sot në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku përderisa Kongresmenët po ecnin sallave të Capitol Hill, anëtarët e Gardës Kombëtare ishin duke fjetur në salla.

Nis procedura për shkarkimin e Trumpit pas sulmit ndaj Kongresit

para 6 dite - Koha.net

Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur seancën për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump për rolin e tij në sulmin ndaj Kongresit nga një turmë e mbështetësve të tij, ndërkohë që ndasitë në mesin e partisë...

Drita e venitur e demokracisë liberale

para 6 dite - KDPolitik

Nga Martin Wolf “Për herë të parë në këtë shekull, midis vendeve me më shumë se 1 milion njerëz, ka tani më pak demokraci, sesa regjime jo-demokratike”. Kjo fjali domethënëse vjen nga historiani i universitetit...

Nis procedura për shkarkimin e Trumpit

para 6 dite - Flaka

Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur seancën për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump për rolin e tij ndaj sulmit në Kongres nga një turmë e mbështetësve të tij, ndërkohë që ndasitë në mesin e partisë...

Shkarkimi i Donald Trump/ Pence: Nuk i nënshtrohem presionit të demokratëve, amendamenti i 25-të nuk duhet të…

para 6 dite - Panorama

Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së ka votuar një rezolutë ku i kërkon zyrtarisht zv/Presidentit, Mike Pence, për të përdorur amendamentin 25, që i hap rrugë shkarkimit të Donald Trump si President. Demokratët...

Donald Trump, si president i drejtohet për herë të fundit kombit amerikan

para 6 dite - Arbresh

Në fjalimin e fundit drejtuar kombit përmes Fox News, presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se nuk ishte prapa sulmit në Kongres. Ai u bëri thirrje amerikanëve të qetësonin pasionet e tyre, në një kohë...

Nis procedura për shkarkim të Trumpit pas sulmit ndaj Kongresit

para 6 dite - Lajmi.net

Seanca e 13 janarit është iniciuar nga demokratët, që kanë shumicë në këtë trup. Artikulli për shkarkim të Trumpit – që akuzon këtë të fundit për nxitje të kryengritjes – duket se ka mbështetjen e disa...

Nis procedura për shkarkim të Trumpit pas sulmit ndaj Kongresit

para 6 dite - KDPolitik

Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur një debat me emocione të thella, teksa synon të shkarkojë presidentin amerikan, Donald Trump për shkak të rolit të tij në sulmin ndaj Kongresit nga një turmë e mbështetësve...

Foto/ Dita e inaugurimit po afron, ushtria zbarkon në Kongresin Amerikan, rritet frika nga reagimi i Tump

para 6 dite - Shekulli

Publikuar më 13.01.2021 nga erjon dervishi Një total prej 15,000 anëtarësh të Gardës Kombëtare Amerikane, janë aktivizuar dhe do të vendosen në Uashington, D.C. për të ndihmuar në forcimin e sigurisë në...

5 republikanë thonë se do të votojnë pro akuzave për shkarkimin e Presidentit Trump

para 6 dite - Panorama

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

Kapitoli mbushet me pjesëtarë të Gardës Kombëtare para votimit për shkarkimin Trumpit

para 7 dite - Zeri

Anëtarët e Gardës Kombëtare amerikane janë vendosur në ndërtesën e Kapitolit në Washington, në ditën kur pritet që Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan të votojë për ngritjen zyrtarisht të akuzave...

“Veproi kundër betimit që ka bërë si president”, 5 republikanë thonë se do të votojnë pro akuzave për shkarkimin e Trump

para 7 dite - BalkanWeb

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

5 republikanë do të votojnë për shkarkimin e Donald Trump

para 7 dite - Mapo

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

Trump bën thirrje për ruajtjen e qetësisë mbarëkombëtare

para 6 dite - KosovaPress

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump bëri thirrje sot për qetësi, ndërsa po afrohen protesta të reja në të gjithë vendin. “Po ju kërkoj: asnjë dhunë, asnjë krim, asnjë vandalizëm”, shkroi ai në një deklaratë...

Dhoma e Përfaqësuesve nis mbledhjen për diskutimin e artikullit të fajësimit për Donald Trump

para 7 dite - Indeks online

Dhoma e Përfaqësuesve është mbledhur për herë të dytë, për të marrë vendimin për largimin e presidentit Trump. Dhoma do të fillojë të debatojë mbi vendimin për parametrat e fajësimit përpara se të marrë...

Ushtarë amerikanë flenë në dyshemetë e Kongresit

para 6 dite - KosovaPress

Trupa të ushtrisë amerikane nga Garda Kombëtare e distriktit të Kolumbisë janë autorizuar për të siguruar ndërtesën e Kongresit të SHBA-së derisa Dhoma e Përfaqësuesve ka nisë hetimin ndaj Trumpit për...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para 7 dite - RTK

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është "absolutisht qesharake". Duke folur para...

Imazhe të pabesueshme nga SHBA, ushtria “pushton” Kongresin, frikë nga Trump

para 7 dite - ABC News

Sot Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump pas “pushtimit” të institucionit nga mbështetësit e tij në datë...

Shqiptarët e Amerikës dhe tensionet politike në SHBA

para 6 dite - Dosja.al

Foto Ilustruese 13 Janar, 2021 20:51 SHBA- Si i shohin shqiptaro-amerikanët zhvillimet e fundit politike në SHBA në prag të inaugurimit të Presidentit të Zgjedhur Joe Biden? Zëri i Amerikës bisedoi në...

5 republikanë thonë se do të votojnë pro akuzave për shkarkimin e Presidentit Trump

para 7 dite - Portalb

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

Kongresi Amerikan po shqyrton shkarkimin e presidentit Trump përsëri

para 6 dite - Gazeta Metro

Nancy Pelosi përfaqësuesja në kongres nga California për partinë demokratike dhe kolegët e saj pas zgjedhjes së Trump si president në 2016’n kishin pretenduar me një histeri jo të zakonshme edhe për ta,...

Dhoma e Përfaqësuesve po voton për shkarkimin e tij, Donald Trump reagon me thirrje ndaj amerikanëve: Nuk dua të ketë dhunë, as vandalizëm

para 6 dite - FaxWeb

Presidenti Donald Trump i ka bërë thirrje amerikanëve që të shmangin dhunën. Zyra e shtypit e Shtëpisë së Bardhë deklaron: “Në mes të raporteve për më shumë demonstrata, unë nxis që të mos ketë dhunë,...

Mijëra ushtarë amerikanë flenë në dyshemetë e Kongresit

para 6 dite - Arbresh

Trupa të ushtrisë amerikane nga Garda Kombëtare e distriktit të Kolumbisë janë autorizuar për të siguruar ndërtesën e Kongresit të SHBA-së derisa Dhoma e Përfaqësuesve ka nisë hetimin ndaj Trumpit për...

Pence: Nuk i nënshtrohem presionit të demokratëve, amendamenti i 25-të nuk duhet shërbyer si mjet ndëshkimi

para 6 dite - Shenja

Zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence, ka deklaruar se nuk do t’i nënshtrohet presionit të demokratëve për të filluar me inicimin e amendamentit të 25-të, duke pretenduar se ai nuk do të duhej të “shërbente...

I bllokuan rrjetet sociale/ Donald Trump gjen mënyrën për të folur, bën thirrje për qetësi: Ulni tensionet, kjo nuk është ajo që Amerika përfaqëson

para 6 dite - Dosja.al

Donald Trump 13 Janar, 2021 20:34 SHBA -Presidenti Donald Trump ka bërë thirrje për qetësi. Ndërkohë, që Dhoma e Përfaqësusve po zhvillon një mbledhje për fajësimin e tij, edhe pse i janë mbyllur rrjetet...

Pence: Nuk i nënshtrohem presionit të demokratëve, amendamenti i 25-të nuk duhet shërbyer si mjet ndëshkimi

para 7 dite - Telegrafi

Zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence, ka deklaruar se nuk do t’i nënshtrohet presionit të demokratëve për të filluar me inicimin e amendamentit të 25-të, duke pretenduar se ai nuk do të duhej të “shërbente...

Trump një hap larg shkarkimit/ Mblidhet senaca hetimore, Demokratët kanë nje avantazh premtues, numrat e senatorëve

para 7 dite - Shekulli

Publikuar më 13.01.2021 nga erjon dervishi Dhoma e Përfaqësuesve ka hapur seancën e saj dhe Demokratët po bëhen gati të heqin Presidentin Trump, lidhur me sulmin vdekjeprurës të Kongresit të javës së kaluar....

​Pelosi: Trump është një kërcënim për kombin tonë, ai duhet të largohet

para 6 dite - Periskopi

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së Nancy Pelosi tha sot se presidenti Donald Trump është “një kërcënim për vendin që ne të gjithë e duam” dhe tha se ai duhet të tërhiqet. Në fillim të debatit...

Shkarkimi i presidentit Trump, 5 republikanë: Do të votojnë pro akuzave

para 7 dite - ABC News

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

Republikanët diskutojnë fillimin e procedurës së shkarkimit të Trump të premten?

para 6 dite - KosovaPress

Drejtuesit e Partisë Republikane në Senat po konsiderojnë të fillojnë procedurën për të shkarkuar presidentin Donald Trump të premten, nëse Dhoma e Përfaqësuesve miraton tërheqjen sonte dhe ia përcjell...

Kongresi Amerikan po shqyrton shkarkimin e presidentin Trump përsëri

para 6 dite - Gazeta Metro

Nancy Pelosi përfaqësuesja në kongres nga California për partinë demokratike dhe kolegët e saj pas zgjedhjes së Trump si president në 2016’n kishin pretenduar me një histeri jo të zakonshme edhe për ta,...

Qindra ushtarë amerikanë flenë në hollin e Kongresit me armë në dorë

para 6 dite - Ekonomia Online

Qindra trupa të Gardës Kombëtare kanë fjetur në hollin e Kongresit, pas shtimit të përforcimeve në Washington. Fotot e mëposhtme të ushtarëve të shtrirë në toke dhe më armë në dorë, janë shkrepur mëngjesin...

Imazhe të pabesueshme nga SHBA, ushtria “pushton” Kongresin, frikë nga Trump

para 6 dite - Java News

Sot Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump pas “pushtimit” të institucionit nga mbështetësit e tij në datë...

5 republikanë thonë se do të votojnë pro akuzave për shkarkimin e Presidentit Trump

para 7 dite - GazetaBlic

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

A do të votojnë kësaj here Republikanët kundër Trump-it?

para 7 dite - Insajderi

Në vitin 2019 asnjë republikanë në Dhomën e Përfaqësuesve nuk votoi për t’i bërë Donald Trump-it “impiçment”, (një akt, kryesisht në Amerikë, që nënkupton se ndaj presidentit ka mosbesim se e ka kryer...

Pelosi: Trump është një kërcënim për kombin tonë, ai duhet të largohet

para 6 dite - KosovaPress

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së Nancy Pelosi tha sot se presidenti Donald Trump është “një kërcënim për vendin që ne të gjithë e duam” dhe tha se ai duhet të tërhiqet. Në fillim të debatit...

Imazhe të pabesueshme nga SHBA, ushtria “pushton” Kongresin, frikë nga Trump

para 6 dite - Java News

Sot Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump pas “pushtimit” të institucionit nga mbështetësit e tij në datë...

5 republikanë thonë se do të votojnë pro akuzave për shkarkimin e Presidentit Trump

para 7 dite - Zëri i Amerikës

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

A do të votojnë republikanët për shkarkimin e Trumpit?

para 7 dite - Klan Kosova

Në vitin 2019, asnjë republikan i Dhomës së Përfaqësuesve nuk votoi për ta shkarkuar Trumpin. Dhe kur procesi arriti në Senat, vetëm senatori republikan i Utah, Mitt Romney theu vijën e partisë. Por këtë...

Trashëgimia e lënë nga Donald Trump – turpi dhe shansi fatlum

para 7 dite - Kallxo

Pushtimi i ndërtesës Kapitol Hill dhe fitorja e Demokratëve në shtetin e Georgias do të ndryshojë rrjedhën e presidencës së Biden, shkruan The Economist . Katër vjet më parë Donald Trump po qëndronte përpara...

Kongresmenët ecin pranë anëtarëve të Gardës Kombëtare të cilët janë duke fjetur në sallat e Kongresit

para 6 dite - Periskopi

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

Vendimi për largimin e Donald Trump/ Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve: Është një rrezik, duhet të shpëtojmë historinë

para 6 dite - Dosja.al

13 Janar, 2021 18:59 SHBA- Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve Nancy Pelosi në fjalën e saj, gjatë debatit për fajësimin e Donald Trump ka thënë se ai është një rrezik për kombin dhe duhet të largohet....

Trump: Nuk kam frikë nga shkarkimi

para 7 dite - Ora news

Dhoma legjislative e Kongresit amerikan i kërkoi zv.presidentit, Mike Pence, ta shpallë kreun e shtetit, Donald Trump, të paaftë për të kryer detyrën dhe ta marrë ai pushtetin në dorë. Rezoluta mori kryesisht...

Nis procedura për shkarkimin e Trumpit pas sulmit ndaj Kongresit

para 6 dite - Ekonomia Online

Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur seancën për shkarkim të presidentit amerikan, Donald Trump për rolin e tij në sulmin ndaj Kongresit nga një turmë e mbështetësve të tij, ndërkohë që ndasitë në mesin e partisë...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para 7 dite - Lajmi.net

Presidenti Trump hodhi poshtë çdo pretendim se ai ishte përgjegjës për kaosin që la të vdekur pesë njerëz. Trump u kishte kërkuar mijëra mbështetësve të tij në një tubim pranë Shtëpisë së Bardhë për të...

Republikanët “braktisin” Trump, do të votojnë pro vënies së dytë nën “impeachment”

para 7 dite - Top Channel

Dhoma e përfaqësuesve e Shteteve të Bashkuara ka miratuar rezolutën që i kërkon zëvendëspresidentit Mike Pence të evokojë amendamentin e 25 të kushtetutës dhe të shkarkojë Donald Trump. Por, ndërsa debati...

Ushtria “pushton” Kongresin amerikan

para 6 dite - Epoka e Re

Sot Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump pas “pushtimit” të institucionit nga mbështetësit e tij në datë...

Toka politike po shembet poshtë këmbëve të Trump

para 7 dite - Syri.net Kosova

Disa republikanë të lartë kanë deklaruar se do përkrahin nismën e demokratëve për shkarkimin e Donald Trump pas trazirave në Uashington. Votimi bëhet sot Nga Anthony Zurcher, BBC Në kohën kur Air Force...

Drita e venitur e demokracisë liberale

para 7 dite - Bota Sot

“Për herë të parë në këtë shekull, midis vendeve me më shumë se 1 milion njerëz, ka tani më pak demokraci, sesa regjime jo-demokratike”. Kjo fjali domethënëse vjen nga historiani i universitetit të Oksfordit,...

Pence refuzon amendamentin e 25: Nuk është në interes të vendit

para 7 dite - ABC News

Ashtu si pritej, zv/presidenti amerikan Majk Pens nu ka pranuar tëpërdorë amendamentin e 25 për shkarkimin e Trump duke thënë se një gjë e tillë nuk është në interes të Shteteve të Bashkuara të Amerikës....

FOTO/Rritet siguria, Garda Kombëtare e SHBA-së ‘pushton’ Kapitolin

para 6 dite - Dosja.al

Foto nga Kongresi 13 Janar, 2021 17:49 SHBA -Ushtarë të Gradës Kombëtare, janë mbledhur në ndërtesën e Capitolit në SHBA, si masë sigurie në rast se do të ketë përsëri përplasje si një javë më parë, ndërkohë...

5 republikanë thonë se do të votojnë pro akuzave për shkarkimin e Presidentit Trump

para 7 dite - InfoShqip

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj...

Kapitoli, si sulmi i fundit i Donald Trumpit ndaj aleancave të Amerikës

para 7 dite - Bota Sot

Donald Trump premtoi se do ta detyronte botën ta respektonte dhe kishte frikë Amerikën. Në fund, nuk arriti asnjërën nga të dyja. Ai është tallur me Amerikën dhe demokracinë e saj. Askush nuk mund të fajësojë...

Ligjvënës Republikanë mbështesin Demokratët për shkarkimin e presidentit Trump

para 7 dite - Syri.net Kosova

Demokratët sigurojnë mbështetjen e disa ligjvënësve republikanë në përpjekjen për të shkarkuar presidentin amerikan Donald Trump. Republikanja Liz Cheney, e cila zë një pozitë të lartë në udhëheqjen Republikane...

Pence refuzon amendamentin e 25-të. Demokratët, të “etur” për të shkarkuar Trump pak ditë para tranzicionit

para 6 dite - Scan TV

Zv/Presidenti Mike Pence tha se nuk do të heqë presidentin e Shteteve të Bashkuara Donald Trump nga detyra, pak pasi dhoma e Përfaqësuesve kaloi një rezolutë, që i bën thirrje atij dhe kabinetit për të...

“Veproi kundër betimit që ka bërë si president”, 5 republikanë deklarojnë se do të votojnë pro akuzave për shkarkimin e Trump

para 6 dite - Dosja.al

Foto Ilustruese 13 Janar, 2021 17:18 SHBA- Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Do të ishte...

Republikanë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzave kundër presidentit

para 7 dite - Top Channel

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA voton që Pence të përdor amendamentin e 25-të

para 7 dite - Indeks online

Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA ka votuar për një rezolutë që kërkon nga zv/presidenti Mike Pence të përdor amendamentin e 25-të për rrëzimin e presidentit Donald Trump për shkak rë trazirave të dhunshme...

Pence kundërshton shkarkimin e Presidentit Trump me Amendamentin e 25-të

para 7 dite - Syri.net Kosova

Uashington – Zv.Presidenti amerikan Mike Pence i tha Kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve, znj. Nancy Pelosi, të martën, se ai është kundër përdorimit të Amendamentit të 25-të për të shkarkuar Presidentin...

Ushtria “pushton” Kongresin, frikë nga Trump (Foto)

para 7 dite - Lajm

Sot Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump pas “pushtimit” të institucionit nga mbështetësit e tij në datë...

Si do të ndodhë gjykimi i dytë ndaj Trumpit?

para 7 dite - Bota Sot

Dhoma e Përfaqësuesve pritet të nisë procedurat për ngritjen e akuzave kundër presidentit Donald Trump, lidhur me inkurajimin që ai i bëri mbështetësve të tij të cilët sulmuan Kongresin amerikan – një...

Si do të ndodhë gjykimi i dytë ndaj Donald Trumpit?

para 7 dite - Gazeta Tema

Dhoma e Përfaqësuesve pritet të nisë procedurat për ngritjen e akuzave kundër presidentit Donald Trump, lidhur me inkurajimin që ai i bëri mbështetësve të tij të cilët sulmuan Kongresin amerikan – një...

Pence: Nuk i nënshtrohem presionit të demokratëve, amendamenti i 25-të nuk duhet shërbyer si mjet ndëshkimi

para 7 dite - InfoShqip

Zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence, ka deklaruar se nuk do t’i nënshtrohet presionit të demokratëve për të filluar me inicimin e amendamentit të 25-të, duke pretenduar se ai nuk do të duhej të “ shërbente...

Si do të ndodhë gjykimi i dytë ndaj Trumpit?

para 7 dite - Zeri

Dhoma e Përfaqësuesve pritet të nisë procedurat për ngritjen e akuzave kundër presidentit Donald Trump, lidhur me inkurajimin që ai i bëri mbështetësve të tij të cilët sulmuan Kongresin amerikan – një...

A do të votojnë republikanët për shkarkimin e Trumpit?

para 7 dite - Lajmi.net

Dhe kur procesi arriti në Senat, vetëm senatori republikan i Utah, Mitt Romney theu vijën e partisë. Por këtë herë tashmë ka pasur sinjale mbështetje për lëvizjen nga disa republikanë. Liz Cheney, republikanja...

Toka politike po shembet poshtë këmbëve të Trump

para 7 dite - Syri

Disa republikanë të lartë kanë deklaruar se do përkrahin nismën e demokratëve për shkarkimin e Donald Trump pas trazirave në Uashington. Votimi bëhet sot Nga Anthony Zurcher, BBC Në kohën kur Air Force...

Si do të ndodhë gjykimi i dytë ndaj Trumpit?

para 7 dite - Kallxo

Dhoma e Përfaqësuesve pritet të nisë procedurat për ngritjen e akuzave kundër presidentit Donald Trump, lidhur me inkurajimin që ai i bëri mbështetësve të tij të cilët sulmuan Kongresin amerikan – një...

Frika e madhe nga “demoni” Donald Trump: Pse po kërkohet me patjetër shkarkimi i tij

para 7 dite - Gazeta Tema

Përpjekja për të nisur procedurat për shkarkimin e presidentit Donald Trump pasi mbështetësit e tij sulmuan Kongresin, ka bërë që liderja e shumicës demokrate në Dhomën e Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, të...

Disa republikanë pritet të votojnë për largimin e Trumpit

para 7 dite - Koha.net

Anëtarë të Partisë Republikane do të votojnë për procesin e shkarkimit të presidentit Donald Trump për nxitje të kaosit në Washington më 6 janar. Një prej republikaneve më të fuqishme në Dhomën e Përfaqësuesve,...

Vendimi për Donald Trump/ Dhoma e Përfaqësuesve nis mbledhjen për diskutimin e artikullit të fajësimit

para 7 dite - Dosja.al

Donald Trump 13 Janar, 2021 16:09 SHBA -Dhoma e Përfaqësuesve është mbledhur për herë të dytë, për të marrë vendimin për largimin e presidentit Trump. Dhoma do të fillojë të debatojë mbi vendimin për parametrat...

Si do të ndodhë gjykimi i dytë ndaj Trumpit?

para 7 dite - Evropa e Lirë

Dhoma e Përfaqësuesve pritet të nisë procedurat për ngritjen e akuzave kundër presidentit Donald Trump, lidhur me inkurajimin që ai i bëri mbështetësve të tij të cilët sulmuan Kongresin amerikan – një...

Si do të zhvillohet “impiçmenti” i dytë ndaj Trumpit?

para 7 dite - Tetova Sot

Dhoma e Përfaqësuesve pritet të nisë procedurat për ngritjen e akuzave kundër presidentit Donald Trump, lidhur me inkurajimin që ai i bëri mbështetësve të tij të cilët sulmuan Kongresin amerikan – një...

FBI: Do t’ju trokasim në derë!/ Qindra aktakuza për dhunën në Capitol

para 7 dite - Tetova Sot

Byroja Federale e Hetimit në Shtetet e Bashkuara tha se ka marrë rreth 100.000 mijë prova digjitale nga protestat e dhunshme të 6 janarit në Uashington dhe se kanë hapur më shumë se 160 hetime. 70 persona...

Ligjvënës Republikanë mbështesin Demokratët për shkarkimin e presidentit Trump

para 7 dite - Syri

Demokratët sigurojnë mbështetjen e disa ligjvënësve republikanë në përpjekjen për të shkarkuar presidentin amerikan Donald Trump. Republikanja Liz Cheney, e cila zë një pozitë të lartë në udhëheqjen Republikane...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para 7 dite - Zhurnal

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është “absolutisht qesharake”. Duke folur para...

Pence kundërshton shkarkimin e Presidentit Trump me Amendamentin e 25-të

para 7 dite - Syri

Uashington – Zv.Presidenti amerikan Mike Pence i tha Kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve, znj. Nancy Pelosi, të martën, se ai është kundër përdorimit të Amendamentit të 25-të për të shkarkuar Presidentin...

ShBA, republikanë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzave kundër presidentit Trump

para 7 dite - Portalb

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Vijon procedura për shkarkimin e Trump, gjithçka në duart e Pence

para 7 dite - Klan

Mike Pence dhe Donald Trump Vijon procedura për shkarkimin e Trump, gjithçka në duart e Pence Dhoma e Përfaqësuesve të SHBA votoi pro kërkesës së Nency Pelosit dhe tashmë kërkojnë zyrtarisht shkarkimin...

Nënpresidenti Pence refuzon largimin e Trump: Kjo nuk është në përputhje me Kushtetutën e SHBA

para 7 dite - Vizion Plus

Nënpresidenti amerikan, Mike Pence, tha më 12 janar se ai nuk do ta vë në zbatim Amandamentin e 25-të të Kushtetutës për të larguar Trumpin nga detyra. Deklarata e tij u bë pak para se Dhoma e Përfaqësuesve...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para 7 dite - Telegrafi

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është “absolutisht qesharake”. Duke folur para...

Pence: Nuk i nënshtrohem presionit të demokratëve, amendamenti i 25-të nuk duhet shërbyer si mjet ndëshkimi

para 7 dite - Zyrtare

Zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence, ka deklaruar se nuk do t’i nënshtrohet presionit të demokratëve për të filluar me inicimin e amendamentit të 25-të, duke pretenduar se ai nuk do të duhej të “ shërbente...

Miratohet rezoluta që bën thirrje për largimin e Trumpit pavarësisht se Pence refuzon Amendamentin e 25-të

para 7 dite - Klan Kosova

Dhoma e Përfaqësuesve votoi të martën në mbrëmje miratimin e një rezolute që kërkon që presidenti amerikan Donald Trump të hiqet nga detyra përmes Amendamentit të 25-të pas sulmit që ndodhi në Kongres...

Pence refuzon largimin e Trumpit, demokratët të vendosur për shkarkim

para 7 dite - Kallxo

Dhoma e Përfaqësuesve është gati për procedurën e shkarkimit të presidentit, Donald Trump, më 13 janar, për rolin e tij në nxitjen e një turme për të sulmuar Kongresin javën e kaluar, derisa çarjet brenda...

Nënpresidenti Pence refruzon largimin e Trump: Kjo nuk është në përputhje me Kushtetutën e SHBA

para 7 dite - Vizion Plus

Nënpresidenti amerikan, Mike Pence, tha më 12 janar se ai nuk do ta vë në zbatim Amandamentin e 25-të të Kushtetutës për të larguar Trumpin nga detyra. Deklarata e tij u bë pak para se Dhoma e Përfaqësuesve...

Dhoma e Përfaqësuesëve aprovon rezolutën për largimin e Trumpit

para 7 dite - Bota Sot

Dhoma e Përfaqësuesëve ka votuar të martën mbrëma për të aprovuar një rezolutë që kërkon largimin nga detyra të presidentit të SHBA-së, Donald Trump, nëpërmjet Amendamentit 25, pas dhunës në Kongres javën...

Miratohet rezoluta për largimin e Trumpit pavarësisht se Pence refuzon Amendamentin e 25-të

para 7 dite - GazetaBlic

Dhoma e Përfaqësuesve votoi të martën në mbrëmje miratimin e një rezolute që kërkon që presidenti amerikan Donald Trump të hiqet nga detyra përmes Amendamentit të 25-të pas sulmit që ndodhi në Kongres...

Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA voton që Pence të përdor amendamentin e 25-të

para 7 dite - Shenja

Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA ka votuar për një rezolutë që kërkon nga zv/presidenti Mike Pence të përdor amendamentin e 25-të për rrëzimin e presidentit Donald Trump për shkak rë trazirave të dhunshme...

‘Hetimi ndaj Trump versioni 2.0’: Ndryshime dramatike, republikanët kërkojnë hetimin dhe dënimin e presidentit

para 7 dite - Gazeta Metro

Kur Dhoma e Përfaqësuesve të SHBA-së votoi për dy nene të fajësimit në dhjetor 2019, të gjithë Republikanët e Dhomës ishin të bashkuar kundër fajësimit të Presidentit Donald Trump. Por gjërat kanë ndryshuar...

Pence refuzon largimin e Trumpit, demokratët të vendosur për shkarkim

para 7 dite - Evropa e Lirë

Dhoma e Përfaqësuesve është gati për procedurën e shkarkimit të presidentit, Donald Trump, më 13 janar, për rolin e tij në nxitjen e një turme për të sulmuar Kongresin javën e kaluar, derisa çarjet brenda...

U miratua rezoluta e aplikimit të nenit 25 të Kushtetutës që thërret në shkarkimin e Trump – çka tash?

para 7 dite - Bota Sot

Dhoma e përfaqësuesve të Kongresit amerikan ka miratuar me 223 vota për dhe 205 kundër rezolutën që thërret në shkarkimin e Trump bazuar në nenin 25 të Kushtetutës. Nën presidenti Majk Pens bëri thirrje...

Dhoma e Përfaqësuesëve aprovon rezolutën për largimin e Trumpit

para 7 dite - Koha.net

Dhoma e Përfaqësuesëve ka votuar të martën mbrëma për të aprovuar një rezolutë që kërkon largimin nga detyra të presidentit të SHBA-së, Donald Trump, nëpërmjet Amendamentit 25, pas dhunës në Kongres javën...

Amerika, qendra e re e jostabilitetit global

para 7 dite - Koha.net

SHBA-ja do të bëhet, sipas të gjitha gjasave, epiqendra e re botërore e jostabilitetit politik dhe gjeopolitik gjatë javëve dhe viteve në vijim. Aleatët e Amerikës do të duhej ta mbronin bastin e tyre...

Siguria përforcohet, kryebashkiakja e Uashingtonit iu kërkon njerëzve ta ndjekin nga ekrani, inagurimin e Biden

para 7 dite - Syri.net Kosova

Në 20 janar, demokrati Joe Biden do të bëjë në Kapitol në Uashington betimin si Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara. Shqetësimet në lidhje me sigurinë errësojnë përgatitjet, njofton Deutsche Welle....

Republikanë në Kongres, pro akuzave ndaj Trump: 'Mblodhi turmën dhe ndezi flakën e sulmit'

para 7 dite - Syri.net Kosova

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Trump i quan 'plotësisht qesharake', përpjekjet e ligjvënësve për ta shkarkuar

para 7 dite - Syri.net Kosova

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është "absolutisht qesharake". Duke folur para...

Si do të zhvillohet “impiçmenti” i dytë ndaj Trumpit?

para 7 dite - Lajm

Dhoma e Përfaqësuesve pritet të nisë procedurat për ngritjen e akuzave kundër presidentit Donald Trump, lidhur me inkurajimin që ai i bëri mbështetësve të tij të cilët sulmuan Kongresin amerikan – një...

“Ka kryer akte që meritojnë ngritjen e akuzave”! Republikanë në Kongres mbështesin shkarkimin e Presidentit Trump

para 7 dite - Gazeta Tema

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Dhoma e Përfaqësuesve nis diskutimet për shkarkimin e Donald Trumpit

para 7 dite - BalkanWeb

Komiteti i rregullave të Dhomës së Përfaqësuesve po zhvillon një seancë dëgjimore mbi një rezolutë që pretendon se Donald Trump “reklamoi gjerësisht dhe inkurajoi gjerësisht” turmën të shkaktoi kaos në...

Donald Trump, dil nga skena politike!

para 7 dite - Mapo

Jo, ngjarjet e 6 janarit nuk ishin një shkarje. Ato nuk ishin as rastësi. Ato ishin pasoja e pashmangshme e një presidence katërvjeçare që mbështetej në tërbim në vend të së vërtetës dhe që ishte në gjendje...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para 7 dite - RTK

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është “absolutisht qesharake”. Duke folur para...

Demokratët kërkojnë shkarkimin, Trump: Nuk kam frikë nga amendamenti i 25-të

para 7 dite - NOA

Presidenti amerikan Donald Trump tha se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është "absolutisht qesharake". Duke folur para gazetarëve...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para 7 dite - GazetaBlic

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është “absolutisht qesharake”. Duke folur para...

“Ka kryer akte që meritojnë ngritjen e akuzave”/ Republikanë në Kongres mbështesin shkarkimin e Presidentit Trump

para 7 dite - Panorama

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para 7 dite - Ora news

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është “absolutisht qesharake”. Duke folur para...

Republikanë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzave kundër presidentit

para 7 dite - ABC News

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Rreth 100 mijë prova digjitale në adresë të FBI-së për trazirat në Kongresin amerikan

para 7 dite - Bota Sot

Steven D’Antuono, ndihmësi i drejtorit përgjegjës i zyrës së FBI-s në Washington DC, thotë se ata kanë marrë rreth 100 mijë prova dixhitale nga publiku për sa i përket trazirave në Kongresin amerikan....

Siguria përforcohet, kryebashkiakja e Uashingtonit iu kërkon njerëzve ta ndjekin nga ekrani, inagurimin e Biden

para 7 dite - Syri

Në 20 janar, demokrati Joe Biden do të bëjë në Kapitol në Uashington betimin si Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara. Shqetësimet në lidhje me sigurinë errësojnë përgatitjet, njofton Deutsche Welle....

Edhe republikanët po e mbështesin shkarkimin e Trumpit

para 7 dite - GazetaBlic

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Republikanë në Kongres, pro akuzave ndaj Trump: 'Mblodhi turmën dhe ndezi flakën e sulmit'

para 7 dite - Syri

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Trump i quan 'plotësisht qesharake', përpjekjet e ligjvënësve për ta shkarkuar

para 7 dite - Syri

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është "absolutisht qesharake". Duke folur para...

Republikanë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzave kundër presidentit

para 7 dite - Bota Sot

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Republikanë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzave kundër presidentit

para një jave - Top Channel

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

SHBA, FBI thotë se kishte informacion për dhunë të mundshme para sulmit në Kapitol

para 7 dite - Dosja.al

steven d’antuono 13 Janar, 2021 10:47 SHBA – Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën jetën pesë vetë, pasi mbështetës të Presidentit Donald Trump hynë me forcë...

Presidenca e trazuar dhe e paligjshme e Trump do të përfundojë me fajësimin e dytë historik

para 7 dite - Gazeta Metro

Moment fatal kur Dhoma e Përfaqësuesve të mërkurën e fajëson Presidentin Trump për herë të dytë do të renditet në mesin e momenteve përcaktuese të historisë së Amerikës shumë kohë pasi qytetarët të durojnë...

Mike Pence refuzon të largojë Trump, kundërshton fuqizimin e Amendamentit 25

para 7 dite - Java News

Ndërsa demokratët në Dhomën e Përfaqësuese janë të vendosur që të votojnë për shkarkimin e presidentit Donald Trump, të cilin e akuzojnë për nxitje të protestuesve gjatë trazirave të 6 janarit, zv presidenti...

Shkarkimi i Trumpit: Republikanët bëhen me Demokratët në votimin në Kongres

para 7 dite - Periskopi

Një numër i madh i politikanëve të lartë në partinë Republikane kanë thënë se do të votojnë për shkarkimin e Presidentit Trump mbi rolin e tij për incidentin në Kongres. Republikani i tretë me nam në Dhomën...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para 7 dite - Arbresh

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është “absolutisht qesharake”. Duke folur para...

Rreth 100 mijë prova digjitale në adresë të FBI-së për trazirat në Kongresin amerikan

para 7 dite - Shenja

Steven D’Antuono, ndihmësi i drejtorit përgjegjës i zyrës së FBI-s në Washington DC, thotë se ata kanë marrë rreth 100 mijë prova dixhitale nga publiku për sa i përket trazirave në Kongresin amerikan....

Shkarkimi i Trump, Dhoma e Përfaqësuesve voton që Pence të përdor amendamentin e 25-të

para 7 dite - Lajm

Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA ka votuar për një rezolutë që kërkon nga zv/presidenti Mike Pence të përdor amendamentin e 25-të për rrëzimin e presidentit Donald Trump për shkak të trazirave të dhunshme...

Trump: “Amendamenti i 25”-të përbën zero rrezik për mua

para 7 dite - Java News

Presidenti Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me amendamentin e 25-të që lejon kabinetin e tij ta heqë atë nga detyra, edhe kur Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga Demokratët futwn...

Dhoma e Përfaqësuesëve aprovon rezolutën për largimin e Trumpit

para 7 dite - Ekonomia Online

Dhoma e Përfaqësuesëve ka votuar të martën mbrëma për të aprovuar një rezolutë që kërkon largimin nga detyra të presidentit të SHBA-së, Donald Trump, nëpërmjet Amendamentit 25, pas dhunës në Kongres javën...

Republikanë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzave kundër presidentit

para 7 dite - Infokusi

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

SHBA/ FBI thotë se kishte informacion për dhunë të mundshme para sulmit në Kapitol

para një jave - Top Channel

FBI-ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

“Mblodhi turmën dhe ndezi flakën e sulmit”, republikanët me peshë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzave ndaj Donald Trump

para 7 dite - FaxWeb

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para 7 dite - KosovaPress

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është “absolutisht qesharake”. Duke folur para...

Shkarkimi i Trump, sot mblidhet Amendamenti i 25-të, 218 demokratë nënshkruajnë rezolutën, me peshë në Kongres i mbështesin

para 7 dite - Dosja.al

Liz Cheney, republikane nga Uajoming 13 Janar, 2021 8:06 SHBA – Dhoma e Përfaqësuesve votoi një natë më parë mbi një rezolutë për t’i kërkuar Nënpresidentit Mike Pence dhe anëtarëve të Kabinetit të Presidentit...

Republikanë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzave kundër presidentit

para 7 dite - Ekonomia Online

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

"Gati për luftë! Ose fiton Trump, ose vdesim"

para një jave - Bota Sot

FBI-ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

“Ki kujdes se çfarë dëshiron”, Trump kërcënon Biden

para 7 dite - Dosja.al

Donald Trump 13 Janar, 2021 7:50 SHBA – Donald Trump ka kërcënuar hapur pasardhësin e tij, Joe Biden. Në fjalën që mbajti gjatë vizitës së tij në Texas, Trump tha se amendamenti i 25 për të nuk përbën...

'Gati përuftlë! Ose fiton Trump, ose vdesim'

para një jave - Bota Sot

FBI-ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para një jave - Bota Sot

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është "absolutisht qesharake". Duke folur para...

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

para një jave - Zëri i Amerikës

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij është "absolutisht qesharake". Duke folur para...

Republikanë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzara kundër presidentit

para një jave - Bota Sot

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Republikanë në Kongres mbështesin ngritjen e akuzara kundër presidentit

para një jave - Zëri i Amerikës

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

FBI: Do t’ju trokasim në derë!/ Qindra aktakuza për dhunën në Capitol

para një jave - Top Channel

Byroja Federale e Hetimit në Shtetet e Bashkuara tha se ka marrë rreth 100.000 mijë prova digjitale nga protestat e dhunshme të 6 janarit në Uashington dhe se kanë hapur më shumë se 160 hetime. 70 persona...

Rreth 100 mijë prova digjitale në adresë të FBI-së për trazirat në Kongresin amerikan

para një jave - Telegrafi

Steven D’Antuono, ndihmësi i drejtorit përgjegjës i zyrës së FBI-s në Washington DC, thotë se ata kanë marrë rreth 100 mijë prova dixhitale nga publiku për sa i përket trazirave në Kongresin amerikan....

FBI thotë se kishte informacion për dhunë të mundshme para sulmit në Kapitol

para një jave - ABC News

FBI-ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

FBI thotë se kishte informacion për dhunë të mundshme para sulmit në Kapitol

para një jave - Indeks online

FBI’ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

Trump: Amandamenti i 25-të nuk përbën asnjë rrezik për mua

para një jave - Telegrafi

Presidenti amerikan në largim, Donald Trump, ka deklaruar se amandamenti i 25-të nuk përbën asnjë rrezik për të. Këto komente i bëri të ditura gjatë vizitës në Teksas përkatësisht tek muri në kufirin SHBA-Meksikë,...

FBI kishte informacion për dhunë të mundshme para sulmit në Kapitol

para një jave - Panorama

FBI-ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

Dhoma e Përfaqësuesve nis diskutimet për shkarkimin e Donald Trumpit

para një jave - Indeks online

Komiteti i rregullave të Dhomës së Përfaqësuesve po zhvillon një seancë dëgjimore mbi një rezolutë që pretendon se Donald Trump “reklamoi gjerësisht dhe inkurajoi gjerësisht” turmën të shkaktoi kaos në...

Trump i vlerëson përpjekjet për shkarkim si “absolutisht qesharake”

para një jave - Kallxo

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si “absolutisht qesharake” dhe tha se ato po shkaktonin “një zemërim të jashtëzakonshëm”....

Nisin diskutimet në Dhomën e Përfaqësuesve, kërkohet shkarkimi i Donald Trump-it

para një jave - GazetaBlic

Komiteti i rregullave të Dhomës së Përfaqësuesve po zhvillon një seancë dëgjimore mbi një rezolutë që pretendon se Donald Trump “reklamoi gjerësisht dhe inkurajoi gjerësisht” turmën të shkaktoi kaos në...

FBI thotë se kishte informacion për dhunë të mundshme para sulmit në Kapitol

para një jave - Bota Sot

FBI-ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

FBI thotë se kishte informacion për dhunë të mundshme para sulmit në Kapitol

para një jave - Ora news

FBI-ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

FBI paralajmëron qindra aktakuza për dhunën në Washington

para një jave - Zeri

Byroja Federale e Hetimeve në Shtetet e Bashkuara (FBI) tha se ka marrë rreth 100.000 mijë prova digjitale nga protestat e dhunshme të 6 janarit në Uashington dhe se kanë hapur më shumë se 160 hetime si...

Me shkarkimin në horizont, Trumpi refuzon fajësinë për dhunën

para një jave - Koha.net

Washington, 12 janar (AP) – Dhoma e Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka ndërmarrë të martën veprime të përshpejtuara drejt shkarkimit apo inicimit të hapave të tjerë për largimin me forcë...

FBI paralajmëron qindra aktakuza për dhunën në Uashington

para një jave - Evropa e Lirë

Byroja Federale e Hetimeve në Shtetet e Bashkuara (FBI) tha se ka marrë rreth 100.000 mijë prova digjitale nga protestat e dhunshme të 6 janarit në Uashington dhe se kanë hapur më shumë se 160 hetime si...

Trump: Amendamenti i 25-të ka zero rrezik për mua

para një jave - Zeri

Presidenti Donald Trump tha se ai nuk është i shqetësuar në lidhje me amendamentin e 25-të që lejon kabinetin e tij ta heqë atë nga detyra, edhe kur Dhoma e Përfaqësuesve e udhëhequr nga Demokratët futen...

Trump i vlerësoi përpjekjet për shkarkim si “absolutisht qesharake”

para një jave - Portalb

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si “absolutisht qesharake” dhe tha se ato po shkaktonin “një zemërim të jashtëzakonshëm”....

Trump për trazirat në Kongres: Nuk dua dhunë, kurrë nuk kam dashur

para një jave - Insajderi

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, për trazirat e javës së kaluar në Kongresin Amerikan, ka deklaruar se ai nuk dëshiron “dhunë” dhe se “kurrë” nuk ka dashur, transmeton Insajderi. Në prononcimin e tij...

Garda Kombëtare angazhon 10 mijë ushtarë për inaugurimin e Bidenit

para një jave - Syri.net Kosova

Ceremonia e inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, do të duket krejt ndryshe prej të kaluarave, për shkak se trazirat e javës së kaluar kanë shtyrë autoritetet e sigurisë që të marrin masa...

Media: Një zyrë e FBI-së kishte paralajmëruar për veprime të dhunshme në Uashington

para një jave - Zëri i Amerikës

Një zyrë e FBI-së në Virxhinia kishte lëshuar një paralajmërim të brendshëm një ditë para se protestuesit që mbështesnin Presidentin Donald Trump të sulmonin Kapitolin e Shteteve të Bashkuara, se ekstremistët...

Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington para inaugurimit të Joe Biden

para një jave - ABC News

Presidenti në largim Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington para ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden, më 20 janar. Pas raportimeve nga FBI se ka rrezik për sulme në Uashington,...

Uashingtoni po përgatitet për marrjen e detyrës nga Bideni

para një jave - Zhurnal

Në 20 janar, demokrati Joe Biden do të bëjë në Kapitol në Uashington betimin si Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara. Shqetësimet në lidhje me sigurinë errësojnë përgatitjet. Pas sulmeve të dhunshme...

FBI thotë se kishte informacion për dhunë të mundshme para sulmit në Kapitol

para një jave - Tetova Sot

FBI’ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

Frikë për protesta të armatosura dhe dhunë ditën e inaugurimit të Biden/ Donald Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington, ja çfarë pritet

para një jave - Panorama

Presidenti në detyrë i SHBA-ve Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington, disa ditë para ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden më 20 janar. “Reuters” raporton se gjendja do të...

Rreth 100 mijë prova digjitale në adresë të FBI-së për trazirat në Kongresin amerikan

para një jave - Flaka

Steven D’Antuono, ndihmësi i drejtorit përgjegjës i zyrës së FBI-s në Washington DC, thotë se ata kanë marrë rreth 100 mijë prova dixhitale nga publiku për sa i përket trazirave në Kongresin amerikan....

Para inaugurimit të Biden, Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington

para një jave - Epoka e Re

Presidenti ende në detyrë Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington, dhe kjo shpallje bëhet para ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden me datë 20 janar. Vendimi u mor pas shqetësimit...

Trump miraton gjendjen emergjencë për Uashingtonin për inaugurimin e Biden

para një jave - Shekulli

Publikuar më 12.01.2021 nga erjon dervishi Presidenti Donald Trump të hënën miratoi një deklaratë situatën e emergjencës për Uashingtonin që zgjat deri më 24 janar, tha Shtëpia e Bardhë, pasi autoritetet...

Dhoma e Përfaqësuesve nis diskutimet për shkarkimin e Donald Trumpit

para një jave - Telegrafi

Komiteti i rregullave të Dhomës së Përfaqësuesve po zhvillon një seancë dëgjimore mbi një rezolutë që pretendon se Donald Trump “reklamoi gjerësisht dhe inkurajoi gjerësisht” turmën të shkaktoi kaos në...

Garda Kombëtare angazhon 10 mijë ushtarë për inaugurimin e Bidenit

para një jave - RTK

Ceremonia e inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, do të duket krejt ndryshe prej të kaluarave, për shkak se trazirat e javës së kaluar kanë shtyrë autoritetet e sigurisë që të marrin masa...

Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme para inaugurimit të Joe Biden

para një jave - Mapo

Presidenti Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington para ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden, më 20 janar. Pas raportimeve nga FBI se ka rrezik për sulme në Uashington, por...

KTHESË NË KONGRES, EDHE REPUBLIKANËT KUNDËR TRUMP: KA KRYER AKTE PËR TË CILAT DUHET TË NGRIHEN AKUZA

para një jave - KDPolitik

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump, njofton VOA, përcjell KDP. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve...

Republikanët në Kongres mbështesin ngritjen e akuzave kundër presidentit

para një jave - Arbresh

Republikanë me peshë në Kongres po shprehin mbështetje për procesin për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Trump. Gazeta New York Times njofton se udhëheqësi i republikanëve në Senat, Mitch McConnell...

Ceremonia e inaugurimit të Joe Biden si President/ Në SHBA rriten shqetësimet për…

para një jave - Panorama

Në Shtetet e Bashkuara, po rriten shqetësimet se sulmet ndaj Kapitolit javën e kaluar nga ekstremistët që mbështesin Donald Trump mund të kenë qenë fillimi i një sërë protestash ndoshta edhe me armë dhe...

FBI shqyrton të dhënat për mundësitë për dhunë gjatë transferimit të pushtetit

para një jave - Bota Sot

Në Shtetet e Bashkuara, po rriten shqetësimet se sulmet ndaj Kapitolit javën e kaluar nga ekstremistët që mbështesin Donald Trump mund të kenë qenë fillimi i një sërë protestash ndoshta edhe me armë dhe...

Trump nuk mban përgjegjësi për sulmin ndaj Kapitolit

para një jave - Bota Sot

Presidenti Donald Trump nuk mori përgjegjësi lidhur me rolin e tij në nxitjen e protestave të dhunshme në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara javën e kaluar. Duke folur me gazetarët përpara se të udhëtonte...

Garda Kombëtare angazhon 10 mijë ushtarë për inaugurimin e Bidenit

para një jave - Koha.net

Ceremonia e inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, do të duket krejt ndryshe prej të kaluarave, për shkak se trazirat e javës së kaluar kanë shtyrë autoritetet e sigurisë që të marrin masa...

FBI shqyrton të dhënat për mundësitë për dhunë gjatë transferimit të pushtetit

para një jave - Zëri i Amerikës

Në Shtetet e Bashkuara, po rriten shqetësimet se sulmet ndaj Kapitolit javën e kaluar nga ekstremistët që mbështesin Donald Trump mund të kenë qenë fillimi i një sërë protestash ndoshta edhe me armë dhe...

Donald Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington dhe nuk mban përgjegjësi për sulmet në Kapitol

para një jave - Gazeta Tema

Presidenti Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington para ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden, më 20 janar. Pas raportimeve nga FBI se ka rrezik për sulme në DC, por edhe qytete...

Dhoma e Përfaqësuesve nis diskutimet për shkarkimin e Donald Trumpit

para një jave - Periskopi

Komiteti i rregullave të Dhomës së Përfaqësuesve po zhvillon një seancë dëgjimore mbi një rezolutë që pretendon se Donald Trump “reklamoi gjerësisht dhe inkurajoi gjerësisht” turmën të shkaktoi kaos në...

Dhoma e Përfaqësuesve nis diskutimet për shkarkimin e Donald Trumpit

para një jave - Bota Sot

Komiteti i rregullave të Dhomës së Përfaqësuesve po zhvillon një seancë dëgjimore mbi një rezolutë që pretendon se Donald Trump “reklamoi gjerësisht dhe inkurajoi gjerësisht” turmën të shkaktoi kaos në...

FBI thotë se kishte informacion për dhunë të mundshme para sulmit në Kapitol

para një jave - Arbresh

FBI-ja thotë se kishte informacione zbulimi për dhunë të mundshme para trazirave në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara. Në një konferencë për shtyp lidhur me ngjarjet e së mërkurës së kaluar, ku humbën...

Trumpi refuzon të marrë përgjegjësinë për sulmin në Kongres

para një jave - Syri.net Kosova

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka refuzuar të marrë përgjegjësi për sulmin në Kongres që ndodhi javën e kaluar e ku humbën jetën pesë persona. Protestuesit pro-Trumpit në tentim për të penguar certifikimin...

Trump nuk mban përgjegjësi për sulmin ndaj Kapitolit

para një jave - Zëri i Amerikës

Presidenti Donald Trump nuk mori përgjegjësi lidhur me rolin e tij në nxitjen e protestave të dhunshme në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara javën e kaluar. Duke folur me gazetarët përpara se të udhëtonte...

Dhoma e Përfaqësuesve nis diskutimet për shkarkimin e Donald Trumpit

para një jave - Arbresh

Komiteti i rregullave të Dhomës së Përfaqësuesve po zhvillon një seancë dëgjimore mbi një rezolutë që pretendon se Donald Trump “reklamoi gjerësisht dhe inkurajoi gjerësisht” turmën të shkaktoi kaos në...

Trump: Përpjekjet absolutisht qesharake, po shkaktonin një zemërim të jashtëzakonshëm

para një jave - Syri.net Kosova

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si "absolutisht qesharake" dhe tha se ato po shkaktonin "një zemërim të jashtëzakonshëm"....

Donald Trump quan thirrjet për shkarkim ‘qesharake’: Gjuetia e shtrigave shkakton zemërim, por nuk dëshiroj dhunë (Fotot)

para një jave - Top Channel

Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se thirrjet e Kongresit për shkarkim dhe paditje janë “absolutisht qesharake” teksa shtoi se ato shkaktojnë zemërim të madh, ndërsa refuzoi përgjegjësinë për turmën...

Trump i vlerëson përpjekjet për shkarkim si “absolutisht qesharake”

para një jave - Top Channel

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si “absolutisht qesharake” dhe tha se ato po shkaktonin “një zemërim të jashtëzakonshëm”....

Trump flet rreth iniciativës së demokratëve për shkarkim: Kjo po shkakton zemërim të jashtëzakonshëm

para një jave - Telegrafi

Gjersa po largohej nga Shtëpia e Bardhë për të udhëtuar drejt kufirit SHBA-Meksikë, Trump u foli gazetarëve për dramën e fundit në Uashington. “Ne nuk duam asnjë dhunë”, u tha ai gazetarëve, duke shtuar...

“Qesharake”, Trump reagon për përpjekjet për shkarkimin e tij

para një jave - Klan

“Qesharake”, Trump reagon për përpjekjet për shkarkimin e tij Presidenti amerikan Donald Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve në Kongres për ta shkarkuar nga detyra, pasi e akuzojnë për nxitës...

Trump për trazirat në Kongres: Unë nuk dua dhunë, kurrë nuk kam dashur

para një jave - Shenja

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, për trazirat e javës së kaluar në Kongresin Amerikan, ka deklaruar se ai nuk dëshiron “dhunë” dhe se “kurrë” nuk ka dashur, transmeton Anadolu Agency (AA). Në prononcimin...

Dhoma e Përfaqësuesve vazhdon përpjekjet për shkarkimin e Presidentit Trump

para një jave - Panorama

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan e kontrolluar nga demokratët pritet të votojë të martën mbi një rezolutë për t’i kërkuar Nënpresidentit Mike Pence dhe anëtarëve të Kabinetit të Presidentit Donald...

Trump flet për mediat për trazirat në Capitol: Akuzat e demokratëve “gjueti shtrigash”, ne nuk përkrahim kurrë dhunën!

para një jave - BalkanWeb

UASHINGTON Presidenti deri më tani i SHBA-ve Donald Trump është larguar nga Shtëpia e Bardhë. Ndërsa do udhëtonte drejt kufirit mes SHBA-ve dhe Meksikës, Trump foli edhe njëherë përpara mediave, për trazirat...

Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington

para një jave - GazetaBlic

Presidenti Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington para ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden, më 20 janar. Pas raportimeve nga FBI se ka rrezik për sulme në DC, por edhe qytete...

“Kërcënim ndaj Kushtetutës, vendit dhe popullit amerikan”, Dhoma e Përfaqësuesve vazhdon përpjekjet për shkarkimin e Trump, çfarë pritet të mërkurën

para një jave - BalkanWeb

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan e kontrolluar nga demokratët pritet të votojë të martën mbi një rezolutë për t’i kërkuar Nënpresidentit Mike Pence dhe anëtarëve të Kabinetit të Presidentit Donald...

Uashingtoni po përgatitet për marrjen e detyrës nga Bideni

para një jave - Tetova Sot

Pas sulmeve të dhunshme ndaj Kapitolit nga mbështetësit radikalë të Presidentit të zgjedhur Donald Trump të mërkurën e kaluar, po shtohet frika se edhe ceremonia e marrjes së detyrës nga pasardhësi i tij...

Donald Trump i quan thirrjet për shkarkim ‘qesharake’

para një jave - Tetova Sot

Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se thirrjet e Kongresit për shkarkim dhe paditje janë “absolutisht qesharake” teksa shtoi se ato shkaktojnë zemërim të madh, ndërsa refuzoi përgjegjësinë për turmën...

Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington

para një jave - Indeks online

Presidenti Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington para ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden, më 20 janar. Pas raportimeve nga FBI se ka rrezik për sulme në DC, por edhe qytete...

Trump i vlerëson përpjekjet për shkarkim si "absolutisht qesharake"

para një jave - RTK

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si "absolutisht qesharake" dhe tha se ato po shkaktonin "një zemërim të jashtëzakonshëm"....

Trump: Përpjekjet absolutisht qesharake, po shkaktoni një zemërim të jashtëzakonshëm

para një jave - Syri

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si "absolutisht qesharake" dhe tha se ato po shkaktonin "një zemërim të jashtëzakonshëm"....

Presidenti Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Washington D.C.

para një jave - Gazeta Metro

Presidenti i SHBA’së, Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Washington D.C. para ceremonisë së inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, më 20 janar pas paralajmërimeve të FBI...

Trump flet për herë të parë: Përpjekjet për shkarkim do të shkaktojnë zemërim

para një jave - Mapo

Presidenti Sheteteve të Bashkuara, Donald Trump ka reaguar për herë të parë pas përpjekjeve të demokratëve ne Senat për ta shkarkuar. Ai i quajti sot përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit...

Trump i vlerëson përpjekjet për shkarkim si “absolutisht qesharake”

para një jave - Zeri

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si "absolutisht qesharake" dhe tha se ato po shkaktonin "një zemërim të jashtëzakonshëm"....

Trump: Përpjekjet absolutisht qesharake, po shkaktonin një zemërim të jashtëzakonshëm

para një jave - Syri

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si "absolutisht qesharake" dhe tha se ato po shkaktonin "një zemërim të jashtëzakonshëm"....

Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington, ja arsyeja

para një jave - Tetova Sot

Presidenti Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington para ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden, më 20 janar. Pas raportimeve nga FBI se ka rrezik për su lme në DC, por edhe qytete...

Frikë për trazira gjatë betimit të Biden/ “Blindohet” Capitol-i, gardhe hekuri dhe 15 mijë ushtarë në gatishmëri, ja çfarë pritet

para një jave - Panorama

Masa të reja “drakoniane” janë vendosur në Uashington, dhe veçanërisht përreth Capitol-it pas trazirave të 6 janarit, ku mbështetësit e Trump “pushtuan” zemrën e Republikës Amerikane. Siç mund të shihet...

Trumpi refuzon të marrë përgjegjësinë për sulmin në Kongres

para një jave - RTK

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka refuzuar të marrë përgjegjësi për sulmin në Kongres që ndodhi javën e kaluar ku humbën jetën pesë persona. Protestuesit pro-Trump në tentim për të penguar certifikimin...

Trumpi refuzon të marrë përgjegjësinë për sulmin në Kongres

para një jave - Koha.net

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka refuzuar të marrë përgjegjësi për sulmin në Kongres që ndodhi javën e kaluar e ku humbën jetën pesë persona. Protestuesit pro-Trumpit në tentim për të penguar certifikimin...

Ish-sekretarja e shtetit Albright dhe presidenti i NDI: 6 janari, një ditë zemërimi, tronditjeje dhe trishtimi! Demokracia është një udhëtim pa mbarim, jo një destinacion

para një jave - BalkanWeb

Ish-sekretarja amerikane e shtetit Madeleine K. Albright, Kryetare e Institutit Kombëtar Demokrat (NDI) dhe Derek Mitchell, Presidenti i NDI-së kanë dalë me një deklaratë pas ngjarjeve të 6 janarit dhe...

Trump i vlerëson përpjekjet për shkarkim si "absolutisht qesharake"

para një jave - Evropa e Lirë

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si "absolutisht qesharake" dhe tha se ato po shkaktonin "një zemërim të jashtëzakonshëm"....

Uashingtoni po përgatitet për marrjen e detyrës nga Bideni

para një jave - Bota Sot

Në 20 janar, demokrati Joe Biden do të bëjë në Kapitol në Uashington betimin si Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara. Shqetësimet në lidhje me sigurinë errësojnë përgatitjet. Pas sulmeve të dhunshme...

Trump nuk mban përgjegjësi për sulmin ndaj Kapitolit

para një jave - KDPolitik

Presidenti Donald Trump nuk mori përgjegjësi lidhur me rolin e tij në nxitjen e protestave të dhunshme në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara javën e kaluar. Duke folur me gazetarët përpara se të udhëtonte...

Dhoma e Përfaqësuesve vazhdon përpjekjet për shkarkimin e Presidentit Trump

para një jave - Gazeta Tema

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan e kontrolluar nga demokratët pritet të votojë të martën mbi një rezolutë për t’i kërkuar Nënpresidentit Mike Pence dhe anëtarëve të Kabinetit të Presidentit Donald...

Pas një heshtjeje të gjatë, Trump takohet me Pence

para një jave - Insajderi

Pas një periudhe të gjatë heshtjeje Donald Trump e Mike Pence kanë biseduar për herë të parë prejse ndodhi protesta në Kongresin Amerikan nga mbështetësit e Trump-it ku mbetën pesë perona të vdekur, njofton...

FBI paralajmëron protesta të armatosura në të gjithë SHBA-në

para një jave - KDPolitik

FBI paralajmëroi protesta të mundshme të armatosura në të gjithë Shtetet e Bashkuara, përpara inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, më 20 janar. Agjencia federale e zbatimit të ligjit tha...

Trump i vlerëson përpjekjet për shkarkim si “absolutisht qesharake”

para një jave - KDPolitik

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si “absolutisht qesharake” dhe tha se ato po shkaktonin “një zemërim të jashtëzakonshëm”....

Uashingtoni po përgatitet për marrjen e detyrës nga Bideni

para një jave - DW

Në 20 janar, demokrati Joe Biden do të bëjë në Kapitol në Uashington betimin si Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara. Shqetësimet në lidhje me sigurinë errësojnë përgatitjet. Pas sulmeve të dhunshme...

Uashingtoni po përgatitet për marrjen e detyrës nga Bideni

para një jave - Arbresh

Në 20 janar, demokrati Joe Biden do të bëjë në Kapitol në Uashington betimin si Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara. Shqetësimet në lidhje me sigurinë errësojnë përgatitjet. Pas sulmeve të dhunshme...

Trump reagon për përpjekjet për shkarkimin e tij: Qesharake! Po nxitet një zemëratë e madhe

para një jave - Java News

Presidenti amerikan Donald Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve në Kongres për ta shkarkuar nga detyra, pasi e akuzojnë për nxitës së dhunës vdekjeprurëse të javës së shkuar në Capitol Hill....

Dhoma e Përfaqësuesve vazhdon përpjekjet për shkarkimin e Presidentit Trump

para një jave - Zëri i Amerikës

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan e kontrolluar nga demokratët pritet të votojë të martën mbi një rezolutë për t’i kërkuar Nënpresidentit Mike Pence dhe anëtarëve të Kabinetit të Presidentit Donald...

FBI trondit: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet në ditën e inaugurimit të Biden

para një jave - InfoShqip

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

FBI paralajmëroi protesta të armatosura në të gjithë SHBA-në

para një jave - Portalb

FBI paralajmëroi protesta të mundshme të armatosura në të gjithë Shtetet e Bashkuara, përpara inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, më 20 janar. Agjencia federale e zbatimit të ligjit tha...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - NOA

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Biden: Nuk kam frikë të betohem në një ambient të hapur

para një jave - ABC News

Sipas CNN, FBI po monitoron lajme të kërcënimeve të ndryshme në lidhje me presidentin e zgjedhur Joe Biden në prag të ceremonisë së betimit në 20 janar. Sipas FBI ka kërcënime dhe kundër zv/presidentes...

Trump dhe Pence u takuan për herë të parë që nga dhuna e 6 janarit

para një jave - Portalb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën mbrëma, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit kanë sulmuar ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Siguri e shtuar në Washington/ Biden: Nuk kam frikë ta bëj betimin jashtë

para një jave - Top Channel

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Trump takon Pence për here te parë pas dhunës së 6 janarit

para një jave - Top Channel

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën në mbrëmje, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit sulmuan ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

FBI paralajmëron: Mund të ketë trazira në 50 shtetet federale amerikane

para një jave - Syri.net Kosova

FBI ka paralajmëruar se mund të ketë protesta të armatosura në 50 shtetet federale amerikane nëse Partia Demokratike vazhdon të kërkojë shkarkimin e presidentit Donald Trump para se të skadojë mandati...

Mbështetësit e Trump-it po planifikojnë protestë të armatosur, paralajmëron FBI

para një jave - Insajderi

Zyra Federale e Hetimeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (FBI) ka paralajmëruar për një protestë të mundshme me pjesëtarë të armatosur të cilët janë përkrahës të Donald Trump, shkruan BBC, njofton Insajderi....

Trump dhe Pence takohen për herë të parë pas dhunës në Kongres

para një jave - Koha.net

Presidenti Donald Trump dhe zëvendësi i tij Mike Pence janë takuar në zyrën ovale për herë të parë që nga dhuna që u zhvillua javën e kaluar në Kongresin Amerikan. Dhuna e 6 janarit po ndodhte teksa Pence...

FBI trondit: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet në ditën e inaugurimit të Biden

para një jave - Zyrtare

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Trump takon Pence për herë të parë pas dhunës së 6 janarit

para një jave - Bota Sot

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën në mbrëmje, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit sulmuan ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Përforcime, masa shtesë në Uashington në përgatitje për inaugurimin

para një jave - Lajm

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Donald Trump i quan thirrjet për shkarkim ‘qesharake’

para një jave - Lajm

Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se thirrjet e Kongresit për shkarkim dhe paditje janë “absolutisht qesharake” teksa shtoi se ato shkaktojnë zemërim të madh, ndërsa refuzoi përgjegjësinë për turmën...

Presidenti Trump i quan qesharake përpjekjet për ta shkarkuar dhe se do të shkaktonin zemërim të jashtëzakonshëm

para një jave - Gazeta Metro

Presidenti amerikan, Donald Trump, i quajti të martën përgatitjet e Kongresit për të filluar procesin e shkarkimit ndaj tij, si “absolutisht qesharake” dhe tha se ato po shkaktonin “një zemërim të jashtëzakonshëm”....

Biden: Nuk kam frikë të betohem në një ambient të hapur

para një jave - InfoShqip

Sipas CNN, FBI po monitoron lajme të kërcënimeve të ndryshme në lidhje me presidentin e zgjedhur Joe Biden në prag të ceremonisë së betimit në 20 janar. Sipas FBI ka kërcënime dhe kundër zv/presidentes...

Donald Trump, dil nga skena politike!

para një jave - Telegrafi

Jo, ngjarjet e 6 janarit nuk ishin një shkarje. Ato nuk ishin as rastësi. Ato ishin pasoja e pashmangshme e një presidence katërvjeçare që mbështetej në tërbim në vend të së vërtetës dhe që ishte në gjendje...

FBI paralajmëron kryengritje të armatosura

para një jave - Klan

Protesa në Kongresin Amerikan FBI paralajmëron kryengritje të armatosura “Trazira në SHBA nëse Trump shkarkohet nga posti” Shtetet e Bashkuara mund të përfshihen nga kryengritje të armatosura të organizuara...

Trump thotë se nuk do dhunë dhe se po i bëhet gjueti e shtrigave

para një jave - Arbresh

Ndërsa u largua nga Shtëpia e Bardhë për të udhëtuar në kufirin SHBA-Meksikë, Trump u foli gazetarëve për dramën e fundit në Uashington. “Ne nuk duam asnjë dhunë,” u tha ai gazetarëve, duke shtuar: “Asnjëherë...

Trashëgimia e kushtueshme e Donald Trump

para një jave - Gazeta Tema

Nga Richard Haass, Project Syndicate Më në fund mund të themi me besim se presidenti amerikan Donald Trump do të largohet nga Shtëpia e Bardhë, edhe pse me shumë ngurrim, më20 Janar. Ndërsa 4 vitet e tij...

‘Blindohet’ Uashingtoni për 20 janarin, Biden për VOA: Nuk jam i shqetësuar të bëj betimin jashtë Capitol

para një jave - BalkanWeb

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Paralajmërimi i FBI-së për dhunë, Biden: Nuk kam frikë të betohem në Kapitol

para një jave - NOA

Sipas CNN, FBI po monitoron raportet e "kërcënimeve të ndryshme për të dëmtuar presidentin e zgjedhur amerikan, Joe Biden përpara ceremonisë së betimit" në 20 janar. Sipas FBI-së, "informacionet e tjera,...

​FBI paralajmëron: Mund të ketë trazira në 50 shtetet federale amerikane

para një jave - GazetaBlic

FBI ka paralajmëruar se mund të ketë protesta të armatosura në 50 shtetet federale amerikane nëse Partia Demokratike vazhdon të kërkojë shkarkimin e presidentit Donald Trump para se të skadojë mandati...

SHBA/ FBI-ja paralajmëron trazira

para një jave - Ora news

FBI-ja amerikane paralajmëron mundësinë e një jave të dhunshme protestash përpara inaugurimit të presidentit, Joe Biden, më 20 janar. Sipas Byrosë Federale të Hetimit, nuk përjashtohet skenari i turmave...

FBI paralajmëron protesta të armatosura në të gjithë SHBA-në

para një jave - Telegrafi

FBI paralajmëroi protesta të mundshme të armatosura në të gjithë Shtetet e Bashkuara, përpara inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, më 20 janar. Agjencia federale e zbatimit të ligjit tha...

Loja përfundoi për Trump: Republikanët po ikin nga një anije që po fundoset

para një jave - Syri.net Kosova

Lista e zyrtarëve amerikanë që po largohen nga administrata e Presidentit Donald Trump në protestë për dhunën në Capitol Hill, ose duke kërkuar dorëheqjen e tij, po zgjat çdo ditë. Pet Tumi është senatori...

A DO TË SHKARKOHET TRUMPI DISA DITË PARA MBARIMIT TË MANDATIT?

para një jave - KDPolitik

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan e kontrolluar nga demokratët pritet të votojë të martën mbi një rezolutë për t’i kërkuar Nënpresidentit Mike Pence dhe anëtarëve të Kabinetit të Presidentit Donald...

Trump miraton deklaratën e gjendjes së jashtëzakonshme në kryeqytetin amerikan

para një jave - Syri.net Kosova

Donald Trump ka miratuar një deklaratë të gjendjes së jashtëzakonshme në kryeqytetin e Shteteve të Bashkuara, tha zyra e shtypit e Shtëpisë së Bardhë vonë të hënën, pasi zyrtarët e zbatimit të ligjit të...

‘Kur sulmohej Kongresi, ajo po bënte një set fotografik’/ Melania Trump thyen heshtjen për protestat e dhunshme. Ç’pritet sot, FBI mori sinjalizime për dhunë nëse…

para një jave - Panorama

Melania Trump të hënën theu heshtjen e saj mbi sulmin në Kapitol, duke dënuar absolutisht dhunën dhe bëri thirrje për “shërim”. Zonja e parë publikoi një deklaratë ku shprehte ngushëllimet për vdekjet...

FBI thotë se ka plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - RTK

“Protesta të armatosura po planifikohen në kryeqytetet e 50 shteteve nga data 16 deri të paktën më 20 janar,” FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve...

PayPal bllokon faqen që ndihmoi financimin e personave që sulmuan Kongresin e SHBA-së

para një jave - Koha.net

Kompania amerikane “PayPal Holdings Inc” ka bërë të ditur se ka bllokuar faqen e krishterë të financimit të fondeve, “GiveSendGo”, pasi ndihmoi në mbledhjen e fondeve për njerëzit që morën pjesë në ngjarjen...

Fatos Tarifa: Pse manipulimet, teoritë konspirative, presionet, shantazhet dhe së fundmi, kryengritja e dhunshme në Capitol Hill nuk ishin “surprizë”

para një jave - Java News

Nga Fatos Tarifa Botuar në DITA Donald Trump, i cili shërbeu si presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara, i lë shëndenë këto ditë Shtëpisë së Bardhë në një mënyrë të pashembullt dhe shumë të turpshme....

FBI në alarm, zbulon planet e rrezikshme në prag të inaugurimit të presidentit Biden

para një jave - Syri.net Kosova

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington

para një jave - Lajm

Presidenti Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington para ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden, më 20 janar. Pas raportimeve nga FBI se ka rrezik për sulme në DC, por edhe qytete...

FBI në alarm, zbulon planet e rrezikshme në prag të inaugurimit të presidentit Biden

para një jave - Zhurnal

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Loja përfundoi për Trump: Republikanët po ikin nga një anije që po fundoset

para një jave - Syri

Lista e zyrtarëve amerikanë që po largohen nga administrata e Presidentit Donald Trump në protestë për dhunën në Capitol Hill, ose duke kërkuar dorëheqjen e tij, po zgjat çdo ditë. Pet Tumi është senatori...

Inaugurimi i Joe Biden, FBI ngre dyshime: Ja çfarë pritet të ndodhë në 50 shtete të SHBA-së nga 16 deri me 20 janar

para një jave - BalkanWeb

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

​Trump takon Pence për herë të parë pas dhunës së 6 janarit

para një jave - Periskopi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën në mbrëmje, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit sulmuan ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Kompanitë nisin distancimin ndaj dhunuesve ne Capitol: PayPal bllokon faqen që ndihmoi në mbledhjen e fondeve për pjesëmarrësit

para një jave - Gazeta Tema

PayPal Holdings Inc tha se kishte bllokuar një faqe të financimit të turmës, GiveSendGo, pasi ndihmoi në mbledhjen e fondeve për njerëzit që morën pjesë në ngjarjen e javës së kaluar në Uashington kur...

FBI trondit: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet në ditën e inaugurimit të Biden

para një jave - Tetova Sot

Supporters of President Donald Trump rally outside the Maricopa County Recorder’s Office Friday, Nov. 6, 2020, in Phoenix. (AP Photo/Ross D. Franklin) FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta...

Trump miraton deklaratën e gjendjes së jashtëzakonshme në kryeqytetin amerikan

para një jave - Syri

Donald Trump ka miratuar një deklaratë të gjendjes së jashtëzakonshme në kryeqytetin e Shteteve të Bashkuara, tha zyra e shtypit e Shtëpisë së Bardhë vonë të hënën, pasi zyrtarët e zbatimit të ligjit të...

FBI-ja paralajmëron protesta të armatosura në të gjithë ShBA-në

para një jave - Indeks online

FBI-ja paralajmëroi protesta të mundshme të armatosura në të gjithë Shtetet e Bashkuara, përpara inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, më 20 janar. Agjencia federale e zbatimit të ligjit tha...

FBI paralajmëron: Mund të ketë trazira në 50 shtetet federale amerikane

para një jave - Lajmi.net

Kjo u njoftua nga ABC News mbi bazën e një shënimi të brendshëm të FBI, i cili paralajmëron për një “kryengritje të madhe” të mundshme dhe thuhet se FBI ‘ka marrë informacion se një grup i armatosur i...

Demokracia triumfoi mes makthit qe kaploi Kapitolin

para një jave - ABC News

Nga E.J. Dionne Jr, Washington Post Amerikanët janë të dëshpëruar për sulmin që ndodhi në Kapitol nga një turmë e djathtë dhe sigurisht personat përgjegjës duhet të mbajnë përgjegjësitë e tyre, përfshirë...

FBI: Trump mund të organizojë protesta të armatosura pas betimit të Biden

para një jave - Mapo

FBI po paralajmëron mundësinë e protestave të armatosura në të gjithë SHBA në ditët e para kur Joe Biden do të betohet si President. Sipas raporteve, grupe të armatosura po planifikojnë të mblidhen në...

‘Blindohet’ Uashingtoni për 20 janarin, Biden : Nuk jam i shqetësuar të bëj betimin jashtë Capitol

para një jave - InfoShqip

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Bota Sot

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Trashëgimia e kushtueshme e Donald Trump

para një jave - ABC News

Nga Richard Haass, Project Syndicate Më në fund mund të themi me besim se presidenti amerikan Donald Trump do të largohet nga Shtëpia e Bardhë, edhe pse me shumë ngurrim, më20 Janar. Ndërsa 4 vitet e tij...

Largohet dot Trump?

para një jave - Panorama

FATOS ÇOÇOLI Zakonisht, në politikë çfarë parashikohet të ndodhë dhe çfarë ndodh janë dy çështje të ndara. E para kërkon zgjidhje të problemeve dhe moralin. E dyta është një ekuacion, me ndryshore sipas...

Donald Trump, dil nga skena politike!

para një jave - Gazeta Tema

Nga Ines Pohl Jo, ngjarjet e 6 janarit nuk ishin një shkarje. Ato nuk ishin as rastësi. Ato ishin pasoja e pashmangshme e një presidence katër vjeçare që mbështetej në tërbim në vend të së vërtetës dhe...

“Besniku” Mike Pence në provën e madhe: A do e shkarkojë Donald Trump-in?

para një jave - Gazeta Tema

Në politikën amerikane po diskutohet gjithnjë e më shumë për heqjen e Presidentit në largim Donald Trump duke aktivizuar Amendamentin e 25-të të Kushtetutës së SHBA. Demokratët në Dhomën e Përfaqësuesve...

FBI i druhet protestave të tjera të dhunshme pro Trump

para një jave - Ora news

FBI po paralajmëron mundësinë e protestave të armatosura në të gjithë SHBA në ditët e para kur Joe Biden do të betohet si President. Sipas raporteve, grupe të armatosura po planifikojnë të mblidhen në...

Mësime të rëndësishme nga trazirat në Washington

para një jave - Mapo

Nxitësit e trazirave kanë shpesh një karakter të përbashkët. Janë qyqarë, frikacakë. Presidenti Donald Trump, i biri i tij, po ashtu, si dhe avokati i tij, Rudi Guliani, nxitën në mënyrë direkte turmat...

Trump dhe Pence takohen për herë të parë që nga dhuna e 6 janarit

para një jave - RTK

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën mbrëma, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit kanë sulmuar ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Trump dhe Pence takohen për herë të parë që nga dhuna e 6 janarit

para një jave - Bota Sot

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën mbrëma, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit kanë sulmuar ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Sulmi në Kapitol, Trump takohet me Pence

para një jave - ABC News

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën, për herë të parë që kur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit sulmuan ndërtesën e Kongresit. Dhuna e 6 janarit...

Trump takon Pence për herë të parë pas dhunës së 6 janarit

para një jave - KosovaPress

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën në mbrëmje, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit sulmuan ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

FBI paralajmëron për protesta me armë në të gjithë SHBA më 20 janar

para një jave - Syri

FBI paralajmëroi protesta të mundshme të armatosura në të gjithë Shtetet e Bashkuara, përpara inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, më 20 janar, njofton REL. Agjencia federale e zbatimit të...

Përforcime, masa shtesë në Washington në përgatitje për inaugurimin e Biden

para një jave - Indeks online

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Republikanët bllokojnë rezolutën e demokratëve për shkarkimin e Trumpit

para një jave - RTK

Republikanët në Dhomën e Përfaqësuesve bllokuan kërkesën e demokratëve. Kërkesa për një rezolutë që i bën thirrje zëvendëspresidentit, Mike Pence të fillojë procedurën e ndryshimeve në kushtetutën amerikane,...

SHBA, reagojnë demokratët: Do ta shkarkojmë Trumpin para 20 janarit!

para një jave - RTK

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, thotë se do të konsiderojë thirrjen e Amendamentit të 25-të për të shkarkuar presidentin Donald Trump para se t’i mbarojë mandati i tij. Republikanët...

‘Blindohet’ Uashingtoni për 20 janarin, Biden : Nuk jam i shqetësuar të bëj betimin jashtë Capitol

para një jave - Zyrtare

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Trump dhe Pence takohen për herë të parë që nga dhuna e 6 janarit

para një jave - GazetaBlic

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën mbrëma, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit kanë sulmuar ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Opinion: Donald Trump, dil nga skena politike!

para një jave - Bota Sot

Për katër vjet, Donald Trumpi përgatiti me gënjeshtra dhe propagandë sulmin ndaj Kapitolit në Uashington. Duhet të parandalohet me të gjitha mjetet që ai të kandidojë përsëri, komenton Ines Pohl. Jo, ngjarjet...

Përforcime, masa shtesë në Uashington në përgatitje për inaugurimin

para një jave - RTK

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Trumpi dhe Pence takohen për herë të parë që nga dhuna e 6 janarit

para një jave - Zeri

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën mbrëma, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit kanë sulmuar ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Përforcime, masa shtesë në Washington në përgatitje për inaugurimin e Biden

para një jave - Klan Kosova

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Trump dhe Pence takohen për herë të parë që nga dhuna e 6 janarit

para një jave - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën mbrëma, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit kanë sulmuar ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Demokratët të vendosur për shkarkimin e Trumpit

para një jave - GazetaBlic

Demokratët e Kongresit amerikan ndërmorën të hënën një përpjekje të dytë për të detyruar Presidentin Donald Trump të largohet nga posti, duke paraqitur akuzën për “nxitje rebelimi”, lidhur me sulmin e...

Përforcime, masa shtesë në Uashington në përgatitje për inaugurimin

para një jave - Zeri

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Paralajmëron FBI: Në 50 shtete të SHBA-së priten protesta të armatosura

para një jave - OraInfo

FBI paralajmëroi protesta të mundshme të armatosura në të gjithë Shtetet e Bashkuara, përpara inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, më 20 janar. Agjencia federale e zbatimit të ligjit tha...

Pas bllokimit të rezolutës, reagojnë demokratët: Do ta shkarkojmë Trumpin para 20 janarit!

para një jave - BalkanWeb

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi thotë se do të konsiderojë thirrjen e Amendamentit të 25-të për të shkarkuar presidentin Donald Trump para se t’i mbarojë mandati i tij. Republikanët më...

Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington përpara inaugurimit të Biden, policia zbulon tre komplote të tjera për të sulmuar Kapitolin në ditët e ardhshme.

para një jave - Dosja.al

Donald Trump 12 Janar, 2021 12:37 SHBA- Donald Trump natën e kaluar deklaroi një gjendje të jashtëzakonshme në Uashington DC ndërsa policia zbuloi tre komplote për të sulmuar Kapitolin përpara inaugurimit...

Republikanët bllokojnë rezolutën e demokratëve për shkarkimin e Trumpit

para një jave - BalkanWeb

Republikanët në Dhomën e Përfaqësuesve bllokuan kërkesën e sotme të demokratëve. Kërkesa për një rezolutë që i bën thirrje zëvendëspresidentit, Mike Pence të fillojë procedurën e ndryshimeve në kushtetutën...

Sulmi në Kapitol, Trump takohet me Pence

para një jave - InfoShqip

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën, për herë të parë që kur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit sulmuan ndërtesën e Kongresit. Dhuna e 6 janarit...

FBI paralajmëron: Mund të ketë trazira në 50 shtetet federale amerikane

para një jave - KosovaPress

FBI ka paralajmëruar se mund të ketë protesta të armatosura në 50 shtetet federale amerikane nëse Partia Demokratike vazhdon të kërkojë shkarkimin e presidentit Donald Trump para se të skadojë mandati...

Përforcime, masa shtesë në Washington në përgatitje për inaugurimin e Biden

para një jave - Bota Sot

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

FBI paralajmëron protesta të armatosura në të gjithë SHBA-në

para një jave - Evropa e Lirë

FBI paralajmëroi protesta të mundshme të armatosura në të gjithë Shtetet e Bashkuara, përpara inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, më 20 janar. Agjencia federale e zbatimit të ligjit tha...

Opinion: Donald Trump, dil nga skena politike!

para një jave - DW

Për katër vjet, Donald Trumpi përgatiti me gënjeshtra dhe propagandë sulmin ndaj Kapitolit në Uashington. Duhet të parandalohet me të gjitha mjetet që ai të kandidojë përsëri, komenton Ines Pohl. Jo, ngjarjet...

Trashëgimia e kushtueshme e Donald Trump

para një jave - InfoShqip

Nga Richard Haass, Project Syndicate Më në fund mund të themi me besim se presidenti amerikan Donald Trump do të largohet nga Shtëpia e Bardhë, edhe pse me shumë ngurrim, më20 Janar. Ndërsa 4 vitet e tij...

Alarmi i FBI-së: Mund të ketë protesta të armatosura gjatë betimit të Bidenit

para një jave - NOA

Trazirat e shkaktuara në Kapitol Hill thuajse një javë më parë, kanë vënë në alarm FBI-në amerikane, e cila thuhet se ka informacione për një tjetër protestë të madhe të mbështetësve të Donald Trump, e...

Inaugurimi i Presidentit Biden/ Uashingtoni merr masa shtesë! Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të…

para një jave - Panorama

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Masa të përforcuara nga Shërbimi Sekret dhe Garda për inaugurimin e Biden

para një jave - Syri

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Përforcime, masa shtesë në Uashington në përgatitje për inaugurimin

para një jave - ABC News

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Pas trazirave në Washington, FBI paralajmëron se ka plane për protesta në të 50 shtetet

para një jave - GazetaBlic

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Përforcime, masa shtesë në Uashington në përgatitje për inaugurimin e Biden

para një jave - GazetaBlic

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Top Channel

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Flaka

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Republikanët përballen me pasojat e mbështetjes së pretendimeve të Presidentit Trump

para një jave - Bota Sot

Në qendër të protestave të dhunshme në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara, ishte një gënjeshtër që u lejua të zinte rrënjë dhe të përhapej nga shumë prej republikanëve që tani po e dënojnë Presidentin Donald...

Përforcime, masa shtesë në Uashington në përgatitje për inaugurimin

para një jave - Top Channel

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

FBI frikësohet nga protestat e armatosura prej mbështetësve të Trumpit në 50 shtete të ShBA-ve

para një jave - Periskopi

Zyrtarët e sigurisë amerikane kanë paralajmëruar për protesta të armatosura në mbarë vendin në ditët para se Bideni të betohet si president. Ka raportime se grupe të armatosura po planifikojnë të mblidhen...

Përforcime, masa shtesë në Uashington në përgatitje për inaugurimin

para një jave - Bota Sot

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Demokratët, përpjekje për shkarkimin e Presidentit Trump

para një jave - Bota Sot

Demokratët e Kongresit amerikan ndërmorën të hënën një përpjekje të dytë për të detyruar Presidentin Donald Trump të largohet nga posti, duke paraqitur akuzën për “nxitje rebelimi”, lidhur me sulmin e...

Republikanët përballen me pasojat e mbështetjes së pretendimeve të Presidentit Trump

para një jave - Top Channel

Në qendër të protestave të dhunshme në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara, ishte një gënjeshtër që u lejua të zinte rrënjë dhe të përhapej nga shumë prej republikanëve që tani po e dënojnë Presidentin Donald...

Sulmi në Kapitol, Trump takohet me Pence

para një jave - Zyrtare

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën, për herë të parë që kur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit sulmuan ndërtesën e Kongresit. Dhuna e 6 janarit...

FBI thotë se ka plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Epoka e Re

“Protesta të armatosura po planifikohen në kryeqytetet e 50 shteteve nga data 16 deri të paktën më 20 janar,” FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve...

Trump dhe Pence takohen për herë të parë që nga dhuna e 6 janarit

para një jave - Shenja

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën mbrëma, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit kanë sulmuar ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Përforcime, masa shtesë në Washington në përgatitje për inaugurimin e Biden

para një jave - Shenja

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Kompanitë nisin distancimin ndaj dhunuesve ne Capitol – PayPal bllokon faqen që ndihmoi në mbledhjen e fondeve për pjesëmarrësit

para një jave - Scan TV

PayPal Holdings Inc tha se kishte bllokuar një faqe të financimit të turmës, GiveSendGo, pasi ndihmoi në mbledhjen e fondeve për njerëzit që morën pjesë në ngjarjen e javës së kaluar në Uashington kur...

Trump dhe Pence takohen për herë të parë që nga dhuna e 6 janarit

para një jave - Ekonomia Online

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën mbrëma, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit kanë sulmuar ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Opinion: Donald Trump, dil nga skena politike!

para një jave - Dosja.al

kongresi amerikan 12 Janar, 2021 10:13 Jo, ngjarjet e 6 janarit nuk ishin një shkarje. Ato nuk ishin as rastësi. Ato ishin pasoja e pashmangshme e një presidence katër vjeçare që mbështetej në tërbim në...

FBI-ja ka frikë nga protestat e armatosura nga mbështetësit e Trumpit përpara inaugurimit të Bidenit

para një jave - Ekonomia Online

Zyrtarët e sigurimit të SHBA-së kanë paralajmëruar protesta të mundshme të armatosura në mbarë vendin në ditët para se Joe Biden të betohet si president. Ka raporte të grupeve të armatosura që planifikojnë...

Trump dhe Pence takohen për herë të parë që nga dhuna e 6 janarit

para një jave - Lajm

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe nënpresidenti Mike Pence u takuan të hënën mbrëma, për herë të parë qëkur mbështetësit e dhunshëm të Trumpit kanë sulmuar ndërtesën e Kongresit. Dhuna...

Përforcime, masa shtesë në Uashington në përgatitje për inaugurimin/ Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po…

para një jave - Java News

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

FBI-ja paralajmëron protesta të armatosura në të gjithë ShBA-në

para një jave - Ekonomia Online

FBI paralajmëroi protesta të mundshme të armatosura në të gjithë Shtetet e Bashkuara, përpara inaugurimit të presidentit të zgjedhur, Joe Biden, më 20 janar. Agjencia federale e zbatimit të ligjit tha...

Cili është sfondi i ofensivës për ta shkarkuar Trumpin?

para një jave - Ekonomia Online

Kaosin që e shkaktuan në Kongresin amerikan protestuesit e nxitur nga presidenti, Donald Trump ka çuar ligjvënësit në territorin e paeksploruar ndërsa vendosnin rrugën për fajësim me vetëm disa ditë të...

Shkarkimi i Donald Trump/ Përplasje në Kongres për nismën e demokratëve

para një jave - Top Channel

Demokratët nisën përpjekjen e dytë për shkarkimin e presidentit Donald Trump për shkak të atij që e konsiderojnë rol të tij në sulmin e javës së kaluar mbi ndërteën e Kongresit. Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve,...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Infokusi

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Republikanët i dalin në krah Trump-it, bllokojnë rezolutën e demokratëve për shkarkimin e presidentit

para një jave - FaxWeb

Republikanët në Dhomën e Përfaqësuesve bllokuan kërkesën e sotme të demokratëve. Kërkesa për një rezolutë që i bën thirrje zëvendëspresidentit, Mike Pence të fillojë procedurën e ndryshimeve në kushtetutën...

Përforcime, masa shtesë në Washington në përgatitje për inaugurimin e Biden

para një jave - Ekonomia Online

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Blindohet Washingtoni, garda kombëtare dërgon 15 mijë trupa për të garantuar sigurinë e ditës së inagurimit

para një jave - FaxWeb

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Paralajmëron FBI: Ka plane për protesta të dhunshme në 50 shtetet amerikane

para një jave - Gazeta Metro

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Përforcime, masa shtesë në Washington në përgatitje për inaugurimin e Biden

para një jave - Periskopi

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

Paralajmërimi i FBI-së: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet e SHBA-ve, pjesëmarrësit janë anëtarë të grupeve ekstremiste

para një jave - Dosja.al

12 Janar, 2021 8:00 SHBA – FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit...

Inagurimi i Biden/ Uashingtoni merr masa shtesë, përfocime dhe përgatitje

para një jave - Dosja.al

12 Janar, 2021 7:57 SHBA – Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka...

Demokratët, përpjekje për shkarkimin e Presidentit Trump

para një jave - Arbresh

Demokratët e Kongresit amerikan ndërmorën të hënën një përpjekje të dytë për të detyruar Presidentin Donald Trump të largohet nga posti, duke paraqitur akuzën për “nxitje rebelimi”, lidhur me sulmin e...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Arbresh

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Periskopi

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Përforcime, masa shtesë në Uashington në përgatitje për inaugurimin

para një jave - Zëri i Amerikës

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka bërë thirrje që njerëzit të...

FBI: Ka plane për protesta të dhunshme në 50 shtete

para një jave - ABC News

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Cili është sfondi i ofensivës për ta shkarkuar Trumpin?

para një jave - Telegrafi

Kaosin që e shkaktuan në Kongresin amerikan protestuesit e nxitur nga presidenti, Donald Trump ka çuar ligjvënësit në territorin e paeksploruar ndërsa vendosnin rrugën për fajësim me vetëm disa ditë të...

Cili është sfondi i ofensivës për ta shkarkuar Trumpin?

para një jave - Bota Sot

Kaosin që e shkaktuan në Kongresin amerikan protestuesit e nxitur nga presidenti, Donald Trump ka çuar ligjvënësit në territorin e paeksploruar ndërsa vendosnin rrugën për fajësim me vetëm disa ditë të...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Bota Sot

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Kallxo

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Zëri i Amerikës

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Paralajmërimi i FBI-së/ Po u shkarkua Trump, mund të shpërthejë dhuna

para një jave - Fakti Ditor

Byroja Federale e Hetimit u ka dërguar një memo agjencive ligjzbatuese në mbarë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku paralajmëron për protesta të mundshme të armatosura në 50 shtete amerikane duke nisur...

Paralajmërimi i fortë i FBI: Protesta dhe dhunë e armatosur në Uashington, nëse hiqet Donald Trump

para një jave - Java News

Një memo e FBI për agjencitë e zbatimit të ligjit paralajmëron mundësinë e protestave të armatosura në të gjithë SHBA-në, duke nisur nga 16 janari. “Associated press” raporton se FBI paralajmëron se një...

FBI paralajmëron marshime të armatosura tre ditë para inaugurimit të Bidenit

para një jave - Shenja

Një dokument i brendshëm i FBI-së po paralajmëron zbatimin e ligjit shtetëror dhe lokal se duhet të përgatiten për dhunë të ekstremistëve të djathtë gjatë ditës së diele. Memorandumi i FBI – thuhet se...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Arbresh

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

FBI: Plane për protesta të dhunshme në të 50 shtetet

para një jave - Lajm

FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të armatosura në kryeqytetet e të 50 shteteve amerikane si dhe në Uashington, ndërkohë që afron dita e inaugurimit të presidentit të ri. Këto plane...

Me armë në shesh, FBI trondit SHBA-të: Çfarë pritet gjatë betimit të Biden

para një jave - Zyrtare

FBI ka informacione për një tjetër protestë të madhe të mbështetësve të Donald Trump, e cila pritet të zhvillohet gjatë ceremonisë së inagurimit të Joe Biden si President i SHBA-ve. Mediat raportojnë se...

E enjtja e përgjakshme në SHBA

para një jave - Portalb

Donald Trump nuk e pranon disfatën në zgjedhjet presidenciale, pavarësisht diferencës prej shtatë milion votash popullore dhe 74 votash elektorale. Ai nuk e njeh humbjen as pas gjyqeve të humbura, as pas...

Vendi i Donald Trump në 245 vitet e presidencës së SHBA

para një jave - Gazeta Tema

Nga Roland Qafoku Bashkëpunëtorët e ngushtë të presidentit Donald Trump tregojnë se libri i tij i preferuar mbetet “Asgjë e re nga fronti i perëndimit”, kryevepra e shkrimtarit gjerman Eric Remarque. Një...

Mësime të rëndësishme nga trazirat në Washington

para një jave - Koha.net

Amerika u turpërua, u sulmua, por nuk humbi. Në pushtet në fund to të jetë ai që i mori shumicën e votave. Por këto ngjarje do të kenë edhe efekt pozitiv. Amerika do ta çmojë edhe më shumë demokracinë,...

Vendi i Donald Trump në 245 vitet e presidencës së SHBA

para një jave - Java News

Nga Roland Qafoku Bashkëpunëtorët e ngushtë të presidentit Donald Trump tregojnë se libri i tij i preferuar mbetet “Asgjë e re nga fronti i perëndimit”, kryevepra e shkrimtarit gjerman Eric Remarque. Një...

Fundi i ndikimit të modelit Trump tek liderët politikë shqiptarë

para një jave - Gazeta Tema

Nga Alfred Peza Modeli i Presidentit në ikje të SHBA Donald Trump, i ushqeu shumë politikanëve të botës së lirë iluzionin, se në epokën e rrjeteve sociale mund të bësh politikë të suksesshme edhe pa rregulla...

Fundi i ndikimit të modelit Trump tek liderët politikë shqiptarë

para një jave - Java News

Nga Alfred Peza Modeli i Presidentit në ikje të SHBA Donald Trump, i ushqeu shumë politikanëve të botës së lirë iluzionin, se në epokën e rrjeteve sociale mund të bësh politikë të suksesshme edhe pa rregulla...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK